All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 19 Mixed Long Jump Division 4 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hennessey, Xavier M13 Cherrybrook 4.70m 2.0 4.70m(2.0) 4.65m(2.3) FOUL 4.60m(0.2) 2 Spadaro, Alex M11 Campbelltown 4.51m 1.5 4.51m(1.5) FOUL(0.9) 4.43m(1.1) 3 Best, Koben M11 Westfields 4.43m +0.0 FOUL FOUL(2.8) 4.22m(0.3) 4.43m(+0.0) 4 Martin, Oscar M16 Trinity Athl 4.37m 1.9 4.37m(1.9) 4.06m(2.1) 3.86m(1.0) 5 Johnston, Jessica W13 Ryde Athleti 4.34m +0.0 FOUL(1.5) 4.13m(1.7) 4.34m(+0.0) 4.30m(+0.0) 6 Bishop, jenny W50 Cherrybrook 4.33m 0.1 4.25m(1.5) 4.19m(1.7) 4.33m(0.1) 4.27m(+0.0) 7 Goetz, Alex M13 Westfields 4.31m 1.1 4.13m(1.4) 4.17m(2.4) 4.31m(1.1) 8 Sagovac, Travis M11 Blue Mountai 4.24m 1.1 3.65m(1.9) 4.24m(1.1) 4.01m(1.4) 4.04m(1.6) 9 Lovell, Louise W13 Cherrybrook 4.19m NWI 4.10m(1.3) 3.71m(2.5) 4.19m(NWI) 3.98m(+0.0) 10 Lovell, Sarah W13 Cherrybrook 4.00m 2.9 3.80m(1.6) 4.00m(2.9) 3.66m(1.3) 2.62m(1.1) 11 Skiadopoulos, Maria W12 Asics Wests 3.94m 2.5 FOUL(1.3) FOUL(1.1) 3.94m(2.5) 12 Murphy, Takoda M12 Trinity Athl 3.73m +0.0 3.73m(+0.0) 3.49m(0.9) FOUL(+0.0) 3.71m(+0.0) 13 Ringbauer, Louise W11 Asics Wests 3.40m 2.1 3.40m(2.1) 2.93m(0.9) 3.36m(1.1) 14 Jones, Warren M40 U.T.S. North 3.19m +0.0 3.19m(+0.0) FOUL(1.9) FOUL(1.2) 15 Taylor, Jill W65 Cherrybrook 3.02m 1.6 2.81m(1.2) 2.71m(1.4) 3.02m(1.6) 2.98m(1.0) -- giesler, rob M61 Nepean Distr DNS NWI -- Love (T/F37), Jackson M14 Sydney Pacific DNS NWI -- Townsend, Vicki W56 Nsw Masters DNS NWI -- McIntosh, Gemma W12 Sydney Strid DNS NWI -- Lellis, Christos M15 Asics Wests DNS NWI -- Kandel, Lilli W12 Campbelltown DNS NWI

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 16 Mixed Long Jump Division 3 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Almoail, Adam M15 Nepean Distr 5.59m 0.6 5.10m(1.4) 5.59m(0.6) 5.52m(0.6) 5.22m(+0.0) 2 Lim, Simon M16 Mounties Ath 5.49m +0.0 5.20m(+0.0) 5.49m(+0.0) 5.17m(0.2) 3 Paki, Talahn W14 Hills Distri 5.33m 2.3 5.24m(1.7) 5.33m(2.3) 5.11m(1.1) 5.20m(0.2) 4 Khandharixay, Brandon M14 Camden Athle 5.27m 2.4 5.27m(2.4) 5.05m(1.5) FOUL(1.5) 5.14m(+0.0) 5 Kasozi, Lauryn W15 Campbelltown 5.24m 0.2 FOUL(1.7) 4.49m(+0.0) 5.08m(0.7) 5.24m(0.2) 6 Murphy, Indiana M14 Trinity Athl 5.23m 1.1 5.23m(1.1) FOUL(+0.0) FOUL(1.2) 7 Tilt, Lily W16 Hills Distri 5.17m 1.2 5.09m(+0.0) FOUL(2.1) 5.17m(1.2) 5.13m(0.5) 8 Webb, Tara W14 Cherrybrook 5.13m 1.3 5.07m(3.1) 4.81m(1.1) 5.13m(1.3) 4.73m(+0.0) 9 Lambert, Lenore W51 Nsw Masters 5.04m 0.5 4.98m(0.4) FOUL(+0.0) 5.04m(0.5) 4.73m(0.1) 10 McGOON, Destiny W15 Westfields 4.99m +0.0 4.94m(+0.0) 4.68m(+0.0) 4.99m(+0.0) 4.80m(+0.0) 11 Srisivaeaswaran, Vithuss W16 Girraween 4.97m 1.1 4.97m(1.1) 4.65m(+0.0) 4.55m(1.4) 4.78m(0.6) 12 Menon, Kunal M14 Westfields 4.84m +0.0 FOUL(1.8) 4.84m(+0.0) FOUL(+0.0) 4.27m(+0.0) 13 Patriarca, Cora W30 U.T.S. North 4.82m 0.3 4.80m(2.6) 4.52m(0.1) FOUL(1.1) 4.82m(0.3) 14 Monzon, Charlize W14 Westfields 4.75m 1.2 4.67m(1.3) 4.75m(1.2) 4.73m(0.7) FOUL(0.7) 15 Duong, Lucas M12 Asics Wests 4.71m 0.2 4.36m(+0.0) 4.34m(+0.0) 4.71m(0.2) 4.60m(0.4) 16 Sutton, Audrey W13 Balmain Athl 4.66m +0.0 3.75m(1.4) 3.67m(1.4) 4.49m(1.9) 4.66m(+0.0) 17 Ferrier, Cameron M16 Asics Wests 4.65m 1.6 4.65m(1.6) 4.21m(0.4) 4.39m(1.1) 4.44m(1.5) 18 de Burnay Thompson, Luca M12 Asics Wests 4.57m 0.7 4.57m(0.7) 4.46m(1.4) 4.40m(1.7) 4.38m(+0.0) 19 Moefaauo, Le'ati W12 Westfields 4.35m 1.4 4.18m(1.2) 3.72m(+0.0) 4.35m(1.4) -- Walker, Oliver M16 Trinity Athl DNS NWI -- Lee, Elissa W17 Nepean Distr DNS NWI

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 18 Mixed Long Jump Division 2 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kabba, Rashid M15 Westfields 6.37m +0.0 6.37m(+0.0) 6.15m(+0.0) 6.02m(-1.5) FOUL(-0.7) 2 Zhao, Pengfei M15 Hills Distri 6.36m -0.8 6.21m(-1.2) 6.36m(-0.8) 6.35m(-0.8) 4.28m(-2.5) 3 Jones, Ryan M19 Cherrybrook 5.97m -0.1 5.95m(+0.0) 5.97m(-0.1) 5.93m(-0.5) 5.87m(-1.4) 4 Langat, Kipchumba M16 Kooringal -W 5.87m +0.0 PASS FOUL(-0.5) 5.87m(+0.0) FOUL(-1.1) 5 Cullen, Robbie M16 Cherrybrook 5.85m -0.9 5.53m(-1.0) 5.37m(-0.1) 5.85m(-0.9) 5.56m(-1.9) 6 Ryu, Joey M22 U.T.S. North 5.81m -0.3 FOUL(+0.0) 5.81m(-0.3) 5.56m(+0.0) 5.66m(-0.9) 7 Peter, Ashvin M15 Trinity Athl 5.73m -0.6 5.49m(+0.0) 5.73m(-0.6) 5.27m(-1.0) 5.15m(-1.4) 8 Kelly, Evander M14 Campbelltown 5.72m -0.7 PASS FOUL(-0.8) FOUL(-1.5) 5.72m(-0.7) 9 Coles, Liam M14 Mingara Athl 5.64m +0.0 5.13m(-1.0) 5.64m(+0.0) 5.63m(-1.0) 5.22m(-2.7) 10 Goschnik, Luke M19 St. George D 5.53m -1.1 5.53m(-1.1) 4.48m(-1.1) FOUL(-0.5) 4.34m(-0.8) 11 Zanapalis, Ricardo M14 Randwick Bot 5.38m +0.0 5.38m(+0.0) 5.17m(-0.3) 4.74m(-3.5) FOUL(-1.0) 12 Shrestha, Neelesh M14 Girraween 5.17m -1.9 PASS PASS FOUL(-2.5) 5.17m(-1.9) 13 Brown, Kienan M18 Nepean Distr 5.00m -1.7 PASS PASS FOUL(-2.2) 5.00m(-1.7) 14 Nadaya-Harb, Audrey W14 Westfields 4.75m +0.0 4.65m(-0.5) 4.75m(+0.0) FOUL(-1.7) 4.72m(-0.7) -- Kumar, Sadheel M14 Campbelltown DNS NWI -- Banovich, Cameron M15 Westfields DNS NWI -- Brimble, Nakeisha W16 Trinity Athl DNS NWI -- Sultana, Sebastian M15 Campbelltown DNS NWI

