All Results

Most recent results appear at the top

 UTS Norths Athletics Club                         11/11/2021 - 7:54 PM
           UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 14  Mixed 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Byrne, Peter             M62 Hills                 11:50.70        
  2 Sharpe, Brad             M60 UTS Norths            12:23.90        
  3 Drennan, Deborah         W63 UTS Norths            13:38.00        
  4 Terranova, Nicolas       M63 Hills                 14:26.80        
  5 Williams, Dennis         M73 Hills                 15:08.00        
  6 Wright, Noel             M75 Hills                 16:21.30        
  6 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths            16:21.30        
  8 Gore, Suzanne            W59 Ryde                  16:36.40        
  9 Gonye, Leslie            M63 University o          16:39.30        
 10 Woodward, Antoinette     W65 UTS Norths            17:07.80        
 11 Allomes, Graham          M77 SYP                   20:30.60        
 12 Kass, Dorothy            W68 UTS Norths            21:42.40        

 UTS Norths Athletics Club                            11/11/2021 - 7:54 PM
            UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021             
                          Rotary Athletics Field                          
 
Event 13  Mixed 200 Meter Dash
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Dennis, Joseph           M18 UTS Norths               22.5h           
  2 Oakley, Bridget          W32 UTS Norths               25.5h           
  3 Perry, Monique           W47 UTS Norths               26.7h           
  3 Davis, Chloe             W21 UTS Norths               26.7h           
Section  2                                                                
  1 Murray, Caerl            M46 UTS Norths               27.4h           
  2 Greatrex, Charlotte      W16 UTS Norths               27.6h           
  3 McIntosh, Gemma          W13 UTS Norths               27.7h           
  3 Bates, Eva               W16 UTS Norths               27.7h           
Section  3                                                                
  1 Daanish, Mahmed            M UTS Norths               26.6h           
  2 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths               28.7h           
  3 Davis, Joanna            W45 UTS Norths               29.6h           
  4 Jankowski, George          M Hills                    33.4h           
Section  4                                                                
  1 Greatrex, Chris          M52 UTS Norths               32.0h           
  2 McMahon, Zion            M12 UTS Norths               32.8h           
  3 Young, Trevor            M63 UTS Norths               33.4h           
  4 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          35.5h           
Section  5                                                                
  1 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               37.7h           
  2 Allomes, Graham          M77 SYP                      48.7h           
  3 Gillies, Leslie          M74 UTS Norths               49.4h           
  4 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths             1:16.4h           
Section  6                                                                
  1 Idris, Tony              M54 Hills                    31.4h           
  2 Schell, Jenny            W59 UTS Norths               33.7h           
  3 Wright, Noel             M75 Hills                    38.2h           
  4 Gonye, Leslie            M63 University o             40.5h           
  5 Diamond, Kylie           W55 UTS Norths               42.2h           
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Dennis, Joseph           M18 UTS Norths               22.5h   1       
  2 Oakley, Bridget          W32 UTS Norths               25.5h   1       
  3 Daanish, Mahmed            M UTS Norths               26.6h   3       
  4 Perry, Monique           W47 UTS Norths               26.7h   1       
  4 Davis, Chloe             W21 UTS Norths               26.7h   1       
  6 Murray, Caerl            M46 UTS Norths               27.4h   2       
  7 Greatrex, Charlotte      W16 UTS Norths               27.6h   2       
  8 McIntosh, Gemma          W13 UTS Norths               27.7h   2       
  8 Bates, Eva               W16 UTS Norths               27.7h   2       
 10 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths               28.7h   3       
 11 Davis, Joanna            W45 UTS Norths               29.6h   3       
 12 Idris, Tony              M54 Hills                    31.4h   6       
 13 Greatrex, Chris          M52 UTS Norths               32.0h   4       
 14 McMahon, Zion            M12 UTS Norths               32.8h   4       
 15 Jankowski, George          M Hills                    33.4h   3       
