All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Event 30A Women 80 Metre Hurdles Masters 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Stagles, Sally 61 Cherrybrook 13.39 NWI
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Event 26A Men 100 Metre Hurdles Masters 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Carr, Paul 63 Mingara Athl 20.47 NWI
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 2021-01-30 Mingara Athletics Track Event 43A Men High Jump Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Fassinotti, Marco 32 Unattached 2.15m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 P P P P P P P P O P O P O O XXX 2 Szalek, Sean 21 Athletics We 2.10m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 P P P P P P P P O O O O XO XXX 3 Holmes, Darcy 17 U.T.S. North J2.10m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 P P P P P P P P O XO XO O XXO XXX 3 Kollias, Nicholas 20 Randwick Bot J2.10m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 P P P P P P P P O XO O XO XXO XXX 5 Cullen, Robbie 17 Cherrybrook 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P P P P P XO XXX 6 Patterson, James 17 Wyong Athlet 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XO XO O XXO XX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 4 Women 300 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Moore, Kailee 17 Athletics Wo 48.42
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 5 Men 300 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Sanchez, Gauthier 16 Manly Warrin 44.12 2 Carr, Paul 63 Mingara Athl 54.81
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 35 Mixed Long Jump Division 4 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Tilt, Lily W17 Hills Distri 4.87m +0.0 4.85m(1.0) 4.87m(+0.0) FOUL(1.1) 2 Hardy, Chynna W15 Sutherland D 4.48m 0.2 4.48m(0.2) 4.32m(1.1) 4.10m(1.4) 3 Padovan, Tania W31 Manly Warrin 4.45m 0.9 FOUL(1.1) 4.35m(+0.0) 4.45m(0.9) 4 Hardy, Ava-Rose W15 Sutherland D 4.16m 1.4 3.94m(1.0) 4.16m(1.4) 3.84m(1.3) 5 Stewart, Gabriel M12 Trinity Athl 4.13m +0.0 4.13m(+0.0) 4.04m(1.4) FOUL(0.6) 6 Hampton, Teddy M13 Cherrybrook 4.11m 0.1 FOUL(2.2) FOUL(+0.0) 4.11m(0.1) 7 Khiroya, Jasmine W16 Cherrybrook 4.08m 1.0 3.97m(1.5) 4.08m(1.0) 3.99m(1.1) 8 Ellis, Daryl M67 Wyong Athlet 4.06m 1.1 4.06m(1.1) 3.94m(+0.0) 4.00m(0.9) 9 Willcocks, Alexander M13 Wyong Athlet 4.01m +0.0 3.60m(1.7) 3.77m(0.6) 4.01m(+0.0) 10 McTernan, Ruby W13 Gosford Litt 3.87m +0.0 3.87m(+0.0) 3.72m(+0.0) 3.61m(0.5) 11 Arthur, Margrete W14 St. George D 3.85m 1.4 3.85m(1.4) 3.70m(0.9) 3.53m(0.3) 12 Townsend, Vicki W57 Nsw Masters 3.82m 1.8 3.74m(1.3) 3.82m(1.8) 3.80m(1.5) 13 McTernan, Abby W13 Gosford Litt 3.59m 0.3 3.56m(0.9) 2.82m(0.2) 3.59m(0.3) 14 Newton, Sienna W14 Raymond Terrace 3.54m 0.8 3.50m(0.3) 3.39m(0.8) 3.54m(0.8) 15 Robb-Jackson, Cooper M13 Parramatta C 3.29m 1.8 3.29m(1.8) 3.28m(1.0) 3.10m(1.7) 16 Kely, Sara W20 Asics Wests 3.06m +0.0 3.06m(+0.0) 2.84m(+0.0) 2.99m(1.0) 17 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 2.90m +0.0 2.90m(+0.0) FOUL(0.1) 2.76m(1.1)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 41 Mixed Shot Put Division 4 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Potter, Matthew M13 Mingara Athl 8.56m 8.28m 8.12m 8.56m 2 Daniel, Sophie W17 Wyong Athlet 8.31m 8.31m 8.08m 8.24m 3 Cox, Pauline W61 Nsw Masters 8.14m 8.09m 8.14m 7.88m 4 Browne, Robert M33 Wallsend Rsl 7.79m 7.79m 7.37m 7.32m 5 Kely, Sara W20 Asics Wests 5.78m 5.78m 5.63m 5.29m 6 Durston, Bev W57 Mingara Athl 5.38m 5.38m 5.30m 5.07m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 2021-01-30 Mingara Athletics Track Event 44 Mixed Shot Put Division 3 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clarke, Jay M14 Gosford Litt 11.23m 11.03m 10.81m 11.23m 2 Hunter, Kelly W44 Gosford Litt 10.49m 9.89m 10.07m 10.49m 3 Kilpatrick, Daniel M25 Adamstown Ne 10.29m 9.63m 10.00m 10.29m 4 Townsend, Vicki W57 Nsw Masters 10.19m 10.19m 9.59m 9.92m 5 Martinez, Emillio M15 Westfields 10.07m 9.83m 10.07m 9.74m 6 Sammons, Matt M38 Mingara Athl 10.00m 9.17m 10.00m 9.84m 7 Cronshaw, Emmagen W15 Blue Mountai 9.74m 9.74m 8.62m 9.24m 8 Corvalan, Claudio M48 Girraween 9.50m 8.28m 9.08m 9.50m 9 Sammons, Finnley M13 Mingara Athl 9.33m 9.33m 8.70m 9.19m 10 Bowrey, Amie W20 Cherrybrook 9.21m 8.13m FOUL 9.21m 11 Wolfgramm, Salote W13 Sutherland D 9.05m 9.05m 8.21m 8.94m 12 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 7.75m 7.21m 7.75m 7.53m 13 Schell, Jenny W59 U.T.S. North 6.02m 5.88m 6.02m 5.47m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 46 Mixed Shot Put Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Tharmanesan, Avilash M15 Girraween 12.32m 10.91m 11.73m 12.32m 2 de Sacadura, Daniel M16 Cherrybrook 12.01m 12.01m 11.73m 11.80m 3 Tutaka, Mataira M16 Bankstown Sp 11.92m 11.84m FOUL 11.92m 4 Riddell, Kiara W15 Wyong Athlet 11.75m 11.38m 11.32m 11.75m 5 Wildraut, Sina W22 Bankstown Sp 11.10m 10.48m 11.06m 11.10m 6 Tutaka, Tevahinemaranuu W14 Bankstown Sp 11.01m 10.40m 11.01m 10.45m 7 Tilt, Lily W17 Hills Distri 10.97m 10.30m 10.58m 10.97m 8 Hall, Lucas M14 Mingara Athl 10.27m 10.27m 9.80m 9.59m 9 Alexander, Yasmin W15 Eastlakes 10.09m 9.56m 9.49m 10.09m 10 Atilla, Julia W40 Gosford Litt 9.86m 9.27m 9.67m 9.86m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 2021-01-30 Mingara Athletics Track Event 49 Mixed Shot Put Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kolesnikoff, Alexander M21 Independent Athlete 19.51m 19.51m 18.57m 19.31m 18.87m 19.00m 18.81m 2 Wells, George M15 Mingara Athl 17.67m 16.72m 17.46m 14.74m 17.67m 17.64m 17.37m 3 Nolan, Bryce M17 Westfields 15.13m 14.46m FOUL 15.13m FOUL 14.50m FOUL 4 Blackstock, Ashlyn W17 Eastlakes 14.08m 13.92m 13.80m 13.71m FOUL 13.30m 14.08m 5 Bell, Karina W16 Trinity Athl 13.32m 12.75m 12.82m 13.29m 13.32m 12.44m 12.75m 6 Shokry, Sally W19 Sutherland D 13.10m 12.34m 12.53m 12.49m 12.97m 12.76m 13.10m 7 Archer, Blake M18 Hills Distri 12.97m 12.42m 12.92m FOUL 12.50m 12.97m 10.82m 8 Kely, Anna W17 Cherrybrook 12.37m 11.97m 12.29m 12.09m 12.37m 11.43m PASS 9 Jarvis, jaidah W17 Athletics Wo 12.35m FOUL 10.47m FOUL 12.35m 11.93m 12.14m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 48 Mixed Javelin Throw Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McEntyre, Cameron M22 Manly Warrin 76.29m 68.75m 76.29m FOUL FOUL 70.66m 61.04m 2 Greaves, Jack M17 Trinity Athl 61.06m 58.43m 57.41m 61.06m FOUL PASS 56.78m 3 Del Popolo, Alexander M17 Illawarra Bl 56.52m 50.86m 52.63m 56.52m 53.66m FOUL 51.92m 4 Blackett, Katrina W26 Sydney University 50.37m 44.94m 46.47m 49.81m 43.98m 48.17m 50.37m 5 Camilleri, Toby M15 Campbelltown 49.58m 47.02m 44.72m 47.45m 49.58m 44.48m 43.68m 6 Davidson, Lianna W19 Asics Wests 47.68m 39.27m 46.44m 46.39m 46.07m 43.54m 47.68m 7 Cullen, Robbie M17 Cherrybrook 46.89m FOUL 36.02m 42.74m 46.89m 45.77m 37.81m 8 Markulin, Lincoln M15 Mingara Athl 46.77m 46.77m 40.70m 42.84m 44.64m FOUL 38.54m 9 Clues, Angus M15 Blue Mountai 46.36m 40.77m 46.36m 43.77m FOUL 38.53m FOUL 10 Bowrey, Amie W20 Cherrybrook 39.48m 29.23m 36.74m 39.48m 35.63m 34.27m FOUL 11 Kely, Anna W17 Cherrybrook 38.71m 31.57m 37.11m 32.18m 38.71m 35.35m FOUL 12 de Sacadura, Daniel M16 Cherrybrook 38.70m 37.30m FOUL FOUL 36.65m FOUL 38.70m 13 Corvalan Sotomayor, Cris M16 Girraween 37.99m 37.85m FOUL 37.77m FOUL 37.99m 37.42m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 47 Mixed Triple Jump Division 1 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Moir, William M17 Trinity Athl 13.85m 3.0 12.56m(1.9) 13.55m(2.4) FOUL(2.7) 13.85m(3.0) 2 Jones, Ryan M20 Cherrybrook 13.26m 2.7 12.29m(1.9) 12.98m(1.4) 12.98m(0.1) 13.26m(2.7) 3 Kelly, Evander M15 Campbelltown 13.19m 1.9 FOUL(2.2) FOUL(1.7) 12.70m(2.5) 13.19m(1.9) 4 Owusu, Desleigh W20 U.T.S. North 12.81m 1.3 FOUL(0.8) 12.81m(1.3) FOUL(2.8) 12.27m(+0.0) 5 Pont, Tahla W21 Macquarie Hunter 12.69m 3.4 12.37m(2.5) 12.28m(0.8) 12.69m(3.4) 12.49m(2.1) 6 Guy, Erin W28 Trinity Athl 12.54m 1.2 12.19m(0.9) 12.54m(1.2) 12.44m(1.7) FOUL(1.0) 7 Clues, Angus M15 Blue Mountai 12.40m 1.0 11.87m(2.1) 11.55m(+0.0) 12.40m(1.0) 12.25m(2.3) 8 Fountas, Jasmine W22 South Sydney 12.36m 1.5 12.29m(0.6) 12.36m(1.5) FOUL(2.3) 12.07m(+0.0) 9 Brimble, Nakeisha W17 Trinity Athl 11.99m 3.3 11.64m(0.3) 11.67m(1.6) 11.99m(3.3) 11.98m(1.3) 10 Webb, Tara W15 Cherrybrook 11.86m 1.6 10.74m(0.2) 10.71m(2.1) 11.86m(1.6) 10.31m(1.3) 11 Idris, Raphaila W15 Campbelltown 11.54m +0.0 FOUL(2.0) 11.54m(+0.0) FOUL(3.0) FOUL(1.8) -- York, Alexandra W18 Trinity Athl FOUL FOUL(3.0) FOUL(0.9) FOUL(0.4) FOUL(1.6)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 40 Mixed Discus Throw Division 3 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Tharmanesan, Avilash M15 Girraween 29.17m FOUL 29.17m FOUL 2 Wiberg, Carl M13 Cherrybrook 28.72m 23.95m 25.87m 