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 20 Mixed Long Jump Division 1 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kirk, Kieran M22 Campbelltown 6.75m -0.2 FOUL(-2.0) FOUL(-1.8) FOUL(-0.5) 6.75m(-0.2) 2 Moir, William M16 Trinity Athl 6.69m +0.0 5.29m(-1.5) FOUL(-1.4) 6.54m(-0.6) 6.69m(+0.0) 3 Louison-Roe, Jay M17 St. George D 6.35m +0.0 4.07m(-2.4) 6.25m(+0.0) FOUL(-0.2) 6.35m(+0.0) 4 Amidzovski, Delta W14 Athletics Wo 5.91m -0.3 5.67m(NWI) 5.70m(-1.2) 5.91m(-0.3) 5.64m(-1.4) 5 Dale, Samantha W19 Cherrybrook 5.77m -1.8 5.77m(-1.8) FOUL(+0.0) FOUL(-0.8) 5.52m(+0.0) 6 Hicks, Caitlyn W20 Hills Distri 5.54m NWI 5.33m(-1.7) 5.54m(NWI) 5.29m(+0.0) 5.45m(-1.0) 7 Laurance, Jessica W17 Campbelltown 5.44m -0.3 FOUL(-0.6) FOUL(+0.0) 5.44m(-0.3) -- Codjoe, Laud M17 Nepean Distr ND NWI FOUL(-1.9) FOUL(-0.9) FOUL(+0.0) FOUL(-1.2) -- Kabuyawa, Tuliana W14 Campbelltown ND NWI FOUL(-1.1) FOUL(+0.0) FOUL(-0.1) -- Reid, Jonathan M17 Cherrybrook DNS NWI

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 17 Mixed Hammer Throw Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Morgan, Amelia W15 Campbelltown 50.40m 50.30m 47.97m 50.40m 49.48m FOUL 47.80m 2 Martin, Alannah W16 Sutherland D 50.13m 48.42m FOUL 50.13m FOUL FOUL 49.71m 3 Ta'Uo, Unitty W15 Campbelltown 47.50m 47.48m 42.86m 47.10m 42.86m 47.50m 47.29m 4 Gatmaitan, Isabella W13 Sutherland D 43.10m 41.64m 41.10m 40.67m 41.44m 40.76m 43.10m 5 Cimino, Maria W49 U.T.S. North 41.70m 41.70m FOUL 40.61m FOUL 37.54m FOUL 6 Hunter, John M18 U.T.S. North 41.27m FOUL FOUL FOUL 38.13m 38.89m 41.27m 7 Buss, Amity W16 Glenbrook Li 40.92m 34.81m 38.87m FOUL 40.92m FOUL 38.25m 8 Williams, Brooke W13 Illawong Rev 38.46m FOUL 33.89m 38.46m 33.68m 36.21m 37.41m 9 Goetz, Alex M13 Westfields 36.08m 35.27m 31.15m FOUL 36.08m PASS FOUL 10 Burns, Amayah W14 Sutherland D 35.90m FOUL 31.72m 31.00m 30.60m 29.81m 35.90m 11 Johnston, Jessica W13 Ryde Athleti 35.82m FOUL 32.51m FOUL 32.63m 35.82m FOUL 12 Jones, Warren M40 U.T.S. North 34.78m 34.43m 34.42m 33.30m 34.07m 34.78m 34.13m 13 Srisivaeaswaran, Kajanan M14 Girraween 30.05m 29.13m FOUL FOUL 23.53m 30.05m 29.01m 14 Taylor, Jill W65 Cherrybrook 28.87m 28.87m 27.64m 28.79m FOUL FOUL 25.75m 15 Bishop, jenny W50 Cherrybrook 27.30m FOUL FOUL 27.30m FOUL 21.21m 25.85m -- Wolfgramm, Salote W12 Sutherland D DNS -- Lee, Elissa W17 Nepean Distr DNS -- Townsend, Vicki W56 Nsw Masters DNS

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 15 Mixed Hammer Throw Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kousparis, Costa M24 Sutherland D 65.86m 63.94m 63.28m 64.58m 64.63m 63.77m 65.86m 2 Hulley, Alexandra W23 Sutherland D 65.06m FOUL 65.06m FOUL FOUL FOUL FOUL 3 Heyes, Timothy M23 U.T.S. North 65.03m 64.05m FOUL 63.97m 64.14m 62.45m 65.03m 4 Hardy, Renee W17 Sutherland D 57.32m 55.61m 56.76m 57.32m 56.57m FOUL FOUL 5 Perkins, Samuel M15 Sutherland D 56.61m 53.51m 52.87m 55.61m FOUL 54.96m 56.61m 6 Palma, Odette W38 U.T.S. North 56.55m FOUL 55.28m 55.34m FOUL 56.55m 54.96m 7 Goetz, Molly W15 Sutherland D 53.39m FOUL 52.22m 50.40m 43.85m 50.89m 53.39m 8 Denicaucau, Yasenaca W24 Athletics NS 43.87m 40.75m FOUL 43.87m 43.76m 42.17m FOUL 9 Stevens, Benjamin M15 Trinity Athl 43.52m 40.63m 42.25m 43.52m 42.28m FOUL 42.65m