 15 Young, Trevor            M63 UTS Norths               33.4h   4       
 17 Schell, Jenny            W59 UTS Norths               33.7h   6       
 18 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          35.5h   4       
 19 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               37.7h   5       
 20 Wright, Noel             M75 Hills                    38.2h   6       
 21 Gonye, Leslie            M63 University o             40.5h   6       
 22 Diamond, Kylie           W55 UTS Norths               42.2h   6       
 23 Allomes, Graham          M77 SYP                      48.7h   5       
 24 Gillies, Leslie          M74 UTS Norths               49.4h   5       
 25 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths             1:16.4h   5       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 12  Men Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Kirievsky, Alexander      14 Asics Wests             14.72m   48-03.50       
  2 Brown, William            25 UTS Norths              13.24m   43-05.25       
  3 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests             10.00m   32-09.75       
  4 Jankowski, George            Hills                    8.30m   27-02.75       
  5 Idris, Tony               54 Hills                    7.42m   24-04.25       
  6 Terranova, Nicolas        63 Hills                    5.64m   18-06.00       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 11  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Brown, William            25 UTS Norths              12.71m   41-08.50       
  2 Kirievsky, Alexander      14 Asics Wests             12.29m   40-04.00       
  3 McGrath, Tim              59 UTS Norths              10.03m   32-11.00       
  4 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests              8.75m   28-08.50       
  5 Idris, Tony               54 Hills                    7.66m   25-01.75       
  6 Bastas, Nicolas           83 UTS Norths               7.55m   24-09.25       
  7 Terranova, Nicolas        63 Hills                    7.39m   24-03.00       
  8 Jankowski, George            Hills                    6.70m   21-11.75       
  9 Barrett, Douglas          69 UTS Norths               6.40m   21-00.00       
 10 Allomes, Graham           77 SYP                      6.16m   20-02.50       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 10  Men Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Kirievsky, Alexander      14 Asics Wests             41.76m     137-00       
  2 Butler-White, Simon       62 NSW Masters             35.90m     117-09       
  3 McGrath, Tim              59 UTS Norths              32.99m     108-03       
  4 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests             30.85m     101-02       
  5 Young, Trevor             63 UTS Norths              28.53m      93-07       
  6 Idris, Tony               54 Hills                   24.60m      80-08       
  7 Terranova, Nicolas        63 Hills                   23.53m      77-02       
  8 Jankowski, George            Hills                   21.57m      70-09       
  9 Barrett, Douglas          69 UTS Norths              21.41m      70-03       
 10 Bastas, Nicolas           83 UTS Norths              19.29m      63-03       
 11 Allomes, Graham           77 SYP                     15.55m      51-00       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 9  Women Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Schell, Jenny             59 UTS Norths              21.01m      68-11       
  2 Diamond, Kylie            55 UTS Norths              13.82m      45-04       
  3 Wolfers, Roslyn           76 UTS Norths              12.20m      40-00       
  4 Senior, Jillian           69 UTS Norths              11.98m      39-04       
  5 Kass, Dorothy             68 UTS Norths              11.72m      38-05       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 8  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Diamond, Kylie            55 UTS Norths               9.11m   29-10.75       
  2 Walker, Margaret          61 Eppings Dist             7.45m   24-05.50       
  3 Schell, Jenny             59 UTS Norths               6.90m   22-07.75       
  4 Davis, Joanna             45 UTS Norths               6.46m   21-02.50       
  5 Senior, Jillian           69 UTS Norths               5.65m   18-06.50       
  6 Wolfers, Roslyn           76 UTS Norths               5.11m   16-09.25       

 UTS Norths Athletics Club                                   11/11/2021 - 7:54 PM
                UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 7  Women Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Schell, Jenny             59 UTS Norths               8.62m   28-03.50       
  2 Senior, Jillian           69 UTS Norths               8.27m   27-01.75       

