All Results

Most recent results appear at the top

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 175  Boys U17 - 110m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 13.60  25/03/2018  William Humberstone, Port Hac   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Matthew Basanovic            Port Hacking             14.70Q   
  2 Julian Lee                   Northern Suburbs         14.79Q   
  3 Cameron Davies               Hawkesbury City          14.80q   
  4 Kidha Gray                   Eastlakes                14.88q   
  5 Gauthier Sanchez             Manly Warringah          15.73    
  6 Bakr Khodr                   Bankstown Aths           15.93    
  7 Toby Bowley                  Temora                   17.53    
 -- Kunal Menon                  Liverpool City             DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jordie Brown                 Singleton                14.63Q   
  2 Evan Venning                 Northern Suburbs         16.03Q   
  3 Donovan Roberts              Balmain                  16.81    
  4 Damian Kennedy               Stuarts Point            19.19    
 -- Joseph Christl               Campbelltown               DNS    
 -- Josh Ralph                   South Eastern              DNS    
 -- Trey Quibulue                Northern Illawarra         DNS    
 -- Connor Matthews              Raymond Terrace            DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  13.62Q   
  2 Uchenna Egbu                 Canterbury               14.79Q   
  3 Matthew Hunt                 Northern Suburbs         15.11    
  4 Harry (Harrison) Lawler      Maitland                 15.58    
  5 Keegan Willis                Orange                   15.80    
  6 Jayden Jackson               Nambucca & District      16.41    
  7 Hayden Husar                 Cranebrook               19.95    
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS    
===================================================================
       State: S 13.60  25/03/2018  William Humberstone, Port Hackin
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  13.62Q  3
  2 Jordie Brown                 Singleton                14.63Q  2
  3 Matthew Basanovic            Port Hacking             14.70Q  1
  4 Julian Lee                   Northern Suburbs         14.79Q  1
  4 Uchenna Egbu                 Canterbury               14.79Q  3
  6 Evan Venning                 Northern Suburbs         16.03Q  2
  7 Cameron Davies               Hawkesbury City          14.80q  1
  8 Kidha Gray                   Eastlakes                14.88q  1
  9 Matthew Hunt                 Northern Suburbs         15.11   3
 10 Harry (Harrison) Lawler      Maitland                 15.58   3
 11 Gauthier Sanchez             Manly Warringah          15.73   1
 12 Keegan Willis                Orange                   15.80   3
 13 Bakr Khodr                   Bankstown Aths           15.93   1
 14 Jayden Jackson               Nambucca & District      16.41   3
 15 Donovan Roberts              Balmain                  16.81   2
 16 Toby Bowley                  Temora                   17.53   1
 17 Damian Kennedy               Stuarts Point            19.19   2
 18 Hayden Husar                 Cranebrook               19.95   3
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS   3
 -- Kunal Menon                  Liverpool City             DNS   1
 -- Connor Matthews              Raymond Terrace            DNS   2
 -- Joseph Christl               Campbelltown               DNS   2
 -- Josh Ralph                   South Eastern              DNS   2
 -- Trey Quibulue                Northern Illawarra         DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 170  Girls U17 - 100m Hurdles (76 cm)
10 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 13.87  21/03/2010  Michelle Jenneke, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Talahn Paki                  Hills District           14.93Q   
  2 Jaimie Byrne                 Sutherland               14.99Q   
  3 Lucy Hill                    Northern Suburbs         16.09q   
  4 Vanessa Apel                 Winston Hills            16.92q   
 -- Jorja Simpson                Bowral                     DNS    
 -- Tori Robertson               Mingara Athletics          DNS    
 -- Eva Bates                    Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Alexandra Richards           Balmain                    DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Talia Kupceric               Manly Warringah          14.73Q   
  2 Isabel Nystrom               South Eastern            14.90Q   
  3 Charlotte Greatrex           Ku-Ring-Gai              15.85q   
  4 Lauryn Kasozi                Hills District           15.93q   
  5 Phoebe Allen                 Springwood               18.06    
  6 Charlotte Kearney            Stuarts Point            20.15    
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS    
 -- Delta Amidzovski             Wollongong City            DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jasynta Lampret              Port Hacking             15.09Q   
  2 Avalene Tandog               Hills District           16.48Q   
  3 Megan Mifsud                 Greystanes               17.07    
  4 Lara Roets                   Eastern Suburbs          17.26    
  5 Crystal Rose Siteman         Campbelltown             19.75    
 -- Ellen Murphy                 Balmain                    DNS    
 -- India Walker                 Nambucca & District        DNS    
 -- Ebony Newton                 Raymond Terrace            DNS    
===================================================================
       State: S 13.87  21/03/2010  Michelle Jenneke, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Talia Kupceric               Manly Warringah          14.73Q  2
  2 Talahn Paki                  Hills District           14.93Q  1
  3 Jasynta Lampret              Port Hacking             15.09Q  3
  4 Isabel Nystrom               South Eastern            14.90Q  2
  5 Jaimie Byrne                 Sutherland               14.99Q  1
  6 Avalene Tandog               Hills District           16.48Q  3
  7 Charlotte Greatrex           Ku-Ring-Gai              15.85q  2
  8 Lauryn Kasozi                Hills District           15.93q  2
  9 Lucy Hill                    Northern Suburbs         16.09q  1
 10 Vanessa Apel                 Winston Hills            16.92q  1
 11 Megan Mifsud                 Greystanes               17.07   3
 12 Lara Roets                   Eastern Suburbs          17.26   3
 13 Phoebe Allen                 Springwood               18.06   2
 14 Crystal Rose Siteman         Campbelltown             19.75   3
 15 Charlotte Kearney            Stuarts Point            20.15   2
 -- Eva Bates                    Ku-Ring-Gai                DNS   1
 -- Ellen Murphy                 Balmain                    DNS   3
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS   2
 -- Tori Robertson               Mingara Athletics          DNS   1
 -- Delta Amidzovski             Wollongong City            DNS   2
 -- Jorja Simpson                Bowral                     DNS   1
 -- Ebony Newton                 Raymond Terrace            DNS   3
 -- India Walker                 Nambucca & District        DNS   3
 -- Alexandra Richards           Balmain                    DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 166  Boys U15 - 100m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
================================================================   
       State: S 12.64  22/03/2009  Nicholas Hough, Hills Distric   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ethan Williams               Singleton                14.17Q   
  2 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           15.59Q   
  3 Kalan Harding                Northern Districts       17.74    
  4 Aidan O'Brien                Girraween                22.61    
 -- Mackay Jones                 Albion Park                DNS    
 -- Marco Boccaletti             Cherrybrook                DNS    
 -- Isaac Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS    
 -- Ronin Khamphet Pearse        South Eastern              DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Xavier Hennessey             Cherrybrook              14.54Q   
  2 Caeleb Henderson             Winston Hills            14.57Q   
  3 Conor McNeill                Hawkesbury City          16.11    
  4 Ryan Wen                     Girraween                16.70    
  5 Jayden Mazoudier             Dapto                    17.18    
  6 Nicholas Hodges              Cobar                    17.26    
  7 Max Byrnes                   Nth Rocks Carlin         17.45    
  8 Callum Cousins               Edgeworth                17.76    
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Leo Brown                    Manly Warringah          14.38Q   
  2 Bailey-dean Latanis          St George                14.57Q   
  3 Brody Fiene                  Cowra                    14.65q   
  4 William Tait                 Grafton                  14.69q   
  5 Deegan O'Brien-Kratiuk       Canterbury               15.97    
  6 Josh Upsall                  Coffs Coast              16.64    
 -- Riley Paine                  Gosford                    DNS    
 -- Marshall Muirhead            Macquarie Hunter           DNS    
===================================================================
       State: S 12.64  22/03/2009  Nicholas Hough, Hills District  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ethan Williams               Singleton                14.17Q  1
  2 Leo Brown                    Manly Warringah          14.38Q  3
  3 Xavier Hennessey             Cherrybrook              14.54Q  2
  4 Bailey-dean Latanis          St George                14.57Q  3
  4 Caeleb Henderson             Winston Hills            14.57Q  2
  6 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           15.59Q  1
  7 Brody Fiene                  Cowra                    14.65q  3
  8 William Tait                 Grafton                  14.69q  3
  9 Deegan O'Brien-Kratiuk       Canterbury               15.97   3
 10 Conor McNeill                Hawkesbury City          16.11   2
 11 Josh Upsall                  Coffs Coast              16.64   3
 12 Ryan Wen                     Girraween                16.70   2
 13 Jayden Mazoudier             Dapto                    17.18   2
 14 Nicholas Hodges              Cobar                    17.26   2
 15 Max Byrnes                   Nth Rocks Carlin         17.45   2
 16 Kalan Harding                Northern Districts       17.74   1
 17 Callum Cousins               Edgeworth                17.76   2
 18 Aidan O'Brien                Girraween                22.61   1
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS   2
 -- Riley Paine                  Gosford                    DNS   3
 -- Marshall Muirhead            Macquarie Hunter           DNS   3
 -- Mackay Jones                 Albion Park                DNS   1
 -- Ronin Khamphet Pearse        South Eastern              DNS   1
 -- Isaac Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS   1
 -- Marco Boccaletti             Cherrybrook                DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 165  Girls U15 - 90m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.44  3/03/2007   Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Savannah Taylor              Port Hacking             13.92Q   
  2 Sarah Luey                   South Eastern            13.96Q   
  3 Lauren Ruediger              Camden                   14.55q   
  4 Amelia Weatherlake           Kiama                    14.88    
  5 Tiarna Green                 Camden                   16.22    
  6 Rebecca Coyte                Kurrajong Bilpin         16.23    
 -- Amelia Ho                    Hills District             DNS    
 -- Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai                DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jaide Almeida                South Eastern            13.93Q   
  2 Ana Cupitt                   Kotara South             14.60Q   
  3 Summer Baigent               Mingara Athletics        14.61    
  4 Madison Mitchell             Cherrybrook              15.14    
  5 Achol Mow                    Prospect                 16.42    
  6 Fern Berry                   Coffs Coast              16.88    
  7 Sophie McPherson             Penrith                  18.02    
 -- Amaia Wain                   Coffs Coast                DNS    
 -- Louise Lovell                Ku-Ring-Gai                DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jordan Moore                 Sutherland               13.25Q   
  2 Sarah-anne Koot              Cherrybrook              13.58Q   
  3 Lily Stewart                 Inner West               13.69q   
  4 Olivia Bloem                 Hills District           14.95    
  5 Elizabeth Godwin             Glenbrook                15.41    
  6 Alyssa Gibbons               Werrington               16.85    
  7 Summer Sivaraj               Ku-Ring-Gai              17.45    
  8 Keira Rejske                 Wollongong City          17.63    
 -- Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai                DNS    
===================================================================
       State: S 12.44  3/03/2007   Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Jordan Moore                 Sutherland               13.25Q  3
  2 Savannah Taylor              Port Hacking             13.92Q  1
  3 Jaide Almeida                South Eastern            13.93Q  2
  4 Sarah-anne Koot              Cherrybrook              13.58Q  3
  5 Sarah Luey                   South Eastern            13.96Q  1
  6 Ana Cupitt                   Kotara South             14.60Q  2
  7 Lily Stewart                 Inner West               13.69q  3
  8 Lauren Ruediger              Camden                   14.55q  1
  9 Summer Baigent               Mingara Athletics        14.61   2
 10 Amelia Weatherlake           Kiama                    14.88   1
 11 Olivia Bloem                 Hills District           14.95   3
 12 Madison Mitchell             Cherrybrook              15.14   2
 13 Elizabeth Godwin             Glenbrook                15.41   3
 14 Tiarna Green                 Camden                   16.22   1
 15 Rebecca Coyte                Kurrajong Bilpin         16.23   1
 16 Achol Mow                    Prospect                 16.42   2
 17 Alyssa Gibbons               Werrington               16.85   3
 18 Fern Berry                   Coffs Coast              16.88   2
 19 Summer Sivaraj               Ku-Ring-Gai              17.45   3
 20 Keira Rejske                 Wollongong City          17.63   3
 21 Sophie McPherson             Penrith                  18.02   2
 -- Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai                DNS   1
 -- Louise Lovell                Ku-Ring-Gai                DNS   2
 -- Amaia Wain                   Coffs Coast                DNS   2
 -- Amelia Ho                    Hills District             DNS   1
 -- Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai                DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 164  Boys U14 - 90m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 11.96  28/03/2021  Billy Blair, Balmain            
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Lincoln Henry                Coffs Coast              13.59Q   
  2 Tomi Reynaldo                South Eastern            13.89Q   
  3 William Manning              Cardiff & District       15.50    
  4 James Woods                  Ryde                     16.25    
  5 Sebastian Gonzalez           Balmain                  16.26    
  6 Brodie Hawken                Kempsey                  20.96    
 -- Chase Burrows                Mosman                     DNS    
 -- Lincoln Moore                Wollongong City            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Andres Hampel                Northern Suburbs         13.05Q   
  2 Drake Ayers                  Eschol Park              14.61Q   
  3 Taylan Weissel               Hills District           14.63q   
  4 Benjamin Rourke              Finley                   16.63    
 -- Jaxon Newham                 Smithfield                 DNS    
 -- Nicholas Fung                Randwick Botany            DNS    
 -- Harry Bibrack                Balmain                    DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Oliver Facer                 Inner West               12.83Q   
  2 Kingston Yavala              Port Hacking             14.29Q   
  3 Joshua Cetinic               Hills District           15.05q   
  4 Taylor McLaren               East Maitland            15.79    
  5 Fuinelakei Aukafolau         Everley Park             16.23    
  6 Jad Nasser                   The Ponds                16.48    
 -- Lewis Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS    
===================================================================
       State: S 11.96  28/03/2021  Billy Blair, Balmain            
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Oliver Facer                 Inner West               12.83Q  3
  2 Andres Hampel                Northern Suburbs         13.05Q  2
  3 Lincoln Henry                Coffs Coast              13.59Q  1
  4 Tomi Reynaldo                South Eastern            13.89Q  1
  5 Kingston Yavala              Port Hacking             14.29Q  3
  6 Drake Ayers                  Eschol Park              14.61Q  2
  7 Taylan Weissel               Hills District           14.63q  2
  8 Joshua Cetinic               Hills District           15.05q  3
  9 William Manning              Cardiff & District       15.50   1
 10 Taylor McLaren               East Maitland            15.79   3
 11 Fuinelakei Aukafolau         Everley Park             16.23   3
 12 James Woods                  Ryde                     16.25   1
 13 Sebastian Gonzalez           Balmain                  16.26   1
 14 Jad Nasser                   The Ponds                16.48   3
 15 Benjamin Rourke              Finley                   16.63   2
 16 Brodie Hawken                Kempsey                  20.96   1
 -- Chase Burrows                Mosman                     DNS   1
 -- Jaxon Newham                 Smithfield                 DNS   2
 -- Lincoln Moore                Wollongong City            DNS   1
 -- Lewis Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS   3
 -- Harry Bibrack                Balmain                    DNS   2
 -- Nicholas Fung                Randwick Botany            DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 163  Girls U14 - 80m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
================================================================   
       State: S 11.94  19/03/2006  Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          12.83Q   
  2 Catherine Mikan              Northern Suburbs         12.87Q   
  3 Jessica Basanovic            Port Hacking             13.92q   
  4 Zara Pawsey                  Ryde                     14.26    
  5 Emily Knight                 Hills District           14.34    
  6 Lily Evans                   Kurrajong Bilpin         15.65    
  7 Chloe Flugge                 Katoomba                 17.35    
 -- Josie Khoo                   South Eastern              DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Piper Todd                   Bankstown Aths           13.14Q   
  2 Ajaya Owusu                  Inner West               13.92Q   
  3 Adelayde Baker               Woolgoolga               14.16    
  4 Jannali Simms                Taree                    14.23    
  5 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              14.26    
  6 Allison Hoang                Prestons Robins          15.72    
  7 Natasha Stamper              Wyong                    19.22    
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS    
 -- Le'ati Moefaauo              Smithfield                 DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Scarlet Mitchell             South Eastern            12.83Q   
  2 Sienna Kupceric              Manly Warringah          13.67Q   
  3 Jasmine Wheeler              St Georges Basin         13.84q   
  4 Allira Houston Gee           Wollongong City          15.00    
  5 Charlotte Mear               Hills District           15.25    
  6 Eva Lynch                    Woy Woy Peninsula        15.53    
 -- Lily Jenkins                 Port Hacking               DNS    
 -- Annika Boys                  Northern Suburbs           DNS    
===================================================================
       State: S 11.94  19/03/2006  Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          12.83Q  1
  1 Scarlet Mitchell             South Eastern            12.83Q  3
  3 Piper Todd                   Bankstown Aths           13.14Q  2
  4 Catherine Mikan              Northern Suburbs         12.87Q  1
  5 Sienna Kupceric              Manly Warringah          13.67Q  3
  6 Ajaya Owusu                  Inner West               13.92Q  2
  7 Jasmine Wheeler              St Georges Basin         13.84q  3
  8 Jessica Basanovic            Port Hacking             13.92q  1
  9 Adelayde Baker               Woolgoolga               14.16   2
 10 Jannali Simms                Taree                    14.23   2
 11 Zara Pawsey                  Ryde                     14.26   1
 11 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              14.26   2
 13 Emily Knight                 Hills District           14.34   1
 14 Allira Houston Gee           Wollongong City          15.00   3
 15 Charlotte Mear               Hills District           15.25   3
 16 Eva Lynch                    Woy Woy Peninsula        15.53   3
 17 Lily Evans                   Kurrajong Bilpin         15.65   1
 18 Allison Hoang                Prestons Robins          15.72   2
 19 Chloe Flugge                 Katoomba                 17.35   1
 20 Natasha Stamper              Wyong                    19.22   2
 -- Annika Boys                  Northern Suburbs           DNS   3
 -- Josie Khoo                   South Eastern              DNS   1
 -- Le'ati Moefaauo              Smithfield                 DNS   2
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS   2
 -- Lily Jenkins                 Port Hacking               DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 162  Boys U13 - 80m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.04  16/03/1997  Ahmed Abou-Mahmoud, Winston H   
       State: S 12.04  19/03/2000  Ross Roberts, Gosford           
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              13.06Q   
  2 Thomas Loy                   Katoomba                 13.70Q   
  3 Hugo Macri                   St George                13.85q   
  4 Joshua Kannengiesser         Illawong                 13.93    
  5 Zane Edwards                 Raymond Terrace          14.23    
  6 Hunter Bright                Wollongong City          15.69    
 -- Daniel Cox                   Ryde                       DNS    
 -- Hayden Palmer                Mingara Athletics          DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Cameron Badger               Sutherland               12.88Q   
  2 Samuel Price                 Cherrybrook              12.89Q   
  3 Keiran Siemionow             Prestons Robins          13.74q   
  4 Flynn Driver                 Springwood               13.94    
  5 Emmanuel Moros               Eastern Suburbs          14.31    
  6 Jeffrey Benoliel             Mosman                   15.20    
 -- Ethan Aguasa                 Quakers Hill               DNS    
 -- Harry Wheatley               Wagga Wagga                DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Zak Evans                    Northern Suburbs         12.70Q   
  2 William Cetinic              Hills District           13.89Q   
  3 Sam Patterson                Eastern Suburbs          14.09    
  4 Archie McKenzie              Balmain                  14.16    
  5 Julian Freelander            Hills District           14.23    
  6 Koben Best                   Prestons Robins          14.49    
  7 Lucas Hayden                 Lismore                  15.28    
 -- Trent Alley                  Port Macquarie             DNS    
===================================================================
       State: S 12.04  16/03/1997  Ahmed Abou-Mahmoud, Winston Hill
       State: S 12.04  19/03/2000  Ross Roberts, Gosford           
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Zak Evans                    Northern Suburbs         12.70Q  3
  2 Cameron Badger               Sutherland               12.88Q  2
  3 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              13.06Q  1
  4 Samuel Price                 Cherrybrook              12.89Q  2
  5 Thomas Loy                   Katoomba                 13.70Q  1
  6 William Cetinic              Hills District           13.89Q  3
  7 Keiran Siemionow             Prestons Robins          13.74q  2
  8 Hugo Macri                   St George                13.85q  1
  9 Joshua Kannengiesser         Illawong                 13.93   1
 10 Flynn Driver                 Springwood               13.94   2
 11 Sam Patterson                Eastern Suburbs          14.09   3
 12 Archie McKenzie              Balmain                  14.16   3
 13 Zane Edwards                 Raymond Terrace          14.23   1
 13 Julian Freelander            Hills District           14.23   3
 15 Emmanuel Moros               Eastern Suburbs          14.31   2
 16 Koben Best                   Prestons Robins          14.49   3
 17 Jeffrey Benoliel             Mosman                   15.20   2
 18 Lucas Hayden                 Lismore                  15.28   3
 19 Hunter Bright                Wollongong City          15.69   1
 -- Daniel Cox                   Ryde                       DNS   1
 -- Hayden Palmer                Mingara Athletics          DNS   1
 -- Trent Alley                  Port Macquarie             DNS   3
 -- Ethan Aguasa                 Quakers Hill               DNS   2
 -- Harry Wheatley               Wagga Wagga                DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 161  Girls U13 - 80m Hurdles (76 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.26  15/02/2015  Mia Hemsworth, Ku-Ring-Gai      
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Erin Blayney                 Northern Suburbs         13.07Q   
  2 Emily Benefiel               Wollongong City          13.94Q   
  3 Charlotte Bradshaw           Penrith                  14.07    
  4 Maddison West                Port Macquarie           14.09    
  5 Gabriela Ribeiro             Hills District           14.44    
  6 Amelie Morrell               Port Hacking             14.52    
  7 Lilea Seville                Bowral                   16.42    
 -- Maya Idriss                  Bankstown Aths             DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Alyssa Michael               Prestons Robins          12.85Q   
  2 Angelina Burford             Hills District           13.11Q   
  3 Eden Herring                 Hornsby                  13.57q   
  4 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            14.06    
  5 Harmony-jade Taylor          Helensburgh              14.37    
  6 Lara Tindall                 Camden                   14.47    
  7 Sienna Thomas                Lismore                  14.58    
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Molly Rayment                Sutherland               13.31Q   
  2 Aileesha Oudshoorn           Port Stephens            13.38Q   
  3 Sienna Latanis               St George                13.99q   
  4 Violet Langley               Emu Plains               14.12    
  5 Chenzi Mapp                  Eastern Suburbs          14.47    
  6 Dominique Bzdega             Campbelltown             14.58    
 -- Taylah Sankey                Gosford                    DNS    
 -- Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin           DNS    
===================================================================
       State: S 12.26  15/02/2015  Mia Hemsworth, Ku-Ring-Gai      
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Alyssa Michael               Prestons Robins          12.85Q  2
  2 Erin Blayney                 Northern Suburbs         13.07Q  1
  3 Molly Rayment                Sutherland               13.31Q  3
  4 Angelina Burford             Hills District           13.11Q  2
  5 Aileesha Oudshoorn           Port Stephens            13.38Q  3
  6 Emily Benefiel               Wollongong City          13.94Q  1
  7 Eden Herring                 Hornsby                  13.57q  2
  8 Sienna Latanis               St George                13.99q  3
  9 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            14.06   2
 10 Charlotte Bradshaw           Penrith                  14.07   1
 11 Maddison West                Port Macquarie           14.09   1
 12 Violet Langley               Emu Plains               14.12   3
 13 Harmony-jade Taylor          Helensburgh              14.37   2
 14 Gabriela Ribeiro             Hills District           14.44   1
 15 Lara Tindall                 Camden                   14.47   2
 15 Chenzi Mapp                  Eastern Suburbs          14.47   3
 17 Amelie Morrell               Port Hacking             14.52   1
 18 Sienna Thomas                Lismore                  14.58   2
 18 Dominique Bzdega             Campbelltown             14.58   3
 20 Lilea Seville                Bowral                   16.42   1
 -- Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin           DNS   3
 -- Maya Idriss                  Bankstown Aths             DNS   1
 -- Taylah Sankey                Gosford                    DNS   3
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 38  Boys U12 - 80m Hurdles (68 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.51  6/02/2021   Hugo Macri, St George           
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               13.06Q   
  2 Remy Mitchell                South Eastern            13.62Q   
  3 Noah Kemp                    Hawkesbury City          13.83q   
  4 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          14.10    
  5 Aidan Bibby                  Port Hacking             14.24    
  6 Nash Wynne                   Dubbo                    14.77    
  7 Bradley Higgins              Gloucester               18.42    
 -- Jett Linton                  Maitland                   DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ethan McErlane               Manly Warringah          13.03Q   
  2 Akeem Kabba                  Holroyd                  13.66Q   
  3 Brodie Harkness              Prestons Robins          13.75q   
  4 Charlie Andrews              Winston Hills            14.45    
  5 Beau Wynne                   Dubbo                    16.15    
  6 Hugh Ward                    Tamworth                 16.46    
 -- Davin Yap                    Northern Suburbs           DNS    
 -- Stephen Alfano               Kiama                      DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Josef Sikora                 South Eastern            13.68Q   
  2 Brock Lampret                Port Hacking             13.99Q   
  3 Bryant Diep                  Bankstown Aths           14.48    
  4 Mitchell Davies              Kotara South             14.72    
  5 Benjamin Field               Kooringal Wagga          14.77    
 -- Eli Ma'u                     Doonside                   DNS    
 -- Max France                   Port Hacking               DNS    
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS    
===================================================================
       State: S 12.51  6/02/2021   Hugo Macri, St George           
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ethan McErlane               Manly Warringah          13.03Q  2
  2 Jayden Todoroski             Greystanes               13.06Q  1
  3 Josef Sikora                 South Eastern            13.68Q  3
  4 Remy Mitchell                South Eastern            13.62Q  1
  5 Akeem Kabba                  Holroyd                  13.66Q  2
  6 Brock Lampret                Port Hacking             13.99Q  3
  7 Brodie Harkness              Prestons Robins          13.75q  2
  8 Noah Kemp                    Hawkesbury City          13.83q  1
  9 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          14.10   1
 10 Aidan Bibby                  Port Hacking             14.24   1
 11 Charlie Andrews              Winston Hills            14.45   2
 12 Bryant Diep                  Bankstown Aths           14.48   3
 13 Mitchell Davies              Kotara South             14.72   3
 14 Nash Wynne                   Dubbo                    14.77   1
 14 Benjamin Field               Kooringal Wagga          14.77   3
 16 Beau Wynne                   Dubbo                    16.15   2
 17 Hugh Ward                    Tamworth                 16.46   2
 18 Bradley Higgins              Gloucester               18.42   1
 -- Max France                   Port Hacking               DNS   3
 -- Eli Ma'u                     Doonside                   DNS   3
 -- Stephen Alfano               Kiama                      DNS   2
 -- Davin Yap                    Northern Suburbs           DNS   2
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS   3
 -- Jett Linton                  Maitland                   DNS   1
Image for H1

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 40  Girls U12 - 80m Hurdles (68 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.61  7/02/2021   Erin Blayney, Northern Suburb   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             12.99Q   
  2 Siena Novak                  South Eastern            13.64Q   
  3 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         13.74q   
  4 Ishanvi Tiwari               Hills District           14.62    
  5 Tamara Davies                Hawkesbury City          14.63    
  6 Lani McCrone                 Temora                   15.59    
 -- Millie Morrison              Mosman                     DNS    
 -- Gabriella Bentham-Mudie      Glenbrook                  DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Allegra Little               Port Hacking             13.78Q   
  2 Hannah Sorojevic             Campbelltown             13.85Q   
  3 Emily Kupceric               Manly Warringah          14.65    
  4 Kara Tobey                   Terrigal/Wamberal        15.39    
  5 Alyssa Wallbank              Orange                   15.41    
 -- Lily Hughes                  Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Niki Danilis                 Eastern Suburbs            DNS    
 -- Ruth Ifejika                 Liverpool City             DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jade Strahl                  Port Hacking             13.48Q   
  2 Olivia Scott-Rogers          Hills District           13.58Q   
  3 Isla Maris                   Manly Warringah          13.62q   
  4 Ruby Clayton                 Tamworth                 14.50    
  5 Summer Paki                  Hills District           14.51    
  6 Ella Morrison                Wallsend Rsl             15.02    
  7 Myra Betts                   Shoalhaven               15.04    
  8 Charlee Adamson              Gunnedah                 15.53    
===================================================================
       State: S 12.61  7/02/2021   Erin Blayney, Northern Suburbs  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             12.99Q  1
  2 Jade Strahl                  Port Hacking             13.48Q  3
  3 Allegra Little               Port Hacking             13.78Q  2
  4 Olivia Scott-Rogers          Hills District           13.58Q  3
  5 Siena Novak                  South Eastern            13.64Q  1
  6 Hannah Sorojevic             Campbelltown             13.85Q  2
  7 Isla Maris                   Manly Warringah          13.62q  3
  8 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         13.74q  1
  9 Ruby Clayton                 Tamworth                 14.50   3
 10 Summer Paki                  Hills District           14.51   3
 11 Ishanvi Tiwari               Hills District           14.62   1
 12 Tamara Davies                Hawkesbury City          14.63   1
 13 Emily Kupceric               Manly Warringah          14.65   2
 14 Ella Morrison                Wallsend Rsl             15.02   3
 15 Myra Betts                   Shoalhaven               15.04   3
 16 Kara Tobey                   Terrigal/Wamberal        15.39   2
 17 Alyssa Wallbank              Orange                   15.41   2
 18 Charlee Adamson              Gunnedah                 15.53   3
 19 Lani McCrone                 Temora                   15.59   1
 -- Millie Morrison              Mosman                     DNS   1
 -- Ruth Ifejika                 Liverpool City             DNS   2
 -- Lily Hughes                  Ku-Ring-Gai                DNS   2
 -- Gabriella Bentham-Mudie      Glenbrook                  DNS   1
 -- Niki Danilis                 Eastern Suburbs            DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 36  Boys U11 - 80m Hurdles (60 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.96  29/02/2020  Trent Alley, Port Macquarie     
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Taten Rogers                 Manly Warringah        S 12.96Q   
  2 Peini Ika                    Doonside                 13.45Q   
  3 Byron Rosier                 Bathurst & District      13.62q   
  4 Isaac Reko                   Bowral                   13.78    
  5 Harrison Skinner             Camden                   13.96    
  6 James Loughhead              Rouse Hill Rams          16.07    
  7 Charlie Coombe               Gloucester               16.98    
 -- Hugo Clarke                  Eastern Suburbs            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Kornchawal Benoliel          Manly Warringah          13.95Q   
  2 Aston Tompsett               Port Hacking             14.29Q   
  3 Lucas Siemionow              Prestons Robins          14.68    
  4 Amjad Mousa                  Blacktown                14.68    
  5 Ryan Haaf                    Winston Hills            15.22    
  6 Xavier Hicks                 Singleton                15.32    
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS    
 -- Isaac Beckett                Lithgow                    DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Harvey Todd                  Eastern Suburbs          13.29Q   
  2 James Atkins                 Manly Warringah          13.33Q   
  3 Kyan Seale                   Northern Suburbs         13.62q   
  4 Justin Mascini               Macquarie Hunter         14.24    
  5 Kobi Ryan                    Cessnock                 14.49    
  6 Elvis Conteh                 Kooringal Wagga          14.50    
  7 Jayden Borg                  Helensburgh              15.59    
 -- Cooper Dendle                Lismore                    DNS    
===================================================================
       State: S 12.96  29/02/2020  Trent Alley, Port Macquarie     
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Taten Rogers                 Manly Warringah        S 12.96Q  1
  2 Harvey Todd                  Eastern Suburbs          13.29Q  3
  3 Kornchawal Benoliel          Manly Warringah          13.95Q  2
  4 James Atkins                 Manly Warringah          13.33Q  3
  5 Peini Ika                    Doonside                 13.45Q  1
  6 Aston Tompsett               Port Hacking             14.29Q  2
  7 Kyan Seale                   Northern Suburbs         13.62q  3
  8 Byron Rosier                 Bathurst & District      13.62q  1
  9 Isaac Reko                   Bowral                   13.78   1
 10 Harrison Skinner             Camden                   13.96   1
 11 Justin Mascini               Macquarie Hunter         14.24   3
 12 Kobi Ryan                    Cessnock                 14.49   3
 13 Elvis Conteh                 Kooringal Wagga          14.50   3
 14 Lucas Siemionow              Prestons Robins          14.68   2
 14 Amjad Mousa                  Blacktown                14.68   2
 16 Ryan Haaf                    Winston Hills            15.22   2
 17 Xavier Hicks                 Singleton                15.32   2
 18 Jayden Borg                  Helensburgh              15.59   3
 19 James Loughhead              Rouse Hill Rams          16.07   1
 20 Charlie Coombe               Gloucester               16.98   1
 -- Isaac Beckett                Lithgow                    DNS   2
 -- Cooper Dendle                Lismore                    DNS   3
 -- Hugo Clarke                  Eastern Suburbs            DNS   1
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 34  Girls U11 - 80m Hurdles (60 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 13.16  21/02/2021  Rhema Adeleja, Port Hacking     
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Alexia Mathison              Port Hacking             13.36Q   
  2 Isla Croft                   Macquarie Hunter         14.01Q   
  3 Jacqueline Pawsey            Ryde                     14.33q   
  4 Ava Cetinic                  Hills District           14.47q   
  5 Lucia Schnell                Northern Suburbs         18.34    
 -- Paige Casey                  Mingara Athletics          DNS    
 -- Catherine Halgreen           Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Asya Muzaffer                Canterbury                 DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Sadie Rayment                Sutherland               13.37Q   
  2 Gracie Atkins                Manly Warringah          14.36Q   
  3 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          14.52    
  4 Paxton Buckerfield           Orange                   14.53    
  5 Lila Oliver                  Hills District           14.54    
  6 Piper James                  Balmain                  15.68    
 -- Stella Du Plessis            Ballina                    DNS    
 -- Evanjaline McGoon            Campbelltown               DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Sophie Howson                Wollongong City        S 12.75Q   
  2 Emerson Spence               Sutherland               14.23Q   
  3 Sanjana Iyer                 Winston Hills            14.79    
  4 Ruby Holmes                  Port Macquarie           15.06    
  5 Brydie Scholfield            Bowral                   15.09    
  6 Juliette Nichols             Balmain                  15.16    
  7 Evelyn Marr                  Orange                   15.49    
  8 Demi Spiteri                 Smithfield               15.81    
===================================================================
       State: S 13.16  21/02/2021  Rhema Adeleja, Port Hacking     
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Sophie Howson                Wollongong City        S 12.75Q  3
  2 Alexia Mathison              Port Hacking             13.36Q  1
  3 Sadie Rayment                Sutherland               13.37Q  2
  4 Isla Croft                   Macquarie Hunter         14.01Q  1
  5 Emerson Spence               Sutherland               14.23Q  3
  6 Gracie Atkins                Manly Warringah          14.36Q  2
  7 Jacqueline Pawsey            Ryde                     14.33q  1
  8 Ava Cetinic                  Hills District           14.47q  1
  9 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          14.52   2
 10 Paxton Buckerfield           Orange                   14.53   2
 11 Lila Oliver                  Hills District           14.54   2
 12 Sanjana Iyer                 Winston Hills            14.79   3
 13 Ruby Holmes                  Port Macquarie           15.06   3
 14 Brydie Scholfield            Bowral                   15.09   3
 15 Juliette Nichols             Balmain                  15.16   3
 16 Evelyn Marr                  Orange                   15.49   3
 17 Piper James                  Balmain                  15.68   2
 18 Demi Spiteri                 Smithfield               15.81   3
 19 Lucia Schnell                Northern Suburbs         18.34   1
 -- Catherine Halgreen           Ku-Ring-Gai                DNS   1
 -- Stella Du Plessis            Ballina                    DNS   2
 -- Evanjaline McGoon            Campbelltown               DNS   2
 -- Paige Casey                  Mingara Athletics          DNS   1
 -- Asya Muzaffer                Canterbury                 DNS   1
Photofinish Image