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 7 Men 100 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Bailey (T54), Luke 23 Adamstown Ne 14.65 +0.0 2 Love (T/F37), Jackson 14 Sydney Pacific 15.58 +0.0 3 Ryan (T54/F56), Cormac 14 Bankstown Sp 17.29 +0.0 4 Moos (T54/F55), Ethan 17 Hills Distri 18.24 +0.0
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 6 Women 100 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mazzei (T/F20), Amelia 18 Armidale 14.63 +0.0 2 Harrison (T/F37), Lainee 16 Macquarie Hunter 15.55 +0.0 3 Neuenkirchen (F34), Kim 53 Cherrybrook 24.42 +0.0
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 12 Men 200 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Ryan (T54/F56), Cormac 14 Bankstown Sp 31.65 +0.0 2 Love (T/F37), Jackson 14 Sydney Pacific 32.87 +0.0 3 Moos (T54/F55), Ethan 17 Hills Distri 33.15 +0.0
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 11 Women 200 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mazzei (T/F20), Amelia 18 Armidale 31.26 -0.5 2 Lovell - T/F36, Mali 16 U.T.S. North 32.39 -0.5 3 Harrison (T/F37), Lainee 16 Macquarie Hunter 32.66 -0.5 4 Colley (F36), Tamsin 18 Hills Distri 32.69 -0.5
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 14 Men 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -0.2 1 Abu Ganaba, Anas 24 Campbelltown 21.04 2 Sarmento, Jordan 24 U.T.S. North 21.39 3 Ius, Christopher 20 U.T.S. North 21.56 4 Rathore, Shakti 27 Sydney University 21.76 5 Khan, Nabill 20 Athletics NS 21.80 6 Halpin, Ian 27 Bankstown Sp 22.01 7 Bell, Keegan 19 U.T.S. North 22.26 Section 2 Wind: -0.1 1 Azzopardi, Joshua 21 Camden Athle 21.85 2 Mackenzie-Wood, Tom 20 Sydney University 22.20 3 Murphy, Connor 19 Sydney University 22.34 4 McFadden, Jack 19 U.T.S. North 22.54 5 Fullerton, Harry 22 Sydney University 22.73 6 Gillett, Christopher 17 Campbelltown 22.83 7 Ash, Lachlan 19 Campbelltown 23.09 Section 3 Wind: -0.5 1 Karabesinis, Jamie 19 University of Nsw 22.32 2 Edwards, Jack 26 U.T.S. North 22.67 3 Tucker, Thomas 19 Sydney University 23.12 4 Collins, Bryce 24 University of Nsw 23.19 5 Ockert, George 27 Bankstown Sp 23.24 6 Archer, Zac 20 Campbelltown 23.52 -- Ghisso, Sebastian 15 Trinity Athl DNS Section 4 Wind: +0.0 1 Baker, Phillip 18 Campbelltown 22.13 2 Chisholm, Cameron 24 Illawarra Bl 22.21 3 Goschnik, Andrew 18 St. George D 22.58 4 Furminger, Corey 24 U.T.S. North 23.04 5 Zhao, Pengfei 15 Hills Distri 23.09 6 Wilkinson, Charlie 16 Blue Mountai 23.40 7 Sharwood, Isaac 19 U.T.S. North 23.45 Section 5 Wind: -0.1 1 Kabba, Rashid 15 Westfields 22.45 2 Quintana, Ethan 16 U.T.S. North 22.47 3 Baker, Joshua 22 Campbelltown 22.92 4 McKay, Luke 17 St. George D 23.22 5 Kirk, Kieran 22 Campbelltown 23.42 6 Ward, Max 16 Sydney Pacific 23.82 -- McLean, Lachlan 32 Hills Distri DNS Section 6 Wind: -0.1 1 Hall, Eli 21 University of Nsw 23.15 2 Oikawa, Sean 17 Sydney Pacific 23.36 3 McMahon, Ashley 45 U.T.S. North 23.86 4 Thompson, Jordan 17 Hills Distri 24.38 5 Davidson, Zac 17 Epping Distr 24.84 -- Louison-Roe, Jay 17 St. George D DNS -- Sultana, Sebastian 15 Campbelltown DNS Section 7 Wind: +0.0 2 Dennis, Joseph 17 U.T.S. North 23.09 3 Charlier, Dylan 16 U.T.S. North 23.55 4 Coles, Liam 14 Mingara Athl 23.85 5 Wong, Scott 17 U.T.S. North 24.07 5 D’arcy, Jack 23 Campbelltown 24.66 6 Bond, Harrison 14 Camden Athle 26.45 -- Brown, Kienan 18 Nepean Distr DNS Section 8 Wind: +0.0 1 Roberts-Lintmeijer, Kean 15 Asics Wests 23.05 2 Comer, Thomas 15 Asics Wests 23.09 3 Kumar, Sadheel 14 Campbelltown 23.69 4 Brown, Calem 15 Illawarra Bl 23.91 5 Zuccon, Xavier 19 Sydney University 24.07 6 Cai, Desmond 21 University of Nsw 24.17 -- Qiu, Ben 27 Sydney University DNS Section 9 Wind: +0.0 1 Panozzo, Dominic 17 U.T.S. North 23.24 2 Dueza, Ryan 19 Campbelltown 23.60 3 Collum, Anthony 25 U.T.S. North 23.84 4 Balic, Ivan 14 Asics Wests 23.95 5 Jones, Lachlan 15 Douglas Park 24.27 6 Almoail, Adam 15 Nepean Distr 24.51 7 Kelly, Evander 14 Campbelltown 24.60 Section 10 Wind: NWI 1 Ho, Jason 17 U.T.S. North 24.60 2 Sã¶derlund, Zeth 23 U.T.S. North 24.60 3 Cheung, Callum 13 University of Nsw 24.70 4 Martin, Oscar 16 Trinity Athl 24.74 5 Thatcher, Arran 22 Sydney Pacific 25.94 6 Peter, Ashvin 15 Trinity Athl 26.50 Section 11 Wind: -0.7 1 Cullen, Robbie 16 Cherrybrook 24.59 2 Hunt, James 17 U.T.S. North 24.95 3 Jones, Ryan 19 Cherrybrook 25.01 4 Ma, Kevin 14 Trinity Athl 26.32 -- Banovich, Cameron 15 Westfields DNS -- Harris, Alex 15 Illawarra Bl DNS Section 12 Wind: -0.3 1 Walker, Oliver 16 Trinity Athl 25.13 2 Tissera, Emiliano 21 Asics Wests 25.97 3 Di Vito, Christian 17 Asics Wests 26.72 4 Murphy, Indiana 14 Trinity Athl 27.25 5 Prideaux, Brock 13 Trinity Athl 28.67 -- Carroll, Nat 14 Athletics Wo DNS Section 13 Wind: -1.2 1 Wardecki, Krzysztof 52 Balmain Athl 26.82 2 Brown, Kian 13 Blue Mountai 26.88 3 Saadi, Muhammadjawad 23 St. George D 27.15 4 Duong, Lucas 12 Asics Wests 27.73 -- Murray, Caerleon 45 U.T.S. North DNS -- Okusitino, Ofa 57 Blacktown Ci DNS Section 14 Wind: -0.6 1 Goetz, Alex 13 Westfields 27.61 2 Oconnell, Josh 13 Trinity Athl 28.58 3 Vaid, Himanshu 35 Sydney Pacific 29.59 4 Spadaro, Alex 11 Campbelltown 29.80 5 giesler, rob 61 Nepean Distr 30.54 -- Hunt, Matthew 14 U.T.S. North DNS Section 15 Wind: -1.2 1 Menon, Kunal 14 Westfields 26.56 2 Hennessey, Xavier 13 Cherrybrook 28.53 3 brown, kael 11 Blue Mountai 30.69 4 Carey, Alan 70 Blacktown Ci 32.14 -- Murphy, Takoda 12 Trinity Athl DNS -- Briffa, Ashton 11 U.T.S. North DNS =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Abu Ganaba, Anas 24 Campbelltown 21.04 -0.2 1 2 Sarmento, Jordan 24 U.T.S. North 21.39 -0.2 1 3 Ius, Christopher 20 U.T.S. North 21.56 -0.2 1 4 Rathore, Shakti 27 Sydney University 21.76 -0.2 1 5 Khan, Nabill 20 Athletics NS 21.80 -0.2 1 6 Azzopardi, Joshua 21 Camden Athle 21.85 -0.1 2 7 Halpin, Ian 27 Bankstown Sp 22.01 -0.2 1 8 Baker, Phillip 18 Campbelltown 22.13 +0.0 4 9 Mackenzie-Wood, Tom 20 Sydney University 22.20 -0.1 2 10 Chisholm, Cameron 24 Illawarra Bl 22.21 +0.0 4 11 Bell, Keegan 19 U.T.S. North 22.26 -0.2 1 12 Karabesinis, Jamie 19 University of Nsw 22.32 -0.5 3 13 Murphy, Connor 19 Sydney University 22.34 -0.1 2 14 Kabba, Rashid 15 Westfields 22.45 -0.1 5 15 Quintana, Ethan 16 U.T.S. North 22.47 -0.1 5 16 McFadden, Jack 19 U.T.S. North 22.54 -0.1 2 17 Goschnik, Andrew 18 St. George D 22.58 +0.0 4 18 Edwards, Jack 26 U.T.S. North 22.67 -0.5 3 19 Fullerton, Harry 22 Sydney University 22.73 -0.1 2 20 Gillett, Christopher 17 Campbelltown 22.83 -0.1 2 21 Baker, Joshua 22 Campbelltown 22.92 -0.1 5 22 Furminger, Corey 24 U.T.S. North 23.04 +0.0 4 23 Roberts-Lintmeijer, Kean 15 Asics Wests 23.05 +0.0 8 24 Ash, Lachlan 19 Campbelltown 23.09 -0.1 2 24 Zhao, Pengfei 15 Hills Distri 23.09 +0.0 4 24 Dennis, Joseph 17 U.T.S. North 23.09 +0.0 7 24 Comer, Thomas 15 Asics Wests 23.09 +0.0 8 28 Tucker, Thomas 19 Sydney University 23.12 -0.5 3 29 Hall, Eli 21 University of Nsw 23.15 -0.1 6 30 Collins, Bryce 24 University of Nsw 23.19 -0.5 3 31 McKay, Luke 17 St. George D 23.22 -0.1 5 32 Ockert, George 27 Bankstown Sp 23.24 -0.5 3 32 Panozzo, Dominic 17 U.T.S. North 23.24 +0.0 9 34 Oikawa, Sean 17 Sydney Pacific 23.36 -0.1 6 35 Wilkinson, Charlie 16 Blue Mountai 23.40 +0.0 4 36 Kirk, Kieran 22 Campbelltown 23.42 -0.1 5 37 Sharwood, Isaac 19 U.T.S. North 23.45 +0.0 4 38 Archer, Zac 20 Campbelltown 23.52 -0.5 3 39 Charlier, Dylan 16 U.T.S. North 23.55 +0.0 7 40 Dueza, Ryan 19 Campbelltown 23.60 +0.0 9 41 Kumar, Sadheel 14 Campbelltown 23.69 +0.0 8 42 Ward, Max 16 Sydney Pacific 23.82 -0.1 5 43 Collum, Anthony 25 U.T.S. North 23.84 +0.0 9 44 Coles, Liam 14 Mingara Athl 23.85 +0.0 7 45 McMahon, Ashley 45 U.T.S. North 23.86 -0.1 6 46 Brown, Calem 15 Illawarra Bl 23.91 +0.0 8 47 Balic, Ivan 14 Asics Wests 23.95 +0.0 9 48 Zuccon, Xavier 19 Sydney University 24.07 +0.0 8 48 Wong, Scott 17 U.T.S. North 24.07 +0.0 7 50 Cai, Desmond 21 University of Nsw 24.17 +0.0 8 51 Jones, Lachlan 15 Douglas Park 24.27 +0.0 9 52 Thompson, Jordan 17 Hills Distri 24.38 -0.1 6 53 Almoail, Adam 15 Nepean Distr 24.51 +0.0 9 54 Cullen, Robbie 16 Cherrybrook 24.59 -0.7 11 55 Ho, Jason 17 U.T.S. North 24.60 NWI 10 55 Kelly, Evander 14 Campbelltown 24.60 +0.0 9 55 Sã¶derlund, Zeth 23 U.T.S. North 24.60 NWI 10 58 D’arcy, Jack 23 Campbelltown 24.66 +0.0 7 59 Cheung, Callum 13 University of Nsw 24.70 NWI 10 60 Martin, Oscar 16 Trinity Athl 24.74 NWI 10 61 Davidson, Zac 17 Epping Distr 24.84 -0.1 6 62 Hunt, James 17 U.T.S. North 24.95 -0.7 11 63 Jones, Ryan 19 Cherrybrook 25.01 -0.7 11 64 Walker, Oliver 16 Trinity Athl 25.13 -0.3 12 65 Thatcher, Arran 22 Sydney Pacific 25.94 NWI 10 66 Tissera, Emiliano 21 Asics Wests 25.97 -0.3 12 67 Ma, Kevin 14 Trinity Athl 26.32 -0.7 11 68 Bond, Harrison 14 Camden Athle 26.45 +0.0 7 69 Peter, Ashvin 15 Trinity Athl 26.50 NWI 10 70 Menon, Kunal 14 Westfields 26.56 -1.2 15 71 Di Vito, Christian 17 Asics Wests 26.72 -0.3 12 72 Wardecki, Krzysztof 52 Balmain Athl 26.82 -1.2 13 73 Brown, Kian 13 Blue Mountai 26.88 -1.2 13 74 Saadi, Muhammadjawad 23 St. George D 27.15 -1.2 13 75 Murphy, Indiana 14 Trinity Athl 27.25 -0.3 12 76 Goetz, Alex 13 Westfields 27.61 -0.6 14 77 Duong, Lucas 12 Asics Wests 27.73 -1.2 13 78 Hennessey, Xavier 13 Cherrybrook 28.53 -1.2 15 79 Oconnell, Josh 13 Trinity Athl 28.58 -0.6 14 80 Prideaux, Brock 13 Trinity Athl 28.67 -0.3 12 81 Vaid, Himanshu 35 Sydney Pacific 29.59 -0.6 14 82 Spadaro, Alex 11 Campbelltown 29.80 -0.6 14 83 giesler, rob 61 Nepean Distr 30.54 -0.6 14 84 brown, kael 11 Blue Mountai 30.69 -1.2 15 85 Carey, Alan 70 Blacktown Ci 32.14 -1.2 15 -- Sultana, Sebastian 15 Campbelltown DNS -0.1 6 -- Banovich, Cameron 15 Westfields DNS -0.7 11 -- Ghisso, Sebastian 15 Trinity Athl DNS -0.5 3 -- Hunt, Matthew 14 U.T.S. North DNS -0.6 14 -- Harris, Alex 15 Illawarra Bl DNS -0.7 11 -- Brown, Kienan 18 Nepean Distr DNS +0.0 7 -- Briffa, Ashton 11 U.T.S. North DNS -1.2 15 -- Carroll, Nat 14 Athletics Wo DNS -0.3 12 -- Okusitino, Ofa 57 Blacktown Ci DNS -1.2 13 -- Murray, Caerleon 45 U.T.S. North DNS -1.2 13 -- Qiu, Ben 27 Sydney University DNS +0.0 8 -- Louison-Roe, Jay 17 St. George D DNS -0.1 6 -- McLean, Lachlan 32 Hills Distri DNS -0.1 5 -- Murphy, Takoda 12 Trinity Athl DNS -1.2 15
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H8