 UTS Norths Athletics Club                         11/11/2021 - 7:54 PM
           UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 4  Mixed 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 UTS Norths  'A'                                     3:59.3h        
     1) McMahon, Ashley 46              2) Dowling, Ryan 42            
     3) Gleeson, Ashton 16              4) Elias, Ken 35               
  2 UTS Norths  'B'                                     4:28.7h        
     1) Young, Trevor 63                2) Bates, Eva 16               
     3) Greatrex, Charlotte 16          4) Greatrex, Chris 52          
  3 Hills  'A'                                          5:17.3h        
     1) Terranova, Nicolas 63           2) Byrne, Peter 62             
     3) Jankowski, George               4) Idris, Tony 54              

 UTS Norths Athletics Club                            11/11/2021 - 7:54 PM
            UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021             
                          Rotary Athletics Field                          
 
Event 3  Mixed 60 Meter Dash
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Dennis, Joseph           M18 UTS Norths                7.0h           
  2 McMahon, Ashley          M46 UTS Norths                7.2h           
  3 McKenzie, Nicholas       M19 69126                     7.4h           
  4 Elias, Ken               M35 UTS Norths                7.7h           
Section  2                                                                
  1 Perry, Monique           W47 UTS Norths                7.8h           
  2 Greatrex, Charlotte      W16 UTS Norths                8.2h           
  3 Davis, Chloe             W21 UTS Norths                8.3h           
  4 Davis, Joanna            W45 UTS Norths                8.5h           
Section  3                                                                
  1 Dowling, Ryan            M42 UTS Norths                7.3h           
  2 Gleeson, Ashton          M16 UTS Norths                7.6h           
  3 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths                7.9h           
  3 Murray, Caerl            M46 UTS Norths                7.9h           
Section  4                                                                
  1 McMahon, Zion            M12 UTS Norths                9.4h           
  2 Schell, Jenny            W59 UTS Norths                9.8h           
  3 Woodward, Antoinette     W65 UTS Norths               11.0h           
  4 Senior, Jillian          W69 UTS Norths               12.6h           
Section  5                                                                
  1 Jankowski, George          M Hills                     8.7h           
  2 Idris, Tony              M54 Hills                     9.1h           
  3 Greatrex, Chris          M52 UTS Norths                9.5h           
  4 Butler-White, Simon      M62 NSW Masters               9.9h           
Section  7                                                                
  1 Young, Trevor            M63 UTS Norths                8.4h           
  2 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               10.0h           
  2 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          10.0h           
  4 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths               16.2h           
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Dennis, Joseph           M18 UTS Norths                7.0h   1       
  2 McMahon, Ashley          M46 UTS Norths                7.2h   1       
  3 Dowling, Ryan            M42 UTS Norths                7.3h   3       
  4 McKenzie, Nicholas       M19 69126                     7.4h   1       
  5 Gleeson, Ashton          M16 UTS Norths                7.6h   3       
  6 Elias, Ken               M35 UTS Norths                7.7h   1       
  7 Perry, Monique           W47 UTS Norths                7.8h   2       
  8 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths                7.9h   3       
  8 Murray, Caerl            M46 UTS Norths                7.9h   3       
 10 Greatrex, Charlotte      W16 UTS Norths                8.2h   2       
 11 Davis, Chloe             W21 UTS Norths                8.3h   2       
 12 Young, Trevor            M63 UTS Norths                8.4h   7       
 13 Davis, Joanna            W45 UTS Norths                8.5h   2       
 14 Jankowski, George          M Hills                     8.7h   5       
 15 Idris, Tony              M54 Hills                     9.1h   5       
 16 McMahon, Zion            M12 UTS Norths                9.4h   4       
 17 Greatrex, Chris          M52 UTS Norths                9.5h   5       
 18 Schell, Jenny            W59 UTS Norths                9.8h   4       
 19 Butler-White, Simon      M62 NSW Masters               9.9h   5       
 20 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          10.0h   7       
 20 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               10.0h   7       
 22 Woodward, Antoinette     W65 UTS Norths               11.0h   4       
 23 Senior, Jillian          W69 UTS Norths               12.6h   4       
 24 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths               16.2h   7       

 UTS Norths Athletics Club                            11/11/2021 - 7:54 PM
            UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021             
                          Rotary Athletics Field                          
 
