All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 10 Men 1500 Metre Open 12 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Austin-Cray, Will 28 Bankstown Sp 3:49.20Q 2 Fryer, Drew 20 Randwick Bot 3:49.77Q 3 Logan, Tim 25 Athletics Victoria 3:51.57Q 4 Burns, Callum 21 Act Athletics 3:53.14q 5 Green, Jack 29 RunCrew 3:53.35q 6 Bishop, Benjamin 20 Trinity Athl 3:56.60 7 Kenzie, Deon 25 Tasmania Athletics 3:59.79 8 Williams, Adam 16 Bankstown Sp 4:00.30 9 Doherty, Charlie 22 U.T.S. North 4:06.69 10 Hopkins, Flynn 20 Act Athletics 4:12.62 11 Boglioni Beaulieu, Guill 30 Sydney University 4:15.98 12 Dawson, Matt 36 Delta Runnin 4:18.83 13 Frykberg, Ryan 16 Cherrybrook 4:19.93 14 Phillips, Cooper 14 U.T.S. North 4:26.87 15 Sork, Will 16 The Scots College 4:28.92 Heat 2 Preliminaries 1 Palfrey, Tomas 18 Bankstown Sp 3:49.11Q 2 Kelly, Daniel 18 RunCrew 3:50.48Q 3 Mahon, Max 21 U.T.S. North 3:51.79Q 4 Davies, Thomas 20 Sydney University 3:52.79q 5 Cantlon, Patrick 18 Trinity Athl 3:58.12 6 Longworth, Hamish 19 Bankstown Sp 4:00.20 7 Holland, Dylan 22 Kembla Joggers Inc. 4:00.89 8 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 4:01.32 9 Shiell, Samuel 27 RunCrew 4:02.05 10 Russell, Max 16 Randwick Bot 4:07.82 11 North, Matt 18 U.T.S. North 4:12.80 12 McIntosh (T20), Kyle 27 Sutherland D 4:12.90 13 Kaparakis, Charlie 21 Mingara Athl 4:19.35 14 Healy, James 26 Sydney University 4:28.00 15 Shah, Pranshav 16 Girraween 4:33.17 Heat 3 Preliminaries 1 Ryan, Joseph 26 Sydney University 3:53.51Q 2 Lang, Callam 21 Newcastle Runners 3:53.54Q 3 Music, Stefan 23 Randwick Bot 3:56.11Q 4 Madden, Jakob 20 Mingara Athl 3:56.96 5 Christian, Theo 17 Trinity Athl 3:59.88 6 Stevenson, Connor 31 Newcastle Runners 4:02.49 7 Langdon, Reece 25 Bankstown Sp 4:04.06 8 Gair, William 20 Sutherland D 4:04.36 9 McPhillips, Finlay 21 Kembla Joggers Inc. 4:06.03 10 Fletcher, Ian 28 Newcastle Runners 4:06.15 11 Magner, Simon 17 U.T.S. North 4:09.90 12 Ruiz Davila, Julio 25 Campbelltown 4:18.83 12 MacDonell, Ryan 29 Sydney University 4:18.83 14 McLachlan, Matthew 13 Trinity Athl 4:34.08 =================================================================== State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Palfrey, Tomas 18 Bankstown Sp 3:49.11Q 2 2 Austin-Cray, Will 28 Bankstown Sp 3:49.20Q 1 3 Ryan, Joseph 26 Sydney University 3:53.51Q 3 4 Fryer, Drew 20 Randwick Bot 3:49.77Q 1 5 Kelly, Daniel 18 RunCrew 3:50.48Q 2 6 Lang, Callam 21 Newcastle Runners 3:53.54Q 3 7 Logan, Tim 25 Athletics Victoria 3:51.57Q 1 8 Mahon, Max 21 U.T.S. North 3:51.79Q 2 9 Music, Stefan 23 Randwick Bot 3:56.11Q 3 10 Davies, Thomas 20 Sydney University 3:52.79q 2 11 Burns, Callum 21 Act Athletics 3:53.14q 1 12 Green, Jack 29 RunCrew 3:53.35q 1 13 Bishop, Benjamin 20 Trinity Athl 3:56.60 1 14 Madden, Jakob 20 Mingara Athl 3:56.96 3 15 Cantlon, Patrick 18 Trinity Athl 3:58.12 2 16 Kenzie, Deon 25 Tasmania Athletics 3:59.79 1 17 Christian, Theo 17 Trinity Athl 3:59.88 3 18 Longworth, Hamish 19 Bankstown Sp 4:00.20 2 19 Williams, Adam 16 Bankstown Sp 4:00.30 1 20 Holland, Dylan 22 Kembla Joggers Inc. 4:00.89 2 21 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 4:01.32 2 22 Shiell, Samuel 27 RunCrew 4:02.05 2 23 Stevenson, Connor 31 Newcastle Runners 4:02.49 3 24 Langdon, Reece 25 Bankstown Sp 4:04.06 3 25 Gair, William 20 Sutherland D 4:04.36 3 26 McPhillips, Finlay 21 Kembla Joggers Inc. 4:06.03 3 27 Fletcher, Ian 28 Newcastle Runners 4:06.15 3 28 Doherty, Charlie 22 U.T.S. North 4:06.69 1 29 Russell, Max 16 Randwick Bot 4:07.82 2 30 Magner, Simon 17 U.T.S. North 4:09.90 3 31 Hopkins, Flynn 20 Act Athletics 4:12.62 1 32 North, Matt 18 U.T.S. North 4:12.80 2 33 McIntosh (T20), Kyle 27 Sutherland D 4:12.90 2 34 Boglioni Beaulieu, Guill 30 Sydney University 4:15.98 1 35 MacDonell, Ryan 29 Sydney University 4:18.83 3 35 Ruiz Davila, Julio 25 Campbelltown 4:18.83 3 35 Dawson, Matt 36 Delta Runnin 4:18.83 1 38 Kaparakis, Charlie 21 Mingara Athl 4:19.35 2 39 Frykberg, Ryan 16 Cherrybrook 4:19.93 1 40 Phillips, Cooper 14 U.T.S. North 4:26.87 1 41 Healy, James 26 Sydney University 4:28.00 2 42 Sork, Will 16 The Scots College 4:28.92 1 43 Shah, Pranshav 16 Girraween 4:33.17 2 44 McLachlan, Matthew 13 Trinity Athl 