Image for H9

Image for H10

Image for H11

Image for H12

Image for H13

Image for H14

Image for H15

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 13 Women 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -1.7 1 Quirk, Monique 19 Campbelltown 23.77 2 Taddeo, Abbie 26 Illawong Rev 24.28 3 Ferrier, Caitlyn 18 Asics Wests 24.65 4 Wearne, Christine 33 Mounties Ath 24.70 5 Laurance, Jessica 17 Campbelltown 24.97 6 Guthrie, Jasmin 17 U.T.S. North 24.98 7 Idris, Raphaila 14 Campbelltown 26.24 Section 2 Wind: -1.1 1 Stevens, Maisie 20 Unattached 25.10 2 Taylor, Gabriella 15 U.T.S. North 25.33 3 Betham, Damita 14 Campbelltown 25.37 4 Pickering, Bronte 19 Campbelltown 25.48 5 Donofrio, Nicolette 18 U.T.S. North 25.54 6 Wahby, Kate 19 U.T.S. North 25.76 7 Campbell, Paige 15 Campbelltown 25.99 Section 3 Wind: -2.2 1 Munro, Georgia 17 Macquarie Hunter 25.43 2 Kabuyawa, Tuliana 14 Campbelltown 25.56 3 Matthews, Emma 17 Camden Athle 25.92 4 Guthrie, Isabella 17 U.T.S. North 26.03 5 Alizart, Alexandra 17 Westfields 26.20 6 Scott, Elizabeth 21 Sydney Pacific 26.72 7 Kelaher, Morgan 17 U.T.S. North 26.74 Section 4 Wind: -0.7 1 Economou, Mia 19 Sydney University 25.70 2 Da Silva, Eliza 16 U.T.S. North 25.90 3 Worrell, Ruby 14 Ryde Athleti 26.08 4 Cramer, Elysha 17 Sydney Pacific 26.24 5 Maciver, Jessica 17 U.T.S. North 26.38 6 Peter, Esther 14 Campbelltown 27.17 7 windshuttle, Angelina 15 Bankstown Sp 27.42 Section 5 Wind: -0.1 1 Paki, Talahn 14 Hills Distri 26.39 2 James, Sarah 27 Sutherland D 26.93 3 Kasozi, Lauryn 15 Campbelltown 26.98 4 Patriarca, Cora 30 U.T.S. North 27.09 5 Tilt, Lily 16 Hills Distri 27.26 -- Perry, Monique 46 U.T.S. North DNS Section 6 Wind: -1.9 1 Walker, Brooke 19 Camden Athle 27.08 2 Hughes, Claudia 19 Maitland Sen 27.34 3 Quee, Annissa 13 Hills Distri 27.60 4 Briffa, Renee 45 U.T.S. North 27.78 5 Thompson, Emily 23 University of Nsw 27.94 -- Snelling, Emily 15 Blue Mountai DNS -- Webb, Tara 14 Cherrybrook DNS Section 7 Wind: +0.0 1 McGOON, Destiny 15 Westfields 26.72 2 Lambert, Lenore 51 Nsw Masters 27.95 3 Purcell, Georgie 17 Blue Mountai 28.12 4 Philip, Alyssa 21 U.T.S. North 30.02 -- Srisivaeaswaran, Vithuss 16 Girraween DNS -- Fifield, Ruby 19 Athletics East DNS Section 8 Wind: -0.2 1 Latimer, Sophie 15 Camden Athle 27.25 2 Jolly, Sarah 14 Camden Athle 27.66 3 Wheadon, Emma 15 Asics Wests 27.95 4 Marchant, Pyper 13 Hills Distri 28.99 5 Lowe, Jasmine 15 Epping Distr 29.36 6 Skiadopoulos, Maria 12 Asics Wests 29.81 7 Luey, Sarah 13 Athletics East 29.82 Section 9 Wind: +0.0 -- Moefaauo, Le'ati 12 Westfields NT -- McIntosh, Gemma 12 Sydney Strid NT -- Cole, Virginia 12 Blue Mountai NT -- Atkinson, Aleshia 15 Hills Distri NT -- Todd, Piper 12 Bankstown Sp NT Section 10 Wind: -1.3 1 Millecamps, Eliette 12 Randwick Bot 29.44 2 Eyears, Sarah 33 Bankstown Sp 30.03 3 Ringbauer, Louise 11 Asics Wests 30.90 4 Diep, Elysse 11 Bankstown Sp 31.19 -- Lovell, Louise 13 Cherrybrook DNS -- Cimino, Maria 49 U.T.S. North DNS Section 11 Wind: -0.3 1 Kourembes, Jessica 17 Camden Athle 28.49 2 Charles, Chanel 11 Sydney Athle 31.23 3 Mace, Siena 13 Trinity Athl 31.80 4 Balic, Liana 12 Asics Wests 32.07 5 Wearne, Sylvette 56 Mounties Ath 32.48 6 Kelaher, Bronwyn 55 U.T.S. North 35.31 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Quirk, Monique 19 Campbelltown 23.77 -1.7 1 2 Taddeo, Abbie 26 Illawong Rev 24.28 -1.7 1 3 Ferrier, Caitlyn 18 Asics Wests 24.65 -1.7 1 4 Wearne, Christine 33 Mounties Ath 24.70 -1.7 1 5 Laurance, Jessica 17 Campbelltown 24.97 -1.7 1 6 Guthrie, Jasmin 17 U.T.S. North 24.98 -1.7 1 7 Stevens, Maisie 20 Unattached 25.10 -1.1 2 8 Taylor, Gabriella 15 U.T.S. North 25.33 -1.1 2 9 Betham, Damita 14 Campbelltown 25.37 -1.1 2 10 Munro, Georgia 17 Macquarie Hunter 25.43 -2.2 3 11 Pickering, Bronte 19 Campbelltown 25.48 -1.1 2 12 Donofrio, Nicolette 18 U.T.S. North 25.54 -1.1 2 13 Kabuyawa, Tuliana 14 Campbelltown 25.56 -2.2 3 14 Economou, Mia 19 Sydney University 25.70 -0.7 4 15 Wahby, Kate 19 U.T.S. North 25.76 -1.1 2 16 Da Silva, Eliza 16 U.T.S. North 25.90 -0.7 4 17 Matthews, Emma 17 Camden Athle 25.92 -2.2 3 18 Campbell, Paige 15 Campbelltown 25.99 -1.1 2 19 Guthrie, Isabella 17 U.T.S. North 26.03 -2.2 3 20 Worrell, Ruby 14 Ryde Athleti 26.08 -0.7 4 21 Alizart, Alexandra 17 Westfields 26.20 -2.2 3 22 Cramer, Elysha 17 Sydney Pacific 26.24 -0.7 4 22 Idris, Raphaila 14 Campbelltown 26.24 -1.7 1 24 Maciver, Jessica 17 U.T.S. North 26.38 -0.7 4 25 Paki, Talahn 14 Hills Distri 26.39 -0.1 5 26 Scott, Elizabeth 21 Sydney Pacific 26.72 -2.2 3 26 McGOON, Destiny 15 Westfields 26.72 +0.0 7 28 Kelaher, Morgan 17 U.T.S. North 26.74 -2.2 3 29 James, Sarah 27 Sutherland D 26.93 -0.1 5 30 Kasozi, Lauryn 15 Campbelltown 26.98 -0.1 5 31 Walker, Brooke 19 Camden Athle 27.08 -1.9 6 32 Patriarca, Cora 30 U.T.S. North 27.09 -0.1 5 33 Peter, Esther 14 Campbelltown 27.17 -0.7 4 34 Latimer, Sophie 15 Camden Athle 27.25 -0.2 8 35 Tilt, Lily 16 Hills Distri 27.26 -0.1 5 36 Hughes, Claudia 19 Maitland Sen 27.34 -1.9 6 37 windshuttle, Angelina 15 Bankstown Sp 27.42 -0.7 4 38 Quee, Annissa 13 Hills Distri 27.60 -1.9 6 39 Jolly, Sarah 14 Camden Athle 27.66 -0.2 8 40 Briffa, Renee 45 U.T.S. North 27.78 -1.9 6 41 Thompson, Emily 23 University of Nsw 27.94 -1.9 6 42 Wheadon, Emma 15 Asics Wests 27.95 -0.2 8 42 Lambert, Lenore 51 Nsw Masters 27.95 +0.0 7 44 Purcell, Georgie 17 Blue Mountai 28.12 +0.0 7 45 Kourembes, Jessica 17 Camden Athle 28.49 -0.3 11 46 Marchant, Pyper 13 Hills Distri 28.99 -0.2 8 47 Lowe, Jasmine 15 Epping Distr 29.36 -0.2 8 48 Millecamps, Eliette 12 Randwick Bot 29.44 -1.3 10 49 Skiadopoulos, Maria 12 Asics Wests 29.81 -0.2 8 50 Luey, Sarah 13 Athletics East 29.82 -0.2 8 51 Philip, Alyssa 21 U.T.S. North 30.02 +0.0 7 52 Eyears, Sarah 33 Bankstown Sp 30.03 -1.3 10 53 Ringbauer, Louise 11 Asics Wests 30.90 -1.3 10 54 Diep, Elysse 11 Bankstown Sp 31.19 -1.3 10 55 Charles, Chanel 11 Sydney Athle 31.23 -0.3 11 56 Mace, Siena 13 Trinity Athl 31.80 -0.3 11 57 Balic, Liana 12 Asics Wests 32.07 -0.3 11 58 Wearne, Sylvette 56 Mounties Ath 32.48 -0.3 11 59 Kelaher, Bronwyn 55 U.T.S. North 35.31 -0.3 11 -- Todd, Piper 12 Bankstown Sp NT +0.0 9 -- Atkinson, Aleshia 15 Hills Distri NT +0.0 9 -- Moefaauo, Le'ati 12 Westfields NT +0.0 9 -- McIntosh, Gemma 12 Sydney Strid NT +0.0 9 -- Cole, Virginia 12 Blue Mountai NT +0.0 9 -- Webb, Tara 14 Cherrybrook DNS -1.9 6 -- Fifield, Ruby 19 Athletics East DNS +0.0 7 -- Lovell, Louise 13 Cherrybrook DNS -1.3 10 -- Cimino, Maria 49 U.T.S. North DNS -1.3 10 -- Snelling, Emily 15 Blue Mountai DNS -1.9 6 -- Srisivaeaswaran, Vithuss 16 Girraween DNS +0.0 7 -- Perry, Monique 46 U.T.S. North DNS -0.1 5
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