28.72m 3 Townsend, Vicki W57 Nsw Masters 26.59m 23.65m 26.59m 23.41m 4 Ringbauer, Louise W12 Asics Wests 25.09m 22.59m 25.09m 21.27m 5 Sammons, Matt M38 Mingara Athl 24.61m 22.10m 24.61m 21.77m 6 Carr, Blake M27 Macquarie Hunter 24.55m 24.55m 23.72m FOUL 7 Cox, Pauline W61 Nsw Masters 24.36m 24.36m 20.82m 22.31m 8 Sammons, Finnley M13 Mingara Athl 23.89m FOUL 23.89m 20.11m 9 Alexander, Yasmin W15 Eastlakes 22.81m 21.38m 22.81m FOUL 10 Daniel, Sophie W17 Wyong Athlet 22.65m FOUL 22.65m 21.51m 11 Potter, Matthew M13 Mingara Athl 22.51m 20.56m 18.89m 22.51m 12 Taylor, Jill W66 Cherrybrook 21.93m 21.93m 20.96m 20.74m 13 Atilla, Julia W40 Gosford Litt 21.62m FOUL 21.62m 18.97m 14 Schell, Jenny W59 U.T.S. North 19.26m 18.97m 19.26m 18.04m 15 Kely, Sara W20 Asics Wests 16.34m 16.34m 16.01m 15.68m 16 Durston, Bev W57 Mingara Athl 14.32m FOUL 14.32m 13.07m 17 Arthur, Margrete W14 St. George D 12.79m 12.02m 12.02m 12.79m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 13 Men 800 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Ryan, Joseph 26 Sydney University 1:54.17 2 Madden, Jakob 20 Mingara Athl 1:55.14 3 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 1:55.74 4 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 1:57.46 5 Longworth, Hamish 19 Bankstown Sp 1:57.78 6 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 1:58.02 7 Lott, Stephen 23 Newcastle Flyers 1:58.31 8 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 2:02.52 -- Lang, Callam 21 Newcastle Runners DNF Section 2 1 Russell, Max 16 Randwick Bot 2:03.21 2 Elbourne, Brody 17 Randwick Bot 2:03.64 3 Mudie, Nathan 19 Bankstown Sp 2:06.58 4 Parkes, Dave 31 Blue Mountai 2:08.40 5 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 2:11.58 6 Nicholls, Lachlan 18 Blue Mountai 2:11.89 7 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 2:13.19 8 Bruntsch, Axel 13 Ryde Athleti 2:17.93 9 Ireland, Joshua 14 Gosford Litt 2:17.99 Section 3 1 Trainor, Paul 56 U.T.S. North 2:18.54 2 McClusky, Harrison 13 Gosford Litt 2:26.61 3 Fraser, Indigo 16 Blue Mountai 2:27.89 4 Foley, Cooper 13 Nepean Distr 2:36.47 5 Ul Haq, Imran 61 Nsw Masters 2:38.15 6 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 2:39.45 7 Randell, Michael 66 Mingara Athl 2:42.24 8 Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt 2:43.15 9 Robb-Jackson, Cooper 13 Parramatta C 2:44.16 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Ryan, Joseph 26 Sydney University 1:54.17 1 2 Madden, Jakob 20 Mingara Athl 1:55.14 1 3 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 1:55.74 1 4 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 1:57.46 1 5 Longworth, Hamish 19 Bankstown Sp 1:57.78 1 6 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 1:58.02 1 7 Lott, Stephen 23 Newcastle Flyers 1:58.31 1 8 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 2:02.52 1 9 Russell, Max 16 Randwick Bot 2:03.21 2 10 Elbourne, Brody 17 Randwick Bot 2:03.64 2 11 Mudie, Nathan 19 Bankstown Sp 2:06.58 2 12 Parkes, Dave 31 Blue Mountai 2:08.40 2 13 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 2:11.58 2 14 Nicholls, Lachlan 18 Blue Mountai 2:11.89 2 15 Tan, Choo Huat 47 U.T.S. North 2:13.19 2 16 Bruntsch, Axel 13 Ryde Athleti 2:17.93 2 17 Ireland, Joshua 14 Gosford Litt 2:17.99 2 18 Trainor, Paul 56 U.T.S. North 2:18.54 3 19 McClusky, Harrison 13 Gosford Litt 2:26.61 3 20 Fraser, Indigo 16 Blue Mountai 2:27.89 3 21 Foley, Cooper 13 Nepean Distr 2:36.47 3 22 Ul Haq, Imran 61 Nsw Masters 2:38.15 3 23 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 2:39.45 3 24 Randell, Michael 66 Mingara Athl 2:42.24 3 25 Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt 2:43.15 3 26 Robb-Jackson, Cooper 13 Parramatta C 2:44.16 3 -- Lang, Callam 21 Newcastle Runners DNF 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 12 Women 800 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 2:10.52 2 Scahill, Sienna 14 Asics Wests 2:13.24 3 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 2:16.09 4 Baker, Sarah 14 U.T.S. North 2:16.93 5 Robb, Alma 19 Sutherland D 2:18.65 6 Pernecker, Ashley 17 Mingara Athl 2:24.51 7 Halliday, Amber 14 Asics Wests 2:24.65 8 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 2:25.55 9 Blackwell, Jessie 14 Mingara Athl 2:25.84 10 Young, Kathleen 21 Newcastle Flyers 2:31.58 Section 2 1 Newitt, Tessa 14 Asics Wests 2:23.94 2 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 2:31.85 3 Wardell, Katelyn 13 Gosford Litt 2:33.68 4 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 2:35.06 5 Kelly, Nicky 49 Mingara Athl 2:39.66 6 Scott, Belinda 20 Asics Wests 2:42.95 7 Hunt, Sally 58 Mingara Athl 2:58.74 8 Blume, Melissa 16 Mingara Athl 3:10.34 9 Beardslee, Margaret 63 Mingara Athl 3:18.23 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 2:10.52 1 2 Scahill, Sienna 14 Asics Wests 2:13.24 1 3 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 2:16.09 1 4 Baker, Sarah 14 U.T.S. North 2:16.93 1 5 Robb, Alma 19 Sutherland D 2:18.65 1 6 Newitt, Tessa 14 Asics Wests 2:23.94 2 7 Pernecker, Ashley 17 Mingara Athl 2:24.51 1 8 Halliday, Amber 14 Asics Wests 2:24.65 1 9 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 2:25.55 1 10 Blackwell, Jessie 14 Mingara Athl 2:25.84 1 11 Young, Kathleen 21 Newcastle Flyers 2:31.58 1 12 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 2:31.85 2 13 Wardell, Katelyn 13 Gosford Litt 2:33.68 2 14 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 2:35.06 2 15 Kelly, Nicky 49 Mingara Athl 2:39.66 2 16 Scott, Belinda 20 Asics Wests 2:42.95 2 17 Hunt, Sally 58 Mingara Athl 2:58.74 2 18 Blume, Melissa 16 Mingara Athl 3:10.34 2 19 Beardslee, Margaret 63 Mingara Athl 3:18.23 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 37 Mixed Long Jump Division 3 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Carr, Blake M27 Macquarie Hunter 5.05m -0.2 FOUL(-0.6) 5.05m(-0.2) FOUL(0.3) 2 Hennessey, Xavier M14 Cherrybrook 5.04m +0.0 4.93m(+0.0) 5.04m(+0.0) 4.72m(-1.1) 3 Miljak, Lucas M14 St. George D 4.94m -0.5 FOUL(+0.0) 4.94m(-0.5) FOUL(+0.0) 4 Corderoy, Hayley W16 Mingara Athl 4.93m -0.4 4.83m(-1.4) 4.81m(-1.2) 4.93m(-0.4) 5 Shakeshaft, Jasmine W17 Independent Athlete 4.74m -1.8 4.10m(+0.0) 4.74m(-1.8) 4.70m(+0.0) 6 Bowrey, Amie W20 Cherrybrook 4.60m -1.1 4.48m(-0.4) 4.60m(-1.1) 2.44m(+0.0) 7 McGrath, Lulu W15 Coffs Harbou 4.58m -1.1 4.51m(+0.0) 4.58m(-1.1) 4.46m(-1.4) 8 Moore, Kailee W17 Athletics Wo J4.58m +0.0 4.58m(+0.0) 4.30m(+0.0) FOUL(+0.0) 9 Fraser, Indigo M16 Blue Mountai 4.44m -0.5 4.44m(-0.5) 4.44m(-0.1) FOUL(-1.0) 10 Karipidis, Demi W13 Wyong Athlet J4.44m +0.0 4.14m(-0.5) 4.25m(+0.0) 4.44m(+0.0) 11 McCrostie, Nicole W15 Cherrybrook 4.38m -0.2 4.38m(-0.2) FOUL(-1.9) 4.33m(-0.8) 12 Khiroya, Lani W13 Cherrybrook 4.03m -0.8 3.97m(+0.0) 4.03m(-0.8) 3.96m(-0.8) 13 Cleaver, Erin W21 Macquarie Hunter 3.87m -1.9 3.81m(-0.9) 3.85m(-1.9) 3.87m(-1.9)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 42 Mixed Long Jump Division 2 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Archer, Blake M18 Hills Distri 6.71m 1.8 6.34m(0.1) 6.71m(1.8) FOUL(0.8) FOUL(1.8) 2 Kessie, Malikye M17 Westfields 6.54m 0.9 6.20m(1.3) 6.54m(0.9) 6.40m(0.9) FOUL(1.9) 3 Cullen, Robbie M17 Cherrybrook 6.25m 0.7 FOUL(1.3) 5.63m(0.3) FOUL(0.3) 6.25m(0.7) 4 Clues, Angus M15 Blue Mountai 6.01m +0.0 5.68m(0.9) 6.01m(+0.0) 5.94m(+0.0) 5.91m(1.2) 5 Patterson, James M17 Wyong Athlet 5.73m 0.9 5.11m(1.4) 5.52m(+0.0) 5.56m(1.7) 5.73m(0.9) 6 Kabuyawa, Tuliana W15 Campbelltown 5.72m +0.0 FOUL(0.9) 5.59m(1.2) 5.72m(+0.0) FOUL(+0.0) 7 McGill, Charlotte W19 Sydney University 5.70m 0.4 5.53m(0.4) 5.70m(-0.4) FOUL(0.7) FOUL(0.9) 8 Sugiaman, Francesca W19 Cherrybrook 5.67m 0.7 5.60m(1.4) 5.67m(0.7) FOUL(1.0) 5.63m(+0.0) 9 Kavanagh, Sophie W17 Ryde Athleti 5.64m 1.3 FOUL(0.9) FOUL(1.1) 5.40m(+0.0) 5.64m(1.3) 10 Webb, Tara W15 Cherrybrook 5.42m 1.5 5.35m(1.3) 5.42m(1.5) 4.61m(1.4) 5.23m(1.3) 11 Vizintin, Cory M17 Macquarie Hunter 5.22m +0.0 FOUL(1.5) FOUL(1.2) 5.22m(+0.0) FOUL(1.6) 12 McGOON, Destiny W16 Westfields 5.15m 1.3 5.04m(1.3) 4.95m(1.4) 4.90m(0.9) 5.15m(1.3) 13 Elias, Ken M35 U.T.S. North 5.09m +0.0 4.98m(0.5) 5.05m(+0.0) 5.09m(+0.0)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 45 Mixed Long Jump Division 1 ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Freyer, William M22 U.T.S. North 7.56m 1.0 7.56m(1.0) FOUL(1.6) FOUL(0.3) FOUL(1.0) 2 Van Gelder, Nick M26 Sydney University 6.92m 2.1 6.92m(2.1) 6.78m(1.6) 6.75m(1.5) 6.85m(3.4) 3 Kirk, Kieran M23 Campbelltown 6.53m 1.2 6.26m(+0.0) 6.53m(1.2) 6.39m(+0.0) FOUL(2.2) 4 Carroll, Brittany W21 Maitland Sen 6.09m 2.4 5.85m(0.2) 6.09m(2.4) FOUL(2.0) 5.75m(1.9) 5 Gunn, Katie W18 Gosford Litt 5.95m 1.1 FOUL(2.3) 5.95m(1.1) FOUL(1.9) FOUL(3.2) 6 Lowe, Alyssa W18 Ryde Athleti 5.94m 2.1 5.55m(1.3) FOUL(1.0) 5.94m(2.1) 