Event 2  Mixed 800 Meter Run
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Doggett, Michael         M48 Asics Wests            2:22.8h           
  2 Sinibaldi, Tony          M52 Bankstown              2:28.0h           
  3 Prest, Kelsy             W24 Mosman littl           2:31.9h           
  4 Sharpe, Brad             M60 UTS Norths             2:33.0h           
  5 West, Andy               M54 UTS Norths             2:40.2h           
  6 Chamberlain, Kevin       M59 UTS Norths             2:41.0h           
  7 Terranova, Nicolas       M63 Hills                  2:55.7h           
  8 Wright, Noel             M75 Hills                  3:02.3h           
  9 Cooper, Wayne            M63 Athletics East         3:04.6h           
 10 Young, Trevor            M63 UTS Norths             3:21.7h           
Section  2                                                                
  1 Drennan, Deborah         W63 UTS Norths             2:57.5h           
  2 Byrne, Peter             M62 Hills                  3:04.9h           
  3 Idris, Tony              M54 Hills                  3:33.1h           
  4 Butler-White, Simon      M62 NSW Masters            3:35.0h           
  5 Gonye, Leslie            M63 University o           3:42.3h           
  6 Jankowski, George          M Hills                  3:47.2h           
  7 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             3:48.2h           
  8 Diamond, Kylie           W55 UTS Norths             3:48.9h           
  9 Williams, Dennis         M73 Hills                  3:58.9h           
 10 Walker, Margaret         W61 Eppings Dist           4:15.3h           
 11 Allomes, Graham          M77 SYP                    4:27.5h           
 12 Kass, Dorothy            W68 UTS Norths             4:39.4h           
 13 Hyde, Brendon            M76 Sydney Striders        6:13.0h           
 14 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths             7:24.6h           
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Doggett, Michael         M48 Asics Wests            2:22.8h   1       
  2 Sinibaldi, Tony          M52 Bankstown              2:28.0h   1       
  3 Prest, Kelsy             W24 Mosman littl           2:31.9h   1       
  4 Sharpe, Brad             M60 UTS Norths             2:33.0h   1       
  5 West, Andy               M54 UTS Norths             2:40.2h   1       
  6 Chamberlain, Kevin       M59 UTS Norths             2:41.0h   1       
  7 Terranova, Nicolas       M63 Hills                  2:55.7h   1       
  8 Drennan, Deborah         W63 UTS Norths             2:57.5h   2       
  9 Wright, Noel             M75 Hills                  3:02.3h   1       
 10 Cooper, Wayne            M63 Athletics East         3:04.6h   1       
 11 Byrne, Peter             M62 Hills                  3:04.9h   2       
 12 Young, Trevor            M63 UTS Norths             3:21.7h   1       
 13 Idris, Tony              M54 Hills                  3:33.1h   2       
 14 Butler-White, Simon      M62 NSW Masters            3:35.0h   2       
 15 Gonye, Leslie            M63 University o           3:42.3h   2       
 16 Jankowski, George          M Hills                  3:47.2h   2       
 17 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             3:48.2h   2       
 18 Diamond, Kylie           W55 UTS Norths             3:48.9h   2       
 19 Williams, Dennis         M73 Hills                  3:58.9h   2       
 20 Walker, Margaret         W61 Eppings Dist           4:15.3h   2       
 21 Allomes, Graham          M77 SYP                    4:27.5h   2       
 22 Kass, Dorothy            W68 UTS Norths             4:39.4h   2       
 23 Hyde, Brendon            M76 Sydney Striders        6:13.0h   2       
 24 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths             7:24.6h   2       

 UTS Norths Athletics Club                         11/11/2021 - 7:54 PM
           UTS Norths All-comers Summer Series 2 - 6/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 1  Mixed 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             9:35.7h        
  2 Woodward, Antoinette     W65 UTS Norths             9:40.1h        
  3 Allomes, Graham          M77 SYP                   11:47.3h        
  4 Hyde, Brendon            M76 Sydney Striders       12:25.6h        
  5 Naylon, Janet            W55 UTS Norths            12:47.2h        
  6 Shoesmith, Ronald        M74 UTS Norths            15:21.20