All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 22 Men 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -1.6 1 Andrews, Nicholas 24 Cherrybrook 21.51 2 Hanna, Michael 21 Illawong Rev 21.79 3 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.96 4 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.96 5 Moir, Sebastien 21 Trinity Athl 21.98 6 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 22.14 7 Goschnik, Andrew 19 St. George D 22.27 8 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.39 Section 2 Wind: -1.7 1 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.63 2 Kermond, James 25 Bankstown Sp 22.65 3 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 22.68 4 McCann, Liam 22 Illawong Rev 22.83 5 Moir, William 17 Trinity Athl 23.29 6 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.50 -- Vuong, Kenneth 31 Asics Wests DNS -- Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl DNS Section 3 Wind: -0.9 1 Ockert, George 28 Bankstown Sp 22.88 2 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 23.02 3 Yang, Chris 19 St. George D 23.09 4 Brown, Justin 25 Manly Warrin 23.21 5 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 23.62 -- Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North DNS -- Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North DNS -- Kabba, Rashid 16 Westfields DNS Section 4 Wind: -0.3 1 Zhao, Pengfei 16 Hills Distri 22.80 2 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 23.23 3 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 23.40 4 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 23.57 5 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 23.58 6 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.83 7 Patterson, Robert 19 Sydney University 25.10 -- Holmes, Max 18 St Ignatius DNS Section 5 Wind: +0.0 1 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 23.61 2 Pulley, Christian 16 Trinity Athl 24.05 3 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 24.16 4 Kelly, Evander 15 Campbelltown 24.63 5 Palma, Iram 19 St. George D 24.72 6 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 24.94 7 Karthigeyan, Giri 17 The Kings 25.27 -- Myant, Will 24 Asics Wests DNS Section 6 Wind: -0.5 1 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.79 2 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 24.04 3 Cheung, Callum 14 University of Nsw 24.33 4 Sloan, Riley 22 U.T.S. North 24.47 5 Grantham, Callum 14 Newington Co 24.59 6 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 24.63 7 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 25.28 8 Bassily, Jonathan 15 Trinity Athl 26.28 Section 7 Wind: -1.0 1 Miljak, Lucas 14 St. George D 25.29 2 White, Jamie 18 Sydney Strid 26.11 3 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 26.53 4 Rathbone, Linus 15 Illawong Rev 26.64 -- Peter, Ashvin 16 Trinity Athl DNS -- Hampel, Andres 13 U.T.S. North DNS -- Abbey, Nilanka 15 St Ignatius DNS -- Murphy, Indiana 15 Trinity Athl DNS Section 8 Wind: 0.3 1 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 25.96 2 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 26.18 3 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 28.46 4 Best, Koben 12 Westfields 28.59 5 Faulkner, Tom 12 Illawong Rev 28.65 -- Holmes, Sam 13 U.T.S. North DNS -- Hunt, Matthew 15 U.T.S. North DNS -- Goetz, Alex 14 Westfields DNS =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Andrews, Nicholas 24 Cherrybrook 21.51 -1.6 1 2 Hanna, Michael 21 Illawong Rev 21.79 -1.6 1 3 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.96 -1.6 1 4 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.96 -1.6 1 5 Moir, Sebastien 21 Trinity Athl 21.98 -1.6 1 6 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 22.14 -1.6 1 7 Goschnik, Andrew 19 St. George D 22.27 -1.6 1 8 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.39 -1.6 1 9 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.63 -1.7 2 10 Kermond, James 25 Bankstown Sp 22.65 -1.7 2 11 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 22.68 -1.7 2 12 Zhao, Pengfei 16 Hills Distri 22.80 -0.3 4 13 McCann, Liam 22 Illawong Rev 22.83 -1.7 2 14 Ockert, George 28 Bankstown Sp 22.88 -0.9 3 15 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 23.02 -0.9 3 16 Yang, Chris 19 St. George D 23.09 -0.9 3 17 Brown, Justin 25 Manly Warrin 23.21 -0.9 3 18 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 23.23 -0.3 4 19 Moir, William 17 Trinity Athl 23.29 -1.7 2 20 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 23.40 -0.3 4 21 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.50 -1.7 2 22 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 23.57 -0.3 4 23 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 23.58 -0.3 4 24 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 23.61 +0.0 5 25 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 23.62 -0.9 3 26 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.79 -0.5 6 27 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.83 -0.3 4 28 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 24.04 -0.5 6 29 Pulley, Christian 16 Trinity Athl 24.05 +0.0 5 30 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 24.16 +0.0 5 31 Cheung, Callum 14 University of Nsw 24.33 -0.5 6 32 Sloan, Riley 22 U.T.S. North 24.47 -0.5 6 33 Grantham, Callum 14 Newington Co 24.59 -0.5 6 34 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 24.63 -0.5 6 35 Kelly, Evander 15 Campbelltown 24.63 +0.0 5 36 Palma, Iram 19 St. George D 24.72 +0.0 5 37 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 24.94 +0.0 5 38 Patterson, Robert 19 Sydney University 25.10 -0.3 4 39 Karthigeyan, Giri 17 The Kings 25.27 +0.0 5 40 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 25.28 -0.5 6 41 Miljak, Lucas 14 St. George D 25.29 -1.0 7 42 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 25.96 0.3 8 43 White, Jamie 18 Sydney Strid 26.11 -1.0 7 44 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 26.18 0.3 8 45 Bassily, Jonathan 15 Trinity Athl 26.28 -0.5 6 46 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 