All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 6 Men 60 Metre Open Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 2.8 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 6.62Q 2 Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North 6.82q 3 Moir, S'Bastien 21 Trinity Athl 6.85q -- Devery, Christopher 25 Illawarra Bl NT -- Ash, Lachlan 20 Campbelltown NT -- Doodson, Michael 45 Athletics Wo NT -- Hughes, Darren 58 Mounties Ath NT Heat 2 Preliminaries Wind: 3.0 1 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 6.70Q 2 Hough, Nick 28 Sydney University 6.82q 3 Zustovich, Sam 19 Athletics Wo 6.87 4 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 7.09 5 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 7.10 6 Miller, Justin 37 Illawarra Bl 7.39 7 Turner, David 45 U.T.S. North 7.82 8 Davie, EJ 50 Sydney Strid 9.91 Heat 3 Preliminaries Wind: 2.8 1 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 6.92Q 2 Rathore, Shakti 28 Sydney University 6.93 3 Goschnik, Luke 20 St. George D 7.03 4 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 7.16 5 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 7.27 6 Dowling, Ryan 42 U.T.S. North 7.46 7 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 8.08 Heat 4 Preliminaries Wind: 2.9 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 6.78Q 2 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 6.91 3 Fullerton, Harry 23 Sydney University 6.95 4 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 7.11 5 Mottram, Blake 21 Bankstown Sp 7.17 6 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 7.27 7 Rodda, Andrew 52 Illawarra Bl 12.97 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DQ WA TR 16.8 Heat 5 Preliminaries Wind: 3.3 1 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 7.01Q 2 Lynch, Jake 30 Manly Warrin 7.04 3 Tucker, Thomas 20 Sydney University 7.20 4 Nolan, Daniel 28 U.T.S. North 7.25 5 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 7.39 6 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 8.71 -- Zaineddine, Zac 21 Westfields DNS -- Van Gelder, Nick 26 Sydney University DNS Heat 6 Preliminaries Wind: 2.4 1 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 6.75Q 2 Jung, Jin Su 28 Sydney University 6.76q 3 Cai, Desmond 22 University of Nsw 7.08 4 Noyeaux, Sean 21 St. George D 7.26 -- Clarke, Josh 26 Sydney University DNS -- Mason, Robert 56 Asics Wests DNS -- Bate, Nicholas 26 U.T.S. North DNS ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 6.62Q 2.8 1 2 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 6.70Q 3.0 2 3 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 6.75Q 2.4 6 4 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 6.78Q 2.9 4 5 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 6.92Q 2.8 3 6 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 7.01Q 3.3 5 7 Jung, Jin Su 28 Sydney University 6.76q 2.4 6 8 Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North 6.82q 2.8 1 8 Hough, Nick 28 Sydney University 6.82q 3.0 2 10 Moir, S'Bastien 21 Trinity Athl 6.85q 2.8 1 11 Zustovich, Sam 19 Athletics Wo 6.87 3.0 2 12 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 6.91 2.9 4 13 Rathore, Shakti 28 Sydney University 6.93 2.8 3 14 Fullerton, Harry 23 Sydney University 6.95 2.9 4 15 Goschnik, Luke 20 St. George D 7.03 2.8 3 16 Lynch, Jake 30 Manly Warrin 7.04 3.3 5 17 Cai, Desmond 22 University of Nsw 7.08 2.4 6 18 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 7.09 3.0 2 19 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 7.10 3.0 2 20 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 7.11 2.9 4 21 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 7.16 2.8 3 22 Mottram, Blake 21 Bankstown Sp 7.17 2.9 4 23 Tucker, Thomas 20 Sydney University 7.20 3.3 5 24 Nolan, Daniel 28 U.T.S. North 7.25 3.3 5 25 Noyeaux, Sean 21 St. George D 7.26 2.4 6 26 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 7.27 2.8 3 26 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 7.27 2.9 4 28 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 7.39 3.3 5 28 Miller, Justin 37 Illawarra Bl 7.39 3.0 2 30 Dowling, Ryan 42 U.T.S. North 7.46 2.8 3 31 Turner, David 45 U.T.S. North 7.82 3.0 2 32 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 8.08 2.8 3 33 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 8.71 3.3 5 34 Davie, EJ 50 Sydney Strid 9.91 3.0 2 35 Rodda, Andrew 52 Illawarra Bl 12.97 2.9 4 -- Ash, Lachlan 20 Campbelltown NT 2.8 1 -- Devery, Christopher 25 Illawarra Bl NT 2.8 1 -- Hughes, Darren 58 Mounties Ath NT 2.8 1 -- Doodson, Michael 45 Athletics Wo NT 2.8 1 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DQ 2.9 4 WA TR 16.8 -- Clarke, Josh 26 Sydney University DNS 2.4 6 -- Bate, Nicholas 26 U.T.S. North DNS 2.4 6 -- Mason, Robert 56 Asics Wests DNS 2.4 6 -- Zaineddine, Zac 21 Westfields DNS 3.3 5 -- Van Gelder, Nick 26 Sydney University DNS 3.3 5
Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 5 Women 29&U 60 Metre Open Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.9 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 7.35Q 2 Walker, Brooke 20 Camden Athle 8.02 2 Perry, Monique 47 U.T.S. North 8.02 4 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 9.98 5 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 10.43 Heat 2 Preliminaries Wind: 1.9 1 Taddeo, Abbie 27 Illawong Rev 7.42Q 2 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 8.20 3 Drake, Riana 25 Illawarra Bl 8.20 4 James, Sarah 28 Sutherland D 8.24 5 Davis, Joanna 45 U.T.S. North 8.68 6 Suttor, Robyn 62 Mounties Ath 9.89 Heat 3 Preliminaries Wind: 2.9 1 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 7.55Q 2 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 7.58q 3 Miller, Madeleine 27 Kembla Joggers Inc. 8.00q 4 Walker, Isabelle 20 Sydney University 8.03 5 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 8.29 6 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 8.71 7 wight, philippa 58 Manly Warrin 9.12 Heat 4 Preliminaries Wind: 2.2 1 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 7.61Q 2 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 7.62q 3 King, Kyla 24 Sutherland D 7.67q 4 Jackson, Rachael 45 Mounties Ath 8.12 5 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 8.44 -- Cimino, Maria 50 U.T.S. North DNS -- Carroll, Brittany 21 Maitland Sen DNS ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 7.35Q 1.9 1 2 Taddeo, Abbie 27 Illawong Rev 7.42Q 1.9 2 3 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 7.55Q 2.9 3 4 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 7.61Q 2.2 4 5 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 7.58q 2.9 3 6 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 7.62q 2.2 4 7 King, Kyla 24 Sutherland D 7.67q 2.2 4 8 Miller, Madeleine 27 Kembla Joggers Inc. 8.00q 2.9 3 9 Walker, Brooke 20 Camden Athle 8.02 1.9 1 9 Perry, Monique 47 U.T.S. North 8.02 1.9 1 11 Walker, Isabelle 20 Sydney University 8.03 2.9 3 12 Jackson, Rachael 45 Mounties Ath 8.12 2.2 4 13 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 8.20 1.9 2 14 Drake, Riana 25 Illawarra Bl 8.20 1.9 2 15 James, Sarah 28 Sutherland D 8.24 1.9 2 16 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 8.29 2.9 3 17 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 8.44 2.2 4 18 Davis, Joanna 45 U.T.S. North 8.68 1.9 2 19 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 8.71 2.9 3 20 wight, philippa 58 Manly Warrin 9.12 2.9 3 21 Suttor, Robyn 62 Mounties Ath 9.89 1.9 2 22 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 9.98 1.9 1 23 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 10.43 1.9 1 -- Carroll, Brittany 21 Maitland Sen DNS 2.2 4 -- Cimino, Maria 50 U.T.S. North DNS 2.2 4 Event 5 Women 30-39 60 Metre Open Championship ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== 6 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 7.62q 2.2 4 16 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 8.29 2.9 3 Event 5 Women 40-49 60 Metre Open Championship ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== 9 Perry, Monique 47 U.T.S. North 8.02q 1.9 1 12 Jackson, Rachael 45 Mounties Ath 8.12 2.2 4 18 Davis, Joanna 45 U.T.S. North 8.68 1.9 2 Event 5 Women 50-59 60 Metre Open Championship ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== 17 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 8.44 2.2 4 20 wight, philippa 58 Manly Warrin 9.12 2.9 3 23 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 10.43 1.9 1 -- Cimino, Maria 50 U.T.S. North DNS 2.2 4 Event 5 Women 60-69 60 Metre Open Championship ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== 21 Suttor, Robyn 62 Mounties Ath 9.89 1.9 2 22 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 9.98 1.9 