All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 25 Men 100 Metre Ambulant ================================================================ Title Holder: 11.61 6/03/2021 Sammy Muamba (T20), Hills Dis Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.6 1 Christiansen - T37, Mitc 25 Grafton Athl 12.74q 86.73% 2 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 12.21q 85.75% 3 Carr - T20/F20, Blake 28 Macquarie Hu 12.69q 82.51% 4 Seki - T37, Shunsuke 18 Japan 13.85q 79.78% 5 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 15.20q 77.43% 6 Tominaga - T37, Kohei 28 Japan 14.68 75.27% 7 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 16.54 70.86% Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Tirado - T13, James 20 University o 11.90q 87.90% 2 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 12.30q 85.12% 3 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 14.06q 83.71% 4 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 13.37q 78.31% 5 Mitchell - T38, Patrick 25 Athletics Wo 14.07 76.33% 6 Singh - T46, Ashwin 32 India 13.95 74.70% ======================================================================== Title Holder: 11.61 6/03/2021 Sammy Muamba (T20), Hills Distri Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Tirado - T13, James 20 University o 11.90q -0.5 2 87.90% 2 Christiansen - T37, Mitc 25 Grafton Athl 12.74q -0.6 1 86.73% 3 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 12.21q -0.6 1 85.75% 4 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 12.30q -0.5 2 85.12% 5 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 14.06q -0.5 2 83.71% 6 Carr - T20/F20, Blake 28 Macquarie Hu 12.69q -0.6 1 82.51% 7 Seki - T37, Shunsuke 18 Japan 13.85q -0.6 1 79.78% 8 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 13.37q -0.5 2 78.31% 9 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 15.20q -0.6 1 77.43% 10 Mitchell - T38, Patrick 25 Athletics Wo 14.07 -0.5 2 76.33% 11 Tominaga - T37, Kohei 28 Japan 14.68 -0.6 1 75.27% 12 Singh - T46, Ashwin 32 India 13.95 -0.5 2 74.70% 13 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 16.54 -0.6 1 70.86%
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 57 Men 200 Metre Ambulant ================================================================ Title Holder: 23.29 2021 Sammy Muamba, Hills District Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.7 1 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 24.14q 88.86% 2 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 25.29q 84.82% 3 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 28.60q 80.56% 4 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 27.31q 78.54% 5 Parker - T20, Edward 20 U.T.S. North 27.60q 77.72% Heat 2 Preliminaries Wind: 0.9 1 Tirado - T13, James 20 University o 24.22q 86.91% 2 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 30.00q 76.80% 3 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 35.40q 66.44% ======================================================================== Title Holder: 23.29 2021 Sammy Muamba, Hills District Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 24.14q 0.7 1 88.86% 2 Tirado - T13, James 20 University o 24.22q 0.9 2 86.91% 3 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 25.29q 0.7 1 84.82% 4 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 28.60q 0.7 1 80.56% 5 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 27.31q 0.7 1 78.54% 6 Parker - T20, Edward 20 U.T.S. North 27.60q 0.7 1 77.72% 7 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 30.00q 0.9 2 76.80% 8 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 35.40q 0.9 2 66.44%
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 56 Women 200 Metre Ambulant ================================================================ Title Holder: 31.60 7/03/2021 Lainee Harrison (T37), Macqua Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 2.2 1 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 30.82q 91.53% 2 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 29.97q 83.45% 3 Osborne - T47, Ella 18 Newcastle Runners 30.22q 80.91% 4 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 39.52q 71.38% 5 Tran - T37/F37, Charlize 16 Hills Distri 40.32 67.24% Heat 2 Preliminaries Wind: 2.5 1 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 44.77q 90.46% 2 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 28.27q 88.47% 3 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 32.12q 84.40% 4 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 33.61q 83.93% 5 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 29.84q 83.81% ======================================================================== Title Holder: 31.60 7/03/2021 Lainee Harrison (T37), Macquarie Hu Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 30.82q 2.2 1 91.53% 2 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 44.77q 2.5 2 90.46% 3 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 28.27q 2.5 2 88.47% 4 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 32.12q 2.5 2 84.40% 5 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 33.61q 2.5 2 83.93% 6 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 29.84q 2.5 2 83.81% 7 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 29.97q 2.2 1 83.45% 8 Osborne - T47, Ella 18 Newcastle Runners 30.22q 2.2 1 80.91% 9 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 39.52q 2.2 1 71.38% 10 Tran - T37/F37, Charlize 16 Hills Distri 40.32 2.2 1 67.24%
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 24 Women 100 Metre Ambulant ================================================================ Title Holder: 14.27 6/03/2021 Karlee Symonds (T11), Athleti Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.9 1 Pardy - T38, Ella 32 Western Australia 13.71q 90.30% 2 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 15.57q 87.86% 3 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 15.57q 84.14% 4 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 16.30q 83.93% 5 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 14.69q 81.08% 6 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 18.14 75.41% 7 Giddings - T35/F35, Summ 20 Hills Distri 19.19 69.98% Heat 2 Preliminaries Wind: -1.1 1 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 13.71q 86.87% 2 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 20.44q 86.59% 3 Cooper - T38, Indiana 17 Kooringal -W 14.75q 83.93% 4 Harrison - T37, Lainee 18 Macquarie Hu 15.69q 83.49% 5 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 15.09 78.93% 6 Boyland - T20/F20, Rosie 21 Athletics Wo 16.77 71.02% 7 Tran - T37/F37, Charlize 16 Hills Distri 18.66 70.20% ======================================================================== Title Holder: 14.27 6/03/2021 Karlee Symonds (T11), Athletics Wo Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Pardy - T38, Ella 32 Western Australia 13.71q -0.9 1 90.30% 2 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 15.57q -0.9 1 87.86% 3 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 13.71q -1.1 2 86.87% 4 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 20.44q -1.1 2 86.59% 5 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 15.57q -0.9 1 84.14% 6 Cooper - T38, Indiana 17 Kooringal -W 14.75q -1.1 2 83.93% 6 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 16.30q -0.9 1 83.93% 8 Harrison - T37, Lainee 18 Macquarie Hu 15.69q -1.1 2 83.49% 9 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 14.69q -0.9 1 81.08% 10 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 15.09 -1.1 2 78.93% 11 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 18.14 -0.9 1 75.41% 12 Boyland - T20/F20, Rosie 21 Athletics Wo 16.77 -1.1 2 71.02% 13 Tran - T37/F37, Charlize 16 Hills Distri 18.66 -1.1 2 70.20% 14 Giddings - T35/F35, Summ 20 Hills Distri 19.19 -0.9 1 69.98%
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 11 Men 1500 Metre Open ================================================================ State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Title Holder: 3:47.21 6/03/2021 Tomas Palfrey, Bankstown Sp Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Burgess, Joe 26 Sydney Unive 3:51.73Q 2 Myers, Cameron 16 Australian C 3:51.99Q 3 Hart, Hamish 18 Knox Grammar School 3:52.77Q 4 Ryan, Joseph 27 Randwick Bot 3:53.89q 5 Hince, Luke 20 Kembla Joggers Inc. 3:55.24q 6 Langdon - T38, Reece 26 Australian C 3:55.64q 7 Girard, Marc 17 St Ignatius 4:10.83 8 Dawson, Matt 37 Delta Runnin 4:10.98 9 Hanna, Ashton 18 Ryde Athleti 4:13.49 10 Larkin, Casper 17 Blue Mountai 4:21.90 11 Peeters, Daniel 20 Camden Athle 4:26.85 12 Mudie, Nathan 20 Bankstown Sp 4:27.98 13 Dhaliwal, Chamkaur 49 Athletics East 4:32.44 14 He, Oliver 22 Sydney Unive 4:47.93 -- Austin-Cray, Will 29 Delta Runnin DNF Heat 2 Preliminaries 1 Whiteley, Connor 23 Sydney Unive 3:57.91Q 2 Pyke, Adam 27 Bankstown Sp 3:58.05Q 3 Cantlon, Patrick 19 Trinity Athl 3:58.15Q 4 Habler, Bailey 18 Randwick Bot 3:58.31 5 Newell, Richard 29 Randwick Bot 4:01.32 6 Christian, Theo 18 Trinity Athl 4:05.36 7 Shiell, Samuel 28 Run Crew 4:08.22 8 Levay, Luke 18 Australian C 4:09.49 9 Virgona, Thomas 20 Trinity Athl 4:11.42 10 Kenzie - T38, Deon 26 Tasmania 4:12.37 11 Krecklenberg, Noah 21 Run Crew 4:14.35 12 Moloney, Ben 16 Trinity Athl 4:15.85 13 Baker, David 22 Camden Athle 4:17.78 14 Boomkamp, Maximilian 18 Hornsby Dist 4:18.72 15 Healey, Seth 39 Sutherland D 4:22.69 Heat 3 Preliminaries 1 Music, Stefan 24 Randwick Bot 3:53.47Q 2 Davies, Tom 21 Sydney Unive 3:55.71Q 3 Thomas, Ben 18 Randwick Bot 3:55.85Q 4 Schaap, Harm 20 Bankstown Sp 3:58.57 5 Saunders, Philo 46 Australian C 3:59.91 6 Mcphillips, Finlay 22 Kembla Joggers Inc. 4:01.15 7 Longworth, Hamish 20 Bankstown Sp 4:02.65 8 Gair, William 21 Sutherland D 4:03.03 9 Bounty - T/F38, Daniel 21 Queensland 4:08.77 10 Booth-Martinez, Maximus 20 Orange Runners Club 4:09.56 11 Frykberg, Ryan 17 Cherrybrook 4:10.14 12 Brasington, Sebastian 20 Victoria 4:10.80 13 Jurd, Harrison 21 Sutherland D 4:22.81 14 Macdonell, Ryan 30 Sydney Unive 4:24.23 15 Healy, James 27 Sydney Unive 4:26.88 =================================================================== State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Title Holder: 3:47.21 6/03/2021 Tomas Palfrey, Bankstown Sp Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Burgess, Joe 26 Sydney Unive 3:51.73Q 1 2 Music, Stefan 24 Randwick Bot 3:53.47Q 3 3 Whiteley, Connor 23 Sydney Unive 3:57.91Q 2 4 Myers, Cameron 16 Australian C 3:51.99Q 1 5 Davies, Tom 21 Sydney Unive 3:55.71Q 3 6 Pyke, Adam 27 Bankstown Sp 3:58.05Q 2 7 Hart, Hamish 18 Knox Grammar School 3:52.77Q 1 8 Thomas, Ben 18 Randwick Bot 3:55.85Q 3 9 Cantlon, Patrick 19 Trinity Athl 3:58.15Q 2 10 Ryan, Joseph 27 Randwick Bot 3:53.89q 1 11 Hince, Luke 20 Kembla Joggers Inc. 3:55.24q 1 12 Langdon - T38, Reece 26 Australian C 3:55.64q 1 13 Habler, Bailey 18 Randwick Bot 3:58.31 2 14 Schaap, Harm 20 Bankstown Sp 3:58.57 3 15 Saunders, Philo 46 Australian C 3:59.91 3 16 Mcphillips, Finlay 22 Kembla Joggers Inc. 4:01.15 3 17 Newell, Richard 29 Randwick Bot 4:01.32 2 18 Longworth, Hamish 20 Bankstown Sp 4:02.65 3 19 Gair, William 21 Sutherland D 4:03.03 3 20 Christian, Theo 18 Trinity Athl 4:05.36 2 21 Shiell, Samuel 28 Run Crew 4:08.22 2 22 Bounty - T/F38, Daniel 21 Queensland 4:08.77 3 23 Levay, Luke 18 Australian C 4:09.49 2 24 Booth-Martinez, Maximus 20 Orange Runners Club 4:09.56 3 25 Frykberg, Ryan 17 Cherrybrook 4:10.14 3 26 Brasington, Sebastian 20 Victoria 4:10.80 3 27 Girard, Marc 17 St Ignatius 4:10.83 1 28 Dawson, Matt 37 Delta Runnin 4:10.98 1 29 Virgona, Thomas 20 Trinity Athl 4:11.42 2 30 Kenzie - T38, Deon 26 Tasmania 4:12.37 2 31 Hanna, Ashton 18 Ryde Athleti 4:13.49 1 32 Krecklenberg, Noah 21 Run Crew 4:14.35 2 33 Moloney, Ben 16 Trinity Athl 4:15.85 2 34 Baker, David 22 Camden Athle 4:17.78 2 35 Boomkamp, Maximilian 18 Hornsby Dist 4:18.72 2 36 Larkin, Casper 17 Blue Mountai 4:21.90 1 37 Healey, Seth 39 Sutherland D 4:22.69 2 38 Jurd, Harrison 21 Sutherland D 4:22.81 3 39 Macdonell, Ryan 30 Sydney Unive 4:24.23 3 40 Peeters, Daniel 20 Camden Athle 4:26.85 1 41 Healy, James 27 Sydney Unive 4:26.88 3 42 Mudie, Nathan 20 Bankstown Sp 4:27.98 1 43 Dhaliwal, Chamkaur 49 Athletics East 4:32.44 1 44 He, Oliver 22 Sydney Unive 4:47.93 1 -- Austin-Cray, Will 29 Delta Runnin DNF 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 20 Men 800 Metre Open ================================================================ State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Title Holder: 1:49.83 7/03/2021 Benjamin Quinn, University Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Jeffreson, Charlie 18 The Kings 1:52.23Q 2 Musgrove, Cameron 24 Australian C 1:52.35q 3 Shields, Kane 18 Balmain Athl 1:52.75q 4 Dickinson, Robert 23 Bankstown Sp 1:52.95 5 Furminger, Corey 26 U.T.S. North 1:52.99 6 Laurendet, Rohan 26 Illawong Rev 1:55.91 7 Baulch, Joshua 21 Illawarra Bl 2:01.54 8 Elbourne, Brody 18 Randwick Bot 2:04.01 9 Vidaic, Oliver 21 Australian C 2:05.85 Heat 2 Preliminaries 1 Cohen, Mason 26 U.T.S. North 1:51.53Q 2 Healey, James 19 Kembla Joggers Inc. 1:52.10q 3 Gill, Jayden 18 The Kings 1:53.26 4 