26.53 -1.0 7 47 Rathbone, Linus 15 Illawong Rev 26.64 -1.0 7 48 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 28.46 0.3 8 49 Best, Koben 12 Westfields 28.59 0.3 8 50 Faulkner, Tom 12 Illawong Rev 28.65 0.3 8 -- Goetz, Alex 14 Westfields DNS 0.3 8 -- Hunt, Matthew 15 U.T.S. North DNS 0.3 8 -- Holmes, Sam 13 U.T.S. North DNS 0.3 8 -- Hampel, Andres 13 U.T.S. North DNS -1.0 7 -- Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl DNS -1.7 2 -- Vuong, Kenneth 31 Asics Wests DNS -1.7 2 -- Holmes, Max 18 St Ignatius DNS -0.3 4 -- Kabba, Rashid 16 Westfields DNS -0.9 3 -- Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North DNS -0.9 3 -- Abbey, Nilanka 15 St Ignatius DNS -1.0 7 -- Peter, Ashvin 16 Trinity Athl DNS -1.0 7 -- Murphy, Indiana 15 Trinity Athl DNS -1.0 7 -- Myant, Will 24 Asics Wests DNS +0.0 5 -- Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North DNS -0.9 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 21 Women 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -1.5 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 24.17 2 Betham, Damita 15 Campbelltown 25.53 3 Matthews, Emma 18 Camden Athle 25.61 4 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.79 5 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.83 6 Campbell, Paige 16 Campbelltown 25.98 -- Oboya, Bendere 21 U.T.S. North DNS -- Mciver, Carlie 22 Illawong Rev DNS Section 2 Wind: -1.3 1 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.82 2 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.90 3 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 26.55 4 Bond, Samara 14 U.T.S. North 26.78 5 Nourdine, Clara 16 Trinity Athl 26.88 6 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 27.16 -- Maciver, Jessica 18 U.T.S. North DNS -- Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North DNS Section 3 Wind: -0.2 1 Latimer, Sophie 16 Camden Athle 26.52 2 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 26.71 3 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 26.86 4 Locane, Bronte 13 Balmain Athl 26.96 5 Tilt, Lily 17 Hills Distri 27.33 6 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 27.35 7 O’neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 28.72 -- Perry, Monique 47 U.T.S. North DNS Section 4 Wind: -0.9 1 Thompson, Emily 24 University of Nsw 27.55 2 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 27.57 3 Green, Tiarna 14 Camden Athle 28.03 4 Page, Lana 16 Hills Distri 28.17 5 Landrigan, Jessica 13 Camden Athle 28.63 -- Watson, Amy 16 Illawong Rev DQ Rule 16.8 -- Tan, Xin Min 15 U.T.S. North DNS -- Strong, Kylie 54 U.T.S. North DNS Section 5 Wind: -1.1 1 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 28.17 2 Way, Eve 18 St. George D 28.55 3 Taylor, Savannah 14 Illawong Rev 28.77 4 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 29.58 5 Iveson, Tilly 14 Bankstown Sp 29.78 -- Kourembes, Jessica 18 Camden Athle DNS -- Mikan, Catherine 13 U.T.S. North DNS Section 6 Wind: -0.3 1 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Illawong Rev 28.90 2 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 30.08 3 Taylor, Harmony-Jade 12 Illawong Rev 32.57 4 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 33.18 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 24.17 -1.5 1 2 Betham, Damita 15 Campbelltown 25.53 -1.5 1 3 Matthews, Emma 18 Camden Athle 25.61 -1.5 1 4 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.79 -1.5 1 5 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.82 -1.3 2 6 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.83 -1.5 1 7 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.90 -1.3 2 8 Campbell, Paige 16 Campbelltown 25.98 -1.5 1 9 Latimer, Sophie 16 Camden Athle 26.52 -0.2 3 10 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 26.55 -1.3 2 11 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 26.71 -0.2 3 12 Bond, Samara 14 U.T.S. North 26.78 -1.3 2 13 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 26.86 -0.2 3 14 Nourdine, Clara 16 Trinity Athl 26.88 -1.3 2 15 Locane, Bronte 13 Balmain Athl 26.96 -0.2 3 16 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 27.16 -1.3 2 17 Tilt, Lily 17 Hills Distri 27.33 -0.2 3 18 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 27.35 -0.2 3 19 Thompson, Emily 24 University of Nsw 27.55 -0.9 4 20 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 27.57 -0.9 4 21 Green, Tiarna 14 Camden Athle 28.03 -0.9 4 22 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 28.17 -1.1 5 22 Page, Lana 16 Hills Distri 28.17 -0.9 4 24 Way, Eve 18 St. George D 28.55 -1.1 5 25 Landrigan, Jessica 13 Camden Athle 28.63 -0.9 4 26 O’neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 28.72 -0.2 3 27 Taylor, Savannah 14 Illawong Rev 28.77 -1.1 5 28 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Illawong Rev 28.90 -0.3 6 29 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 29.58 -1.1 5 30 Iveson, Tilly 14 Bankstown Sp 29.78 -1.1 5 31 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 30.08 -0.3 6 32 Taylor, Harmony-Jade 12 Illawong Rev 32.57 -0.3 6 33 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 33.18 -0.3 6 -- Watson, Amy 16 Illawong Rev DQ -0.9 4 Rule 16.8 -- Oboya, Bendere 21 U.T.S. North DNS -1.5 1 -- Mikan, Catherine 13 U.T.S. North DNS -1.1 5 -- Kourembes, Jessica 18 Camden Athle DNS -1.1 5 -- Strong, Kylie 54 U.T.S. North DNS -0.9 4 -- Perry, Monique 47 U.T.S. North DNS -0.2 3 -- Maciver, Jessica 18 U.T.S. North DNS -1.3 2 -- Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North DNS -1.3 2 -- Mciver, Carlie 22 Illawong Rev DNS -1.5 1 -- Tan, Xin Min 15 U.T.S. North DNS -0.9 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 30 Men 400 Metre Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 47.72 2 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 48.66 3 Mizzi, Damien 21 Sydney University 49.06 4 Hoyer, Brendan 27 Bankstown Sp 49.16 5 Grabowski, William 18 Camden Athle 49.44 6 McFadden, Jack 20 U.T.S. North 49.47 7 Gordon, Liam 15 Illawong Rev 51.86 -- Kermond, James 25 Bankstown Sp DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 29 Women 400 Metre Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 57.19 2 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 57.92 3 O'Reilly, Emma 18 Manly Warrin 58.36 4 Douglas, Susie 20 University of Nsw 58.82 5 McGOON, Destiny 16 Westfields 1:00.09 6 Alizart, Alexandra 18 Westfields 1:00.75