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 4 Men 60 Metre U20 Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 2.8 1 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 7.02Q 1 Goschnik, Andrew 19 St. George D 7.02Q 3 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 7.06Q 4 Palma, Iram 19 St. George D 7.27q 5 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 7.36q Heat 2 Preliminaries Wind: 1.5 1 Zustovich, Sam 19 Athletics Wo 6.93Q 2 Baker, Phillip 19 Campbelltown 7.15Q 3 Chen, Samuel 18 Balmain Athl 7.27Q 4 Link, Jett 18 Athletics Wo 7.44q 5 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 7.51 -- Peter, Abiatara 18 Campbelltown DQ WA TR 16.8 ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Zustovich, Sam 19 Athletics Wo 6.93Q 1.5 2 2 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 7.02Q 2.8 1 2 Goschnik, Andrew 19 St. George D 7.02Q 2.8 1 4 Baker, Phillip 19 Campbelltown 7.15Q 1.5 2 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 7.06Q 2.8 1 6 Chen, Samuel 18 Balmain Athl 7.27Q 1.5 2 7 Palma, Iram 19 St. George D 7.27q 2.8 1 8 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 7.36q 2.8 1 9 Link, Jett 18 Athletics Wo 7.44 1.5 2 10 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 7.51 1.5 2 -- Peter, Abiatara 18 Campbelltown DQ 1.5 2 WA TR 16.8
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 3 Men 60 Metre U18 Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 2.5 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 6.99Q 2 Kessie, Malikye 17 Westfields 7.03Q 3 Moir, William 17 Trinity Athl 7.06Q 4 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 7.19q 5 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 7.27q 6 Banovich, Cameron 16 Westfields 7.39 -- Jones, Lachlan 16 Douglas Park DNS Heat 2 Preliminaries Wind: 0.3 1 Besters, Bryse 17 Westfields 7.04Q 2 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 7.08Q 3 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 7.21Q 4 Kotis, James 17 The Scots College 7.30 5 Meredith, Jake 16 Camden Athle 7.38 6 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 7.46 7 Crawford, Riley 17 St. George D 7.64 8 Ciscato, Blake 17 Kembla Joggers Inc. 7.69 -- Ghisso, Sebastian 16 Trinity Athl DNS ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 6.99Q 2.5 1 2 Besters, Bryse 17 Westfields 7.04Q 0.3 2 3 Kessie, Malikye 17 Westfields 7.03Q 2.5 1 4 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 7.08Q 0.3 2 5 Moir, William 17 Trinity Athl 7.06Q 2.5 1 6 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 7.21Q 0.3 2 7 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 7.19q 2.5 1 8 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 7.27q 2.5 1 9 Kotis, James 17 The Scots College 7.30 0.3 2 10 Meredith, Jake 16 Camden Athle 7.38 0.3 2 11 Banovich, Cameron 16 Westfields 7.39 2.5 1 12 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 7.46 0.3 2 13 Crawford, Riley 17 St. George D 7.64 0.3 2 14 Ciscato, Blake 17 Kembla Joggers Inc. 7.69 0.3 2 -- Jones, Lachlan 16 Douglas Park DNS 2.5 1 -- Ghisso, Sebastian 16 Trinity Athl DNS 0.3 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 2 Men 60 Metre U16 Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 2.2 1 Petterson, Jakob 14 Dubbo Athlet 7.45Q 2 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 7.48Q 3 Clues, Angus 15 Blue Mountai 7.53q 4 Balic, Ivan 15 Asics Wests 7.56q 5 Cheung, Callum 14 University of Nsw 7.68 6 Goetz, Alex 14 Westfields 7.90 7 Isbitzki, Harley 14 Westfields 8.25 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.9 1 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 7.51Q 2 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 7.59Q 3 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 7.62 4 Jones, Joshua 14 Westfields 7.89 5 Caswell, Reilly 14 Nowra Athlet 7.90 6 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 8.14 7 Kotis, Christian 14 The Scots College 9.09 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.0 1 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 7.41Q 2 McDonald, John 14 Nepean Distr 7.75Q 3 Oldfield, Elias 14 Illawarra Bl 7.78 4 Pham, Zaidyn 15 Illawarra Bl 7.84 5 Moran, Riley 15 Athletics Wo 7.85 -- Menon, Kunal 15 Westfields DNS -- Taylor, Jacob 15 Hills Distri DNS ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 7.41Q 1.0 3 2 Petterson, Jakob 14 Dubbo Athlet 7.45Q 2.2 1 3 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 7.51Q 2.9 2 4 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 7.48Q 2.2 1 5 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 7.59Q 2.9 2 6 McDonald, John 14 Nepean Distr 7.75Q 1.0 3 7 Clues, Angus 15 Blue Mountai 7.53q 2.2 1 8 Balic, Ivan 15 Asics Wests 7.56q 2.2 1 9 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 7.62 2.9 2 10 Cheung, Callum 14 University of Nsw 7.68 2.2 1 11 Oldfield, Elias 14 Illawarra Bl 7.78 1.0 3 12 Pham, Zaidyn 15 Illawarra Bl 7.84 1.0 3 13 Moran, Riley 15 Athletics Wo 7.85 1.0 3 14 Jones, Joshua 14 Westfields 7.89 2.9 2 15 Caswell, Reilly 14 Nowra Athlet 7.90 2.9 2 15 Goetz, Alex 14 Westfields 7.90 2.2 1 17 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 8.14 2.9 2 18 Isbitzki, Harley 14 Westfields 8.25 2.2 1 19 Kotis, Christian 14 The Scots College 9.09 2.9 2 -- Taylor, Jacob 15 Hills Distri DNS 1.0 3 -- Menon, Kunal 15 Westfields DNS 1.0 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 1 Women 60 Metre U16 Championship ================================================================ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7 1 Betham, Damita 15 Campbelltown 7.92Q 2 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 7.94Q 3 Ekoue, Ledia 15 Sydney University 8.11Q 4 Peter, Esther 15 Campbelltown 8.15q 5 Rejske, Keira 14 Athletics Wo 8.23q 6 Tattersall, Kaitlin 14 Camden Athle 8.47 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.2 1 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 7.73Q 3 mccluskey, brodie 14 Illawarra Bl 8.10Q 4 Adam, Sarah 15 Hills Distri 9.36 -- Hazelton, Emma 14 Camden Athle DQ WA TR 16.8 -- Attard, Paige 14 Campbelltown DNS Heat 3 Preliminaries Wind: 1.9 1 Amidzovski, Delta 15 Athletics Wo 7.95Q ======================================================================== Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 7.73Q 2.2 2 2 Betham, Damita 15 Campbelltown 7.92Q 1.7 1 3 Amidzovski, Delta 15 Athletics Wo 7.95Q 1.9 3 4 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 7.94Q 1.7 1 5 mccluskey, brodie 14 Illawarra Bl 8.10Q 2.2 2 6 Ekoue, Ledia 15 Sydney University 8.11Q 1.7 1 7 Peter, Esther 15 Campbelltown 8.15q 1.7 1 8 Rejske, Keira 14 Athletics Wo 8.23q 1.7 1 9 Tattersall, Kaitlin 14 Camden Athle 8.47q 1.7 1 10 Adam, Sarah 15 Hills Distri 9.36 2.2 2 -- Hazelton, Emma 14 Camden Athle DQ 2.2 2 WA TR 16.8 -- Attard, Paige 14 Campbelltown DNS 2.2 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 8 Men 13&U 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Robb-Jackson, Cooper 13 Parramatta C 1:12.27 Event 8 Men 14-15 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Engesser, Matthew 14 Hills Distri 1:20.63 Event 8 Men 18-19 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== -- Moos, Ethan 18 Hills Distri DNS Event 8 Men 20+ 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 1:05.65 2 Georgallis, Christian 20 Hills Distri 1:15.00
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 15 Men 14-15 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Love, Jackson 15 Hills Distri 15.43 1.4 2 Engesser, Matthew 14 Hills Distri 16.62 1.4 Event 15 Men 16-17 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Newton, Zane 16 Hills Distri 13.06 1.4 Event 15 Men 18-19 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 12.46 1.4 -- Moos, Ethan 18 Hills Distri DNS 1.4 Event 15 Men 20+ 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Mitchell, Patrick 24 Athletics Wo 13.78 1.4 2 Georgallis, Christian 20 Hills Distri 16.28 1.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 38 Men 400 Metre Open A Race =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 47.33 2 smith, jamee 21 Illawong Rev 47.49 3 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 47.52 4 Cohen, Mason 25 U.T.S. North 47.98 5 Webb, Liam 22 Manly Warrin 48.23 6 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 48.40 7 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 49.10 8 Livirizzi, Chris 24 Illawong Rev 49.30
