All Results

Most recent results appear at the top

 Illawong & Districts Athletics Club                     3/04/2021 - 4:10 PM
                 Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                  
                         The Ridge Athletics Track                          
 
Event 1  Men Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Okerenyang, Godfrey       02 Kooringal Wagga          7.00m   1.2       
     6.61m(1.8) 7.00m(1.2) PASS      PASS      FOUL(0.2) PASS               
  2 Van Gelder, Nick          95 University o             6.99m   2.1       
     FOUL(0.8) FOUL(0.3) 6.87m(1.7) 6.99m(2.1) FOUL(0.6) 6.92m(+0.0)        
  3 Zhao, Pengfei             05 Hills Districts          6.55m   1.4       
     FOUL(0.4) FOUL(1.9) 6.55m(1.4) PASS      PASS      PASS                
  4 Suto, Joshua              05 Sutherland D             6.05m   0.5       
     5.97m(0.7) 5.73m(1.3) FOUL(1.7) FOUL(1.3) 6.05m(0.5) 5.83m(0.9)        

 Illawong & Districts Athletics Club                     3/04/2021 - 4:04 PM
                 Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                  
                         The Ridge Athletics Track                          
 
Event 2  Women Long Jump
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Clark, Tomysha            02 Illawong Rev             6.06m   0.6       
     FOUL(1.5) 5.80m(0.5) FOUL(1.6) 6.06m(0.6) FOUL(1.5) FOUL(1.9)          
  2 Sugiaman, Francesca       02 Cherrybrook              5.64m   1.7       
     5.46m(0.2) 5.64m(1.7) FOUL(0.9) 5.32m(2.0) 5.54m(1.7) FOUL(1.4)        
  3 Laurance, Jessica         03 Campbelltown            J5.64m   0.3       
     5.64m(0.3) FOUL(1.6) 5.41m(0.6) FOUL      PASS      PASS               
  4 Banks, Charlotte          01 Uts Northern             5.52m   1.2       
     5.42m(0.9) FOUL(1.7) 5.46m(1.4) 5.43m(1.0) 5.21m(1.2) 5.52m(1.2)       
  5 Hedding, Lizzie           96 Victoria                 5.46m   1.4       
     5.35m(1.4) 5.46m(1.4) PASS      PASS      PASS      PASS               
  6 Kabuyawa, Tuliana         06 Campbelltown             5.44m   0.1       
     FOUL(0.5) 5.41m(1.4) 5.44m(0.1) FOUL(1.2) FOUL(1.8) FOUL(1.0)          
  7 Walsh, Sarah              98 Sutherland D             5.18m   1.3       
     5.04m(1.9) 4.92m(0.4) 4.98m(0.9) FOUL(2.5) 5.04m(0.3) 5.18m(1.3)       
  8 Johnston-Mitrevska, Jade  01 St George Di             5.16m   1.4       
     FOUL(0.6) FOUL(1.2) FOUL(1.2) 5.16m(1.4) 5.05m(1.9) FOUL(1.2)          
  9 Clark, Tay-Leiha          98 Illawong Rev             5.14m   2.0       
     4.26m(1.2) FOUL(1.6) 4.65m(1.5) 5.14m(2.0) PASS      PASS              
 10 McGoon, Destiny           05 Westfields               5.09m   1.3       
     4.92m(0.5) 5.09m(1.3) 4.95m(1.4) 5.09m(2.9) PASS      PASS             
 11 Tattersall, Kaitlin       07 Camden Athle             4.40m   0.9       
     4.36m(1.0) 4.40m(0.9) FOUL(1.0) PASS      PASS      PASS               
 12 Novak, Siena              10 Randwick                 3.76m   1.6       
     3.69m(2.1) 3.62m(1.0) 3.76m(1.6) 3.41m(1.5) PASS      PASS             

 Illawong & Districts Athletics Club                3/04/2021 - 3:49 PM
               Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021               
                       The Ridge Athletics Track                       
 
Event 4  Women 400 Metre
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals                                                                 
  1 McGoon, Destiny           05 Westfields               59.89        
  2 Blackwell, Jessie         07 Mingara Athl           1:01.36        
  3 Haremaker, Alyssa         08 Mingara Athl           1:06.20        
  4 Rose, Dallyce             09 Glenbrook              1:06.97        
  5 FitzPatrick, Molly        06 Sutherland D           1:07.80        
  6 Novak, Siena              10 Randwick               1:09.28        
  7 Carruthers, Savannah      09 Bankstown Sports       1:12.28        
Photofinish Image

 Illawong & Districts Athletics Club                   3/04/2021 - 3:35 PM
                Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                 
                        The Ridge Athletics Track                         
 