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 26 Men 100 Metre Division 2 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Konomanyi, Michael 25 U.T.S. North 10.89 -0.7 2 Rathore, Shakti 28 Sydney University 10.94 -0.7 3 Mensah, Godwin 20 Westfields 11.12 -0.7 4 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 11.13 -0.7 -- Fullerton, Harry 23 Sydney University DNS -0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 25 Women 100 Metre Division 2 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 King, Kyla 24 Sutherland D 12.25 -1.0 2 Kayama, Sachi 25 Trinity Athl 12.33 -1.0 3 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 12.42 -1.0 4 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 12.46 -1.0 5 Betham, Damita 15 Campbelltown 12.53 -1.0 6 Johnson, Lauren 36 Victory Runners 12.59 -1.0 7 Economou, Mia 20 Sydney University 12.89 -1.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 28 Men 100 Metre Division 1 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.46 -0.4 Yellow card CR 18.5 2 Andrews, Nicholas 24 Cherrybrook 10.46 -0.4 3 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 10.69 -0.4 4 Hanna, Michael 21 Illawong Rev 10.82 -0.4 5 Coorey-Ewings, Carl 23 Sydney University 10.85 -0.4 6 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.85 -0.4 7 Moir, Sebastien 21 Trinity Athl 10.93 -0.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 27 Women 100 Metre Division 1 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 11.74 +0.0 2 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 11.95 +0.0 3 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 12.04 +0.0 4 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.23 +0.0 5 Klasen, Emma 19 Illawong Rev 12.45 +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 2 Mixed Shot Put Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pappas, John M28 Illawong Rev 11.69m 11.69m FOUL 11.68m FOUL FOUL 10.67m 2 Tilt, Lily W17 Hills Distri 11.67m 11.01m 11.46m 11.52m 11.67m 11.57m 11.35m 3 Galvin, Tom M24 Sydney University 11.52m 11.52m FOUL FOUL 4 Pittman, Adam M16 Illawong Rev 11.44m 11.08m 11.38m 11.27m 11.02m 10.88m 11.44m 5 Johnston, Jessica W14 Ryde Athleti 11.35m 10.08m 10.08m 10.88m 11.18m 11.35m 10.99m 6 Pittman, Benjamin M15 Illawong Rev 11.01m 10.79m 10.50m 10.78m 10.39m 11.01m 10.96m 7 Franich, Jasmine W14 St. George D 10.96m 10.88m FOUL 10.32m 10.53m 10.83m 10.96m 8 Hall, Lucas M14 Mingara Athl 9.52m 6.74m 9.52m 8.29m 9.34m 8.93m 9.48m 9 Paki, Talahn W15 Hills Distri 9.04m FOUL 8.51m PASS PASS PASS 9.04m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 23 Mixed Shot Put Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kolesnikoff, Alexander M21 Independent Athlete 19.39m 18.85m 18.63m 19.39m FOUL FOUL 18.58m 2 Stevens, Benjamin M16 Trinity Athl 16.92m FOUL FOUL 16.92m FOUL 16.44m 16.05m 3 Diamond, Alec M24 U.T.S. North 14.22m 13.99m 14.22m FOUL FOUL FOUL FOUL 4 Burnett, Alysha W24 Cherrybrook 13.86m 13.46m 13.45m 13.86m FOUL 13.55m 13.78m 5 Bell, Karina W16 Trinity Athl 13.57m 13.22m 12.85m 12.77m FOUL 13.57m FOUL 6 Cluff, Jozef M13 Trinity Athl 13.53m 12.21m FOUL 13.46m 13.53m 13.38m FOUL 7 Lavidis, Mathew M16 Illawong Rev 12.64m 11.29m 11.83m 11.98m 12.41m 11.94m 12.64m 8 Waldron, Caitlin W16 Ryde Athleti 12.32m 12.32m FOUL 12.00m 12.00m 10.95m 11.09m -- Cocker, Dorothy W35 Asics Wests DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 1 Mixed High Jump Division 3 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ramsey, Holly W16 Illawong Rev 1.63m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.56 1.56 1.59 1.63 1.65 P P P XO O XO XO XO XXO XXX 2 Pokorny, Alana W16 Illawong Rev 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.56 1.56 P P P O O XXX XXX 3 Mackenzie, Niamh W13 Illawong Rev J1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.56 1.56 XO O O O O XXX XXX 4 Tilt, Lily W17 Hills Distri J1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P O O XO XXO 5 Whitney, Brianna W17 Illawong Rev 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P O O O XXX 6 Johnston, Jessica W14 Ryde Athleti J1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P P O XO XXX 6 Hampton, Teddy M13 Cherrybrook J1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P O O XO XXX 8 Paki, Talahn W15 Hills Distri 1.40m 1.30 1.35 1.40 1.45 O XO O XXX -- Macarthur, Helena W15 Illawong Rev DNS -- Temelkovski, Ethan M13 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 3 Mixed High Jump Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Michael, Kurt M14 Illawong Rev 1.80m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.82 P P P P O O O XO XXX 2 Peter, Ashvin M16 Trinity Athl J1.80m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.82 P P P P O XO O XO XXX 3 Shawcross, Joseph M16 Balmain Athl 1.75m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P P P O O XXO XXX 4 Dyne, Jackson M14 Manly Warrin J1.75m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P O O O XXO XXO XXX 5 Waller, Mitchell M15 Illawong Rev 1.70m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P P O O O XXX 6 Galvin, Tom M24 Sydney University J1.70m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P P O XO XXO XXX 7 Bell, Karina W16 Trinity Athl 1.60m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P O XO O XXX 8 Bender, Jake M14 Illawong Rev J1.60m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O XXO XXX 9 Saravanja, Maksimir M13 Knox Grammar School 1.55m 1.45 1.50 1.55 1.60 O XO XO XXX -- Holmes, Cadel M13 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 24 Mixed High Jump Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Holmes, Darcy M17 U.T.S. North 2.00m 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 