Jagger, Benjamin 24 Bankstown Sp 1:53.66 5 Pettigrew, Alex 30 U.T.S. North 1:53.93 6 Kendrick-Little, Tim 22 Sydney Pacif 1:55.20 7 Hammond, Kai 20 St. George D 1:55.21 8 Krecklenberg, Noah 21 Run Crew 1:59.57 9 Bartholomaeus, James 21 Australian C 2:03.25 Heat 3 Preliminaries 1 Young, Luke 21 Newcastle Flyers 1:52.03Q 2 Mcgown, Riley 26 Australian C 1:52.26q 3 Rosin, Max 20 Australian C 1:53.37 4 John, Taylor 25 U.T.S. North 1:54.24 5 Gill, Cameron 20 Balmain Athl 1:55.65 6 Wilson, Mitchell 27 Victoria 1:56.36 7 Burnett, Cameron 17 Run Crew 1:57.84 8 Pursey, Oscar 23 Sydney Unive 1:58.52 9 Jurd, Harrison 21 Sutherland D 2:01.71 10 Schweinheim, William 22 Mingara Athl 2:17.04 Heat 4 Preliminaries 1 Todd, Hayden 17 Australian C 1:51.41Q 2 Perrott, Jye 24 U.T.S. North 1:52.35q 3 March, Tom 19 Newcastle Flyers 1:52.79 4 Burns, Callum 22 Australian C 1:53.34 5 Muston, Ben 23 Sydney Pacif 1:55.04 6 Jones, Benjamin 18 Trinity Athl 1:55.50 7 Halls, Brett 44 Run Crew 1:59.60 8 Brown, Hayden 22 Bankstown Sp 1:59.76 9 Booth-Martinez, Maximus 20 Orange Runners Club 2:00.46 10 Raptis, Paul 24 Bankstown Sp 2:01.99 11 Brasington, Sebastian 20 Victoria 2:02.36 =================================================================== State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Title Holder: 1:49.83 7/03/2021 Benjamin Quinn, University o Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Todd, Hayden 17 Australian C 1:51.41Q 4 2 Cohen, Mason 26 U.T.S. North 1:51.53Q 2 3 Young, Luke 21 Newcastle Flyers 1:52.03Q 3 4 Jeffreson, Charlie 18 The Kings 1:52.23Q 1 5 Healey, James 19 Kembla Joggers Inc. 1:52.10q 2 6 Mcgown, Riley 26 Australian C 1:52.26q 3 7 Musgrove, Cameron 24 Australian C 1:52.35q 1 7 Perrott, Jye 24 U.T.S. North 1:52.35q 4 9 Shields, Kane 18 Balmain Athl 1:52.75q 1 10 March, Tom 19 Newcastle Flyers 1:52.79 4 11 Dickinson, Robert 23 Bankstown Sp 1:52.95 1 12 Furminger, Corey 26 U.T.S. North 1:52.99 1 13 Gill, Jayden 18 The Kings 1:53.26 2 14 Burns, Callum 22 Australian C 1:53.34 4 15 Rosin, Max 20 Australian C 1:53.37 3 16 Jagger, Benjamin 24 Bankstown Sp 1:53.66 2 17 Pettigrew, Alex 30 U.T.S. North 1:53.93 2 18 John, Taylor 25 U.T.S. North 1:54.24 3 19 Muston, Ben 23 Sydney Pacif 1:55.04 4 20 Kendrick-Little, Tim 22 Sydney Pacif 1:55.20 2 21 Hammond, Kai 20 St. George D 1:55.21 2 22 Jones, Benjamin 18 Trinity Athl 1:55.50 4 23 Gill, Cameron 20 Balmain Athl 1:55.65 3 24 Laurendet, Rohan 26 Illawong Rev 1:55.91 1 25 Wilson, Mitchell 27 Victoria 1:56.36 3 26 Burnett, Cameron 17 Run Crew 1:57.84 3 27 Pursey, Oscar 23 Sydney Unive 1:58.52 3 28 Krecklenberg, Noah 21 Run Crew 1:59.57 2 29 Halls, Brett 44 Run Crew 1:59.60 4 30 Brown, Hayden 22 Bankstown Sp 1:59.76 4 31 Booth-Martinez, Maximus 20 Orange Runners Club 2:00.46 4 32 Baulch, Joshua 21 Illawarra Bl 2:01.54 1 33 Jurd, Harrison 21 Sutherland D 2:01.71 3 34 Raptis, Paul 24 Bankstown Sp 2:01.99 4 35 Brasington, Sebastian 20 Victoria 2:02.36 4 36 Bartholomaeus, James 21 Australian C 2:03.25 2 37 Elbourne, Brody 18 Randwick Bot 2:04.01 1 38 Vidaic, Oliver 21 Australian C 2:05.85 1 39 Schweinheim, William 22 Mingara Athl 2:17.04 3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 6 Men 400 Metre Open ================================================================ State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Title Holder: 46.40 6/03/2021 Ian Halpin, Bankstown Sp Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Solomon, Steven 29 Randwick Bot 45.28Q 2 Webb, Liam 23 University o 47.71q 3 Nketia Junior, Augustine 19 Australian C 48.91 4 Holmes, Max 19 University o 49.44 5 Jeffery, Aaron 24 U.T.S. North 49.84 6 Clarke, Oliver 23 Mingara Athl 50.26 7 Lynch, Jack 20 Sydney Unive 51.21 8 Zilifian, Christopher 18 U.T.S. North 51.78 9 Samsa, Daniel 26 Bankstown Sp 52.93 Heat 2 Preliminaries 1 Halpin, Ian 29 Bankstown Sp 46.21Q 2 Mcpaul, James 23 Athletics Wo 48.01q 3 Van Ratingen, Luke 21 U.T.S. North 48.54q 4 Fleming, Hayden 21 Sydney Unive 49.49 5 Hall, Eli 23 University o 50.91 6 Peter, Abiatara 19 Campbelltown 51.12 7 Mould, David 23 University o 51.27 8 Bradshaw, Joseph 26 Newcastle Runners 51.47 9 Thanujan, Yadavan 19 University o 62.35 Heat 3 Preliminaries 1 Smith, Jamee 22 Illawong Rev 47.59Q 2 Sanki, Timothy 18 U.T.S. North 48.51q 3 Yang, Chris 20 St. George D 49.28 4 Livirizzi, Chris 25 Illawong Rev 50.00 5 Carter, Ben 22 U.T.S. North 50.34 6 Baker, Jack 18 U.T.S. North 51.22 7 O'Hara, Patrick 17 St Ignatius 51.51 8 Karthigeyan, Giri 18 The Kings 53.90 -- Bell, Keegan 21 U.T.S. North DNF Heat 4 Preliminaries 1 Donaldson, Nicholas 20 Australian C 47.07Q 2 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 47.61q 3 Kermond, James 26 Bankstown Sp 49.22 4 Glascott, Thomas 22 U.T.S. North 49.82 5 Ash, Lachlan 21 Campbelltown 49.91 6 King, Michael 17 Trinity Athl 50.19 7 Burns, Ewan 19 Sydney Pacif 50.40 8 Flynn, Zachary 17 Sydney Pacif 51.91 9 Raptis, Paul 24 Bankstown Sp 54.78 =================================================================== State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Title Holder: 46.40 6/03/2021 Ian Halpin, Bankstown Sp Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Solomon, Steven 29 Randwick Bot 45.28Q 1 2 Halpin, Ian 29 Bankstown Sp 46.21Q 2 3 Donaldson, Nicholas 20 Australian C 47.07Q 4 4 Smith, Jamee 22 Illawong Rev 47.59Q 3 5 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 47.61q 4 6 Webb, Liam 23 University o 47.71q 1 7 Mcpaul, James 23 Athletics Wo 48.01q 2 8 Sanki, Timothy 18 U.T.S. North 48.51q 3 9 Van Ratingen, Luke 21 U.T.S. North 48.54q 2 10 Nketia Junior, Augustine 19 Australian C 48.91 1 11 Kermond, James 26 Bankstown Sp 49.22 4 12 Yang, Chris 20 St. George D 49.28 3 13 Holmes, Max 19 University o 49.44 1 14 Fleming, Hayden 21 Sydney Unive 49.49 2 15 Glascott, Thomas 22 U.T.S. North 49.82 4 16 Jeffery, Aaron 24 U.T.S. North 49.84 1 17 Ash, Lachlan 21 Campbelltown 49.91 4 18 Livirizzi, Chris 25 Illawong Rev 50.00 3 19 King, Michael 17 Trinity Athl 50.19 4 20 Clarke, Oliver 23 Mingara Athl 50.26 1 21 Carter, Ben 22 U.T.S. North 50.34 3 22 Burns, Ewan 19 Sydney Pacif 50.40 4 23 Hall, Eli 23 University o 50.91 2 24 Peter, Abiatara 19 Campbelltown 51.12 2 25 Lynch, Jack 20 Sydney Unive 51.21 1 26 Baker, Jack 18 U.T.S. North 51.22 3 27 Mould, David 23 University o 51.27 2 28 Bradshaw, Joseph 26 Newcastle Runners 51.47 2 29 O'Hara, Patrick 17 St Ignatius 51.51 3 30 Zilifian, Christopher 18 U.T.S. North 51.78 1 31 Flynn, Zachary 17 Sydney Pacif 51.91 4 32 Samsa, Daniel 26 Bankstown Sp 52.93 1 33 Karthigeyan, Giri 18 The Kings 53.90 3 34 Raptis, Paul 24 Bankstown Sp 54.78 4 35 Thanujan, Yadavan 19 University o 62.35 2 -- Bell, Keegan 21 U.T.S. North DNF 3
Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 61 Men 200 Metre Open ================================================================ State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Title Holder: 21.03 7/03/2021 Joshua Azzopardi, Camden Athl Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.0 1 Despard, Jacob 26 Tasmania 21.00Q 2 Fullerton, Harry 24 Sydney Unive 21.68 3 Glavocih, Tyler 21 Queensland 21.74 4 Jeffery, Aaron 24 U.T.S. North 22.24 5 Vane-Tempest, Jack 24 Mingara Athl 23.10 6 Striegher, Damon 19 Woolgoolga A 23.18 7 O'Hara, Patrick 17 St Ignatius 23.26 8 Mckenzie, Nicholas 20 Epping Distr 23.95 9 Baskaran, Baarath 21 Mounties Ath 24.70 Heat 2 Preliminaries Wind: 1.0 1 Asim, Abdoulie 30 U.T.S. North 21.13Q 2 Webb, Liam 23 University o 21.63 3 Mcpaul, James 23 Athletics Wo 22.30 4 Winsor, Matthew 24 Mingara Athl 22.37 4 Hinton, Malek 27 U.T.S. North 22.37 6 Yang, Chris 20 St. George D 22.66 7 Giallanza, Nathaniel 21 Sydney Unive 23.13 8 Terley, Jamie 43 U.T.S. North 25.06 9 Thanujan, Yadavan 19 University o 29.32 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.5 1 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 21.54Q 2 Jeffrey, Michael 22 Sydney Unive 21.81 3 Tucker, Thomas 21 Sydney Unive 22.13 4 Faulkner, Jonty 20 Illawarra Bl 22.18 5 Mccann, Liam 23 Illawong Rev 22.32 6 Dinnell, Liam 18 St Ignatius 22.96 7 Vukovic, Evan 16 Asics Wests 23.64 8 Mcewan, Clinton 30 U.T.S. North 23.69 Heat 4 Preliminaries Wind: 4.1 1 Hanna, Michael 22 Illawong Rev 21.24Q 2 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 21.50 3 Mizzi, James 23 Mounties Ath 22.12 4 Hall, Eli 23 University o 22.49 5 Mclean, Lachlan 34 Hills Distri 22.62 6 Thompson, Jordan 19 Hills Distri 22.96 7 Hayashi, Sean 24 Sydney Pacif 23.57 8 Pellow, Tom 20 Cherrybrook 23.78 Heat 5 Preliminaries Wind: -1.0 1 Moir, Sebastien 22 Trinity Athl 21.67Q 2 Bate, Nicholas 27 Epping Distr 21.73 3 Zaineddine, Zac 22 Westfields 22.32 4 Duggan, Ethan 19 Nepean Distr 22.52 5 Noyeaux, Sean 22 St. George D 23.19 6 Kaszonyi, Lachlan 21 Camden Athle 24.18 7 Elliott, Hamish 14 St Ignatius 24.92 -- Fleming, Hayden 21 Sydney Unive DQ WA TR 16.8 Heat 6 Preliminaries Wind: 0.9 1 Goschnik, Andrew 20 St. George D 21.33Q 2 Pintaric, Oscar 21 U.T.S. North 21.66 3 Baker, Phillip 20 Campbelltown 22.09 4 Ockert, George 29 Bankstown Sp 22.19 5 Glascott, Thomas 22 U.T.S. North 22.38 6 Mould, David 23 University o 22.50 7 D'Arcy, Jack 25 Camden Athle 23.43 Heat 7 Preliminaries Wind: 2.6 1 Striegher, Ethan 20 Woolgoolga A 21.31Q 2 O'Neill, Mitchell 24 Athletics Wo 21.36q 3 Ndlovu, Ashlyn 24 U.T.S. North 21.85 4 Sharwood, Isaac 21 U.T.S. North 22.26 5 Moore, Alex 25 U.T.S. North 22.68 6 Hunt, Thomas 21 U.T.S. North 22.95 7 Vasquez, Marco 29 Sydney Unive 23.31 8 Mcmahon, Ashley 47 U.T.S. North 23.51 Heat 8 Preliminaries Wind: 3.5 1 Fokas, Mark 21 U.T.S. North 21.42Q 2 Whitehead, Hugo 23 U.T.S. North 21.53 3 Goschnik, Luke 21 St. George D 21.81 4 Ash, Lachlan 21 Campbelltown 22.24 5 Wilkinson, Charlie 18 Blue Mountai 22.31 6 Harris, Alex 17 Camden Athle 22.48 7 Baker, Jack 18 U.T.S. North 23.17 8 Brown, Justin 26 Sydney Pacif 23.29 ======================================================================== State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Title Holder: 21.03 7/03/2021 Joshua Azzopardi, Camden Athle Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Despard, Jacob 26 Tasmania 21.00Q 1.0 1 2 Asim, Abdoulie 30 U.T.S. North 21.13Q 1.0 2 3 Hanna, Michael 22 Illawong Rev 21.24Q 4.1 4 4 Striegher, Ethan 20 Woolgoolga A 21.31Q 2.6 7 5 Goschnik, Andrew 20 St. George D 21.33Q 0.9 6 6 Fokas, Mark 21 U.T.S. North 21.42Q 3.5 8 7 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 21.54Q 0.5 3 8 Moir, Sebastien 22 Trinity Athl 21.67Q -1.0 5 9 O'Neill, Mitchell 24 Athletics Wo 21.36q 2.6 7 10 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 21.50 4.1 4 11 Whitehead, Hugo 23 U.T.S. North 21.53 3.5 8 12 Webb, Liam 23 University o 21.63 1.0 2 13 Pintaric, Oscar 21 U.T.S. North 21.66 0.9 6 14 Fullerton, Harry 24 Sydney Unive 21.68 1.0 1 15 Bate, Nicholas 27 Epping Distr 21.73 -1.0 5 16 Glavocih, Tyler 21 Queensland 21.74 1.0 1 17 Goschnik, Luke 21 St. George D 21.81 3.5 8 17 Jeffrey, Michael 22 Sydney Unive 21.81 0.5 3 19 Ndlovu, Ashlyn 24 U.T.S. North 21.85 2.6 7 20 Baker, Phillip 20 Campbelltown 22.09 0.9 6 21 Mizzi, James 23 Mounties Ath 22.12 4.1 4 22 Tucker, Thomas 21 Sydney Unive 22.13 0.5 3 23 Faulkner, Jonty 20 Illawarra Bl 22.18 0.5 3 24 Ockert, George 29 Bankstown Sp 22.19 0.9 6 25 Ash, Lachlan 21 Campbelltown 22.24 3.5 8 25 Jeffery, Aaron 24 U.T.S. North 22.24 1.0 1 27 Sharwood, Isaac 21 U.T.S. North 22.26 2.6 7 28 Mcpaul, James 23 Athletics Wo 22.30 1.0 2 29 Wilkinson, Charlie 18 Blue Mountai 22.31 3.5 8 30 Zaineddine, Zac 22 Westfields 22.32 -1.0 5 30 Mccann, Liam 23 Illawong Rev 22.32 0.5 3 32 Hinton, Malek 27 U.T.S. North 22.37 1.0 2 32 Winsor, Matthew 24 Mingara Athl 22.37 1.0 2 34 Glascott, Thomas 22 U.T.S. North 22.38 0.9 6 35 Harris, Alex 17 Camden Athle 22.48 3.5 8 36 Hall, Eli 23 University o 22.49 4.1 4 37 Mould, David 23 University o 22.50 0.9 6 38 Duggan, Ethan 19 Nepean Distr 22.52 -1.0 5 39 Mclean, Lachlan 34 Hills Distri 22.62 4.1 4 40 Yang, Chris 20 St. George D 22.66 1.0 2 41 Moore, Alex 25 U.T.S. North 22.68 2.6 7 42 Hunt, Thomas 21 U.T.S. North 22.95 2.6 7 43 Dinnell, Liam 18 St Ignatius 22.96 0.5 3 43 Thompson, Jordan 19 Hills Distri 22.96 4.1 4 45 Vane-Tempest, Jack 24 Mingara Athl 23.10 1.0 1 46 Giallanza, Nathaniel 21 Sydney Unive 23.13 1.0 2 47 Baker, Jack 18 U.T.S. North 23.17 3.5 8 48 Striegher, Damon 19 Woolgoolga A 23.18 1.0 1 49 Noyeaux, Sean 22 St. George D 23.19 -1.0 5 50 O'Hara, Patrick 17 St Ignatius 23.26 1.0 1 51 Brown, Justin 26 Sydney Pacif 23.29 3.5 8 52 Vasquez, Marco 29 Sydney Unive 23.31 2.6 7 53 D'Arcy, Jack 25 Camden Athle 23.43 0.9 6 54 Mcmahon, Ashley 47 U.T.S. North 23.51 2.6 7 55 Hayashi, Sean 24 Sydney Pacif 23.57 4.1 4 56 Vukovic, Evan 16 Asics Wests 23.64 0.5 3 57 Mcewan, Clinton 30 U.T.S. North 23.69 0.5 3 58 Pellow, Tom 20 Cherrybrook 23.78 4.1 4 59 Mckenzie, Nicholas 20 Epping Distr 23.95 1.0 1 60 Kaszonyi, Lachlan 21 Camden Athle 24.18 -1.0 5 61 Baskaran, Baarath 21 Mounties Ath 24.70 1.0 1 62 Elliott, Hamish 14 St Ignatius 24.92 -1.0 5 63 Terley, Jamie 43 U.T.S. North 25.06 1.0 2 64 Thanujan, Yadavan 19 University o 29.32 1.0 2 -- Fleming, Hayden 21 Sydney Unive DQ -1.0 5 WA TR 16.8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H6