Image for H8

Image for H10

Image for H11

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 10 Mixed 3000 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Music, Stefan M22 Randwick Bot 8:31.96 2 Menday, Toby M25 RunCrew 8:46.66 3 Stanmore, Nathan M15 Balmain Athl 8:47.02 4 Shields, Kane M16 Balmain Athl 8:51.48 5 Gillard, Luca M14 Trinity Athl 8:57.04 6 Jagger, Benjamin M22 Bankstown Sp 9:03.66 7 Bruntsch, Adam M16 Ryde Athleti 9:04.80 8 Davidson, Ollie M16 Sydney University 9:22.92 9 McIntosh, Kyle M26 Sutherland D 9:24.94 10 McLachlan, Matthew M12 Trinity Athl 9:28.96 11 Gill, Jayden M16 Unattached 9:31.52 12 Cass, Jesse M25 Nepean Distr 9:32.45 13 El-Hayek, Christopher M25 Sydney University 9:34.86 14 Elbourne, Brody M16 Randwick Bot 9:35.61 15 Carson, Miles M14 Illawong Rev 9:36.21 16 King, Michael M15 Trinity Athl 9:38.95 17 Xia, Patrick M18 Randwick Bot 9:39.51 18 O'Brien, Earl M35 Asics Wests 9:44.81 19 Keane, Jason M51 Hills Distri 9:46.34 20 Hanna, Ashton M16 Ryde Athleti 9:46.91 21 Arentz, Beth W19 Sutherland D 9:49.25 22 Napier, Benjamin M15 Camden Athle 9:53.13 23 Baptist, Lachlan M15 Westfields 9:59.94 24 Bulloch, Wayne M53 Bankstown Sp 10:06.22 25 Grima, Lucas M13 Camden Athle 10:17.65 26 Lambert, Aspen W13 Trinity Athl 10:19.68 27 Hall, Audrey W25 Sydney University 10:50.44 28 Nicholls, Lachlan M17 Blue Mountai 11:07.09 -- O'Connell, Louie M14 Blue Mountai DNF Section 2 1 Moloney, Ben M14 Trinity Athl 10:06.71 2 Cooper, Fleur W13 Mosman 10:29.77 3 Judge, Lincoln M13 RunCrew 10:35.12 4 Chan, Cheryl W25 Sydney University 10:38.10 5 Trainor, Paul M55 U.T.S. North 10:38.86 6 Honore, Ava W16 Westfields 10:39.43 7 Beacroft, Isaac M13 Blacktown Ci 10:41.21 8 Harrison, Keeden M11 Blue Mountai 10:45.88 9 McEwan, David M65 Hills Distri 10:46.49 10 McIntosh, Jason M50 Sydney Strid 10:50.69 11 Schultz, Sophie W13 Hills Distri 10:52.69 12 Davenport, Aimee W34 Athletics East 10:53.24 13 Adams, Lauren W14 Glenbrook Li 11:14.29 14 Dixon, Owen M11 Sydney Athle 11:23.30 15 Grima, Larissa W11 Camden Athle 11:23.65 16 Cassilles, Ciara W13 Westfields 11:39.41 17 Jakovljevic, Monique W15 Campbelltown 11:41.19 18 Westwood, Matthew M14 Camden Athle 11:51.55 19 Sivills, Olivia W16 Athletics Wo 11:52.50 20 Foley, Cooper M12 Nepean Distr 12:20.17 21 Grogan, Chloe W12 Hills Distri 12:29.92 22 Wendt, Jason M52 Sutherland D 12:40.81 23 Roediger, Rosemary W66 Hills Distri 12:49.90 24 Clubb, Shane M36 Girraween 12:57.90 25 Davie, EJ M49 Sydney Strid 13:37.49 26 Dalrymple, Michaela W16 Campbelltown 13:43.11 27 Grogan, Michael M45 Hills Distri 14:03.93 -- Southby, Olivia W17 Campbelltown DNS ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Music, Stefan M22 Randwick Bot 8:31.96 1 2 Menday, Toby M25 RunCrew 8:46.66 1 3 Stanmore, Nathan M15 Balmain Athl 8:47.02 1 4 Shields, Kane M16 Balmain Athl 8:51.48 1 5 Gillard, Luca M14 Trinity Athl 8:57.04 1 6 Jagger, Benjamin M22 Bankstown Sp 9:03.66 1 7 Bruntsch, Adam M16 Ryde Athleti 9:04.80 1 8 Davidson, Ollie M16 Sydney University 9:22.92 1 9 McIntosh, Kyle M26 Sutherland D 9:24.94 1 10 McLachlan, Matthew M12 Trinity Athl 9:28.96 1 11 Gill, Jayden M16 Unattached 9:31.52 1 12 Cass, Jesse M25 Nepean Distr 9:32.45 1 13 El-Hayek, Christopher M25 Sydney University 9:34.86 1 14 Elbourne, Brody M16 Randwick Bot 9:35.61 1 15 Carson, Miles M14 Illawong Rev 9:36.21 1 16 King, Michael M15 Trinity Athl 9:38.95 1 17 Xia, Patrick M18 Randwick Bot 9:39.51 1 18 O'Brien, Earl M35 Asics Wests 9:44.81 1 19 Keane, Jason M51 Hills Distri 9:46.34 1 20 Hanna, Ashton M16 Ryde Athleti 9:46.91 1 21 Arentz, Beth W19 Sutherland D 9:49.25 1 22 Napier, Benjamin M15 Camden Athle 9:53.13 1 23 Baptist, Lachlan M15 Westfields 9:59.94 1 24 Bulloch, Wayne M53 Bankstown Sp 10:06.22 1 25 Moloney, Ben M14 Trinity Athl 10:06.71 2 26 Grima, Lucas M13 Camden Athle 10:17.65 1 27 Lambert, Aspen W13 Trinity Athl 10:19.68 1 28 Cooper, Fleur W13 Mosman 10:29.77 2 29 Judge, Lincoln M13 RunCrew 10:35.12 2 30 Chan, Cheryl W25 Sydney University 10:38.10 2 31 Trainor, Paul M55 U.T.S. North 10:38.86 2 32 Honore, Ava W16 Westfields 10:39.43 2 33 Beacroft, Isaac M13 Blacktown Ci 10:41.21 2 34 Harrison, Keeden M11 Blue Mountai 10:45.88 2 35 McEwan, David M65 Hills Distri 10:46.49 2 36 Hall, Audrey W25 Sydney University 10:50.44 1 37 McIntosh, Jason M50 Sydney Strid 10:50.69 2 38 Schultz, Sophie W13 Hills Distri 10:52.69 2 39 Davenport, Aimee W34 Athletics East 10:53.24 2 40 Nicholls, Lachlan M17 Blue Mountai 11:07.09 1 41 Adams, Lauren W14 Glenbrook Li 11:14.29 2 42 Dixon, Owen M11 Sydney Athle 11:23.30 2 43 Grima, Larissa W11 Camden Athle 11:23.65 2 44 Cassilles, Ciara W13 Westfields 11:39.41 2 45 Jakovljevic, Monique W15 Campbelltown 11:41.19 2 46 Westwood, Matthew M14 Camden Athle 11:51.55 2 47 Sivills, Olivia W16 Athletics Wo 11:52.50 2 48 Foley, Cooper M12 Nepean Distr 12:20.17 2 49 Grogan, Chloe W12 Hills Distri 12:29.92 2 50 Wendt, Jason M52 Sutherland D 12:40.81 2 51 Roediger, Rosemary W66 Hills Distri 12:49.90 2 52 Clubb, Shane M36 Girraween 12:57.90 2 53 Davie, EJ M49 Sydney Strid 13:37.49 2 54 Dalrymple, Michaela W16 Campbelltown 13:43.11 2 55 Grogan, Michael M45 Hills Distri 14:03.93 2 -- O'Connell, Louie M14 Blue Mountai DNF 1 -- Southby, Olivia W17 Campbelltown DNS 2