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 28  Boys U10 - 60m Hurdles (60 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.74  16/03/2002  Sean Potter, Macquarie Shores   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Riley Death                  Illawong                 10.71Q   
  2 Rocky Bolton                 Eastern Suburbs          10.88Q   
  3 Toby Creelman                Manly Warringah          10.98q   
  4 Xavier Paul                  Katoomba                 11.53    
  5 Adam Weinstein               Port Hacking             11.76    
  6 Aharshan Sivaniruban         Kings Langley            12.44    
  7 Benny Moss                   Bowral                   13.35    
 -- Max Israel                   South Eastern              DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Cooper Gaddes                Grafton                  11.26Q   
  2 Samuel Smith                 Eastern Suburbs          11.29Q   
  3 Charlie Baird-Petroni        Mosman                   11.40q   
  4 Kamsi Mbaegbu                Liverpool City           11.81    
  5 Mitchell Darlow              The Ponds                12.01    
  6 James Grant                  Kooringal Wagga          12.73    
 -- Dane Horne                   Mingara Athletics          DNS    
 -- Jack Spencer                 Balmain                    DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Emerson Ayres                Manly Warringah          10.88Q   
  2 Jacob Leke                   Holroyd                  11.23Q   
  3 Kyden Ralph                  Macquarie Hunter         11.47    
  4 James Hicks                  Springwood               11.79    
  5 Jackson Aiken                Parramatta               11.96    
  6 Tynan Mackney                Port Macquarie           12.07    
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS    
 -- Harrison Corrigan            A.N.L                      DNS    
===================================================================
       State: S  9.74  16/03/2002  Sean Potter, Macquarie Shores   
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Riley Death                  Illawong                 10.71Q  1
  2 Emerson Ayres                Manly Warringah          10.88Q  3
  3 Cooper Gaddes                Grafton                  11.26Q  2
  4 Rocky Bolton                 Eastern Suburbs          10.88Q  1
  5 Jacob Leke                   Holroyd                  11.23Q  3
  6 Samuel Smith                 Eastern Suburbs          11.29Q  2
  7 Toby Creelman                Manly Warringah          10.98q  1
  8 Charlie Baird-Petroni        Mosman                   11.40q  2
  9 Kyden Ralph                  Macquarie Hunter         11.47   3
 10 Xavier Paul                  Katoomba                 11.53   1
 11 Adam Weinstein               Port Hacking             11.76   1
 12 James Hicks                  Springwood               11.79   3
 13 Kamsi Mbaegbu                Liverpool City           11.81   2
 14 Jackson Aiken                Parramatta               11.96   3
 15 Mitchell Darlow              The Ponds                12.01   2
 16 Tynan Mackney                Port Macquarie           12.07   3
 17 Aharshan Sivaniruban         Kings Langley            12.44   1
 18 James Grant                  Kooringal Wagga          12.73   2
 19 Benny Moss                   Bowral                   13.35   1
 -- Max Israel                   South Eastern              DNS   1
 -- Dane Horne                   Mingara Athletics          DNS   2
 -- Harrison Corrigan            A.N.L                      DNS   3
 -- Jack Spencer                 Balmain                    DNS   2
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 32  Girls U10 - 60m Hurdles (60 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.78  24/03/2018  Tammin Lampret, Port Hacking    
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          10.62Q   
  2 Elara Barnes                 Port Stephens            10.89Q   
  3 Grace Carlton                Hornsby                  11.65    
  4 Lucy Whitehead               Mosman                   11.90    
  5 Elaina Cook                  Port Hacking             12.39    
  6 Giselle Desira               Rouse Hill Rams          12.43    
  7 Annalee Lemura               Balmain                  12.92    
  8 Scarlett Newberry            Armidale                 13.31    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Savannah Cox                 Hills District           11.10Q   
  2 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              11.38Q   
  3 Myarah Ahoy                  Armidale                 11.78    
  4 Gemma Mooney                 Macquarie Hunter         11.80    
  5 Sophie Mair                  Ku-Ring-Gai              12.15    
  6 Elanor Scott                 Camden                   12.16    
  7 Hannah Dawson                Northern Districts       12.59    
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.37Q   
  2 Grace McCrone                Temora                   11.47Q   
  3 Jayda Isherwood              Winston Hills            11.59q   
  4 Lorelei Gerathy              Northern Illawarra       11.61q   
  5 Ruby Tindall                 Camden                   12.75    
  6 Annabelle Davis              Orange                   13.54    
 -- Sienna Small                 Terrigal/Wamberal          DNS    
 -- Paige Matthews               Raymond Terrace            DNS    
===================================================================
       State: S  9.78  24/03/2018  Tammin Lampret, Port Hacking    
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.37Q  3
  2 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          10.62Q  1
  3 Savannah Cox                 Hills District           11.10Q  2
  4 Elara Barnes                 Port Stephens            10.89Q  1
  5 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              11.38Q  2
  6 Grace McCrone                Temora                   11.47Q  3
  7 Jayda Isherwood              Winston Hills            11.59q  3
  8 Lorelei Gerathy              Northern Illawarra       11.61q  3
  9 Grace Carlton                Hornsby                  11.65   1
 10 Myarah Ahoy                  Armidale                 11.78   2
 11 Gemma Mooney                 Macquarie Hunter         11.80   2
 12 Lucy Whitehead               Mosman                   11.90   1
 13 Sophie Mair                  Ku-Ring-Gai              12.15   2
 14 Elanor Scott                 Camden                   12.16   2
 15 Elaina Cook                  Port Hacking             12.39   1
 16 Giselle Desira               Rouse Hill Rams          12.43   1
 17 Hannah Dawson                Northern Districts       12.59   2
 18 Ruby Tindall                 Camden                   12.75   3
 19 Annalee Lemura               Balmain                  12.92   1
 20 Scarlett Newberry            Armidale                 13.31   1
 21 Annabelle Davis              Orange                   13.54   3
 -- Sienna Small                 Terrigal/Wamberal          DNS   3
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS   2
 -- Paige Matthews               Raymond Terrace            DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 21  Boys U9 - 60m Hurdles (45 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.54  21/02/1999  Joshua Mulligan, Gosford        
       State: S  9.54  21/03/2009  Rory Barkley, Northern Suburb   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Noah Van Dyk                 Sutherland               10.68Q   
  2 Anson Vella                  Sutherland               10.83Q   
  3 Darcy McIntosh               Balmain                  11.54    
  4 Levi Holden                  Emu Plains               11.59    
  5 Josh Jefffrey                Gunnedah                 11.89    
  6 Tye McConnell                Eschol Park              18.60    
 -- Nate Grech                   Eschol Park                DNS    
 -- Ethan Beckett                Lithgow                    DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Reuben Hanly                 Ku-Ring-Gai              10.95Q   
  2 Toby Uys                     Mosman                   11.29Q   
  3 Thomas Beecham               Balmain                  11.30q   
  4 Lucas Guercio                Bankstown Aths           11.33q   
  5 Pauliasi Lago                Wollongong City          11.44    
  6 Jake Maillet                 Manly Warringah          11.49    
  7 Andre Liyanage               Cherrybrook              11.81    
  8 Hamilton Kinneally           Glenbrook                12.21    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Cooper Newman                Mingara Athletics        11.00Q   
  2 Ben Spadaro                  Prospect                 11.06Q   
  3 Farrah Conteh                Kooringal Wagga          11.38    
  4 Jarlath Jarrett              Rouse Hill Rams          11.39    
  5 Mason Shamley                Kotara South             11.39    
  6 Isaac Heywood                Tamworth                 11.70    
  7 Ranuka Koswattage            Penrith                  11.99    
===================================================================
       State: S  9.54  21/02/1999  Joshua Mulligan, Gosford        
       State: S  9.54  21/03/2009  Rory Barkley, Northern Suburbs  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Noah Van Dyk                 Sutherland               10.68Q  1
  2 Reuben Hanly                 Ku-Ring-Gai              10.95Q  2
  3 Cooper Newman                Mingara Athletics        11.00Q  3
  4 Anson Vella                  Sutherland               10.83Q  1
  5 Ben Spadaro                  Prospect                 11.06Q  3
  6 Toby Uys                     Mosman                   11.29Q  2
  7 Thomas Beecham               Balmain                  11.30q  2
  8 Lucas Guercio                Bankstown Aths           11.33q  2
  9 Farrah Conteh                Kooringal Wagga          11.38   3
 10 Jarlath Jarrett              Rouse Hill Rams          11.39   3
 11 Mason Shamley                Kotara South             11.39   3
 12 Pauliasi Lago                Wollongong City          11.44   2
 13 Jake Maillet                 Manly Warringah          11.49   2
 14 Darcy McIntosh               Balmain                  11.54   1
 15 Levi Holden                  Emu Plains               11.59   1
 16 Isaac Heywood                Tamworth                 11.70   3
 17 Andre Liyanage               Cherrybrook              11.81   2
 18 Josh Jefffrey                Gunnedah                 11.89   1
 19 Ranuka Koswattage            Penrith                  11.99   3
 20 Hamilton Kinneally           Glenbrook                12.21   2
 21 Tye McConnell                Eschol Park              18.60   1
 -- Ethan Beckett                Lithgow                    DNS   1
 -- Nate Grech                   Eschol Park                DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 24  Girls U9 - 60m Hurdles (45 cm)
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.84  21/02/2009  Chyna Tavai-Willams, Bankstow   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.90Q   
  2 Charlotte Harper             Eschol Park              11.90Q   
  3 Eliza Bosnic                 Ryde                     11.96    
  4 Mila Staniforth              Orange                   12.05    
  5 Alanna Thornton              Penrith                  12.19    
  6 Zoe Rudolph                  Ku-Ring-Gai              12.34    
  7 Zeldi Cilliers               Port Hacking             12.41    
  8 Hailee Orman                 Tamworth                 12.47    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Eloise Knorr                 Manly Warringah          11.69Q   
  2 Layla Burbage                Shoalhaven               11.75Q   
  3 Rain Ross                    Wyong                    11.80q   
  4 Sienna Keeley                Balmain                  11.83q   
  5 Claire Leke                  Holroyd                  11.85    
  6 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          11.85    
  7 Lyla Woodlock                Grafton                  12.69    
  8 Zoe Onus                     Shoalhaven               13.25    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Eva Luximon                  Campbelltown             11.52Q   
  2 Maeva Clifford               Eastlakes                11.70Q   
  3 Annika Kumar                 Port Hacking             11.88    
  4 Maddison Thomas              Hills District           12.10    
  5 Ve'a Tavita                  Campbelltown             12.18    
  6 Lani Alexander               Sutherland               12.24    
  7 Charlotte Fraser             Ryde                     12.80    
  8 Mia Gamble                   Dubbo                    12.80    
===================================================================
       State: S  9.84  21/02/2009  Chyna Tavai-Willams, Bankstown S
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Eva Luximon                  Campbelltown             11.52Q  3
  1 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.90Q  1
  2 Eloise Knorr                 Manly Warringah          11.69Q  2
  2 Charlotte Harper             Eschol Park              11.90Q  1
  4 Maeva Clifford               Eastlakes                11.70Q  3
  5 Layla Burbage                Shoalhaven               11.75Q  2
  7 Rain Ross                    Wyong                    11.80q  2
  8 Sienna Keeley                Balmain                  11.83q  2
  9 Claire Leke                  Holroyd                  11.85   2
 10 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          11.85   2
 11 Annika Kumar                 Port Hacking             11.88   3
 12 Eliza Bosnic                 Ryde                     11.96   1
 13 Mila Staniforth              Orange                   12.05   1
 14 Maddison Thomas              Hills District           12.10   3
 15 Ve'a Tavita                  Campbelltown             12.18   3
 16 Alanna Thornton              Penrith                  12.19   1
 17 Lani Alexander               Sutherland               12.24   3
 18 Zoe Rudolph                  Ku-Ring-Gai              12.34   1
 19 Zeldi Cilliers               Port Hacking             12.41   1
 20 Hailee Orman                 Tamworth                 12.47   1
 21 Lyla Woodlock                Grafton                  12.69   2
 22 Charlotte Fraser             Ryde                     12.80   3
 23 Mia Gamble                   Dubbo                    12.80   3
 24 Zoe Onus                     Shoalhaven               13.25   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                           LITTLE ATHLETICS NSW                           
      STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022       
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 237  Boys U17 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================          
       State: S 21.32  19/03/2017  Yadin Ngeng, Bankstown Sports          
    Name                     Age Centre                   Heats           
================================================================          
Heat  1 Heats                                                             
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  22.60Q          
  2 Jake Hayter                  Blacktown                23.03Q          
  3 Calem Brown                  Wollongong City          23.37           
  4 Riley Smith                  Wyong                    24.62           
 -- Cody Hancock                 Raymond Terrace            DNS           
 -- Nat Carroll                  Wollongong City            DNS           
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS           
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS           
Heat  2 Heats                                                             
  1 Travis Hargrave              Hawkesbury City          22.81Q          
  2 Benjamin Iveson              Canterbury               23.00Q 22.997   
  3 Ivan Balic                   Inner West               23.00q 22.999   
  4 Jackson Swalwell             Tamworth                 23.07           
  5 Barnabas Ronto               Randwick Botany          23.17           
  6 Stuart Cregan                Doonside                 23.31           
  7 Cameron Banovich             Liverpool City           23.44           
  8 Roy Stevenson                Port Macquarie           24.18           
Heat  3 Heats                                                             
  1 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         22.55Q          
  2 Zac Urbach                   Randwick Botany          22.57Q 22.561   
  3 Lachlan Herbert              Ku-Ring-Gai              22.57q 22.564   
  4 Zachary Porter               Winston Hills            23.78           
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS           
 -- Blake Pasfield               Kurrajong Bilpin           DNS           
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS           
 -- Zachary Flynn                Manly Warringah            DNS           
===================================================================       
       State: S 21.32  19/03/2017  Yadin Ngeng, Bankstown Sports          
    Name                     Age Centre                   Heats  H#       
===================================================================       
Heats                                                                     
  1 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         22.55Q  3       
  2 Rashid Kabba                 Holroyd                  22.60Q  1       
  3 Travis Hargrave              Hawkesbury City          22.81Q  2       
  4 Zac Urbach                   Randwick Botany          22.57Q  3 22.561
  5 Benjamin Iveson              Canterbury               23.00Q  2 22.997
  6 Jake Hayter                  Blacktown                23.03Q  1       
  7 Lachlan Herbert              Ku-Ring-Gai              22.57q  3 22.564
  8 Ivan Balic                   Inner West               23.00q  2 22.999
  9 Jackson Swalwell             Tamworth                 23.07   2       
 10 Barnabas Ronto               Randwick Botany          23.17   2       
 11 Stuart Cregan                Doonside                 23.31   2       
 12 Calem Brown                  Wollongong City          23.37   1       
 13 Cameron Banovich             Liverpool City           23.44   2       
 14 Zachary Porter               Winston Hills            23.78   3       
 15 Roy Stevenson                Port Macquarie           24.18   2       
 16 Riley Smith                  Wyong                    24.62   1       
 -- Nat Carroll                  Wollongong City            DNS   1       
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS   3       
 -- Zachary Flynn                Manly Warringah            DNS   3       
 -- Cody Hancock                 Raymond Terrace            DNS   1       
 -- Blake Pasfield               Kurrajong Bilpin           DNS   3       
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS   1       
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS   3       
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS   1       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 236  Girls U17 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 24.08  25/03/2018  Caitlin Ferrier, Kurrajong Bi   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Angela Windshuttle           Tiger Wests              25.79Q   
  2 Ledia Ekoue                  Canterbury               25.96Q   
  3 Eden Levit                   Eastern Suburbs          26.06q   
  4 Laylah Connelly              Shoalhaven               27.08    
  5 Hayley Schultz               Hills District           29.04    
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS    
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS    
 -- Sophia Ghantous              Revesby Workers            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Damita Betham                Campbelltown             25.21Q   
  2 Alesha Bennetts              Mudgee                   25.90Q   
  3 Ella Penman                  Dubbo                    26.29q   
  4 Emily Strecker               Lake Illawarra           27.21    
  5 Aleisha Foundotos            St George                27.27    
  6 Ella Standish                Kurrajong Bilpin         27.84    
  7 Ava Pelaez                   Hills District           28.70    
 -- Amber Xavier                 Macquarie Hunter           DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Lucy Scholtens               Manly Warringah          25.77Q   
  2 Phoebe Berglund              Manly Warringah          26.55Q   
  3 Amy Watson                   Sutherland               26.66    
  4 Loen Sevastos                Wollongong City          26.75    
  5 Larisa Arnautovic            Eastern Suburbs          27.12    
 -- Sarah King                   Port Macquarie             DNS    
 -- Jasynta Lampret              Port Hacking               DNS    
 -- Ebony Newton                 Raymond Terrace            DNS    
===================================================================
       State: S 24.08  25/03/2018  Caitlin Ferrier, Kurrajong Bilpi
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Damita Betham                Campbelltown             25.21Q  2
  2 Lucy Scholtens               Manly Warringah          25.77Q  3
  3 Angela Windshuttle           Tiger Wests              25.79Q  1
  4 Alesha Bennetts              Mudgee                   25.90Q  2
  5 Ledia Ekoue                  Canterbury               25.96Q  1
  6 Phoebe Berglund              Manly Warringah          26.55Q  3
  7 Eden Levit                   Eastern Suburbs          26.06q  1
  8 Ella Penman                  Dubbo                    26.29q  2
  9 Amy Watson                   Sutherland               26.66   3
 10 Loen Sevastos                Wollongong City          26.75   3
 11 Laylah Connelly              Shoalhaven               27.08   1
 12 Larisa Arnautovic            Eastern Suburbs          27.12   3
 13 Emily Strecker               Lake Illawarra           27.21   2
 14 Aleisha Foundotos            St George                27.27   2
 15 Ella Standish                Kurrajong Bilpin         27.84   2
 16 Ava Pelaez                   Hills District           28.70   2
 17 Hayley Schultz               Hills District           29.04   1
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS   1
 -- Amber Xavier                 Macquarie Hunter           DNS   2
 -- Jasynta Lampret              Port Hacking               DNS   3
 -- Sarah King                   Port Macquarie             DNS   3
 -- Ebony Newton                 Raymond Terrace            DNS   3
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS   1
 -- Sophia Ghantous              Revesby Workers            DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 235  Boys U15 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 21.74  22/02/2009  Nicholas Hough, Hills Distric   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Max McAneney                 Dubbo                    23.74Q   
  1 Daniel Hornery               Sutherland               23.74Q   
  3 Amir Saeedi                  Hills District           24.25q   
  4 Jesse Ike                    Liverpool City           24.40    
  5 Lachlan Irwin                East Maitland            24.88    
  6 Riley Morrissey              Coffs Coast              26.30    
 -- Lachlan Orchard              Prestons Robins            DNS    
 -- Jesse Chukwudi               Liverpool City             DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai              22.94Q   
  2 Taurus Traino                Sutherland               23.45Q   
  3 Chase Grant                  Wollongong City          24.32q   
  4 Michael Paino                Sutherland               24.53    
  5 Alex Goetz                   Smithfield               24.82    
  6 Kian Brown                   Emu Plains               25.02    
  7 William Tait                 Grafton                  26.43    
 -- Maximus Konstantinoff        Glenbrook                  DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Dylan Illangantilake         Hills District           24.05Q   
  2 Danny Kearney                Sutherland               24.86Q   
  3 Marco Venturino              St George                25.69    
 -- Sebastian Miani              Port Hacking               DNS    
 -- Jayden Mazoudier             Dapto                      DNS    
 -- Jay Clarke                   Gosford                    DNS    
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS    
 -- Lars Ackland                 Ku-Ring-Gai                DNS    
===================================================================
       State: S 21.74  22/02/2009  Nicholas Hough, Hills District  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai              22.94Q  2
  2 Max McAneney                 Dubbo                    23.74Q  1
  2 Daniel Hornery               Sutherland               23.74Q  1
  4 Dylan Illangantilake         Hills District           24.05Q  3
  5 Taurus Traino                Sutherland               23.45Q  2
  6 Danny Kearney                Sutherland               24.86Q  3
  7 Amir Saeedi                  Hills District           24.25q  1
  8 Chase Grant                  Wollongong City          24.32q  2
  9 Jesse Ike                    Liverpool City           24.40   1
 10 Michael Paino                Sutherland               24.53   2
 11 Alex Goetz                   Smithfield               24.82   2
 12 Lachlan Irwin                East Maitland            24.88   1
 13 Kian Brown                   Emu Plains               25.02   2
 14 Marco Venturino              St George                25.69   3
 15 Riley Morrissey              Coffs Coast              26.30   1
 16 William Tait                 Grafton                  26.43   2
 -- Sebastian Miani              Port Hacking               DNS   3
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS   3
 -- Jay Clarke                   Gosford                    DNS   3
 -- Jayden Mazoudier             Dapto                      DNS   3
 -- Maximus Konstantinoff        Glenbrook                  DNS   2
 -- Lachlan Orchard              Prestons Robins            DNS   1
 -- Jesse Chukwudi               Liverpool City             DNS   1
 -- Lars Ackland                 Ku-Ring-Gai                DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 234  Girls U15 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 24.24  20/03/2005  Olivia Tauro, Kurri Kurri       
       State: S 24.24  22/02/2009  Ella Nelson, Sutherland         
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Jordan Moore                 Sutherland               25.62Q   
  2 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         25.63Q   
  3 Matilda Vial                 Manly Warringah          25.88q   
  4 Amarni Ward                  Maitland                 27.08    
  5 Eliza Marsh                  Revesby Workers          27.67    
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS    
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS    
 -- Izobelle Louison-Roe         Port Hacking               DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Annissa Quee                 Hills District           26.06Q   
  2 Tiarna Green                 Camden                   26.90Q   
  3 Nastasia Grima               Tiger Wests              27.15    
  4 Elizabeth Godwin             Glenbrook                28.00    
 -- Ana Cupitt                   Kotara South               DNS    
 -- Nekea Talaia                 Emu Plains                 DNS    
 -- Layla Cooper                 Armidale                   DNS    
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Sofia Fedirchuk              Mosman                   25.54Q   
  2 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              26.03Q   
  3 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              26.45q   
  4 Amelie Hugo                  Katoomba                 27.11    
  5 Tilly Iveson                 Canterbury               28.00    
 -- Eve Simpson                  Manly Warringah            DNS    
 -- Holly Rea                    Wollongong City            DNS    
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS    
===================================================================
       State: S 24.24  20/03/2005  Olivia Tauro, Kurri Kurri       
       State: S 24.24  22/02/2009  Ella Nelson, Sutherland         
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Sofia Fedirchuk              Mosman                   25.54Q  3
  2 Jordan Moore                 Sutherland               25.62Q  1
  3 Annissa Quee                 Hills District           26.06Q  2
  4 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         25.63Q  1
  5 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              26.03Q  3
  6 Tiarna Green                 Camden                   26.90Q  2
  7 Matilda Vial                 Manly Warringah          25.88q  1
  8 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              26.45q  3
  9 Amarni Ward                  Maitland                 27.08   1
 10 Amelie Hugo                  Katoomba                 27.11   3
 11 Nastasia Grima               Tiger Wests              27.15   2
 12 Eliza Marsh                  Revesby Workers          27.67   1
 13 Elizabeth Godwin             Glenbrook                28.00   2
 13 Tilly Iveson                 Canterbury               28.00   3
 -- Eve Simpson                  Manly Warringah            DNS   3
 -- Izobelle Louison-Roe         Port Hacking               DNS   1
 -- Ana Cupitt                   Kotara South               DNS   2
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS   3
 -- Holly Rea                    Wollongong City            DNS   3
 -- Layla Cooper                 Armidale                   DNS   2
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS   1
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS   2
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS   1
 -- Nekea Talaia                 Emu Plains                 DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 232  Boys U14 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 22.64  19/02/2006  Luke Hamer, St George           
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Liam Hayes                   Hills District           24.57Q   
  2 Joshua Smith                 Ryde                     24.74Q   
  3 Luke Alderson                Penrith                  25.10q   
  4 Cooper Wilson                Tamworth                 25.23q   
  5 Alejandro Araujo             Western Blues            25.56    
  6 Zaid Khan                    Inner West               25.60    
 -- Cooper Morrison              Wollongong City            DNS    
 -- Charlie Harper               Kooringal Wagga            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Xavier Perry                 Nepean                   23.94Q   
  2 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        25.19Q   
  3 Connor Bennett               Orange                   25.48    
  4 Lucas Duong                  Inner West               25.49    
  5 Finn Miller                  Campbelltown             25.80    
  6 Taylan Weissel               Hills District           26.07    
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS    
 -- William Manning              Cardiff & District         DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Wol Albino                   Hornsby                  23.84Q   
  2 Andres Hampel                Northern Suburbs         24.64Q   
  3 Ethan Hadfield               Werrington               25.40    
  4 Logan Dixon                  Glenbrook                26.68    
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS    
 -- Lincoln Henry                Coffs Coast                DNS    
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS    
 -- Aiden Wright                 Ryde                       DNS    
===================================================================
       State: S 22.64  19/02/2006  Luke Hamer, St George           
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Wol Albino                   Hornsby                  23.84Q  3
  2 Xavier Perry                 Nepean                   23.94Q  2
  3 Liam Hayes                   Hills District           24.57Q  1
  4 Andres Hampel                Northern Suburbs         24.64Q  3
  5 Joshua Smith                 Ryde                     24.74Q  1
  6 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        25.19Q  2
  7 Luke Alderson                Penrith                  25.10q  1
  8 Cooper Wilson                Tamworth                 25.23q  1
  9 Ethan Hadfield               Werrington               25.40   3
 10 Connor Bennett               Orange                   25.48   2
 11 Lucas Duong                  Inner West               25.49   2
 12 Alejandro Araujo             Western Blues            25.56   1
 13 Zaid Khan                    Inner West               25.60   1
 14 Finn Miller                  Campbelltown             25.80   2
 15 Taylan Weissel               Hills District           26.07   2
 16 Logan Dixon                  Glenbrook                26.68   3
 -- Aiden Wright                 Ryde                       DNS   3
 -- William Manning              Cardiff & District         DNS   2
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS   3
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS   3
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS   2
 -- Lincoln Henry                Coffs Coast                DNS   3
 -- Charlie Harper               Kooringal Wagga            DNS   1
 -- Cooper Morrison              Wollongong City            DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 230  Girls U14 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 24.54  16/03/2008  Ella Nelson, Sutherland         
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         26.24Q   
  2 Alexis Collins               Newcastle City           27.06Q   
  3 Eleni Bolakis                Wyong                    27.09q   
  4 Kaylee Attard                Campbelltown             27.45    
  5 Lily Caines                  Rouse Hill Rams          27.50    
  6 Zara Nicholas                Springwood               27.80    
  7 Caitlin Russell              Cherrybrook              28.17    
 -- Ainsley Giampietro           Emu Plains                 DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jocelyn Blair                Orange                   26.84Q   
  2 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         27.25Q   
  3 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              27.26q   
  4 Isla Puri                    Glenbrook                27.32    
  5 Rosalee Floyd-Kerr           Helensburgh              27.54    
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS    
 -- Grace Smith                  Wauchope                   DNS    
 -- Charlotte Kerr               Albion Park                DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Grace Costabile              Wollongong City          26.75Q   
  2 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          27.48Q   
  3 Jessica Basanovic            Port Hacking             27.95    
  4 Adelena Wright               Canterbury               28.15    
  5 Katie Smith                  Ballina                  28.15    
 -- Bronte Locane                Parramatta                 DNS    
 -- Jessica Landrigan            Camden                     DNS    
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS    
===================================================================
       State: S 24.54  16/03/2008  Ella Nelson, Sutherland         
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         26.24Q  1
  2 Grace Costabile              Wollongong City          26.75Q  3
  3 Jocelyn Blair                Orange                   26.84Q  2
  4 Alexis Collins               Newcastle City           27.06Q  1
  5 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         27.25Q  2
  6 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          27.48Q  3
  7 Eleni Bolakis                Wyong                    27.09q  1
  8 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              27.26q  2
  9 Isla Puri                    Glenbrook                27.32   2
 10 Kaylee Attard                Campbelltown             27.45   1
 11 Lily Caines                  Rouse Hill Rams          27.50   1
 12 Rosalee Floyd-Kerr           Helensburgh              27.54   2
 13 Zara Nicholas                Springwood               27.80   1
 14 Jessica Basanovic            Port Hacking             27.95   3
 15 Adelena Wright               Canterbury               28.15   3
 16 Katie Smith                  Ballina                  28.15   3
 17 Caitlin Russell              Cherrybrook              28.17   1
 -- Grace Smith                  Wauchope                   DNS   2
 -- Ainsley Giampietro           Emu Plains                 DNS   1
 -- Jessica Landrigan            Camden                     DNS   3
 -- Bronte Locane                Parramatta                 DNS   3
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS   3
 -- Charlotte Kerr               Albion Park                DNS   2
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 228  Boys U13 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 23.34  18/03/2007  Nicholas Hough, Hills Distric   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Cameron Badger               Sutherland               25.94Q   
  2 Thomas Carleen               Wollongong City          26.13Q   
  3 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        26.81q   
  4 Sam Patterson                Eastern Suburbs          26.87    
  5 Dylan Lau                    St George                26.88    
  6 Freddie Von Mengersen        Balmain                  27.16    
  7 Flynn Daly                   Port Macquarie           27.43    
  8 Bailey Giles                 Kurrajong Bilpin         28.63    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jack Proudford               Hills District           24.95Q   
  2 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         25.66Q   
  3 Marcus Catford               Hills District           27.10    
  4 Cooper O'Neill               Tamworth                 27.83    
  5 Alexander Jang               Eastern Suburbs          28.72    
 -- Zane Edwards                 Raymond Terrace            DNS    
 -- Ben Webber                   Glenbrook                  DNS    
 -- Myles Brooks                 Camden                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jack Johanson                Wollongong City          26.15Q   
  2 Alex Spadaro                 Prospect                 26.39Q   
  3 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              26.77q   
  4 Shrey Kumar Godla            Girraween                27.15    
  5 Xavier Milewski              Canterbury               27.76    
  6 Julian Freelander            Hills District           28.22    
  7 Dylan Taylor-Rogers          Cranebrook               28.94    
 -- Thomas Aroyan                Parramatta                 DNS    
===================================================================
       State: S 23.34  18/03/2007  Nicholas Hough, Hills District  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Jack Proudford               Hills District           24.95Q  2
  2 Cameron Badger               Sutherland               25.94Q  1
  3 Jack Johanson                Wollongong City          26.15Q  3
  4 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         25.66Q  2
  5 Thomas Carleen               Wollongong City          26.13Q  1
  6 Alex Spadaro                 Prospect                 26.39Q  3
  7 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              26.77q  3
  8 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        26.81q  1
  9 Sam Patterson                Eastern Suburbs          26.87   1
 10 Dylan Lau                    St George                26.88   1
 11 Marcus Catford               Hills District           27.10   2
 12 Shrey Kumar Godla            Girraween                27.15   3
 13 Freddie Von Mengersen        Balmain                  27.16   1
 14 Flynn Daly                   Port Macquarie           27.43   1
 15 Xavier Milewski              Canterbury               27.76   3
 16 Cooper O'Neill               Tamworth                 27.83   2
 17 Julian Freelander            Hills District           28.22   3
 18 Bailey Giles                 Kurrajong Bilpin         28.63   1
 19 Alexander Jang               Eastern Suburbs          28.72   2
 20 Dylan Taylor-Rogers          Cranebrook               28.94   3
 -- Myles Brooks                 Camden                     DNS   2
 -- Zane Edwards                 Raymond Terrace            DNS   2
 -- Ben Webber                   Glenbrook                  DNS   2
 -- Thomas Aroyan                Parramatta                 DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 226  Girls U13 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 24.96  19/03/2017  Alice Dixon, Northern Suburbs   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              26.82Q   
  2 Hannah Shortland             Campbelltown             26.95Q   
  3 Elysse Diep                  Bankstown Aths           27.46    
  4 Scarlett Dunne               Helensburgh              28.16    
  5 Lucinda Gibbs                Manly Warringah          28.48    
  6 Maddison West                Port Macquarie           28.65    
  7 Tahlee Kostanti              Port Hacking             28.68    
  8 Amber Reveley                Tallawong Park           28.91    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             26.59Q   
  2 Keira Carlson                Macquarie Hunter         26.94Q   
  3 Kaitlinn Dunne               Manly Warringah          27.48    
  4 Almudena Akeng Saddler       Balmain                  27.66    
  5 Madhu Mahen                  Wollongong City          28.03    
  6 Marli Brunckhorst            Macquarie Hunter         28.13    
  7 Leeara Elford                Wauchope                 28.91    
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Indii Bower                  Campbelltown             26.26Q   
  2 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              26.59Q   
  3 Molly Rayment                Sutherland               27.27q   
  4 Angelina Burford             Hills District           27.37q   
  5 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            28.29    
  6 Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin         28.65    
  7 Annabelle Yorke              Milton-Ulladulla         28.68    
  8 Madeleine Gifford            Balmain                  28.92    
===================================================================
       State: S 24.96  19/03/2017  Alice Dixon, Northern Suburbs   
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Indii Bower                  Campbelltown             26.26Q  3
  2 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             26.59Q  2
  3 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              26.82Q  1
  4 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              26.59Q  3
  5 Keira Carlson                Macquarie Hunter         26.94Q  2
  6 Hannah Shortland             Campbelltown             26.95Q  1
  7 Molly Rayment                Sutherland               27.27q  3
  8 Angelina Burford             Hills District           27.37q  3
  9 Elysse Diep                  Bankstown Aths           27.46   1
 10 Kaitlinn Dunne               Manly Warringah          27.48   2
 11 Almudena Akeng Saddler       Balmain                  27.66   2
 12 Madhu Mahen                  Wollongong City          28.03   2
 13 Marli Brunckhorst            Macquarie Hunter         28.13   2
 14 Scarlett Dunne               Helensburgh              28.16   1
 15 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            28.29   3
 16 Lucinda Gibbs                Manly Warringah          28.48   1
 17 Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin         28.65   3
 17 Maddison West                Port Macquarie           28.65   1
 19 Tahlee Kostanti              Port Hacking             28.68   1
 19 Annabelle Yorke              Milton-Ulladulla         28.68   3
 21 Leeara Elford                Wauchope                 28.91   2
 21 Amber Reveley                Tallawong Park           28.91   1
 23 Madeleine Gifford            Balmain                  28.92   3
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 218  Boys U12 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 24.43  25/03/2018  Rashid Kabba, Holroyd           
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               26.34Q   
  2 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           27.26Q   
  3 Leon Baghdadi                South Eastern            27.98    
  4 William Curtin               Bathurst & District      28.11    
  5 Cooper Marks                 Wallsend Rsl             28.25    
 -- Austin Craig                 Albion Park                DNS    
 -- Harrison French              Tamworth                   DNS    
 -- Alexander Benforte           Rouse Hill Rams            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai              27.59Q   
  2 Noah Kemp                    Hawkesbury City          28.00Q   
  3 Harvey Glanville             Manly Warringah          28.20    
  4 Lebanner Tima                Campbelltown             28.67    
  5 Damien Dedovic               Glenbrook                28.69    
  6 Lachlan Albert               Hills District           29.90    
 -- Harry Keats                  Bowral                     DNS    
 -- Rory Muldowney               Eastern Suburbs            DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Taj Ramtel                   Canterbury               27.22Q   
  2 Sunny Steyn                  Parramatta               27.23Q   
  3 Mitchell Davies              Kotara South             27.67q   
  4 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         27.93q   
  5 Jacob Wright                 Tamworth                 28.03    
  6 Josef Sikora                 South Eastern            28.12    
  7 Akeem Kabba                  Holroyd                  28.95    
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS    
===================================================================
       State: S 24.43  25/03/2018  Rashid Kabba, Holroyd           
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               26.34Q  1
  2 Taj Ramtel                   Canterbury               27.22Q  3
  3 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai              27.59Q  2
  4 Sunny Steyn                  Parramatta               27.23Q  3
  5 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           27.26Q  1
  6 Noah Kemp                    Hawkesbury City          28.00Q  2
  7 Mitchell Davies              Kotara South             27.67q  3
  8 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         27.93q  3
  9 Leon Baghdadi                South Eastern            27.98   1
 10 Jacob Wright                 Tamworth                 28.03   3
 11 William Curtin               Bathurst & District      28.11   1
 12 Josef Sikora                 South Eastern            28.12   3
 13 Harvey Glanville             Manly Warringah          28.20   2
 14 Cooper Marks                 Wallsend Rsl             28.25   1
 15 Lebanner Tima                Campbelltown             28.67   2
 16 Damien Dedovic               Glenbrook                28.69   2
 17 Akeem Kabba                  Holroyd                  28.95   3
 18 Lachlan Albert               Hills District           29.90   2
 -- Austin Craig                 Albion Park                DNS   1
 -- Harrison French              Tamworth                   DNS   1
 -- Alexander Benforte           Rouse Hill Rams            DNS   1
 -- Rory Muldowney               Eastern Suburbs            DNS   2
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS   3
 -- Harry Keats                  Bowral                     DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 216  Girls U12 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 25.69  25/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong Ci   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             27.14Q   
  2 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              28.09Q   
  3 Annabel Srbinovski           Sutherland               28.51    
  4 Elizabeth Somerville         Eastern Suburbs          28.54    
  5 Tea McDrury                  South Eastern            28.73    
  6 Lola Upfold                  Eastern Suburbs          28.77    
  7 Matilda Lace                 Tamworth                 29.73    
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ruby Kerr                    Albion Park              27.46Q   
  2 Marli Pay                    Dubbo                    27.74Q   
  3 Beyza Sevdimbas              Hills District           27.94q   
  4 Madison Trembath             Eastlakes                28.10    
  5 Tahlia Tabone                Camden                   28.18    
  6 Casey Pendleton-Cherry       Sutherland               28.19    
  7 Ruth Ifejika                 Liverpool City           28.24    
  8 Ivy Foster                   Wollongong City          28.64    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Clara Fetrie                 Parramatta               27.12Q   
  2 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          27.52Q   
  3 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         27.59q   
  4 Ruby Clayton                 Tamworth                 28.10    
  5 Ruby Coote                   Forbes                   28.69    
  6 Isla Maris                   Manly Warringah          28.76    
  7 Breanna Pace                 Hills District           29.49    
 -- Naomi Krajancic              Manly Warringah            DNS    
===================================================================
       State: S 25.69  25/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong City 
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Clara Fetrie                 Parramatta               27.12Q  3
  2 Rhema Adelaja                Port Hacking             27.14Q  1
  3 Ruby Kerr                    Albion Park              27.46Q  2
  4 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          27.52Q  3
  5 Marli Pay                    Dubbo                    27.74Q  2
  6 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              28.09Q  1
  7 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         27.59q  3
  8 Beyza Sevdimbas              Hills District           27.94q  2
  9 Ruby Clayton                 Tamworth                 28.10   3
  9 Madison Trembath             Eastlakes                28.10   2
 11 Tahlia Tabone                Camden                   28.18   2
 12 Casey Pendleton-Cherry       Sutherland               28.19   2
 13 Ruth Ifejika                 Liverpool City           28.24   2
 14 Annabel Srbinovski           Sutherland               28.51   1
 15 Elizabeth Somerville         Eastern Suburbs          28.54   1
 16 Ivy Foster                   Wollongong City          28.64   2
 17 Ruby Coote                   Forbes                   28.69   3
 18 Tea McDrury                  South Eastern            28.73   1
 19 Isla Maris                   Manly Warringah          28.76   3
 20 Lola Upfold                  Eastern Suburbs          28.77   1
 21 Breanna Pace                 Hills District           29.49   3
 22 Matilda Lace                 Tamworth                 29.73   1
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS   1
 -- Naomi Krajancic              Manly Warringah            DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 215  Boys U11 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 25.84  11/03/1978  Robert Stanford, Nepean         
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Beau Wheeldon                Forbes                   28.62Q   
  2 Ethan Sherlock               Wollongong City          28.66Q   
  3 Connor Wirth                 Sutherland               28.89q   
  4 Jake Wood                    Manly Warringah          29.20    
  5 James MacGillivray           Eastern Suburbs          29.82    
  6 Jeremy Boafo                 Prospect                 30.33    
 -- George McDonald              Cobar                      DNS    
 -- Elvis Conteh                 Kooringal Wagga            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Harlan Stewart               Maitland                 28.41Q   
  2 Kyan Seale                   Northern Suburbs         28.75Q   
  3 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              28.76q   
  4 Jake O'Sullivan              Manly Warringah          29.12    
  5 Peini Ika                    Doonside                 29.51    
  6 Krishna Inder                South Eastern            30.07    
  7 David Moyo                   Armidale                 30.41    
  8 Nate Milne                   Eschol Park              31.88    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              28.58Q   
  2 Andy Rio                     Hornsby                  28.99Q   
  3 Aaron Finnerty               Prestons Robins          29.24    
  4 Temana Searle                Kiama                    29.47    
  5 Randy O'Brien                Wollongong City          30.09    
  6 Tarek Haouchar               Macquarie Hunter         30.62    
  7 Callum Tait                  Grafton                  31.78    
 -- Ethan Ampoma-Gyamfi          Wyong                      DNS    
===================================================================
       State: S 25.84  11/03/1978  Robert Stanford, Nepean         
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Harlan Stewart               Maitland                 28.41Q  2
  2 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              28.58Q  3
  3 Beau Wheeldon                Forbes                   28.62Q  1
  4 Ethan Sherlock               Wollongong City          28.66Q  1
  5 Kyan Seale                   Northern Suburbs         28.75Q  2
  6 Andy Rio                     Hornsby                  28.99Q  3
  7 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              28.76q  2
  8 Connor Wirth                 Sutherland               28.89q  1
  9 Jake O'Sullivan              Manly Warringah          29.12   2
 10 Jake Wood                    Manly Warringah          29.20   1
 11 Aaron Finnerty               Prestons Robins          29.24   3
 12 Temana Searle                Kiama                    29.47   3
 13 Peini Ika                    Doonside                 29.51   2
 14 James MacGillivray           Eastern Suburbs          29.82   1
 15 Krishna Inder                South Eastern            30.07   2
 16 Randy O'Brien                Wollongong City          30.09   3
 17 Jeremy Boafo                 Prospect                 30.33   1
 18 David Moyo                   Armidale                 30.41   2
 19 Tarek Haouchar               Macquarie Hunter         30.62   3
 20 Callum Tait                  Grafton                  31.78   3
 21 Nate Milne                   Eschol Park              31.88   2
 -- Elvis Conteh                 Kooringal Wagga            DNS   1
 -- George McDonald              Cobar                      DNS   1
 -- Ethan Ampoma-Gyamfi          Wyong                      DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                            LITTLE ATHLETICS NSW                            
       STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022        
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 213  Girls U11 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================            
       State: S 26.12  19/03/2017  Chelsea Ezeoke, Albion Park              
    Name                     Age Centre                   Heats             
================================================================            
Heat  1 Heats                                                               
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  27.81Q            
  2 Willow Toll                  Manly Warringah          29.69Q            
  3 Maddison McWilliams          Albion Park              30.00q            
  4 Lexi Hartigan                Mosman                   30.63             
  5 Chelsea Chapman              Riverstone               30.65             
 -- Stella Du Plessis            Ballina                     DQ  7.6.2a)i   
 -- Lucy Sherwood                Hills District             DNS             
Heat  2 Heats                                                               
  1 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          29.22Q            
  2 Layla Peterson               Sutherland               29.57Q            
  3 Sophia Keys                  Balmain                  29.96q            
  4 Kaila Stringer               Kotara South             30.48             
  5 Portia Kearney               Rouse Hill Rams          30.94             
  6 Eisla Scully                 Balmain                  31.39             
  7 Evelyn Marr                  Orange                   32.00             
 -- Bethany Morson               Camden Haven               DNS             
Heat  3 Heats                                                               
  1 Divine Chukwudi              Liverpool City           29.02Q            
  2 Jenice Hicks                 Edgeworth                29.84Q            
  3 Alicia Webb                  Campbelltown             30.32             
  4 Taylor Verdon                Canterbury               30.93             
  5 Emily Lousick                Dubbo                    31.11             
 -- Evanjaline McGoon            Campbelltown               DNS             
 -- Sadie Rayment                Sutherland                 DNS             
 -- Olivia Bailey                Kooringal Wagga            DNS             
===================================================================         
       State: S 26.12  19/03/2017  Chelsea Ezeoke, Albion Park              
    Name                     Age Centre                   Heats  H#         
===================================================================         
Heats                                                                       
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  27.81Q  1         
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City           29.02Q  3         
  3 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          29.22Q  2         
  4 Layla Peterson               Sutherland               29.57Q  2         
  5 Willow Toll                  Manly Warringah          29.69Q  1         
  6 Jenice Hicks                 Edgeworth                29.84Q  3         
  7 Sophia Keys                  Balmain                  29.96q  2         
  8 Maddison McWilliams          Albion Park              30.00q  1         
  9 Alicia Webb                  Campbelltown             30.32   3         
 10 Kaila Stringer               Kotara South             30.48   2         
 11 Lexi Hartigan                Mosman                   30.63   1         
 12 Chelsea Chapman              Riverstone               30.65   1         
 13 Taylor Verdon                Canterbury               30.93   3         
 14 Portia Kearney               Rouse Hill Rams          30.94   2         
 15 Emily Lousick                Dubbo                    31.11   3         
 16 Eisla Scully                 Balmain                  31.39   2         
 17 Evelyn Marr                  Orange                   32.00   2         
 -- Stella Du Plessis            Ballina                     DQ   1 7.6.2a)i
 -- Evanjaline McGoon            Campbelltown               DNS   3         
 -- Olivia Bailey                Kooringal Wagga            DNS   3         
 -- Lucy Sherwood                Hills District             DNS   1         
 -- Sadie Rayment                Sutherland                 DNS   3         
 -- Bethany Morson               Camden Haven               DNS   2         
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 224  Boys U10 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 26.94  11/03/1978  Chris Newman, Queanbeyan        
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Nolan Grantham               Illawong                 29.71Q   
  2 Cameron Batey                Hills District           30.37Q   
  3 Ryda Sharpe                  Campbelltown             30.93    
  4 Owen Morris                  Glenbrook                31.18    
  5 Billy Herb                   Illawong                 31.22    
  6 Lucas Hill                   Bowral                   31.48    
  7 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         32.63    
 -- Tenison Millward             Randwick Botany            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ryan Younie                  Camden                   29.14Q   
  2 Isaac Robinson               Manly Warringah          29.26Q   
  3 Max Israel                   South Eastern            29.99q   
  4 Knox Gordon                  Sutherland               30.31q   
  5 Cooper Gaddes                Grafton                  30.76    
  6 William Bailey               Balmain                  31.06    
  7 Jordan Stokes                Kotara South             31.87    
  8 Jacob Leke                   Holroyd                  31.93    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Corbyn Fainga'a              St George                28.56Q   
  2 Emerson Ayres                Manly Warringah          29.84Q   
  3 Xavier Eason                 Hills District           30.33    
  4 Stirling Patterson           Eastern Suburbs          30.51    
  5 Oliver Mathews               Corowa                   30.72    
  6 Elijah Devery                Springwood               31.51    
 -- Lincoln Deng                 Parramatta                 DNS    
 -- Oliver Walters               Port Macquarie             DNS    
===================================================================
       State: S 26.94  11/03/1978  Chris Newman, Queanbeyan        
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Corbyn Fainga'a              St George                28.56Q  3
  2 Ryan Younie                  Camden                   29.14Q  2
  3 Nolan Grantham               Illawong                 29.71Q  1
  4 Isaac Robinson               Manly Warringah          29.26Q  2
  5 Emerson Ayres                Manly Warringah          29.84Q  3
  6 Cameron Batey                Hills District           30.37Q  1
  7 Max Israel                   South Eastern            29.99q  2
  8 Knox Gordon                  Sutherland               30.31q  2
  9 Xavier Eason                 Hills District           30.33   3
 10 Stirling Patterson           Eastern Suburbs          30.51   3
 11 Oliver Mathews               Corowa                   30.72   3
 12 Cooper Gaddes                Grafton                  30.76   2
 13 Ryda Sharpe                  Campbelltown             30.93   1
 14 William Bailey               Balmain                  31.06   2
 15 Owen Morris                  Glenbrook                31.18   1
 16 Billy Herb                   Illawong                 31.22   1
 17 Lucas Hill                   Bowral                   31.48   1
 18 Elijah Devery                Springwood               31.51   3
 19 Jordan Stokes                Kotara South             31.87   2
 20 Jacob Leke                   Holroyd                  31.93   2
 21 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         32.63   1
 -- Lincoln Deng                 Parramatta                 DNS   3
 -- Oliver Walters               Port Macquarie             DNS   3
 -- Tenison Millward             Randwick Botany            DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 223  Girls U10 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 28.22  21/03/2010  Kristie Edwards, Manly Warrin   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Lindsy Jabonillo             St George                30.57Q   
  2 Charlotte James              Eastlakes                31.09Q   
  3 Halle Bostick                Helensburgh              31.35    
  4 Valerie Pickup               Manly Warringah          31.43    
  5 Alyssa McDrury               South Eastern            31.50    
  6 Emily West                   Hills District           31.74    
  7 Georgia Galanopoulos         Port Hacking             32.45    
  8 Bonnie Venner                Orange                   32.71    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs          28.75Q   
  2 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          30.35Q   
  3 Myarah Ahoy                  Armidale                 30.83q   
  4 Emily Halim                  Randwick Botany          31.53    
  5 Ciara Faulkner               Manly Warringah          32.12    
  6 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              32.88    
  7 Sophie Lennie                Kurrajong Bilpin         33.93    
 -- Sienna Miles                 Camden                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          29.89Q   
  2 Caitlin Barnard              Wollongong City          31.18Q   
  3 Hannah Dawson                Northern Districts       31.20q   
  4 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           31.23    
  5 Elara Barnes                 Port Stephens            31.51    
  6 Justice Sugumaran            Winston Hills            32.03    
  7 Isabella Hamilton            Gunnedah                 32.27    
  8 Bella Cooney                 Bowral                   32.96    
===================================================================
       State: S 28.22  21/03/2010  Kristie Edwards, Manly Warringah
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs          28.75Q  2
  2 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          29.89Q  3
  3 Lindsy Jabonillo             St George                30.57Q  1
  4 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          30.35Q  2
  5 Charlotte James              Eastlakes                31.09Q  1
  6 Caitlin Barnard              Wollongong City          31.18Q  3
  7 Myarah Ahoy                  Armidale                 30.83q  2
  8 Hannah Dawson                Northern Districts       31.20q  3
  9 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           31.23   3
 10 Halle Bostick                Helensburgh              31.35   1
 11 Valerie Pickup               Manly Warringah          31.43   1
 12 Alyssa McDrury               South Eastern            31.50   1
 13 Elara Barnes                 Port Stephens            31.51   3
 14 Emily Halim                  Randwick Botany          31.53   2
 15 Emily West                   Hills District           31.74   1
 16 Justice Sugumaran            Winston Hills            32.03   3
 17 Ciara Faulkner               Manly Warringah          32.12   2
 18 Isabella Hamilton            Gunnedah                 32.27   3
 19 Georgia Galanopoulos         Port Hacking             32.45   1
 20 Bonnie Venner                Orange                   32.71   1
 21 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              32.88   2
 22 Bella Cooney                 Bowral                   32.96   3
 23 Sophie Lennie                Kurrajong Bilpin         33.93   2
 -- Sienna Miles                 Camden                     DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                           LITTLE ATHLETICS NSW                           
      STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022       
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 221  Boys U9 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================          
       State: S 28.44  22/03/1975  Glen Murgatroyd, Campbelltown          
    Name                     Age Centre                   Heats           
================================================================          
Heat  1 Heats                                                             
  1 Alexander Miller             Balmain                  31.62Q          
  2 Ben Spadaro                  Prospect                 32.54Q          
  3 Heath Towers                 Manly Warringah          32.71           
  4 Axel Slater                  Port Hacking             33.31           
  5 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          33.52           
  6 Theo Lyons                   Newcastle City           33.86           
  7 Levi White                   Colyton St Clair         33.97  33.961   
  8 Jax McAvoy                   Glenbrook                33.97  33.962   
Heat  2 Heats                                                             
  1 Grayson Roper                Sutherland               30.73Q          
  2 Patrick Boafo                Prospect                 31.03Q          
  3 Hunter Clark                 Camden                   31.57q          
  4 Lakin Barber                 Terrigal/Wamberal        32.40           
  5 Jett Dennis                  Illawong                 32.70           
  6 Jacob Dowler                 Wollongong City          32.78           
  7 Tim Napier                   Orange                   32.88           
  8 Luke Dogan                   Lismore                  34.19           
Heat  3 Heats                                                             
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          29.97Q          
  2 Woojin Son                   Eschol Park              31.51Q          
  3 Lucas Guercio                Bankstown Aths           31.54q          
  4 James Bissaker               Hornsby                  31.92           
  5 Tobias Jordan                Eastern Suburbs          32.53           
  6 Archie Galvin                Northern Illawarra       33.22           
  7 Alexander Economides         Ryde                     33.23           
  8 Sandon White                 Woolgoolga               35.17           
===================================================================       
       State: S 28.44  22/03/1975  Glen Murgatroyd, Campbelltown          
    Name                     Age Centre                   Heats  H#       
===================================================================       
Heats                                                                     
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          29.97Q  3       
  2 Grayson Roper                Sutherland               30.73Q  2       
  3 Alexander Miller             Balmain                  31.62Q  1       
  4 Patrick Boafo                Prospect                 31.03Q  2       
  5 Woojin Son                   Eschol Park              31.51Q  3       
  6 Ben Spadaro                  Prospect                 32.54Q  1       
  7 Lucas Guercio                Bankstown Aths           31.54q  3       
  8 Hunter Clark                 Camden                   31.57q  2       
  9 James Bissaker               Hornsby                  31.92   3       
 10 Lakin Barber                 Terrigal/Wamberal        32.40   2       
 11 Tobias Jordan                Eastern Suburbs          32.53   3       
 12 Jett Dennis                  Illawong                 32.70   2       
 13 Heath Towers                 Manly Warringah          32.71   1       
 14 Jacob Dowler                 Wollongong City          32.78   2       
 15 Tim Napier                   Orange                   32.88   2       
 16 Archie Galvin                Northern Illawarra       33.22   3       
 17 Alexander Economides         Ryde                     33.23   3       
 18 Axel Slater                  Port Hacking             33.31   1       
 19 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          33.52   1       
 20 Theo Lyons                   Newcastle City           33.86   1       
 21 Levi White                   Colyton St Clair         33.97   1 33.961
 22 Jax McAvoy                   Glenbrook                33.97   1 33.962
 23 Luke Dogan                   Lismore                  34.19   2       
 24 Sandon White                 Woolgoolga               35.17   3       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                            LITTLE ATHLETICS NSW                            
       STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022        
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 219  Girls U9 - 200m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================            
       State: S 28.74  25/03/1990  Rosemary Hayward, Wyong                  
    Name                     Age Centre                   Heats             
================================================================            
Heat  1 Heats                                                               
  1 Ayla York                    Albion Park              32.50Q            
  2 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts       32.60Q            
  3 Mila Staniforth              Orange                   33.01q            
  4 Alanna Thornton              Penrith                  33.44             
  5 Lily Dunne                   Manly Warringah          34.04             
  6 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        34.36             
  7 Lily-Rose Boyle              Milton-Ulladulla         34.60             
 -- Sienna Verriere              Springwood                 DNS             
Heat  2 Heats                                                               
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            32.06Q            
  2 Audrey Jaunalksnis           Maitland                 33.09Q            
  3 Ve'a Tavita                  Campbelltown             33.24q            
  4 Evalyn Norris                St Georges Basin         33.93             
  5 Eva Luximon                  Campbelltown             34.35             
  6 Haven Puapua                 Prospect                 34.62             
  7 Isabella Harding-Brown       Tamworth                 35.27             
  8 Casey Bugeja                 Bankstown Aths           35.31             
Heat  3 Heats                                                               
  1 Amity Batchler               Manly Warringah          33.28Q            
  2 Cleo Elsdon                  Sutherland               34.48Q            
  3 Lilly Huang                  Quakers Hill             34.97             
  4 Alexis Green                 Camden                   35.08             
  5 Chloe Pun                    Port Hacking             35.14             
  6 Hailee Orman                 Tamworth                 35.98             
  7 Phoebe Dobson                Manly Warringah          36.22             
 -- Lana Bozic                   Sutherland                  DQ  7.6.2a)i   
===================================================================         
       State: S 28.74  25/03/1990  Rosemary Hayward, Wyong                  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#         
===================================================================         
Heats                                                                       
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            32.06Q  2         
  2 Ayla York                    Albion Park              32.50Q  1         
  3 Amity Batchler               Manly Warringah          33.28Q  3         
  4 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts       32.60Q  1         
  5 Audrey Jaunalksnis           Maitland                 33.09Q  2         
  6 Cleo Elsdon                  Sutherland               34.48Q  3         
  7 Mila Staniforth              Orange                   33.01q  1         
  8 Ve'a Tavita                  Campbelltown             33.24q  2         
  9 Alanna Thornton              Penrith                  33.44   1         
 10 Evalyn Norris                St Georges Basin         33.93   2         
 11 Lily Dunne                   Manly Warringah          34.04   1         
 12 Eva Luximon                  Campbelltown             34.35   2         
 13 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        34.36   1         
 14 Lily-Rose Boyle              Milton-Ulladulla         34.60   1         
 15 Haven Puapua                 Prospect                 34.62   2         
 16 Lilly Huang                  Quakers Hill             34.97   3         
 17 Alexis Green                 Camden                   35.08   3         
 18 Chloe Pun                    Port Hacking             35.14   3         
 19 Isabella Harding-Brown       Tamworth                 35.27   2         
 20 Casey Bugeja                 Bankstown Aths           35.31   2         
 21 Hailee Orman                 Tamworth                 35.98   3         
 22 Phoebe Dobson                Manly Warringah          36.22   3         
 -- Lana Bozic                   Sutherland                  DQ   3 7.6.2a)i
 -- Sienna Verriere              Springwood                 DNS   1         
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 66  Boys U17 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 10.80  17/02/2018  Godfrey Okerenyang, Kooringal   
       State: S 10.80  24/02/2018  Taine Petersen, Tuggerah Lake   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Jordie Brown                 Singleton                11.48Q   
  2 Calem Brown                  Wollongong City          11.63Q   
  3 Cameron Banovich             Liverpool City           11.98    
 -- Liam Cole                    Mingara Athletics          DNS    
 -- Thomas Comer                 Inner West                 DNS    
 -- Alex Harris                  Bowral                     DNS    
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS    
 -- Beau Cleary                  Tumut & District           DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Cody Hancock                 Raymond Terrace          11.49Q   
  2 Jackson Swalwell             Tamworth                 11.61Q   
  3 Aidan Jones                  Ku-Ring-Gai              11.68    
  4 Travis Hargrave              Hawkesbury City          11.69    
  5 Lachlan Wood                 Winston Hills            11.74    
  6 Jake Hayter                  Blacktown                11.93    
  7 Nat Carroll                  Wollongong City          11.99    
 -- Angus Clues                  Springwood                 DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Adrian Hadfield              Werrington               11.27Q   
  2 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         11.28Q   
  3 Zac Urbach                   Randwick Botany          11.33q   
  4 Cody Hasler                  Camden                   11.45q   
  5 Benjamin Kelly               Tamworth                 11.90    
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS    
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS    
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS    
===================================================================
       State: S 10.80  17/02/2018  Godfrey Okerenyang, Kooringal Wa
       State: S 10.80  24/02/2018  Taine Petersen, Tuggerah Lakes M
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Adrian Hadfield              Werrington               11.27Q  3
  2 Jordie Brown                 Singleton                11.48Q  1
  3 Cody Hancock                 Raymond Terrace          11.49Q  2
  4 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         11.28Q  3
  5 Jackson Swalwell             Tamworth                 11.61Q  2
  6 Calem Brown                  Wollongong City          11.63Q  1
  7 Zac Urbach                   Randwick Botany          11.33q  3
  8 Cody Hasler                  Camden                   11.45q  3
  9 Aidan Jones                  Ku-Ring-Gai              11.68   2
 10 Travis Hargrave              Hawkesbury City          11.69   2
 11 Lachlan Wood                 Winston Hills            11.74   2
 12 Benjamin Kelly               Tamworth                 11.90   3
 13 Jake Hayter                  Blacktown                11.93   2
 14 Cameron Banovich             Liverpool City           11.98   1
 15 Nat Carroll                  Wollongong City          11.99   2
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS   1
 -- Liam Cole                    Mingara Athletics          DNS   1
 -- Beau Cleary                  Tumut & District           DNS   1
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS   3
 -- Angus Clues                  Springwood                 DNS   2
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS   3
 -- Alex Harris                  Bowral                     DNS   1
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS   3
 -- Thomas Comer                 Inner West                 DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 65  Girls U17 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 11.89  28/01/2017  Maisie Stevens, Eastern Subur   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Damita Betham                Campbelltown             12.62Q   
  2 Angela Windshuttle           Tiger Wests              12.81Q   
  3 Eden Levit                   Eastern Suburbs          13.10q   
  4 Amber Xavier                 Macquarie Hunter         13.13    
  5 Phoebe Berglund              Manly Warringah          13.27    
  6 Aditi Kharel                 Macquarie Hunter         13.57    
  7 Ella Standish                Kurrajong Bilpin         13.63    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Gabriella Taylor             Manly Warringah          12.53Q   
  2 Jasynta Lampret              Port Hacking             13.06Q   
  3 Emily Strecker               Lake Illawarra           13.60    
  4 Lucy Hill                    Northern Suburbs         13.80    
  5 Inge Ackland                 Ku-Ring-Gai              13.94    
  6 Jada Schillert               Lake Illawarra           14.49    
 -- Alesha Bennetts              Mudgee                     DNS    
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Lucy Scholtens               Manly Warringah          12.68Q   
  2 Ebony Newton                 Raymond Terrace          12.80Q   
  3 Ledia Ekoue                  Canterbury               12.84q   
  4 Amy Watson                   Sutherland               13.15    
  5 Raphaila Idris               Blacktown                13.33    
 -- Nikaela Luz                  Hills District             DNS    
 -- Eryn Benham                  Gunnedah                   DNS    
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS    
===================================================================
       State: S 11.89  28/01/2017  Maisie Stevens, Eastern Suburbs 
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Gabriella Taylor             Manly Warringah          12.53Q  2
  2 Damita Betham                Campbelltown             12.62Q  1
  3 Lucy Scholtens               Manly Warringah          12.68Q  3
  4 Ebony Newton                 Raymond Terrace          12.80Q  3
  5 Angela Windshuttle           Tiger Wests              12.81Q  1
  6 Jasynta Lampret              Port Hacking             13.06Q  2
  7 Ledia Ekoue                  Canterbury               12.84q  3
  8 Eden Levit                   Eastern Suburbs          13.10q  1
  9 Amber Xavier                 Macquarie Hunter         13.13   1
 10 Amy Watson                   Sutherland               13.15   3
 11 Phoebe Berglund              Manly Warringah          13.27   1
 12 Raphaila Idris               Blacktown                13.33   3
 13 Aditi Kharel                 Macquarie Hunter         13.57   1
 14 Emily Strecker               Lake Illawarra           13.60   2
 15 Ella Standish                Kurrajong Bilpin         13.63   1
 16 Lucy Hill                    Northern Suburbs         13.80   2
 17 Inge Ackland                 Ku-Ring-Gai              13.94   2
 18 Jada Schillert               Lake Illawarra           14.49   2
 -- Eryn Benham                  Gunnedah                   DNS   3
 -- Nikaela Luz                  Hills District             DNS   3
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS   3
 -- Alesha Bennetts              Mudgee                     DNS   2
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 64  Boys U15 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
================================================================   
       State: S 10.84  21/03/2009  Nicholas Hough, Hills Distric   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 John Mcdonald                Nepean                   11.76Q   
  2 Taurus Traino                Sutherland               11.82Q   
  3 Max McAneney                 Dubbo                    12.04q   
  4 Alex Goetz                   Smithfield               12.46    
  5 Maximus Konstantinoff        Glenbrook                12.53    
  5 Lachlan Irwin                East Maitland            12.53    
  7 Tyler Bussier                Greystanes               12.77    
 -- Nathanael Ramsay             Hornsby                    DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Daniel Hornery               Sutherland               11.97Q   
  2 Jesse Ike                    Liverpool City           12.13Q   
  3 Jesse Chukwudi               Liverpool City           12.24    
  4 Aiden Barnes                 Gulgong                  12.48    
  5 Christian Isaac              Liverpool City           12.71    
  6 Xavier Hennessey             Cherrybrook              12.76    
 -- Toby Smith                   Dubbo                      DNS    
 -- Lars Ackland                 Ku-Ring-Gai                DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai              11.65Q   
  2 Dylan Illangantilake         Hills District           11.67Q   
  3 Hunter Stark                 Manly Warringah          12.10q   
  4 Chase Grant                  Wollongong City          12.31    
  5 Riley Morrissey              Coffs Coast              13.05    
  6 William Tait                 Grafton                  13.23    
 -- Daniel Okerenyang            Kooringal Wagga            DNS    
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS    
 -- Jay Clarke                   Gosford                    DNS    
===================================================================
       State: S 10.84  21/03/2009  Nicholas Hough, Hills District  
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai              11.65Q  3
  2 John Mcdonald                Nepean                   11.76Q  1
  3 Daniel Hornery               Sutherland               11.97Q  2
  4 Dylan Illangantilake         Hills District           11.67Q  3
  5 Taurus Traino                Sutherland               11.82Q  1
  6 Jesse Ike                    Liverpool City           12.13Q  2
  7 Max McAneney                 Dubbo                    12.04q  1
  8 Hunter Stark                 Manly Warringah          12.10q  3
  9 Jesse Chukwudi               Liverpool City           12.24   2
 10 Chase Grant                  Wollongong City          12.31   3
 11 Alex Goetz                   Smithfield               12.46   1
 12 Aiden Barnes                 Gulgong                  12.48   2
 13 Maximus Konstantinoff        Glenbrook                12.53   1
 13 Lachlan Irwin                East Maitland            12.53   1
 15 Christian Isaac              Liverpool City           12.71   2
 16 Xavier Hennessey             Cherrybrook              12.76   2
 17 Tyler Bussier                Greystanes               12.77   1
 18 Riley Morrissey              Coffs Coast              13.05   3
 19 William Tait                 Grafton                  13.23   3
 -- Jay Clarke                   Gosford                    DNS   3
 -- Daniel Okerenyang            Kooringal Wagga            DNS   3
 -- Lars Ackland                 Ku-Ring-Gai                DNS   2
 -- Toby Smith                   Dubbo                      DNS   2
 -- Nathanael Ramsay             Hornsby                    DNS   1
 -- Billy Blair                  Balmain                    DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 63W  Girls U15 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.04  21/03/1992  Sonia Willis, Wagga PCYC        
       State: S 12.04  20/03/1999  Preya Carey, Hills District     
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Sofia Fedirchuk              Mosman                   12.90Q   
  2 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              13.13Q   
  3 Charlotte Fleming            Rouse Hill Rams          13.36    
  4 Layla Iuta                   Campbelltown             13.76    
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS    
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS    
 -- Layla Cooper                 Armidale                   DNS    
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jordan Moore                 Sutherland               12.81Q   
  2 Keira Rejske                 Wollongong City          13.45Q   
  3 Amarni Ward                  Maitland                 13.48    
  4 Isobel Usher                 Port Hacking             13.71    
  5 Elizabeth Godwin             Glenbrook                13.83    
 -- Holly Rea                    Wollongong City            DNS    
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Matilda Vial                 Manly Warringah          12.66Q   
  2 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              12.85Q   
  3 Nekea Talaia                 Emu Plains               12.89q   
  4 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         12.90q   
  5 Annissa Quee                 Hills District           13.00    
  6 Izobelle Louison-Roe         Port Hacking             13.18    
  7 Tiarna Green                 Camden                   13.34    
  8 Tara Hollyoak                Manly Warringah          13.35    
===================================================================
       State: S 12.04  21/03/1992  Sonia Willis, Wagga PCYC        
       State: S 12.04  20/03/1999  Preya Carey, Hills District     
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Matilda Vial                 Manly Warringah          12.66Q  3
  2 Jordan Moore                 Sutherland               12.81Q  2
  3 Sofia Fedirchuk              Mosman                   12.90Q  1
  4 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              12.85Q  3
  5 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              13.13Q  1
  6 Keira Rejske                 Wollongong City          13.45Q  2
  7 Nekea Talaia                 Emu Plains               12.89q  3
  8 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         12.90q  3
  9 Annissa Quee                 Hills District           13.00   3
 10 Izobelle Louison-Roe         Port Hacking             13.18   3
 11 Tiarna Green                 Camden                   13.34   3
 12 Tara Hollyoak                Manly Warringah          13.35   3
 13 Charlotte Fleming            Rouse Hill Rams          13.36   1
 14 Amarni Ward                  Maitland                 13.48   2
 15 Isobel Usher                 Port Hacking             13.71   2
 16 Layla Iuta                   Campbelltown             13.76   1
 17 Elizabeth Godwin             Glenbrook                13.83   2
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS   1
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS   1
 -- Layla Cooper                 Armidale                   DNS   1
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS   2
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS   1
 -- Holly Rea                    Wollongong City            DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 62  Boys U14 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 11.17  27/03/2021  Billy Blair, Balmain            
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Wol Albino                   Hornsby                  11.95Q   
  2 Andres Hampel                Northern Suburbs         12.30Q   
  3 Oliver Facer                 Inner West               12.47q   
  4 Cooper Wilson                Tamworth                 12.78    
  5 Luke Jeffrey                 Gunnedah                 12.86    
  6 Sam Ive                      Hornsby                  13.05    
  7 Rishit Singh                 Girraween                13.41    
  8 Will Morris                  Glenbrook                13.65    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Xavier Perry                 Nepean                   12.05Q   
  2 Phoenix Johns                Kiama                    12.26Q   
  3 Ethan Hadfield               Werrington               12.37q   
  4 Taylan Weissel               Hills District           12.54    
  5 Zaid Khan                    Inner West               12.86    
  6 Jesse Masters                Terrigal/Wamberal        13.06    
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS    
 -- Luke Alderson                Penrith                    DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        12.13Q   
  2 Liam Hayes                   Hills District           12.24Q   
  3 Connor Bennett               Orange                   12.76    
  4 Cooper Morrison              Wollongong City          12.92    
  5 Lincoln Henry                Coffs Coast              13.08    
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS    
 -- Charlie Harper               Kooringal Wagga            DNS    
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS    
===================================================================
       State: S 11.17  27/03/2021  Billy Blair, Balmain            
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Wol Albino                   Hornsby                  11.95Q  1
  2 Xavier Perry                 Nepean                   12.05Q  2
  3 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        12.13Q  3
  4 Liam Hayes                   Hills District           12.24Q  3
  5 Phoenix Johns                Kiama                    12.26Q  2
  6 Andres Hampel                Northern Suburbs         12.30Q  1
  7 Ethan Hadfield               Werrington               12.37q  2
  8 Oliver Facer                 Inner West               12.47q  1
  9 Taylan Weissel               Hills District           12.54   2
 10 Connor Bennett               Orange                   12.76   3
 11 Cooper Wilson                Tamworth                 12.78   1
 12 Zaid Khan                    Inner West               12.86   2
 12 Luke Jeffrey                 Gunnedah                 12.86   1
 14 Cooper Morrison              Wollongong City          12.92   3
 15 Sam Ive                      Hornsby                  13.05   1
 16 Jesse Masters                Terrigal/Wamberal        13.06   2
 17 Lincoln Henry                Coffs Coast              13.08   3
 18 Rishit Singh                 Girraween                13.41   1
 19 Will Morris                  Glenbrook                13.65   1
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS   3
 -- Luke Alderson                Penrith                    DNS   2
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS   3
 -- Charlie Harper               Kooringal Wagga            DNS   3
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 61W  Girls U14 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.14  23/03/1991  Shelley Peattie, Macquarie Sh   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ava Ross                     Kotara South             12.78Q   
  2 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         13.08Q   
  3 Jocelyn Blair                Orange                   13.36q   
  4 Catherine Mikan              Northern Suburbs         13.52q   
  5 Isla Puri                    Glenbrook                13.57    
  6 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              13.63    
  7 Caitlin Russell              Cherrybrook              13.71    
  8 Lily Caines                  Rouse Hill Rams          13.95    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          12.86Q   
  2 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         13.31Q   
  3 Amelia Steventon             Parramatta               13.78    
  4 Mariam Hussain               Bankstown Aths           14.03    
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS    
 -- Grace Costabile              Wollongong City            DNS    
 -- Charlotte Kerr               Albion Park                DNS    
 -- Jessica Basanovic            Port Hacking               DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Bronte Locane                Parramatta               12.99Q   
  2 Demi Karipidis               Wyong                    13.14Q   
  3 Grace Smith                  Wauchope                 13.53    
  4 Jessica Landrigan            Camden                   13.58    
  5 Kaylee Attard                Campbelltown             13.70    
  6 Zara Nicholas                Springwood               13.81    
 -- Katie Smith                  Ballina                    DNS    
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS    
===================================================================
       State: S 12.14  23/03/1991  Shelley Peattie, Macquarie Shore
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ava Ross                     Kotara South             12.78Q  1
  2 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          12.86Q  2
  3 Bronte Locane                Parramatta               12.99Q  3
  4 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         13.08Q  1
  5 Demi Karipidis               Wyong                    13.14Q  3
  6 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         13.31Q  2
  7 Jocelyn Blair                Orange                   13.36q  1
  8 Catherine Mikan              Northern Suburbs         13.52q  1
  9 Grace Smith                  Wauchope                 13.53   3
 10 Isla Puri                    Glenbrook                13.57   1
 11 Jessica Landrigan            Camden                   13.58   3
 12 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              13.63   1
 13 Kaylee Attard                Campbelltown             13.70   3
 14 Caitlin Russell              Cherrybrook              13.71   1
 15 Amelia Steventon             Parramatta               13.78   2
 16 Zara Nicholas                Springwood               13.81   3
 17 Lily Caines                  Rouse Hill Rams          13.95   1
 18 Mariam Hussain               Bankstown Aths           14.03   2
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS   3
 -- Charlotte Kerr               Albion Park                DNS   2
 -- Katie Smith                  Ballina                    DNS   3
 -- Jessica Basanovic            Port Hacking               DNS   2
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS   2
 -- Grace Costabile              Wollongong City            DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 60  Boys U13 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 11.72  22/03/2014  James Roach, Randwick Botany    
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Alex Spadaro                 Prospect                 13.41Q   
  2 Thomas Carleen               Wollongong City          13.43Q   
  3 Flynn Daly                   Port Macquarie           13.66    
  4 Joel Daily                   Mosman                   13.68    
  5 Shrey Kumar Godla            Girraween                13.98    
  6 Toby Morrison                Cowra                    13.99    
  7 Ratu Viliame Lewanavanua     Nth Rocks Carlin         14.34    
  8 Kai Zhe Tan                  Northern Suburbs         14.35    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         12.89Q   
  2 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        13.26Q   
  3 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              13.33    
  4 Koben Best                   Prestons Robins          13.69    
  5 Lucas Tsui                   Ku-Ring-Gai              14.14    
  6 Cade Van Ewk-Campbell        Taree                    14.20    
 -- Thomas Aroyan                Parramatta                 DNS    
 -- Zak Evans                    Northern Suburbs           DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jack Proudford               Hills District           12.38Q   
  2 Jack Johanson                Wollongong City          12.93Q   
  2 Dylan Lau                    St George                12.93Q   
  4 Jahree Katene                Sutherland               13.27q   
  5 Marcus Catford               Hills District           13.48    
  6 Dylan Taylor-Rogers          Cranebrook               13.87    
  7 Flynn Driver                 Springwood               14.12    
 -- Zane Edwards                 Raymond Terrace            DNS    
===================================================================
       State: S 11.72  22/03/2014  James Roach, Randwick Botany    
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Jack Proudford               Hills District           12.38Q  3
  2 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         12.89Q  2
  3 Alex Spadaro                 Prospect                 13.41Q  1
  4 Dylan Lau                    St George                12.93Q  3
  4 Jack Johanson                Wollongong City          12.93Q  3
  6 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        13.26Q  2
  7 Thomas Carleen               Wollongong City          13.43Q  1
  8 Jahree Katene                Sutherland               13.27q  3
  9 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              13.33   2
 10 Marcus Catford               Hills District           13.48   3
 11 Flynn Daly                   Port Macquarie           13.66   1
 12 Joel Daily                   Mosman                   13.68   1
 13 Koben Best                   Prestons Robins          13.69   2
 14 Dylan Taylor-Rogers          Cranebrook               13.87   3
 15 Shrey Kumar Godla            Girraween                13.98   1
 16 Toby Morrison                Cowra                    13.99   1
 17 Flynn Driver                 Springwood               14.12   3
 18 Lucas Tsui                   Ku-Ring-Gai              14.14   2
 19 Cade Van Ewk-Campbell        Taree                    14.20   2
 20 Ratu Viliame Lewanavanua     Nth Rocks Carlin         14.34   1
 21 Kai Zhe Tan                  Northern Suburbs         14.35   1
 -- Zak Evans                    Northern Suburbs           DNS   2
 -- Zane Edwards                 Raymond Terrace            DNS   3
 -- Thomas Aroyan                Parramatta                 DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 59W  Girls U13 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.34  15/03/1986  Jo-anne Swan, Camden            
       State: S 12.34  7/03/1987   Rebecca Vormister, Wollongong   
       State: S 12.34  17/03/1996  Haylee Mathieson, Wollongong    
       State: S 12.34  19/02/2005  Laura Turner, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             13.27Q   
  2 Molly Rayment                Sutherland               13.42Q   
  3 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              13.43q   
  4 Angelina Burford             Hills District           13.65    
  5 Almudena Akeng Saddler       Balmain                  13.91    
  6 Lucinda Gibbs                Manly Warringah          14.05    
  7 Leeara Elford                Wauchope                 14.22    
  8 Lilea Seville                Bowral                   14.52    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Indii Bower                  Campbelltown             13.06Q   
  2 Alyssa Michael               Prestons Robins          13.28Q   
  3 Elysse Diep                  Bankstown Aths           13.61    
  4 Madhu Mahen                  Wollongong City          13.63    
  5 Siara McCreery               Randwick Botany          13.65    
  6 Tahlee Kostanti              Port Hacking             13.75    
  7 Gabriela Ribeiro             Hills District           14.27    
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              13.08Q   
  2 Hannah Shortland             Campbelltown             13.23Q   
  3 Keira Carlson                Macquarie Hunter         13.33q   
  4 Kaitlinn Dunne               Manly Warringah          13.47    
  5 Dana Gonzalez                Wyong                    13.83    
  6 Madeleine Gifford            Balmain                  14.04    
  7 Maddison West                Port Macquarie           14.35    
  8 Lucy Bennett                 Bathurst & District      14.38    
===================================================================
       State: S 12.34  15/03/1986  Jo-anne Swan, Camden            
       State: S 12.34  7/03/1987   Rebecca Vormister, Wollongong   
       State: S 12.34  17/03/1996  Haylee Mathieson, Wollongong    
       State: S 12.34  19/02/2005  Laura Turner, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Indii Bower                  Campbelltown             13.06Q  2
  2 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              13.08Q  3
  3 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             13.27Q  1
  4 Hannah Shortland             Campbelltown             13.23Q  3
  5 Alyssa Michael               Prestons Robins          13.28Q  2
  6 Molly Rayment                Sutherland               13.42Q  1
  7 Keira Carlson                Macquarie Hunter         13.33q  3
  8 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              13.43q  1
  9 Kaitlinn Dunne               Manly Warringah          13.47   3
 10 Elysse Diep                  Bankstown Aths           13.61   2
 11 Madhu Mahen                  Wollongong City          13.63   2
 12 Angelina Burford             Hills District           13.65   1
 12 Siara McCreery               Randwick Botany          13.65   2
 14 Tahlee Kostanti              Port Hacking             13.75   2
 15 Dana Gonzalez                Wyong                    13.83   3
 16 Almudena Akeng Saddler       Balmain                  13.91   1
 17 Madeleine Gifford            Balmain                  14.04   3
 18 Lucinda Gibbs                Manly Warringah          14.05   1
 19 Leeara Elford                Wauchope                 14.22   1
 20 Gabriela Ribeiro             Hills District           14.27   2
 21 Maddison West                Port Macquarie           14.35   3
 22 Lucy Bennett                 Bathurst & District      14.38   3
 23 Lilea Seville                Bowral                   14.52   1
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 58  Boys U12 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.04  20/03/1999  Todd Shanahan, Macquarie Shor   
       State: S 12.04  23/03/2013  James Roach, Randwick Botany    
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          13.67Q   
  2 Lenox Sutton-Sinapati        Grafton                  13.71Q   
  3 Josef Sikora                 South Eastern            13.78    
  4 Damien Dedovic               Glenbrook                13.89    
  5 Alexander Benforte           Rouse Hill Rams          14.40    
  6 Lachlan Albert               Hills District           14.52    
  7 Benjamin Field               Kooringal Wagga          15.01    
 -- Harrison French              Tamworth                   DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Mitchell Davies              Kotara South             13.42Q   
  2 Taj Ramtel                   Canterbury               13.62Q   
  3 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         13.71    
  3 Leon Baghdadi                South Eastern            13.71    
  5 Noah Kemp                    Hawkesbury City          13.82    
  6 Harvey Glanville             Manly Warringah          13.85    
  7 Cohen Mancer                 Glenbrook                14.25    
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               13.14Q   
  2 Ryan McNamara                Eastern Suburbs          13.29Q   
  3 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           13.47q   
  4 Sunny Steyn                  Parramatta               13.65q   
  5 Harry Wigham                 Cherrybrook              13.88    
  6 William Curtin               Bathurst & District      13.98    
  7 Adam Nasser                  The Ponds                14.11    
  8 Isaac Malcolm                Wollongong City          14.60    
===================================================================
       State: S 12.04  20/03/1999  Todd Shanahan, Macquarie Shores 
       State: S 12.04  23/03/2013  James Roach, Randwick Botany    
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               13.14Q  3
  2 Mitchell Davies              Kotara South             13.42Q  2
  3 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          13.67Q  1
  4 Ryan McNamara                Eastern Suburbs          13.29Q  3
  5 Taj Ramtel                   Canterbury               13.62Q  2
  6 Lenox Sutton-Sinapati        Grafton                  13.71Q  1
  7 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           13.47q  3
  8 Sunny Steyn                  Parramatta               13.65q  3
  9 Leon Baghdadi                South Eastern            13.71   2
  9 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         13.71   2
 11 Josef Sikora                 South Eastern            13.78   1
 12 Noah Kemp                    Hawkesbury City          13.82   2
 13 Harvey Glanville             Manly Warringah          13.85   2
 14 Harry Wigham                 Cherrybrook              13.88   3
 15 Damien Dedovic               Glenbrook                13.89   1
 16 William Curtin               Bathurst & District      13.98   3
 17 Adam Nasser                  The Ponds                14.11   3
 18 Cohen Mancer                 Glenbrook                14.25   2
 19 Alexander Benforte           Rouse Hill Rams          14.40   1
 20 Lachlan Albert               Hills District           14.52   1
 21 Isaac Malcolm                Wollongong City          14.60   3
 22 Benjamin Field               Kooringal Wagga          15.01   1
 -- Harrison French              Tamworth                   DNS   1
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 57W  Girls U12 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.53  24/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong Ci   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ruby Clayton                 Tamworth                 13.78Q   
  2 Allegra Little               Port Hacking             13.85Q   
  3 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              13.93    
  4 Tea McDrury                  South Eastern            14.19    
  5 Isla Maris                   Manly Warringah          14.20    
  6 Ruby Coote                   Forbes                   14.22    
  7 Maya Bower                   Campbelltown             14.40    
  8 Ishanvi Tiwari               Hills District           14.62    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Tahlia Tabone                Camden                   13.73Q   
  2 Beyza Sevdimbas              Hills District           13.77Q   
  3 Marli Pay                    Dubbo                    13.89    
  4 Ruth Ifejika                 Liverpool City           13.92    
  5 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         13.95    
  6 Madison Trembath             Eastlakes                14.16    
  7 Matilda Lace                 Tamworth                 14.57    
 -- Annabel Srbinovski           Sutherland                 DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Clara Fetrie                 Parramatta               13.33Q   
  2 Rhema Adelaja                Port Hacking             13.41Q   
  3 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          13.65q   
  4 Ruby Kerr                    Albion Park              13.67q   
  5 Ivy Foster                   Wollongong City          14.11    
  6 Olivia Scott-Rogers          Hills District           14.14    
  7 Kara Tobey                   Terrigal/Wamberal        14.16    
  8 Lucia Randle                 Mosman                   14.19    
===================================================================
       State: S 12.53  24/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong City 
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Clara Fetrie                 Parramatta               13.33Q  3
  2 Tahlia Tabone                Camden                   13.73Q  2
  3 Ruby Clayton                 Tamworth                 13.78Q  1
  4 Rhema Adelaja                Port Hacking             13.41Q  3
  5 Beyza Sevdimbas              Hills District           13.77Q  2
  6 Allegra Little               Port Hacking             13.85Q  1
  7 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          13.65q  3
  8 Ruby Kerr                    Albion Park              13.67q  3
  9 Marli Pay                    Dubbo                    13.89   2
 10 Ruth Ifejika                 Liverpool City           13.92   2
 11 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              13.93   1
 12 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         13.95   2
 13 Ivy Foster                   Wollongong City          14.11   3
 14 Olivia Scott-Rogers          Hills District           14.14   3
 15 Kara Tobey                   Terrigal/Wamberal        14.16   3
 15 Madison Trembath             Eastlakes                14.16   2
 17 Tea McDrury                  South Eastern            14.19   1
 17 Lucia Randle                 Mosman                   14.19   3
 19 Isla Maris                   Manly Warringah          14.20   1
 20 Ruby Coote                   Forbes                   14.22   1
 21 Maya Bower                   Campbelltown             14.40   1
 22 Matilda Lace                 Tamworth                 14.57   2
 23 Ishanvi Tiwari               Hills District           14.62   1
 -- Annabel Srbinovski           Sutherland                 DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 55  Boys U11 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.64  12/03/1978  Robert Stanford, Nepean         
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              13.62Q   
  2 Harlan Stewart               Maitland                 14.20Q   
  3 Sonny O'Brien                Wollongong City          14.24    
  4 Taten Rogers                 Manly Warringah          14.41    
  5 Jake O'Sullivan              Manly Warringah          14.58    
  6 James MacGillivray           Eastern Suburbs          14.78    
  7 Nate Milne                   Eschol Park              15.16    
  8 Callum Tait                  Grafton                  15.37    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Beau Wheeldon                Forbes                   14.33Q   
  2 Ethan Sherlock               Wollongong City          14.38Q   
  3 Elvis Conteh                 Kooringal Wagga          14.45    
  4 Peini Ika                    Doonside                 14.47    
  5 Andy Rio                     Hornsby                  14.56    
  6 Byron Rosier                 Bathurst & District      15.36    
 -- Zachary Bateman              Penrith                    DNS    
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Aaron Finnerty               Prestons Robins          13.76Q   
  2 Temana Searle                Kiama                    13.83Q   
  3 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              13.86q   
  4 Oscar Le Guay                Bowral                   14.16q   
  5 Krishna Inder                South Eastern            14.32    
  6 Lachlan Hennessy             Port Hacking             14.89    
  7 Jake Cross-Felstead          Tamworth                 15.14    
 -- Ethan Ampoma-Gyamfi          Wyong                      DNS    
===================================================================
       State: S 12.64  12/03/1978  Robert Stanford, Nepean         
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              13.62Q  1
  2 Aaron Finnerty               Prestons Robins          13.76Q  3
  3 Beau Wheeldon                Forbes                   14.33Q  2
  4 Temana Searle                Kiama                    13.83Q  3
  5 Harlan Stewart               Maitland                 14.20Q  1
  6 Ethan Sherlock               Wollongong City          14.38Q  2
  7 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              13.86q  3
  8 Oscar Le Guay                Bowral                   14.16q  3
  9 Sonny O'Brien                Wollongong City          14.24   1
 10 Krishna Inder                South Eastern            14.32   3
 11 Taten Rogers                 Manly Warringah          14.41   1
 12 Elvis Conteh                 Kooringal Wagga          14.45   2
 13 Peini Ika                    Doonside                 14.47   2
 14 Andy Rio                     Hornsby                  14.56   2
 15 Jake O'Sullivan              Manly Warringah          14.58   1
 16 James MacGillivray           Eastern Suburbs          14.78   1
 17 Lachlan Hennessy             Port Hacking             14.89   3
 18 Jake Cross-Felstead          Tamworth                 15.14   3
 19 Nate Milne                   Eschol Park              15.16   1
 20 Byron Rosier                 Bathurst & District      15.36   2
 21 Callum Tait                  Grafton                  15.37   1
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS   2
 -- Ethan Ampoma-Gyamfi          Wyong                      DNS   3
 -- Zachary Bateman              Penrith                    DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 51  Girls U11 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.94  12/03/1978  Michelle Moroney, Bankstown     
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  13.90Q   
  2 Maddison McWilliams          Albion Park              14.36Q   
  3 Sadie Rayment                Sutherland               14.46q   
  4 Demi Spiteri                 Smithfield               14.53    
  5 Portia Kearney               Rouse Hill Rams          14.97    
  6 Liliana Anthony-ligaiviu     Revesby Workers          15.08    
  7 Chelsea Chapman              Riverstone               15.22    
  8 Asher Cameron                Gunnedah                 15.23    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Divine Chukwudi              Liverpool City           13.96Q   
  2 Mia Wood                     Sutherland               13.98Q   
  3 Sophie Howson                Wollongong City          13.99q   
  4 Kari Croxford                Macquarie Hunter         14.54    
  5 Willow Toll                  Manly Warringah          14.59    
  6 Sophia Keys                  Balmain                  15.01    
  7 Emily Lousick                Dubbo                    15.06    
  8 Stephanie Xu                 Hills District           15.23    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Jenice Hicks                 Edgeworth                14.24Q   
  2 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          14.51Q   
  3 Olivia Bailey                Kooringal Wagga          14.67    
  4 Layla Peterson               Sutherland               15.03    
  5 Sienna Vassella              Ku-Ring-Gai              15.19    
  6 Paxton Buckerfield           Orange                   15.28    
  7 Kaila Stringer               Kotara South             15.40    
  8 Ayla Kowalczyk               Ballina                  15.79    
===================================================================
       State: S 12.94  12/03/1978  Michelle Moroney, Bankstown     
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  13.90Q  1
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City           13.96Q  2
  3 Jenice Hicks                 Edgeworth                14.24Q  3
  4 Mia Wood                     Sutherland               13.98Q  2
  5 Maddison McWilliams          Albion Park              14.36Q  1
  6 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          14.51Q  3
  7 Sophie Howson                Wollongong City          13.99q  2
  8 Sadie Rayment                Sutherland               14.46q  1
  9 Demi Spiteri                 Smithfield               14.53   1
 10 Kari Croxford                Macquarie Hunter         14.54   2
 11 Willow Toll                  Manly Warringah          14.59   2
 12 Olivia Bailey                Kooringal Wagga          14.67   3
 13 Portia Kearney               Rouse Hill Rams          14.97   1
 14 Sophia Keys                  Balmain                  15.01   2
 15 Layla Peterson               Sutherland               15.03   3
 16 Emily Lousick                Dubbo                    15.06   2
 17 Liliana Anthony-ligaiviu     Revesby Workers          15.08   1
 18 Sienna Vassella              Ku-Ring-Gai              15.19   3
 19 Chelsea Chapman              Riverstone               15.22   1
 20 Asher Cameron                Gunnedah                 15.23   1
 20 Stephanie Xu                 Hills District           15.23   2
 22 Paxton Buckerfield           Orange                   15.28   3
 23 Kaila Stringer               Kotara South             15.40   3
 24 Ayla Kowalczyk               Ballina                  15.79   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 53  Boys U10 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 12.94  12/03/1978  Philip Provenzano, Randwick B   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Victor Ogbonna               Girraween                14.69Q   
  2 George Lambousis             Port Hacking             14.80Q   
  3 Riley Death                  Illawong                 14.99q   
  4 Emerson Ayres                Manly Warringah          15.21    
  5 Anderson McMahon             Forbes                   15.23    
  6 William Bailey               Balmain                  15.25    
  7 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         15.37    
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Jardii Ikamui                Kings Langley            14.53Q   
  2 Lucas Hill                   Bowral                   14.78Q   
  3 Ryan Younie                  Camden                   15.08q   
  4 Xavier Eason                 Hills District           15.45    
  5 Tyrese-Lloyd Owusu           Inner West               15.49    
  6 Elijah Devery                Springwood               15.66    
  7 Taj Biddlecombe              Manly Warringah          15.83    
  8 Sonny Draper                 Stuarts Point            16.05    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Corbyn Fainga'a              St George                14.27Q   
  2 Nate Schofield               Kooringal Wagga          15.32Q   
  3 Cameron Batey                Hills District           15.44    
  4 Cooper Gaddes                Grafton                  15.53    
  5 Nolan Grantham               Illawong                 15.67    
  6 Owen Morris                  Glenbrook                15.99    
 -- Jarvis Palmer                A.N.L                      DNS    
 -- Lincoln Deng                 Parramatta                 DNS    
===================================================================
       State: S 12.94  12/03/1978  Philip Provenzano, Randwick Bota
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Corbyn Fainga'a              St George                14.27Q  3
  2 Jardii Ikamui                Kings Langley            14.53Q  2
  3 Victor Ogbonna               Girraween                14.69Q  1
  4 Lucas Hill                   Bowral                   14.78Q  2
  5 George Lambousis             Port Hacking             14.80Q  1
  6 Nate Schofield               Kooringal Wagga          15.32Q  3
  7 Riley Death                  Illawong                 14.99q  1
  8 Ryan Younie                  Camden                   15.08q  2
  9 Emerson Ayres                Manly Warringah          15.21   1
 10 Anderson McMahon             Forbes                   15.23   1
 11 William Bailey               Balmain                  15.25   1
 12 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         15.37   1
 13 Cameron Batey                Hills District           15.44   3
 14 Xavier Eason                 Hills District           15.45   2
 15 Tyrese-Lloyd Owusu           Inner West               15.49   2
 16 Cooper Gaddes                Grafton                  15.53   3
 17 Elijah Devery                Springwood               15.66   2
 18 Nolan Grantham               Illawong                 15.67   3
 19 Taj Biddlecombe              Manly Warringah          15.83   2
 20 Owen Morris                  Glenbrook                15.99   3
 21 Sonny Draper                 Stuarts Point            16.05   2
 -- Lincoln Deng                 Parramatta                 DNS   3
 -- Jarvis Palmer                A.N.L                      DNS   3
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 56W  Girls U10 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 13.54  12/03/1978  Annette Osborne, Lethbridge P   
       State: S 13.54  23/03/1991  Rosemary Hayward, Wyong         
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          14.32Q   
  2 Myarah Ahoy                  Armidale                 15.17Q   
  3 Madison Tabrett              Cherrybrook              15.28q   
  4 Justice Sugumaran            Winston Hills            15.34    
  5 Halle Bostick                Helensburgh              15.46    
  6 Jayda Isherwood              Winston Hills            15.54    
  7 Ella McDonald                Forster Tuncurry         15.95    
  8 Alice Williams               Parkes                   16.17    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs          14.22Q   
  2 Alyssa McDrury               South Eastern            15.24Q   
  3 Charlotte James              Eastlakes                15.25q   
  4 Elara Barnes                 Port Stephens            15.47    
  5 Rylee Nair                   Sutherland               15.82    
  6 Isabella Hamilton            Gunnedah                 15.83    
  7 Bella Cooney                 Bowral                   15.87    
  8 Chelsea Wright               Werrington               16.01    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Lindsy Jabonillo             St George                14.82Q   
  2 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              15.15Q   
  3 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             15.36    
  4 Sienna Miles                 Camden                   15.39    
  5 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           15.66    
  6 Caitlin Barnard              Wollongong City          15.72    
  7 Ciara Faulkner               Manly Warringah          15.75    
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS    
===================================================================
       State: S 13.54  12/03/1978  Annette Osborne, Lethbridge Park
       State: S 13.54  23/03/1991  Rosemary Hayward, Wyong         
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs          14.22Q  2
  2 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          14.32Q  1
  3 Lindsy Jabonillo             St George                14.82Q  3
  4 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              15.15Q  3
  5 Myarah Ahoy                  Armidale                 15.17Q  1
  6 Alyssa McDrury               South Eastern            15.24Q  2
  7 Charlotte James              Eastlakes                15.25q  2
  8 Madison Tabrett              Cherrybrook              15.28q  1
  9 Justice Sugumaran            Winston Hills            15.34   1
 10 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             15.36   3
 11 Sienna Miles                 Camden                   15.39   3
 12 Halle Bostick                Helensburgh              15.46   1
 13 Elara Barnes                 Port Stephens            15.47   2
 14 Jayda Isherwood              Winston Hills            15.54   1
 15 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           15.66   3
 16 Caitlin Barnard              Wollongong City          15.72   3
 17 Ciara Faulkner               Manly Warringah          15.75   3
 18 Rylee Nair                   Sutherland               15.82   2
 19 Isabella Hamilton            Gunnedah                 15.83   2
 20 Bella Cooney                 Bowral                   15.87   2
 21 Ella McDonald                Forster Tuncurry         15.95   1
 22 Chelsea Wright               Werrington               16.01   2
 23 Alice Williams               Parkes                   16.17   1
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS   3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 52W  Boys U9 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S 13.64  21/02/1998  Christopher Lawrence, Campbel   
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Lachlan Chappell             Randwick Botany          15.16Q   
  2 Edward Sharp                 Mosman                   15.41Q   
  3 Pauliasi Lago                Wollongong City          15.42q   
  4 Cooper Newman                Mingara Athletics        15.60q   
  5 Michael Isaac                Liverpool City           15.78    
  6 James Bissaker               Hornsby                  16.13    
  7 Patrick Miskle               Tamworth                 16.22    
  8 Tim Napier                   Orange                   16.24    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          14.89Q   
  2 Grayson Roper                Sutherland               15.52Q   
  3 Woojin Son                   Eschol Park              15.97    
  4 Jensen Barrett               Northern Districts       16.09    
  5 Jacob Dowler                 Wollongong City          16.19    
  6 Arthur Balkin                Emu Plains               16.29    
  7 Riley Sandstrom              Shoalhaven               16.70    
  8 Joshua Giles                 Kurrajong Bilpin         17.20    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Patrick Boafo                Prospect                 15.44Q   
  2 Lucas Gill-Gomes             Albion Park              15.45Q   
  3 Alexander Economides         Ryde                     15.72    
  4 Mason Shamley                Kotara South             15.77    
  4 Axel Slater                  Port Hacking             15.77    
  6 Alexander Simpson            Emu Plains               15.89    
  7 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          16.29    
 -- Brock Copp                   Wauchope                   DNS    
===================================================================
       State: S 13.64  21/02/1998  Christopher Lawrence, Campbellto
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          14.89Q  2
  2 Lachlan Chappell             Randwick Botany          15.16Q  1
  3 Patrick Boafo                Prospect                 15.44Q  3
  4 Edward Sharp                 Mosman                   15.41Q  1
  5 Lucas Gill-Gomes             Albion Park              15.45Q  3
  6 Grayson Roper                Sutherland               15.52Q  2
  7 Pauliasi Lago                Wollongong City          15.42q  1
  8 Cooper Newman                Mingara Athletics        15.60q  1
  9 Alexander Economides         Ryde                     15.72   3
 10 Axel Slater                  Port Hacking             15.77   3
 10 Mason Shamley                Kotara South             15.77   3
 12 Michael Isaac                Liverpool City           15.78   1
 13 Alexander Simpson            Emu Plains               15.89   3
 14 Woojin Son                   Eschol Park              15.97   2
 15 Jensen Barrett               Northern Districts       16.09   2
 16 James Bissaker               Hornsby                  16.13   1
 17 Jacob Dowler                 Wollongong City          16.19   2
 18 Patrick Miskle               Tamworth                 16.22   1
 19 Tim Napier                   Orange                   16.24   1
 20 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          16.29   3
 20 Arthur Balkin                Emu Plains               16.29   2
 22 Riley Sandstrom              Shoalhaven               16.70   2
 23 Joshua Giles                 Kurrajong Bilpin         17.20   2
 -- Brock Copp                   Wauchope                   DNS   3