Image for H7


Image for H8


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 4 Men 100 Metre Open ================================================================ State Record: S 10.01 2021 Rohan Browning, SYU Title Holder: 10.20 6/03/2021 Rohan Browning, Sydney Unive Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.8 1 Osei-Nketia, Edward 21 Australian C 10.76Q 2 Striegher, Ethan 20 Woolgoolga A 10.94Q 3 Whitehead, Hugo 23 U.T.S. North 11.05q 4 Mizzi, James 23 Mounties Ath 11.14q 5 Scrivener, Brock 22 Athletics Wo 11.24 6 Khan, Nabill 22 Sydney Unive 11.30 7 Hinton, Malek 27 U.T.S. North 11.33 8 Thompson, Alexander 23 Hills Distri 11.71 9 Collum, Anthony 27 Bankstown Sp 11.85 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.8 1 Despard, Jacob 26 Tasmania 10.82Q 2 Fullerton, Harry 24 Sydney Unive 11.13Q 3 Pintaric, Oscar 21 U.T.S. North 11.14q 4 Wickremaratchy, Dinush 19 Newcastle Runners 11.45 5 Harris, Alex 17 Camden Athle 11.55 6 Parry, Lachlan 31 Illawarra Bl 11.62 7 Comer, Thomas 17 Asics Wests 11.67 8 Vasquez, Marco 29 Sydney Unive 11.89 9 Vukovic, Evan 16 Asics Wests 11.92 Heat 3 Preliminaries Wind: -4.0 1 Rizzo, Matt 24 Queensland 11.07Q 2 Turner, Jesse 26 Australian C 11.42Q 2 Vuong, Kenneth 32 Asics Wests 11.42Q 4 Hall, Eli 23 University o 11.63 5 Boadu, Emmanuel 19 Campbelltown 11.71 6 Kotis, James 18 The Scots College 11.75 7 Ehrlich, Lewis 36 U.T.S. North 12.19 8 Fan, Jacky 22 Sydney Unive 12.44 9 Treeby, Ben 26 Sydney Pacif 22.42 Heat 4 Preliminaries Wind: -4.1 1 Penny, Jake 26 Victoria 10.82Q 2 Jung, Jin Su 29 Sydney Unive 11.05Q 3 Goschnik, Andrew 20 St. George D 11.07q 3 Konomanyi, Michael 26 U.T.S. North 11.07q 5 Goschnik, Luke 21 St. George D 11.08q 6 Glavocih, Tyler 21 Queensland 11.19 7 Thompson, Jordan 19 Hills Distri 11.68 8 Kirk, Kieran 24 Campbelltown 11.79 9 Bradshaw, Joseph 26 Newcastle Runners 11.81 Heat 5 Preliminaries Wind: -4.4 1 Roberts, Will 23 Asics Wests 11.13Q 2 Baker, Phillip 20 Campbelltown 11.24Q 3 Bate, Nicholas 27 Epping Distr 11.25 4 Song, Neil 25 Sydney Unive 11.51 5 Lynch, Jake 31 Sydney Pacif 11.62 6 Hayashi, Sean 24 Sydney Pacif 11.87 7 Vane-Tempest, Jack 24 Mingara Athl 11.99 8 Moore, Alex 25 U.T.S. North 12.01 9 Mcewan, Clinton 30 U.T.S. North 12.22 Heat 6 Preliminaries Wind: -1.7 1 Ayoade, Joseph 18 Campbelltown 11.02Q 2 Ius, Christopher 22 Sydney Unive 11.07Q 3 Rowe, Jackson 19 Campbelltown 11.17 4 Abdon, Jethro 23 Epping Distr 11.45 5 Sharwood, Isaac 21 U.T.S. North 11.50 6 Mccann, Liam 23 Illawong Rev 11.72 7 Mcmahon, Ashley 47 U.T.S. North 11.95 8 Mckenzie, Nicholas 20 Epping Distr 12.10 9 Dowling, Ryan 43 U.T.S. North 12.32 Heat 7 Preliminaries Wind: -4.3 1 Kamara, Ismail Dudu 25 U.T.S. North 10.73Q 2 Hanna, Michael 22 Illawong Rev 11.02Q 3 Jeffrey, Michael 22 Sydney Unive 11.35 4 Bell, Fletcher 28 Armidale Ath 11.37 5 Tucker, Thomas 21 Sydney Unive 11.45 6 Davidson, Joel 23 Cherrybrook 11.82 7 Giallanza, Nathaniel 21 Sydney Unive 12.05 8 Denham, Benjamin 22 Mingara Athl 12.14 9 Thanujan, Yadavan 19 University o 15.06 10 Bruce, Christopher 20 Camden Athle 19.71 Heat 8 Preliminaries Wind: -1.3 1 Asim, Abdoulie 30 U.T.S. North 10.70Q 2 O'Neill, Mitchell 24 Athletics Wo 11.08Q 3 Faulkner, Jonty 20 Illawarra Bl 11.34 4 Duggan, Ethan 19 Nepean Distr 11.35 5 Hoyer, Brendan 28 Bankstown Sp 11.38 6 Kaszonyi, Lachlan 21 Camden Athle 11.49 7 Noyeaux, Sean 22 St. George D 11.62 8 Striegher, Damon 19 Woolgoolga A 11.90 9 Stuckey, Tiernan 32 Camden Athle 11.99 Heat 9 Preliminaries Wind: -1.0 1 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 10.78Q 2 Taylor, Samuel 21 Newcastle Runners 10.83Q 3 Munro-Laylim, Phillip 22 University o 11.15 4 Zaineddine, Zac 22 Westfields 11.19 5 Cai, Desmond 23 University o 11.24 6 Dinnell, Liam 18 St Ignatius 11.41 7 Winsor, Matthew 24 Mingara Athl 11.53 8 Palma, Iram 20 St. George D 11.70 9 Brown, Justin 26 Sydney Pacif 11.72 10 Terley, Jamie 43 U.T.S. North 12.59 Heat 10 Preliminaries Wind: -0.5 1 Coorey-Ewings, Carl 24 Epping Distr 10.77Q 2 King, Leonard 25 University o 11.04Q 3 Calvelo, Nathaniel 19 Camden Athle 11.18 4 Ockert, George 29 Bankstown Sp 11.25 5 Oikawa, Sean 19 Sydney Pacif 11.26 6 Mclean, Lachlan 34 Hills Distri 11.36 7 Olivera, Daniel 31 U.T.S. North 11.44 8 D'Arcy, Jack 25 Camden Athle 11.78 9 Vari, Alessandro 27 Sydney Unive 12.09 10 Prokopis, John 22 Sutherland D 12.18 Heat 11 Preliminaries Wind: -0.4 1 Holdsworth, Zach 25 Illawong Rev 10.72Q 2 Karabesinis, Jamie 21 University o 11.02Q 3 Wilkinson, Charlie 18 Blue Mountai 11.12q 4 Ndlovu, Ashlyn 24 U.T.S. North 11.21 5 Gunsinghe, Ruwan 30 Asics Wests 11.48 6 Jones, Aidan 17 U.T.S. North 11.78 7 Devery, Christopher 26 Illawarra Bl 11.93 8 Baskaran, Baarath 21 Mounties Ath 12.19 9 Hindmarsh, Stephen 40 Southlakes A 12.31 -- Sultana, Sebastian 17 Campbelltown DQ WA TR 16.8 ======================================================================== State Record: S 10.01 2021 Rohan Browning, SYU Title Holder: 10.20 6/03/2021 Rohan Browning, Sydney Unive Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Asim, Abdoulie 30 U.T.S. North 10.70Q -1.3 8 2 Holdsworth, Zach 25 Illawong Rev 10.72Q -0.4 11 3 Kamara, Ismail Dudu 25 U.T.S. North 10.73Q -4.3 7 4 Osei-Nketia, Edward 21 Australian C 10.76Q -1.8 1 5 Coorey-Ewings, Carl 24 Epping Distr 10.77Q -0.5 10 6 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 10.78Q -1.0 9 7 Despard, Jacob 26 Tasmania 10.82Q -1.8 2 7 Penny, Jake 26 Victoria 10.82Q -4.1 4 9 Ayoade, Joseph 18 Campbelltown 11.02Q -1.7 6 10 Rizzo, Matt 24 Queensland 11.07Q -4.0 3 11 Roberts, Will 23 Asics Wests 11.13Q -4.4 5 12 Taylor, Samuel 21 Newcastle Runners 10.83Q -1.0 9 13 Striegher, Ethan 20 Woolgoolga A 10.94Q -1.8 1 14 Karabesinis, Jamie 21 University o 11.02Q -0.4 11 14 Hanna, Michael 22 Illawong Rev 11.02Q -4.3 7 16 King, Leonard 25 University o 11.04Q -0.5 10 17 Jung, Jin Su 29 Sydney Unive 11.05Q -4.1 4 18 Ius, Christopher 22 Sydney Unive 11.07Q -1.7 6 19 O'Neill, Mitchell 24 Athletics Wo 11.08Q -1.3 8 20 Fullerton, Harry 24 Sydney Unive 11.13Q -1.8 2 21 Baker, Phillip 20 Campbelltown 11.24Q -4.4 5 22 Turner, Jesse 26 Australian C 11.42Q -4.0 3 22 Vuong, Kenneth 32 Asics Wests 11.42Q -4.0 3 24 Whitehead, Hugo 23 U.T.S. North 11.05q -1.8 1 25 Goschnik, Andrew 20 St. George D 11.07q -4.1 4 25 Konomanyi, Michael 26 U.T.S. North 11.07q -4.1 4 27 Goschnik, Luke 21 St. George D 11.08q -4.1 4 28 Wilkinson, Charlie 18 Blue Mountai 11.12q -0.4 11 29 Mizzi, James 23 Mounties Ath 11.14q -1.8 1 29 Pintaric, Oscar 21 U.T.S. North 11.14q -1.8 2 31 Munro-Laylim, Phillip 22 University o 11.15 -1.0 9 32 Rowe, Jackson 19 Campbelltown 11.17 -1.7 6 33 Calvelo, Nathaniel 19 Camden Athle 11.18 -0.5 10 34 Zaineddine, Zac 22 Westfields 11.19 -1.0 9 34 Glavocih, Tyler 21 Queensland 11.19 -4.1 4 36 Ndlovu, Ashlyn 24 U.T.S. North 11.21 -0.4 11 37 Scrivener, Brock 22 Athletics Wo 11.24 -1.8 1 37 Cai, Desmond 23 University o 11.24 -1.0 9 39 Bate, Nicholas 27 Epping Distr 11.25 -4.4 5 39 Ockert, George 29 Bankstown Sp 11.25 -0.5 10 41 Oikawa, Sean 19 Sydney Pacif 11.26 -0.5 10 42 Khan, Nabill 22 Sydney Unive 11.30 -1.8 1 43 Hinton, Malek 27 U.T.S. North 11.33 -1.8 1 44 Faulkner, Jonty 20 Illawarra Bl 11.34 -1.3 8 45 Duggan, Ethan 19 Nepean Distr 11.35 -1.3 8 45 Jeffrey, Michael 22 Sydney Unive 11.35 -4.3 7 47 Mclean, Lachlan 34 Hills Distri 11.36 -0.5 10 48 Bell, Fletcher 28 Armidale Ath 11.37 -4.3 7 49 Hoyer, Brendan 28 Bankstown Sp 11.38 -1.3 8 50 Dinnell, Liam 18 St Ignatius 11.41 -1.0 9 51 Olivera, Daniel 31 U.T.S. North 11.44 -0.5 10 52 Tucker, Thomas 21 Sydney Unive 11.45 -4.3 7 52 Abdon, Jethro 23 Epping Distr 11.45 -1.7 6 52 Wickremaratchy, Dinush 19 Newcastle Runners 11.45 -1.8 2 55 Gunsinghe, Ruwan 30 Asics Wests 11.48 -0.4 11 56 Kaszonyi, Lachlan 21 Camden Athle 11.49 -1.3 8 57 Sharwood, Isaac 21 U.T.S. North 11.50 -1.7 6 58 Song, Neil 25 Sydney Unive 11.51 -4.4 5 59 Winsor, Matthew 24 Mingara Athl 11.53 -1.0 9 60 Harris, Alex 17 Camden Athle 11.55 -1.8 2 61 Parry, Lachlan 31 Illawarra Bl 11.62 -1.8 2 61 Noyeaux, Sean 22 St. George D 11.62 -1.3 8 61 Lynch, Jake 31 Sydney Pacif 11.62 -4.4 5 64 Hall, Eli 23 University o 11.63 -4.0 3 65 Comer, Thomas 17 Asics Wests 11.67 -1.8 2 66 Thompson, Jordan 19 Hills Distri 11.68 -4.1 4 67 Palma, Iram 20 St. George D 11.70 -1.0 9 68 Boadu, Emmanuel 19 Campbelltown 11.71 -4.0 3 68 Thompson, Alexander 23 Hills Distri 11.71 -1.8 1 70 Mccann, Liam 23 Illawong Rev 11.72 -1.7 6 70 Brown, Justin 26 Sydney Pacif 11.72 -1.0 9 72 Kotis, James 18 The Scots College 11.75 -4.0 3 73 Jones, Aidan 17 U.T.S. North 11.78 -0.4 11 73 D'Arcy, Jack 25 Camden Athle 11.78 -0.5 10 75 Kirk, Kieran 24 Campbelltown 11.79 -4.1 4 76 Bradshaw, Joseph 26 Newcastle Runners 11.81 -4.1 4 77 Davidson, Joel 23 Cherrybrook 11.82 -4.3 7 78 Collum, Anthony 27 Bankstown Sp 11.85 -1.8 1 79 Hayashi, Sean 24 Sydney Pacif 11.87 -4.4 5 80 Vasquez, Marco 29 Sydney Unive 11.89 -1.8 2 81 Striegher, Damon 19 Woolgoolga A 11.90 -1.3 8 82 Vukovic, Evan 16 Asics Wests 11.92 -1.8 2 83 Devery, Christopher 26 Illawarra Bl 11.93 -0.4 11 84 Mcmahon, Ashley 47 U.T.S. North 11.95 -1.7 6 85 Vane-Tempest, Jack 24 Mingara Athl 11.99 -4.4 5 85 Stuckey, Tiernan 32 Camden Athle 11.99 -1.3 8 87 Moore, Alex 25 U.T.S. North 12.01 -4.4 5 88 Giallanza, Nathaniel 21 Sydney Unive 12.05 -4.3 7 89 Vari, Alessandro 27 Sydney Unive 12.09 -0.5 10 90 Mckenzie, Nicholas 20 Epping Distr 12.10 -1.7 6 91 Denham, Benjamin 22 Mingara Athl 12.14 -4.3 7 92 Prokopis, John 22 Sutherland D 12.18 -0.5 10 93 Ehrlich, Lewis 36 U.T.S. North 12.19 -4.0 3 93 Baskaran, Baarath 21 Mounties Ath 12.19 -0.4 11 95 Mcewan, Clinton 30 U.T.S. North 12.22 -4.4 5 96 Hindmarsh, Stephen 40 Southlakes A 12.31 -0.4 11 97 Dowling, Ryan 43 U.T.S. North 12.32 -1.7 6 98 Fan, Jacky 22 Sydney Unive 12.44 -4.0 3 99 Terley, Jamie 43 U.T.S. North 12.59 -1.0 9 100 Thanujan, Yadavan 19 University o 15.06 -4.3 7 101 Bruce, Christopher 20 Camden Athle 19.71 -4.3 7 102 Treeby, Ben 26 Sydney Pacif 22.42 -4.0 3 -- Sultana, Sebastian 17 Campbelltown DQ -0.4 11 WA TR 16.8
Image for H2