P P P XO P O XXX 2 Diamond, Alec M24 U.T.S. North 1.95m 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 P P P XO O XXX 3 Oxenbury, Oskar M16 Illawong Rev 1.75m 1.75 1.80 O XXX -- Pokorny, Alana W16 Illawong Rev DNS -- O'Riordan, Mackenzie W17 Illawong Rev DNS -- Townsend, Grace W13 U.T.S. North DNS -- Szalek, Sean M21 Sydney University DNS -- Moir, William M17 Trinity Athl DNS -- Bell, Karina W16 Trinity Athl DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 20 Men 200 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 25.96 NWI 2 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 28.46 NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 14 Men 100 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Nwosu, Philip 27 Illawong Rev 12.86 NWI 2 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 13.85 NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 17 Women 400 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 52.44 2 Rogers, Sophie 15 Sutherland D 58.44 3 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 58.82 4 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 59.34 5 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 1:00.66 6 Alexander, Lucy 16 Sutherland D 1:01.29 7 Stevill, Aiesha 16 Illawong Rev 1:02.27 8 Bates, Eva 16 U.T.S. North 1:03.34 Section 2 1 Schultz, Hayley 15 Hills Distri 1:02.03 2 Tougher, Rachel 18 Illawong Rev 1:02.67 3 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 1:02.80 4 Page, Lana 16 Hills Distri 1:03.30 5 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:05.30 6 Iveson, Tilly 14 Bankstown Sp 1:05.74 7 Way, Eve 18 St. George D 1:06.46 Section 3 1 Schultz, Sophie 14 Hills Distri 1:03.12 2 Meaker, Julia 12 Trinity Athl 1:06.29 3 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 1:06.89 -- Harden, Sophie 14 Knox Grammar School DNS ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 52.44 1 2 Rogers, Sophie 15 Sutherland D 58.44 1 3 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 58.82 1 4 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 59.34 1 5 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 1:00.66 1 6 Alexander, Lucy 16 Sutherland D 1:01.29 1 7 Schultz, Hayley 15 Hills Distri 1:02.03 2 8 Stevill, Aiesha 16 Illawong Rev 1:02.27 1 9 Tougher, Rachel 18 Illawong Rev 1:02.67 2 10 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 1:02.80 2 11 Schultz, Sophie 14 Hills Distri 1:03.12 3 12 Page, Lana 16 Hills Distri 1:03.30 2 13 Bates, Eva 16 U.T.S. North 1:03.34 1 14 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:05.30 2 15 Iveson, Tilly 14 Bankstown Sp 1:05.74 2 16 Meaker, Julia 12 Trinity Athl 1:06.29 3 17 Way, Eve 18 St. George D 1:06.46 2 18 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 1:06.89 3 -- Harden, Sophie 14 Knox Grammar School DNS 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 18 Men 400 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 50.26 2 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.71 3 Hall, Eli 22 University of Nsw 51.00 4 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 51.24 5 King, Michael 16 Trinity Athl 51.42 6 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 52.22 7 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 52.41 8 Alexis, Kyle 25 Westfields 52.43 Section 2 1 Ockert, George 28 Bankstown Sp 51.40 2 Archer, Zac 21 Campbelltown 51.87 3 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 52.17 4 Kelly, Evander 15 Campbelltown 52.96 5 Rosette, Jarvis 15 Illawong Rev 53.14 6 Richardson, Owen 18 South Sydney 53.73 7 Baptist, Lachlan 16 Westfields 55.09 -- Dueza, Ryan 20 Campbelltown DNS Section 3 1 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 52.42 2 Hunt, James 18 U.T.S. North 53.39 3 Purbrick, Edward 16 The Scots College 53.86 4 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 54.14 5 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 54.56 6 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 54.57 7 Walker, Oliver 17 Trinity Athl 54.76 -- Sloan, Riley 22 U.T.S. North DNS Section 4 1 Hage, Mohamad 15 Westfields 54.57 2 White, Jamie 18 Sydney Strid 55.10 3 Blackley, Max 18 St Ignatius 55.38 4 Sork, Will 16 The Scots College 55.67 5 Abbey, Nilanka 15 St Ignatius 56.31 6 Etteridge, Jerome 20 Illawong Rev 56.77 7 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 57.18 8 Harden, James 15 Knox Grammar School 57.80 Section 5 1 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 52.54 2 Hunt, Matthew 15 U.T.S. North 58.55 3 Woodhouse, Benjamin 13 Ryde Athleti 1:01.59 4 Mitchell, Dane 15 Trinity Athl 1:02.84 5 Cluff, Jozef 13 Trinity Athl 1:03.27 6 Woodhouse, Nicholas 15 Ryde Athleti 1:06.05 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 50.26 1 2 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.71 1 3 Hall, Eli 22 University of Nsw 51.00 1 4 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 51.24 1 5 Ockert, George 28 Bankstown Sp 51.40 2 6 King, Michael 16 Trinity Athl 51.42 1 7 Archer, Zac 21 Campbelltown 51.87 2 8 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 52.17 2 9 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 52.22 1 10 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 52.41 1 11 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 52.42 3 12 Alexis, Kyle 25 Westfields 52.43 1 13 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 52.54 5 14 Kelly, Evander 15 Campbelltown 52.96 2 15 Rosette, Jarvis 15 Illawong Rev 53.14 2 16 Hunt, James 18 U.T.S. North 53.39 3 17 Richardson, Owen 18 South Sydney 53.73 2 18 Purbrick, Edward 16 The Scots College 53.86 3 19 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 54.14 3 20 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 54.56 3 21 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 54.57 3 22 Hage, Mohamad 15 Westfields 54.57 4 23 Walker, Oliver 17 Trinity Athl 54.76 3 24 Baptist, Lachlan 16 Westfields 55.09 2 25 White, Jamie 18 Sydney Strid 55.10 4 26 Blackley, Max 18 St Ignatius 55.38 4 27 Sork, Will 16 The Scots College 55.67 4 28 Abbey, Nilanka 15 St