All Results

Most recent results appear at the top

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 18  Men 400 m U14
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             58.38Q   
  2 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    60.12Q   
  3 #39522 Folkes, Brody      13 Mosman                   60.34Q   
  4 #39115 Ramsay, Nathanael  13 Sydney Pacific           60.52q   
  5 #45348 Camus, Christian   13 Sydney Athle             61.28q   
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #35243 Schouten, Leon     13 St Josephs C             56.71Q   
  2 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             57.56Q   
  3 #37836 Grantham, Callum   13 Illawong Rev             57.80Q   
  4 #36002 Marshall, Alexand  12 Asics Wests              61.84q   
  5 #38142 Latanis, Bailey D  13 St George District       62.94    
  6 #44434 Ward, Nate         12 Kotara South             64.24    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #35243 Schouten, Leon     13 St Josephs C             56.71Q  2
  2 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             58.38Q  1
  3 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             57.56Q  2
  4 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    60.12Q  1
  5 #37836 Grantham, Callum   13 Illawong Rev             57.80Q  2
  6 #39522 Folkes, Brody      13 Mosman                   60.34Q  1
  7 #39115 Ramsay, Nathanael  13 Sydney Pacific           60.52q  1
  8 #45348 Camus, Christian   13 Sydney Athle             61.28q  1
  9 #36002 Marshall, Alexand  12 Asics Wests              61.84q  2
 10 #38142 Latanis, Bailey D  13 St George District       62.94   2
 11 #44434 Ward, Nate         12 Kotara South             64.24   2
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 24  Men 400 m U17
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #  607 Jeffreson, Charli  16 The Kings                51.83Q   
  2 #38363 Cheng, Isaac       16 Cherrybrook              52.13Q   
  3 #36938 Fuller, George     16 Independent Athlete      52.42q   
  4 #36936 Murphy, Matthew    16 Independent Athlete      53.80q   
  5 #38946 Baker, Jack        16 Ryde Centre              54.16    
  6 # 1863 Holland, Jai       16 Bankstown Sp             55.39    
  7 #35826 Martin, Oscar      16 Trinity Athl             55.46    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #35353 Donetto, Ethan     16 Independent Athlete      52.27Q   
  2 #43948 Harrold, Hugh      16 Asics Wests              52.64Q   
  3 # 2776 Bennett, Jeremy    16 The Scots College        52.88q   
  4 #36185 Shearing, Jasper   16 Sydney University        55.12    
  5 #  830 Plasto, Tom        16 Knox Grammar School      56.91    
  6 # 1814 Ruiz Davila, Javi  16 Campbelltown             63.07    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             52.15Q   
  2 # 2125 Fittler, Emerson   16 Armidale                 52.64Q   
  3 #39305 George, Fynn       16 University of Nsw        53.96    
  4 #18248 Gordon, Alex       14 Act Athletics            55.98    
  5 #39304 Farquhar, Lachlan  16 Sydney Pacific           57.72    
  6 #35084 Walker, Oliver     16 Trinity Athl             59.13    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #  607 Jeffreson, Charli  16 The Kings                51.83Q  1
  2 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             52.15Q  3
  3 #35353 Donetto, Ethan     16 Independent Athlete      52.27Q  2
  4 #38363 Cheng, Isaac       16 Cherrybrook              52.13Q  1
  5 #43948 Harrold, Hugh      16 Asics Wests              52.64Q  2
  5 # 2125 Fittler, Emerson   16 Armidale                 52.64Q  3
  7 #36938 Fuller, George     16 Independent Athlete      52.42q  1
  8 # 2776 Bennett, Jeremy    16 The Scots College        52.88q  2
  9 #36936 Murphy, Matthew    16 Independent Athlete      53.80q  1
 10 #39305 George, Fynn       16 University of Nsw        53.96   3
 11 #38946 Baker, Jack        16 Ryde Centre              54.16   1
 12 #36185 Shearing, Jasper   16 Sydney University        55.12   2
 13 # 1863 Holland, Jai       16 Bankstown Sp             55.39   1
 14 #35826 Martin, Oscar      16 Trinity Athl             55.46   1
 15 #18248 Gordon, Alex       14 Act Athletics            55.98   3
 16 #  830 Plasto, Tom        16 Knox Grammar School      56.91   2
 17 #39304 Farquhar, Lachlan  16 Sydney Pacific           57.72   3
 18 #35084 Walker, Oliver     16 Trinity Athl             59.13   3
 19 # 1814 Ruiz Davila, Javi  16 Campbelltown             63.07   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 209  Men 200 m U17
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.1                                       
  1 # 2189 Dibiase, Michael   16 Knox Grammar School      23.47Q        
  2 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      23.61Q        
  3 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             23.63Q        
  4 #  525 Wilkinson, Charli  16 Blue Mountains           23.67q        
  5       Masters, Jakob      16 Westfields               24.26         
  6 #39305 George, Fynn       16 University of Nsw        24.43         
  7 #35826 Martin, Oscar      16 Trinity Athl             24.63         
  8 #  830 Plasto, Tom        16 Knox Grammar School      24.70         
  9 #35084 Walker, Oliver     16 Trinity Athl             25.79         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.9                                       
  1 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             23.35Q        
  2 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       23.52Q        
  3 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             23.57Q        
  4 # 2125 Fittler, Emerson   16 Armidale                 23.97q        
  5 #37564 Clarke, Dylan      16 Athletics Wo             24.01q        
  6 # 1295 Lau, Aidan         16 Knox Grammar School      24.53         
  7 # 2338 Ottaviano, Marcel  16 Bankstown Sp             24.65         
  8 # 2111 Karthigeyan, Giri  16 The Kings                25.99         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             23.35Q  0.9  2
  2 # 2189 Dibiase, Michael   16 Knox Grammar School      23.47Q  1.1  1
  3 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       23.52Q  0.9  2
  4 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      23.61Q  1.1  1
  5 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             23.57Q  0.9  2
  6 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             23.63Q  1.1  1
  7 #  525 Wilkinson, Charli  16 Blue Mountains           23.67q  1.1  1
  8 # 2125 Fittler, Emerson   16 Armidale                 23.97q  0.9  2
  9 #37564 Clarke, Dylan      16 Athletics Wo             24.01q  0.9  2
 10       Masters, Jakob      16 Westfields               24.26   1.1  1
 11 #39305 George, Fynn       16 University of Nsw        24.43   1.1  1
 12 # 1295 Lau, Aidan         16 Knox Grammar School      24.53   0.9  2
 13 #35826 Martin, Oscar      16 Trinity Athl             24.63   1.1  1
 14 # 2338 Ottaviano, Marcel  16 Bankstown Sp             24.65   0.9  2
 15 #  830 Plasto, Tom        16 Knox Grammar School      24.70   1.1  1
 16 #35084 Walker, Oliver     16 Trinity Athl             25.79   1.1  1
 17 # 2111 Karthigeyan, Giri  16 The Kings                25.99   0.9  2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 91  Men 100 m U17
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.0                                      
  1 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             11.67Q        
  2 # 2189 Dibiase, Michael   16 Knox Grammar School      11.71Q        
  3 #39905 Korkis, Zaia       16 Mounties                 11.81Q        
  4 #39919 Has, William       16 Mounties                 11.82q        
  5 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests              11.84q        
  6 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       11.84q        
  7 #45765 Riley, Lachlan     16 Dubbo                    12.06         
  8 #37564 Clarke, Dylan      16 Athletics Wo             12.18         
  9 # 1714 Wanitchanan, Pak   16 Nepean District          12.79         
 10 # 1641 Tsai, Fu           16 Randwick Bot             13.22         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.7                                      
  1 #  525 Wilkinson, Charli  16 Blue Mountains           11.49Q        
  2 # 2204 Sherlock, Alexand  16 Knox Grammar School      11.53Q        
  3 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      11.67Q        
  4 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             11.72q        
  5 #38389 Ayoade, Joseph     16 Cherrybrook              11.85         
  6       Langat, Kipchumba   16 Kooringal Wagga          11.94         
  7       Masters, Jakob      16 Westfields               12.02         
  8 # 1295 Lau, Aidan         16 Knox Grammar School      12.04         
  9 #41479 Richardson, Decla  16 Gosford Litt             12.12         
 10 # 2338 Ottaviano, Marcel  16 Bankstown Sp             12.17         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #  525 Wilkinson, Charli  16 Blue Mountains           11.49Q -0.7  2
  2 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             11.67Q -1.0  1
  3 # 2204 Sherlock, Alexand  16 Knox Grammar School      11.53Q -0.7  2
  4 # 2189 Dibiase, Michael   16 Knox Grammar School      11.71Q -1.0  1
  5 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      11.67Q -0.7  2
  6 #39905 Korkis, Zaia       16 Mounties                 11.81Q -1.0  1
  7 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             11.72q -0.7  2
  8 #39919 Has, William       16 Mounties                 11.82q -1.0  1
  9 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests              11.84q -1.0  1
  9 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       11.84q -1.0  1
 11 #38389 Ayoade, Joseph     16 Cherrybrook              11.85  -0.7  2
 12       Langat, Kipchumba   16 Kooringal Wagga          11.94  -0.7  2
 13       Masters, Jakob      16 Westfields               12.02  -0.7  2
 14 # 1295 Lau, Aidan         16 Knox Grammar School      12.04  -0.7  2
 15 #45765 Riley, Lachlan     16 Dubbo                    12.06  -1.0  1
 16 #41479 Richardson, Decla  16 Gosford Litt             12.12  -0.7  2
 17 # 2338 Ottaviano, Marcel  16 Bankstown Sp             12.17  -0.7  2
 18 #37564 Clarke, Dylan      16 Athletics Wo             12.18  -1.0  1
 19 # 1714 Wanitchanan, Pak   16 Nepean District          12.79  -1.0  1
 20 # 1641 Tsai, Fu           16 Randwick Bot             13.22  -1.0  1
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 23  Women 400 m U17
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 # 1428 Kitching, Hayley   16 Coffs Harbou             60.06Q   
  2 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  60.25Q   
  3 #41939 Court, Mackenzie   16 Camden                   60.48Q   
  4 #42015 Chauvin, Bianca    16 Camden                   62.14q   
  5 #38137 Sharma, Miloshka   16 Sutherland D             62.73q   
 -- #43047 Srisivaeaswaran,   16 Girraween                  DNS    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      58.89Q   
  2 #37420 Quilter-Jones, Je  16 Athletics Wo             60.11Q   
  3 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             61.36Q   
  4       Bamford, Paris      16 Athletics Wo             62.03q   
  5 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             64.30    
  6 #42790 Ahmad, Salam       16 Trinity Athl             76.98    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      58.89Q  2
  2 # 1428 Kitching, Hayley   16 Coffs Harbou             60.06Q  1
  3 #37420 Quilter-Jones, Je  16 Athletics Wo             60.11Q  2
  4 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  60.25Q  1
  5 #41939 Court, Mackenzie   16 Camden                   60.48Q  1
  6 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             61.36Q  2
  7       Bamford, Paris      16 Athletics Wo             62.03q  2
  8 #42015 Chauvin, Bianca    16 Camden                   62.14q  1
  9 #38137 Sharma, Miloshka   16 Sutherland D             62.73q  1
 10 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             64.30   2
 11 #42790 Ahmad, Salam       16 Trinity Athl             76.98   2
 -- #43047 Srisivaeaswaran,   16 Girraween                  DNS   1
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 208  Women 200 m U17
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2                                       
  1 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             25.50Q        
  2 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             25.72Q        
  3 # 2521 Beaven, Jade       16 Mingara                  26.03Q        
  4 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             26.11q        
  5 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      26.19q        
  6 #42343 Windred, Milli     16 Macquarie Hunter         26.75q        
  7 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             27.78         
  8 #42790 Ahmad, Salam       16 Trinity Athl             30.54         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.3                                      
  1 # 2575 Percival, Lauren   16 Nowra Athlet             25.78Q        
  2       Wright, Hayley      16 Campbelltown             25.86Q        
  3 #37495 Tozer, Eleanor     16 Athletics Wo             26.40Q        
  4 #38996 Da Silva, Eliza    16 Ryde Centre              26.80         
  5 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             26.91         
  6 #42036 Brimble, Nakeisha  16 Trinity Athl             27.29         
  7 #41939 Court, Mackenzie   16 Camden                   27.32         
  8 #45017 Virgona, Sophie    16 Balmain                  28.22         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             25.50Q  0.2  1
  2 # 2575 Percival, Lauren   16 Nowra Athlet             25.78Q -0.3  2
  3 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             25.72Q  0.2  1
  4       Wright, Hayley      16 Campbelltown             25.86Q -0.3  2
  5 # 2521 Beaven, Jade       16 Mingara                  26.03Q  0.2  1
  6 #37495 Tozer, Eleanor     16 Athletics Wo             26.40Q -0.3  2
  7 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             26.11q  0.2  1
  8 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      26.19q  0.2  1
  9 #42343 Windred, Milli     16 Macquarie Hunter         26.75q  0.2  1
 10 #38996 Da Silva, Eliza    16 Ryde Centre              26.80  -0.3  2
 11 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             26.91  -0.3  2
 12 #42036 Brimble, Nakeisha  16 Trinity Athl             27.29  -0.3  2
 13 #41939 Court, Mackenzie   16 Camden                   27.32  -0.3  2
 14 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             27.78   0.2  1
 15 #45017 Virgona, Sophie    16 Balmain                  28.22  -0.3  2
 16 #42790 Ahmad, Salam       16 Trinity Athl             30.54   0.2  1
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 90  Women 100 m U17
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9                                       
  1 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             12.41Q        
  2       Wright, Hayley      16 Campbelltown             12.74Q        
  3 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             12.85Q        
  4 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             13.09q        
  5 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             13.15q        
  6 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             13.27         
  7 #38109 Fofanah, Asma      16 Bankstown Sp             14.21         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4                                      
  1 # 2281 Adeniran, Shola    16 Westfields               12.41Q        
  2 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             12.45Q        
  3 # 2575 Percival, Lauren   16 Nowra Athlet             12.63Q        
  4 # 2521 Beaven, Jade       16 Mingara                  12.82q        
  5 #38996 Da Silva, Eliza    16 Ryde Centre              12.93q        
  6 #45017 Virgona, Sophie    16 Balmain                  13.67         
  7 # 1383 Lee, Regina        16 Trinity Athl             14.28         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 # 2281 Adeniran, Shola    16 Westfields               12.41Q -0.4  2
  1 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             12.41Q  0.9  1
  3 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             12.45Q -0.4  2
  4       Wright, Hayley      16 Campbelltown             12.74Q  0.9  1
  5 # 2575 Percival, Lauren   16 Nowra Athlet             12.63Q -0.4  2
  6 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             12.85Q  0.9  1
  7 # 2521 Beaven, Jade       16 Mingara                  12.82q -0.4  2
  8 #38996 Da Silva, Eliza    16 Ryde Centre              12.93q -0.4  2
  9 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             13.09q  0.9  1
 10 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             13.15q  0.9  1
 11 # 2543 Walsh, Sophie      16 Coffs Harbou             13.27   0.9  1
 12 #45017 Virgona, Sophie    16 Balmain                  13.67  -0.4  2
 13 #38109 Fofanah, Asma      16 Bankstown Sp             14.21   0.9  1
 14 # 1383 Lee, Regina        16 Trinity Athl             14.28  -0.4  2
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 20  Men 400 m U15
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                 54.37Q   
  2 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      54.50Q   
  3 #36008 Balic, Ivan        14 Asics Wests              56.27Q   
  4 #37848 Rosette, Jarvis    14 Illawong Rev             57.02q   
  5 #35659 Thompson, Angus    14 Orange Senio             58.17q   
  6 #36575 Rawlings, Max      14 Asics Wests              58.77    
  7 #37980 McKillop, Lucas    14 Sutherland D             59.12    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    55.21Q   
  2 #38554 Harvey, Joseph     14 Ryde Centre              56.04Q   
  3 #35086 Birmingham, Miles  14 Balmain                  56.58Q   
  4 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             56.74q   
  5 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             59.58    
  6 #  787 Harden, James      14 Knox Grammar School      60.35    
  7 #38108 Jones, Cameron     14 St George District       61.42    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                 54.37Q  1
  2 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    55.21Q  2
  3 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      54.50Q  1
  4 #38554 Harvey, Joseph     14 Ryde Centre              56.04Q  2
  5 #36008 Balic, Ivan        14 Asics Wests              56.27Q  1
  6 #35086 Birmingham, Miles  14 Balmain                  56.58Q  2
  7 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             56.74q  2
  8 #37848 Rosette, Jarvis    14 Illawong Rev             57.02q  1
  9 #35659 Thompson, Angus    14 Orange Senio             58.17q  1
 10 #36575 Rawlings, Max      14 Asics Wests              58.77   1
 11 #37980 McKillop, Lucas    14 Sutherland D             59.12   1
 12 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             59.58   2
 13 #  787 Harden, James      14 Knox Grammar School      60.35   2
 14 #38108 Jones, Cameron     14 St George District       61.42   2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 205  Men 200 m U15
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0                                      
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  24.20Q        
  2 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             24.27Q        
  3 #42916 Alaelua, Chris Ja  14 Bankstown Sp             24.51         
  4 #40742 McCarthy, Michael  14 Cessnock                 24.61         
  5 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              25.22         
  6 # 2230 Heidke, Charlie    14 Nowra Athlet             25.98         
  7 #36689 Lauer, Lindsay     14 Blue Mountains           26.95         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.4                                       
  1 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             23.55Q        
  2 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  24.11Q        
  3 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             24.34q        
  4 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    24.98         
  5       Willis, Keegan      14 Orange Runners           25.90         
  6 # 1718 Rae, Christopher   14 Mingara                  26.17         
  7 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             26.29         
  8 #38253 Dunn, Jett         14 Sutherland D             27.25         
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.7                                       
  1 #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                 24.00Q        
  2 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             24.13Q        
  3 #38148 Lomas, Coby        14 St George District       24.16q        
  4 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      24.25q        
  5 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             25.66         
  6 #37396 Carroll, Nat       14 Athletics Wo             26.13         
 --       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe               DNS         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             23.55Q  0.4  2
  2 #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                 24.00Q  0.7  3
  3 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  24.20Q +0.0  1
  4 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  24.11Q  0.4  2
  5 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             24.13Q  0.7  3
  6 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             24.27Q +0.0  1
  7 #38148 Lomas, Coby        14 St George District       24.16q  0.7  3
  8 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      24.25q  0.7  3
  9 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             24.34q  0.4  2
 10 #42916 Alaelua, Chris Ja  14 Bankstown Sp             24.51  +0.0  1
 11 #40742 McCarthy, Michael  14 Cessnock                 24.61  +0.0  1
 12 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    24.98   0.4  2
 13 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              25.22  +0.0  1
 14 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             25.66   0.7  3
 15       Willis, Keegan      14 Orange Runners           25.90   0.4  2
 16 # 2230 Heidke, Charlie    14 Nowra Athlet             25.98  +0.0  1
 17 #37396 Carroll, Nat       14 Athletics Wo             26.13   0.7  3
 18 # 1718 Rae, Christopher   14 Mingara                  26.17   0.4  2
 19 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             26.29   0.4  2
 20 #36689 Lauer, Lindsay     14 Blue Mountains           26.95  +0.0  1
 21 #38253 Dunn, Jett         14 Sutherland D             27.25   0.4  2
 --       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe               DNS   0.7  3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 87  Men 100 m U15
10 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0                                      
  1 #  820 Kontobassis, Harr  14 Campbelltown             11.80Q        
  2 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  11.92Q        
  3 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             12.00q        
  4 #42916 Alaelua, Chris Ja  14 Bankstown Sp             12.19q        
  5 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             12.20q        
  6 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             12.21         
  7 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             12.58         
  8 # 2230 Heidke, Charlie    14 Nowra Athlet             12.87         
  9       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe             13.19         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4                                      
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  11.89Q        
  2 #40742 McCarthy, Michael  14 Cessnock                 12.00Q        
  3 #38148 Lomas, Coby        14 St George District       12.02q        
  4 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              12.51         
  5       Zanapalis, Ricardo  14 Randwick Bot             12.74         
  6       Willis, Keegan      14 Orange Runners           12.80         
  7 #36689 Lauer, Lindsay     14 Blue Mountains           13.40         
  8 #  514 Ronto, Barnabas    14 Randwick Bot             13.42         
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.6                                      
  1 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             11.78Q        
  2 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains           12.29Q        
  3 #38018 Tubbs, Tristan     14 Sutherland D             12.33         
  4 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    12.43         
  5 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             13.01         
  6 # 1718 Rae, Christopher   14 Mingara                  13.04         
  7 #38253 Dunn, Jett         14 Sutherland D             13.21         
  8 #38108 Jones, Cameron     14 St George District       13.21         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             11.78Q -0.6  3
  2 #  820 Kontobassis, Harr  14 Campbelltown             11.80Q +0.0  1
  3 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  11.89Q -0.4  2
  4 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  11.92Q +0.0  1
  5 #40742 McCarthy, Michael  14 Cessnock                 12.00Q -0.4  2
  6 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains           12.29Q -0.6  3
  7 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             12.00q +0.0  1
  8 #38148 Lomas, Coby        14 St George District       12.02q -0.4  2
  9 #42916 Alaelua, Chris Ja  14 Bankstown Sp             12.19q +0.0  1
 10 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             12.20q +0.0  1
 11 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             12.21  +0.0  1
 12 #38018 Tubbs, Tristan     14 Sutherland D             12.33  -0.6  3
 13 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    12.43  -0.6  3
 14 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              12.51  -0.4  2
 15 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             12.58  +0.0  1
 16       Zanapalis, Ricardo  14 Randwick Bot             12.74  -0.4  2
 17       Willis, Keegan      14 Orange Runners           12.80  -0.4  2
 18 # 2230 Heidke, Charlie    14 Nowra Athlet             12.87  +0.0  1
 19 #37467 Pham, Zaidyn       14 Illawarra Bl             13.01  -0.6  3
 20 # 1718 Rae, Christopher   14 Mingara                  13.04  -0.6  3
 21       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe             13.19  +0.0  1
 22 #38253 Dunn, Jett         14 Sutherland D             13.21  -0.6  3
 22 #38108 Jones, Cameron     14 St George District       13.21  -0.6  3
 24 #36689 Lauer, Lindsay     14 Blue Mountains           13.40  -0.4  2
 25 #  514 Ronto, Barnabas    14 Randwick Bot             13.42  -0.4  2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 19  Women 400 m U15
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #37561 Ezeoke, Chelsea    14 Illawarra Bl             58.55Q   
  2 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  59.00Q   
  3 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              59.25Q   
  4 #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr             63.28q   
  5 #38222 Rogers, Sophie     14 Sutherland D             63.39    
  6 #40824 Gogarty, Ella      14 Maitland                 63.49    
  7 # 2774 Rowntree, Hunter   14 Newcastle Fl             71.14    
 -- #36000 Watts, Sofia       14 Asics Wests                DNS    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #37577 Buchanan, Tayissa  14 Athletics Wo             59.57Q   
  2 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             60.16Q   
  3 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             60.17Q   
  4 #38176 FitzPatrick, Moll  14 Sutherland D             62.51q   
  5 #40130 Schultz, Hayley    14 Hills Distri             63.22q   
  6 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   63.98    
  7 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  71.91    
 -- # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                   DNS    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #37561 Ezeoke, Chelsea    14 Illawarra Bl             58.55Q  1
  2 #37577 Buchanan, Tayissa  14 Athletics Wo             59.57Q  2
  3 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  59.00Q  1
  4 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             60.16Q  2
  5 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              59.25Q  1
  6 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             60.17Q  2
  7 #38176 FitzPatrick, Moll  14 Sutherland D             62.51q  2
  8 #40130 Schultz, Hayley    14 Hills Distri             63.22q  2
  9 #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr             63.28q  1
 10 #38222 Rogers, Sophie     14 Sutherland D             63.39   1
 11 #40824 Gogarty, Ella      14 Maitland                 63.49   1
 12 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   63.98   2
 13 # 2774 Rowntree, Hunter   14 Newcastle Fl             71.14   1
 14 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  71.91   2
 -- #36000 Watts, Sofia       14 Asics Wests                DNS   1
 -- # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                   DNS   2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 204  Women 200 m U15
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.7                                      
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             25.51Q        
  2 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             25.65Q        
  3 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             26.43Q        
  4 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              27.29q        
  5       Tan, Xin Min        14 U.T.S Northe             27.70         
  6 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   28.05         
  7 # 2323 Campos, Georgia    14 Westfields               28.48         
  8 # 2774 Rowntree, Hunter   14 Newcastle Fl             30.93         
  9 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  31.11         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.7                                       
  1 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        26.09Q        
  2 # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                 26.14Q        
  3 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              26.23Q        
  4 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             26.67q        
  5 #37719 Connelly, Laylah   14 Victory Runners          26.83q        
  6       Peter, Esther       14 Campbelltown             27.66         
  7       Watson, Anastasia   14 South Sydney             27.77         
  8 #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr             27.94         
  9 #36561 Standish, Ella     14 Asics Wests              28.67         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             25.51Q -0.7  1
  2 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        26.09Q  0.7  2
  3 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             25.65Q -0.7  1
  4 # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                 26.14Q  0.7  2
  5 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              26.23Q  0.7  2
  6 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             26.43Q -0.7  1
  7 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             26.67q  0.7  2
  8 #37719 Connelly, Laylah   14 Victory Runners          26.83q  0.7  2
  9 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              27.29q -0.7  1
 10       Peter, Esther       14 Campbelltown             27.66   0.7  2
 11       Tan, Xin Min        14 U.T.S Northe             27.70  -0.7  1
 12       Watson, Anastasia   14 South Sydney             27.77   0.7  2
 13 #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr             27.94   0.7  2
 14 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   28.05  -0.7  1
 15 # 2323 Campos, Georgia    14 Westfields               28.48  -0.7  1
 16 #36561 Standish, Ella     14 Asics Wests              28.67   0.7  2
 17 # 2774 Rowntree, Hunter   14 Newcastle Fl             30.93  -0.7  1
 18 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  31.11  -0.7  1
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 86  Women 100 m U15
10 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.6                                       
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             12.33Q        
  2 # 2721 Harrison, Summah   14 Port Stephen             12.56Q        
  3 #42468 Xavier, Brooke     14 Macquarie Hunter         12.89q        
  4 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              13.31         
  5       Tan, Xin Min        14 U.T.S Northe             13.42         
  6 #39773 Monzon, Charlize   14 Westfields               13.80         
  7 #36561 Standish, Ella     14 Asics Wests              14.03         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2                                       
  1 # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                 12.85Q        
  2 #42480 McGregor, Keira    14 Macquarie Hunter         12.86Q        
  3 #37899 Lampret, Jasynta   14 Sutherland D             13.27q        
  4       Peter, Esther       14 Campbelltown             13.42         
  5 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   13.72         
  6 #36697 Allen, Phoebe      14 Blue Mountains           13.94         
  7 #36091 Umana Gomez, Sama  14 South Sydney             15.48         
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.1                                       
  1 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             12.53Q        
  2 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        12.81Q        
  3 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             12.94q        
  4       Watson, Anastasia   14 South Sydney             13.24q        
  5 #40824 Gogarty, Ella      14 Maitland                 13.34         
  6 # 2323 Campos, Georgia    14 Westfields               13.86         
  7 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  15.43         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             12.33Q  1.6  1
  2 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             12.53Q  0.1  3
  3 # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                 12.85Q  0.2  2
  4 # 2721 Harrison, Summah   14 Port Stephen             12.56Q  1.6  1
  5 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        12.81Q  0.1  3
  6 #42480 McGregor, Keira    14 Macquarie Hunter         12.86Q  0.2  2
  7 #42468 Xavier, Brooke     14 Macquarie Hunter         12.89q  1.6  1
  8 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             12.94q  0.1  3
  9       Watson, Anastasia   14 South Sydney             13.24q  0.1  3
 10 #37899 Lampret, Jasynta   14 Sutherland D             13.27q  0.2  2
 11 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              13.31   1.6  1
 12 #40824 Gogarty, Ella      14 Maitland                 13.34   0.1  3
 13       Tan, Xin Min        14 U.T.S Northe             13.42   1.6  1
 13       Peter, Esther       14 Campbelltown             13.42   0.2  2
 15 #35585 Rayner, Brooke     14 Mudgee                   13.72   0.2  2
 16 #39773 Monzon, Charlize   14 Westfields               13.80   1.6  1
 17 # 2323 Campos, Georgia    14 Westfields               13.86   0.1  3
 18 #36697 Allen, Phoebe      14 Blue Mountains           13.94   0.2  2
 19 #36561 Standish, Ella     14 Asics Wests              14.03   1.6  1
 20 #41620 Steele-Minett, Be  14 Mingara                  15.43   0.1  3
 21 #36091 Umana Gomez, Sama  14 South Sydney             15.48   0.2  2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 203  Men 200 m U14
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.3                                       
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      24.20Q        
  2 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       25.90Q        
  3 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             26.16Q        
  4 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    27.47q        
  5       Hamilton, Tahj      12 Mingara                  27.47         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.4                                       
  1 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             25.29Q        
  2 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             25.89Q        
  3 #40237 Kasozi, Daniel     13 Campbelltown             26.74Q        
  4 #40238 Kasozi, Benjamin   13 Campbelltown             27.14q        
  5 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          27.32q        
  6 # 1472 Watson, Jonah      13 Nowra Athlet             29.75         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      24.20Q  0.3  1
  2 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             25.29Q  0.4  2
  3 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             25.89Q  0.4  2
  4 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       25.90Q  0.3  1
  5 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             26.16Q  0.3  1
  6 #40237 Kasozi, Daniel     13 Campbelltown             26.74Q  0.4  2
  7 #40238 Kasozi, Benjamin   13 Campbelltown             27.14q  0.4  2
  8 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          27.32q  0.4  2
  9 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    27.47q  0.3  1
 10       Hamilton, Tahj      12 Mingara                  27.47   0.3  1
 11 # 1472 Watson, Jonah      13 Nowra Athlet             29.75   0.4  2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 85  Men 100 m U14
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.6                                       
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      11.93Q        
  2 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             12.65Q        
  3 # 2668 Okerenyang, Danie  13 Kooringal Wagga          13.10Q        
  4 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          13.19q        
  5 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    13.26q        
  6 # 1852 Arregui, Matthew   12 Illawarra Bl             13.70         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.0                                       
  1 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  12.15Q        
  2       Ferguson, Logan     13 Eastlakes                12.30Q        
  3 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             12.38Q        
  4 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       12.81q        
  5       Hamilton, Tahj      12 Mingara                  13.08q        
  6 #39883 Isbitzki, Harley   13 Westfields               13.41         
  7 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields               13.74         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      11.93Q  0.6  1
  2 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  12.15Q  1.0  2
  3       Ferguson, Logan     13 Eastlakes                12.30Q  1.0  2
  4 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             12.65Q  0.6  1
  5 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             12.38Q  1.0  2
  6 # 2668 Okerenyang, Danie  13 Kooringal Wagga          13.10Q  0.6  1
  7 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       12.81q  1.0  2
  8       Hamilton, Tahj      12 Mingara                  13.08q  1.0  2
  9 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          13.19q  0.6  1
 10 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    13.26q  0.6  1
 11 #39883 Isbitzki, Harley   13 Westfields               13.41   1.0  2
 12 # 1852 Arregui, Matthew   12 Illawarra Bl             13.70   0.6  1
 13 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields               13.74   1.0  2
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 17  Women 400 m U14
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #38340 Fisher, Isabella   13 Cherrybrook              62.70Q   
  2 # 2273 Townsend, Grace    12 Sydney Athle             63.41Q   
  3 #42645 Woods, Zoe         13 Asics Wests              64.58Q   
  4 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              67.93q   
  5 #41675 Houghton, Tylah    12 Mingara                  68.72    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #38267 Boothroyd, Ivy     13 Sutherland D             60.11Q   
  2 # 1756 Halliday, Amber    13 Asics Wests              61.95Q   
  3 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                  62.70Q   
  4 #44523 Colusso, Ella      13 Bankstown Sp             63.08q   
  5 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             65.33q   
  6 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A             72.25    
===================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #38267 Boothroyd, Ivy     13 Sutherland D             60.11Q  2
  2 #38340 Fisher, Isabella   13 Cherrybrook              62.70Q  1
  3 # 1756 Halliday, Amber    13 Asics Wests              61.95Q  2
  4 # 2273 Townsend, Grace    12 Sydney Athle             63.41Q  1
  5 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                  62.70Q  2
  6 #42645 Woods, Zoe         13 Asics Wests              64.58Q  1
  7 #44523 Colusso, Ella      13 Bankstown Sp             63.08q  2
  8 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             65.33q  2
  9 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              67.93q  1
 10 #41675 Houghton, Tylah    12 Mingara                  68.72   1
 11 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A             72.25   2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 202  Women 200 m U14
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.7                                      
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             26.24Q        
  2 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 27.50Q        
  3 # 1789 mccluskey, brodie  13 Nowra Athlet             27.51Q        
  4 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              27.91q        
  5 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             27.98q        
  6 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   28.00q        
  7 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                  28.18         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.3                                       
  1       Bond, Samara        13 U.T.S Northe             27.06Q        
  2 #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D             27.57Q        
  3 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         27.69Q        
  4 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             28.15         
  5 # 2273 Townsend, Grace    12 Sydney Athle             28.16         
  6 #38743 Mikan, Catherine   12 U.T.S Northe             28.71         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             26.24Q -1.7  1
  2       Bond, Samara        13 U.T.S Northe             27.06Q  0.3  2
  3 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 27.50Q -1.7  1
  4 #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D             27.57Q  0.3  2
  5 # 1789 mccluskey, brodie  13 Nowra Athlet             27.51Q -1.7  1
  6 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         27.69Q  0.3  2
  7 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              27.91q -1.7  1
  8 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             27.98q -1.7  1
  9 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   28.00q -1.7  1
 10 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             28.15   0.3  2
 11 # 2273 Townsend, Grace    12 Sydney Athle             28.16   0.3  2
 12 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                  28.18  -1.7  1
 13 #38743 Mikan, Catherine   12 U.T.S Northe             28.71   0.3  2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 84  Women 100 m U14
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.5                                       
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             12.89Q        
  2       Bond, Samara        13 U.T.S Northe             13.22Q        
  3 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   13.55Q        
  4 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              13.76q        
  5 # 2871 Madden Khan, Maia  13 Sydney Athle             14.08         
  6 # 2667 Smith, Jaleesa     13 Euro Coast A             14.18         
  7 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea             14.77         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.1                                       
  1 # 2832 Karipidis, Demi    12 Wyong Athlet             13.24Q        
  2 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         13.41Q        
  3 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 13.51Q        
  4 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             13.52q        
  5 # 1789 mccluskey, brodie  13 Nowra Athlet             13.70q        
  6 #37785 Taylor, Savannah   13 Illawong Rev             13.88q        
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             12.89Q  1.5  1
  2 # 2832 Karipidis, Demi    12 Wyong Athlet             13.24Q  1.1  2
  3       Bond, Samara        13 U.T.S Northe             13.22Q  1.5  1
  4 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         13.41Q  1.1  2
  5 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 13.51Q  1.1  2
  6 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   13.55Q  1.5  1
  7 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             13.52q  1.1  2
  8 # 1789 mccluskey, brodie  13 Nowra Athlet             13.70q  1.1  2
  9 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              13.76q  1.5  1
 10 #37785 Taylor, Savannah   13 Illawong Rev             13.88q  1.1  2
 11 # 2871 Madden Khan, Maia  13 Sydney Athle             14.08   1.5  1
 12 # 2667 Smith, Jaleesa     13 Euro Coast A             14.18   1.5  1
 13 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea             14.77   1.5  1
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 26  Men 400 m U18
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
State Record: R 45.96  1989        Paul Greene, NOW                
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #40165 Atkinson, Joshua   17 Hills Distri             49.55Q   
  2 # 1972 Burns, Ewan        17 Knox Grammar School      50.04Q   
  3 # 2628 Gould, Jack        17 Independent Athlete      50.99Q   
  4 #  852 McKay, Luke        17 Sutherland D             51.23q   
  5 #41313 Zawadzki, Nathan   17 Coffs Harbou             51.62    
  6 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             52.95    
  7 #43311 Peter, Abiatara    17 Campbelltown             53.62    
  8 #41262 Dear, Calum        17 Tamworth                 55.25    
  9 # 2503 striegher, Damon   17 Woolgoolga               56.13    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #18258 Peris, Jack        16 Victoria Athletics       49.03Q   
  2 # 1138 Holmes, Max        17 St Ignatius              50.14Q   
  3 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   50.24Q   
  4 #38633 Panozzo, Dominic   17 U.T.S Northe             51.06q   
  5 #43977 Boyes, Luke        17 RunCrew                  51.18q   
  6 #41488 Golledge, Liam     17 Gosford Litt             51.68    
  7 #36092 Richardson, Owen   17 South Sydney             53.23    
  8 #37081 Mulder, Aidan      17 Port Stephen             55.44    
===================================================================
State Record: R 45.96  1989        Paul Greene, NOW                
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #18258 Peris, Jack        16 Victoria Athletics       49.03Q  2
  2 #40165 Atkinson, Joshua   17 Hills Distri             49.55Q  1
  3 # 1972 Burns, Ewan        17 Knox Grammar School      50.04Q  1
  4 # 1138 Holmes, Max        17 St Ignatius              50.14Q  2
  5 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   50.24Q  2
  6 # 2628 Gould, Jack        17 Independent Athlete      50.99Q  1
  7 #38633 Panozzo, Dominic   17 U.T.S Northe             51.06q  2
  8 #43977 Boyes, Luke        17 RunCrew                  51.18q  2
  9 #  852 McKay, Luke        17 Sutherland D             51.23q  1
 10 #41313 Zawadzki, Nathan   17 Coffs Harbou             51.62   1
 11 #41488 Golledge, Liam     17 Gosford Litt             51.68   2
 12 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             52.95   1
 13 #36092 Richardson, Owen   17 South Sydney             53.23   2
 14 #43311 Peter, Abiatara    17 Campbelltown             53.62   1
 15 #41262 Dear, Calum        17 Tamworth                 55.25   1
 16 #37081 Mulder, Aidan      17 Port Stephen             55.44   2
 17 # 2503 striegher, Damon   17 Woolgoolga               56.13   1
Image for H1

