All Results

Most recent results appear at the top

 UTS Norths Athletics Club                         15/11/2021 - 1:23 PM
          UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 314  Mixed 2x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 UTS Northern Suburbs Athletic  'B'                    26.7h        
     1) Ramondetta, Victor 67           2) Young, Trevor 63            
  2 UTS Northern Suburbs Athletic  'C'                    27.6h        
     1) Hudson, Ava 15                  2) McIntosh, Gemma 13          
  3 UTS Northern Suburbs Athletic  'A'                    27.9h        
     1) McMahon, Ashley 46              2) Morison, Elizabeth 36       
  4 UTS Northern Suburbs Athletic  'D'                    31.9h        
     1) Bastas, Nicolas 83              2) Idris, Tony 54              

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 311  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Murray, Gavin                Unattached              11.35m   37-03.00       
      11.35m  10.52m  FOUL  10.97m  10.29m  FOUL                                 
  2 McGrath, Tim              59 UTS Norths              10.09m   33-01.25       
      9.35m  9.48m  9.98m  9.98m  10.09m  PASS                                   
  3 Billingsley, Justin       13 Unattached               9.98m   32-09.00       
      9.98m  8.86m  8.22m  9.59m  9.51m  9.46m                                   
  4 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests              9.39m   30-09.75       
      8.89m  8.87m  9.39m  8.43m  PASS  PASS                                     
  5 Idris, Tony               54 UTS Norths               8.83m   28-11.75       
      8.62m  8.09m  8.80m  8.57m  8.83m  PASS                                    
  6 Bastas, Nicolas           83 UTS Norths               7.48m   24-06.50       
      6.88m  7.45m  7.48m  7.14m  PASS  PASS                                     
  7 Archer, Steven               Sydney Pacific           7.47m   24-06.25       
      7.45m  7.45m  7.41m  PASS  7.47m  PASS                                     
  8 Jankowski, George            Hills                    6.82m   22-04.50       
      6.47m  FOUL  6.82m  6.31m  PASS  PASS                                      
  9 Barrett, Douglas          69 UTS Norths               6.69m   21-11.50       
      5.87m  6.28m  6.69m  6.60m  6.58m  PASS                                    
 10 Billingsley, Blake        11 Sydney Pacific           6.39m   20-11.75       
      5.85m  6.39m  6.37m  6.26m  5.44m  PASS                                    
 11 Allomes, Graham           77 Sydney Pacific           5.85m   19-02.50       
      5.46m  5.38m  5.85m  5.78m  5.56m  PASS                                    
 12 Davie, EJ                 50 Sydney Striders          5.19m   17-00.50       
      5.19m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS                                        

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 310  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Lovell, Sarah                UTS Norths               9.72m   31-10.75       
  2 Lovell, Louise               UTS Norths               9.18m   30-01.50       
  3 Cox, Pauline              60 Unattached               9.05m   29-08.25       
  4 Smith, Helena             34 UTS Norths               7.28m   23-10.75       
  5 Culhane, Sarah            57 UTS Norths               6.55m   21-06.00       
  6 Jones, Liz                   Sydney Pacific           5.89m   19-04.00       
  7 Senior, Jillian           69 UTS Norths               5.63m   18-05.75       
  8 Wolfers, Roslyn           76 UTS Norths               5.43m   17-09.75       
  9 Ryan, Jenna               56 Unattached               4.83m   15-10.25       

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 307  Men Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Idris, Tony               54 UTS Norths              33.82m     110-11       
  2 McGrath, Tim              59 UTS Norths              33.53m     110-00       
  3 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests             30.91m     101-05       
  4 Billingsley, Justin       13 Unattached              30.09m      98-09       
  5 Young, Trevor             63 UTS Norths              27.46m      90-01       
  6 Bastas, Nicolas           83 UTS Norths              21.89m      71-10       
  7 Barrett, Douglas          69 UTS Norths              20.49m      67-03       
  8 Billingsley, Blake        11 Sydney Pacific          17.58m      57-08       
  9 Davie, EJ                 50 Sydney Striders         14.74m      48-04       
 10 Allomes, Graham           77 Sydney Pacific          14.60m      47-11       
 11 Jones, Graham                Sydney Pacific          14.14m      46-05       

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 306  Women Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Cox, Pauline              60 Unattached              20.71m      67-11       
  2 Culhane, Sarah            57 UTS Norths              17.49m      57-04       
  3 Smith, Helena             34 UTS Norths              16.10m      52-10       
  4 Jones, Liz                   Sydney Pacific          12.58m      41-03       
  5 Senior, Jillian           69 UTS Norths              10.09m      33-01       
  6 Wolfers, Roslyn           76 UTS Norths               8.41m      27-07       