Ignatius 56.31 4 29 Etteridge, Jerome 20 Illawong Rev 56.77 4 30 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 57.18 4 31 Harden, James 15 Knox Grammar School 57.80 4 32 Hunt, Matthew 15 U.T.S. North 58.55 5 33 Woodhouse, Benjamin 13 Ryde Athleti 1:01.59 5 34 Mitchell, Dane 15 Trinity Athl 1:02.84 5 35 Cluff, Jozef 13 Trinity Athl 1:03.27 5 36 Woodhouse, Nicholas 15 Ryde Athleti 1:06.05 5 -- Sloan, Riley 22 U.T.S. North DNS 3 -- Dueza, Ryan 20 Campbelltown DNS 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 32 Men 1500 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Fryer, Drew 20 Randwick Bot 4:00.23 2 Johnson, Zachary 21 U.T.S. North 4:02.35 3 Christian, Theo 17 Trinity Athl 4:03.75 4 Green, Jack 29 RunCrew 4:04.64 5 Shiell, Samuel 27 RunCrew 4:05.94 6 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 4:06.61 7 Rodgers, Nicolas 16 Randwick Bot 4:06.80 8 Thomas, Ben 17 Randwick Bot 4:08.16 9 Hart, Hamish 17 Mingara Athl 4:09.11 10 Meaker, Jonathan 16 Trinity Athl 4:10.67 11 Boglioni Beaulieu, Guill 30 Sydney University 4:16.30 12 Felice, Brendan 16 Illawong Rev 4:19.90 Section 2 1 Napier, Benjamin 16 Camden Athle 4:14.36 2 McPhee, Jack 25 Sydney Athle 4:15.69 3 Carson, Miles 15 Illawong Rev 4:16.13 4 Morgan, Leo 17 Randwick Bot 4:17.83 5 McIntosh, Kyle 27 Sutherland D 4:17.93 6 White, Oliver 14 Sydney Athle 4:18.25 7 Ruiz Davila, Julio 25 Campbelltown 4:20.73 8 Hage, Mohamad 15 Westfields 4:27.13 9 Cross, Andrew 49 Sutherland D 4:27.24 10 Brien, Keelan 16 Port Macquar 4:28.51 11 Ruiz Davila, Javier 17 Campbelltown 4:34.37 Section 3 1 Neate, Oliver 15 Randwick Bot 4:19.26 2 Morgan, Hugo 15 Randwick Bot 4:30.79 3 Venturino, Marco 14 St. George D 4:35.33 4 Zavetsanos, Kade 14 Randwick Bot 4:37.67 5 Brewer, James 15 Kembla Joggers Inc. 4:41.56 6 Tyrrell, Zachary 16 Randwick Bot 4:43.21 7 Forato, Callum 14 Randwick Bot 4:44.17 8 Radvin, Matthew 14 Randwick Bot 4:47.92 9 Ingwersen, Leif 12 Balmain Athl 4:48.52 10 Carolan, Patrick 15 Kembla Joggers Inc. 4:50.00 11 Kenneally, Owen 13 RunCrew 5:21.24 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Fryer, Drew 20 Randwick Bot 4:00.23 1 2 Johnson, Zachary 21 U.T.S. North 4:02.35 1 3 Christian, Theo 17 Trinity Athl 4:03.75 1 4 Green, Jack 29 RunCrew 4:04.64 1 5 Shiell, Samuel 27 RunCrew 4:05.94 1 6 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 4:06.61 1 7 Rodgers, Nicolas 16 Randwick Bot 4:06.80 1 8 Thomas, Ben 17 Randwick Bot 4:08.16 1 9 Hart, Hamish 17 Mingara Athl 4:09.11 1 10 Meaker, Jonathan 16 Trinity Athl 4:10.67 1 11 Napier, Benjamin 16 Camden Athle 4:14.36 2 12 McPhee, Jack 25 Sydney Athle 4:15.69 2 13 Carson, Miles 15 Illawong Rev 4:16.13 2 14 Boglioni Beaulieu, Guill 30 Sydney University 4:16.30 1 15 Morgan, Leo 17 Randwick Bot 4:17.83 2 16 McIntosh, Kyle 27 Sutherland D 4:17.93 2 17 White, Oliver 14 Sydney Athle 4:18.25 2 18 Neate, Oliver 15 Randwick Bot 4:19.26 3 19 Felice, Brendan 16 Illawong Rev 4:19.90 1 20 Ruiz Davila, Julio 25 Campbelltown 4:20.73 2 21 Hage, Mohamad 15 Westfields 4:27.13 2 22 Cross, Andrew 49 Sutherland D 4:27.24 2 23 Brien, Keelan 16 Port Macquar 4:28.51 2 24 Morgan, Hugo 15 Randwick Bot 4:30.79 3 25 Ruiz Davila, Javier 17 Campbelltown 4:34.37 2 26 Venturino, Marco 14 St. George D 4:35.33 3 27 Zavetsanos, Kade 14 Randwick Bot 4:37.67 3 28 Brewer, James 15 Kembla Joggers Inc. 4:41.56 3 29 Tyrrell, Zachary 16 Randwick Bot 4:43.21 3 30 Forato, Callum 14 Randwick Bot 4:44.17 3 31 Radvin, Matthew 14 Randwick Bot 4:47.92 3 32 Ingwersen, Leif 12 Balmain Athl 4:48.52 3 33 Carolan, Patrick 15 Kembla Joggers Inc. 4:50.00 3 34 Kenneally, Owen 13 RunCrew 5:21.24 3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 31 Women 1500 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Mahon, Emma 18 RunCrew 4:39.01 2 Kalamvokis, Alexia 16 Illawong Rev 4:41.62 3 Bennett, Amy 22 Sutherland D 4:43.31 4 Alexander, Lucy 16 Sutherland D 4:47.36 5 McMahon, Niamh 16 Trinity Athl 4:47.77 6 Carson, Brooke 13 Illawong Rev 4:48.06 7 Quarrell, Philippa 12 Sydney Athle 4:48.73 8 Meaker, Claudia 14 Trinity Athl 4:50.92 9 Bloem, Olivia 14 Hills Distri 4:59.64 10 Guillergan, Mia 12 Sydney Athle 5:06.97 11 McNally, Charlotte 13 Camden Athle 5:39.64 Section 2 1 Francis, Lucie 15 Hills Distri 5:03.29 2 Carolan, Celeste 14 Kembla Joggers Inc. 5:07.76 3 Giason, Cate 13 Kembla Joggers Inc. 5:09.42 4 McKenzie, Marley 15 Hills Distri 5:10.04 5 Ingwersen, Annika 15 Balmain Athl 5:17.22 6 McMahon, Grace 13 Trinity Athl 5:19.08 7 Hsu, Fang-Ling 22 Randwick Bot 5:25.92 8 Baptist, Isabella 12 Westfields 5:31.37 9 Baptist, Madeline 14 Westfields 5:41.84 10 Ruiz Davila, Cecilia 19 Campbelltown 6:49.90 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Mahon, Emma 18 RunCrew 4:39.01 1 2 Kalamvokis, Alexia 16 Illawong Rev 4:41.62 1 3 Bennett, Amy 22 Sutherland D 4:43.31 1 4 Alexander, Lucy 16 Sutherland D 4:47.36 1 5 McMahon, Niamh 16 Trinity Athl 4:47.77 1 6 Carson, Brooke 13 Illawong Rev 4:48.06 1 7 Quarrell, Philippa 12 Sydney Athle 4:48.73 1 8 Meaker, Claudia 14 Trinity Athl 4:50.92 1 9 Bloem, Olivia 14 Hills Distri 4:59.64 1 10 Francis, Lucie 15 Hills Distri 5:03.29 2 11 Guillergan, Mia 12 Sydney Athle 5:06.97 1 12 Carolan, Celeste 14 Kembla Joggers Inc. 5:07.76 2 13 Giason, Cate 13 Kembla Joggers Inc. 5:09.42 2 14 McKenzie, Marley 15 Hills Distri 5:10.04 2 15 Ingwersen, Annika 15 Balmain Athl 5:17.22 2 16 McMahon, Grace 13 Trinity Athl 5:19.08 2 17 Hsu, Fang-Ling 22 Randwick Bot 5:25.92 2 18 Baptist, Isabella 12 Westfields 5:31.37 2 19 McNally, Charlotte 13 Camden Athle 5:39.64 1 20 Baptist, Madeline 14 Westfields 5:41.84 2 21 Ruiz Davila, Cecilia 19 Campbelltown 6:49.90 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 16 Men 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -1.1 1 Zhao, Pengfei 16 Hills Distri 11.04 2 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.07 3 Goschnik, Andrew 19 St. George D 11.10 4 Sullivan, Matt 22 Sydney University 11.27 5 Grabowski, William 18 Camden Athle 11.37 6 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 11.40 7 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.60 