Image for H2

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 211  Men 200 Metres U18
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================                  
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims                   
================================================================                  
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.5                                                 
  1 #2812 Mandera, Max        17 Knox Grammar School      22.20Q                  
  2 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   22.59Q                  
  3 #1972 Burns, Ewan         17 Knox Grammar School      22.65q                  
  4 #36476 Van Putten, Ashto  17 Glenbrook                22.73q                  
  5 #1006 Wong, Scott         17 U.T.S Northe             22.78  22.777           
  6 #944 Oikawa, Sean         17 Sydney Pacific           23.10                   
  7 #2228 Dennis, Joseph      17 U.T.S Northe             23.62                   
  8 #43311 Peter, Abiatara    17 Campbelltown             24.28                   
  9 #2503 striegher, Damon    17 Woolgoolga               24.80                   
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.8                                                 
  1 #1691 White, Ethan        17 Sutherland D             22.79Q                  
  2 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       22.89Q                  
  3 #1457 Wilson, Asher       17 Trinity Athl             23.00                   
  4 #852 McKay, Luke          17 Sutherland D             23.50                   
  5 #41313 Zawadzki, Nathan   17 Coffs Harbou             23.65                   
  6 Smedley, Jarrod           17 Mingara                  23.93                   
  7 #39939 Scicluna, Blake    17 Mounties                 24.25                   
  8 #41262 Dear, Calum        17 Tamworth                 24.65                   
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.5                                                 
  1 Bond, Connor              17 The Kings                22.40Q                  
  2 Haslam, Ace               17 Independent Athlete      22.42Q                  
  3 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             22.78q 22.776           
  4 #1939 Wood, Gabriel       17 St Ignatius              22.79                   
  5 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             23.34                   
  6 #2639 Dowling, Nicholas   17 U.T.S Northe             23.42                   
  7 Ho, Jason                 17 U.T.S Northe             24.12                   
 -- #2870 Reynolds, Lachlan   17 The Scots College           DQ  WA 17.3.1        
========================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#          
========================================================================          
Preliminaries                                                                     
  1 #2812 Mandera, Max        17 Knox Grammar School      22.20Q  0.5  1          
  2 Bond, Connor              17 The Kings                22.40Q  1.5  3          
  3 #1691 White, Ethan        17 Sutherland D             22.79Q  0.8  2          
  4 Haslam, Ace               17 Independent Athlete      22.42Q  1.5  3          
  5 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   22.59Q  0.5  1          
  6 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       22.89Q  0.8  2          
  7 #1972 Burns, Ewan         17 Knox Grammar School      22.65q  0.5  1          
  8 #36476 Van Putten, Ashto  17 Glenbrook                22.73q  0.5  1          
  9 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             22.78q  1.5  3 22.776   
 10 #1006 Wong, Scott         17 U.T.S Northe             22.78   0.5  1 22.777   
 11 #1939 Wood, Gabriel       17 St Ignatius              22.79   1.5  3          
 12 #1457 Wilson, Asher       17 Trinity Athl             23.00   0.8  2          
 13 #944 Oikawa, Sean         17 Sydney Pacific           23.10   0.5  1          
 14 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             23.34   1.5  3          
 15 #2639 Dowling, Nicholas   17 U.T.S Northe             23.42   1.5  3          
 16 #852 McKay, Luke          17 Sutherland D             23.50   0.8  2          
 17 #2228 Dennis, Joseph      17 U.T.S Northe             23.62   0.5  1          
 18 #41313 Zawadzki, Nathan   17 Coffs Harbou             23.65   0.8  2          
 19 Smedley, Jarrod           17 Mingara                  23.93   0.8  2          
 20 Ho, Jason                 17 U.T.S Northe             24.12   1.5  3          
 21 #39939 Scicluna, Blake    17 Mounties                 24.25   0.8  2          
 22 #43311 Peter, Abiatara    17 Campbelltown             24.28   0.5  1          
 23 #41262 Dear, Calum        17 Tamworth                 24.65   0.8  2          
 24 #2503 striegher, Damon    17 Woolgoolga               24.80   0.5  1          
 -- #2870 Reynolds, Lachlan   17 The Scots College           DQ   1.5  3 WA 17.3.1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 93  Men 100 m U18
10 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times
================================================================                
State Record: R 10.47  2014        Rohan Browning, TGS                          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims                 
================================================================                
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.2                                              
  1 #38272 Hornery, Jack      17 Sutherland D             10.92Q                
  2 # 1691 White, Ethan       17 Sutherland D             11.42q                
  3 #42529 MACPHERSON, Jai    17 Macquarie Hunter         11.46                 
  4 #42816 Kendoh, Joseph     17 Bankstown Sp             11.53                 
  5 #36476 Van Putten, Ashto  17 Glenbrook                11.57                 
  6 # 1939 Wood, Gabriel      17 St Ignatius              11.64                 
  7 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             11.76                 
  8 # 2228 Dennis, Joseph     17 U.T.S Northe             11.78                 
  9 #42191 Hooker, Jarod      17 Campbelltown             11.84                 
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.5                                              
  1       Bond, Connor        17 The Kings                11.32Q                
  2 # 1441 Kidd, Theo         17 Trinity Athl             11.45q 11.444         
  3 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       11.45  11.448         
  4 #35108 Chen, Samuel       17 Balmain                  11.49                 
  5 # 1006 Wong, Scott        17 U.T.S Northe             11.54                 
  6       Steer, Cameron      17 Mingara                  11.90                 
  7 # 2639 Dowling, Nicholas  17 U.T.S Northe             11.93                 
  8 #36447 Peel, Alexander    17 Glenbrook                11.99                 
  9 # 1812 McCathie, Max      17 The Scots College        12.23                 
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.1                                               
  1 #42496 Wickremaratchy, D  17 Macquarie Hunter         11.19Q                
  2 #  944 Oikawa, Sean       17 Sydney Pacific           11.30q                
  3       Haslam, Ace         17 Independent Athlete      11.36q                
  4 # 2403 Hemsworth, Riley   17 The Kings                11.45  11.448         
  5 # 2468 Lloyd, Maximilian  17 St Josephs C             11.64                 
  6 # 1462 Park, James        17 Trinity Athl             11.78                 
  7 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo             11.85                 
 -- #44916 Lightfoot, Mitche  17 Raymond Terrace             DQ  WA 16.8        
Heat  4 Preliminaries   Wind: -1.4                                              
  1 # 2812 Mandera, Max       17 Knox Grammar School      11.05Q                
  2       Codjoe, Laud        17 Nepean District          11.29q                
  3 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             11.42q                
  4       Ho, Jason           17 U.T.S Northe             11.55                 
  5 # 2003 Lloyd Jones, Dani  17 The Scots College        11.55                 
  6       Smedley, Jarrod     17 Mingara                  11.78                 
  7 #37925 Bridger, Jack      17 Sutherland D             11.97                 
  8 # 1491 Scott, Thomas      17 The Scots College        12.03                 
========================================================================        
State Record: R 10.47  2014        Rohan Browning, TGS                          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#        
========================================================================        
Preliminaries                                                                   
  1 #38272 Hornery, Jack      17 Sutherland D             10.92Q -0.2  1        
  2 # 2812 Mandera, Max       17 Knox Grammar School      11.05Q -1.4  4        
  3 #42496 Wickremaratchy, D  17 Macquarie Hunter         11.19Q  0.1  3        
  4       Bond, Connor        17 The Kings                11.32Q -0.5  2        
  5       Codjoe, Laud        17 Nepean District          11.29q -1.4  4        
  6 #  944 Oikawa, Sean       17 Sydney Pacific           11.30q  0.1  3        
  7       Haslam, Ace         17 Independent Athlete      11.36q  0.1  3        
  8 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             11.42q -1.4  4        
  8 # 1691 White, Ethan       17 Sutherland D             11.42q -0.2  1        
 10 # 1441 Kidd, Theo         17 Trinity Athl             11.45q -0.5  2 11.444 
 11 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       11.45  -0.5  2 11.448 
 11 # 2403 Hemsworth, Riley   17 The Kings                11.45   0.1  3 11.448 
 13 #42529 MACPHERSON, Jai    17 Macquarie Hunter         11.46  -0.2  1        
 14 #35108 Chen, Samuel       17 Balmain                  11.49  -0.5  2        
 15 #42816 Kendoh, Joseph     17 Bankstown Sp             11.53  -0.2  1        
 16 # 1006 Wong, Scott        17 U.T.S Northe             11.54  -0.5  2        
 17 # 2003 Lloyd Jones, Dani  17 The Scots College        11.55  -1.4  4        
 17       Ho, Jason           17 U.T.S Northe             11.55  -1.4  4        
 19 #36476 Van Putten, Ashto  17 Glenbrook                11.57  -0.2  1        
 20 # 2468 Lloyd, Maximilian  17 St Josephs C             11.64   0.1  3        
 20 # 1939 Wood, Gabriel      17 St Ignatius              11.64  -0.2  1        
 22 #43652 Thompson, Jordan   17 Hills Distri             11.76  -0.2  1        
 23       Smedley, Jarrod     17 Mingara                  11.78  -1.4  4        
 23 # 2228 Dennis, Joseph     17 U.T.S Northe             11.78  -0.2  1        
 23 # 1462 Park, James        17 Trinity Athl             11.78   0.1  3        
 26 #42191 Hooker, Jarod      17 Campbelltown             11.84  -0.2  1        
 27 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo             11.85   0.1  3        
 28       Steer, Cameron      17 Mingara                  11.90  -0.5  2        
 29 # 2639 Dowling, Nicholas  17 U.T.S Northe             11.93  -0.5  2        
 30 #37925 Bridger, Jack      17 Sutherland D             11.97  -1.4  4        
 31 #36447 Peel, Alexander    17 Glenbrook                11.99  -0.5  2        
 32 # 1491 Scott, Thomas      17 The Scots College        12.03  -1.4  4        
 33 # 1812 McCathie, Max      17 The Scots College        12.23  -0.5  2        
 -- #44916 Lightfoot, Mitche  17 Raymond Terrace             DQ   0.1  3 WA 16.8
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 25  Women 400 m U18
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
State Record: R 51.80  1999        Jana Pittman, HIL               
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #  544 Guthrie, Jasmin    17 U.T.S Northe             57.93Q   
  2 #37076 Cotton, Emma       17 Macquarie Hunter         59.38Q   
  3 #42081 Southby, Olivia    17 Campbelltown             59.39Q   
  4 #39146 Magnussen, Annabe  17 Epping Distr             61.11q   
  5 #37598 Richards, Georgia  17 Kembla Joggers Inc.      61.75q   
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             58.31Q   
  2 # 2849 Thomas, Yasmin     17 Armidale                 60.50Q   
  3 #36348 Dickie, Cleo       17 Orange Runners           60.74Q   
  4 # 1575 Tougher, Rachel    17 Illawong Rev             60.91q   
  5       Grant, imogen       17 South Sydney             65.63    
  6 # 1361 Dellow, Imogen     17 Armidale                 67.32    
===================================================================
State Record: R 51.80  1999        Jana Pittman, HIL               
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #  544 Guthrie, Jasmin    17 U.T.S Northe             57.93Q  1
  2 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             58.31Q  2
  3 #37076 Cotton, Emma       17 Macquarie Hunter         59.38Q  1
  4 # 2849 Thomas, Yasmin     17 Armidale                 60.50Q  2
  5 #42081 Southby, Olivia    17 Campbelltown             59.39Q  1
  6 #36348 Dickie, Cleo       17 Orange Runners           60.74Q  2
  7 # 1575 Tougher, Rachel    17 Illawong Rev             60.91q  2
  8 #39146 Magnussen, Annabe  17 Epping Distr             61.11q  1
  9 #37598 Richards, Georgia  17 Kembla Joggers Inc.      61.75q  1
 10       Grant, imogen       17 South Sydney             65.63   2
 11 # 1361 Dellow, Imogen     17 Armidale                 67.32   2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 210  Women 200 Metres U18
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2                                       
  1 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             25.34Q        
  2 #2541 Hewitt, Grace       17 Port Stephen             25.56Q        
  3 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             25.65q        
  4 #642 Kelaher, Morgan      17 U.T.S Northe             26.24         
  5 #2849 Thomas, Yasmin      17 Armidale                 26.28         
  6 #1575 Tougher, Rachel     17 Illawong Rev             26.74         
  7 #42778 Cosgrove, Michael  17 Bankstown Sp             27.17         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2                                       
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             25.02Q        
  2 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             25.37Q        
  3 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             25.58q        
  4 Alizart, Alexandra        17 Westfields               26.00         
  5 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             26.03         
  6 #41981 Bloor, Erin        17 Camden                   26.45         
  7 #37476 Spiers, Emer       17 Athletics Wo             26.78         
  8 #35937 Katsilis, Alexand  17 Trinity Athl             30.41         
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.3                                      
  1 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         25.46Q        
  2 #539 Andrews, Greta       17 U.T.S Northe             25.57Q        
  3 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  25.74q        
  4 #2890 Cramer, Elysha      17 Sydney Pacific           26.03         
  5 #37076 Cotton, Emma       17 Macquarie Hunter         26.05         
  6 #40197 Page, Emily        17 Hills Distri             26.08         
  7 #38632 Partridge, Eleano  17 U.T.S Northe             27.52         
  8 #2573 Stenberg, Prada     17 U.T.S Northe             27.76         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             25.02Q  0.2  2
  2 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             25.34Q  0.2  1
  3 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         25.46Q -1.3  3
  4 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             25.37Q  0.2  2
  5 #2541 Hewitt, Grace       17 Port Stephen             25.56Q  0.2  1
  6 #539 Andrews, Greta       17 U.T.S Northe             25.57Q -1.3  3
  7 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             25.58q  0.2  2
  8 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             25.65q  0.2  1
  9 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  25.74q -1.3  3
 10 Alizart, Alexandra        17 Westfields               26.00   0.2  2
 11 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             26.03   0.2  2
 11 #2890 Cramer, Elysha      17 Sydney Pacific           26.03  -1.3  3
 13 #37076 Cotton, Emma       17 Macquarie Hunter         26.05  -1.3  3
 14 #40197 Page, Emily        17 Hills Distri             26.08  -1.3  3
 15 #642 Kelaher, Morgan      17 U.T.S Northe             26.24   0.2  1
 16 #2849 Thomas, Yasmin      17 Armidale                 26.28   0.2  1
 17 #41981 Bloor, Erin        17 Camden                   26.45   0.2  2
 18 #1575 Tougher, Rachel     17 Illawong Rev             26.74   0.2  1
 19 #37476 Spiers, Emer       17 Athletics Wo             26.78   0.2  2
 20 #42778 Cosgrove, Michael  17 Bankstown Sp             27.17   0.2  1
 21 #38632 Partridge, Eleano  17 U.T.S Northe             27.52  -1.3  3
 22 #2573 Stenberg, Prada     17 U.T.S Northe             27.76  -1.3  3
 23 #35937 Katsilis, Alexand  17 Trinity Athl             30.41   0.2  2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 92  Women 100 m U18
12 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.3                                      
  1 # 2541 Hewitt, Grace      17 Port Stephen             12.45Q        
  2 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             12.49Q        
  3 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             12.52q        
  4 #40197 Page, Emily        17 Hills Distri             12.79q        
  5 # 2890 Cramer, Elysha     17 Sydney Pacific           12.86         
  6 #36227 Touma, Rebecca     17 Randwick Bot             13.29         
  7 # 2572 Stenberg, Prada    17 U.T.S Northe             13.52         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.2                                      
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             12.42Q        
  2 #  539 Andrews, Greta     17 U.T.S Northe             12.59Q        
  3 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             12.59q        
  4 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             12.84q        
  5 #42778 Cosgrove, Michael  17 Bankstown Sp             13.10         
  6 # 1575 Tougher, Rachel    17 Illawong Rev             13.42         
  7       Etheridge, Caitlyn  17 Tamworth                 13.90         
  8 #35937 Katsilis, Alexand  17 Trinity Athl             14.64         
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.8                                      
  1 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         12.62Q        
  2 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             12.67Q        
  3 #41981 Bloor, Erin        17 Camden                   12.84q        
  4 #  642 Kelaher, Morgan    17 U.T.S Northe             12.85q        
  5 #37476 Spiers, Emer       17 Athletics Wo             12.87         
  6 #  545 Guthrie, Isabella  17 U.T.S Northe             12.89         
  7 #38632 Partridge, Eleano  17 U.T.S Northe             13.53         
  8 # 3477 Johnson, Lyrck     17 Sydney University        13.84         
========================================================================
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             12.42Q -1.2  2
  2 # 2541 Hewitt, Grace      17 Port Stephen             12.45Q -0.3  1
  3 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         12.62Q -0.8  3
  4 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             12.49Q -0.3  1
  5 #  539 Andrews, Greta     17 U.T.S Northe             12.59Q -1.2  2
  6 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             12.67Q -0.8  3
  7 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             12.52q -0.3  1
  8 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             12.59q -1.2  2
  9 #40197 Page, Emily        17 Hills Distri             12.79q -0.3  1
 10 #41981 Bloor, Erin        17 Camden                   12.84q -0.8  3
 10 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             12.84q -1.2  2
 12 #  642 Kelaher, Morgan    17 U.T.S Northe             12.85q -0.8  3
 13 # 2890 Cramer, Elysha     17 Sydney Pacific           12.86  -0.3  1
 14 #37476 Spiers, Emer       17 Athletics Wo             12.87  -0.8  3
 15 #  545 Guthrie, Isabella  17 U.T.S Northe             12.89  -0.8  3
 16 #42778 Cosgrove, Michael  17 Bankstown Sp             13.10  -1.2  2
 17 #36227 Touma, Rebecca     17 Randwick Bot             13.29  -0.3  1
 18 # 1575 Tougher, Rachel    17 Illawong Rev             13.42  -1.2  2
 19 # 2572 Stenberg, Prada    17 U.T.S Northe             13.52  -0.3  1
 20 #38632 Partridge, Eleano  17 U.T.S Northe             13.53  -0.8  3
 21 # 3477 Johnson, Lyrck     17 Sydney University        13.84  -0.8  3
 22       Etheridge, Caitlyn  17 Tamworth                 13.90  -1.2  2
 23 #35937 Katsilis, Alexand  17 Trinity Athl             14.64  -1.2  2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 28  Men 400 m U20
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
State Record: R 44.75  1984        Darren Clark, RBH               
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #  889 Bell, Keegan       19 Hills Distri             47.07Q   
  2 #  669 Hunt, Thomas       19 U.T.S Northe             49.00Q   
  3 #18270 Faulkner, Jonty    18 Illawarra Bl             50.10q   
  4 # 1451 Sharwood, Isaac    19 Trinity Athl             52.61    
  5 #18245 Dawson, Bailey     18 Western Aust             53.36    
  6 # 1955 Williams, Oscar    18 St Ignatius              53.87    
  7 # 2350 Barron, Ellis      18 U.T.S Northe             55.23    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             48.75Q   
  2 # 2570 Lynch, Jack        18 Nsw Athletics            49.50Q   
  3 #  884 Woods, Riley       18 Singleton Tr             50.69q   
  4 # 1275 Ash, Lachlan       19 Campbelltown             51.09    
  5 # 2851 Chigweremba, Tich  18 Port Stephen             52.38    
  6 #18267 Todd, Jacob        18 Act Athletics            53.79    
  7 #33818 Prichard, Gabriel  18 St Ignatius              54.83    
  8 # 2345 Kendrick-Little,   18 U.T.S Northe             55.63    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 # 1885 Yang, Chris        18 St George District       49.66Q   
  2 #  712 Baulch, Joshua     19 Leeton Littl             49.86Q   
  3 # 2126 Fittler, Lawson    19 Armidale                 50.05q   
  4 # 3312 Pintaric, Oscar    19 Sydney University        50.97    
  5 # 2497 striegher, Ethan   18 Woolgoolga               52.77    
  6 # 2618 Land, Andrew       18 U.T.S Northe             54.62    
  7 # 2811 Booth-Martinez, M  18 Independent Athlete      55.82    
===================================================================
State Record: R 44.75  1984        Darren Clark, RBH               
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #  889 Bell, Keegan       19 Hills Distri             47.07Q  1
  2 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             48.75Q  2
  3 # 1885 Yang, Chris        18 St George District       49.66Q  3
  4 #  669 Hunt, Thomas       19 U.T.S Northe             49.00Q  1
  5 # 2570 Lynch, Jack        18 Nsw Athletics            49.50Q  2
  6 #  712 Baulch, Joshua     19 Leeton Littl             49.86Q  3
  7 # 2126 Fittler, Lawson    19 Armidale                 50.05q  3
  8 #18270 Faulkner, Jonty    18 Illawarra Bl             50.10q  1
  9 #  884 Woods, Riley       18 Singleton Tr             50.69q  2
 10 # 3312 Pintaric, Oscar    19 Sydney University        50.97   3
 11 # 1275 Ash, Lachlan       19 Campbelltown             51.09   2
 12 # 2851 Chigweremba, Tich  18 Port Stephen             52.38   2
 13 # 1451 Sharwood, Isaac    19 Trinity Athl             52.61   1
 14 # 2497 striegher, Ethan   18 Woolgoolga               52.77   3
 15 #18245 Dawson, Bailey     18 Western Aust             53.36   1
 16 #18267 Todd, Jacob        18 Act Athletics            53.79   2
 17 # 1955 Williams, Oscar    18 St Ignatius              53.87   1
 18 # 2618 Land, Andrew       18 U.T.S Northe             54.62   3
 19 #33818 Prichard, Gabriel  18 St Ignatius              54.83   2
 20 # 2350 Barron, Ellis      18 U.T.S Northe             55.23   1
 21 # 2345 Kendrick-Little,   18 U.T.S Northe             55.63   2
 22 # 2811 Booth-Martinez, M  18 Independent Athlete      55.82   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 213  Men 200 Metres U20
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================                  
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims                   
================================================================                  
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.4                                                 
  1 #18246 DeBruin, Cameron   19 Victoria Athletics       21.78Q                  
  2 #884 Woods, Riley         18 Singleton Tr             22.43Q                  
  3 #1190 Baker, Phillip      18 Campbelltown             22.62q                  
  4 #1451 Sharwood, Isaac     19 Trinity Athl             22.70                   
  5 #1654 Taylor, Samuel      19 Macquarie Hunter         22.83                   
  6 #1655 Karabesinis, Jamie  19 University of Nsw        22.90                   
 -- #249 Palma, Iram          18 St George District          DQ  WA 17.3.1        
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.2                                                 
  1 #1377 Clark, Zen          19 Bathurst                 21.53Q                  
  2 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             22.05Q                  
  3 #1275 Ash, Lachlan        19 Campbelltown             22.44q                  
  4 #1339 Goschnik, Luke      19 St George District       22.67                   
  5 #2497 striegher, Ethan    18 Woolgoolga               23.18                   
  6 #33818 Prichard, Gabriel  18 St Ignatius              24.55                   
 -- #1885 Yang, Chris         18 St George District          DQ  WA 17.3.1        
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.7                                                 
  1 #889 Bell, Keegan         19 Hills Distri             21.77Q                  
  2 #1559 Reid, Leroy         18 Macquarie Hunter         21.94Q                  
  3 #2145 Long, Felix         18 St George District       22.27q                  
  4 #3312 Pintaric, Oscar     19 Sydney University        22.83                   
  5 #2006 Kaszonyi, Lachlan   19 Nowra Athlet             23.07                   
  6 #1955 Williams, Oscar     18 St Ignatius              23.15                   
  7 #2862 Evans, Mactier      18 The Scots College        24.43                   
 -- #2431 Patterson, Robert   18 U.T.S Northe                DQ  WA 17.3.1        
========================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#          
========================================================================          
Preliminaries                                                                     
  1 #1377 Clark, Zen          19 Bathurst                 21.53Q  0.2  2          
  2 #889 Bell, Keegan         19 Hills Distri             21.77Q  0.7  3          
  3 #18246 DeBruin, Cameron   19 Victoria Athletics       21.78Q  0.4  1          
  4 #1559 Reid, Leroy         18 Macquarie Hunter         21.94Q  0.7  3          
  5 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             22.05Q  0.2  2          
  6 #884 Woods, Riley         18 Singleton Tr             22.43Q  0.4  1          
  7 #2145 Long, Felix         18 St George District       22.27q  0.7  3          
  8 #1275 Ash, Lachlan        19 Campbelltown             22.44q  0.2  2          
  9 #1190 Baker, Phillip      18 Campbelltown             22.62q  0.4  1          
 10 #1339 Goschnik, Luke      19 St George District       22.67   0.2  2          
 11 #1451 Sharwood, Isaac     19 Trinity Athl             22.70   0.4  1          
 12 #1654 Taylor, Samuel      19 Macquarie Hunter         22.83   0.4  1          
 12 #3312 Pintaric, Oscar     19 Sydney University        22.83   0.7  3          
 14 #1655 Karabesinis, Jamie  19 University of Nsw        22.90   0.4  1          
 15 #2006 Kaszonyi, Lachlan   19 Nowra Athlet             23.07   0.7  3          
 16 #1955 Williams, Oscar     18 St Ignatius              23.15   0.7  3          
 17 #2497 striegher, Ethan    18 Woolgoolga               23.18   0.2  2          
 18 #2862 Evans, Mactier      18 The Scots College        24.43   0.7  3          
 19 #33818 Prichard, Gabriel  18 St Ignatius              24.55   0.2  2          
 -- #2431 Patterson, Robert   18 U.T.S Northe                DQ   0.7  3 WA 17.3.1
 -- #249 Palma, Iram          18 St George District          DQ   0.4  1 WA 17.3.1
 -- #1885 Yang, Chris         18 St George District          DQ   0.2  2 WA 17.3.1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 95  Men 100 m U20
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================                
State Record: R 10.29  1997        Matt Shirvington, ASW                        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims                 
================================================================                
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.6                                               
  1 # 1377 Clark, Zen         19 Bathurst                 10.85Q                
  2 # 2644 Barclay, Charles   19 U.T.S Northe             11.07Q                
  3 # 1339 Goschnik, Luke     19 St George District       11.12Q                
  4 # 1654 Taylor, Samuel     19 Macquarie Hunter         11.21q                
  5 # 2866 Colley, Nicholas   19 Independent Athlete      11.43q                
  6 #18270 Faulkner, Jonty    18 Illawarra Bl             11.62                 
  7 # 2344 Maybury, Ben       18 U.T.S Northe             11.98                 
 -- # 2145 Long, Felix        18 St George District          DQ  WA 16.8        
 -- # 2851 Chigweremba, Tich  18 Port Stephen               DNS                 
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4                                              
  1 # 2509 Opoku Mensah, God  19 Westfields               11.15Q                
  2 # 2789 Muller, Harrison   19 Knox Grammar School      11.24Q                
  3 # 1190 Baker, Phillip     18 Campbelltown             11.26Q                
  4 # 1655 Karabesinis, Jami  19 University of Nsw        11.41q                
  5 #  249 Palma, Iram        18 St George District       11.56q                
  6 # 2855 Teudt, 46595       19 Mosman                   11.61                 
  7 # 3001 Willis, Jackson    18 Orange Runners           11.73                 
  8 # 1621 Ogie, Favour       18 Nepean District          12.15                 
 -- # 2497 striegher, Ethan   18 Woolgoolga                  DQ  WA 16.8        
========================================================================        
State Record: R 10.29  1997        Matt Shirvington, ASW                        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#        
========================================================================        
Preliminaries                                                                   
  1 # 1377 Clark, Zen         19 Bathurst                 10.85Q  0.6  1        
  2 # 2509 Opoku Mensah, God  19 Westfields               11.15Q -0.4  2        
  3 # 2644 Barclay, Charles   19 U.T.S Northe             11.07Q  0.6  1        
  4 # 2789 Muller, Harrison   19 Knox Grammar School      11.24Q -0.4  2        
  5 # 1339 Goschnik, Luke     19 St George District       11.12Q  0.6  1        
  6 # 1190 Baker, Phillip     18 Campbelltown             11.26Q -0.4  2        
  7 # 1654 Taylor, Samuel     19 Macquarie Hunter         11.21q  0.6  1        
  8 # 1655 Karabesinis, Jami  19 University of Nsw        11.41q -0.4  2        
  9 # 2866 Colley, Nicholas   19 Independent Athlete      11.43q  0.6  1        
 10 #  249 Palma, Iram        18 St George District       11.56q -0.4  2        
 11 # 2855 Teudt, 46595       19 Mosman                   11.61  -0.4  2        
 12 #18270 Faulkner, Jonty    18 Illawarra Bl             11.62   0.6  1        
 13 # 3001 Willis, Jackson    18 Orange Runners           11.73  -0.4  2        
 14 # 2344 Maybury, Ben       18 U.T.S Northe             11.98   0.6  1        
 15 # 1621 Ogie, Favour       18 Nepean District          12.15  -0.4  2        
 -- # 2497 striegher, Ethan   18 Woolgoolga                  DQ  -0.4  2 WA 16.8
 -- # 2145 Long, Felix        18 St George District          DQ   0.6  1 WA 16.8
 -- # 2851 Chigweremba, Tich  18 Port Stephen               DNS   0.6  1        
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 212  Women 200 Metres U20
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.5                                       
  1 #987 Ferrier, Caitlyn     18 Asics Wests              25.08Q        
  2 #313 D'Onofrio, Nicolett  18 U.T.S Northe             25.20Q        
  3 #18249 Goldsworthy, Grac  18 Victoria Athletics       25.34Q        
  4 #1759 Wahby, Kate         19 U.T.S Northe             25.42q        
  5 #1128 Robb, Alma          18 Sutherland D             25.49q        
  6 #18250 Hatchman, Tia      16 Act Athletics            26.21         
  7 #510 Snow, Mikielee       19 Armidale                 27.23         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.6                                       
  1 #2270 Dunne, Tierney      18 Athletics Wo             24.99Q        
  2 #1857 Klasen, Emma        18 Illawong Rev             25.02Q        
  3 #2244 Pickering, Bronte   19 Campbelltown             25.48Q        
  4 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       25.55q        
  5 #2007 Navusolo, Jezebel   18 Mingara                  25.72         
  6 #1898 La Hei, Pascale     18 U.T.S Northe             26.31         
  7 #1846 Warland, Zoe        18 Ryde Centre              27.34         
========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #2270 Dunne, Tierney      18 Athletics Wo             24.99Q  1.6  2
  2 #987 Ferrier, Caitlyn     18 Asics Wests              25.08Q  1.5  1
  3 #1857 Klasen, Emma        18 Illawong Rev             25.02Q  1.6  2
  4 #313 D'Onofrio, Nicolett  18 U.T.S Northe             25.20Q  1.5  1
  5 #18249 Goldsworthy, Grac  18 Victoria Athletics       25.34Q  1.5  1
  6 #2244 Pickering, Bronte   19 Campbelltown             25.48Q  1.6  2
  7 #1759 Wahby, Kate         19 U.T.S Northe             25.42q  1.5  1
  8 #1128 Robb, Alma          18 Sutherland D             25.49q  1.5  1
  9 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       25.55q  1.6  2
 10 #2007 Navusolo, Jezebel   18 Mingara                  25.72   1.6  2
 11 #18250 Hatchman, Tia      16 Act Athletics            26.21   1.5  1
 12 #1898 La Hei, Pascale     18 U.T.S Northe             26.31   1.6  2
 13 #510 Snow, Mikielee       19 Armidale                 27.23   1.5  1
 14 #1846 Warland, Zoe        18 Ryde Centre              27.34   1.6  2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 94  Women 100 m U20
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0                                      
  1 # 1162 Quirk, Monique     19 Campbelltown             12.06Q        
  2 # 2216 Walker, Isabellah  18 Illawong Rev             12.38Q        
  3 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       12.43Q        
  4 # 2007 Navusolo, Jezebel  18 Mingara                  12.72q        
  5 #18250 Hatchman, Tia      16 Act Athletics            12.89         
  6 # 1299 Economou, Mia      19 Sutherland D             12.90         
  7 # 1585 Britton, Emily     19 Cherrybrook              12.94         
  8 #  510 Snow, Mikielee     19 Armidale                 13.30         
  9 # 2224 Hemsworth, Mia     18 U.T.S Northe             13.40         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.0                                       
  1 # 1857 Klasen, Emma       18 Illawong Rev             12.12Q        
  2 # 2270 Dunne, Tierney     18 Athletics Wo             12.22Q        
  3 # 1285 Fuller, Sundance   19 Nepean District          12.25Q        
  4 # 2244 Pickering, Bronte  19 Campbelltown             12.27q        
  5 # 1259 Macpherson, Teah   19 Macquarie Hunter         12.65q        
  6 # 2553 Breslin, Imogen    19 Cherrybrook              12.71q        
  7 # 3411 McGill, Charlotte  18 Sydney University        12.79         
  8 # 1732 Stevanovic, Abiga  18 U.T.S Northe             12.85         
  9 # 2024 Banks, Charlotte   19 Cherrybrook              13.11         
 10 # 2661 Fifield, Ruby      19 Athletics Ea             13.70         
========================================================================
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 # 1162 Quirk, Monique     19 Campbelltown             12.06Q +0.0  1
  2 # 1857 Klasen, Emma       18 Illawong Rev             12.12Q  1.0  2
  3 # 2270 Dunne, Tierney     18 Athletics Wo             12.22Q  1.0  2
  4 # 2216 Walker, Isabellah  18 Illawong Rev             12.38Q +0.0  1
  5 # 1285 Fuller, Sundance   19 Nepean District          12.25Q  1.0  2
  6 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       12.43Q +0.0  1
  7 # 2244 Pickering, Bronte  19 Campbelltown             12.27q  1.0  2
  8 # 1259 Macpherson, Teah   19 Macquarie Hunter         12.65q  1.0  2
  9 # 2553 Breslin, Imogen    19 Cherrybrook              12.71q  1.0  2
 10 # 2007 Navusolo, Jezebel  18 Mingara                  12.72q +0.0  1
 11 # 3411 McGill, Charlotte  18 Sydney University        12.79   1.0  2
 12 # 1732 Stevanovic, Abiga  18 U.T.S Northe             12.85   1.0  2
 13 #18250 Hatchman, Tia      16 Act Athletics            12.89  +0.0  1
 14 # 1299 Economou, Mia      19 Sutherland D             12.90  +0.0  1
 15 # 1585 Britton, Emily     19 Cherrybrook              12.94  +0.0  1
 16 # 2024 Banks, Charlotte   19 Cherrybrook              13.11   1.0  2
 17 #  510 Snow, Mikielee     19 Armidale                 13.30  +0.0  1
 18 # 2224 Hemsworth, Mia     18 U.T.S Northe             13.40  +0.0  1
 19 # 2661 Fifield, Ruby      19 Athletics Ea             13.70   1.0  2
Image for H1

Image for H2

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 22  Men 400 m U16
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
State Record: R 48.12  1972        Paul Greene, NOW                
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                51.90Q   
  2 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius              53.28Q   
  3 # 1097 Abhikari, Shayan   15 Campbelltown             53.33Q   
  4 #42070 Thebus, Roman      15 Campbelltown             54.79q   
  5 #38354 Dewar, Lachlan     15 Cherrybrook              55.94    
  6 #39291 Eagland, Jacob     15 Sydney Pacific           57.10    
  7 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D             57.87    
  8 #41484 Leseberg, Ernest   15 Gosford Litt             71.04    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #18266 Todd YC, Hayden    13 Act Athletics            52.36Q   
  2 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           53.11Q   
  3 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             53.13Q   
  4 #36139 Grant, Lachlan     15 South Sydney             54.46q   
  5 # 2569 pattison, Jordan   15 Armidale                 55.87q   
  6 # 1355 Hogg, Matthew      15 Sydney Strid             56.62    
  7 #42385 Gray, Kidha        15 Eastlakes                61.24    
  8 #37716 Losurdo, Louis     15 Nowra Athlet             61.26    
===================================================================
State Record: R 48.12  1972        Paul Greene, NOW                
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                51.90Q  1
  2 #18266 Todd YC, Hayden    13 Act Athletics            52.36Q  2
  3 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           53.11Q  2
  4 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius              53.28Q  1
  5 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             53.13Q  2
  6 # 1097 Abhikari, Shayan   15 Campbelltown             53.33Q  1
  7 #36139 Grant, Lachlan     15 South Sydney             54.46q  2
  8 #42070 Thebus, Roman      15 Campbelltown             54.79q  1
  9 # 2569 pattison, Jordan   15 Armidale                 55.87q  2
 10 #38354 Dewar, Lachlan     15 Cherrybrook              55.94   1
 11 # 1355 Hogg, Matthew      15 Sydney Strid             56.62   2
 12 #39291 Eagland, Jacob     15 Sydney Pacific           57.10   1
 13 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D             57.87   1
 14 #42385 Gray, Kidha        15 Eastlakes                61.24   2
 15 #37716 Losurdo, Louis     15 Nowra Athlet             61.26   2
 16 #41484 Leseberg, Ernest   15 Gosford Litt             71.04   1
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 207  Men 200 m U16
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
State Record: R 21.44  2013        Jordan Shelley, CHE                  
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0                                      
  1 #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni             23.08Q        
  2       White, Jordy        15 Orange Senio             23.30Q        
  3 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               23.63Q        
  4 #40832 Cain, Jasper       15 Maitland                 23.92q        
  5 # 2816 Roberts-Lintmeije  15 Bankstown Sp             24.39         
  6 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             24.66         
  7 #39757 Banovich, Cameron  15 Westfields               24.82         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.4                                       
  1 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                23.25Q        
  2 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             23.41Q        
  3 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 23.47Q        
  4 #37287 Harris, Alexander  15 Illawarra Bl             23.67q        
  5 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           24.06q        
  6 #42658 Jones, Aidan       15 U.T.S Northe             24.81         
  7 #36417 Jeal, Cooper       15 Glenbrook                25.30         
  8 #35135 Lusty, Max         15 Trinity Athl             25.97         
========================================================================
State Record: R 21.44  2013        Jordan Shelley, CHE                  
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni             23.08Q +0.0  1
  2 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                23.25Q  1.4  2
  3       White, Jordy        15 Orange Senio             23.30Q +0.0  1
  4 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             23.41Q  1.4  2
  5 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 23.47Q  1.4  2
  6 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               23.63Q +0.0  1
  7 #37287 Harris, Alexander  15 Illawarra Bl             23.67q  1.4  2
  8 #40832 Cain, Jasper       15 Maitland                 23.92q +0.0  1
  9 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           24.06q  1.4  2
 10 # 2816 Roberts-Lintmeije  15 Bankstown Sp             24.39  +0.0  1
 11 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             24.66  +0.0  1
 12 #42658 Jones, Aidan       15 U.T.S Northe             24.81   1.4  2
 13 #39757 Banovich, Cameron  15 Westfields               24.82  +0.0  1
 14 #36417 Jeal, Cooper       15 Glenbrook                25.30   1.4  2
 15 #35135 Lusty, Max         15 Trinity Athl             25.97   1.4  2
Image for H1

Image for H2

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 89  Men 100 m U16
10 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================                
State Record: R 10.67  2013        Jordan Shelley, CHE                          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims                 
================================================================                
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.2                                               
  1 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                11.61Q                
  2 #44327 Abrahams, Milo     15 Athletics Ea             11.67Q                
  3 # 2816 Roberts-Lintmeije  15 Bankstown Sp             11.81q                
  4 #36036 Comer, Thomas      15 Asics Wests              11.83                 
  5 #40832 Cain, Jasper       15 Maitland                 11.91                 
  6 #37405 Brown, Calem       15 Illawarra Bl             12.13                 
  7 #41947 Meredith, Jake     15 Camden                   12.15                 
  8 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D             12.31                 
  9 #42164 Verma, Sambhranta  15 Westfields               12.49                 
 10 #42385 Gray, Kidha        15 Eastlakes                12.70                 
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.4                                              
  1 #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni             11.39Q                
  2 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             11.52Q                
  3 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 11.71q                
  4       Hamilton, Aymn      15 Mingara                  11.80q                
  5 #37287 Harris, Alexander  15 Illawarra Bl             11.85                 
  6 #42658 Jones, Aidan       15 U.T.S Northe             11.96                 
  7 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace          12.04                 
  8 #38952 Mannasz, Aidan     15 Ryde Centre              12.09                 
  9 #39140 Forster, Timothy   15 Ryde Centre              12.71                 
 -- #38852 Rossetto, Davide   15 Parramatta C                DQ  WA 16.8        
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5                                               
  1 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               11.40Q                
  2       White, Jordy        15 Orange Senio             11.54Q                
  3 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp             11.75q                
  4 #42226 Jones, Lachlan     15 Douglas Park             11.90                 
  5 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           12.06                 
  6 #39757 Banovich, Cameron  15 Westfields               12.31                 
  7 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             12.32                 
  8 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              12.52                 
  9 #44330 Abrahams, Harvey   15 Athletics Ea             12.79                 
 10 #39739 Po, Branson        15 Mounties                 14.96                 
========================================================================        
State Record: R 10.67  2013        Jordan Shelley, CHE                          
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#        
========================================================================        
Preliminaries                                                                   
  1 #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni             11.39Q -0.4  2        
  2 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               11.40Q  0.5  3        
  3 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                11.61Q  0.2  1        
  4 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             11.52Q -0.4  2        
  5       White, Jordy        15 Orange Senio             11.54Q  0.5  3        
  6 #44327 Abrahams, Milo     15 Athletics Ea             11.67Q  0.2  1        
  7 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 11.71q -0.4  2        
  8 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp             11.75q  0.5  3        
  9       Hamilton, Aymn      15 Mingara                  11.80q -0.4  2        
 10 # 2816 Roberts-Lintmeije  15 Bankstown Sp             11.81q  0.2  1        
 11 #36036 Comer, Thomas      15 Asics Wests              11.83   0.2  1        
 12 #37287 Harris, Alexander  15 Illawarra Bl             11.85  -0.4  2        
 13 #42226 Jones, Lachlan     15 Douglas Park             11.90   0.5  3        
 14 #40832 Cain, Jasper       15 Maitland                 11.91   0.2  1        
 15 #42658 Jones, Aidan       15 U.T.S Northe             11.96  -0.4  2        
 16 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace          12.04  -0.4  2        
 17 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           12.06   0.5  3        
 18 #38952 Mannasz, Aidan     15 Ryde Centre              12.09  -0.4  2        
 19 #37405 Brown, Calem       15 Illawarra Bl             12.13   0.2  1        
 20 #41947 Meredith, Jake     15 Camden                   12.15   0.2  1        
 21 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D             12.31   0.2  1        
 21 #39757 Banovich, Cameron  15 Westfields               12.31   0.5  3        
 23 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             12.32   0.5  3        
 24 #42164 Verma, Sambhranta  15 Westfields               12.49   0.2  1        
 25 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              12.52   0.5  3        
 26 #42385 Gray, Kidha        15 Eastlakes                12.70   0.2  1        
 27 #39140 Forster, Timothy   15 Ryde Centre              12.71  -0.4  2        
 28 #44330 Abrahams, Harvey   15 Athletics Ea             12.79   0.5  3        
 29 #39739 Po, Branson        15 Mounties                 14.96   0.5  3        
 -- #38852 Rossetto, Davide   15 Parramatta C                DQ  -0.4  2 WA 16.8
Image for H1

Image for H2

Image for H3

     2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020      
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 21  Women 400 m U16
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
State Record: R 53.90  2013        Jessica Thornton, SOS           
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   57.86Q   
  2 #35200 Rand, Ada          15 St George District       59.52Q   
  3 #39371 Williams, Lara     15 U.T.S Northe             60.71Q   
  4 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             61.84q   
  5 #40039 Dalrymple, Holly   15 Hills Distri             61.90q   
  6 #40198 Page, Lana         15 Hills Distri             62.82    
  7 #36001 Marshall, Adelaid  15 Asics Wests              65.06    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             58.07Q   
  2 #  825 Campbell, Paige G  15 Campbelltown             58.81Q   
  3       Blume, Melissa      15 Mingara                  59.27Q   
  4 #35986 Wheadon, Emma      15 Asics Wests              61.54q   
  5 #42657 Greatrex, Charlot  15 U.T.S Northe             64.87    
  6 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             66.52    
  7 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       68.56    
===================================================================
State Record: R 53.90  2013        Jessica Thornton, SOS           
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   57.86Q  1
  2 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             58.07Q  2
  3 #  825 Campbell, Paige G  15 Campbelltown             58.81Q  2
  4 #35200 Rand, Ada          15 St George District       59.52Q  1
  5       Blume, Melissa      15 Mingara                  59.27Q  2
  6 #39371 Williams, Lara     15 U.T.S Northe             60.71Q  1
  7 #35986 Wheadon, Emma      15 Asics Wests              61.54q  2
  8 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             61.84q  1
  9 #40039 Dalrymple, Holly   15 Hills Distri             61.90q  1
 10 #40198 Page, Lana         15 Hills Distri             62.82   1
 11 #42657 Greatrex, Charlot  15 U.T.S Northe             64.87   2
 12 #36001 Marshall, Adelaid  15 Asics Wests              65.06   1
 13 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             66.52   2
 14 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       68.56   2
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 206  Women 200 m U16
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================        
State Record: R 22.8h  1976        Debbie Wells, NGL                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.7                                       
  1 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             24.82Q        
  2 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             25.22Q        
  3 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   25.83Q        
  4 # 2393 Windshuttle, Ange  15 Bankstown Sp             26.39q        
  5 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook              27.55         
  6 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             27.77         
  7 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       28.60         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.3                                       
  1 #42456 Lewis, Torrie      15 Macquarie Hunter         24.38Q        
  2 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             25.44Q        
  3       Stoilova, Aleksand  15 Westfields               25.60Q        
  4 #  825 Campbell, Paige G  15 Campbelltown             26.34q        
  5 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             27.24q        
  6 #35986 Wheadon, Emma      15 Asics Wests              27.71         
========================================================================
State Record: R 22.8h  1976        Debbie Wells, NGL                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #42456 Lewis, Torrie      15 Macquarie Hunter         24.38Q  0.3  2
  2 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             24.82Q  0.7  1
  3 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             25.22Q  0.7  1
  4 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             25.44Q  0.3  2
  5       Stoilova, Aleksand  15 Westfields               25.60Q  0.3  2
  6 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   25.83Q  0.7  1
  7 #  825 Campbell, Paige G  15 Campbelltown             26.34q  0.3  2
  8 # 2393 Windshuttle, Ange  15 Bankstown Sp             26.39q  0.7  1
  9 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             27.24q  0.3  2
 10 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook              27.55   0.7  1
 11 #35986 Wheadon, Emma      15 Asics Wests              27.71   0.3  2
 12 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             27.77   0.7  1
 13 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       28.60   0.7  1
Image for H1