Event 3  Men 400 Metre
=======================================================================   
    Name                    Year Team                    Finals  Points   
=======================================================================   
Section  1                                                                
  1 Smith, Jamee              00 Illawong Rev             47.41           
  2 Fokas, Mark               01 Uts Northern             48.49           
  3 Laurendet, Rohan          96 Illawong Rev             48.77           
  4 Mizzi, Damien             00 University o             48.81           
  5 Rogers, Noah              96 Mingara Athl             49.62           
  6 Yang, Chris               02 St George Di             50.08           
  7 Clarke, Oliver            99 Mingara Athl             50.31           
  8 Ash, Lachlan              01 Campbelltown             51.06           
Section  2                                                                
  1 Musgrove, Cameron         98 Nowra Athlet             50.67           
  2 Peter, Abiatara           03 Campbelltown             51.33           
  3 Muston, Ben               99 Manly Warringah          51.80           
  4 Richardson, Owen          03 South Sydney             55.72           
  5 Karthigeyan, Giri         04 The Kings School         55.91           
  6 Samsa, Daniel             96 Bankstown Sports         56.56           
  7 Bradley, Oscar            91 Unattached               57.26           
  8 Healey, Seth              83 Sutherland D             58.54           
Section  3                                                                
  1 Calicetto, Adam           06 Bankstown Sports       1:04.70           
  2 Ramondetta, Victor        54 Uts Northern           1:06.52           
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals                                                                    
  1 Smith, Jamee              00 Illawong Rev             47.41   1       
  2 Fokas, Mark               01 Uts Northern             48.49   1       
  3 Laurendet, Rohan          96 Illawong Rev             48.77   1       
  4 Mizzi, Damien             00 University o             48.81   1       
  5 Rogers, Noah              96 Mingara Athl             49.62   1       
  6 Yang, Chris               02 St George Di             50.08   1       
  7 Clarke, Oliver            99 Mingara Athl             50.31   1       
  8 Musgrove, Cameron         98 Nowra Athlet             50.67   2       
  9 Ash, Lachlan              01 Campbelltown             51.06   1       
 10 Peter, Abiatara           03 Campbelltown             51.33   2       
 11 Muston, Ben               99 Manly Warringah          51.80   2       
 12 Richardson, Owen          03 South Sydney             55.72   2       
 13 Karthigeyan, Giri         04 The Kings School         55.91   2       
 14 Samsa, Daniel             96 Bankstown Sports         56.56   2       
 15 Bradley, Oscar            91 Unattached               57.26   2       
 16 Healey, Seth              83 Sutherland D             58.54   2       
 17 Calicetto, Adam           06 Bankstown Sports       1:04.70   3       
 18 Ramondetta, Victor        54 Uts Northern           1:06.52   3       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

 Illawong & Districts Athletics Club                        3/04/2021 - 5:03 PM
                   Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                   
                           The Ridge Athletics Track                           
 