                           LITTLE ATHLETICS NSW                           
      STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022       
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 54W  Girls U9 - 100m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================          
       State: S 14.14  23/03/1979  Kate Farrell, Holroyd                  
       State: S 14.14  15/03/1980  Helen Clarke, Orange                   
    Name                     Age Centre                   Heats           
================================================================          
Heat  1 Heats                                                             
  1 Phoebe Dobson                Manly Warringah          15.90Q          
  2 Pippa Thomas                 Corowa                   15.91Q          
  3 Chloe Pun                    Port Hacking             16.23q 16.221   
  4 Lily Dunne                   Manly Warringah          16.55           
  5 Haven Puapua                 Prospect                 16.67           
  6 Asha Ram                     Revesby Workers          16.93           
  7 Sienna Verriere              Springwood               17.84           
 -- Ruby Masters                 Hills District             DNS           
Heat  2 Heats                                                             
  1 Lana Bozic                   Sutherland               15.88Q          
  2 Ve'a Tavita                  Campbelltown             16.12Q          
  3 Rain Ross                    Wyong                    16.28           
  4 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          16.44           
  5 Cleo Elsdon                  Sutherland               16.74           
  6 Lily-Rose Boyle              Milton-Ulladulla         16.93           
  7 Aaliah Gaudiosi              Wollongong City          16.97           
  8 Hailee Orman                 Tamworth                 17.03           
Heat  3 Heats                                                             
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            15.79Q          
  2 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        16.06Q          
  3 Mila Staniforth              Orange                   16.17q          
  4 Charlotte Harper             Eschol Park              16.23  16.222   
  5 Isabelle Welch               Macquarie Hunter         16.82           
  6 Maddison Thomas              Hills District           17.09           
  7 Mia Ebejer                   Minchinbury              17.17           
  8 Isabella Harding-Brown       Tamworth                 17.19           
===================================================================       
       State: S 14.14  23/03/1979  Kate Farrell, Holroyd                  
       State: S 14.14  15/03/1980  Helen Clarke, Orange                   
    Name                     Age Centre                   Heats  H#       
===================================================================       
Heats                                                                     
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            15.79Q  3       
  2 Lana Bozic                   Sutherland               15.88Q  2       
  3 Phoebe Dobson                Manly Warringah          15.90Q  1       
  4 Pippa Thomas                 Corowa                   15.91Q  1       
  5 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        16.06Q  3       
  6 Ve'a Tavita                  Campbelltown             16.12Q  2       
  7 Mila Staniforth              Orange                   16.17q  3       
  8 Chloe Pun                    Port Hacking             16.23q  1 16.221
  9 Charlotte Harper             Eschol Park              16.23   3 16.222
 10 Rain Ross                    Wyong                    16.28   2       
 11 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          16.44   2       
 12 Lily Dunne                   Manly Warringah          16.55   1       
 13 Haven Puapua                 Prospect                 16.67   1       
 14 Cleo Elsdon                  Sutherland               16.74   2       
 15 Isabelle Welch               Macquarie Hunter         16.82   3       
 16 Lily-Rose Boyle              Milton-Ulladulla         16.93   2       
 16 Asha Ram                     Revesby Workers          16.93   1       
 18 Aaliah Gaudiosi              Wollongong City          16.97   2       
 19 Hailee Orman                 Tamworth                 17.03   2       
 20 Maddison Thomas              Hills District           17.09   3       
 21 Mia Ebejer                   Minchinbury              17.17   3       
 22 Isabella Harding-Brown       Tamworth                 17.19   3       
 23 Sienna Verriere              Springwood               17.84   1       
 -- Ruby Masters                 Hills District             DNS   1       

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 211  Boys U10 - 70m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.54  20/03/1999  Christopher Lawrence, Campbel   
       State: S  9.54  19/03/2000  Josh Mulligan, Gosford          
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Corbyn Fainga'a              St George                10.18Q   
  2 Jardii Ikamui                Kings Langley            10.39Q   
  3 George Lambousis             Port Hacking             10.50q   
  4 Nate Schofield               Kooringal Wagga          10.93    
  5 William Bailey               Balmain                  10.94    
  6 Tyrese-Lloyd Owusu           Inner West               10.99    
  7 Taj Biddlecombe              Manly Warringah          11.09    
  8 William Coombe               Gloucester               11.49    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Lucas Hill                   Bowral                   10.33Q   
  2 Ryan Younie                  Camden                   10.37Q   
  3 Anderson McMahon             Forbes                   10.76    
  4 Riley McDonald               Rouse Hill Rams          10.82    
  5 Xavier Eason                 Hills District           10.86    
  6 Elijah Devery                Springwood               10.91    
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS    
 -- Dane Horne                   Mingara Athletics          DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Victor Ogbonna               Girraween                10.33Q   
  2 Nolan Grantham               Illawong                 10.36Q   
  3 Jacob Leke                   Holroyd                  10.55q   
  4 Max Israel                   South Eastern            10.56    
  5 Cooper Gaddes                Grafton                  10.72    
  5 Toby Creelman                Manly Warringah          10.72    
  7 Duke Lampret                 Port Hacking             10.79    
  8 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         10.99    
===================================================================
       State: S  9.54  20/03/1999  Christopher Lawrence, Campbellto
       State: S  9.54  19/03/2000  Josh Mulligan, Gosford          
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Corbyn Fainga'a              St George                10.18Q  1
  2 Victor Ogbonna               Girraween                10.33Q  3
  2 Lucas Hill                   Bowral                   10.33Q  2
  4 Nolan Grantham               Illawong                 10.36Q  3
  5 Ryan Younie                  Camden                   10.37Q  2
  6 Jardii Ikamui                Kings Langley            10.39Q  1
  7 George Lambousis             Port Hacking             10.50q  1
  8 Jacob Leke                   Holroyd                  10.55q  3
  9 Max Israel                   South Eastern            10.56   3
 10 Cooper Gaddes                Grafton                  10.72   3
 10 Toby Creelman                Manly Warringah          10.72   3
 12 Anderson McMahon             Forbes                   10.76   2
 13 Duke Lampret                 Port Hacking             10.79   3
 14 Riley McDonald               Rouse Hill Rams          10.82   2
 15 Xavier Eason                 Hills District           10.86   2
 16 Elijah Devery                Springwood               10.91   2
 17 Nate Schofield               Kooringal Wagga          10.93   1
 18 William Bailey               Balmain                  10.94   1
 19 Tyrese-Lloyd Owusu           Inner West               10.99   1
 19 Axl Bryant                   Macquarie Hunter         10.99   3
 21 Taj Biddlecombe              Manly Warringah          11.09   1
 22 William Coombe               Gloucester               11.49   1
 -- Charles Carrano              Eastern Suburbs            DNS   2
 -- Dane Horne                   Mingara Athletics          DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 209  Girls U10 - 70m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.84  19/03/2000  Grace Naseby, Griffith          
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              10.46Q   
  2 Elara Barnes                 Port Stephens            10.60Q   
  3 Madison Tabrett              Cherrybrook              10.69q   
  4 Chelsea Wright               Werrington               10.86    
  5 Bella Cooney                 Bowral                   10.93    
  6 Sage Corran                  Sutherland               11.17    
  7 Violet Coote                 Port Macquarie           11.27    
 -- Sienna Miles                 Camden                     DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Alyssa McDrury               South Eastern            10.64Q   
  2 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             10.69Q   
  3 Maddie Burge                 Northern Suburbs         10.73q   
  4 Halle Bostick                Helensburgh              10.87    
  5 Jayda Isherwood              Winston Hills            10.89    
  6 Grace McCrone                Temora                   10.97    
  7 Penelope Jokic               Hills District           11.34    
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.32Q   
  2 Isabella Hamilton            Gunnedah                 10.89Q   
  3 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              10.95    
  4 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           11.03    
  4 Ciara Faulkner               Manly Warringah          11.03    
  6 Luvini Dissanayake           Doonside                 11.06    
  7 Emily Perry                  Camden                   11.22    
  8 Tilly De Mamiel              Forbes                   11.85    
===================================================================
       State: S  9.84  19/03/2000  Grace Naseby, Griffith          
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.32Q  3
  2 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              10.46Q  1
  3 Alyssa McDrury               South Eastern            10.64Q  2
  4 Elara Barnes                 Port Stephens            10.60Q  1
  5 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             10.69Q  2
  6 Isabella Hamilton            Gunnedah                 10.89Q  3
  7 Madison Tabrett              Cherrybrook              10.69q  1
  8 Maddie Burge                 Northern Suburbs         10.73q  2
  9 Chelsea Wright               Werrington               10.86   1
 10 Halle Bostick                Helensburgh              10.87   2
 11 Jayda Isherwood              Winston Hills            10.89   2
 12 Bella Cooney                 Bowral                   10.93   1
 13 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              10.95   3
 14 Grace McCrone                Temora                   10.97   2
 15 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           11.03   3
 15 Ciara Faulkner               Manly Warringah          11.03   3
 17 Luvini Dissanayake           Doonside                 11.06   3
 18 Sage Corran                  Sutherland               11.17   1
 19 Emily Perry                  Camden                   11.22   3
 20 Violet Coote                 Port Macquarie           11.27   1
 21 Penelope Jokic               Hills District           11.34   2
 22 Tilly De Mamiel              Forbes                   11.85   3
 -- Laila Buckland               Orange                     DNS   2
 -- Sienna Miles                 Camden                     DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 208  Boys U9 - 70m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
================================================================   
       State: S  9.94  22/03/1998  John Grant, Canowindra          
       State: S  9.94  20/02/2000  Daniel Perkins, Sutherland      
       State: S  9.94  19/03/2000  Michael Oldfield, Manly Warri   
       State: S  9.94  18/03/2007  Benjamin Alessio, St George     
    Name                     Age Centre                   Heats    
================================================================   
Heat  1 Heats                                                      
  1 Lachlan Chappell             Randwick Botany          10.76Q   
  2 Jacob Dowler                 Wollongong City          10.95Q   
  3 Grayson Roper                Sutherland               10.98    
  4 Alexander Economides         Ryde                     11.00    
  5 Edward Sharp                 Mosman                   11.04    
  6 Jarlath Jarrett              Rouse Hill Rams          11.56    
  7 Tye McConnell                Eschol Park              11.82    
 -- Louie Francis                Nambucca & District        DNS    
Heat  2 Heats                                                      
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          10.24Q   
  2 Cooper Newman                Mingara Athletics        10.63Q   
  3 Mason Shamley                Kotara South             10.96q   
  4 Heath Towers                 Manly Warringah          10.96q   
  5 Anson Vella                  Sutherland               11.02    
  6 Alexander Simpson            Emu Plains               11.10    
  7 Aarav Upadhyay               Hills District           11.29    
Heat  3 Heats                                                      
  1 Thomas Pendleton             Randwick Botany          11.02Q   
  2 Lucas Guercio                Bankstown Aths           11.05Q   
  3 Pauliasi Lago                Wollongong City          11.05    
  4 Ben Spadaro                  Prospect                 11.23    
  5 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          11.40    
  6 Baxter Bishop                St George                11.43    
  7 Jax McAvoy                   Glenbrook                11.59    
  8 Jordan Butler                Glenbrook                11.74    
===================================================================
       State: S  9.94  22/03/1998  John Grant, Canowindra          
       State: S  9.94  20/02/2000  Daniel Perkins, Sutherland      
       State: S  9.94  19/03/2000  Michael Oldfield, Manly Warringa
       State: S  9.94  18/03/2007  Benjamin Alessio, St George     
    Name                     Age Centre                   Heats  H#
===================================================================
Heats                                                              
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          10.24Q  2
  2 Lachlan Chappell             Randwick Botany          10.76Q  1
  3 Thomas Pendleton             Randwick Botany          11.02Q  3
  4 Cooper Newman                Mingara Athletics        10.63Q  2
  5 Jacob Dowler                 Wollongong City          10.95Q  1
  6 Lucas Guercio                Bankstown Aths           11.05Q  3
  7 Mason Shamley                Kotara South             10.96q  2
  8 Heath Towers                 Manly Warringah          10.96q  2
  9 Grayson Roper                Sutherland               10.98   1
 10 Alexander Economides         Ryde                     11.00   1
 11 Anson Vella                  Sutherland               11.02   2
 12 Edward Sharp                 Mosman                   11.04   1
 13 Pauliasi Lago                Wollongong City          11.05   3
 14 Alexander Simpson            Emu Plains               11.10   2
 15 Ben Spadaro                  Prospect                 11.23   3
 16 Aarav Upadhyay               Hills District           11.29   2
 17 Aaron Qu                     Rouse Hill Rams          11.40   3
 18 Baxter Bishop                St George                11.43   3
 19 Jarlath Jarrett              Rouse Hill Rams          11.56   1
 20 Jax McAvoy                   Glenbrook                11.59   3
 21 Jordan Butler                Glenbrook                11.74   3
 22 Tye McConnell                Eschol Park              11.82   1
 -- Louie Francis                Nambucca & District        DNS   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                           LITTLE ATHLETICS NSW                           
      STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022       
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 206  Girls U9 - 70m Sprint
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
================================================================          
       State: S 10.14  22/03/1998  Briony Kanard, Port Hacking            
    Name                     Age Centre                   Heats           
================================================================          
Heat  1 Heats                                                             
  1 Lana Bozic                   Sutherland               11.08Q          
  2 Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai              11.25Q          
  3 Pippa Thomas                 Corowa                   11.26q          
  4 Rain Ross                    Wyong                    11.52q 11.511   
  5 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          11.52  11.520   
  6 Maddison Thomas              Hills District           12.25           
  7 Amelia Hollis                Wauchope                 13.68           
 -- Ruby Masters                 Hills District             DNS           
Heat  2 Heats                                                             
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            11.48Q          
  2 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.64Q          
  3 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        11.79           
  4 Cleo Elsdon                  Sutherland               11.85           
  5 Haven Puapua                 Prospect                 11.90           
  6 Phoebe Hemming               Bathurst & District      12.52           
  7 Ciara Mitchell-Morris        Taree                    14.23           
 -- Charlotte Harper             Eschol Park                DNS           
Heat  3 Heats                                                             
  1 Ve'a Tavita                  Campbelltown             11.30Q          
  2 Claire Leke                  Holroyd                  11.47Q          
  3 Scarlett Sarah               Balmain                  11.59           
  4 Chloe Pun                    Port Hacking             11.59           
  5 Lily Dunne                   Manly Warringah          11.68           
  6 Lilly Huang                  Quakers Hill             11.77           
  7 Aaliah Gaudiosi              Wollongong City          11.88           
  8 Sienna Verriere              Springwood               12.45           
===================================================================       
       State: S 10.14  22/03/1998  Briony Kanard, Port Hacking            
    Name                     Age Centre                   Heats  H#       
===================================================================       
Heats                                                                     
  1 Lana Bozic                   Sutherland               11.08Q  1       
  2 Ve'a Tavita                  Campbelltown             11.30Q  3       
  3 Imogen Wynne                 Kings Langley            11.48Q  2       
  4 Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai              11.25Q  1       
  5 Claire Leke                  Holroyd                  11.47Q  3       
  6 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.64Q  2       
  7 Pippa Thomas                 Corowa                   11.26q  1       
  8 Rain Ross                    Wyong                    11.52q  1 11.511
  9 Billie Rollo                 Eastern Suburbs          11.52   1 11.520
 10 Scarlett Sarah               Balmain                  11.59   3       
 11 Chloe Pun                    Port Hacking             11.59   3       
 12 Lily Dunne                   Manly Warringah          11.68   3       
 13 Lilly Huang                  Quakers Hill             11.77   3       
 14 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        11.79   2       
 15 Cleo Elsdon                  Sutherland               11.85   2       
 16 Aaliah Gaudiosi              Wollongong City          11.88   3       
 17 Haven Puapua                 Prospect                 11.90   2       
 18 Maddison Thomas              Hills District           12.25   1       
 19 Sienna Verriere              Springwood               12.45   3       
 20 Phoebe Hemming               Bathurst & District      12.52   2       
 21 Amelia Hollis                Wauchope                 13.68   1       
 22 Ciara Mitchell-Morris        Taree                    14.23   2       
 -- Ruby Masters                 Hills District             DNS   1       
 -- Charlotte Harper             Eschol Park                DNS   2       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 141W  Boys U15-17 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                  9.44m  54.60%
  2 Nathan Barbara (T/F61)       Ryde                     5.12m  40.83%
  3 Dylan Molloy (T/F36)         Newcastle City           6.06m  37.13%
  4 Jesse James (T/F38)          Moree                    4.39m  27.52%
  5 Lowndes Motler (T/F20)       Werrington               4.13m  23.89%
  6 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes               4.12m  23.83%
  7 Josh Carter (F37)            Colyton St Clair         3.76m  21.46%
  8 Riley Farrugia (T/F20)       Greystanes               3.67m  21.23%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 115W  Girls U15-17 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Kelly Ryan (T/F20)           Lake Illawarra           5.74m  40.71%
  2 Akala Miller (T/F20)         Shoalhaven               4.73m  33.55%
  3 Jasmine Ferguson (T/F37)     Wauchope                 5.17m  33.36%
  4 Sienna Bromfield (T/F20)     Westlakes                4.26m  30.21%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 140W  Boys U13-14 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Cooper Robb-Jackson  T/F     Parramatta               7.99m  50.09%
  2 Blake Morgan (T/F21)         Port Macquarie           3.99m  36.08%
  3 Zac Harding (T36/F36)        Narromine                5.76m  35.29%
  4 Kynan Miller (T/F44)         Shoalhaven               4.66m  29.63%
  5 Dominic Baker (T/F37)        Eschol Park              4.32m  24.66%
  6 Nate Castelli (T/F38)        Port Macquarie           1.85m  11.60%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 114W  Girls U13-14 Multi Class Shot Put
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers          5.62m  61.287%
  2 Michayla Espie (T/F20)       Penrith                  7.45m  52.84% 
  3 Seren Hall (T/F38)           Singleton                4.99m  39.67% 

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 130W  Boys U11-12 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Lachlan Margetson (T/F21     Sutherland               2.98m  26.94%
  2 Ashton Burgess (T/F37)       Wyong                    4.26m  24.32%
  3 Ethan O'Dell (T/F20)         Rouse Hill Rams          3.10m  17.93%
 -- Aaron Palmer (T/F20)         Cherrybrook                DNS        

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 128W  Girls U11-12 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Olivia Earl (T/F20)          Tamworth                 8.84m  62.66%
  2 Heidi Lewtschenko (T/F37     Warradale                3.31m  21.36%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 129W  Boys U9-10 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Eddie Clare (T/F37)          Helensburgh              4.97m  28.37%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 127W  Girls U9-10 Multi Class Shot Put
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Melinda Hottes (T/F37)       Toukley                  2.60m  16.77%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 22W  Boys U15-17 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                  29.69  72.25%
  2 Dylan Molloy (T/F36)         Newcastle City           37.82  62.19%
  3 Jesse James (T/F38)          Moree                    37.82  57.69%
  4 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes               37.96  56.51%
  5 Riley Farrugia (T/F20)       Greystanes             1:11.76  29.89%
 -- Nilesh Srikanthan (T/F20     Blacktown                  DNS        

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 26W  Girls U15-17 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Telaya Blacksmith (T/F20     Albion Park              28.58  87.51%
  2 Sybella Warton (T37)         Manly Warringah          32.03  84.64%
  3 Layla Sharp (T/F12)          Werrington               30.88  74.58%
  4 Akala Miller (T/F20)         Shoalhaven               34.97  71.52%
  5 Jasmine Ferguson (T/F37)     Wauchope                 42.15  64.32%
  6 Sienna Bromfield (T/F20)     Westlakes                39.56  63.22%
  7 Kelly Ryan (T/F20)           Lake Illawarra           41.55  60.19%
 -- Charlize Colwell (T/F37)     Albion Park                DNS        

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 23W  Boys U13-14 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Cooper Robb-Jackson  T/F     Parramatta               28.74  75.92%
  2 Zac Harding (T36/F36)        Narromine                36.45  64.53%
  3 Blake Morgan (T/F21)         Port Macquarie         1:03.73  44.53%
  4 Dominic Baker (T/F37)        Eschol Park              53.25  42.42%
  5 Nate Castelli (T/F38)        Port Macquarie         1:37.98  22.27%
 -- Alexander Evans (T/F13)      Nth Rocks Carlin           DNS        

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 25W  Girls U13-14 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Abbie Peet (T/F36)           Tamworth                 34.05  82.85%
  2 Seren Hall (T/F38)           Singleton                36.44  71.13%
  3 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers          42.89  60.97%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 31W  Boys U11-12 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Carson Blacksmith (T/F20     Albion Park              32.12  66.78%
  2 William King (T/F 20)        Mingara Athletics        38.64  55.51%
  3 Ethan O'Dell (T/F20)         Rouse Hill Rams          49.32  43.49%
  4 Lachlan Margetson (T/F21     Sutherland             1:21.15  34.97%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 29W  Girls U11-12 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Gemma Sellick (T/F46)        Manly Warringah          32.73  74.70%
  2 Khloe Hunter (T/F01)         Revesby Workers          33.78  72.32%
  3 Heidi Lewtschenko (T/F37     Warradale                50.68  53.49%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 30W  Boys U9-10 200m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Xavier Wilson (T/F12)        Albion Park              34.12  62.95%
  2 Eddie Clare (T/F37)          Helensburgh              41.78  54.07%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 177W  Boys U15-17 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                2:42.14  67.79%
  2 Jesse James (T/F38)          Moree                  2:59.44  65.64%
  3 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes             3:36.70  50.72%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 176W  Girls U15-17 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Layla Sharp (T/F12)          Werrington             2:40.68  77.77%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 174W  Boys U13-14 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Cooper Robb-Jackson  T/F     Parramatta             2:24.88  81.30%
  2 Oscar Melbourne ((T/F01)     Mingara Athletics      2:47.14  65.63%
  3 Dominic Baker (T/F37)        Eschol Park            5:21.98  36.39%
 -- Alexander Evans (T/F13)      Nth Rocks Carlin           DNS        

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 173W  Girls U13-14 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Abbie Peet (T/F36)           Tamworth               3:01.21  90.17%
  2 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers        4:10.83  56.72%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 172W  Boys U11-12 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Carson Blacksmith (T/F20     Albion Park            3:09.85  57.89%
  2 Ashton Burgess (T/F37)       Wyong                  3:56.80  49.48%
  3 Ethan O'Dell (T/F20)         Rouse Hill Rams        4:23.81  41.66%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 171W  Girls U11-12 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Khloe Hunter (T/F01)         Revesby Workers        3:06.37  68.41%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 169W  Boys U9-10 800m Multi Class Run
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Xavier Wilson (T/F12)        Albion Park            2:39.24  69.09%
  2 Eddie Clare (T/F37)          Helensburgh            3:54.15  50.04%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 267  Boys U12-17 4x100m Relay (Snr)
================================================================       
       State: S 45.63  21/03/2010  Cherrybrook                         
    Centre                                                Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Hills District                                        44.61S       
     1) Jack Proudford 13               2) Liam Hayes 14               
     3) Dylan Illangantilake 15         4) Sadheel Kumar 17            
  2 Sutherland                                            46.78  46.771
     1) Jahree Katene 13                2) Taurus Traino 15            
     3) Cameron Badger 13               4) Jett Dunn 17                
  3 Ku-Ring-Gai                                           46.78  46.776
     1) Jake Fourie 13                  2) Lachlan Herbert 17          
     3) Brodie Shearer 14               4) Dylan Hall 15               
  4 Wollongong City                                       47.06        
     1) Cooper Morrison 14              2) Chase Grant 15              
     3) Thomas Carleen 13               4) Calem Brown 17              
  5 Liverpool City                                        47.80        
     1) Edward Isaac 13                 2) Jesse Ike 15                
     3) Justin Ike 13                   4) Cameron Banovich 17         
  6 Orange                                                48.88        
     1) Bailey White 13                 2) Cameron Ross 15             
     3) Connor Bennett 14               4) Keegan Willis 17            
  7 Tamworth                                              49.93        
     1) Cooper O'Neill 13               2) Patrick Belt 14             
     3) Aiden McKenzie 13               4) Jackson Swalwell 17         
  8 Cardiff & District                                    51.64        
     1) Logan Cowling 12                2) Ethan Cowling 17            
     3) William Manning 14              4) Lachlan Manning 15          

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 266  Girls U12-17 4x100m Relay (Snr)
===============================================================
       State: S 48.69  24/03/2013  Manly Warringah             
    Centre                                                Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Manly Warringah                                       49.01
     1) Kaitlinn Dunne 13               2) Gabriella Taylor 17 
     3) Sienna Kupceric 14              4) Matilda Vial 15     
  2 Sutherland                                            49.38
     1) Molly Rayment 13                2) Amy Watson 17       
     3) Jade Pawson 14                  4) Jordan Moore 15     
  3 Campbelltown Collegians                               49.65
     1) Hannah Shortland 13             2) Layla Iuta 15       
     3) Kaylee Attard 14                4) Damita Betham 17    
  4 Macquarie Hunter                                      49.72
     1) Keira Carlson 13                2) Ava-marie Carlson 14
     3) Shari Hurdman 15                4) Amber Xavier 17     
  5 Hills District                                        51.03
     1) Angelina Burford 13             2) Gabriela Ribeiro 13 
     3) Annissa Quee 15                 4) Talahn Paki 17      
  6 Wollongong City                                       51.21
     1) Madhu Mahen 13                  2) Keira Rejske 15     
     3) Grace Costabile 14              4) Loen Sevastos 17    
  7 Glenbrook                                             53.03
     1) Isla Puri 14                    2) Elizabeth Godwin 15 
     3) Emily Snelling 17               4) Cadence Grady 13    
 -- Port Macquarie                                          DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 269  Boys U9-12 4x100m Relay (Jnr)
===============================================================
       State: S 53.84  17/03/1996  Bankstown Sports            
       State: S 53.84  20/03/2016  Ku-Ring-Gai                 
    Centre                                                Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Manly Warringah                                       56.22
     1) Jake Maillet 9                  2) Jake O'Sullivan 11  
     3) Emerson Ayres 10                4) Harvey Glanville 12 
  2 Sutherland                                            56.89
     1) Anson Vella 9                   2) Lachlan Wheeler 12  
     3) Knox Gordon 10                  4) Zwi Ratajczak 11    
  3 Wollongong City                                       57.28
     1) Mitchell Taylor 10              2) Isaac Malcolm 12    
     3) Pauliasi Lago 9                 4) Ethan Sherlock 11   
  4 Hills District                                        57.56
     1) Aarav Upadhyay 9                2) Xavier Eason 10     
     3) Magnus Mhyre Fox 11             4) Lachlan Albert 12   
  5 Camden                                                57.67
     1) Hunter Clark 9                  2) Ryan Younie 10      
     3) Harrison Skinner 11             4) Baiden Green 12     
  6 Macquarie Hunter                                      58.96
     1) Lachlan Thompson 9              2) Tarek Haouchar 11   
     3) Axl Bryant 10                   4) Thomas Steel 12     
  7 Tamworth                                              59.10
     1) Patrick Miskle 9                2) Jacob Wright 12     
     3) Max Swalwell 11                 4) Oliver Pearson 10   
  8 Springwood                                            59.58
     1) Lucas Paton 11                  2) Elijah Devery 10    
     3) Quinn MacDonald 9               4) Tyson Verriere 12   

                       LITTLE ATHLETICS NSW                       
  STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
               Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 268  Girls U9-12 4x100m Relay (Jnr)
================================================================  
       State: S 54.62  25/03/2012  Manly Warringah                
    Centre                                                Final   
================================================================  
Final                                                             
  1 Eastern Suburbs                                       55.87   
     1) Billie Rollo 9                  2) Marnie Laurence 10     
     3) Aria Jensen 11                  4) Elizabeth Somerville 12
  2 Hills District                                        57.33   
     1) Maddison Thomas 9               2) Emily West 10          
     3) Stephanie Xu 11                 4) Beyza Sevdimbas 12     
  3 Manly Warringah                                       58.66   
     1) Lily Dunne 9                    2) Willow Toll 11         
     3) Ciara Faulkner 10               4) Isla Maris 12          
  4 Albion Park                                           59.11   
     1) Lucy Schofield 10               2) Ruby Kerr 12           
     3) Ayla York 9                     4) Maddison McWilliams 11 
  5 Camden                                                59.30   
     1) Alexis Green 9                  2) Tahlia Tabone 12       
     3) Olivia Bright 11                4) Sienna Miles 10        
  6 Orange                                                59.70   
     1) Mila Staniforth 9               2) Paxton Buckerfield 11  
     3) Bonnie Venner 10                4) Adelaide Pittis 12     
  7 Wallsend Rsl                                        1:00.03   
     1) Asha Newton 9                   2) Jasmine Morrison 10    
     3) Kaitlyn Peterson 10             4) Ella Morrison 12       
  8 Tamworth                                            1:00.85   
     1) Ruby Clayton 12                 2) Mia McMillan 11        
     3) Isabella Harding-Brown 9        4) Hailee Orman 9         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 308  Boys U15-17 Multi Class Discus
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Nathan Barbara (T/F61)       Ryde                    14.99m  57.477%
  2 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                 24.21m  52.872%
  3 Jesse James (T/F38)          Moree                   15.80m  29.862%
  4 Dylan Molloy (T/F36)         Newcastle City          11.12m  25.885%
  5 Lowndes Motler (T/F20)       Werrington              10.20m  22.276%
  6 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes               8.32m  18.170%
  7 Josh Carter (F37)            Colyton St Clair         7.34m  12.285%
 -- Riley Farrugia (T/F20)       Greystanes                 DNS         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 312  Girls U15-17 Multi Class Discus
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Jasmine Ferguson (T/F37)     Wauchope                12.96m  33.847%
  2 Sienna Bromfield (T/F20)     Westlakes               11.93m  27.344%
  3 Akala Miller (T/F20)         Shoalhaven              11.92m  27.321%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 307  Boys U13-14 Multi Class Discus
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Zac Harding (T36/F36)        Narromine               14.31m  33.310%
  2 Kynan Miller (T/F44)         Shoalhaven              14.62m  22.751%
  3 Dominic Baker (T/F37)        Eschol Park             12.21m  20.435%
  4 Blake Morgan (T/F21)         Port Macquarie           4.74m  14.535%
  5 Nate Castelli (T/F38)        Port Macquarie           4.16m  7.862% 
 -- Alexander Evans (T/F13)      Nth Rocks Carlin           DNS         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 311  Girls U13-14 Multi Class Discus
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers         10.32m  48.933%
  2 Michayla Espie (T/F20)       Penrith                 17.27m  39.583%
  3 Seren Hall (T/F38)           Singleton               14.35m  37.933%
  4 Abbie Peet (T/F36)           Tamworth                 8.79m  31.382%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 289W  Boys U11-12 Multi Class Discus
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Ashton Burgess (T/F37)       Wyong                   10.72m  17.94%
  2 Ethan O'Dell (T/F20)         Rouse Hill Rams          7.17m  15.66%
  3 Lachlan Margetson (T/F21     Sutherland               4.78m  14.66%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 298W  Girls U11-12 Multi Class Discus
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Olivia Earl (T/F20)          Tamworth                25.33m  58.06%
  2 Heidi Lewtschenko (T/F37     Warradale               11.92m  31.13%
  3 Gemma Sellick (T/F46)        Manly Warringah         11.18m  26.54%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 288W  Boys U9-10 Multi Class Discus
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Xavier Wilson (T/F12)        Albion Park             18.25m  34.76%

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 297W  Girls U9-10 Multi Class Discus
================================================================       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Melinda Hottes (T/F37)       Toukley                  6.08m  15.88%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 156  Boys U15-17 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                  4.65m  60.864%
  2 Jesse James (T/F38)          Moree                    3.15m  44.180%
  3 Lowndes Motler (T/F20)       Werrington               2.92m  38.220%
  4 Riley Farrugia (T/F20)       Greystanes               2.45m  32.068%
  5 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes               1.65m  21.597%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 147  Girls U15-17 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Telaya Blacksmith (T/F20     Albion Park              4.66m  75.040%
  2 Sienna Bromfield (T/F20)     Westlakes                2.96m  47.665%
  3 Kelly Ryan (T/F20)           Lake Illawarra           2.85m  45.894%
  4 Akala Miller (T/F20)         Shoalhaven               2.84m  45.733%
  5 Jasmine Ferguson (T/F37)     Wauchope                 1.65m  31.609%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 155  Boys U13-14 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Zac Harding (T36/F36)        Narromine                3.13m  52.782%
  2 Blake Morgan (T/F21)         Port Macquarie           0.92m  20.220%
  3 Nate Castelli (T/F38)        Port Macquarie           1.03m  14.446%
 -- Alexander Evans (T/F13)      Nth Rocks Carlin           DNS         

 Little Athletics N.S.W. State Champ Meet           20/03/2022 - 8:15 AM
                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 146  Girls U13-14 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers          2.73m  60.802%
  2 Seren Hall (T/F38)           Singleton                3.13m  56.806%
 -- Abbie Peet (T/F36)           Tamworth                   DNS         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 158  Boys U11-12 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Carson Blacksmith (T/F20     Albion Park              3.78m  49.476%
  2 William King (T/F 20)        Mingara Athletics        2.88m  37.696%
  3 Ashton Burgess (T/F37)       Wyong                    1.80m  26.588%
 -- Lachlan Margetson (T/F21     Sutherland                 DNS         
 -- Aaron Palmer (T/F20)         Cherrybrook                DNS         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 149  Girls U11-12 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Heidi Lewtschenko (T/F37     Warradale                2.31m  44.253%
  2 Olivia Earl (T/F20)          Tamworth                 1.91m  30.757%
 -- Gemma Sellick (T/F46)        Manly Warringah            DNS         

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 157  Boys U9-10 Multi Class Long Jump
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Eddie Clare (T/F37)          Helensburgh              2.56m  37.814%

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 249  Boys U15-17 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Malcahi Canning (T/F20)      Lismore                  13.82  75.760%
  2 Dylan Molloy (T/F36)         Newcastle City           17.25  67.942%
  3 Lowndes Motler (T/F20)       Werrington               15.67  66.816%
  4 Adnan Darwiche (T/F20)       Greystanes               17.93  58.394%
 -- Nilesh Srikanthan (T/F20     Blacktown                  DNS         
 -- Riley Farrugia (T/F20)       Greystanes                 DNS         
 -- Jesse James (T/F38)          Moree                      DNS         
 -- Nathan Barbara (T/F61)       Ryde                       DNS         
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 248  Girls U15-17 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Telaya Blacksmith (T/F20     Albion Park              13.72  86.808%
  2 Sybella Warton (T37)         Manly Warringah          15.32  85.509%
  3 Layla Sharp (T/F12)          Werrington               14.81  76.975%
  4 Akala Miller (T/F20)         Shoalhaven               15.99  74.484%
  5 Sienna Bromfield (T/F20)     Westlakes                17.89  66.574%
  6 Kelly Ryan (T/F20)           Lake Illawarra           18.57  64.136%
 -- Jasmine Ferguson (T/F37)     Wauchope                   DNS         
 -- Charlize Colwell (T/F37)     Albion Park                DNS         
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 247  Boys U13-14 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Cooper Robb-Jackson  T/F     Parramatta               14.43  74.428%
  2 Zac Harding (T36/F36)        Narromine                17.02  68.860%
  3 Kynan Miller (T/F44)         Shoalhaven               20.69  53.166%
  4 Nate Castelli (T/F38)        Port Macquarie           40.16  26.743%
 -- Blake Morgan (T/F21)         Port Macquarie             DNS         
 -- Dominic Baker (T/F37)        Eschol Park                DNS         
 -- Alexander Evans (T/F13)      Nth Rocks Carlin           DNS         
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 246  Girls U13-14 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Abbie Peet (T/F36)           Tamworth                 16.77  81.574%
  2 Seren Hall (T/F38)           Singleton                16.36  75.672%
  3 Rhiannon Bellette (T44/F     Revesby Workers          19.80  64.242%
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 245  Boys U11-12 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Carson Blacksmith (T/F20     Albion Park              15.98  65.159%
  2 William King (T/F 20)        Mingara Athletics        17.74  59.019%
  3 Ashton Burgess (T/F37)       Wyong                    20.42  54.114%
  4 Aaron Palmer (T/F20)         Cherrybrook              20.39  51.349%
  5 Lachlan Margetson (T/F21     Sutherland               31.86  42.247%
 -- Ethan O'Dell (T/F20)         Rouse Hill Rams            DNS         
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 244  Girls U11-12 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Gemma Sellick (T/F46)        Manly Warringah          15.73  75.588%
  2 Khloe Hunter (T/F01)         Revesby Workers          16.71  70.078%
  3 Heidi Lewtschenko (T/F37     Warradale                22.10  59.276%
  4 Olivia Earl (T/F20)          Tamworth                 22.10  53.891%
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 243  Boys U9-10 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Xavier Wilson (T/F12)        Albion Park              16.40  63.720%
Photofinish Image