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 37 Women 400 Metre Open A Race =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 53.35 2 Cowie, Genevieve 26 Sydney University 55.15 3 Klein, Sara 27 Asics Wests 55.19 4 Ryan, Matilda 19 U.T.S. North 56.27 5 Mate, Brodee 23 Kembla Joggers Inc. 56.79 6 Guthrie, Sally 19 Sydney University 57.09 7 Campbell, Paige 16 Campbelltown 57.62 -- Thornton, Jessica 23 Illawong Rev DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 19 Men 3000 Metre Open B Race =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Constantine, James 28 Delta Runnin 9:51.54 2 Zakis, William 15 Blue Mountai 10:25.75 3 Kesby, Macleay 14 Kembla Joggers Inc. 10:29.13 4 Lenarduzzi, Benjamin 15 Sutherland D 10:51.51 5 Carolan, Patrick 15 Kembla Joggers Inc. 11:20.62 6 Littlewood, Ethan 13 Campbelltown 11:43.84 7 Horton, Jai 15 Westfields 12:12.27 8 Horton, Jaxson 12 Westfields 13:26.47 -- Purcell, Darren 51 Athletics East DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 12 Men 13&U 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Harlor, Joel 13 Victory Runners 4:55.42 2 Howard, Akira 12 RunCrew 5:31.62 3 Long, Benjamin 13 Westfields 5:46.15 Event 12 Men 14-15 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Hage, Mohamad 15 Westfields 4:48.97 2 Towill, Noah 14 Kembla Joggers Inc. 4:59.45 3 Gould, Riley 15 Independent Athlete 5:10.14 4 Duncan, Thomas 14 Nowra Athlet 5:20.85 5 Brewer, James 15 Kembla Joggers Inc. 5:29.15 Event 12 Men 16-17 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Hardiman, Jake 17 Balmain Athl 4:47.16 2 Ruiz Davila, Javier 17 Campbelltown 4:49.10 3 Sork, Will 16 The Scots College 4:49.39 4 Ciscato, Blake 17 Kembla Joggers Inc. 4:58.14 Event 12 Men 18-19 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== -- Schouten, Daniel 18 Nepean Distr DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 11 Girls 13&U 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kann, Jessica 12 Bankstown Sp 5:39.49 2 Muc, Isabella 12 Westfields 6:13.71 -- Murray, Cheyenne 13 Bankstown Sp DNS -- Murray, Paige 12 Bankstown Sp DNS Event 11 Women 14-15 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Greenhalgh, Olivia 15 Bankstown Sp 5:21.25 2 Newitt, Tessa 14 Asics Wests 5:33.95 3 Farre, Aaliya 14 Westfields 6:08.34 4 Ciscato, Emma 15 Kembla Joggers Inc. 6:26.42 Event 11 Women 16-17 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Pomery, Grace 16 Kembla Joggers Inc. 5:15.25 2 Rouch, Bonnie 17 Bankstown Sp 5:23.39 -- McGivern, Allegra 16 Randwick Bot DNS Event 11 Women 18-19 1 Mile U20 Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Ruiz Davila, Cecilia 19 Campbelltown 6:57.48 -- liakatos, leyla 18 Bankstown Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 41 Men 13&U 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals -- Stewart, Kobe 13 Illawong Rev DNF Event 41 Men 14-15 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Haydon, Will 14 Bankstown Sp 4:39.48 2 Low, Jesiah 14 Sutherland D 4:39.71 Event 41 Men 16-17 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Christian, Theo 17 Trinity Athl 4:20.36 2 Russell, Max 16 Randwick Bot 4:30.56 3 Baptist, Lachlan 16 Westfields 4:38.54 4 Hanna, Ashton 17 Ryde Athleti 4:41.43 5 Offord, Joel 16 Kembla Joggers Inc. 4:45.71 -- Cox-Wilson, George 17 The Scots College DNS -- Williams, Adam 16 Bankstown Sp DNS Event 41 Men 18-19 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Lord, Bevan 19 Sutherland D 4:21.31 2 Hungerford, Daniel 19 Kembla Joggers Inc. 4:29.75 3 Chand, Praneesh 18 Bankstown Sp 4:30.99

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 40 Women 14-15 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Buchanan, Tayissa 15 Athletics Wo 5:22.99 Event 40 Women 16-17 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Honore, Ava 17 Westfields 5:20.50 2 Toohey, Mia 16 Sutherland D 5:21.47 3 Ward, Natasha 17 Randwick Bot 5:22.51 -- Kalamvokis, Alexia 16 Illawong Rev DNS Event 40 Women 18-19 1 Mile U20 Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 roderick, laura 18 Randwick Bot 5:20.73 2 Hargraves, Shayne 18 Bankstown Sp 5:26.15 3 liakatos, leyla 18 Bankstown Sp 5:31.89 -- Carey, Lauren 18 St. George D DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 13 Men 20+ 1 Mile Open Championship B =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Boglioni Beaulieu, Guill 30 Sydney University 4:38.00 2 Smith, Nathan 41 RunCrew 4:47.65 3 Cross, Andrew 49 Sutherland D 4:48.61 4 Hogg, Jamie 47 Randwick Bot 4:52.85 5 Downs, Anthony 40 Sutherland D 5:03.20 6 Gregory, Mark 49 Athletics East 5:07.57 7 Dooley, Peter 64 Nowra Athlet 5:36.30 8 Sharpe, Brad 60 U.T.S. North 5:39.29 9 Ul Haq, Imran 61 Nsw Masters 6:03.37 10 Wendt, Jason 53 Sutherland D 6:22.81 11 Davie, EJ 50 Sydney Strid 6:31.46 12 Cooper, Wayne 64 Athletics East 6:39.85 13 oldridge, steve 57 Campbelltown 6:42.20 -- Mason, Robert 56 Asics Wests DNS -- Howard, Gary 47 RunCrew DNS -- Graves, Gregory 44 Sutherland D DNS -- Maskiell, Peter 72 Kembla Joggers Inc. DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 43 Men 18-19 1 Mile Open Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 4:18.76 Event 43 Men 20+ 1 Mile Open Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Austin-Cray, Will 28 Bankstown Sp 4:06.19 2 West, Jared 33 RunCrew 4:06.49 3 Newell, Richard 28 Randwick Bot 4:07.18 4 Music, Stefan 23 Randwick Bot 4:07.84 5 Jagger, Benjamin 23 Bankstown Sp 4:16.37 6 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 4:16.53 7 Crews, Jacob 21 Sydney University 4:19.13 8 Holland, Dylan 22 Kembla Joggers Inc. 4:19.21 9 Tunbridge, James 33 RunCrew 4:19.40 10 Green, Jack 29 RunCrew 4:23.03 11 Muston, Ben 22 Manly Warrin 4:28.87 12 McPhillips, Finlay 21 Kembla Joggers Inc. 4:33.04 13 Ruiz Davila, Julio 25 Campbelltown 4:44.08 -- Roff, Jeremy 38 Randwick Bot DNF -- Martin, Brandon 23 RunCrew DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 42 Women 16-17 1 Mile Open Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Stewart, Imogen 16 Illawong Rev 4:38.15 Event 42 Women 18-19 1 Mile Open Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Hancock-Cameron, Jaylah 19 Bankstown Sp 4:44.91 2 Hogg, Nicola 18 Sydney Strid 4:45.18 3 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 4:50.77 Event 42 Women 20+ 1 Mile Open Championship =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Spencer, Kate 26 U.T.S. North 4:35.90 2 Thornton-Bott, Isabella 23 U.T.S. North 4:37.89 3 Campbell, Holly 25 Sydney University 4:42.11 4 Harding-Delooze, Amy 23 RunCrew 4:51.16 5 Martin, Belinda 47 Illawong Rev 4:59.07 6 scott, bethany 30 RunCrew 5:00.77 7 Middleton, Charlotte 51 Manly Warrin 5:38.76 8 Hogg, Jessica 24 Illawarra Bl 5:51.45 9 Hunt, Sally 58 Mingara Athl 6:27.66 10 Basman, Robyn 63 Illawong Rev 6:28.22 11 Keehn, Bianca 38 Nepean Distr 7:02.02 -- Malmberg, Cecilia 51 Athletics East DNS -- Reid, Lauren 36 Delta Runnin DNS -- Drennan, Deborah 63 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 34 Men 60 Metre Para Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Newton, Zane 16 Hills Distri 8.23 0.1 2 Love, Jackson 15 Hills Distri 9.54 0.1 3 Georgallis, Christian 20 Hills Distri 9.75 0.1 4 Engesser, Matthew 14 Hills Distri 10.27 0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 33 Women 60 Metre Para Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Symonds, Karlee 19 Athletics Wo 9.19 1.7 2 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 9.94 1.7 3 Joseph, Kailyn 19 Cherrybrook 10.20 1.7 4 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 10.52 1.7 5 Filocamo, Jessica 22 Hills Distri 10.63 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 36 Men 29&U 60 Metre Open Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 6.55 0.1 2 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 6.70 0.1 3 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 6.74 0.1 4 Jung, Jin Su 28 Sydney University 6.84 0.1 5 Moir, S'Bastien 21 Trinity Athl 6.89 0.1 6 Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North 6.92 0.1 7 Hough, Nick 28 Sydney University 6.99 0.1 8 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 7.05 0.1 -- Ius, Christopher 21 U.T.S. North DNS 0.1 Event 36 Men 30-39 60 Metre Open Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 6.96 0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 35 Women 60 Metre Open Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 7.28 +0.0 2 Taddeo, Abbie 27 Illawong Rev 7.40 +0.0 3 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 7.60 +0.0 4 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 7.65 +0.0 5 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 7.67 +0.0 6 King, Kyla 24 Sutherland D 7.74 +0.0 7 Miller, Madeleine 27 Kembla Joggers Inc. 7.95 +0.0 -- Wearne, Christine 34 Mounties Ath DNS +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 32 Men 60 Metre U20 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Zustovich, Sam 19 Athletics Wo 6.87 1.7 2 Baker, Phillip 19 Campbelltown 6.95 1.7 3 Goschnik, Andrew 19 St. George D 6.98 1.7 4 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 7.08 1.7 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 7.20 1.7 6 Chen, Samuel 18 Balmain Athl 7.20 1.7 7 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 7.31 1.7 8 Palma, Iram 19 St. George D 7.42 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 31 Women 60 Metre U20 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 7.54 +0.0 2 Matthews, Emma 18 Camden Athle 7.70 +0.0 3 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 7.78 +0.0 4 Bloor, Erin 18 Camden Athle 7.83 +0.0 5 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 8.08 +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 30 Men 60 Metre U18 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Moir, William 17 Trinity Athl 6.98 1.2 2 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 6.99 1.2 3 Kessie, Malikye 17 Westfields 7.00 1.2 4 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 7.00 1.2 5 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 7.17 1.2 6 Kabba, Rashid 16 Westfields 7.21 1.2 7 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 7.24 1.2 -- Besters, Bryse 17 Westfields DQ 1.