Image for H2

        2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 88  Women 100 m U16
10 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times
================================================================        
State Record: R 11.3h  1976        Debbie Wells, NGL                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims         
================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: +0.0                                      
  1 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             12.34Q        
  2 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   12.49Q        
  3 #42467 Xavier, Amber      15 Macquarie Hunter         12.64Q        
  4 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          12.94q        
  5 #38405 Omage, Abigail     15 Trinity Athl             13.44         
  6 #36015 Pye, Indyanna      15 Asics Wests              13.46         
  7 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             13.49         
  8 #43400 Friesendorff, Mia  15 Campbelltown             13.52         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -2.0                                      
  1 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             12.19Q        
  2       Stoilova, Aleksand  15 Westfields               12.27Q        
  3 #37860 Watson, Amy        15 Illawong Rev             12.84Q        
  4 # 2393 Windshuttle, Ange  15 Bankstown Sp             12.91q        
  5 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             12.94q        
  6 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  13.00q        
  7 #44808 Hallam, Charlie    15 Sutherland D             13.34         
  8 #41975 Latimer, Sophie    15 Camden                   13.47         
  9 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       14.11         
========================================================================
State Record: R 11.3h  1976        Debbie Wells, NGL                    
    Comp#  Name                 Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries                                                           
  1 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             12.19Q -2.0  2
  2 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             12.34Q +0.0  1
  3       Stoilova, Aleksand  15 Westfields               12.27Q -2.0  2
  4 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   12.49Q +0.0  1
  5 #42467 Xavier, Amber      15 Macquarie Hunter         12.64Q +0.0  1
  6 #37860 Watson, Amy        15 Illawong Rev             12.84Q -2.0  2
  7 # 2393 Windshuttle, Ange  15 Bankstown Sp             12.91q -2.0  2
  8 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          12.94q +0.0  1
  8 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             12.94q -2.0  2
 10 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  13.00q -2.0  2
 11 #44808 Hallam, Charlie    15 Sutherland D             13.34  -2.0  2
 12 #38405 Omage, Abigail     15 Trinity Athl             13.44  +0.0  1
 13 #36015 Pye, Indyanna      15 Asics Wests              13.46  +0.0  1
 14 #41975 Latimer, Sophie    15 Camden                   13.47  -2.0  2
 15 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             13.49  +0.0  1
 16 #43400 Friesendorff, Mia  15 Campbelltown             13.52  +0.0  1
 17 #38118 Foundotos, Aleish  15 St George District       14.11  -2.0  2
Image for H1

Image for H2

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 259  Men 200 Metres Hurdles 76.2cm U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #18253 Kalozi, Joshua     15 Act Athletics            25.37  -0.3       
  2 #38642 Milani, Max        15 U.T.S Northe             26.05  -0.3       
  3 #41947 Meredith, Jake     15 Camden                   27.69  -0.3       
  4 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius              28.35  -0.3       
  5 #38952 Mannasz, Aidan     15 Ryde Centre              28.66  -0.3       
  6 #38761 Lee, Julian        15 U.T.S Northe             29.49  -0.3       
  7 #2580 Smith, Riley        15 Wyong Athlet             30.49  -0.3       
  8 #1770 Lay, Jayden         15 Mounties                 32.48  -0.3       
Photofinish Image

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 135  Men 400 m U14
=======================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1 #35243 Schouten, Leon     13 St Josephs C             57.07                  
  2 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             58.01                  
  3 #39115 Ramsay, Nathanael  13 Sydney Pacific           59.70                  
  4 #39522 Folkes, Brody      13 Mosman                   60.81                  
  5 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    62.43                  
  6 #36002 Marshall, Alexand  12 Asics Wests              62.72                  
 -- #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt                DQ         WA 17.3.1
 -- #45348 Camus, Christian   13 Sydney Athle               DNS                  
 -- #37836 Grantham, Callum   13 Illawong Rev               DNS                  
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 219  Men 200 Metres Para Amb Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #541 Newton- T/F20, Zane  15 Hills Distri             28.69  +0.0        80.69%
  2 #2085 Love- T/F37, Jacks  14 Sydney Pacific           34.18  +0.0        76.01%
  3 #2467 Canning T/F20, Mal  14 Sydney Pacific           31.00  +0.0        74.68%
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 132  Men 400 m Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #  541 Newton- T/F20, Za  15 Hills Distri             67.22         76.60%
  2 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific           72.52         71.00%
 --       Molloy, Dylan       14 Newcastle Fl               DNS               
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 130  Women 400 m Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #44172 Sharp- T/F12, Lay  13 Blue Mountains           71.89         93.50%
  2 #45781 Cooper- T/F38, In  15 Independent Athlete      71.95         91.19%
  3 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev           1:56.18         63.78%
  4 # 2069 Amerongen- T/F13,  15 Hills Distri           1:25.38         74.60%
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 131  Women 400 m Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1       Osborne- T47/F46,   16 Kotara South             64.60         97.51%
  2       Giddings- T/F35, S  18 Hills Distri           1:41.79         89.66%
  3 #  227 Mazzei - T20, Ame  18 Armidale                 69.73         88.64%
  4 #   30 Webeck- T/F12, Co  17 Gloucester D             76.89         87.42%
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 133  Men 400 m Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #   32 Parker- T/F20, Ed  18 Hills Distri             55.31         93.09%
  2 #   43 Tirado - T13, Jam  18 Randwick Bot             57.59         91.04%
  3 #  699 Etteridge- T/F20,  19 Illawong Rev             60.76         84.74%
  4 #42917 Kallas- T/F20, St  17 Bankstown Sp             65.29         78.86%
  5 #  531 Georgallis- T/F36  19 Hills Distri             76.93         74.72%
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 128  Men 400 m Para WC Wheelchair Para U16 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2804 Holmes- T/F34, Wa  15 Hills Distri           1:33.46         55.36%
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 127  Women 400 m Para WC Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Finals                                                                         
  1 #   62 Clifton-Bligh T/F  16 Sydney University      1:41.55         102.04%
Photofinish Image

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 129  Men 400 m Para WC Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================         
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points         
=======================================================================         
Finals                                                                          
 -- # 2343 Moos- T54/F55, Et  17 Hills Distri                DQ         WPA 18.5
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 72  Men 5000 m Race Walk U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39717 Pyda, Raven        16 Westfields            25:18.89        
  2 #38009 Strahl, Caleb      16 St George District    32:51.33        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 191  Women Discus Throw Seated Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Finals                                                                         
  1 # 2847 Fisher- T54/F55,   19 Independent Athlete      8.96m         123.08%
      8.96m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  8.30m                                     

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 297  Women Javelin Throw Seated Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #   62 Clifton-Bligh T/F  16 Sydney University       12.25m         77.19%
      12.03m  10.90m  10.27m  12.25m  10.53m  11.62m                          
  2 # 2847 Fisher- T54/F55,   19 Independent Athlete      8.70m         60.67%
      7.15m  8.42m  8.18m  FOUL  FOUL  8.70m                                  

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 298  Women Shot Put Seated Para U20 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #   62 Clifton-Bligh T/F  16 Sydney University        4.91m         87.68%
      4.90m  4.91m  4.51m  4.07m  4.30m  3.98m                                
  2 # 2847 Fisher- T54/F55,   19 Independent Athlete      4.75m         78.13%
      4.26m  4.32m  4.49m  4.70m  4.75m  4.44m                                

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 235  Men 800 Metres Para WC Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #2343 Moos- T54/F55, Eth  17 Hills Distri           2:35.02         63.60%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 234  Men 800 Metres Para WC Wheelchair Para U16 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #2804 Holmes- T/F34, War  15 Hills Distri           3:04.26         55.08%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 233  Women 800 Metres Para WC Wheelchair Para U20 WC
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #62 Clifton-Bligh T/F32,  16 Sydney University      3:25.32         95.95%

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 216  Men 200 Metres Para WC Wheelchair Para U20 WC
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #2343 Moos- T54/F55, Eth  17 Hills Distri             34.82   0.4        74.81%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 214  Men 200 Metres Para WC Wheelchair Para U16 WC
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #2804 Holmes- T/F34, War  15 Hills Distri             45.14   0.4        61.08%
Photofinish Image

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 215  Women 200 Metres Para WC Wheelchair Para U20 WC
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 #62 Clifton-Bligh T/F32,  16 Sydney University        48.44   0.4        111.37%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 98  Men 100 m Para WC Wheelchair Para U20 WC
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 # 2343 Moos- T54/F55, Et  17 Hills Distri             18.40   0.4        81.20%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 97  Men 100 m Para WC Wheelchair Para U16 WC
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 # 2804 Holmes- T/F34, Wa  15 Hills Distri             23.18   0.4        66.78%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 96  Women 100 m Para WC Wheelchair Para U20 WC
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #   62 Clifton-Bligh T/F  16 Sydney University        26.91   0.4        89.37%
Photofinish Image

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 57  Men Long Jump Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 # 2690 Gladman- T/F41, J  17 Cherrybrook              3.09m  +0.0        103.34%
     3.09m(+0.0) 2.92m(0.6) 2.86m(2.5) 3.08m(+0.0) 2.87m(2.7) 2.91m(2.9)            
  2 #36295 Houston- T/F20, A  16 Independent Athlete      4.30m  +0.0        64.28% 
     3.60m(+0.0) 3.87m(0.8) 3.97m(2.6) 4.12m(-0.8) 4.10m(+0.0) 4.30m(+0.0)          
 -- # 2515 Muamba- T/F20, Sa  17 Hills Distri               DNS   NWI               

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 56  Men Long Jump Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 # 2085 Love- T/F37, Jack  14 Sydney Pacific           3.43m   0.2        63.40%
     2.61m(+0.0) 2.71m(+0.0) 3.43m(0.2) 3.29m(+0.0)                                
  2 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific           4.24m   1.0        63.38%
     4.06m(1.2) 3.90m(0.4) 4.24m(1.0) 3.95m(+0.0)                                  
  3 #38791 Engesser T/F37, M  13 Hills Distri             3.17m   0.6        58.60%
     3.17m(0.6) 3.11m(0.7) 3.17m(1.1) 3.06m(0.2)                                   
  4 #  541 Newton- T/F20, Za  15 Hills Distri             3.89m   1.1        58.15%
     3.63m(1.2) 3.63m(0.2) 3.89m(1.1) 3.43m(+0.0)                                  

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 46  Women Long Jump Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1       Giddings- T/F35, S  18 Hills Distri             2.79m   2.4        88.57%
     2.70m(2.1) FOUL(-1.4) 2.65m(3.1) 2.79m(2.4) FOUL(+0.0) FOUL(2.5)              
  2 # 1284 Joseph- T/F37, Ka  18 Cherrybrook              3.86m  -1.4        86.55%
     FOUL(-0.9) 3.56m(0.9) 3.73m(+0.0) 3.69m(1.8) 3.86m(-1.4) 3.84m(0.4)           
  3 #42451 Harrison - T/F37,  16 Macquarie Hunter         3.79m   1.8        84.98%
     3.73m(+0.0) 3.73m(1.3) 3.54m(+0.0) FOUL(1.1) 3.73m(-1.1) 3.79m(1.8)           
  4 #   30 Webeck- T/F12, Co  17 Gloucester D             3.83m  +0.0        82.90%
     3.52m(NWI) 3.81m(-2.3) 3.63m(2.1) 3.83m(+0.0) 3.80m(2.6) 3.68m(-1.1)          
  5 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete      2.52m   0.4        56.50%
     0.15m(+0.0) 2.38m(1.1) 2.38m(1.4) 2.45m(2.8) 2.52m(0.4) 2.25m(2.6)            

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 45  Women Long Jump Para Amb Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 # 2390 Gillespie- T/F35,  14 U.T.S Northe             2.38m   1.1        75.56%
     2.31m(1.1) 2.31m(0.3) 2.38m(1.1) FOUL(3.6)                                    
  2 #45781 Cooper- T/F38, In  15 Independent Athlete      3.18m  +0.0        67.04%
     3.18m(+0.0) 3.08m(1.1) 2.80m(0.4) 2.90m(+0.0)                                 
  3 #18379 Perry- T/F13, Zar  14 U.T.S Northe             3.29m   1.1        66.73%
     FOUL(+0.0) 3.13m(0.3) FOUL(1.6) 3.29m(1.1)                                    
  4 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev             2.45m   0.2        57.11%
     2.28m(0.3) 2.16m(0.9) 2.36m(0.3) 2.45m(0.2)                                   
  5 # 2069 Amerongen- T/F13,  15 Hills Distri             2.63m   1.7        53.35%
     2.63m(1.7) 2.62m(3.7) 2.29m(-1.2) FOUL(+0.0)                                  

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 294  Men Javelin Throw Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #   25 Murray- T/F37, Ca  18 Parramatta C            19.12m         49.13%
      FOUL  FOUL  17.30m  19.12m  18.42m  FOUL                                
  2 # 2481 Webster T/F20, Th  19 Edgeworth an            13.70m         28.76%
      FOUL  12.75m  13.70m  FOUL  11.87m  12.29m                              

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 293  Men Javelin Throw Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific          22.42m         47.07%
      17.06m  19.72m  21.13m  22.42m                                          

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 292  Women Javelin Throw Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #41466 Rodgers- T/F20, A  17 Gosford Litt            22.83m         83.23%
      21.17m  FOUL  19.18m  22.83m  20.54m  20.32m                            
  2 #  926 Robertson- T/F38,  18 Asics Wests             18.32m         67.70%
      16.06m  16.57m  FOUL  16.61m  17.72m  18.32m                            
  3 #  694 Cox- T/F13, Samir  19 Campbelltown            17.00m         62.04%
      14.83m  13.87m  16.00m  17.00m  FOUL  16.55m                            
  4 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete      9.95m         34.80%
      8.13m  FOUL  7.38m  8.90m  FOUL  9.95m                                  
 -- #   30 Webeck- T/F12, Co  17 Gloucester D               DNS               

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 291  Women Javelin Throw Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2390 Gillespie- T/F35,  14 U.T.S Northe            13.45m         63.03%
      12.64m  13.16m  13.45m  13.06m                                          
  2 #18379 Perry- T/F13, Zar  14 U.T.S Northe            13.27m         48.43%
      12.94m  12.93m  13.27m  FOUL                                            

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 189  Men Discus Throw Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2690 Gladman- T/F41, J  17 Cherrybrook             21.49m         88.00%
      19.92m  20.24m  17.24m  16.87m  21.49m  FOUL                            
  2 # 2481 Webster T/F20, Th  19 Edgeworth an            16.75m         39.12%
      15.66m  16.17m  14.72m  FOUL  16.34m  16.75m                            
  3       Cosier- T/F37, Jac  17 Dubbo                    6.56m         15.90%
      6.54m  5.96m  6.41m  6.07m  6.56m  6.28m                                

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 188  Men Discus Throw Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific          26.96m         62.96%
      24.11m  26.96m  25.01m  25.45m                                          
 -- #38791 Engesser T/F37, M  13 Hills Distri               DNS               

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 180  Women Discus Throw Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 1656 Lockett- T/F37, K  19 Athletics Wo            24.50m         84.95%
  2 #  502 Boyland- T/F20, R  19 Athletics Wo            26.46m         82.61%
  3 #41466 Rodgers- T/F20, A  17 Gosford Litt            26.20m         81.80%
  4       Saunders- T/F35, H  17 Cherrybrook             15.85m         74.24%
  5 #  926 Robertson- T/F38,  18 Asics Wests             22.03m         69.28%
  6 #  694 Cox- T/F13, Samir  19 Campbelltown            22.82m         69.19%
  7 #   30 Webeck- T/F12, Co  17 Gloucester D            17.18m         50.93%
  8 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete     14.20m         49.24%
  9 #46370 Bruce-Gilchrist-   16 Balmain                 12.87m         48.02%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 179  Women Discus Throw Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2390 Gillespie- T/F35,  14 U.T.S Northe            17.79m         83.33%
      FOUL  14.07m  17.79m  FOUL                                              
  2       Fisk- T/F37, Brean  15 Bathurst                21.24m         73.65%
      20.97m  20.16m  21.24m  19.05m                                          
  3 #18379 Perry- T/F13, Zar  14 U.T.S Northe            18.75m         56.85%
      16.30m  FOUL  17.45m  18.75m                                            

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 65  Men Shot Put Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2164 Gulliford- T/F13,  18 Sydney Pacific          10.26m         81.88%
      10.06m  9.91m  9.97m  10.04m  9.87m  10.26m                             
  2 # 2690 Gladman- T/F41, J  17 Cherrybrook              7.18m         77.96%
      6.11m  6.03m  5.75m  7.18m  6.67m  7.00m                                
  3 # 2481 Webster T/F20, Th  19 Edgeworth an             6.24m         40.60%
      6.07m  6.23m  6.08m  5.98m  6.24m  6.20m                                
  4       Cosier- T/F37, Jac  17 Dubbo                    2.07m         17.26%
      1.91m  1.98m  2.07m  1.91m  1.95m  1.58m                                

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 64  Men Shot Put Para Amb Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific           9.00m         58.56%
      8.07m  9.00m  8.80m  8.81m                                              
  2 #38791 Engesser T/F37, M  13 Hills Distri             6.66m         55.55%
      5.85m  5.94m  6.55m  6.66m                                              

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 63  Women Shot Put Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #41466 Rodgers- T/F20, A  17 Gosford Litt            10.19m         88.15%
      9.17m  8.63m  9.28m  10.19m  10.04m  10.11m                             
  2 #  694 Cox- T/F13, Samir  19 Campbelltown             7.51m         77.42%
      7.50m  7.36m  7.42m  7.51m  7.10m  7.34m                                
  3 #  502 Boyland- T/F20, R  19 Athletics Wo             8.92m         77.16%
      8.92m  8.55m  8.56m  8.90m  FOUL  8.25m                                 
  4 #  926 Robertson- T/F38,  18 Asics Wests              7.78m         73.74%
      6.85m  7.49m  7.78m  7.69m  6.95m  7.45m                                
  5 # 1782 Falls- T/F37, Cha  16 Nepean District          7.80m         72.76%
      7.53m  7.57m  7.74m  7.78m  7.80m  7.75m                                
  6 # 1656 Lockett- T/F37, K  19 Athletics Wo             7.79m         72.67%
      6.67m  7.66m  7.31m  7.32m  7.53m  7.79m                                
  7 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete      5.48m         51.12%
      5.16m  4.97m  5.22m  5.15m  4.92m  5.48m                                

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 62  Women Shot Put Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 # 2390 Gillespie- T/F35,  14 U.T.S Northe             6.10m         83.45%
      6.10m  5.97m  5.52m  5.97m                                              
  2 #18379 Perry- T/F13, Zar  14 U.T.S Northe             7.05m         69.66%
      7.05m  FOUL  7.03m  FOUL                                                
  3       Fisk- T/F37, Brean  15 Bathurst                 6.76m         63.06%
      6.68m  6.65m  6.76m  6.51m                                              
  4 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev             3.82m         62.62%
      3.69m  3.28m  3.82m  3.56m                                              
 -- #39264 Warton- T/F 37, S  13 U.T.S Northe               DNS               

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 13  Men 1500 m Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #   43 Tirado - T13, Jam  18 Randwick Bot           4:47.90         93.45%
  2 #36295 Houston- T/F20, A  16 Independent Athlete    4:46.82         90.41%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 14  Men 1500 m Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #38791 Engesser T/F37, M  13 Hills Distri           6:29.12         72.03%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 15  Women 1500 m Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #  767 Scott- T/F20, Bel  19 Asics Wests            5:38.96         92.13%
  2 #   30 Webeck- T/F12, Co  17 Gloucester D           6:06.91         89.33%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 16  Women 1500 m Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #44172 Sharp- T/F12, Lay  13 Blue Mountains         5:45.19         94.95%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 239  Men 800 Metres Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #43 Tirado - T13, James   18 Randwick Bot           2:15.23         94.52%
  2 #699 Etteridge- T/F20, J  19 Illawong Rev           2:14.21         92.21%
  3 #36295 Houston- T/F20, A  16 Independent Athlete    2:30.82         81.98%
  4 #42917 Kallas- T/F20, St  17 Bankstown Sp           2:33.10         80.76%
 -- #25 Murray- T/F37, Camer  18 Parramatta C               DNS               

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 238  Men 800 Metres Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #2467 Canning T/F20, Mal  14 Sydney Pacific         2:47.45         73.84%
  2 #38791 Engesser T/F37, M  13 Hills Distri           3:08.82         69.85%
  3 Robb-Jackson T/F38, Coop  12 Camden                 3:06.70         68.26%

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 237  Women 800 Metres Para Amb Ambulatory Para U20
=======================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Finals                                                                         
  1 #67 Colley- F36, Tamsin   18 Hills Distri           2:53.57         104.23%
  2 #39249 Lovell- T/F36, Ma  16 U.T.S Northe           3:00.55         100.20%
  3 #767 Scott- T/F20, Belin  19 Asics Wests            2:43.29         90.75% 
  4 Giddings- T/F35, Summer   18 Hills Distri           4:13.60         84.50% 

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 236  Women 800 Metres Para Amb Ambulatory Para U16
=======================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points       
=======================================================================       
Finals                                                                        
  1 #39264 Warton- T/F 37, S  13 U.T.S Northe           3:00.85         94.72%
  2 #44172 Sharp- T/F12, Lay  13 Blue Mountains         2:47.64         94.08%
  3 #45781 Cooper- T/F38, In  15 Independent Athlete    3:02.51         91.69%
  4 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev           4:27.42         81.89%

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 220  Men 200 Metres Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #2690 Gladman- T/F41, Ja  17 Cherrybrook              34.70  +0.0        97.23%
  2 #2515 Muamba- T/F20, Sam  17 Hills Distri             23.96  +0.0        96.62%
  3 #32 Parker- T/F20, Edwar  18 Hills Distri             24.47  +0.0        94.61%
  4 #42917 Kallas- T/F20, St  17 Bankstown Sp             27.17  +0.0        85.20%
  5 #531 Georgallis- T/F36,   19 Hills Distri             32.73  +0.0        78.52%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 218  Women 200 Metres Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #39249 Lovell- T/F36, Ma  16 U.T.S Northe             32.15   0.2        98.20%
  2 #67 Colley- F36, Tamsin   18 Hills Distri             32.42   0.2        97.38%
  3 #1848 Symonds- T/F11, Ka  18 Athletics Wo             31.86   0.2        96.36%
  4 #46370 Bruce-Gilchrist-   16 Balmain                  46.74   0.2        94.74%
  5 #42451 Harrison - T/F37,  16 Macquarie Hunter         31.08   0.2        92.66%
  6 #227 Mazzei - T20, Ameli  18 Armidale                 29.45   0.2        92.16%
  7 Giddings- T/F35, Summer   18 Hills Distri             41.76   0.2        67.77%
  8 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete      44.87   0.2        64.19%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 217  Women 200 Metres Para Amb Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #45781 Cooper- T/F38, In  15 Independent Athlete      30.19   0.3        91.22%
  2 #39264 Warton- T/F 37, S  13 U.T.S Northe             33.26   0.3        86.59%
  3 #2069 Amerongen- T/F13,   15 Hills Distri             36.34   0.3        74.85%
  4 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev             44.85   0.3        72.91%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 102  Men 100 m Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 # 2690 Gladman- T/F41, J  17 Cherrybrook              16.31   0.4        98.34%
  2 # 2515 Muamba- T/F20, Sa  17 Hills Distri             11.94   0.4        96.31%
  3 #   32 Parker- T/F20, Ed  18 Hills Distri             12.23   0.4        94.03%
  4 #42917 Kallas- T/F20, St  17 Bankstown Sp             13.23   0.4        86.92%
  5 #  531 Georgallis- T/F36  19 Hills Distri             15.81   0.4        82.67%
  6       Cosier- T/F37, Jac  17 Dubbo                    53.75   0.4        23.48%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 101  Men 100 m Para Amb Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #  541 Newton- T/F20, Za  15 Hills Distri             13.66   1.2        84.19%
  2 # 2085 Love- T/F37, Jack  14 Sydney Pacific           16.16   1.2        78.09%
  3 # 2467 Canning T/F20, Ma  14 Sydney Pacific           14.86   1.2        77.39%
  4       Molloy, Dylan       14 Newcastle Fl             19.71   1.2        66.31%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 100  Women 100 m Para Amb Ambulatory Para U20
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #46370 Bruce-Gilchrist-   16 Balmain                  20.85   1.3        97.46%
  2 #42451 Harrison - T/F37,  16 Macquarie Hunter         15.14   1.3        94.85%
  3 #   67 Colley- F36, Tams  18 Hills Distri             15.93   1.3        94.73%
  4 #39249 Lovell- T/F36, Ma  16 U.T.S Northe             15.98   1.3        94.43%
  5 #  227 Mazzei - T20, Ame  18 Armidale                 14.27   1.3        91.38%
  6 # 1284 Joseph- T/F37, Ka  18 Cherrybrook              16.68   1.3        86.09%
  7 # 1063 Kely, Sara         19 Cherrybrook              16.38   1.3        79.61%
  8       Saunders- T/F35, H  17 Cherrybrook              17.42   1.3        77.04%
  9 #  502 Boyland- T/F20, R  19 Athletics Wo             17.28   1.3        75.46%
 10       Giddings- T/F35, S  18 Hills Distri             18.69   1.3        71.80%
 11 #40942 Goodridge- T/F37,  16 Independent Athlete      20.48   1.3        70.12%
Photofinish Image

             2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                        
 
Event 99  Women 100 m Para Amb Ambulatory Para U16
============================================================================       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points       
============================================================================       
Finals                                                                             
  1 #45781 Cooper- T/F38, In  15 Independent Athlete      14.63   0.2        89.75%
  2 #39264 Warton- T/F 37, S  13 U.T.S Northe             16.12   0.2        89.08%
  3 # 2069 Amerongen- T/F13,  15 Hills Distri             16.91   0.2        76.58%
  4 #38058 Bellette- T44/ F4  12 Illawong Rev             19.91   0.2        72.48%
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 32  Men 3000 m U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2225 Habler, Bailey     16 Randwick Bot           8:46.68        
  2 #37867 Christian, Theo    16 Trinity Athl           8:49.62        
  3 #41696 Liddell, Samuel    16 Mingara                9:07.04        
  4 # 2457 Hart, Hamish       16 Knox Grammar School    9:10.00        
  5 #39103 Leon, Jacob        16 Ryde Centre            9:15.91        
  6 #42946 Hamilton, Thomas   16 Bankstown Sp           9:16.64        
  7 # 1261 Campbell, Logan    16 Sydney Athle           9:17.00        
  8 #37088 Reungkitchaya, Ca  16 Port Stephen           9:17.95        
  9 #38759 Magner, Simon      16 U.T.S Northe           9:18.97        
 10 # 2232 Thomas, Ben        16 Randwick Bot           9:20.90        
 11 #39397 Gorman, Cameron    16 U.T.S Northe           9:20.98        
 12 #18254 Lemon, James       16 Act Athletics          9:26.01        
 13 # 1985 Morgan, Leo        16 Randwick Bot           9:44.99        
 14 #38982 Hanna, Ashton      16 Ryde Centre            9:47.08        
 15 #36757 Starr, Ryan        16 Blue Mountains         9:48.10        
 16 #41260 Osland, Charlie    16 Tamworth               9:50.42        
 17 # 1473 Palethorpe, Willi  16 Epping Distr           9:52.55        
 18 #40189 Gillespie, Hugh    16 Hills Distri          10:15.31        
 19 #44024 Jones, Adrian      16 Up Coaching           10:17.01        
 -- # 2874 Scott, Gabriel     16 Mingara                    DNF        
 -- #43956 Laycock, Andrew    16 Balmain                    DNF        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 34  Women 3000 m U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #36117 Ferenczi, Sophie   16 Randwick Bot          10:28.81        
  2 # 2398 Maple-Brown, Anna  16 U.T.S Northe          10:49.58        
  3 # 2860 Groves, Emily      16 Camden                10:54.38        
  4 #42565 Bailey, Imogen     16 Southlakes A          11:06.37        
  5 # 2303 Rouch, Bonnie      16 Bankstown Sp          11:29.28        
  6 #39141 Warland, Zara      16 Ryde Centre           11:41.08        
  7 # 1873 Sivills, Olivia    16 Kembla Joggers Inc.   11:43.71        
  8 #42088 Dalrymple, Michae  16 Campbelltown          12:32.13        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 183  Women Javelin Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #44144 Levy, Ariana       15 Campbelltown            37.29m        
      34.52m  33.46m  34.98m  34.18m  34.52m  37.29m                   
  2 #35199 Shine, Kiara       16 Asics Wests             37.21m        
      36.56m  35.86m  37.17m  33.71m  37.21m  36.10m                   
  3 #39424 Williams, Amber    16 Sydney Pacific          36.69m        
      FOUL  FOUL  34.79m  36.69m  FOUL  30.17m                         
  4 #38350 Kely, Anna         16 Cherrybrook             36.61m        
      33.86m  31.81m  36.61m  26.96m  34.79m  34.12m                   
  5       Kavanagh, Sophie    16 Ryde Centre             35.54m        
      35.27m  34.19m  35.54m  FOUL  35.01m  35.03m                     
  6 #36560 Vanderburg, Ashle  16 Asics Wests             33.00m        
      31.85m  33.00m  32.48m  30.25m  30.25m  28.42m                   
  7       Gately, Sofia       16 Ryde Centre             27.60m        
      26.97m  26.80m  27.60m  26.03m  24.11m  26.74m                   
  8 #42565 Bailey, Imogen     16 Southlakes A            27.19m        
      PASS  FOUL  26.10m  25.38m  FOUL  27.19m                         

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 289  Women High Jump U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2830 Shaw, Erin         16 U.T.S Northe             1.77m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.79            
        P    P    P    P    O    O    O   XO    O  XXO  XXX            
  2 #38618 Anderson, Sophie   16 U.T.S Northe             1.74m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77                 
        P    P    P    O    O    O  XXO    O    O  XXX                 
  3       Kavanagh, Sophie    16 Ryde Centre              1.65m        
  5 #38233 Saville, Caitlin   16 Illawong Rev             1.55m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                          
        P    O    O    O  XXX                                          
  5 #38294 O'Riordan, Macken  16 Illawong Rev             1.55m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                          
        O    O    O    O  XXX                                          
  6 #44753 Whitney, Brianna   16 Illawong Rev             1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68                                
        P    P    O    O    O  XXO  XXX                                
  7 #37495 Tozer, Eleanor     16 Athletics Wo             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
        P    O    O  XXX                                               
  8 #37801 Argall, Sarah      16 Illawong Rev             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
        P   XO   XO  XXX                                               
  9 #37924 Brandt, Lili       16 Illawong Rev             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
        O    O  XXO  XXX                                               
 10 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  1.45m        
     1.40 1.45 1.50                                                    
        O    O  XXX                                                    

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 71  Women 5000 m Race Walk U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39456 McMillen, Elizabe  16 Sydney Pacific        25:53.76        
  2 #  236 McLoughlin, Chloe  16 Mingara               27:38.62        
  3 #37841 DeCelis, Ellie     16 Illawong Rev          28:50.83        
  4 #42673 Hickson, Alannah   15 Asics Wests           29:13.19        
  5       Thomson, Jada       16 Nepean District       31:55.00        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 254  Men 400 Metres Hurdles 84.0cm U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             60.30        
  2 #38337 Cullen, Robbie     16 Cherrybrook              60.90        
  3 #36185 Shearing, Jasper   16 Sydney University        62.12        
  4 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       62.75        
  5 Masters, Jakob            16 Westfields               63.16        
  6 Vizintin, Cory            16 Macquarie Hunter         65.94        
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 159  Men Shot Put U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18255 Miller, Darcy      16 Unattached              16.56m        
      15.32m  16.26m  16.06m  16.56m  FOUL  16.34m                     
  2 #38587 Shahla, Alexander  16 Parramatta C            16.45m        
      14.81m  16.45m  FOUL  15.58m  PASS  15.73m                       
  3 #39909 Nolan, Bryce       16 Westfields              15.67m        
      14.70m  FOUL  15.48m  15.67m  15.44m  14.96m                     
  4 #36799 Okerenyang, Gerar  16 Kooringal Wagga         13.56m        
      FOUL  11.93m  13.43m  12.83m  13.56m  13.47m                     
  5 #40729 Dodgson, Drew      16 Cessnock                12.88m        
      12.27m  12.88m  FOUL  12.22m  FOUL  FOUL                         
 -- # 1261 Campbell, Logan    16 Sydney Athle               DNS        
 -- #35870 Argiratos, Deon    16 Trinity Athl               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 176  Men Javelin Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35805 Greaves, Jack      16 Trinity Athl            66.24m        
      56.91m  66.24m  64.19m  62.86m  63.40m  61.84m                   
  2 # 1055 Cheney, Cameron    16 Mingara                 47.68m        
      45.45m  47.53m  47.60m  46.72m  FOUL  47.68m                     
  3 # 1583 Roberts, Kai       16 Trinity Athl            45.66m        
      39.21m  42.43m  41.61m  45.66m  FOUL  44.69m                     
  4 #38300 Nicholson, Luke    16 Sutherland D            44.20m        
      41.81m  42.77m  PASS  PASS  44.20m  FOUL                         
 -- #35870 Argiratos, Deon    16 Trinity Athl               DNS        
 -- # 2356 Del Popolo, Alexa  16 Illawarra Bl               DNS        
 -- #40729 Dodgson, Drew      16 Cessnock                   DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 66  Men Hammer Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #36799 Okerenyang, Gerar  16 Kooringal Wagga         44.63m        
      FOUL  43.05m  43.17m  44.63m  43.97m  FOUL                       
  2 #41838 Jeffrey, Ethan     16 Wyong Athlet            42.70m        
      40.00m  36.89m  42.70m  FOUL  42.09m  38.25m                     
 -- #38587 Shahla, Alexander  16 Parramatta C               DNS        
 -- #37612 Basnet, Jude       16 Kiama                      DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 296  Men Discus Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18255 Miller, Darcy      16 Unattached              55.31m        
      53.34m  FOUL  53.36m  FOUL  55.31m  52.48m                       
  2 #35805 Greaves, Jack      16 Trinity Athl            49.54m        
      44.69m  46.38m  FOUL  47.51m  49.54m  48.93m                     
  3 #36799 Okerenyang, Gerar  16 Kooringal Wagga         48.70m        
      39.66m  48.70m  FOUL  47.62m  42.68m  FOUL                       
  4 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests             43.90m        
      42.27m  40.70m  FOUL  FOUL  43.90m  FOUL                         
  5 #39909 Nolan, Bryce       16 Westfields              43.72m        
      43.26m  FOUL  FOUL  42.55m  43.72m  FOUL                         
  6 #40729 Dodgson, Drew      16 Cessnock                43.06m        
      FOUL  39.64m  43.06m  FOUL  42.47m  FOUL                         
  7 # 2831 Tuqiri, Solomon    16 St George District      38.27m        
      38.27m  FOUL  FOUL  37.50m  FOUL  FOUL                           
  8 #41838 Jeffrey, Ethan     16 Wyong Athlet            36.58m        
      36.58m  FOUL  FOUL  FOUL  34.32m  32.57m                         
  9 #38260 Cattana, Daniel    16 Trinity Athl            19.62m        
      19.62m                                                           
 -- #38587 Shahla, Alexander  16 Parramatta C               DNS        
 -- #35870 Argiratos, Deon    16 Trinity Athl               DNS        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 177  Men Triple Jump U17
============================================================================  
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points  
============================================================================  
Finals                                                                        
  1 #39312 Neasmith, Joel     16 U.T.S Northe            13.04m   NWI         
     12.50m(1.2) 13.04m(2.1) 12.83m(0.8) 11.74m(+0.0) 12.90m(2.7) FOUL(1.3)   
  2       Langat, Kipchumba   16 Kooringal Wagga         12.79m   NWI         
     12.67m(2.3) 12.71m(1.8) 12.63m(1.6) 12.79m(+0.0) 12.71m(2.4) 12.75m(1.9) 
  3 #40385 Baptiste, Jake     16 Hills Distri            12.71m   NWI         
     12.10m(0.7) 12.57m(1.7) 12.60m(1.5) 12.45m(+0.0) 12.39m(0.8) 12.71m(0.7) 
  4 #45765 Riley, Lachlan     16 Dubbo                   11.75m   NWI         
     11.37m(+0.0) 9.31m(2.2) 11.17m(1.6) 11.65m(1.5) 11.75m(+0.0) 11.26m(0.1) 
  5 #36547 Ferrier, Cameron   16 Asics Wests             11.33m   NWI         
     10.88m(+0.0) 11.33m(2.0) 11.06m(+0.0) 11.17m(0.9) 10.74m(1.6) 10.95m(0.1)
  6 #45379 Moir, William      16 Trinity Athl             1.89m   NWI         
     11.89m(0.5) FOUL(1.9) PASS      FOUL(0.9) PASS      PASS                 
 -- #38659 Holmes, Darcy      16 U.T.S Northe               DNS   NWI         

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 272  Men Long Jump U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #45379 Moir, William      16 Trinity Athl             6.51m  +0.0       
     6.26m(+0.0) 6.14m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.19m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.51m(+0.0)  
  2 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests              6.44m  +0.0       
     6.27m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.25m(+0.0) FOUL(0.1) 6.14m(-0.7) 6.44m(+0.0)   
  3 #36938 Fuller, George     16 Independent Athlete      6.35m   1.0       
     6.19m(+0.0) 5.71m(+0.0) 5.78m(+0.0) 6.35m(1.0) 6.26m(+0.0) 6.27m(-0.2) 
  4       Langat, Kipchumba   16 Kooringal Wagga          6.13m   0.8       
     5.77m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 6.13m(0.8) 5.99m(+0.0) 6.12m(-0.8)   
  5 # 1295 Lau, Aidan         16 Knox Grammar School      5.69m  +0.0       
     5.69m(+0.0) 5.20m(+0.0) 5.58m(+0.0) 5.61m(0.9) 5.36m(+0.0) 5.35m(-0.7) 
  6 #45765 Riley, Lachlan     16 Dubbo                    5.63m  +0.0       
     5.51m(-0.3) 5.56m(+0.0) 5.63m(+0.0) 5.35m(+0.0) 5.49m(+0.0) FOUL(+0.0) 

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 265  Men Pole Vault U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38337 Cullen, Robbie     16 Cherrybrook              2.60m        
     1.80 2.00 2.20 2.40 2.60 2.80                                     
      XXO    O    O    O   XO  XXX                                     
 -- # 2044 Princena-White, A  16 Bankstown Sp                NH        
     1.80 2.00 2.20 2.40 2.60 2.80 3.00 3.20 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80  
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P  XXX  

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 43  Men High Jump U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #45379 Moir, William      16 Trinity Athl             1.99m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96 1.99 2.04                 
        P    P    P    O   XO    O    P    O    O  XXX                 
  2 #38659 Holmes, Darcy      16 U.T.S Northe             1.93m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96 1.99                      
        P    P    P    P    O    P    O    P  XXX                      
  3 #38337 Cullen, Robbie     16 Cherrybrook              1.93m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96                           
        P    O    P    P    O   XO  XXO  XXX                           
  4 #36936 Murphy, Matthew    16 Independent Athlete      1.80m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
  5 #18248 Gordon, Alex       14 Act Athletics            1.75m        
     1.65 1.70 1.75 1.80                                               
        P    O    O  XXX                                               