                          LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022      
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 242  Girls U9-10 100m Multi Class Run
================================================================        
    Name                     Age Centre                   Final         
================================================================        
Final                                                                   
  1 Melinda Hottes (T/F37)       Toukley                  34.54  37.927%
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 281  Boys U17 - Javelin (700 Gram)
===============================================================
       State: S 68.40m  24/03/2013  Rhys Stein, Warradale      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Toby Camilleri               Cranebrook              58.28m
  2 Finlay Hahn                  Emu Plains              57.23m
  3 Lincoln Markulin             Mingara Athletics       51.36m
  4 Cristobal Corvalan Sotom     Girraween               49.84m
  5 William Lyne                 Newcastle City          49.75m
  6 Connor Bell                  Camden                  49.48m
  7 Michael Vandoros             Port Macquarie          46.67m
  8 Liam Coburn                  Emu Plains              44.65m
  9 Adam Arduin                  Liverpool City          43.46m
 10 James Stewart                Canterbury              43.18m
 11 Ilankumaran Murugappan       Kings Langley           41.71m
 12 Zachary Schmidt              Balmain                 40.66m
 13 Felix Scholle                Ku-Ring-Gai             37.61m
 14 Tsar Mandavy                 St Georges Basin        37.38m
 15 Samuel Moore                 Parramatta              35.36m
 16 Matthew Evans                Narrabri                34.78m
 17 Samuel Langridge             Ku-Ring-Gai             31.70m
 -- Jeremy Plummer               Ryde                       DNS
 -- Kajanan Srisivaeaswaran      Girraween                  DNS
 -- Max Rawlings                 Kurrajong Bilpin           DNS
 -- Josh Ralph                   South Eastern              DNS
 -- Angus Clues                  Springwood                 DNS
 -- Bede Orr                     Deniliquin                 DNS
 -- Noah Sturzaker               Manly Warringah            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 122  Girls U17 - Javelin (500 Gram)
================================================================
       State: S 52.66m  16/03/2019  Lianna Davidson, Kurrajong B
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Tali Baltineshter            Port Hacking            44.94m 
  2 Lili Macpherson              St George               39.96m 
  3 Isabel Harris                Manly Warringah         38.94m 
  4 Isabelle Cruickshank         Northern Districts      37.19m 
  5 Hayley Blanch                Port Hacking            37.06m 
  6 Ariana Levy                  Werrington              36.85m 
  7 Brianna Worsfold             Ku-Ring-Gai             34.17m 
  8 Vanessa Apel                 Winston Hills           33.38m 
  9 Bella Kachel                 Hornsby                 31.46m 
 10 Kiara Riddell                Wyong                   30.29m 
 11 Haylee McNally               Sutherland              29.99m 
 12 Emma Matthias                Werrington              29.16m 
 13 Charlotte Smith              Liverpool City          27.82m 
 14 Jacinta Packer               Kurrajong Bilpin        26.37m 
 15 Felicity Stewart             Ku-Ring-Gai             25.86m 
 16 hayley schultz               Hills District          24.40m 
 17 India Walker                 Nambucca & District     23.65m 
 18 Shantae Clark                Temora                  23.14m 
 19 Olivia King                  Wallsend Rsl            21.92m 
 20 Izabelle Salway              Nambucca & District     20.90m 
 -- Sarah Morley                 Cobar                      DNS 
 -- Jasmine Burke                Finley                     DNS 
 -- Catherine Schofield          Nepean                     DNS 
 -- Emily Malakovski             Prestons Robins            DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 152  Boys U15 - Javelin (700 Gram)
================================================================
       State: S 59.69m  15/02/2014  Cameron McEntyre, Ku-Ring-Ga
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ruann Eksteen                Manly Warringah         50.69m 
  2 Freddie Benson Sparkes       Manly Warringah         44.95m 
  3 Isaac Chevalier              Winston Hills           44.33m 
  4 Thomas Daw                   Glenbrook               43.41m 
  5 Andrew Kalos                 Ryde                    42.24m 
  6 Brody Fiene                  Cowra                   39.15m 
  7 Alex Goetz                   Smithfield              38.62m 
  8 Aleko Korras                 Canterbury              33.45m 
  9 Jason Ong                    Parramatta              33.28m 
 10 Ryan Arnold                  Port Hacking            31.75m 
 11 Charon Van Der Ham           Mingara Athletics       31.43m 
 12 Hamish McLaren               Shoalhaven              30.40m 
 13 Joshua Smith                 Liverpool City          29.60m 
 14 Bradwell Kwok                Prospect                28.31m 
 15 Alexander Zafiris            Port Hacking            27.95m 
 16 Declan Bragg                 Parramatta              27.74m 
 17 Brock Croucher-Stratton      Western Blues           22.48m 
 18 Peter Charlton               Eastlakes               17.76m 
 19 Malachi Hughes               Moree                   12.74m 
 -- Jaykay Rauqe                 Ryde                       DNS 
 -- Michael Ajaka                Parramatta                 DNS 
 -- Ethan Cook                   Glenbrook                  DNS 
 -- Isaiah Bould                 Temora                     DNS 
 -- Nathanael Ramsay             Hornsby                    DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 280W  Girls U15 - Javelin (500 Gram)
================================================================
       State: S 45.81m  25/03/2018  Lianna Davidson, Kurrajong B
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Lilly Allport                Glenbrook               39.32m 
  2 Siena Mace                   Canterbury              34.57m 
  3 Jessica Johnston             Ryde                    34.32m 
  4 Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai             31.73m 
  5 Amelia Nagy                  Nth Rocks Carlin        30.88m 
  6 Tara Hughes                  Werrington              29.01m 
  7 Elise Oliver                 Northern Districts      27.81m 
  8 Mollie Blackman              Mudgee                  26.56m 
  9 Jaimee Jessup                A.N.L                   25.29m 
 10 Zoe Haylen                   Kiama                   25.23m 
 11 Louise Lovell                Ku-Ring-Gai             24.64m 
 12 Lily Stewart                 Inner West              24.64m 
 13 Emma Blume                   Mingara Athletics       23.74m 
 14 Elizabeth Godwin             Glenbrook               23.33m 
 15 Macda Berhane                Parramatta              22.90m 
 16 Jessica Dover                Deniliquin              22.41m 
 17 Mareta Carati                St George               21.22m 
 18 Kayla Barton                 Illawong                21.15m 
 19 Ava Delaney                  Ballina                 19.03m 
 20 Emily Barnes                 Wauchope                17.84m 
 -- Mikaela Markovski            Wollongong City             ND 
 -- Tasha Reader                 Girraween                  DNS 
 -- Joelle Tham                  Hills District             DNS 
 -- Laura Price                  Canowindra                 DNS 
 -- Charlotte Ranginui           Inner West                 DNS 
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 153W  Boys U14 - Javelin (600 Gram)
===============================================================
       State: S 56.87m  18/03/2001  Jonathon Wynn, Camden Haven
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jozef Cluff                  Smithfield              45.67m
  2 Lachlan Waldron              Nth Rocks Carlin        38.32m
  3 Henry Andrews                Winston Hills           37.04m
  4 Elijah Pallister             Inner West              36.74m
  5 Lachlan Metcalfe             Kings Langley           35.03m
  6 Riley Duncum                 Kings Langley           34.88m
  7 Justin Billingsley           Cherrybrook             34.35m
  8 Jude Bealby                  Northern Suburbs        32.70m
  9 James Schofield              Nepean                  32.43m
 10 Rohnan Lindsay               Winston Hills           31.78m
 11 Rory McGregor                Springwood              31.62m
 12 Declan Abela                 Winston Hills           29.96m
 13 Hayden Waters                Westlakes               28.95m
 14 Laken Crook                  Lithgow                 28.49m
 15 Christopher Szekeres         Sutherland              26.95m
 16 Finn Kleij                   Katoomba                26.74m
 17 Matthew Potter               Mingara Athletics       25.92m
 18 Christopher Moala            Ryde                    21.28m
 19 Brodie Hawken                Kempsey                 19.40m
 -- Kyson Ruxton                 Liverpool City              ND
 -- Jack Jackson                 Lake Illawarra             DNS
 -- Jett Goddard                 Shoalhaven                 DNS
 -- Joel Holbert                 Wauchope                   DNS
 -- Benji Lee-Billinghurst       Bowral                     DNS
 -- Jameson Elliott              Kooringal Wagga            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 135W  Girls U14 - Javelin (400 Gram)
================================================================
       State: S 52.23m  18/03/2017  Lianna Davidson, Kurrajong B
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Piper Todd                   Bankstown Aths          35.30m 
  2 Jessica Koussas              Ryde                    33.91m 
  3 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter        32.38m 
  4 Maddison Kernaghan           Hills District          32.33m 
  5 Grace Peters                 Dubbo                   30.15m 
  6 Zara Nicholas                Springwood              29.51m 
  7 Samantha Wilkinson           Quakers Hill            29.42m 
  8 Kwanita Olney                Revesby Workers         28.42m 
  9 Gabriela Marczyk             Northern Suburbs        27.68m 
 10 Elka Lee                     Lithgow                 27.55m 
 11 Emily Knight                 Hills District          26.98m 
 12 Kaylee Harwood               Kurrajong Bilpin        26.82m 
 13 Nikki Andonov                Lismore                 26.38m 
 14 Mikayla Skundric             Liverpool City          25.93m 
 15 Allira Houston Gee           Wollongong City         23.41m 
 16 Emily Cusack                 Northern Illawarra      23.24m 
 17 Jessica White                Rouse Hill Rams         23.01m 
 18 Mackenzie Potts              Port Hacking            22.35m 
 19 Emily Govers                 Northern Suburbs        22.33m 
 20 Molly Jovanovic              Hills District          20.25m 
 21 Jessika Mackie               Mingara Athletics       19.13m 
 22 Laura Corvalan Sotomayor     Girraween               18.78m 
 23 Paige Jackson                Nambucca & District     18.32m 
 24 Morgan Simon                 Wollongong City         18.16m 
 -- Isabella Henderson           Winston Hills              DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 123W  Boys U13 - Javelin (600 Gram)
================================================================
       State: S 48.80m  18/03/2007  Shane Nicholls, Kurrajong Bi
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ryan Cloey                   Glenbrook               34.73m 
  2 Brayden Thompson             Hills District          33.47m 
  3 Filtomas Finekifolau         Bankstown Aths          32.66m 
  4 Alexander Campbell           Westlakes               32.52m 
  5 Samuel Price                 Cherrybrook             30.98m 
  6 Connor Wilson                Deniliquin              28.39m 
  7 Ethan Tait                   Hills District          27.93m 
  8 Ryan Redhead                 Cherrybrook             27.88m 
  9 Riley Moore                  Shoalhaven              26.41m 
 10 Maxx Rennie                  Balmain                 25.75m 
 11 Keegan Free                  Hills District          25.24m 
 12 Douglas Windress             Hills District          25.06m 
 13 Benjamin Lawrence            Nth Rocks Carlin        24.15m 
 14 Hugo Stewart                 Mosman                  23.70m 
 15 Myles Brooks                 Camden                  23.33m 
 16 Elias McGaughey              Werrington              22.61m 
 17 Nicholas Godwin              Glenbrook               22.55m 
 18 Cade Van Ewk-Campbell        Taree                   22.20m 
 19 Edward Darby                 Cherrybrook             21.88m 
 20 Thomas Coombe                Gloucester              20.35m 
 21 Charlie Savoca               Inner West              18.51m 
 22 Jackson Cousins              Edgeworth               17.75m 
 23 Cooper Shanahan              Parramatta              16.63m 
 24 Alberto Jordan               Manly Warringah         14.18m 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 293W  Girls U13 - Javelin (400 Gram)
================================================================
       State: S 45.91m  22/03/2009  Taylah Sengul, Winston Hills
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Tallara Joseph-Riogi         Canterbury              39.18m 
  2 Jemma Camilleri              Cranebrook              34.07m 
  3 Layla Tawbe                  Cherrybrook             32.01m 
  4 Jordyn Deen                  Hills District          30.40m 
  5 Sienna Latanis               St George               29.89m 
  6 Hannah  Louise King          Hills District          29.76m 
  7 Tayla Wiki                   Wollongong City         28.75m 
  8 Charlotte Withers            Bowral                  27.70m 
  9 Marlee Gill                  Riverstone              26.63m 
 10 Amanda Dapas                 Port Hacking            25.64m 
 11 Jaylah Sullivan              Camden                  25.18m 
 12 Keira Carlson                Macquarie Hunter        24.50m 
 13 Amelia Lukunic               Revesby Workers         24.09m 
 14 Sally Fainga'anuku           Mosman                  23.60m 
 15 Kadance Naylor               St Georges Basin        22.12m 
 16 Abby Cotter                  Hawkesbury City         21.14m 
 17 Lacie Kleinschafer           Gunnedah                19.52m 
 18 Isabella Ferguson            Glenbrook               19.00m 
 19 Amber Hundle                 Woolgoolga              18.90m 
 20 Amelia Darek                 Holroyd                 18.90m 
 21 Matilda Blackman             Mudgee                  16.00m 
 -- Zoe Keeble                   Kotara South               DNS 
 -- Makayla Ariyan               Hornsby                    DNS 
 -- Lara Tindall                 Camden                     DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 110  Boys U12 - Javelin (400 Gram)
===============================================================
       State: S 40.48m  21/03/2015  Daniel Menin, Parramatta   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Mitchell Klomp               Hills District          33.63m
  2 Aaron Chevalier              Winston Hills           30.91m
  3 Bradley Higgins              Gloucester              30.30m
  4 Kade Mudadana                Illawong                29.68m
  5 Matthew Lawrence             Nth Rocks Carlin        29.63m
  6 Kavin Tharmanesan            Girraween               26.35m
  7 Dustin Beckett               Lithgow                 23.06m
  8 Owen Bragg                   Parramatta              22.76m
  8 Eziekial Bugden              Gosford                 22.76m
 10 Ethan Jauncey                Manly Warringah         22.61m
 11 Max Ridge                    Forbes                  22.42m
 12 Blake Billingsley            Cherrybrook             22.39m
 13 Hugh Graham                  Kurrajong Bilpin        18.87m
 14 Conner Hutchins              Griffith & District     18.80m
 15 Zac Clark                    Temora                  18.18m
 16 Max France                   Port Hacking            17.83m
 17 Christian Kassiotes          Campbelltown            17.67m
 18 Jake Thomas                  Hills District          16.36m
 19 Hugh Ward                    Tamworth                13.44m
 -- Laine Jackson                Forbes                      ND
 -- Eli Ma'u                     Doonside                   DNS
 -- Myles Crosdale               Cessnock                   DNS
 -- Flynn Van Middeldyk          Rouse Hill Rams            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 111W  Girls U12 - Javelin (400 Gram)
================================================================
       State: S 34.42m  21/03/2015  Lianna Davidson, Kurrajong B
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Annisha Reader               Girraween               31.45m 
  2 Savannah Hill                Doonside                28.46m 
  3 Madison Cornish              Sutherland              27.96m 
  4 Indiana Lee                  Lithgow                 26.52m 
  5 Amelia Newman                Hills District          24.93m 
  6 Chelsea Forte                Ku-Ring-Gai             23.93m 
  7 Sara El-Helou                Port Hacking            23.22m 
  8 Penny Vogt                   Wallsend Rsl            22.89m 
  9 Mila Gazzard                 Balmain                 20.77m 
 10 Mikayla Kludass              Port Hacking            20.15m 
 11 Alyssa Wallbank              Orange                  19.87m 
 12 Alexis James                 Illawong                19.16m 
 13 Rose Nicholas                Springwood              18.61m 
 14 Sophie Farrell               Ku-Ring-Gai             18.49m 
 15 Olivia Scott-Rogers          Hills District          18.37m 
 16 Ivy Hoadley                  Taree                   18.34m 
 17 Ellie King                   Lake Illawarra          18.20m 
 18 Evana Butler                 Nth Rocks Carlin        17.33m 
 19 Ivie Figueroa                Rouse Hill Rams         17.23m 
 20 Kiarna Bretschneider         Nepean                  17.22m 
 21 Charlotte Richards           Warradale               16.92m 
 22 Peyton Redgrove              Maitland                14.84m 
 23 Isabella Clowes              Lake Illawarra          14.53m 
 24 Olivia Earl (T/F20)          Tamworth                13.10m 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 136  Boys U11 - Javelin (400 Gram)
===============================================================
       State: S 35.48m  24/03/2018  Liam Sykes, Port Hacking   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Archer Todd                  Gosford                 28.60m
  2 Harvey Todd                  Eastern Suburbs         28.12m
  3 Daniel Uthmeyer              Glenbrook               27.78m
  4 Joesph Mechreki              Randwick Botany         26.18m
  5 Kornchawal Benoliel          Manly Warringah         25.65m
  6 Cody Dunn                    Parramatta              24.22m
  7 Hayden Free                  Hills District          24.18m
  8 Taine Katalinic              Winston Hills           23.73m
  9 Hague Asare                  Nepean                  20.82m
 10 Wade Billingsley             Cherrybrook             20.03m
 11 Charlie Coombe               Gloucester              18.98m
 12 Harrison Dunn                Hawkesbury City         18.80m
 13 Braydan Carlson              Macquarie Hunter        18.10m
 14 Chaise Stewart               Mudgee                  16.47m
 15 Bennett Anderson             Wollongong City         14.29m
 16 Aiden Sorojevic              Cabra Vale/Fair         13.75m
 17 Samuel Dunn                  Kings Langley           13.46m
 18 Michael Southby              Campbelltown            13.25m
 19 Roman Iori                   Riverstone              10.13m
 -- Jake Witt                    Albion Park                 ND
 -- Talon Forrest                Coffs Coast                DNS
 -- Jett Slade                   Balmain                    DNS
 -- Joel Ramsay                  Hornsby                    DNS
 -- Edison Happ                  Woolgoolga                 DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 292  Girls U11 - Javelin (400 Gram)
================================================================
       State: S 28.94m  19/03/2017  Rachel Bardney, Kings Langle
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Savannah Wiki                Wollongong City         24.70m 
  2 Madison Harris               Hills District          23.38m 
  3 Krystal Emme                 Hawkesbury City         21.27m 
  4 Bronte Whitbread             Sutherland              21.04m 
  5 Lucy Turner                  Dubbo                   20.94m 
  6 Charlee Parsons              Cardiff & District      18.06m 
  7 Tamia Naitaka                Illawong                18.05m 
  8 Somer Zapatero               Winston Hills           17.39m 
  9 Lily Davoren                 South Eastern           16.65m 
 10 Collette Lumley              Northern Suburbs        16.59m 
 11 Ashleigh Fallins             Winston Hills           15.96m 
 12 Lyla Grech                   Eschol Park             15.83m 
 13 Lauren Knorr                 Manly Warringah         15.78m 
 14 Lucia Zagora                 South Eastern           15.77m 
 15 Sienna Vassella              Ku-Ring-Gai             15.63m 
 16 Georgia Murray               Old Bar                 15.45m 
 17 Adalie Martin                Glenbrook               15.40m 
 18 Sanjana Iyer                 Winston Hills           14.87m 
 19 Drew Cooney                  Bowral                  14.67m 
 20 Lujain Aboulahaf             Bankstown Aths          14.54m 
 21 Ane Pretorius                Wollongong City         14.09m 
 22 Zoe Counter                  Woolgoolga              12.84m 
 23 Charlotte Campbell           Westlakes               12.32m 
 -- Sarah Galea                  Cranebrook                  ND 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 159  Boys U17 - Shot Put (5.0 Kg)
================================================================
       State: S 17.89m  24/03/2012  Tepai Moeroa, Doonside      
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Amosia Soatini               Nepean                  18.25mS
  2 Benjamin Stevens             Ryde                    17.48m 
  3 George Wells                 Mingara Athletics       15.62m 
  4 Angus Clues                  Springwood              14.07m 
  5 Benjamin Batten              Dubbo                   13.40m 
  6 Mathew Lavidis               Illawong                13.36m 
  7 Alexander Photi              St George               13.26m 
  8 Mataira Tutaka               Bankstown Aths          12.88m 
  9 Michael Vandoros             Port Macquarie          12.78m 
 10 Toby Camilleri               Cranebrook              11.94m 
 11 Benjamin Pittman             Revesby Workers         11.77m 
 12 Mitchell Elphick             Campbelltown            11.50m 
 13 Aidan McKervey               Glenbrook               11.49m 
 14 Luis IV Magsanoc             The Ponds               11.12m 
 15 William Lyne                 Newcastle City          11.01m 
 16 Jacob Stramandinoli          Campbelltown            10.57m 
 17 Lachlan Murray               Old Bar                 10.55m 
 18 Nathan O'Reilly              Penrith                 10.41m 
 19 Max Beck                     Shoalhaven              10.21m 
 20 Jaymes Cassar                Dapto                    9.84m 
 21 Samuel Langridge             Ku-Ring-Gai              9.50m 
 -- Kyan Heintz                  The Ponds                  DNS 
 -- Adam Pittman                 Revesby Workers            DNS 
 -- Oliver Hinchliffe            Glenbrook                  DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 285W  Girls U17 - Shot Put (3.0 Kg)
===============================================================
       State: S 16.29m  18/02/2012  Taylah Sengul, Nepean      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Emma Polikowski              Manly Warringah         15.09m
  2 Emily Richardson             Macquarie Hunter        14.05m
  3 Emma Matthias                Werrington              13.14m
  4 Molly Goetz                  Smithfield              12.61m
  5 Lucy Lee                     Port Hacking            12.42m
  6 Kiara Riddell                Wyong                   12.15m
  7 Brianna Worsfold             Ku-Ring-Gai             12.05m
  8 Caitlin Waldron              Nth Rocks Carlin        12.05m
  9 Rachel Bardney               Winston Hills           11.48m
 10 Felicity Stewart             Ku-Ring-Gai             10.95m
 11 Chaela-Lee Falls             Greystanes              10.86m
 12 Eleni Lambousis              Port Hacking            10.81m
 13 Vanessa Apel                 Winston Hills           10.78m
 14 Charlee Woods                Nambucca & District     10.49m
 15 India Walker                 Nambucca & District     10.47m
 16 Joy Levy                     Port Hacking            10.31m
 17 Thalia Ruming                Bathurst & District     10.27m
 18 Jessica Little               Port Hacking            10.15m
 19 Aliana Moala                 Ryde                    10.07m
 20 Megan Hulme                  Illawong                 9.79m
 21 Olivia Davis                 Shoalhaven               9.30m
 -- Georgia Barnett              Deniliquin                 DNS
 -- Emma Jean Edwards Barry      Narromine                  DNS
 -- Damita Betham                Campbelltown               DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 112W  Boys U15 - Shot Put (4.0 Kg)
===============================================================
       State: S 19.62m  18/03/2011  Tepai Moeroa, Doonside     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Daniel Kasozi                Hills District          15.10m
  2 Michael Ajaka                Parramatta              14.76m
  3 Benjamin Kasozi              Hills District          14.15m
  4 Alexander Zafiris            Port Hacking            13.30m
  5 Freddie Benson Sparkes       Manly Warringah         13.25m
  6 Alex Goetz                   Smithfield              12.48m
  7 Bailey-dean Latanis          St George               12.25m
  8 Charon Van Der Ham           Mingara Athletics       11.75m
  9 Andrew Kalos                 Ryde                    11.35m
 10 Sonny Martinella             Kotara South            11.21m
 11 Jaxon Taeiloa                Campbelltown            11.11m
 12 Sebastian Fenech             Prospect                11.09m
 13 Joshua Cox                   A.N.L                   11.08m
 14 Ruann Eksteen                Manly Warringah         11.02m
 15 Thomas Daw                   Glenbrook               10.85m
 16 Brody Fiene                  Cowra                   10.73m
 17 Jasper Deane                 Hills District          10.58m
 18 Malachi Hughes               Moree                    6.74m
 19 Nicholas Harper              Bowral                   4.49m
 -- Jay Clarke                   Gosford                    DNS
 -- Ethan Cook                   Glenbrook                  DNS
 -- Benray Ludick                Dubbo                      DNS
 -- Ryan Croan                   Parramatta                 DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 300  Girls U15 - Shot Put (3.0 Kg)
===============================================================
       State: S 15.25m  16/02/2014  Grace Robinson, St George  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jessica Johnston             Ryde                    12.61m
  2 Manaia Coulter               Prestons Robins         12.52m
  3 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai             12.46m
  4 Lily Hreszczuk               Camden                  12.06m
  5 Jasmine Franich              St George               11.95m
  6 Mareta Carati                St George               10.69m
  7 Isabella Barbara             Ryde                    10.56m
  8 Courtney Kitching            Riverstone              10.53m
  9 Brooke Williams              Illawong                10.28m
 10 Mollie Blackman              Mudgee                  10.09m
 11 Tehine Tutaka                Prestons Robins         10.00m
 12 Zoe Haylen                   Kiama                    9.83m
 13 Lilly Calder                 Riverstone               9.79m
 14 Jessica Dover                Deniliquin               9.69m
 15 Mikaela Markovski            Wollongong City          9.33m
 16 Louise Lovell                Ku-Ring-Gai              9.32m
 17 Amelia Nagy                  Nth Rocks Carlin         9.11m
 18 Tara Hollyoak                Manly Warringah          8.95m
 19 Phebie Ryan                  Dubbo                    8.79m
 20 Ava Delaney                  Ballina                  8.30m
 21 Emily Barnes                 Wauchope                 8.10m
 -- Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai                DNS
 -- Emma Blume                   Mingara Athletics          DNS
 -- Nekea Talaia                 Emu Plains                 DNS
 -- Jaimee Jessup                A.N.L                      DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 284  Boys U14 - Shot Put (3.0 Kg)
================================================================
       State: S 18.51m  16/02/2013  Tyrone Taukamo, Randwick Bot
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Jozef Cluff                  Smithfield              17.99m 
  2 James Schofield              Nepean                  16.69m 
  3 Emeric Fuamatu               Lithgow                 16.55m 
  4 Elijah Pallister             Inner West              15.25m 
  5 Dominic-Xander Tatupu        Quakers Hill            14.78m 
  6 Julio-Xavier Tatupu          Quakers Hill            14.77m 
  7 Christopher Szekeres         Sutherland              14.20m 
  8 Zoran Szekeres               Sutherland              14.07m 
  9 Thomas Schneider             Nth Rocks Carlin        12.36m 
 10 Lachlan Waldron              Nth Rocks Carlin        11.75m 
 11 Aiden Campion                Mingara Athletics       11.47m 
 12 Luke Jeffrey                 Gunnedah                11.44m 
 13 Riley Duncum                 Kings Langley           11.24m 
 14 Christopher Moala            Ryde                    11.23m 
 15 Laken Crook                  Lithgow                 10.87m 
 16 Sam Ive                      Hornsby                  9.85m 
 17 Drake Ayers                  Eschol Park              9.36m 
 -- Luke Williams                Hills District             DNS 
 -- Justin Billingsley           Cherrybrook                DNS 
 -- Oliver Ghantous              Revesby Workers            DNS 
 -- Jack Jackson                 Lake Illawarra             DNS 
 -- Jett Goddard                 Shoalhaven                 DNS 
 -- William Hunter               Gosford                    DNS 
 -- Rohnan Lindsay               Winston Hills              DNS 
 -- Lyhuy Ung                    Tamworth                   DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 160W  Girls U14 - Shot Put (3.0 Kg)
===============================================================
       State: S 15.94m  22/03/2013  Grace Robinson, St George  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Salote Wolfgramm             Mt Druitt               12.75m
  2 Ava Masic                    Doonside                12.47m
  3 Grace Peters                 Dubbo                   11.70m
  4 Le'ati Moefaauo              Smithfield              11.03m
  5 Josie Wilkie                 Tamworth                10.95m
  6 Tayla Moore                  Cherrybrook             10.64m
  7 Emily Govers                 Northern Suburbs         9.86m
  8 Mikayla Skundric             Liverpool City           9.80m
  9 Ashleigh South               Colyton St Clair         9.79m
 10 Amelia Brice                 Hills District           9.73m
 11 Elisabeth Pulis              Manly Warringah          9.67m
 12 Tallulah Prentice            Balmain                  9.58m
 13 Paige Bauer                  Port Hacking             9.47m
 14 Gabriella Zanapalis          South Eastern            8.93m
 15 Ella Hokin                   Cessnock                 8.84m
 16 Molly Jovanovic              Hills District           8.64m
 17 Morgan Simon                 Wollongong City          8.27m
 18 Georgia Ryan                 Lake Illawarra           7.32m
 19 Jessie Simpson               Narrabri                 5.43m
 -- Mia-Lee Conn                 Mt Druitt                  DNS
 -- Matilda Lemckert             Cessnock                   DNS
 -- Elka Lee                     Lithgow                    DNS
 -- Amy Barton                   Dubbo                      DNS
 -- Maddison Kernaghan           Hills District             DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 283  Boys U13 - Shot Put (3.0 Kg)
===============================================================
       State: S 19.11m  20/03/2009  Tepai Moeroa, Doonside     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Samuel Price                 Cherrybrook             11.52m
  2 Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai             11.51m
  3 Boston Traino                Sutherland              11.24m
  4 Cooper Dabin                 Wagga Wagga             10.88m
  5 Alberto Jordan               Manly Warringah         10.58m
  6 Connor Wilson                Deniliquin              10.52m
  7 Joshua Costa                 Randwick Botany         10.42m
  8 Zain Bronger                 Bankstown Aths          10.02m
  9 Xavier Fenech                Prospect                 9.97m
 10 Rian Conners                 Ku-Ring-Gai              9.73m
 11 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         9.52m
 12 Tayga Sevdimbas              Hills District           9.43m
 13 Thomas Lawler                Nth Rocks Carlin         9.30m
 14 Kai Onozawa                  Gosford                  9.25m
 15 Cruz Dennis                  Illawong                 9.23m
 16 Keegan Free                  Hills District           9.20m
 17 Kerem Tuncbilek              Cabra Vale/Fair          9.19m
 18 Jone Tuqiri                  St George                9.05m
 19 Zachary O'Brien              Wauchope                 9.02m
 20 Elias McGaughey              Werrington               8.42m
 21 Chad Atkins                  Ballina                  8.41m
 22 Ziggy Banffy                 Katoomba                 7.76m
 23 Byron Dixon                  Glenbrook                4.48m
 -- Blake Goller                 Smithfield                 DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 145  Girls U13 - Shot Put (3.0 Kg)
===============================================================
       State: S 14.95m  24/03/2012  Grace Robinson, St George  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Irini Kapsalis               Balmain                 14.02m
  2 Kaiah Wong                   Mt Druitt               12.52m
  3 Sienna Latanis               St George               10.91m
  4 Tallara Joseph-Riogi         Canterbury              10.64m
  5 Fiorella Collins             Manly Warringah         10.25m
  6 Georgia Stone                Camden                  10.20m
  7 Sally Fainga'anuku           Mosman                   9.90m
  8 Tahlia Flett                 Cardiff & District       9.78m
  9 Nehara De Mel                Ku-Ring-Gai              9.57m
 10 Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin         9.57m
 11 Keira Carlson                Macquarie Hunter         9.49m
 12 Ellena Halloran              Leeton                   8.99m
 13 Isabella West                Hills District           8.96m
 14 Jemma Camilleri              Cranebrook               8.77m
 15 Zhaliya Tanielu-Park         Colyton St Clair         8.64m
 16 Lacie Kleinschafer           Gunnedah                 8.61m
 17 Jordyn Deen                  Hills District           8.33m
 18 Teleah Holbert               Wauchope                 8.24m
 19 Lauren McNally               Sutherland               8.12m
 20 Jasmine Kaur                 Quakers Hill             7.82m
 21 Lacey Wynne                  Kings Langley            7.52m
 22 Tayla Wiki                   Wollongong City          7.33m
 -- Isabella Ferguson            Glenbrook                  DNS
 -- Taleena Boseski              Campbelltown               DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 313  Boys U12 - Shot Put (2.0 Kg)
================================================================
       State: S 15.69m  2/03/2019   Benjamin Kasozi, Hills Distr
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ashton Taeiloa               Campbelltown            14.29m 
  2 Jett Nisbet                  Sutherland              14.06m 
  3 Kalisi Aualiitia             Doonside                13.66m 
  4 Eziekial Bugden              Gosford                 13.57m 
  5 Jacob Wright                 Tamworth                12.54m 
  6 Zach Fourie                  Ku-Ring-Gai             11.81m 
  7 Kavin Tharmanesan            Girraween               11.59m 
  8 Myles Crosdale               Cessnock                11.38m 
  9 Oliver Dempsey               Kotara South            10.68m 
 10 Lachlan Tracey               Wagga Wagga             10.38m 
 11 Aaron Chevalier              Winston Hills           10.26m 
 12 Ibrahima Yade                Canterbury              10.20m 
 13 Josef Sikora                 South Eastern           10.17m 
 14 Christian Kassiotes          Campbelltown             9.70m 
 15 Tyson Verriere               Springwood               9.70m 
 16 Conner Hutchins              Griffith & District      9.61m 
 17 Oliver Fisher                Ku-Ring-Gai              9.43m 
 18 Dustin Beckett               Lithgow                  9.22m 
 19 Julian Doyle                 Balmain                  9.08m 
 20 Alex Jack                    Kings Langley            8.49m 
 21 Tyler Winterbach             Manly Warringah          8.09m 
 22 William Gillingham           Moree                    6.51m 
 -- William Palmer               Orange                     DNS 
 -- Nicolas Chaseling            Mosman                     DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 299W  Girls U12 - Shot Put (2.0 Kg)
===============================================================
       State: S 16.19m  20/03/1988  Kylie Standing, Bankstown  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Sophie Farrell               Ku-Ring-Gai             12.02m
  2 Evana Butler                 Nth Rocks Carlin        11.72m
  3 Madison Cornish              Sutherland              11.70m
  4 Hanna Masic                  Doonside                11.56m
  5 Mele Fuko-Poharama           Western Blues           11.03m
  6 Penny Vogt                   Wallsend Rsl            10.91m
  7 LilliyKate Mewton            Port Hacking            10.54m
  8 Millie Buxton                Manly Warringah         10.47m
  9 Chelsea Falls                Greystanes              10.41m
 10 Lowami Carati                St George               10.35m
 11 Chelsea Forte                Ku-Ring-Gai             10.09m
 12 Imogene Anderson             Wollongong City          9.86m
 13 Annisha Reader               Girraween                9.60m
 14 Tylah Madsen                 Kurrajong Bilpin         8.91m
 15 Savannah Hill                Doonside                 8.80m
 16 Pearl Stravoskoufis          Bowral                   8.50m
 17 Bonnie Hardman               Woy Woy Peninsula        8.42m
 18 Valentina Richetti           Campbelltown             8.40m
 19 Summer Paki                  Hills District           8.31m
 20 Alexis James                 Illawong                 7.47m
 21 Charlee Adamson              Gunnedah                 7.30m
 22 Alyssa Wallbank              Orange                   7.21m
 -- Harper Myers                 Casino                     DNS
 -- Olivia Scott-Rogers          Hills District             DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 116  Boys U11 - Shot Put (2.0 Kg)
================================================================
       State: S 14.42m  19/03/2011  Payne Haas, Macquarie Hunter
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Hayden Free                  Hills District          10.39m 
  2 James Halley                 South Eastern           10.18m 
  3 Izach Saalea-Morgan          Campbelltown            10.12m 
  4 Beau Lidbetter               Lake Illawarra          10.10m 
  5 Taine Katalinic              Winston Hills           10.00m 
  6 Cooper Dendle                Lismore                  9.91m 
  7 Hague Asare                  Nepean                   9.89m 
  8 Daniel Uthmeyer              Glenbrook                9.44m 
  9 Michael Melfi                Wollongong City          8.92m 
 10 Gabriel Plummer              Hills District           8.81m 
 11 Noah Bronger                 Bankstown Aths           8.66m 
 12 Blake Noble                  Helensburgh              8.61m 
 13 Gregory Tranxidis            Canterbury               8.54m 
 14 Clinton Snowden              Katoomba                 8.50m 
 15 Lachlan Harris               Ku-Ring-Gai              8.43m 
 16 Temana Searle                Kiama                    8.26m 
 17 Caleb Ritchie                Glenbrook                7.63m 
 18 Harrison Dunn                Hawkesbury City          7.60m 
 19 Gustav Burger                Ku-Ring-Gai              7.33m 
 20 Zayden Kleinschafer          Gunnedah                 7.11m 
 -- Douglas Pentecost            Katoomba                   DNS 
 -- Archer Todd                  Gosford                    DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 113  Girls U11 - Shot Put (2.0 Kg)
===============================================================
       State: S 14.07m  18/03/2007  Filoi Aokuso, Blacktown    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Savannah Wiki                Wollongong City          9.49m
  2 Sienna Vassella              Ku-Ring-Gai              9.44m
  3 Savannah Stanford            Warradale                9.26m
  4 Charlee Parsons              Cardiff & District       8.64m
  5 Elizabeth Fainga'anuku       Mosman                   8.49m
  6 Sarah Galea                  Cranebrook               8.42m
  7 Lucy Turner                  Dubbo                    8.36m
  8 Amilia Masic                 Doonside                 8.29m
  9 Krystal Emme                 Hawkesbury City          7.95m
 10 Lucia Zagora                 South Eastern            7.78m
 11 Annika Henry                 Ku-Ring-Gai              7.70m
 12 Drew Cooney                  Bowral                   7.59m
 13 Zara Roper                   Sutherland               7.44m
 14 Rose Harper                  Tiger Wests              7.42m
 15 Zoe Counter                  Woolgoolga               7.07m
 16 Georgia Murray               Old Bar                  7.05m
 17 Claire Ward                  Hawkesbury City          6.97m
 18 Layla Beck                   Shoalhaven               6.92m
 19 Isabella Roelofs             Werrington               6.69m
 20 Naduli kariyawasam           Parramatta               6.67m
 21 Keeley Bale                  Greystanes               6.60m
 22 Collette Lumley              Northern Suburbs         6.52m
 23 Evelyn Marr                  Orange                   5.93m
 -- Zahli Fisher                 Gosford                    DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 282W  Boys U10 - Shot Put (2.0 Kg)
===============================================================
       State: S 13.22m  20/02/2011  EJ Brown-Vaelua, Nepean    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Finn Wilson                  Ku-Ring-Gai             10.58m
  2 Jack Spencer                 Balmain                  9.95m
  3 Jeremiah-Xyndel Tatupu       Quakers Hill             9.35m
  4 Ibrahim Kassem               Bankstown Aths           9.21m
  5 Callan Atherton              Gosford                  9.06m
  6 Max Murnane                  Mudgee                   8.54m
  7 William Coombe               Gloucester               8.49m
  8 Jack Sullivan                Terrigal/Wamberal        8.09m
  9 Fraser Reynolds-Nutt         Quakers Hill             8.01m
 10 Jacob Lakeman                Albion Park              7.98m
 11 Jack Gale                    Girraween                7.95m
 12 Sebastian Thomas             Port Macquarie           7.83m
 13 Xavier Eason                 Hills District           7.65m
 14 Ezekiel Kubils               Lismore                  7.58m
 15 Alexandros Tsaousidis        Hornsby                  7.57m
 16 Sidharth Kale                Inner West               7.51m
 17 Eli Simpson                  Werrington               7.14m
 18 Luca Escribano               Manly Warringah          7.10m
 19 Kane Beckett                 Lithgow                  7.00m
 20 George Lambousis             Port Hacking             6.87m
 21 Evin Ayod Premachandra       Rouse Hill Rams          6.80m
 22 William Mauger               Bowral                   6.55m
 23 Leon Temelkovski             Northern Suburbs         6.11m
 -- Nate Nand                    Quakers Hill               DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 314W  Girls U10 - Shot Put (2.0 Kg)
===============================================================
       State: S 11.92m  19/02/2006  Filoi Aokuso, Blacktown    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Savannah Auvaa               Bathurst & District      9.54m
  2 Ruby Tindall                 Camden                   8.72m
  3 Claire Fisher                Ku-Ring-Gai              8.35m
  4 Emily West                   Hills District           8.05m
  5 Eleni Rakasi                 Bankstown Aths           7.93m
  6 Patience Time                Smithfield               7.91m
  7 Maddison-Leigh Wardman       Dubbo                    7.42m
  8 Charlotte Halaska            Sutherland               6.89m
  9 Abigail Russell              Port Hacking             6.85m
 10 Taylah Pagnamenta            Penrith                  6.79m
 11 Havana Pagnamenta            Penrith                  6.79m
 12 Isabella Moretti             Lismore                  6.66m
 13 Bella Cooney                 Bowral                   6.64m
 14 Lucy Schofield               Albion Park              6.61m
 15 Emmy Clark                   Terrigal/Wamberal        6.52m
 16 Charlotte Barnsley           Ku-Ring-Gai              6.50m
 17 India Wong                   Mt Druitt                6.14m
 18 Elizabeth Malueth            Mt Druitt                6.12m
 19 Alice Larbey                 Manly Warringah          6.07m
 20 Sanya Gupta                  The Ponds                5.91m
 21 Liliana Rainima              Maitland                 5.86m
 22 Tiah Allen                   Coffs Coast              5.07m
 -- Ruby Livingstone             Lockhart                   DNS
 -- Hayley Laslett               Ku-Ring-Gai                DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 131  Boys U9 - Shot Put (2.0 Kg)
================================================================
       State: S 11.33m  20/03/1999  Jamal Idris, Bankstown Sport
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Lachlan Chappell             Randwick Botany          9.39m 
  2 Jett Dennis                  Illawong                 7.94m 
  3 Justin Lakeman               Albion Park              7.04m 
  4 John Penney                  Liverpool City           6.89m 
  5 Mitchell Harris              Ku-Ring-Gai              6.56m 
  6 Arthur Balkin                Emu Plains               6.47m 
  7 Pelasio Pelasio              Lethbridge Park          6.34m 
  8 Louis Csirszka               Hills District           6.26m 
  9 Django Chapman               Newcastle City           6.22m 
 10 Tom Driver                   Springwood               5.90m 
 11 Mitchell McGregor            Ryde                     5.76m 
 12 Kobi Traino                  Sutherland               5.68m 
 13 Hamish Mulrooney             Gosford                  5.53m 
 14 Matthew Walls                Cowra                    5.51m 
 15 Joshua Waddington            Winston Hills            5.46m 
 16 Cameron Barry                Balmain                  5.15m 
 17 Andre Liyanage               Cherrybrook              5.04m 
 18 Justin Tran                  Greystanes               4.98m 
 19 Torsten Ellis                Dubbo                    4.80m 
 20 Patrick Boafo                Prospect                 4.68m 
 21 Praise Egbufor               Nepean                   4.46m 
 22 Ashton Dendle                Lismore                  3.48m 
 -- Jett Teerman                 Leeton                     DNS 
 -- Lucas Myers                  Casino                     DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 144W  Girls U9 - Shot Put (2.0 Kg)
================================================================
       State: S 9.23m  1/03/2014   Maliyah Osbaldiston, Bankstow
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Giselle Stopins              Colyton St Clair         6.43m 
  2 Maia Twentyman               Eschol Park              6.27m 
  3 Emme Avellino-Laidlaw        Girraween                6.00m 
  4 Sabela Moyo                  Camden                   5.82m 
  5 Zoe Zahra                    Glenbrook                5.53m 
  6 Gracie O'Leary               Northern Suburbs         5.50m 
  7 Emma Shiels                  Wyong                    5.43m 
  8 Stella McDiarmid-Great       Nepean                   5.40m 
  9 Imogen Connell               Cherrybrook              5.31m 
 10 Jonesy Hollands              Helensburgh              5.15m 
 11 Claire Fetrie                Parramatta               5.11m 
 12 Lucinda Fallins              Winston Hills            5.00m 
 13 Ivy Lane                     St George                4.93m 
 14 Amelie Bartlett              Mosman                   4.90m 
 15 Rani Batchelor               Balmain                  4.83m 
 16 Dulcie Thompson              Northern Districts       4.66m 
 17 Layla Burbage                Shoalhaven               4.60m 
 18 Arielle Burville             The Ponds                4.58m 
 19 Stevi Foster                 Cardiff & District       4.48m 
 20 Isabelle Collins             Old Bar                  4.40m 
 21 Abby Beck                    Shoalhaven               4.33m 
 22 Ivy Watling                  Grafton                  3.63m 
 23 Aliya Murray                 Cowra                    3.53m 
 -- Angel Obi                    Nth Rocks Carlin           DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 139W  Boys U17 - Discus (1.5 Kg)
================================================================
       State: S 56.17m  22/03/2009  Liam Speers, Macquarie Hunte
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 George Wells                 Mingara Athletics       53.16m 
  2 Benjamin Stevens             Ryde                    49.98m 
  3 Angus Clues                  Springwood              45.93m 
  4 Mataira Tutaka               Bankstown Aths          45.17m 
  5 Cody Hancock                 Raymond Terrace         44.86m 
  6 Joseph Christl               Campbelltown            43.98m 
  7 Mathew Lavidis               Illawong                43.01m 
  8 Benjamin Batten              Dubbo                   42.25m 
  9 Michael Vandoros             Port Macquarie          39.08m 
 10 Jacob Stramandinoli          Campbelltown            38.45m 
 11 Toby Camilleri               Cranebrook              38.17m 
 12 Benjamin Pittman             Revesby Workers         37.74m 
 13 Emillio Martinez             Liverpool City          37.61m 
 14 William Lyne                 Newcastle City          37.43m 
 15 Felix Scholle                Ku-Ring-Gai             36.47m 
 16 Lachlan Murray               Old Bar                 35.95m 
 17 Alexander Photi              St George               35.13m 
 18 Matthew Evans                Narrabri                33.67m 
 19 Max Beck                     Shoalhaven              31.35m 
 20 Samuel Langridge             Ku-Ring-Gai             31.12m 
 -- Adam Pittman                 Revesby Workers            DNS 
 -- Kyan Heintz                  The Ponds                  DNS 
 -- Bede Orr                     Deniliquin                 DNS 
 -- Oliver Hinchliffe            Glenbrook                  DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 278W  Girls U17 - Discus (1.0 Kg)
===============================================================
       State: S 48.65m  17/02/2012  Taylah Sengul, Nepean      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Zoe Daniels                  Douglas Park            41.03m
  2 Molly Goetz                  Smithfield              40.32m
  3 Joy Levy                     Port Hacking            38.13m
  4 Brianna Worsfold             Ku-Ring-Gai             37.03m
  5 Emily Richardson             Macquarie Hunter        36.76m
  6 Emma Polikowski              Manly Warringah         36.55m
  7 Catherine Pane               Tiger Wests             35.47m
  8 Rachel Bardney               Winston Hills           34.78m
  9 Georgie Latanis              St George               31.12m
 10 Emma Matthias                Werrington              30.74m
 11 Thalia Ruming                Bathurst & District     30.70m
 12 Caitlin Waldron              Nth Rocks Carlin        30.38m
 13 Melissa Blume                Mingara Athletics       29.60m
 14 Talea Miller                 Shoalhaven              28.15m
 15 Kiara Riddell                Wyong                   27.70m
 16 Charlee Woods                Nambucca & District     22.77m
 17 Laine Wyllie                 Taree                   20.74m
 -- Clare Grubba                 Winston Hills              DNS
 -- Lucy Lee                     Port Hacking               DNS
 -- Siarne Davis                 Coonabarabran              DNS
 -- Amara Low                    Eastlakes                  DNS
 -- Jasmine Burke                Finley                     DNS
 -- Damita Betham                Campbelltown               DNS
 -- Ella Gibbons                 Northern Districts         DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 291  Boys U15 - Discus (1.0 Kg)
===============================================================
       State: S 64.26m  15/02/2015  Nicholas Frost, Parramatta 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 William Willis               Wollongong City         50.43m
  2 Daniel Kasozi                Hills District          49.88m
  3 Lachlan Green                Nepean                  48.71m
  4 Freddie Benson Sparkes       Manly Warringah         48.54m
  5 Benjamin Kasozi              Hills District          46.88m
  6 Ryan Croan                   Parramatta              46.62m
  7 Alex Goetz                   Smithfield              44.15m
  8 Ankit Rawal                  Blacktown               43.29m
  9 Thomas Daw                   Glenbrook               42.60m
 10 Michael Ajaka                Parramatta              42.06m
 11 Kalan Harding                Northern Districts      40.88m
 12 Bailey-dean Latanis          St George               39.05m
 13 Zac Pokorny                  Sutherland              37.68m
 14 Brody Fiene                  Cowra                   37.07m
 15 Loic Chiang                  Inner West              36.95m
 16 Joshua Cox                   A.N.L                   34.01m
 17 Isaac Chevalier              Winston Hills           33.95m
 18 Jaxon Taeiloa                Campbelltown            32.46m
 19 Charon Van Der Ham           Mingara Athletics       28.64m
 20 Abdul Conteh                 Kooringal Wagga         22.32m
 21 Malachi Hughes               Moree                   17.07m
 -- Ethan Cook                   Glenbrook                  DNS
 -- Ruann Eksteen                Manly Warringah            DNS
 -- Jaykay Rauqe                 Ryde                       DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 134  Girls U15 - Discus (1.0 Kg)
===============================================================
       State: S 48.18m  29/11/1995  Katrina Steele, Springwood 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Chelsy Wayne                 Wollongong City         44.05m
  2 Jessica Johnston             Ryde                    38.40m
  3 Manaia Coulter               Prestons Robins         36.44m
  4 Jasmine Franich              St George               33.32m
  5 Brooke Williams              Illawong                32.20m
  6 Mollie Blackman              Mudgee                  29.53m
  7 Tehine Tutaka                Prestons Robins         29.47m
  8 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai             32.57m
  9 Mareta Carati                St George               28.12m
 10 Tasha Reader                 Girraween               25.55m
 11 Ava Delaney                  Ballina                 24.94m
 12 Courtney Kitching            Riverstone              24.55m
 13 Jaimee Jessup                A.N.L                   23.72m
 14 Paige Jessup                 A.N.L                   20.12m
 15 Jessica Dover                Deniliquin              18.71m
 16 Emily Barnes                 Wauchope                15.27m
 -- Peta Allen                   Forbes                     DNS
 -- Lilly Allport                Glenbrook                  DNS
 -- Claudia Barlow               Ryde                       DNS
 -- Tara Hughes                  Werrington                 DNS
 -- Laura Price                  Canowindra                 DNS
 -- Isabella Barbara             Ryde                       DNS
 -- Jaide Almeida                South Eastern              DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 108  Boys U14 - Discus (1.0 Kg)
===============================================================
       State: S 57.71m  20/03/2010  Tepai Moeroa, Doonside     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 James Schofield              Nepean                  49.48m
  2 Jozef Cluff                  Smithfield              43.83m
  3 Christopher Szekeres         Sutherland              43.08m
  4 Elijah Pallister             Inner West              42.42m
  5 Zoran Szekeres               Sutherland              41.40m
  6 Lachlan Metcalfe             Kings Langley           40.86m
  7 Julio-Xavier Tatupu          Quakers Hill            40.72m
  8 Lachlan Rice                 Canowindra              39.43m
  9 Emeric Fuamatu               Lithgow                 37.02m
 10 Dominic-Xander Tatupu        Quakers Hill            34.62m
 11 Riley Duncum                 Kings Langley           34.38m
 12 Rohnan Lindsay               Winston Hills           34.36m
 13 Declan Abela                 Winston Hills           34.05m
 14 Hayden Waters                Westlakes               33.01m
 15 Lachlan Waldron              Nth Rocks Carlin        31.21m
 16 Aiden Campion                Mingara Athletics       28.87m
 17 Laken Crook                  Lithgow                 24.98m
 18 Justin Billingsley           Cherrybrook             24.14m
 19 Brayden Brook                Campbelltown            24.01m
 20 Luke Jeffrey                 Gunnedah                22.24m
 21 Joel Holbert                 Wauchope                21.77m
 22 William Hunter               Gosford                 21.70m
 -- Thomas Schneider             Nth Rocks Carlin            ND
 -- Joshua Lakeman               Albion Park                DNS
 -- Jameson Elliott              Kooringal Wagga            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 321W  Girls U14 - Discus (1.0 Kg)
================================================================
       State: S 45.39m  20/03/2016  Sally Shokry, Hills District
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Salote Wolfgramm             Mt Druitt               37.41m 
  2 Grace Peters                 Dubbo                   35.49m 
  3 Elisabeth Pulis              Manly Warringah         34.83m 
  4 Jessica Koussas              Ryde                    33.20m 
  5 Tayla Moore                  Cherrybrook             32.42m 
  6 Reki Roberts                 Campbelltown            32.37m 
  7 Le'ati Moefaauo              Smithfield              32.29m 
  8 Ashley Mullins               Bathurst & District     27.98m 
  9 Ashleigh South               Colyton St Clair        27.78m 
 10 Mia Thomson                  Werrington              26.99m 
 11 Tallulah Prentice            Balmain                 26.93m 
 12 Zara Nicholas                Springwood              26.80m 
 13 Josie Wilkie                 Tamworth                26.67m 
 14 Ella Hokin                   Cessnock                25.93m 
 15 Molly Jovanovic              Hills District          25.51m 
 16 Breeanna Williams            Girraween               24.04m 
 17 Caitlin Evans                Narrabri                21.20m 
 18 Aleisha McGarry              Lake Illawarra          19.00m 
 19 Natarsha Mandavy             St Georges Basin        18.99m 
 -- Maddison Kernaghan           Hills District             DNS 
 -- Gabriella Zanapalis          South Eastern              DNS 
 -- Matilda Lemckert             Cessnock                   DNS 
 -- Elka Lee                     Lithgow                    DNS 
 -- Paige Bauer                  Port Hacking               DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 109W  Boys U13 - Discus (750 Gram)
===============================================================
       State: S 60.74m  2/02/2019   Angus Clues, Springwood    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Cooper Dabin                 Wagga Wagga             43.98m
  2 Thomas Cashion               Macquarie Hunter        40.93m
  3 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai             40.65m
  4 Samuel Price                 Cherrybrook             38.43m
  5 Ryan Cloey                   Glenbrook               37.92m
  6 Zak Evans                    Northern Suburbs        34.76m
  7 Alberto Jordan               Manly Warringah         33.24m
  8 Kai Onozawa                  Gosford                 32.48m
  9 Rian Conners                 Ku-Ring-Gai             31.20m
 10 Filtomas Finekifolau         Bankstown Aths          31.00m
 11 Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai             29.97m
 12 Joshua Costa                 Randwick Botany         29.97m
 13 Zain Bronger                 Bankstown Aths          29.86m
 14 Boston Traino                Sutherland              28.26m
 15 Elias McGaughey              Werrington              28.12m
 16 Tayga Sevdimbas              Hills District          27.99m
 17 Nicholas Godwin              Glenbrook               26.72m
 18 Cruz Dennis                  Illawong                26.35m
 19 Cade Van Ewk-Campbell        Taree                   25.83m
 20 Jone Tuqiri                  St George               25.38m
 21 Kevin Reynolds               Bowral                  23.64m
 22 Lucas Hayden                 Lismore                 23.12m
 -- Liam Bonham                  Macquarie Hunter           DNS
 -- Liam Martin                  A.N.L                      DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 306W  Girls U13 - Discus (750 Gram)
================================================================
       State: S 49.57m  20/03/2009  Taylah Sengul, Winston Hills
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Fiorella Collins             Manly Warringah         42.80m 
  2 Kaiah Wong                   Mt Druitt               38.32m 
  3 Tallara Joseph-Riogi         Canterbury              37.28m 
  4 Louise Ringbauer             Kurrajong Bilpin        36.33m 
  5 Jemma Camilleri              Cranebrook              35.13m 
  6 Kiana Murray                 Cowra                   34.26m 
  7 Irini Kapsalis               Balmain                 32.38m 
  8 Jordyn Deen                  Hills District          31.60m 
  9 Sally Fainga'anuku           Mosman                  30.35m 
 10 Keira Carlson                Macquarie Hunter        29.27m 
 11 Zhaliya Tanielu-Park         Colyton St Clair        28.52m 
 12 Isabella Ferguson            Glenbrook               28.45m 
 13 Amelia Darek                 Holroyd                 27.76m 
 14 Amelia Lukunic               Revesby Workers         27.70m 
 15 Ellena Halloran              Leeton                  27.62m 
 16 Mikayla Duncombe             Ryde                    27.37m 
 17 Sienna Latanis               St George               26.91m 
 18 Isabella West                Hills District          23.18m 
 19 Tayla Wiki                   Wollongong City         22.41m 
 20 Teleah Holbert               Wauchope                20.20m 
 21 Bella Delaney                Ballina                 19.94m 
 -- Zoe Keeble                   Kotara South               DNS 
 -- Nehara De Mel                Ku-Ring-Gai                DNS 
 -- Taleena Boseski              Campbelltown               DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 151  Boys U12 - Discus (750 Gram)
===============================================================
       State: S 52.43m  16/03/2002  Emanuele Fuamatu, Fairfield
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ashton Taeiloa               Campbelltown            38.01m
  2 Eziekial Bugden              Gosford                 37.86m
  3 Kalisi Aualiitia             Doonside                35.13m
  4 Aaron Chevalier              Winston Hills           32.73m
  5 Cooper Hunter                Revesby Workers         31.20m
  6 Zach Fourie                  Ku-Ring-Gai             31.12m
  7 Alexander Rice               Canowindra              29.73m
  8 Christian Kassiotes          Campbelltown            29.16m
  9 Jacob Wright                 Tamworth                26.75m
 10 Bradley Higgins              Gloucester              26.71m
 11 Viliami Wolfgramm            Winston Hills           26.42m
 12 Kade Mudadana                Illawong                26.05m
 13 Oliver Fisher                Ku-Ring-Gai             25.59m
 14 Vinuka Kankanige             Parramatta              25.45m
 15 Kayden Mahony                Maitland                24.99m
 16 Senuka Kankanige             Parramatta              24.74m
 17 Kavin Tharmanesan            Girraween               24.38m
 18 Conner Hutchins              Griffith & District     23.05m
 19 Lachlan Tracey               Wagga Wagga             22.97m
 20 Charlie Lennie               Kurrajong Bilpin        22.17m
 21 Matthew Lawrence             Nth Rocks Carlin        18.46m
 22 Ethan Jauncey                Manly Warringah         16.03m
 23 Julian Doyle                 Balmain                  6.02m
 -- Nicolas Chaseling            Mosman                     DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 120W  Girls U12 - Discus (750 Gram)
===============================================================
       State: S 46.19m  15/03/2008  Filoi Aokuso, Blacktown    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Nisini Rajapaksha Mudiya     Cherrybrook             34.92m
  2 Madison Cornish              Sutherland              32.64m
  3 Annisha Reader               Girraween               32.26m
  4 Lowami Carati                St George               31.39m
  5 Sophie Farrell               Ku-Ring-Gai             28.73m
  6 Penny Vogt                   Wallsend Rsl            28.34m
  7 Myra Betts                   Shoalhaven              27.76m
  8 LilliyKate Mewton            Port Hacking            27.56m
  9 Chelsea Forte                Ku-Ring-Gai             24.24m
 10 Millie Buxton                Manly Warringah         22.71m
 11 Hanna Masic                  Doonside                22.50m
 12 Breanna Pace                 Hills District          21.26m
 13 Savannah Hill                Doonside                21.13m
 14 Jessica Pulis                Manly Warringah         21.09m
 15 Tehya Kelly                  Finley                  20.96m
 16 Alexis James                 Illawong                20.75m
 17 Amelia Newman                Hills District          19.48m
 18 Charlee Adamson              Gunnedah                18.82m
 19 Amelia White                 Cumnock                 17.17m
 20 Indiana Lee                  Lithgow                 16.86m
 21 Makaylie Daymond             Edgeworth               15.64m
 -- Mele Fuko-Poharama           Western Blues              DNS
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS
 -- Josie Ryan                   Casino                     DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 319  Boys U11 - Discus (500 Gram)
===============================================================
       State: S 41.51m  17/03/2019  Jozef Cluff, Smithfield    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Izach Saalea-Morgan          Campbelltown            36.33m
  2 Noah Bronger                 Bankstown Aths          34.20m
  3 Daniel Uthmeyer              Glenbrook               33.35m
  4 Aaron Finnerty               Prestons Robins         32.64m
  5 Hayden Free                  Hills District          32.16m
  6 Archer Todd                  Gosford                 31.06m
  7 Theophilus Matakaiongo       Liverpool City          30.19m
  8 Patrick Rowston              Cowra                   28.87m
  9 Beau Lidbetter               Lake Illawarra          28.08m
 10 Taine Katalinic              Winston Hills           27.83m
 11 Leo Balmond                  Balmain                 27.67m
 12 Orlando Stewart              Mosman                  27.53m
 13 Cooper Dendle                Lismore                 27.02m
 14 Gregory Tranxidis            Canterbury              26.76m
 15 Joesph Mechreki              Randwick Botany         26.69m
 16 Randy O'Brien                Wollongong City         26.52m
 17 Eli Saffy                    Winston Hills           22.03m
 18 Gabriel Plummer              Hills District          18.22m
 -- Douglas Pentecost            Katoomba                   DNS
 -- Ashley Allan                 Forster Tuncurry           DNS
 -- Jett Slade                   Balmain                    DNS
 -- Lucas Ajaka                  Parramatta                 DNS
 -- Daniel Sims                  Hornsby                    DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 320  Girls U11 - Discus (500 Gram)
===============================================================
       State: S 37.74m  7/02/2021   Annisha Reader, Girraween  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Sienna Vassella              Ku-Ring-Gai             32.26m
  2 Krystal Emme                 Hawkesbury City         29.23m
  3 Sanjana Iyer                 Winston Hills           28.26m
  4 Sarah Galea                  Cranebrook              27.43m
  5 Olivia Johnson               Ku-Ring-Gai             26.13m
  6 Isla Croft                   Macquarie Hunter        25.67m
  7 Eleanor Ramsay               Temora                  25.37m
  8 Savannah Stanford            Warradale               24.27m
  9 Amy Campbell                 Hornsby                 24.00m
 10 Savannah Wiki                Wollongong City         23.81m
 11 Sidney Bartle                Albion Park             23.44m
 12 Ruby Mullane                 Medowie                 23.30m
 13 Charlee Parsons              Cardiff & District      23.10m
 14 Collette Lumley              Northern Suburbs        22.23m
 15 Lucy Turner                  Dubbo                   21.52m
 16 Lucia Zagora                 South Eastern           21.42m
 17 Tamia Naitaka                Illawong                21.11m
 18 Keeley Bale                  Greystanes              20.90m
 19 Zara Roper                   Sutherland              19.97m
 20 Georgia Murray               Old Bar                 14.40m
 21 Zoe Counter                  Woolgoolga              11.95m
 22 Zahli Fisher                 Gosford                 11.94m
 -- Ditas Dizon                  Katoomba                   DNS
 -- Edan Grace El Chaar          Parramatta                 DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 154W  Boys U10 - Discus (500 Gram)
===============================================================
       State: S 43.20m  19/03/1983  Jason Arnberger, Nepean    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Callan Atherton              Gosford                 34.44m
  2 Jardii Ikamui                Kings Langley           31.13m
  3 Jack Gale                    Girraween               29.63m
  4 Evin Ayod Premachandra       Rouse Hill Rams         29.59m
  5 Jeremiah-Xyndel Tatupu       Quakers Hill            28.00m
  6 Maksymilian Marczyk          Northern Suburbs        26.85m
  7 Caleb Williams               Girraween               26.62m
  8 Jacob Lakeman                Albion Park             25.88m
  9 Sebastian Thomas             Port Macquarie          24.91m
 10 Fraser Reynolds-Nutt         Quakers Hill            24.80m
 11 Sidharth Kale                Inner West              24.22m
 12 Max Murnane                  Mudgee                  23.98m
 13 London Vea                   The Ponds               23.96m
 14 Jacob Fox                    Illawong                23.70m
 15 Maximilianvs De Vita         Emu Plains              23.57m
 16 Jack Sullivan                Terrigal/Wamberal       22.83m
 17 Aharshan Sivaniruban         Kings Langley           22.40m
 18 Oliver Pearson               Tamworth                21.58m
 19 Sean Ng                      Hornsby                 21.48m
 20 Rory Brownlee                Lake Illawarra          20.96m
 21 Adam Weinstein               Port Hacking            20.65m
 22 Finn Wilson                  Ku-Ring-Gai              9.11m
 -- James Hicks                  Springwood                  ND
 -- Isaac Portelli               Rouse Hill Rams            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 121  Girls U10 - Discus (500 Gram)
===============================================================
       State: S 37.22m  16/03/1985  Michelle Haage, Bankstown  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ruby Tindall                 Camden                  26.82m
  2 Claire Fisher                Ku-Ring-Gai             26.24m
  3 Patience Time                Smithfield              25.99m
  4 Emily West                   Hills District          25.88m
  5 Emmy Clark                   Terrigal/Wamberal       25.76m
  6 Savannah Auvaa               Bathurst & District     25.15m
  7 Chelsea Wright               Werrington              22.07m
  8 Maddison-Leigh Wardman       Dubbo                   21.53m
  9 Taylah Pagnamenta            Penrith                 20.33m
 10 Scarlett Owers               Northern Districts      19.75m
 11 Charlotte Halaska            Sutherland              19.54m
 12 Alice Larbey                 Manly Warringah         19.40m
 13 Hayley Laslett               Ku-Ring-Gai             18.41m
 14 Abigail Russell              Port Hacking            18.26m
 15 India Wong                   Mt Druitt               17.95m
 16 Eliette Munn-Power           Woolgoolga              17.93m
 17 Niesha Whiteman              Narrandera              16.37m
 18 Chloe Antony                 Eastern Suburbs         15.60m
 19 Ebony Akinpetide             Prestons Robins         15.14m
 20 Charlotte Barnsley           Ku-Ring-Gai             15.12m
 21 Leah Ellis                   Deniliquin              15.05m
 22 Kaitlyn Griffin              Cardiff & District      14.76m
 23 Emily Burns                  Manly Warringah         13.70m
 24 Tiah Allen                   Coffs Coast             13.44m

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 279  Boys U9 - Discus (500 Gram)
================================================================
       State: S 36.68m  22/11/1998  Jamal Idris, Bankstown Sport
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Lachlan Chappell             Randwick Botany         30.64m 
  2 Mathayus Andreatta           Cranebrook              23.96m 
  3 Setelo Matakaiongo           Liverpool City          22.53m 
  4 Levi White                   Colyton St Clair        20.55m 
  5 Riley Sandstrom              Shoalhaven              20.48m 
  6 Justin Lakeman               Albion Park             20.45m 
  7 Andre Liyanage               Cherrybrook             19.84m 
  8 Tom Driver                   Springwood              18.97m 
  9 Hamish Mulrooney             Gosford                 18.51m 
 10 Edward Brennan               Manly Warringah         17.93m 
 11 Thomas Beecham               Balmain                 17.83m 
 12 Phoenix Simon                Smithfield              17.67m 
 13 Beau Lynas                   Ku-Ring-Gai             16.93m 
 14 Lewis McNaughtan             Manly Warringah         16.71m 
 15 Lucas Eustace                Rouse Hill Rams         15.65m 
 16 Max Reichel                  Ryde                    15.41m 
 17 Benji Maslen                 Denman                  14.28m 
 18 Hamilton Kinneally           Glenbrook               14.19m 
 19 Austin Hundle                Woolgoolga              13.92m 
 20 Kobi Traino                  Sutherland               5.36m 
 -- John Penney                  Liverpool City              ND 
 -- Will Turi                    Manly Warringah            DNS 
 -- Pelasio Pelasio              Lethbridge Park            DNS 
 -- Brock Copp                   Wauchope                   DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 305  Girls U9 - Discus (500 Gram)
===============================================================
       State: S 31.22m  28/11/2004  Filoi Aokuso, Blacktown    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Imogen Connell               Cherrybrook             19.77m
  2 Lara Penney                  Liverpool City          19.15m
  3 Alexa Lemura                 Balmain                 18.72m
  4 Giselle Stopins              Colyton St Clair        18.29m
  5 Eloise Knorr                 Manly Warringah         16.42m
  6 Maia Twentyman               Eschol Park             16.03m
  7 Zoe Zahra                    Glenbrook               15.91m
  8 Jonesy Hollands              Helensburgh             14.57m
  9 Matilda Hay                  Riverstone              14.20m
 10 Samantha Campbell            Hornsby                 13.84m
 11 Rani Batchelor               Balmain                 13.49m
 12 Stella McDiarmid-Great       Nepean                  13.21m
 13 Brooklyn McWilliams          Albion Park             13.01m
 14 Lucinda Fallins              Winston Hills           12.70m
 15 Ivy Lane                     St George               12.63m
 16 Gwenevieve Darby             Cherrybrook             12.56m
 17 Amilia Srbinovski            Sutherland              12.25m
 18 Indiana Clayton              Tamworth                12.14m
 19 Emma Shiels                  Wyong                   12.07m
 20 Keira Collins                Manly Warringah         11.75m
 21 Aliya Murray                 Cowra                   10.82m
 22 Hannah Lidbetter             Lake Illawarra          10.67m
 23 Amelia Hollis                Wauchope                 7.88m