5.81m(2.8)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 38 Mixed Discus Throw Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hunter, Kelly W44 Gosford Litt 42.66m 39.36m 39.76m 42.66m 2 Tutaka, Mataira M16 Bankstown Sp 42.10m 42.10m FOUL FOUL 3 Wayne, Chelsy W14 Athletics Wo 39.46m 37.86m 39.46m 35.21m 4 Cullen, Robbie M17 Cherrybrook 38.43m 32.72m 36.38m 38.43m 5 Willis, William M14 Athletics Wo 38.04m 37.07m 38.04m FOUL 6 Wayne, Jamaya W15 Athletics Wo 36.94m 34.04m 33.99m 36.94m 7 Kely, Anna W17 Cherrybrook 34.42m 32.42m FOUL 34.42m 8 Jarvis, jaidah W17 Athletics Wo 34.06m 34.06m FOUL 31.82m 9 Coppolelli, Jessica W15 Cherrybrook 29.99m 29.99m FOUL 26.60m 10 Tutaka, Tevahinemaranuu W14 Bankstown Sp 29.76m FOUL 28.14m 29.76m 11 Blume, Melissa W16 Mingara Athl 29.40m 29.40m 28.56m 27.87m 12 Wolfgramm, Salote W13 Sutherland D 28.16m FOUL 28.16m 27.95m 13 Hall, Lucas M14 Mingara Athl 26.37m FOUL 23.83m 26.37m 14 Riddell, Kiara W15 Wyong Athlet 25.89m 24.70m 25.89m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 36 Mixed Discus Throw Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Wells, George M15 Mingara Athl 59.10m 55.37m FOUL 59.10m 2 Clues, Angus M15 Blue Mountai 53.72m 53.72m 48.40m FOUL 3 de Sacadura, Daniel M16 Cherrybrook 48.73m 46.73m 46.68m 48.73m 4 Blackstock, Ashlyn W17 Eastlakes 46.14m 40.47m FOUL 46.14m 5 Nolan, Bryce M17 Westfields 44.98m FOUL FOUL 44.98m 6 Peace, Samantha W23 Nowra Athlet 44.60m 44.60m 41.29m 40.01m 7 Shokry, Sally W19 Sutherland D 42.57m 36.48m FOUL 42.57m 8 Bell, Karina W16 Trinity Athl 42.14m 38.66m 39.72m 42.14m 9 Martinez, Emillio M15 Westfields 40.83m 40.26m 40.32m 40.83m 10 Wildraut, Sina W22 Bankstown Sp 39.72m 39.48m 39.51m 39.72m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 39 Mixed High Jump Division 2 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Moresi, Olivia W14 Cherrybrook 1.57m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.57 1.60 P P P P O XO XO XO XXO XO XXX 2 Boland, Gemma W14 Dubbo Athlet 1.50m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P P P O P O XO XXX 3 Baigent, Summer W14 Mingara Athl J1.50m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P P P XO O O XO XXX 4 Hampton, Teddy M13 Cherrybrook J1.50m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P P O XXO XO XXO XXO XXX 5 Tilt, Lily W17 Hills Distri 1.45m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P P P O O O XO XXX 6 Boccaletti, Marco M14 Cherrybrook J1.45m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P P P O P O XXO XXX 7 Khiroya, Lani W13 Cherrybrook 1.40m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P P P P O XXO XXX 8 McCrostie, Nicole W15 Cherrybrook 1.35m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 P P P XO O XXX 9 Tan, Kai Zhe M12 U.T.S. North 1.30m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 O O O XXO XXX 9 Ellis, Daryl M67 Wyong Athlet 1.30m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 O O O XXO XXX 9 Potter, Matthew M13 Mingara Athl 1.30m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 P P P XXO XXX 12 Townsend, Vicki W57 Nsw Masters J1.30m 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 O O XO XXO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 43 Mixed High Jump Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Tozer, Rosie W19 Athletics Wo 1.82m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.82 P P P O O XXO XXO XXO 2 Harrison, Alexandra W18 Coffs Harbou 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P P O O XXO XXX 3 Kavanagh, Sophie W17 Ryde Athleti 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P O O O XO XXX 4 Bell, Karina W16 Trinity Athl 1.60m 1.50 1.55 1.60 1.65 P O XXO XXX 5 Corderoy, Hayley W16 Mingara Athl 1.50m 1.50 1.55 O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 14 Women 200 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 32.46 0.9 2 Warton, Sybella 14 U.T.S. North 33.41 0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 15 Men 200 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lloyd, Lleyton 21 Macquarie Hunter 24.22 0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 8 Women 100 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Cleaver, Erin 21 Macquarie Hunter 14.71 2.1 2 Warton, Sybella 14 U.T.S. North 15.94 2.1 3 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 15.96 2.1 4 Kely, Sara 20 Asics Wests 17.07 2.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 9 Men 100 Metre Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lloyd, Lleyton 21 Macquarie Hunter 11.89 0.1 2 Carr, Blake 27 Macquarie Hunter 12.76 0.1 3 Robb-Jackson, Cooper 13 Parramatta C 15.67 0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 31 Women 400 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 55.84 2 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 56.61 3 Monk, Montana 17 Newcastle Runners 57.33 4 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 58.25 5 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 58.46 6 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 59.43 7 Pernecker, Ashley 17 Mingara Athl 1:01.88 Section 2 1 Brady, Tia 29 Newcastle Runners 59.23 2 McGOON, Destiny 16 Westfields 59.53 3 Matthews, Emma 18 Camden Athle 1:00.90 4 Marshall, Adelaide 16 Asics Wests 1:01.15 5 Doran, Poppy 15 Adamstown Ne 1:01.42 6 Blackwell, Jessie 14 Mingara Athl 1:01.66 7 Wheadon, Emma 16 Asics Wests 1:02.58 8 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 1:05.12 Section 3 1 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 1:03.73 2 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:04.70 3 Haremaker, Alyssa 13 Mingara Athl 1:07.16 4 Giampietro, Ainsley 13 Blue Mountai 1:07.62 5 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 1:08.11 6 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 1:09.23 -- Woods, Zoe 14 Asics Wests DQ WA 17.31 Section 4 1 Wardell, Katelyn 13 Gosford Litt 1:08.91 2 wight, philippa 58 Manly Warrin 1:12.38 3 Sivaraj, Summer 14 Asics Wests 1:14.90 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 55.84 1 2 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 56.61 1 3 Monk, Montana 17 Newcastle Runners 57.33 1 4 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 58.25 1 5 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 58.46 1 6 Brady, Tia 29 Newcastle Runners 59.23 2 7 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 59.43 1 8 McGOON, Destiny 16 Westfields 59.53 2 9 Matthews, Emma 18 Camden Athle 1:00.90 2 10 Marshall, Adelaide 16 Asics Wests 1:01.15 2 11 Doran, Poppy 15 Adamstown Ne 1:01.42 2 12 Blackwell, Jessie 14 Mingara Athl 1:01.66 2 13 Pernecker, Ashley 17 Mingara Athl 1:01.88 1 14 Wheadon, Emma 16 Asics Wests 1:02.58 2 15 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 1:03.73 3 16 Kourembes, Jessica 18 Camden Athle 1:04.70 3 17 Chauvin, Bianca 17 Camden Athle 1:05.12 2 18 Haremaker, Alyssa 13 Mingara Athl 1:07.16 3 19 Giampietro, Ainsley 13 Blue Mountai 1:07.62 3 20 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 1:08.11 3 21 Wardell, Katelyn 13 Gosford Litt 1:08.91 4 22 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 1:09.23 3 23 wight, philippa 58 Manly Warrin 1:12.38 4 24 Sivaraj, Summer 14 Asics Wests 1:14.90 4 -- Woods, Zoe 14 Asics Wests DQ 3 WA 17.31
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 32 Men 400 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 47.53 2 van Ratingen, Luke 20 U.T.S. North 48.20 3 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 48.70 4 Mizzi, Damien 21 Sydney University 48.71 5 Goschnik, Andrew 19 St. George D 48.86 6 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 49.56 7 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 49.78 8 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 51.60 Section 2 1 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 49.44 2 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.22 3 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.29 4 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.76 5 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 51.49 6 Balic, Ivan 15 Asics Wests 52.74 7 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 54.62 8 Kelly, Evander 15 Campbelltown 57.09 Section 3 1 Baker, Joshua 23 Campbelltown 53.93 2 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 55.46 3 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 56.55 4 Coles, Liam 15 Mingara Athl 56.90 5 Nicholls, Lachlan 18 Blue Mountai 59.06 6 Marshall, Alexander 13 Asics Wests 1:01.08 Section 4 1 Drew, Oliver 16 Blue Mountai 1:00.55 2 Ward, Nate 13 Kotara South 1:00.80 3 Willcocks, Alexander 13 Wyong Athlet 1:06.14 4 Kay, Samuel 13 Asics Wests 1:08.25 5 Carr, Paul 63 Mingara Athl 1:08.37 6 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 1:10.01 7 Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt 1:13.65 8 Randell, Michael 66 Mingara Athl 1:13.81 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 47.53 1 2 van Ratingen, Luke 20 U.T.S. North 48.20 1 3 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 48.70 1 4 Mizzi, Damien 21 Sydney University 48.71 1 5 Goschnik, Andrew 19 St. George D 48.86 1 6 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 49.44 2 7 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 49.56 1 8 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 49.78 1 9 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.22 2 10 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 50.29 2 11 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.76 2 12 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 51.49 2 13 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 51.60 1 14 Balic, Ivan 15 Asics Wests 52.74 2 15 Baker, Joshua 23 Campbelltown 53.93 3 16 Roberts, Ethan 17 Camden Athle 54.62 2 17 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 55.46 3 18 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 56.55 3 19 Coles, Liam 15 Mingara Athl 56.90 3 20 Kelly, Evander 15 Campbelltown 57.09 2 21 Nicholls, Lachlan 18 Blue Mountai 59.06 3 22 Drew, Oliver 16 Blue Mountai 1:00.55 4 23 Ward, Nate 13 Kotara South 1:00.80 4 24 Marshall, Alexander 13 Asics Wests 1:01.08 3 25 Willcocks, Alexander 13 Wyong Athlet 1:06.14 4 26 Kay, Samuel 13 Asics Wests 1:08.25 4 27 Carr, Paul 63 Mingara Athl 1:08.37 4 28 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 1:10.01 4 29 Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt 1:13.65 4 30 Randell, Michael 66 Mingara Athl 1:13.81 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 21 Men 3000 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Gibbons, Carl 25 Westlakes 12:03.15 2 Jones, Tyler 23 Mingara Athl 12:31.95 3 McGinniskin, Jack 19 Mingara Athl 13:03.71 4 Richardson, Dylan 21 Mingara Athl 13:19.01 5 Dundon, Harry 16 Balmain Athl 14:55.23 6 Bell, Darcy 15 Asics Wests 16:48.05 -- Whatman, Riley 18 Bankstown Sp DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 20 Women 3000 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Boughton, Milly 15 Randwick Bot 13:37.21 2 McMillen, Elizabeth 17 Manly Warrin 14:46.04 3 Pitcher, Allanah 18 Mingara Athl 14:57.01 4 O'Neill, Molly 21 Mingara Athl 15:23.38 5 Bell, Bridget 19 Asics Wests 16:07.72 6 Lamb, Chloe 14 Manly Warrin 16:25.56 7 Dunne, Izabella 16 Mingara Athl 17:29.33 -- Walker, Amy 20 Mingara Athl DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 19 Men 1500 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bonham, Ryan 15 Wallsend Rsl 6:47.85 2 Allabush, Dylan 13 Asics Wests 7:22.58 3 Ashby, Myles 14 Gosford Litt 7:44.73 4 Sinnett, Alexander 13 Asics Wests 7:47.45

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 18 Women 1500 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pitcher, Sienna 14 Mingara Athl 7:10.38 2 Beck, Grace 13 Asics Wests 7:20.49 3 Woods, Zoe 14 Asics Wests 7:22.11 4 Hickson, Alannah 16 Asics Wests 8:00.49 5 Sivaraj, Summer 14 Asics Wests 8:01.59 6 Ivicevic, Teleah - stevi 15 Bankstown Sp 8:53.64 7 Cochrane, Imogen 12 Asics Wests 8:58.10 8 Bektas, Abbey 14 Nepean Distr 9:06.82 9 Corvalan Sotomayor, Laur 13 Girraween 9:10.06 10 Bektas, Jessey 14 Nepean Distr 9:35.51 11 Ashby, Caetlin 12 Gosford Litt 9:49.59

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 34 Men 1500 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Lang, Callam 21 Newcastle Runners 3:52.91 2 Pinkerton, Kyle 28 Newcastle Flyers 4:00.42 3 Brouw, Ethan 19 Trinity Athl 4:02.88 4 Fletcher, Ian 28 Newcastle Runners 4:04.45 5 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 4:09.65 6 Heuston, Lachlan 22 Newcastle Flyers 4:14.13 7 Kaparakis, Charlie 21 Mingara Athl 4:15.92 8 Reungkitchaya, Caleb 17 Port Stephen 4:18.16 9 Everett, Brayden 16 Newcastle Runners 4:19.57 10 Brien, Keelan 16 Port Macquar 4:21.76 11 North, Matt 18 U.T.S. North 4:26.15 12 Eather, James 34 Newcastle Flyers 4:28.23 13 Parkes, Dave 31 Blue Mountai 4:31.18 14 Kellett, Noah 16 Newcastle Flyers 4:35.42 15 Towill, Noah 14 Kembla Joggers Inc. 4:37.08 16 Graves, Gregory 44 Sutherland D 4:42.94 -- Ryan, Joseph 26 Sydney University DNF Section 2 1 Woodhouse, Benjamin 13 Ryde Athleti 4:37.49 2 Everett, Cory 13 Newcastle Runners 4:37.86 3 Ward, Nate 13 Kotara South 4:37.92 4 cole, stewart 44 Kooringal -W 4:40.16 5 Zakis, William 15 Blue Mountai 4:43.92 6 Ireland, Joshua 14 Gosford Litt 4:45.93 7 McClusky, Harrison 13 Gosford Litt 4:54.59 8 Horley, Cooper 15 Manly Warrin 4:57.44 9 Woodhouse, Nicholas 15 Ryde Athleti 5:06.42 10 Allabush, Dylan 13 Asics Wests 5:09.09 11 Foley, Cooper 13 Nepean Distr 5:19.10 12 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 5:35.74 13 Willcocks, Alexander 13 Wyong Athlet 5:55.86 -- Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt DNF ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Lang, Callam 21 Newcastle Runners 3:52.91 1 2 Pinkerton, Kyle 28 Newcastle Flyers 4:00.42 1 3 Brouw, Ethan 19 Trinity Athl 4:02.88 1 4 Fletcher, Ian 28 Newcastle Runners 4:04.45 1 5 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 4:09.65 1 6 Heuston, Lachlan 22 Newcastle Flyers 4:14.13 1 7 Kaparakis, Charlie 21 Mingara Athl 4:15.92 1 8 Reungkitchaya, Caleb 17 Port Stephen 4:18.16 1 9 Everett, Brayden 16 Newcastle Runners 4:19.57 1 10 Brien, Keelan 16 Port Macquar 4:21.76 1 11 North, Matt 18 U.T.S. North 4:26.15 1 12 Eather, James 34 Newcastle Flyers 4:28.23 1 13 Parkes, Dave 31 Blue Mountai 4:31.18 1 14 Kellett, Noah 16 Newcastle Flyers 4:35.42 1 15 Towill, Noah 14 Kembla Joggers Inc. 4:37.08 1 16 Woodhouse, Benjamin 13 Ryde Athleti 4:37.49 2 17 Everett, Cory 13 Newcastle Runners 4:37.86 2 18 Ward, Nate 13 Kotara South 4:37.92 2 19 cole, stewart 44 Kooringal -W 4:40.16 2 20 Graves, Gregory 44 Sutherland D 4:42.94 1 21 Zakis, William 15 Blue Mountai 4:43.92 2 22 Ireland, Joshua 14 Gosford Litt 4:45.93 2 23 McClusky, Harrison 13 Gosford Litt 4:54.59 2 24 Horley, Cooper 15 Manly Warrin 4:57.44 2 25 Woodhouse, Nicholas 15 Ryde Athleti 5:06.42 2 26 Allabush, Dylan 13 Asics Wests 5:09.09 2 27 Foley, Cooper 13 Nepean Distr 5:19.10 2 28 McBrien, Liam 13 Mingara Athl 5:35.74 2 29 Willcocks, Alexander 13 Wyong Athlet 5:55.86 2 -- Ryan, Joseph 26 Sydney University DNF 1 -- Glasson, Lachlan 12 Gosford Litt DNF 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 33 Women 1500 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Gardiner, Imogen 19 U.T.S. North 4:24.81 2 Noble, Jessica 20 Newcastle Flyers 4:37.70 3 Simon, Laura 32 Newcastle Flyers 4:41.92 4 Pomery, Grace 16 Kembla Joggers Inc. 4:46.40 5 Leadbeatter, Emerson 13 Kotara South 4:51.46 6 Lewis, Renee 19 Asics Wests 4:57.00 7 Schmidt, Lucy 14 Macquarie Hunter 5:01.27 8 Slater, Sophia 14 Asics Wests 5:03.97 9 Papalexion, Marianne 15 Mingara Athl 5:04.12 10 Bradford, Jessie 13 Sydney Strid 5:04.27 11 Doran, Phoebe 14 Kotara South 5:16.68 Section 2 1 Cole, Matilda 14 Kooringal -W 5:18.99 2 Vrachliotis, Heather 38 Manly Warrin 5:19.96 3 Pitcher, Sienna 14 Mingara Athl 5:22.19 4 Miller, Annabelle 14 Kotara South 5:24.12 5 Wilson, Claudia 15 Ryde Athleti 5:25.17 6 Beck, Grace 13 Asics Wests 5:27.94 7 Cole, Indiana 12 Kooringal -W 5:43.95 8 Hunt, Sally 58 Mingara Athl 6:12.90 9 Durston, Bev 57 Mingara Athl 6:52.22 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Gardiner, Imogen 19 U.T.S. North 4:24.81 1 2 Noble, Jessica 20 Newcastle Flyers 4:37.70 1 3 Simon, Laura 32 Newcastle Flyers 4:41.92 1 4 Pomery, Grace 16 Kembla Joggers Inc. 4:46.40 1 5 Leadbeatter, Emerson 13 Kotara South 4:51.46 1 6 Lewis, Renee 19 Asics Wests 4:57.00 1 7 Schmidt, Lucy 14 Macquarie Hunter 5:01.27 1 8 Slater, Sophia 14 Asics Wests 5:03.97 1 9 Papalexion, Marianne 15 Mingara Athl 5:04.12 1 10 Bradford, Jessie 13 Sydney Strid 5:04.27 1 11 Doran, Phoebe 14 Kotara South 5:16.68 1 12 Cole, Matilda 14 Kooringal -W 5:18.99 2 13 Vrachliotis, Heather 38 Manly Warrin 5:19.96 2 14 Pitcher, Sienna 14 Mingara Athl 5:22.19 2 15 Miller, Annabelle 14 Kotara South 5:24.12 2 16 Wilson, Claudia 15 Ryde Athleti 5:25.17 2 17 Beck, Grace 13 Asics Wests 5:27.94 2 18 Cole, Indiana 12 Kooringal -W 5:43.95 2 19 Hunt, Sally 58 Mingara Athl 6:12.90 2 20 Durston, Bev 57 Mingara Athl 6:52.22 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 17 Men 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= -- Murray, Caerl 46 U.T.S. North 23.80 Section 1 Wind: 0.8 1 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 20.96 2 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 21.38 3 Moir, Sebastien 21 Trinity Athl 21.55 4 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.61 5 Hove, Munashe 27 U.T.S. North 21.79 6 Baker, Phillip 19 Campbelltown 21.91 7 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 