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 3  Men 110 m Hurdles 91.4cm U17
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             14.76  -0.9               
  2 #18380 Murray, Henry      16 U.T.S Northe             14.94  -0.9               
  3 #44260 Kotis, James       16 The Scots College        15.30  -0.9               
  4 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests              15.99  -0.9               
  5 #45832 Allen, Ikey        16 Mingara                  16.83  -0.9               
  6 #38337 Cullen, Robbie     16 Cherrybrook              17.45  -0.9               
  7       Vizintin, Cory      16 Macquarie Hunter         17.92  -0.9               
  8 #38676 Fisher, Luke       16 U.T.S Northe             18.74  -0.9               
 -- # 1641 Tsai, Fu           16 Randwick Bot                DQ  -0.9        WA 22.6
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 199  Men 2000 Metres Steeple 84.0cm U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38958 Bruntsch, Adam     16 Ryde Centre            6:21.69        
  2 #43956 Laycock, Andrew    16 Balmain                6:25.09        
  3 #41696 Liddell, Samuel    16 Mingara                6:32.63        
  4 #2874 Scott, Gabriel      16 Mingara                6:35.71        
  5 #39397 Gorman, Cameron    16 U.T.S Northe           6:38.53        
  6 #2447 Jones, Benjamin     16 Orange Runners         6:39.82        
  7 #36762 Murphy, Thomas     16 Blue Mountains         6:40.06        
  8 #2854 Topp, Russell       16 Blue Mountains         6:41.41        
  9 #38982 Hanna, Ashton      16 Ryde Centre            6:42.38        
 10 #18254 Lemon, James       16 Act Athletics          6:45.77        
 11 #40182 Dorahy, Thomas     16 Asics Wests            6:52.42        
 12 #36097 Elbourne, Brody    16 Randwick Bot           6:53.59        
 13 #1874 Sivills, Patrice    16 Athletics Wo           6:56.83        
 14 #41604 Cook, Logan        16 Toukley                7:03.74        
 15 #44024 Jones, Adrian      16 Up Coaching            7:13.84        
 16 #1863 Holland, Jai        16 Bankstown Sp           7:14.32        
 17 #1653 Pepper, Jacob       16 Nowra Athlet           7:27.06        
 18 #2091 Byrne, Oliver       16 Randwick Bot           7:56.72        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 122  Men 1500 m U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35202 Shields, Kane      16 Balmain                4:06.82        
  2 # 2168 Gill, Jayden       16 The Kings              4:07.80        
  3 #37867 Christian, Theo    16 Trinity Athl           4:08.36        
  4 # 2225 Habler, Bailey     16 Randwick Bot           4:08.93        
  5 #  703 Wylie, Rory        16 Randwick Bot           4:12.72        
  6 #39103 Leon, Jacob        16 Ryde Centre            4:13.22        
  7 #38958 Bruntsch, Adam     16 Ryde Centre            4:13.49        
  8 # 2232 Thomas, Ben        16 Randwick Bot           4:14.31        
  9 #42946 Hamilton, Thomas   16 Bankstown Sp           4:19.51        
 10 #38759 Magner, Simon      16 U.T.S Northe           4:21.93        
 11 #37088 Reungkitchaya, Ca  16 Port Stephen           4:23.40        
 12 #41260 Osland, Charlie    16 Tamworth               4:29.30        
 13 #36097 Elbourne, Brody    16 Randwick Bot           4:30.69        
 14 # 1985 Morgan, Leo        16 Randwick Bot           4:31.44        
 15 # 1657 Hay, Nash          16 Nowra Athlet           4:31.84        
 16 # 2274 Di-Ienno, Mathew   16 Sydney Pacific         4:33.81        
 17 #36757 Starr, Ryan        16 Blue Mountains         4:35.71        
 18 #  557 zhu, henry         16 Epping Distr           4:39.65        
 19 #41604 Cook, Logan        16 Toukley                4:41.90        
 20 # 2091 Byrne, Oliver      16 Randwick Bot           4:49.67        
 21 # 1814 Ruiz Davila, Javi  16 Campbelltown           4:51.25        
 22 #36729 Gleeson, Alec      16 Blue Mountains         5:01.54        
 -- #39345 Gordon, Rafi       16 Sydney Strid               DNF        
 -- # 2457 Hart, Hamish       16 Knox Grammar School        DNS        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 247  Men 800 Metres U17
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #1863 Holland, Jai        16 Bankstown Sp           2:07.02           
  2 #39687 DE Paulis, Marco   16 Sydney Pacific         2:07.45           
  3 #1657 Hay, Nash           16 Nowra Athlet           2:10.43           
  4 #2274 Di-Ienno, Mathew    16 Sydney Pacific         2:10.87           
  5 #2046 Davis, Jack         16 Randwick Bot           2:11.20           
  6 #2355 Joseph, John        16 U.T.S Northe           2:12.52           
  7 #36185 Shearing, Jasper   16 Sydney University      2:17.56           
  8 #1814 Ruiz Davila, Javie  16 Campbelltown           2:23.40           
Section  2                                                                
  1 #607 Jeffreson, Charlie   16 The Kings              1:57.35           
  2 #35202 Shields, Kane      16 Balmain                1:57.93           
  3 #2771 nicolle, oliver     16 Randwick Bot           1:58.17           
  4 #2168 Gill, Jayden        16 The Kings              1:59.79           
  5 #3410 Davidson, Ollie     16 Sydney University      2:04.48           
  6 #2447 Jones, Benjamin     16 Orange Runners         2:06.57           
  7 #703 Wylie, Rory          16 Randwick Bot           2:08.10           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #607 Jeffreson, Charlie   16 The Kings              1:57.35   2       
  2 #35202 Shields, Kane      16 Balmain                1:57.93   2       
  3 #2771 nicolle, oliver     16 Randwick Bot           1:58.17   2       
  4 #2168 Gill, Jayden        16 The Kings              1:59.79   2       
  5 #3410 Davidson, Ollie     16 Sydney University      2:04.48   2       
  6 #2447 Jones, Benjamin     16 Orange Runners         2:06.57   2       
  7 #1863 Holland, Jai        16 Bankstown Sp           2:07.02   1       
  8 #39687 DE Paulis, Marco   16 Sydney Pacific         2:07.45   1       
  9 #703 Wylie, Rory          16 Randwick Bot           2:08.10   2       
 10 #1657 Hay, Nash           16 Nowra Athlet           2:10.43   1       
 11 #2274 Di-Ienno, Mathew    16 Sydney Pacific         2:10.87   1       
 12 #2046 Davis, Jack         16 Randwick Bot           2:11.20   1       
 13 #2355 Joseph, John        16 U.T.S Northe           2:12.52   1       
 14 #36185 Shearing, Jasper   16 Sydney University      2:17.56   1       
 15 #1814 Ruiz Davila, Javie  16 Campbelltown           2:23.40   1       

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 141  Men 400 m U17
=======================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1 #  607 Jeffreson, Charli  16 The Kings                50.55                  
  2 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             51.39                  
  3 #38363 Cheng, Isaac       16 Cherrybrook              52.09                  
  4 # 2125 Fittler, Emerson   16 Armidale                 52.82                  
  5 #43948 Harrold, Hugh      16 Asics Wests              52.92                  
  6 #36938 Fuller, George     16 Independent Athlete      53.16                  
  7 #36936 Murphy, Matthew    16 Independent Athlete      53.49                  
 -- #35353 Donetto, Ethan     16 Independent Athlete         DQ         WA 17.3.1
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 228  Men 200 Metres U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             23.09  -1.5       
  2 #525 Wilkinson, Charlie   16 Blue Mountains           23.27  -1.5       
  3 #39301 Charlier, Dylan    16 U.T.S Northe             23.39  -1.5       
  4 #2620 Sheehan, Jack       16 Coffs Harbou             23.41  -1.5       
  5 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       23.52  -1.5       
  6 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      23.53  -1.5       
  7 #2189 Dibiase, Michael    16 Knox Grammar School      23.54  -1.5       
  8 #37564 Clarke, Dylan      16 Athletics Wo             24.05  -1.5       
  9 #2125 Fittler, Emerson    16 Armidale                 24.16  -1.5       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 110  Men 100 m U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2204 Sherlock, Alexand  16 Knox Grammar School      11.51  -1.2       
  2 #41054 De Domizio, Dylan  16 Mid North Co             11.61  -1.2       
  3 #45532 Saunders, Archie   16 Knox Grammar School      11.71  -1.2       
  4 # 2620 Sheehan, Jack      16 Coffs Harbou             11.74  -1.2       
  5 #  525 Wilkinson, Charli  16 Blue Mountains           11.75  -1.2       
  6 #36284 Pane, Renato       16 Asics Wests              11.80  -1.2       
  7 #37933 Crawford, Riley    16 St George District       11.81  -1.2       
  8 # 2189 Dibiase, Michael   16 Knox Grammar School      11.82  -1.2       
  9 #39905 Korkis, Zaia       16 Mounties                 11.88  -1.2       
 10 #39919 Has, William       16 Mounties                 11.91  -1.2       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 178  Women Shot Put U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42388 Blackstock, Ashly  16 Eastlakes               14.90m        
      14.00m  14.03m  14.05m  14.90m  14.50m  14.06m                   
  2 # 2502 Coulter, Kaitlyn   16 Bankstown Sp            13.95m        
      13.16m  13.15m  13.95m  13.05m  13.16m  13.91m                   
  3 #37914 Banach, Aurelia    16 St George District      13.50m        
      11.92m  12.69m  12.92m  12.30m  12.43m  13.50m                   
  4 #38524 Tilt, Lily         16 Hills Distri            11.25m        
      11.15m  FOUL  10.61m  11.25m  11.14m  10.98m                     
  5 #36560 Vanderburg, Ashle  16 Asics Wests              9.12m        
      8.74m  8.17m  8.60m  8.69m  8.91m  9.12m                         
  6 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  9.02m        
      8.91m  9.02m  7.99m  8.26m  8.17m  8.79m                         
  7 # 2281 Adeniran, Shola    16 Westfields               6.84m        
      PASS  6.07m  6.83m  6.84m  PASS  PASS                            
 -- # 1990 Larkin, Mirah      16 Blue Mountains             DNS        
 -- #38350 Kely, Anna         16 Cherrybrook                DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 53  Women Hammer Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43383 Martin, Alannah    16 Campbelltown            50.57m        
      43.54m  48.86m  50.57m  FOUL  FOUL  47.50m                       
  2 #43357 Chauhan, Keshika   16 Nepean District         37.27m        
      FOUL  37.13m  FOUL  FOUL  FOUL  37.27m                           
  3       Phillips, Samantha  16 Wallsend Rsl            31.41m        
      31.41m  FOUL  FOUL  FOUL  29.69m  FOUL                           
  4 # 1461 Herro, Alyssa      16 Trinity Athl            28.27m        
      FOUL  28.02m  FOUL  FOUL  25.25m  28.27m                         
  5 # 1442 Kalivitis, Tara    16 Trinity Athl            19.92m        
      FOUL  19.92m  13.12m  19.68m  19.89m  FOUL                       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 274  Women Discus Throw U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42388 Blackstock, Ashly  16 Eastlakes               46.48m        
      42.44m  FOUL  42.90m  42.96m  44.49m  46.48m                     
  2 # 2502 Coulter, Kaitlyn   16 Bankstown Sp            41.57m        
      32.82m  39.12m  41.57m  38.57m  39.07m  40.26m                   
  3 #37914 Banach, Aurelia    16 St George District      39.67m        
      37.29m  32.62m  35.80m  38.40m  36.74m  39.67m                   
  4       Wilkie, Sami        16 Tamworth                37.95m        
      37.95m  32.17m  FOUL  FOUL  35.36m  36.46m                       
  5       Petrie, Imogen      16 Macquarie Hunter        37.10m        
      FOUL  31.70m  36.13m  37.10m  FOUL  36.29m                       
  6       Chubb, Madeleine    16 St George District      33.87m        
      33.64m  31.47m  33.87m  31.14m  27.03m  26.41m                   
  7 #36560 Vanderburg, Ashle  16 Asics Wests             24.86m        
      23.41m  21.07m  23.26m  FOUL  22.76m  24.86m                     
 -- # 1461 Herro, Alyssa      16 Trinity Athl               DNS        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 157  Women Triple Jump U17
============================================================================ 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points 
============================================================================ 
Finals                                                                       
  1 #42036 Brimble, Nakeisha  16 Trinity Athl            11.80m  +0.0        
     11.58m(0.1) 11.80m(+0.0) FOUL(0.1) FOUL(1.8) FOUL(1.9) FOUL(1.2)        
  2 #36612 Young, Ella        16 Asics Wests             11.46m  +0.0        
     11.41m(0.2) 11.46m(+0.0) 11.33m(0.1) 11.34m(0.1) 11.41m(1.0) 11.42m(0.5)
  3 #37300 Shakeshaft, Jasmi  16 Nsw Athletics           10.82m   1.7        
     10.46m(0.5) 10.27m(0.1) 10.71m(+0.0) 10.49m(2.0) 10.82m(1.7) 10.77m(1.3)
  4 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl            10.54m   0.1        
     10.54m(0.1) 10.32m(1.1) 10.30m(+0.0) 9.97m(1.5) 10.12m(1.3) 10.33m(1.1) 
  5 #38109 Fofanah, Asma      16 Bankstown Sp             9.13m   0.2        
     8.58m(0.8) 9.13m(0.2) 8.93m(0.3) 8.20m(1.5) 8.71m(1.1) 8.45m(0.7)       
  6 #42790 Ahmad, Salam       16 Trinity Athl             8.17m  +0.0        
     8.17m(+0.0) 7.95m(1.0) 7.80m(1.2) 7.64m(0.4) FOUL(1.7) 7.75m(1.9)       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 58  Women Long Jump U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1       Kavanagh, Sophie    16 Ryde Centre              5.46m   3.8       
     5.32m(0.1) 5.35m(1.1) 5.23m(0.1) 5.46m(3.8) 5.16m(+0.0) 5.24m(0.5)     
  2 #36612 Young, Ella        16 Asics Wests              5.44m   1.1       
     5.11m(0.9) 5.35m(0.9) 5.35m(1.9) 5.26m(0.2) 5.44m(1.1) 5.32m(+0.0)     
  3 #42036 Brimble, Nakeisha  16 Trinity Athl             5.41m   0.1       
     FOUL(+0.0) 5.41m(0.1) 5.36m(+0.0) FOUL(1.5) 5.27m(1.0) 5.31m(+0.0)     
  4 #43014 Wong, Jessie       16 Girraween                5.28m  +0.0       
     5.28m(+0.0) 5.08m(+0.0) 5.27m(+0.0) 5.16m(0.4) 5.02m(+0.0) FOUL(1.1)   
  5 #38524 Tilt, Lily         16 Hills Distri             5.20m   1.5       
     5.20m(1.5) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 5.10m(1.7) 5.15m(1.5) 4.94m(1.7)      
  6 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             5.07m   0.9       
     4.99m(1.6) FOUL(0.6) FOUL(+0.0) 4.77m(0.1) FOUL(1.1) 5.07m(0.9)        
  7       Reid, Charli        16 Bankstown Sp             5.00m   1.4       
     5.00m(1.4) 4.85m(+0.0) 4.71m(1.1) 4.41m(0.4) 4.75m(1.2) 4.88m(+0.0)    
 -- #39646 McMullen, Maya     16 Cherrybrook                DNS   NWI       
 -- #43047 Srisivaeaswaran,   16 Girraween                  DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 149  Women Pole Vault U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2017 Roser, Clare       16 Bankstown Sp             2.50m        
     1.80 2.00 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60                                
        P    P    O    O   XO    O  XXX                                

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 257  Women 400 Metres Hurdles 76.2cm U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39202 Smith, Emily       16 U.T.S Northe             63.93        
  2 #43014 Wong, Jessie       16 Girraween                65.93        
  3 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  66.78        
  4 #38524 Tilt, Lily         16 Hills Distri             68.11        
  5 #38137 Sharma, Miloshka   16 Sutherland D             70.84        
  6 #43914 Brown, Keeli       16 Blue Mountains           76.69        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 8  Women 100 m Hurdles 76.2cm U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 1801 Duncan, Emilia     16 Cherrybrook              14.18   0.4       
  2 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             14.25   0.4       
  3 #37436 Moore, Kailee      16 Athletics Wo             14.36   0.4       
  4 #43014 Wong, Jessie       16 Girraween                14.55   0.4       
  5 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             15.49   0.4       
  6 #41717 Hamilton, Erin     16 Asics Wests              15.54   0.4       
  7 #38524 Tilt, Lily         16 Hills Distri             15.98   0.4       
  8 #42940 Dagher, Reina      16 Westfields               16.35   0.4       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 194  Women 2000 m Steeplechase U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37952 Honore, Ava        16 Westfields             7:29.08        
  2       Price, Arabella     16 Ryde Centre            7:37.24        
  3 #38999 Arcus, Georgia     16 Ryde Centre            7:52.79        
  4 #38402 Visser, Milena     16 Cherrybrook            8:05.44        
  5 # 2035 Dyball, Ella       16 Nowra Athlet           8:19.37        
  6 # 1873 Sivills, Olivia    16 Kembla Joggers Inc.    8:21.50        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 121  Women 1500 m U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #44234 Madden, Ruby       16 RunCrew                4:40.46        
  2 #37952 Honore, Ava        16 Westfields             4:44.49        
  3 #39052 Sun, Amelie        16 Ryde Centre            4:48.60        
  4 #  258 Huyskens, Madelei  16 U.T.S Northe           4:56.76        
  5       Price, Arabella     16 Ryde Centre            5:01.11        
  6 #42565 Bailey, Imogen     16 Southlakes A           5:09.08        
  7 # 2303 Rouch, Bonnie      16 Bankstown Sp           5:09.08        
  8 #41211 Quigley, Lacie     16 Macquarie Hunter       5:12.75        
  9 # 2827 Priest, Harriet    16 Kooringal Wagga        5:21.12        
 10 # 1990 Larkin, Mirah      16 Blue Mountains         5:41.02        
 11 # 2441 Charalambous, Ale  16 Nowra Athlet           5:52.09        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 246  Women 800 Metres U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42461 Monk, Montana      16 Macquarie Hunter       2:10.62        
  2 #1428 Kitching, Hayley    16 Coffs Harbou           2:12.96        
  3 #44490 Barnett, Eleanor   16 Kotara South           2:17.22        
  4 #44234 Madden, Ruby       16 RunCrew                2:18.71        
  5 #18251 Hincksman, Lucy    15 Act Athletics          2:19.90        
  6 #39052 Sun, Amelie        16 Ryde Centre            2:20.87        
  7 Osborne- T47/F46, Ella    16 Kotara South           2:23.48        
  8 #42015 Chauvin, Bianca    16 Camden                 2:23.63        
  9 #38999 Arcus, Georgia     16 Ryde Centre            2:25.60        
 10 #2827 Priest, Harriet     16 Kooringal Wagga        2:35.94        
 11 #2624 McDonald, Laila     16 Coffs Harbou           2:36.25        
 -- #39141 Warland, Zara      16 Ryde Centre                DNF        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 140  Women 400 m U17
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      57.34        
  2 # 1428 Kitching, Hayley   16 Coffs Harbou             58.07        
  3 #41631 Pernecker, Ashley  16 Mingara                  59.95        
  4 #41939 Court, Mackenzie   16 Camden                   60.11        
  5 #37420 Quilter-Jones, Je  16 Athletics Wo             60.31        
  6 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             62.01        
  7 #38137 Sharma, Miloshka   16 Sutherland D             63.21        
  8 #42015 Chauvin, Bianca    16 Camden                   66.03        
 --       Bamford, Paris      16 Athletics Wo               DNS        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 227  Women 200 Metres U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             25.21   1.2       
  2 #2575 Percival, Lauren    16 Nowra Athlet             25.53   1.2       
  3 Wright, Hayley            16 Campbelltown             25.68   1.2       
  4 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             25.79   1.2       
  5 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             26.00   1.2       
  6 #37495 Tozer, Eleanor     16 Athletics Wo             26.13   1.2       
  7 #2521 Beaven, Jade        16 Mingara                  26.22   1.2       
  8 #37569 Goncalves, Ashlei  16 Kembla Joggers Inc.      26.22   1.2       
  9 #42343 Windred, Milli     16 Macquarie Hunter         26.61   1.2       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 109  Women 100 m U17
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2281 Adeniran, Shola    16 Westfields               12.43   0.2       
  2 #38242 Wardrobe, Jessica  16 Sutherland D             12.57   0.2       
  3 #42672 Fichardt, Georgia  16 U.T.S Northe             12.57   0.2       
  4 # 2575 Percival, Lauren   16 Nowra Athlet             12.71   0.2       
  5       Wright, Hayley      16 Campbelltown             12.89   0.2       
  6 # 2521 Beaven, Jade       16 Mingara                  12.93   0.2       
  7 #36844 Bowley, Sophie     16 Temora Littl             12.99   0.2       
  8 #38996 Da Silva, Eliza    16 Ryde Centre              13.22   0.2       
  9 # 2624 McDonald, Laila    16 Coffs Harbou             13.26   0.2       
 10 #37903 Adams, Ashlyn      16 Illawarra Bl             13.32   0.2       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 29  Men 3000 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2807 Stewart, Kobe      12 Illawong Rev           9:24.47   15   
  2 #39288 White, Oliver      13 Sydney Athle           9:32.56   12   
  3 #35104 Gillard, Luca      14 Trinity Athl           9:33.49   10   
  4 #38202 Low, Jesiah        13 Sutherland D           9:36.19    9   
  5 #35145 Halleen, Harry     13 Balmain                9:43.10    8   
  6 #38760 Magner, Jacob      14 U.T.S Northe           9:43.24    7   
  7 #40138 Mulvihill, Billy   13 Sydney Athle           9:47.09    6   
  8 #37866 Christian, Alex    13 Illawong Rev          10:17.61    5   
  9 #36181 Burke, Alexander   13 Randwick Bot          10:49.22    4   
 10 #39749 Parzakonis, Grego  14 Bankstown Sp          11:21.89        
 11 #41916 Westwood, Matthew  14 Camden                11:29.16        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 30  Women 3000 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38666 Baker, Sarah       13 U.T.S Northe          10:26.04        
  2 #35083 Walker, Chloe      14 Balmain               10:27.82        
  3 #39394 Solomon, Rebecca   13 Sydney Athle          10:28.23        
  4 #36422 Adams, Lauren      14 Glenbrook             10:38.30        
  5 #40633 Francis, Lucie     14 Hills Distri          10:42.70        
  6 #35821 Lambert, Aspen     13 Trinity Athl          10:43.86        
  7 # 2167 Fry, Ruby          13 Randwick Bot          10:50.70        
  8 #40129 Schultz, Sophie    13 U.T.S Northe          10:52.12        
  9 #36290 Wright-Smith, Mai  13 Asics Wests           10:52.13        
 10 #38974 Phillips, Georgia  14 Ryde Centre           11:03.52        
 11 #36112 Fung, Erin         13 South Sydney          11:15.24        
 12 # 2524 Carolan, Celeste   13 Kembla Joggers Inc.   11:15.52        
 13 #43001 Christou, Nicola   14 Asics Wests           11:32.91        
 14 #38281 Alderson, Sienna   13 Sutherland D          11:38.53        
 15 #39398 Gorman, Olivia     14 U.T.S Northe          11:39.59        
 16       Murnane, Ella       14 Mudgee                11:41.48        

                2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020                 
                           Sydney Olympic Park Athletic Centre                           
 
Event 260  Women 200 Metres Hurdles 76.2cm U15
=======================================================================                  
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points                  
=======================================================================                  
Section  1     Wind: 0.6                                                                 
  1 #42468 Xavier, Brooke     14 Macquarie Hunter         33.93                          
  2 #18377 Lovell, Sarah      13 Asics Wests              34.09                          
  3 #36043 Stewart, Lily      13 Asics Wests              35.52                          
  4 #37104 Newton, Sienna     13 Raymond Terrace          35.95                          
  5 #18237 Lovell, Louise     13 Asics Wests              36.93                          
 -- #36697 Allen, Phoebe      14 Blue Mountains              DQ         WA 22.6.2        
Section  2     Wind: 2.1                                                                 
  1 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  29.54                          
  2 #41518 Simos, Ava         14 Mingara                  30.91                          
  3 Hardy, Chynna             14 Illawong Rev             31.80                          
  4 #37865 O'Neill, Jordan    13 Illawong Rev             32.66                          
 -- #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown               DNS                          
 -- #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D               DNS                          
===============================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points          
===============================================================================          
Finals                                                                                   
  1 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  29.54   2.1  2                 
  2 #41518 Simos, Ava         14 Mingara                  30.91   2.1  2                 
  3 Hardy, Chynna             14 Illawong Rev             31.80   2.1  2                 
  4 #37865 O'Neill, Jordan    13 Illawong Rev             32.66   2.1  2                 
  5 #42468 Xavier, Brooke     14 Macquarie Hunter         33.93   0.6  1                 
  6 #18377 Lovell, Sarah      13 Asics Wests              34.09   0.6  1                 
  7 #36043 Stewart, Lily      13 Asics Wests              35.52   0.6  1                 
  8 #37104 Newton, Sienna     13 Raymond Terrace          35.95   0.6  1                 
  9 #18237 Lovell, Louise     13 Asics Wests              36.93   0.6  1                 
 -- #36697 Allen, Phoebe      14 Blue Mountains              DQ   0.6  1        WA 22.6.2
 -- #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown               DNS   2.1  2                 
 -- #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D               DNS   2.1  2                 
Image for H1

Image for H2

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 197  Men 2000 m Steeplechase 76.2cm U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37839 Carson, Miles      14 Illawong Rev           6:46.40        
  2 #38760 Magner, Jacob      14 U.T.S Northe           7:20.19        
  3 # 1530 Barrett, Cooper    14 Nowra Athlet           7:58.95        

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 10  Women 90 m Hurdles 76.2cm U15
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  13.33  -1.2               
  2 #37899 Lampret, Jasynta   14 Sutherland D             13.89  -1.2               
  3 #40185 Paki, Talahn       14 Hills Distri             13.97  -1.2               
  4 #39411 Dunne, Chloe       14 Sydney Pacific           14.65  -1.2               
  5 #37970 Little, Jessica    14 Sutherland D             14.74  -1.2               
  6 #41518 Simos, Ava         14 Mingara                  15.13  -1.2               
  7 #38184 Smithson, Elizabe  14 Sutherland D             15.17  -1.2               
  8 # 1783 Falls, Chaela-lee  14 Nepean District          16.28  -1.2               
  9 #41468 Busch, Ella        14 Gosford Litt             18.77  -1.2               
 -- #37212 Bragg, Madison     14 Wallsend Rsl                DQ  -1.2        WA 16.8
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 186  Men Shot Put U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41692 Wells, George      14 Mingara                 14.98m        
      FOUL  14.60m  11.45m  14.98m                                     
  2 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains          14.56m        
      13.95m  14.48m  14.56m  13.74m                                   
  3       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe            12.32m        
      11.88m  11.44m  12.32m  11.63m                                   
  4 #35659 Thompson, Angus    14 Orange Senio             9.69m        
      8.86m  9.56m  9.69m  9.13m                                       
  5 #43012 Tharmanesan, Avil  14 Girraween                9.40m        
      9.38m  9.19m  FOUL  9.40m                                        
  6 # 2645 Langridge, Samuel  14 Knox Grammar School      9.11m        
      FOUL  FOUL  9.11m  7.83m                                         
  7 # 2846 Markulin, Lincoln  14 Mingara                  8.80m        
      8.69m  FOUL  8.75m  8.80m                                        
  8 #37695 Beck, Max          14 Nowra Athlet             8.30m        
      8.30m  7.80m  8.14m  FOUL                                        
 -- # 2625 Soatini, Amosia    14 Nepean District            DNS        
 -- #35305 Chen, Joshua       14 Balmain                    DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 163  Men Javelin Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43869 Camilleri, Toby    14 Campbelltown            43.20m        
      41.87m  41.98m  41.16m  43.20m                                   
  2 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains          40.08m        
      31.44m  39.57m  FOUL  40.08m                                     
  3 # 2535 Rutter, Kurt       14 Dubbo                   33.98m        
      33.41m  31.48m  33.12m  33.98m                                   
  4 # 2846 Markulin, Lincoln  14 Mingara                 31.47m        
      29.25m  FOUL  30.99m  31.47m                                     
  5 # 2645 Langridge, Samuel  14 Knox Grammar School     30.61m        
      26.73m  28.19m  30.61m  27.79m                                   
  6       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe            30.40m        
      FOUL  FOUL  FOUL  30.40m                                         

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 40  Men Hammer Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35305 Chen, Joshua       14 Balmain                 38.64m        
      38.64m  FOUL  FOUL  37.59m                                       
  2 #42163 Bugeja, Christoph  14 Campbelltown            31.17m        
      27.44m  29.59m  31.17m  24.30m                                   

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 277  Men Discus Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41692 Wells, George      14 Mingara                 54.12m        
      47.52m  52.14m  52.49m  54.12m                                   
  2 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains          52.65m        
      51.36m  51.50m  51.21m  52.65m                                   
  3 # 2625 Soatini, Amosia    14 Nepean District         50.93m        
      50.11m  50.64m  49.33m  50.93m                                   
  4       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe            45.61m        
      38.49m  45.61m  FOUL  41.36m                                     
  5 #42141 Christl, Joseph    14 Campbelltown            41.84m        
      36.46m  41.84m  39.31m  FOUL                                     
  6 #38325 Austin, William    14 Cherrybrook             39.99m        
      39.99m  FOUL  38.35m  FOUL                                       
  7 #35659 Thompson, Angus    14 Orange Senio            39.64m        
      FOUL  FOUL  39.64m  FOUL                                         
  8 # 2645 Langridge, Samuel  14 Knox Grammar School     38.62m        
      32.01m  FOUL  38.62m  36.43m                                     
  9 #42131 Stramandinoli, Ja  14 Campbelltown            37.54m        
      37.54m  FOUL  FOUL                                               
 10 #37695 Beck, Max          14 Nowra Athlet            33.33m        
      29.08m  33.33m  31.58m                                           
 11 #38071 Pittman, Benjamin  14 Illawong Rev            31.34m        
      31.34m  30.91m  9.14m                                            
 12 # 2846 Markulin, Lincoln  14 Mingara                 31.21m        
      FOUL  31.21m  FOUL                                               
 -- #38620 White, Daniel      14 U.T.S Northe                ND        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 182  Men Triple Jump U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains          12.35m   0.7  15   
     12.35m(0.7) 11.99m(2.4) 10.33m(+0.0) 11.68m(+0.0)                      
  2 #38018 Tubbs, Tristan     14 Sutherland D            12.15m  +0.0  12   
     11.50m(-0.6) 11.77m(+0.0) 11.82m(-0.1) 12.15m(+0.0)                    
  3 #43990 Kelly, Evander     14 Nepean District         12.00m  +0.0  10   
     12.00m(+0.0) 11.96m(+0.0) 11.77m(+0.0) 11.94m(-1.1)                    
  4 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                 11.81m  +0.0   9   
     11.81m(+0.0) 11.13m(+0.0) 10.29m(+0.0) 11.51m(0.3)                     
  5       Willis, Keegan      14 Orange Runners          11.44m  -1.5   8   
     11.44m(-1.5) 10.61m(+0.0) 10.58m(-0.2) 10.99m(+0.0)                    
  6 #36228 Touma, Joseph      14 Randwick Bot            10.56m   0.7   7   
     10.56m(0.7) 9.42m(0.8) 9.89m(-0.2)                                     
  7 #37878 Murphy, Indiana    14 Trinity Athl            10.48m   1.4   6   
     10.48m(1.4) FOUL(+0.0) FOUL(1.3) 9.80m(-1.4)                           
  8 #43030 Shrestha, Neelesh  14 Girraween               10.35m  -0.3   5   
     FOUL(2.5) 10.35m(-0.3) FOUL(0.5) FOUL(+0.0)                            
  9 # 2535 Rutter, Kurt       14 Dubbo                   10.32m  +0.0   4   
     10.11m(+0.0) 10.32m(+0.0) 9.77m(+0.0)                                  
 10 #41923 Khandharixay, Bra  14 Camden                  10.22m  +0.0       
     9.82m(1.9) 9.44m(+0.0) 10.22m(+0.0)                                    
 11 #38620 White, Daniel      14 U.T.S Northe             9.47m   1.5       
     9.47m(1.5) 9.30m(+0.0) PASS                                            
 -- # 1652 Harrington, Riley  14 Westfields                 DNS   NWI       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 275  Men Long Jump U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains           5.92m  +0.0       
     5.89m(-0.3) 5.92m(+0.0) 5.41m(-1.4) FOUL(+0.0)                         
  2 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      5.80m  -1.2       
     5.79m(-0.7) 5.61m(+0.0) 5.80m(-1.2) 5.51m(+0.0)                        
  3 #43990 Kelly, Evander     14 Nepean District          5.78m  -1.1       
     5.68m(+0.0) 5.58m(+0.0) 5.75m(+0.0) 5.78m(-1.1)                        
  4 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  5.77m  -1.1       
     5.77m(-1.1) 5.57m(+0.0) 5.57m(+0.0) 5.72m(+0.0)                        
  5       Zanapalis, Ricardo  14 Randwick Bot             5.50m  -0.8       
     5.44m(+0.0) 5.31m(+0.0) 5.46m(-0.8) 5.50m(-0.8)                        
  6 #38018 Tubbs, Tristan     14 Sutherland D             5.39m  +0.0       
     4.90m(+0.0) 5.29m(-1.3) 5.39m(+0.0) 5.33m(-1.8)                        
  7 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             5.03m  +0.0       
     5.02m(-0.6) 5.03m(+0.0) 4.99m(+0.0) FOUL(-1.7)                         
  8 # 1718 Rae, Christopher   14 Mingara                  5.01m  +0.0       
     5.01m(+0.0) 4.57m(+0.0) 4.20m(-1.0) 3.05m(+0.0)                        
  9 #37878 Murphy, Indiana    14 Trinity Athl             4.86m  +0.0       
     4.65m(-0.6) 4.86m(+0.0) 4.67m(-1.2) FOUL(+0.0)                         
 10 #37396 Carroll, Nat       14 Athletics Wo             4.80m  +0.0       
     4.48m(-1.0) 4.55m(-1.2) 4.80m(+0.0)                                    
 11       Willis, Keegan      14 Orange Runners           4.73m  +0.0       
     4.73m(+0.0) 4.60m(+0.0) 4.27m(-2.2)                                    
 12 #37930 Chernich, Jamie    14 Sutherland D             4.71m  -1.0       
     4.70m(+0.0) 4.63m(+0.0) 4.71m(-1.0)                                    
 13 #  787 Harden, James      14 Knox Grammar School      4.66m  +0.0       
     4.47m(+0.0) 4.25m(-1.2) 4.66m(+0.0)                                    
 14 #36228 Touma, Joseph      14 Randwick Bot             4.55m  +0.0       
     4.55m(+0.0) 4.52m(+0.0) 4.32m(+0.0)                                    
 15 #41923 Khandharixay, Bra  14 Camden                   4.52m  +0.0       
     4.47m(+0.0) 4.52m(+0.0) 4.22m(-0.3)                                    
 -- #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl                ND   NWI       
     FOUL(-0.5) FOUL(-0.7) FOUL(+0.0)                                       
 --       Waldock, Brodie     14 U.T.S Northe               DNS   NWI       
 -- #40143 Sultana, Sebastia  15 Campbelltown               DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 263  Men Pole Vault U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
 -- #37493 Halloran, Liam     14 Athletics Wo               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 59  Men High Jump U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2535 Rutter, Kurt       14 Dubbo                    1.75m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78                      
        P    P    O    O    O   XO    O   XO  XXX                      
  2 #39407 Hatfield, Mitchel  14 Sydney Pacific           1.70m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                           
        P    P    P    O    O  XXO    O  XXX                           
  3 #37821 Waller, Mitchell   14 Illawong Rev             1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                
        P    P    O   XO    O    O  XXX                                
  4 #18269 Worthy, Darcy      14 Act Athletics            1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                
        P    P    P   XO   XO    O  XXX                                
  5       Cochran, Joel       14 Illawong Rev             1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70                                
        P    P    O  XXO    O   XO  XXX                                
  6 #37493 Halloran, Liam     14 Athletics Wo             1.60m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                     
        P    O    O   XO  XXO  XXX                                     
  7 #40249 Cassar, Taine      14 Hills Distri             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
        O    O  XXO  XXX                                               
  8 # 2230 Heidke, Charlie    14 Nowra Athlet             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
       XO   XO  XXO  XXX                                               
 -- # 1652 Harrington, Riley  14 Westfields                  NH        
     1.40                                                              
      XXX                                                              

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 258  Men 200 Metres Hurdles 76.2cm U15
=======================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 0.6                                                       
  1 #43030 Shrestha, Neelesh  14 Girraween                29.72                
  2 #787 Harden, James        14 Knox Grammar School      30.02                
  3 #38325 Austin, William    14 Cherrybrook              30.47                
  4 #2321 Myrizas, Jonathan   14 U.T.S Northe             30.89                
  5 #37493 Halloran, Liam     14 Athletics Wo             31.35                
Section  2     Wind: 1.4                                                       
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  28.47                
  2 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  28.54                
  3 #43990 Kelly, Evander     14 Nepean District          29.35                
  4 #36589 Pasfield, Blake    14 The Kings                29.54                
  5 #38603 Hunt, Matthew      14 U.T.S Northe             30.43                
  6 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             30.47                
  7 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              31.20                
===============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  28.47   1.4  2       
  2 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  28.54   1.4  2       
  3 #43990 Kelly, Evander     14 Nepean District          29.35   1.4  2       
  4 #36589 Pasfield, Blake    14 The Kings                29.54   1.4  2       
  5 #43030 Shrestha, Neelesh  14 Girraween                29.72   0.6  1       
  6 #787 Harden, James        14 Knox Grammar School      30.02   0.6  1       
  7 #38603 Hunt, Matthew      14 U.T.S Northe             30.43   1.4  2       
  8 #37567 Campbell, Lucas    14 Illawarra Bl             30.47   1.4  2       
  8 #38325 Austin, William    14 Cherrybrook              30.47   0.6  1       
 10 #2321 Myrizas, Jonathan   14 U.T.S Northe             30.89   0.6  1       
 11 #38411 Hanlon, James      14 Cherrybrook              31.20   1.4  2       
 12 #37493 Halloran, Liam     14 Athletics Wo             31.35   0.6  1       
Image for H1

Image for H2

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 5  Men 100 m Hurdles 84.0cm U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  14.16   0.2       
  2 #43030 Shrestha, Neelesh  14 Girraween                15.11   0.2       
  3 #38620 White, Daniel      14 U.T.S Northe             15.61   0.2       
  4 #  519 Dunstan, Archer    14 The Scots College        15.76   0.2       
  5 #36589 Pasfield, Blake    14 The Kings                15.85   0.2       
  6 #  787 Harden, James      14 Knox Grammar School      16.26   0.2       
  7 #38603 Hunt, Matthew      14 U.T.S Northe             16.66   0.2       
  8 #37878 Murphy, Indiana    14 Trinity Athl             17.57   0.2       
  9 #37493 Halloran, Liam     14 Athletics Wo             18.21   0.2       
Photofinish Image

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 80  Men 3000 m Race Walk U15
=======================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1       Platt, Grady        14 Adamstown Ne          15:51.12                  
  2 #36605 Bell, Darcy        14 Asics Wests           17:16.36                  
  3 #39775 Horton, Jai        14 Westfields            17:28.06                  
 -- #37217 Bonham, Ryan       14 Wallsend Rsl                DQ         WA 54.7.3