Event 6  Women 200 Metre
=======================================================================        
    Name                    Year Team                    Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 1.6                                                       
  1 Quirk, Monique            01 Campbelltown             23.52                
  2 Carroll, Bronte           99 Mingara Athl             23.65                
  3 Pretorius, Helen          99 Athletics Act            23.78                
  4 Rubie, Anneliese          92 University o             23.81                
  5 Ferrier, Caitlyn          02 Asics Wests              23.84                
  6 Laurance, Jessica         03 Campbelltown             24.05                
  7 McAndrew, Kelly           94 Mingara Athl             24.31                
Section  2     Wind: 0.5                                                       
  1 Dunne, Tierney            02 Athletics Wo             24.54                
  2 Wahby, Kate               01 Uts Northern             25.07                
  3 Clark, Tomasin            96 Illawong Rev             25.10                
  4 Alizart, Alexandra        03 Westfields               25.50                
  5 Kelaher, Morgan           03 Uts Northern             25.79                
Section  3     Wind: 0.3                                                       
  1 Maciver, Jessica          03 Uts Northern             25.38                
  2 Wright, Hayley            04 Campbelltown             25.60                
  3 Douglas, Susie            01 Unsw Athletics Club      25.86                
  4 Pedder, Amy               90 Utas                     26.98                
Section  4     Wind: 2.6                                                       
  1 Pye, Scarlett             00 Asics Wests              25.58                
  2 McNally, Ainslie          06 Hills Districts          25.92                
  3 Davis, Chloe              00 Uts Northern             26.51                
  4 Hazelton, Emma            07 Camden Athle             26.51                
  5 Perry, Monique            74 Uts Northern             26.58                
  6 Hofer, Lilly              06 Mingara Athl             26.64                
Section  5     Wind: 1.7                                                       
  1 Briffa, Renee             75 Uts Northern             26.86                
  2 Green, Tiarna             07 Camden Athle             26.93                
  3 Floyd-Kerr, Rosalee       08 Illawong Rev             27.60                
  4 O'Neill, Jacqueline       93 Mingara Athl             28.21                
Section  6     Wind: 3.7                                                       
  1 Cole, Virginia            08 Springwood               27.56                
  2 FitzPatrick, Molly        06 Sutherland D             27.59                
  3 Tattersall, Kaitlin       07 Camden Athle             27.97                
  4 Rose, Dallyce             09 Glenbrook                28.52                
  5 Wight, Philippa           63 Sydney Pacif             29.96                
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Quirk, Monique            01 Campbelltown             23.52   1.6  1       
  2 Carroll, Bronte           99 Mingara Athl             23.65   1.6  1       
  3 Pretorius, Helen          99 Athletics Act            23.78   1.6  1       
  4 Rubie, Anneliese          92 University o             23.81   1.6  1       
  5 Ferrier, Caitlyn          02 Asics Wests              23.84   1.6  1       
  6 Laurance, Jessica         03 Campbelltown             24.05   1.6  1       
  7 McAndrew, Kelly           94 Mingara Athl             24.31   1.6  1       
  8 Dunne, Tierney            02 Athletics Wo             24.54   0.5  2       
  9 Wahby, Kate               01 Uts Northern             25.07   0.5  2       
 10 Clark, Tomasin            96 Illawong Rev             25.10   0.5  2       
 11 Maciver, Jessica          03 Uts Northern             25.38   0.3  3       
 12 Alizart, Alexandra        03 Westfields               25.50   0.5  2       
 13 Pye, Scarlett             00 Asics Wests              25.58   2.6  4       
 14 Wright, Hayley            04 Campbelltown             25.60   0.3  3       
 15 Kelaher, Morgan           03 Uts Northern             25.79   0.5  2       
 16 Douglas, Susie            01 Unsw Athletics Club      25.86   0.3  3       
 17 McNally, Ainslie          06 Hills Districts          25.92   2.6  4       
 18 Davis, Chloe              00 Uts Northern             26.51   2.6  4       
 19 Hazelton, Emma            07 Camden Athle             26.51   2.6  4       
 20 Perry, Monique            74 Uts Northern             26.58   2.6  4       
 21 Hofer, Lilly              06 Mingara Athl             26.64   2.6  4       
 22 Briffa, Renee             75 Uts Northern             26.86   1.7  5       
 23 Green, Tiarna             07 Camden Athle             26.93   1.7  5       
 24 Pedder, Amy               90 Utas                     26.98   0.3  3       
 25 Cole, Virginia            08 Springwood               27.56   3.7  6       
 26 FitzPatrick, Molly        06 Sutherland D             27.59   3.7  6       
 27 Floyd-Kerr, Rosalee       08 Illawong Rev             27.60   1.7  5       
 28 Tattersall, Kaitlin       07 Camden Athle             27.97   3.7  6       
 29 O'Neill, Jacqueline       93 Mingara Athl             28.21   1.7  5       
 30 Rose, Dallyce             09 Glenbrook                28.52   3.7  6       
 31 Wight, Philippa           63 Sydney Pacif             29.96   3.7  6       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

 Illawong & Districts Athletics Club                        3/04/2021 - 4:40 PM
                   Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                   
                           The Ridge Athletics Track                           
 