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 2 Women 400 Metre Hurdles Open ================================================================ State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Title Holder: 57.78 7/03/2021 Sara Klein, Asics Wests Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Carli, Sarah 28 Kembla Joggers Inc. 59.39Q 2 Mate, Brodee 24 Kembla Joggers Inc. 60.51Q 3 Douglas, Susie 21 University o 61.01Q 4 Bates, Eva 17 U.T.S. North 69.46q 5 Greatrex, Charlotte 17 U.T.S. North 69.53q Heat 2 Preliminaries 1 Guthrie, Isabella 19 U.T.S. North 59.44Q 2 Cowie, Genevieve 27 University o 59.61Q 3 Seitaridis, Susie 25 Athletics Wo 62.14Q 4 Pye, Scarlett 22 Asics Wests 63.25q 5 Patriarca, Cora 32 U.T.S. North 70.60 6 Visser, Milena 18 Cherrybrook 73.84 =================================================================== State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Title Holder: 57.78 7/03/2021 Sara Klein, Asics Wests Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Carli, Sarah 28 Kembla Joggers Inc. 59.39Q 1 2 Guthrie, Isabella 19 U.T.S. North 59.44Q 2 3 Cowie, Genevieve 27 University o 59.61Q 2 4 Mate, Brodee 24 Kembla Joggers Inc. 60.51Q 1 5 Douglas, Susie 21 University o 61.01Q 1 6 Seitaridis, Susie 25 Athletics Wo 62.14Q 2 7 Pye, Scarlett 22 Asics Wests 63.25q 2 8 Bates, Eva 17 U.T.S. North 69.46q 1 9 Greatrex, Charlotte 17 U.T.S. North 69.53q 1 10 Patriarca, Cora 32 U.T.S. North 70.60 2 11 Visser, Milena 18 Cherrybrook 73.84 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 10 Women 1500 Metre Open ================================================================ State Record: S 3:58.81 13/09/2021 Jessica Hull, BAN Title Holder: 4:17.33 6/03/2021 Isabella Thornton-Bott, U.T Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Hancock-Cameron, Jaylah 20 Bankstown Sp 4:25.86Q 2 Campbell, Holly 26 Sydney Unive 4:25.87Q 3 Campbell, Paige 26 Sydney Unive 4:25.97Q 4 Noble, Jessica 21 Newcastle Flyers 4:26.19Q 5 Spencer, Kate 27 U.T.S. North 4:26.34q 6 Evans, Phoebe 23 Kembla Joggers Inc. 4:43.21 7 Lonchampt, Paola 27 Bankstown Sp 4:44.79 8 Gocher, Sophie 21 Run Crew 4:46.78 9 Thornthwaite, Amelia 16 Sydney Athle 4:47.10 10 Doherty, Eloise 23 U.T.S. North 4:47.12 11 Brown, Cicely 24 Newcastle Flyers 4:59.83 12 Hsu, Fang-Ling 23 Randwick Bot 5:06.17 13 Mccaughey, Zara 15 Sydney Athle 5:12.24 Heat 2 Preliminaries 1 Dess, Klara 22 Australian C 4:32.02Q 2 Winkcup, Georgia 25 U.T.S. North 4:32.15Q 3 Schiffmann, Sarah 19 Newcastle Runners 4:32.42Q 4 Hogg, Nicola 19 U.T.S. North 4:32.55Q 5 Martin, Asha 22 Bankstown Sp 4:35.96q 6 Winward, Lily 17 Bankstown Sp 4:37.20q 7 Blundell, Erin 26 Sydney Unive 4:40.81q 8 Anderson, Hannah 19 Newcastle Flyers 4:47.21 9 O'Donnell, Olivia 22 Australian C 4:51.89 10 Warland, Zara 18 Ryde Athleti 4:53.28 11 Holmes, Keeley 17 Sydney Athle 4:57.51 12 Hogg, Jessica 25 Illawarra Bl 5:10.62 13 Monz, Jenai 23 Newcastle Runners 5:15.04 14 Bennett, Jessica 21 Sutherland D 5:16.97 =================================================================== State Record: S 3:58.81 13/09/2021 Jessica Hull, BAN Title Holder: 4:17.33 6/03/2021 Isabella Thornton-Bott, U.T.S. Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Hancock-Cameron, Jaylah 20 Bankstown Sp 4:25.86Q 1 2 Dess, Klara 22 Australian C 4:32.02Q 2 3 Campbell, Holly 26 Sydney Unive 4:25.87Q 1 4 Winkcup, Georgia 25 U.T.S. North 4:32.15Q 2 5 Campbell, Paige 26 Sydney Unive 4:25.97Q 1 6 Schiffmann, Sarah 19 Newcastle Runners 4:32.42Q 2 7 Noble, Jessica 21 Newcastle Flyers 4:26.19Q 1 8 Hogg, Nicola 19 U.T.S. North 4:32.55Q 2 9 Spencer, Kate 27 U.T.S. North 4:26.34q 1 10 Martin, Asha 22 Bankstown Sp 4:35.96q 2 11 Winward, Lily 17 Bankstown Sp 4:37.20q 2 12 Blundell, Erin 26 Sydney Unive 4:40.81q 2 13 Evans, Phoebe 23 Kembla Joggers Inc. 4:43.21 1 14 Lonchampt, Paola 27 Bankstown Sp 4:44.79 1 15 Gocher, Sophie 21 Run Crew 4:46.78 1 16 Thornthwaite, Amelia 16 Sydney Athle 4:47.10 1 17 Doherty, Eloise 23 U.T.S. North 4:47.12 1 18 Anderson, Hannah 19 Newcastle Flyers 4:47.21 2 19 O'Donnell, Olivia 22 Australian C 4:51.89 2 20 Warland, Zara 18 Ryde Athleti 4:53.28 2 21 Holmes, Keeley 17 Sydney Athle 4:57.51 2 22 Brown, Cicely 24 Newcastle Flyers 4:59.83 1 23 Hsu, Fang-Ling 23 Randwick Bot 5:06.17 1 24 Hogg, Jessica 25 Illawarra Bl 5:10.62 2 25 Mccaughey, Zara 15 Sydney Athle 5:12.24 1 26 Monz, Jenai 23 Newcastle Runners 5:15.04 2 27 Bennett, Jessica 21 Sutherland D 5:16.97 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 59 Women 100 Metre Hurdles Open ================================================================ State Record: S 12.72 2/03/2021 Liz Clay, SYU Title Holder: 13.12 7/03/2021 Abbie Taddeo, Illawong Rev Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.0 1 Mucci, Celeste 23 Victoria 13.25Q 2 Cibei, Sophia 20 University o 14.23Q 3 Richards, Alexandra 17 Trinity Athl 14.33Q 4 Donofrio, Nicolette 20 U.T.S. North 14.36q 5 Newton, Ebony 17 Raymond Terrace 14.40q 6 Adams, Grace 20 Illawarra Bl 15.59 7 Adams, Ashlyn 18 Illawarra Bl 16.04 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.1 1 Taddeo, Abbie 28 Illawong Rev 13.12Q 2 Jenneke, Michelle 29 Sydney Unive 14.30Q 3 Fichardt, Georgia 18 U.T.S. North 14.67Q 4 Baxter, Julia 20 Cherrybrook 14.90q 5 Hamilton, Erin 18 Mingara Athl 15.23 6 Koster, Ella 19 U.T.S. North 15.86 7 Wong, Jessie 18 Hills Distri 15.98 ======================================================================== State Record: S 12.72 2/03/2021 Liz Clay, SYU Title Holder: 13.12 7/03/2021 Abbie Taddeo, Illawong Rev Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Taddeo, Abbie 28 Illawong Rev 13.12Q 2.1 2 2 Mucci, Celeste 23 Victoria 13.25Q 1.0 1 3 Cibei, Sophia 20 University o 14.23Q 1.0 1 4 Jenneke, Michelle 29 Sydney Unive 14.30Q 2.1 2 5 Richards, Alexandra 17 Trinity Athl 14.33Q 1.0 1 6 Fichardt, Georgia 18 U.T.S. North 14.67Q 2.1 2 7 Donofrio, Nicolette 20 U.T.S. North 14.36q 1.0 1 8 Newton, Ebony 17 Raymond Terrace 14.40q 1.0 1 9 Baxter, Julia 20 Cherrybrook 14.90q 2.1 2 10 Hamilton, Erin 18 Mingara Athl 15.23 2.1 2 11 Adams, Grace 20 Illawarra Bl 15.59 1.0 1 12 Koster, Ella 19 U.T.S. North 15.86 2.1 2 13 Wong, Jessie 18 Hills Distri 15.98 2.1 2 14 Adams, Ashlyn 18 Illawarra Bl 16.04 1.0 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 19 Women 800 Metre Open ================================================================ State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Title Holder: 2:06.83 7/03/2021 Jaylah Hancock-Cameron, Ban Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Monk, Montana 18 Newcastle Runners 2:10.34Q 2 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 2:10.60Q 3 Honore, Ava 18 Sutherland D 2:11.79Q 4 Pickering, Sarah 19 Newcastle Flyers 2:12.27q 5 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 2:12.80q 6 Evans, Phoebe 23 Kembla Joggers Inc. 2:12.87 7 Poole, Bronwyn 28 Randwick Bot 2:17.12 8 Sams, Mia 15 Sydney Athle 2:21.23 9 Holmes, Keeley 17 Sydney Athle 2:24.70 Heat 2 Preliminaries 1 Roff, Lora 33 Randwick Bot 2:11.53Q 2 Bennett, Amy 23 Sutherland D 2:12.19Q 3 Smith, Davina 31 Sutherland D 2:12.73Q 4 Brady, Tia 30 Newcastle Runners 2:12.77q 5 Pernecker, Ashley 18 Mingara Athl 2:16.10 6 Warland, Zara 18 Ryde Athleti 2:20.72 7 Thornthwaite, Amelia 16 Sydney Athle 2:21.68 8 Enlund, Giselle 17 Sydney Athle 2:23.09 9 Hogg, Jessica 25 Illawarra Bl 2:35.47 =================================================================== State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Title Holder: 2:06.83 7/03/2021 Jaylah Hancock-Cameron, Bankst Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Monk, Montana 18 Newcastle Runners 2:10.34Q 1 2 Roff, Lora 33 Randwick Bot 2:11.53Q 2 3 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 2:10.60Q 1 4 Bennett, Amy 23 Sutherland D 2:12.19Q 2 5 Honore, Ava 18 Sutherland D 2:11.79Q 1 6 Smith, Davina 31 Sutherland D 2:12.73Q 2 7 Pickering, Sarah 19 Newcastle Flyers 2:12.27q 1 8 Brady, Tia 30 Newcastle Runners 2:12.77q 2 9 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 2:12.80q 1 10 Evans, Phoebe 23 Kembla Joggers Inc. 2:12.87 1 11 Pernecker, Ashley 18 Mingara Athl 2:16.10 2 12 Poole, Bronwyn 28 Randwick Bot 2:17.12 1 13 Warland, Zara 18 Ryde Athleti 2:20.72 2 14 Sams, Mia 15 Sydney Athle 2:21.23 1 15 Thornthwaite, Amelia 16 Sydney Athle 2:21.68 2 16 Enlund, Giselle 17 Sydney Athle 2:23.09 2 17 Holmes, Keeley 17 Sydney Athle 2:24.70 1 18 Hogg, Jessica 25 Illawarra Bl 2:35.47 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 5 Women 400 Metre Open ================================================================ State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Title Holder: 51.61 7/03/2021 Bendere Oboya, U.T.S. North Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Beer, Ellie 19 Queensland 55.17Q 2 O'Reilly, Emma 19 U.T.S. North 56.42 3 Dunne, Tierney 20 Athletics Wo 56.44 4 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 57.52 5 Cotton, Emma 19 Port Stephen 58.49 6 Woollett, Lara 20 Epping Distr 60.24 7 Bratton, Gemma 20 U.T.S. North 60.70 Heat 2 Preliminaries 1 Pretorius, Helen 23 Australian C 55.55Q 2 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 55.80q 3 West, Tori 27 Mingara Athl 56.62 4 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 56.81 5 Goncalves, Ashleigh 18 Athletics Wo 57.82 6 Merlino, Emma 30 U.T.S. North 60.92 7 Pinches, Aiva 16 Adamstown Ne 61.44 Heat 3 Preliminaries 1 Guthrie, Jasmin 19 U.T.S. North 54.46Q 2 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 55.55q 3 Burrell, Sidney 19 Hills Distri 55.73q 4 Cason, Olivia 25 U.T.S. North 56.03q 5 Heath, Jenna 25 Adamstown Ne 57.56 6 Mcnally, Ainslie 16 Hills Distri 58.56 7 Francis, Maya 22 Athletics Wo 64.53 Heat 4 Preliminaries 1 Thornton, Jessica 24 Illawong Rev 54.88Q 2 Campbell, Paige 17 Campbelltown 55.58q 3 Craker, Rowena 22 U.T.S. North 56.38 4 Guthrie, Sally 20 Sydney Unive 56.62 5 Oakley, Bridget 33 U.T.S. North 58.20 6 Ogle, Nicole 24 Newcastle Runners 58.92 7 Durante, Sarah 22 Hills Distri 63.27 8 O'Brien, Kristina 23 Cherrybrook 65.85 =================================================================== State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Title Holder: 51.61 7/03/2021 Bendere Oboya, U.T.S. North Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Guthrie, Jasmin 19 U.T.S. North 54.46Q 3 2 Thornton, Jessica 24 Illawong Rev 54.88Q 4 3 Beer, Ellie 19 Queensland 55.17Q 1 4 Pretorius, Helen 23 Australian C 55.55Q 2 5 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 55.55q 3 6 Campbell, Paige 17 Campbelltown 55.58q 4 7 Burrell, Sidney 19 Hills Distri 55.73q 3 8 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 55.80q 2 9 Cason, Olivia 25 U.T.S. North 56.03q 3 10 Craker, Rowena 22 U.T.S. North 56.38 4 11 O'Reilly, Emma 19 U.T.S. North 56.42 1 12 Dunne, Tierney 20 Athletics Wo 56.44 1 13 West, Tori 27 Mingara Athl 56.62 2 13 Guthrie, Sally 20 Sydney Unive 56.62 4 15 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 56.81 2 16 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 57.52 1 17 Heath, Jenna 25 Adamstown Ne 57.56 3 18 Goncalves, Ashleigh 18 Athletics Wo 57.82 2 19 Oakley, Bridget 33 U.T.S. North 58.20 4 20 Cotton, Emma 19 Port Stephen 58.49 1 21 Mcnally, Ainslie 16 Hills Distri 58.56 3 22 Ogle, Nicole 24 Newcastle Runners 58.92 4 23 Woollett, Lara 20 Epping Distr 60.24 1 24 Bratton, Gemma 20 U.T.S. North 60.70 1 25 Merlino, Emma 30 U.T.S. North 60.92 2 26 Pinches, Aiva 16 Adamstown Ne 61.44 2 27 Durante, Sarah 22 Hills Distri 63.27 4 28 Francis, Maya 22 Athletics Wo 64.53 3 29 O'Brien, Kristina 23 Cherrybrook 65.85 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 60 Women 200 Metre Open ================================================================ State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 23.20 7/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.7 1 Edwards, Kristie 22 Queensland 23.84Q 2 Fuller, Sundance 21 Campbelltown 24.96 3 Klasen, Emma 20 Sydney Unive 25.08 4 Oakley, Bridget 33 U.T.S. North 25.39 5 Cramer, Elysha 19 Sydney Unive 25.74 6 Madden Khan, Maia 15 Sydney Unive 26.25 7 Rampoldi, Leah 21 Sutherland D 26.36 8 Standish, Ella 16 Asics Wests 27.00 9 Khalil, Dimah 18 Illawong Rev 27.66 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.4 1 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 23.93Q 2 Dunne, Tierney 20 Athletics Wo 24.61 3 Scott, Elizabeth 23 Sydney Pacif 24.73 4 Bartholomew, Alexandra 28 Bankstown Sp 24.95 5 James, Sarah 29 Sutherland D 26.55 6 Pensini, Amber 25 Australian C 27.08 7 Koster, Ella 19 U.T.S. North 27.27 8 O'Neill, Jacqueline 29 Mingara Athl 28.08 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.2 1 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 23.87Q 2 Duve, Emily 28 Sydney Unive 24.43q 3 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 24.55 4 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 24.90 5 Johnson, Lauren 37 Victory Runners 25.30 6 Pye, Scarlett 22 Asics Wests 25.77 7 Phillips, Cayla 17 U.T.S. North 26.61 8 Mitton, Dominique 22 Macquarie Hu 26.89 9 Bratton, Gemma 20 U.T.S. North 26.92 Heat 4 Preliminaries Wind: 2.7 1 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 24.17Q 2 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 24.27q 3 Bingham, Gabrielle 20 Campbelltown 25.10 4 Da Silva, Eliza 18 U.T.S. North 25.17 5 Goncalves, Ashleigh 18 Athletics Wo 25.35 6 Perry, Monique 48 U.T.S. North 26.69 7 Merlino, Emma 30 U.T.S. North 26.73 8 Dowling- Priest, Mia 30 Wallsend Rsl 26.98 9 Thompson, Emily 25 University o 27.15 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.5 1 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 23.89Q 2 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 23.98q 3 Dixon, Alice 19 U.T.S. North 24.84 4 Craker, Rowena 22 U.T.S. North 25.11 5 Mcgovern, Sophie 23 U.T.S. North 25.53 6 Rampoldi, Alex 21 Sutherland D 26.01 7 East, Brooke 22 Sydney Unive 26.80 8 Francis, Maya 22 Athletics Wo 27.05 9 Russell, Caitlin 14 Cherrybrook 27.06 Heat 6 Preliminaries Wind: -0.1 1 Owusu, Nana 23 Victoria 23.91Q 2 Ferrier, Caitlyn 20 Asics Wests 24.53 3 Wahby, Kate 21 U.T.S. North 24.92 4 Guthrie, Sally 20 Sydney Unive 25.29 5 Sugiaman, Francesca 20 Cherrybrook 25.47 6 Strecker, Emily 17 Illawarra Bl 26.37 7 Woollett, Lara 20 Epping Distr 26.66 8 Navusolo, Jezebel 20 Mingara Athl 26.82 ======================================================================== State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 23.20 7/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Edwards, Kristie 22 Queensland 23.84Q 0.7 1 2 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 23.87Q 1.2 3 3 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 23.89Q 1.5 5 4 Owusu, Nana 23 Victoria 23.91Q -0.1 6 5 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 23.93Q 2.4 2 6 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 24.17Q 2.7 4 7 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 23.98q 1.5 5 8 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 24.27q 2.7 4 9 Duve, Emily 28 Sydney Unive 24.43q 1.2 3 10 Ferrier, Caitlyn 20 Asics Wests 24.53 -0.1 6 11 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 24.55 1.2 3 12 Dunne, Tierney 20 Athletics Wo 24.61 2.4 2 13 Scott, Elizabeth 23 Sydney Pacif 24.73 2.4 2 14 Dixon, Alice 19 U.T.S. North 24.84 1.5 5 15 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 24.90 1.2 3 16 Wahby, Kate 21 U.T.S. North 24.92 -0.1 6 17 Bartholomew, Alexandra 28 Bankstown Sp 24.95 2.4 2 18 Fuller, Sundance 21 Campbelltown 24.96 0.7 1 19 Klasen, Emma 20 Sydney Unive 25.08 0.7 1 20 Bingham, Gabrielle 20 Campbelltown 25.10 2.7 4 21 Craker, Rowena 22 U.T.S. North 25.11 1.5 5 22 Da Silva, Eliza 18 U.T.S. North 25.17 2.7 4 23 Guthrie, Sally 20 Sydney Unive 25.29 -0.1 6 24 Johnson, Lauren 37 Victory Runners 25.30 1.2 3 25 Goncalves, Ashleigh 18 Athletics Wo 25.35 2.7 4 26 Oakley, Bridget 33 U.T.S. North 25.39 0.7 1 27 Sugiaman, Francesca 20 Cherrybrook 25.47 -0.1 6 28 Mcgovern, Sophie 23 U.T.S. North 25.53 1.5 5 29 Cramer, Elysha 19 Sydney Unive 25.74 0.7 1 30 Pye, Scarlett 22 Asics Wests 25.77 1.2 3 31 Rampoldi, Alex 21 Sutherland D 26.01 1.5 5 32 Madden Khan, Maia 15 Sydney Unive 26.25 0.7 1 33 Rampoldi, Leah 21 Sutherland D 26.36 0.7 1 34 Strecker, Emily 17 Illawarra Bl 26.37 -0.1 6 35 James, Sarah 29 Sutherland D 26.55 2.4 2 36 Phillips, Cayla 17 U.T.S. North 26.61 1.2 3 37 Woollett, Lara 20 Epping Distr 26.66 -0.1 6 38 Perry, Monique 48 U.T.S. North 26.69 2.7 4 39 Merlino, Emma 30 U.T.S. North 26.73 2.7 4 40 East, Brooke 22 Sydney Unive 26.80 1.5 5 41 Navusolo, Jezebel 20 Mingara Athl 26.82 -0.1 6 42 Mitton, Dominique 22 Macquarie Hu 26.89 1.2 3 43 Bratton, Gemma 20 U.T.S. North 26.92 1.2 3 44 Dowling- Priest, Mia 30 Wallsend Rsl 26.98 2.7 4 45 Standish, Ella 16 Asics Wests 27.00 0.7 1 46 Francis, Maya 22 Athletics Wo 27.05 1.5 5 47 Russell, Caitlin 14 Cherrybrook 27.06 1.5 5 48 Pensini, Amber 25 Australian C 27.08 2.4 2 49 Thompson, Emily 25 University o 27.15 2.7 4 50 Koster, Ella 19 U.T.S. North 27.27 2.4 2 51 Khalil, Dimah 18 Illawong Rev 27.66 0.7 1 52 O'Neill, Jacqueline 29 Mingara Athl 28.08 2.4 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 3 Women 100 Metre Open ================================================================ State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 11.50 6/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: NWI 1 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 12.30Q 2 Fuller, Sundance 21 Campbelltown 12.53Q 3 Klasen, Emma 20 Sydney Unive 12.67Q 4 Berridge, Nicole 34 U.T.S. North 12.68q 5 Perry, Monique 48 U.T.S. North 13.04 6 Takchi, Carla 25 Bankstown Sp 13.11 7 James, Sarah 29 Sutherland D 13.19 8 Mitton, Dominique 22 Macquarie Hu 13.52 9 Thompson, Emily 25 University o 13.62 Heat 2 Preliminaries Wind: -4.4 1 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 12.30Q 2 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 12.35Q 3 Robb, Alma 20 Camden Athle 12.73Q 4 King, Kyla 25 Sutherland D 12.79q 5 Rampoldi, Alex 21 Sutherland D 13.17 6 Strecker, Emily 17 Illawarra Bl 13.34 7 Baxter, Julia 20 Cherrybrook 13.47 8 O'Neill, Jacqueline 29 Mingara Athl 14.41 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.9 1 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 11.97Q 2 Bingham, Gabrielle 20 Campbelltown 12.42Q 3 Johnston-Mitrevska, Jade 21 St. George D 12.62Q 4 Fichardt, Georgia 18 U.T.S. North 12.71q 5 Rampoldi, Leah 21 Sutherland D 12.95q 6 Sugiaman, Francesca 20 Cherrybrook 13.01 7 Cosgrove, Michaela 19 Asics Wests 13.20 8 Wong, Jessie 18 Hills Distri 13.28 Heat 4 Preliminaries Wind: -1.3 1 Healey, Sarah 24 Sydney Unive 11.91Q 2 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 12.03Q 3 Scott, Elizabeth 23 Sydney Pacif 12.26Q 4 Duve, Emily 28 Sydney Unive 12.35q 5 Bartholomew, Alexandra 28 Bankstown Sp 12.41q 6 Britton, Emily 21 Cherrybrook 12.69q 7 Navusolo, Jezebel 20 Mingara Athl 13.15 8 Maciver, Jessica 19 U.T.S. North 13.33 9 Russell, Caitlin 14 Cherrybrook 13.40 Heat 5 Preliminaries Wind: -0.9 1 Stoilova, Aleksandra 17 Westfields 12.05Q 2 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 12.20Q 3 Munro, Georgia 19 Macquarie Hu 12.25Q 4 Fioravanti, Kiara 29 Asics Wests 12.49q 5 Johnson, Lauren 37 Victory Runners 12.57q 6 Mcgovern, Sophie 23 U.T.S. North 12.98q 7 Madden Khan, Maia 15 Sydney Unive 13.18 8 Lucantonio, Christine 24 Sydney Unive 13.19 9 Lowe, Jasmine 17 Epping Distr 13.57 Heat 6 Preliminaries Wind: -1.2 1 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 12.18Q 2 Da Silva, Eliza 18 U.T.S. North 12.32Q 3 Matthews, Emma 19 Camden Athle 12.47Q 3 Taylor, Gabriella 17 U.T.S. North 12.47Q 5 Cramer, Elysha 19 Sydney Unive 12.96q 6 Finlay, Madeline 20 Hills Distri 13.02 7 Economou, Mia 21 Sydney Unive 13.07 8 Standish, Ella 16 Asics Wests 13.45 9 Khalil, Dimah 18 Illawong Rev 13.71 ======================================================================== State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 11.50 6/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Healey, Sarah 24 Sydney Unive 11.91Q -1.3 4 2 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 11.97Q -0.9 3 3 Stoilova, Aleksandra 17 Westfields 12.05Q -0.9 5 4 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 12.18Q -1.2 6 5 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 12.30Q -4.4 2 5 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 12.30Q NWI 1 7 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 12.03Q -1.3 4 8 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 12.20Q -0.9 5 9 Da Silva, Eliza 18 U.T.S. North 12.32Q -1.2 6 10 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 12.35Q -4.4 2 11 Bingham, Gabrielle 20 Campbelltown 12.42Q -0.9 3 12 Fuller, Sundance 21 Campbelltown 12.53Q NWI 1 13 Munro, Georgia 19 Macquarie Hu 12.25Q -0.9 5 14 Scott, Elizabeth 23 Sydney Pacif 12.26Q -1.3 4 15 Taylor, Gabriella 17 U.T.S. North 12.47Q -1.2 6 15 Matthews, Emma 19 Camden Athle 12.47Q -1.2 6 17 Johnston-Mitrevska, Jade 21 St. George D 12.62Q -0.9 3 18 Klasen, Emma 20 Sydney Unive 12.67Q NWI 1 19 Robb, Alma 20 Camden Athle 12.73Q -4.4 2 20 Duve, Emily 28 Sydney Unive 12.35q -1.3 4 21 Bartholomew, Alexandra 28 Bankstown Sp 12.41q -1.3 4 22 Fioravanti, Kiara 29 Asics Wests 12.49q -0.9 5 23 Johnson, Lauren 37 Victory Runners 12.57q -0.9 5 24 Berridge, Nicole 34 U.T.S. North 12.68q NWI 1 25 Britton, Emily 21 Cherrybrook 12.69q -1.3 4 26 Fichardt, Georgia 18 U.T.S. North 12.71q -0.9 3 27 King, Kyla 25 Sutherland D 12.79q -4.4 2 28 Rampoldi, Leah 21 Sutherland D 12.95q -0.9 3 29 Cramer, Elysha 19 Sydney Unive 12.96q -1.2 6 30 Mcgovern, Sophie 23 U.T.S. North 12.98q -0.9 5 31 Sugiaman, Francesca 20 Cherrybrook 13.01 -0.9 3 32 Finlay, Madeline 20 Hills Distri 13.02 -1.2 6 33 Perry, Monique 48 U.T.S. North 13.04 NWI 1 34 Economou, Mia 21 Sydney Unive 13.07 -1.2 6 35 Takchi, Carla 25 Bankstown Sp 13.11 NWI 1 36 Navusolo, Jezebel 20 Mingara Athl 13.15 -1.3 4 37 Rampoldi, Alex 21 Sutherland D 13.17 -4.4 2 38 Madden Khan, Maia 15 Sydney Unive 13.18 -0.9 5 39 Lucantonio, Christine 24 Sydney Unive 13.19 -0.9 5 39 James, Sarah 29 Sutherland D 13.19 NWI 1 41 Cosgrove, Michaela 19 Asics Wests 13.20 -0.9 3 42 Wong, Jessie 18 Hills Distri 13.28 -0.9 3 43 Maciver, Jessica 19 U.T.S. North 13.33 -1.3 4 44 Strecker, Emily 17 Illawarra Bl 13.34 -4.4 2 45 Russell, Caitlin 14 Cherrybrook 13.40 -1.3 4 46 Standish, Ella 16 Asics Wests 13.45 -1.2 6 47 Baxter, Julia 20 Cherrybrook 13.47 -4.4 2 48 Mitton, Dominique 22 Macquarie Hu 13.52 NWI 1 49 Lowe, Jasmine 17 Epping Distr 13.57 -0.9 5 50 Thompson, Emily 25 University o 13.62 NWI 1 51 Khalil, Dimah 18 Illawong Rev 13.71 -1.2 6 52 O'Neill, Jacqueline 29 Mingara Athl 14.41 -4.4 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 21 Women 100 Metre Frame ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Neuenkirchen - Rr3, Kim 55 Cherrybrook 25.02 0.2 75.42%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 58 Men 800 Metre B Final ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Dickinson, Robert 23 Bankstown Sp 1:51.46 2 March, Tom 19 Newcastle Flyers 1:52.02 3 Rosin, Max 20 Australian C 1:52.33 4 Burns, Callum 22 Australian C 1:53.05 5 Pettigrew, Alex 30 U.T.S. North 1:53.15 6 Jagger, Benjamin 24 Bankstown Sp 1:55.05 7 John, Taylor 25 U.T.S. North 1:57.06 8 Furminger, Corey 26 U.T.S. North 1:57.13