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 304  Boys U17 - Triple Jump
===============================================================
       State: S 14.93m  3/02/2019   Connor Murphy, Illawong    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Uchenna Egbu                 Canterbury              14.31m
  2 Jayeola Sunmola              Hills District          13.51m
  3 Joseph Touma                 South Eastern           13.10m
  4 faris Khan                   Hills District          12.63m
  5 Luke Moran                   Smithfield              12.62m
  6 Luke Juhart                  Winston Hills           12.54m
  7 Joshua Iofrida               Bankstown Aths          12.33m
  8 Luca Ratnavadivel            Inner West              12.20m
  9 Evan Venning                 Northern Suburbs        12.13m
 10 Aidan Mannasz                Ryde                    12.02m
 11 Brent Coggan                 Dapto                   11.79m
 12 Travis Hargrave              Hawkesbury City         11.67m
 13 Tsar Mandavy                 St Georges Basin        11.56m
 14 Roy Stevenson                Port Macquarie          11.48m
 15 Chase Lee                    Leeton                  11.31m
 16 Liam Murphy                  Glenbrook               10.71m
 -- Anthony Valenta              Sutherland                  ND
 -- Tristan Tubbs                Port Hacking               DNS
 -- Connor Matthews              Raymond Terrace            DNS
 -- Jayden Jackson               Nambucca & District        DNS
 -- Liam Cole                    Mingara Athletics          DNS
 -- Lauchlan Mumberson           Springwood                 DNS
 -- Jeremy Plummer               Ryde                       DNS
 -- Ivan Prizmic                 Manly Warringah            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 133W  Girls U17 - Triple Jump
================================================================
       State: S 12.52m  31/01/2016  Jasmine Fountas, Randwick Bo
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Raphaila Idris               Blacktown               12.30m 
  2 Olivia Dimech                Hawkesbury City         11.80m 
  3 Gabriella Guerrera           Eastern Suburbs         11.71m 
  4 Janice Leelapatra            Canterbury              10.37m 
  5 Kelsey Smit                  Manly Warringah         10.32m 
  6 Jessica Little               Port Hacking            10.10m 
  7 Vanessa Apel                 Winston Hills           10.08m 
  8 Crystal Rose Siteman         Campbelltown             9.98m 
  9 Mikayla Kelleher             Ryde                     9.92m 
 10 Holly Roach                  Kooringal Wagga          9.86m 
 11 Orlaith Keogh                Ku-Ring-Gai              9.77m 
 12 Gemma Isaacs                 Kurrajong Bilpin         9.67m 
 -- Audrey Nadaya-Harb           Winston Hills              DNS 
 -- Devni Kumarage               Hills District             DNS 
 -- Ellen Murphy                 Balmain                    DNS 
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS 
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS 
 -- Jasmine Burke                Finley                     DNS 
 -- Hayley Corderoy              Mingara Athletics          DNS 
 -- Sarah King                   Port Macquarie             DNS 
 -- Tara Hottes                  Toukley                    DNS 
 -- Teagan Hunter                Prestons Robins            DNS 
 -- Sophie Hanna                 Manly Warringah            DNS 
 -- Tara Webb                    Cherrybrook                DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 277W  Boys U15 - Triple Jump
===============================================================
       State: S 14.35m  21/03/1999  Fabrice Lapierre, Blacktown
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Luke Vrataric                Blacktown               12.75m
  2 Lian Anagnostopoulos         Balmain                 12.55m
  3 Owen Chandler                Ryde                    12.16m
  4 Michael Godden               Manly Warringah         12.13m
  5 Xavier Hennessey             Cherrybrook             11.53m
  6 Caeleb Henderson             Winston Hills           11.52m
  7 Parker Bohman                Hills District          11.50m
  8 Aryan Ryan                   Winston Hills           11.39m
  9 Zachary Redwood              Winston Hills           11.11m
 10 Lachlan Harkness             Prestons Robins         10.95m
 11 Lachlan Manning              Cardiff & District      10.82m
 12 Alexander Ayre               Tallawong Park          10.82m
 13 Campbell Wilson              Everley Park            10.78m
 14 Kye Hinchcliff               Macquarie Hunter        10.75m
 15 Logan Shepherd               Northern Districts      10.66m
 16 Nate Gill                    Riverstone              10.64m
 17 Finn Conole-Buck             Glenbrook               10.48m
 -- Daniel Kasozi                Hills District             DNS
 -- Josh Upsall                  Coffs Coast                DNS
 -- Kurt Michael                 Port Hacking               DNS
 -- Daniel Okerenyang            Kooringal Wagga            DNS
 -- Chase Grant                  Wollongong City            DNS
 -- Ronin Khamphet Pearse        South Eastern              DNS
 -- Jack Taylor                  Dubbo                      DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 150  Girls U15 - Triple Jump
================================================================
       State: S 12.42m  21/03/2004  Alyisha House, Kooringal Wag
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Izobelle Louison-Roe         Port Hacking            12.20m 
  2 Lily Stewart                 Inner West              10.84m 
  3 Audrey Sutton                Balmain                 10.74m 
  4 Isabella Azizi               Northern Suburbs        10.67m 
  5 Fern Berry                   Coffs Coast             10.38m 
  6 Ella Hewitt                  Kiama                   10.36m 
  7 Kailani Millane              Lismore                 10.36m 
  8 Kaileen Mumberson            Springwood              10.21m 
  9 Summer Baigent               Mingara Athletics       10.10m 
 10 Madison Mitchell             Cherrybrook              9.86m 
 11 Tara Hollyoak                Manly Warringah          9.84m 
 12 Ruby Perkins                 Northern Suburbs         9.74m 
 13 Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai              9.29m 
 14 Tiarna Green                 Camden                   9.11m 
 15 Amaia Wain                   Coffs Coast              8.81m 
 -- April Howison                Inner West                 DNS 
 -- Sarah Luey                   South Eastern              DNS 
 -- Amelia Watkins               Ku-Ring-Gai                DNS 
 -- Laura Price                  Canowindra                 DNS 
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS 
 -- Elise Kerr                   Singleton                  DNS 
 -- Nekea Talaia                 Emu Plains                 DNS 
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS 
 -- Olivia Bloem                 Hills District             DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 318  Boys U14 - Triple Jump
================================================================
       State: S 13.48m  17/03/1996  David Geddes, Manly Warringa
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Christopher Moala            Ryde                    11.57m 
  2 Lachlan Rice                 Canowindra              11.49m 
  3 Luca de Burnay  Thompson     Hawkesbury City         11.41m 
  4 Cameron Tizzard              Manly Warringah         11.29m 
  5 William Manning              Cardiff & District      11.08m 
  6 Oliver Facer                 Inner West              11.04m 
  7 Lincoln Henry                Coffs Coast             10.98m 
  8 Fraser McLaughlin            Cessnock                10.89m 
  9 Hayden Waters                Westlakes               10.83m 
 10 Taylan Weissel               Hills District          10.79m 
 11 Brayden Brook                Campbelltown            10.75m 
 12 Cooper Morrison              Wollongong City         10.68m 
 13 Drake Ayers                  Eschol Park             10.58m 
 14 Alexander Facchin            Port Hacking            10.51m 
 15 Ethan Mackie                 Glenbrook               10.36m 
 16 Luke Jeffrey                 Gunnedah                10.35m 
 17 Harry Ryman                  Gunnedah                10.24m 
 18 Joshua Lakeman               Albion Park             10.07m 
 19 Flynn Ilet                   Randwick Botany          9.99m 
 20 Oliver Sanbrook              Manly Warringah          9.69m 
 -- Khye Mitchell                Minchinbury                 ND 
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS 
 -- Lyhuy Ung                    Tamworth                   DNS 
 -- Luke Alderson                Penrith                    DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 274W  Girls U14 - Triple Jump
================================================================
       State: S 12.15m  16/03/2003  Alyisha House, Kooringal Wag
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Zara Nicholas                Springwood              10.63m 
  2 Gypsy Plummer                Camden                  10.45m 
  3 Josie Khoo                   South Eastern           10.37m 
  4 Reki Roberts                 Campbelltown            10.17m 
  5 Katie Smith                  Ballina                 10.10m 
  6 Catherine Mikan              Northern Suburbs        10.09m 
  7 Lani Khiroya                 Nth Rocks Carlin        10.07m 
  8 Dixie Conlon                 Raymond Terrace          9.99m 
  9 Lilli Kandel                 Werrington               9.60m 
 10 Kaaren Healy                 Glenbrook                9.36m 
 11 Mackenzie Potts              Port Hacking             9.18m 
 12 Jojo Pike                    Mosman                   9.17m 
 13 Tanisha Kumar                Hills District           9.14m 
 14 Ajaya Owusu                  Inner West               9.14m 
 15 Jannali Simms                Taree                    9.07m 
 16 Alessandra Rounsley          Manly Warringah          9.01m 
 17 Isabella Longley             Northern Suburbs         8.82m 
 18 Jasmine Wheeler              St Georges Basin         8.43m 
 -- Allira Houston Gee           Wollongong City             ND 
 -- Zaara Yip                    Nth Rocks Carlin           DNS 
 -- Grace Smith                  Wauchope                   DNS 
 -- Madison Marsh                Medowie                    DNS 
 -- Indiana Miles                Camden                     DNS 
 -- Grace Townsend               Manly Warringah            DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 317  Boys U13 - Triple Jump
================================================================
       State: S 12.72m  18/03/2007  Nicholas Hough, Hills Distri
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Alex Spadaro                 Prospect                11.26m 
  2 Ratu Viliame Lewanavanua     Nth Rocks Carlin        11.08m 
  3 Ashwin Ramaswamy             Hills District          10.72m 
  4 Jude Lumley                  Northern Suburbs        10.62m 
  5 Keiran Siemionow             Prestons Robins         10.20m 
  6 Hayden Palmer                Mingara Athletics       10.00m 
  7 Luke Bechaz                  Leeton                   9.85m 
  8 Sasha Ratnavadivel           Inner West               9.78m 
  9 Archie McKenzie              Balmain                  9.68m 
 10 William Cetinic              Hills District           9.63m 
 11 Otis Rawnsley                Inner West               9.53m 
 12 Jeffrey Benoliel             Mosman                   9.41m 
 13 Joel Bryant                  Katoomba                 9.21m 
 14 Joshua Kannengiesser         Illawong                 9.08m 
 15 Dylan Lau                    St George                8.90m 
 16 Hunter Bright                Wollongong City          8.90m 
 17 Daniel Benoliel              Mosman                   8.72m 
 -- Kweller Happ                 Woolgoolga                 DNS 
 -- Travis Sagovac               Springwood                 DNS 
 -- Evan Morrison                Tamworth                   DNS 
 -- Zachariah Tuki               Cabra Vale/Fair            DNS 
 -- Nicholas McNally             Hills District             DNS 
 -- Zane Edwards                 Raymond Terrace            DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 276  Girls U13 - Triple Jump
===============================================================
       State: S 11.66m  25/03/2018  Clara Nourdine, The Ponds  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Maiya Hewitt                 Kiama                   10.99m
  2 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern           10.39m
  3 Dana Gonzalez                Wyong                   10.27m
  4 Caitlyn Martin               Winston Hills           10.19m
  5 Olivia Achike                Ku-Ring-Gai              9.84m
  6 Sophie Durheim               Cherrybrook              9.72m
  7 Ellie Mai Levi               Port Hacking             9.64m
  8 Aileesha Oudshoorn           Port Stephens            9.57m
  9 Lisara Seneviratne           Parramatta               9.48m
 10 Eden Herring                 Hornsby                  9.40m
 11 Aniela Knight                Northern Districts       9.38m
 12 Lara Tindall                 Camden                   9.36m
 13 Erin Blayney                 Northern Suburbs         9.29m
 14 Elanur Kadayifci             Hills District           9.24m
 15 Gabriela Ribeiro             Hills District           9.09m
 16 Leeara Elford                Wauchope                 9.05m
 17 Ruby Semaganda               Cherrybrook              9.02m
 18 Logan Ogilvie                Glenbrook                8.95m
 19 Amber Hundle                 Woolgoolga               8.74m
 20 Charlotte Withers            Bowral                   8.26m
 -- Laura Chudleigh              Forbes                     DNS
 -- Isabel Morgan                A.N.L                      DNS
 -- Alyssa Michael               Prestons Robins            DNS
 -- Mia Robson                   Quakers Hill               DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 303W  Boys U12 - Triple Jump
================================================================
       State: S 12.78m  19/03/1995  Gima Keimelo, Randwick Botan
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Brock Lampret                Port Hacking             9.96m 
  2 Aaron Chevalier              Winston Hills            9.53m 
  3 Kurt Sanbrook                Manly Warringah          9.52m 
  4 William Curtin               Bathurst & District      9.52m 
  5 Jackson Evans                Kurrajong Bilpin         9.37m 
  6 Tyson Verriere               Springwood               9.16m 
  7 Brodie Harkness              Prestons Robins          9.16m 
  8 Cohen Mancer                 Glenbrook                9.12m 
  9 Edward Godfrey               Mosman                   9.05m 
 10 Ruben Wiencke                Temora                   9.01m 
 11 Oliver Watson                Balmain                  8.97m 
 12 Rowan Joslin                 Nth Rocks Carlin         8.88m 
 13 Mahley Louison-Roe           Port Hacking             8.84m 
 14 George Kehagias              Gosford                  8.76m 
 15 Laine Jackson                Forbes                   8.64m 
 16 Bryson Samuel                Winston Hills            8.51m 
 17 Adam Nasser                  The Ponds                8.45m 
 18 Keir Mercer                  Hills District           8.36m 
 19 Finn Bailey                  Manly Warringah          8.27m 
 20 Thomas Lowndes               Taree                    8.23m 
 21 Ryan Johnson                 Tamworth                 8.04m 
 -- Eamon Gallard                Cardiff & District         DNS 
 -- Jayden Todoroski             Greystanes                 DNS 
 -- Stephen Alfano               Kiama                      DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 287  Girls U12 - Triple Jump
===============================================================
       State: S 11.05m  25/03/2018  Raphaila Idris, Blacktown  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Allegra Little               Port Hacking             9.94m
  2 Casey Pendleton-Cherry       Sutherland               9.83m
  3 Lani McCrone                 Temora                   9.75m
  4 Tamara Davies                Hawkesbury City          9.65m
  5 Ella Morrison                Wallsend Rsl             9.63m
  6 Gabriella Bentham-Mudie      Glenbrook                9.12m
  7 Pearl Stravoskoufis          Bowral                   9.04m
  7 Jade Strahl                  Port Hacking             9.04m
  9 Ishanvi Tiwari               Hills District           9.00m
 10 Ruby Brochtrup               Aberdeen                 8.95m
 10 Sophia Kehoe                 South Eastern            8.95m
 12 Miricah Murdoch              Illawong                 8.88m
 12 Summer Paki                  Hills District           8.88m
 14 Isla Maris                   Manly Warringah          8.79m
 15 Ruby Clayton                 Tamworth                 8.78m
 16 Emily Kot                    Girraween                8.63m
 17 Nisini Rajapaksha Mudiya     Cherrybrook              8.46m
 18 Evana Butler                 Nth Rocks Carlin         8.40m
 19 Erin Dunne                   Manly Warringah          8.33m
 20 Alyssa Price                 Canowindra               7.73m
 21 Jasmine Hayden               Lismore                  7.45m
 -- Mia Tattersall               Camden                     DNS
 -- Naomi Krajancic              Manly Warringah            DNS
 -- Tayla Bryant                 Macquarie Hunter           DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 106W  Boys U11 - Triple Jump
================================================================
       State: S 11.06m  27/03/1993  David Geddes, Manly Warringa
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Kyan Seale                   Northern Suburbs         9.76m 
  2 James Atkins                 Manly Warringah          9.26m 
  3 Alexander Song               Nth Rocks Carlin         9.14m 
  4 Timothy Hammond              Emu Plains               9.04m 
  5 Lucas Siemionow              Prestons Robins          8.31m 
  6 Hayden Free                  Hills District           8.29m 
  7 Harrison Skinner             Camden                   8.25m 
  8 Kornchawal Benoliel          Manly Warringah          8.15m 
  9 Calen Tadich                 Greystanes               8.04m 
 10 Flynn McGovern               Wauchope                 7.99m 
 11 Alex Williams                Mingara Athletics        7.99m 
 12 Ryan Haaf                    Winston Hills            7.97m 
 13 Connor Wirth                 Sutherland               7.97m 
 14 Xavier Hicks                 Singleton                7.97m 
 15 Lachlan Manwaring            Temora                   7.87m 
 16 Leo Balmond                  Balmain                  7.85m 
 17 Chaise Stewart               Mudgee                   7.82m 
 18 Tyler Cousins                Edgeworth                7.65m 
 19 Billy Lawrence               Temora                   7.16m 
 -- Ashley Allan                 Forster Tuncurry           DNS 
 -- Joel Ramsay                  Hornsby                    DNS 
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS 
 -- Douglas Pentecost            Katoomba                   DNS 
 -- Taten Rogers                 Manly Warringah            DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 119  Girls U11 - Triple Jump
================================================================
       State: S 10.38m  21/03/2004  Rebecca Mounsey, Albion Park
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Alina Meers                  South Eastern            9.59m 
  2 Hannah Lambert               Nth Rocks Carlin         9.38m 
  3 Ava Cetinic                  Hills District           9.23m 
  4 Olivia Kehoe                 South Eastern            8.97m 
  5 Drew Cooney                  Bowral                   8.86m 
  6 Olivia Loring                Parramatta               8.83m 
  7 Sanjana Iyer                 Winston Hills            8.80m 
  8 Sophie Howson                Wollongong City          8.75m 
  9 Ane Pretorius                Wollongong City          8.51m 
 10 Piper O'Sullivan             Manly Warringah          8.49m 
 11 Eisla Scully                 Balmain                  8.22m 
 12 Amelia Wilson                Manly Warringah          8.19m 
 13 Jacqueline Pawsey            Ryde                     8.07m 
 14 Charlotte Campbell           Westlakes                8.06m 
 15 Chloe Macken                 Sutherland               7.70m 
 16 Siobhan Holloway             Nambucca & District      7.58m 
 17 Annah Bratton                Northern Suburbs         7.58m 
 18 Zara Bullock                 Camden                   6.87m 
 19 Minnie-Mae Grose             Camden                   6.77m 
 20 Scarlett Bew                 Kurrajong Bilpin         6.47m 
 -- Willow Nuttal                Coffs Coast                DNS 
 -- Claire Phelan                Canowindra                 DNS 
 -- Gracie Atkins                Manly Warringah            DNS 
 -- Jenice Hicks                 Edgeworth                  DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 290  Boys U17 - Long Jump
================================================================
       State: S 7.28m  18/03/2017  Alex Willett, Manly Warringah
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  6.47m 
  2 Angus Clues                  Springwood               6.36m 
  3 Joshua Iofrida               Bankstown Aths           6.32m 
  4 Joseph Touma                 South Eastern            6.05m 
  5 Cody Hancock                 Raymond Terrace          6.02m 
  6 Cameron Banovich             Liverpool City           5.90m 
  7 Stuart Cregan                Doonside                 5.88m 
  8 Ricardo Zanapalis            South Eastern            5.81m 
  9 Jayeola Sunmola              Hills District           5.80m 
 10 Shai Farhy                   South Eastern            5.77m 
 11 Anthony Valenta              Sutherland               5.74m 
 12 Tsar Mandavy                 St Georges Basin         5.68m 
 13 Luke Juhart                  Winston Hills            5.56m 
 14 Ivan Prizmic                 Manly Warringah          5.39m 
 15 Jy Windle                    Winston Hills            5.31m 
 16 Caleb Torrisheba             Quakers Hill             5.24m 
 17 Jayden Jackson               Nambucca & District      5.22m 
 18 Damian Kennedy               Stuarts Point            4.67m 
 -- Tristan Tubbs                Port Hacking               DNS 
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS 
 -- Saxon Lorenz                 Singleton                  DNS 
 -- Lauchlan Mumberson           Springwood                 DNS 
 -- Jeremy Plummer               Ryde                       DNS 
 -- Liam Cole                    Mingara Athletics          DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 107  Girls U17 - Long Jump
===============================================================
       State: S 6.03m  27/03/2021  Sienna Bond, Ku-Ring-Gai    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Sienna Bond                  Ku-Ring-Gai              5.75m
  2 Lauryn Kasozi                Hills District           5.32m
  3 Olivia Dimech                Hawkesbury City          5.23m
  4 Charlie Hallam               Sutherland               5.18m
  5 Aditi Kharel                 Macquarie Hunter         5.13m
  6 Hayley Corderoy              Mingara Athletics        5.13m
  7 Sukontha George              Macquarie Hunter         5.01m
  8 Gabriella Guerrera           Eastern Suburbs          4.85m
  9 Teagan Hunter                Prestons Robins          4.67m
 10 Amelia Kirby                 St George                4.67m
 11 Kelsey Smit                  Manly Warringah          4.62m
 12 Mikayla Kelleher             Ryde                     4.40m
 13 Gemma Isaacs                 Kurrajong Bilpin         4.23m
 14 Sarah King                   Port Macquarie           3.96m
 -- Nikki McCrostie              Cherrybrook                DNS
 -- Isabella Knezevic            Balmain                    DNS
 -- Sophie Hanna                 Manly Warringah            DNS
 -- Delta Amidzovski             Wollongong City            DNS
 -- Eliza Ruhl                   Port Macquarie             DNS
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS
 -- Jada Schillert               Lake Illawarra             DNS
 -- Emily Malakovski             Prestons Robins            DNS
 -- Talahn Paki                  Hills District             DNS
 -- Tara Webb                    Cherrybrook                DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 117  Boys U15 - Long Jump
===============================================================
       State: S 7.12m  20/03/2009  Thomas Soliman, Blacktown   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Daniel Okerenyang            Kooringal Wagga          6.11m
  2 Luke Vrataric                Blacktown                6.02m
  3 Taurus Traino                Sutherland               5.99m
  4 Kurt Michael                 Port Hacking             5.95m
  5 Owen Chandler                Ryde                     5.74m
  6 Brody Fiene                  Cowra                    5.51m
  7 Xavier Hennessey             Cherrybrook              5.43m
  8 Parker Bohman                Hills District           5.36m
  9 William Tait                 Grafton                  5.35m
 10 Lian Anagnostopoulos         Balmain                  5.31m
 11 Joshua Cox                   A.N.L                    5.31m
 12 Sebastian Miani              Port Hacking             5.30m
 13 Zachary Redwood              Winston Hills            5.27m
 14 Caeleb Henderson             Winston Hills            5.18m
 15 Benjamin Kasozi              Hills District           5.14m
 16 Michael Godden               Manly Warringah          4.95m
 17 Ryan Wen                     Girraween                4.79m
 18 Josh Upsall                  Coffs Coast              4.60m
 -- Toby Smith                   Dubbo                      DNS
 -- Jaykay Rauqe                 Ryde                       DNS
 -- Max McAneney                 Dubbo                      DNS
 -- Jayden Mazoudier             Dapto                      DNS
 -- Callum Smith                 Wyong                      DNS
 -- Thomas Koro                  Cabra Vale/Fair            DNS
 -- Hunter Stark                 Manly Warringah            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 286  Girls U15 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.80m  19/03/2005  Jacinta Doyle, Port Hacking 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Izobelle Louison-Roe         Port Hacking             5.47m
  2 Nekea Talaia                 Emu Plains               5.37m
  3 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              5.17m
  4 Olivia Moresi                Cherrybrook              5.09m
  5 Ella Hewitt                  Kiama                    5.02m
  6 Louise Lovell                Ku-Ring-Gai              4.96m
  7 Sarah Luey                   South Eastern            4.88m
  8 Isabella Azizi               Northern Suburbs         4.80m
  9 Ana Cupitt                   Kotara South             4.75m
 10 Tara Hollyoak                Manly Warringah          4.74m
 11 Audrey Sutton                Balmain                  4.74m
 12 Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai              4.58m
 13 Charlotte Fleming            Rouse Hill Rams          4.56m
 14 Kailani Millane              Lismore                  4.53m
 15 Tiarna Green                 Camden                   4.46m
 16 Amarni Ward                  Maitland                 4.44m
 17 Kaileen Mumberson            Springwood               4.42m
 18 Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai              4.40m
 19 Rebecca Coyte                Kurrajong Bilpin         4.30m
 -- Madison Mitchell             Cherrybrook                DNS
 -- April Howison                Inner West                 DNS
 -- Jaide Almeida                South Eastern              DNS
 -- Fern Berry                   Coffs Coast                DNS
 -- Grace Krause                 Temora                     DNS
 -- Kaitlin Tattersall           Camden                     DNS
 -- Sarah-anne Koot              Cherrybrook                DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 275  Boys U14 - Long Jump
===============================================================
       State: S 6.52m  17/03/1996  Stephen Jacenko, Balmain    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Liam Hayes                   Hills District           5.84m
  2 Taylan Weissel               Hills District           5.58m
  3 Joshua Cetinic               Hills District           5.55m
  4 Jesse Masters                Terrigal/Wamberal        5.23m
  5 Lincoln Henry                Coffs Coast              5.21m
  6 Joshua Smith                 Ryde                     5.21m
  7 Luca de Burnay  Thompson     Hawkesbury City          5.08m
  8 Hayden Waters                Westlakes                4.93m
  9 Christopher Moala            Ryde                     4.93m
 10 Brayden Brook                Campbelltown             4.92m
 11 Cameron Tizzard              Manly Warringah          4.89m
 12 Cadel Holmes                 Northern Suburbs         4.84m
 13 Finn Miller                  Campbelltown             4.84m
 14 Alexander Facchin            Port Hacking             4.78m
 15 Ethan Mackie                 Glenbrook                4.72m
 16 William Manning              Cardiff & District       4.71m
 17 Cooper Morrison              Wollongong City          4.65m
 18 Oliver Szymanski             Woy Woy Peninsula        4.47m
 19 Max Watson                   Manly Warringah          4.05m
 -- Harry Ryman                  Gunnedah                    ND
 -- Jameson Elliott              Kooringal Wagga            DNS
 -- Aiden Wright                 Ryde                       DNS
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS
 -- Will Morris                  Glenbrook                  DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 118  Girls U14 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.87m  18/03/2017  Tomysha Clark, Port Hacking 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          5.09m
  2 Zara Nicholas                Springwood               5.07m
  3 Demi Karipidis               Wyong                    5.05m
  4 Catherine Mikan              Northern Suburbs         5.03m
  5 Dixie Conlon                 Raymond Terrace          4.84m
  6 Alessandra Rounsley          Manly Warringah          4.83m
  7 Katie Smith                  Ballina                  4.81m
  8 Josie Khoo                   South Eastern            4.78m
  9 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         4.76m
 10 Claudia Cox                  South Eastern            4.66m
 11 Lani Khiroya                 Nth Rocks Carlin         4.64m
 12 Gypsy Plummer                Camden                   4.53m
 13 Tanisha Kumar                Hills District           4.47m
 14 Rekha Levine                 Canterbury               4.46m
 15 Natasha Moretti              Lismore                  4.45m
 16 Allira Houston Gee           Wollongong City          4.37m
 17 Lilli Kandel                 Werrington               4.30m
 18 Jasmine Wheeler              St Georges Basin         4.20m
 19 Indiana Miles                Camden                   4.14m
 -- Mila Burdett                 Nth Rocks Carlin           DNS
 -- Ava Ross                     Kotara South               DNS
 -- Eliette Millecamps           Eastern Suburbs            DNS
 -- Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin           DNS
 -- Isabella Longley             Northern Suburbs           DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 137  Boys U13 - Long Jump
===============================================================
       State: S 6.11m  19/03/2006  Kurt Jenner, Mt Pritchard   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jack Proudford               Hills District           5.18m
  2 Joel Moresi                  Cherrybrook              5.17m
  3 Jude Lumley                  Northern Suburbs         5.04m
  4 Kai Zhe Tan                  Northern Suburbs         4.94m
  5 Ratu Viliame Lewanavanua     Nth Rocks Carlin         4.92m
  6 Koben Best                   Prestons Robins          4.89m
  7 Hayden Palmer                Mingara Athletics        4.77m
  8 Ashwin Ramaswamy             Hills District           4.73m
  9 Travis Sagovac               Springwood               4.61m
 10 Riley Edwards                Dubbo                    4.55m
 11 Otis Rawnsley                Inner West               4.46m
 12 Samuel Price                 Cherrybrook              4.44m
 13 Joel Daily                   Mosman                   4.44m
 14 William Cetinic              Hills District           4.42m
 15 Keiran Siemionow             Prestons Robins          4.41m
 16 Zac Blyth                    Westlakes                4.33m
 17 Lucas Hayden                 Lismore                  4.32m
 18 Spencer Bowerman             Canterbury               4.24m
 19 Brayden Thompson             Hills District           4.17m
 20 Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai              4.15m
 21 Hunter Bright                Wollongong City          4.00m
 22 Cade Van Ewk-Campbell        Taree                    3.99m
 -- Jack Johanson                Wollongong City            DNS
 -- Alexander Jang               Eastern Suburbs            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 105  Girls U13 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.58m  16/03/2019  Delta Amidzovski, Wollongong
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Maiya Hewitt                 Kiama                    4.76m
  2 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              4.66m
  3 Sofia Ehnbom                 Manly Warringah          4.62m
  4 Madhu Mahen                  Wollongong City          4.62m
  5 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            4.49m
  6 Laura Chudleigh              Forbes                   4.47m
  7 Caitlyn Martin               Winston Hills            4.46m
  8 Mara McGavern                Newcastle City           4.46m
  9 Dana Gonzalez                Wyong                    4.41m
 10 Elanur Kadayifci             Hills District           4.37m
 11 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             4.28m
 12 Olivia Achike                Ku-Ring-Gai              4.26m
 13 Lisara Seneviratne           Parramatta               4.24m
 14 Kyrah McMahon                Northern Districts       4.19m
 15 Marlee Tagliapietra          Griffith & District      4.15m
 16 Sophie Durheim               Cherrybrook              4.11m
 17 Lara Tindall                 Camden                   3.98m
 18 Tahlee Kostanti              Port Hacking             3.79m
 19 Amber Hundle                 Woolgoolga               3.74m
 20 La'kya Jai White             Woolgoolga               3.71m
 20 Lucy Bennett                 Bathurst & District      3.71m
 -- Indii Bower                  Campbelltown               DNS
 -- Isabel Morgan                A.N.L                      DNS
 -- Aileesha Oudshoorn           Port Stephens              DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 138  Boys U12 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.86m  17/03/1996  Michael Doggett, Lithgow    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Alexander Benforte           Rouse Hill Rams          4.77m
  2 Brock Lampret                Port Hacking             4.77m
  3 Josef Sikora                 South Eastern            4.66m
  4 Edward Godfrey               Mosman                   4.61m
  5 William Curtin               Bathurst & District      4.60m
  6 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          4.54m
  7 Eamon Gallard                Cardiff & District       4.47m
  8 Oliver Tamblyn               Kempsey                  4.39m
  9 Akeem Kabba                  Holroyd                  4.38m
 10 Rowan Joslin                 Nth Rocks Carlin         4.34m
 11 Ben Wichgers                 Sutherland               4.34m
 12 Hudson Keeping               Nth Rocks Carlin         4.31m
 13 Jackson Evans                Kurrajong Bilpin         4.29m
 14 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         4.25m
 15 Cohen Mancer                 Glenbrook                4.25m
 16 Nash Wynne                   Dubbo                    4.23m
 17 Noah Kemp                    Hawkesbury City          4.18m
 18 Lenox Sutton-Sinapati        Grafton                  4.15m
 19 Tyson Verriere               Springwood               4.10m
 20 Ruben Wiencke                Temora                   4.07m
 21 Byron Borchert               Manly Warringah          3.85m
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS
 -- Stephen Alfano               Kiama                      DNS
 -- Lucas Aholahi                Girraween                  DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 316W  Girls U12 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.42m  16/03/1986  Tracy Blackburn, Kurri Kurri
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Casey Pendleton-Cherry       Sutherland               4.74m
  2 Beyza Sevdimbas              Hills District           4.68m
  3 Allegra Little               Port Hacking             4.58m
  4 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              4.46m
  5 Amarli Robinson              Shoalhaven               4.43m
  6 Ishanvi Tiwari               Hills District           4.41m
  7 Mary Dal Broi                Griffith & District      4.38m
  8 Tamara Davies                Hawkesbury City          4.22m
  9 Ella Morrison                Wallsend Rsl             4.18m
 10 Tea McDrury                  South Eastern            4.17m
 11 Ruby Clayton                 Tamworth                 4.11m
 12 Jade Strahl                  Port Hacking             4.08m
 13 Sophia Kehoe                 South Eastern            4.05m
 14 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          4.05m
 15 Jada Taylor                  Ku-Ring-Gai              4.03m
 16 Maya Bower                   Campbelltown             4.01m
 17 Gabriella Bentham-Mudie      Glenbrook                3.99m
 18 Nisini Rajapaksha Mudiya     Cherrybrook              3.96m
 19 Ruby Brochtrup               Aberdeen                 3.95m
 20 Miricah Murdoch              Illawong                 3.94m
 21 Liesel Walsh                 Hornsby                  3.74m
 22 Charlee Adamson              Gunnedah                 3.61m
 23 Cleo McLaughlin              Kurrajong Bilpin         3.33m
 -- Tahlia Tabone                Camden                     DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 302  Boys U11 - Long Jump
================================================================
       State: S 5.34m  7/02/1987   Craig Woodroff, Manly Warring
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Harvey Todd                  Eastern Suburbs          5.00m 
  2 Harlan Stewart               Maitland                 4.80m 
  3 Alexander Song               Nth Rocks Carlin         4.60m 
  4 Temana Searle                Kiama                    4.43m 
  5 Connor Wirth                 Sutherland               4.40m 
  6 Kobi Ryan                    Cessnock                 4.29m 
  7 James Atkins                 Manly Warringah          4.26m 
  8 Aaron Finnerty               Prestons Robins          4.23m 
  9 James MacGillivray           Eastern Suburbs          4.20m 
 10 Parker Ball                  Manly Warringah          4.17m 
 11 Blake Noble                  Helensburgh              4.11m 
 12 Isaac Reko                   Bowral                   3.92m 
 13 Henry Smith                  Manly Warringah          3.90m 
 14 Jay Burn                     Canowindra               3.90m 
 15 Jake Cross-Felstead          Tamworth                 3.80m 
 16 Caleb Ritchie                Glenbrook                3.82m 
 17 Liam Martin                  Ryde                     3.69m 
 18 Blake Spencer                Rouse Hill Rams          3.62m 
 19 Calen Tadich                 Greystanes               3.62m 
 20 Callum Tait                  Grafton                  3.51m 
 21 Oliver Trowell               Manly Warringah          3.48m 
 22 Cohen Burville               The Ponds                3.43m 
 -- Hugo Clarke                  Eastern Suburbs            DNS 
 -- James Mikan                  Northern Suburbs           DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 301  Girls U11 - Long Jump
================================================================
       State: S 4.97m  20/03/2011  Chyna Tavai-Williams, Banksto
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Sophie Howson                Wollongong City          4.42m 
  2 Ava Cetinic                  Hills District           4.32m 
  3 Hannah Lambert               Nth Rocks Carlin         4.26m 
  4 Olivia Kehoe                 South Eastern            4.23m 
  5 Isla Croft                   Macquarie Hunter         4.19m 
  6 Annah Bratton                Northern Suburbs         4.12m 
  7 Sienna Jackson               Hills District           4.10m 
  8 Olivia Bailey                Kooringal Wagga          4.08m 
  9 Emerson Spence               Sutherland               4.04m 
 10 Olivia Loring                Parramatta               3.97m 
 11 Kari Croxford                Macquarie Hunter         3.95m 
 12 Sadie Rayment                Sutherland               3.92m 
 13 Ayla Kowalczyk               Ballina                  3.88m 
 14 Alina Meers                  South Eastern            3.87m 
 15 Demi Spiteri                 Smithfield               3.83m 
 15 Piper O'Sullivan             Manly Warringah          3.83m 
 17 Isabelle Crane               Glenbrook                3.67m 
 18 Maddison McWilliams          Albion Park              3.63m 
 19 Charli Butler                Glenbrook                3.62m 
 20 Chloe Williams               Werrington               3.62m 
 21 Ruby McGarity                Helensburgh              3.47m 
 -- Evanjaline McGoon            Campbelltown               DNS 
 -- Alexandra Dogan              Lismore                    DNS 
 -- Pippa Burke                  Cherrybrook                DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 104  Boys U10 - Long Jump
===============================================================
       State: S 5.17m  16/03/1980  Martin Moore, Bathurst      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Riley Death                  Illawong                 4.64m
  2 Jardii Ikamui                Kings Langley            4.37m
  3 Isaac Robinson               Manly Warringah          4.27m
  4 Daniel Pulfer                Ryde                     4.17m
  5 Toby Creelman                Manly Warringah          4.06m
  6 Nate Schofield               Kooringal Wagga          4.01m
  7 Rocky Bolton                 Eastern Suburbs          3.99m
  8 Knox Gordon                  Sutherland               3.98m
  9 Cameron Batey                Hills District           3.97m
 10 Taj Biddlecombe              Manly Warringah          3.95m
 11 Jayden Chong                 Northern Suburbs         3.92m
 12 Duke Lampret                 Port Hacking             3.91m
 13 Victor Ogbonna               Girraween                3.85m
 14 Tyrese-Lloyd Owusu           Inner West               3.84m
 15 James Russell                Balmain                  3.83m
 16 Maayon Sudarshan             Girraween                3.80m
 17 Oliver Walters               Port Macquarie           3.77m
 18 Tynan Mackney                Port Macquarie           3.76m
 19 Anderson McMahon             Forbes                   3.71m
 20 Elijah Devery                Springwood               3.70m
 21 Lachlan Bradshaw             Penrith                  3.62m
 22 William Mauger               Bowral                   3.55m
 -- Dane Horne                   Mingara Athletics          DNS
 -- Jarvis Palmer                A.N.L                      DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 132  Girls U10 - Long Jump
===============================================================
       State: S 4.75m  24/03/1991  Rosemary Hayward, Wyong     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              4.42m
  2 Capri Vincent                Eastern Suburbs          4.20m
  3 Maddie Burge                 Northern Suburbs         4.12m
  4 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             4.06m
  5 Alyssa McDrury               South Eastern            4.05m
  6 Halle Bostick                Helensburgh              3.93m
  7 Grace McCrone                Temora                   3.91m
  8 Eliette Munn-Power           Woolgoolga               3.83m
  9 Savannah Cox                 Hills District           3.78m
 10 Spandala Yiadom              Bankstown Aths           3.75m
 11 Ella McDonald                Forster Tuncurry         3.69m
 12 Madison Tabrett              Cherrybrook              3.68m
 13 Elaina Cook                  Port Hacking             3.63m
 14 Bonnie Venner                Orange                   3.60m
 15 Felicity Denko               Raymond Terrace          3.58m
 16 Emily Halim                  Randwick Botany          3.56m
 17 Justice Sugumaran            Winston Hills            3.48m
 18 Charlotte Morris             Werrington               3.44m
 19 Chelsea Wright               Werrington               3.37m
 20 Lorelei Gerathy              Northern Illawarra       3.36m
 21 Alice Williams               Parkes                   3.34m
 22 Tahlia Chapman               Hawkesbury City          3.24m
 23 Elanor Scott                 Camden                   3.12m
 -- Paige Matthews               Raymond Terrace            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 315  Boys U9 - Long Jump
===============================================================
       State: S 4.71m  24/03/1991  Grant Buchanan, Illawong    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          4.00m
  2 Anson Vella                  Sutherland               3.90m
  3 Noah Van Dyk                 Sutherland               3.89m
  4 Pauliasi Lago                Wollongong City          3.86m
  5 Woojin Son                   Eschol Park              3.83m
  6 Riley Sandstrom              Shoalhaven               3.82m
  7 Jeffrey Chong                Nth Rocks Carlin         3.69m
  8 Lucas Gill-Gomes             Albion Park              3.64m
  9 Heath Towers                 Manly Warringah          3.61m
 10 Cooper Newman                Mingara Athletics        3.60m
 11 Theo Lyons                   Newcastle City           3.59m
 12 Nate Butcher                 Coffs Coast              3.58m
 13 Jett Dennis                  Illawong                 3.56m
 14 Louis Csirszka               Hills District           3.54m
 15 Edward Sharp                 Mosman                   3.51m
 16 Phoenix Simon                Smithfield               3.50m
 17 Koen Beale                   Penrith                  3.33m
 18 Thomas Beecham               Balmain                  3.32m
 19 Thomas Pendleton             Randwick Botany          3.30m
 20 Noah Giles                   Kurrajong Bilpin         3.27m
 21 Levi Holden                  Emu Plains               3.20m
 22 Andrew Hammond               Dubbo                    3.20m
 23 Josh Jefffrey                Gunnedah                 3.07m
 -- Henry Ellis                  Eastern Suburbs            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 270  Girls U9 - Long Jump
===============================================================
       State: S 4.42m  16/03/1985  Selina Dundas, Armidale     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Rani Batchelor               Balmain                  3.46m
  2 Aaliah Gaudiosi              Wollongong City          3.45m
  3 Maddison Thomas              Hills District           3.44m
  4 Amity Batchler               Manly Warringah          3.38m
  5 Ayla York                    Albion Park              3.38m
  6 Evalyn Norris                St Georges Basin         3.27m
  7 Aliyah Abou-Mahmoud          Smithfield               3.25m
  8 Lyla Sofiak                  Hills District           3.22m
  9 Haven Puapua                 Prospect                 3.21m
 10 Zoe Rudolph                  Ku-Ring-Gai              3.20m
 11 Amelie Bartlett              Mosman                   3.19m
 11 Rain Ross                    Wyong                    3.19m
 13 Matilda Watts                Colyton St Clair         3.14m
 14 Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai              3.11m
 15 Alanna Thornton              Penrith                  3.05m
 16 Lyla Woodlock                Grafton                  3.04m
 17 Eva Luximon                  Campbelltown             3.01m
 18 Mia Gamble                   Dubbo                    2.99m
 19 Pippa Thomas                 Corowa                   2.87m
 20 Mila Stringer                Kotara South             2.86m
 21 Sienna Verriere              Springwood               2.92m
 22 Chloe Pun                    Port Hacking             2.72m

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 102  Boys U17 - High Jump (S/H 1.40m)
===============================================================
       State: S 2.10m  20/03/2010  Brandon Starc, Parramatta   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Brendan Mannasz              Ryde                     1.93m
  2 Ivan Prizmic                 Manly Warringah          1.91m
  3 Uchenna Egbu                 Canterbury               1.87m
  4 Mitchell Hatfield            Manly Warringah          1.83m
  5 Keegan Whitten               Wollongong City          1.75m
  6 Joshua Iofrida               Bankstown Aths           1.75m
  7 Liam Halloran                Wollongong City          1.70m
  8 Luke Moran                   Smithfield               1.70m
  9 William Scanes               Thornton                 1.70m
 10 Tsar Mandavy                 St Georges Basin         1.70m
 11 Caleb Torrisheba             Quakers Hill             1.70m
 12 Mitchell Waller              Helensburgh              1.65m
 13 Lucas Hamill                 Manly Warringah          1.60m
 14 Keegan Willis                Orange                   1.60m
 15 Bohdi Wain                   Coffs Coast              1.55m
 16 Liam Murphy                  Glenbrook                1.55m
 -- Anthony Valenta              Sutherland                  NH
 -- Lav Banjac                   Hills District              NH
 -- Roy Stevenson                Port Macquarie             DNS
 -- Jeremy Plummer               Ryde                       DNS
 -- Kieran Fung                  Randwick Botany            DNS
 -- Cody Hancock                 Raymond Terrace            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 309  Girls U17 - High Jump (S/H 1.35m)
===============================================================
       State: S 1.84m  21/03/2010  Emily Crutcher, Grenfell    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Emily Malakovski             Prestons Robins          1.70m
  2 Vanessa Apel                 Winston Hills            1.64m
  3 Holly Ramsey                 Helensburgh              1.62m
  4 Alana Pokorny                Sutherland               1.60m
  4 Viktorija Calusic            Cherrybrook              1.60m
  6 Kate Argall                  Helensburgh              1.60m
  7 Sophie Urane                 Edgeworth                1.55m
  8 Helena Macarthur             Balmain                  1.55m
  8 Talia Kupceric               Manly Warringah          1.55m
 10 Shayla Gleeson               Northern Districts       1.55m
 11 Flynn Smith                  Inner West               1.50m
 12 Chloe Krklinski              Parramatta               1.45m
 13 Mali Graham                  Kurrajong Bilpin         1.45m
 -- Chaela-Lee Falls             Greystanes                  NH
 -- Jasynta Lampret              Port Hacking               DNS
 -- Charlie Hallam               Sutherland                 DNS
 -- Makayla Saunders             Harrington                 DNS
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS
 -- Hayley Corderoy              Mingara Athletics          DNS
 -- Eliza Smith                  Wauchope                   DNS
 -- Sophie Hanna                 Manly Warringah            DNS
 -- Olivia Dimech                Hawkesbury City            DNS
 -- Olivia Davis                 Shoalhaven                 DNS
 -- Jasmine Burke                Finley                     DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 310  Boys U15 - High Jump (S/H 1.35m)
================================================================
       State: S 2.06m  18/03/2000  James Watson, Manly Warringah
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Kurt Michael                 Port Hacking             1.85m 
  2 Lian Anagnostopoulos         Balmain                  1.74m 
  3 Ryan Wen                     Girraween                1.72m 
  4 Sam Hildebrandt              Manly Warringah          1.65m 
  4 Mackay Jones                 Albion Park              1.65m 
  4 Luke Vrataric                Blacktown                1.65m 
  7 Ryan Wells                   Lithgow                  1.65m 
  8 Logan Shepherd               Northern Districts       1.65m 
  9 Jake Bender                  Illawong                 1.65m 
 10 Owen Chandler                Ryde                     1.60m 
 11 Kye Hinchcliff               Macquarie Hunter         1.60m 
 11 Nate Gill                    Riverstone               1.60m 
 11 Lachlan Manning              Cardiff & District       1.60m 
 14 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           1.60m 
 15 Aryan Ryan                   Winston Hills            1.60m 
 15 William Tait                 Grafton                  1.60m 
 17 Braeden Cansdale             Cherrybrook              1.55m 
 18 Riley Morrissey              Coffs Coast              1.55m 
 19 Parker Bohman                Hills District           1.55m 
 19 Lachlan Harkness             Prestons Robins          1.55m 
 -- Jaykay Rauqe                 Ryde                       DNS 
 -- Bailey Marr                  Orange                     DNS 
 -- Joshua Ottaviano             Randwick Botany            DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 103  Girls U15 - High Jump (S/H 1.30m)
===============================================================
       State: S 1.80m  16/03/2008  Amy Pejkovic, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Izobelle Louison-Roe         Port Hacking             1.73m
  2 Olivia Moresi                Cherrybrook              1.64m
  3 Catrine Atherton             Manly Warringah          1.60m
  4 Isabella Sawyer              Tamworth                 1.60m
  5 Summer Baigent               Mingara Athletics        1.50m
  6 Ruby Perkins                 Northern Suburbs         1.50m
  7 Amaia Wain                   Coffs Coast              1.45m
  8 Gemma Hanley                 Sutherland               1.45m
  9 Sarah Lovell                 Ku-Ring-Gai              1.45m
  9 Louise Lovell                Ku-Ring-Gai              1.45m
 11 Abbie Andrews                Mingara Athletics        1.40m
 11 Lily Stewart                 Inner West               1.40m
 13 Angeline Codrington          Lismore                  1.35m
 14 Mikaylah Robinson            Camden                   1.35m
 15 Alyssa Gibbons               Werrington               1.35m
 16 Emily Nolan                  Rouse Hill Rams          1.30m
 17 Risa Dhinakaran              Girraween                1.30m
 -- Erin Heraghty                Manly Warringah             NH
 -- Jessica Dover                Deniliquin                  NH
 -- Ava Power                    Albion Park                DNS
 -- Holly Smith                  Balmain                    DNS
 -- Emily Bennett                Bathurst & District        DNS
 -- Lana Waddingham              Northern Districts         DNS
 -- Jaide Almeida                South Eastern              DNS
 -- Jessica Johnston             Ryde                       DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 126  Boys U14 - High Jump (S/H 1.35m)
===============================================================
       State: S 1.95m  20/03/1994  Justin Hathway, Tamworth    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Cadel Holmes                 Northern Suburbs         1.75m
  2 Cooper Wilson                Tamworth                 1.71m
  2 Lachlan Rice                 Canowindra               1.71m
  4 Cameron Tizzard              Manly Warringah          1.59m
  5 Zenith Duggal                Cherrybrook              1.55m
  5 Finn Kleij                   Katoomba                 1.55m
  7 Oliver Tsang                 Ryde                     1.50m
  8 William Manning              Cardiff & District       1.50m
  9 Alexander Powell             Rouse Hill Rams          1.50m
  9 Ethan Temelkovski            Northern Suburbs         1.50m
 11 Alex Margiotta               Rouse Hill Rams          1.50m
 12 Teddy Hampton                Cherrybrook              1.45m
 13 cillian miller               Hills District           1.45m
 14 Meet Joshi                   Girraween                1.45m
 15 Marcus Melfi                 Wollongong City          1.45m
 16 Drake Ayers                  Eschol Park              1.40m
 17 Flynn Ilet                   Randwick Botany          1.40m
 18 Joel Holbert                 Wauchope                 1.40m
 18 Oliver Szymanski             Woy Woy Peninsula        1.40m
 20 Max Murphy                   Port Hacking             1.40m
 21 Harry Jackson                Lake Illawarra           1.40m
 -- Liam Grant                   Winston Hills              DNS
 -- Luca de Burnay  Thompson     Hawkesbury City            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 295  Girls U14 - High Jump (S/H 1.30m)
===============================================================
       State: S 1.75m  19/03/2006  Mia McKinnon, Port Hacking  
       State: S 1.75m  18/03/2007  Amy Pejkovic, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          1.65m
  2 Niamh Mackenzie              Revesby Workers          1.54m
  3 Piper Todd                   Bankstown Aths           1.54m
  4 Andie Bevan                  Helensburgh              1.52m
  5 Tanisha Kumar                Hills District           1.50m
  6 Lani Khiroya                 Nth Rocks Carlin         1.45m
  7 Scarlett Sears               Bowral                   1.45m
  8 Zara Pawsey                  Ryde                     1.40m
  8 Annika Boys                  Northern Suburbs         1.40m
  8 Olivia Otsyula               Northern Illawarra       1.40m
  8 Jocelyn Blair                Orange                   1.40m
 12 Josie Khoo                   South Eastern            1.40m
 13 Grace Smith                  Wauchope                 1.40m
 14 Caitlin Evans                Narrabri                 1.40m
 15 Annaliese Stackpool          Port Hacking             1.40m
 15 Emily Knight                 Hills District           1.40m
 17 Isabella Stapleton           Eschol Park              1.40m
 18 Caitlin Scanes               Thornton                 1.35m
 19 Kristina Prizmic             Manly Warringah          1.30m
 -- Grace Dummett                Illawong                    NH
 -- Hannah Taylor                Port Macquarie              NH
 -- Elka Lee                     Lithgow                     NH
 -- Madison Marsh                Medowie                     NH
 -- Jessica Koussas              Ryde                        NH
 -- Le'ati Moefaauo              Smithfield                  NH

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 294  Boys U13 - High Jump (S/H 1.30m)
===============================================================
       State: S 1.81m  21/03/2010  Thibaut Potin, Illawong     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Joel Moresi                  Cherrybrook              1.63m
  2 Ratu Viliame Lewanavanua     Nth Rocks Carlin         1.61m
  3 Alberto Jordan               Manly Warringah          1.59m
  4 Thomas Loy                   Katoomba                 1.59m
  5 Myles Brooks                 Camden                   1.57m
  6 Brayden Thompson             Hills District           1.50m
  7 Alex Spadaro                 Prospect                 1.50m
  8 Chad Atkins                  Ballina                  1.50m
  9 Archie McKenzie              Balmain                  1.50m
 10 William Cetinic              Hills District           1.45m
 11 Daniel Benoliel              Mosman                   1.45m
 12 Ethan Morante                Raymond Terrace          1.45m
 13 Travis Sagovac               Springwood               1.45m
 14 Ambrose Feng                 Ryde                     1.40m
 15 Hayden Palmer                Mingara Athletics        1.35m
 16 Axel Steel                   Campbelltown             1.35m
 17 Luke Bechaz                  Leeton                   1.30m
 -- Aiden Alexander              Dubbo                       NH
 -- Daniel Cox                   Ryde                       DNS
 -- Kweller Happ                 Woolgoolga                 DNS
 -- Harry Wheatley               Wagga Wagga                DNS
 -- Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai                DNS
 -- Charlie Coutts               Eastern Suburbs            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 124  Girls U13 - High Jump (S/H 1.25m)
===============================================================
       State: S 1.80m  22/03/1987  Sonja Wennekes, Sutherland  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Audrey Khamphet Pearse       South Eastern            1.51m
  2 Caitlyn Martin               Winston Hills            1.49m
  3 Emily Benefiel               Wollongong City          1.49m
  4 Georgiana Giatsios           South Eastern            1.47m
  5 Holly Carr                   Revesby Workers          1.45m
  6 Ruby Ingall                  Kotara South             1.40m
  7 Taylor Hills                 Hills District           1.40m
  8 Maddison West                Port Macquarie           1.35m
  9 Sophie Durheim               Cherrybrook              1.35m
 10 Aileesha Oudshoorn           Port Stephens            1.35m
 10 Chenzi Mapp                  Eastern Suburbs          1.35m
 12 Indii Bower                  Campbelltown             1.35m
 13 Emilia Webb                  Ryde                     1.30m
 14 Maya Idriss                  Bankstown Aths           1.30m
 15 Lucia Barrington-Higgs       Eastern Suburbs          1.30m
 16 Lily Scahill                 Nth Rocks Carlin         1.30m
 17 Bella Delaney                Ballina                  1.25m
 17 Lucy Bennett                 Bathurst & District      1.25m
 19 Grace Stevens                Shoalhaven               1.25m
 -- Ruby Semaganda               Cherrybrook                 NH
 -- Almudena Akeng Saddler       Balmain                     NH
 -- Sophie Paton                 Springwood                 DNS
 -- Mia Robson                   Quakers Hill               DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 271  Boys U12 - High Jump (S/H 1.25m)
===============================================================
       State: S 1.72m  21/03/2009  Thibaut Potin, Illawong     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Davin Yap                    Northern Suburbs         1.55m
  2 Nash Wynne                   Dubbo                    1.44m
  3 Edward Godfrey               Mosman                   1.42m
  4 Noah Kemp                    Hawkesbury City          1.40m
  5 Henry O'Neil                 Nth Rocks Carlin         1.35m
  6 Lachlan Albert               Hills District           1.35m
  7 Tobias Gray                  Terrigal/Wamberal        1.35m
  8 Mahley Louison-Roe           Port Hacking             1.30m
  8 Benjamin Field               Kooringal Wagga          1.30m
 10 Benjamin Alorati             Balmain                  1.30m
 11 Brodie Harkness              Prestons Robins          1.25m
 12 Ryan Johnson                 Tamworth                 1.25m
 12 Max McPherson                Ku-Ring-Gai              1.25m
 12 Brody Watson                 Colyton St Clair         1.25m
 -- Oliver Watson                Balmain                     NH
 -- Bradley Higgins              Gloucester                  NH
 -- Ethan Jauncey                Manly Warringah             NH
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS
 -- Langdon Buckland             Orange                     DNS
 -- Stephen Alfano               Kiama                      DNS
 -- Selcan Baranli               Cabra Vale/Fair            DNS
 -- Eamon Gallard                Cardiff & District         DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 143  Girls U12 - High Jump (S/H 1.20m)
===============================================================
       State: S 1.65m  20/03/2015  Tomysha Clark, Port Hacking 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Olivia Scott-Rogers          Hills District           1.48m
  2 Denbigh Lewis                Wollongong City          1.42m
  3 Charlee Adamson              Gunnedah                 1.35m
  4 Ishanvi Tiwari               Hills District           1.35m
  5 Katherine Furno              Winston Hills            1.35m
  6 Annabel Srbinovski           Sutherland               1.35m
  7 Sophia Kehoe                 South Eastern            1.35m
  8 Sanja Peric                  Randwick Botany          1.35m
  9 Isabel O'Connell             Tamworth                 1.30m
 10 Daniela Coggan               Randwick Botany          1.30m
 11 Pearl Stravoskoufis          Bowral                   1.25m
 12 Kara Tobey                   Terrigal/Wamberal        1.25m
 13 Ruby Brochtrup               Aberdeen                 1.25m
 13 Hayley Loreto-Dicks          Ku-Ring-Gai              1.25m
 15 Summer Paki                  Hills District           1.25m
 16 Ava Grant                    Ku-Ring-Gai              1.25m

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 272  Boys U11 - High Jump (S/H 1.15m)
===============================================================
       State: S 1.63m  17/03/1996  John Thornell, Green Valley 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Kyan Seale                   Northern Suburbs         1.48m
  2 Taine Katalinic              Winston Hills            1.38m
  3 Ethan Hilton                 Wagga Wagga              1.36m
  4 Isaac Reko                   Bowral                   1.34m
  5 Sonny O'Brien                Wollongong City          1.32m
  6 Maximilian Nemeth            Mosman                   1.30m
  7 Byron Rosier                 Bathurst & District      1.25m
  8 Malekai Dixon                Edgeworth                1.25m
  9 Max Bealby                   Northern Suburbs         1.25m
  9 Cooper Manser                Gosford                  1.25m
 11 Ned Francis                  Winston Hills            1.20m
 12 Caleb Ritchie                Glenbrook                1.20m
 13 Harrison Skinner             Camden                   1.20m
 14 Lincoln O'Brien              Stockton                 1.20m
 14 Peini Ika                    Doonside                 1.20m
 14 Callum Tait                  Grafton                  1.20m
 17 Aston Tompsett               Port Hacking             1.20m
 18 Frederick Walker             Cardiff & District       1.15m
 19 Flynn McGovern               Wauchope                 1.15m
 19 Miles Elliott                Balmain                  1.15m
 19 Josh Nguyen                  Ku-Ring-Gai              1.15m
 -- Noah Satchithananthan        Ku-Ring-Gai                 NH
 -- Khalil Ogle                  Canterbury                 DNS
 -- Fraser Buckley               Camden                     DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 142  Girls U11 - High Jump (S/H 1.10m)
===============================================================
       State: S 1.55m  22/03/2014  Tomysha Clark, Port Hacking 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ava Cetinic                  Hills District           1.46m
  2 Hannah Lambert               Nth Rocks Carlin         1.39m
  3 Emily Lousick                Dubbo                    1.35m
  4 Taylor Verdon                Canterbury               1.35m
  5 Drew Cooney                  Bowral                   1.35m
  6 Mimi Tolnay                  South Eastern            1.30m
  7 Emily Scanes                 Thornton                 1.30m
  8 Emerson Spence               Sutherland               1.25m
  9 Annah Bratton                Northern Suburbs         1.25m
 10 Eisla Scully                 Balmain                  1.25m
 10 Olivia Kehoe                 South Eastern            1.25m
 12 Ane Pretorius                Wollongong City          1.25m
 13 Jayde Hartup                 Sutherland               1.20m
 13 Leila Carr                   Revesby Workers          1.20m
 15 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          1.20m
 16 Stella Du Plessis            Ballina                  1.15m
 16 Kaila Stringer               Kotara South             1.15m
 18 Alina Meers                  South Eastern            1.15m
 19 Ruby Holmes                  Port Macquarie           1.15m
 20 Wendy Gaya                   The Ponds                1.10m
 20 Evelyn Marr                  Orange                   1.10m
 22 Violet Finn                  Camden                   1.10m
 22 Lyla Grech                   Eschol Park              1.10m
 -- Chloe Macken                 Sutherland                  NH

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 296W  Boys U10 - High Jump (S/H 1.05m)
================================================================
       State: S 1.45m  16/03/2019  Cadel Holmes, Northern Suburb
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Duke Lampret                 Port Hacking             1.32m 
  2 Dane Horne                   Mingara Athletics        1.29m 
  3 Riley Death                  Illawong                 1.27m 
  4 Ngong Deng                   Blacktown                1.25m 
  5 Oliver Mathews               Corowa                   1.25m 
  6 Conor Clune                  Glenbrook                1.25m 
  7 Clayton Gregory              Penrith                  1.20m 
  8 Cohen Keeping                Nth Rocks Carlin         1.15m 
  8 Liam Van Eck                 Quakers Hill             1.15m 
 10 Sebastian Thomas             Port Macquarie           1.15m 
 11 William Mauger               Bowral                   1.15m 
 12 Lachlan Bradshaw             Penrith                  1.15m 
 13 Zenon Zielinski - Willia     Northern Suburbs         1.15m 
 14 Harlen Danks                 Ryde                     1.10m 
 14 Ryan Maher                   Cherrybrook              1.10m 
 14 Reuben Bennett               Eschol Park              1.10m 
 14 Cooper Wilson                Northern Suburbs         1.10m 
 14 Josh Spinks                  Gunnedah                 1.10m 
 19 Toby Creelman                Manly Warringah          1.10m 
 20 Anderson McMahon             Forbes                   1.05m 
 -- Liam Banks                   Riverstone                  NH 
 -- Oliver Walters               Port Macquarie             DNS 
 -- Harrison Corrigan            A.N.L                      DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 273W  Girls U10 - High Jump (S/H 1.00m)
===============================================================
       State: S 1.33m  18/02/2019  Mia Davis, St Georges Basin 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              1.23m
  2 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          1.23m
  3 Eliette Munn-Power           Woolgoolga               1.21m
  4 Ella McDonald                Forster Tuncurry         1.17m
  5 Grace McCrone                Temora                   1.10m
  5 Elaina Cook                  Port Hacking             1.10m
  5 Myarah Ahoy                  Armidale                 1.10m
  5 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             1.10m
  5 Grace Gadd                   Hills District           1.10m
  5 Bonnie Venner                Orange                   1.10m
 11 Jayda Isherwood              Winston Hills            1.10m
 12 Emily Perry                  Camden                   1.10m
 12 Felicity Denko               Raymond Terrace          1.10m
 14 Emma Knight                  Manly Warringah          1.10m
 15 Quinn Bombardiere            Rouse Hill Rams          1.10m
 16 Jade Bubb-Edwards            Campbelltown             1.05m
 16 Jasmine Corbett              Northern Illawarra       1.05m
 18 Lani Caragher                The Ponds                1.05m
 18 Harmony Satchithananthan     Ku-Ring-Gai              1.05m
 20 Nina Parkinson               Mosman                   1.05m
 21 Madison Coutts               South Eastern            1.05m
 21 Rylee Nair                   Sutherland               1.05m
 -- Erin Rutledge                Cowra                      DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 125W  Boys U9 - High Jump (S/H 0.95m)
===============================================================
       State: S 1.30m  17/02/2018  Joseph Ezekiel, Werrington  
       State: S 1.40m  21/03/2009  Harrison Brierley, Illawong 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Noah Van Dyk                 Sutherland               1.12m
  2 Mitchell McGregor            Ryde                     1.10m
  3 Mitchell Harris              Ku-Ring-Gai              1.05m
  3 Nate Butcher                 Coffs Coast              1.05m
  5 Isaac Jorgensen              Winston Hills            1.05m
  6 Riley Sandstrom              Shoalhaven               1.05m
  7 Josh Jefffrey                Gunnedah                 1.05m
  8 Tayem Reading                Winston Hills            1.00m
  8 Jensen Barrett               Northern Districts       1.00m
 10 Henry Ellis                  Eastern Suburbs          1.00m
 10 Flynn Rourke                 Finley                   1.00m
 10 Hamilton Kinneally           Glenbrook                1.00m
 13 Nicholas Sargent             Camden                   1.00m
 14 Stirling Donaldson           Balmain                  0.95m
 -- Cameron Manning              Cardiff & District          NH
 -- Izayah Davies                Kotara South                NH
 -- Daniel Hanuska               Ku-Ring-Gai                DNS
 -- Tyler Mat                    Port Macquarie             DNS
 -- Lewis McNaughtan             Manly Warringah            DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 101W  Girls U9 - High Jump (S/H 0.90m)
===============================================================
       State: S 1.19m  17/02/2018  Mikaylah Robinson, Camden   
       State: S 1.19m  24/03/2019  Mariah Photi, Illawong      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Zeldi Cilliers               Port Hacking             1.07m
  2 Charlotte Harper             Eschol Park              1.05m
  3 Isabelle Welch               Macquarie Hunter         1.05m
  4 Zoe Rudolph                  Ku-Ring-Gai              1.00m
  5 Amity Batchler               Manly Warringah          1.00m
  6 Eloise Knorr                 Manly Warringah          1.00m
  7 Imogen Connell               Cherrybrook              1.00m
  8 Mia Ebejer                   Minchinbury              0.95m
  8 Harper Egglestone            Emu Plains               0.95m
  8 Shiloh Day                   Sutherland               0.95m
 11 Elsie Keating                Cardiff & District       0.95m
 11 Rani Batchelor               Balmain                  0.95m
 11 Arielle Burville             The Ponds                0.95m
 14 Keira Gill                   Riverstone               0.95m
 14 Brooklyn McWilliams          Albion Park              0.95m
 16 Piper Daley                  Nambucca & District      0.95m
 17 Azaylia Ahoy                 Armidale                 0.95m
 17 Indianna Elphick             Bowral                   0.95m
 19 Eliza Buckley                Camden                   0.90m
 20 Taylor Green                 Ku-Ring-Gai              0.90m
 20 Arianna Calavrias            St George                0.90m
 20 Georgia Dougalas             Leeton                   0.90m
 -- Phoebe Hemming               Bathurst & District        DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 225W  Boys U17 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 5:56.11  23/03/2014  Tyler Jones, Wyong        
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Grady Platt                  A.N.L                  6:26.75
  2 Liam Spamer                  Cardiff & District     6:36.00
  3 Thomas Shannon               Cherrybrook            6:42.22
  4 Darcy Bell                   Kurrajong Bilpin       6:50.01
  5 Brendan Pospischil           Winston Hills          7:35.40
  6 Liam Murphy                  Glenbrook              8:30.91
  7 Zachary Schmidt              Balmain                9:28.21
 -- Ryan Bonham                  Macquarie Hunter           DNS
 -- Mark Walker                  Kooringal Wagga            DNS
 -- Jack Robson                  Hills District             DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 217W  Girls U17 - 1500m Walk
================================================================
       State: S 6:32.20  28/03/2021  Elizabeth McMillen, Manly W
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Tara Laytham                 Manly Warringah        7:02.79 
  2 Chelsea Roberts              Riverstone             7:10.40 
  3 Emma Thomas                  Parramatta             7:12.92 
  4 Aiva Pinches                 A.N.L                  7:14.13 
  5 Isabella Farrell             Prestons Robins        7:35.03 
  6 Ella Munroe                  Hills District         7:37.84 
  7 Alannah Hickson              Ku-Ring-Gai            8:12.96 
  8 Laelia Byatt                 Girraween              8:13.80 
  9 Mackenzie Best               Dapto                  8:13.82 
 10 Alejandra Blanco             Manly Warringah        8:26.12 
 11 Holly Kehoe                  Edgeworth              8:38.41 
 12 Chelsea Olbrich              Riverstone             8:49.77 
 13 Natalia Barone               Hills District         8:50.39 
 14 Chelsey Torrens              Winston Hills          8:55.39 
 15 Jacinta Neale                Prestons Robins        9:02.58 
 16 Amelia Crocker               Revesby Workers        9:11.77 
 17 Keira Watt                   St Georges Basin       9:32.26 
 -- Isabelle Nilon               Nth Rocks Carlin           DNF 
 -- Chloe Krklinski              Parramatta                 DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 220W  Boys U15 - 1500m Walk
================================================================
       State: S 5:48.10  22/03/1998  Douglas Connolly, Mt Druitt
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Isaac Beacroft               Quakers Hill           6:18.36 
  2 Myles Ashby                  Gosford                7:04.04 
  3 Brodie Spamer                Cardiff & District     7:35.93 
  4 Callum Cousins               Edgeworth              8:09.77 
  5 Aidan Pospischil             Winston Hills          8:35.74 
  6 Sohum Chaudhri               Girraween              8:45.68 
  7 Hugo Matthews                Nth Rocks Carlin       9:20.18 
  8 Joshua O'Neill               Eschol Park            9:21.58 
  9 Thomas Grady                 Glenbrook              9:27.07 
 -- Joel Byatt                   Girraween                  DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 222W  Girls U15 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:24.20  16/03/1997  Renee McAskill, Doonside  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Zoe Woods                    Ku-Ring-Gai            6:33.16
  2 Sienna Pitcher               Gosford                6:42.24
  3 Ciara Cassilles              Revesby Workers        7:13.81
  4 Brooke Newberry              Armidale               7:38.46
  5 Samantha Torrens             Winston Hills          7:46.80
  6 Jessey Bektas                Nepean                 8:09.88
  7 Lilah Norden                 Kiama                  8:13.31
  8 Abbey Bektas                 Nepean                 8:18.00
  9 Georgia Payne                Mingara Athletics      8:35.72
 10 Jessica Berechree            Glenbrook              8:41.43
 11 Gabriella Smart              Nth Rocks Carlin       9:26.02
 12 Isabella Vella               Warradale              9:36.54
 13 Kayleigh O'Donoghue          Port Hacking          10:02.79
 14 Matilda Cook                 Kooringal Wagga       10:03.88
 -- Summer Sivaraj               Ku-Ring-Gai                 DQ
 -- Kaileen Mumberson            Springwood                  DQ
 -- Chloe Lamb                   Manly Warringah            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 214W  Boys U14 - 1500m Walk
================================================================
       State: S 6:13.40  19/03/1995  Troy Sundstrom, Highlanders
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Dylan Allabush               Ku-Ring-Gai            7:12.17 
  2 Alex Sinnett                 Kurrajong Bilpin       7:28.32 
  3 Jad Nasser                   The Ponds              7:38.24 
  4 Sebastian Gonzalez           Balmain                7:39.73 
  5 Jethro Penn                  Cherrybrook            8:27.93 
  6 Sanderson Keyser             Parramatta             8:34.24 
  7 Thomas Varga-Strike          Quakers Hill           8:36.76 
  8 Jackson Day                  Cardiff & District     9:15.72 
  9 Parker Ivanovski             Lake Illawarra        11:04.14 
 -- Kane Robson                  Hills District             DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 212W  Girls U14 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:15.40  17/03/1996  Renee McAskill, Nepean    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Danelia Samuel               Winston Hills          7:45.03
  2 Madeline Platt               A.N.L                  8:08.97
  3 Matilda Olson                Quakers Hill           8:22.89
  4 Adelayde Baker               Woolgoolga             8:48.75
  5 Arika English                Dapto                  8:55.91
  6 Claire Giffney               Kings Langley          9:02.21
  7 Laura Corvalan Sotomayor     Girraween              9:35.32
  8 Morgan Simon                 Wollongong City        9:41.32
  9 Charisse Bell                Glenbrook              9:49.31
 10 Isabella Howle               Eschol Park            9:51.17
 11 Natarsha Mandavy             St Georges Basin      10:39.22
 12 Katherine Farrugia           Girraween             11:38.76
 -- Olive Gauci                  Glenbrook                   DQ
 -- Grace Beck                   Ku-Ring-Gai                 DQ
 -- Billie-Rose McDonnell        Balmain                     DQ

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 210W  Boys U13 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:30.40  28/03/1993  David Beacroft, Blacktown 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Aidan Kirk                   Eschol Park            8:27.85
  2 Jaxson Horton                Liverpool City         8:29.89
  3 Darcy Attwell                Dapto                  8:40.74
  4 Christopher Nilon            Nth Rocks Carlin       8:43.04
  5 Charbel Khoury               Revesby Workers        9:11.71
  6 Moses Wolfson                Ryde                  10:18.61
 -- Benjamin Proszenko           Ryde                        DQ
 -- Liam Bonham                  Macquarie Hunter           DNS
 -- Evan Watkins                 Eastlakes                  DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 207W  Girls U13 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:35.30  19/03/2006  Shannon Jennings, Nepean  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Matilda Webb                 Winston Hills          7:09.55
  2 Jessica Loring               Parramatta             7:11.81
  3 Maisie Mitchell              Kurrajong Bilpin       7:12.33
  4 Emma Hearnden                Cardiff & District     7:17.94
  5 Stella Pinches               A.N.L                  8:01.30
  6 Imogen Cochrane              Northern Districts     8:15.10
  7 Caetlin Ashby                Gosford                8:21.02
  8 Imogen McKenzie              Tamworth               8:26.82
  9 Madeleine Maxwell            Macquarie Hunter       8:51.49
 10 Khloie Wolf                  Campbelltown           9:07.08
 11 Tola Blicharska              Balmain                9:23.07
 12 Charlotte Rudd               Balmain                9:25.62
 13 Ruby Bryan                   Girraween              9:28.55
 14 Freya Moore                  Manly Warringah        9:40.33
 15 Tia Bachtis                  Emu Plains             9:58.33
 16 Amy Christie                 The Ponds             10:03.52
 17 Lily Scahill                 Nth Rocks Carlin      10:06.02
 18 Kaitlin Reed                 Werrington            10:07.81
 19 Elliana Henderson            Girraween             11:09.01
 -- Annabelle Yorke              Milton-Ulladulla            DQ

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 194W  Boys U12 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:45.20  19/03/2000  Luke Fitzgerald, Nepean   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Alexander Braendle           Northern Districts     7:53.71
  2 Lukas Hall                   Edgeworth              8:14.20
  3 Logan Cowling                Cardiff & District     8:28.89
  4 Rhys Chandler                Ryde                   9:03.05
  5 Adam Nasser                  The Ponds              9:10.30
  6 Miller Farrington            Wauchope               9:27.31
  7 Max Davoren                  South Eastern         10:48.64
 -- Cooper Findlay               Tallawong Park              DQ
 -- Joshua Falukner              Tallawong Park              DQ
 -- Frederick Jones              Eastern Suburbs             DQ