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 118  Men 1500 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35104 Gillard, Luca      14 Trinity Athl           4:22.91        
  2 #42513 Harding, Benjamin  14 Macquarie Hunter       4:23.71        
  3 #37839 Carson, Miles      14 Illawong Rev           4:25.62        
  4 # 2850 Harty, Josh        14 Knox Grammar School    4:34.32        
  5 #42501 Leadbeatter, TY    14 Macquarie Hunter       4:36.39        
  6 #38760 Magner, Jacob      14 U.T.S Northe           4:40.52        
  7 #36513 Zakis, William     14 Blue Mountains         4:49.55        
  8 # 2841 Krayem, Zachariah  14 Bankstown Sp           4:51.40        
  9 # 1984 Morgan, Hugo       14 Randwick Bot           4:56.63        
 10 #38928 Smith, Oliver      14 Ryde Centre            5:15.74        
 11 #41916 Westwood, Matthew  14 Camden                 5:21.33        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 243  Men 800 Metres U15
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #38554 Harvey, Joseph     14 Ryde Centre            2:10.38           
  2 #18243 Cuzner, Ryan       14 Act Athletics          2:11.38           
  3 #2458 Neate, Oliver       14 Randwick Bot           2:11.81           
  4 #36008 Balic, Ivan        14 Asics Wests            2:12.39           
  5 #35086 Birmingham, Miles  14 Balmain                2:18.01           
  6 #2045 Davis, Sam          14 Randwick Bot           2:19.81           
  7 #36513 Zakis, William     14 Blue Mountains         2:22.69           
  8 #2813 Wood, Callum        14 The Kings              2:26.16           
 -- #2850 Harty, Josh         14 Knox Grammar School        DNS           
Section  2                                                                
  1 #2627 Gould, Riley        14 Independent Athlete    2:16.41           
  2 #36575 Rawlings, Max      14 Asics Wests            2:23.61           
  3 #38928 Smith, Oliver      14 Ryde Centre            2:24.29           
  4 #38325 Austin, William    14 Cherrybrook            2:28.68           
  5 #1984 Morgan, Hugo        14 Randwick Bot           2:30.60           
  6 #1530 Barrett, Cooper     14 Nowra Athlet           2:32.41           
  7 #41916 Westwood, Matthew  14 Camden                 2:39.63           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #38554 Harvey, Joseph     14 Ryde Centre            2:10.38   1       
  2 #18243 Cuzner, Ryan       14 Act Athletics          2:11.38   1       
  3 #2458 Neate, Oliver       14 Randwick Bot           2:11.81   1       
  4 #36008 Balic, Ivan        14 Asics Wests            2:12.39   1       
  5 #2627 Gould, Riley        14 Independent Athlete    2:16.41   2       
  6 #35086 Birmingham, Miles  14 Balmain                2:18.01   1       
  7 #2045 Davis, Sam          14 Randwick Bot           2:19.81   1       
  8 #36513 Zakis, William     14 Blue Mountains         2:22.69   1       
  9 #36575 Rawlings, Max      14 Asics Wests            2:23.61   2       
 10 #38928 Smith, Oliver      14 Ryde Centre            2:24.29   2       
 11 #2813 Wood, Callum        14 The Kings              2:26.16   1       
 12 #38325 Austin, William    14 Cherrybrook            2:28.68   2       
 13 #1984 Morgan, Hugo        14 Randwick Bot           2:30.60   2       
 14 #1530 Barrett, Cooper     14 Nowra Athlet           2:32.41   2       
 15 #41916 Westwood, Matthew  14 Camden                 2:39.63   2       
 -- #2850 Harty, Josh         14 Knox Grammar School        DNS   1       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 137  Men 400 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      53.13        
  2 #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                 53.36        
  3 #35486 Cosier, James      14 Dubbo                    54.88        
  4 #38554 Harvey, Joseph     14 Ryde Centre              55.13        
  5 #36008 Balic, Ivan        14 Asics Wests              55.20        
  6 #35086 Birmingham, Miles  14 Balmain                  56.12        
  7 #37848 Rosette, Jarvis    14 Illawong Rev             56.70        
  8 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             57.32        
  9 #35659 Thompson, Angus    14 Orange Senio             58.13        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 224  Men 200 Metres U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #2419 Taylor, Jacob       14 Hills Distri             23.39   0.1       
  2 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  23.74   0.1       
  3 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  23.84   0.1       
  4 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             24.11   0.1       
  5 #42648 Herbert, Lachlan   14 Knox Grammar School      24.20   0.1       
  6 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             24.34   0.1       
  7 #44303 Vukovic, Evan      14 Randwick Bot             24.42   0.1       
 -- #38148 Lomas, Coby        14 St George District         DNS   0.1       
 -- #41242 Gordon, Liam       14 Tamworth                   DNS   0.1       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 106  Men 100 m U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #41586 Coles, Liam        14 Toukley                  11.62   0.7       
  2 # 2419 Taylor, Jacob      14 Hills Distri             11.63   0.7       
  3 #  820 Kontobassis, Harr  14 Campbelltown             11.83   0.7       
  4 #35232 Kapsalis, Liam     14 Balmain                  11.86   0.7       
  5 #38148 Lomas, Coby        14 St George District       11.92   0.7       
  6 #40742 McCarthy, Michael  14 Cessnock                 11.94   0.7       
  7 #42919 Trad, Gabriel      14 Bankstown Sp             12.01   0.7       
  8 #42916 Alaelua, Chris Ja  14 Bankstown Sp             12.14   0.7       
  9 #40227 Kumar, Sadheel     14 Campbelltown             12.18   0.7       
 10 #36750 Clues, Angus       14 Blue Mountains           12.33   0.7       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 168  Women Shot Put U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42928 Filemu, Kira-May   14 Bankstown Sp            12.50m        
      11.91m  11.53m  11.20m  12.50m                                   
  2 #40677 Bardney, Rachel    14 Nepean District         12.48m        
      FOUL  11.03m  12.43m  12.48m                                     
  3       Edwards, Emma-Jean  14 Independent Athlete     12.33m        
      12.33m  11.96m  11.98m  11.80m                                   
  4 #43985 Matthias, Emma     14 Nepean District         12.05m        
      12.05m  11.73m  11.53m  11.69m                                   
  5 # 2719 Lee, Lucy          14 St George District      11.58m        
      11.58m  10.61m  10.75m  10.62m                                   
  6 #37004 Mullane, Lily      14 Mingara                 11.46m        
      10.26m  11.19m  10.47m  11.46m                                   
  7 # 1783 Falls, Chaela-lee  14 Nepean District         10.84m        
      10.11m  10.84m  10.72m  10.22m                                   
  8 #37955 Impey, Audree      14 St George District      10.54m        
      10.26m  9.91m  10.54m  10.09m                                    
  9 #43355 Burns, Amayah      14 Independent Athlete      9.29m        
      8.62m  9.29m  8.41m                                              
 10 #41653 Reeves, Laura      14 Mingara                  9.26m        
      9.25m  9.22m  9.26m                                              
 -- #42405 Webster, Emily     14 Edgeworth an               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 161  Women Javelin Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37913 Baltineshter, Tal  14 St George District      38.35m        
      35.40m  38.33m  38.35m  31.73m                                   
  2 #40677 Bardney, Rachel    14 Nepean District         36.32m        
      30.81m  FOUL  32.72m  36.32m                                     
  3 #40563 Apel, Vanessa      14 Hills Distri            34.79m        
      30.57m  32.96m  34.79m  30.75m                                   
  4 #37970 Little, Jessica    14 Sutherland D            33.47m        
      33.45m  33.47m  32.54m  31.65m                                   
  5 #42928 Filemu, Kira-May   14 Bankstown Sp            31.56m        
      FOUL  30.71m  31.56m  29.60m                                     
  6 #43985 Matthias, Emma     14 Nepean District         30.62m        
      30.62m  24.86m  25.84m  26.32m                                   
  7 #39751 Haskew, Olivia     14 Bankstown Sp            30.17m        
      30.17m  28.84m  27.53m  27.28m                                   
  8 #36395 Smith, Dakota      14 Glenbrook               28.83m        
      27.94m  28.83m  27.58m  22.81m                                   
  9 #37900 Blanch, Hayley     14 St George District      26.85m        
      26.85m  25.72m  24.23m                                           
 10 #37004 Mullane, Lily      14 Mingara                 23.51m        
      23.51m  20.67m  21.15m                                           
 11 #41653 Reeves, Laura      14 Mingara                 20.99m        
      FOUL  FOUL  20.99m                                               
 12 # 2869 Pender, Ebony      14 Lithgow Athl            17.58m        
      17.58m  FOUL  14.63m                                             
 -- #39390 Harris, Isabel     14 Sydney Pacific             DNS        
 -- #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 48  Women Hammer Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2601 Schmidt-Tuaimau,   14 Sutherland D            34.49m        
      FOUL  FOUL  FOUL  34.49m                                         
  2 # 2604 Thomas, Emily      14 Independent Athlete     33.00m        
      FOUL  30.24m  31.99m  33.00m                                     
  3 #43355 Burns, Amayah      14 Independent Athlete     32.78m        
      FOUL  32.78m  29.00m  28.08m                                     
  4 # 1783 Falls, Chaela-lee  14 Nepean District         31.15m        
      PASS  FOUL  30.77m  31.15m                                       
  5 #37004 Mullane, Lily      14 Mingara                 26.83m        
      23.52m  FOUL  FOUL  26.83m                                       
 -- #39438 Villacorta, Sienn  14 Sydney Strid               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 276  Women Discus Throw U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #40677 Bardney, Rachel    14 Nepean District         36.38m        
      34.19m  32.14m  29.86m  36.38m                                   
  2 #37004 Mullane, Lily      14 Mingara                 35.29m        
      32.71m  FOUL  35.29m  34.43m                                     
  3 #37432 Wayne, Jamaya      14 Athletics Wo            34.24m        
      29.24m  34.24m  33.98m  33.98m                                   
  4 #42928 Filemu, Kira-May   14 Bankstown Sp            32.59m        
      27.66m  31.57m  32.59m  31.92m                                   
  5       Lyons, Destiny      14 Westfields              32.43m        
      27.33m  30.53m  32.43m  26.42m                                   
  6 #40637 Grubba, Clare      14 Winston Hills           32.02m        
      31.31m  FOUL  32.02m  30.65m                                     
  7 # 2558 Low, Amara         14 Macquarie Hunter        31.26m        
      FOUL  31.26m  31.00m  29.95m                                     
  8 #36285 Pane, Catherine    14 Asics Wests             31.18m        
      31.18m  FOUL  29.64m                                             
  9 #43985 Matthias, Emma     14 Nepean District         30.36m        
      30.36m  FOUL  27.99m                                             
 10 # 2576 Scanlon, Lucy      14 Macquarie Hunter        29.74m        
      28.96m  29.74m  29.42m                                           
 11 #38141 Latanis, Georgie   14 St George District      29.60m        
      29.32m  29.60m  28.84m                                           
 12 #41653 Reeves, Laura      14 Mingara                 28.41m        
      28.41m  25.06m  26.90m                                           
 13 #36436 Buss, Savannah     14 Glenbrook               28.09m        
      FOUL  26.14m  28.09m                                             
 14 #42074 Osgood, Mikayla    14 Westfields              27.60m        
      27.49m  FOUL  27.60m                                             
 15 #43355 Burns, Amayah      14 Independent Athlete     21.82m        
      17.51m  21.82m  FOUL                                             
 -- #38404 Coppolelli, Jessi  14 Cherrybrook                 ND        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 
 --       Hunter, Jessica     14 Gosford Litt                ND        
      FOUL  FOUL  FOUL                                                 
 -- #42405 Webster, Emily     14 Edgeworth an               DNS        
 -- #36395 Smith, Dakota      14 Glenbrook                  DNS        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 172  Women Triple Jump U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook             10.80m   0.6       
     10.59m(-0.3) 10.47m(+0.0) FOUL(1.6) 10.80m(0.6)                        
  2 #39773 Monzon, Charlize   14 Westfields              10.43m   1.5       
     10.12m(-1.8) 10.43m(1.5) FOUL(1.6) FOUL(1.1)                           
  3 #40600 Nadaya-Harb, Audr  14 Westfields              10.27m  +0.0       
     10.27m(+0.0) FOUL(0.8) 9.75m(+0.0) 10.25m(1.8)                         
  4 #36728 Gleeson, Lani      14 Blue Mountains           9.82m   1.4       
     9.82m(1.4) 9.69m(1.1) 9.46m(+0.0) FOUL(2.9)                            
  5 # 2869 Pender, Ebony      14 Lithgow Athl             9.77m  +0.0       
     FOUL(-1.5) 9.75m(0.9) 9.68m(0.3) 9.77m(+0.0)                           
  6 #40563 Apel, Vanessa      14 Hills Distri             9.75m  +0.0       
     9.75m(+0.0) 9.69m(2.1) 9.32m(+0.0) 9.72m(1.8)                          
  7 #37191 Spannenberg, Abig  14 Wallsend Rsl             9.39m  +0.0       
     9.39m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL      9.32m(1.0)                            
  8 #38612 Anderson, Hannah   14 U.T.S Northe             8.87m  +0.0       
     8.76m(+0.0) 8.51m(1.1) 8.87m(+0.0) 8.66m(+0.0)                         
 -- #39411 Dunne, Chloe       14 Sydney Pacific             DNS   NWI       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 50  Women Long Jump U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #40185 Paki, Talahn       14 Hills Distri             5.37m   0.1       
     5.11m(1.5) 5.06m(+0.0) 5.10m(0.9) 5.37m(0.1)                           
  2 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             5.17m  -0.3       
     4.91m(0.9) 5.09m(0.8) 5.09m(+0.0) 5.17m(-0.3)                          
  3 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              5.09m  +0.0       
     5.09m(+0.0) 5.04m(1.4) 4.79m(-2.5) 4.79m(+0.0)                         
  4 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             5.02m   0.1       
     4.61m(-0.1) 4.65m(-1.3) 4.81m(1.8) 5.02m(0.1)                          
  5 #40600 Nadaya-Harb, Audr  14 Westfields               4.99m  -0.1       
     4.61m(-1.9) 4.98m(-1.8) 4.88m(+0.0) 4.99m(-0.1)                        
  6 #37970 Little, Jessica    14 Sutherland D             4.96m   0.8       
     4.96m(0.8) 4.87m(0.8) 4.88m(+0.0) 4.74m(1.1)                           
  7 #37212 Bragg, Madison     14 Wallsend Rsl             4.78m   1.1       
     4.78m(1.1) 4.58m(+0.0) 4.72m(+0.0) 4.62m(0.8)                          
  8 #39773 Monzon, Charlize   14 Westfields               4.77m  -0.7       
     4.77m(-0.7) 4.15m(-1.9) 4.53m(1.4) 4.59m(+0.0)                         
  9 #39411 Dunne, Chloe       14 Sydney Pacific           4.75m   2.4       
     4.75m(2.4) 4.71m(+0.0) FOUL(-2.2)                                      
 10 #37899 Lampret, Jasynta   14 Sutherland D             4.74m   3.8       
     4.74m(3.8) 4.72m(1.9) 4.69m(-1.7)                                      
 11 # 2869 Pender, Ebony      14 Lithgow Athl             4.44m   2.1       
     4.17m(0.5) FOUL(1.0) 4.44m(2.1)                                        
 12 #39174 Mills, Gemma       14 Hills Distri             4.36m  +0.0       
     4.15m(0.7) 3.99m(-1.0) 4.36m(+0.0)                                     
 13 #37191 Spannenberg, Abig  14 Wallsend Rsl             4.29m   1.5       
     4.29m(1.5) 4.07m(+0.0) 4.20m(1.1)                                      
 14 # 2593 Thomas, Ellie      14 Independent Athlete      4.14m   2.0       
     4.12m(3.6) 4.14m(2.0) 3.96m(-0.6)                                      
 15 #36091 Umana Gomez, Sama  14 South Sydney             3.66m   1.1       
     FOUL(+0.0) 3.66m(1.1) FOUL(+0.0)                                       
 -- #39438 Villacorta, Sienn  14 Sydney Strid               DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 147  Women Pole Vault U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39029 Marshall, Mia      14 Ryde Centre              2.30m        
     1.80 2.00 2.20 2.30 2.40                                          
        P    P   XO    O  XXX                                          
  2 #39821 Hunter, Maddison   14 Westfields               2.00m        
     1.80 2.00 2.20                                                    
       XO  XXO  XXX                                                    

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 270  Women High Jump U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #40563 Apel, Vanessa      14 Hills Distri             1.65m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.65 1.67                      
        P    P    O    O    O  XXO    O   XO  XXX                      
  2 #37802 Argall, Kate       14 Illawong Rev             1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
        P    O    O    O    O  XXX                                     
  2 #38406 Calusic, Viktorij  14 Cherrybrook              1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
        O    O    O    O    O    X                                     
  4 #35099 Macarthur, Helena  14 Balmain                  1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
        O    O   XO  XXO   XX                                          
  5 # 2593 Thomas, Ellie      14 Independent Athlete      1.40m        
     1.35 1.40 1.45                                                    
       XO    O  XXX                                                    
  6 #36728 Gleeson, Lani      14 Blue Mountains           1.40m        
     1.35 1.40 1.45                                                    
        O   XO  XXX                                                    
  7 # 2869 Pender, Ebony      14 Lithgow Athl             1.40m        
     1.35 1.40 1.45                                                    
       XO  XXO  XXX                                                    
 -- # 1783 Falls, Chaela-lee  14 Nepean District            DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 79  Women 3000 m Race Walk U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1362 Boughton, Milly    14 Randwick Bot          14:38.49        
  2 #36972 Pinches, Aiva      14 Adamstown Ne          15:52.01        
  3 #40147 Munroe, Ella       14 Hills Distri          16:30.65        
  4 #38788 Krklinski, Chloe   14 Parramatta C          16:46.24        
  5 #39719 Stojanovic, Maris  14 Westfields            16:47.14        
  6 #40523 Olbrich, Chelsea   14 Hills Distri          19:45.69        
  7 #18263 Sawle, Teleah      14 Bankstown Sp          20:13.60        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 192  Women 2000 m Steeplechase 76.2cm U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38314 Wilson, Claudia    14 Cherrybrook            7:48.98        
  2 # 1847 D'Ombrain, Hailey  14 Victory Runners        7:51.77        
  3 #40633 Francis, Lucie     14 Hills Distri           7:52.83        
  4       Lavender, Ava       14 Sutherland D           8:41.87        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 117  Women 1500 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1       Penman, Ella        14 Dubbo                  4:43.17        
  2 #42523 Jarvis, Hannah     14 Macquarie Hunter       4:45.31        
  3 # 2326 Greenhalgh, Olivi  14 Bankstown Sp           4:45.52        
  4 # 1036 Ballhausen, Abiga  14 Asics Wests            4:46.59        
  5 #36422 Adams, Lauren      14 Glenbrook              4:56.83        
  6 #35083 Walker, Chloe      14 Balmain                4:57.64        
  7 #38656 Kingsmill, Ingrid  14 Sydney Strid           4:58.67        
  8 #38314 Wilson, Claudia    14 Cherrybrook            5:05.78        
  9 #38695 Banks, Zoe         14 U.T.S Northe           5:06.53        
 10 # 1362 Boughton, Milly    14 Randwick Bot           5:07.95        
 11 # 2828 Priest, Charlotte  14 Kooringal Wagga        5:07.99        
 12 #38974 Phillips, Georgia  14 Ryde Centre            5:16.12        
 13 #43001 Christou, Nicola   14 Asics Wests            5:27.44        
 14 #43000 Christou, Isabell  14 Asics Wests            5:44.26        
 15 # 2774 Rowntree, Hunter   14 Newcastle Fl           5:49.02        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 242  Women 800 Metres U15
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #37577 Buchanan, Tayissa  14 Athletics Wo           2:15.82           
  2 Penman, Ella              14 Dubbo                  2:18.18           
  3 #42523 Jarvis, Hannah     14 Macquarie Hunter       2:19.62           
  4 #36972 Pinches, Aiva      14 Adamstown Ne           2:25.08           
  5 #2326 Greenhalgh, Olivia  14 Bankstown Sp           2:25.57           
  6 #1036 Ballhausen, Abigai  14 Asics Wests            2:26.62           
  7 #40126 McKenzie, Marley   14 Hills Distri           2:29.06           
  8 #42528 Kinder, Sienna     14 Macquarie Hunter       2:29.86           
  9 #38695 Banks, Zoe         14 U.T.S Northe           2:30.81           
Section  2                                                                
  1 #2828 Priest, Charlotte   14 Kooringal Wagga        2:23.86           
  2 #39713 Pyda, Olivia       14 Westfields             2:26.61           
  3 #39316 Thornthwaite, Ame  14 Sydney Athle           2:29.05           
  4 #38656 Kingsmill, Ingrid  14 Sydney Strid           2:29.94           
  5 #38974 Phillips, Georgia  14 Ryde Centre            2:30.46           
  6 #2576 Scanlon, Lucy       14 Macquarie Hunter       2:37.11           
  7 #38277 Cooper, Bella      14 Sutherland D           2:41.08           
  8 #2774 Rowntree, Hunter    14 Newcastle Fl           2:44.22           
  9 #43000 Christou, Isabell  14 Asics Wests            2:49.31           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #37577 Buchanan, Tayissa  14 Athletics Wo           2:15.82   1       
  2 Penman, Ella              14 Dubbo                  2:18.18   1       
  3 #42523 Jarvis, Hannah     14 Macquarie Hunter       2:19.62   1       
  4 #2828 Priest, Charlotte   14 Kooringal Wagga        2:23.86   2       
  5 #36972 Pinches, Aiva      14 Adamstown Ne           2:25.08   1       
  6 #2326 Greenhalgh, Olivia  14 Bankstown Sp           2:25.57   1       
  7 #39713 Pyda, Olivia       14 Westfields             2:26.61   2       
  8 #1036 Ballhausen, Abigai  14 Asics Wests            2:26.62   1       
  9 #39316 Thornthwaite, Ame  14 Sydney Athle           2:29.05   2       
 10 #40126 McKenzie, Marley   14 Hills Distri           2:29.06   1       
 11 #42528 Kinder, Sienna     14 Macquarie Hunter       2:29.86   1       
 12 #38656 Kingsmill, Ingrid  14 Sydney Strid           2:29.94   2       
 13 #38974 Phillips, Georgia  14 Ryde Centre            2:30.46   2       
 14 #38695 Banks, Zoe         14 U.T.S Northe           2:30.81   1       
 15 #2576 Scanlon, Lucy       14 Macquarie Hunter       2:37.11   2       
 16 #38277 Cooper, Bella      14 Sutherland D           2:41.08   2       
 17 #2774 Rowntree, Hunter    14 Newcastle Fl           2:44.22   2       
 18 #43000 Christou, Isabell  14 Asics Wests            2:49.31   2       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 136  Women 400 m U15
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             56.86        
  2 #37561 Ezeoke, Chelsea    14 Illawarra Bl             57.20        
  3 #35300 Murphy, Ellen      14 Balmain                  57.48        
  4 #37577 Buchanan, Tayissa  14 Athletics Wo             58.11        
  5 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              58.91        
  6 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             59.37        
  7 #38176 FitzPatrick, Moll  14 Sutherland D             62.45        
  8 #39126 Kachel, Bella      14 Epping Distr             63.04        
  9 #40130 Schultz, Hayley    14 Hills Distri             63.85        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 223  Women 200 Metres U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             25.23   1.3       
  2 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             25.42   1.3       
  3 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        25.68   1.3       
  4 #1364 Dellow, Sienna      14 Armidale                 26.01   1.3       
  5 #39027 Worrell, Ruby      14 Ryde Centre              26.26   1.3       
  6 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             26.35   1.3       
  7 #40127 McNally, Ainslie   14 Hills Distri             26.48   1.3       
  8 #37719 Connelly, Laylah   14 Victory Runners          26.75   1.3       
  9 #38332 Webb, Tara         14 Cherrybrook              27.24   1.3       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 105  Women 100 m U15
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42102 Betham, Damita     14 Campbelltown             12.42  +0.0       
  2 #40348 Kabuyawa, Tuliana  14 Campbelltown             12.50  +0.0       
  3 # 2721 Harrison, Summah   14 Port Stephen             12.67  +0.0       
  4 #35814 Ekoue, Ledia       14 Sydney University        12.73  +0.0       
  5 # 1364 Dellow, Sienna     14 Armidale                 12.87  +0.0       
  6 #42480 McGregor, Keira    14 Macquarie Hunter         12.91  +0.0       
  7 #42113 Brunt, Alexis      14 Campbelltown             12.93  +0.0       
  8 #42468 Xavier, Brooke     14 Macquarie Hunter         13.13  +0.0       
  9       Watson, Anastasia   14 South Sydney             13.20  +0.0       
 10 #37899 Lampret, Jasynta   14 Sutherland D             13.27  +0.0       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 39  Men Hammer Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2325 Garratt, Ky        13 Independent Athlete     32.38m        
      31.80m  32.38m  31.10m  28.50m                                   
  2 # 1127 Yu, Jaiden         13 U.T.S Northe            30.98m        
      30.98m  FOUL  FOUL  27.11m                                       
  3 #39806 Vaea, Tanupou      12 Mounties                25.82m        
      25.05m  24.63m  25.82m  FOUL                                     
  4 # 2845 Kirievsky, Alexan  13 Asics Wests             21.71m        
      20.84m  21.71m  20.93m  FOUL                                     

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 47  Women Hammer Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43363 Gatmaitan, Isabel  13 Sutherland D            38.57m        
      33.49m  34.41m  38.57m  35.60m                                   
  2 #38954 Johnston, Jessica  13 Ryde Centre             33.25m        
      FOUL  FOUL  30.96m  33.25m                                       
  3 #35122 Prentice, Tallula  12 Trinity Athl            26.42m        
      23.12m  26.42m  FOUL  FOUL                                       
  4 #37835 Williams, Brooke   13 Illawong Rev            25.64m        
      FOUL  FOUL  25.64m  FOUL                                         
  5 #43040 Reader, Tasha      13 Girraween               24.68m        
      21.24m  24.68m  23.62m  15.45m                                   
  6 #38774 Blume, Emma        13 Mingara                 17.11m        
      16.51m  17.11m  FOUL  FOUL                                       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 35  Men 3000 m U18
=======================================================================
State Record: R 8:01.26  2007        Ryan Gregson, KEJ                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1455 Cantlon, Patrick   17 Trinity Athl           8:39.74        
  2 #35455 Townsend, Lachlan  17 Trinity Athl           8:44.84        
  3 #44980 Kelly, Daniel      17 RunCrew                8:47.33        
  4 # 1549 MacMillan, Finn    17 St George District     8:58.09        
  5 #  681 Horder, Alexander  17 Coastal Trac           9:11.77        
  6 # 2817 Roth, Jack         17 Blue Mountains         9:15.96        
  7 # 1589 Chand, Praneesh    17 Westfields             9:16.63        
  8 #38750 Colman, William    17 U.T.S Northe           9:39.68        
  9 #  922 bukovinsky, oskar  17 The Kings              9:43.44        
 10 #44088 Schouten, Daniel   17 Up Coaching            9:51.84        
 11 # 2246 Mantarro, Jack     17 Hills Distri          10:18.58        
 12       Maestri, Benjamin   17 Parramatta C          10:27.96        
 13 #36298 Kimbel, Liam       17 Independent Athlete   10:42.72        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 37  Women 3000 m U18
=======================================================================
State Record: R 9:02.11  1999        Eloise Wellings, SUT              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  671 Schiffmann, Sarah  17 Macquarie Hunter       9:52.47        
  2 #42033 Ward, Lauren       17 Camden                10:08.51        
  3 # 1327 Hargraves, Shayne  17 Bankstown Sp          10:16.31        
  4 #45229 Anderson, Hannah   17 Kotara South          10:22.38        
  5 # 1316 Miller, Eleanor    17 Randwick Bot          10:30.38        
  6 # 2364 Mahon, Emma        17 RunCrew               10:41.72        
  7 # 1537 Levingston, Paige  17 Bankstown Sp          10:42.84        
  8 # 1963 Cameron, Jade      17 Illawong Rev          10:47.04        
  9 # 1376 Carey, Lauren      17 St George District    10:51.44        
 10 #37535 McPhillips, Ruby   17 Kembla Joggers Inc.   11:00.17        
 11 #40522 Olbrich, Emalee    17 Hills Distri          11:12.87        
 12 #42920 Merriman, Paige    17 Bankstown Sp          11:40.93        
 13 #38859 Roach, Caitlin     17 Parramatta C          11:44.90        

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 78  Men 3000 m Race Walk U14
=======================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1 #18241 Clarkson, Kodi     12 Act Athletics         14:59.44                  
  2 #43640 Varga-Strike, Tho  12 Hills Distri          16:07.87                  
  3       Ashby, Myles        13 Gosford Litt          16:29.50                  
  4 #35166 Gonzalez, Sebasti  12 Balmain               16:32.29                  
  5 #38936 Mayhew, Maxwell    13 Ryde Centre           16:41.48                  
  6 #42643 Walter, Matthew    13 Asics Wests           17:29.52                  
  7 #40558 Pospischil, Aidan  13 Winston Hills         18:39.77                  
  8 #42413 Cousins, Callum    13 Edgeworth an          18:40.36                  
 -- #18268 Toyne, Owen        12 Act Athletics               DQ         WA 54.7.3

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 181  Men Triple Jump U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2668 Okerenyang, Danie  13 Kooringal Wagga         11.24m  +0.0       
     10.62m(1.4) 11.17m(+0.0) 10.65m(+0.0) 11.24m(+0.0)                     
  2 #39522 Folkes, Brody      13 Mosman                  10.72m   0.3       
     10.45m(1.1) 10.14m(+0.0) 10.72m(0.3) 10.49m(+0.0)                      
  3 #38961 Chandler, Owen     13 Ryde Centre             10.30m  +0.0       
     FOUL(0.4) 10.25m(0.1) 10.30m(+0.0) 10.13m(-1.1)                        
  4 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    8.89m  +0.0       
     8.89m(+0.0) 8.84m(0.6) PASS      PASS                                  

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 281  Men Long Jump U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      5.83m  +0.0       
     5.33m(+0.0) 5.83m(+0.0) 5.68m(-1.8) 5.57m(+0.0)                        
  2 #39522 Folkes, Brody      13 Mosman                   5.15m  +0.0       
     4.68m(+0.0) 4.82m(0.3) FOUL(-0.8) 5.15m(+0.0)                          
  3 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             4.93m  +0.0       
     FOUL(+0.0) 4.93m(+0.0) 4.87m(-0.3) 4.89m(-0.3)                         
  4 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       4.64m  +0.0       
     4.34m(+0.0) 4.64m(+0.0) FOUL(-0.3) FOUL(+0.0)                          
  5 #42120 Tu, Akira          13 Campbelltown             4.44m  +0.0       
     4.35m(+0.0) 4.29m(-1.0) 4.44m(+0.0) 4.14m(+0.0)                        
  6 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          4.30m  +0.0       
     FOUL(+0.0) 4.17m(-1.0) 4.30m(+0.0) FOUL(+0.0)                          
  7 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields               4.17m  +0.0       
     4.17m(+0.0) 4.00m(+0.0) 3.78m(-1.3) PASS                               
  8 # 1472 Watson, Jonah      13 Nowra Athlet             4.16m  -1.9       
     3.96m(1.1) 3.94m(+0.0) 4.16m(-1.9) 4.02m(+0.0)                         
  9 # 2668 Okerenyang, Danie  13 Kooringal Wagga          2.08m  +0.0       
     2.08m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL                                            
 -- #44280 Douglas, Sean      13 The Scots College          DNS   NWI       
 -- #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                      DNS   NWI       
 -- #35134 Lusty, Louis       13 Balmain                    DNS   NWI       
 -- #39883 Isbitzki, Harley   13 Westfields                 DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 60  Men High Jump U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37987 Michael, Kurt      13 Illawong Rev             1.60m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                     
        P    P    O    O    O  XXX                                     
  2 #42120 Tu, Akira          13 Campbelltown             1.60m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                     
        O    O    O   XO   XO  XXX                                     
  3 #38658 Holmes, Cadel      12 U.T.S Northe             1.55m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
  4 #36639 Wells, Ryan        13 Lithgow Athl             1.50m        
     1.40 1.45 1.50 1.55                                               
        O    O  XXO  XXX                                               
 -- #38351 Hampton, Edward    12 Cherrybrook                 NH        
     1.40                                                              
      XXX                                                              

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 162  Men Javelin Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #40237 Kasozi, Daniel     13 Campbelltown            38.37m        
      36.75m  35.94m  36.39m  38.37m                                   
  2 #38769 Ajaka, Michael     13 Campbelltown            36.60m        
      36.60m  34.39m  32.04m  30.02m                                   
  3 #36411 Cook, Ethan        13 Glenbrook               32.58m        
      32.58m  31.18m  31.03m  30.30m                                   
  4 #39115 Ramsay, Nathanael  13 Sydney Pacific          32.28m        
      31.36m  32.28m  28.35m  27.89m                                   
  5 #36397 Daw, Thomas        13 Glenbrook               30.39m        
      30.39m  27.32m  23.91m  27.13m                                   
  6 #40238 Kasozi, Benjamin   13 Campbelltown            29.67m        
      29.67m  FOUL  FOUL  FOUL                                         
  7 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields              28.92m        
      FOUL  24.49m  28.92m  24.79m                                     
  8 #39747 Smith, Joshua      13 Illawarra Bl            24.11m        
      FOUL  FOUL  24.03m  24.11m                                       
  9 #37442 Willis, William    13 Athletics Wo            22.97m        
      22.97m  FOUL  21.72m                                             
 10 #36288 Demiryurek, Tarik  13 Asics Wests             16.11m        
      14.35m  14.76m  16.11m                                           

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 280  Men Discus Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38769 Ajaka, Michael     13 Campbelltown            36.68m        
      FOUL  FOUL  34.75m  36.68m                                       
  2 #43996 Green, Lachlan     13 Asics Wests             34.83m        
      31.25m  FOUL  34.53m  34.83m                                     
  3 # 2845 Kirievsky, Alexan  13 Asics Wests             33.56m        
      25.24m  28.65m  33.00m  33.56m                                   
  4 #36411 Cook, Ethan        13 Glenbrook               33.54m        
      33.54m  FOUL  FOUL  FOUL                                         
  5 #37442 Willis, William    13 Athletics Wo            33.51m        
      31.24m  30.87m  33.51m  30.03m                                   
  6 # 1127 Yu, Jaiden         13 U.T.S Northe            25.58m        
      20.41m  25.05m  25.58m  25.09m                                   
  7 #39806 Vaea, Tanupou      12 Mounties                25.57m        
      FOUL  FOUL  25.57m  FOUL                                         
  8 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields              23.43m        
      FOUL  19.22m  23.43m  21.73m                                     
  9 #35134 Lusty, Louis       13 Balmain                 19.27m        
      19.27m  FOUL  17.68m                                             
 10 #36288 Demiryurek, Tarik  13 Asics Wests             16.38m        
      FOUL  15.12m  16.38m                                             
 -- # 2325 Garratt, Ky        13 Independent Athlete        DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 185  Men Shot Put U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38769 Ajaka, Michael     13 Campbelltown            15.48m        
      14.69m  15.48m  14.13m  FOUL                                     
  2 #40237 Kasozi, Daniel     13 Campbelltown            14.59m        
      13.07m  14.01m  14.59m  14.56m                                   
  3 #40238 Kasozi, Benjamin   13 Campbelltown            11.87m        
      FOUL  FOUL  11.87m  FOUL                                         
  4 #39806 Vaea, Tanupou      12 Mounties                 9.44m        
      7.81m  8.61m  9.44m  9.21m                                       
  5 #37442 Willis, William    13 Athletics Wo             9.15m        
      9.07m  8.60m  9.15m  FOUL                                        
  6 #36288 Demiryurek, Tarik  13 Asics Wests              9.14m        
      8.58m  9.01m  9.14m  8.97m                                       
  7 #39940 Goetz, Alex        13 Westfields               8.54m        
      FOUL  7.75m  8.42m  8.54m                                        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 11  Men 90 m Hurdles 76.2cm U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  13.43   0.7       
  2       Hunt, Angus         13 U.T.S Northe             15.43   0.7       
  3 #38142 Latanis, Bailey D  13 St George District       15.49   0.7       
  4 #39883 Isbitzki, Harley   13 Westfields               16.24   0.7       
  5 #42515 Muirhead, Marshal  13 Macquarie Hunter         16.85   0.7       
  6 #44254 Kotis, Christian   13 The Scots College        16.91   0.7       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 116  Men 1500 m U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2072 Scamps-Magro, Jas  13 Sydney Athle           4:23.60        
  2 #35231 Oconnell, Joshua   13 Trinity Athl           4:24.44        
  3 #44001 Haydon, Will       13 Bankstown Sp           4:25.70        
  4 #35120 McLachlan, Matthe  12 Balmain                4:26.06        
  5 #38202 Low, Jesiah        13 Sutherland D           4:27.82        
  6 # 2807 Stewart, Kobe      12 Illawong Rev           4:28.29        
  7 #39288 White, Oliver      13 Sydney Athle           4:28.52        
  8       Towill, Noah        13 Kembla Joggers Inc.    4:30.85        
  9 #45554 Nott, Archie       13 Campbelltown           4:31.65        
 10 #40138 Mulvihill, Billy   13 Sydney Athle           4:36.43        
 11 #37680 Harlor, Joel       12 Victory Runners        4:38.62        
 12 #36162 Forato, Callum     13 Athletics Ea           4:39.27        
 13 #37457 Benefiel, Joshua   13 Kembla Joggers Inc.    4:42.69        
 14       Ireland, Joshua     13 Mingara                4:47.52        
 15 # 2518 Everett, Cory      12 Newcastle Runners      4:54.95        
 16 #43624 Beacroft, Isaac    13 Blacktown City         4:57.80        
 17 #36639 Wells, Ryan        13 Lithgow Athl           5:06.35        
 18 #18268 Toyne, Owen        12 Act Athletics          5:11.45        
 19 #18241 Clarkson, Kodi     12 Act Athletics          5:12.62        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 241  Men 800 Metres U14
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #35243 Schouten, Leon     13 St Josephs C           2:10.34           
  2 #44001 Haydon, Will       13 Bankstown Sp           2:11.28           
  3 #35145 Halleen, Harry     13 Balmain                2:11.29           
  4 #35231 Oconnell, Joshua   13 Trinity Athl           2:12.43           
  5 Towill, Noah              13 Kembla Joggers Inc.    2:12.71           
  6 #45554 Nott, Archie       13 Campbelltown           2:13.88           
  7 #35120 McLachlan, Matthe  12 Balmain                2:14.02           
  8 #38202 Low, Jesiah        13 Sutherland D           2:14.40           
  9 #2072 Scamps-Magro, Jasp  13 Sydney Athle           2:15.36           
 10 #44281 Richardson, Jack   12 Athletics Ea           2:15.68           
 11 Ireland, Joshua           13 Mingara                2:16.18           
 -- #45348 Camus, Christian   13 Sydney Athle               DNS           
Section  2                                                                
  1 #36162 Forato, Callum     13 Athletics Ea           2:20.34           
  2 #38326 Brown, Bronsen     13 Cherrybrook            2:20.77           
  3 #37866 Christian, Alex    13 Illawong Rev           2:21.37           
  4 #37680 Harlor, Joel       12 Victory Runners        2:21.52           
  5 #36002 Marshall, Alexand  12 Asics Wests            2:24.32           
  6 #36639 Wells, Ryan        13 Lithgow Athl           2:25.36           
  7 #39838 Dawson, Max        13 Westfields             2:25.87           
  8 #702 Wylie, Julian        13 Randwick Bot           2:26.69           
  9 #2037 Dyball, Toby        13 Nowra Athlet           2:34.08           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #35243 Schouten, Leon     13 St Josephs C           2:10.34   1       
  2 #44001 Haydon, Will       13 Bankstown Sp           2:11.28   1       
  3 #35145 Halleen, Harry     13 Balmain                2:11.29   1       
  4 #35231 Oconnell, Joshua   13 Trinity Athl           2:12.43   1       
  5 Towill, Noah              13 Kembla Joggers Inc.    2:12.71   1       
  6 #45554 Nott, Archie       13 Campbelltown           2:13.88   1       
  7 #35120 McLachlan, Matthe  12 Balmain                2:14.02   1       
  8 #38202 Low, Jesiah        13 Sutherland D           2:14.40   1       
  9 #2072 Scamps-Magro, Jasp  13 Sydney Athle           2:15.36   1       
 10 #44281 Richardson, Jack   12 Athletics Ea           2:15.68   1       
 11 Ireland, Joshua           13 Mingara                2:16.18   1       
 12 #36162 Forato, Callum     13 Athletics Ea           2:20.34   2       
 13 #38326 Brown, Bronsen     13 Cherrybrook            2:20.77   2       
 14 #37866 Christian, Alex    13 Illawong Rev           2:21.37   2       
 15 #37680 Harlor, Joel       12 Victory Runners        2:21.52   2       
 16 #36002 Marshall, Alexand  12 Asics Wests            2:24.32   2       
 17 #36639 Wells, Ryan        13 Lithgow Athl           2:25.36   2       
 18 #39838 Dawson, Max        13 Westfields             2:25.87   2       
 19 #702 Wylie, Julian        13 Randwick Bot           2:26.69   2       
 20 #2037 Dyball, Toby        13 Nowra Athlet           2:34.08   2       
 -- #45348 Camus, Christian   13 Sydney Athle               DNS   1       

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 222  Men 200 Metres U14
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      24.16   1.5               
  2 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             25.15   1.5               
  3 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             25.77   1.5               
  4 #576 Miljak, Lucas        13 St George District       25.91   1.5               
  5 #44814 Kearney, Danny     13 Sutherland D             26.01   1.5               
  6 #40237 Kasozi, Daniel     13 Campbelltown             26.78   1.5               
  7 #2187 McDonald, John      13 Nepean District          27.06   1.5               
  8 #40238 Kasozi, Benjamin   13 Campbelltown             27.13   1.5        YC 18.5
 -- #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                      DNS   1.5               
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 104  Men 100 m U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42705 Hall, Dylan        13 Knox Grammar School      11.90   0.1       
  2 #35160 Blair, Billy       13 Balmain                  11.96   0.1       
  3       Ferguson, Logan     13 Eastlakes                12.45   0.1       
  4 #41451 Clarke, Jay        13 Gosford Litt             12.51   0.1       
  5 #  576 Miljak, Lucas      13 St George District       12.87   0.1       
  6 #38236 Traino, Taurus     13 Sutherland D             12.92   0.1       
  7       Hamilton, Tahj      12 Mingara                  13.12   0.1       
  8 #35483 Petterson, Jakob   13 Dubbo                    13.14   0.1       
  9 # 2668 Okerenyang, Danie  13 Kooringal Wagga          13.14   0.1       
 10 # 2187 McDonald, John     13 Nepean District          13.15   0.1       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 173  Women Triple Jump U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #39951 Moefaauo, Le'ati   12 Westfields               9.67m  +0.0       
     9.44m(-0.2) 9.47m(+0.0) 9.67m(+0.0) 9.60m(1.4)                         
  2 #35101 Sutton, Audrey     13 Balmain                  9.55m  -0.4       
     9.55m(-0.4) PASS      PASS      FOUL(1.9)                              
  3 #41956 Ruediger, Lauren   13 Camden                   9.53m   0.1       
     9.39m(-1.9) 9.07m(+0.0) 9.53m(0.1) FOUL(+0.0)                          
  4 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             9.49m  +0.0       
     9.31m(3.9) FOUL(0.8) 9.49m(+0.0) 9.25m(+0.0)                           
  5 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea             9.32m   0.3       
     9.13m(-1.3) 9.32m(0.3) FOUL(1.5) FOUL(+0.0)                            
  6 # 2832 Karipidis, Demi    12 Wyong Athlet             9.26m  +0.0       
     9.18m(+0.0) 9.26m(+0.0) 9.07m(1.2) 9.08m(-0.2)                         
  7 #36577 Coyte, Rebecca     13 Asics Wests              9.01m   0.3       
     8.97m(0.5) 8.97m(0.2) 9.01m(0.3) 8.91m(0.9)                            
  8 #38323 Koot, Sarah-anne   13 Cherrybrook              8.88m  +0.0       
     8.88m(+0.0) 8.36m(0.9) 8.72m(1.0) 8.64m(1.0)                           
  9 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   8.22m   1.0       
     7.20m(+0.0) 8.16m(0.4) 8.22m(1.0)                                      
 10 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A             7.81m  +0.0       
     7.52m(+0.0) 7.50m(0.3) 7.81m(+0.0)                                     
 -- #42172 DE Groot, Breanna  13 Westfields                 DNS   NWI       
 -- #37971 Louison-Roe, Izob  13 St George District         DNS   NWI       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 44  Women Long Jump U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #37865 O'Neill, Jordan    13 Illawong Rev             4.76m  +0.0       
     4.76m(+0.0) 0.78m(+0.0) 4.69m(+0.0) 4.67m(1.5)                         
  2 #35101 Sutton, Audrey     13 Balmain                  4.72m  +0.0       
     4.67m(-0.7) 4.64m(0.6) 4.60m(-0.2) 4.72m(+0.0)                         
  3 #37785 Taylor, Savannah   13 Illawong Rev             4.53m   0.3       
     4.53m(0.3) 4.50m(2.0) FOUL(-0.6) 4.48m(0.1)                            
  4 #18377 Lovell, Sarah      13 Asics Wests              4.52m   0.2       
     4.43m(1.4) 4.03m(0.6) 4.52m(0.2) 4.39m(0.1)                            
  5 #41184 Sawyer, Isabella   13 Gunnedah                 4.44m  +0.0       
     4.36m(0.3) 4.44m(+0.0) 4.19m(+0.0) 4.01m(+0.0)                         
  6 #37971 Louison-Roe, Izob  13 St George District       4.39m   1.3       
     4.39m(1.3) 4.07m(+0.0) 4.19m(+0.0) 4.32m(+0.0)                         
  7 #41956 Ruediger, Lauren   13 Camden                   4.37m   0.9       
     4.00m(0.8) 3.59m(1.7) 4.37m(0.9) 4.16m(1.2)                            
  8 #36577 Coyte, Rebecca     13 Asics Wests              4.14m   1.5       
     4.14m(1.5) 3.98m(0.1) FOUL(-1.1) 3.82m(0.5)                            
  9 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea             4.10m   0.6       
     4.02m(1.4) 4.10m(0.6) 4.02m(0.4)                                       
 10 #37104 Newton, Sienna     13 Raymond Terrace          4.08m  +0.0       
     3.92m(-1.3) 4.08m(+0.0) 4.02m(+0.0)                                    
 11 #18237 Lovell, Louise     13 Asics Wests              3.91m   3.9       
     3.04m(0.4) 3.91m(3.9) 3.69m(0.5)                                       
 12 #36043 Stewart, Lily      13 Asics Wests              3.78m   2.1       
     FOUL(+0.0) 3.69m(+0.0) 3.78m(2.1)                                      
 13 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A             3.39m   1.5       
     3.39m(1.5) 3.34m(1.1) 2.96m(1.1)                                       
 -- #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D               DNS   NWI       
 --       Arthur, Margrete    13 St George District         DNS   NWI       
 --       Bond, Samara        13 U.T.S Northe               DNS   NWI       
 -- #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook                DNS   NWI       
 -- #38743 Mikan, Catherine   12 U.T.S Northe               DNS   NWI       
 -- # 2848 Sarafijanovic, La  13 Sydney Pacific             DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 269  Women High Jump U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41184 Sawyer, Isabella   13 Gunnedah                 1.55m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                     
        O    O    O  XXO  XXO  XXX                                     
  2 #37865 O'Neill, Jordan    13 Illawong Rev             1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
        P    O   XO   XO  XXX                                          
  3 #18237 Lovell, Louise     13 Asics Wests              1.50m        
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
  4 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             1.40m        
     1.35 1.40 1.45                                                    
      XXO   XO  XXX                                                    
 -- #38036 Mackenzie, Niamh   12 Illawong Rev                NH        
     1.35                                                              
      XXX                                                              
 -- #37971 Louison-Roe, Izob  13 St George District         DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 160  Women Javelin Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38954 Johnston, Jessica  13 Ryde Centre             33.50m        
      33.07m  33.50m  30.72m  30.68m                                   
  2 #36438 Allport, Lilly     13 Glenbrook               30.11m        
      25.64m  23.69m  25.22m  30.11m                                   
  3 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A            28.33m        
      27.88m  25.97m  26.54m  28.33m                                   
  4 #45735 Carlson, Ava-Mari  12 Wyong Athlet            26.81m        
      26.53m  26.81m  25.40m  25.30m                                   
  5 #43040 Reader, Tasha      13 Girraween               23.00m        
      21.22m  23.00m  22.15m  21.38m                                   
  6 #36052 Ranginui, Charlot  13 Asics Wests             22.65m        
      20.76m  20.10m  21.26m  22.65m                                   
  7 #38784 Kernaghan, Maddis  12 Westfields              22.49m        
      20.26m  FOUL  18.60m  22.49m                                     
  8 #38774 Blume, Emma        13 Mingara                 22.25m        
      17.22m  21.01m  21.24m  22.25m                                   
  9 #37485 Markovski, Mikael  13 Athletics Wo            19.70m        
      17.61m  19.70m  16.92m                                           
 10 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea            14.61m        
      FOUL  14.61m  13.71m                                             
 11 #35122 Prentice, Tallula  12 Trinity Athl            13.28m        
      12.45m  13.28m  13.23m                                           