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 9 Men 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -0.1 1 Ius, Christopher 20 U.T.S. North 10.56 2 Abu Ganaba, Anas 24 Campbelltown 10.57 3 Sarmento, Jordan 24 U.T.S. North 10.61 4 Khan, Nabill 20 Athletics NS 10.82 5 Rathore, Shakti 27 Sydney University 10.93 6 Fullerton, Harry 22 Sydney University 10.98 7 Bell, Keegan 19 U.T.S. North 11.30 8 Gillett, Christopher 17 Campbelltown 11.37 Section 2 Wind: +0.0 1 Mackenzie-Wood, Tom 20 Sydney University 11.09 2 Karabesinis, Jamie 19 University of Nsw 11.11 3 Edwards, Jack 26 U.T.S. North 11.16 4 Ash, Lachlan 19 Campbelltown 11.42 5 Goschnik, Luke 19 St. George D 11.42 6 Ockert, George 27 Bankstown Sp 11.56 7 McLean, Lachlan 32 Hills Distri 11.59 8 Archer, Zac 20 Campbelltown 11.76 Section 3 Wind: -1.3 1 Baker, Phillip 18 Campbelltown 11.12 2 Hayashi, Sean 22 Sydney Pacific 11.18 3 Lloyd Jones, Daniel 17 U.T.S. North 11.41 4 Lightfoot, Mitchell 17 Maitland Sen 11.42 5 Dennis, Joseph 17 U.T.S. North 11.48 6 McKay, Luke 17 St. George D 11.55 7 Codjoe, Laud 17 Nepean Distr 11.77 8 Peter, Abiatara 17 Campbelltown 12.10 Section 4 Wind: -1.5 1 Ghisso, Sebastian 15 Trinity Athl 11.13 2 Malpass, Andrew 32 Balmain Athl 11.33 3 Goschnik, Andrew 18 St. George D 11.41 4 Chisholm, Cameron 24 Illawarra Bl 11.41 5 Tucker, Thomas 19 Sydney University 11.47 6 Cai, Desmond 21 University of Nsw 11.54 7 Furminger, Corey 24 U.T.S. North 11.63 8 Collins, Bryce 24 University of Nsw 11.83 Section 5 Wind: +0.0 1 Oikawa, Sean 17 Sydney Pacific 11.12 2 Hall, Eli 21 University of Nsw 11.40 3 Quintana, Ethan 16 U.T.S. North 11.41 4 Wong, Scott 17 U.T.S. North 11.46 5 Moir, William 16 Trinity Athl 11.49 6 Sultana, Sebastian 15 Campbelltown 11.53 7 Kirk, Kieran 22 Campbelltown 11.63 8 Thompson, Jordan 17 Hills Distri 11.68 Section 6 Wind: -0.2 1 Kabba, Rashid 15 Westfields 11.16 2 Zhao, Pengfei 15 Hills Distri 11.27 3 Korkis, Zaia 16 Mounties Ath 11.48 4 Louison-Roe, Jay 17 St. George D 11.50 5 Collum, Anthony 25 U.T.S. North 11.63 6 Thompson, Alexander 21 Hills Distri 11.73 6 McMahon, Ashley 45 U.T.S. North 11.73 8 Vrachnas, Timothy 27 South Sydney 11.93 -- Collins, Timothy 25 Bankstown Sp DNS Section 7 Wind: -0.9 1 Comer, Thomas 15 Asics Wests 11.39 2 Coles, Liam 14 Mingara Athl 11.61 3 Brown, Calem 15 Illawarra Bl 11.62 4 Jones, Aidan 15 U.T.S. North 11.66 5 Jones, Lachlan 15 Douglas Park 11.67 6 Taylor, Jacob 14 Hills Distri 11.80 7 Ward, Max 16 Sydney Pacific 11.83 8 D’arcy, Jack 23 Campbelltown 11.85 Section 8 Wind: -0.2 1 Ho, Jason 17 U.T.S. North 11.53 2 Balic, Ivan 14 Asics Wests 11.89 3 Almoail, Adam 15 Nepean Distr 11.98 4 Langat, Kipchumba 16 Kooringal -W 11.99 5 Qiu, Ben 27 Sydney University 12.00 6 Davidson, Zac 17 Epping Distr 12.31 7 Ma, Kevin 14 Trinity Athl 12.42 Section 9 Wind: +0.0 1 Reid, Jonathan 17 Cherrybrook 11.83 2 Banovich, Cameron 15 Westfields 11.88 3 Has, William 16 Mounties Ath 11.97 4 Zuccon, Xavier 19 Sydney University 11.97 5 Kelly, Evander 14 Campbelltown 12.06 6 Cheung, Callum 13 University of Nsw 12.09 7 Peter, Ashvin 15 Trinity Athl 12.42 8 Thatcher, Arran 22 Sydney Pacific 12.46 -- Cullen, Robbie 16 Cherrybrook DNS Section 10 Wind: -0.7 1 Meredith, Jake 15 Camden Athle 11.68 2 Harris, Alex 15 Illawarra Bl 11.81 3 Kumar, Sadheel 14 Campbelltown 11.92 4 Brown, Kienan 18 Nepean Distr 12.15 5 Sã¶derlund, Zeth 23 U.T.S. North 12.19 6 Parker, Edward 18 Hills Distri 12.39 7 Willatt, Tim 31 Balmain Athl 12.41 8 Tissera, Emiliano 21 Asics Wests 12.45 9 Prideaux, Brock 13 Trinity Athl 13.55 Section 11 Wind: -1.1 1 Ottaviano, Marcello 16 Bankstown Sp 12.06 2 Martin, Oscar 16 Trinity Athl 12.34 3 Shrestha, Neelesh 14 Girraween 12.38 4 Walker, Oliver 16 Trinity Athl 12.39 5 Lim, Simon 16 Mounties Ath 12.77 6 Murphy, Indiana 14 Trinity Athl 13.31 7 Vaid, Himanshu 35 Sydney Pacific 13.94 -- Zanapalis, Ricardo 14 Randwick Bot DNS Section 12 Wind: NWI 1 Carroll, Nat 14 Athletics Wo 12.40 2 Ferrier, Cameron 16 Asics Wests 12.78 3 Di Vito, Christian 17 Asics Wests 12.94 4 Wardecki, Krzysztof 52 Balmain Athl 12.94 5 Vuong, Kevin 27 Asics Wests 12.95 6 Bond, Harrison 14 Camden Athle 12.96 7 Murray, Caerleon 45 U.T.S. North 13.24 -- Okusitino, Ofa 57 Blacktown Ci DNS Section 13 Wind: -0.5 1 Khandharixay, Brandon 14 Camden Athle 13.11 2 Goetz, Alex 13 Westfields 13.14 3 Hennessey, Xavier 13 Cherrybrook 13.21 4 Devery, Todd 60 Blue Mountai 13.39 5 Brown, Kian 13 Blue Mountai 13.46 6 Lee, Andy 44 Mounties Ath 13.63 7 Spadaro, Alex 11 Campbelltown 13.71 8 giesler, rob 61 Nepean Distr 14.37 Section 14 Wind: -0.5 1 Menon, Kunal 14 Westfields 12.88 2 Duong, Lucas 12 Asics Wests 13.74 3 Sagovac, Travis 11 Blue Mountai 14.71 4 brown, kael 11 Blue Mountai 14.72 5 Briffa, Ashton 11 U.T.S. North 14.73 6 Carey, Alan 70 Blacktown Ci 15.22 7 Mason, Robert 55 Asics Wests 16.57 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Ius, Christopher 20 U.T.S. North 10.56 -0.1 1 2 Abu Ganaba, Anas 24 Campbelltown 10.57 -0.1 1 3 Sarmento, Jordan 24 U.T.S. North 10.61 -0.1 1 4 Khan, Nabill 20 Athletics NS 10.82 -0.1 1 5 Rathore, Shakti 27 Sydney University 10.93 -0.1 1 6 Fullerton, Harry 22 Sydney