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 29 Women 60 Metre U18 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Adeniran, Shola 17 Westfields 7.49 0.9 2 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 7.52 0.9 3 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 7.85 0.9 4 Harrison, Imogen 16 Athletics Wo 8.18 0.9 5 Kasozi, Lauryn 16 Campbelltown 8.23 0.9 6 Johnson, Annabelle 16 Campbelltown 8.48 0.9 -- Kuehn, Ava 16 South Sydney DNS 0.9 -- Percival, Lauren 17 Illawarra Bl DNS 0.9 -- Latimer, Sophie 16 Camden Athle DNS 0.9 -- Campbell, Paige 16 Campbelltown DNS 0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 28 Men 60 Metre U16 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 7.37 +0.0 2 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 7.48 +0.0 3 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 7.55 +0.0 4 Petterson, Jakob 14 Dubbo Athlet 7.60 +0.0 5 Balic, Ivan 15 Asics Wests 7.61 +0.0 6 Clues, Angus 15 Blue Mountai 7.66 +0.0 7 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 7.81 +0.0 8 McDonald, John 14 Nepean Distr 7.84 +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 27 Women 60 Metre U16 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 7.67 1.5 2 Amidzovski, Delta 15 Athletics Wo 7.69 1.5 3 Betham, Damita 15 Campbelltown 7.80 1.5 4 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 7.85 1.5 5 Ekoue, Ledia 15 Sydney University 8.01 1.5 6 mccluskey, brodie 14 Illawarra Bl 8.03 1.5 7 Peter, Esther 15 Campbelltown 8.23 1.5 8 Rejske, Keira 14 Athletics Wo 8.27 1.5 9 Tattersall, Kaitlin 14 Camden Athle 8.72 1.5 10 Adam, Sarah 15 Hills Distri 9.32 1.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 26 Men 60 Meter Dash U14 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 7.93 1.8 2 Arregui, Matthew 13 Illawarra Bl 8.42 1.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 25 Women 60 Metre U14 Championship ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Millecamps, Eliette 13 Randwick Bot 8.43 1.2 2 Bower, Indii 12 Illawong Rev 8.72 1.2 3 Balic, Liana 13 Asics Wests 9.22 1.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 23 Mixed Long Jump Division 4 ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ruediger, Lauren W14 Camden Athle 4.54m 3.5 4.51m(1.9) 4.54m(3.5) 4.20m(1.4) 3.64m(3.7) PASS FOUL(3.5) 2 Tattersall, Kaitlin W14 Camden Athle 4.45m 4.0 4.39m(2.1) 4.45m(4.0) 4.24m(3.6) 4.38m(1.9) 4.30m(3.5) 4.32m(2.8) 3 Tan, Kai Zhe M12 U.T.S. North 4.34m 3.2 4.23m(3.0) 4.34m(3.2) FOUL(2.4) 4.22m(2.2) FOUL(1.3) 4.11m(1.3) 4 Todd, Piper W13 Bankstown Sp 4.32m 1.8 4.18m(3.1) 4.32m(1.8) 4.16m(2.6) 4.32m(2.7) 4.25m(3.2) 4.11m(3.1) 5 Luey, Sarah W14 Athletics East 4.31m 2.4 4.12m(2.4) 4.11m(1.7) 4.21m(3.2) 4.11m(2.6) 4.29m(2.0) 4.31m(2.4) 6 Johnson, Annabelle W16 Campbelltown 4.15m 2.2 3.96m(2.1) 4.07m(2.8) 3.62m(3.0) FOUL(3.7) 4.15m(2.2) 4.07m(2.0) 7 Joseph, Kailyn W19 Cherrybrook 3.93m 1.9 1.40m(3.1) 3.47m(2.3) 3.71m(2.6) 3.82m(3.9) 3.93m(1.9) 3.76m(1.7) 8 Shine, Kiara W17 Balmain Athl 3.88m 1.7 3.88m(1.7) 3.85m(2.6) 3.80m(2.3) 3.64m(1.8) PASS PASS 9 Love, Jackson M15 Hills Distri 3.84m 0.9 3.84m(0.9) FOUL(2.4) 3.45m(1.7) PASS PASS PASS 10 Murphy, Takoda M13 Trinity Athl 3.63m 4.0 3.56m(2.1) 3.41m(1.8) 3.58m(2.1) 3.34m(1.0) 3.63m(4.0) FOUL(2.9) 11 Chand, Neharika W13 St. George D 3.36m 2.1 FOUL(1.6) 3.07m(1.3) 3.36m(2.1) FOUL(2.0) 3.22m(3.1) 2.24m(2.7) 12 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 3.05m 1.9 2.87m(1.3) 2.96m(2.2) 2.78m(4.0) 2.96m(2.8) 2.85m(1.9) 3.05m(1.9) 13 Giddings, Summer W19 Hills Distri 2.72m 3.3 FOUL(0.7) 2.69m(4.1) 2.72m(3.3) FOUL(2.2) 2.65m(3.8) 2.63m(1.8) 14 Davie, EJ M50 Sydney Strid 2.44m 2.5 2.44m(2.5)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 7 Women 14-15 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 1:20.18 Event 7 Women 16-17 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 1:14.89 Event 7 Women 18-19 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== -- Colley, Tamsin 19 Hills Distri DNS Event 7 Women 20+ 400 Metre Para =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== 1 Filocamo, Jessica 22 Hills Distri 1:41.62
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 14 Women 14-15 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 16.97 2.5 Event 14 Women 16-17 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 16.12 2.5 Event 14 Women 18-19 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Symonds, Karlee 19 Athletics Wo 14.37 2.5 2 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 15.63 2.5 3 Joseph, Kailyn 19 Cherrybrook 16.58 2.5 4 Giddings, Summer 19 Hills Distri 19.74 2.5 Event 14 Women 20+ 100 Metre Para ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== 1 Boyland, Rosie 20 Athletics Wo 15.96 2.5 2 Filocamo, Jessica 22 Hills Distri 17.72 2.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 21 Mixed Long Jump Division 3 ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Cheung, Callum M14 University of Nsw 5.52m 3.9 5.28m(NWI) 5.14m(1.4) PASS 5.16m(3.1) 5.01m(1.7) 5.52m(3.9) 2 Kasozi, Benjamin M14 Campbelltown 5.30m 0.3 5.01m(2.6) 5.07m(2.8) 4.88m(1.8) 5.22m(2.0) 5.30m(0.3) 5.26m(2.2) 3 Kasozi, Lauryn W16 Campbelltown 5.16m 1.1 5.16m(1.1) 5.09m(2.0) 5.03m(1.9) 4 Omage, Abigail W16 Trinity Athl 5.12m 2.6 4.96m(1.4) 5.09m(2.6) 5.12m(2.6) 4.91m(1.2) 5.01m(2.2) 4.88m(0.4) 5 Miljak, Lucas M14 St. George D 5.09m 1.9 4.28m(2.9) 4.99m(2.6) 4.91m(2.1) 4.84m(2.2) 5.09m(1.9) 5.06m(1.4) 6 McGOON, Destiny W16 Westfields 4.91m 2.3 4.86m(2.0) 1.94m(1.1) 4.77m(1.7) 4.84m(+0.0) 4.91m(2.3) 4.82m(2.8) 7 Ryan, Liam M24 Illawarra Bl 4.88m 2.5 4.42m(2.4) 4.52m(0.3) 4.88m(2.5) 8 Philip, Alyssa W22 U.T.S. North 4.82m 2.5 4.44m(2.4) 4.59m(2.9) 4.70m(2.6) 4.76m(2.1) 4.82m(2.5) FOUL(2.4) 9 Monzon, Charlize W15 Westfields 4.79m 2.2 4.63m(0.6) 4.79m(2.2) 4.70m(1.7) 4.62m(0.9) FOUL(1.8) 4.18m(1.8) 10 Thickett, Ethan M18 Illawarra Bl 4.68m 2.6 4.61m(2.6) 4.68m(2.6) 4.52m(1.9) 4.66m(2.0) 4.54m(2.3) 4.42m(1.8) 11 Trikaliotis, Deyana W22 Campbelltown 4.66m 2.8 4.40m(2.9) 4.66m(2.8) FOUL(1.8) PASS FOUL(2.2) FOUL(1.7) 12 de Vries, Sarah W29 Illawarra Bl 4.32m 1.9 4.04m(1.9) 4.25m(2.0) 4.32m(1.9) PASS FOUL(2.3) 4.18m(2.1)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 24 Mixed Long Jump Division 2 ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Pane, Renato M17 Asics Wests 6.73m 2.1 6.73m(2.1) 6.52m(1.5) 6.69m(3.1) FOUL(3.1) FOUL(2.3) FOUL(2.1) 2 Kelly, Evander M15 Campbelltown 6.05m 0.9 5.71m(2.5) 5.95m(2.4) 5.98m(1.9) 6.05m(0.9) 5.30m(1.8) 5.78m(2.1) 3 Clues, Angus M15 Blue Mountai 6.00m 1.9 5.68m(2.4) 5.84m(1.9) 6.00m(1.9) 5.80m(2.2) 5.42m(+0.0) 5.64m(3.2) 4 Masters, Jakob M17 Westfields 5.87m 2.4 5.87m(2.4) 5.31m(1.4) 5.69m(1.4) 5.56m(2.5) 5 Banovich, Cameron M16 Westfields 5.86m 3.2 5.86m(3.2) 5.59m(1.5) 5.75m(1.5) 6 Campbell, Lucas M15 Athletics Wo 5.85m 1.4 5.37m(1.8) 5.58m(1.1) 5.69m(3.0) 5.85m(1.4) 5.45m(1.3) 5.55m(1.2) 7 Murphy, Indiana M15 Trinity Athl 5.52m NWI 5.52m(NWI) 5.44m(1.3) 5.41m(2.1) 5.30m(1.7) FOUL(1.3) 5.26m(1.6) 8 Kabuyawa, Tuliana W15 Campbelltown 5.51m 2.4 PASS FOUL(2.6) FOUL(2.0) FOUL(3.9) 5.25m(1.8) 5.51m(2.4) 9 Brimble, Nakeisha W17 Trinity Athl 5.36m 3.4 FOUL(2.3) 5.15m(1.8) 5.36m(3.4) 5.27m(2.4) 5.31m(2.7) 3.83m(2.0) 10 Betham, Damita W15 Campbelltown 5.21m 2.0 4.70m(2.3) 4.86m(1.8) 5.21m(2.0) 5.21m(2.9) 4.71m(1.9) 4.70m(1.3)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 22 Mixed Javelin Throw Division 2 =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Coburn, Liam M16 Asics Wests 41.11m 39.36m 39.73m 39.37m 41.11m 34.15m 37.78m 2 Oldfield, Elias M14 Illawarra Bl 34.84m 