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 33 Men 400 Metre B Final ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Nketia Junior, Augustine 19 Australian C 48.42 2 Kermond, James 26 Bankstown Sp 49.10 3 Fleming, Hayden 21 Sydney Unive 49.20 4 Jeffery, Aaron 24 U.T.S. North 49.51 5 Holmes, Max 19 University o 49.52 6 Ash, Lachlan 21 Campbelltown 49.83 7 Glascott, Thomas 22 U.T.S. North 49.84
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 32 Women 400 Metre B Final ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Dunne, Tierney 20 Athletics Wo 55.38 2 Craker, Rowena 22 U.T.S. North 55.56 3 Guthrie, Sally 20 Sydney Unive 56.03 4 O'Reilly, Emma 19 U.T.S. North 56.48 5 Goncalves, Ashleigh 18 Athletics Wo 56.99 6 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 57.38
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 69 Men 200 Metre B Final ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 21.30 2.3 2 Whitehead, Hugo 23 U.T.S. North 21.45 2.3 3 Webb, Liam 23 University o 21.50 2.3 4 Bate, Nicholas 27 Epping Distr 21.52 2.3 5 Pintaric, Oscar 21 U.T.S. North 21.74 2.3 6 Jeffrey, Michael 22 Sydney Unive 21.75 2.3 7 Glavocih, Tyler 21 Queensland 21.80 2.3 8 Fullerton, Harry 24 Sydney Unive 22.02 2.3 9 Goschnik, Luke 21 St. George D 22.05 2.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 70 Women 200 Metre B Final ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 24.14 1.3 2 Ferrier, Caitlyn 20 Asics Wests 24.28 1.3 3 Fuller, Sundance 21 Campbelltown 24.45 1.3 4 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 24.77 1.3 5 Wahby, Kate 21 U.T.S. North 24.89 1.3 6 Dixon, Alice 19 U.T.S. North 24.99 1.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 13 Women Discus Throw seated Wheelchair ======================================================================= Title Holder: 16.54m 5/03/2021 Julie Charlton (T54), Cherrybrook Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Charlton - F57, Julie 23 Cherrybrook 16.15m 45.16% 16.15m 15.45m 14.94m 15.44m 14.87m 14.34m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 15 Women Shot Put seated Wheelchair ======================================================================= Title Holder: 6.21m 5/03/2021 Maria Strong (T33), Athletics Vi Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 4.92m 69.89% 4.68m 4.57m 4.92m 4.40m 4.71m 4.56m 2 Holt - F55, Lynda 50 Asics Wests 5.68m 62.69% 5.68m 5.12m 5.49m 5.67m 5.63m 5.59m 3 Charlton - F57, Julie 23 Cherrybrook 6.35m 56.90% 6.13m 6.32m 6.14m 6.09m 6.29m 6.35m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 8 Women 1500 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 5:30.20 5/03/2021 Layla Sharp (T12), RunCrew Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Eves - T36, Alexandria 33 Dubbo Athlet 7:20.20 79.65% 2 Sharp - T12, Layla 15 Run Crew 5:32.97 77.84%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 9 Men 1500 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 4:38.50 5/03/2021 Aaron Houston (T20), Orange Littl Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mcintosh - T20, Kyle 28 Woolgoolga A 4:20.38 86.60% 2 Houston - T20, Aaron 18 Orange Littl 4:25.22 85.02% 3 Etteridge - T20, Jerome 21 Illawong Rev 4:45.01 79.12% 4 Martin - T20, Jaylen 19 Hills Distri 5:54.38 63.63%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 7 Men 1500 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ryan - T54, Cormac 16 Bankstown Sp 5:58.01 63.22% 2 Palmer - T53, Elijah 18 Queensland 5:58.33 47.96%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 73 Women 800 Metre Wheelchair ======================================================================= Title Holder: 4:35.30 7/03/2021 Julie Charlton (T54), Cherrybrook Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 3:29.66 68.13%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 88 Men Shot Put Ambulant ======================================================================= Title Holder: 10.47m 7/03/2021 Daniel Jennings (T35), Sutherland D Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Crombie - F38, Cameron 36 Australian C 14.76m 92.54% 14.62m 14.76m X 14.70m X 14.18m 2 Jennings - F35, Daniel 25 Sutherland D 9.80m 56.58% 9.80m X X 9.76m X X 3 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 5.95m 34.35% 5.70m 5.48m 5.95m X 5.71m 5.64m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 43 Men 100 Metre Ambulant ============================================================================ Title Holder: 11.61 6/03/2021 Sammy Muamba (T20), Hills Distri Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Tirado - T13, James 20 University o 11.79 -0.1 88.72% 2 Christiansen - T37, Mitc 25 Grafton Athl 12.59 -0.1 87.77% 3 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 12.01 -0.1 87.18% 4 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 12.16 -0.1 86.10% 5 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 13.97 -0.1 84.25% 6 Carr - T20/F20, Blake 28 Macquarie Hu 12.77 -0.1 81.99% 7 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 14.50 -0.1 81.17% 8 Seki - T37, Shunsuke 18 Japan 13.88 -0.1 79.61% 9 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 13.35 -0.1 78.43%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 75 Women 800 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 2:39.04 7/03/2021 Layla Sharp (T12), RunCrew Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 3:04.32 88.65% 2 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 2:33.65 83.14% 3 Eves - T36, Alexandria 33 Dubbo Athlet 3:25.51 79.51% 4 Sharp - T12, Layla 15 Run Crew 2:40.38 77.91% 5 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 3:02.39 70.04% 6 Boyland - T20/F20, Rosie 21 Athletics Wo 3:38.75 58.40% 7 Filocamo - T20, Jessica 23 Hills Distri 4:00.78 53.05%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 76 Men 800 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 2:06.56 7/03/2021 Kyle McIntosh (T20), Sutherland D Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mcintosh - T20, Kyle 28 Woolgoolga A 2:08.37 85.62% 2 Houston - T20, Aaron 18 Orange Littl 2:09.76 84.70% 3 Etteridge - T20, Jerome 21 Illawong Rev 2:11.06 83.86% 4 Robb-Jackson - T38, Coop 14 Parramatta C 2:23.41 82.13% 5 Martin - T20, Jaylen 19 Hills Distri 2:47.67 65.55%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 14 Women Super Weight seated Wheelchair ======================================================================= Title Holder: 10.60m 5/03/2021 Julie Charlton (T54), Cherrybrook Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 14.24m 52.20% 14.24m 13.61m 13.50m 10.86m 10.93m 7.87m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 37 Men 400 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ryan - T54, Cormac 16 Bankstown Sp 64.78 67.09%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 64 Women 200 Metre Wheelchair ============================================================================ Title Holder: 50.59 7/03/2021 Julie Charlton (T54), Cherrybrook Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Fisher - T54, Aimee 21 Unattached 34.49 1.2 79.79% 2 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 45.30 1.2 77.35%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 22 Women 100 Metre Wheelchair ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Little - T33/F32, Rosema 40 Hills Distri 25.09 -0.3 79.27% 2 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 25.34 -0.3 78.49% 3 Fisher - T54, Aimee 21 Unattached 19.65 -0.3 78.12% 4 Kitaura - T34, Haruka 30 Japan 21.48 -0.3 78.07%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 55 Men Javelin Throw Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Crombie - F38, Cameron 36 Australian C 40.79m 70.11% 36.75m 40.79m X - - -