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 305  Mixed High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Archer, Steven             M Sydney Pacific           1.30m    4-03.25       
     1.20 1.25 1.30 1.35                                                         
        O    O    O  XXX                                                         
  1 McGrath, Tim             M59 UTS Norths               1.30m    4-03.25       
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35                                               
        O    O    O    O    O  XXX                                               
  1 Morison, Elizabeth       W36 UTS Norths               1.30m    4-03.25       
     1.20 1.25 1.30 1.35                                                         
        O    O    O  XXX                                                         
  4 McIntosh, Gemma          W13 UTS Norths               1.25m    4-01.25       
     1.20 1.25 1.30                                                              
        O    O  XXX                                                              
  5 Jones, Graham              M Sydney Pacific           1.20m    3-11.25       
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30                                               
        O    O    O   XO    X    P                                               
  5 Idris, Tony              M54 UTS Norths               1.20m    3-11.25       
     1.15 1.20 1.25 1.30                                                         
        O   XO    P  XXX                                                         
  7 Kirievsky, Anatoly       M43 Asics Wests              1.15m    3-09.25       
     1.05 1.10 1.15 1.20                                                         
        O    O   XO  XXX                                                         

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 304  Men Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Murray, Gavin                Unattached              39.39m     129-03       
  2 Kirievsky, Anatoly        43 Asics Wests             34.33m     112-07       
  3 Billingsley, Justin       13 Unattached              23.16m      76-00       
  4 Jankowski, George            Hills                   22.18m      72-09       
  5 Jones, Graham                Sydney Pacific          17.05m      55-11       
  6 Billingsley, Blake        11 Sydney Pacific          12.02m      39-05       

 UTS Norths Athletics Club                                   15/11/2021 - 1:23 PM
               UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021                
                             Rotary Athletics Field                              
 
Event 303  Women Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
Finals                                                                           
  1 Moore, Rebecca            17 UTS Norths              45.47m     149-02       
  2 Smith, Helena             34 UTS Norths              25.84m      84-09       
  3 Cox, Pauline              60 Unattached              22.51m      73-10       
  4 Senior, Jillian           69 UTS Norths              19.15m      62-10       
  5 Wolfers, Roslyn           76 UTS Norths              17.06m      56-00       
  6 Culhane, Sarah            57 UTS Norths              16.67m      54-08       
  7 Jones, Liz                   Sydney Pacific          15.12m      49-07       

 UTS Norths Athletics Club                         15/11/2021 - 1:23 PM
          UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 104  Mixed 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Gore, Suzanne            W59 Ryde                  17:00.00        
  2 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths            20:57.20        
  3 Allomes, Graham          M77 Sydney Pacific        24:16.50        
  4 Hyde, Brendon            M76 Sydney Striders       25:27.20        
  5 Naylon, Janet            W55 UTS Norths            25:34.00        

 UTS Norths Athletics Club                            15/11/2021 - 1:23 PM
            UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021            
                          Rotary Athletics Field                          
 
Event 103  Mixed 400 Meter Dash
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Young, Trevor            M63 UTS Norths             1:02.5h           
  2 Archer, Steven             M Sydney Pacific         1:05.3h           
  3 Lowe, Jasmine            W15 Eppings Dist           1:09.2h           
  4 Ramondetta, Victor       M67 UTS Norths             1:09.4h           
  5 Idris, Tony              M54 UTS Norths             1:15.2h           
Section  2                                                                
  1 Jones, Liz                 W Sydney Pacific         1:03.50           
  2 Jones, Graham              M Sydney Pacific         1:19.5h           
  3 Culhane, Sarah           W57 UTS Norths             1:23.7h           
  4 Jankowski, George          M Hills                  1:24.8h           
  5 Wright, Noel             M75 Hills                  1:25.3h           
  6 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             1:25.80           
  7 Allomes, Graham          M77 Sydney Pacific         1:53.50           
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Young, Trevor            M63 UTS Norths             1:02.5h   1       
  2 Jones, Liz                 W Sydney Pacific         1:03.50   2       
  3 Archer, Steven             M Sydney Pacific         1:05.3h   1       
  4 Lowe, Jasmine            W15 Eppings Dist           1:09.2h   1       
  5 Ramondetta, Victor       M67 UTS Norths             1:09.4h   1       
  6 Idris, Tony              M54 UTS Norths             1:15.2h   1       
  7 Jones, Graham              M Sydney Pacific         1:19.5h   2       
  8 Culhane, Sarah           W57 UTS Norths             1:23.7h   2       
  9 Jankowski, George          M Hills                  1:24.8h   2       
 10 Wright, Noel             M75 Hills                  1:25.3h   2       
 11 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             1:25.80   2       
 12 Allomes, Graham          M77 Sydney Pacific         1:53.50   2       