Event 5  Men 200 Metre
=======================================================================        
    Name                    Year Team                    Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 1.4                                                       
  1 Asim, Abdoulie            92 Uts Northern             20.81                
  2 Sarmento, Jordan          96 Uts Northern             20.86                
  3 Baker, Phillip            02 Campbelltown             22.11                
Section  2     Wind: 1.9                                                       
  1 Halpin, Ian               93 Bankstown Sports         21.65                
  2 Haslam, Ace               03 Sutherland D             21.67                
  3 Bate, Nicholas            95 Uts Northern             21.76                
  4 Webb, Liam                99 Manly Warringah          21.91                
  5 Winsor, Matthew           98 Mingara Athl             22.03                
  6 Ockert, George            93 Bankstown Sports         22.60                
  7 Roberts-Lintmeijer, Kean  05 Asics Wests              22.78                
Section  3     Wind: 2.4                                                       
  1 Ndlovu, Ashlyn            98 Uts Northern             22.04                
  2 McCann, Liam              99 Illawong Rev             22.10                
  3 Kaszonyi, Lachlan         01 Nowra Athlet             22.76                
  4 Tshuma, Taboka            00 Uts Northern             22.91                
Section  4     Wind: 1.9                                                       
  1 Hunt, Thomas              01 Uts Northern             22.35                
  2 Rogers, Noah              96 Mingara Athl             22.44                
  3 Laurendet, Rohan          96 Illawong Rev             22.63                
  4 Clarke, Oliver            99 Mingara Athl             22.67                
  5 Boadu, Emmanuel           03 Campbelltown             22.80                
  6 Ash, Lachlan              01 Campbelltown             24.97                
Section  5     Wind: 1.5                                                       
  1 Schaffer, Alex            91 Athletics Act            22.77                
  2 Peter, Abiatara           03 Campbelltown             23.19                
  3 Kumar, Sadheel            06 Campbelltown             23.44                
  4 McMahon, Ashley           75 Uts Northern             24.29                
Section  6     Wind: 2.0                                                       
  1 Martin, Ethan             04 Sutherland D             22.93                
  2 Garner, Taj               06 Mingara Athl             23.46                
  3 Hunt, James               03 Uts Northern             23.60                
  4 D'Arcy, Jack              97 Campbelltown             24.49                
Section  7     Wind: 2.4                                                       
  1 Abdon, Jethro             99 Epping Distr             23.04                
  2 Palma, Iram               02 St George Di             23.37                
  3 Masters, Jakob            04 Westfields               23.61                
  4 Almoail, Adam             05 Nepean                   24.00                
Section  8     Wind: 2.8                                                       
  1 Miljak, Lucas             07 St George Di             24.78                
  2 Saadi, Muhammadjawad      97 St George Di             26.02                
  3 Kellett, Jonathan         84 Athletics East           26.26                
  4 Novak, Zavier             06 Randwick                 28.07                
  5 McMahon, Elijah           05 Uts Northern             29.34                
  6 McMahon, Zion             09 Uts Northern             31.44                
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Asim, Abdoulie            92 Uts Northern             20.81   1.4  1       
  2 Sarmento, Jordan          96 Uts Northern             20.86   1.4  1       
  3 Halpin, Ian               93 Bankstown Sports         21.65   1.9  2       
  4 Haslam, Ace               03 Sutherland D             21.67   1.9  2       
  5 Bate, Nicholas            95 Uts Northern             21.76   1.9  2       
  6 Webb, Liam                99 Manly Warringah          21.91   1.9  2       
  7 Winsor, Matthew           98 Mingara Athl             22.03   1.9  2       
  8 Ndlovu, Ashlyn            98 Uts Northern             22.04   2.4  3       
  9 McCann, Liam              99 Illawong Rev             22.10   2.4  3       
 10 Baker, Phillip            02 Campbelltown             22.11   1.4  1       
 11 Hunt, Thomas              01 Uts Northern             22.35   1.9  4       
 12 Rogers, Noah              96 Mingara Athl             22.44   1.9  4       
 13 Ockert, George            93 Bankstown Sports         22.60   1.9  2       
 14 Laurendet, Rohan          96 Illawong Rev             22.63   1.9  4       
 15 Clarke, Oliver            99 Mingara Athl             22.67   1.9  4       
 16 Kaszonyi, Lachlan         01 Nowra Athlet             22.76   2.4  3       
 17 Schaffer, Alex            91 Athletics Act            22.77   1.5  5       
 18 Roberts-Lintmeijer, Kean  05 Asics Wests              22.78   1.9  2       
 19 Boadu, Emmanuel           03 Campbelltown             22.80   1.9  4       
 20 Tshuma, Taboka            00 Uts Northern             22.91   2.4  3       
 21 Martin, Ethan             04 Sutherland D             22.93   2.0  6       
 22 Abdon, Jethro             99 Epping Distr             23.04   2.4  7       
 23 Peter, Abiatara           03 Campbelltown             23.19   1.5  5       
 24 Palma, Iram               02 St George Di             23.37   2.4  7       
 25 Kumar, Sadheel            06 Campbelltown             23.44   1.5  5       
 26 Garner, Taj               06 Mingara Athl             23.46   2.0  6       
 27 Hunt, James               03 Uts Northern             23.60   2.0  6       
 28 Masters, Jakob            04 Westfields               23.61   2.4  7       
 29 Almoail, Adam             05 Nepean                   24.00   2.4  7       
 30 McMahon, Ashley           75 Uts Northern             24.29   1.5  5       
 31 D'Arcy, Jack              97 Campbelltown             24.49   2.0  6       
 32 Miljak, Lucas             07 St George Di             24.78   2.8  8       
 33 Ash, Lachlan              01 Campbelltown             24.97   1.9  4       
 34 Saadi, Muhammadjawad      97 St George Di             26.02   2.8  8       
 35 Kellett, Jonathan         84 Athletics East           26.26   2.8  8       
 36 Novak, Zavier             06 Randwick                 28.07   2.8  8       
 37 McMahon, Elijah           05 Uts Northern             29.34   2.8  8       
 38 McMahon, Zion             09 Uts Northern             31.44   2.8  8       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