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 192W  Girls U12 - 1500m Walk
===============================================================
       State: S 6:38.70  20/03/1994  Renee McAskill, Nepean    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Sophie Polkinghorne          Nth Rocks Carlin       7:47.22
  2 Emma Hoskins                 Quakers Hill           7:53.65
  3 Madeleine Felice             Illawong               8:13.26
  4 Lilly Twigden                Liverpool City         8:41.80
  5 Abby Hunt                    Manly Warringah        8:44.77
  6 Brianna Webster              Eschol Park            9:02.65
  7 Isla Stewart                 Ku-Ring-Gai            9:04.47
  8 Indyana Campbell             Nepean                 9:09.41
  9 Daisha Gonzalez              Balmain                9:28.17
 10 Lexie Beacroft               Quakers Hill           9:34.53
 11 Tara Roche                   Hills District         9:42.02
 12 Ruby Penn                    Cherrybrook            9:56.33
 -- Ashleigh Farrugia            Girraween                   DQ
 -- Rory Nordenson               Manly Warringah             DQ
 -- Imogene Anderson             Wollongong City            DNS
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS
 -- Lily Horne                   Ku-Ring-Gai                DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 189W  Boys U11 - 1100m Walk
===============================================================
       State: S 5:05.80  21/03/1999  Luke Fitzgerald, Nepean   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Callum Martin                A.N.L                  5:34.50
  2 Mitchell McCarthy            Ryde                   5:34.53
  3 Jayden Calder                Riverstone             5:42.66
  4 Tyler Cousins                Edgeworth              5:43.13
  5 Michael Mathison             Port Hacking           5:51.07
  6 Patrick Waddington           Winston Hills          5:57.23
  7 Lucas Siemionow              Prestons Robins        5:59.53
  8 Darcy Waring                 Tallawong Park         6:18.00
  9 Lachlan Harris               Ku-Ring-Gai            6:27.70
 10 Michito Henderson            Wollongong City        6:36.77
 11 Sagan Jones                  Hills District         6:37.80
 12 Brock Doran                  Minchinbury            6:47.97
 13 Aiden Lawn                   Nepean                 7:17.72
 14 Harrison Kyme                Manly Warringah        7:20.43
 15 Morgan Vagg                  Lake Illawarra         7:42.30
 16 Noah Borlotti                South Eastern          7:43.61
 17 Aston Maclaine               Cherrybrook            7:44.48
 -- Samuel Dunn                  Kings Langley               DQ
 -- John Reville                 Northern Suburbs            DQ
 -- Adya Bhushan                 Girraween                  DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 187W  Girls U11 - 1100m Walk
===============================================================
       State: S 5:01.30  20/03/2005  Kini Chapple, Nepean      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Gemma Dixon                  Cherrybrook            5:27.97
  2 Erin Cassilles               Revesby Workers        5:36.65
  3 Demi Maddison                Cardiff & District     5:51.62
  4 Lily Brennan                 Manly Warringah        6:01.62
  5 Chloe Gasper                 Balmain                6:03.79
  6 Piper James                  Balmain                6:06.37
  7 Lilly Gasper                 Balmain                6:08.67
  8 Olivia Loring                Parramatta             6:12.93
  9 Nikki Hearnden               Cardiff & District     6:15.87
 10 Alexi Schoeman               Hills District         6:17.05
 11 Georgia Watson               Colyton St Clair       6:20.81
 12 Brooke Cross                 Illawong               6:32.69
 13 Madeline Kot                 Girraween              6:53.98
 14 Mikayla Day                  Cardiff & District     7:02.22
 15 Scarlett Bew                 Kurrajong Bilpin       7:22.10
 16 Ella-Rae McGregor            Albion Park            7:56.21
 17 Zanthia Neale                Prestons Robins        7:57.55
 18 Calai Dach                   Lake Illawarra         8:23.87
 -- Summer Hay                   Riverstone                  DQ
 -- Mai'ana Teal White           Woolgoolga                  DQ
 -- Cassidy Southwood            Hills District              DQ
 -- Willow Nuttal                Coffs Coast                DNS
 -- Maeve Nolan                  Winston Hills              DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 185W  Boys U10 - 1100m Walk
===============================================================
       State: S 5:01.70  22/03/1998  Luke Fitzgerald, Nepean   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ryan Volpato                 Balmain                5:55.30
  2 Charlton Maxwell             Macquarie Hunter       6:00.43
  3 Oliver Penn                  Cherrybrook            6:03.27
  4 Maxwell Penn                 Cherrybrook            6:04.05
  5 Jaxxon Woolsey               Lithgow                6:24.80
  6 Liam Forsyth                 Parramatta             6:40.37
  7 Charlie Shiel                Ryde                   6:47.45
  8 George Beaton                Manly Warringah        6:47.74
  9 Braxtyn Squires              Taree                  7:01.31
 10 Isaac Han                    Manly Warringah        7:05.06
 11 Daniel Cheers                Hills District         7:24.29
 12 Tyla Gibbons                 Lithgow                8:05.58
 13 Lachlan Boak                 Ku-Ring-Gai            8:06.80
 14 Joseph Curmi                 Girraween              8:39.19
 -- Sebastian Thomas             Port Macquarie             DNF
 -- Caine Platt                  A.N.L                       DQ
 -- Ashton Gardner               Edgeworth                   DQ
 -- Caelan Drysdale              Ku-Ring-Gai                 DQ
 -- Jackson Aiken                Parramatta                 DNS
 -- Oscar Bibby                  Port Hacking               DNS
 -- Aidan Dixon                  Hills District             DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 183W  Girls U10 - 1100m Walk
===============================================================
       State: S 5:21.20  21/03/2004  Kini Chapple, Nepean      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Gemma Hunt                   Manly Warringah        6:10.06
  2 Isla Berry                   Hills District         6:19.64
  3 Ivy Murray                   Riverstone             6:32.91
  4 Audrey Russell               Raymond Terrace        6:37.18
  5 Scarlett Newberry            Armidale               6:37.75
  6 Seville Pace                 Hills District         6:39.99
  7 Lauren Myhre Fox             Hills District         6:53.85
  8 Ruby Cygan                   Gunnedah               6:56.57
  9 Olivia Ferns                 Hills District         7:01.90
 10 Annalee Lemura               Balmain                7:04.19
 11 Jessinta McAnally            Illawong               7:06.35
 12 Jasmin Dedovic               Glenbrook              7:47.94
 13 Emerson Boatswain            Shoalhaven             8:26.94
 14 Mikayla Robinson             Girraween              8:45.39
 -- Macy Simpson                 Hills District              DQ
 -- Nila Ali                     Glenbrook                   DQ
 -- Georgia Williams             Blacktown                   DQ
 -- Gisele Jagurdzija            Blacktown                   DQ
 -- Nur Hannah Hewitt            Bankstown Aths              DQ
 -- Molly Miller                 Manly Warringah             DQ
 -- Teigan Dummer                Kooringal Wagga             DQ
 -- Ashleigh Mansell             Cherrybrook                DNS
 -- Alexis Keraghan              Hills District             DNS
 -- Sophia Arkhipova             Woy Woy Peninsula          DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 181W  Boys U9 - 700m Walk
================================================================
       State: S 3:15.36  20/03/2016  Peter Elliott, Quakers Hill
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Nate Appleyard               Winston Hills          3:22.27 
  2 Levi Martin                  A.N.L                  3:56.75 
  3 Kyahn Hyde                   Manly Warringah        4:23.68 
  4 Hugh Giffin                  Cherrybrook            4:36.81 
  5 Lachlan Shelly               Edgeworth              4:36.84 
  6 Edward Brennan               Manly Warringah        4:46.74 
  7 Riley Free                   Hills District         4:53.25 
  8 Liam Reville                 Northern Suburbs       5:05.40 
  9 Joshua McCredie              Ku-Ring-Gai            5:12.26 
 10 Beau Lynas                   Ku-Ring-Gai            5:14.17 
 11 Nathaniel Jeffrey            Balmain                5:14.29 
 12 Noah Dunn                    Kings Langley          5:26.23 
 13 Lucas Wells                  Penrith                5:42.84 
 -- Cian Guerin                  Manly Warringah             DQ 
 -- Ryan Maghaireh               Lake Illawarra              DQ 
 -- Joshua Waddington            Winston Hills               DQ 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 179W  Girls U9 - 700m Walk
===============================================================
       State: S 3:21.70  21/03/1999  Natasha Agius, Nepean     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Keira Gill                   Riverstone             3:39.54
  2 Caitlin Allum                Manly Warringah        3:54.66
  3 Felicity Rudd                Balmain                3:59.93
  4 Lara Penney                  Liverpool City         4:10.97
  5 Isla Banks                   Riverstone             4:15.88
  6 Esther Ashley                Macquarie Hunter       4:22.22
  7 Matilda Hay                  Riverstone             4:25.85
  8 Zahlia Ciftci                Quakers Hill           4:32.40
  9 Harlow Olson                 Quakers Hill           4:33.44
 10 Chloe Farrugia               Girraween              4:37.22
 11 Ellie Kennedy                Winston Hills          4:41.95
 12 Naya Nasser                  The Ponds              4:44.95
 13 Sophia Casamento             Port Hacking           4:50.70
 14 Skye Lawn                    Nepean                 4:52.74
 15 Evalyn Norris                St Georges Basin       4:53.86
 16 Crystal Coyte                Kurrajong Bilpin       5:11.15
 17 Layla Burbage                Shoalhaven             5:23.19
 -- Livia Muccino                Winston Hills               DQ
 -- Caitlin Butler               Manly Warringah             DQ
 -- Azaylia Ahoy                 Armidale                    DQ
 -- Layla Watkins                Eastlakes                  DNS
 -- Sienna Forrest               Coffs Coast                DNS
 -- Ruby Masters                 Hills District             DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 95W  Boys U17 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 7:47.39  7/02/2020   Daniel Kelly, Emu Plains  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jonathan Meaker              Canterbury             8:48.8h
  2 Ethan McKenzie               Northern Suburbs       9:04.9h
  3 Ryan Frykberg                Cherrybrook            9:09.3h
  4 Brendan Felice               Illawong               9:09.6h
  5 Oliver Ham                   Woy Woy Peninsula      9:28.5h
  6 Benjamin Lenarduzzi          Helensburgh            9:47.5h
  7 Samuel Waring                Hills District         9:49.8h
  8 Hadden Bennett               Orange                 9:51.7h
  9 Thomas Hills                 Hills District         9:53.8h
 10 Jake Evans                   Balmain               10:05.5h
 11 Thomas Shannon               Cherrybrook           10:06.3h
 12 Daniel Sheehan               Girraween             10:15.6h
 13 Matthew Westwood             Camden                10:31.4h
 14 Cooper Farrington            Wauchope              11:22.1h
 -- Grady Platt                  A.N.L                      DNF
 -- Syed Saad Mahmud             Cherrybrook                DNS
 -- Benjamin Harding             Macquarie Hunter           DNS
 -- William Zakis                Katoomba                   DNS
 -- Chester Wade                 Port Macquarie             DNS
 -- Benjamin Napier              Camden                     DNS
 -- Joel Solomon                 Manly Warringah            DNS
 -- Mohamad Hage                 Liverpool City             DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 90W  Girls U17 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 9:45.64  2/02/2019   Lauren Carey, St George   
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Georgia Phillips             Ryde                  10:34.11
  2 Ingrid Kingsmill             Manly Warringah       10:39.59
  3 Lucie Francis                Hills District        10:39.65
  4 Keira Bauer                  Port Hacking          10:40.33
  5 Monique Jakovljevic          Campbelltown          11:04.39
  6 Lillian Miller               Kotara South          11:11.94
  7 Niamh McMahon                Canterbury            11:25.53
  8 Catherine Richter            Hills District        11:26.79
  9 Taharna Reid                 Grafton               11:49.67
 10 Eloise Boys                  Northern Suburbs      12:11.17
 -- Hannah Jarvis                Kotara South               DNS
 -- Lauren Adams                 Glenbrook                  DNS
 -- Lillianne Samson             Kotara South               DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 88W  Boys U15 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 8:50.60  18/03/2006  Cameron Page, Gosford     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Isaac Beacroft               Quakers Hill           9:10.35
  2 Archie Daley                 Eastern Suburbs        9:16.64
  3 Joshua Ireland               Gosford                9:19.03
  4 Coen Morgan                  Maitland               9:23.42
  5 Idris Burkhardt              Cherrybrook            9:24.67
  6 Tyler Dogan                  Lismore                9:25.07
  7 Macleay Kesby                Albion Park            9:33.83
  8 Moses Fowler                 Albion Park            9:43.70
  9 Myles Ashby                  Gosford                9:53.17
 10 Abe Russell                  Maitland               9:54.78
 11 Matthew Nyman                Kotara South          10:01.61
 12 Jackson McClymont            Kotara South          10:11.78
 13 Lincoln Judge                Campbelltown          10:18.55
 14 Thomas Koro                  Cabra Vale/Fair       10:31.67
 15 Josh Reed                    Werrington            10:47.67
 16 Oscar Waring                 Tallawong Park        11:10.36
 17 Cameron Poole                Revesby Workers       11:15.65
 18 Nelesh Dey                   Prospect              11:19.02
 19 Campbell Wilson              Everley Park          11:28.94
 -- Ryan Wells                   Lithgow                    DNS
 -- Oliver White                 Manly Warringah            DNS
 -- Hamish McLaren               Shoalhaven                 DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 92W  Girls U15 - 3000m Run
================================================================
       State: S 9:43.02  18/03/2016  Emily Schneider, Sutherland
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula     10:18.99 
  2 Annabelle Miller             Kotara South          10:25.54 
  3 Rebecca Solomon              Manly Warringah       10:28.76 
  4 Angie Le Roux                Balmain               10:43.57 
  5 Lucy Schmidt                 Kotara South          10:51.91 
  6 Amelia Spence                Cardiff & District    11:00.94 
  7 Matilda Cole                 Kooringal Wagga       11:07.78 
  8 Phoebe Doran                 Kotara South          11:33.18 
  9 Summer Sivaraj               Ku-Ring-Gai           11:52.17 
 10 Caitlin Gurney               Cherrybrook           12:34.46 
 11 Ivy Pritchard                Armidale              12:45.54 
 -- Darcy Taaffe                 Merriwa                    DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 67W  Boys U14 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 9:13.83  21/03/2014  Harrison Wade, Ryde       
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Nate Ward                    Kotara South           9:30.32
  2 Kobe Stewart                 Bankstown Aths         9:45.57
  3 Ethan Mackie                 Glenbrook             10:34.97
  4 Cooper Foley                 Greystanes            10:53.27
  5 Owen Kenneally               Camden                10:59.92
  6 Lucas Wise                   Quakers Hill          11:19.91
  7 Lochlann Neilan              Hornsby               14:24.44
 -- Logan Dixon                  Glenbrook                  DNS
 -- Luke Woods                   Hornsby                    DNS
 -- Oliver Tondi                 Sutherland                 DNS
 -- Finn Kleij                   Katoomba                   DNS
 -- Jett Goddard                 Shoalhaven                 DNS
 -- Harrison McClusky            Gosford                    DNS
 -- Dylan Allabush               Ku-Ring-Gai                DNS
 -- Julian Smith                 Ryde                       DNS
 -- Joel Harlor                  Shoalhaven                 DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 70W  Girls U14 - 3000m Run
================================================================
       State: S 9:59.16  20/03/2015  Emily Schneider, Sutherland
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Matilda Richards             Revesby Workers       10:33.01 
  2 Grace Beck                   Ku-Ring-Gai           10:46.55 
  3 Mabel Dukes                  Emu Plains            10:51.15 
  4 Emerson Leadbeatter          Kotara South          10:59.27 
  5 Aurelia Russell              Maitland              11:04.45 
  6 Chloe Grogan                 Girraween             11:45.28 
  7 Holly Gersbach               Winston Hills         11:45.74 
  8 Amy Timms                    Cherrybrook           12:00.50 
  9 Alexandra Pearson            Mosman                12:46.85 
 10 Monika Urane                 Edgeworth             13:00.31 
 -- Emily McLaren                Shoalhaven                 DNS 
 -- Madeline Platt               A.N.L                      DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 85W  Boys U13 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 9:31.40  2/02/2020   Harry Halleen, Balmain    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Trent Alley                  Port Macquarie        10:05.20
  2 Zacary Green                 Hills District        10:15.36
  3 Keeden Harrison              Katoomba              10:22.12
  4 Jacob Poole                  Revesby Workers       10:30.76
  5 Henry Stuart                 Ku-Ring-Gai           10:34.98
  6 Owen Dixon                   Cherrybrook           10:38.64
  7 Preston Davis                Port Macquarie        10:40.91
  8 Jude Low                     Sutherland            10:43.38
  9 Valentino Lopresti           Milton-Ulladulla      10:55.81
 10 Liam Smith                   Mingara Athletics     10:57.76
 11 Jayden Bechara               Balmain               10:59.12
 12 Fynn Auld                    Dubbo                 11:20.80
 13 Jerra Wright-Smith           Tiger Wests           11:31.84
 14 Thomas Coombe                Gloucester            11:39.30
 15 Josh Bartlett                Ku-Ring-Gai           11:43.21
 16 Seattle Bazley               Wollongong City       12:16.74
 17 Benjamin Westwood            Camden                12:42.61
 -- Logan Penman                 Dubbo                      DNF
 -- Aidan Kirk                   Eschol Park                DNF
 -- Harry Hall                   Kotara South               DNS
 -- Zachary Thomson              Maitland                   DNS
 -- Zachary Dunwell              Glenbrook                  DNS
 -- Brayden Doran                Minchinbury                DNS
 -- Harrison Ferns               Hills District             DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 76W  Girls U13 - 3000m Run
===============================================================
       State: S 9:53.44  4/02/2018   Imogen Stewart, Illawong  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Philippa Quarrell            Manly Warringah       10:32.81
  2 Eva Gawel                    Campbelltown          10:40.27
  3 Sienna Colosi                Balmain               10:49.37
  4 Isabella Muc                 Prestons Robins       11:07.30
  5 Skye Dogan                   Lismore               11:22.41
  6 Katie Bowrey                 Parramatta            11:24.19
  7 Tahlia Lucas                 Gosford               11:32.61
  8 Maisie Mitchell              Kurrajong Bilpin      11:44.02
  9 Evelyn Hill                  Shoalhaven            11:45.80
 10 Indiana Cole                 Kooringal Wagga       11:46.29
 11 Alice Lyng                   Hornsby               11:56.28
 12 Olivia Oke                   Shoalhaven            12:16.44
 13 Stella Pinches               A.N.L                 12:18.11
 14 Matilda Webb                 Winston Hills         12:19.00
 15 Charlotte Meiring            Orange                12:19.48
 16 Lacy Barnes                  Eastlakes             12:23.15
 17 Skye Blair                   Manly Warringah       12:41.98
 18 Ayla Farzard                 Eastern Suburbs       13:09.56
 19 Tia Bachtis                  Emu Plains            13:53.29
 -- Lara Hathorn                 Manly Warringah            DNS
 -- Jessica Kann                 Milton-Ulladulla           DNS
 -- Jessica Loring               Parramatta                 DNS
 -- Larissa Grima                Camden                     DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 8W  Boys U17 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 3:59.64  2/02/2019   Angus Beer, Balmain       
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Michael King                 Prestons Robins        4:11.30
  2 Ryan Frykberg                Cherrybrook            4:12.08
  3 Ethan McKenzie               Northern Suburbs       4:13.18
  4 Isaac Brooks                 Mosman                 4:13.47
  5 Oliver Ham                   Woy Woy Peninsula      4:16.37
  6 Joe Hinds                    Wollongong City        4:20.68
  7 Brendan Felice               Illawong               4:26.04
  8 William Zakis                Katoomba               4:27.72
  9 Robert Vandoros              Port Macquarie         4:28.50
 10 Thomas Hills                 Hills District         4:31.10
 11 William Browning             Woy Woy Peninsula      4:31.32
 12 Samuel Waring                Hills District         4:32.74
 13 Benjamin Lenarduzzi          Helensburgh            4:33.04
 14 Hadden Bennett               Orange                 4:33.45
 15 Mohamad Hage                 Liverpool City         4:34.17
 16 Matthew Harragon             Winston Hills          4:34.30
 17 Cameron Price                Cardiff & District     4:34.78
 18 Alessandro Richetti          Campbelltown           4:36.13
 19 Chester Wade                 Port Macquarie         4:36.65
 20 Angus Whatman                Orange                 4:39.43
 -- Joel Solomon                 Manly Warringah            DNS
 -- Benjamin Napier              Camden                     DNS
 -- Oliver Smith                 Ryde                       DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 6W  Girls U17 - 1500m Run
================================================================
       State: S 4:27.21  27/03/2021  Imogen Stewart, Bankstown A
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Brooke Hosgood               Taree                  4:54.79 
  2 Ingrid Kingsmill             Manly Warringah        4:55.17 
  3 Harriet Greentree            Maitland               4:55.25 
  4 Niamh McMahon                Canterbury             4:56.10 
  5 Georgia Phillips             Ryde                   4:56.43 
  6 Lillian Miller               Kotara South           4:59.93 
  7 Charlotte Priest             Kooringal Wagga        5:01.53 
  8 Keira Bauer                  Port Hacking           5:02.00 
  9 Erika Enderby                Kotara South           5:06.61 
 10 Lillianne Samson             Kotara South           5:09.81 
 11 Claudia Peterie              Balmain                5:13.63 
 12 Ella Munroe                  Hills District         5:20.57 
 13 Taharna Reid                 Grafton                5:21.51 
 14 Emma Ciscato                 Camden                 5:32.34 
 15 Jacinta Rogers               Lake Illawarra         5:35.21 
 -- Lucy Alexander               Sutherland                 DNS 
 -- Aiesha Stevill               Helensburgh                DNS 
 -- Mia Fry                      Mosman                     DNS 
 -- Lucie Francis                Hills District             DNS 
 -- Lauren Adams                 Glenbrook                  DNS 
 -- Ella Penman                  Dubbo                      DNS 
 -- Monique Jakovljevic          Campbelltown               DNS 
 -- Mia Toohey                   Sutherland                 DNS 
 -- Catherine Richter            Hills District             DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 4W  Boys U15 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:03.70  15/03/2008  James Connor, Campbelltown
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jesiah Low                   Sutherland             4:15.00
  2 Isaac Beacroft               Quakers Hill           4:15.96
  3 Harry Halleen                Eastern Suburbs        4:17.07
  4 Idris Burkhardt              Cherrybrook            4:21.90
  5 Cody Burton                  Nth Rocks Carlin       4:24.47
  6 Coen Morgan                  Maitland               4:26.65
  7 Joshua Benefiel              Wollongong City        4:28.14
  8 Tyler Dogan                  Lismore                4:28.28
  9 Macleay Kesby                Albion Park            4:29.97
 10 Myles Ashby                  Gosford                4:30.76
 11 Moses Fowler                 Albion Park            4:32.46
 12 Abe Russell                  Maitland               4:36.68
 13 Darcy Davis                  Shoalhaven             4:37.45
 14 Lachlan Barnes               Eastlakes              4:46.66
 15 Thomas Grady                 Glenbrook              7:03.17
 -- Matthew Nyman                Kotara South               DNS
 -- Jasper Scamps-Magro          Manly Warringah            DNS
 -- Riley Christie               Winston Hills              DNS
 -- Joshua Ireland               Gosford                    DNS
 -- Ryan Wells                   Lithgow                    DNS
 -- Archie Nott                  Campbelltown               DNS
 -- Archie Daley                 Eastern Suburbs            DNS
 -- Lachlan Harkness             Prestons Robins            DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 10W  Girls U15 - 1500m Run
================================================================
       State: S 4:30.10  19/03/2016  Emily Schneider, Sutherland
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula      4:40.96 
  2 Annabelle Miller             Kotara South           4:47.45 
  3 Sienna Alderson              Sutherland             4:56.16 
  4 Olivia Bloem                 Hills District         4:56.90 
  5 Ella Colusso                 Milton-Ulladulla       4:59.91 
  6 Lucy Schmidt                 Kotara South           5:01.83 
  7 Amelia Spence                Cardiff & District     5:11.08 
  8 Alannah Roberts              St George              5:29.82 
  9 Emerson Crabtree             Port Hacking           5:40.34 
 10 Caitlin Gurney               Cherrybrook            5:43.48 
 11 Joanna Foster                Hills District         5:46.94 
 12 Jessica Berechree            Glenbrook              5:48.74 
 13 Ivy Pritchard                Armidale               5:50.49 
 14 Lily Taylor                  Port Macquarie         6:01.70 
 15 Kayleigh O'Donoghue          Port Hacking           6:16.17 
 16 Aniela Williams              Eschol Park            6:23.08 
 -- Amelia Watkins               Ku-Ring-Gai                DNS 
 -- Mia Penman                   Dubbo                      DNS 
 -- Matilda Cole                 Kooringal Wagga            DNS 
 -- Emily Bennett                Bathurst & District        DNS 
 -- Israa Andrist                Bankstown Aths             DNS 
 -- Kiara Stewart                Camden                     DNS 
 -- Zoe Woods                    Ku-Ring-Gai                DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 16W  Boys U14 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:11.93  22/03/2014  Harrison Wade, Ryde       
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Alexander Marshall           Parramatta             4:23.68
  2 Nate Ward                    Kotara South           4:25.27
  3 Ethan Mackie                 Glenbrook              4:27.07
  4 Axel Bruntsch                Ryde                   4:29.52
  5 Joel Harlor                  Shoalhaven             4:33.43
  6 Logan Dixon                  Glenbrook              4:46.26
  7 Rhys Wakeham                 Port Hacking           4:46.91
  8 Finn Kleij                   Katoomba               4:47.76
  9 Ethan Littlewood             Campbelltown           4:50.68
 10 Dylan Allabush               Ku-Ring-Gai            5:01.67
 11 Cooper Foley                 Greystanes             5:06.87
 12 Zac Tydeman                  Katoomba               5:12.73
 13 Oliver Golding               Hills District         5:18.04
 14 Henry Andrews                Winston Hills          5:26.40
 15 Felix Wade                   Port Macquarie         6:08.94
 -- Luke Woods                   Hornsby                    DNS
 -- Owen Kenneally               Camden                     DNS
 -- Jaxon Newham                 Smithfield                 DNS
 -- Oliver Tondi                 Sutherland                 DNS
 -- Benjamin Long                Tiger Wests                DNS
 -- Harrison McClusky            Gosford                    DNS
 -- Julian Smith                 Ryde                       DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 19W  Girls U14 - 1500m Run
================================================================
       State: S 4:33.92  24/03/2018  Sarah Schiffmann, Myall Coa
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Mabel Dukes                  Emu Plains             5:00.74 
  2 Matilda Richards             Revesby Workers        5:01.80 
  3 Lara Curry                   Temora                 5:04.02 
  4 Aurelia Russell              Maitland               5:10.31 
  5 Kiara Garcia                 Gosford                5:12.20 
  6 Ashlyn Wall                  Raymond Terrace        5:14.38 
  7 Bronte Clark                 Camden                 5:15.52 
  8 Milla Jurd                   Orange                 5:29.89 
  9 Sarah Chandler               Gilgandra              5:30.97 
 10 Ameilie Stone                Tamworth               5:34.47 
 11 Holly Gersbach               Winston Hills          5:40.00 
 12 Ella McGregor                Ryde                   5:48.46 
 13 Bronte Tonkin                Northern Districts     5:53.32 
 14 Monika Urane                 Edgeworth              5:55.68 
 15 Alexandra Pearson            Mosman                 5:57.99 
 16 Matilda Olson                Quakers Hill           5:58.62 
 17 Zoe Meyers                   Albion Park            6:04.24 
 18 Lilly Heap                   Tamworth               6:10.46 
 -- Aaliah Hancock               Wollongong City            DNS 
 -- Grace Beck                   Ku-Ring-Gai                DNS 
 -- Zaynab Darwiche              Greystanes                 DNS 
 -- Emily McLaren                Shoalhaven                 DNS 
 -- Chloe Grogan                 Girraween                  DNS 
 -- Annaliese Stackpool          Port Hacking               DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 12W  Boys U13 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:21.30  18/03/2006  James Connor, Campbelltown
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Trent Alley                  Port Macquarie         4:35.19
  2 Leif Ingwersen               Balmain                4:38.87
  3 Dylan Mortimer               Manly Warringah        4:40.49
  4 Jacob Poole                  Revesby Workers        4:40.61
  5 Cooper Clugston              Camden                 4:42.37
  6 Daniel Simpson               Sutherland             4:43.77
  7 Cameron Bloem                Hills District         4:43.97
  8 Luke Moscos                  Ryde                   4:47.42
  9 Jacob Kimball                Manly Warringah        4:51.58
 10 Harrison Ferns               Hills District         4:53.56
 11 Preston Davis                Port Macquarie         4:54.39
 12 Zacary Green                 Hills District         4:54.88
 13 Liam Smith                   Mingara Athletics      4:57.47
 14 Keeden Harrison              Katoomba               4:57.67
 15 Joshua Peters                Eastern Suburbs        4:58.17
 16 Henry Stuart                 Ku-Ring-Gai            5:01.54
 17 Tomoki Henderson             Wollongong City        5:03.13
 18 Owen Dixon                   Cherrybrook            5:03.42
 19 Zachary Dunwell              Glenbrook              5:03.99
 20 Valentino Lopresti           Milton-Ulladulla       5:23.82
 -- Jaxson Horton                Liverpool City             DNS
 -- Brayden Doran                Minchinbury                DNS
 -- Will Cheshire                Balmain                    DNS
 -- Zachary Thomson              Maitland                   DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 17W  Girls U13 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:33.78  24/03/2018  Imogen Stewart, Illawong  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Philippa Quarrell            Manly Warringah        4:49.85
  2 Eva Gawel                    Campbelltown           4:52.09
  3 Lara Hathorn                 Manly Warringah        4:53.52
  4 Isabella Muc                 Prestons Robins        5:01.26
  5 Larissa Grima                Camden                 5:02.53
  6 Sienna Colosi                Balmain                5:11.02
  7 Katie Bowrey                 Parramatta             5:15.23
  8 Sophie Halleen               Eastern Suburbs        5:17.06
  9 Maisie Mitchell              Kurrajong Bilpin       5:19.27
 10 Evelyn Hill                  Shoalhaven             5:19.43
 11 Paige Murray                 Milton-Ulladulla       5:20.13
 12 Tahlia Lucas                 Gosford                5:22.55
 13 Imogen McKenzie              Tamworth               5:23.64
 14 Skye Dogan                   Lismore                5:26.64
 15 Jessica Loring               Parramatta             5:36.94
 16 Olivia Oke                   Shoalhaven             5:38.80
 17 Gabriella Baker              Blacktown              5:40.13
 18 Charlotte Meiring            Orange                 5:40.78
 19 Lacy Barnes                  Eastlakes              5:42.35
 20 Skye Blair                   Manly Warringah        5:45.23
 21 Taylor Hills                 Hills District         5:46.59
 22 Molly Mills                  The Ponds              5:46.75
 -- Keira Toohey                 Gosford                    DNS
 -- Jessica Kann                 Milton-Ulladulla           DNS

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 20W  Boys U12 - 1500m Run
================================================================
       State: S 4:27.20  19/03/1983  Peter Stellino, Hills Distr
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Harry Keats                  Bowral                 4:29.44 
  2 Thomas Chalmers              Kotara South           4:30.25 
  3 Evan Rowbotham               Eastern Suburbs        4:35.37 
  4 Mitchell Chalmers            Kotara South           4:39.25 
  5 Ellis Haydon                 Emu Plains             4:48.21 
  6 Patrick McMahon              Canterbury             4:50.42 
  7 Cooper Marks                 Wallsend Rsl           4:50.62 
  8 Zane Krayem                  Bankstown Aths         4:54.91 
  9 Lachlan Wheeler              Sutherland             4:56.97 
 10 Bryson Norris                Gosford                4:57.20 
 11 Toby Ward                    Mosman                 5:01.33 
 12 Sebastian Sentas             Canterbury             5:03.78 
 13 Harry Kourembes              Camden                 5:06.25 
 14 Jayden Taylor                Kotara South           5:09.43 
 15 Oliver Gorton                Maitland               5:11.83 
 16 Shea Cassilles               Revesby Workers        5:12.19 
 17 Bryson Samuel                Winston Hills          5:13.99 
 18 Max McDermott                Manly Warringah        5:21.23 
 19 Johah James                  Moree                  5:49.97 
 20 William Kesby                Dubbo                  6:00.11 
 21 Maverick Johnston            Lismore                6:05.61 
 -- Taj Goddard                  Shoalhaven                 DNS 
 -- Flynn Ward                   Kotara South               DNS 
 -- Jackson Beaudin              Forbes                     DNS 

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 14W  Girls U12 - 1500m Run
================================================================
       State: S 4:34.47  22/03/2014  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Eliza Lawton                 Manly Warringah        4:50.11 
  2 Eliza Williams               Manly Warringah        5:02.30 
  3 Sasha Curry                  Temora                 5:03.40 
  4 Piper Sweeny                 South Eastern          5:04.85 
  5 Olivia Law                   Mosman                 5:09.24 
  6 Lyla Rigby                   Manly Warringah        5:09.46 
  7 Claudia Wyatt                Cherrybrook            5:11.66 
  8 Maddison Ross                Manly Warringah        5:17.97 
  9 Lauren Heaney                South Eastern          5:18.49 
 10 Charlotte Scott-Rogers       Hills District         5:19.83 
 11 Sienna Shipp                 Balmain                5:19.91 
 12 Belinda Matthews             Manly Warringah        5:22.01 
 13 Mackenzie Preston - Pool     Eastlakes              5:23.36 
 14 Ivy Kim                      Parramatta             5:23.70 
 15 Chelsea Nicol                Albion Park            5:23.77 
 16 Mary Dal Broi                Griffith & District    5:28.06 
 17 Hannah Loxley                Werrington             5:39.74 
 18 Skye Napier                  Orange                 5:41.59 
 19 Amelia Wilson                Port Macquarie         5:46.02 
 20 Rose Nicholas                Springwood             5:56.69 
 21 Brianna Webster              Eschol Park            6:01.75 
 -- Isabel O'Connell             Tamworth                   DNS 
 -- Annika Driscoll              Kotara South               DNS 
 -- Georgia Betar                Camden                     DNS 

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 18W  Boys U11 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:36.90  17/03/1984  Richard McCarthy, Randwick
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Zwi Ratajczak                Sutherland             4:53.95
  2 Max McIntosh                 Ku-Ring-Gai            4:54.24
  3 York McManus                 Helensburgh            5:00.75
  4 Owen Lovell-Ward             St George              5:01.09
  5 Cristiano Calcarao           Northern Suburbs       5:06.11
  6 Joshua Bartle                Inner West             5:06.23
  7 Xavier Zahra                 Hills District         5:08.83
  8 Oliver Trowell               Manly Warringah        5:13.66
  9 Khalil Ogle                  Canterbury             5:16.14
 10 Jed Fowler                   Albion Park            5:20.71
 11 Jett Stokes                  Eastern Suburbs        5:23.50
 12 Harrison Williams            Newcastle City         5:24.73
 13 Jarvis Penman                Dubbo                  5:26.65
 14 Hamish Dunne                 Kotara South           5:27.25
 15 Eligh Reid                   Grafton                5:27.58
 16 Samuel Cook                  Manly Warringah        5:31.82
 17 Oscar Gates                  Wollongong City        5:35.89
 18 Oscar Fryer                  Campbelltown           5:35.98
 19 Samuel Lasky                 Glenbrook              5:59.55
 20 Flynn McGovern               Wauchope               6:19.82
 -- Archie Pinches               A.N.L                      DNS
 -- Fraser Buckley               Camden                     DNS
 -- Austin Fuz                   Emu Plains                 DNS
 -- Rohan Sharma                 Cherrybrook                DNS

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 2W  Girls U11 - 1500m Run
===============================================================
       State: S 4:44.07  19/03/2016  Imogen Stewart, Illawong  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ronia Warszawska             Gosford                5:06.33
  2 Alessandra McWilliam         Mosman                 5:11.46
  3 Alexandra Bova               Mosman                 5:12.74
  4 Anais Biasi                  Manly Warringah        5:17.09
  5 Sienna Wade                  Northern Suburbs       5:21.13
  6 Pixie Hanson                 Bowral                 5:22.63
  7 Capri McCarthy               Gosford                5:22.94
  8 Leah Fowler                  Gosford                5:26.14
  9 Alexandra Dogan              Lismore                5:27.87
 10 Gabrielle Moller             Balmain                5:29.41
 11 Chelsea Chapman              Riverstone             5:33.35
 12 Minnie-Mae Grose             Camden                 5:33.43
 13 Elsie Clatworthy             Ku-Ring-Gai            5:36.45
 14 Erin Cassilles               Revesby Workers        5:40.74
 15 Lana Crawford                Shoalhaven             5:41.37
 16 Adalie Martin                Glenbrook              5:42.32
 17 Gemma Dixon                  Cherrybrook            5:44.94
 18 Amelia Mandalinic            Manly Warringah        5:48.47
 19 Grace Delander               Revesby Workers        5:54.88
 20 Eva McKenzie                 Hills District         5:57.51
 21 Lily Davoren                 South Eastern          5:58.73
 22 Evie Garrow                  Kurrajong Bilpin       6:14.35
 23 Charlotte Bates              Bankstown Aths         6:32.24
 24 Tahnee Cox                   Taree                  6:43.51