21.96 8 Shema, Yves 20 Wallsend Rsl 21.99 Section 2 Wind: 0.6 1 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.62 2 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 22.02 3 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 22.25 4 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 22.29 5 Kermond, James 25 Bankstown Sp 22.50 6 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 22.64 7 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.80 -- Webb, Liam 22 Manly Warrin DQ WA 16.8 Section 3 Wind: 1.3 1 Crowe, Matt 24 U.T.S. North 22.12 2 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 22.26 3 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 22.42 4 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 22.68 5 Carter, Ben 21 U.T.S. North 22.69 6 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.11 7 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 23.12 Section 4 Wind: 0.3 1 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.26 2 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 22.40 3 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 22.49 4 Murphy, Alex 17 Maitland Sen 22.63 5 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 22.74 6 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.85 7 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 23.39 8 Cain, Jasper 16 Maitland Sen 23.47 Section 5 Wind: 0.3 1 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 22.42 2 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.08 3 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.41 4 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 23.55 5 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 23.65 6 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.73 Section 6 Wind: 0.4 1 Besters, Bryse 17 Westfields 23.13 1 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 23.13 3 Noyeaux, Sean 21 St. George D 23.53 4 Coles, Liam 15 Mingara Athl 23.53 5 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 23.62 6 Banovich, Cameron 16 Westfields 23.67 7 Vasquez, Marco 28 Sydney University 23.74 8 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 23.97 Section 7 Wind: +0.0 1 Kelly, Evander 15 Campbelltown 23.54 2 Humberstone, William 21 St. George D 23.81 3 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 23.83 4 Garner, Taj 15 Mingara Athl 24.06 5 Clarke, Jay 14 Gosford Litt 24.73 6 Elias, Ken 35 U.T.S. North 24.73 7 Patterson, James 17 Wyong Athlet 24.77 8 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 25.05 Section 8 Wind: 0.8 1 Hunt, James 18 U.T.S. North 24.33 2 Rae, Christopher 15 Mingara Athl 25.07 3 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 25.18 4 Miljak, Lucas 14 St. George D 25.31 5 Turner, David 45 U.T.S. North 25.46 6 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 25.66 7 Vizintin, Cory 17 Macquarie Hunter 25.84 8 chiarella, sebastian 15 Manly Warrin 26.16 Section 9 Wind: +0.0 1 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 23.80 2 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 25.66 3 Sanchez, Gauthier 16 Manly Warrin 25.85 4 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 26.36 5 Hunt, Matthew 15 U.T.S. North 26.65 6 Brett, Reid 57 Mingara Athl 26.78 7 Drew, Oliver 16 Blue Mountai 27.15 8 Carr, Paul 63 Mingara Athl 29.34 Section 10 Wind: 1.5 1 Edwards, Zane 12 Raymond Terrace 28.50 2 Smith, David 66 Mingara Athl 28.78 3 Stewart, Gabriel 12 Trinity Athl 29.10 4 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 29.79 5 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 31.93 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 20.96 0.8 1 2 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 21.38 0.8 1 3 Moir, Sebastien 21 Trinity Athl 21.55 0.8 1 4 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.61 0.8 1 5 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.62 0.6 2 6 Hove, Munashe 27 U.T.S. North 21.79 0.8 1 7 Baker, Phillip 19 Campbelltown 21.91 0.8 1 8 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 21.96 0.8 1 9 Shema, Yves 20 Wallsend Rsl 21.99 0.8 1 10 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 22.02 0.6 2 11 Crowe, Matt 24 U.T.S. North 22.12 1.3 3 12 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 22.25 0.6 2 13 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 22.26 1.3 3 14 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.26 0.3 4 15 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 22.29 0.6 2 16 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 22.40 0.3 4 17 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 22.42 0.3 5 18 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 22.42 1.3 3 19 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 22.49 0.3 4 20 Kermond, James 25 Bankstown Sp 22.50 0.6 2 21 Murphy, Alex 17 Maitland Sen 22.63 0.3 4 22 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 22.64 0.6 2 23 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 22.68 1.3 3 24 Carter, Ben 21 U.T.S. North 22.69 1.3 3 25 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 22.74 0.3 4 26 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.80 0.6 2 27 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.85 0.3 4 28 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.08 0.3 5 29 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.11 1.3 3 30 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 23.12 1.3 3 31 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 23.13 0.4 6 31 Besters, Bryse 17 Westfields 23.13 0.4 6 33 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 23.39 0.3 4 34 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.41 0.3 5 35 Cain, Jasper 16 Maitland Sen 23.47 0.3 4 36 Noyeaux, Sean 21 St. George D 23.53 0.4 6 37 Coles, Liam 15 Mingara Athl 23.53 0.4 6 38 Kelly, Evander 15 Campbelltown 23.54 +0.0 7 39 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 23.55 0.3 5 40 Dueza, Ryan 20 Campbelltown 23.62 0.4 6 41 Peter, Abiatara 18 Campbelltown 23.65 0.3 5 42 Banovich, Cameron 16 Westfields 23.67 0.4 6 43 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.73 0.3 5 44 Vasquez, Marco 28 Sydney University 23.74 0.4 6 45 Vukovic, Evan 15 Asics Wests 23.80 +0.0 9 45 Murray, Caerl 46 U.T.S. North 23.80 46 Humberstone, William 21 St. George D 23.81 +0.0 7 47 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 23.83 +0.0 7 48 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 23.97 0.4 6 49 Garner, Taj 15 Mingara Athl 24.06 +0.0 7 50 Hunt, James 18 U.T.S. North 24.33 0.8 8 51 Clarke, Jay 14 Gosford Litt 24.73 +0.0 7 52 Elias, Ken 35 U.T.S. North 24.73 +0.0 7 53 Patterson, James 17 Wyong Athlet 24.77 +0.0 7 54 Cosier, James 15 Dubbo Athlet 25.05 +0.0 7 55 Rae, Christopher 15 Mingara Athl 25.07 0.8 8 56 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 25.18 0.8 8 57 Miljak, Lucas 14 St. George D 25.31 0.8 8 58 Turner, David 45 U.T.S. North 25.46 0.8 8 59 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 25.66 +0.0 9 60 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 25.66 0.8 8 61 Vizintin, Cory 17 Macquarie Hunter 25.84 0.8 8 62 Sanchez, Gauthier 16 Manly Warrin 25.85 +0.0 9 63 chiarella, sebastian 15 Manly Warrin 26.16 0.8 8 64 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 26.36 +0.0 9 65 Hunt, Matthew 15 U.T.S. North 26.65 +0.0 9 66 Brett, Reid 57 Mingara Athl 26.78 +0.0 9 67 Drew, Oliver 16 Blue Mountai 27.15 +0.0 9 68 Edwards, Zane 12 Raymond Terrace 28.50 1.5 10 69 Smith, David 66 Mingara Athl 28.78 1.5 10 70 Stewart, Gabriel 12 Trinity Athl 29.10 1.5 10 71 Carr, Paul 63 Mingara Athl 29.34 +0.0 9 72 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 29.79 1.5 10 73 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 31.93 1.5 10 -- Webb, Liam 22 Manly Warrin DQ 0.6 2 WA 16.8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


Image for H10