8 Kalantzis, Yianni 21 Illawong Rev 11.68 Section 2 Wind: -1.8 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 11.02 2 McCann, Liam 22 Illawong Rev 11.22 3 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.27 4 Moir, William 17 Trinity Athl 11.31 5 Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl 11.32 6 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 11.35 7 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.36 8 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 11.88 Section 3 Wind: -1.2 1 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.21 2 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.31 3 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 11.34 4 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 11.45 5 Besters, Bryse 17 Westfields 11.47 6 Myant, Will 24 Asics Wests 11.64 7 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.76 -- Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North DQ Rule 16.8 Section 4 Wind: 0.3 1 Hall, Eli 22 University of Nsw 11.31 2 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.33 3 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 11.49 4 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.52 5 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.57 6 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.64 7 Patterson, Robert 19 Sydney University 11.88 -- Winsor, Matthew 23 Mingara Athl DNS Section 5 Wind: 0.1 1 Yang, Chris 19 St. George D 11.30 2 Brown, Justin 25 Manly Warrin 11.47 2 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 11.47 4 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.51 5 Galvin, Tom 24 Sydney University 11.63 6 Blair, Billy 14 Balmain Athl 11.65 7 Vasquez, Marco 28 Sydney University 11.67 8 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 11.87 Section 6 Wind: 0.6 1 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.24 2 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 11.28 3 Granger, William 18 St Ignatius 11.64 4 Pulley, Christian 16 Trinity Athl 11.73 5 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.80 6 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 11.87 7 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.93 -- Dymond, Connor 24 Illawarra Bl DNS Section 7 Wind: -1.1 1 Korkis, Zaia 17 Mounties Ath 11.42 2 Humberstone, William 21 St. George D 11.67 3 Huynh, Clinton 24 Bankstown Sp 11.68 4 Palma, Iram 19 St. George D 11.70 5 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 11.80 6 Trad, Gabriel 15 Bankstown Sp 12.01 7 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 12.04 8 Karthigeyan, Giri 17 The Kings 12.35 Section 8 Wind: -0.8 1 O'Donnell, Henry 18 St Ignatius 11.69 2 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 11.98 3 Qiu, Ben 28 Sydney University 12.02 4 nelson, Daniel 17 St Ignatius 12.05 5 Grantham, Callum 14 Newington Co 12.22 6 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 12.23 -- Holmes, Max 18 St Ignatius DNF -- Nguyen, David 18 Trinity Athl DNS Section 9 Wind: -0.1 1 McEwan, Clinton 30 U.T.S. North 11.90 2 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 12.05 3 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.44 4 Jones, Joshua 14 Westfields 12.51 5 Bassily, Jonathan 15 Trinity Athl 12.70 6 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.79 -- Peter, Ashvin 16 Trinity Athl DNS -- Iveson, Benjamin 16 Bankstown Sp DNS Section 10 Wind: +0.0 1 Garner, Kaden 14 Sutherland D 12.50 2 Blackley, Max 18 St Ignatius 12.53 3 Wright, Aiden 13 Ryde Athleti 12.61 4 Lee, Julian 16 U.T.S. North 12.61 5 Goetz, Alex 14 Westfields 12.66 6 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 12.79 7 Murphy, Indiana 15 Trinity Athl 12.84 8 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 12.89 Section 11 Wind: -0.3 1 Nwosu, Philip 27 Illawong Rev 12.86 2 Best, Koben 12 Westfields 13.69 3 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 13.85 4 Macri, Hugo 12 St. George D 14.16 5 Kotis, Christian 14 The Scots College 14.34 6 Holmes, Sam 13 U.T.S. North 14.71 Section 12 Wind: -1.6 1 Cai, Desmond 22 University of Nsw 11.50 2 Cheung, Callum 14 University of Nsw 12.44 3 Vuong, Kevin 28 Asics Wests 12.88 4 Rathbone, Linus 15 Illawong Rev 13.45 5 Faulkner, Tom 12 Illawong Rev 14.20 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 11.02 -1.8 2 2 Zhao, Pengfei 16 Hills Distri 11.04 -1.1 1 3 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.07 -1.1 1 4 Goschnik, Andrew 19 St. George D 11.10 -1.1 1 5 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.21 -1.2 3 6 McCann, Liam 22 Illawong Rev 11.22 -1.8 2 7 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.24 0.6 6 8 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.27 -1.8 2 9 Sullivan, Matt 22 Sydney University 11.27 -1.1 1 10 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 11.28 0.6 6 11 Yang, Chris 19 St. George D 11.30 0.1 5 12 Moir, William 17 Trinity Athl 11.31 -1.8 2 13 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.31 -1.2 3 14 Hall, Eli 22 University of Nsw 11.31 0.3 4 15 Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl 11.32 -1.8 2 16 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.33 0.3 4 17 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 11.34 -1.2 3 18 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 11.35 -1.8 2 19 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.36 -1.8 2 20 Grabowski, William 18 Camden Athle 11.37 -1.1 1 21 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 11.40 -1.1 1 22 Korkis, Zaia 17 Mounties Ath 11.42 -1.1 7 23 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 11.45 -1.2 3 24 Brown, Justin 25 Manly Warrin 11.47 0.1 5 24 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 11.47 0.1 5 24 Besters, Bryse 17 Westfields 11.47 -1.2 3 27 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 11.49 0.3 4 28 Cai, Desmond 22 University of Nsw 11.50 -1.6 12 29 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.51 0.1 5 30 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.52 0.3 4 31 