29.77m 33.05m 32.69m 32.41m 31.78m 34.84m 3 Goetz, Alex M14 Westfields 31.52m 25.23m 31.52m 29.25m 29.78m FOUL 30.36m 4 Basnet, Jude M17 Athletics Wo 29.23m FOUL 29.23m FOUL 21.95m 22.97m FOUL 5 Murphy, Takoda M13 Trinity Athl 27.82m 22.93m 27.82m 24.40m FOUL 25.46m FOUL 6 Hazelton, Emma W14 Camden Athle 22.76m 22.76m FOUL 19.04m FOUL 21.53m 19.30m 7 Chand, Neharika W13 St. George D 21.33m FOUL FOUL FOUL 21.29m 19.26m 21.33m 8 Eyears, Sarah W34 Bankstown Sp 16.91m 11.75m 11.36m 12.85m 14.07m 16.91m 15.58m 9 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 16.29m 14.36m FOUL FOUL 16.29m 14.89m PASS 10 Jones, Warren M41 U.T.S. North 15.66m 15.66m FOUL PASS PASS PASS PASS 11 Thomas, Mary W77 Illawarra Bl 15.22m 13.87m 12.91m 15.22m 14.54m 14.85m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 20 Mixed Hammer Throw Division 2 =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Williams, Brooke W14 Illawong Rev 40.02m 38.24m FOUL FOUL 40.02m 39.70m FOUL 2 Jones, Warren M41 U.T.S. North 38.86m 29.86m 30.53m 30.53m 31.40m 28.99m 38.86m 3 Buss, Amity W17 Glenbrook Li 38.07m 38.07m FOUL 34.23m 36.62m 37.69m FOUL 4 Goetz, Alex M14 Westfields 36.44m 36.39m 33.66m FOUL FOUL 36.38m 36.44m 5 Willis, William M14 Athletics Wo 33.13m FOUL 33.13m 32.50m FOUL 29.96m FOUL 6 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 31.15m 28.32m 31.15m 29.60m FOUL 29.23m FOUL 7 Basnet, Jude M17 Athletics Wo 30.22m 28.20m 29.14m 30.22m 28.55m 27.85m 28.85m 8 Thomas, Mary W77 Illawarra Bl 29.71m 28.34m 28.38m 26.26m 27.84m 28.96m 29.71m 9 Rodda, Andrew M52 Illawarra Bl 22.31m 22.31m 20.74m 21.73m 10 Holmes, Max M16 U.T.S. North 17.35m 17.35m 16.06m 15.71m FOUL 15.29m FOUL 11 Holmes, Sam M13 U.T.S. North 15.92m 11.19m 14.81m FOUL 14.97m FOUL 15.92m 12 Jones, Bob M71 U.T.S. North 13.13m 12.78m 13.04m 12.49m 13.13m 12.88m PASS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 45 Mixed Long Jump Division 1 ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Freyer, William M22 U.T.S. North 7.60m 1.4 FOUL(1.4) 7.40m(1.4) 7.60m(1.4) FOUL(0.9) FOUL(1.3) FOUL(1.0) 2 Van Gelder, Nick M26 Sydney University 6.89m 0.9 6.89m(0.9) 6.57m(1.8) 5.58m(1.2) 6.57m(0.3) 6.40m(1.1) 6.61m(0.4) 3 Moir, William M17 Trinity Athl 6.56m 2.2 6.56m(2.2) PASS 6.50m(1.0) PASS 6.33m(1.0) PASS 4 Kabba, Rashid M16 Westfields 6.53m 0.1 FOUL(2.0) 6.44m(+0.0) 6.53m(0.1) 6.37m(+0.0) 5.80m(1.4) 6.37m(1.0) 5 Kirk, Kieran M23 Campbelltown 6.51m 0.4 FOUL(1.4) 6.51m(0.4) FOUL(0.6) 6.14m(1.0) FOUL(0.9) 6.26m(+0.0) 6 Amidzovski, Delta W15 Athletics Wo 5.84m +0.0 5.58m(0.6) 5.64m(+0.0) 5.84m(+0.0) 5.43m(0.3) 5.61m(1.4) 5.37m(1.0) 7 Laurance, Jessica W18 Campbelltown 5.83m 0.7 FOUL(0.3) FOUL(+0.0) 5.83m(0.7) 5.62m(1.9) 5.66m(0.9) 5.60m(+0.0) 8 Lowe, Alyssa W18 Ryde Athleti 5.65m 2.1 FOUL(1.7) 5.48m(1.3) 5.65m(2.1) 5.48m(1.3) 5.64m(1.8) 5.62m(0.1) 9 Nourdine, Clara W16 Trinity Athl 5.40m 1.4 FOUL(2.2) 5.40m(1.4) FOUL(0.8) 5.10m(1.1) 5.18m(+0.0) 5.16m(+0.0)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 46 Mixed Javelin Throw Division 1 =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Del Popolo, Alexander M17 Illawarra Bl 60.62m 60.62m 59.75m 59.17m 53.96m PASS 51.38m 2 Camilleri, Toby M15 Campbelltown 49.50m 47.39m 48.87m 49.50m FOUL PASS FOUL 3 Simmons, Kane M19 Asics Wests 47.88m FOUL FOUL 47.88m FOUL FOUL FOUL 4 Kasozi, Daniel M14 Campbelltown 46.48m 43.05m FOUL 44.26m 40.06m 46.48m FOUL 5 Clues, Angus M15 Blue Mountai 45.01m 43.53m 42.96m 44.80m 45.01m 42.77m FOUL 6 Packer, Bianca W17 Asics Wests 39.98m FOUL FOUL 38.40m 39.80m FOUL 39.98m 7 Shine, Kiara W17 Balmain Athl 39.44m 38.87m 39.44m FOUL FOUL FOUL 35.37m 8 Smith, Charlotte W16 Illawarra Bl 32.40m 31.98m 32.40m 26.74m 29.48m FOUL 31.57m 9 Packer, Jacinta W16 Asics Wests 30.36m FOUL 28.02m FOUL FOUL 29.28m 30.36m 10 Todd, Piper W13 Bankstown Sp 28.98m 27.30m 28.15m 27.44m 27.03m 28.76m 28.98m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16/01/2021 Kerryn McCann Athletic Centre Event 44 Mixed Hammer Throw Division 1 =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Hulley, Alexandra W24 Sutherland D 61.06m FOUL 60.79m FOUL FOUL FOUL 61.06m 2 Martin, Alannah W17 Sutherland D 51.92m 47.11m 49.72m 51.27m 51.32m 51.12m 51.92m 3 Goetz, Molly W16 Sutherland D 49.57m FOUL 44.23m FOUL 43.36m 45.16m 49.57m 4 Perkins, Samuel M16 Sutherland D 48.97m 47.39m 48.73m 40.59m 43.21m 46.45m 48.97m 5 Denicaucau, Yasenaca W25 Sutherland D 48.17m FOUL 46.74m FOUL 48.17m FOUL FOUL 6 Hardy, Renee W18 Sutherland D 45.09m 45.09m FOUL 44.79m FOUL 43.36m FOUL 7 Chen, Joshua M15 Balmain Athl 44.65m FOUL FOUL 44.65m 41.64m 43.12m FOUL 8 Muscat, Jamie M45 Wyong Athlet 42.09m FOUL 28.45m 40.92m 41.37m 41.27m 42.09m 9 Srisivaeaswaran, Kajanan M15 Girraween 30.04m 26.41m FOUL 26.99m 30.04m 19.34m 25.69m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 39 Men 3000 Metre Open =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Gough, Myles 35 Kembla Joggers Inc. 8:36.97 2 Hince, Luke 19 Kembla Joggers Inc. 8:44.54 3 Schaap, Harm 19 Bankstown Sp 8:46.99 4 Frost, Greg 33 Kembla Joggers Inc. 8:53.26 5 MacMillan, Finn 18 St. George D 8:59.33 6 Felice, Brendan 16 Illawong Rev 9:05.11 7 Chaseling, Jeff 44 Kembla Joggers Inc. 9:06.96 8 Elliott, Loren 31 Athletics East 9:17.46 9 Deane-Smith, Stefan 34 Kembla Joggers Inc. 9:18.57 10 Costello, James 44 Athletics East 9:19.94 11 Stanfield, Lachlan 17 Randwick Bot 9:21.59 12 Andersen, Jordan 34 Sutherland D 9:26.07 13 Westwood, Matthew 15 Camden Athle 11:29.52 -- Costello, David 41 Delta Runnin DNF -- Westwood, Benjamin 12 Westfields DNS -- Carolan, Patrick 15 Kembla Joggers Inc. DNS -- Haining, Lachlan 16 Kembla Joggers Inc. DNS -- Boyd, Joseph 17 Delta Runnin DNS -- Russell, Max 16 Randwick Bot DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 18 Women 3000 Metre Open =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Hall, Audrey 26 Sydney University 10:34.14 2 Sivills, Olivia 17 Athletics Wo 10:42.69 3 Cabasson, Jennifer 33 Athletics East 10:44.40 4 Pateman, Chloe 20 Kembla Joggers Inc. 10:50.13 5 Jakovljevic, Monique 16 Campbelltown 10:53.37 6 D'Ombrain, Hailey 15 Victory Runners 10:59.66 7 Martin, Jordyn 16 Kembla Joggers Inc. 11:12.63 8 Giason, Cate 13 Kembla Joggers Inc. 11:18.60 9 Carolan, Celeste 14 Kembla Joggers Inc. 11:31.64 10 Timms, Amy 13 Cherrybrook 11:38.73 11 Cassilles, Ciara 14 Westfields 12:00.64 12 Hill, Evelyn 12 Victory Runners 12:25.01 13 Norden, Lilah 14 Kiama 13:05.16 14 Clarke, Isla 13 Campbelltown 13:10.00 -- Kalamvokis, Alexia 16 Illawong Rev DNS -- McPhillips, Ruby 18 Kembla Joggers Inc. DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 10 Men 400 Metre Open ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Mizzi, Damien 21 Sydney University 48.76 2 Raper, Lachlan 22 Sydney University 49.21 3 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 49.31 4 Baulch, Josh 20 Illawarra Bl 49.68 5 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 49.75 6 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 49.98 7 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 52.04 Section 2 1 Yang, Chris 19 St. George D 49.43 2 Vlatko, Anthony 20 Randwick Bot 49.57 3 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 49.85 4 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 50.00 5 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.33 6 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.39 7 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 51.07 8 Rawal, Ankit 14 Campbelltown 58.64 Section 3 1 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 50.28 2 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.32 3 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 50.66 4 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 51.68 5 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 51.84 6 McKay, Luke 18 St. George D 51.89 7 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 52.16 8 Newton, Zane 16 Hills Distri 1:04.42 Section 4 1 Kelly, Evander 15 Campbelltown 52.54 2 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 52.62 3 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 53.19 4 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 53.22 5 Balic, Ivan 15 Asics Wests 53.50 6 Baker, Joshua 23 Campbelltown 54.06 7 Richardson, Owen 18 South Sydney 55.44 -- Gordon, Joshua 20 Hills Distri DNS Section 5 1 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 52.56 2 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 53.39 3 Jurd, Harrison 20 Sutherland D 53.68 4 S'Derlund, Zeth 24 U.T.S. North 53.85 5 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 54.32 6 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 54.84 7 Caswell, Reilly 14 Nowra Athlet 57.86 -- Vukovic, Evan 15 Asics Wests DNS Section 