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Event 16 Women 200 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: +0.0 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 23.48 2 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 23.85 3 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 23.91 4 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.22 5 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 24.63 6 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 24.88 7 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 24.95 -- Wearne, Christine 34 Mounties Ath DNS Section 2 Wind: 1.1 1 York, Alexandra 18 Trinity Athl 25.12 2 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 25.31 3 Cotton, Emma 18 Port Stephen 25.42 4 Campbell, Paige 16 Campbelltown 25.53 5 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.54 6 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 25.69 7 Pickering, Bronte 20 Campbelltown 25.97 8 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 26.23 Section 3 Wind: 1.3 1 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 24.82 2 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 25.04 3 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.68 4 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.78 5 Douglas, Susie 20 University of Nsw 25.79 6 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 25.97 7 Hurdman, Shari 14 Port Stephen 26.15 8 Watts, Isabella 17 Wallsend Rsl 26.31 Section 4 Wind: 0.1 1 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 26.00 2 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 26.20 3 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 26.33 4 Tozer, Eleanor 17 Athletics Wo 26.37 5 McGOON, Destiny 16 Westfields 26.37 6 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.44 7 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 26.47 -- Cramer, Elysha 18 Manly Warrin DNS Section 5 Wind: +0.0 1 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 26.29 2 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.40 3 Peter, Esther 15 Campbelltown 27.63 4 O’neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 27.81 5 Boland, Gemma 14 Dubbo Athlet 28.43 -- Moore, Kailee 17 Athletics Wo DNS -- Tan, Xin Min 15 U.T.S. North DNS -- Perry, Monique 47 U.T.S. North DNS Section 6 Wind: +0.0 1 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 26.90 2 Berglund, Phoebe 15 U.T.S. North 27.40 3 Snelling, Emily 16 Blue Mountai 27.64 4 Fisher, Isabella 14 Cherrybrook 27.65 5 Standish, Ella 15 Asics Wests 27.98 6 Green, Tiarna 14 Camden Athle 27.99 7 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 28.21 8 Bowrey, Amie 20 Cherrybrook 28.69 Section 7 Wind: 1.3 1 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 27.54 2 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 27.91 3 McGrath, Lulu 15 Coffs Harbou 28.30 4 Giampietro, Ainsley 13 Blue Mountai 28.77 5 Mclellan, Chloe 14 Maitland Sen 29.11 6 Gardiner, Faith 14 Macquarie Hunter 30.02 -- Tallentire, Jessica 18 Manly Warrin DNS -- Kourembes, Jessica 18 Camden Athle DNS Section 8 Wind: 1.4 1 Hardy, Ava-Rose 15 Sutherland D 28.37 2 Bassett, Karina 16 Hornsby Dist 28.61 3 Haremaker, Alyssa 13 Mingara Athl 29.39 4 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 31.16 5 Townsend, Vicki 57 Nsw Masters 31.43 6 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 32.84 7 Angell, Karen 54 Mingara Athl 34.41 8 Scott, Belinda 20 Asics Wests 34.52 Section 9 Wind: +0.0 1 Ingram, Richelle 52 Mingara Athl 30.37 2 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 32.22 3 Schell, Jenny 59 U.T.S. North 32.82 -- McTernan, Abby 13 Gosford Litt DNS -- Cowell, Lynne 62 Mingara Athl DNS =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 23.48 +0.0 1 2 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 23.85 +0.0 1 3 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 23.91 +0.0 1 4 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.22 +0.0 1 5 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 24.63 +0.0 1 6 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 24.82 1.3 3 7 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 24.88 +0.0 1 8 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 24.95 +0.0 1 9 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 25.04 1.3 3 10 York, Alexandra 18 Trinity Athl 25.12 1.1 2 11 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 25.31 1.1 2 12 Cotton, Emma 18 Port Stephen 25.42 1.1 2 13 Campbell, Paige 16 Campbelltown 25.53 1.1 2 14 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.54 1.1 2 15 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.68 1.3 3 16 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 25.69 1.1 2 17 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.78 1.3 3 18 Douglas, Susie 20 University of Nsw 25.79 1.3 3 19 Pickering, Bronte 20 Campbelltown 25.97 1.1 2 20 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 25.97 1.3 3 21 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 26.00 0.1 4 22 Hurdman, Shari 14 Port Stephen 26.15 1.3 3 23 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 26.20 0.1 4 24 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 26.23 1.1 2 25 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 26.29 +0.0 5 26 Watts, Isabella 17 Wallsend Rsl 26.31 1.3 3 27 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 26.33 0.1 4 28 Tozer, Eleanor 17 Athletics Wo 26.37 0.1 4 29 McGOON, Destiny 16 Westfields 26.37 0.1 4 30 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.40 +0.0 5 31 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.44 0.1 4 32 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 26.47 0.1 4 33 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 26.90 +0.0 6 34 Berglund, Phoebe 15 U.T.S. North 27.40 +0.0 6 35 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 27.54 1.3 7 36 Peter, Esther 15 Campbelltown 27.63 +0.0 5 37 Snelling, Emily 16 Blue Mountai 27.64 +0.0 6 38 Fisher, Isabella 14 Cherrybrook 27.65 +0.0 6 39 O’neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 27.81 +0.0 5 40 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 27.91 1.3 7 41 Standish, Ella 15 Asics Wests 27.98 +0.0 6 42 Green, Tiarna 14 Camden Athle 27.99 +0.0 6 43 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 28.21 +0.0 6 44 McGrath, Lulu 15 Coffs Harbou 28.30 1.3 7 45 Hardy, Ava-Rose 15 Sutherland D 28.37 1.4 8 46 Boland, Gemma 14 Dubbo Athlet 28.43 +0.0 5 47 Bassett, Karina 16 Hornsby Dist 28.61 1.4 8 48 Bowrey, Amie 20 Cherrybrook 28.69 +0.0 6 49 Giampietro, Ainsley 13 Blue Mountai 28.77 1.3 7 50 Mclellan, Chloe 14 Maitland Sen 29.11 1.3 7 51 Haremaker, Alyssa 13 Mingara Athl 29.39 1.4 8 52 Gardiner, Faith 14 Macquarie Hunter 30.02 1.3 7 53 Ingram, Richelle 52 Mingara Athl 30.37 +0.0 9 54 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 31.16 1.4 8 55 Townsend, Vicki 57 Nsw Masters 31.43 1.4 8 56 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 32.22 +0.0 9 57 Schell, Jenny 59 U.T.S. North 32.82 +0.0 9 58 Houghton, Tylah 13 Mingara Athl 32.84 1.4 8 59 Angell, Karen 54 Mingara Athl 34.41 1.4 8 60 Scott, Belinda 20 Asics Wests 34.52 1.4 8 -- Kourembes, Jessica 18 Camden Athle DNS 1.3 7 -- Tallentire, Jessica 18 Manly Warrin DNS 1.3 7 -- Cowell, Lynne 62 Mingara Athl DNS +0.0 9 -- Wearne, Christine 34 Mounties Ath DNS +0.0 1 -- McTernan, Abby 13 Gosford Litt DNS +0.0 9 -- Cramer, Elysha 18 Manly Warrin DNS 0.1 4 -- Perry, Monique 47 U.T.S. North DNS +0.0 5 -- Tan, Xin Min 15 U.T.S. North DNS +0.0 5 -- Moore, Kailee 17 Athletics Wo DNS +0.0 5
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 7 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 29.01 1.1 2 Hunt, Matthew 15 U.T.S. North 29.06 1.1 3 Boccaletti, Marco 14 Cherrybrook 32.98 1.1 -- Dowling, Ryan 42 U.T.S. North DNF 1.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 6 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hardy, Chynna 15 Sutherland D 30.75 2.3 2 mitchell, madison 14 Cherrybrook 32.77 2.3 3 Xavier, Brooke 15 Macquarie Hunter 34.56 2.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 3 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 1:03.50 2 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 1:06.16 3 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 1:08.59 4 Bates, Eva 16 U.T.S. North 1:08.77 5 Visser, Milena 17 Cherrybrook 1:12.30
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 2 Men 400 Metre Hurdles 84cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Charlier, Dylan 17 U.T.S. North 56.87 2 Cullen, Robbie 17 Cherrybrook 59.95 3 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 1:03.05 -- Vizintin, Cory 17 Macquarie Hunter DQ WA 22.6.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 1 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 53.04 2 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 54.14 3 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 54.76 4 Hunt, James 18 U.T.S. North 1:00.61