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.57 0.3 4 32 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.60 -1.1 1 33 Galvin, Tom 24 Sydney University 11.63 0.1 5 34 Myant, Will 24 Asics Wests 11.64 -1.2 3 35 Granger, William 18 St Ignatius 11.64 0.6 6 35 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.64 0.3 4 37 Blair, Billy 14 Balmain Athl 11.65 0.1 5 38 Humberstone, William 21 St. George D 11.67 -1.1 7 39 Vasquez, Marco 28 Sydney University 11.67 0.1 5 40 Kalantzis, Yianni 21 Illawong Rev 11.68 -1.1 1 41 Huynh, Clinton 24 Bankstown Sp 11.68 -1.1 7 42 O'Donnell, Henry 18 St Ignatius 11.69 -0.8 8 43 Palma, Iram 19 St. George D 11.70 -1.1 7 44 Pulley, Christian 16 Trinity Athl 11.73 0.6 6 45 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.76 -1.2 3 46 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.80 0.6 6 47 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 11.80 -1.1 7 48 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 11.87 0.1 5 49 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 11.87 0.6 6 50 Patterson, Robert 19 Sydney University 11.88 0.3 4 51 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 11.88 -1.8 2 52 McEwan, Clinton 30 U.T.S. North 11.90 -0.1 9 53 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.93 0.6 6 54 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 11.98 -0.8 8 55 Trad, Gabriel 15 Bankstown Sp 12.01 -1.1 7 56 Qiu, Ben 28 Sydney University 12.02 -0.8 8 57 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 12.04 -1.1 7 58 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 12.05 -0.1 9 59 nelson, Daniel 17 St Ignatius 12.05 -0.8 8 60 Grantham, Callum 14 Newington Co 12.22 -0.8 8 61 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 12.23 -0.8 8 62 Karthigeyan, Giri 17 The Kings 12.35 -1.1 7 63 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.44 -0.1 9 64 Cheung, Callum 14 University of Nsw 12.44 -1.6 12 65 Garner, Kaden 14 Sutherland D 12.50 +0.0 10 66 Jones, Joshua 14 Westfields 12.51 -0.1 9 67 Blackley, Max 18 St Ignatius 12.53 +0.0 10 68 Wright, Aiden 13 Ryde Athleti 12.61 +0.0 10 69 Lee, Julian 16 U.T.S. North 12.61 +0.0 10 70 Goetz, Alex 14 Westfields 12.66 +0.0 10 71 Bassily, Jonathan 15 Trinity Athl 12.70 -0.1 9 72 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 12.79 +0.0 10 73 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.79 -0.1 9 74 Murphy, Indiana 15 Trinity Athl 12.84 +0.0 10 75 Nwosu, Philip 27 Illawong Rev 12.86 -0.3 11 76 Vuong, Kevin 28 Asics Wests 12.88 -1.6 12 77 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 12.89 +0.0 10 78 Rathbone, Linus 15 Illawong Rev 13.45 -1.6 12 79 Best, Koben 12 Westfields 13.69 -0.3 11 80 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 13.85 -0.3 11 81 Macri, Hugo 12 St. George D 14.16 -0.3 11 82 Faulkner, Tom 12 Illawong Rev 14.20 -1.6 12 83 Kotis, Christian 14 The Scots College 14.34 -0.3 11 84 Holmes, Sam 13 U.T.S. North 14.71 -0.3 11 -- Holmes, Max 18 St Ignatius DNF -0.8 8 -- Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North DQ -1.2 3 Rule 16.8 -- Nguyen, David 18 Trinity Athl DNS -0.8 8 -- Iveson, Benjamin 16 Bankstown Sp DNS -0.1 9 -- Peter, Ashvin 16 Trinity Athl DNS -0.1 9 -- Winsor, Matthew 23 Mingara Athl DNS 0.3 4 -- Dymond, Connor 24 Illawarra Bl DNS 0.6 6
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H8


Image for H9


Image for H10


Image for H11


Image for H12


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 15 Women 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -0.7 1 Matthews, Emma 18 Camden Athle 12.40 2 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.54 3 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.64 4 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.76 5 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.79 6 Dougan, Sara 20 Sydney University 12.79 7 Campbell, Paige 16 Campbelltown 12.94 -- Oboya, Bendere 21 U.T.S. North DNS Section 2 Wind: -1.0 1 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.85 2 Watson, Amy 16 Illawong Rev 12.86 3 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 12.97 4 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 13.01 5 Bond, Samara 14 U.T.S. North 13.11 6 Richards, Alexandra 16 Balmain Athl 13.13 -- Bond, Sienna 16 U.T.S. North DNS Section 3 Wind: 0.2 1 Nourdine, Clara 16 Trinity Athl 12.87 2 Lucantonio, Christine Ke 23 Sydney University 12.89 3 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.93 4 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 12.95 5 Cramer, Elysha 18 Manly Warrin 12.99 6 Roets, Lara 16 Athletics East 13.07 7 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 13.18 -- Duncan, Emilia 17 Cherrybrook DNS Section 4 Wind: NWI 1 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.90 2 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 12.96 3 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 13.32 4 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 13.34 5 Thompson, Emily 24 University of Nsw 13.39 6 Landrigan, Jessica 13 Camden Athle 13.47 7 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 13.48 8 Lolohea, Latecia 16 Bankstown Sp 13.48 Section 5 Wind: +0.0 1 Paki, Talahn 15 Hills Distri 12.88 2 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 13.08 3 Green, Tiarna 14 Camden Athle 13.45 4 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 13.62 5 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.69 6 Guercio, Stefania 16 Illawong Rev 13.72 7 Bower, Indii 12 Illawong Rev 14.26 -- Taylor, Savannah 14 Illawong Rev DQ Rule 16.8 Section 6 Wind: -1.2 1 Walker, Isabellah 19 Sydney University 12.58 2 Locane, Bronte 13 Balmain Athl 13.02 3 Latimer, Sophie 16 Camden Athle 13.16 4 Mikan, Catherine 13 U.T.S. North 14.35 5 burdett, mila 13 Trinity Athl 14.45 6 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 14.59 7 Taylor, Harmony-Jade 12 Illawong Rev 15.57 8 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 17.10 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Matthews, Emma 18 Camden Athle 12.40 -0.7 1 2 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.54 -0.7 1 3 Walker, Isabellah 19 Sydney University 12.58 -1.2 6 4 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.64 -0.7 1 5 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.76 -0.7 1 6 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.79 -0.7 1 7 Dougan, Sara 20 Sydney University 12.79 -0.7 1 8 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.85 -1.0 2 9 Watson, Amy 16 Illawong Rev 12.86 -1.0 2 10 Nourdine, Clara 16 Trinity Athl 12.87 0.2 3 11 Paki, Talahn 15 Hills Distri 12.88 +0.0 5 12 Lucantonio, Christine Ke 23 Sydney University 12.89 0.2 3 13 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.90 NWI 4 14 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.93 0.2 3 15 Campbell, Paige 16 Campbelltown 12.94 -0.7 1 16 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 12.95 0.2 3 17 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 12.96 NWI 4 18 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 12.97 -1.0 2 19 Cramer, Elysha 18 Manly Warrin 12.99 0.2 3 20 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 13.01 -1.0 2 21 Locane, Bronte 13 Balmain Athl 13.02 -1.2 6 22 Roets, Lara 16 Athletics East 13.07 0.2 3 23 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 13.08 +0.0 5 24 Bond, Samara 14 U.T.S. North 13.11 -1.0 2 25 Richards, Alexandra 16 Balmain Athl 13.13 -1.0 2 26 Latimer, Sophie 16 Camden Athle 13.16 -1.2 6 27 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 13.18 0.2 3 28 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 13.32 NWI 4 29 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 13.34 NWI 4 30 Thompson, Emily 24 University of Nsw 13.39 NWI 4 31 Green, Tiarna 14 Camden Athle 13.45 +0.0 5 32 Landrigan, Jessica 13 Camden Athle 13.47 NWI 4 33 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 13.48 NWI 4 34 Lolohea, Latecia 16 Bankstown Sp 13.48 NWI 4 35 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 13.62 +0.0 5 36 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.69 +0.0 5 37 Guercio, Stefania 16 Illawong Rev 13.72 +0.0 5 38 Bower, Indii 12 Illawong Rev 14.26 +0.0 5 39 Mikan, Catherine 13 U.T.S. North 14.35 -1.2 6 40 burdett, mila 13 Trinity Athl 14.45 -1.2 6 41 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 14.59 -1.2 6 42 Taylor, Harmony-Jade 12 Illawong Rev 15.57 -1.2 6 43 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 17.10 -1.2 6 -- Taylor, Savannah 14 Illawong Rev DQ +0.0 5 Rule 16.8 -- Bond, Sienna 16 U.T.S. North DNS -1.0 2 -- Duncan, Emilia 17 Cherrybrook DNS 0.2 3 -- Oboya, Bendere 21 U.T.S. North DNS -0.7 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 12 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Taylor, Savannah 14 Illawong Rev 13.06 -1.8 2 Todd, Piper 13 Bankstown Sp 13.15 -1.8 3 Mikan, Catherine 13 U.T.S. North 13.66 -1.8 4 Pawson, Jade 13 Illawong Rev 14.05 -1.8 -- Taylor, Harmony-Jade 12 Illawong Rev DNS -1.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 10 Women 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Paki, Talahn 15 Hills Distri 13.47 -1.6 2 Ruediger, Lauren 14 Camden Athle 14.33 -1.6 3 Smithson, Elizabeth 15 Sutherland D 15.45 -1.6 4 Johnston, Jessica 14 Ryde Athleti 19.22 -1.6 5 Harden, Sophie 14 Knox Grammar School 20.36 -1.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 11 Men 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 14.38 -1.2 2 Lee, Dominic 13 U.T.S. North 16.31 -1.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 9 Women 100 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: -1.9 1 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 14.43 2 Duncan, Emilia 17 Cherrybrook 14.70 3 Richards, Alexandra 16 Balmain Athl 14.72 4 Bond, Sienna 16 U.T.S. North 14.89 5 Nystrom, Isabel 16 Randwick Bot 15.37 6 Roets, Lara 16 Athletics East 15.66 Section 2 Wind: -1.6 1 Lolohea, Latecia 16 Bankstown Sp 15.41 2 Tilt, Lily 17 Hills Distri 15.44 3 Bates, Eva 16 U.T.S. North 16.31 4 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 16.37 5 Dagher, Reina 17 Westfields 16.56 6 Byrne, Jaimie 16 Sutherland D 17.63 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 14.43 -1.9 1 2 Duncan, Emilia 17 Cherrybrook 14.70 -1.9 1 3 Richards, Alexandra 16 Balmain Athl 14.72 -1.9 1 4 Bond, Sienna 16 U.T.S. North 14.89 -1.9 1 5 Nystrom, Isabel 16 Randwick Bot 15.37 -1.9 1 6 Lolohea, Latecia 16 Bankstown Sp 15.41 -1.6 2 7 Tilt, Lily 17 Hills Distri 15.44 -1.6 2 8 Roets, Lara 16 Athletics East 15.66 -1.9 1 9 Bates, Eva 16 U.T.S. North 16.31 -1.6 2 10 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 16.37 -1.6 2 11 Dagher, Reina 17 Westfields 16.56 -1.6 2 12 Byrne, Jaimie 16 Sutherland D 17.63 -1.6 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 8 Men 100 Metre Hurdles 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Harden, James 15 Knox Grammar School 15.60 -1.4 2 Kotis, Christian 14 The Scots College 18.91 -1.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 7 Women 100 Metre Hurdles 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Donofrio, Nicolette 19 U.T.S. North 14.65 -1.7 2 Marshall, Andrea 18 St. George D 14.93 -1.7 3 Cibei, Sophia 19 University of Nsw 14.95 -1.7 4 Lowe, Alyssa 18 Ryde Athleti 14.98 -1.7 5 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 15.23 -1.7 6 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 15.25 -1.7 7 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 16.23 -1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 6 Men 110 Metre Hurdles 91.4cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 14.31 1.1 2 Milani, Max 16 U.T.S. North 15.19 1.1 3 Lee, Julian 16 U.T.S. North 17.38 1.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 5 Men 110 Metre Hurdles 99.1cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Link, Jett 18 Athletics Wo 15.43 1.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawong Track Challenge - 20-Feb-21 The Ridge Athletics Track Event 4 Men 110 Metre Hurdles 106.7cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Dymond, Connor 24 Illawarra Bl 16.57 1.1
Photofinish Image


My UTS Norths