Image for H8

 Illawong & Districts Athletics Club                        3/04/2021 - 2:57 PM
                   Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                   
                           The Ridge Athletics Track                           
 
Event 2  Women 100 Metre
=======================================================================        
    Name                    Year Team                    Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 2.2                                                       
  1 Quirk, Monique            01 Campbelltown             11.62                
  2 Pretorius, Helen          99 Athletics Act            11.65                
  3 Carroll, Bronte           99 Mingara Athl             11.81                
  4 McAndrew, Kelly           94 Mingara Athl             11.86                
  5 Adeniran, Shola           04 Westfields               11.97                
  6 Laurance, Jessica         03 Campbelltown             12.04                
Section  2     Wind: 3.0                                                       
  1 Stoilova, Aleksandra      05 Westfields               11.72                
  2 Ferrier, Caitlyn          02 Asics Wests              11.85                
  3 Dunne, Tierney            02 Athletics Wo             11.87                
  4 Kelaher, Morgan           03 Uts Northern             12.02                
  5 King, Kyla                97 Sutherland D             12.02                
  6 Kabuyawa, Tuliana         06 Campbelltown             12.10                
  7 Pickering, Bronte         01 Uts Northern             12.24                
Section  3     Wind: 2.6                                                       
  1 Berridge, Nicole          88 Uts Northern             11.98                
  2 Matthews, Emma            03 Camden Athle             12.05                
  3 Clark, Tomasin            96 Illawong Rev             12.13                
  4 Johnson, Lauren           85 Victory Runners          12.15                
  5 Economou, Mia             01 University o             12.39                
  6 Maciver, Jessica          03 Uts Northern             12.43                
  7 Dougan, Sara              01 University o             12.85                
Section  4     Wind: 1.3                                                       
  1 Da Silva, Eliza           04 Uts Northern             12.40                
  2 Wright, Hayley            04 Campbelltown             12.50                
  3 Watson, Amy               05 Illawong Rev             12.61                
  4 Fioravanti, Kiara         93 Asics Wests              12.62                
  5 Windshuttle, Angelina     05 Bankstown Sports         12.72                
  6 Perry, Monique            74 Uts Northern             12.78                
  7 Sugiaman, Francesca       02 Cherrybrook              12.93                
Section  5     Wind: 0.7                                                       
  1 Pye, Scarlett             00 Asics Wests              12.69                
  2 Alizart, Alexandra        03 Westfields               12.80                
  3 Banks, Charlotte          01 Uts Northern             12.89                
  4 Parr, Ashleigh            94 Illawong Rev             13.12                
  5 Pedder, Amy               90 Utas                     13.35                
  6 Johnston-Mitrevska, Jade  01 St George Di             13.40                
Section  6     Wind: 0.5                                                       
  1 Walker, Brooke            01 Camden Athle             12.86                
  2 Hofer, Lilly              06 Mingara Athl             12.91                
  3 McNally, Ainslie          06 Hills Districts          13.01                
  4 Hazelton, Emma            07 Camden Athle             13.02                
  5 Green, Tiarna             07 Camden Athle             13.05                
  6 Davis, Chloe              00 Uts Northern             13.10                
Section  7     Wind: 2.4                                                       