 UTS Norths Athletics Club                            15/11/2021 - 1:23 PM
            UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021            
                          Rotary Athletics Field                          
 
Event 101  Mixed 100 Meter Dash
=======================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 McMahon, Ashley          M46 UTS Norths               11.4h           
  2 Stuckey, Tiernan         M30 Unattached               11.7h           
  3 Van Hilton, Lucas          M UTS Norths               11.9h           
  3 McKenzie, Nicholas       M19 69126                    11.9h           
Section  2                                                                
  1 McIntosh, Gemma          W13 UTS Norths               13.3h           
  2 Hudson, Ava              W15 UTS Norths               13.9h           
  3 Lovell, Sarah              W UTS Norths               14.1h           
  4 Lovell, Louise             W UTS Norths               14.3h           
Section  3                                                                
  1 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths               13.1h           
  2 Ramondetta, Victor       M67 UTS Norths               13.9h           
  3 McGrath, Tim             M59 UTS Norths               14.2h           
  4 Morison, Elizabeth       W36 UTS Norths               14.4h           
Section  4                                                                
  1 Young, Trevor            M63 UTS Norths               13.5h           
  2 Idris, Tony              M54 UTS Norths               14.5h           
  3 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          16.9h           
Section  5                                                                
  1 Jankowski, George          M Hills                    15.8h           
  2 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               17.7h           
Section  6                                                                
  1 Jones, Graham              M Sydney Pacific           16.6h           
  2 Culhane, Sarah           W57 UTS Norths               16.7h           
  3 Senior, Jillian          W69 UTS Norths               21.7h           
  4 Jones, Liz                 W Sydney Pacific           23.1h           
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 McMahon, Ashley          M46 UTS Norths               11.4h   1       
  2 Stuckey, Tiernan         M30 Unattached               11.7h   1       
  3 Van Hilton, Lucas          M UTS Norths               11.9h   1       
  3 McKenzie, Nicholas       M19 69126                    11.9h   1       
  5 Jacotine, Darren         M48 UTS Norths               13.1h   3       
  6 McIntosh, Gemma          W13 UTS Norths               13.3h   2       
  7 Young, Trevor            M63 UTS Norths               13.5h   4       
  8 Ramondetta, Victor       M67 UTS Norths               13.9h   3       
  8 Hudson, Ava              W15 UTS Norths               13.9h   2       
 10 Lovell, Sarah              W UTS Norths               14.1h   2       
 11 McGrath, Tim             M59 UTS Norths               14.2h   3       
 12 Lovell, Louise             W UTS Norths               14.3h   2       
 13 Morison, Elizabeth       W36 UTS Norths               14.4h   3       
 14 Idris, Tony              M54 UTS Norths               14.5h   4       
 15 Jankowski, George          M Hills                    15.8h   5       
 16 Jones, Graham              M Sydney Pacific           16.6h   6       
 17 Culhane, Sarah           W57 UTS Norths               16.7h   6       
 18 Davie, EJ                M50 Sydney Striders          16.9h   4       
 19 Bastas, Nicolas          M83 UTS Norths               17.7h   5       
 20 Senior, Jillian          W69 UTS Norths               21.7h   6       
 21 Jones, Liz                 W Sydney Pacific           23.1h   6       

 UTS Norths Athletics Club                         15/11/2021 - 1:23 PM
          UTS Norths All-comers Summer Series 3 - 13/11/2021           
                        Rotary Athletics Field                         
 
Event 100  Mixed 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 Archer, Steven             M Sydney Pacific         5:09.0h        
  2 Chamberlain, Kevin       M59 UTS Norths             5:35.4h        
  3 Jones, Graham              M Sydney Pacific         6:37.7h        
  4 Wright, Noel             M75 Hills                  6:41.8h        
  5 Barrett, Douglas         M69 UTS Norths             6:46.0h        
  6 Jones, Liz                 W Sydney Pacific         8:56.90        
  7 Allomes, Graham          M77 Sydney Pacific         8:57.9h        

My UTS Norths