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 282  Women Discus Throw U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38954 Johnston, Jessica  13 Ryde Centre             30.35m        
      FOUL  30.35m  FOUL  FOUL                                         
  2 # 2500 Coulter, Manaia    13 Bankstown Sp            29.22m        
      29.22m  27.89m  27.49m  22.29m                                   
  3 #43040 Reader, Tasha      13 Girraween               28.16m        
      23.34m  28.16m  27.11m  26.72m                                   
  4 #42925 Tutaka, Tevahinem  13 Bankstown Sp            28.02m        
      28.02m  26.75m  27.26m  24.45m                                   
  5 #40377 Wolfgramm, Salote  12 Sutherland D            25.48m        
      23.75m  23.82m  25.48m  23.10m                                   
  6 #39951 Moefaauo, Le'ati   12 Westfields              25.19m        
      25.19m  FOUL  FOUL  FOUL                                         
  7 #38361 Moore, Tayla       12 Cherrybrook             25.13m        
      21.33m  25.13m  FOUL  FOUL                                       
  8 #35122 Prentice, Tallula  12 Trinity Athl            22.91m        
      22.91m  FOUL  FOUL  FOUL                                         
  9 # 2476 Grant, Nellie      13 Independent Athlete     22.76m        
      15.07m  18.28m  22.76m                                           
 10 #38774 Blume, Emma        13 Mingara                 16.50m        
      16.50m  FOUL  FOUL                                               
 -- # 2871 Madden Khan, Maia  13 Sydney Athle               DNS        
 -- #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 167  Women Shot Put U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2500 Coulter, Manaia    13 Bankstown Sp            11.30m        
      9.17m  10.98m  11.30m  11.21m                                    
  2 #38095 Franich, Jasmine   13 St George District      10.87m        
      10.87m  10.33m  10.23m  10.72m                                   
  3 #39951 Moefaauo, Le'ati   12 Westfields              10.21m        
      10.21m  FOUL  9.92m  9.49m                                       
  4 #38954 Johnston, Jessica  13 Ryde Centre              9.69m        
      9.43m  9.69m  9.26m  9.12m                                       
  5 #36438 Allport, Lilly     13 Glenbrook                8.81m        
      8.13m  7.69m  8.81m  8.30m                                       
  6 # 2871 Madden Khan, Maia  13 Sydney Athle             8.51m        
      7.64m  8.38m  8.51m  8.25m                                       
  7 #38361 Moore, Tayla       12 Cherrybrook              8.41m        
      8.41m  7.68m  7.47m  8.41m                                       
  8 #35122 Prentice, Tallula  12 Trinity Athl             7.68m        
      6.52m  6.38m  7.68m  6.89m                                       
  9 #38774 Blume, Emma        13 Mingara                  7.59m        
      7.33m  7.30m  7.59m                                              
 10 #42566 Bailey, Angelique  13 Southlakes A             6.68m        
      6.68m  6.63m  6.37m                                              

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 77  Women 3000 m Race Walk U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41453 Pitcher, Sienna    13 Mingara               15:04.06        
  2 #12046 Lamb, Chloe        13 Sydney Pacific        15:15.50        
  3 #42610 Beck, Grace        12 Asics Wests           16:16.55        
  4 # 2102 Armstrong Reading  12 South Sydney          16:33.51        
  5 #38052 Cassilles, Ciara   13 Westfields            16:33.60        
  6 #45837 Payne, Georgia     13 Mingara               16:44.97        
  7 #42645 Woods, Zoe         13 Asics Wests           17:15.10        
  8       Platt, Madeline     12 Adamstown Ne          17:30.77        
  9 #43055 Corvalan Sotomayo  12 Girraween             20:18.64        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 12  Women 80 m Hurdles 76.2cm U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             12.96  -0.9       
  2 #37785 Taylor, Savannah   13 Illawong Rev             13.39  -0.9       
  3 #38323 Koot, Sarah-anne   13 Cherrybrook              13.42  -0.9       
  4 #18377 Lovell, Sarah      13 Asics Wests              14.05  -0.9       
  5 #41956 Ruediger, Lauren   13 Camden                   14.12  -0.9       
  6 #18237 Lovell, Louise     13 Asics Wests              14.39  -0.9       
  7 #36229 Luey, Sarah        13 Athletics Ea             14.67  -0.9       
  8 #37104 Newton, Sienna     13 Raymond Terrace          14.82  -0.9       
  9 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              15.23  -0.9       
 10 #36043 Stewart, Lily      13 Asics Wests              15.34  -0.9       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 115  Women 1500 m U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39508 Cooper, Fleur      13 Mosman                 4:49.11        
  2 #39394 Solomon, Rebecca   13 Sydney Athle           4:53.05        
  3 #40124 Bloem, Olivia      13 Hills Distri           4:53.44        
  4 #35821 Lambert, Aspen     13 Trinity Athl           4:54.37        
  5 #37830 Carson, Brooke     12 Illawong Rev           4:55.00        
  6 #44241 Simpson, Piper     12 Randwick Bot           4:58.96        
  7 #36290 Wright-Smith, Mai  13 Asics Wests            5:05.08        
  8 #  871 Newitt, Tessa      13 Asics Wests            5:05.18        
  9 #38319 Sharma, Rani       13 Cherrybrook            5:07.66        
 10 #42500 Leadbeatter, Emer  12 Macquarie Hunter       5:08.00        
 11 #36112 Fung, Erin         13 South Sydney           5:10.76        
 12 # 2167 Fry, Ruby          13 Randwick Bot           5:10.94        
 13 #42745 Bradford, Jessie   12 Sydney Strid           5:12.15        
 14       Doran, Phoebe       13 Adamstown Ne           5:13.16        
 15 #42488 Schmidt, Lucy      13 Macquarie Hunter       5:16.67        
 16 # 2864 Howard, Imogen     12 Mosman                 5:17.09        
 17 #38281 Alderson, Sienna   13 Sutherland D           5:17.91        
 18 #44637 Farre, Aaliya      13 Westfields             5:28.27        
 -- #38666 Baker, Sarah       13 U.T.S Northe               DNS        

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 240  Women 800 Metres U14
=======================================================================             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points             
=======================================================================             
Section  1                                                                          
  1 #1756 Halliday, Amber     13 Asics Wests            2:24.22                     
  2 #38340 Fisher, Isabella   13 Cherrybrook            2:24.82                     
  3 #36290 Wright-Smith, Mai  13 Asics Wests            2:33.30                     
  4 #36112 Fung, Erin         13 South Sydney           2:33.87                     
  5 #38052 Cassilles, Ciara   13 Westfields             2:34.70                     
  6 #38319 Sharma, Rani       13 Cherrybrook            2:37.59                     
  7 #41675 Houghton, Tylah    12 Mingara                2:38.08                     
  8 #39755 Baptist, Madeline  13 Westfields             2:57.42                     
Section  2                                                                          
  1 #38267 Boothroyd, Ivy     13 Sutherland D           2:17.99                     
  2 #38666 Baker, Sarah       13 U.T.S Northe           2:19.20                     
  3 #39508 Cooper, Fleur      13 Mosman                 2:21.23                     
  4 #44523 Colusso, Ella      13 Bankstown Sp           2:23.98                     
  5 #40129 Schultz, Sophie    13 U.T.S Northe           2:24.94                     
  6 #39394 Solomon, Rebecca   13 Sydney Athle           2:26.53                     
  7 #44241 Simpson, Piper     12 Randwick Bot           2:27.53                     
  8 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                2:28.28                     
 -- #871 Newitt, Tessa        13 Asics Wests                 DQ         WA 17.3.1   
==========================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points          
==========================================================================          
Finals                                                                              
  1 #38267 Boothroyd, Ivy     13 Sutherland D           2:17.99   2                 
  2 #38666 Baker, Sarah       13 U.T.S Northe           2:19.20   2                 
  3 #39508 Cooper, Fleur      13 Mosman                 2:21.23   2                 
  4 #44523 Colusso, Ella      13 Bankstown Sp           2:23.98   2                 
  5 #1756 Halliday, Amber     13 Asics Wests            2:24.22   1                 
  6 #38340 Fisher, Isabella   13 Cherrybrook            2:24.82   1                 
  7 #40129 Schultz, Sophie    13 U.T.S Northe           2:24.94   2                 
  8 #39394 Solomon, Rebecca   13 Sydney Athle           2:26.53   2                 
  9 #44241 Simpson, Piper     12 Randwick Bot           2:27.53   2                 
 10 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                2:28.28   2                 
 11 #36290 Wright-Smith, Mai  13 Asics Wests            2:33.30   1                 
 12 #36112 Fung, Erin         13 South Sydney           2:33.87   1                 
 13 #38052 Cassilles, Ciara   13 Westfields             2:34.70   1                 
 14 #38319 Sharma, Rani       13 Cherrybrook            2:37.59   1                 
 15 #41675 Houghton, Tylah    12 Mingara                2:38.08   1                 
 16 #39755 Baptist, Madeline  13 Westfields             2:57.42   1                 
 -- #871 Newitt, Tessa        13 Asics Wests                 DQ   2        WA 17.3.1

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 134  Women 400 m U14
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38267 Boothroyd, Ivy     13 Sutherland D             60.06        
  2 # 1756 Halliday, Amber    13 Asics Wests              61.54        
  3 #38340 Fisher, Isabella   13 Cherrybrook              61.85        
  4 #44523 Colusso, Ella      13 Bankstown Sp             63.35        
  5 #41725 Blackwell, Jessie  13 Mingara                  63.86        
  6 # 2273 Townsend, Grace    12 Sydney Athle             64.53        
  7 # 2430 Daymond, Jassmin   13 Edgeworth an             66.98        
 -- #42645 Woods, Zoe         13 Asics Wests                DNS        
 -- #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook                DNS        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 221  Women 200 Metres U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             25.77   0.2       
  2 Bond, Samara              13 U.T.S Northe             26.96   0.2       
  3 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         27.39   0.2       
  4 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 27.55   0.2       
  5 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              27.81   0.2       
  6 #1789 mccluskey, brodie   13 Nowra Athlet             27.98   0.2       
  7 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             28.01   0.2       
  8 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   28.06   0.2       
 -- #38264 Moore, Jordan      13 Sutherland D               DNS   0.2       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 103  Women 100 m U14
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #37087 Hurdman, Shari     13 Port Stephen             12.89   1.5       
  2 # 2832 Karipidis, Demi    12 Wyong Athlet             13.07   1.5       
  3 #42493 Roberts, Amelia    13 Macquarie Hunter         13.09   1.5       
  4       Bond, Samara        13 U.T.S Northe             13.14   1.5       
  5 #37898 Lampret, Tammin    12 Sutherland D             13.30   1.5       
  6 # 1789 mccluskey, brodie  13 Nowra Athlet             13.44   1.5       
  7 #41155 Cooper, Layla      13 Armidale                 13.48   1.5       
  8 #38336 Russell, Caitlin   12 Cherrybrook              13.53   1.5       
  9 #41982 Green, Tiarna      13 Camden                   13.58   1.5       
 10 #37785 Taylor, Savannah   13 Illawong Rev             13.71   1.5       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 187  Women Javelin Throw U20
=======================================================================
State Record: R 57.60m  2014        Mackenzie Little, UTN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  331 Davidson, Lianna   18 Asics Wests             49.69m        
      43.48m  42.15m  48.90m  47.81m  49.66m  49.69m                   
  2 # 1471 Markoski, Emily    18 St George District      44.13m        
      44.13m  41.40m  42.63m  FOUL  37.40m  42.76m                     
  3 #  598 Hayes, Olivia      18 St George District      42.52m        
      42.52m  41.23m  39.28m  FOUL  37.19m  41.49m                     
  4 # 2876 Peterson, Kate     18 Parramatta C            42.26m        
      42.15m  39.86m  40.70m  41.08m  42.26m  41.06m                   
  5 # 1426 Cibei, Sophia      18 St George District      39.79m        
      39.79m  35.10m  37.64m  36.44m  37.58m  39.38m                   
  6 # 1698 Sorensen, Sophie   18 Maitland                36.98m        
      35.80m  36.98m  33.06m  FOUL  31.41m  35.15m                     
  7 # 2389 Rose, Rebekah      18 U.T.S Northe            32.88m        
      30.63m  30.67m  30.88m  31.82m  29.00m  32.88m                   
  8 # 1314 Cullen, Victoria   18 Cherrybrook             32.29m        
      32.29m  32.05m  28.83m  27.58m  30.11m  26.94m                   
 -- #  668 keay doak, jemima  18 Cherrybrook                DNS        
 -- #37998 Portelli, Georgia  17 St George District         DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 184  Women Javelin Throw U18
=======================================================================
State Record: R 61.47m  2013        Mackenzie Little, UTN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37998 Portelli, Georgia  17 St George District      43.16m        
      40.59m  37.77m  43.16m  39.17m  41.07m  41.49m                   
  2 #42473 Richardson, Jessi  17 Macquarie Hunter        36.83m        
      36.83m  32.11m  FOUL  32.91m  36.77m  FOUL                       
  3 #38660 Hodson, Bronte     17 U.T.S Northe            32.92m        
      28.84m  29.82m  31.29m  31.63m  32.92m  31.63m                   
  4 #38596 McKeown, Geneviev  17 Trinity Athl            31.96m        
      30.43m  25.91m  31.96m  31.09m  31.54m  31.90m                   
  5 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo            31.80m        
      30.27m  31.18m  FOUL  FOUL  31.80m  FOUL                         
  6 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                 31.80m        
      31.80m  31.13m  28.44m  30.49m  28.31m  25.20m                   

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 288  Women High Jump U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38751 York, Alexandra    17 Trinity Athl             1.68m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.71                           
        P    P    P    O    O  XXO  XXO  XXX                           
  2 #41324 Harrison, Alexand  17 Coffs Harbou             1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68                                
        P    P    P    P    O  XXO  XXX                                
  3 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             1.65m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68                                
        P    P    O    O   XO  XXO  XXX                                
  4 #  530 Oste, Monique      17 Illawong Rev             1.45m        
     1.40 1.45 1.50                                                    
        O    O  XXX                                                    
  4 #38412 Cahill, Anna       17 Cherrybrook              1.45m        
     1.40 1.45 1.50                                                    
        O    O  XXX                                                    
  4 #42674 Koster, Ella       17 U.T.S Northe             1.45m        
     1.40 1.45 1.50                                                    
        P    O  XXX                                                    

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 36  Men 3000 m U20
=======================================================================
State Record: R 7:57.45              Ryan Gregson, KEJ                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1298 Hince, Luke        18 Kembla Joggers Inc.    8:40.94        
  2 # 2802 Hammond, Kai       18 St George District     8:41.23        
  3 # 1840 Bryant, Lachlan    18 RunCrew                8:41.42        
  4 # 1911 Crabtree, Bailey   18 Byron Bay Runners      8:49.27        
  5 # 2836 Wilson, Luke       18 Kembla Joggers Inc.    9:04.70        
  6 # 1397 Longworth, Hamish  18 Bankstown Sp           9:11.51        
  7 # 2118 Hungerford, Danie  18 Kembla Joggers Inc.    9:15.26        
  8 #   66 Gair, William      19 Sutherland D           9:20.91        
  9 # 1342 Tait, Joshua       18 Knox Grammar School    9:25.33        
 10 # 2121 Peeters, Daniel    18 Campbelltown           9:31.08        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 31  Men 3000 m U16
=======================================================================
State Record: R 8:35.57  2015        Lorcan Redmund, HUN               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35834 Meaker, Jonathan   15 Trinity Athl           8:59.26        
  2 # 1553 Williams, Adam     15 Bankstown Sp           9:04.64        
  3 #37859 Felice, Brendan    15 Illawong Rev           9:20.27        
  4 #  304 Russell, Max       15 Randwick Bot           9:26.45        
  5 #45182 Ribeiro, Tiago     15 RunCrew                9:40.10        
  6 #45982 Brien, Keelan      15 Independent Athlete    9:41.12        
  7 #  764 Offord, Joel       15 Kembla Joggers Inc.    9:46.20        
  8 #44815 Cantlon, Joseph    15 Trinity Athl           9:49.03        
  9 #39793 marendy, timothy   15 Westfields             9:52.33        
 10 #  831 Solomon, Joel      15 Sydney Athle           9:54.16        
 11 #36761 Fraser, Ziggy      15 Blue Mountains        10:06.24        
 12 # 2275 Napier, Benjamin   15 Camden                10:18.93        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 38  Women 3000 m U20
=======================================================================
State Record: R 9:02.11              Eloise Wellings, SUT              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2857 Noble, Jessica     19 Macquarie Hunter      10:12.27        
  2 # 2333 Woodger, Tiahna    18 Illawong Rev          10:15.13        
  3 # 1475 Lewis, Renee       18 Asics Wests           10:21.71        
  4 # 1602 Newbery, Marjolai  19 Sutherland D          10:25.81        
  5 # 1879 Irwin, Elley       18 Macquarie Hunter      10:39.46        
  6 # 2805 Sanday, Niamh      18 Hills Distri          10:48.86        
  7 #  990 Bell, Kaitlin      19 RunCrew               11:36.26        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 33  Women 3000 m U16
=======================================================================
State Record: R 9:14.90  2015        Catherine Miller, ASW             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2613 Kalamvokis, Alexi  15 Illawong Rev          10:15.52        
  2 # 2129 Stump, Jean        15 Sydney Athle          10:25.65        
  3 #40288 Richter, Catherin  15 Hills Distri          10:44.92        
  4 # 1489 Wegenaar, Hanneke  15 Sydney Strid          10:49.85        
  5 #41700 Norris, Stella     15 Mingara               10:52.85        
  6 #42071 Jakovljevic, Moni  15 Campbelltown          10:53.73        
  7 # 1973 Carey, Eloise      15 St George District    11:01.18        
  8 #39009 Barron, Elli       15 Ryde Centre           11:02.26        

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 74  Men 5000 m Race Walk U18
=======================================================================          
State Record: R 19:58.64  1999        Douglas Connolly, NEP                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1 #41674 Kemp, Joel         17 Mingara               25:29.62                  
 -- # 2091 Byrne, Oliver      16 Randwick Bot                DQ         WA 54.7.3

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 76  Men 5000 m Race Walk U20
=======================================================================
State Record: R 19:38.22  1999        Troy Sundstrom, IBS              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1912 Tebbutt, Oscar     19 Mingara               21:23.48        
  2 # 2123 McGinniskin, Jack  18 Mingara               21:37.02        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 75  Women 5000 m Race Walk U20
=======================================================================
State Record: R 21:34.23  1997        Natalie Saville, RBH             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1282 Parker, Hannah     18 Randwick Bot          25:54.18        
  2 # 1266 Pengilley, Teegan  19 Bankstown Sp          27:03.41        
  3 # 2511 mison, hannah      19 Kooringal Wagga       27:18.35        
  4 #  763 Bell, Bridget      18 Asics Wests           28:15.66        
  5 # 2238 Walker, Amy        19 Mingara               29:02.43        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 73  Women 5000 m Race Walk U18
=======================================================================
State Record: R 22:11.33  1995        Natalie Saville, RBH             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41454 Pitcher, Allanah   17 Mingara               23:46.70        
  2       Bolton, Hannah      17 Mingara               25:51.74        
  3 #37973 Blanch, Emma       17 St George District    27:55.39        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 261  Women 200 Metres Hurdles 76.2cm U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          28.72  -2.9       
  2 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             28.94  -2.9       
  3 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  28.99  -2.9       
  4 #1745 Bates, Eva          15 U.T.S Northe             30.35  -2.9       
  5 #43621 Johnson, Annabell  15 Campbelltown             31.68  -2.9       
  6 #42657 Greatrex, Charlot  15 U.T.S Northe             31.92  -2.9       
  7 #36015 Pye, Indyanna      15 Asics Wests              32.18  -2.9       
  8 #38173 Byrne, Jaimie      15 Sutherland D             32.63  -2.9       
  9 #41698 Corderoy, Hayley   15 Mingara                  32.77  -2.9       
Photofinish Image

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 253  Men 400 Metres Hurdles 84.0cm U18
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #38633 Panozzo, Dominic   17 U.T.S Northe             55.84           
  2 #2529 Atkinson, Nicholas  17 Newington Co             56.28           
  3 #39011 Davis, George      17 Ryde Centre              58.23           
  4 Hunt, James               17 U.T.S Northe             58.37           
  5 #1462 Park, James         17 Trinity Athl             61.39           
 -- #35108 Chen, Samuel       17 Balmain                    DNS           
Section  2                                                                
  1 #44492 Dobbins, Rhys      17 Kotara South             61.58           
  2 #41710 van der Ham, Jell  17 Mingara                  62.15           
  3 #35111 Murphy, Samuel     17 Balmain                  62.46           
 -- #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo               DNS           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #38633 Panozzo, Dominic   17 U.T.S Northe             55.84   1       
  2 #2529 Atkinson, Nicholas  17 Newington Co             56.28   1       
  3 #39011 Davis, George      17 Ryde Centre              58.23   1       
  4 Hunt, James               17 U.T.S Northe             58.37   1       
  5 #1462 Park, James         17 Trinity Athl             61.39   1       
  6 #44492 Dobbins, Rhys      17 Kotara South             61.58   2       
  7 #41710 van der Ham, Jell  17 Mingara                  62.15   2       
  8 #35111 Murphy, Samuel     17 Balmain                  62.46   2       
 -- #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo               DNS   2       
 -- #35108 Chen, Samuel       17 Balmain                    DNS   1       
Image for H1

Image for H2

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 198  Men 2000 m Steeplechase 76.2cm U16
=======================================================================
State Record: R 5:55.06  2002        James Matthews, ILL               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35834 Meaker, Jonathan   15 Trinity Athl           6:28.26        
  2 #37859 Felice, Brendan    15 Illawong Rev           6:28.99        
  3 #  304 Russell, Max       15 Randwick Bot           6:31.70        
  4 # 1994 Dundon, Finn       15 Balmain                6:35.39        
  5 #39754 Baptist, Lachlan   15 Westfields             6:35.83        
  6       Bettison, Caleb     15 Armidale               6:37.44        
  7 #45982 Brien, Keelan      15 Independent Athlete    6:37.49        
  8 #39793 marendy, timothy   15 Westfields             6:44.85        
  9       Redford, Joshua     15 Kotara South           6:52.76        
 10 #  831 Solomon, Joel      15 Sydney Athle           6:59.05        
 11 #35165 Gonzalez, Xavier   15 Balmain                7:25.32        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 9  Women 90 m Hurdles 76.2cm U16
=======================================================================        
State Record: R 12.35  2013        Rachel Pace, CHE                            
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: -1.0                                                      
  1 #44259 Roets, Lara        15 Athletics Ea             13.85                
  2 #40236 Kasozi, Lauryn     15 Campbelltown             14.11                
  3 #38173 Byrne, Jaimie      15 Sutherland D             14.34                
  4 # 1745 Bates, Eva         15 U.T.S Northe             14.46                
  5 #42657 Greatrex, Charlot  15 U.T.S Northe             15.23                
Section  2     Wind: -0.2                                                      
  1 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          13.24                
  2 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  13.36                
  3 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             13.44                
  4 #42918 Lolohea, Latecia   15 Westfields               13.56                
  5 #41714 Robertson, Tori    15 Mingara                  13.61                
  6       Bond, Sienna        15 U.T.S Northe             13.72                
===============================================================================
State Record: R 12.35  2013        Rachel Pace, CHE                            
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          13.24  -0.2  2       
  2 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  13.36  -0.2  2       
  3 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             13.44  -0.2  2       
  4 #42918 Lolohea, Latecia   15 Westfields               13.56  -0.2  2       
  5 #41714 Robertson, Tori    15 Mingara                  13.61  -0.2  2       
  6       Bond, Sienna        15 U.T.S Northe             13.72  -0.2  2       
  7 #44259 Roets, Lara        15 Athletics Ea             13.85  -1.0  1       
  8 #40236 Kasozi, Lauryn     15 Campbelltown             14.11  -1.0  1       
  9 #38173 Byrne, Jaimie      15 Sutherland D             14.34  -1.0  1       
 10 # 1745 Bates, Eva         15 U.T.S Northe             14.46  -1.0  1       
 11 #42657 Greatrex, Charlot  15 U.T.S Northe             15.23  -1.0  1       
Image for H1

Image for H2

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 156  Men Shot Put U18
=======================================================================
State Record: R 20.04m  2006        Emanuele Fuamatu, BAN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #40438 Archer, Blake      17 Hills Distri            14.55m        
      14.43m  14.52m  FOUL  14.15m  14.55m  FOUL                       
 -- #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo               DNS        
 --       Parmaxidis, Jason   17 Campbelltown               DNS        
 -- #  553 Lo Cascio, Sebast  17 U.T.S Northe               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 175  Men Javelin Throw U18
=======================================================================
State Record: R 74.40m  1994        Andrew Hawthorne, TAM              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1053 Irish, William     17 Sydney Pacific          63.57m        
      63.34m  53.29m  62.28m  58.20m  63.57m  60.48m                   
  2 # 2538 Lucas, Harrison    17 Sydney Pacific          58.77m        
      54.57m  57.64m  FOUL  FOUL  58.77m  56.16m                       
  3       Smith, Evan         17 Bathurst                52.25m        
      51.17m  52.17m  52.25m  46.14m  48.82m  FOUL                     
  4 #38680 Downie, Stuart     17 U.T.S Northe            50.90m        
      50.90m  49.36m  FOUL  45.33m  48.79m  49.81m                     
  5 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo            49.95m        
      39.90m  41.95m  42.31m  49.08m  48.67m  49.95m                   
  6 # 1650 Eisenhuth, Christ  17 Campbelltown            44.09m        
      44.09m x  x                                                      
  7 #40406 Duncum, Jayden     17 Nepean District         43.90m        
      40.14m  41.39m  43.80m  43.90m  42.11m  42.48m                   
  8 #38398 Little, Bayden     17 Cherrybrook             18.86m        
      18.86m x  x                                                      
 -- #44915 Kenny, Jack        17 Raymond Terrace            DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 67  Men Hammer Throw U18
=======================================================================
State Record: R 71.35m  2013        Costa Kousparis, BAN               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18242 carlin, jett       16 Sydney Athle            70.56m        
      65.64m  63.54m  63.82m  69.14m  68.18m  70.56m                   
  2 #36832 Wells, Damian      17 Independent Athlete     48.54m        
      40.58m  FOUL  42.08m  44.56m  48.54m  FOUL                       
  3 #38680 Downie, Stuart     17 U.T.S Northe            42.81m        
      41.34m  40.49m  35.70m  42.81m  39.17m  40.85m                   
 -- #38688 Butler, Matthew    17 U.T.S Northe               DNS        
 -- #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 284  Men Discus Throw U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43838 Rose, Lucas        17 Nepean District         51.59m        
      49.80m  49.60m  50.07m  49.69m  49.01m  51.59m                   
  2       Parmaxidis, Jason   17 Campbelltown            51.32m        
      50.86m  49.41m  43.80m  49.98m  51.32m  48.91m                   
  3 #38680 Downie, Stuart     17 U.T.S Northe            47.60m        
      43.25m  45.61m  43.53m  4.76m  41.22m  47.60m                    
  4 #44108 Doyle, Corey       17 Nepean District         45.73m        
      44.28m  FOUL  42.94m  42.03m  45.73m  FOUL                       
  5 #36832 Wells, Damian      17 Independent Athlete     44.06m        
      28.59m  39.50m  FOUL  39.09m  40.46m  44.06m                     
  6 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo            42.65m        
      37.67m  41.21m  41.29m  41.57m  42.65m  39.02m                   
  7 #40438 Archer, Blake      17 Hills Distri            42.19m        
      37.92m  FOUL  42.19m  FOUL  FOUL  FOUL                           
  8 #40406 Duncum, Jayden     17 Nepean District         41.19m        
      FOUL  41.02m  41.19m  41.15m  36.93m  40.80m                     
 -- # 1811 Coughlin, James    17 Knox Grammar School        DNS        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 165  Men Triple Jump U18
============================================================================   
State Record: R 15.23m  1973        Ken Lorraway, NtCan                        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points   
============================================================================   
Finals                                                                         
  1 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District      14.05m   NWI          
     13.30m(NWI) 13.89m(NWI) PASS      PASS      13.84m(NWI) 14.05m(NWI)       
  2 # 1439 Murphy, Finn       17 Trinity Athl            13.67m  +0.0          
     FOUL(0.9) 13.34m(0.1) FOUL(1.2) 13.45m(+0.0) 13.67m(+0.0) 13.54m(0.7)     
  3 #42191 Hooker, Jarod      17 Campbelltown            13.30m  +0.0          
     12.62m(0.9) 13.04m(-0.7) PASS      12.85m(1.3) 12.83m(+0.0) 13.30m(+0.0)  
  4 #41262 Dear, Calum        17 Tamworth                12.17m  +0.0          
     12.17m(+0.0) FOUL(-0.3) 11.63m(-0.4) 11.88m(0.5) 11.60m(+0.0) 12.16m(+0.0)
  5 #38360 Reid, Jonathan     17 Cherrybrook             11.60m  +0.0          
     11.60m(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS      PASS                 
  5 #43930 Hamblin, Toby      17 Asics Wests             11.60m  -1.3          
     FOUL(+0.0) FOUL(-1.2) FOUL(+0.0) 11.60m(-1.3) PASS      PASS              

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 271  Men Long Jump U18
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1       Codjoe, Laud        17 Nepean District          6.83m  +0.0       
     6.40m(+0.0) 6.35m(+0.0) 6.83m(+0.0) 6.33m(+0.0) PASS      6.36m(-1.6)  
  2 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       6.75m  +0.0       
     6.29m(+0.0) 6.38m(+0.0) 6.31m(+0.0) FOUL(-0.2) 6.24m(+0.0) 6.75m(+0.0) 
  3 #38360 Reid, Jonathan     17 Cherrybrook              6.68m  -0.4       
     6.45m(+0.0) 6.68m(-0.4) PASS      PASS      PASS      6.28m(-0.6)      
  4 # 1439 Murphy, Finn       17 Trinity Athl             6.53m  +0.0       
     6.48m(+0.0) 6.33m(+0.0) 6.53m(+0.0) 6.46m(+0.0) 6.38m(+0.0) 6.44m(+0.0)
  5 #42191 Hooker, Jarod      17 Campbelltown             6.24m  +0.0       
     6.24m(+0.0) 6.18m(+0.0) 6.15m(+0.0) 6.11m(+0.0) 6.15m(+0.0) FOUL(+0.0) 
  6 #40438 Archer, Blake      17 Hills Distri             5.94m  +0.0       
     5.86m(+0.0) 2.45m(+0.0) 5.89m(+0.0) 4.22m(+0.0) 5.51m(+0.0) 5.94m(+0.0)
 --       Bond, Connor        17 The Kings                  DNS   NWI       
 -- #43930 Hamblin, Toby      17 Asics Wests                DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 266  Men Pole Vault U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo             3.40m        
     1.80 2.00 2.20 2.40 2.60 2.80 3.00 3.20 3.40 3.50                 
        P    P    P    P    P    P    O    P    O  XXX                 
  2 #35177 Watson, Joshua     17 Balmain                  3.00m        
     1.80 2.00 2.20 2.40 2.60 2.80 3.00 3.20                           
        O    P    P    O    O    O    O  XXX                           

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 42  Men High Jump U18
=======================================================================
State Record: R 2.21m  2001        James Watson, SYP                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  648 Tindall, Jesse     17 Maitland                 1.96m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96 1.99                      
        P    P    O    O    O    O    O   XO  XXX                      
  2 #41682 Bennett, Liam      17 Mingara                  1.93m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96                           
        P    P    P    O   XO    O  XXO  XXX                           
  3 #38061 Carroll, Mitchell  17 Bankstown Sp             1.80m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                                          
        P    O   XO   XO  XXX                                          
  4 #35177 Watson, Joshua     17 Balmain                  1.65m        
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85                                          
        O    P    P    P  XXX                                          
 --       Hollis, Brady       17 Independent Athlete        DNS        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 2  Men 110 m Hurdles 91.4cm U18
============================================================================
State Record: R 13.37  2010        Nicholas Hough, HIL                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2403 Hemsworth, Riley   17 The Kings                14.51  -0.8       
  2 # 2529 Atkinson, Nichola  17 Newington Co             14.76  -0.8       
  3 #37504 Link, Jett         17 Athletics Wo             15.51  -0.8       
  4 #44492 Dobbins, Rhys      17 Kotara South             15.65  -0.8       
  5 # 2353 Little, Austin     17 U.T.S Northe             15.77  -0.8       
  6 #41940 Noakes, Thomas     17 Athletics Wo             15.88  -0.8       
  7 # 1462 Park, James        17 Trinity Athl             15.98  -0.8       
  8 #35111 Murphy, Samuel     17 Balmain                  16.40  -0.8       
  9 #35177 Watson, Joshua     17 Balmain                  17.63  -0.8       
 10 #36705 Holt, Mitchell     17 Blue Mountains           18.46  -0.8       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 200  Men 2000 Metres Steeple 84.0 cm U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #44980 Kelly, Daniel      17 RunCrew                6:05.67        
  2 #849 Hinchcliffe, Liam    17 Victory Runners        6:06.81        
  3 #35455 Townsend, Lachlan  17 Trinity Athl           6:11.94        
  4 #38750 Colman, William    17 U.T.S Northe           6:42.34        
  5 #1468 shephard, ben       17 Bankstown Sp           6:52.17        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 124  Men 1500 m U18
=======================================================================
State Record: R 3:43.84  2007        Ryan Gregson, KEJ                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1455 Cantlon, Patrick   17 Trinity Athl           4:14.32        
  2 #42457 March, Tom         17 Macquarie Hunter       4:14.32        
  3 # 1882 Nairn, Lachlan     17 Sydney Pacific         4:18.29        
  4 # 2257 Weymark, Jayden    17 Hills Distri           4:20.98        
  5 #39621 McEvoy, Kalan      17 U.T.S Northe           4:22.54        
  6 #38228 Denneen, Corey     17 Sutherland D           4:25.52        
  7 # 2873 Johnson, Christia  17 Hills Distri           4:26.52        
  8 # 1870 Henderson-Walls,   17 Kembla Joggers Inc.    4:28.06        
  9 # 1589 Chand, Praneesh    17 Westfields             4:28.97        
 10 # 1027 Zamfir, Andrew     17 Bankstown Sp           4:30.72        
 11 #36441 Nicholls, Lachlan  17 Blue Mountains         4:32.43        
 12 # 1468 shephard, ben      17 Bankstown Sp           4:33.96        
 13 # 2246 Mantarro, Jack     17 Hills Distri           4:36.84        
 14 #44981 Kelly, Mitchell    17 RunCrew                4:37.95        
 15 #44088 Schouten, Daniel   17 Up Coaching            4:38.29        
 16 #36298 Kimbel, Liam       17 Independent Athlete    4:56.76        

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 249  Men 800 Metres U18
=======================================================================             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points             
=======================================================================             
Section  1                                                                          
  1 #38228 Denneen, Corey     17 Sutherland D           2:06.39                     
  2 #2257 Weymark, Jayden     17 Hills Distri           2:07.08                     
  3 #39621 McEvoy, Kalan      17 U.T.S Northe           2:07.19                     
  4 #1870 Henderson-Walls, N  17 Kembla Joggers Inc.    2:08.03                     
  5 #36441 Nicholls, Lachlan  17 Blue Mountains         2:08.85                     
  6 #39175 Fotias, Yianni     17 Epping Distr           2:12.39                     
 -- #1506 Peck, Owen          17 Trinity Athl                DQ         WA 17.3.1   
Section  2                                                                          
  1 #40165 Atkinson, Joshua   17 Hills Distri           1:52.97                     
  2 #18257 Palfrey, Tomas     17 Act Athletics          1:54.18                     
  3 #2628 Gould, Jack         17 Independent Athlete    1:58.38                     
  4 #41488 Golledge, Liam     17 Gosford Litt           1:59.95                     
  5 #1882 Nairn, Lachlan      17 Sydney Pacific         2:00.26         YC 18.5     
  6 #2873 Johnson, Christian  17 Hills Distri           2:05.50                     
  7 #2820 Gray, Tom           17 South Sydney           2:06.77                     
==========================================================================          
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points          
==========================================================================          
Finals                                                                              
  1 #40165 Atkinson, Joshua   17 Hills Distri           1:52.97   2                 
  2 #18257 Palfrey, Tomas     17 Act Athletics          1:54.18   2                 
  3 #2628 Gould, Jack         17 Independent Athlete    1:58.38   2                 
  4 #41488 Golledge, Liam     17 Gosford Litt           1:59.95   2                 
  5 #1882 Nairn, Lachlan      17 Sydney Pacific         2:00.26   2        YC 18.5  
  6 #2873 Johnson, Christian  17 Hills Distri           2:05.50   2                 
  7 #38228 Denneen, Corey     17 Sutherland D           2:06.39   1                 
  8 #2820 Gray, Tom           17 South Sydney           2:06.77   2                 
  9 #2257 Weymark, Jayden     17 Hills Distri           2:07.08   1                 
 10 #39621 McEvoy, Kalan      17 U.T.S Northe           2:07.19   1                 
 11 #1870 Henderson-Walls, N  17 Kembla Joggers Inc.    2:08.03   1                 
 12 #36441 Nicholls, Lachlan  17 Blue Mountains         2:08.85   1                 
 13 #39175 Fotias, Yianni     17 Epping Distr           2:12.39   1                 
 -- #1506 Peck, Owen          17 Trinity Athl                DQ   1        WA 17.3.1

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 143  Men 400 m U18
=======================================================================
State Record: R 45.96  1989        Paul Greene, NOW                    
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18258 Peris, Jack        16 Victoria Athletics       47.99        
  2 #40165 Atkinson, Joshua   17 Hills Distri             48.07        
  3 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   49.53        
  4 # 1972 Burns, Ewan        17 Knox Grammar School      49.59        
  5 # 1138 Holmes, Max        17 St Ignatius              49.79        
  6 # 2628 Gould, Jack        17 Independent Athlete      50.16        
  7 #38633 Panozzo, Dominic   17 U.T.S Northe             50.47        
  8 #  852 McKay, Luke        17 Sutherland D             51.42        
 -- #43977 Boyes, Luke        17 RunCrew                    DNS        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 230  Men 200 Metres U18
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #2812 Mandera, Max        17 Knox Grammar School      21.70  -0.6       
  2 Bond, Connor              17 The Kings                22.36  -0.6       
  3 #1691 White, Ethan        17 Sutherland D             22.55  -0.6       
  4 Haslam, Ace               17 Independent Athlete      22.56  -0.6       
  5 #41979 Grabowski, Willia  17 Camden                   22.59  -0.6       
  6 #1972 Burns, Ewan         17 Knox Grammar School      22.63  -0.6       
  7 #36476 Van Putten, Ashto  17 Glenbrook                22.75  -0.6       
  8 #37972 Louison-Roe, Jay   17 St George District       22.78  -0.6       
  9 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             22.83  -0.6       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 112  Men 100 m U18
============================================================================
State Record: R 10.47  2014        Rohan Browning, TGS                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2812 Mandera, Max       17 Knox Grammar School      10.99   0.6       
  2       Bond, Connor        17 The Kings                11.11   0.6       
  3       Codjoe, Laud        17 Nepean District          11.30   0.6       
  4 #42496 Wickremaratchy, D  17 Macquarie Hunter         11.37   0.6       
  5 #43505 Gillett, Christop  17 Campbelltown             11.38   0.6       
  6 #  944 Oikawa, Sean       17 Sydney Pacific           11.39   0.6       
  7       Haslam, Ace         17 Independent Athlete      11.43   0.6       
  8 # 1691 White, Ethan       17 Sutherland D             11.51   0.6       
 -- #38272 Hornery, Jack      17 Sutherland D               DNS   0.6       
 -- # 1441 Kidd, Theo         17 Trinity Athl               DNS   0.6       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 170  Women Shot Put U18
=======================================================================
State Record: R 17.18m  2012        Taylah Sengul, HIL                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43035 Neich, Teagan      17 Sutherland D            12.66m        
      12.66m  12.08m  11.18m  12.58m  11.33m  12.19m                   
  2 #42473 Richardson, Jessi  17 Macquarie Hunter        12.57m        
      11.62m  FOUL  11.20m  12.27m  12.57m  12.06m                     
  3 #43393 Hardy, Renee       17 Sutherland D            12.32m        
      9.51m  10.71m  11.98m  12.08m  11.86m  12.32m                    
  4 #35435 Buss, Amity        16 Glenbrook               12.28m        
      12.28m  11.95m  11.90m  11.94m  11.99m  11.69m                   
  5 #37973 Blanch, Emma       17 St George District      11.52m        
      11.29m  11.52m  10.91m  11.31m  10.89m  11.10m                   
  6 #38660 Hodson, Bronte     17 U.T.S Northe            11.31m        
      10.86m  10.52m  10.48m  10.64m  10.88m  11.31m                   
  7 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo            10.84m        
      FOUL  10.84m  9.67m  10.82m  10.42m  10.84m                      
  8 #35999 Pinto, Olivia      17 Asics Wests              9.80m        
      9.69m  9.66m  9.77m  9.09m  9.76m  9.80m                         
  9       Wye, Jade           17 Dubbo                    9.68m        
      8.51m  9.45m  9.68m                                              