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 80 Men Long Jump Ambulant ============================================================================ Title Holder: 5.71m 7/03/2021 Lleyton Lloyd (T20), Macquarie Hu Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 5.49m 0.9 71.86% 5.06m(0.2) 5.17m(2.0) 5.49m(0.9) 5.07m(0.1) 5.40m(1.8) X(0.6) 2 Carr - T20/F20, Blake 28 Macquarie Hu 5.38m 1.0 70.42% 5.11m(0.2) 5.08m(0.9) X(1.6) 5.26m(0.6) 5.38m(1.0) X(0.7)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 74 Men 800 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ryan - T54, Cormac 16 Bankstown Sp 2:15.27 66.28%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 35 Men 400 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 56.23 6/03/2021 Edward Parker (T20), Hills District Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Parker - T20, Edward 20 U.T.S. North 57.83 81.03% 2 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 62.73 74.70% 3 Seki - T37, Shunsuke 18 Japan 68.75 73.38% 4 Tominaga - T37, Kohei 28 Japan 70.36 71.70%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 63 Men 200 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 23.29 2021 Sammy Muamba, Hills District Name Age Team Finals Points ======================================================================= Heat 1 Finals Wind: 0.7 1 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 23.83 90.01% 2 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 24.94 86.01% 4 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 30.14 76.44% 5 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 34.76 67.66% -- Seki - T37, Shunsuke 18 Japan X28.75 78.57% Heat 2 Finals Wind: 0.6 1 Tirado - T13, James 20 University o 23.77 88.56% 2 Parker - T20, Edward 20 U.T.S. North 26.25 81.71% 3 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 28.52 80.79% 4 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 27.20 78.86% -- Tominaga - T37, Kohei 28 Japan X30.50 74.07% =============================================================================== Title Holder: 23.29 2021 Sammy Muamba, Hills District Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Muamba - T20, Sammy 19 Hills Distri 23.83 0.7 1 90.01% 2 Tirado - T13, James 20 University o 23.77 0.6 2 88.56% 3 Lloyd - T20/F20, Lleyton 22 Macquarie Hu 24.94 0.7 1 86.01% 4 Parker - T20, Edward 20 U.T.S. North 26.25 0.6 2 81.71% 5 Drabkin - T35/F35, Ori 17 Victoria 28.52 0.6 2 80.79% 6 Newton - T20, Zane 17 Hills Distri 27.20 0.6 2 78.86% 8 Love - T35, Jackson 16 Sydney Pacif 30.14 0.7 1 76.44% 10 Georgallis - T36, Christ 21 Hills Distri 34.76 0.7 1 67.66% -- Seki - T37, Shunsuke 18 Japan X28.75 0.7 1 78.57% -- Tominaga - T37, Kohei 28 Japan X30.50 0.6 2 74.07%
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 23 Men 100 Metre Wheelchair ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mccracken - T34, Rheed 25 Unattached 16.35 -0.2 88.44% 2 Ryan - T54, Cormac 16 Bankstown Sp 18.20 -0.2 74.89% 3 Holmes - T34, Waryk 17 Oberon Distr 19.68 -0.2 73.48%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 54 Women Javelin Throw Ambulant ======================================================================= Title Holder: 30.61m 6/03/2021 Isabelle Hampton (T12), Athletics W Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Rodgers - F20, Annabelle 19 Gosford Litt 23.18m 58.29% 23.18m 22.86m 19.53m X 19.18m 19.99m 2 Gillespie - F35, Isla 16 U.T.S. North 13.76m 48.38% 12.46m 11.09m 13.35m 12.68m 13.76m X

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 87 Women Shot Put Ambulant ======================================================================= Title Holder: 9.53m 7/03/2021 Rosie Boyland (T20), Athletics Wo Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Robertson - F38, Nicole 20 U.T.S. North 9.17m 72.89% X 9.16m 9.09m 8.99m 9.17m 9.04m 2 Brown - F38, Jenn 42 Canada 8.92m 70.91% 8.92m X 8.67m 8.09m 8.56m 8.75m 3 Boyland - T20/F20, Rosie 21 Athletics Wo 9.71m 68.87% 8.50m 9.55m 9.71m X 8.80m X 4 Rodgers - F20, Annabelle 19 Gosford Litt 9.65m 68.44% 8.26m 9.34m 9.65m 9.25m 8.98m 9.52m 5 Hose - T37/F37, Ella 17 Victoria 8.71m 56.19% 8.57m 8.71m 8.55m 8.66m 8.66m 8.65m 6 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 4.61m 44.24% 4.38m 4.45m 4.42m 4.46m 4.28m 4.61m 7 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 4.94m 41.90% 4.06m 4.35m 4.30m 4.52m 4.72m 4.94m 8 Gillespie - F35, Isla 16 U.T.S. North 5.80m 41.70% 5.80m 5.41m 5.56m 5.39m 5.52m 5.50m 9 Kely - F20, Sara 21 Cherrybrook 5.79m 41.06% 5.42m 5.33m 5.79m 5.47m 5.59m 5.39m 10 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 5.77m 37.23% 5.44m 5.77m 5.76m 5.27m 5.32m 5.60m 11 Filocamo - T20, Jessica 23 Hills Distri 4.89m 34.68% X 4.58m 4.52m 4.89m 3.98m 4.50m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 47 Women Discus Throw Ambulant ======================================================================= Title Holder: 31.73m 6/03/2021 Savannah Buss (T20), Glenbrook Li Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Lockett - F37, Kirra 21 Grafton Athl 28.38m 74.12% 26.81m 26.58m 27.19m 28.38m 26.91m 26.45m 2 Brown - F38, Jenn 42 Canada 27.41m 72.46% 24.59m 27.41m 26.56m 27.36m 26.63m 25.85m 3 Robertson - F38, Nicole 20 U.T.S. North 26.39m 69.76% 26.39m 25.88m 25.68m 25.59m 25.15m 25.36m 4 Rodgers - F20, Annabelle 19 Gosford Litt 29.14m 66.79% 28.01m 29.14m X 27.89m 26.60m X 5 Boyland - T20/F20, Rosie 21 Athletics Wo 28.92m 66.28% X X 26.44m 25.70m 28.92m X 6 Hose - T37/F37, Ella 17 Victoria 23.52m 61.43% 21.37m 21.71m 23.52m 20.97m 22.10m X 7 Kely - F20, Sara 21 Cherrybrook 18.60m 42.63% 18.60m 17.15m X 18.47m 15.64m 14.67m 8 Filocamo - T20, Jessica 23 Hills Distri 16.21m 37.15% 15.26m 16.03m 16.21m 16.01m 15.39m 15.77m 9 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 11.62m 32.70% X X 10.60m X X 11.62m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 46 Men Discus Throw Ambulant ======================================================================= Title Holder: 26.96m 6/03/2021 Blake Carr (T20), Macquarie Hu Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Henley - F37, Guy 35 Victoria 49.52m 82.88% 46.13m 48.91m X 49.02m 49.30m 49.52m 2 Carr - T20/F20, Blake 28 Macquarie Hu 29.13m 63.62% 25.72m 27.97m 28.54m 29.13m 26.87m X

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 79 Women Long Jump Ambulant ============================================================================ Title Holder: 2.68m 7/03/2021 Summer Giddings (T35), Hills Distri Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Giddings - T35/F35, Summ 20 Hills Distri 2.84m -0.3 86.06% 2.84m(-0.3) 2.58m(0.9) X(-0.6) X(0.8) 2.69m(0.3) X(0.8) 2 Harrison - T37, Lainee 18 Macquarie Hu 4.20m 1.2 80.46% 4.01m(1.1) 3.90m(2.3) 3.94m(-0.2) 3.93m(1.5) 4.00m(-0.5) 4.20m(1.2) 3 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 4.67m 2.0 75.20% X(0.6) 4.52m(1.1) 4.67m(2.0) X(1.4) 3.79m(1.2) - 4 Joseph - T37/F37, Kailyn 20 Cherrybrook 3.92m 1.1 75.10% X(2.2) X(1.1) 3.82m(0.8) 3.81m(1.7) 3.92m(1.1) 3.77m(-0.8) 5 Doyle - F38, Taylor 30 Girraween 4.04m 0.4 73.32% 4.01m(1.3) X(+0.0) 4.04m(0.4) 3.99m(0.8) X(1.6) X(1.4) 6 Gillespie - F35, Isla 16 U.T.S. North 2.09m 0.9 63.33% 2.09m(0.9) X(1.3) X(1.0) 1.87m(0.4) X(0.3) X(2.8) 7 Kely - F20, Sara 21 Cherrybrook 3.36m 2.8 54.11% X 3.32m(1.6) 3.36m(2.8) 3.22m(1.5) X(1.3) 3.16m(0.4) 8 Tran - T37/F37, Charlize 16 Hills Distri 2.48m 0.1 47.51% X 2.12m(0.4) 2.39m(1.0) 2.41m(1.2) 2.47m(2.3) 2.48m(0.1) 9 Hose - T37/F37, Ella 17 Victoria 2.24m 0.6 42.91% 2.24m(0.6) 2.18m(0.9) 2.24m(1.4) X(1.5) X(1.6) 2.03m(-0.1)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 36 Women 400 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Blig T33/F32, Sa 18 Sydney Unive 1:51.08 78.70% 2 Fisher - T54, Aimee 21 Unattached 76.08 68.22%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 34 Women 400 Metre Ambulant ======================================================================= Title Holder: 70.53 6/03/2021 Layla Sharp (T12), RunCrew Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 62.65 89.37% 2 Osborne - T47, Ella 18 Newcastle Runners 63.77 87.19% 3 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 71.97 77.80% 4 Sharp - T12, Layla 15 Run Crew 69.67 74.31% 5 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 77.75 72.01% 6 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 1:35.85 69.86% 7 Filocamo - T20, Jessica 23 Hills Distri 1:34.25 59.41%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 62 Women 200 Metre Ambulant ============================================================================ Title Holder: 31.60 7/03/2021 Lainee Harrison (T37), Macquarie Hu Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 44.22 0.9 91.59% 2 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 27.47 0.9 91.04% 3 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 31.42 0.9 89.78% 4 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 32.36 0.9 87.18% 5 Osborne - T47, Ella 18 Newcastle Runners 28.43 0.9 86.00% 6 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 31.92 0.9 84.93% 7 Witter - T20, Samantha 14 Hills Distri 30.12 0.9 83.03% 8 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 30.87 0.9 81.02% 9 Parnell - T36, Amelia 21 Coffs Harbou 40.05 0.9 70.44%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 42 Women 100 Metre Ambulant ============================================================================ Title Holder: 14.27 6/03/2021 Karlee Symonds (T11), Athletics Wo Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Pardy - T38, Ella 32 Western Australia 13.40 0.4 92.39% 2 Schweitzer - T20/F20, St 30 Hills Distri 13.45 0.4 88.55% 3 Lovell - T36/F36, Mali 18 U.T.S. North 15.46 0.4 88.49% 4 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 18 Balmain Athl 20.15 0.4 87.84% 5 Harrison - T37, Lainee 18 Macquarie Hu 15.29 0.4 85.68% 6 Colley - T36, Tamsin 20 Hills Distri 16.12 0.4 84.86% 7 Cooper - T38, Indiana 17 Kooringal -W 14.61 0.4 84.78% 8 Warton - T37, Sybella 15 U.T.S. North 15.68 0.4 83.55% 9 Mazzei - T20, Amelia 20 Armidale Ath 14.60 0.4 81.58%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 26 Men 5000 Metre Walk Open ======================================================================= State Record: S 18:51.39 21/02/1998 Nick A'Hern, NEP Title Holder: 21:46.72 6/03/2021 Dylan Richardson, Mingara Athl Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Jones, Tyler 24 Mingara Athl 19:46.29 2 Gibbons, Carl 26 Westlakes At 19:47.65 3 Richardson, Dylan 22 Mingara Athl 20:28.47 4 Mcginniskin, Jack 20 Mingara Athl 22:35.85 5 Whatman, Riley 19 Bankstown Sp 24:39.80 6 Bell, Darcy 16 Asics Wests 25:09.13 7 Pyda, Raven 18 Westfields 26:26.38 8 Ashby, Myles 15 Gosford Litt 27:23.77 9 Allabush, Dylan 14 Asics Wests 29:57.88

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 1 Men 400 Metre Hurdles Open ======================================================================= State Record: S 48.84 20/02/1999 Zid Abou Hamed, BAN Title Holder: 51.87 7/03/2021 Mark Fokas, U.T.S. North Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Fokas, Mark 21 U.T.S. North 52.54 2 Crowe, Matt 25 U.T.S. North 53.18 3 Mcfadden, Jack 21 U.T.S. North 53.59 4 Sansom, Jarrod 25 Macquarie Hu 54.39 5 Panozzo, Dominic 19 U.T.S. North 54.96 6 Charlier, Dylan 18 U.T.S. North 57.90 7 Fairweather, Caleb 21 Asics Wests 58.96 8 Foote, Michael 19 Parramatta C 63.27 9 Crawford, Riley 18 St. George D 65.56
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 65 Men 3000 Metre Steeplechase Open ======================================================================= State Record: S 8:16.36 18/08/2008 Youcef Abdi, BAN Title Holder: 9:01.40 7/03/2021 Edward Trippas, Bankstown Sp Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Austin-Cray, Will 29 Delta Runnin 9:33.28 2 Atkinson, Will 23 U.T.S. North 9:51.23 3 Wegener, Caleb 41 Run Crew 10:12.09 4 Baker, David 22 Camden Athle 10:47.12 5 Peeters, Daniel 20 Camden Athle 11:07.65

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 51 Men Javelin Throw Open ======================================================================= State Record: S 85.75m 26/01/1998 Andrew Currey, IBS Title Holder: 76.46m 6/03/2021 Cameron McEntyre, Manly Warrin Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mcentyre, Cameron 23 Sydney Pacif 79.42m 74.24m 75.48m 73.33m 79.42m X 71.29m 2 Ward, Saxon 27 Asics Wests 69.83m 63.18m 69.83m - - - 61.21m 3 Stein, Rhys 26 Asics Wests 65.45m 65.45m X X 62.64m - - 4 Bell, Jonathan 22 Sydney Pacif 62.08m 58.52m 59.37m X 62.08m 61.57m 60.78m 5 Simmons, Kane 20 Asics Wests 56.32m 54.08m X 53.87m X 49.22m 56.32m 6 Galvin, Tom 25 Sydney Unive 52.09m 45.17m 49.88m 49.74m 47.07m 50.93m 52.09m 7 Smith, Evan 19 Orange Runners Club 51.98m 49.16m X 51.98m 49.41m 47.66m 48.95m 8 Petzer, Johannes 45 Nsw Masters 49.03m 46.36m 49.03m 48.80m 46.31m 46.58m 46.48m 9 Lucas, Harrison 19 Sydney Pacif 47.99m 47.99m 45.24m 43.63m 10 Parsons, David 23 Adamstown Ne 45.30m 45.30m 44.71m 44.53m 11 Capararo, Samuel 18 Asics Wests 44.31m 44.31m 38.76m 38.85m 12 Saldana, Fernando 25 Asics Wests 35.74m 35.74m 33.11m X

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 81 Men Hammer Throw Open ======================================================================= State Record: S 75.90m 14/08/1979 Peter Farmer, RBH Title Holder: 65.45m 7/03/2021 Timothy Heyes, U.T.S. North Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Brown, William 26 U.T.S. North 65.44m 63.99m 61.57m 63.77m 63.10m 65.27m 65.44m 2 Heyes, Timothy 25 U.T.S. North 64.44m 60.60m X 64.44m X 63.54m X 3 Kousparis, Costa 26 Sutherland D 64.01m 64.01m 63.36m 62.21m X 62.28m X 4 Wells, Damian 19 Australian C 50.31m 48.33m 50.31m X 49.63m X 49.13m 5 Jones, Warren 42 U.T.S. North 33.25m 32.25m 33.18m 32.35m 32.39m 33.25m 31.37m 6 Parsons, David 23 Adamstown Ne 27.53m 24.27m X X 27.53m 22.82m 25.56m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 50 Men Shot Put Open ======================================================================= State Record: S 19.81m 30/01/2021 Alex Kolesnikoff, TRI Title Holder: 19.35m 6/03/2021 Alexander Kolesnikoff, Independent Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Parmaxidis, Jason 19 Campbelltown 15.24m 14.72m 15.17m 14.79m 15.24m 14.97m 15.01m 2 Diamond, Alec 25 U.T.S. North 14.55m 13.89m 14.55m 14.46m X X X 3 Soatini, Amosia 16 Trinity Athl 14.54m 14.05m 13.95m 14.39m X 14.46m 14.54m 4 Muscat, Jamie 46 Wyong Athlet 14.09m 13.61m 13.38m 13.89m 14.09m 12.88m 14.02m 5 Stevens, Benjamin 17 Trinity Athl 13.42m 11.58m 13.41m 13.42m 12.69m 12.60m 13.29m 6 Galvin, Tom 25 Sydney Unive 12.20m X 11.40m 11.50m 11.86m 11.69m 12.20m 7 Kemp, Bradley 26 Queensland 12.01m X 11.59m 11.73m X 12.01m X 8 Pappas, John 29 Illawong Rev 11.88m 11.28m 11.70m 10.83m 11.25m X 11.88m 9 Jones, Samuel 20 Macquarie Hu 9.71m 9.71m 8.92m 9.60m 10 Rathore, Shakti 29 Sydney Unive 6.72m 6.50m 6.72m X 11 Clabburn, Lewis 22 Epping Distr 6.34m 5.19m 6.00m 6.34m 12 Clarke, Josh 27 Sydney Unive 5.60m 5.60m - -