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 191  Boys U17 - 800m Run
================================================================   
       State: S 1:53.49  10/02/2019  Joshua Atkinson, Hills Dist   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Joe Hinds                    Wollongong City        2:06.15    
  2 Mitchell Bradley             Prospect               2:06.26    
  3 Robert Vandoros              Port Macquarie         2:06.30    
  4 Chester Wade                 Port Macquarie         2:08.77    
  5 Matthew Harragon             Winston Hills          2:09.52    
  6 Lachlan Roberts              Parramatta             2:11.29    
  7 Angus Whatman                Orange                 2:14.40    
  8 Zavier Novak                 South Eastern          2:15.71    
  9 Jesse Watson                 Leeton                 2:16.62    
 10 Luke Totterman               Kotara South           2:17.01    
 -- Oliver Smith                 Ryde                       DNS    
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS    
Section  2                                                         
  1 Michael King                 Prestons Robins        2:00.13    
  2 Isaac Brooks                 Mosman                 2:01.84    
  3 William Zakis                Katoomba               2:03.03    
  4 William Browning             Woy Woy Peninsula      2:06.57    
  5 Cohen Thompson-Andrews       Port Hacking           2:08.19    
  6 Brendan Felice               Illawong               2:09.59    
  7 Cameron Price                Cardiff & District     2:10.62    
  8 Charlie Bowtell              Manly Warringah        2:13.79    
 -- Lachlan Dewar                Cherrybrook                DNS    
 -- Benjamin Napier              Camden                     DNS    
 -- Corey Dewar                  Cherrybrook                DNS    
 -- Liam Roche                   Hills District             DNS    
===================================================================
       State: S 1:53.49  10/02/2019  Joshua Atkinson, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Michael King                 Prestons Robins        2:00.13   2
  2 Isaac Brooks                 Mosman                 2:01.84   2
  3 William Zakis                Katoomba               2:03.03   2
  4 Joe Hinds                    Wollongong City        2:06.15   1
  5 Mitchell Bradley             Prospect               2:06.26   1
  6 Robert Vandoros              Port Macquarie         2:06.30   1
  7 William Browning             Woy Woy Peninsula      2:06.57   2
  8 Cohen Thompson-Andrews       Port Hacking           2:08.19   2
  9 Chester Wade                 Port Macquarie         2:08.77   1
 10 Matthew Harragon             Winston Hills          2:09.52   1
 11 Brendan Felice               Illawong               2:09.59   2
 12 Cameron Price                Cardiff & District     2:10.62   2
 13 Lachlan Roberts              Parramatta             2:11.29   1
 14 Charlie Bowtell              Manly Warringah        2:13.79   2
 15 Angus Whatman                Orange                 2:14.40   1
 16 Zavier Novak                 South Eastern          2:15.71   1
 17 Jesse Watson                 Leeton                 2:16.62   1
 18 Luke Totterman               Kotara South           2:17.01   1
 -- Liam Roche                   Hills District             DNS   2
 -- Max Lucas                    Katoomba                   DNS   1
 -- Lachlan Dewar                Cherrybrook                DNS   2
 -- Benjamin Napier              Camden                     DNS   2
 -- Oliver Smith                 Ryde                       DNS   1
 -- Corey Dewar                  Cherrybrook                DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 190  Girls U17 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:09.22  28/03/2021  Montana Monk, Macquarie Hun   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Brooke Hosgood               Taree                  2:25.25    
  2 Kelsey Smit                  Manly Warringah        2:27.26    
  3 Lucie Francis                Hills District         2:27.79    
  4 Sarah King                   Port Macquarie         2:28.99    
  5 Georgia Phillips             Ryde                   2:29.93    
  6 Olivia Pyda                  Liverpool City         2:32.20    
  7 Taylor Bieman                Camden                 2:32.85    
  8 Holly Roach                  Kooringal Wagga        2:35.92    
  9 Emma Ciscato                 Camden                 2:36.04    
 10 Ingrid Kingsmill             Manly Warringah        2:38.36    
 -- Lauren Adams                 Glenbrook                  DNS    
 -- Lucy Alexander               Sutherland                 DNS    
Section  2                                                         
  1 Ella Penman                  Dubbo                  2:12.97    
  2 Adelaide Marshall            Inner West             2:18.60    
  3 Charlotte Priest             Kooringal Wagga        2:19.08    
  4 Aiesha Stevill               Helensburgh            2:21.31    
  5 Harriet Greentree            Maitland               2:22.22    
  6 Aiva Pinches                 A.N.L                  2:23.14    
  7 Catherine Richter            Hills District         2:29.03    
 -- Mia Fry                      Mosman                     DNS    
 -- Hannah Jarvis                Kotara South               DNS    
 -- Lillianne Samson             Kotara South               DNS    
 -- Erika Enderby                Kotara South               DNS    
 -- Mia Toohey                   Sutherland                 DNS    
===================================================================
       State: S 2:09.22  28/03/2021  Montana Monk, Macquarie Hunter
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Ella Penman                  Dubbo                  2:12.97   2
  2 Adelaide Marshall            Inner West             2:18.60   2
  3 Charlotte Priest             Kooringal Wagga        2:19.08   2
  4 Aiesha Stevill               Helensburgh            2:21.31   2
  5 Harriet Greentree            Maitland               2:22.22   2
  6 Aiva Pinches                 A.N.L                  2:23.14   2
  7 Brooke Hosgood               Taree                  2:25.25   1
  8 Kelsey Smit                  Manly Warringah        2:27.26   1
  9 Lucie Francis                Hills District         2:27.79   1
 10 Sarah King                   Port Macquarie         2:28.99   1
 11 Catherine Richter            Hills District         2:29.03   2
 12 Georgia Phillips             Ryde                   2:29.93   1
 13 Olivia Pyda                  Liverpool City         2:32.20   1
 14 Taylor Bieman                Camden                 2:32.85   1
 15 Holly Roach                  Kooringal Wagga        2:35.92   1
 16 Emma Ciscato                 Camden                 2:36.04   1
 17 Ingrid Kingsmill             Manly Warringah        2:38.36   1
 -- Lucy Alexander               Sutherland                 DNS   1
 -- Lillianne Samson             Kotara South               DNS   2
 -- Hannah Jarvis                Kotara South               DNS   2
 -- Mia Toohey                   Sutherland                 DNS   2
 -- Mia Fry                      Mosman                     DNS   2
 -- Erika Enderby                Kotara South               DNS   2
 -- Lauren Adams                 Glenbrook                  DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 188  Boys U15 - 800m Run
================================================================   
       State: S 1:57.20  20/02/2005  James Kaan, Hills District    
       State: S 1:57.20  16/03/2008  James Connor, Campbelltown    
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Macleay Kesby                Albion Park            2:07.05    
  2 Riley Christie               Winston Hills          2:07.95    
  3 Moses Fowler                 Albion Park            2:09.61    
  4 Idris Burkhardt              Cherrybrook            2:10.12    
  5 Darcy Davis                  Shoalhaven             2:10.81    
  6 Tyler Dogan                  Lismore                2:11.35    
  7 Marco Venturino              St George              2:12.72    
  8 Lachlan Barnes               Eastlakes              2:13.60    
  9 Tyler Palmer                 Mingara Athletics      2:27.97    
 -- Ryan Wells                   Lithgow                    DNS    
 -- Joshua Benefiel              Wollongong City            DNS    
Section  2                                                         
  1 Jesiah Low                   Sutherland             2:01.20    
  2 Noah Prouteau                Randwick Botany        2:04.17    
  3 Bailey-dean Latanis          St George              2:04.65    
  4 Lachlan Harkness             Prestons Robins        2:05.76    
  5 Isaac Beacroft               Quakers Hill           2:06.81    
  6 Cody Burton                  Nth Rocks Carlin       2:06.93    
  7 Liam Renshaw                 Northern Suburbs       2:07.05    
  8 Harry Halleen                Eastern Suburbs        2:09.11    
  9 Cameron Ross                 Orange                 2:11.39    
 10 Ankit Rawal                  Blacktown              2:13.39    
 -- Leo Brown                    Manly Warringah            DNS    
 -- Archie Nott                  Campbelltown               DNS    
===================================================================
       State: S 1:57.20  20/02/2005  James Kaan, Hills District    
       State: S 1:57.20  16/03/2008  James Connor, Campbelltown UWS
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Jesiah Low                   Sutherland             2:01.20   2
  2 Noah Prouteau                Randwick Botany        2:04.17   2
  3 Bailey-dean Latanis          St George              2:04.65   2
  4 Lachlan Harkness             Prestons Robins        2:05.76   2
  5 Isaac Beacroft               Quakers Hill           2:06.81   2
  6 Cody Burton                  Nth Rocks Carlin       2:06.93   2
  7 Liam Renshaw                 Northern Suburbs       2:07.05   2
  7 Macleay Kesby                Albion Park            2:07.05   1
  9 Riley Christie               Winston Hills          2:07.95   1
 10 Harry Halleen                Eastern Suburbs        2:09.11   2
 11 Moses Fowler                 Albion Park            2:09.61   1
 12 Idris Burkhardt              Cherrybrook            2:10.12   1
 13 Darcy Davis                  Shoalhaven             2:10.81   1
 14 Tyler Dogan                  Lismore                2:11.35   1
 15 Cameron Ross                 Orange                 2:11.39   2
 16 Marco Venturino              St George              2:12.72   1
 17 Ankit Rawal                  Blacktown              2:13.39   2
 18 Lachlan Barnes               Eastlakes              2:13.60   1
 19 Tyler Palmer                 Mingara Athletics      2:27.97   1
 -- Leo Brown                    Manly Warringah            DNS   2
 -- Ryan Wells                   Lithgow                    DNS   1
 -- Joshua Benefiel              Wollongong City            DNS   1
 -- Archie Nott                  Campbelltown               DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 186  Girls U15 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:09.57  20/03/2016  Carley Thomas, Hills Distri   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Olivia Bloem                 Hills District         2:23.37    
  2 Charlotte Kurtz-Marshall     Balmain                2:28.00    
  3 Israa Andrist                Bankstown Aths         2:32.27    
  4 Amelia Spence                Cardiff & District     2:35.79    
  5 Sofia Cutro                  Sutherland             2:37.42    
  6 Alannah Roberts              St George              2:37.74    
  7 Lily Taylor                  Port Macquarie         2:46.95    
  8 Ivy Pritchard                Armidale               2:48.57    
  9 Lilly Calder                 Riverstone             2:50.14    
 10 Kiara Stewart                Camden                 2:52.60    
Section  2                                                         
  1 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula      2:14.77    
  2 Ella Colusso                 Milton-Ulladulla       2:16.94    
  3 Zoe Woods                    Ku-Ring-Gai            2:17.26    
  4 Annabelle Miller             Kotara South           2:18.79    
  5 Phoebe Doran                 Kotara South           2:21.52    
  6 Sienna Alderson              Sutherland             2:24.97    
  7 Lucy Schmidt                 Kotara South           2:25.65    
  8 Rani Sharma                  Cherrybrook            2:28.56    
  9 Maisy Wright-Smith           Tiger Wests            2:35.46    
 -- Amelie Hugo                  Katoomba                   DNS    
 -- Emily Bennett                Bathurst & District        DNS    
 -- Amelia Watkins               Ku-Ring-Gai                DNS    
===================================================================
       State: S 2:09.57  20/03/2016  Carley Thomas, Hills District 
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula      2:14.77   2
  2 Ella Colusso                 Milton-Ulladulla       2:16.94   2
  3 Zoe Woods                    Ku-Ring-Gai            2:17.26   2
  4 Annabelle Miller             Kotara South           2:18.79   2
  5 Phoebe Doran                 Kotara South           2:21.52   2
  6 Olivia Bloem                 Hills District         2:23.37   1
  7 Sienna Alderson              Sutherland             2:24.97   2
  8 Lucy Schmidt                 Kotara South           2:25.65   2
  9 Charlotte Kurtz-Marshall     Balmain                2:28.00   1
 10 Rani Sharma                  Cherrybrook            2:28.56   2
 11 Israa Andrist                Bankstown Aths         2:32.27   1
 12 Maisy Wright-Smith           Tiger Wests            2:35.46   2
 13 Amelia Spence                Cardiff & District     2:35.79   1
 14 Sofia Cutro                  Sutherland             2:37.42   1
 15 Alannah Roberts              St George              2:37.74   1
 16 Lily Taylor                  Port Macquarie         2:46.95   1
 17 Ivy Pritchard                Armidale               2:48.57   1
 18 Lilly Calder                 Riverstone             2:50.14   1
 19 Kiara Stewart                Camden                 2:52.60   1
 -- Amelie Hugo                  Katoomba                   DNS   2
 -- Amelia Watkins               Ku-Ring-Gai                DNS   2
 -- Emily Bennett                Bathurst & District        DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 184  Boys U14 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:01.40  19/03/2017  Joshua Atkinson, Hills Dist   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Justin Brown                 Campbelltown           2:18.75    
  2 Finn Kleij                   Katoomba               2:19.22    
  3 Henri Carli                  Inner West             2:20.69    
  4 Jack Robinson                Sutherland             2:25.57    
  5 Cooper Foley                 Greystanes             2:25.61    
  6 Lucas Wise                   Quakers Hill           2:28.67    
  7 Sanderson Keyser             Parramatta             2:37.00    
  8 Jackson Day                  Cardiff & District     2:40.86    
  9 Felix Wade                   Port Macquarie         2:44.06    
 -- Harry Jackson                Lake Illawarra             DNS    
 -- Luke Jeffrey                 Gunnedah                   DNS    
 -- Luke Woods                   Hornsby                    DNS    
Section  2                                                         
  1 Nathaniel Clarke             Individual Athletes    2:03.92    
  2 Alexander Marshall           Parramatta             2:03.95    
  3 Nate Ward                    Kotara South           2:06.31    
  4 Benjamin Woodhouse           Nth Rocks Carlin       2:06.38    
  5 Axel Bruntsch                Ryde                   2:07.11    
  6 Ethan Littlewood             Campbelltown           2:09.48    
  7 Ethan Mackie                 Glenbrook              2:13.04    
  8 Cooper Wilson                Campbelltown           2:15.43    
  9 Rhys Wakeham                 Port Hacking           2:22.01    
 10 Joshua Lubke                 Balmain                2:34.08    
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS    
 -- Jack Johnson                 South Eastern              DNS    
===================================================================
       State: S 2:01.40  19/03/2017  Joshua Atkinson, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Nathaniel Clarke             Individual Athletes    2:03.92   2
  2 Alexander Marshall           Parramatta             2:03.95   2
  3 Nate Ward                    Kotara South           2:06.31   2
  4 Benjamin Woodhouse           Nth Rocks Carlin       2:06.38   2
  5 Axel Bruntsch                Ryde                   2:07.11   2
  6 Ethan Littlewood             Campbelltown           2:09.48   2
  7 Ethan Mackie                 Glenbrook              2:13.04   2
  8 Cooper Wilson                Campbelltown           2:15.43   2
  9 Justin Brown                 Campbelltown           2:18.75   1
 10 Finn Kleij                   Katoomba               2:19.22   1
 11 Henri Carli                  Inner West             2:20.69   1
 12 Rhys Wakeham                 Port Hacking           2:22.01   2
 13 Jack Robinson                Sutherland             2:25.57   1
 14 Cooper Foley                 Greystanes             2:25.61   1
 15 Lucas Wise                   Quakers Hill           2:28.67   1
 16 Joshua Lubke                 Balmain                2:34.08   2
 17 Sanderson Keyser             Parramatta             2:37.00   1
 18 Jackson Day                  Cardiff & District     2:40.86   1
 19 Felix Wade                   Port Macquarie         2:44.06   1
 -- Luke Jeffrey                 Gunnedah                   DNS   1
 -- Luke Woods                   Hornsby                    DNS   1
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS   2
 -- Jack Johnson                 South Eastern              DNS   2
 -- Harry Jackson                Lake Illawarra             DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 182  Girls U14 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:12.29  28/03/2021  Ivy Boothroyd, Sutherland     
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Bronte Clark                 Camden                 2:31.73    
  2 Milla Jurd                   Orange                 2:34.76    
  3 Katelyn Wardell              Gosford                2:34.97    
  4 Ameilie Stone                Tamworth               2:35.23    
  5 Holly Gersbach               Winston Hills          2:38.30    
  6 Amy Timms                    Cherrybrook            2:39.37    
  7 Ava Gray                     Manly Warringah        2:40.64    
  8 Sarah Chandler               Gilgandra              2:42.46    
  9 Chloe Grogan                 Girraween              2:48.56    
 10 Zoe Meyers                   Albion Park            2:52.31    
 -- Kiara Garcia                 Gosford                    DNS    
 -- Emily McLaren                Shoalhaven                 DNS    
Section  2                                                         
  1 Isabella Wall                Tamworth               2:18.07    
  2 Mathilda Delfs               Sutherland             2:19.12    
  3 Cheyenne Murray              Milton-Ulladulla       2:22.25    
  4 Mabel Dukes                  Emu Plains             2:26.40    
  5 Rosalee Floyd-Kerr           Helensburgh            2:28.59    
  6 Ashlyn Wall                  Raymond Terrace        2:29.60    
  7 Matilda Richards             Revesby Workers        2:31.38    
  8 Rudi Blackley                South Eastern          2:34.91    
 -- Charlotte O'Dowd             Northern Suburbs           DNS    
 -- Annaliese Stackpool          Port Hacking               DNS    
 -- Emilia Williams              Balmain                    DNS    
 -- Zaynab Darwiche              Greystanes                 DNS    
===================================================================
       State: S 2:12.29  28/03/2021  Ivy Boothroyd, Sutherland     
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Isabella Wall                Tamworth               2:18.07   2
  2 Mathilda Delfs               Sutherland             2:19.12   2
  3 Cheyenne Murray              Milton-Ulladulla       2:22.25   2
  4 Mabel Dukes                  Emu Plains             2:26.40   2
  5 Rosalee Floyd-Kerr           Helensburgh            2:28.59   2
  6 Ashlyn Wall                  Raymond Terrace        2:29.60   2
  7 Matilda Richards             Revesby Workers        2:31.38   2
  8 Bronte Clark                 Camden                 2:31.73   1
  9 Milla Jurd                   Orange                 2:34.76   1
 10 Rudi Blackley                South Eastern          2:34.91   2
 11 Katelyn Wardell              Gosford                2:34.97   1
 12 Ameilie Stone                Tamworth               2:35.23   1
 13 Holly Gersbach               Winston Hills          2:38.30   1
 14 Amy Timms                    Cherrybrook            2:39.37   1
 15 Ava Gray                     Manly Warringah        2:40.64   1
 16 Sarah Chandler               Gilgandra              2:42.46   1
 17 Chloe Grogan                 Girraween              2:48.56   1
 18 Zoe Meyers                   Albion Park            2:52.31   1
 -- Annaliese Stackpool          Port Hacking               DNS   2
 -- Kiara Garcia                 Gosford                    DNS   1
 -- Emily McLaren                Shoalhaven                 DNS   1
 -- Zaynab Darwiche              Greystanes                 DNS   2
 -- Emilia Williams              Balmain                    DNS   2
 -- Charlotte O'Dowd             Northern Suburbs           DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 180  Boys U13 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:06.10  17/03/1985  Robert Wunder, Northern Sub   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Cameron Bloem                Hills District         2:19.45    
  2 Myles Brooks                 Camden                 2:20.81    
  3 Preston Davis                Port Macquarie         2:21.90    
  4 Liam Smith                   Mingara Athletics      2:22.03    
  5 Evan Morrison                Tamworth               2:24.30    
  6 Brayden Doran                Minchinbury            2:25.01    
  7 Zachary Dunwell              Glenbrook              2:27.78    
  8 Henry Stuart                 Ku-Ring-Gai            2:27.80    
  9 Keeden Harrison              Katoomba               2:29.89    
 10 Liam Crawford                Wollongong City        2:39.63    
 -- Tomoki Henderson             Wollongong City            DNS    
 -- Owen Dixon                   Cherrybrook                DNS    
Section  2                                                         
  1 Trent Alley                  Port Macquarie         2:11.69    
  2 Joel Moresi                  Cherrybrook            2:15.22    
  3 Harrison Ferns               Hills District         2:16.04    
  4 Dylan Mortimer               Manly Warringah        2:16.50    
  5 Cooper Clugston              Camden                 2:16.87    
  6 Luke Moscos                  Ryde                   2:20.69    
  7 Jacob Kimball                Manly Warringah        2:21.35    
  8 Leif Ingwersen               Balmain                2:22.16    
  9 Jacob Poole                  Revesby Workers        2:27.62    
 -- Will Cheshire                Balmain                    DNS    
 -- Zachary Thomson              Maitland                   DNS    
 -- Daniel Simpson               Sutherland                 DNS    
===================================================================
       State: S 2:06.10  17/03/1985  Robert Wunder, Northern Suburb
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Trent Alley                  Port Macquarie         2:11.69   2
  2 Joel Moresi                  Cherrybrook            2:15.22   2
  3 Harrison Ferns               Hills District         2:16.04   2
  4 Dylan Mortimer               Manly Warringah        2:16.50   2
  5 Cooper Clugston              Camden                 2:16.87   2
  6 Cameron Bloem                Hills District         2:19.45   1
  7 Luke Moscos                  Ryde                   2:20.69   2
  8 Myles Brooks                 Camden                 2:20.81   1
  9 Jacob Kimball                Manly Warringah        2:21.35   2
 10 Preston Davis                Port Macquarie         2:21.90   1
 11 Liam Smith                   Mingara Athletics      2:22.03   1
 12 Leif Ingwersen               Balmain                2:22.16   2
 13 Evan Morrison                Tamworth               2:24.30   1
 14 Brayden Doran                Minchinbury            2:25.01   1
 15 Jacob Poole                  Revesby Workers        2:27.62   2
 16 Zachary Dunwell              Glenbrook              2:27.78   1
 17 Henry Stuart                 Ku-Ring-Gai            2:27.80   1
 18 Keeden Harrison              Katoomba               2:29.89   1
 19 Liam Crawford                Wollongong City        2:39.63   1
 -- Owen Dixon                   Cherrybrook                DNS   1
 -- Daniel Simpson               Sutherland                 DNS   2
 -- Will Cheshire                Balmain                    DNS   2
 -- Zachary Thomson              Maitland                   DNS   2
 -- Tomoki Henderson             Wollongong City            DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 178  Girls U13 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:14.30  25/03/2018  Imogen Stewart, Illawong      
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Imogen McKenzie              Tamworth               2:32.03    
  2 Ashlyn Kelly                 Hills District         2:34.32    
  3 Tahlia Lucas                 Gosford                2:35.97    
  4 Nyree Brown                  Maitland               2:36.82    
  5 Evelyn Hill                  Shoalhaven             2:37.82    
  6 Katie Bowrey                 Parramatta             2:38.56    
  7 Lucy Bennett                 Bathurst & District    2:39.07    
  8 Taylor Hills                 Hills District         2:39.43    
  9 Skye Dogan                   Lismore                2:40.70    
 10 Lacy Barnes                  Eastlakes              2:41.07    
 -- Isabella Baptist             Liverpool City             DNS    
 -- Maisie Mitchell              Kurrajong Bilpin           DNS    
Section  2                                                         
  1 Philippa Quarrell            Manly Warringah        2:19.38    
  2 Keira Toohey                 Gosford                2:19.86    
  3 Eva Gawel                    Campbelltown           2:24.62    
  4 Lara Hathorn                 Manly Warringah        2:25.05    
  5 Larissa Grima                Camden                 2:30.43    
  6 Paige Murray                 Milton-Ulladulla       2:32.44    
  7 Sophie Halleen               Eastern Suburbs        2:35.07    
  8 Lea Matar                    Bankstown Aths         2:38.27    
  9 Sienna Latanis               St George              2:40.37    
 -- Jessica Kann                 Milton-Ulladulla           DNS    
 -- Aniela Knight                Northern Districts         DNS    
 -- Isabella Muc                 Prestons Robins            DNS    
===================================================================
       State: S 2:14.30  25/03/2018  Imogen Stewart, Illawong      
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Philippa Quarrell            Manly Warringah        2:19.38   2
  2 Keira Toohey                 Gosford                2:19.86   2
  3 Eva Gawel                    Campbelltown           2:24.62   2
  4 Lara Hathorn                 Manly Warringah        2:25.05   2
  5 Larissa Grima                Camden                 2:30.43   2
  6 Imogen McKenzie              Tamworth               2:32.03   1
  7 Paige Murray                 Milton-Ulladulla       2:32.44   2
  8 Ashlyn Kelly                 Hills District         2:34.32   1
  9 Sophie Halleen               Eastern Suburbs        2:35.07   2
 10 Tahlia Lucas                 Gosford                2:35.97   1
 11 Nyree Brown                  Maitland               2:36.82   1
 12 Evelyn Hill                  Shoalhaven             2:37.82   1
 13 Lea Matar                    Bankstown Aths         2:38.27   2
 14 Katie Bowrey                 Parramatta             2:38.56   1
 15 Lucy Bennett                 Bathurst & District    2:39.07   1
 16 Taylor Hills                 Hills District         2:39.43   1
 17 Sienna Latanis               St George              2:40.37   2
 18 Skye Dogan                   Lismore                2:40.70   1
 19 Lacy Barnes                  Eastlakes              2:41.07   1
 -- Isabella Baptist             Liverpool City             DNS   1
 -- Jessica Kann                 Milton-Ulladulla           DNS   2
 -- Aniela Knight                Northern Districts         DNS   2
 -- Isabella Muc                 Prestons Robins            DNS   2
 -- Maisie Mitchell              Kurrajong Bilpin           DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 233W  Boys U12 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:12.80  17/03/2019  Joshua O'Connell, Balmain     
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Harry Kourembes              Camden                 2:24.90    
  2 Zane Krayem                  Bankstown Aths         2:24.95    
  3 Ben Wichgers                 Sutherland             2:25.77    
  4 Will Wood                    Glenbrook              2:26.49    
  5 Sebastian Sentas             Canterbury             2:28.04    
  6 Toby Ward                    Mosman                 2:28.78    
  7 Jayden Taylor                Kotara South           2:35.45    
  8 Keir Mercer                  Hills District         2:44.84    
  9 Thomas Lowndes               Taree                  2:46.67    
 10 Johah James                  Moree                  2:48.74    
 -- Rio Grigg                    Manly Warringah            DNS    
 -- Jackson Beaudin              Forbes                     DNS    
Section  2                                                         
  1 Harry Keats                  Bowral                 2:13.04    
  2 Evan Rowbotham               Eastern Suburbs        2:13.69    
  3 Lachlan Wheeler              Sutherland             2:15.30    
  4 Thomas Chalmers              Kotara South           2:15.56    
  5 Austin Craig                 Albion Park            2:20.19    
  6 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai            2:20.46    
  7 Mitchell Chalmers            Kotara South           2:20.50    
  8 Cooper Marks                 Wallsend Rsl           2:22.92    
  9 Ellis Haydon                 Emu Plains             2:24.85    
 10 Bryson Norris                Gosford                2:25.95    
 11 Shea Cassilles               Revesby Workers        2:30.98    
 -- Patrick McMahon              Canterbury                 DNS    
===================================================================
       State: S 2:12.80  17/03/2019  Joshua O'Connell, Balmain     
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Harry Keats                  Bowral                 2:13.04   2
  2 Evan Rowbotham               Eastern Suburbs        2:13.69   2
  3 Lachlan Wheeler              Sutherland             2:15.30   2
  4 Thomas Chalmers              Kotara South           2:15.56   2
  5 Austin Craig                 Albion Park            2:20.19   2
  6 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai            2:20.46   2
  7 Mitchell Chalmers            Kotara South           2:20.50   2
  8 Cooper Marks                 Wallsend Rsl           2:22.92   2
  9 Ellis Haydon                 Emu Plains             2:24.85   2
 10 Harry Kourembes              Camden                 2:24.90   1
 11 Zane Krayem                  Bankstown Aths         2:24.95   1
 12 Ben Wichgers                 Sutherland             2:25.77   1
 13 Bryson Norris                Gosford                2:25.95   2
 14 Will Wood                    Glenbrook              2:26.49   1
 15 Sebastian Sentas             Canterbury             2:28.04   1
 16 Toby Ward                    Mosman                 2:28.78   1
 17 Shea Cassilles               Revesby Workers        2:30.98   2
 18 Jayden Taylor                Kotara South           2:35.45   1
 19 Keir Mercer                  Hills District         2:44.84   1
 20 Thomas Lowndes               Taree                  2:46.67   1
 21 Johah James                  Moree                  2:48.74   1
 -- Rio Grigg                    Manly Warringah            DNS   1
 -- Jackson Beaudin              Forbes                     DNS   1
 -- Patrick McMahon              Canterbury                 DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 231W  Girls U12 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:16.34  23/03/2014  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Adelaide Pittis              Orange                 2:25.47    
  2 Mackenzie Preston - Pool     Eastlakes              2:30.72    
  3 Isabel O'Connell             Tamworth               2:31.38    
  4 Ivy Kim                      Parramatta             2:32.04    
  5 Charlotte Scott-Rogers       Hills District         2:34.14    
  6 Breanna Pace                 Hills District         2:37.65    
  7 Ella Hooley                  Manly Warringah        2:38.55    
  8 Lexi Kinder                  Kotara South           2:39.27    
  9 Amelia Wilson                Port Macquarie         2:41.59    
 10 Rose Nicholas                Springwood             2:42.19    
 11 Talia Yilmaz-Hanson          Bankstown Aths         3:08.25    
 -- Georgia Betar                Camden                     DNS    
Section  2                                                         
  1 Eliza Lawton                 Manly Warringah        2:19.09    
  2 Siena Novak                  South Eastern          2:23.77    
  3 Maddison Ross                Manly Warringah        2:25.08    
  4 Olivia Law                   Mosman                 2:27.45    
  5 Eliza Williams               Manly Warringah        2:28.40    
  6 Chelsea Nicol                Albion Park            2:28.89    
  7 Claudia Wyatt                Cherrybrook            2:28.94    
  8 Lyla Rigby                   Manly Warringah        2:29.67    
  9 Lauren Heaney                South Eastern          2:30.11    
 10 Sasha Curry                  Temora                 2:30.81    
 11 Mia Hooton                   Ku-Ring-Gai            2:35.01    
 12 Mary Dal Broi                Griffith & District    2:37.28    
===================================================================
       State: S 2:16.34  23/03/2014  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Eliza Lawton                 Manly Warringah        2:19.09   2
  2 Siena Novak                  South Eastern          2:23.77   2
  3 Maddison Ross                Manly Warringah        2:25.08   2
  4 Adelaide Pittis              Orange                 2:25.47   1
  5 Olivia Law                   Mosman                 2:27.45   2
  6 Eliza Williams               Manly Warringah        2:28.40   2
  7 Chelsea Nicol                Albion Park            2:28.89   2
  8 Claudia Wyatt                Cherrybrook            2:28.94   2
  9 Lyla Rigby                   Manly Warringah        2:29.67   2
 10 Lauren Heaney                South Eastern          2:30.11   2
 11 Mackenzie Preston - Pool     Eastlakes              2:30.72   1
 12 Sasha Curry                  Temora                 2:30.81   2
 13 Isabel O'Connell             Tamworth               2:31.38   1
 14 Ivy Kim                      Parramatta             2:32.04   1
 15 Charlotte Scott-Rogers       Hills District         2:34.14   1
 16 Mia Hooton                   Ku-Ring-Gai            2:35.01   2
 17 Mary Dal Broi                Griffith & District    2:37.28   2
 18 Breanna Pace                 Hills District         2:37.65   1
 19 Ella Hooley                  Manly Warringah        2:38.55   1
 20 Lexi Kinder                  Kotara South           2:39.27   1
 21 Amelia Wilson                Port Macquarie         2:41.59   1
 22 Rose Nicholas                Springwood             2:42.19   1
 23 Talia Yilmaz-Hanson          Bankstown Aths         3:08.25   1
 -- Georgia Betar                Camden                     DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 229W  Boys U11 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:17.37  24/03/2013  Luke Young, Macquarie Hunte   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Jed Fowler                   Albion Park            2:33.59    
  2 Jake Wood                    Manly Warringah        2:36.15    
  3 Jarvis Penman                Dubbo                  2:37.07    
  4 Harrison Williams            Newcastle City         2:37.32    
  5 Eligh Reid                   Grafton                2:38.13    
  6 Lucas Drelaud                Bowral                 2:38.53    
  7 Ned Francis                  Winston Hills          2:40.88    
  8 Jett Stokes                  Eastern Suburbs        2:42.13    
  9 Austin Fuz                   Emu Plains             2:44.89    
 10 Max McGregor                 Kurrajong Bilpin       2:49.43    
 11 Charlie Coombe               Gloucester             2:50.27    
 -- Noah Fletcher                Prestons Robins            DNS    
Section  2                                                         
  1 Zwi Ratajczak                Sutherland             2:18.08    
  2 Max McIntosh                 Ku-Ring-Gai            2:19.33    
  3 York McManus                 Helensburgh            2:25.57    
  4 Xavier Zahra                 Hills District         2:25.72    
  5 Oliver Trowell               Manly Warringah        2:26.10    
  6 Khalil Ogle                  Canterbury             2:27.29    
  7 Owen Lovell-Ward             St George              2:31.88    
  8 Joshua Bartle                Inner West             2:32.78    
  9 Max Bealby                   Northern Suburbs       2:33.87    
 10 Rohan Sharma                 Cherrybrook            2:34.75    
 11 Archie Pinches               A.N.L                  2:42.70    
 -- Fraser Buckley               Camden                     DNS    
===================================================================
       State: S 2:17.37  24/03/2013  Luke Young, Macquarie Hunter  
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Zwi Ratajczak                Sutherland             2:18.08   2
  2 Max McIntosh                 Ku-Ring-Gai            2:19.33   2
  3 York McManus                 Helensburgh            2:25.57   2
  4 Xavier Zahra                 Hills District         2:25.72   2
  5 Oliver Trowell               Manly Warringah        2:26.10   2
  6 Khalil Ogle                  Canterbury             2:27.29   2
  7 Owen Lovell-Ward             St George              2:31.88   2
  8 Joshua Bartle                Inner West             2:32.78   2
  9 Jed Fowler                   Albion Park            2:33.59   1
 10 Max Bealby                   Northern Suburbs       2:33.87   2
 11 Rohan Sharma                 Cherrybrook            2:34.75   2
 12 Jake Wood                    Manly Warringah        2:36.15   1
 13 Jarvis Penman                Dubbo                  2:37.07   1
 14 Harrison Williams            Newcastle City         2:37.32   1
 15 Eligh Reid                   Grafton                2:38.13   1
 16 Lucas Drelaud                Bowral                 2:38.53   1
 17 Ned Francis                  Winston Hills          2:40.88   1
 18 Jett Stokes                  Eastern Suburbs        2:42.13   1
 19 Archie Pinches               A.N.L                  2:42.70   2
 20 Austin Fuz                   Emu Plains             2:44.89   1
 21 Max McGregor                 Kurrajong Bilpin       2:49.43   1
 22 Charlie Coombe               Gloucester             2:50.27   1
 -- Fraser Buckley               Camden                     DNS   2
 -- Noah Fletcher                Prestons Robins            DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 227W  Girls U11 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:21.80  20/03/2016  Imogen Stewart, Illawong      
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Elsie Clatworthy             Ku-Ring-Gai            2:39.50    
  2 Airlie Stevens               Shoalhaven             2:40.14    
  3 Minnie-Mae Grose             Camden                 2:42.73    
  4 Zahra Calder                 Riverstone             2:43.34    
  5 Hanna Wichgers               Sutherland             2:43.44    
  6 Tiana Panagopoulos           Port Hacking           2:44.50    
  7 Isla Bealby                  Northern Suburbs       2:45.15    
  8 Alexandra Dogan              Lismore                2:45.42    
  9 Hannah Lambert               Nth Rocks Carlin       2:45.79    
 10 Adalie Martin                Glenbrook              2:45.84    
 11 Madison Harris               Hills District         2:46.51    
 12 Lillian Page                 Kurrajong Bilpin       2:50.84    
Section  2                                                         
  1 Ronia Warszawska             Gosford                2:27.46    
  2 Alessandra McWilliam         Mosman                 2:30.73    
  3 Leah Fowler                  Gosford                2:31.31    
  4 Pixie Hanson                 Bowral                 2:32.84    
  5 Bethany Morson               Camden Haven           2:34.04    
  6 Alexandra Bova               Mosman                 2:35.63    
  7 Anais Biasi                  Manly Warringah        2:37.15    
  8 Gabrielle Moller             Balmain                2:37.26    
  9 Sienna Wade                  Northern Suburbs       2:37.75    
 10 Capri McCarthy               Gosford                2:39.42    
 11 Lana Crawford                Shoalhaven             2:50.92    
 12 Alicia Webb                  Campbelltown           2:53.76    
===================================================================
       State: S 2:21.80  20/03/2016  Imogen Stewart, Illawong      
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Ronia Warszawska             Gosford                2:27.46   2
  2 Alessandra McWilliam         Mosman                 2:30.73   2
  3 Leah Fowler                  Gosford                2:31.31   2
  4 Pixie Hanson                 Bowral                 2:32.84   2
  5 Bethany Morson               Camden Haven           2:34.04   2
  6 Alexandra Bova               Mosman                 2:35.63   2
  7 Anais Biasi                  Manly Warringah        2:37.15   2
  8 Gabrielle Moller             Balmain                2:37.26   2
  9 Sienna Wade                  Northern Suburbs       2:37.75   2
 10 Capri McCarthy               Gosford                2:39.42   2
 11 Elsie Clatworthy             Ku-Ring-Gai            2:39.50   1
 12 Airlie Stevens               Shoalhaven             2:40.14   1
 13 Minnie-Mae Grose             Camden                 2:42.73   1
 14 Zahra Calder                 Riverstone             2:43.34   1
 15 Hanna Wichgers               Sutherland             2:43.44   1
 16 Tiana Panagopoulos           Port Hacking           2:44.50   1
 17 Isla Bealby                  Northern Suburbs       2:45.15   1
 18 Alexandra Dogan              Lismore                2:45.42   1
 19 Hannah Lambert               Nth Rocks Carlin       2:45.79   1
 20 Adalie Martin                Glenbrook              2:45.84   1
 21 Madison Harris               Hills District         2:46.51   1
 22 Lillian Page                 Kurrajong Bilpin       2:50.84   1
 23 Lana Crawford                Shoalhaven             2:50.92   2
 24 Alicia Webb                  Campbelltown           2:53.76   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 204W  Boys U10 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:21.60  25/03/1979  Paul Kelly, Greystanes        
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Ryda Sharpe                  Campbelltown           2:33.68    
  2 Carter Bergan                Hills District         2:34.52    
  3 Tasman Harrison              Katoomba               2:38.63    
  4 Dominic Yabsley-Turner       Springwood             2:39.13    
  5 Khaled Ogle                  Canterbury             2:42.04    
  6 Oliver Mathews               Corowa                 2:42.15    
  7 Macarthur Davis              Shoalhaven             2:42.20    
  8 Kyden Ralph                  Macquarie Hunter       2:48.19    
  9 Kooper Thompson              Campbelltown           2:50.61    
 10 Josh Spinks                  Gunnedah               2:50.63    
 11 Oliver Lowndes               Taree                  3:02.98    
 -- Oliver Waterford             Ku-Ring-Gai                DNS    
Section  2                                                         
  1 Isaac Robinson               Manly Warringah        2:27.97    
  2 Billy Herb                   Illawong               2:32.19    
  3 Ruari Mercer                 Hills District         2:34.33    
  4 Davin Carty                  Balmain                2:36.84    
  5 Jude Rigby                   Manly Warringah        2:37.95    
  6 Harlem Floyd-Kerr            Helensburgh            2:40.30    
  7 Bernie Irvine                Winston Hills          2:41.63    
  8 Hugo Condon                  Manly Warringah        2:41.74    
  9 Matthew Faulkner             Sutherland             2:42.55    
 10 Maksymilian Marczyk          Northern Suburbs       2:44.30    
 11 Elias Umlil                  Port Hacking           2:45.27    
 -- Kye Swadling                 Kotara South               DNS    
===================================================================
       State: S 2:21.60  25/03/1979  Paul Kelly, Greystanes        
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Isaac Robinson               Manly Warringah        2:27.97   2
  2 Billy Herb                   Illawong               2:32.19   2
  3 Ryda Sharpe                  Campbelltown           2:33.68   1
  4 Ruari Mercer                 Hills District         2:34.33   2
  5 Carter Bergan                Hills District         2:34.52   1
  6 Davin Carty                  Balmain                2:36.84   2
  7 Jude Rigby                   Manly Warringah        2:37.95   2
  8 Tasman Harrison              Katoomba               2:38.63   1
  9 Dominic Yabsley-Turner       Springwood             2:39.13   1
 10 Harlem Floyd-Kerr            Helensburgh            2:40.30   2
 11 Bernie Irvine                Winston Hills          2:41.63   2
 12 Hugo Condon                  Manly Warringah        2:41.74   2
 13 Khaled Ogle                  Canterbury             2:42.04   1
 14 Oliver Mathews               Corowa                 2:42.15   1
 15 Macarthur Davis              Shoalhaven             2:42.20   1
 16 Matthew Faulkner             Sutherland             2:42.55   2
 17 Maksymilian Marczyk          Northern Suburbs       2:44.30   2
 18 Elias Umlil                  Port Hacking           2:45.27   2
 19 Kyden Ralph                  Macquarie Hunter       2:48.19   1
 20 Kooper Thompson              Campbelltown           2:50.61   1
 21 Josh Spinks                  Gunnedah               2:50.63   1
 22 Oliver Lowndes               Taree                  3:02.98   1
 -- Kye Swadling                 Kotara South               DNS   2
 -- Oliver Waterford             Ku-Ring-Gai                DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 205W  Girls U10 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:27.30  19/02/2012  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Lily Dawson                  Bathurst & District    2:45.21    
  2 Eva Chiaramonte              Bathurst & District    2:47.87    
  3 Phoenix Russell              Maitland               2:48.14    
  4 Harlow Garrett               Maitland               2:49.91    
  5 Madison Easterbrook          Emu Plains             2:53.39    
  6 Tahlia Chapman               Hawkesbury City        2:55.70    
  7 Sarah Amin                   Bankstown Aths         2:59.28    
  8 Jayde James                  Moree                  3:00.22    
  9 Fleur Motteram               Northern Suburbs       3:00.50    
 10 Amaya Davis                  Port Macquarie         3:01.63    
 11 Elanor Scott                 Camden                 3:08.96    
 12 Chloe Symonds                Inner West             3:12.85    
Section  2                                                         
  1 Charlotte James              Eastlakes              2:41.90    
  2 Sage Boothroyd               Sutherland             2:42.53    
  3 Hana Horii                   Mosman                 2:43.97    
  4 Meredith Lee                 Northern Suburbs       2:45.57    
  5 Juliet Erickson              Hornsby                2:45.74    
  6 Faith Booth                  Terrigal/Wamberal      2:46.12    
  7 Rylee Nair                   Sutherland             2:48.52    
  8 Caitlin Barnard              Wollongong City        2:50.17    
  9 Hannah Dawson                Northern Districts     2:51.99    
 10 Chloe Harkin                 Hills District         2:53.01    
 11 Jasmine Corbett              Northern Illawarra     2:53.96    
 12 Ashley Temple                Ku-Ring-Gai            2:55.46    
===================================================================
       State: S 2:27.30  19/02/2012  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Charlotte James              Eastlakes              2:41.90   2
  2 Sage Boothroyd               Sutherland             2:42.53   2
  3 Hana Horii                   Mosman                 2:43.97   2
  4 Lily Dawson                  Bathurst & District    2:45.21   1
  5 Meredith Lee                 Northern Suburbs       2:45.57   2
  6 Juliet Erickson              Hornsby                2:45.74   2
  7 Faith Booth                  Terrigal/Wamberal      2:46.12   2
  8 Eva Chiaramonte              Bathurst & District    2:47.87   1
  9 Phoenix Russell              Maitland               2:48.14   1
 10 Rylee Nair                   Sutherland             2:48.52   2
 11 Harlow Garrett               Maitland               2:49.91   1
 12 Caitlin Barnard              Wollongong City        2:50.17   2
 13 Hannah Dawson                Northern Districts     2:51.99   2
 14 Chloe Harkin                 Hills District         2:53.01   2
 15 Madison Easterbrook          Emu Plains             2:53.39   1
 16 Jasmine Corbett              Northern Illawarra     2:53.96   2
 17 Ashley Temple                Ku-Ring-Gai            2:55.46   2
 18 Tahlia Chapman               Hawkesbury City        2:55.70   1
 19 Sarah Amin                   Bankstown Aths         2:59.28   1
 20 Jayde James                  Moree                  3:00.22   1
 21 Fleur Motteram               Northern Suburbs       3:00.50   1
 22 Amaya Davis                  Port Macquarie         3:01.63   1
 23 Elanor Scott                 Camden                 3:08.96   1
 24 Chloe Symonds                Inner West             3:12.85   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 201W  Boys U9 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:25.70  17/03/2002  Alex Pettigrew, Hornsby       
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Edward Leyland               Sutherland             2:44.01    
  2 Tim Napier                   Orange                 2:45.93    
  3 Sam Moody                    Northern Suburbs       2:46.24    
  4 Rhys Bergan                  Hills District         2:46.80    
  5 Nate Butcher                 Coffs Coast            2:48.75    
  6 Thomas Chabo                 Inner West             2:49.20    
  7 Harvey Irvine                Winston Hills          2:50.40    
  8 Baxter Bishop                St George              2:50.84    
  9 Liam Reville                 Northern Suburbs       2:55.79    
 10 Hunter Roberts               Cumnock                3:01.56    
 11 Christian Lipovic            Campbelltown           3:06.99    
 12 Jordon Curmi                 Girraween              3:19.06    
Section  2                                                         
  1 Alexander Miller             Balmain                2:33.80    
  2 Archie Galvin                Northern Illawarra     2:36.36    
  3 Lakin Barber                 Terrigal/Wamberal      2:36.81    
  4 Tamo Karl                    Wollongong City        2:42.03    
  5 Lucas Gill-Gomes             Albion Park            2:42.38    
  6 Lewis McNaughtan             Manly Warringah        2:44.12    
  7 Brody Johnson                Ku-Ring-Gai            2:44.40    
  8 Tayem Reading                Winston Hills          2:46.58    
  9 Luke Dogan                   Lismore                2:47.74    
 10 Fraser Hawke                 Kotara South           2:48.93    
 11 Oliver Fratini               Northern Suburbs       2:50.32    
 12 Henry Ellis                  Eastern Suburbs        2:54.06    
===================================================================
       State: S 2:25.70  17/03/2002  Alex Pettigrew, Hornsby       
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Alexander Miller             Balmain                2:33.80   2
  2 Archie Galvin                Northern Illawarra     2:36.36   2
  3 Lakin Barber                 Terrigal/Wamberal      2:36.81   2
  4 Tamo Karl                    Wollongong City        2:42.03   2
  5 Lucas Gill-Gomes             Albion Park            2:42.38   2
  6 Edward Leyland               Sutherland             2:44.01   1
  7 Lewis McNaughtan             Manly Warringah        2:44.12   2
  8 Brody Johnson                Ku-Ring-Gai            2:44.40   2
  9 Tim Napier                   Orange                 2:45.93   1
 10 Sam Moody                    Northern Suburbs       2:46.24   1
 11 Tayem Reading                Winston Hills          2:46.58   2
 12 Rhys Bergan                  Hills District         2:46.80   1
 13 Luke Dogan                   Lismore                2:47.74   2
 14 Nate Butcher                 Coffs Coast            2:48.75   1
 15 Fraser Hawke                 Kotara South           2:48.93   2
 16 Thomas Chabo                 Inner West             2:49.20   1
 17 Oliver Fratini               Northern Suburbs       2:50.32   2
 18 Harvey Irvine                Winston Hills          2:50.40   1
 19 Baxter Bishop                St George              2:50.84   1
 20 Henry Ellis                  Eastern Suburbs        2:54.06   2
 21 Liam Reville                 Northern Suburbs       2:55.79   1
 22 Hunter Roberts               Cumnock                3:01.56   1
 23 Christian Lipovic            Campbelltown           3:06.99   1
 24 Jordon Curmi                 Girraween              3:19.06   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 198W  Girls U9 - 800m Run
================================================================   
       State: S 2:33.00  20/03/2011  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Emma Shiels                  Wyong                  2:50.00    
  2 Maeva Clifford               Eastlakes              2:53.90    
  3 Jenna Haydon                 Emu Plains             2:57.54    
  4 Liya Dagher                  Bankstown Aths         3:02.33    
  5 Lyla Woodlock                Grafton                3:06.30    
  6 Maya Bryant                  The Ponds              3:07.71    
  7 Azaylia Ahoy                 Armidale               3:07.76    
  8 Keira Gill                   Riverstone             3:09.34    
  9 Caitlin Butler               Manly Warringah        3:11.61    
 10 Cassia Martin                Glenbrook              3:12.31    
 11 Isabelle Lau                 Ku-Ring-Gai            3:18.15    
 12 Crystal Coyte                Kurrajong Bilpin       3:42.24    
Section  2                                                         
  1 Ayla York                    Albion Park            2:45.97    
  2 Brooklyn McWilliams          Albion Park            2:49.94    
  3 Lani Alexander               Sutherland             2:54.86    
  4 Arianna Calavrias            St George              2:57.49    
  5 Milla Mare                   Rouse Hill Rams        2:57.60    
  6 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts     2:58.60    
  7 Lily Dunne                   Manly Warringah        2:59.71    
  8 Sai Sraddha Shailesh         Girraween              3:01.05    
  9 Tayha Sant                   Port Hacking           3:07.18    
 10 Anna Wegener                 Cherrybrook            3:09.39    
 11 Chloe Peaper                 Manly Warringah        3:15.84    
 12 Katelyn Thorin Dembo         Ku-Ring-Gai            3:26.66    
===================================================================
       State: S 2:33.00  20/03/2011  Abbey Rockliff, Ku-Ring-Gai   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Ayla York                    Albion Park            2:45.97   2
  2 Brooklyn McWilliams          Albion Park            2:49.94   2
  3 Emma Shiels                  Wyong                  2:50.00   1
  4 Maeva Clifford               Eastlakes              2:53.90   1
  5 Lani Alexander               Sutherland             2:54.86   2
  6 Arianna Calavrias            St George              2:57.49   2
  7 Jenna Haydon                 Emu Plains             2:57.54   1
  8 Milla Mare                   Rouse Hill Rams        2:57.60   2
  9 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts     2:58.60   2
 10 Lily Dunne                   Manly Warringah        2:59.71   2
 11 Sai Sraddha Shailesh         Girraween              3:01.05   2
 12 Liya Dagher                  Bankstown Aths         3:02.33   1
 13 Lyla Woodlock                Grafton                3:06.30   1
 14 Tayha Sant                   Port Hacking           3:07.18   2
 15 Maya Bryant                  The Ponds              3:07.71   1
 16 Azaylia Ahoy                 Armidale               3:07.76   1
 17 Keira Gill                   Riverstone             3:09.34   1
 18 Anna Wegener                 Cherrybrook            3:09.39   2
 19 Caitlin Butler               Manly Warringah        3:11.61   1
 20 Cassia Martin                Glenbrook              3:12.31   1
 21 Chloe Peaper                 Manly Warringah        3:15.84   2
 22 Isabelle Lau                 Ku-Ring-Gai            3:18.15   1
 23 Katelyn Thorin Dembo         Ku-Ring-Gai            3:26.66   2
 24 Crystal Coyte                Kurrajong Bilpin       3:42.24   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 15  Boys U17 - 300m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 37.14  18/03/2017  Sebastien Moir, South Eastern   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Donovan Roberts              Balmain                  43.67    
  2 Jayden Jackson               Nambucca & District      44.18    
  3 Robert Vandoros              Port Macquarie           44.26    
  4 Chase Lee                    Leeton                   44.61    
  5 Cooper Jeal                  Glenbrook                45.88    
  6 Jesse Watson                 Leeton                   46.75    
  7 Patrick Dickson              Glenbrook                48.24    
 -- Neelesh Shrestha             Girraween                  DNS    
Section  2                                                         
  1 Travis Hargrave              Hawkesbury City          39.94    
  2 Benjamin Iveson              Canterbury               40.66    
  3 Lachlan Dewar                Cherrybrook              40.89    
  4 Saxon Lorenz                 Singleton                40.97    
  5 Kidha Gray                   Eastlakes                41.61    
  6 Gauthier Sanchez             Manly Warringah          41.73    
  7 Lachlan Roberts              Parramatta               42.76    
  8 Bakr Khodr                   Bankstown Aths           42.90    
Section  3                                                         
  1 Uchenna Egbu                 Canterbury               38.79    
  2 Mitchell Bradley             Prospect                 39.76    
  3 Julian Lee                   Northern Suburbs         40.03    
  4 Matthew Hunt                 Northern Suburbs         40.32    
  5 Liam Roche                   Hills District           42.37    
  6 Adam Almoail                 Doonside                 48.58    
 -- Josh Ralph                   South Eastern              DNS    
 -- Matthew Basanovic            Port Hacking               DNS    
===================================================================
       State: S 37.14  18/03/2017  Sebastien Moir, South Eastern   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Uchenna Egbu                 Canterbury               38.79   3
  2 Mitchell Bradley             Prospect                 39.76   3
  3 Travis Hargrave              Hawkesbury City          39.94   2
  4 Julian Lee                   Northern Suburbs         40.03   3
  5 Matthew Hunt                 Northern Suburbs         40.32   3
  6 Benjamin Iveson              Canterbury               40.66   2
  7 Lachlan Dewar                Cherrybrook              40.89   2
  8 Saxon Lorenz                 Singleton                40.97   2
  9 Kidha Gray                   Eastlakes                41.61   2
 10 Gauthier Sanchez             Manly Warringah          41.73   2
 11 Liam Roche                   Hills District           42.37   3
 12 Lachlan Roberts              Parramatta               42.76   2
 13 Bakr Khodr                   Bankstown Aths           42.90   2
 14 Donovan Roberts              Balmain                  43.67   1
 15 Jayden Jackson               Nambucca & District      44.18   1
 16 Robert Vandoros              Port Macquarie           44.26   1
 17 Chase Lee                    Leeton                   44.61   1
 18 Cooper Jeal                  Glenbrook                45.88   1
 19 Jesse Watson                 Leeton                   46.75   1
 20 Patrick Dickson              Glenbrook                48.24   1
 21 Adam Almoail                 Doonside                 48.58   3
 -- Neelesh Shrestha             Girraween                  DNS   1
 -- Matthew Basanovic            Port Hacking               DNS   3
 -- Josh Ralph                   South Eastern              DNS   3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 13  Girls U17 - 300m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 42.35  16/03/2019  Tiahna Skelton, Wallsend RSL    
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Lucy Hill                    Northern Suburbs         48.99    
  2 Megan Mifsud                 Greystanes               49.68    
  3 Kirra Vaughan                Mingara Athletics        52.04    
  4 Brooke Xavier                Macquarie Hunter         58.08    
 -- Annabel Macdonald            Ryde                       DNS    
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS    
Section  2                                                         
  1 Alesha Bennetts              Mudgee                   45.59    
  2 Talahn Paki                  Hills District           46.73    
  3 Indyanna Pye                 Inner West               48.45    
  4 Holly Dalrymple              Hawkesbury City          49.07    
  5 A'Laa Andrist                Bankstown Aths           50.35    
  6 Kaitlyn Martin               Ryde                     50.88    
 -- Ellen Murphy                 Balmain                    DNS    
Section  3                                                         
  1 Isabel Nystrom               South Eastern            43.79    
  2 Talia Kupceric               Manly Warringah          44.35    
  3 Lucy Scholtens               Manly Warringah          44.87    
  4 Charlotte Greatrex           Ku-Ring-Gai              46.23    
  5 Jaimie Byrne                 Sutherland               46.30    
  6 Avalene Tandog               Hills District           46.44    
  7 Eva Bates                    Ku-Ring-Gai              48.25    
===================================================================
       State: S 42.35  16/03/2019  Tiahna Skelton, Wallsend RSL    
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Isabel Nystrom               South Eastern            43.79   3
  2 Talia Kupceric               Manly Warringah          44.35   3
  3 Lucy Scholtens               Manly Warringah          44.87   3
  4 Alesha Bennetts              Mudgee                   45.59   2
  5 Charlotte Greatrex           Ku-Ring-Gai              46.23   3
  6 Jaimie Byrne                 Sutherland               46.30   3
  7 Avalene Tandog               Hills District           46.44   3
  8 Talahn Paki                  Hills District           46.73   2
  9 Eva Bates                    Ku-Ring-Gai              48.25   3
 10 Indyanna Pye                 Inner West               48.45   2
 11 Lucy Hill                    Northern Suburbs         48.99   1
 12 Holly Dalrymple              Hawkesbury City          49.07   2
 13 Megan Mifsud                 Greystanes               49.68   1
 14 A'Laa Andrist                Bankstown Aths           50.35   2
 15 Kaitlyn Martin               Ryde                     50.88   2
 16 Kirra Vaughan                Mingara Athletics        52.04   1
 17 Brooke Xavier                Macquarie Hunter         58.08   1
 -- Annabel Macdonald            Ryde                       DNS   1
 -- Ellen Murphy                 Balmain                    DNS   2
 -- Lani Gleeson                 Springwood                 DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 11  Boys U15 - 300m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 38.92  18/03/2017  Thomas Hunt, Northern Suburbs   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Josh Upsall                  Coffs Coast              47.00    
  2 Lachlan Findlay              Tallawong Park           47.50    
  3 Connor Gunn                  Gosford                  49.37    
  4 Kyle Siemionow               Prestons Robins          49.69    
  5 Aarya Satheesh               Cherrybrook              50.49    
  6 Max Byrnes                   Nth Rocks Carlin         51.35    
  7 Sohum Chaudhri               Girraween                53.22    
Section  2                                                         
  1 Conor McNeill                Hawkesbury City          46.16    
  2 Deegan O'Brien-Kratiuk       Canterbury               46.46    
  3 Finn Conole-Buck             Glenbrook                46.69    
  4 Mackay Jones                 Albion Park              46.98    
  5 Jayden Mazoudier             Dapto                    47.67    
  6 Mackenzie Goonan             Hornsby                  48.33    
  7 Callum Cousins               Edgeworth                48.36    
 -- Bronsen Brown                Cherrybrook                DNS    
Section  3                                                         
  1 Ethan Williams               Singleton                41.45    
  2 Bailey-dean Latanis          St George                42.58    
  3 Leo Brown                    Manly Warringah          43.03    
  4 Parker Bohman                Hills District           43.83    
  5 Xavier Hennessey             Cherrybrook              43.93    
  6 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           45.94    
  7 Jannik McErlane              Manly Warringah          47.51    
 -- Marco Boccaletti             Cherrybrook                DNS    
===================================================================
       State: S 38.92  18/03/2017  Thomas Hunt, Northern Suburbs   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Ethan Williams               Singleton                41.45   3
  2 Bailey-dean Latanis          St George                42.58   3
  3 Leo Brown                    Manly Warringah          43.03   3
  4 Parker Bohman                Hills District           43.83   3
  5 Xavier Hennessey             Cherrybrook              43.93   3
  6 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           45.94   3
  7 Conor McNeill                Hawkesbury City          46.16   2
  8 Deegan O'Brien-Kratiuk       Canterbury               46.46   2
  9 Finn Conole-Buck             Glenbrook                46.69   2
 10 Mackay Jones                 Albion Park              46.98   2
 11 Josh Upsall                  Coffs Coast              47.00   1
 12 Lachlan Findlay              Tallawong Park           47.50   1
 13 Jannik McErlane              Manly Warringah          47.51   3
 14 Jayden Mazoudier             Dapto                    47.67   2
 15 Mackenzie Goonan             Hornsby                  48.33   2
 16 Callum Cousins               Edgeworth                48.36   2
 17 Connor Gunn                  Gosford                  49.37   1
 18 Kyle Siemionow               Prestons Robins          49.69   1
 19 Aarya Satheesh               Cherrybrook              50.49   1
 20 Max Byrnes                   Nth Rocks Carlin         51.35   1
 21 Sohum Chaudhri               Girraween                53.22   1
 -- Marco Boccaletti             Cherrybrook                DNS   3
 -- Bronsen Brown                Cherrybrook                DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 9  Girls U15 - 300m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 44.10  24/03/2018  Isabella Guthrie, Northern Di   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Rebecca Coyte                Kurrajong Bilpin         51.76    
  2 Sacha Jones                  Northern Suburbs         53.78    
  3 Keira Rejske                 Wollongong City          56.32    
  4 Sophie McPherson             Penrith                  58.12    
  5 Ella Rowe                    Campbelltown             59.73    
 -- Rachel Price                 Cherrybrook                DNS    
 -- Tess Hoadley                 Taree                      DNS    
 -- Darcy Taaffe                 Merriwa                    DNS    
Section  2                                                         
  1 Israa Andrist                Bankstown Aths           49.12    
  2 Amelia Weatherlake           Kiama                    49.88    
  3 Elizabeth Godwin             Glenbrook                50.09    
  4 Audrey Sutton                Balmain                  51.48    
  5 Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai              52.06    
 -- Caitlin Brennan              Nth Rocks Carlin           DNS    
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS    
Section  3                                                         
  1 Sarah-anne Koot              Cherrybrook              47.53    
  2 Savannah Taylor              Port Hacking             47.80    
  3 Lily Stewart                 Inner West               48.13    
  4 Madison Mitchell             Cherrybrook              49.00    
  5 Tilly Iveson                 Canterbury               49.54    
 -- Jordan O'Neill               Port Hacking               DNS    
 -- Jordan Moore                 Sutherland                 DNS    
===================================================================
       State: S 44.10  24/03/2018  Isabella Guthrie, Northern Distr
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Sarah-anne Koot              Cherrybrook              47.53   3
  2 Savannah Taylor              Port Hacking             47.80   3
  3 Lily Stewart                 Inner West               48.13   3
  4 Madison Mitchell             Cherrybrook              49.00   3
  5 Israa Andrist                Bankstown Aths           49.12   2
  6 Tilly Iveson                 Canterbury               49.54   3
  7 Amelia Weatherlake           Kiama                    49.88   2
  8 Elizabeth Godwin             Glenbrook                50.09   2
  9 Audrey Sutton                Balmain                  51.48   2
 10 Rebecca Coyte                Kurrajong Bilpin         51.76   1
 11 Veda Arabolu                 Ku-Ring-Gai              52.06   2
 12 Sacha Jones                  Northern Suburbs         53.78   1
 13 Keira Rejske                 Wollongong City          56.32   1
 14 Sophie McPherson             Penrith                  58.12   1
 15 Ella Rowe                    Campbelltown             59.73   1
 -- Caitlin Brennan              Nth Rocks Carlin           DNS   2
 -- Rachel Price                 Cherrybrook                DNS   1
 -- Jordan O'Neill               Port Hacking               DNS   3
 -- Jordan Moore                 Sutherland                 DNS   3
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS   2
 -- Darcy Taaffe                 Merriwa                    DNS   1
 -- Tess Hoadley                 Taree                      DNS   1

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 7  Boys U14 - 200m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 24.64  15/03/2008  Nicholas Hough, Hills Distric   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Oliver Sanbrook              Manly Warringah          31.42    
  2 Taylor McLaren               East Maitland            31.89    
  3 Ethan Temelkovski            Northern Suburbs         32.08    
  4 Alexander Powell             Rouse Hill Rams          32.34    
  5 Egor Grimstad                Balmain                  32.74    
  6 Harry Jackson                Lake Illawarra           33.83    
 -- Ashton Moran                 Albion Park                DNS    
Section  2                                                         
  1 William Carter               Manly Warringah          29.57    
  2 Sam Kay                      Ku-Ring-Gai              30.42    
  3 Fraser McLaughlin            Cessnock                 30.78    
  4 Jackson Day                  Cardiff & District       31.16    
 -- Lewis Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS    
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS    
Section  3                                                         
  1 Andres Hampel                Northern Suburbs         26.78    
  2 Lucas Duong                  Inner West               27.63    
  3 Lincoln Henry                Coffs Coast              28.07    
  4 Tomi Reynaldo                South Eastern            28.31    
  5 William Manning              Cardiff & District       29.22    
  6 Joshua Lakeman               Albion Park              29.56    
===================================================================
       State: S 24.64  15/03/2008  Nicholas Hough, Hills District  
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Andres Hampel                Northern Suburbs         26.78   3
  2 Lucas Duong                  Inner West               27.63   3
  3 Lincoln Henry                Coffs Coast              28.07   3
  4 Tomi Reynaldo                South Eastern            28.31   3
  5 William Manning              Cardiff & District       29.22   3
  6 Joshua Lakeman               Albion Park              29.56   3
  7 William Carter               Manly Warringah          29.57   2
  8 Sam Kay                      Ku-Ring-Gai              30.42   2
  9 Fraser McLaughlin            Cessnock                 30.78   2
 10 Jackson Day                  Cardiff & District       31.16   2
 11 Oliver Sanbrook              Manly Warringah          31.42   1
 12 Taylor McLaren               East Maitland            31.89   1
 13 Ethan Temelkovski            Northern Suburbs         32.08   1
 14 Alexander Powell             Rouse Hill Rams          32.34   1
 15 Egor Grimstad                Balmain                  32.74   1
 16 Harry Jackson                Lake Illawarra           33.83   1
 -- Ashton Moran                 Albion Park                DNS   1
 -- Lewis Wong                   Nth Rocks Carlin           DNS   2
 -- Joshua Hand                  Winston Hills              DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 5  Girls U14 - 200m Hurdles (76 cm)
================================================================   
       State: S 27.04  18/03/2006  Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Jannali Simms                Taree                    31.97    
  2 Charlotte Nagle              Ryde                     32.85    
  3 Adelayde Baker               Woolgoolga               33.04    
  4 Tanisha Kumar                Hills District           33.05    
  5 Olivia Thompson              Finley                   34.75    
  6 Caitlin Scanes               Thornton                 36.52    
  7 Olive Gauci                  Glenbrook                38.17    
Section  2                                                         
  1 Piper Todd                   Bankstown Aths           31.26    
  2 Ella Northey                 Singleton                31.46    
  3 Lani Khiroya                 Nth Rocks Carlin         32.17    
  4 Caitlin Russell              Cherrybrook              33.11    
  5 Zara Pawsey                  Ryde                     33.29    
 -- Jessica Basanovic            Port Hacking               DNS    
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS    
Section  3                                                         
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          28.77    
  2 Catherine Mikan              Northern Suburbs         29.51    
  3 Tammin Lampret               Port Hacking             30.25    
  4 Grace Smith                  Wauchope                 30.56    
  5 Scarlet Mitchell             South Eastern            30.65    
  6 Annika Boys                  Northern Suburbs         31.60    
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS    
===================================================================
       State: S 27.04  18/03/2006  Carly Rodger, Port Hacking      
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          28.77   3
  2 Catherine Mikan              Northern Suburbs         29.51   3
  3 Tammin Lampret               Port Hacking             30.25   3
  4 Grace Smith                  Wauchope                 30.56   3
  5 Scarlet Mitchell             South Eastern            30.65   3
  6 Piper Todd                   Bankstown Aths           31.26   2
  7 Ella Northey                 Singleton                31.46   2
  8 Annika Boys                  Northern Suburbs         31.60   3
  9 Jannali Simms                Taree                    31.97   1
 10 Lani Khiroya                 Nth Rocks Carlin         32.17   2
 11 Charlotte Nagle              Ryde                     32.85   1
 12 Adelayde Baker               Woolgoolga               33.04   1
 13 Tanisha Kumar                Hills District           33.05   1
 14 Caitlin Russell              Cherrybrook              33.11   2
 15 Zara Pawsey                  Ryde                     33.29   2
 16 Olivia Thompson              Finley                   34.75   1
 17 Caitlin Scanes               Thornton                 36.52   1
 18 Olive Gauci                  Glenbrook                38.17   1
 -- Neve Jenkins                 Port Hacking               DNS   3
 -- Mikayla Muscat               Hills District             DNS   2
 -- Jessica Basanovic            Port Hacking               DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 3  Boys U13 - 200m Hurdles (68 cm)
================================================================   
       State: S 26.21  19/03/2011  Jarrod Cullen, Canterbury       
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Flynn Driver                 Springwood               33.51    
  2 Matthew Ryan-sweeney         Sutherland               34.35    
  3 Darius Pratt                 Prospect                 34.50    
  4 Hunter Bright                Wollongong City          35.75    
 -- Lucas Hayden                 Lismore                    DNS    
 -- Fergus May                   Orange                     DNS    
 -- Ty Mooney                    Kooringal Wagga            DNS    
Section  2                                                         
  1 Julian Freelander            Hills District           31.04    
  2 Keiran Siemionow             Prestons Robins          31.63    
  3 Archie McKenzie              Balmain                  32.00    
  4 Otis Rawnsley                Inner West               32.02    
  5 Jude Lumley                  Northern Suburbs         32.70    
  6 Isaac Lill                   Manly Warringah          32.87    
 -- Alberto Jordan               Manly Warringah            DNS    
Section  3                                                         
  1 Alex Spadaro                 Prospect                 28.43    
  2 Zak Evans                    Northern Suburbs         29.38    
  3 Trent Alley                  Port Macquarie           29.55    
  4 Samuel Price                 Cherrybrook              29.75    
  5 Justin Ike                   Liverpool City           30.64    
  6 Daniel Cox                   Ryde                     30.76    
  7 Kael Brown                   Emu Plains               31.50    
  8 Koby Bell                    The Ponds                31.90    
===================================================================
       State: S 26.21  19/03/2011  Jarrod Cullen, Canterbury       
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Alex Spadaro                 Prospect                 28.43   3
  2 Zak Evans                    Northern Suburbs         29.38   3
  3 Trent Alley                  Port Macquarie           29.55   3
  4 Samuel Price                 Cherrybrook              29.75   3
  5 Justin Ike                   Liverpool City           30.64   3
  6 Daniel Cox                   Ryde                     30.76   3
  7 Julian Freelander            Hills District           31.04   2
  8 Kael Brown                   Emu Plains               31.50   3
  9 Keiran Siemionow             Prestons Robins          31.63   2
 10 Koby Bell                    The Ponds                31.90   3
 11 Archie McKenzie              Balmain                  32.00   2
 12 Otis Rawnsley                Inner West               32.02   2
 13 Jude Lumley                  Northern Suburbs         32.70   2
 14 Isaac Lill                   Manly Warringah          32.87   2
 15 Flynn Driver                 Springwood               33.51   1
 16 Matthew Ryan-sweeney         Sutherland               34.35   1
 17 Darius Pratt                 Prospect                 34.50   1
 18 Hunter Bright                Wollongong City          35.75   1
 -- Fergus May                   Orange                     DNS   1
 -- Lucas Hayden                 Lismore                    DNS   1
 -- Alberto Jordan               Manly Warringah            DNS   2
 -- Ty Mooney                    Kooringal Wagga            DNS   1
Photofinish Image

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 1  Girls U13 - 200m Hurdles (68 cm)
================================================================   
       State: S 27.56  24/03/2018  Chantelle Barnard, Campbellto   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Eden Herring                 Hornsby                  32.17    
  2 Amelie Morrell               Port Hacking             32.93    
  3 Sarah Stokes                 Macquarie Hunter         32.97    
  4 Leeara Elford                Wauchope                 33.26    
  5 Lilea Seville                Bowral                   33.41    
  6 Laura Belling                Balmain                  33.86    
  7 Amber Hundle                 Woolgoolga               34.25    
 -- Lucy Atkinson                Canowindra                 DNS    
Section  2                                                         
  1 Violet Langley               Emu Plains               31.30    
  2 Gabriela Ribeiro             Hills District           31.71    
  3 Dominique Bzdega             Campbelltown             32.17    
  4 Lara Tindall                 Camden                   32.50    
  5 Madeleine Gifford            Balmain                  32.94    
  6 Taylah Sankey                Gosford                  33.99    
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS    
 -- Emily Benefiel               Wollongong City            DNS    
Section  3                                                         
  1 Maiya Hewitt                 Kiama                    29.27    
  2 Molly Rayment                Sutherland               29.33    
  3 Angelina Burford             Hills District           30.01    
  4 Erin Blayney                 Northern Suburbs         31.38    
  5 Maddison West                Port Macquarie           32.13    
  6 Elanur Kadayifci             Hills District           32.56    
  7 Charlotte Bradshaw           Penrith                  32.70    
 -- Caitlyn Martin               Winston Hills              DNS    
===================================================================
       State: S 27.56  24/03/2018  Chantelle Barnard, Campbelltown 
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Maiya Hewitt                 Kiama                    29.27   3
  2 Molly Rayment                Sutherland               29.33   3
  3 Angelina Burford             Hills District           30.01   3
  4 Violet Langley               Emu Plains               31.30   2
  5 Erin Blayney                 Northern Suburbs         31.38   3
  6 Gabriela Ribeiro             Hills District           31.71   2
  7 Maddison West                Port Macquarie           32.13   3
  8 Eden Herring                 Hornsby                  32.17   1
  8 Dominique Bzdega             Campbelltown             32.17   2
 10 Lara Tindall                 Camden                   32.50   2
 11 Elanur Kadayifci             Hills District           32.56   3
 12 Charlotte Bradshaw           Penrith                  32.70   3
 13 Amelie Morrell               Port Hacking             32.93   1
 14 Madeleine Gifford            Balmain                  32.94   2
 15 Sarah Stokes                 Macquarie Hunter         32.97   1
 16 Leeara Elford                Wauchope                 33.26   1
 17 Lilea Seville                Bowral                   33.41   1
 18 Laura Belling                Balmain                  33.86   1
 19 Taylah Sankey                Gosford                  33.99   2
 20 Amber Hundle                 Woolgoolga               34.25   1
 -- Lucy Atkinson                Canowindra                 DNS   1
 -- Emily Benefiel               Wollongong City            DNS   2
 -- Caitlyn Martin               Winston Hills              DNS   3
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS   2
Image for H1

Image for H2

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 203  Boys U17 - 110m Hurdles (76 cm)
================================================================
       State: S 13.60  25/03/2018  William Humberstone, Port Hac
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  13.31S
  2 Jordie Brown                 Singleton                14.48 
  3 Uchenna Egbu                 Canterbury               14.57 
  4 Julian Lee                   Northern Suburbs         14.66 
  5 Matthew Basanovic            Port Hacking             14.72 
  6 Cameron Davies               Hawkesbury City          14.90 
 -- Evan Venning                 Northern Suburbs           DNS 
 -- Kidha Gray                   Eastlakes                  DNS 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 202  Girls U17 - 100m Hurdles (76 cm)
================================================================
       State: S 13.87  21/03/2010  Michelle Jenneke, Cherrybrook
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Jasynta Lampret              Port Hacking             14.35 
  2 Talia Kupceric               Manly Warringah          14.61 
  3 Talahn Paki                  Hills District           14.70 
  4 Jaimie Byrne                 Sutherland               15.05 
  5 Isabel Nystrom               South Eastern            15.31 
  6 Lauryn Kasozi                Hills District           15.80 
  7 Charlotte Greatrex           Ku-Ring-Gai              16.07 
  8 Lara Roets                   Eastern Suburbs          16.24 
  9 Avalene Tandog               Hills District           16.26 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 200  Boys U15 - 100m Hurdles (76 cm)
================================================================
       State: S 12.64  22/03/2009  Nicholas Hough, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ethan Williams               Singleton                14.12 
  2 Brody Fiene                  Cowra                    14.38 
  3 Leo Brown                    Manly Warringah          14.48 
  4 Xavier Hennessey             Cherrybrook              14.60 
  5 Bailey-dean Latanis          St George                14.65 
  6 William Tait                 Grafton                  14.79 
  7 Caeleb Henderson             Winston Hills            14.84 
  8 Noah Baccan Ribeiro          Hills District           15.60 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 199  Girls U15 - 90m Hurdles (76 cm)
===============================================================
       State: S 12.44  3/03/2007   Carly Rodger, Port Hacking  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jordan Moore                 Sutherland               13.10
  2 Sarah-anne Koot              Cherrybrook              13.44
  3 Lily Stewart                 Inner West               13.53
  4 Sarah Luey                   South Eastern            13.61
  5 Jaide Almeida                South Eastern            13.76
  6 Ana Cupitt                   Kotara South             13.88
  7 Savannah Taylor              Port Hacking             13.91
 -- Lauren Ruediger              Camden                     DNS
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 197  Boys U14 - 90m Hurdles (76 cm)
===============================================================
       State: S 11.96  28/03/2021  Billy Blair, Balmain        
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Oliver Facer                 Inner West               12.62
  2 Andres Hampel                Northern Suburbs         12.68
  3 Lincoln Henry                Coffs Coast              13.30
  4 Tomi Reynaldo                South Eastern            14.03
  5 Kingston Yavala              Port Hacking             14.36
  6 Taylan Weissel               Hills District           14.63
  7 Drake Ayers                  Eschol Park              14.64
  8 Joshua Cetinic               Hills District           15.17
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 196  Girls U14 - 80m Hurdles (76 cm)
===============================================================
       State: S 11.94  19/03/2006  Carly Rodger, Port Hacking  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Grace Townsend               Manly Warringah          12.45
  2 Scarlet Mitchell             South Eastern            12.57
  3 Catherine Mikan              Northern Suburbs         12.70
  4 Piper Todd                   Bankstown Aths           12.97
  5 Jessica Basanovic            Port Hacking             13.71
  6 Jasmine Wheeler              St Georges Basin         13.78
  7 Ajaya Owusu                  Inner West               13.92
 -- Sienna Kupceric              Manly Warringah            DNS
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 195  Boys U13 - 80m Hurdles (76 cm)
================================================================
       State: S 12.04  16/03/1997  Ahmed Abou-Mahmoud, Winston H
       State: S 12.04  19/03/2000  Ross Roberts, Gosford        
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Zak Evans                    Northern Suburbs         12.53 
  2 Samuel Price                 Cherrybrook              12.77 
  3 Cameron Badger               Sutherland               12.83 
  4 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              13.07 
  5 Keiran Siemionow             Prestons Robins          13.78 
  6 Thomas Loy                   Katoomba                 13.79 
  7 William Cetinic              Hills District           13.97 
  8 Hugo Macri                   St George                17.18 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 193  Girls U13 - 80m Hurdles (76 cm)
===============================================================
       State: S 12.26  15/02/2015  Mia Hemsworth, Ku-Ring-Gai  
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Alyssa Michael               Prestons Robins          12.86
  2 Erin Blayney                 Northern Suburbs         12.93
  3 Molly Rayment                Sutherland               13.06
  4 Angelina Burford             Hills District           13.30
  5 Aileesha Oudshoorn           Port Stephens            13.42
  6 Eden Herring                 Hornsby                  13.54
  7 Sienna Latanis               St George                14.02
  8 Emily Benefiel               Wollongong City          14.52
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 50  Boys U12 - 80m Hurdles (68 cm)
===============================================================
       State: S 12.51  6/02/2021   Hugo Macri, St George       
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ethan McErlane               Manly Warringah          12.80
  2 Jayden Todoroski             Greystanes               12.91
  3 Remy Mitchell                South Eastern            13.05
  4 Josef Sikora                 South Eastern            13.25
  5 Brock Lampret                Port Hacking             13.39
  6 Brodie Harkness              Prestons Robins          13.63
  7 Noah Kemp                    Hawkesbury City          13.93
  8 Akeem Kabba                  Holroyd                  14.15
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 49  Girls U12 - 80m Hurdles (68 cm)
================================================================
       State: S 12.61  7/02/2021   Erin Blayney, Northern Suburb
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             12.57S
  2 Isla Maris                   Manly Warringah          12.98 
  3 Jade Strahl                  Port Hacking             13.07 
  4 Siena Novak                  South Eastern            13.30 
  5 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         13.31 
  6 Olivia Scott-Rogers          Hills District           13.32 
  7 Allegra Little               Port Hacking             13.34 
  8 Hannah Sorojevic             Campbelltown             13.54 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 48  Boys U11 - 80m Hurdles (60 cm)
===============================================================
       State: S 12.96  29/02/2020  Trent Alley, Port Macquarie 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Taten Rogers                 Manly Warringah          12.98
  2 Harvey Todd                  Eastern Suburbs          13.00
  3 Kornchawal Benoliel          Manly Warringah          13.24
  4 Kyan Seale                   Northern Suburbs         13.25
  5 James Atkins                 Manly Warringah          13.48
  6 Peini Ika                    Doonside                 13.61
  7 Byron Rosier                 Bathurst & District      13.82
  8 Aston Tompsett               Port Hacking             14.40
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 47  Girls U11 - 80m Hurdles (60 cm)
================================================================
       State: S 13.16  21/02/2021  Rhema Adeleja, Port Hacking  
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Alexia Mathison              Port Hacking             12.89S
  2 Sophie Howson                Wollongong City          12.90S
  3 Isla Croft                   Macquarie Hunter         13.98 
  4 Emerson Spence               Sutherland               14.22 
  5 Ava Cetinic                  Hills District           14.46 
  6 Jacqueline Pawsey            Ryde                     14.75 
  7 Gracie Atkins                Manly Warringah          14.87 
  8 Sadie Rayment                Sutherland               16.16 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 46  Boys U10 - 60m Hurdles (60 cm)
================================================================
       State: S  9.74  16/03/2002  Sean Potter, Macquarie Shores
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Riley Death                  Illawong                 10.26 
  2 Toby Creelman                Manly Warringah          10.58 
  3 Emerson Ayres                Manly Warringah          10.63 
  4 Jacob Leke                   Holroyd                  10.64 
  5 Samuel Smith                 Eastern Suburbs          10.95 
  6 Charlie Baird-Petroni        Mosman                   11.16 
  7 Rocky Bolton                 Eastern Suburbs          11.36 
  8 Cooper Gaddes                Grafton                  11.42 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 45  Girls U10 - 60m Hurdles (60 cm)
===============================================================
       State: S  9.78  24/03/2018  Tammin Lampret, Port Hacking
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.01
  2 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          10.32
  3 Manvi Arabolu                Ku-Ring-Gai              10.64
  4 Savannah Cox                 Hills District           10.69
  5 Elara Barnes                 Port Stephens            10.99
  6 Grace McCrone                Temora                   11.23
  7 Lorelei Gerathy              Northern Illawarra       11.48
  8 Jayda Isherwood              Winston Hills            11.58
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 44  Boys U9 - 60m Hurdles (45 cm)
================================================================
       State: S  9.54  21/02/1999  Joshua Mulligan, Gosford     
       State: S  9.54  21/03/2009  Rory Barkley, Northern Suburb
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Anson Vella                  Sutherland               10.65 
  2 Ben Spadaro                  Prospect                 10.74 
  3 Lucas Guercio                Bankstown Aths           10.88 
  4 Cooper Newman                Mingara Athletics        10.90 
  5 Reuben Hanly                 Ku-Ring-Gai              11.00 
  6 Noah Van Dyk                 Sutherland               11.03 
  7 Toby Uys                     Mosman                   11.04 
  8 Thomas Beecham               Balmain                  11.46 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 43  Girls U9 - 60m Hurdles (45 cm)
================================================================
       State: S  9.84  21/02/2009  Chyna Tavai-Willams, Bankstow
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Charlotte Harper             Eschol Park              11.23 
  2 Eva Luximon                  Campbelltown             11.31 
  3 Maeva Clifford               Eastlakes                11.36 
  4 Eloise Knorr                 Manly Warringah          11.45 
  5 Rain Ross                    Wyong                    11.46 
  6 Sienna Keeley                Balmain                  11.54 
  7 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.68 
  8 Layla Burbage                Shoalhaven               11.69 