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 54  Women Hammer Throw U18
=======================================================================
State Record: R 71.14m  2014        Alexandra Hulley, HIL              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43035 Neich, Teagan      17 Sutherland D            54.50m        
      FOUL  52.11m  53.87m  54.50m  FOUL  52.33m                       
  2 #43393 Hardy, Renee       17 Sutherland D            54.26m        
      FOUL  53.10m  FOUL  53.91m  53.02m  54.26m                       
  3 #  612 Moore, Rebecca     17 U.T.S Northe            49.20m        
      40.69m  43.69m  49.20m  FOUL  48.27m  43.91m                     

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 273  Women Discus Throw U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35435 Buss, Amity        16 Glenbrook               37.16m        
      36.82m  FOUL  33.66m  33.83m  37.16m  FOUL                       
  2 #43035 Neich, Teagan      17 Sutherland D            36.12m        
      34.11m  34.88m  34.59m  33.94m  33.83m  36.12m                   
  3 #45481 Rotunno, Jacinta   17 Hills Distri            35.82m        
      FOUL  27.95m  35.82m  35.51m  FOUL  FOUL                         
  4 #35999 Pinto, Olivia      17 Asics Wests             34.56m        
      31.04m  34.56m  33.23m  32.73m  32.41m  33.68m                   
  5       Wye, Jade           17 Dubbo                   33.16m        
      32.17m  32.59m  30.33m  32.75m  33.16m  30.46m                   
  6 #38660 Hodson, Bronte     17 U.T.S Northe            32.86m        
      FOUL  32.16m  32.86m  32.85m  29.91m  FOUL                       
  7 #43357 Chauhan, Keshika   16 Nepean District         31.42m        
      30.05m  29.99m  30.96m  31.38m  31.42m                           
 -- #  612 Moore, Rebecca     17 U.T.S Northe               DNS        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 155  Women Triple Jump U18
============================================================================  
State Record: R 13.25m  2012        Josie Nichol, TRI                         
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points  
============================================================================  
Finals                                                                        
  1 #38751 York, Alexandra    17 Trinity Athl            12.12m   2.2         
     12.03m(0.1) 11.55m(+0.0) 11.45m(0.2) 11.93m(+0.0) 12.09m(0.2) 12.12m(2.2)
  2 #39132 Osifo, Danielle    17 Hills Distri            11.31m   0.3         
     11.31m(0.3) 11.11m(0.1) FOUL(0.8) 10.76m(0.2) 10.70m(+0.0) 10.03m(1.7)   
  3 #35100 Belunek, Mischa    17 Balmain                 10.50m   NWI         
     10.13m(NWI) 10.18m(NWI) FOUL      10.50m(NWI) 10.44m(NWI) PASS           
  4 #38596 McKeown, Geneviev  17 Trinity Athl             9.82m   0.1         
     9.29m(+0.0) 9.17m(0.2) 9.51m(0.6) 9.82m(0.1) 9.66m(1.1) 9.81m(2.6)       
 -- #38650 Lynch, Annika      17 U.T.S Northe               DNS   NWI         

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 61  Women Long Jump U18
============================================================================
State Record: R 6.55m  1983        Nicole Boegman, RVW                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             5.97m   2.1       
     5.70m(0.2) 5.84m(1.8) 5.97m(2.1) 5.25m(0.7) 5.91m(-0.6) FOUL(2.4)      
  2 #38945 Lowe, Alyssa       17 Ryde Centre              5.79m   0.5       
     FOUL(0.2) 5.79m(0.5) 3.73m(+0.0) PASS      PASS      5.74m(2.8)        
  3 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             5.62m   0.5       
     5.39m(-0.3) 5.25m(0.9) 5.35m(+0.0) 5.30m(0.8) 5.62m(0.5) 4.21m(0.7)    
  4 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             5.41m  -0.4       
     5.10m(+0.0) 5.32m(2.4) 5.41m(-0.4) 5.41m(+0.0) FOUL(2.5) FOUL(0.9)     
  5 #42674 Koster, Ella       17 U.T.S Northe             5.11m   1.4       
     5.11m(1.4) 4.62m(-1.9) 4.46m(+0.0) 4.91m(-0.5) FOUL(-0.1) 4.92m(1.6)   
  6 #36227 Touma, Rebecca     17 Randwick Bot             5.01m   1.9       
     4.71m(+0.0) 4.94m(0.7) 4.82m(0.2) 5.01m(1.9) 4.57m(+0.0) 4.96m(1.1)    
  7 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  5.01m  +0.0       
     4.91m(1.2) 4.73m(+0.0) 4.62m(-0.6) 5.01m(+0.0) 4.88m(1.8) 4.92m(1.4)   
  8       Etheridge, Caitlyn  17 Tamworth                 4.92m   0.3       
     4.71m(1.7) 4.63m(1.2) 4.77m(1.9) 4.92m(0.3) 4.89m(0.1) 4.49m(0.3)      
  9 #39132 Osifo, Danielle    17 Hills Distri             4.62m  +0.0       
     4.62m(+0.0) 4.45m(+0.0) FOUL(0.3)                                      
 -- #35100 Belunek, Mischa    17 Balmain                    DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 150  Women Pole Vault U18
=======================================================================
State Record: R 3.81m  2008        Amanda Bartrim, GOS                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43096 Tisdale, Lauren    17 Girraween                3.00m        
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10                 
        P    P    P    P   XO    O    O    O    O  XXX                 
  2 #36953 Hopkins, Emma      17 Adamstown Ne             2.80m        
     2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90                           
        P    P    O    P  XXO   XO    O  XXX                           

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 256  Women 400 Metres Hurdles 76.2cm U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #545 Guthrie, Isabella    17 U.T.S Northe             62.67        
  2 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             65.89        
  3 #37598 Richards, Georgia  17 Kembla Joggers Inc.      68.23        
  4 #18252 Kalozi, Charlotte  15 Act Athletics            71.94        
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 7  Women 100 m Hurdles 76.2cm U18
=======================================================================        
State Record: R 13.46  2011        Michelle Jenneke, CHE                       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 0.4                                                       
  1 #39467 Jeremy, Aleisha    17 Sydney Pacific           15.11                
  2 #42674 Koster, Ella       17 U.T.S Northe             15.33                
  3 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  15.50                
  4 #41324 Harrison, Alexand  17 Coffs Harbou             15.74                
  5 #36348 Dickie, Cleo       17 Orange Runners           15.79                
  6       Etheridge, Caitlyn  17 Tamworth                 16.26                
  7 #38596 McKeown, Geneviev  17 Trinity Athl             17.19                
Section  2     Wind: -0.1                                                      
  1 #38945 Lowe, Alyssa       17 Ryde Centre              14.54                
  2 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             14.67                
  3 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             14.80                
  4 #38650 Lynch, Annika      17 U.T.S Northe             15.18                
  5 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             15.24                
  6 #35240 Azzi, Zara-Claire  17 Balmain                  15.46                
===============================================================================
State Record: R 13.46  2011        Michelle Jenneke, CHE                       
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 #38945 Lowe, Alyssa       17 Ryde Centre              14.54  -0.1  2       
  2 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             14.67  -0.1  2       
  3 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             14.80  -0.1  2       
  4 #39467 Jeremy, Aleisha    17 Sydney Pacific           15.11   0.4  1       
  5 #38650 Lynch, Annika      17 U.T.S Northe             15.18  -0.1  2       
  6 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             15.24  -0.1  2       
  7 #42674 Koster, Ella       17 U.T.S Northe             15.33   0.4  1       
  8 #35240 Azzi, Zara-Claire  17 Balmain                  15.46  -0.1  2       
  9 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  15.50   0.4  1       
 10 #41324 Harrison, Alexand  17 Coffs Harbou             15.74   0.4  1       
 11 #36348 Dickie, Cleo       17 Orange Runners           15.79   0.4  1       
 12       Etheridge, Caitlyn  17 Tamworth                 16.26   0.4  1       
 13 #38596 McKeown, Geneviev  17 Trinity Athl             17.19   0.4  1       
Image for H1

Image for H2

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 195  Women 2000 m Steeplechase U18
=======================================================================
State Record: R 6:40.92  2011        Kate Spencer, RYD                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18240 Cadden, Hannah     16 Act Athletics          7:33.07        
  2 #37535 McPhillips, Ruby   17 Kembla Joggers Inc.    7:41.15        
  3 #42920 Merriman, Paige    17 Bankstown Sp           7:46.74        
  4 #  558 Cerezo, Hannah     17 U.T.S Northe           7:51.30        
  5 #39378 Lovlin, Hannah     17 Sydney Strid           8:14.27        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 123  Women 1500 m U18
=======================================================================
State Record: R 4:11.04  1990        Suzy Walsham, ASW                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2104 Purcell, Georgie   17 Blue Mountains         4:33.46        
  2 #42487 Pickering, Sarah   17 Macquarie Hunter       4:38.40        
  3 #36475 Goehner, Maeve     17 Glenbrook              4:41.63        
  4 #36176 Young, Lauren      17 Asics Wests            4:42.40        
  5 # 2367 roderick, laura    17 Randwick Bot           4:44.30        
  6 #45229 Anderson, Hannah   17 Kotara South           4:44.39        
  7 # 1327 Hargraves, Shayne  17 Bankstown Sp           4:51.24        
  8 # 1537 Levingston, Paige  17 Bankstown Sp           4:55.34        
  9 #38407 Frykberg, Kirsten  17 Cherrybrook            4:58.36        
 10 # 1963 Cameron, Jade      17 Illawong Rev           5:05.33        
 11 #39617 Gocher, Emily      17 RunCrew                5:11.65        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 248  Women 800 Metres U18
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #2104 Purcell, Georgie    17 Blue Mountains         2:11.07        
  2 #1356 Hogg, Nicola        17 Sydney Strid           2:13.47        
  3 #1580 Holland, Baylee     17 Bankstown Sp           2:15.12        
  4 #42487 Pickering, Sarah   17 Macquarie Hunter       2:17.74        
  5 #36896 Liakatos, Leyla    17 Kooringal Wagga        2:19.48        
  6 #36176 Young, Lauren      17 Asics Wests            2:20.65        
  7 #42081 Southby, Olivia    17 Campbelltown           2:21.77        
  8 #18240 Cadden, Hannah     16 Act Athletics          2:23.32        
  9 #38407 Frykberg, Kirsten  17 Cherrybrook            2:24.77        
 10 #40522 Olbrich, Emalee    17 Hills Distri           2:25.30        
 -- Alizart, Alexandra        17 Westfields                 DNS        
 -- #2367 roderick, laura     17 Randwick Bot               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 142  Women 400 m U18
=======================================================================
State Record: R 51.80  1999        Jana Pittman, HIL                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             55.80        
  2 #  544 Guthrie, Jasmin    17 U.T.S Northe             56.37        
  3 #37076 Cotton, Emma       17 Macquarie Hunter         59.03        
  4 #42081 Southby, Olivia    17 Campbelltown             59.39        
  5 # 2849 Thomas, Yasmin     17 Armidale                 60.41        
  6 # 1575 Tougher, Rachel    17 Illawong Rev             60.64        
  7 #36348 Dickie, Cleo       17 Orange Runners           60.65        
  8 #37598 Richards, Georgia  17 Kembla Joggers Inc.      61.42        
  9 #39146 Magnussen, Annabe  17 Epping Distr             63.46        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 229  Women 200 Metres U18
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             24.60  -0.7       
  2 #2541 Hewitt, Grace       17 Port Stephen             25.19  -0.7       
  3 #539 Andrews, Greta       17 U.T.S Northe             25.32  -0.7       
  4 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         25.34  -0.7       
  5 #39446 O'Reilly, Emma     17 Sydney Strid             25.35  -0.7       
  6 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             25.44  -0.7       
  7 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             25.64  -0.7       
  8 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             25.79  -0.7       
  9 #41355 Tait, Hanna        17 Grafton                  25.87  -0.7       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 111  Women 100 m U18
============================================================================
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #43402 Laurance, Jessica  17 Campbelltown             12.29  -0.9       
  2 # 2541 Hewitt, Grace      17 Port Stephen             12.47  -0.9       
  3 #41517 Gunn, Katie        17 Gosford Litt             12.51  -0.9       
  4 #  539 Andrews, Greta     17 U.T.S Northe             12.57  -0.9       
  5 #41980 Matthews, Emma     17 Illawarra Bl             12.59  -0.9       
  6 #42486 Munro, Georgia     17 Macquarie Hunter         12.66  -0.9       
  7 #42738 Maciver, Jessica   17 U.T.S Northe             12.69  -0.9       
  8 #37201 Skelton, Tiahna    17 Wallsend Rsl             12.73  -0.9       
  9 #40197 Page, Emily        17 Hills Distri             12.79  -0.9       
 10 #37673 Check, Lara        17 Athletics Wo             12.84  -0.9       
 11 #41981 Bloor, Erin        17 Camden                   12.92  -0.9       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 153  Men Shot Put U20
=======================================================================
State Record: R 19.37m  2008        Emanuele Fuamatu, BAN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1       Parmaxidis, Jason   17 Campbelltown            15.60m        
      14.14m  15.11m  15.41m  14.98m  15.60m  14.67m                   
  2 # 2823 Eyndhoven, Corey-  19 Gosford Litt            14.73m        
      14.04m  FOUL  14.73m  FOUL  14.31m  14.04m                       
  3 # 1067 Jones, Samuel      18 Macquarie Hunter        13.04m        
      11.59m  13.04m  12.10m  11.78m  12.52m  12.37m                   
  4 #  348 Guthrie, William   18 Balmain                 11.85m        
      FOUL  FOUL  11.85m  10.68m  11.33m  10.86m                       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 171  Men Javelin Throw U20
=======================================================================
State Record: R 75.45m  2015        Rhys Stein, ASW                    
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1975 Simmons, Kane      18 Independent Athlete     52.66m        
      52.66m  51.33m  50.30m  51.22m  52.65m  52.19m                   
  2 # 2773 Graham, Nathan     18 Mingara                 52.03m        
      49.14m  50.35m  52.03m  50.27m  47.46m  49.61m                   
  3 # 1893 Milson, Elisha     18 Orange Senio            50.34m        
      45.95m  50.34m  49.02m  FOUL  45.11m  FOUL                       
  4 # 1440 O'Connor, Seamus   18 Trinity Athl            48.70m        
      48.70m  46.34m  FOUL  47.43m  47.89m  FOUL                       
  5 # 1415 Okerenyang, Godfr  18 Kooringal Wagga         46.90m        
      FOUL  39.48m  38.19m  46.90m  43.49m  41.19m                     

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 68  Men Hammer Throw U20
=======================================================================
State Record: R 69.08m  2015        Costa Kousparis, HIL               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  496 Neich, Brendon     19 Sutherland D            53.80m        
      50.37m  51.63m  FOUL  53.80m  52.68m  52.83m                     
  2 #  348 Guthrie, William   18 Balmain                 47.37m        
      45.31m  46.36m  45.96m  47.37m  47.31m  FOUL                     
  3 #  685 Hunter, John       18 U.T.S Northe            45.38m        
      42.91m  43.87m  FOUL  45.38m  FOUL  40.99m                       
 -- # 2484 Bignall, Nicholas  18 Macquarie Hunter           DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 285  Men Discus Throw U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  685 Hunter, John       18 U.T.S Northe            44.90m        
      FOUL  39.32m  43.50m  FOUL  44.90m  43.80m                       
  2 #18245 Dawson, Bailey     18 Western Aust            42.78m        
      FOUL  42.78m  FOUL  40.33m  FOUL  42.17m                         
  3 #  766 Sutton, Callum     19 Mingara                 42.09m        
      39.35m  36.44m  36.44m  39.98m  38.87m  42.09m                   
  4 # 1067 Jones, Samuel      18 Macquarie Hunter        40.84m        
      39.16m  37.63m  37.82m  36.17m  40.84m  40.47m                   
  5 # 2809 Perry, Max         18 Sydney Pacific          38.51m        
      FOUL  37.93m  FOUL  37.73m  38.51m  34.75m                       
  6 # 1519 Reilly, Vincent    19 U.T.S Northe            38.46m        
      36.97m  36.40m  38.46m  38.25m  36.39m  38.20m                   
  7 #  348 Guthrie, William   18 Balmain                 37.49m        
      FOUL  35.30m  FOUL  37.35m  37.49m  FOUL                         
  8 # 1438 Murphy, Connor     19 Trinity Athl            23.78m        
      23.78m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL                             
  9 # 2821 Titmarsh, Jono     18 Trinity Athl            13.97m        
      13.97m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL                             

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 164  Men Triple Jump U20
============================================================================    
State Record: R 15.65m  1985        Tim Barnes, HIL                             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points    
============================================================================    
Finals                                                                          
  1 #  210 Marshall, Ryan     18 Sydney Pacific          14.58m  -0.3           
     14.09m(0.3) 14.58m(-0.3) 14.55m(2.5) 14.14m(-0.5) 13.21m(-0.1) 14.39m(-1.4)
  2 #  609 James, Ben         19 Cessnock                14.05m  +0.0           
     13.80m(-1.8) 14.05m(+0.0) 13.13m(1.6) FOUL(1.7) 13.74m(+0.0) 14.04m(-0.3)  
  3 #  947 Coppolelli, Joshu  19 Cherrybrook             13.17m  +0.0           
     13.17m(+0.0) 12.86m(0.1) 12.98m(1.3) 11.39m(+0.0) 12.82m(-0.9) 13.03m(-0.9)
  4 # 1621 Ogie, Favour       18 Nepean District         13.16m  -0.9           
     12.71m(+0.0) 13.16m(-0.9) FOUL(1.9) PASS      PASS      12.15m(+0.0)       
  5 #  729 Thomas, Daniel     18 Nepean District         13.12m   0.1           
     12.91m(+0.0) 13.12m(0.1) 12.25m(1.5) 11.45m(0.4) FOUL(-1.2) 12.38m(+0.0)   
  6 #  564 Brown, Kienan      18 Asics Wests             12.42m   0.1           
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.8) 12.42m(0.1) FOUL(-0.1) 11.98m(-1.7) 12.22m(0.2)      
  7 # 1281 Jones, Ryan        19 Cherrybrook             12.38m  -0.8           
     12.34m(-0.6) 12.38m(-0.8) 12.06m(1.8) 12.24m(-1.4) 12.16m(+0.0) FOUL(+0.0) 
  8 #  613 Galati, Samuel     18 Ryde Centre             11.86m  +0.0           
     11.16m(-0.1) FOUL(-1.5) 11.86m(+0.0) 11.62m(-0.9) 11.83m(0.5) 11.51m(-0.2) 
 -- # 1654 Taylor, Samuel     19 Macquarie Hunter           DNS   NWI           

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 286  Men Long Jump U20
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 1654 Taylor, Samuel     19 Macquarie Hunter         7.05m   1.0       
     6.86m(+0.0) 6.81m(+0.0) 6.59m(+0.0) 6.93m(+0.0) 6.88m(-0.4) 7.05m(1.0) 
  2 # 2059 Fairweather, Liam  18 Raymond Terrace          7.03m  +0.0       
     6.51m(-0.3) 6.81m(+0.0) 6.84m(+0.0) 6.84m(+0.0) 7.03m(+0.0) 6.96m(-1.4)
  3 # 3001 Willis, Jackson    18 Orange Runners           6.72m  -0.9       
     6.08m(+0.0) 6.33m(+0.0) 6.56m(+0.0) 6.45m(-0.5) 6.72m(-0.9) FOUL(+0.0) 
  4 #  609 James, Ben         19 Cessnock                 6.52m  +0.0       
     6.52m(+0.0) 5.79m(-0.2) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-1.1) FOUL(+0.0)    
  5 # 1559 Reid, Leroy        18 Macquarie Hunter         6.37m  -1.4       
     PASS      6.07m(+0.0) 6.25m(+0.0) 3.85m(+0.0) 6.35m(+0.0) 6.37m(-1.4)  
  6 # 1594 Tall, Jett         18 Ryde Centre              6.37m  +0.0       
     5.95m(+0.0) 6.37m(+0.0) PASS(+0.0) 6.27m(+0.0) 6.20m(-0.4) 2.57m(1.0)  
  7 #  729 Thomas, Daniel     18 Nepean District          6.30m  -1.0       
     5.97m(+0.0) 5.99m(+0.0) 6.15m(-0.7) 6.30m(-1.0) 6.25m(+0.0) 2.55m(+0.0)
  8 # 1621 Ogie, Favour       18 Nepean District          6.14m  +0.0       
     6.14m(+0.0) 5.75m(-0.5) 5.48m(-0.7) 5.57m(-0.3) 5.60m(+0.0) 5.39m(-1.6)
  9 # 2531 Sweeney, Thomas    18 Coffs Harbou             5.97m  +0.0       
     5.97m(+0.0) 5.86m(+0.0) FOUL(+0.0)                                     
 10 #  564 Brown, Kienan      18 Asics Wests              5.81m  +0.0       
     5.50m(-0.7) 5.60m(+0.0) 5.81m(+0.0)                                    
 11 # 1281 Jones, Ryan        19 Cherrybrook              5.71m  +0.0       
     5.71m(+0.0) 5.58m(+0.0) 5.59m(+0.0)                                    
 12 #  613 Galati, Samuel     18 Ryde Centre              5.56m  +0.0       
     5.56m(+0.0) FOUL(+0.0) 5.46m(-0.7)                                     
 -- # 1190 Baker, Phillip     18 Campbelltown               DNS   NWI       

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 267  Men Pole Vault U20
=======================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Finals                                                                         
  1 # 2043 Princena-White, E  18 Bankstown Sp             5.00m                
     3.00 3.20 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.20 4.40 4.60 4.80 5.00 5.13
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXO  XXO  XXX
  2 # 2664 Simmons, Nickolai  19 Test Club Account        4.00m                
     3.00 3.20 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00                              
        P    P    P    P    P    P    P    P    O                              
  3 # 2448 Jones, Maxwell     19 Bankstown Sp             3.80m                
     3.00 3.20 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00                              
        P    P    P    P    P    P    O    P  XXX                              
  4 #  609 James, Ben         19 Cessnock                 3.00m                
     3.00 3.20 3.40 3.50                                                       
      XXO    P    P  XXX                                                       
 -- # 2673 Gorham, James      18 Athletics Wo               DNS                

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 69  Men High Jump U20
=======================================================================
State Record: R 2.31m  1992        Lochsley Thomson, SEC               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2341 Kollias, Nicholas  19 Randwick Bot             2.00m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05                           
        P    P    P    O    O   XO    O  XXX                           
  2 # 3402 Clark, Angus       19 Sydney University        2.00m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05                           
        P    P    P    P    P    P   XO  XXX                           
  3 #  609 James, Ben         19 Cessnock                 1.95m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                                
        P    P    P    P    O    O  XXX                                
  4       Inger, Josh         19 Western Aust             1.95m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00                                
        P    P    P    O  XXO  XXO  XXX                                
  5 # 2324 Johnson, Campbell  18 Cherrybrook              1.90m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                                     
        P    P    O    O   XO  XXX                                     
  6 # 2531 Sweeney, Thomas    18 Coffs Harbou             1.90m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95                                     
        O    O    O    O  XXO  XXX                                     
  7 # 1591 Burnett, Luca      18 St Josephs C             1.85m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                          
        P    P   XO    O  XXX                                          
  8 # 3310 Ramanathan, Ragha  18 Sydney University        1.85m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                          
        P    O    O   XO  XXX                                          
  8 # 1878 Grant, Riley       18 Mingara                  1.85m        
     1.70 1.75 1.80 1.85 1.90                                          
        P    O    O   XO  XXX                                          
 -- # 2698 Tate, Harrison     18 U.T.S Northe               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 252  Men 400 Metres Hurdles 91.4cm U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #18378 Hurwood, Sam       19 Queensland A             53.19        
  2 #1962 McFadden, Jack      19 U.T.S Northe             53.54        
  3 #18264 Schmidt, Cooper    18 Queensland A             55.65        
  4 #669 Hunt, Thomas         19 U.T.S Northe             56.53        
  5 #643 Dalton, Lachlan      18 St Ignatius              58.83        
  6 #18267 Todd, Jacob        18 Act Athletics            62.19        
  7 #286 Long, Nicholas       18 Winston Hills            63.41        
  8 #1922 Tan, Jason          18 Cherrybrook              66.32        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 1  Men 110 m Hurdles 99.1cm U20
============================================================================
State Record: R 13.27  2012        Nicholas Hough, HIL                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #18247 Eddowes, Colby     17 Act Athletics            14.02  -0.2       
  2 #44916 Lightfoot, Mitche  17 Raymond Terrace          14.04  -0.2       
  3 #18378 Hurwood, Sam       19 Queensland A             14.25  -0.2       
  4 #  643 Dalton, Lachlan    18 St Ignatius              15.55  -0.2       
  5 # 1544 Weinstein, Jack    18 St George District       15.56  -0.2       
  6 # 1028 Marshall, Luke     18 St George District       15.65  -0.2       
  7 # 3304 Dos Santos-Lee, P  19 Sydney University        15.69  -0.2       
  8 # 2867 Atkinson, Jonatha  18 Bankstown Sp             16.51  -0.2       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 201  Men 3000 m Steeplechase 91.4cm U20
=======================================================================
State Record: R 8:40.62  1992        Glenn Stojanovic, CRH             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1911 Crabtree, Bailey   18 Byron Bay Runners      9:33.97        
  2 #  873 Gorman, Kieran     18 U.T.S Northe           9:38.58        
  3 # 1840 Bryant, Lachlan    18 RunCrew                9:51.97        
  4 # 1853 Schaap, Harm       18 Bankstown Sp           9:58.38        
  5       Salter, Cody        18 Kembla Joggers Inc.   10:16.71        
  6 # 1397 Longworth, Hamish  18 Bankstown Sp          10:24.43        
 -- # 2694 Bishop, Benjamin   19 Trinity Athl               DNF        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 126  Men 1500 m U20
=======================================================================
State Record: R 3:37.24  2008        Ryan Gregson, KEJ                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1584 Brouw, Ethan       18 Trinity Athl           3:55.03        
  2 # 2853 Beer, Angus        18 Newington Co           3:55.33        
  3 #  814 Fryer, Drew        19 Randwick Bot           3:56.42        
  4 #18257 Palfrey, Tomas     17 Act Athletics          3:56.81        
  5 #18261 Rosin, Max         18 Act Athletics          3:57.27        
  6 # 1454 Virgona, Thomas    18 Trinity Athl           3:58.94        
  7 # 3301 Davies, Thomas     19 Sydney University      3:59.07        
  8 #  768 Lord, Bevan        18 Sutherland D           4:01.14        
  9 #  873 Gorman, Kieran     18 U.T.S Northe           4:02.20        
 10 #  765 Offord, Dylan      18 Trinity Athl           4:11.93        
 11 # 1916 Madden, Jakob      19 Mingara                4:14.22        
 12 #  555 Doley, Harrison    18 Maitland               4:16.22        
 13 # 1889 McNaughton, James  18 Illawong Rev           4:17.14        
 14 #   66 Gair, William      19 Sutherland D           4:19.14        
 15 #18239 Bartholomaeus, Ja  19 Unattached             4:25.01        
 16 # 1315 Mentzines, John    18 Balmain                4:38.56        
 17 # 2815 Barry, Max         18 Newcastle Runners      4:58.51        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 251  Men 800 Metres U20
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #555 Doley, Harrison      18 Maitland               1:59.48           
  2 #1941 Parsons, Mitchell   19 Westfields             2:00.64           
  3 #644 Scollary, Nathan     18 Kembla Joggers Inc.    2:00.72           
  4 #1889 McNaughton, James   18 Illawong Rev           2:02.32           
  5 #66 Gair, William         19 Sutherland D           2:04.56           
  6 #1126 Kingsmill, Curtis   18 U.T.S Northe           2:05.32           
  7 #2811 Booth-Martinez, Ma  18 Independent Athlete    2:07.31           
  8 #2346 Mufford, Toby       18 U.T.S Northe           2:08.69           
  9 #2345 Kendrick-Little, H  18 U.T.S Northe           2:09.06           
 10 #2815 Barry, Max          18 Newcastle Runners      2:25.69           
Section  2                                                                
  1 #799 Vlatko, Anthony      19 Randwick Bot           1:52.28           
  2 #2853 Beer, Angus         18 Newington Co           1:52.80           
  3 #1402 Cunningham, Luke    19 Trinity Athl           1:52.88           
  4 #2126 Fittler, Lawson     19 Armidale               1:52.95           
  5 #1584 Brouw, Ethan        18 Trinity Athl           1:53.99           
  6 #1454 Virgona, Thomas     18 Trinity Athl           1:54.76           
  7 #3301 Davies, Thomas      19 Sydney University      1:55.68           
  8 #768 Lord, Bevan          18 Sutherland D           1:56.88           
  9 #575 Gill, Cameron        18 Illawong Rev           1:58.19           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #799 Vlatko, Anthony      19 Randwick Bot           1:52.28   2       
  2 #2853 Beer, Angus         18 Newington Co           1:52.80   2       
  3 #1402 Cunningham, Luke    19 Trinity Athl           1:52.88   2       
  4 #2126 Fittler, Lawson     19 Armidale               1:52.95   2       
  5 #1584 Brouw, Ethan        18 Trinity Athl           1:53.99   2       
  6 #1454 Virgona, Thomas     18 Trinity Athl           1:54.76   2       
  7 #3301 Davies, Thomas      19 Sydney University      1:55.68   2       
  8 #768 Lord, Bevan          18 Sutherland D           1:56.88   2       
  9 #575 Gill, Cameron        18 Illawong Rev           1:58.19   2       
 10 #555 Doley, Harrison      18 Maitland               1:59.48   1       
 11 #1941 Parsons, Mitchell   19 Westfields             2:00.64   1       
 12 #644 Scollary, Nathan     18 Kembla Joggers Inc.    2:00.72   1       
 13 #1889 McNaughton, James   18 Illawong Rev           2:02.32   1       
 14 #66 Gair, William         19 Sutherland D           2:04.56   1       
 15 #1126 Kingsmill, Curtis   18 U.T.S Northe           2:05.32   1       
 16 #2811 Booth-Martinez, Ma  18 Independent Athlete    2:07.31   1       
 17 #2346 Mufford, Toby       18 U.T.S Northe           2:08.69   1       
 18 #2345 Kendrick-Little, H  18 U.T.S Northe           2:09.06   1       
 19 #2815 Barry, Max          18 Newcastle Runners      2:25.69   1       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 145  Men 400 m U20
=======================================================================
State Record: R 44.75  1984        Darren Clark, RBH                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  889 Bell, Keegan       19 Hills Distri             47.68        
  2 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             49.00        
  3 #  669 Hunt, Thomas       19 U.T.S Northe             49.06        
  4 # 2570 Lynch, Jack        18 Nsw Athletics            49.48        
  5 # 2126 Fittler, Lawson    19 Armidale                 50.63        
  6 #18270 Faulkner, Jonty    18 Illawarra Bl             50.86        
 -- # 1885 Yang, Chris        18 St George District         DNS        
 -- #  712 Baulch, Joshua     19 Leeton Littl               DNS        
 -- #  884 Woods, Riley       18 Singleton Tr               DNS        
Photofinish Image

              2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020              
                        Sydney Olympic Park Athletic Centre                         
 
Event 232  Men 200 Metres U20
============================================================================        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points        
============================================================================        
Finals                                                                              
  1 #1377 Clark, Zen          19 Bathurst                 21.62  -2.1               
  2 #889 Bell, Keegan         19 Hills Distri             21.76  -2.1               
  3 #1559 Reid, Leroy         18 Macquarie Hunter         21.88  -2.1               
  4 #18260 Rorison, Callum    18 Queensland A             22.08  -2.1               
  5 #884 Woods, Riley         18 Singleton Tr             22.27  -2.1               
  6 #2145 Long, Felix         18 St George District       22.44  -2.1               
  7 #1275 Ash, Lachlan        19 Campbelltown             22.52  -2.1               
  8 #1190 Baker, Phillip      18 Campbelltown             22.87  -2.1               
 -- #18246 DeBruin, Cameron   19 Victoria Athletics          DQ  -2.1        WA 16.8
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 114  Men 100 m U20
============================================================================
State Record: R 10.29  1997        Matt Shirvington, ASW                    
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 1377 Clark, Zen         19 Bathurst                 10.92  -0.5       
  2 # 2509 Opoku Mensah, God  19 Westfields               11.14  -0.5       
  3 # 2644 Barclay, Charles   19 U.T.S Northe             11.15  -0.5       
  4 # 2789 Muller, Harrison   19 Knox Grammar School      11.17  -0.5       
  5 # 1190 Baker, Phillip     18 Campbelltown             11.18  -0.5       
  6 # 1339 Goschnik, Luke     19 St George District       11.37  -0.5       
  7 # 1654 Taylor, Samuel     19 Macquarie Hunter         11.43  -0.5       
  8 # 1655 Karabesinis, Jami  19 University of Nsw        11.52  -0.5       
  9 #  249 Palma, Iram        18 St George District       11.55  -0.5       
 10 # 2866 Colley, Nicholas   19 Independent Athlete      11.71  -0.5       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 169  Women Shot Put U20
=======================================================================
State Record: R 16.19m  2007        Dani Samuels, WES                  
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  653 Shokry, Sally      18 Sutherland D            13.12m        
      12.58m  12.23m  12.45m  12.47m  13.12m  12.29m                   
  2 #  954 Pearson, Alysha    18 Sutherland D            12.32m        
      12.32m  9.70m  11.43m  12.11m  12.08m  12.12m                    
  3 # 2038 Hewitt, Lilly      18 Independent Athlete     11.91m        
      11.58m  11.51m  11.59m  11.47m  11.24m  11.91m                   
  4 # 1698 Sorensen, Sophie   18 Maitland                10.07m        
      9.68m  9.78m  10.07m  10.04m  7.95m  9.49m                       
  5 #  668 keay doak, jemima  18 Cherrybrook              9.58m        
      9.58m  9.05m  9.13m  8.55m  8.70m  9.39m                         

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 55  Women Hammer Throw U20
=======================================================================
State Record: R 63.76m  2016        Alex Hulley, HIL                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2542 Hay, Ebony         19 Independent Athlete     46.15m        
      43.62m  FOUL  43.44m  43.06m  46.15m  FOUL                       
  2 #  954 Pearson, Alysha    18 Sutherland D            44.05m        
      38.08m  FOUL  34.91m  40.13m  44.05m  FOUL                       
  3 #  653 Shokry, Sally      18 Sutherland D            43.41m        
      32.77m  43.41m  FOUL  37.98m  42.17m  42.61m                     
  4 # 2038 Hewitt, Lilly      18 Independent Athlete     38.48m        
      34.08m  FOUL  35.29m  36.12m  38.48m  36.78m                     
  5 # 2389 Rose, Rebekah      18 U.T.S Northe            28.93m        
      26.99m  28.93m  FOUL  25.35m  FOUL  FOUL                         

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 268  Women Discus Throw U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1       Kia, Talosaga       19 Queensland A            48.29m        
      48.29m  46.46m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL                           
  2 #  653 Shokry, Sally      18 Sutherland D            47.14m        
      FOUL  45.12m  47.14m  45.04m  46.33m  41.71m                     
  3 #  954 Pearson, Alysha    18 Sutherland D            41.46m        
      FOUL  25.82m  35.26m  35.09m  41.46m  FOUL                       
  4 # 1698 Sorensen, Sophie   18 Maitland                36.49m        
      35.09m  34.08m  34.30m  34.81m  36.49m  36.37m                   
  5 # 3481 Conomos, Andrea    19 Sydney University       33.97m        
      31.98m  32.23m  FOUL  33.97m  FOUL  18.36m                       

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020           
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 154  Women Triple Jump U20
============================================================================  
State Record: R 13.25m  2012        Josie Nichol, TRI                         
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points  
============================================================================  
Finals                                                                        
  1 # 2159 Owusu, Desleigh    19 U.T.S Northe            12.81m   1.3         
     12.22m(0.5) FOUL(1.0) 12.52m(0.3) 12.42m(1.9) 12.81m(1.3) 12.72m(+0.0)   
  2 # 2007 Navusolo, Jezebel  18 Mingara                 11.69m  +0.0         
     11.69m(+0.0) 10.98m(0.5) 11.46m(0.1) 11.37m(1.1) 11.38m(0.5) 11.66m(1.1) 
  3 #18256 Millington, Elois  18 Act Athletics           11.65m   0.1         
     11.65m(0.1) 11.58m(+0.0) 11.61m(1.0) FOUL(1.0) 11.62m(0.7) 11.13m(0.9)   
  4 # 3318 Kowcz Rosinke, Ta  19 Sydney University       10.96m  +0.0         
     10.48m(+0.0) 10.22m(0.2) 10.22m(0.6) 10.64m(1.1) 10.87m(1.1) 10.96m(+0.0)
  5 #  529 Goodacre, Lauren   18 Cherrybrook             10.89m   1.0         
     10.51m(+0.0) 10.62m(0.1) 10.89m(1.0) 10.78m(1.2) 10.57m(1.5) 10.76m(+0.0)
  6 # 1449 Quinn, Laura       18 Trinity Athl            10.26m   0.1         
     10.26m(0.1) 9.68m(1.1) 9.94m(0.2) 10.11m(1.1) 9.91m(1.4) 9.83m(0.1)      

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 70  Women Long Jump U20
============================================================================
State Record: R 6.60m  1972        Lyn Tillett, SUT                         
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 1864 Dale, Samantha     19 Cherrybrook              6.05m   0.4       
     5.98m(-0.2) 6.05m(0.4) PASS      5.81m(+0.0) 5.96m(1.0) PASS           
  2 # 3411 McGill, Charlotte  18 Sydney University        5.77m   1.7       
     4.23m(+0.0) FOUL(0.7) 5.77m(1.7) 5.60m(0.5) 5.65m(0.7) 5.30m(0.1)      
  3 # 2002 Bowditch, Abbey    18 Macquarie Hunter         5.65m  +0.0       
     5.36m(1.9) 5.55m(+0.0) 5.39m(-0.9) 5.37m(1.0) FOUL(+0.0) 5.65m(+0.0)   
  4 # 2024 Banks, Charlotte   19 Cherrybrook              5.49m   2.4       
     5.24m(+0.0) 5.38m(1.3) 5.23m(+0.0) FOUL(1.1) 5.28m(2.0) 5.49m(2.4)     
  5 # 1846 Warland, Zoe       18 Ryde Centre              5.32m  -0.2       
     5.04m(-0.4) 5.32m(-0.2) 4.89m(-1.3) 5.14m(1.3) 5.12m(2.6) 5.13m(+0.0)  
  6 #  529 Goodacre, Lauren   18 Cherrybrook              5.12m   2.1       
     FOUL(1.5) 4.92m(+0.0) 4.90m(1.2) 5.12m(2.1) FOUL(2.1) 4.97m(0.2)       
  7 #  975 Sugiaman, Frances  18 Cherrybrook              4.94m   1.0       
     4.75m(1.5) 4.94m(1.0) 4.85m(1.4) 4.83m(+0.0) 4.89m(1.8) 4.94m(+0.0)    
  8 # 2819 Lee, Michelle      18 Asics Wests              4.83m  +0.0       
     4.83m(+0.0) 4.69m(-1.1) 4.75m(+0.0) 4.81m(-0.5) 4.82m(+0.0) 4.78m(+0.0)
 -- # 3318 Kowcz Rosinke, Ta  19 Sydney University          DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 151  Women Pole Vault U20
=======================================================================
State Record: R 4.00m  2010        Amanda Bartrim, GOS                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #   18 Williams, Anastas  19 Nepean District          3.00m        
     2.70 2.80 2.90 3.00 3.10                                          
        O   XO   XO   XO  XXX                                          

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 283  Women High Jump U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1895 Tozer, Rosie       18 Athletics Wo             1.79m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.79 1.82                      
        P    P    P    P    O    O   XO  XXO  XXX                      
  2 # 1763 Freestone, Nicole  19 Sydney Pacific           1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
        P    P    P  XXO  XXX                                          
  2 # 1464 Ireanus, Chinenye  18 Trinity Athl             1.60m        
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65                                          
        O    O    O  XXO  XXX                                          
  4 #18244 Davis, Caitlin     18 Victoria Athletics       1.55m        
     1.45 1.50 1.55 1.60                                               
        P  XXO   XO  XXX                                               
  5 #  588 Stewart, Bella     19 Mingara                  1.55m        
     1.45 1.50 1.55 1.60                                               
        P    O  XXO  XXX                                               
  6 # 1449 Quinn, Laura       18 Trinity Athl             1.50m        
     1.45 1.50 1.55                                                    
        O  XXO  XXX                                                    
 -- # 2843 Moir-Balboa, Tall  19 Trinity Athl               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 255  Women 400 Metres Hurdles 76.2cm U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #1011 Douglas, Susie      19 University of Nsw        62.76        
  2 #18265 Sturgiss, Molly    18 Act Athletics            65.00        
  3 #1856 Christian, Elena    18 Illawong Rev             68.16        
  4 #1690 Baxter, Julia       18 Cherrybrook              68.77        
  5 #520 Hughes, Claudia      19 Wallsend Rsl             72.00        
  6 #1303 Richmond, Gabriell  19 U.T.S Northe             72.18        
  7 #2501 Hancock, Gemma      19 Raymond Terrace          73.17        
Photofinish Image