  1 Tattersall, Kaitlin       07 Camden Athle             13.28                
  2 Cole, Virginia            08 Springwood               13.31                
  3 Ruediger, Lauren          07 Camden Athle             13.78                
  4 Rose, Dallyce             09 Glenbrook                13.99                
  5 Wight, Philippa           63 Sydney Pacif             14.27                
  6 Novak, Siena              10 Randwick                 14.69                
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Quirk, Monique            01 Campbelltown             11.62   2.2  1       
  2 Pretorius, Helen          99 Athletics Act            11.65   2.2  1       
  3 Stoilova, Aleksandra      05 Westfields               11.72   3.0  2       
  4 Carroll, Bronte           99 Mingara Athl             11.81   2.2  1       
  5 Ferrier, Caitlyn          02 Asics Wests              11.85   3.0  2       
  6 McAndrew, Kelly           94 Mingara Athl             11.86   2.2  1       
  7 Dunne, Tierney            02 Athletics Wo             11.87   3.0  2       
  8 Adeniran, Shola           04 Westfields               11.97   2.2  1       
  9 Berridge, Nicole          88 Uts Northern             11.98   2.6  3       
 10 Kelaher, Morgan           03 Uts Northern             12.02   3.0  2       
 11 King, Kyla                97 Sutherland D             12.02   3.0  2       
 12 Laurance, Jessica         03 Campbelltown             12.04   2.2  1       
 13 Matthews, Emma            03 Camden Athle             12.05   2.6  3       
 14 Kabuyawa, Tuliana         06 Campbelltown             12.10   3.0  2       
 15 Clark, Tomasin            96 Illawong Rev             12.13   2.6  3       
 16 Johnson, Lauren           85 Victory Runners          12.15   2.6  3       
 17 Pickering, Bronte         01 Uts Northern             12.24   3.0  2       
 18 Economou, Mia             01 University o             12.39   2.6  3       
 19 Da Silva, Eliza           04 Uts Northern             12.40   1.3  4       
 20 Maciver, Jessica          03 Uts Northern             12.43   2.6  3       
 21 Wright, Hayley            04 Campbelltown             12.50   1.3  4       
 22 Watson, Amy               05 Illawong Rev             12.61   1.3  4       
 23 Fioravanti, Kiara         93 Asics Wests              12.62   1.3  4       
 24 Pye, Scarlett             00 Asics Wests              12.69   0.7  5       
 25 Windshuttle, Angelina     05 Bankstown Sports         12.72   1.3  4       
 26 Perry, Monique            74 Uts Northern             12.78   1.3  4       
 27 Alizart, Alexandra        03 Westfields               12.80   0.7  5       
 28 Dougan, Sara              01 University o             12.85   2.6  3       
 29 Walker, Brooke            01 Camden Athle             12.86   0.5  6       
 30 Banks, Charlotte          01 Uts Northern             12.89   0.7  5       
 31 Hofer, Lilly              06 Mingara Athl             12.91   0.5  6       
 32 Sugiaman, Francesca       02 Cherrybrook              12.93   1.3  4       
 33 McNally, Ainslie          06 Hills Districts          13.01   0.5  6       
 34 Hazelton, Emma            07 Camden Athle             13.02   0.5  6       
 35 Green, Tiarna             07 Camden Athle             13.05   0.5  6       
 36 Davis, Chloe              00 Uts Northern             13.10   0.5  6       
 37 Parr, Ashleigh            94 Illawong Rev             13.12   0.7  5       
 38 Tattersall, Kaitlin       07 Camden Athle             13.28   2.4  7       
 39 Cole, Virginia            08 Springwood               13.31   2.4  7       
 40 Pedder, Amy               90 Utas                     13.35   0.7  5       
 41 Johnston-Mitrevska, Jade  01 St George Di             13.40   0.7  5       
 42 Ruediger, Lauren          07 Camden Athle             13.78   2.4  7       
 43 Rose, Dallyce             09 Glenbrook                13.99   2.4  7       
 44 Wight, Philippa           63 Sydney Pacif             14.27   2.4  7       
 45 Novak, Siena              10 Randwick                 14.69   2.4  7       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