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 11 Men 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: +0.0 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.58 2 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 10.58 3 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 10.84 4 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 11.06 5 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 11.06 6 Baker, Phillip 19 Campbelltown 11.06 7 Kessie, Malikye 17 Westfields 11.09 8 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 11.27 Section 2 Wind: 1.8 1 Hove, Munashe 27 U.T.S. North 10.85 2 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.04 3 Murphy, Alex 17 Maitland Sen 11.14 4 Webb, Liam 22 Manly Warrin 11.15 5 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 11.17 6 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland Sen 11.20 7 Kabba, Rashid 16 Westfields 11.22 Section 3 Wind: 1.2 1 Goschnik, Andrew 19 St. George D 11.05 2 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.07 3 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 11.14 4 Besters, Bryse 17 Westfields 11.21 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 11.31 6 Kermond, James 25 Bankstown Sp 11.40 7 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 11.48 8 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.65 Section 4 Wind: 1.1 1 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.01 2 Crowe, Matt 24 U.T.S. North 11.22 3 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 11.26 4 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.44 5 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.47 6 McCarthy, Michael 15 Maitland Sen 11.53 7 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.66 8 McMahon, Ashley 46 U.T.S. North 12.03 Section 5 Wind: 1.6 1 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 11.15 2 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.34 3 Coles, Liam 15 Mingara Athl 11.38 4 Vasquez, Marco 28 Sydney University 11.59 5 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.63 6 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.63 7 Cain, Jasper 16 Maitland Sen 11.73 Section 6 Wind: +0.0 1 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.77 2 Humberstone, William 21 St. George D 11.78 3 Banovich, Cameron 16 Westfields 11.80 4 Price, Hamish 17 Dubbo Athlet 11.81 5 Garner, Taj 15 Mingara Athl 11.83 6 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.92 7 Cullen, Robbie 17 Cherrybrook 11.99 7 Archer, Blake 18 Hills Distri 11.99 Section 7 Wind: 1.5 1 Hamilton, Aymn 16 Mingara Athl 11.42 2 Elias, Ken 35 U.T.S. North 12.18 3 Clarke, Jay 14 Gosford Litt 12.31 4 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.34 5 Turner, David 45 U.T.S. North 12.41 6 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.42 7 Rae, Christopher 15 Mingara Athl 12.44 8 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 12.57 Section 8 Wind: -0.2 1 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 12.46 2 Hamilton, Tahj 13 Mingara Athl 12.54 3 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 12.58 4 chiarella, sebastian 15 Manly Warrin 12.62 5 Newton, Matthew 47 Raymond Terrace 12.75 6 Brett, Reid 57 Mingara Athl 13.01 7 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 13.02 8 Smith, David 66 Mingara Athl 13.85 Section 9 Wind: 1.0 1 Shema, Yves 20 Wallsend Rsl 11.16 2 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 11.80 3 Boccaletti, Marco 14 Cherrybrook 13.54 4 Edwards, Zane 12 Raymond Terrace 13.76 5 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 14.01 6 Stewart, Gabriel 12 Trinity Athl 14.04 7 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 14.10 8 Carr, Paul 63 Mingara Athl 14.17 Section 10 Wind: 0.6 1 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.26 2 Murray, Caerl 46 U.T.S. North 13.26 3 Ellis, Daryl 67 Wyong Athlet 14.57 4 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 15.11 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.58 +0.0 1 2 Abu Ganaba, Anas 25 Campbelltown 10.58 +0.0 1 3 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 10.84 +0.0 1 4 Hove, Munashe 27 U.T.S. North 10.85 1.8 2 5 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.01 1.1 4 6 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.04 1.8 2 7 Goschnik, Andrew 19 St. George D 11.05 1.2 3 8 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 11.06 +0.0 1 9 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 11.06 +0.0 1 10 Baker, Phillip 19 Campbelltown 11.06 +0.0 1 11 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.07 1.2 3 12 Kessie, Malikye 17 Westfields 11.09 +0.0 1 13 Murphy, Alex 17 Maitland Sen 11.14 1.8 2 14 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 11.14 1.2 3 15 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 11.15 1.6 5 16 Webb, Liam 22 Manly Warrin 11.15 1.8 2 17 Shema, Yves 20 Wallsend Rsl 11.16 1.0 9 17 Ayoade, Joseph 17 Cherrybrook 11.17 1.8 2 18 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland Sen 11.20 1.8 2 19 Besters, Bryse 17 Westfields 11.21 1.2 3 20 Crowe, Matt 24 U.T.S. North 11.22 1.1 4 21 Kabba, Rashid 16 Westfields 11.22 1.8 2 22 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 11.26 1.1 4 23 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.26 0.6 10 24 Rothwell, Zachary 19 Blue Mountai 11.27 +0.0 1 25 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 11.31 1.2 3 26 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.34 1.6 5 27 Coles, Liam 15 Mingara Athl 11.38 1.6 5 28 Kermond, James 25 Bankstown Sp 11.40 1.2 3 29 Hamilton, Aymn 16 Mingara Athl 11.42 1.5 7 30 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.44 1.1 4 31 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.47 1.1 4 32 Gillett, Christopher 18 Campbelltown 11.48 1.2 3 33 McCarthy, Michael 15 Maitland Sen 11.53 1.1 4 34 Vasquez, Marco 28 Sydney University 11.59 1.6 5 35 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.63 1.6 5 36 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.63 1.6 5 37 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.65 1.2 3 38 Brown, Calem 16 Illawarra Bl 11.66 1.1 4 39 Cain, Jasper 16 Maitland Sen 11.73 1.6 5 40 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.77 +0.0 6 41 Humberstone, William 21 St. George D 11.78 +0.0 6 42 Banovich, Cameron 16 Westfields 11.80 +0.0 6 42 Saadi, Muhammadhadi 20 St. George D 11.80 1.0 9 43 Price, Hamish 17 Dubbo Athlet 11.81 +0.0 6 44 Garner, Taj 15 Mingara Athl 11.83 +0.0 6 45 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.92 +0.0 6 46 Archer, Blake 18 Hills Distri 11.99 +0.0 6 46 Cullen, Robbie 17 Cherrybrook 11.99 +0.0 6 48 McMahon, Ashley 46 U.T.S. North 12.03 1.1 4 49 Elias, Ken 35 U.T.S. North 12.18 1.5 7 50 Clarke, Jay 14 Gosford Litt 12.31 1.5 7 51 Miljak, Lucas 14 St. George D 12.34 1.5 7 52 Turner, David 45 U.T.S. North 12.41 1.5 7 53 Saadi, Muhammadjawad 24 St. George D 12.42 1.5 7 54 Rae, Christopher 15 Mingara Athl 12.44 1.5 7 55 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 12.46 -0.2 8 56 Hamilton, Tahj 13 Mingara Athl 12.54 -0.2 8 57 Doodson, Michael 45 Athletics Wo 12.57 1.5 7 58 Konstantinoff, Maximus 14 Nepean Distr 12.58 -0.2 8 59 chiarella, sebastian 15 Manly Warrin 12.62 -0.2 8 60 Newton, Matthew 47 Raymond Terrace 12.75 -0.2 8 61 Brett, Reid 57 Mingara Athl 13.01 -0.2 8 62 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 13.02 -0.2 8 63 Murray, Caerl 46 U.T.S. North 13.26 0.6 10 64 Boccaletti, Marco 14 Cherrybrook 13.54 1.0 9 65 Edwards, Zane 12 Raymond Terrace 13.76 1.0 9 66 Smith, David 66 Mingara Athl 13.85 -0.2 8 67 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 14.01 1.0 9 68 Stewart, Gabriel 12 Trinity Athl 14.04 1.0 9 69 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 14.10 1.0 9 70 Carr, Paul 63 Mingara Athl 14.17 1.0 9 71 Ellis, Daryl 67 Wyong Athlet 14.57 0.6 10 72 McMahon, Zion 12 U.T.S. North 15.11 0.6 10
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


Image for H10


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 10 Women 100 Metre Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 1.2 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 11.51 2 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.89 3 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.93 4 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.97 5 Adeniran, Shola 17 Westfields 12.00 6 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 12.05 7 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.52 8 Taylor, Jill 66 Cherrybrook 18.20 Section 2 Wind: 1.2 1 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 12.06 2 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.13 3 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 12.25 4 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.31 5 Pickering, Bronte 20 Campbelltown 12.51 6 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 12.52 7 Moore, Kailee 17 Athletics Wo 12.58 Section 3 Wind: +0.0 1 York, Alexandra 18 Trinity Athl 12.52 2 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.60 3 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 12.68 4 Xavier, Amber 16 Macquarie Hunter 12.70 5 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.87 6 Campbell, Paige 16 Campbelltown 12.90 7 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 13.05 Section 4 Wind: 1.0 1 Newton, Ebony 16 Raymond Terrace 12.50 2 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 12.62 3 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 12.74 4 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.78 5 