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 35W  Boys U17 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 48.09  17/03/2017  Tyler Gunn, Gosford             
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Benjamin Iveson              Canterbury               52.10    
  2 Lachlan Dewar                Cherrybrook              53.10    
  3 Lucas Hamill                 Manly Warringah          54.67    
  4 Roy Stevenson                Port Macquarie           54.96    
  5 Alessandro Richetti          Campbelltown             55.17    
 -- Lynden Wiesenhaan            Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Elliott Worner               Port Macquarie             DNS    
 -- William Zakis                Katoomba                   DNS    
Section  2                                                         
  1 Michael King                 Prestons Robins          51.25    
  2 Jack Degaura                 Medowie                  52.01    
  3 Travis Hargrave              Hawkesbury City          52.56    
  4 Zachary Porter               Winston Hills            53.08    
  5 Jordie Fuller                Kotara South             53.57    
  6 Mitchell Bradley             Prospect                 53.78    
  7 Liam Roche                   Hills District           54.54    
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS    
Section  3                                                         
  1 Lachlan Herbert              Ku-Ring-Gai              50.52    
  2 Ivan Balic                   Inner West               50.56    
  3 Lachlan Wood                 Winston Hills            50.92    
  4 Max Lucas                    Katoomba                 51.81    
  5 Corey Dewar                  Cherrybrook              52.78    
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS    
 -- Zachary Flynn                Manly Warringah            DNS    
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS    
===================================================================
       State: S 48.09  17/03/2017  Tyler Gunn, Gosford             
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Lachlan Herbert              Ku-Ring-Gai              50.52   3
  2 Ivan Balic                   Inner West               50.56   3
  3 Lachlan Wood                 Winston Hills            50.92   3
  4 Michael King                 Prestons Robins          51.25   2
  5 Max Lucas                    Katoomba                 51.81   3
  6 Jack Degaura                 Medowie                  52.01   2
  7 Benjamin Iveson              Canterbury               52.10   1
  8 Travis Hargrave              Hawkesbury City          52.56   2
  9 Corey Dewar                  Cherrybrook              52.78   3
 10 Zachary Porter               Winston Hills            53.08   2
 11 Lachlan Dewar                Cherrybrook              53.10   1
 12 Jordie Fuller                Kotara South             53.57   2
 13 Mitchell Bradley             Prospect                 53.78   2
 14 Liam Roche                   Hills District           54.54   2
 15 Lucas Hamill                 Manly Warringah          54.67   1
 16 Roy Stevenson                Port Macquarie           54.96   1
 17 Alessandro Richetti          Campbelltown             55.17   1
 -- Adam Almoail                 Doonside                   DNS   2
 -- Lynden Wiesenhaan            Ku-Ring-Gai                DNS   1
 -- Elliott Worner               Port Macquarie             DNS   1
 -- Callum Rann                  Wollongong City            DNS   3
 -- Zachary Flynn                Manly Warringah            DNS   3
 -- William Zakis                Katoomba                   DNS   1
 -- Lucas Campbell               Albion Park                DNS   3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 37W  Girls U17 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 55.25  24/03/2018  Caitlin Ferrier, Kurrajong Bi   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Erika Enderby                Kotara South           1:01.85    
  2 Avalene Tandog               Hills District         1:02.28    
  3 Holly Dalrymple              Hawkesbury City        1:03.22    
  4 Bella Kachel                 Hornsby                1:03.52    
  5 Flynn Smith                  Inner West             1:03.98    
  6 Ella Gogarty                 Maitland               1:04.39    
  7 Sarah King                   Port Macquarie         1:06.93    
  8 Brooke Hosgood               Taree                  1:10.59    
Section  2                                                         
  1 Aiva Pinches                 A.N.L                  1:01.10    
  2 Laylah Connelly              Shoalhaven             1:01.47    
  3 Charlotte Priest             Kooringal Wagga        1:01.65    
  4 Sophie Rogers                Sutherland             1:02.68    
  5 Indyanna Pye                 Inner West             1:03.15    
  6 Kaitlyn Martin               Ryde                   1:06.54    
 -- Eva Bates                    Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Aiesha Stevill               Helensburgh                DNS    
Section  3                                                         
  1 Damita Betham                Campbelltown             55.76    
  2 Ella Penman                  Dubbo                    56.46    
  3 Alesha Bennetts              Mudgee                   56.52    
  4 Loen Sevastos                Wollongong City          58.69    
  5 Adelaide Marshall            Inner West             1:00.75    
  6 Polly McEvoy                 Sutherland             1:02.25    
  7 Larisa Arnautovic            Eastern Suburbs        1:03.19    
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS    
===================================================================
       State: S 55.25  24/03/2018  Caitlin Ferrier, Kurrajong Bilpi
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Damita Betham                Campbelltown             55.76   3
  2 Ella Penman                  Dubbo                    56.46   3
  3 Alesha Bennetts              Mudgee                   56.52   3
  4 Loen Sevastos                Wollongong City          58.69   3
  5 Adelaide Marshall            Inner West             1:00.75   3
  6 Aiva Pinches                 A.N.L                  1:01.10   2
  7 Laylah Connelly              Shoalhaven             1:01.47   2
  8 Charlotte Priest             Kooringal Wagga        1:01.65   2
  9 Erika Enderby                Kotara South           1:01.85   1
 10 Polly McEvoy                 Sutherland             1:02.25   3
 11 Avalene Tandog               Hills District         1:02.28   1
 12 Sophie Rogers                Sutherland             1:02.68   2
 13 Indyanna Pye                 Inner West             1:03.15   2
 14 Larisa Arnautovic            Eastern Suburbs        1:03.19   3
 15 Holly Dalrymple              Hawkesbury City        1:03.22   1
 16 Bella Kachel                 Hornsby                1:03.52   1
 17 Flynn Smith                  Inner West             1:03.98   1
 18 Ella Gogarty                 Maitland               1:04.39   1
 19 Kaitlyn Martin               Ryde                   1:06.54   2
 20 Sarah King                   Port Macquarie         1:06.93   1
 21 Brooke Hosgood               Taree                  1:10.59   1
 -- Destiny McGoon               Campbelltown               DNS   3
 -- Aiesha Stevill               Helensburgh                DNS   2
 -- Eva Bates                    Ku-Ring-Gai                DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 42W  Boys U15 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 49.64  15/03/1997  David Geddes, Manly Warringah   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Marco Venturino              St George                54.92    
  2 Liam Renshaw                 Northern Suburbs         55.09    
  3 Tyler Bussier                Greystanes               56.12    
  3 Luke Fuller                  Kotara South             56.12    
  5 Lachlan Manning              Cardiff & District       56.90    
  6 William Tait                 Grafton                  58.01    
  7 James Uitterlinden           Dapto                    59.34    
Section  2                                                         
  1 Parker Bohman                Hills District           54.52    
  2 Riley Christie               Winston Hills            54.72    
  3 Amir Saeedi                  Hills District           54.79    
  4 Lachlan Harkness             Prestons Robins          55.50    
  5 Ankit Rawal                  Blacktown                56.27    
  6 Michael Godden               Manly Warringah          56.31    
 -- Nathanael Ramsay             Hornsby                    DNS    
 -- Lachlan Orchard              Prestons Robins            DNS    
Section  3                                                         
  1 Callum Grantham              Illawong                 50.78    
  2 Max McAneney                 Dubbo                    51.88    
  3 Sebastian Miani              Port Hacking             52.23    
  4 Danny Kearney                Sutherland               53.40    
  5 Chase Grant                  Wollongong City          54.18    
  6 Noah Prouteau                Randwick Botany          54.41    
  7 Michael Paino                Sutherland               54.51    
 -- Maximus Konstantinoff        Glenbrook                  DNS    
===================================================================
       State: S 49.64  15/03/1997  David Geddes, Manly Warringah   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Callum Grantham              Illawong                 50.78   3
  2 Max McAneney                 Dubbo                    51.88   3
  3 Sebastian Miani              Port Hacking             52.23   3
  4 Danny Kearney                Sutherland               53.40   3
  5 Chase Grant                  Wollongong City          54.18   3
  6 Noah Prouteau                Randwick Botany          54.41   3
  7 Michael Paino                Sutherland               54.51   3
  8 Parker Bohman                Hills District           54.52   2
  9 Riley Christie               Winston Hills            54.72   2
 10 Amir Saeedi                  Hills District           54.79   2
 11 Marco Venturino              St George                54.92   1
 12 Liam Renshaw                 Northern Suburbs         55.09   1
 13 Lachlan Harkness             Prestons Robins          55.50   2
 14 Tyler Bussier                Greystanes               56.12   1
 14 Luke Fuller                  Kotara South             56.12   1
 16 Ankit Rawal                  Blacktown                56.27   2
 17 Michael Godden               Manly Warringah          56.31   2
 18 Lachlan Manning              Cardiff & District       56.90   1
 19 William Tait                 Grafton                  58.01   1
 20 James Uitterlinden           Dapto                    59.34   1
 -- Nathanael Ramsay             Hornsby                    DNS   2
 -- Lachlan Orchard              Prestons Robins            DNS   2
 -- Maximus Konstantinoff        Glenbrook                  DNS   3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 33W  Girls U15 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 55.74  18/02/1996  Rosemary Hayward, Toukley       
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Israa Andrist                Bankstown Aths         1:03.95    
  2 Jaedin Le Marseny            Hills District         1:06.07    
  3 Kailani Millane              Lismore                1:07.26    
  4 Phebie Ryan                  Dubbo                  1:08.35    
  5 Zoe Haylen                   Kiama                  1:08.52    
 -- Rebecca Craig                Macquarie Hunter           DNS    
 -- Freya Bouman                 Manly Warringah            DNS    
 -- Olivia Moresi                Cherrybrook                DNS    
Section  2                                                         
  1 Eliza Marsh                  Revesby Workers        1:02.45    
  2 Annissa Quee                 Hills District         1:03.84    
  3 Lana Amin                    Bankstown Aths         1:05.10    
  4 Lani De Cean                 St George              1:05.57    
  5 Ava Power                    Albion Park            1:09.22    
 -- Isobel Usher                 Port Hacking               DNS    
 -- Caitlin Brennan              Nth Rocks Carlin           DNS    
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS    
Section  3                                                         
  1 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              57.25    
  2 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula        59.66    
  3 Amelie Hugo                  Katoomba               1:00.48    
  4 Eve Simpson                  Manly Warringah        1:00.82    
  5 Rani Sharma                  Cherrybrook            1:03.39    
  6 Tilly Iveson                 Canterbury             1:03.86    
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS    
 -- Jordan O'Neill               Port Hacking               DNS    
===================================================================
       State: S 55.74  18/02/1996  Rosemary Hayward, Toukley       
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              57.25   3
  2 Sienna Scahill               Woy Woy Peninsula        59.66   3
  3 Amelie Hugo                  Katoomba               1:00.48   3
  4 Eve Simpson                  Manly Warringah        1:00.82   3
  5 Eliza Marsh                  Revesby Workers        1:02.45   2
  6 Rani Sharma                  Cherrybrook            1:03.39   3
  7 Annissa Quee                 Hills District         1:03.84   2
  8 Tilly Iveson                 Canterbury             1:03.86   3
  9 Israa Andrist                Bankstown Aths         1:03.95   1
 10 Lana Amin                    Bankstown Aths         1:05.10   2
 11 Lani De Cean                 St George              1:05.57   2
 12 Jaedin Le Marseny            Hills District         1:06.07   1
 13 Kailani Millane              Lismore                1:07.26   1
 14 Phebie Ryan                  Dubbo                  1:08.35   1
 15 Zoe Haylen                   Kiama                  1:08.52   1
 16 Ava Power                    Albion Park            1:09.22   2
 -- Freya Bouman                 Manly Warringah            DNS   1
 -- Caitlin Brennan              Nth Rocks Carlin           DNS   2
 -- Olivia Moresi                Cherrybrook                DNS   1
 -- Emma Hazelton                Camden                     DNS   3
 -- Jordan O'Neill               Port Hacking               DNS   3
 -- Rebecca Craig                Macquarie Hunter           DNS   1
 -- Isobel Usher                 Port Hacking               DNS   2
 -- Grace Adlington              Port Macquarie             DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 99  Boys U14 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 50.97  23/03/2012  Jarrod Cullen, Canterbury       
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Logan Dixon                  Glenbrook                59.94    
  2 Joshua Lakeman               Albion Park            1:00.38    
  3 Liam Piggott                 Hills District         1:00.89    
  4 Sanderson Keyser             Parramatta             1:01.68    
  5 Karanvir Singh               Parramatta             1:04.27    
  6 Alexander Willcocks          Wyong                  1:05.10    
 -- Lyhuy Ung                    Tamworth                   DNS    
Section  2                                                         
  1 Luke Alderson                Penrith                  56.67    
  2 Connor Bennett               Orange                   58.66    
  3 Cooper Wilson                Campbelltown           1:00.86    
  4 Derrick Acellam Oyoo         Prospect               1:02.63    
 -- Finn Miller                  Campbelltown               DNS    
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS    
 -- Jozef Cluff                  Smithfield                 DNS    
 -- Aidan Pearson                South Eastern              DNS    
Section  3                                                         
  1 Wol Albino                   Hornsby                  54.36    
  2 Joshua Hand                  Winston Hills            55.11    
  3 Nathaniel Clarke             Individual Athletes      55.42    
  4 Lucas Duong                  Inner West               55.45    
 -- Aiden Wright                 Ryde                       DNS    
 -- Nate Ward                    Kotara South               DNS    
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS    
 -- Ethan Littlewood             Campbelltown               DNS    
===================================================================
       State: S 50.97  23/03/2012  Jarrod Cullen, Canterbury       
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Wol Albino                   Hornsby                  54.36   3
  2 Joshua Hand                  Winston Hills            55.11   3
  3 Nathaniel Clarke             Individual Athletes      55.42   3
  4 Lucas Duong                  Inner West               55.45   3
  5 Luke Alderson                Penrith                  56.67   2
  6 Connor Bennett               Orange                   58.66   2
  7 Logan Dixon                  Glenbrook                59.94   1
  8 Joshua Lakeman               Albion Park            1:00.38   1
  9 Cooper Wilson                Campbelltown           1:00.86   2
 10 Liam Piggott                 Hills District         1:00.89   1
 11 Sanderson Keyser             Parramatta             1:01.68   1
 12 Derrick Acellam Oyoo         Prospect               1:02.63   2
 13 Karanvir Singh               Parramatta             1:04.27   1
 14 Alexander Willcocks          Wyong                  1:05.10   1
 -- Aidan Pearson                South Eastern              DNS   2
 -- Jozef Cluff                  Smithfield                 DNS   2
 -- Aiden Wright                 Ryde                       DNS   3
 -- Ethan Littlewood             Campbelltown               DNS   3
 -- Lyhuy Ung                    Tamworth                   DNS   1
 -- Nate Ward                    Kotara South               DNS   3
 -- Mason McGroder               Sutherland                 DNS   3
 -- Iftikhar Mirzai              Holroyd                    DNS   2
 -- Finn Miller                  Campbelltown               DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 100  Girls U14 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 56.02  23/03/2012  Molly Blakey, South Eastern     
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Zara Pawsey                  Ryde                   1:06.26    
  2 Mackenzie Potts              Port Hacking           1:07.30    
  3 Bronte Tonkin                Northern Districts     1:07.70    
  4 Sarah Chandler               Gilgandra              1:09.55    
 -- Ainsley Giampietro           Emu Plains                 DNS    
 -- Bronte Clark                 Camden                     DNS    
 -- Tylah Houghton               Mingara Athletics          DNS    
 -- Ameilie Stone                Tamworth                   DNS    
Section  2                                                         
  1 Isla Puri                    Glenbrook              1:03.51    
  2 Lily Caines                  Rouse Hill Rams        1:04.28    
  3 Ella Northey                 Singleton              1:04.71    
  4 Rudi Blackley                South Eastern          1:05.79    
  5 Kristina Prizmic             Manly Warringah        1:06.85    
  6 Katelyn Wardell              Gosford                1:07.46    
 -- Zaynab Darwiche              Greystanes                 DNS    
 -- Mabel Dukes                  Emu Plains                 DNS    
Section  3                                                         
  1 Mathilda Delfs               Sutherland               58.12    
  2 Isabella Wall                Tamworth                 59.10    
  3 Grace Costabile              Wollongong City        1:00.60    
  4 Cheyenne Murray              Milton-Ulladulla       1:02.13    
  5 Adelena Wright               Canterbury             1:04.03    
  6 Annika Boys                  Northern Suburbs       1:04.72    
 -- Charlotte O'Dowd             Northern Suburbs           DNS    
 -- Grace Townsend               Manly Warringah            DNS    
===================================================================
       State: S 56.02  23/03/2012  Molly Blakey, South Eastern     
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Mathilda Delfs               Sutherland               58.12   3
  2 Isabella Wall                Tamworth                 59.10   3
  3 Grace Costabile              Wollongong City        1:00.60   3
  4 Cheyenne Murray              Milton-Ulladulla       1:02.13   3
  5 Isla Puri                    Glenbrook              1:03.51   2
  6 Adelena Wright               Canterbury             1:04.03   3
  7 Lily Caines                  Rouse Hill Rams        1:04.28   2
  8 Ella Northey                 Singleton              1:04.71   2
  9 Annika Boys                  Northern Suburbs       1:04.72   3
 10 Rudi Blackley                South Eastern          1:05.79   2
 11 Zara Pawsey                  Ryde                   1:06.26   1
 12 Kristina Prizmic             Manly Warringah        1:06.85   2
 13 Mackenzie Potts              Port Hacking           1:07.30   1
 14 Katelyn Wardell              Gosford                1:07.46   2
 15 Bronte Tonkin                Northern Districts     1:07.70   1
 16 Sarah Chandler               Gilgandra              1:09.55   1
 -- Tylah Houghton               Mingara Athletics          DNS   1
 -- Ainsley Giampietro           Emu Plains                 DNS   1
 -- Grace Townsend               Manly Warringah            DNS   3
 -- Charlotte O'Dowd             Northern Suburbs           DNS   3
 -- Ameilie Stone                Tamworth                   DNS   1
 -- Zaynab Darwiche              Greystanes                 DNS   2
 -- Bronte Clark                 Camden                     DNS   1
 -- Mabel Dukes                  Emu Plains                 DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 39W  Boys U13 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 53.33  17/03/2017  Donovan Bradshaw, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Justin Ike                   Liverpool City         1:03.20    
  2 Hayden Palmer                Mingara Athletics      1:04.33    
  3 Rian Conners                 Ku-Ring-Gai            1:04.98    
  4 Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai            1:07.21    
  5 Eli Elphick                  Bowral                 1:13.71    
 -- Harry Wheatley               Wagga Wagga                DNS    
 -- Xavier Milewski              Canterbury                 DNS    
 -- Brayden Thompson             Hills District             DNS    
Section  2                                                         
  1 Cooper O'Neill               Tamworth               1:00.88    
  2 Alberto Jordan               Manly Warringah        1:02.29    
  3 Evan Morrison                Tamworth               1:02.40    
  4 Nicholas McNally             Hills District         1:02.98    
  5 Bailey Giles                 Kurrajong Bilpin       1:03.03    
  6 Riley Grant                  Mosman                 1:03.22    
 -- Thomas Cashion               Macquarie Hunter           DNS    
 -- Ben Webber                   Glenbrook                  DNS    
Section  3                                                         
  1 Cameron Badger               Sutherland               57.53    
  2 Thomas Aroyan                Parramatta               57.77    
  3 Joel Moresi                  Cherrybrook              58.80    
  4 Freddie Von Mengersen        Balmain                  59.55    
  5 Ashwin Ramaswamy             Hills District         1:00.08    
  6 Cooper Clugston              Camden                 1:00.45    
  7 Zane Edwards                 Raymond Terrace        1:04.16    
 -- Trent Alley                  Port Macquarie             DNS    
===================================================================
       State: S 53.33  17/03/2017  Donovan Bradshaw, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Cameron Badger               Sutherland               57.53   3
  2 Thomas Aroyan                Parramatta               57.77   3
  3 Joel Moresi                  Cherrybrook              58.80   3
  4 Freddie Von Mengersen        Balmain                  59.55   3
  5 Ashwin Ramaswamy             Hills District         1:00.08   3
  6 Cooper Clugston              Camden                 1:00.45   3
  7 Cooper O'Neill               Tamworth               1:00.88   2
  8 Alberto Jordan               Manly Warringah        1:02.29   2
  9 Evan Morrison                Tamworth               1:02.40   2
 10 Nicholas McNally             Hills District         1:02.98   2
 11 Bailey Giles                 Kurrajong Bilpin       1:03.03   2
 12 Justin Ike                   Liverpool City         1:03.20   1
 13 Riley Grant                  Mosman                 1:03.22   2
 14 Zane Edwards                 Raymond Terrace        1:04.16   3
 15 Hayden Palmer                Mingara Athletics      1:04.33   1
 16 Rian Conners                 Ku-Ring-Gai            1:04.98   1
 17 Gerhardus Burger             Ku-Ring-Gai            1:07.21   1
 18 Eli Elphick                  Bowral                 1:13.71   1
 -- Brayden Thompson             Hills District             DNS   1
 -- Xavier Milewski              Canterbury                 DNS   1
 -- Ben Webber                   Glenbrook                  DNS   2
 -- Harry Wheatley               Wagga Wagga                DNS   1
 -- Thomas Cashion               Macquarie Hunter           DNS   2
 -- Trent Alley                  Port Macquarie             DNS   3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 41W  Girls U13 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 57.24  16/03/1986  Jo-anne Swan, Camden            
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Marli Brunckhorst            Macquarie Hunter       1:05.71    
  2 Evie Boulos                  Port Hacking           1:05.80    
  3 Imogen McKenzie              Tamworth               1:06.53    
  4 Elanur Kadayifci             Hills District         1:07.16    
  5 Dominique Bzdega             Campbelltown           1:09.37    
  6 Indianna Vale                Manly Warringah        1:09.50    
  7 Haylee Connelly              Shoalhaven             1:15.09    
 -- Laura Chudleigh              Forbes                     DNS    
Section  2                                                         
  1 Hannah Shortland             Campbelltown           1:03.69    
  2 Ashlyn Kelly                 Hills District         1:07.09    
  3 Juliette Cooley              Ryde                   1:08.38    
  4 Amber Hundle                 Woolgoolga             1:09.52    
 -- Tahlee Kostanti              Port Hacking               DNS    
 -- Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Isabella Baptist             Liverpool City             DNS    
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS    
Section  3                                                         
  1 Keira Toohey                 Gosford                1:01.98    
  2 Siara McCreery               Randwick Botany        1:02.61    
  3 Elysse Diep                  Bankstown Aths         1:02.66    
  4 Almudena Akeng Saddler       Balmain                1:04.55    
  5 Annabelle Yorke              Milton-Ulladulla       1:05.72    
  6 Aniela Knight                Northern Districts     1:05.86    
  7 Hannah Storey                Cherrybrook            1:07.32    
  8 Lea Matar                    Bankstown Aths         1:07.98    
===================================================================
       State: S 57.24  16/03/1986  Jo-anne Swan, Camden            
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Keira Toohey                 Gosford                1:01.98   3
  2 Siara McCreery               Randwick Botany        1:02.61   3
  3 Elysse Diep                  Bankstown Aths         1:02.66   3
  4 Hannah Shortland             Campbelltown           1:03.69   2
  5 Almudena Akeng Saddler       Balmain                1:04.55   3
  6 Marli Brunckhorst            Macquarie Hunter       1:05.71   1
  7 Annabelle Yorke              Milton-Ulladulla       1:05.72   3
  8 Evie Boulos                  Port Hacking           1:05.80   1
  9 Aniela Knight                Northern Districts     1:05.86   3
 10 Imogen McKenzie              Tamworth               1:06.53   1
 11 Ashlyn Kelly                 Hills District         1:07.09   2
 12 Elanur Kadayifci             Hills District         1:07.16   1
 13 Hannah Storey                Cherrybrook            1:07.32   3
 14 Lea Matar                    Bankstown Aths         1:07.98   3
 15 Juliette Cooley              Ryde                   1:08.38   2
 16 Dominique Bzdega             Campbelltown           1:09.37   1
 17 Indianna Vale                Manly Warringah        1:09.50   1
 18 Amber Hundle                 Woolgoolga             1:09.52   2
 19 Haylee Connelly              Shoalhaven             1:15.09   1
 -- Isabella Baptist             Liverpool City             DNS   2
 -- Laura Chudleigh              Forbes                     DNS   1
 -- Dallyce Rose                 Katoomba                   DNS   2
 -- Tahlee Kostanti              Port Hacking               DNS   2
 -- Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai                DNS   2

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 98  Boys U12 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 56.88  18/03/2016  Donovan Bradshaw, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Ben Wichgers                 Sutherland             1:03.18    
  2 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths         1:04.22    
  3 Bryson Samuel                Winston Hills          1:06.99    
  4 Gabriel Tauiliili            Greystanes             1:09.02    
  5 William Gillingham           Moree                  1:11.49    
 -- Ellis Haydon                 Emu Plains                 DNS    
 -- Bradley Higgins              Gloucester                 DNS    
 -- Jacob Zahra                  Glenbrook                  DNS    
Section  2                                                         
  1 Harvey Glanville             Manly Warringah        1:02.46    
  2 Ryder Haines                 Albion Park            1:04.55    
  3 Will Wood                    Glenbrook              1:05.11    
  4 Finn Bailey                  Manly Warringah        1:06.17    
  5 Flynn Ward                   Kotara South           1:07.75    
 -- Davin Yap                    Northern Suburbs           DNS    
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS    
 -- Rio Grigg                    Manly Warringah            DNS    
Section  3                                                         
  1 Harry Keats                  Bowral                   58.33    
  2 Taj Ramtel                   Canterbury               59.08    
  3 Evan Rowbotham               Eastern Suburbs          59.55    
  4 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai              59.80    
  5 Lachlan Wheeler              Sutherland             1:00.06    
  6 Cooper Marks                 Wallsend Rsl           1:00.65    
  7 Austin Craig                 Albion Park            1:01.92    
  8 Noah Kemp                    Hawkesbury City        1:02.60    
===================================================================
       State: S 56.88  18/03/2016  Donovan Bradshaw, Cherrybrook   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Harry Keats                  Bowral                   58.33   3
  2 Taj Ramtel                   Canterbury               59.08   3
  3 Evan Rowbotham               Eastern Suburbs          59.55   3
  4 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai              59.80   3
  5 Lachlan Wheeler              Sutherland             1:00.06   3
  6 Cooper Marks                 Wallsend Rsl           1:00.65   3
  7 Austin Craig                 Albion Park            1:01.92   3
  8 Harvey Glanville             Manly Warringah        1:02.46   2
  9 Noah Kemp                    Hawkesbury City        1:02.60   3
 10 Ben Wichgers                 Sutherland             1:03.18   1
 11 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths         1:04.22   1
 12 Ryder Haines                 Albion Park            1:04.55   2
 13 Will Wood                    Glenbrook              1:05.11   2
 14 Finn Bailey                  Manly Warringah        1:06.17   2
 15 Bryson Samuel                Winston Hills          1:06.99   1
 16 Flynn Ward                   Kotara South           1:07.75   2
 17 Gabriel Tauiliili            Greystanes             1:09.02   1
 18 William Gillingham           Moree                  1:11.49   1
 -- Rio Grigg                    Manly Warringah            DNS   2
 -- Bradley Higgins              Gloucester                 DNS   1
 -- Ellis Haydon                 Emu Plains                 DNS   1
 -- Lachie Samways               Revesby Workers            DNS   2
 -- Jacob Zahra                  Glenbrook                  DNS   1
 -- Davin Yap                    Northern Suburbs           DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 97  Girls U12 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 57.74  21/02/1979  Nicole Leistenschneider, Manl   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Olivia Law                   Mosman                 1:06.64    
  2 Lexi Kinder                  Kotara South           1:06.66    
  3 Emelia Muccino               Winston Hills          1:07.73    
  4 Lauren Heaney                South Eastern          1:08.15    
  5 Myra Betts                   Shoalhaven             1:08.48    
  6 Diamalaini Salabogi          Greystanes             1:10.00    
  7 Belinda Matthews             Manly Warringah        1:10.02    
  8 Haylee Forster               Gulgong                1:12.36    
Section  2                                                         
  1 Isabel O'Connell             Tamworth               1:04.92    
  2 Mackenzie Preston - Pool     Eastlakes              1:06.10    
  3 Breanna Pace                 Hills District         1:06.22    
  4 Matilda Lace                 Tamworth               1:06.63    
  5 Chelsea Nicol                Albion Park            1:07.07    
  6 Emily Kot                    Girraween              1:07.27    
  7 Mia Hooton                   Ku-Ring-Gai            1:08.47    
  8 Eliza Williams               Manly Warringah        1:08.66    
Section  3                                                         
  1 Adelaide Pittis              Orange                 1:01.21    
  2 Elizabeth Somerville         Eastern Suburbs        1:02.51    
  3 Siena Novak                  South Eastern          1:03.02    
  4 Lola Upfold                  Eastern Suburbs        1:03.04    
  5 Maddison Ross                Manly Warringah        1:06.01    
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS    
 -- Naomi Krajancic              Manly Warringah            DNS    
 -- Jade Strahl                  Port Hacking               DNS    
===================================================================
       State: S 57.74  21/02/1979  Nicole Leistenschneider, Manly W
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Adelaide Pittis              Orange                 1:01.21   3
  2 Elizabeth Somerville         Eastern Suburbs        1:02.51   3
  3 Siena Novak                  South Eastern          1:03.02   3
  4 Lola Upfold                  Eastern Suburbs        1:03.04   3
  5 Isabel O'Connell             Tamworth               1:04.92   2
  6 Maddison Ross                Manly Warringah        1:06.01   3
  7 Mackenzie Preston - Pool     Eastlakes              1:06.10   2
  8 Breanna Pace                 Hills District         1:06.22   2
  9 Matilda Lace                 Tamworth               1:06.63   2
 10 Olivia Law                   Mosman                 1:06.64   1
 11 Lexi Kinder                  Kotara South           1:06.66   1
 12 Chelsea Nicol                Albion Park            1:07.07   2
 13 Emily Kot                    Girraween              1:07.27   2
 14 Emelia Muccino               Winston Hills          1:07.73   1
 15 Lauren Heaney                South Eastern          1:08.15   1
 16 Mia Hooton                   Ku-Ring-Gai            1:08.47   2
 17 Myra Betts                   Shoalhaven             1:08.48   1
 18 Eliza Williams               Manly Warringah        1:08.66   2
 19 Diamalaini Salabogi          Greystanes             1:10.00   1
 20 Belinda Matthews             Manly Warringah        1:10.02   1
 21 Haylee Forster               Gulgong                1:12.36   1
 -- Ruby Kernaghan               Hills District             DNS   3
 -- Naomi Krajancic              Manly Warringah            DNS   3
 -- Jade Strahl                  Port Hacking               DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 96  Boys U11 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 57.64  23/03/1979  Chris Newman, Queanbeyan        
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Archie Pinches               A.N.L                  1:08.83    
  2 Eligh Reid                   Grafton                1:09.33    
  3 Oscar Gates                  Wollongong City        1:11.50    
  4 Noah Fletcher                Prestons Robins        1:12.19    
  5 Oscar Fryer                  Campbelltown           1:12.39    
  6 Jarvis Penman                Dubbo                  1:12.91    
  7 Ethan Smith                  Wallsend Rsl           1:15.00    
  8 Noah Djuric Tubarao          Glenbrook              1:25.58    
Section  2                                                         
  1 Khalil Ogle                  Canterbury             1:05.06    
  2 Xavier Zahra                 Hills District         1:06.33    
  3 Oliver Trowell               Manly Warringah        1:06.66    
  4 David Moyo                   Armidale               1:06.86    
  5 Adrian Rostami               Doonside               1:07.00    
  6 Rohan Sharma                 Cherrybrook            1:07.15    
 -- Krishna Inder                South Eastern              DNS    
 -- Cristiano Calcarao           Northern Suburbs           DNS    
Section  3                                                         
  1 Zwi Ratajczak                Sutherland             1:01.34    
  2 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai            1:03.44    
  3 Jake Wood                    Manly Warringah        1:04.14    
  4 York McManus                 Helensburgh            1:07.24    
  5 Ethan Sherlock               Wollongong City        1:07.95    
  6 Joshua Bartle                Inner West             1:09.20    
 -- Max McIntosh                 Ku-Ring-Gai                DNS    
 -- Harvey Todd                  Eastern Suburbs            DNS    
===================================================================
       State: S 57.64  23/03/1979  Chris Newman, Queanbeyan        
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Zwi Ratajczak                Sutherland             1:01.34   3
  2 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai            1:03.44   3
  3 Jake Wood                    Manly Warringah        1:04.14   3
  4 Khalil Ogle                  Canterbury             1:05.06   2
  5 Xavier Zahra                 Hills District         1:06.33   2
  6 Oliver Trowell               Manly Warringah        1:06.66   2
  7 David Moyo                   Armidale               1:06.86   2
  8 Adrian Rostami               Doonside               1:07.00   2
  9 Rohan Sharma                 Cherrybrook            1:07.15   2
 10 York McManus                 Helensburgh            1:07.24   3
 11 Ethan Sherlock               Wollongong City        1:07.95   3
 12 Archie Pinches               A.N.L                  1:08.83   1
 13 Joshua Bartle                Inner West             1:09.20   3
 14 Eligh Reid                   Grafton                1:09.33   1
 15 Oscar Gates                  Wollongong City        1:11.50   1
 16 Noah Fletcher                Prestons Robins        1:12.19   1
 17 Oscar Fryer                  Campbelltown           1:12.39   1
 18 Jarvis Penman                Dubbo                  1:12.91   1
 19 Ethan Smith                  Wallsend Rsl           1:15.00   1
 20 Noah Djuric Tubarao          Glenbrook              1:25.58   1
 -- Krishna Inder                South Eastern              DNS   2
 -- Cristiano Calcarao           Northern Suburbs           DNS   2
 -- Max McIntosh                 Ku-Ring-Gai                DNS   3
 -- Harvey Todd                  Eastern Suburbs            DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 93  Girls U11 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 1:01.34  12/03/1978  Michelle Moroney, Bankstown   
       State: S 1:01.34  17/03/2001  Jacinta Doyle, Port Hacking   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Paxton Buckerfield           Orange                 1:07.21    
  2 Leah Fowler                  Gosford                1:08.26    
  3 Hanna Wichgers               Sutherland             1:09.32    
  4 Lana Crawford                Shoalhaven             1:10.83    
  5 Airlie Stevens               Shoalhaven             1:11.13    
  6 Madison Harris               Hills District         1:11.76    
  7 Lillian Page                 Kurrajong Bilpin       1:12.92    
  8 Lucy Sherwood                Hills District         1:13.04    
Section  2                                                         
  1 Bethany Morson               Camden Haven           1:06.98    
  2 Alicia Webb                  Campbelltown           1:08.33    
  3 Sienna Wade                  Northern Suburbs       1:08.37    
  4 Taylor Verdon                Canterbury             1:09.20    
  5 Alexandra Bova               Mosman                 1:10.12    
  6 Stella Du Plessis            Ballina                1:11.63    
 -- Gabrielle Moller             Balmain                    DNS    
 -- Layla Peterson               Sutherland                 DNS    
Section  3                                                         
  1 Ronia Warszawska             Gosford                1:04.04    
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City         1:05.34    
  3 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                1:05.35    
  4 Alessandra McWilliam         Mosman                 1:06.96    
  5 Willow Toll                  Manly Warringah        1:08.99    
  6 Mia Wood                     Sutherland             1:10.63    
  7 Alexia Mathison              Port Hacking           1:11.69    
  8 Sophia Keys                  Balmain                1:11.70    
===================================================================
       State: S 1:01.34  12/03/1978  Michelle Moroney, Bankstown   
       State: S 1:01.34  17/03/2001  Jacinta Doyle, Port Hacking   
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Ronia Warszawska             Gosford                1:04.04   3
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City         1:05.34   3
  3 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                1:05.35   3
  4 Alessandra McWilliam         Mosman                 1:06.96   3
  5 Bethany Morson               Camden Haven           1:06.98   2
  6 Paxton Buckerfield           Orange                 1:07.21   1
  7 Leah Fowler                  Gosford                1:08.26   1
  8 Alicia Webb                  Campbelltown           1:08.33   2
  9 Sienna Wade                  Northern Suburbs       1:08.37   2
 10 Willow Toll                  Manly Warringah        1:08.99   3
 11 Taylor Verdon                Canterbury             1:09.20   2
 12 Hanna Wichgers               Sutherland             1:09.32   1
 13 Alexandra Bova               Mosman                 1:10.12   2
 14 Mia Wood                     Sutherland             1:10.63   3
 15 Lana Crawford                Shoalhaven             1:10.83   1
 16 Airlie Stevens               Shoalhaven             1:11.13   1
 17 Stella Du Plessis            Ballina                1:11.63   2
 18 Alexia Mathison              Port Hacking           1:11.69   3
 19 Sophia Keys                  Balmain                1:11.70   3
 20 Madison Harris               Hills District         1:11.76   1
 21 Lillian Page                 Kurrajong Bilpin       1:12.92   1
 22 Lucy Sherwood                Hills District         1:13.04   1
 -- Layla Peterson               Sutherland                 DNS   2
 -- Gabrielle Moller             Balmain                    DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 94  Boys U10 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 1:01.34  16/03/2003  Alex Pettigrew, Parramatta    
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Tasman Harrison              Katoomba               1:09.76    
  2 Jordan Stokes                Kotara South           1:11.29    
  3 Dominic Yabsley-Turner       Springwood             1:12.00    
  4 Maksymilian Marczyk          Northern Suburbs       1:12.36    
  5 Oliver Lowndes               Taree                  1:13.33    
  6 Sonny Draper                 Stuarts Point          1:14.73    
  7 Kooper Thompson              Campbelltown           1:17.47    
  8 Callan Atherton              Gosford                1:18.14    
Section  2                                                         
  1 Carter Bergan                Hills District         1:07.91    
  2 Alex Kinner                  Manly Warringah        1:08.40    
  3 Ryda Sharpe                  Campbelltown           1:08.59    
  4 Mitchell Taylor              Wollongong City        1:08.75    
  5 Stirling Patterson           Eastern Suburbs        1:09.12    
  6 Ryan Volpato                 Balmain                1:12.26    
  7 Bernie Irvine                Winston Hills          1:13.42    
  8 Andre Guppy                  Sutherland             1:16.05    
Section  3                                                         
  1 Isaac Robinson               Manly Warringah        1:04.53    
  2 Billy Herb                   Illawong               1:05.37    
  3 Cameron Batey                Hills District         1:05.78    
  4 Max Israel                   South Eastern          1:07.65    
  5 Oliver Mathews               Corowa                 1:08.48    
  6 Davin Carty                  Balmain                1:08.74    
  7 Harlem Floyd-Kerr            Helensburgh            1:09.93    
  8 Ruari Mercer                 Hills District         1:11.36    
===================================================================
       State: S 1:01.34  16/03/2003  Alex Pettigrew, Parramatta    
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Isaac Robinson               Manly Warringah        1:04.53   3
  2 Billy Herb                   Illawong               1:05.37   3
  3 Cameron Batey                Hills District         1:05.78   3
  4 Max Israel                   South Eastern          1:07.65   3
  5 Carter Bergan                Hills District         1:07.91   2
  6 Alex Kinner                  Manly Warringah        1:08.40   2
  7 Oliver Mathews               Corowa                 1:08.48   3
  8 Ryda Sharpe                  Campbelltown           1:08.59   2
  9 Davin Carty                  Balmain                1:08.74   3
 10 Mitchell Taylor              Wollongong City        1:08.75   2
 11 Stirling Patterson           Eastern Suburbs        1:09.12   2
 12 Tasman Harrison              Katoomba               1:09.76   1
 13 Harlem Floyd-Kerr            Helensburgh            1:09.93   3
 14 Jordan Stokes                Kotara South           1:11.29   1
 15 Ruari Mercer                 Hills District         1:11.36   3
 16 Dominic Yabsley-Turner       Springwood             1:12.00   1
 17 Ryan Volpato                 Balmain                1:12.26   2
 18 Maksymilian Marczyk          Northern Suburbs       1:12.36   1
 19 Oliver Lowndes               Taree                  1:13.33   1
 20 Bernie Irvine                Winston Hills          1:13.42   2
 21 Sonny Draper                 Stuarts Point          1:14.73   1
 22 Andre Guppy                  Sutherland             1:16.05   2
 23 Kooper Thompson              Campbelltown           1:17.47   1
 24 Callan Atherton              Gosford                1:18.14   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 91  Girls U10 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 1:03.84  15/03/2003  Paige Fenech, Albion Park     
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Lily Dawson                  Bathurst & District    1:11.97    
  2 Faith Booth                  Terrigal/Wamberal      1:13.28    
  3 Harlow Garrett               Maitland               1:13.99    
  4 Jasmine Corbett              Northern Illawarra     1:15.47    
  5 Taliyah Wright               Everley Park           1:17.03    
  6 Ruby Wall                    Tamworth               1:20.94    
  7 Jayde James                  Moree                  1:23.07    
  8 Nur Hannah Hewitt            Bankstown Aths         1:24.21    
Section  2                                                         
  1 Emily West                   Hills District         1:11.82    
  2 Valerie Pickup               Manly Warringah        1:14.20    
  3 Juliet Erickson              Hornsby                1:14.53    
  4 Bonnie Venner                Orange                 1:14.61    
  5 Tahlia Chapman               Hawkesbury City        1:16.04    
  6 Fleur Motteram               Northern Suburbs       1:16.59    
  7 Ashley Temple                Ku-Ring-Gai            1:18.23    
  8 Chloe Symonds                Inner West             1:21.98    
Section  3                                                         
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs        1:06.16    
  2 Caitlin Barnard              Wollongong City        1:09.49    
  3 Charlotte James              Eastlakes              1:10.53    
  4 Sage Boothroyd               Sutherland             1:11.44    
  5 Hannah Dawson                Northern Districts     1:11.50    
  6 Hana Horii                   Mosman                 1:11.57    
  7 Meredith Lee                 Northern Suburbs       1:11.94    
  8 Emily Halim                  Randwick Botany        1:12.33    
===================================================================
       State: S 1:03.84  15/03/2003  Paige Fenech, Albion Park     
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Capri Vincent                Eastern Suburbs        1:06.16   3
  2 Caitlin Barnard              Wollongong City        1:09.49   3
  3 Charlotte James              Eastlakes              1:10.53   3
  4 Sage Boothroyd               Sutherland             1:11.44   3
  5 Hannah Dawson                Northern Districts     1:11.50   3
  6 Hana Horii                   Mosman                 1:11.57   3
  7 Emily West                   Hills District         1:11.82   2
  8 Meredith Lee                 Northern Suburbs       1:11.94   3
  9 Lily Dawson                  Bathurst & District    1:11.97   1
 10 Emily Halim                  Randwick Botany        1:12.33   3
 11 Faith Booth                  Terrigal/Wamberal      1:13.28   1
 12 Harlow Garrett               Maitland               1:13.99   1
 13 Valerie Pickup               Manly Warringah        1:14.20   2
 14 Juliet Erickson              Hornsby                1:14.53   2
 15 Bonnie Venner                Orange                 1:14.61   2
 16 Jasmine Corbett              Northern Illawarra     1:15.47   1
 17 Tahlia Chapman               Hawkesbury City        1:16.04   2
 18 Fleur Motteram               Northern Suburbs       1:16.59   2
 19 Taliyah Wright               Everley Park           1:17.03   1
 20 Ashley Temple                Ku-Ring-Gai            1:18.23   2
 21 Ruby Wall                    Tamworth               1:20.94   1
 22 Chloe Symonds                Inner West             1:21.98   2
 23 Jayde James                  Moree                  1:23.07   1
 24 Nur Hannah Hewitt            Bankstown Aths         1:24.21   1
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 87  Boys U9 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 1:04.40  23/03/1975  Glen Murgatroyd, Campbellto   
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Louis Csirszka               Hills District         1:13.18    
  2 Luke Dogan                   Lismore                1:16.50    
  3 Tim Napier                   Orange                 1:16.56    
  4 Hunter Olney                 Revesby Workers        1:18.70    
  5 Christian Lipovic            Campbelltown           1:18.93    
  6 Elliott Hagan                Illawong               1:19.73    
  7 Heath Ringbauer              Kurrajong Bilpin       1:23.29    
 -- Zane Khafaji                 Kotara South               DNS    
Section  2                                                         
  1 James Bissaker               Hornsby                1:12.14    
  2 Arthur Balkin                Emu Plains             1:12.27    
  3 Henry Ellis                  Eastern Suburbs        1:12.98    
  4 Fraser Hawke                 Kotara South           1:14.24    
  5 Baxter Bishop                St George              1:14.64    
  6 Jimmy Keating                Manly Warringah        1:14.71    
  7 Nate Butcher                 Coffs Coast            1:15.51    
  8 Jagger Davey                 Kooringal Wagga        1:19.10    
Section  3                                                         
  1 Alexander Miller             Balmain                1:07.58    
  2 Lucas Gill-Gomes             Albion Park            1:10.21    
  3 Archie Galvin                Northern Illawarra     1:10.62    
  4 Woojin Son                   Eschol Park            1:11.77    
  5 Tayem Reading                Winston Hills          1:12.30    
  6 Edward Leyland               Sutherland             1:12.45    
  7 Brody Johnson                Ku-Ring-Gai            1:12.49    
 -- Lewis McNaughtan             Manly Warringah            DNS    
===================================================================
       State: S 1:04.40  23/03/1975  Glen Murgatroyd, Campbelltown 
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Alexander Miller             Balmain                1:07.58   3
  2 Lucas Gill-Gomes             Albion Park            1:10.21   3
  3 Archie Galvin                Northern Illawarra     1:10.62   3
  4 Woojin Son                   Eschol Park            1:11.77   3
  5 James Bissaker               Hornsby                1:12.14   2
  6 Arthur Balkin                Emu Plains             1:12.27   2
  7 Tayem Reading                Winston Hills          1:12.30   3
  8 Edward Leyland               Sutherland             1:12.45   3
  9 Brody Johnson                Ku-Ring-Gai            1:12.49   3
 10 Henry Ellis                  Eastern Suburbs        1:12.98   2
 11 Louis Csirszka               Hills District         1:13.18   1
 12 Fraser Hawke                 Kotara South           1:14.24   2
 13 Baxter Bishop                St George              1:14.64   2
 14 Jimmy Keating                Manly Warringah        1:14.71   2
 15 Nate Butcher                 Coffs Coast            1:15.51   2
 16 Luke Dogan                   Lismore                1:16.50   1
 17 Tim Napier                   Orange                 1:16.56   1
 18 Hunter Olney                 Revesby Workers        1:18.70   1
 19 Christian Lipovic            Campbelltown           1:18.93   1
 20 Jagger Davey                 Kooringal Wagga        1:19.10   2
 21 Elliott Hagan                Illawong               1:19.73   1
 22 Heath Ringbauer              Kurrajong Bilpin       1:23.29   1
 -- Zane Khafaji                 Kotara South               DNS   1
 -- Lewis McNaughtan             Manly Warringah            DNS   3
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                       LITTLE ATHLETICS NSW                        
   STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022   
                Sydney Olympic Park Athletic Centre                
 
Event 89  Girls U9 - 400m Sprint
================================================================   
       State: S 1:06.64  24/03/1990  Rosemary Hayward, Wyong       
    Name                     Age Centre                   Final    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Mila Staniforth              Orange                 1:15.79    
  2 Hannah Johnston              Winston Hills          1:17.50    
  3 Maeva Clifford               Eastlakes              1:18.21    
  4 Cassia Martin                Glenbrook              1:19.21    
  5 Caitlin Butler               Manly Warringah        1:19.36    
  6 Azaylia Ahoy                 Armidale               1:20.93    
  7 Liya Dagher                  Bankstown Aths         1:22.47    
  8 Lyla Woodlock                Grafton                1:24.95    
Section  2                                                         
  1 Sai Sraddha Shailesh         Girraween              1:15.37    
  2 Audrey Jaunalksnis           Maitland               1:16.80    
  3 Brooklyn McWilliams          Albion Park            1:17.29    
  4 Milla Mare                   Rouse Hill Rams        1:17.79    
  5 Alana Gibb                   Port Hacking           1:20.20    
  6 Alexis Green                 Camden                 1:21.88    
  7 Arianna Calavrias            St George              1:22.72    
 -- Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai                DNS    
Section  3                                                         
  1 Lana Bozic                   Sutherland             1:11.84    
  2 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts     1:13.41    
  3 Ayla York                    Albion Park            1:13.58    
  4 Amity Batchler               Manly Warringah        1:14.28    
  5 Lani Alexander               Sutherland             1:15.73    
  6 Katelyn Thorin Dembo         Ku-Ring-Gai            1:20.23    
  7 Scarlett Sarah               Balmain                1:21.32    
  8 Tayha Sant                   Port Hacking           1:24.10    
===================================================================
       State: S 1:06.64  24/03/1990  Rosemary Hayward, Wyong       
    Name                     Age Centre                   Final  H#
===================================================================
Final                                                              
  1 Lana Bozic                   Sutherland             1:11.84   3
  2 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts     1:13.41   3
  3 Ayla York                    Albion Park            1:13.58   3
  4 Amity Batchler               Manly Warringah        1:14.28   3
  5 Sai Sraddha Shailesh         Girraween              1:15.37   2
  6 Lani Alexander               Sutherland             1:15.73   3
  7 Mila Staniforth              Orange                 1:15.79   1
  8 Audrey Jaunalksnis           Maitland               1:16.80   2
  9 Brooklyn McWilliams          Albion Park            1:17.29   2
 10 Hannah Johnston              Winston Hills          1:17.50   1
 11 Milla Mare                   Rouse Hill Rams        1:17.79   2
 12 Maeva Clifford               Eastlakes              1:18.21   1
 13 Cassia Martin                Glenbrook              1:19.21   1
 14 Caitlin Butler               Manly Warringah        1:19.36   1
 15 Alana Gibb                   Port Hacking           1:20.20   2
 16 Katelyn Thorin Dembo         Ku-Ring-Gai            1:20.23   3
 17 Azaylia Ahoy                 Armidale               1:20.93   1
 18 Scarlett Sarah               Balmain                1:21.32   3
 19 Alexis Green                 Camden                 1:21.88   2
 20 Liya Dagher                  Bankstown Aths         1:22.47   1
 21 Arianna Calavrias            St George              1:22.72   2
 22 Tayha Sant                   Port Hacking           1:24.10   3
 23 Lyla Woodlock                Grafton                1:24.95   1
 -- Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai                DNS   2
Image for H1

Image for H2

Image for H3

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 261  Boys U17 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 21.32  19/03/2017  Yadin Ngeng, Bankstown Sports
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rashid Kabba                 Holroyd                  21.82 
  2 Lachlan Herbert              Ku-Ring-Gai              22.33 
  3 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         22.40 
  4 Ivan Balic                   Inner West               22.80 
  5 Benjamin Iveson              Canterbury               22.90 
  5 Travis Hargrave              Hawkesbury City          22.90 
 -- Zac Urbach                   Randwick Botany            DNS 
 -- Jake Hayter                  Blacktown                  DNS 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 260  Girls U17 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 24.08  25/03/2018  Caitlin Ferrier, Kurrajong Bi
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Alesha Bennetts              Mudgee                   24.43 
  2 Damita Betham                Campbelltown             24.96 
  3 Lucy Scholtens               Manly Warringah          25.10 
  4 Angela Windshuttle           Tiger Wests              25.41 
  5 Ella Penman                  Dubbo                    25.73 
  6 Eden Levit                   Eastern Suburbs          25.92 
  7 Ledia Ekoue                  Canterbury               25.94 
  8 Phoebe Berglund              Manly Warringah          26.44 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 259  Boys U15 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 21.74  22/02/2009  Nicholas Hough, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Dylan Illangantilake         Hills District           22.88 
  2 Taurus Traino                Sutherland               23.13 
  3 Daniel Hornery               Sutherland               23.38 
  4 Max McAneney                 Dubbo                    23.70 
  5 Chase Grant                  Wollongong City          24.14 
  6 Amir Saeedi                  Hills District           24.42 
 -- Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai                DNS 
 -- Danny Kearney                Sutherland                 DNS 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 258  Girls U15 - 200m Sprint
===============================================================
       State: S 24.24  20/03/2005  Olivia Tauro, Kurri Kurri   
       State: S 24.24  22/02/2009  Ella Nelson, Sutherland     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Sofia Fedirchuk              Mosman                   25.65
  2 Jordan Moore                 Sutherland               25.75
  3 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              25.87
  4 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         25.89
  5 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              26.37
  6 Matilda Vial                 Manly Warringah          26.41
  7 Annissa Quee                 Hills District           26.43
  8 Tiarna Green                 Camden                   27.38
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 257  Boys U14 - 200m Sprint
================================================================       
       State: S 22.64  19/02/2006  Luke Hamer, St George               
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Wol Albino                   Hornsby                  23.54        
  2 Xavier Perry                 Nepean                   23.82        
  3 Joshua Smith                 Ryde                     23.96        
  4 Liam Hayes                   Hills District           23.98        
  5 Andres Hampel                Northern Suburbs         24.16        
  6 Luke Alderson                Penrith                  25.07        
  7 Cooper Wilson                Tamworth                 25.08  25.073
  8 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        25.08  25.078
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 256  Girls U14 - 200m Sprint
===============================================================
       State: S 24.54  16/03/2008  Ella Nelson, Sutherland     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         26.12
  2 Jocelyn Blair                Orange                   26.66
  3 Grace Costabile              Wollongong City          26.84
  4 Alexis Collins               Newcastle City           27.07
  5 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         27.18
  6 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          27.22
  7 Eleni Bolakis                Wyong                    27.25
  8 Gemma McIntosh               Ku-Ring-Gai              27.41
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 255  Boys U13 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 23.34  18/03/2007  Nicholas Hough, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Jack Proudford               Hills District           25.04 
  2 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         25.86 
  3 Cameron Badger               Sutherland               26.19 
  4 Thomas Carleen               Wollongong City          26.45 
  5 Jack Johanson                Wollongong City          26.48 
  6 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        26.95 
  7 Alex Spadaro                 Prospect                 27.09 
  8 Jake Fourie                  Ku-Ring-Gai              27.21 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 254  Girls U13 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 24.96  19/03/2017  Alice Dixon, Northern Suburbs
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              26.15 
  2 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             26.25 
  3 Indii Bower                  Campbelltown             26.34 
  4 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              26.63 
  5 Hannah Shortland             Campbelltown             26.64 
  6 Keira Carlson                Macquarie Hunter         27.04 
  7 Molly Rayment                Sutherland               27.31 
  8 Angelina Burford             Hills District           27.51 
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 253  Boys U12 - 200m Sprint
================================================================       
       State: S 24.43  25/03/2018  Rashid Kabba, Holroyd               
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               26.21        
  2 Sunny Steyn                  Parramatta               27.05  27.047
  3 Taj Ramtel                   Canterbury               27.05  27.048
  4 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           27.26        
  5 Hamish Webber                Ku-Ring-Gai              27.51        
  6 Noah Kemp                    Hawkesbury City          27.95        
  7 Thomas Steel                 Macquarie Hunter         28.81        
  8 Mitchell Davies              Kotara South             29.03        
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 252  Girls U12 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 25.69  25/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong Ci
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             26.65 
  2 Clara Fetrie                 Parramatta               27.24 
  3 Ruby Kerr                    Albion Park              27.57 
  4 Amalia Bond                  Ku-Ring-Gai              27.67 
  5 Marli Pay                    Dubbo                    27.81 
  6 Tayla Bryant                 Macquarie Hunter         27.82 
  7 Beyza Sevdimbas              Hills District           28.38 
  8 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          28.48 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 251  Boys U11 - 200m Sprint
===============================================================
       State: S 25.84  11/03/1978  Robert Stanford, Nepean     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              28.02
  2 Harlan Stewart               Maitland                 28.15
  3 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              28.29
  4 Ethan Sherlock               Wollongong City          28.40
  5 Kyan Seale                   Northern Suburbs         28.57
  6 Beau Wheeldon                Forbes                   28.62
  7 Andy Rio                     Hornsby                  28.95
  8 Connor Wirth                 Sutherland               29.36
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 250  Girls U11 - 200m Sprint
===============================================================
       State: S 26.12  19/03/2017  Chelsea Ezeoke, Albion Park 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  27.90
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City           28.49
  3 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          28.74
  4 Jenice Hicks                 Edgeworth                28.82
  5 Willow Toll                  Manly Warringah          29.89
  6 Layla Peterson               Sutherland               30.07
  7 Maddison McWilliams          Albion Park              30.40
  8 Sophia Keys                  Balmain                  31.33
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 265  Boys U10 - 200m Sprint
===============================================================
       State: S 26.94  11/03/1978  Chris Newman, Queanbeyan    
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Corbyn Fainga'a              St George                29.15
  2 Isaac Robinson               Manly Warringah          29.32
  3 Nolan Grantham               Illawong                 29.38
  4 Emerson Ayres                Manly Warringah          30.02
  5 Ryan Younie                  Camden                   30.14
  6 Cameron Batey                Hills District           30.39
  7 Max Israel                   South Eastern            30.45
  8 Knox Gordon                  Sutherland               31.68
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 264  Girls U10 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 28.22  21/03/2010  Kristie Edwards, Manly Warrin
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          28.42 
  2 Capri Vincent                Eastern Suburbs          28.60 
  3 Chloe Antony                 Eastern Suburbs          29.96 
  4 Lindsy Jabonillo             St George                30.56 
  5 Caitlin Barnard              Wollongong City          31.39 
  6 Hannah Dawson                Northern Districts       31.41 
  7 Charlotte James              Eastlakes                31.56 
  8 Myarah Ahoy                  Armidale                 31.67 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 263  Boys U9 - 200m Sprint
================================================================
       State: S 28.44  22/03/1975  Glen Murgatroyd, Campbelltown
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          30.39 
  2 Patrick Boafo                Prospect                 31.14 
  3 Grayson Roper                Sutherland               31.35 
  4 Alexander Miller             Balmain                  31.58 
  5 Woojin Son                   Eschol Park              32.18 
  6 Lucas Guercio                Bankstown Aths           32.26 
  7 Hunter Clark                 Camden                   32.74 
  8 Ben Spadaro                  Prospect                 34.37 
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 262  Girls U9 - 200m Sprint
================================================================       
       State: S 28.74  25/03/1990  Rosemary Hayward, Wyong             
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Imogen Wynne                 Kings Langley            32.46        
  2 Ayla York                    Albion Park              32.87        
  3 Evie Moore-Mulcahy           Northern Districts       32.91        
  4 Amity Batchler               Manly Warringah          33.39        
  5 Ve'a Tavita                  Campbelltown             33.90  33.895
  6 Mila Staniforth              Orange                   33.90  33.900
  7 Audrey Jaunalksnis           Maitland                 35.41        
  8 Cleo Elsdon                  Sutherland               35.77        
Photofinish Image

 Little Athletics N.S.W. State Champ Meet   21/03/2022 - 9:50 AM
                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 86  Boys U17 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 10.80  17/02/2018  Godfrey Okerenyang, Kooringal
       State: S 10.80  24/02/2018  Taine Petersen, Tuggerah Lake
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Zac Urbach                   Randwick Botany          11.22 
  2 Jacob Taylor                 Nth Rocks Carlin         11.31 
  3 Adrian Hadfield              Werrington               11.39 
  4 Calem Brown                  Wollongong City          11.48 
  5 Cody Hancock                 Raymond Terrace          11.48 
  6 Jackson Swalwell             Tamworth                 11.59 
  7 Jordie Brown                 Singleton                11.61 
  8 Cody Hasler                  Camden                   11.71 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 84  Girls U17 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 11.89  28/01/2017  Maisie Stevens, Eastern Subur
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Gabriella Taylor             Manly Warringah          12.20 
  2 Damita Betham                Campbelltown             12.37 
  3 Lucy Scholtens               Manly Warringah          12.52 
  4 Ebony Newton                 Raymond Terrace          12.53 
  5 Angela Windshuttle           Tiger Wests              12.66 
  6 Ledia Ekoue                  Canterbury               12.68 
  7 Jasynta Lampret              Port Hacking             12.81 
  8 Eden Levit                   Eastern Suburbs          12.96 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 79  Boys U15 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 10.84  21/03/2009  Nicholas Hough, Hills Distric
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Dylan Hall                   Ku-Ring-Gai              11.33 
  2 Dylan Illangantilake         Hills District           11.44 
  3 John Mcdonald                Nepean                   11.51 
  4 Daniel Hornery               Sutherland               11.78 
  5 Taurus Traino                Sutherland               11.79 
  6 Hunter Stark                 Manly Warringah          11.97 
  7 Jesse Ike                    Liverpool City           12.04 
  8 Max McAneney                 Dubbo                    12.08 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 83  Girls U15 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 12.04  21/03/1992  Sonia Willis, Wagga PCYC    
       State: S 12.04  20/03/1999  Preya Carey, Hills District 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Matilda Vial                 Manly Warringah          12.73
  2 Jordan Moore                 Sutherland               12.81
  3 Sofia Fedirchuk              Mosman                   12.85
  4 Shari Hurdman                Macquarie Hunter         12.88
  5 Nekea Talaia                 Emu Plains               13.00
  6 Maia Madden Khan             Ku-Ring-Gai              13.05
  7 Samara Bond                  Ku-Ring-Gai              13.08
  8 Keira Rejske                 Wollongong City          13.60
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 77  Boys U14 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 11.17  27/03/2021  Billy Blair, Balmain        
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Wol Albino                   Hornsby                  11.76
  2 Andres Hampel                Northern Suburbs         11.87
  3 Xavier Perry                 Nepean                   11.98
  4 Phoenix Johns                Kiama                    12.04
  5 Tahj Hamilton                Mingara Athletics        12.08
  6 Liam Hayes                   Hills District           12.19
  7 Ethan Hadfield               Werrington               12.26
  8 Oliver Facer                 Inner West               12.32
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 82  Girls U14 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 12.14  23/03/1991  Shelley Peattie, Macquarie Sh
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ava Ross                     Kotara South             12.71 
  2 Eliette Millecamps           Eastern Suburbs          13.08 
  3 Ava-marie Carlson            Macquarie Hunter         13.22 
  4 Jocelyn Blair                Orange                   13.38 
  5 Demi Karipidis               Wyong                    13.40 
  6 Abby Teuma                   Kurrajong Bilpin         13.45 
  7 Catherine Mikan              Northern Suburbs         13.74 
 -- Bronte Locane                Parramatta                 DNS 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 74  Boys U13 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 11.72  22/03/2014  James Roach, Randwick Botany
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Jack Proudford               Hills District           12.53
  2 Thomas Cashion               Macquarie Hunter         12.89
  3 Dylan Lau                    St George                13.01
  4 Jack Johanson                Wollongong City          13.06
  5 Alex Spadaro                 Prospect                 13.07
  6 Thomas Carleen               Wollongong City          13.21
  7 Jahree Katene                Sutherland               13.30
  7 Thabisa Dante Madzinga       Mingara Athletics        13.30
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 81  Girls U13 - 100m Sprint
================================================================       
       State: S 12.34  15/03/1986  Jo-anne Swan, Camden                
       State: S 12.34  7/03/1987   Rebecca Vormister, Wollongong       
       State: S 12.34  17/03/1996  Haylee Mathieson, Wollongong        
       State: S 12.34  19/02/2005  Laura Turner, Port Hacking          
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Matilda Harrison             Ku-Ring-Gai              13.05        
  2 Indii Bower                  Campbelltown             13.19        
  3 Ahlyrah Lubis                Port Hacking             13.23        
  4 Hannah Shortland             Campbelltown             13.32  13.311
  4 Keira Carlson                Macquarie Hunter         13.32  13.311
  6 Alyssa Michael               Prestons Robins          13.45        
  7 Arabella Lewis               Ku-Ring-Gai              13.51        
  8 Molly Rayment                Sutherland               13.59        
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 72  Boys U12 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 12.04  20/03/1999  Todd Shanahan, Macquarie Shor
       State: S 12.04  23/03/2013  James Roach, Randwick Botany 
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Jayden Todoroski             Greystanes               12.85 
  2 Ryan McNamara                Eastern Suburbs          13.02 
  3 Kenewa Gamanga               Bankstown Aths           13.38 
  4 Mitchell Davies              Kotara South             13.40 
  5 Sunny Steyn                  Parramatta               13.55 
  6 Rory Muldowney               Eastern Suburbs          13.70 
  7 Lenox Sutton-Sinapati        Grafton                  13.82 
  8 Taj Ramtel                   Canterbury               13.86 
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 80  Girls U12 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 12.53  24/03/2018  Chelsea Ezeoke, Wollongong Ci
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Rhema Adelaja                Port Hacking             13.19 
  2 Clara Fetrie                 Parramatta               13.22 
  3 Beyza Sevdimbas              Hills District           13.46 
  4 Ruby Kerr                    Albion Park              13.53 
  5 Tahlia Tabone                Camden                   13.54 
  6 Ruby Clayton                 Tamworth                 13.58 
  7 Allegra Little               Port Hacking             13.72 
  8 Sophie Dimitrov              Randwick Botany          13.92 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 71  Boys U11 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 12.64  12/03/1978  Robert Stanford, Nepean     
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Callum Gilchrist             Ku-Ring-Gai              13.60
  2 Temana Searle                Kiama                    13.89
  3 Aaron Finnerty               Prestons Robins          13.91
  4 Beau Wheeldon                Forbes                   13.99
  5 Harlan Stewart               Maitland                 14.09
  6 Thomas Vedris                Ku-Ring-Gai              14.16
  7 Ethan Sherlock               Wollongong City          14.43
  8 Oscar Le Guay                Bowral                   14.49
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 78  Girls U11 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 12.94  12/03/1978  Michelle Moroney, Bankstown 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Asuncion Akeng Saddler       Balmain                  14.08
  2 Jenice Hicks                 Edgeworth                14.16
  2 Divine Chukwudi              Liverpool City           14.16
  4 Sophie Howson                Wollongong City          14.26
  5 Mia Wood                     Sutherland               14.42
  6 Aria Jensen                  Eastern Suburbs          14.55
  7 Maddison McWilliams          Albion Park              14.78
  8 Sadie Rayment                Sutherland               15.01
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 69  Boys U10 - 100m Sprint
================================================================
       State: S 12.94  12/03/1978  Philip Provenzano, Randwick B
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Corbyn Fainga'a              St George                13.93 
  2 Jardii Ikamui                Kings Langley            14.21 
  3 Victor Ogbonna               Girraween                14.31 
  4 George Lambousis             Port Hacking             14.38 
  5 Ryan Younie                  Camden                   14.60 
  6 Lucas Hill                   Bowral                   14.70 
  7 Riley Death                  Illawong                 14.96 
  8 Nate Schofield               Kooringal Wagga          15.09 
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 75  Girls U10 - 100m Sprint
================================================================       
       State: S 13.54  12/03/1978  Annette Osborne, Lethbridge P       
       State: S 13.54  23/03/1991  Rosemary Hayward, Wyong             
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          13.99        
  2 Capri Vincent                Eastern Suburbs          14.14        
  3 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              14.78        
  4 Lindsy Jabonillo             St George                14.85        
  5 Alyssa McDrury               South Eastern            15.33        
  6 Myarah Ahoy                  Armidale                 15.38  15.373
  7 Madison Tabrett              Cherrybrook              15.38  15.374
  8 Charlotte James              Eastlakes                15.40        
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 68  Boys U9 - 100m Sprint
================================================================       
       State: S 13.64  21/02/1998  Christopher Lawrence, Campbel       
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          14.66        
  2 Lachlan Chappell             Randwick Botany          14.77        
  3 Patrick Boafo                Prospect                 15.41        
  4 Edward Sharp                 Mosman                   15.42        
  5 Pauliasi Lago                Wollongong City          15.46        
  6 Grayson Roper                Sutherland               15.50        
  7 Lucas Gill-Gomes             Albion Park              15.61  15.601
  8 Cooper Newman                Mingara Athletics        15.61  15.605
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 73  Girls U9 - 100m Sprint
===============================================================
       State: S 14.14  23/03/1979  Kate Farrell, Holroyd       
       State: S 14.14  15/03/1980  Helen Clarke, Orange        
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Lana Bozic                   Sutherland               15.39
  2 Pippa Thomas                 Corowa                   15.55
  3 Imogen Wynne                 Kings Langley            15.59
  4 Phoebe Dobson                Manly Warringah          15.63
  5 Ve'a Tavita                  Campbelltown             15.93
  6 Mila Staniforth              Orange                   16.15
  7 Chloe Pun                    Port Hacking             16.25
  8 Alori-Joh Akamarmoi          Terrigal/Wamberal        16.39
Photofinish Image

                         LITTLE ATHLETICS NSW                          
     STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022     
                  Sydney Olympic Park Athletic Centre                  
 
Event 241  Boys U10 - 70m Sprint
================================================================       
       State: S  9.54  20/03/1999  Christopher Lawrence, Campbel       
       State: S  9.54  19/03/2000  Josh Mulligan, Gosford              
    Name                     Age Centre                   Final        
================================================================       
Final                                                                  
  1 George Lambousis             Port Hacking             10.18        
  2 Corbyn Fainga'a              St George                10.19  10.182
  3 Jardii Ikamui                Kings Langley            10.19  10.185
  4 Victor Ogbonna               Girraween                10.24        
  5 Lucas Hill                   Bowral                   10.44        
  6 Nolan Grantham               Illawong                 10.54        
  7 Ryan Younie                  Camden                   10.59        
  8 Jacob Leke                   Holroyd                  10.78        
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 240  Girls U10 - 70m Sprint
===============================================================
       State: S  9.84  19/03/2000  Grace Naseby, Griffith      
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Marnie Laurence              Eastern Suburbs          10.23
  2 Ella Achike                  Ku-Ring-Gai              10.61
  3 Maddie Burge                 Northern Suburbs         10.78
  4 Alyssa McDrury               South Eastern            10.82
  5 Jasmine Morrison             Wallsend Rsl             10.87
  6 Isabella Hamilton            Gunnedah                 10.94
  7 Madison Tabrett              Cherrybrook              11.00
  8 Elara Barnes                 Port Stephens            11.08
Photofinish Image

                      LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022  
              Sydney Olympic Park Athletic Centre               
 
Event 239  Boys U9 - 70m Sprint
================================================================
       State: S  9.94  22/03/1998  John Grant, Canowindra       
       State: S  9.94  20/02/2000  Daniel Perkins, Sutherland   
       State: S  9.94  19/03/2000  Michael Oldfield, Manly Warri
       State: S  9.94  18/03/2007  Benjamin Alessio, St George  
    Name                     Age Centre                   Final 
================================================================
Final                                                           
  1 Ethan Costa                  Randwick Botany          10.61 
  2 Lachlan Chappell             Randwick Botany          10.84 
  3 Cooper Newman                Mingara Athletics        11.05 
  4 Heath Towers                 Manly Warringah          11.19 
  5 Jacob Dowler                 Wollongong City          11.21 
  6 Thomas Pendleton             Randwick Botany          11.23 
  7 Mason Shamley                Kotara South             11.34 
  8 Lucas Guercio                Bankstown Aths           11.37 
Photofinish Image

                     LITTLE ATHLETICS NSW                      
 STATE TRACK & FIELD CHAMPIONSHIPS  - 19/03/2022 to 20/03/2022 
              Sydney Olympic Park Athletic Centre              
 
Event 238  Girls U9 - 70m Sprint
===============================================================
       State: S 10.14  22/03/1998  Briony Kanard, Port Hacking 
    Name                     Age Centre                   Final
===============================================================
Final                                                          
  1 Lana Bozic                   Sutherland               11.14
  2 Pippa Thomas                 Corowa                   11.18
  3 Imogen Wynne                 Kings Langley            11.23
  4 Camilla Roderick             Ku-Ring-Gai              11.27
  5 Phoebe Dobson                Manly Warringah          11.53
  6 Ve'a Tavita                  Campbelltown             11.55
  7 Rain Ross                    Wyong                    11.60
  8 Claire Leke                  Holroyd                  11.75
Photofinish Image

My UTS Norths