6 1 Ockert, George 28 Bankstown Sp 54.11 2 Hargrave, Travis 16 Hills Distri 55.23 3 Sloan, Riley 22 U.T.S. North 55.89 4 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 55.94 5 Smith, Joshua 13 The Kings 1:02.26 6 Clugston, Cooper 12 Camden Athle 1:06.22 -- Baptist, Lachlan 16 Westfields DNS -- Rodda, Andrew 52 Illawarra Bl DNS Section 7 1 Rann, Callum 16 Athletics Wo 52.16 2 Campbell, Lucas 15 Athletics Wo 55.61 3 Masters, Jakob 17 Westfields 56.08 4 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 56.33 5 Thickett, Ethan 18 Illawarra Bl 56.93 6 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 57.29 7 Marshall, Alexander 13 Asics Wests 1:01.07 8 Williams, Adrian 54 Sutherland D 1:01.14 =================================================================== Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Mizzi, Damien 21 Sydney University 48.76 1 2 Raper, Lachlan 22 Sydney University 49.21 1 3 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 49.31 1 4 Yang, Chris 19 St. George D 49.43 2 5 Vlatko, Anthony 20 Randwick Bot 49.57 2 6 Baulch, Josh 20 Illawarra Bl 49.68 1 7 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 49.75 1 8 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 49.85 2 9 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 49.98 1 10 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 50.00 2 11 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 50.28 3 12 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.32 3 13 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.33 2 14 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.39 2 15 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 50.66 3 16 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 51.07 2 17 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 51.68 3 18 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 51.84 3 19 McKay, Luke 18 St. George D 51.89 3 20 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 52.04 1 21 Rann, Callum 16 Athletics Wo 52.16 7 21 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 52.16 3 23 Kelly, Evander 15 Campbelltown 52.54 4 24 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 52.56 5 25 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 52.62 4 26 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 53.19 4 27 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 53.22 4 28 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 53.39 5 29 Balic, Ivan 15 Asics Wests 53.50 4 30 Jurd, Harrison 20 Sutherland D 53.68 5 31 S'Derlund, Zeth 24 U.T.S. North 53.85 5 32 Baker, Joshua 23 Campbelltown 54.06 4 33 Ockert, George 28 Bankstown Sp 54.11 6 34 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 54.32 5 35 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 54.84 5 36 Hargrave, Travis 16 Hills Distri 55.23 6 37 Richardson, Owen 18 South Sydney 55.44 4 38 Campbell, Lucas 15 Athletics Wo 55.61 7 39 Sloan, Riley 22 U.T.S. North 55.89 6 40 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 55.94 6 41 Masters, Jakob 17 Westfields 56.08 7 42 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 56.33 7 43 Thickett, Ethan 18 Illawarra Bl 56.93 7 44 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 57.29 7 45 Caswell, Reilly 14 Nowra Athlet 57.86 5 46 Rawal, Ankit 14 Campbelltown 58.64 2 47 Marshall, Alexander 13 Asics Wests 1:01.07 7 48 Williams, Adrian 54 Sutherland D 1:01.14 7 49 Smith, Joshua 13 The Kings 1:02.26 6 50 Newton, Zane 16 Hills Distri 1:04.42 3 51 Clugston, Cooper 12 Camden Athle 1:06.22 6 -- Baptist, Lachlan 16 Westfields DNS 6 -- Gordon, Joshua 20 Hills Distri DNS 4 -- Vukovic, Evan 15 Asics Wests DNS 5 -- Rodda, Andrew 52 Illawarra Bl DNS 6
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 9 Women 400 Metre Open ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 57.15 2 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 57.67 3 Betham, Damita 15 Campbelltown 57.83 4 Douglas, Susie 20 University of Nsw 58.20 5 Alizart, Alexandra 18 Westfields 58.86 6 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 59.46 7 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 1:25.81 Section 2 1 Bennett, Amy 22 Sutherland D 58.43 2 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 59.25 3 McGOON, Destiny 16 Westfields 59.90 4 Southby, Olivia 18 Campbelltown 1:00.27 5 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 1:00.66 6 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 1:03.37 7 Crinnion, Hannah 19 Kembla Joggers Inc. 1:04.14 Section 3 1 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 1:00.70 2 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 1:01.58 3 Wright, Hayley 17 Campbelltown 1:03.18 4 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 1:03.64 5 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 1:08.02 6 Baptist, Isabella 12 Westfields 1:10.23 -- Merlino, Emma 29 U.T.S. North DNF Section 4 1 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 59.89 2 Page, Lana 16 Hills Distri 1:02.89 3 Dalrymple, Holly 16 Hills Distri 1:03.06 4 Stevill, Aiesha 16 Illawong Rev 1:03.13 5 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:05.45 6 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 1:06.76 7 wight, philippa 58 Manly Warrin 1:13.30 8 Baptist, Madeline 14 Westfields 1:14.12 =================================================================== Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 57.15 1 2 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 57.67 1 3 Betham, Damita 15 Campbelltown 57.83 1 4 Douglas, Susie 20 University of Nsw 58.20 1 5 Bennett, Amy 22 Sutherland D 58.43 2 6 Alizart, Alexandra 18 Westfields 58.86 1 7 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 59.25 2 8 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 59.46 1 9 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 59.89 4 10 McGOON, Destiny 16 Westfields 59.90 2 11 Southby, Olivia 18 Campbelltown 1:00.27 2 12 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 1:00.66 2 13 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 1:00.70 3 14 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 1:01.58 3 15 Page, Lana 16 Hills Distri 1:02.89 4 16 Dalrymple, Holly 16 Hills Distri 1:03.06 4 17 Stevill, Aiesha 16 Illawong Rev 1:03.13 4 18 Wright, Hayley 17 Campbelltown 1:03.18 3 19 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 1:03.37 2 20 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 1:03.64 3 21 Crinnion, Hannah 19 Kembla Joggers Inc. 1:04.14 2 22 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:05.45 4 23 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 1:06.76 4 24 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 1:08.02 3 25 Baptist, Isabella 12 Westfields 1:10.23 3 26 wight, philippa 58 Manly Warrin 1:13.30 4 27 Baptist, Madeline 14 Westfields 1:14.12 4 28 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 1:25.81 1 -- Merlino, Emma 29 U.T.S. North DNF 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 17 Men 100 Metre Open ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 Wind: 3.3 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 9.96 2 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.29 3 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.34 4 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 10.35 5 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.53 6 Rathore, Shakti 28 Sydney University 10.64 7 Baker, Phillip 19 Campbelltown 10.93 -- Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown DNS -- O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo DNS Section 2 Wind: 2.5 1 Moir, Sãƒâ©bastien 21 Trinity Athl 10.57 2 Fullerton, Harry 23 Sydney University 10.68 3 Hough, Nick 28 Sydney University 10.81 4 Kabba, Rashid 16 Westfields 10.82 5 Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North 10.82 6 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.94 7 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.11 8 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.12 9 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 11.95 Section 3 Wind: 1.5 1 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 10.78 2 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 10.90 3 Kessie, Malikye 17 Westfields 10.95 4 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 10.99 5 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 11.04 6 Webb, Liam 22 Manly Warrin 11.08 7 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 11.59 -- Bickel, Gabriel 19 Athletics Wo DQ WA TR 16.8 -- Lynch, Jake 30 Manly Warrin DNS Section 4 Wind: 3.7 1 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 10.86 2 Cai, Desmond 22 University of Nsw 11.04 3 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 11.05 4 Devery, Christopher 