University 10.98 -0.1 1 7 Mackenzie-Wood, Tom 20 Sydney University 11.09 +0.0 2 8 Karabesinis, Jamie 19 University of Nsw 11.11 +0.0 2 9 Baker, Phillip 18 Campbelltown 11.12 -1.3 3 9 Oikawa, Sean 17 Sydney Pacific 11.12 +0.0 5 11 Ghisso, Sebastian 15 Trinity Athl 11.13 -1.5 4 12 Edwards, Jack 26 U.T.S. North 11.16 +0.0 2 12 Kabba, Rashid 15 Westfields 11.16 -0.2 6 14 Hayashi, Sean 22 Sydney Pacific 11.18 -1.3 3 15 Zhao, Pengfei 15 Hills Distri 11.27 -0.2 6 16 Bell, Keegan 19 U.T.S. North 11.30 -0.1 1 17 Malpass, Andrew 32 Balmain Athl 11.33 -1.5 4 18 Gillett, Christopher 17 Campbelltown 11.37 -0.1 1 19 Comer, Thomas 15 Asics Wests 11.39 -0.9 7 20 Hall, Eli 21 University of Nsw 11.40 +0.0 5 21 Lloyd Jones, Daniel 17 U.T.S. North 11.41 -1.3 3 21 Quintana, Ethan 16 U.T.S. North 11.41 +0.0 5 21 Chisholm, Cameron 24 Illawarra Bl 11.41 -1.5 4 21 Goschnik, Andrew 18 St. George D 11.41 -1.5 4 25 Goschnik, Luke 19 St. George D 11.42 +0.0 2 25 Lightfoot, Mitchell 17 Maitland Sen 11.42 -1.3 3 25 Ash, Lachlan 19 Campbelltown 11.42 +0.0 2 28 Wong, Scott 17 U.T.S. North 11.46 +0.0 5 29 Tucker, Thomas 19 Sydney University 11.47 -1.5 4 30 Dennis, Joseph 17 U.T.S. North 11.48 -1.3 3 30 Korkis, Zaia 16 Mounties Ath 11.48 -0.2 6 32 Moir, William 16 Trinity Athl 11.49 +0.0 5 33 Louison-Roe, Jay 17 St. George D 11.50 -0.2 6 34 Ho, Jason 17 U.T.S. North 11.53 -0.2 8 35 Sultana, Sebastian 15 Campbelltown 11.53 +0.0 5 36 Cai, Desmond 21 University of Nsw 11.54 -1.5 4 37 McKay, Luke 17 St. George D 11.55 -1.3 3 38 Ockert, George 27 Bankstown Sp 11.56 +0.0 2 39 McLean, Lachlan 32 Hills Distri 11.59 +0.0 2 40 Coles, Liam 14 Mingara Athl 11.61 -0.9 7 41 Brown, Calem 15 Illawarra Bl 11.62 -0.9 7 42 Kirk, Kieran 22 Campbelltown 11.63 +0.0 5 42 Furminger, Corey 24 U.T.S. North 11.63 -1.5 4 42 Collum, Anthony 25 U.T.S. North 11.63 -0.2 6 45 Jones, Aidan 15 U.T.S. North 11.66 -0.9 7 46 Jones, Lachlan 15 Douglas Park 11.67 -0.9 7 47 Meredith, Jake 15 Camden Athle 11.68 -0.7 10 47 Thompson, Jordan 17 Hills Distri 11.68 +0.0 5 49 Thompson, Alexander 21 Hills Distri 11.73 -0.2 6 49 McMahon, Ashley 45 U.T.S. North 11.73 -0.2 6 51 Archer, Zac 20 Campbelltown 11.76 +0.0 2 52 Codjoe, Laud 17 Nepean Distr 11.77 -1.3 3 53 Taylor, Jacob 14 Hills Distri 11.80 -0.9 7 54 Harris, Alex 15 Illawarra Bl 11.81 -0.7 10 55 Ward, Max 16 Sydney Pacific 11.83 -0.9 7 55 Reid, Jonathan 17 Cherrybrook 11.83 +0.0 9 55 Collins, Bryce 24 University of Nsw 11.83 -1.5 4 58 D’arcy, Jack 23 Campbelltown 11.85 -0.9 7 59 Banovich, Cameron 15 Westfields 11.88 +0.0 9 60 Balic, Ivan 14 Asics Wests 11.89 -0.2 8 61 Kumar, Sadheel 14 Campbelltown 11.92 -0.7 10 62 Vrachnas, Timothy 27 South Sydney 11.93 -0.2 6 63 Has, William 16 Mounties Ath 11.97 +0.0 9 63 Zuccon, Xavier 19 Sydney University 11.97 +0.0 9 65 Almoail, Adam 15 Nepean Distr 11.98 -0.2 8 66 Langat, Kipchumba 16 Kooringal -W 11.99 -0.2 8 67 Qiu, Ben 27 Sydney University 12.00 -0.2 8 68 Kelly, Evander 14 Campbelltown 12.06 +0.0 9 68 Ottaviano, Marcello 16 Bankstown Sp 12.06 -1.1 11 70 Cheung, Callum 13 University of Nsw 12.09 +0.0 9 71 Peter, Abiatara 17 Campbelltown 12.10 -1.3 3 72 Brown, Kienan 18 Nepean Distr 12.15 -0.7 10 73 Sã¶derlund, Zeth 23 U.T.S. North 12.19 -0.7 10 74 Davidson, Zac 17 Epping Distr 12.31 -0.2 8 75 Martin, Oscar 16 Trinity Athl 12.34 -1.1 11 76 Shrestha, Neelesh 14 Girraween 12.38 -1.1 11 77 Walker, Oliver 16 Trinity Athl 12.39 -1.1 11 77 Parker, Edward 18 Hills Distri 12.39 -0.7 10 79 Carroll, Nat 14 Athletics Wo 12.40 NWI 12 80 Willatt, Tim 31 Balmain Athl 12.41 -0.7 10 81 Ma, Kevin 14 Trinity Athl 12.42 -0.2 8 82 Peter, Ashvin 15 Trinity Athl 12.42 +0.0 9 83 Tissera, Emiliano 21 Asics Wests 12.45 -0.7 10 84 Thatcher, Arran 22 Sydney Pacific 12.46 +0.0 9 85 Lim, Simon 16 Mounties Ath 12.77 -1.1 11 86 Ferrier, Cameron 16 Asics Wests 12.78 NWI 12 87 Menon, Kunal 14 Westfields 12.88 -0.5 14 88 Di Vito, Christian 17 Asics Wests 12.94 NWI 12 88 Wardecki, Krzysztof 52 Balmain Athl 12.94 NWI 12 90 Vuong, Kevin 27 Asics Wests 12.95 NWI 12 91 Bond, Harrison 14 Camden Athle 12.96 NWI 12 92 Khandharixay, Brandon 14 Camden Athle 13.11 -0.5 13 93 Goetz, Alex 13 Westfields 13.14 -0.5 13 94 Hennessey, Xavier 13 Cherrybrook 13.21 -0.5 13 95 Murray, Caerleon 45 U.T.S. North 13.24 NWI 12 96 Murphy, Indiana 14 Trinity Athl 13.31 -1.1 11 97 Devery, Todd 60 Blue Mountai 13.39 -0.5 13 98 Brown, Kian 13 Blue Mountai 13.46 -0.5 13 99 Prideaux, Brock 13 Trinity Athl 13.55 -0.7 10 100 Lee, Andy 44 Mounties Ath 13.63 -0.5 13 101 Spadaro, Alex 11 Campbelltown 13.71 -0.5 13 102 Duong, Lucas 12 Asics Wests 13.74 -0.5 14 103 Vaid, Himanshu 35 Sydney Pacific 13.94 -1.1 11 104 giesler, rob 61 Nepean Distr 14.37 -0.5 13 105 Sagovac, Travis 11 Blue Mountai 14.71 -0.5 14 106 brown, kael 11 Blue Mountai 14.72 -0.5 14 107 Briffa, Ashton 11 U.T.S. North 14.73 -0.5 14 108 Carey, Alan 70 Blacktown Ci 15.22 -0.5 14 109 Mason, Robert 55 Asics Wests 16.57 -0.5 14 -- Zanapalis, Ricardo 14 Randwick Bot DNS -1.1 11 -- Cullen, Robbie 16 Cherrybrook DNS +0.0 9 -- Collins, Timothy 25 Bankstown Sp DNS -0.2 6 -- Okusitino, Ofa 57 Blacktown Ci DNS NWI 12
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