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.83 6 Douglas, Susie 20 University of Nsw 12.85 7 Tozer, Eleanor 17 Athletics Wo 12.92 8 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 12.98 Section 5 Wind: +0.0 1 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 12.82 2 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.82 3 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 12.97 4 Hurdman, Shari 14 Port Stephen 12.99 5 Cramer, Elysha 18 Manly Warrin 13.14 6 Boland, Gemma 14 Dubbo Athlet 13.17 7 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 13.22 8 Wright, Hayley 17 Campbelltown 13.30 Section 6 Wind: 1.2 1 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 12.48 2 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.85 3 Berglund, Phoebe 15 U.T.S. North 13.16 4 Snelling, Emily 16 Blue Mountai 13.20 5 Peter, Esther 15 Campbelltown 13.31 6 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 13.62 7 McCrostie, Nicole 15 Cherrybrook 13.68 -- Karipidis, Demi 13 Wyong Athlet DQ WA 16.8 Section 7 Wind: 1.0 1 Standish, Ella 15 Asics Wests 13.13 2 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 13.15 3 Webb, Tara 15 Cherrybrook 13.36 4 Green, Tiarna 14 Camden Athle 13.50 5 Tallentire, Jessica 18 Manly Warrin 13.53 6 Bassett, Karina 16 Hornsby Dist 13.67 7 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.83 8 Mclellan, Chloe 14 Maitland Sen 13.93 Section 8 Wind: +0.0 1 mitchell, madison 14 Cherrybrook 13.57 2 Padovan, Tania 31 Manly Warrin 13.60 3 McGrath, Lulu 15 Coffs Harbou 13.68 4 Gardiner, Faith 14 Macquarie Hunter 13.81 5 Stagles, Sally 61 Cherrybrook 15.11 6 Busch, Ella 13 Gosford Litt 15.21 7 Cimino, Maria 50 U.T.S. North 15.23 8 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 15.37 Section 9 Wind: 0.8 1 Ingram, Richelle 52 Mingara Athl 14.30 2 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 14.62 3 McTernan, Ruby 13 Gosford Litt 14.68 4 Townsend, Vicki 57 Nsw Masters 14.86 5 McTernan, Abby 13 Gosford Litt 14.88 6 Schell, Jenny 59 U.T.S. North 15.85 7 Cowell, Lynne 62 Mingara Athl 17.82 8 Durston, Bev 57 Mingara Athl 18.01 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 11.51 1.2 1 2 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.89 1.2 1 3 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.93 1.2 1 4 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.97 1.2 1 5 Adeniran, Shola 17 Westfields 12.00 1.2 1 6 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 12.05 1.2 1 7 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 12.06 1.2 2 8 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.13 1.2 2 9 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 12.25 1.2 2 10 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.31 1.2 2 11 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 12.48 1.2 6 12 Newton, Ebony 16 Raymond Terrace 12.50 1.0 4 13 Pickering, Bronte 20 Campbelltown 12.51 1.2 2 14 York, Alexandra 18 Trinity Athl 12.52 +0.0 3 15 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.52 1.2 1 16 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 12.52 1.2 2 17 Moore, Kailee 17 Athletics Wo 12.58 1.2 2 18 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.60 +0.0 3 19 windshuttle, Angelina 16 Bankstown Sp 12.62 1.0 4 20 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 12.68 +0.0 3 21 Xavier, Amber 16 Macquarie Hunter 12.70 +0.0 3 22 Idris, Raphaila 15 Campbelltown 12.74 1.0 4 23 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.78 1.0 4 24 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 12.82 +0.0 5 25 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.82 +0.0 5 26 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.83 1.0 4 27 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.85 1.2 6 28 Douglas, Susie 20 University of Nsw 12.85 1.0 4 29 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.87 +0.0 3 30 Campbell, Paige 16 Campbelltown 12.90 +0.0 3 31 Tozer, Eleanor 17 Athletics Wo 12.92 1.0 4 32 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 12.97 +0.0 5 33 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 12.98 1.0 4 34 Hurdman, Shari 14 Port Stephen 12.99 +0.0 5 35 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 13.05 +0.0 3 36 Standish, Ella 15 Asics Wests 13.13 1.0 7 37 Cramer, Elysha 18 Manly Warrin 13.14 +0.0 5 38 Campos, Georgia 15 Mounties Ath 13.15 1.0 7 39 Berglund, Phoebe 15 U.T.S. North 13.16 1.2 6 40 Boland, Gemma 14 Dubbo Athlet 13.17 +0.0 5 41 Snelling, Emily 16 Blue Mountai 13.20 1.2 6 42 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 13.22 +0.0 5 43 Wright, Hayley 17 Campbelltown 13.30 +0.0 5 44 Peter, Esther 15 Campbelltown 13.31 1.2 6 45 Webb, Tara 15 Cherrybrook 13.36 1.0 7 46 Green, Tiarna 14 Camden Athle 13.50 1.0 7 47 Tallentire, Jessica 18 Manly Warrin 13.53 1.0 7 48 mitchell, madison 14 Cherrybrook 13.57 +0.0 8 49 Padovan, Tania 31 Manly Warrin 13.60 +0.0 8 50 Wallace, Ella 15 Blue Mountai 13.62 1.2 6 51 Bassett, Karina 16 Hornsby Dist 13.67 1.0 7 52 McGrath, Lulu 15 Coffs Harbou 13.68 +0.0 8 53 McCrostie, Nicole 15 Cherrybrook 13.68 1.2 6 54 Gardiner, Faith 14 Macquarie Hunter 13.81 +0.0 8 55 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.83 1.0 7 56 Mclellan, Chloe 14 Maitland Sen 13.93 1.0 7 57 Ingram, Richelle 52 Mingara Athl 14.30 0.8 9 58 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 14.62 0.8 9 59 McTernan, Ruby 13 Gosford Litt 14.68 0.8 9 60 Townsend, Vicki 57 Nsw Masters 14.86 0.8 9 61 McTernan, Abby 13 Gosford Litt 14.88 0.8 9 62 Stagles, Sally 61 Cherrybrook 15.11 +0.0 8 63 Busch, Ella 13 Gosford Litt 15.21 +0.0 8 64 Cimino, Maria 50 U.T.S. North 15.23 +0.0 8 65 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 15.37 +0.0 8 66 Schell, Jenny 59 U.T.S. North 15.85 0.8 9 67 Cowell, Lynne 62 Mingara Athl 17.82 0.8 9 68 Durston, Bev 57 Mingara Athl 18.01 0.8 9 69 Taylor, Jill 66 Cherrybrook 18.20 1.2 1 -- Karipidis, Demi 13 Wyong Athlet DQ 1.2 6 WA 16.8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 30 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Stagles, Sally 61 Cherrybrook 13.39 NWI 2 Bishop, jenny 51 Cherrybrook 13.66 NWI 3 Townsend, Vicki 57 Nsw Masters 14.97 NWI 4 Khiroya, Lani 13 Cherrybrook 15.15 NWI
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 28 Women 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hardy, Chynna 15 Sutherland D 13.94 1.3 2 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 14.57 1.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 29 Men 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hampel, Andres 13 U.T.S. North 14.33 0.8 2 Muirhead, Marshall 14 Macquarie Hunter 15.12 0.8 3 Cox, Daniel 12 Ryde Athleti 16.45 0.8

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 27 Women 100 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 14.30 NWI 2 Newton, Ebony 16 Raymond Terrace 14.75 NWI
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 26 Men 100 Metre Hurdles 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 White, Daniel 15 U.T.S. North 15.60 +0.0 2 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 17.74 +0.0 -- Shrestha, Neelesh 15 Girraween DQ +0.0 WA 16.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/21 Mingara Athletics Track Event 25 Women 100 Metre Hurdles 84cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 1.5 1 Breslin, Imogen 20 Mingara Athl 13.65 2 Skelton, Tiahna 18 Wallsend Rsl 14.64 3 Marshall, Andrea 18 St. George D 15.01 Section 2 Wind: 2.6 1 Stevanovic, Abigail 19 Asics Wests 14.70 2 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 16.12 3 Harrison, Alexandra 18 Coffs Harbou 16.23 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Breslin, Imogen 20 Mingara Athl 13.65 1.5 1 2 Skelton, Tiahna 18 Wallsend Rsl 14.64 1.5 1 3 Stevanovic, Abigail 19 Asics Wests 14.70 2.6 2 4 Marshall, Andrea 18 St. George D 15.01 1.5 1 5 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 16.12 2.6 2 6 Harrison, Alexandra 18 Coffs Harbou 16.23 2.6 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Event 24 Men 110 Metre Hurdles 91.4cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 14.34 2.4 2 Milani, Max 16 U.T.S. North 15.22 2.4 3 Vizintin, Cory 17 Macquarie Hunter 16.49 2.4 -- Fraser, Indigo 16 Blue Mountai DNS 2.4 -- Cullen, Robbie 17 Cherrybrook DNS 2.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Event 23 Men 110 Metre Hurdles 99.1cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland Sen 14.17 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
Mingara Interclub - 30/01/2021 Mingara Athletics Track Entry List Event 1 Men 110 Metre Hurdles 106.7cm =============================================================================== Name Age Team =============================================================================== 1 Hough, Nick 28 Sydney Unive

My UTS Norths