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 6  Women 100 m Hurdles 84.0cm U20
=======================================================================        
State Record: R 13.12  2000        Jackie Munro, RAY                           
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: -1.5                                                      
  1 #18259 Reeves, Isabella   19 Western Aust             14.22                
  2 # 2553 Breslin, Imogen    19 Cherrybrook              14.39                
  3 #  313 D'Onofrio, Nicole  18 U.T.S Northe             14.70                
  4 # 2224 Hemsworth, Mia     18 U.T.S Northe             14.87                
  5 # 1585 Britton, Emily     19 Cherrybrook              15.01                
Section  2     Wind: -0.8                                                      
  1 # 1732 Stevanovic, Abiga  18 U.T.S Northe             15.08                
  2 # 1299 Economou, Mia      19 Sutherland D             15.10                
  3 # 1426 Cibei, Sophia      18 St George District       15.25                
  4 # 1846 Warland, Zoe       18 Ryde Centre              15.31                
  5 # 1285 Fuller, Sundance   19 Nepean District          15.63                
  6 # 1690 Baxter, Julia      18 Cherrybrook              15.94                
===============================================================================
State Record: R 13.12  2000        Jackie Munro, RAY                           
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 #18259 Reeves, Isabella   19 Western Aust             14.22  -1.5  1       
  2 # 2553 Breslin, Imogen    19 Cherrybrook              14.39  -1.5  1       
  3 #  313 D'Onofrio, Nicole  18 U.T.S Northe             14.70  -1.5  1       
  4 # 2224 Hemsworth, Mia     18 U.T.S Northe             14.87  -1.5  1       
  5 # 1585 Britton, Emily     19 Cherrybrook              15.01  -1.5  1       
  6 # 1732 Stevanovic, Abiga  18 U.T.S Northe             15.08  -0.8  2       
  7 # 1299 Economou, Mia      19 Sutherland D             15.10  -0.8  2       
  8 # 1426 Cibei, Sophia      18 St George District       15.25  -0.8  2       
  9 # 1846 Warland, Zoe       18 Ryde Centre              15.31  -0.8  2       
 10 # 1285 Fuller, Sundance   19 Nepean District          15.63  -0.8  2       
 11 # 1690 Baxter, Julia      18 Cherrybrook              15.94  -0.8  2       
Image for H1

Image for H2

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 196  Women 3000 m Steeplechase 76.2cm U20
=======================================================================
State Record: R 9:53.16  2014        Kate Spencer, RYD                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2863 Gocher, Sophie     19 Ryde Centre           11:57.26        
  2 # 1024 Beattie, Kirsty    18 Randwick Bot          12:07.65        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 125  Women 1500 m U20
=======================================================================
State Record: R 4:11.04  1990        Suzy Walsham, REE                 
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #    4 Hancock-Cameron,   18 Bankstown Sp           4:27.31        
  2 # 1020 Arentz, beth       19 Sutherland D           4:37.61        
  3 # 2857 Noble, Jessica     19 Macquarie Hunter       4:46.61        
  4 # 3317 Mauviel, Lucy      18 Sydney University      4:51.82        
  5 # 1602 Newbery, Marjolai  19 Sutherland D           4:54.62        
  6 # 2539 Pateman, Chloe     19 Kembla Joggers Inc.    4:55.22        
  7 # 1879 Irwin, Elley       18 Macquarie Hunter       4:55.68        
  8 # 2805 Sanday, Niamh      18 Hills Distri           4:56.54        
  9 # 2810 Spamer, Danika     18 Macquarie Hunter       5:02.13        
 10 # 1002 Lander, Abby       18 U.T.S Northe           5:14.03        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 250  Women 800 Metres U20
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #1612 Ryan, Matilda       18 Blue Mountains         2:09.14        
  2 #4 Hancock-Cameron, Jayl  18 Bankstown Sp           2:09.53        
  3 #556 Gardiner, Imogen     18 U.T.S Northe           2:12.86        
  4 #974 Guthrie, Sally       18 U.T.S Northe           2:13.93        
  5 #1427 Demasi, Ruby        18 Camden                 2:18.10        
  6 #2333 Woodger, Tiahna     18 Illawong Rev           2:24.08        
  7 #2010 Patterson, Lillian  18 Blue Mountains         2:24.99        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 144  Women 400 m U20
=======================================================================
State Record: R 51.76  2000        Jana Pittman, HIL                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #  987 Ferrier, Caitlyn   18 Asics Wests              55.17        
  2 #18249 Goldsworthy, Grac  18 Victoria Athletics       55.72        
  3 # 1128 Robb, Alma         18 Sutherland D             56.92        
  4 #  974 Guthrie, Sally     18 U.T.S Northe             56.96        
  5 # 1898 La Hei, Pascale    18 U.T.S Northe             57.74        
  6 # 1856 Christian, Elena   18 Illawong Rev             59.19        
  7 #18265 Sturgiss, Molly    18 Act Athletics            60.17        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 231  Women 200 Metres U20
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #987 Ferrier, Caitlyn     18 Asics Wests              24.59   0.1       
  2 #1857 Klasen, Emma        18 Illawong Rev             24.59   0.1       
  3 #313 D'Onofrio, Nicolett  18 U.T.S Northe             25.07   0.1       
  4 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       25.28   0.1       
  5 #18249 Goldsworthy, Grac  18 Victoria Athletics       25.42   0.1       
  6 #2244 Pickering, Bronte   19 Campbelltown             25.47   0.1       
  7 #1128 Robb, Alma          18 Sutherland D             25.80   0.1       
  8 #1759 Wahby, Kate         19 U.T.S Northe             25.95   0.1       
 -- #2270 Dunne, Tierney      18 Athletics Wo               DNF   0.1       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 113  Women 100 m U20
============================================================================
State Record: R 11.42  1980        Diane Holden, RYD                        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 1162 Quirk, Monique     19 Campbelltown             11.90   0.3       
  2 # 2270 Dunne, Tierney     18 Athletics Wo             12.19   0.3       
  3 # 1857 Klasen, Emma       18 Illawong Rev             12.22   0.3       
  4 # 1285 Fuller, Sundance   19 Nepean District          12.38   0.3       
  5 # 2216 Walker, Isabellah  18 Illawong Rev             12.40   0.3       
  6 # 2244 Pickering, Bronte  19 Campbelltown             12.40   0.3       
  7 #18261 Russell, Mietta    18 Victoria Athletics       12.48   0.3       
  8 # 2007 Navusolo, Jezebel  18 Mingara                  12.73   0.3       
  9 # 2553 Breslin, Imogen    19 Cherrybrook              13.06   0.3       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 174  Men Shot Put U16
=======================================================================
State Record: R 20.05m  2004        Emanuele Fuamatu, BAN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1452 Stevens, Benjamin  15 Trinity Athl            16.43m        
      FOUL  16.43m  FOUL  15.74m                                       
  2       Batten, Ben         15 Dubbo                   14.38m        
      13.75m  14.15m  14.38m  13.00m                                   
  3 #38768 Ajaka, Julian      15 Parramatta C            14.04m        
      13.94m  14.04m  13.95m  13.90m                                   
  4       Keen, Ryan          15 Lake Illawarra          13.02m        
      13.02m  12.51m  FOUL  12.92m                                     
  5 #37868 Lavidis, Mathew    15 Illawong Rev            12.99m        
      11.45m  12.49m  12.93m  12.99m                                   
  6 #40217 de Sacadura, Dani  15 Hills Distri            11.85m        
      11.40m  FOUL  FOUL  11.85m                                       
  7 #37961 Kitteringham, Bax  15 St George District      11.20m        
      10.56m  FOUL  11.20m  11.04m                                     
  8 #36747 McLenaghan, Scott  15 Blue Mountains          10.08m        
      9.95m  10.08m  9.37m  9.25m                                      
 -- #42658 Jones, Aidan       15 U.T.S Northe               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 158  Men Javelin Throw U16
=======================================================================
State Record: R 67.72m  1983        Martin Hesse, HIL                  
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #40383 Murugappan, Ilank  15 Hills Distri            42.64m        
      38.50m  39.62m  42.64m  41.34m                                   
  2 # 2825 Sturzaker, Noah    15 Independent Athlete     42.37m        
      41.91m  38.87m  42.37m  38.97m                                   
  3 #40217 de Sacadura, Dani  15 Hills Distri            41.22m        
      34.24m  41.22m  33.67m  34.55m                                   
  4 #38768 Ajaka, Julian      15 Parramatta C            40.77m        
      37.43m  FOUL  40.77m  FOUL                                       
  5 #35914 Stewart, James     15 St George District      39.29m        
      PASS  37.40m  39.29m  38.27m                                     
  6       Lyne, William       15 Newcastle Fl            36.53m        
      35.54m  36.53m  33.30m  32.68m                                   
  7 #43943 Coburn, Liam       15 Asics Wests             34.16m        
      29.71m  FOUL  34.16m  33.49m                                     
  8 #37716 Losurdo, Louis     15 Nowra Athlet            33.58m        
      30.38m  33.58m  31.59m  31.78m                                   
  9 #43054 Corvalan Sotomayo  15 Girraween               31.30m        
      29.85m  FOUL  31.30m                                             
 10 #44261 Wende, Max         15 Trinity Athl            29.54m        
      29.34m  29.54m  FOUL                                             
 -- #37846 Ramanauskas, Finn  15 Trinity Athl               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 41  Men Hammer Throw U16
=======================================================================
State Record: R 76.08m  1995        Ross Corner, BAN                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #43431 Perkins, Samuel    15 Sutherland D            51.16m        
      51.16m  48.53m  26.82m  48.72m                                   
  2 # 1452 Stevens, Benjamin  15 Trinity Athl            48.69m        
      FOUL  44.14m  44.82m  48.69m                                     
  3 # 2803 Shahla, George     15 Parramatta C            41.47m        
      38.80m  40.06m  41.47m  FOUL                                     
  4 #37868 Lavidis, Mathew    15 Illawong Rev            40.24m        
      FOUL  FOUL  35.04m  40.24m                                       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 279  Men Discus Throw U16
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 1452 Stevens, Benjamin  15 Trinity Athl            54.50m        
      51.67m  FOUL  54.50m  FOUL                                       
  2 #40217 de Sacadura, Dani  15 Hills Distri            53.30m        
      53.18m  53.30m  FOUL  52.63m                                     
  3 #42926 Tutaka, Mataira    15 Bankstown Sp            49.28m        
      47.38m  49.00m  49.28m  45.20m                                   
  4 #18253 Kalozi, Joshua     15 Act Athletics           45.91m        
      43.90m  42.53m  45.91m  FOUL                                     
  5 # 2475 Grant, William     15 Independent Athlete     45.22m        
      45.22m  43.33m  44.62m  FOUL                                     
  6 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace         45.21m        
      44.15m  FOUL  45.21m  44.85m                                     
  7       Batten, Ben         15 Dubbo                   44.58m        
      41.11m  FOUL  44.58m  44.21m                                     
  8 #37868 Lavidis, Mathew    15 Illawong Rev            41.82m        
      FOUL  FOUL  41.82m  FOUL                                         
  9 #38070 Pittman, Adam      15 Illawong Rev            38.71m        
      38.61m  35.96m  38.71m                                           
 10 #41448 Farrant, Joshua    15 Gosford Litt            38.40m        
      FOUL  FOUL  38.40m                                               
 11 # 2825 Sturzaker, Noah    15 Independent Athlete     37.90m        
      36.02m  37.90m  32.00m                                           
 12       Lyne, William       15 Newcastle Fl            36.39m        
      35.21m  FOUL  36.39m                                             
 13 #35135 Lusty, Max         15 Trinity Athl            34.86m        
      FOUL  FOUL  34.86m                                               
 14       Keen, Ryan          15 Lake Illawarra          28.22m        
      FOUL  FOUL  28.22m                                               
 15 #36417 Jeal, Cooper       15 Glenbrook               28.14m        
      FOUL  28.14m  FOUL                                               

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 190  Men Triple Jump U16
============================================================================
State Record: R 14.15m  1998        Fabrice Lapierre, WES                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp            12.55m  +0.0       
     12.34m(-1.4) 12.55m(+0.0) FOUL(+0.0)                                   
  2 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre             12.18m  +0.0       
     12.18m(+0.0) 12.09m(-0.6) 12.03m(0.6)                                  
  3 #38852 Rossetto, Davide   15 Parramatta C            11.98m  +0.0       
     11.98m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-0.9)                                     
  4 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace         11.83m  -1.1       
     FOUL(+0.0) 11.83m(-1.1) FOUL(1.5)                                      
  5 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D            11.73m  -1.7       
     FOUL(-0.3) 11.73m(-1.7) FOUL(+0.0)                                     
  6 #38952 Mannasz, Aidan     15 Ryde Centre             11.72m  -0.5       
     11.12m(+0.0) 11.72m(-0.5) 11.67m(-1.0)                                 
  7 #42171 Fepuleai, Tye      15 Campbelltown            11.70m  -0.9       
     11.44m(+0.0) 11.69m(-0.1) 11.70m(-0.9)                                 
  8 #37173 Vaggs, Lyji        15 Port Stephen            11.10m  +0.0       
     11.02m(0.3) 11.10m(+0.0) 10.65m(0.1)                                   
 -- #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius                DNS   NWI       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 295  Men Long Jump U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #18253 Kalozi, Joshua     15 Act Athletics            6.35m   0.5       
     6.03m(-0.1) 5.87m(+0.0) 6.35m(0.5) 6.32m(+0.0)                         
  2 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               6.33m  +0.0       
     5.59m(-1.6) 6.33m(+0.0) 6.11m(-0.7) 5.95m(-0.1)                        
  3 # 2485 Suto, Joshua       15 Sutherland D             5.96m  +0.0       
     5.57m(+0.0) 5.81m(-2.1) 5.82m(-0.3) 5.96m(+0.0)                        
  4 #44327 Abrahams, Milo     15 Athletics Ea             5.83m  -0.7       
     5.83m(-0.7) 5.82m(-0.9) 5.54m(-0.6) 5.56m(+0.0)                        
  5 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace          5.81m  -2.1       
     5.76m(-1.3) 5.81m(-2.1) 5.57m(+0.0) 5.81m(+0.0)                        
  6 #39757 Banovich, Cameron  15 Westfields               5.80m  +0.0       
     5.58m(-1.4) 5.47m(-1.3) 5.80m(+0.0) 5.68m(+0.0)                        
  7 #35985 Peter, Ashvin      15 Trinity Athl             5.79m  -0.5       
     5.58m(-0.2) 5.79m(-0.5) 5.69m(-0.8) 5.43m(-1.4)                        
  8 # 2580 Smith, Riley       15 Wyong Athlet             5.63m  +0.0       
     5.63m(+0.0) 5.32m(-1.3) FOUL(-1.9) 5.36m(-1.7)                         
  9 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp             5.58m  -0.4       
     5.16m(-0.9) 5.58m(-0.4) 5.36m(-1.4)                                    
 10 #37173 Vaggs, Lyji        15 Port Stephen             5.50m   0.9       
     5.35m(+0.0) 5.50m(0.9) 5.29m(-1.3)                                     
 11 #37926 Bridger, Adam      15 Sutherland D             5.45m  -1.8       
     5.45m(-1.8) 5.45m(-1.4) 5.33m(+0.0)                                    
 12 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              5.39m  +0.0       
     5.39m(+0.0) 5.00m(-2.4) PASS      PASS                                 
 13 #40143 Sultana, Sebastia  15 Campbelltown             5.26m  +0.0       
     5.21m(-2.2) 5.24m(-1.4) 5.26m(+0.0)                                    
 14 #42164 Verma, Sambhranta  15 Westfields               5.20m  -1.7       
     FOUL(-0.1) 5.20m(-1.7) FOUL(-0.4)                                      
 15 #37716 Losurdo, Louis     15 Nowra Athlet             4.92m  -1.4       
     4.92m(-1.4) 4.84m(+0.0) 4.52m(-0.2)                                    
 -- #44275 Douglas, Owen      15 The Scots College          DNS   NWI       
 -- #35135 Lusty, Max         15 Trinity Athl               DNS   NWI       
 -- #44634 Duong, Isaac       15 Asics Wests                DNS   NWI       
 -- #38852 Rossetto, Davide   15 Parramatta C               DNS   NWI       
 -- #44330 Abrahams, Harvey   15 Athletics Ea               DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 264  Men Pole Vault U16
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              2.80m        
     1.80 2.00 2.20 2.40 2.60 2.80 3.00                                
        O    P    O    P   XO  XXO  XXX                                

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 51  Men High Jump U16
=======================================================================
State Record: R 2.11m  2000        James Watson, SYP                   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2485 Suto, Joshua       15 Sutherland D             1.85m        
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.88                           
        P    O    O    O    O   XO  XXO  XXX                           
  2 #35985 Peter, Ashvin      15 Trinity Athl             1.75m        
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80                                     
        O    O   XO  XXO  XXO  XXX                                     
  3 #38953 Mannasz, Brendan   15 Ryde Centre              1.70m        
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
  3 #35215 Shawcross, Joseph  15 Balmain                  1.70m        
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.75                                          
        O    O    O   XO  XXX                                          
  5 #37846 Ramanauskas, Finn  15 Trinity Athl             1.65m        
     1.55 1.60 1.65 1.70                                               
        P    O    O  XXX                                               
  6 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp             1.65m        
     1.55 1.60 1.65 1.70                                               
        O    O   XO  XXX                                               
  6 #38952 Mannasz, Aidan     15 Ryde Centre              1.65m        
     1.55 1.60 1.65 1.70                                               
        O    O   XO  XXX                                               
  8 #44275 Douglas, Owen      15 The Scots College        1.55m        
     1.55 1.60                                                         
        O  XXX                                                         
  9 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              1.55m        
     1.55 1.60                                                         
       XO  XXX                                                         
 -- #37766 Oxenbury, Oskar    15 Illawong Rev               DNS        
 -- #42171 Fepuleai, Tye      15 Campbelltown               DNS        

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 4  Men 100 m Hurdles 84.0cm U16
=======================================================================        
State Record: R 12.98  2013        Jarrod Twigg, WOL                           
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: -2.0                                                      
  1 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               13.19                
  2 #18253 Kalozi, Joshua     15 Act Athletics            13.67                
  3 #38642 Milani, Max        15 U.T.S Northe             13.89                
  4 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             13.97                
  5 #41947 Meredith, Jake     15 Camden                   14.41                
  6       Stuart, Harrison    15 The Scots College        15.36                
  7 #37173 Vaggs, Lyji        15 Port Stephen             15.63                
  8 #44275 Douglas, Owen      15 The Scots College        16.90                
Section  2     Wind: 1.0                                                       
  1 #39140 Forster, Timothy   15 Ryde Centre              14.91                
  2 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace          15.14                
  3 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              15.71                
  4 #38761 Lee, Julian        15 U.T.S Northe             15.72                
  5 #36751 Stretton, Blake    15 Blue Mountains           16.43                
===============================================================================
State Record: R 12.98  2013        Jarrod Twigg, WOL                           
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               13.19  -2.0  1       
  2 #18253 Kalozi, Joshua     15 Act Athletics            13.67  -2.0  1       
  3 #38642 Milani, Max        15 U.T.S Northe             13.89  -2.0  1       
  4 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             13.97  -2.0  1       
  5 #41947 Meredith, Jake     15 Camden                   14.41  -2.0  1       
  6 #39140 Forster, Timothy   15 Ryde Centre              14.91   1.0  2       
  7 #37127 Hancock, Cody      15 Raymond Terrace          15.14   1.0  2       
  8       Stuart, Harrison    15 The Scots College        15.36  -2.0  1       
  9 #37173 Vaggs, Lyji        15 Port Stephen             15.63  -2.0  1       
 10 #39020 Davison, Rory      15 Ryde Centre              15.71   1.0  2       
 11 #38761 Lee, Julian        15 U.T.S Northe             15.72   1.0  2       
 12 #36751 Stretton, Blake    15 Blue Mountains           16.43   1.0  2       
 13 #44275 Douglas, Owen      15 The Scots College        16.90  -2.0  1       
Image for H1

Image for H2

            2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020             
                       Sydney Olympic Park Athletic Centre                       
 
Event 82  Men 3000 m Race Walk U16
=======================================================================          
State Record: R 12:09.30  1997        Troy Sundstrom, IBS                        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points          
=======================================================================          
Finals                                                                           
  1 #42323 Spamer, Liam       15 Macquarie Hunter      15:09.82                  
  2 #40209 Robson, Jack       15 Hills Distri          15:21.28                  
  3 #40559 Pospischil, Brend  15 Winston Hills         15:27.61                  
 -- #35295 Dundon, Harry      15 Balmain                     DQ         WA 54.7.3

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 120  Men 1500 m U16
=======================================================================
State Record: R 3:57.10  1996        David Byrne, BAN                  
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35206 Stanmore, Nathan   15 Balmain                4:04.52        
  2 #39833 King, Michael      15 Mounties               4:07.49        
  3 # 1553 Williams, Adam     15 Bankstown Sp           4:15.99        
  4 #37859 Felice, Brendan    15 Illawong Rev           4:17.07        
  5 #45982 Brien, Keelan      15 Independent Athlete    4:24.51        
  6       Bettison, Caleb     15 Armidale               4:25.74        
  7 #  304 Russell, Max       15 Randwick Bot           4:28.31        
  8 # 2517 Everett, Brayden   15 Newcastle Runners      4:29.13        
  9 #39754 Baptist, Lachlan   15 Westfields             4:29.28        
 10 #38408 Frykberg, Ryan     15 Cherrybrook            4:31.37        
 11 #38354 Dewar, Lachlan     15 Cherrybrook            4:31.84        
 12 # 2148 Hinchliff, Oliver  15 Trt Running            4:32.55        
 13 #44815 Cantlon, Joseph    15 Trinity Athl           4:32.85        
 14 # 1989 Larkin, Casper     15 Blue Mountains         4:33.44        
 15 # 2275 Napier, Benjamin   15 Camden                 4:41.36        
 16 #41484 Leseberg, Ernest   15 Gosford Litt           5:36.93        

         2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020         
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 245  Men 800 Metres U16
=======================================================================   
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 #35206 Stanmore, Nathan   15 Balmain                1:57.00           
  2 #39833 King, Michael      15 Mounties               1:57.50           
  3 #18266 Todd YC, Hayden    13 Act Athletics          2:02.15           
  4 #1263 Rodgers, Nicolas    15 Randwick Bot           2:02.63           
  5 #36139 Grant, Lachlan     15 South Sydney           2:04.25           
  6 #1456 Pliatsikas, Zachar  15 Trinity Athl           2:07.50           
  7 #36619 Plew, Lachlan      15 Asics Wests            2:08.36           
  8 #2036 Dyball, William     15 Nowra Athlet           2:08.71           
  9 Upsall, Kyan              15 Coffs Harbou           2:12.00           
Section  2                                                                
  1 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius            2:03.59           
  2 #1355 Hogg, Matthew       15 Sydney Strid           2:06.95           
  3 #2569 pattison, Jordan    15 Armidale               2:09.73           
  4 #2219 Tyrrell, Zachary    15 Randwick Bot           2:11.75           
  5 #36496 Lucas, Max         15 Blue Mountains         2:12.05           
  6 #38408 Frykberg, Ryan     15 Cherrybrook            2:14.51           
  7 #45982 Brien, Keelan      15 Independent Athlete    2:20.65           
  8 #41484 Leseberg, Ernest   15 Gosford Litt           2:41.80           
==========================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 #35206 Stanmore, Nathan   15 Balmain                1:57.00   1       
  2 #39833 King, Michael      15 Mounties               1:57.50   1       
  3 #18266 Todd YC, Hayden    13 Act Athletics          2:02.15   1       
  4 #1263 Rodgers, Nicolas    15 Randwick Bot           2:02.63   1       
  5 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius            2:03.59   2       
  6 #36139 Grant, Lachlan     15 South Sydney           2:04.25   1       
  7 #1355 Hogg, Matthew       15 Sydney Strid           2:06.95   2       
  8 #1456 Pliatsikas, Zachar  15 Trinity Athl           2:07.50   1       
  9 #36619 Plew, Lachlan      15 Asics Wests            2:08.36   1       
 10 #2036 Dyball, William     15 Nowra Athlet           2:08.71   1       
 11 #2569 pattison, Jordan    15 Armidale               2:09.73   2       
 12 #2219 Tyrrell, Zachary    15 Randwick Bot           2:11.75   2       
 13 Upsall, Kyan              15 Coffs Harbou           2:12.00   1       
 14 #36496 Lucas, Max         15 Blue Mountains         2:12.05   2       
 15 #38408 Frykberg, Ryan     15 Cherrybrook            2:14.51   2       
 16 #45982 Brien, Keelan      15 Independent Athlete    2:20.65   2       
 17 #41484 Leseberg, Ernest   15 Gosford Litt           2:41.80   2       

           2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020            
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
 
Event 139  Men 400 m U16
=======================================================================        
State Record: R 48.12  1972        Paul Greene, NOW                            
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points        
=======================================================================        
Finals                                                                         
  1 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                51.52                
  2 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           52.86                
  3 #18266 Todd YC, Hayden    13 Act Athletics            52.93         YC 18.5
  4 #36046 Girard, Marc       15 St Ignatius              53.22                
  5 #42070 Thebus, Roman      15 Campbelltown             54.12                
  6 #37452 Rann, Callum       15 Athletics Wo             54.52                
  7 #36139 Grant, Lachlan     15 South Sydney             54.60                
  8 # 2569 pattison, Jordan   15 Armidale                 57.06                
 -- # 1097 Abhikari, Shayan   15 Campbelltown               DNS                
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 226  Men 200 Metres U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni             22.35   2.0       
  2 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             22.36   2.0       
  3 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               22.69   2.0       
  4 White, Jordy              15 Orange Senio             22.89   2.0       
  5 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                23.10   2.0       
  6 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 23.30   2.0       
  7 #40832 Cain, Jasper       15 Maitland                 23.62   2.0       
  8 #37287 Harris, Alexander  15 Illawarra Bl             23.80   2.0       
  9 #39458 Flynn, Zachary     15 Sydney Pacific           24.06   2.0       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 108  Men 100 m U16
============================================================================
State Record: R 10.67  2013        Jordan Shelley, CHE                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #43222 Kabba, Rashid      15 Westfields               11.28  -1.3       
  2 #35815 Ghisso, Sebastian  15 Trinity Athl             11.31  -1.3       
  3 #40599 Wood, Lachlan      15 The Kings                11.52  -1.3       
  4       White, Jordy        15 Orange Senio             11.65  -1.3       
  5 #41154 Cooper, Andre      15 Armidale                 11.66  -1.3       
  6 #44327 Abrahams, Milo     15 Athletics Ea             11.77  -1.3       
  7 #42911 Zhao, Pengfei      15 Bankstown Sp             11.84  -1.3       
  8 # 2816 Roberts-Lintmeije  15 Bankstown Sp             11.85  -1.3       
  9       Hamilton, Aymn      15 Mingara                  11.95  -1.3       
 -- #41755 Szymanski, Luka    15 Woy Woy Peni                DQ  -1.3       
Photofinish Image

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 166  Women Shot Put U16
=======================================================================
State Record: R 16.05m  2013        Grace Robinson, SGD                
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #45526 Polikowski, Emma   15 Sydney Pacific          13.42m        
      12.07m  13.42m  11.66m  12.87m                                   
  2 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook             13.19m        
      12.13m  12.46m  13.02m  13.19m                                   
  3 #37843 Bell, Karina       15 Trinity Athl            13.01m        
      12.00m  11.77m  13.01m  12.44m                                   
  4 #42474 Richardson, Emily  15 Macquarie Hunter        12.56m        
      11.61m  12.34m  12.25m  12.56m                                   
  5 #37969 Levy, Joy          15 St George District      12.48m        
      12.14m  12.48m  11.81m  12.07m                                   
  6 #39950 Goetz, Molly       15 Sutherland D            12.42m        
      12.42m  11.35m  11.76m  12.12m                                   
  7 # 2808 Levi, Alia         15 St George District      12.38m        
      11.84m  12.38m  11.85m  FOUL                                     
  8 #42659 Spanswick, Georgi  15 U.T.S Northe            10.79m        
      FOUL  10.49m  10.01m  10.79m                                     
  9 #35121 Prentice, Bronte   15 Trinity Athl             9.38m        
      9.14m  9.38m  8.99m                                              
 -- #44144 Levy, Ariana       15 Campbelltown               DNS        
 -- #38823 Hemakumara, Elian  15 Parramatta C               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 152  Women Javelin Throw U16
=======================================================================
State Record: R 47.13m  2000        Mackenzie Little, UTN              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #37843 Bell, Karina       15 Trinity Athl            38.90m        
      36.97m  38.13m  35.82m  38.90m                                   
  2 #38104 MacPherson, Lili   15 St George District      37.14m        
      33.81m  33.60m  37.14m  36.11m                                   
  3 #37840 Barton, Ashleigh   15 Illawong Rev            34.10m        
      31.32m  32.53m  31.90m  34.10m                                   
  4 #45526 Polikowski, Emma   15 Sydney Pacific          34.03m        
      34.03m  30.96m  32.02m  31.44m                                   
  5 # 1414 Wong, Rhedyn       15 U.T.S Northe            30.99m        
      29.29m  28.34m  30.99m  30.88m                                   
  6 #42659 Spanswick, Georgi  15 U.T.S Northe            29.60m        
      28.62m  28.77m  29.60m  29.41m                                   
  7 #38021 Yavala, Leila      15 St George District      29.57m        
      28.77m  29.20m  27.93m  29.57m                                   
  8 #39746 Smith, Charlotte   15 Illawarra Bl            29.20m        
      FOUL  29.20m  FOUL  26.19m                                       
  9 #38900 Peterson, Jessica  15 Parramatta C            28.24m        
      28.24m  27.89m  26.09m                                           
 10 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook             26.56m        
      23.14m  26.56m  23.71m                                           

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 49  Women Hammer Throw U16
=======================================================================
State Record: R 64.27m  2012        Alexandra Hulley, HIL              
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42188 Ta'Uo, Unitty      15 Campbelltown            46.15m        
      43.52m  FOUL  39.10m  46.15m                                     
  2 #42132 Morgan, Amelia     15 Campbelltown            45.86m        
      44.92m  FOUL  45.86m  42.31m                                     
  3 #39950 Goetz, Molly       15 Sutherland D            44.74m        
      42.49m  44.41m  43.77m  44.74m                                   
  4 #36994 Scott, Heather     15 Adamstown Ne            40.58m        
      40.58m  37.09m  37.18m  FOUL                                     
  5 #35121 Prentice, Bronte   15 Trinity Athl            29.31m        
      FOUL  29.31m  FOUL  FOUL                                         

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 287  Women Discus Throw U16
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #42248 Daniels, Zoe       15 Athletics Wo            41.47m        
      36.42m  36.91m  41.47m  40.51m                                   
  2 #37843 Bell, Karina       15 Trinity Athl            39.54m        
      33.07m  37.22m  38.58m  39.54m                                   
  3 #39950 Goetz, Molly       15 Sutherland D            38.89m        
      27.14m  32.39m  38.89m  35.75m                                   
  4 #37969 Levy, Joy          15 St George District      37.52m        
      37.52m  33.53m  FOUL  34.78m                                     
  5 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook             37.21m        
      28.16m  25.96m  37.21m  36.58m                                   
  6 # 1414 Wong, Rhedyn       15 U.T.S Northe            30.19m        
      27.47m  29.64m  30.19m  29.34m                                   
  7 #38823 Hemakumara, Elian  15 Parramatta C            29.85m        
      28.29m  28.83m  29.85m  29.27m                                   
  8       Blume, Melissa      15 Mingara                 29.40m        
      27.42m  29.40m  26.49m  FOUL                                     
  9 #35121 Prentice, Bronte   15 Trinity Athl            23.86m        
      FOUL  23.86m  FOUL                                               
 -- #45526 Polikowski, Emma   15 Sydney Pacific             DNS        

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 290  Women Triple Jump U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #44610 Dimech, Olivia     15 Asics Wests             11.67m   0.7       
     11.48m(0.4) 11.33m(+0.0) 11.67m(0.7) 11.24m(-2.0)                      
  2 #44808 Hallam, Charlie    15 Sutherland D            11.20m  +0.0       
     FOUL(1.7) 11.06m(+0.0) 11.00m(2.8) 11.20m(+0.0)                        
  3 #44285 Guerrera, Gabriel  15 Randwick Bot            11.09m  -0.2       
     FOUL(1.2) FOUL(0.9) 10.73m(0.7) 11.09m(-0.2)                           
  4 #38405 Omage, Abigail     15 Trinity Athl            10.99m  -0.5       
     10.41m(+0.0) 10.81m(+0.0) 10.56m(+0.0) 10.99m(-0.5)                    
  5 #41698 Corderoy, Hayley   15 Mingara                 10.83m   0.7       
     10.19m(+0.0) 10.33m(+0.0) 10.83m(0.7) 10.68m(0.1)                      
  6 #40236 Kasozi, Lauryn     15 Campbelltown            10.37m  -2.4       
     10.13m(1.1) 10.30m(+0.0) 9.23m(1.2) 10.37m(-2.4)                       
 -- #39820 Hunter, Teagan     15 Westfields                 DNS   NWI       
 -- #42548 Hillhouse, Chelse  15 Southlakes A               DNS   NWI       

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 52  Women Long Jump U16
============================================================================
State Record: R 6.45m  1982        Nicole Boegman, RVW                      
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1       Bond, Sienna        15 U.T.S Northe             5.54m   0.1       
     FOUL(2.1) 5.20m(+0.0) 5.36m(1.3) 5.54m(0.1)                            
  2 #44808 Hallam, Charlie    15 Sutherland D             5.28m   1.1       
     5.00m(+0.0) FOUL(1.4) 5.03m(1.0) 5.28m(1.1)                            
  3 #44610 Dimech, Olivia     15 Asics Wests              5.22m   1.0       
     5.07m(0.2) 4.97m(2.1) 5.22m(1.0) 5.20m(-0.5)                           
  4 #40236 Kasozi, Lauryn     15 Campbelltown             5.20m  +0.0       
     5.05m(0.5) 5.20m(+0.0) 5.18m(0.7) 5.17m(1.1)                           
  5 #42499 George, Sukontha   15 Macquarie Hunter         5.10m  -1.0       
     4.89m(1.4) 5.10m(-1.0) 4.80m(1.3) 5.10m(0.5)                           
  6 #38405 Omage, Abigail     15 Trinity Athl             5.10m   0.5       
     4.93m(0.4) 4.98m(-1.9) FOUL(2.2) 5.10m(0.5)                            
  7 # 1260 ji, milan          15 Trinity Athl             5.07m   0.9       
     5.07m(0.9) 4.24m(-0.4) 4.58m(0.4) 4.68m(1.3)                           
  8 #41698 Corderoy, Hayley   15 Mingara                  4.97m   1.7       
     4.84m(-0.3) 4.95m(-0.1) 4.97m(1.7) 4.68m(2.3)                          
  9 #39820 Hunter, Teagan     15 Westfields               4.97m  +0.0       
     4.92m(2.9) 4.97m(+0.0) 4.87m(3.5)                                      
 10 #42660 Worsfold, Brianna  15 Cherrybrook              4.78m   1.5       
     4.71m(1.9) 4.61m(1.1) 4.78m(1.5)                                       
 11 #43400 Friesendorff, Mia  15 Campbelltown             4.76m   1.3       
     4.60m(-0.3) 4.76m(1.3) 4.73m(1.0)                                      
 -- # 2573 Sommer, Annika     15 Newcastle Fl               DNS   NWI       
 -- #44285 Guerrera, Gabriel  15 Randwick Bot               DNS   NWI       
 -- #38614 Lowe, Jasmine      15 Epping Distr               DNS   NWI       

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 148  Women Pole Vault U16
=======================================================================
State Record: R 3.56m  2013        Elizabeth Baral, ASW                
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #39870 Malakovski, Emily  15 Westfields               2.00m        
     1.80 2.00 2.20                                                    
        O   XO  XXX                                                    

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 278  Women High Jump U16
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #44610 Dimech, Olivia     15 Asics Wests              1.68m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.68 1.70                      
        P    P    O    O  XXO    O    O    O  XXX                      
  2 #39870 Malakovski, Emily  15 Westfields               1.63m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66                                
        P    P   XO    O  XXO   XO  XXX                                
  3 # 1260 ji, milan          15 Trinity Athl             1.63m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66                                
        P    O    O   XO    O  XXO  XXX                                
  4 #37843 Bell, Karina       15 Trinity Athl             1.60m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63                                     
        P    P    O    O    O  XXX                                     
  5 #41698 Corderoy, Hayley   15 Mingara                  1.55m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                          
        P    P    O    O  XXX                                          
  5 #37819 Ramsey, Holly      15 Illawong Rev             1.55m        
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60                                          
        O    O    O    O  XXX                                          
  7 #37871 Paice, Sophie      15 Illawong Rev             1.45m        
     1.40 1.45 1.50                                                    
        O    O  XXX                                                    
  8 #38279 Pokorny, Alana     15 Illawong Rev             1.40m        
     1.40 1.45                                                         
       XO  XXX                                                         
 -- #42548 Hillhouse, Chelse  15 Southlakes A               DNS        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 81  Women 3000 m Race Walk U16
=======================================================================
State Record: R 12:43.00  1997        Michelle French, NEP             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1       Duguid, India       15 Mingara               14:42.99        
  2 #38790 Thomas, Emma       15 Parramatta C          15:07.83        
  3 #39429 Laytham, Tara      15 Sydney Pacific        15:17.71        
  4 #39864 Farrell, Isabella  15 Campbelltown          16:04.28        
  5 #41549 Dunne, Izabella    15 Mingara               16:11.78        
  6 #42595 Wheeler, Paige     15 Westlakes             16:18.99        
  7 #43641 Varga-Strike, Zso  15 Hills Distri          19:46.29        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 193  Women 2000 m Steeplechase 76.2cm U16
=======================================================================
State Record: R 6:57.66  2013        Rosei-May Davidson, IBS           
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 # 2613 Kalamvokis, Alexi  15 Illawong Rev           7:13.99        
  2 #  832 Holmes, Keeley     15 Sydney Athle           7:48.23        
  3 #40288 Richter, Catherin  15 Hills Distri           7:52.90        
  4 # 2621 McGivern, Allegra  15 Randwick Bot           8:01.69        
  5       Martin, Jordyn      15 Kembla Joggers Inc.    8:02.27        
  6 # 1973 Carey, Eloise      15 St George District     8:08.95        
  7 #39009 Barron, Elli       15 Ryde Centre            8:10.94        
  8 # 2526 Wickham, Holly     15 Sydney Strid           8:28.20        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 119  Women 1500 m U16
=======================================================================
State Record: R 4:20.24  2015        Catherine Miller, ASW             
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #38262 Alexander, Lucy    15 Sutherland D           4:42.69        
  2 # 2613 Kalamvokis, Alexi  15 Illawong Rev           4:44.37        
  3 #  716 Winward, Lily      15 Bankstown Sp           4:45.52        
  4 #39527 Fry, Mia           15 U.T.S Northe           4:46.82        
  5 #39461 Nathanael, Mercy   15 Sydney Strid           4:48.50        
  6 #  847 Arnott, Charlie    15 Sydney Strid           4:49.34        
  7 #39618 Gocher, Jessica    15 RunCrew                4:59.83        
  8 # 1489 Wegenaar, Hanneke  15 Sydney Strid           5:18.09        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 244  Women 800 Metres U16
=======================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Blume, Melissa            15 Mingara                2:15.28        
  2 #35200 Rand, Ada          15 St George District     2:15.33        
  3 #716 Winward, Lily        15 Bankstown Sp           2:18.38        
  4 #39494 Brandon-Cooper, J  15 Sydney Strid           2:21.32        
  5 #39527 Fry, Mia           15 U.T.S Northe           2:21.88        
  6 #38262 Alexander, Lucy    15 Sutherland D           2:22.16        
  7 #847 Arnott, Charlie      15 Sydney Strid           2:24.87        
  8 #39461 Nathanael, Mercy   15 Sydney Strid           2:25.82        
  9 #821 Needham, Jess        15 Asics Wests            2:27.56        
 10 #39618 Gocher, Jessica    15 RunCrew                2:27.61        
 11 #40039 Dalrymple, Holly   15 Hills Distri           2:31.77        
 12 #39371 Williams, Lara     15 U.T.S Northe           2:37.08        

       2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020        
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 138  Women 400 m U16
=======================================================================
State Record: R 53.90  2013        Jessica Thornton, SOS               
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   56.78        
  2 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             57.21        
  3 #  825 Campbell, Paige G  15 Campbelltown             58.62        
  4 #35200 Rand, Ada          15 St George District       59.82        
  5 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             60.81        
  6 #39371 Williams, Lara     15 U.T.S Northe             61.27        
  7 #35986 Wheadon, Emma      15 Asics Wests              61.40        
  8       Blume, Melissa      15 Mingara                  61.94        
  9 #40039 Dalrymple, Holly   15 Hills Distri             62.84        
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 225  Women 200 Metres U16
============================================================================
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #42456 Lewis, Torrie      15 Macquarie Hunter         24.10  -0.7       
  2 #39244 Inkster, Olivia    15 U.T.S Northe             24.31  -0.7       
  3 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             24.73  -0.7       
  4 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             24.86  -0.7       
  5 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   25.27  -0.7       
  6 Stoilova, Aleksandra      15 Westfields               25.48  -0.7       
  7 #2393 Windshuttle, Angel  15 Bankstown Sp             26.48  -0.7       
  8 #825 Campbell, Paige G    15 Campbelltown             26.64  -0.7       
  9 #44486 Pollard, Jemma     15 Kotara South             27.26  -0.7       
Photofinish Image

          2020 NSW Junior Championships - 21/02/2020 to 23/02/2020          
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 107  Women 100 m U16
============================================================================
State Record: R 11.3h  1976        Debbie Wells, NGL                        
    Comp#  Name                 Age Team                Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 #39290 Taylor, Gabriella  15 U.T.S Northe             12.17   0.3       
  2       Stoilova, Aleksand  15 Westfields               12.23   0.3       
  3 #38200 Lee, Emma          15 Sutherland D             12.23   0.3       
  4 #35600 Bennetts, Alesha   15 Mudgee                   12.33   0.3       
  5 #42467 Xavier, Amber      15 Macquarie Hunter         12.57   0.3       
  6 #37103 Newton, Ebony      15 Raymond Terrace          12.75   0.3       
  7 #42085 Barnard, Chantell  15 Campbelltown             12.79   0.3       
  8 #37860 Watson, Amy        15 Illawong Rev             12.80   0.3       
  9 # 2393 Windshuttle, Ange  15 Bankstown Sp             12.88   0.3       
 10 #35141 Richards, Alexand  15 Balmain                  12.98   0.3       
Photofinish Image

My UTS Norths