Image for H8

Image for H9

Image for H10

Image for H11

Image for H12

Image for H13

Image for H14

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 8 Women 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: +0.0 1 Quirk, Monique 19 Campbelltown 11.58 2 Taddeo, Abbie 26 Illawong Rev 11.82 3 Stevens, Maisie 20 Unattached 11.97 4 Laurance, Jessica 17 Campbelltown 12.04 5 Ferrier, Caitlyn 18 Asics Wests 12.18 6 Fichardt, Georgia 16 U.T.S. North 12.34 7 Kelaher, Morgan 17 U.T.S. North 12.58 8 Campbell, Paige 15 Campbelltown 12.69 Section 2 Wind: 0.1 1 Kabuyawa, Tuliana 14 Campbelltown 12.07 2 Pickering, Bronte 19 Campbelltown 12.19 3 Amidzovski, Delta 14 Athletics Wo 12.25 4 Economou, Mia 19 Sydney University 12.30 5 Guthrie, Jasmin 17 U.T.S. North 12.33 6 Betham, Damita 14 Campbelltown 12.41 7 Idris, Raphaila 14 Campbelltown 12.71 -- Guthrie, Isabella 17 U.T.S. North DNS Section 3 Wind: -0.4 1 Taylor, Gabriella 15 U.T.S. North 12.33 2 Donofrio, Nicolette 18 U.T.S. North 12.39 3 Matthews, Emma 17 Camden Athle 12.52 4 Hicks, Caitlyn 20 Hills Distri 12.76 5 Paki, Talahn 14 Hills Distri 12.96 6 Scott, Elizabeth 21 Sydney Pacific 12.98 7 Perry, Monique 46 U.T.S. North 13.09 Section 4 Wind: +0.0 1 Maciver, Jessica 17 U.T.S. North 12.64 2 Da Silva, Eliza 16 U.T.S. North 12.65 2 Cramer, Elysha 17 Sydney Pacific 12.65 4 Nystrom, Isabel 15 Randwick Bot 12.73 5 Alizart, Alexandra 17 Westfields 12.76 6 Worrell, Ruby 14 Ryde Athleti 12.78 7 Snelling, Emily 15 Blue Mountai 13.22 -- Munro, Georgia 17 Macquarie Hunter DQ TR 16.8 Section 5 Wind: -0.8 1 Dale, Samantha 19 Cherrybrook 12.42 2 Roets, Lara 15 Athletics East 12.85 3 Patriarca, Cora 30 U.T.S. North 13.00 4 windshuttle, Angelina 15 Bankstown Sp 13.03 5 James, Sarah 27 Sutherland D 13.06 6 Greatrex, Charlotte 15 U.T.S. North 13.17 7 Kasozi, Lauryn 15 Campbelltown 13.20 8 Peter, Esther 14 Campbelltown 13.40 -- Hughes, Claudia 19 Maitland Sen DNS Section 6 Wind: -1.1 1 Campos, Georgia 14 Mounties Ath 13.26 2 Webb, Tara 14 Cherrybrook 13.35 3 Briffa, Renee 45 U.T.S. North 13.52 4 Thompson, Emily 23 University of Nsw 13.71 5 Millecamps, Eliette 12 Randwick Bot 13.73 6 Fifield, Ruby 19 Athletics East 13.82 7 Cole, Virginia 12 Blue Mountai 14.08 8 Beydoun, Lauren 22 Campbelltown 14.57 Section 7 Wind: -0.2 1 Youssef, Denise 21 Bankstown Sp 13.34 2 Lambert, Lenore 51 Nsw Masters 13.52 3 Quee, Annissa 13 Hills Distri 13.59 4 Monzon, Charlize 14 Westfields 14.02 5 Brown, Keeli 16 Blue Mountai 14.12 6 Philip, Alyssa 21 U.T.S. North 14.29 7 Skiadopoulos, Maria 12 Asics Wests 14.39 -- Sutton, Audrey 13 Balmain Athl DNS Section 8 Wind: -0.3 1 Jolly, Sarah 14 Camden Athle 13.25 2 Latimer, Sophie 15 Camden Athle 13.31 3 Luey, Sarah 13 Athletics East 13.85 4 Lowe, Jasmine 15 Epping Distr 13.86 5 Todd, Piper 12 Bankstown Sp 14.09 6 Mace, Siena 13 Trinity Athl 14.13 7 Bishop, jenny 50 Cherrybrook 14.31 8 Eyears, Sarah 33 Bankstown Sp 14.46 Section 9 Wind: -0.4 1 Koot, Sarah-anne 13 Cherrybrook 14.18 2 Steele, Breana 13 Campbelltown 14.64 3 Ringbauer, Louise 11 Asics Wests 14.99 4 Diep, Elysse 11 Bankstown Sp 15.01 5 Wearne, Sylvette 56 Mounties Ath 15.24 6 Balic, Liana 12 Asics Wests 15.38 7 Kelaher, Bronwyn 55 U.T.S. North 17.06 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Quirk, Monique 19 Campbelltown 11.58 +0.0 1 2 Taddeo, Abbie 26 Illawong Rev 11.82 +0.0 1 3 Stevens, Maisie 20 Unattached 11.97 +0.0 1 4 Laurance, Jessica 17 Campbelltown 12.04 +0.0 1 5 Kabuyawa, Tuliana 14 Campbelltown 12.07 0.1 2 6 Ferrier, Caitlyn 18 Asics Wests 12.18 +0.0 1 7 Pickering, Bronte 19 Campbelltown 12.19 0.1 2 8 Amidzovski, Delta 14 Athletics Wo 12.25 0.1 2 9 Economou, Mia 19 Sydney University 12.30 0.1 2 10 Taylor, Gabriella 15 U.T.S. North 12.33 -0.4 3 10 Guthrie, Jasmin 17 U.T.S. North 12.33 0.1 2 12 Fichardt, Georgia 16 U.T.S. North 12.34 +0.0 1 13 Donofrio, Nicolette 18 U.T.S. North 12.39 -0.4 3 14 Betham, Damita 14 Campbelltown 12.41 0.1 2 15 Dale, Samantha 19 Cherrybrook 12.42 -0.8 5 16 Matthews, Emma 17 Camden Athle 12.52 -0.4 3 17 Kelaher, Morgan 17 U.T.S. North 12.58 +0.0 1 18 Maciver, Jessica 17 U.T.S. North 12.64 +0.0 4 19 Da Silva, Eliza 16 U.T.S. North 12.65 +0.0 4 19 Cramer, Elysha 17 Sydney Pacific 12.65 +0.0 4 21 Campbell, Paige 15 Campbelltown 12.69 +0.0 1 22 Idris, Raphaila 14 Campbelltown 12.71 0.1 2 23 Nystrom, Isabel 15 Randwick Bot 12.73 +0.0 4 24 Hicks, Caitlyn 20 Hills Distri 12.76 -0.4 3 24 Alizart, Alexandra 17 Westfields 12.76 +0.0 4 26 Worrell, Ruby 14 Ryde Athleti 12.78 +0.0 4 27 Roets, Lara 15 Athletics East 12.85 -0.8 5 28 Paki, Talahn 14 Hills Distri 12.96 -0.4 3 29 Scott, Elizabeth 21 Sydney Pacific 12.98 -0.4 3 30 Patriarca, Cora 30 U.T.S. North 13.00 -0.8 5 31 windshuttle, Angelina 15 Bankstown Sp 13.03 -0.8 5 32 James, Sarah 27 Sutherland D 13.06 -0.8 5 33 Perry, Monique 46 U.T.S. North 13.09 -0.4 3 34 Greatrex, Charlotte 15 U.T.S. North 13.17 -0.8 5 35 Kasozi, Lauryn 15 Campbelltown 13.20 -0.8 5 36 Snelling, Emily 15 Blue Mountai 13.22 +0.0 4 37 Jolly, Sarah 14 Camden Athle 13.25 -0.3 8 38 Campos, Georgia 14 Mounties Ath 13.26 -1.1 6 39 Latimer, Sophie 15 Camden Athle 13.31 -0.3 8 40 Youssef, Denise 21 Bankstown Sp 13.34 -0.2 7 41 Webb, Tara 14 Cherrybrook 13.35 -1.1 6 42 Peter, Esther 14 Campbelltown 13.40 -0.8 5 43 Briffa, Renee 45 U.T.S. North 13.52 -1.1 6 43 Lambert, Lenore 51 Nsw Masters 13.52 -0.2 7 45 Quee, Annissa 13 Hills Distri 13.59 -0.2 7 46 Thompson, Emily 23 University of Nsw 13.71 -1.1 6 47 Millecamps, Eliette 12 Randwick Bot 13.73 -1.1 6 48 Fifield, Ruby 19 Athletics East 13.82 -1.1 6 49 Luey, Sarah 13 Athletics East 13.85 -0.3 8 50 Lowe, Jasmine 15 Epping Distr 13.86 -0.3 8 51 Monzon, Charlize 14 Westfields 14.02 -0.2 7 52 Cole, Virginia 12 Blue Mountai 14.08 -1.1 6 53 Todd, Piper 12 Bankstown Sp 14.09 -0.3 8 54 Brown, Keeli 16 Blue Mountai 14.12 -0.2 7 55 Mace, Siena 13 Trinity Athl 14.13 -0.3 8 56 Koot, Sarah-anne 13 Cherrybrook 14.18 -0.4 9 57 Philip, Alyssa 21 U.T.S. North 14.29 -0.2 7 58 Bishop, jenny 50 Cherrybrook 14.31 -0.3 8 59 Skiadopoulos, Maria 12 Asics Wests 14.39 -0.2 7 60 Eyears, Sarah 33 Bankstown Sp 14.46 -0.3 8 61 Beydoun, Lauren 22 Campbelltown 14.57 -1.1 6 62 Steele, Breana 13 Campbelltown 14.64 -0.4 9 63 Ringbauer, Louise 11 Asics Wests 14.99 -0.4 9 64 Diep, Elysse 11 Bankstown Sp 15.01 -0.4 9 65 Wearne, Sylvette 56 Mounties Ath 15.24 -0.4 9 66 Balic, Liana 12 Asics Wests 15.38 -0.4 9 67 Kelaher, Bronwyn 55 U.T.S. North 17.06 -0.4 9 -- Munro, Georgia 17 Macquarie Hunter DQ +0.0 4 TR 16.8 -- Guthrie, Isabella 17 U.T.S. North DNS 0.1 2 -- Hughes, Claudia 19 Maitland Sen DNS -0.8 5 -- Sutton, Audrey 13 Balmain Athl DNS -0.2 7
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

Image for H8

Image for H9

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 5 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 1.0 1 Amidzovski, Delta 14 Athletics Wo 28.27 2 Nystrom, Isabel 15 Randwick Bot 29.75 3 Koot, Sarah-anne 13 Cherrybrook 30.90 4 Greatrex, Charlotte 15 U.T.S. North 31.53 Section 2 Wind: 0.5 1 Todd, Piper 12 Bankstown Sp 32.84 2 Lovell, Sarah 13 Cherrybrook 34.21 3 Bishop, jenny 50 Cherrybrook 38.75 4 Lovell, Louise 13 Cherrybrook 41.28 -- Moefaauo, Le'ati 12 Westfields DQ TR22.6.3 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Amidzovski, Delta 14 Athletics Wo 28.27 1.0 1 2 Nystrom, Isabel 15 Randwick Bot 29.75 1.0 1 3 Koot, Sarah-anne 13 Cherrybrook 30.90 1.0 1 4 Greatrex, Charlotte 15 U.T.S. North 31.53 1.0 1 5 Todd, Piper 12 Bankstown Sp 32.84 0.5 2 6 Lovell, Sarah 13 Cherrybrook 34.21 0.5 2 7 Bishop, jenny 50 Cherrybrook 38.75 0.5 2 8 Lovell, Louise 13 Cherrybrook 41.28 0.5 2 -- Moefaauo, Le'ati 12 Westfields DQ 0.5 2 TR22.6.3
Image for H1

Image for H2

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 4 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Almoail, Adam 15 Nepean Distr 28.87 1.2 2 Hunt, Matthew 14 U.T.S. North 30.76 1.2
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 3 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Smith, Emily 16 U.T.S. North 1:01.52 2 Guthrie, Isabella 17 U.T.S. North 1:02.15 3 Douglas, Susie 19 University of Nsw 1:03.90 4 Hughes, Claudia 19 Maitland Sen 1:09.58
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 2 Men 400 Metre Hurdles 84cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Panozzo, Dominic 17 U.T.S. North 54.83 2 Charlier, Dylan 16 U.T.S. North 56.56 3 Cullen, Robbie 16 Cherrybrook 58.86 4 Hunt, James 17 U.T.S. North 59.94 5 Meredith, Jake 15 Camden Athle 1:01.72
Photofinish Image

This meet is an ANSW permit meet.  Click here for further information
2020 Nepean Interclub - 17-Oct-20 Blacktown Athletics Centre Event 1 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Crowe, Matt 23 U.T.S. North 52.71 2 Hunt, Thomas 19 U.T.S. North 54.03 3 fouracre, Jack 25 Campbelltown 55.65 4 Thompson, Alexander 21 Hills Distri 57.87 -- Sigaki Martins de Je, Da 23 Campbelltown NT
Photofinish Image

My UTS Norths