25 Illawarra Bl 11.10 5 Mizzi, Damien 21 Sydney University 11.26 6 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.34 7 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.37 8 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.42 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DNS Section 5 Wind: 3.5 1 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 10.90 2 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 10.91 3 Tucker, Thomas 20 Sydney University 11.17 4 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 11.27 5 Myant, Will 24 Asics Wests 11.27 6 Mottram, Blake 21 Bankstown Sp 11.30 7 Dowling, Ryan 42 U.T.S. North 11.61 -- Chen, Samuel 18 Balmain Athl DNS -- Louison-Roe, Jay 18 St. George D DNS Section 6 Wind: 2.6 1 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.02 2 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.30 3 Nolan, Daniel 28 U.T.S. North 11.33 4 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 11.42 5 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.61 6 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.62 7 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 11.71 8 Thickett, Ethan 18 Illawarra Bl 12.10 Section 7 Wind: 1.6 1 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.41 2 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 11.61 3 Palma, Iram 19 St. George D 11.69 4 Meredith, Jake 16 Camden Athle 11.69 5 Dymond, Connor 24 Illawarra Bl 11.69 6 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.79 7 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.82 8 Balic, Ivan 15 Asics Wests 11.96 -- Crawford, Riley 17 St. George D DNS Section 8 Wind: 2.3 1 Banovich, Cameron 16 Westfields 11.43 2 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.62 3 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 11.76 4 Hargrave, Travis 16 Hills Distri 11.89 5 Petterson, Jakob 14 Dubbo Athlet 11.97 6 Cheung, Callum 14 University of Nsw 12.00 -- Campbell, Lucas 15 Athletics Wo DQ WA TR 16.8 -- Besters, Bryse 17 Westfields DQ WA TR 16.8 -- Hunt, Thomas 20 U.T.S. North DNS Section 9 Wind: 0.9 1 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 11.76 2 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 11.90 3 Clues, Angus 15 Blue Mountai 11.94 4 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 12.03 5 Moran, Riley 15 Athletics Wo 12.04 6 Oldfield, Elias 14 Illawarra Bl 12.12 7 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.14 8 McDonald, John 14 Nepean Distr 12.27 9 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 12.34 Section 10 Wind: 2.1 1 Jurd, Harrison 20 Sutherland D 12.00 2 Jones, Joshua 14 Westfields 12.25 3 Heidke, Charlie 15 Nowra Athlet 12.25 4 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.29 5 Turner, David 45 U.T.S. North 12.42 6 Rawal, Ankit 14 Campbelltown 12.55 7 Pham, Zaidyn 15 Illawarra Bl 12.56 8 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 12.72 -- Hughes, Darren 58 Mounties Ath DNS Section 11 Wind: 2.5 1 Rann, Callum 16 Athletics Wo 11.71 2 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 12.36 3 Kasozi, Benjamin 14 Campbelltown 12.49 4 Kasozi, Daniel 14 Campbelltown 12.57 5 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.65 6 Goetz, Alex 14 Westfields 12.68 7 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 12.77 8 Holmes, Max 16 U.T.S. North 13.24 Section 12 Wind: 1.6 1 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 11.27 2 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 11.79 3 Murphy, Indiana 15 Trinity Athl 12.74 4 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 14.08 5 Holmes, Sam 13 U.T.S. North 14.12 6 McMahon, Elijah 16 U.T.S. North 14.35 7 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 15.04 8 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 15.50 ======================================================================== Name Age Team Finals Wind H# ======================================================================== Finals 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 9.96 3.3 1 2 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.29 3.3 1 3 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.34 3.3 1 4 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 10.35 3.3 1 5 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.53 3.3 1 6 Moir, Sãƒâ©bastien 21 Trinity Athl 10.57 2.5 2 7 Rathore, Shakti 28 Sydney University 10.64 3.3 1 8 Fullerton, Harry 23 Sydney University 10.68 2.5 2 9 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 10.78 1.5 3 10 Hough, Nick 28 Sydney University 10.81 2.5 2 11 Kabba, Rashid 16 Westfields 10.82 2.5 2 12 Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North 10.82 2.5 2 13 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 10.86 3.7 4 14 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 10.90 3.5 5 15 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 10.90 1.5 3 16 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 10.91 3.5 5 17 Baker, Phillip 19 Campbelltown 10.93 3.3 1 18 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.94 2.5 2 19 Kessie, Malikye 17 Westfields 10.95 1.5 3 20 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 10.99 1.5 3 21 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.02 2.6 6 22 Cai, Desmond 22 University of Nsw 11.04 3.7 4 23 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 11.04 1.5 3 24 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 11.05 3.7 4 25 Webb, Liam 22 Manly Warrin 11.08 1.5 3 26 Devery, Christopher 25 Illawarra Bl 11.10 3.7 4 27 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.11 2.5 2 28 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.12 2.5 2 29 Tucker, Thomas 20 Sydney University 11.17 3.5 5 30 Mizzi, Damien 21 Sydney University 11.26 3.7 4 31 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 11.27 1.6 12 32 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 11.27 3.5 5 33 Myant, Will 24 Asics Wests 11.27 3.5 5 34 Mottram, Blake 21 Bankstown Sp 11.30 3.5 5 34 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.30 2.6 6 36 Nolan, Daniel 28 U.T.S. North 11.33 2.6 6 37 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.34 3.7 4 38 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.37 3.7 4 39 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.41 1.6 7 40 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 11.42 2.6 6 41 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.42 3.7 4 42 Banovich, Cameron 16 Westfields 11.43 2.3 8 43 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 11.59 1.5 3 44 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 11.61 1.6 7 45 Dowling, Ryan 42 U.T.S. North 11.61 3.5 5 46 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.61 2.6 6 47 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.62 2.6 6 48 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.62 2.3 8 49 Palma, Iram 19 St. George D 11.69 1.6 7 50 Meredith, Jake 16 Camden Athle 11.69 1.6 7 51 Dymond, Connor 24 Illawarra Bl 11.69 1.6 7 52 Rann, Callum 16 Athletics Wo 11.71 2.5 11 53 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 11.71 2.6 6 54 Samsa, Daniel 25 Bankstown Sp 11.76 0.9 9 55 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 11.76 2.3 8 56 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.79 1.6 7 57 Harris, Alex 16 Illawarra Bl 11.79 1.6 12 58 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.82 1.6 7 59 Hargrave, Travis 16 Hills Distri 11.89 2.3 8 60 Carroll, Nat 15 Athletics Wo 11.90 0.9 9 61 Clues, Angus 15 Blue Mountai 11.94 0.9 9 62 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 11.95 2.5 2 63 Balic, Ivan 15 Asics Wests 11.96 1.6 7 64 Petterson, Jakob 14 Dubbo Athlet 11.97 2.3 8 65 Cheung, Callum 14 University of Nsw 12.00 2.3 8 66 Jurd, Harrison 20 Sutherland D 12.00 2.1 10 67 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 12.03 0.9 9 68 Moran, Riley 15 Athletics Wo 12.04 0.9 9 69 Thickett, Ethan 18 Illawarra Bl 12.10 2.6 6 70 Oldfield, Elias 14 Illawarra Bl 12.12 0.9 9 71 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.14 0.9 9 72 Jones, Joshua 14 Westfields 12.25 2.1 10 73 Heidke, Charlie 15 Nowra Athlet 12.25 2.1 10 74 McDonald, John 14 Nepean Distr 12.27 0.9 9 75 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.29 2.1 10 76 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 12.34 0.9 9 77 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 12.36 2.5 11 78 Turner, David 45 U.T.S. North 12.42 2.1 10 79 Kasozi, Benjamin 14 Campbelltown 12.49 2.5 11 80 Rawal, Ankit 14 Campbelltown 12.55 2.1 10 81 Pham, Zaidyn 15 Illawarra Bl 12.56 2.1 10 82 Kasozi, Daniel 14 Campbelltown 12.57 2.5 11 83 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.65 2.5 11 84 Goetz, Alex 14 Westfields 12.68 2.5 11 85 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 12.72 2.1 10 86 Murphy, Indiana 15 Trinity Athl 12.74 1.6 12 87 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 12.77 2.5 11 88 Holmes, Max 16 U.T.S. North 13.24 2.5 11 89 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 14.08 1.6 12 90 Holmes, Sam 13 U.T.S. North 14.12 1.6 12 91 McMahon, Elijah 16 U.T.S. North 14.35 1.6 12 92 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 15.04 1.6 12 93 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 15.50 1.6 12 -- Bickel, Gabriel 19 Athletics Wo DQ 1.5 3 WA TR 16.8 -- Besters, Bryse 17 Westfields DQ 2.3 8 WA TR 16.8 -- Campbell, Lucas 15 Athletics Wo DQ 2.3 8 WA TR 16.8 -- O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo DNS 3.3 1 -- Hughes, Darren 58 Mounties Ath DNS 2.1 10 -- Lynch, Jake 30 Manly Warrin DNS 1.5 3 -- Hunt, Thomas 20 U.T.S. North DNS 2.3 8 -- Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown DNS 3.3 1 -- Crawford, Riley 17 St. George D DNS 1.6 7 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DNS 3.7 4 -- Chen, Samuel 18 Balmain Athl DNS 3.5 5 -- Louison-Roe, Jay 18 St. George D DNS 3.5 5