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 16 Men Discus Throw Open ======================================================================= State Record: S 65.06m 3/01/1979 Wayne Martin, DUD Title Holder: 46.72m 5/03/2021 Michael Pratomo, Sydney Unive Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Nolan, Bryce 18 Westfields 46.18m 44.18m 45.22m 44.39m 43.42m 46.18m X 2 Pratomo, Michael 22 Sydney Unive 45.82m 45.82m 45.82m 45.45m X X X 3 Diamond, Alec 25 U.T.S. North 45.60m 42.36m 41.40m 40.33m 41.58m 45.60m 44.70m 4 De Sacadura, Daniel 17 Cherrybrook 42.93m 41.16m 42.32m 42.93m X X X 5 Muscat, Jamie 46 Wyong Athlet 41.54m 21.18m X 40.00m X 41.54m X 6 Sutton, Callum 21 Mingara Athl 40.74m 38.76m 40.74m 39.67m 38.83m 40.38m 39.81m 7 Baker, Joshua 24 Campbelltown 39.81m 34.62m 39.01m 38.75m 35.64m 38.79m 39.81m 8 Kemp, Bradley 26 Queensland 38.57m 32.01m X 38.48m X 37.60m 38.57m 9 Jones, Samuel 20 Macquarie Hu 37.49m 35.40m 37.49m 37.26m 10 Perry, Max 20 U.T.S. North 37.07m 37.07m 32.59m 34.63m 11 Petzer, Johannes 45 Nsw Masters 32.47m 25.62m 30.40m 32.47m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 49 Men Triple Jump Open ============================================================================ State Record: S 17.32m 25/08/1999 Andrew Murphy, SYP Title Holder: 14.95m 6/03/2021 Emmanuel Fakiye, U Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Murphy, Connor 21 Sydney Unive 15.47m -0.1 15.32m(-0.2) X(1.0) 13.43m(-0.1) 15.47m(-0.1) 15.45m(-0.4) X(-0.1) 2 Fakiye, Emmanuel 25 U.T.S. North 15.31m 0.2 15.24m(0.5) 15.31m(0.2) X(0.7) 15.21m(0.6) X(+0.0) X(-0.2) 3 Murphy, Finn 19 U.T.S. North 14.62m 0.3 14.62m(0.3) X(0.7) X(0.6) 14.42m(0.4) 14.18m(0.5) X(0.1) 4 Marshall, Ryan 20 Sydney Pacif 14.56m 0.6 14.56m(0.6) X(0.7) 14.50m(0.4) 14.53m(-0.3) X(-0.2) 14.46m(-0.2) 5 Pitts, Thomas 22 U.T.S. North 14.46m +0.0 X(0.2) 13.99m(1.3) 14.38m(0.4) 14.41m(-0.1) 14.25m(0.1) 14.46m(+0.0) 6 Langat, Kipchumba 18 Kooringal -W 14.25m -0.9 X(0.8) - - - - 14.25m(-0.9) 7 Pappas, Cameron 26 Trinity Athl 14.20m 0.7 14.08m(0.1) 13.77m(0.8) 14.04m(0.6) 14.20m(0.7) X(-0.1) 13.95m(0.3)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 84 Men Long Jump Open ============================================================================ State Record: S 8.40m 14/07/2010 Fabrice Lappiere, SYP Title Holder: 7.58m 7/03/2021 William Freyer, U.T.S. North Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Taylor, Samuel 21 Newcastle Runners 7.77m 1.9 7.51m(1.0) 7.47m(0.2) X(0.8) X(1.9) 7.77m(1.9) - 2 Branco, Zane 22 Queensland 7.73m 0.5 6.87m(0.9) 7.73m(0.5) 7.67m(0.5) X(0.8) X(1.1) - 3 Fairweather, Liam 20 Maitland Sen 7.49m -0.5 7.29m(1.3) 7.35m(1.3) 5.84m(-0.1) 7.24m(-0.6) 7.49m(1.7) 7.49m(-0.5) 4 Freyer, William 23 U.T.S. North 7.16m 1.6 7.16m(1.6) X(0.1) X(0.8) X X(1.7) X(0.6) 5 Kirk, Kieran 24 Campbelltown 7.03m 2.3 X(+0.0) 6.46m(0.7) 6.76m(0.5) 6.59m(-0.1) X(0.5) 7.03m(2.3) 6 Davidson, Joel 23 Cherrybrook 6.76m 1.3 X(1.2) X(0.2) 6.76m(1.3) 6.59m(1.3) X X(0.7) 7 Sharp, Kobi 20 Illawong Rev 6.71m 2.1 6.30m(0.8) 6.48m(0.2) 6.71m(2.1) 6.35m(1.7) X(1.0) 6.38m(1.6) 8 Van Gelder, Nick 27 Sydney Unive 6.69m 0.5 6.69m(0.5) 6.66m(0.7) - 9 Brierley, Harrison 23 Illawong Rev 6.66m 1.9 6.66m(-0.2) 6.66m(1.9) 6.65m(0.6) 10 Pane, Renato 18 Asics Wests 6.59m 0.7 6.59m(0.7) 6.53m(1.9) X(1.8) 11 Devery, Christopher 26 Illawarra Bl 6.44m 0.6 6.44m(0.6) 6.07m(1.9) 6.06m(+0.0) 12 Kelly, Evander 16 Campbelltown 6.11m 1.5 X(1.4) 5.98m(1.9) 6.11m(1.5) 13 Folkes, Brody 15 St Ignatius 5.43m 0.9 5.43m(0.9) X(0.8) X(1.6) 14 Thanujan, Yadavan 19 University o 3.85m 1.8 X(2.1) 3.85m(1.8) 3.77m(2.9) -- Okerenyang, Godfrey 20 Camden Athle ND NWI X - - - - -

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 82 Men Pole Vault Open ======================================================================= State Record: S 5.52m 6/01/2018 Angus Armstrong, SYU Title Holder: 4.70m 7/03/2021 Nickolai Simmons, U.T.S. North Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Diamond, Alec 25 U.T.S. North 4.70m 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50 4.60 4.70 4.80 - - - O O XO XO XO XXX 2 James, Benjamin 21 Cessnock Ath 4.60m 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50 4.60 4.70 - - O - O XO XO XXX 3 Princena-White, Ethan 20 Bankstown Sp 4.50m 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50 4.60 - O O XO XXO XXO XXX 4 Galvin, Tom 25 Sydney Unive 3.90m 3.75 3.90 4.05 O XO XXX 4 Princena-White, Aiden 18 Bankstown Sp 3.90m 3.75 3.90 4.05 - XO XXX 6 Marshall, Ryan 20 Sydney Pacif 3.75m 3.75 3.90 O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 17 Men High Jump Open ======================================================================= State Record: S 2.36m 26/08/2018 Brandon Starc, PMC Title Holder: 2.19m 5/03/2021 Brandon Starc, Parramatta C Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Holmes, Darcy 18 U.T.S. North 2.10m 1.85 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 2.13 - O XO XO XO O XXX 2 Clark, Angus 21 Sydney Unive 2.10m 1.85 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 2.13 - - - XO XXO XO XXX 3 Kollias, Nicholas 21 Randwick Bot 2.06m 1.85 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 2.13 - O O XO XO XX- X 4 Tilley, Matthew 26 Sydney Pacif 2.06m 1.85 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 - - XXO O XXO XXX 5 Gardiner, George 23 Australian C 1.91m 1.85 1.91 1.96 O O XXX 6 James, Benjamin 21 Cessnock Ath 1.91m 1.85 1.91 1.96 XO O XXX 6 Cullen, Robbie 18 Cherrybrook 1.91m 1.85 1.91 1.96 XO O XXX 8 Brierley, Harrison 23 Illawong Rev 1.91m 1.85 1.91 1.96 O XO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 41 Men 1500 Metre Open ======================================================================= State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Title Holder: 3:47.21 6/03/2021 Tomas Palfrey, Bankstown Sp Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Cantlon, Patrick 19 Trinity Athl 3:45.30 2 Music, Stefan 24 Randwick Bot 3:45.36 3 Myers, Cameron 16 Australian C 3:46.30 4 Davies, Tom 21 Sydney Unive 3:47.84 5 Whiteley, Connor 23 Sydney Unive 3:48.77 6 Pyke, Adam 27 Bankstown Sp 3:49.06 7 Hart, Hamish 18 Knox Grammar School 3:50.05 8 Thomas, Ben 18 Randwick Bot 3:51.86 9 Burgess, Joe 26 Sydney Unive 3:52.38 10 Langdon - T38, Reece 26 Australian C 3:52.80 11 Hince, Luke 20 Kembla Joggers Inc. 3:53.10 12 Ryan, Joseph 27 Randwick Bot 3:54.64

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 68 Men 110 Metre Hurdles Open ============================================================================ State Record: S 13.38 10/04/2018 Nicholas Hough, SYU Title Holder: 13.45 2021 Nicholas Andrews, Cherrybrook Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hough, Nick 29 Sydney Unive 13.87 3.0 2 Thompson, Alexander 23 Hills Distri 15.35 3.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 78 Men 800 Metre Open ======================================================================= State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Title Holder: 1:49.83 7/03/2021 Benjamin Quinn, University o Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Jeffreson, Charlie 18 The Kings 1:53.68 2 Mcgown, Riley 26 Australian C 1:53.75 3 Young, Luke 21 Newcastle Flyers 1:54.00 4 Todd, Hayden 17 Australian C 1:54.10 5 Cohen, Mason 26 U.T.S. North 1:54.94 6 Shields, Kane 18 Balmain Athl 1:55.41 7 Musgrove, Cameron 24 Australian C 1:55.64 8 Healey, James 19 Kembla Joggers Inc. 1:57.87

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 39 Men 400 Metre Open ======================================================================= State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Title Holder: 46.40 6/03/2021 Ian Halpin, Bankstown Sp Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Solomon, Steven 29 Randwick Bot 45.39 2 Halpin, Ian 29 Bankstown Sp 46.34 3 Donaldson, Nicholas 20 Australian C 46.76 4 Webb, Liam 23 University o 46.96 5 Sarmento, Jordan 26 U.T.S. North 47.76 6 Mcpaul, James 23 Athletics Wo 48.87 7 Van Ratingen, Luke 21 U.T.S. North 49.70 -- Sanki, Timothy 18 U.T.S. North DNF
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 71 Men 200 Metre Open ============================================================================ State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Title Holder: 21.03 7/03/2021 Joshua Azzopardi, Camden Athle Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Asim, Abdoulie 30 U.T.S. North 20.98 0.7 2 Goschnik, Andrew 20 St. George D 21.31 0.7 3 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 21.48 0.7 4 Fokas, Mark 21 U.T.S. North 21.63 0.7 5 Striegher, Ethan 20 Woolgoolga A 21.64 0.7 6 O'Neill, Mitchell 24 Athletics Wo 21.66 0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 45 Men 100 Metre Open ============================================================================ State Record: S 10.01 2021 Rohan Browning, SYU Title Holder: 10.20 6/03/2021 Rohan Browning, Sydney Unive Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Osei-Nketia, Edward 21 Australian C 10.28 0.1 2 Roberts, Will 23 Asics Wests 10.33 0.1 3 Despard, Jacob 26 Tasmania 10.38 0.1 4 Penny, Jake 26 Victoria 10.41 0.1 5 Kamara, Ismail Dudu 25 U.T.S. North 10.43 0.1 6 Ius, Christopher 22 Sydney Unive 10.54 0.1 7 Rizzo, Matt 24 Queensland 10.57 0.1 8 Coorey-Ewings, Carl 24 Epping Distr 10.64 0.1 9 Azzopardi, Joshua 23 Camden Athle 10.66 0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 27 Women 5000 Metre Walk Open ======================================================================= State Record: S 20:03.00 11/02/1996 Kerry Junna-Saxby, BAL Title Holder: 24:33.41 6/03/2021 Elizabeth McMillen, Manly Warrin Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mison, Hannah 21 Kooringal -W 23:16.55 2 Blanch, Emma 19 St. George D 23:46.31 3 Pitcher, Allanah 19 Mingara Athl 23:51.33 4 Bolton, Hannah 19 Mingara Athl 24:47.39 5 Pitcher, Sienna 15 Mingara Athl 24:50.84 6 Woods, Zoe 15 Asics Wests 25:23.99 7 Parker, Hannah 20 Sydney Unive 25:29.30 8 Beck, Grace 14 Asics Wests 26:32.46 9 Bell, Bridget 20 Asics Wests 27:29.97 10 Cassilles, Ciara 15 Westfields 27:43.67 11 Hickson, Alannah 17 Asics Wests 30:08.66 12 Norden, Lilah 15 Kembla Joggers Inc. 31:09.75 13 Sivaraj, Summer 15 Asics Wests 31:20.28 -- Boughton, Milly 16 Randwick Bot DQ WA TR 54.7.1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 30 Women 400 Metre Hurdles Open ======================================================================= State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Title Holder: 57.78 7/03/2021 Sara Klein, Asics Wests Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Carli, Sarah 28 Kembla Joggers Inc. 56.27 2 Guthrie, Isabella 19 U.T.S. North 58.51 3 Cowie, Genevieve 27 University o 58.61 4 Mate, Brodee 24 Kembla Joggers Inc. 59.17 5 Douglas, Susie 21 University o 61.33 6 Seitaridis, Susie 25 Athletics Wo 63.27 7 Pye, Scarlett 22 Asics Wests 64.38 8 Bates, Eva 17 U.T.S. North 67.04 9 Greatrex, Charlotte 17 U.T.S. North 69.07
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 66 Women 3000 Metre Steeplechase Open ======================================================================= State Record: S 9:21.56 4/06/2015 Madeleine Heiner, KEJ Title Holder: 12:18.27 7/03/2021 Tayla Billington, Bankstown Sp Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mcgivern, Allegra 17 Randwick Bot 11:17.77 2 Gocher, Sophie 21 Run Crew 11:33.09 3 Billington, Tayla 25 Queensland 11:47.81 4 Mcphillips, Ruby 19 Kembla Joggers Inc. 11:55.68 5 Chan, Cheryl 27 Sydney Unive 11:58.42 6 Gardner, Ashleigh 20 Kembla Joggers Inc. 12:42.19