 Illawong & Districts Athletics Club                        3/04/2021 - 2:42 PM
                   Illawong High Velocity Meet 4 - 3/04/2021                   
                           The Ridge Athletics Track                           
 
Event 1  Men 100 Metre
=======================================================================        
    Name                    Year Team                    Finals  Points        
=======================================================================        
Section  1     Wind: 2.4                                                       
  1 Roberts, Will             99 Asics Wests              10.29                
  2 Holdsworth, Zach          97 Illawong Rev             10.31                
  3 Azzopardi, Joshua         99 Camden Athle             10.39                
  4 Asim, Abdoulie            92 Uts Northern             10.51                
  5 Sarmento, Jordan          96 Uts Northern             10.52                
Section  2     Wind: 2.1                                                       
  1 Bate, Nicholas            95 Uts Northern             10.66                
  2 Baker, Phillip            02 Campbelltown             10.78                
  3 Kessie, Malikye           04 Westfields               10.80                
  4 Kabba, Rashid             05 Westfields               10.83                
  5 Zhao, Pengfei             05 Hills Districts          10.87                
Section  3     Wind: 0.9                                                       
  1 Sullivan, Matt            99 University o             10.81                
  2 Haslam, Ace               03 Sutherland D             10.82                
  3 Sultana, Sebastian        05 Campbelltown             10.90                
  4 Webb, Liam                99 Manly Warringah          11.09                
  5 Okerenyang, Godfrey       02 Kooringal Wagga          11.13                
  6 Winsor, Matthew           98 Mingara Athl             11.21                
  7 Kaszonyi, Lachlan         01 Nowra Athlet             11.29                
Section  4     Wind: 2.6                                                       
  1 Halpin, Ian               93 Bankstown Sports         10.92                
  2 Besters, Bryse            04 Westfields               10.94                
  3 Lewis, Matthew            94 Sutherland D             10.97                
  4 McCann, Liam              99 Illawong Rev             11.04                
  5 Ockert, George            93 Bankstown Sports         11.15                
  6 Quintana, Ethan           04 Uts Northern             11.18                
  7 Tshuma, Taboka            00 Uts Northern             11.21                
Section  5     Wind: 1.5                                                       
  1 Ndlovu, Ashlyn            98 Uts Northern             11.01                
  2 Boadu, Emmanuel           03 Campbelltown             11.05                
  3 Martin, Ethan             04 Sutherland D             11.21                
  4 Myant, Will               97 Asics Wests              11.42                
  5 D'Arcy, Jack              97 Campbelltown             11.53                
  6 Ehrlich, Lewis            86 Uts Northern             11.62                
Section  6     Wind: 1.6                                                       
  1 Schaffer, Alex            91 Athletics Act            11.24                
  2 Palma, Iram               02 St George Di             11.32                
  3 Garner, Taj               06 Mingara Athl             11.46                
  4 Brown, Calem              05 Illawarra Bl             11.49                
  5 Leseberg, Ernie           71 Gosford                  11.57                
  6 Kumar, Sadheel            06 Campbelltown             11.65                
Section  7     Wind: 0.1                                                       
  1 Abdon, Jethro             99 Epping Distr             11.21                
  2 Roberts-Lintmeijer, Kean  05 Asics Wests              11.57                
  3 Lau, Aidan                04 Knox Grammar School      11.61                
  4 Banovich, Cameron         05 Westfields               11.67                
  5 McMahon, Ashley           75 Uts Northern             11.74                
  6 Link, Jett                03 Wollongong               11.96                
Section  8     Wind: 1.3                                                       
  1 Coorey-Ewings, Carl       98 University o             10.68                
  2 Hunt, Thomas              01 Uts Northern             11.40                
  3 Ottaviano, Marcello       04 Bankstown Sports         11.91                
  4 Suto, Joshua              05 Sutherland D             12.07                
  5 Karthigeyan, Giri         04 The Kings School         12.08                
  6 Samsa, Daniel             96 Bankstown Sports         12.12                
  7 Wearne, Shaun             84 Mounties                 12.59                
Section  9     Wind: 1.1                                                       
  1 Hunt, James               03 Uts Northern             11.75                
  2 Almoail, Adam             05 Nepean                   11.93                
  3 Krishnan, Vasanth         96 Epping Distr             12.02                
  4 Palabrica, Noel           93 Bankstown Sports         12.05                
  5 Elias, Ken                86 Uts Northern             12.11                
  6 Kong, Weir                96 Bankstown Sports         12.32                
  7 Miljak, Lucas             07 St George Di             12.36                
Section  10     Wind: 1.5                                                      
  1 Masters, Jakob            04 Westfields               11.76                
  2 Bradley, Oscar            91 Unattached               12.50                
  3 Saadi, Muhammadjawad      97 St George Di             12.77                
  4 Kellett, Jonathan         84 Athletics East           13.01                