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


Image for H10


Image for H11


Image for H12


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Illawarra Track Challenge - 16-Jan-21 Kerryn McCann Athletic Centre Event 16 Women 100 Metre Open ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 Wind: 2.8 1 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 11.78 2 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.83 3 Adeniran, Shola 17 Westfields 11.89 4 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 11.92 5 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 11.95 6 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.32 7 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.36 -- Power, Stephanie 28 U.T.S. North DNS -- Quirk, Monique 20 Campbelltown DNS Section 2 Wind: 2.2 1 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 11.84 2 Cowie, Genevieve 26 Sydney University 11.93 3 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.02 4 King, Kyla 24 Sutherland D 12.15 5 Johnson, Lauren 36 Victory Runners 12.29 6 Amidzovski, Delta 15 Athletics Wo 12.44 7 Percival, Lauren 17 Illawarra Bl 12.59 8 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.61 9 Harrison, Imogen 16 Athletics Wo 12.84 Section 3 Wind: 2.9 1 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.38 2 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 12.55 3 Wolski, Lisa 33 Northern Terrtor 12.63 4 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.70 5 mccluskey, brodie 14 Illawarra Bl 12.79 6 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 13.04 7 James, Sarah 28 Sutherland D 13.05 8 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 13.62 -- Douglas, Susie 20 University of Nsw DNS Section 4 Wind: 2.8 1 Ekoue, Ledia 15 Sydney University 12.52 2 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 12.75 3 Roets, Lara 16 Athletics East 12.95 4 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 12.99 5 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 12.99 6 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 13.00 7 Jackson, Rachael 45 Mounties Ath 13.13 8 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 13.33 -- Burrell, Sidney 18 Hills Distri DNS Section 5 Wind: 2.5 1 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 12.99 2 Peter, Esther 15 Campbelltown 13.15 3 Omage, Abigail 16 Trinity Athl 13.28 4 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 13.35 5 Hazelton, Emma 14 Camden Athle 13.67 6 Attard, Paige 14 Campbelltown 13.70 7 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 13.83 -- Kasozi, Lauryn 16 Campbelltown DNS -- Walker, Brooke 20 Camden Athle DNS Section 6 Wind: 1.8 1 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 13.22 2 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 13.24 3 Johnson, Annabelle 16 Campbelltown 13.28 4 Millecamps, Eliette 13 Randwick Bot 13.38 5 Standish, Ella 15 Asics Wests 13.46 6 Monzon, Charlize 15 Westfields 13.54 7 Southby, Olivia 18 Campbelltown 13.62 8 Tattersall, Kaitlin 14 Camden Athle 13.75 9 Suttor, Robyn 62 Mounties Ath 16.12 Section 7 Wind: 2.4 1 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 13.48 2 Luey, Sarah 14 Athletics East 13.64 3 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 13.78 4 Ruediger, Lauren 14 Camden Athle 13.92 5 Davis, Joanna 45 U.T.S. North 14.00 6 Todd, Piper 13 Bankstown Sp 14.12 7 Philip, Alyssa 22 U.T.S. North 14.15 8 Goetz, Molly 16 Sutherland D 14.16 9 wight, philippa 58 Manly Warrin 14.81 Section 8 Wind: 3.1 1 Adam, Sarah 15 Hills Distri 14.3h 2 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 16.30 3 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 16.74 -- Chand, Neharika 13 St. George D DNS ======================================================================== Name Age Team Finals Wind H# ======================================================================== Finals 1 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 11.78 2.8 1 2 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.83 2.8 1 3 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 11.84 2.2 2 4 Adeniran, Shola 17 Westfields 11.89 2.8 1 5 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 11.92 2.8 1 6 Cowie, Genevieve 26 Sydney University 11.93 2.2 2 7 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 11.95 2.8 1 8 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.02 2.2 2 9 King, Kyla 24 Sutherland D 12.15 2.2 2 10 Johnson, Lauren 36 Victory Runners 12.29 2.2 2 11 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.32 2.8 1 12 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.36 2.8 1 13 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.38 2.9 3 14 Amidzovski, Delta 15 Athletics Wo 12.44 2.2 2 15 Ekoue, Ledia 15 Sydney University 12.52 2.8 4 16 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 12.55 2.9 3 17 Percival, Lauren 17 Illawarra Bl 12.59 2.2 2 18 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.61 2.2 2 19 Wolski, Lisa 33 Northern Terrtor 12.63 2.9 3 20 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.70 2.9 3 21 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 12.75 2.8 4 22 mccluskey, brodie 14 Illawarra Bl 12.79 2.9 3 23 Harrison, Imogen 16 Athletics Wo 12.84 2.2 2 24 Roets, Lara 16 Athletics East 12.95 2.8 4 25 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 12.99 2.5 5 26 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 12.99 2.8 4 27 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 12.99 2.8 4 28 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 13.00 2.8 4 29 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 13.04 2.9 3 30 James, Sarah 28 Sutherland D 13.05 2.9 3 31 Jackson, Rachael 45 Mounties Ath 13.13 2.8 4 32 Peter, Esther 15 Campbelltown 13.15 2.5 5 33 Court, Mackenzie 17 Camden Athle 13.22 1.8 6 34 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 13.24 1.8 6 35 Johnson, Annabelle 16 Campbelltown 13.28 1.8 6 36 Omage, Abigail 16 Trinity Athl 13.28 2.5 5 37 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 13.33 2.8 4 38 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 13.35 2.5 5 39 Millecamps, Eliette 13 Randwick Bot 13.38 1.8 6 40 Standish, Ella 15 Asics Wests 13.46 1.8 6 41 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 13.48 2.4 7 42 Monzon, Charlize 15 Westfields 13.54 1.8 6 43 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 13.62 2.9 3 44 Southby, Olivia 18 Campbelltown 13.62 1.8 6 45 Luey, Sarah 14 Athletics East 13.64 2.4 7 46 Hazelton, Emma 14 Camden Athle 13.67 2.5 5 47 Attard, Paige 14 Campbelltown 13.70 2.5 5 48 Tattersall, Kaitlin 14 Camden Athle 13.75 1.8 6 49 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 13.78 2.4 7 50 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 13.83 2.5 5 51 Ruediger, Lauren 14 Camden Athle 13.92 2.4 7 52 Davis, Joanna 45 U.T.S. North 14.00 2.4 7 53 Todd, Piper 13 Bankstown Sp 14.12 2.4 7 54 Philip, Alyssa 22 U.T.S. North 14.15 2.4 7 55 Goetz, Molly 16 Sutherland D 14.16 2.4 7 56 Adam, Sarah 15 Hills Distri 14.3h 3.1 8 57 wight, philippa 58 Manly Warrin 14.81 2.4 7 58 Suttor, Robyn 62 Mounties Ath 16.12 1.8 6 59 Lamb, Christine 63 Illawong Rev 16.30 3.1 8 60 Flynn, Rina 59 Illawarra Bl 16.74 3.1 8 -- Burrell, Sidney 18 Hills Distri DNS 2.8 4 -- Quirk, Monique 20 Campbelltown DNS 2.8 1 -- Walker, Brooke 20 Camden Athle DNS 2.5 5 -- Kasozi, Lauryn 16 Campbelltown DNS 2.5 5 -- Douglas, Susie 20 University of Nsw DNS 2.9 3 -- Power, Stephanie 28 U.T.S. North DNS 2.8 1 -- Chand, Neharika 13 St. George D DNS 3.1 8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


My UTS Norths