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 48 Women Javelin Throw Open ======================================================================= State Record: S 66.80m 8/05/2000 Louise McPaul, IBS Title Holder: 59.96m 6/03/2021 Mackenzie Little, Sydney Unive Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Little, Mackenzie 26 Sydney Unive 56.56m 53.60m 51.28m 53.52m 52.18m 53.06m 56.56m 2 Woolley-Blain, Kiarna 20 Australian C 49.44m 48.80m 49.33m 46.03m 47.60m 48.88m 49.44m 3 Grun, Christina 29 Sydney Unive 46.33m 45.99m 42.48m X X 46.33m X 4 Clarke, Karen 32 Athletics Wo 45.53m 45.53m 38.80m 41.17m 40.49m 42.16m 41.88m 5 Burnett, Alysha 25 Cherrybrook 44.66m 42.32m 38.86m 41.40m 41.82m 44.29m 44.66m 6 Bowrey, Amie 21 Mingara Athl 40.12m 36.54m 38.34m 40.12m 39.43m 38.69m 36.33m 7 Mcnair, Brittany 22 Bankstown Sp 38.00m 35.61m 35.71m 38.00m 36.53m 36.22m 36.59m 8 Packer, Bianca 18 Asics Wests 37.91m 37.91m 35.55m 37.02m 36.85m 35.21m X 9 Rose, Rebekah 20 U.T.S. North 36.94m 34.54m 36.94m 32.48m 10 Gibson, Brianna 23 Sydney Unive 36.91m 36.14m 36.06m 36.91m 11 Shine, Kiara 18 Sydney Unive 36.42m 35.87m 35.91m 36.42m 12 West, Tori 27 Mingara Athl 36.18m 33.26m 36.18m - 13 Williams, Amber 18 Sydney Unive 35.10m 35.10m 31.48m 34.77m 14 Capell Meizer, Emma 34 Illawong Rev 30.86m 27.30m 28.43m 30.86m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 83 Women Hammer Throw Open ======================================================================= State Record: S 71.12m 6/02/2003 Bronwyn Eagles, CBT Title Holder: 59.71m 7/03/2021 Alexandra Hulley, Sutherland D Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hulley, Alexandra 25 Sutherland D 67.15m 65.99m 67.15m 66.96m 66.15m X 64.31m 2 Roberts, Lara 19 Queensland 55.23m 51.59m 55.23m 51.09m X X X 3 Palma, Odette 40 U.T.S. North 53.25m 50.30m 52.49m 48.07m 51.72m 53.25m X 4 Pearson, Alysha 20 Sutherland D 51.85m 51.83m 49.19m X 50.28m 51.85m 50.67m 5 Hardy, Renee 19 Sutherland D 48.55m X 47.02m 48.55m 46.48m X 46.77m 6 Goetz, Molly 17 Westfields 46.93m 44.55m 45.53m 46.93m X X 46.27m 7 Martin, Alannah 18 Sutherland D 44.80m 42.85m X 43.74m 44.80m 41.83m X 8 Shokry, Sally 20 Sutherland D 42.26m 41.71m 42.26m 42.22m 39.18m 40.23m 41.53m 9 Morgan, Amelia 17 Campbelltown 40.16m 38.98m 40.16m X 10 Shepperson, Caitlin 24 Sydney Unive 40.09m X 40.09m X 11 Moore, Rebecca 19 U.T.S. North 39.44m X 39.44m X 12 Mcinerney, Ashleigh 25 Temora Athle 38.02m 38.02m X X 13 Hewitt, Lilly 20 Kooringal -W 37.17m X 37.17m 35.60m 14 Cimino, Maria 51 U.T.S. North 36.60m X 20.13m 36.60m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 53 Women Shot Put Open ======================================================================= State Record: S 17.05m 2/03/2014 Dani Samuels, WES Title Holder: 13.97m 6/03/2021 Alysha Burnett, Cherrybrook Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Shokry, Sally 20 Sutherland D 13.86m 13.15m 13.75m 12.77m 13.64m 13.80m 13.86m 2 Burnett, Alysha 25 Cherrybrook 13.60m 12.85m X 13.48m 13.60m 13.04m X 3 Pearson, Alysha 20 Sutherland D 13.15m 13.15m 12.60m 12.73m 13.05m 12.84m 13.15m 4 West, Tori 27 Mingara Athl 12.68m 12.25m 12.68m 12.25m 12.25m 12.64m 11.63m 5 Coulter, Kaitlyn 18 Bankstown Sp 12.40m 12.40m 11.74m 11.83m 12.14m X 12.02m 6 Wildraut, Sina 23 Camden Athle 12.39m X X 12.39m 11.70m 12.24m 12.18m 7 Polikowski, Emma 17 Sydney Pacif 12.18m 12.17m 11.89m X 12.02m 12.18m 11.65m 8 Uluiburotu, Ateca Grace 28 Illawong Rev 12.09m 11.56m 11.99m 12.09m 11.84m 9.62m X 9 Hewitt, Lilly 20 Kooringal -W 11.34m 11.34m 11.01m 10.92m 10 Coulter, Manaia 15 Bankstown Sp 10.67m 10.67m 9.68m 10.65m 11 Jarvis, Jaidah 18 Australian C 10.00m 9.43m 8.90m 10.00m 12 Bowrey, Amie 21 Mingara Athl 9.99m 9.87m 9.99m 8.74m 13 Capell Meizer, Emma 34 Illawong Rev 9.50m 9.10m 9.50m 8.94m 14 Breslin, Imogen 21 Mingara Athl 6.48m 6.41m 6.48m 5.78m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 18 Women Discus Throw Open ======================================================================= State Record: S 69.64m 13/08/2017 Dani Samuels, WES Title Holder: 55.90m 5/03/2021 Sally Shokry, Sutherland Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Lally, Jade 35 Queensland 59.74m 57.96m X 58.85m 56.85m 59.74m 59.02m 2 Shokry, Sally 20 Sutherland D 49.52m 45.00m 46.09m 49.52m 43.44m 46.58m 47.30m 3 Peace, Samantha 24 Nowra Athlet 47.35m 45.08m 44.40m 46.87m 45.73m 46.57m 47.35m 4 Wildraut, Sina 23 Camden Athle 45.41m 41.27m 44.51m 45.06m 45.41m X 45.28m 5 Wayne, Chelsy 15 Athletics Wo 45.39m 42.18m 42.86m 43.71m 42.45m 40.87m 45.39m 6 Daniels, Zoe 17 Athletics Wo 42.75m 40.61m 35.21m 42.40m 40.45m X 42.75m 7 Pearson, Alysha 20 Sutherland D 42.35m 38.28m 40.17m 42.35m X X X 8 Jarvis, Jaidah 18 Australian C 41.59m 36.04m 41.59m 36.47m X 35.89m 37.97m 9 Polikowski, Amy 21 Sydney Pacif 41.01m 41.01m X 39.13m 10 Clarke, Karen 32 Athletics Wo 40.58m 40.58m 37.60m 38.34m 11 Blackstock, Ashlyn 18 Eastlakes At 39.93m 39.93m 38.22m X 12 Coulter, Kaitlyn 18 Bankstown Sp 38.81m X 38.81m 36.98m 13 Richardson, Emily 17 Macquarie Hu 37.50m X 37.50m 33.99m 14 Sim, Amelia 17 U.T.S. North 34.38m 34.38m 34.19m X 15 Worsfold, Brianna 17 Cherrybrook 33.59m 33.59m X X 16 Barendregt, Amanda 26 Nepean Distr 30.86m 30.86m 30.71m 28.82m 17 Watts, Gabriele 56 Nepean Distr 28.84m 28.39m 28.84m 28.30m 18 Taylor, Jill 67 Cherrybrook 21.66m 21.66m 18.70m X

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 52 Women Triple Jump Open ============================================================================ State Record: S 13.28m 26/01/1995 Nicole Boegman, RVW Title Holder: 12.78m 6/03/2021 Desleigh Owusu, U.T.S. North Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Owusu, Desleigh 21 U.T.S. North 13.05m 0.2 12.85m(-0.3) X(-0.1) X(0.3) 13.04m(-0.3) 13.05m(0.2) X(-0.1) 2 Parmegiani, Annabelle 25 U.T.S. North 12.91m 0.3 12.91m(0.3) 12.81m(0.3) 12.76m(0.3) 11.39m(-0.3) X(0.7) X(0.1) 3 Mcgill, Charlotte 20 Sydney Unive 12.28m NWI X(0.1) X(-0.3) 12.17m(0.9) X(+0.0) 12.28m(NWI) X(-0.4) 4 Brimble, Nakeisha 18 Trinity Athl 11.93m 0.5 11.83m(0.2) 11.52m(+0.0) 11.67m(-0.6) 11.93m(0.5) 11.74m(-0.2) X(-0.1) 5 Pont, Tahla 22 Macquarie Hu 11.91m -0.3 11.91m(-0.3) 11.61m(-0.2) 11.72m(+0.0) 11.80m(-0.1) 11.72m(-0.2) 11.90m(-0.4) 6 Withnall, Elana 29 Mingara Athl 11.43m 0.3 X(+0.0) 11.26m(0.2) 11.43m(0.3) 11.33m(-0.2) 11.32m(0.1) 11.37m(+0.0) 7 Philip, Alyssa 23 Campbelltown 11.31m 0.6 10.82m(0.6) 11.31m(0.6) 11.16m(+0.0) X(-0.2) 11.11m(0.2) 10.73m(+0.0) 8 Webb, Tara 16 Cherrybrook 11.15m -0.2 11.15m(-0.2) 11.11m(+0.0) 11.06m(0.1) 10.92m(0.4) 11.10m(0.3) 10.89m(0.7) 9 York, Alexandra 19 Trinity Athl 11.05m 0.2 11.05m(0.2) 10.76m(0.5) X(0.4) 10 Shakeshaft, Jasmine 18 Unattached 10.85m 0.2 10.57m(0.2) 10.67m(1.7) 10.85m(0.2) 11 Nadaya-Harb, Audrey 16 Westfields 10.60m 0.6 10.60m(0.6) 10.57m(0.4) 10.10m(0.1) 12 Ulf, Kelly South Sydney 10.51m 0.1 X(0.2) 10.51m(0.1) 9.31m(0.2) -- Fountas, Jasmine 23 South Sydney ND NWI X(+0.0) X(0.1) X(0.8) -- Petersen, Alexandra 23 Trinity Athl ND NWI X(0.2) X(0.7) X(0.5)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 86 Women Long Jump Open ============================================================================ State Record: S 6.87m 14/08/1988 Nicole Boegman, RVW Title Holder: 6.23m 7/03/2021 Tay-Leiha Clark, Illawong Rev Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Clark, Tomysha 20 Illawong Rev 6.34m 3.3 6.02m(4.1) 5.87m(1.5) 6.01m(0.9) 6.03m(2.0) 6.34m(3.3) 5.88m(0.4) 2 Carroll, Brittany 22 Maitland Sen 6.24m 1.0 X(2.6) 6.24m(1.0) 5.87m(0.9) X(2.1) 6.15m(2.9) 6.14m(1.8) 3 Gunn, Katie 19 Gosford Litt 6.17m 0.5 6.12m(1.3) 6.13m(1.1) 5.93m(0.6) 6.01m(1.8) 6.17m(0.5) 6.13m(-0.1) 4 Amidzovski, Delta 16 Athletics Wo 6.12m 3.7 5.95m(1.9) X(0.4) 5.95m(-0.1) 5.89m(1.2) 6.12m(3.7) X(1.5) 5 Lowe, Alyssa 19 Ryde Athleti 6.02m 0.4 5.88m(1.8) 5.96m(1.5) 5.98m(1.7) 5.70m(-0.7) X(2.5) 6.02m(0.4) 6 Kavanagh, Sophie 18 Ryde Athleti 5.78m 0.7 5.62m(1.1) X(1.3) 5.54m(1.9) 5.78m(0.7) 5.65m(0.6) X(1.5) 7 Burnett, Alysha 25 Cherrybrook 5.60m 1.0 5.15m(1.3) 5.60m(1.0) 3.90m(0.9) X(3.1) - - 8 Pont, Tahla 22 Macquarie Hu 5.53m 1.6 5.53m(1.6) 5.24m(1.2) 5.47m(0.9) 5.39m(1.8) 5.16m(-1.7) X(1.5) 9 Webb, Tara 16 Cherrybrook 5.41m 3.8 5.18m(0.5) 5.41m(3.8) 4.88m(0.2) 10 Johnston-Mitrevska, Jade 21 St. George D 5.39m 0.6 5.23m(2.2) 5.35m(1.0) 5.39m(0.6) 11 Check, Lara 19 Athletics Wo 5.37m 0.6 X(2.6) 5.37m(0.6) X(-0.6) 11 Sugiaman, Francesca 20 Cherrybrook 5.37m 2.1 X(1.3) 5.37m(2.1) X(2.1) 13 Roberts, Claire 19 Australian C 5.30m -0.6 X(1.2) 3.59m(0.1) 5.30m(-0.6) 14 Shakeshaft, Jasmine 18 Unattached 5.19m 3.2 5.19m(3.2) 5.09m(2.3) X(1.5) 15 Madden Khan, Maia 15 Sydney Unive 5.02m 1.3 4.83m(3.1) 4.82m(1.6) 5.02m(1.3) 16 Koster, Ella 19 U.T.S. North 4.98m 1.7 X(2.1) 4.98m(1.7) X(1.8) 17 Nadaya-Harb, Audrey 16 Westfields 4.80m 1.3 X(-0.4) X(0.3) 4.80m(1.3) -- Ding, Sarah 23 St. George D ND NWI X(2.6) X(1.5) X(0.5) -- Dale, Samantha 21 Cherrybrook ND NWI X(0.6) X(2.3) X(0.8)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 85 Women Pole Vault Open ======================================================================= State Record: S 4.10m 10/02/2002 Rosanna Ditton, SYU Title Holder: 3.50m 7/03/2021 Elizabeth Baral, Asics Wests Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Baral, Elizabeth 24 Asics Wests 3.80m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 4.00 - - - - - - - - - - - O - O - XXO XXX 2 Seve, Megan 26 Bankstown Sp 3.40m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 3.60 3.70 - - - - - - - - - - - O - XX- X 3 Hopkins, Emma 19 Adamstown Ne 2.85m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 - - - O - O O XXX 3 Barrett, Jessica 23 Maitland Sen 2.85m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 - - - - O O O XXX 5 Leelapatra, Janice 16 Bankstown Sp 2.85m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 - - O O XO XO O XXX 6 Malakovski, Emily 17 Bankstown Sp 2.70m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 - - - O O O XXX 7 Roser, Clare 18 Bankstown Sp 2.70m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 - - - - O XXO XXX 8 Way, Ilse 40 Sydney Pacif 2.55m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 - - - - O XXX 9 Morris, Nicolai 34 Sydney Unive 2.40m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 - O O XO XXX 10 Sivaraj, Summer 15 Asics Wests 2.40m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 - O O XXO XXX 11 Barlow, Claudia 15 Ryde Athleti 2.00m 1.80 2.00 2.20 O O XXX 11 Cramer, Zarah 16 Sydney Pacif 2.00m 1.80 2.00 2.20 - O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 12 Women High Jump Open ======================================================================= State Record: S 2.02m 29/08/2021 Nicola McDermott, SYU Title Holder: 1.91m 5/03/2021 Nicola McDermott, Sydney Unive Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Shaw, Erin 18 U.T.S. North 1.82m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.79 1.82 1.85 - - - O XO O XO XXX 2 Stolberg, Toby 16 Queensland 1.79m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.79 1.82 - - O O XXO XXO XXX 3 Whelan, Emily 22 Adamstown Ne 1.75m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.79 - - O O O XXX 4 Staples, Elizabeth 20 Cherrybrook 1.70m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 O XO O XO XXX 5 Malakovski, Emily 17 Bankstown Sp 1.65m 1.55 1.60 1.65 1.70 O O O XXX 6 West, Tori 27 Mingara Athl 1.65m 1.55 1.60 1.65 1.70 - - XO XXX 7 Kavanagh, Sophie 18 Ryde Athleti 1.60m 1.55 1.60 1.65 O XO XXX 7 Check, Lara 19 Athletics Wo 1.60m 1.55 1.60 1.65 O XO XXX 9 Perich, Laura 23 Camden Athle 1.60m 1.55 1.60 1.65 O XXO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 40 Women 1500 Metre Open ======================================================================= State Record: S 3:58.81 13/09/2021 Jessica Hull, BAN Title Holder: 4:17.33 6/03/2021 Isabella Thornton-Bott, U.T.S. Nor Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hancock-Cameron, Jaylah 20 Bankstown Sp 4:17.47 2 Winkcup, Georgia 25 U.T.S. North 4:17.84 3 Campbell, Holly 26 Sydney Unive 4:18.26 4 Hogg, Nicola 19 U.T.S. North 4:18.37 5 Spencer, Kate 27 U.T.S. North 4:20.06 6 Dess, Klara 22 Australian C 4:21.12 7 Schiffmann, Sarah 19 Newcastle Runners 4:24.74 8 Noble, Jessica 21 Newcastle Flyers 4:25.07 9 Campbell, Paige 26 Sydney Unive 4:32.58 10 Martin, Asha 22 Bankstown Sp 4:37.67 11 Winward, Lily 17 Bankstown Sp 4:40.35 12 Blundell, Erin 26 Sydney Unive 4:40.78

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 67 Women 100 Metre Hurdles Open ============================================================================ State Record: S 12.72 2/03/2021 Liz Clay, SYU Title Holder: 13.12 7/03/2021 Abbie Taddeo, Illawong Rev Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mucci, Celeste 23 Victoria 12.99 1.0 2 Taddeo, Abbie 28 Illawong Rev 13.02 1.0 3 Jenneke, Michelle 29 Sydney Unive 13.44 1.0 4 Cibei, Sophia 20 University o 14.17 1.0 5 Donofrio, Nicolette 20 U.T.S. North 14.32 1.0 6 Fichardt, Georgia 18 U.T.S. North 14.34 1.0 7 Newton, Ebony 17 Raymond Terrace 14.37 1.0 8 Richards, Alexandra 17 Trinity Athl 14.49 1.0 9 Baxter, Julia 20 Cherrybrook 15.41 1.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 77 Women 800 Metre Open ======================================================================= State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Title Holder: 2:06.83 7/03/2021 Jaylah Hancock-Cameron, Bankstown Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Monk, Montana 18 Newcastle Runners 2:07.13 2 Roff, Lora 33 Randwick Bot 2:07.87 3 Bennett, Amy 23 Sutherland D 2:08.42 4 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 2:08.95 5 Pickering, Sarah 19 Newcastle Flyers 2:11.39 6 Penman, Ella 16 Dubbo Athlet 2:11.61 7 Honore, Ava 18 Sutherland D 2:12.50 8 Brady, Tia 30 Newcastle Runners 2:16.10

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 38 Women 400 Metre Open ======================================================================= State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Title Holder: 51.61 7/03/2021 Bendere Oboya, U.T.S. North Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Beer, Ellie 19 Queensland 53.50 2 Thornton, Jessica 24 Illawong Rev 53.80 3 Guthrie, Jasmin 19 U.T.S. North 54.14 4 Campbell, Paige 17 Campbelltown 54.44 5 Burrell, Sidney 19 Hills Distri 56.30 6 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 56.39 7 Cason, Olivia 25 U.T.S. North 56.64 8 Halmy, Bethany 27 Sydney Pacif 57.37
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 72 Women 200 Metre Open ============================================================================ State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 23.20 7/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Edwards, Kristie 22 Queensland 23.36 1.7 2 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 23.38 1.7 3 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 23.60 1.7 4 Owusu, Nana 23 Victoria 23.67 1.7 5 Praciak, Kysha 23 U.T.S. North 23.80 1.7 6 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 23.88 1.7 7 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 23.91 1.7 8 Duve, Emily 28 Sydney Unive 24.96 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 18/02/2022 to 20/02/2022 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 44 Women 100 Metre Open ============================================================================ State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Title Holder: 11.50 6/03/2021 Monique Quirk, Campbelltown Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Inkster, Olivia Rose 17 U.T.S. North 11.70 1.1 1 Quirk, Monique 21 Illawong Rev 11.70 1.1 3 Stoilova, Aleksandra 17 Westfields 11.73 1.1 4 Smee, Katie 25 Macquarie Hu 11.84 1.1 5 Healey, Sarah 24 Sydney Unive 11.94 1.1 6 Mcandrew, Kelly 28 Mingara Athl 11.98 1.1 7 Carroll, Bronte 23 Mingara Athl 12.00 1.1 8 Power, Stephanie 29 U.T.S. North 12.01 1.1 9 Pickering, Bronte 21 U.T.S. North 12.05 1.1

My UTS Norths