Section  11     Wind: 1.2                                                      
  1 Hunt, Matthew             06 Uts Northern             13.07                
  2 Murray, Caerl             75 Uts Northern             13.36                
  3 Ramondetta, Victor        54 Uts Northern             13.73                
  4 Novak, Zavier             06 Randwick                 13.97                
  5 McMahon, Elijah           05 Uts Northern             14.17                
  6 McMahon, Zion             09 Uts Northern             15.21                
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals                                                                         
  1 Roberts, Will             99 Asics Wests              10.29   2.4  1       
  2 Holdsworth, Zach          97 Illawong Rev             10.31   2.4  1       
  3 Azzopardi, Joshua         99 Camden Athle             10.39   2.4  1       
  4 Asim, Abdoulie            92 Uts Northern             10.51   2.4  1       
  5 Sarmento, Jordan          96 Uts Northern             10.52   2.4  1       
  6 Bate, Nicholas            95 Uts Northern             10.66   2.1  2       
  7 Coorey-Ewings, Carl       98 University o             10.68   1.3  8       
  8 Baker, Phillip            02 Campbelltown             10.78   2.1  2       
  9 Kessie, Malikye           04 Westfields               10.80   2.1  2       
 10 Sullivan, Matt            99 University o             10.81   0.9  3       
 11 Haslam, Ace               03 Sutherland D             10.82   0.9  3       
 12 Kabba, Rashid             05 Westfields               10.83   2.1  2       
 13 Zhao, Pengfei             05 Hills Districts          10.87   2.1  2       
 14 Sultana, Sebastian        05 Campbelltown             10.90   0.9  3       
 15 Halpin, Ian               93 Bankstown Sports         10.92   2.6  4       
 16 Besters, Bryse            04 Westfields               10.94   2.6  4       
 17 Lewis, Matthew            94 Sutherland D             10.97   2.6  4       
 18 Ndlovu, Ashlyn            98 Uts Northern             11.01   1.5  5       
 19 McCann, Liam              99 Illawong Rev             11.04   2.6  4       
 20 Boadu, Emmanuel           03 Campbelltown             11.05   1.5  5       
 21 Webb, Liam                99 Manly Warringah          11.09   0.9  3       
 22 Okerenyang, Godfrey       02 Kooringal Wagga          11.13   0.9  3       
 23 Ockert, George            93 Bankstown Sports         11.15   2.6  4       
 24 Quintana, Ethan           04 Uts Northern             11.18   2.6  4       
 25 Winsor, Matthew           98 Mingara Athl             11.21   0.9  3       
 25 Tshuma, Taboka            00 Uts Northern             11.21   2.6  4       
 27 Abdon, Jethro             99 Epping Distr             11.21   0.1  7       
 28 Martin, Ethan             04 Sutherland D             11.21   1.5  5       
 29 Schaffer, Alex            91 Athletics Act            11.24   1.6  6       
 30 Kaszonyi, Lachlan         01 Nowra Athlet             11.29   0.9  3       
 31 Palma, Iram               02 St George Di             11.32   1.6  6       
 32 Hunt, Thomas              01 Uts Northern             11.40   1.3  8       
 33 Myant, Will               97 Asics Wests              11.42   1.5  5       
 34 Garner, Taj               06 Mingara Athl             11.46   1.6  6       
 35 Brown, Calem              05 Illawarra Bl             11.49   1.6  6       
 36 D'Arcy, Jack              97 Campbelltown             11.53   1.5  5       
 37 Roberts-Lintmeijer, Kean  05 Asics Wests              11.57   0.1  7       
 38 Leseberg, Ernie           71 Gosford                  11.57   1.6  6       
 39 Lau, Aidan                04 Knox Grammar School      11.61   0.1  7       
 40 Ehrlich, Lewis            86 Uts Northern             11.62   1.5  5       
 41 Kumar, Sadheel            06 Campbelltown             11.65   1.6  6       
 42 Banovich, Cameron         05 Westfields               11.67   0.1  7       
 43 McMahon, Ashley           75 Uts Northern             11.74   0.1  7       
 44 Hunt, James               03 Uts Northern             11.75   1.1  9       
 45 Masters, Jakob            04 Westfields               11.76   1.5 10       
 46 Ottaviano, Marcello       04 Bankstown Sports         11.91   1.3  8       
 47 Almoail, Adam             05 Nepean                   11.93   1.1  9       
 48 Link, Jett                03 Wollongong               11.96   0.1  7       
 49 Krishnan, Vasanth         96 Epping Distr             12.02   1.1  9       
 50 Palabrica, Noel           93 Bankstown Sports         12.05   1.1  9       
 51 Suto, Joshua              05 Sutherland D             12.07   1.3  8       
 52 Karthigeyan, Giri         04 The Kings School         12.08   1.3  8       
 53 Elias, Ken                86 Uts Northern             12.11   1.1  9       
 54 Samsa, Daniel             96 Bankstown Sports         12.12   1.3  8       
 55 Kong, Weir                96 Bankstown Sports         12.32   1.1  9       
 56 Miljak, Lucas             07 St George Di             12.36   1.1  9       
 57 Bradley, Oscar            91 Unattached               12.50   1.5 10       
 58 Wearne, Shaun             84 Mounties                 12.59   1.3  8       
 59 Saadi, Muhammadjawad      97 St George Di             12.77   1.5 10       
 60 Kellett, Jonathan         84 Athletics East           13.01   1.5 10       
 61 Hunt, Matthew             06 Uts Northern             13.07   1.2 11       
 62 Murray, Caerl             75 Uts Northern             13.36   1.2 11       
 63 Ramondetta, Victor        54 Uts Northern             13.73   1.2 11       
 64 Novak, Zavier             06 Randwick                 13.97   1.2 11       
 65 McMahon, Elijah           05 Uts Northern             14.17   1.2 11       
 66 McMahon, Zion             09 Uts Northern             15.21   1.2 11       
Image for H1

Image for H2

Image for H3

Image for H4

Image for H5

Image for H6

Image for H7

Image for H8

Image for H9

Image for H10

Image for H11