4:34.08 3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 4 Men 800 Metre Open 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Youssouf, Obssa 22 Sydney University 1:52.22Q 2 Dickinson, Robert 22 Bankstown Sp 1:52.33Q 3 Cohen, Mason 25 U.T.S. North 1:52.34q 4 Laurendet, Rohan 25 Illawong Rev 1:54.60 5 King, Michael 16 Trinity Athl 1:57.35 6 Hunter, Hamish 18 Act Athletics 2:00.58 7 Soderlund, Zeth 24 U.T.S. North 2:03.75 8 Vidaic, Oliver 20 Act Athletics 2:06.11 9 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 2:12.14 Heat 2 Preliminaries 1 Perrott, Jye 23 U.T.S. North 1:53.11Q 2 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 1:53.19Q 3 McGowan, Riley 25 Act Athletics 1:53.24q 4 John, Taylor 24 U.T.S. North 1:53.76 5 Pursey, Oscar 22 Sydney University 1:55.72 6 Johnson, Zachary 21 U.T.S. North 1:56.55 7 Holland, Jai 17 Bankstown Sp 2:03.03 8 Elbourne, Brody 17 Randwick Bot 2:03.82 9 Dawson, Matt 36 Delta Runnin 2:05.54 Heat 3 Preliminaries 1 Raper, Lachlan 22 Sydney University 1:52.31Q 2 Quinn, Benjamin 24 University of Nsw 1:52.44Q 3 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 1:52.54q 4 Jones, Benjamin 17 Trinity Athl 1:53.40 5 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 1:55.09 6 Boyes, Luke 18 RunCrew 1:57.56 7 Amekata, Gras 20 Athletics SA 1:57.62 8 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 2:03.14 9 Healey, Seth 38 Sutherland D 2:08.25 10 Cardenas, Jose 26 Sydney University 2:11.19 =================================================================== State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Youssouf, Obssa 22 Sydney University 1:52.22Q 1 2 Raper, Lachlan 22 Sydney University 1:52.31Q 3 3 Perrott, Jye 23 U.T.S. North 1:53.11Q 2 4 Dickinson, Robert 22 Bankstown Sp 1:52.33Q 1 5 Quinn, Benjamin 24 University of Nsw 1:52.44Q 3 6 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 1:53.19Q 2 7 Cohen, Mason 25 U.T.S. North 1:52.34q 1 8 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 1:52.54q 3 9 McGowan, Riley 25 Act Athletics 1:53.24q 2 10 Jones, Benjamin 17 Trinity Athl 1:53.40 3 11 John, Taylor 24 U.T.S. North 1:53.76 2 12 Laurendet, Rohan 25 Illawong Rev 1:54.60 1 13 Furminger, Corey 25 U.T.S. North 1:55.09 3 14 Pursey, Oscar 22 Sydney University 1:55.72 2 15 Johnson, Zachary 21 U.T.S. North 1:56.55 2 16 King, Michael 16 Trinity Athl 1:57.35 1 17 Boyes, Luke 18 RunCrew 1:57.56 3 18 Amekata, Gras 20 Athletics SA 1:57.62 3 19 Hunter, Hamish 18 Act Athletics 2:00.58 1 20 Holland, Jai 17 Bankstown Sp 2:03.03 2 21 Joyce, Matthew 32 Cherrybrook 2:03.14 3 22 Soderlund, Zeth 24 U.T.S. North 2:03.75 1 23 Elbourne, Brody 17 Randwick Bot 2:03.82 2 24 Dawson, Matt 36 Delta Runnin 2:05.54 2 25 Vidaic, Oliver 20 Act Athletics 2:06.11 1 26 Healey, Seth 38 Sutherland D 2:08.25 3 27 Cardenas, Jose 26 Sydney University 2:11.19 3 28 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 2:12.14 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 6 Men 400 Metre Open 27 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 7 Best Times ================================================================ State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Start time 20:06 1 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 47.84Q 2 Mizzi, Damien 21 Sydney University 49.29Q 3 Schaffer, Alex 30 Act Athletics 49.52Q 4 West, Jared 33 RunCrew 50.02Q 5 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.76q 6 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 51.64q 7 Balic, Ivan 15 Asics Wests 52.58 8 Fairweather, Caleb 20 Asics Wests 52.98 9 Smith, Joshua 13 The Kings 57.31 Heat 2 Preliminaries Start time 20:10 1 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 48.27Q 2 van Ratingen, Luke 20 U.T.S. North 48.63Q 3 Kermond, James 25 Bankstown Sp 49.43Q 4 Clarke, Oliver 22 Mingara Athl 50.30Q 5 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 50.31q 6 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 52.82 7 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 53.00 -- Sloan, Riley 22 U.T.S. North DNF Heat 3 Preliminaries Start time 20:14 1 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 48.27Q 2 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 49.44Q 3 Webb, Liam 22 Manly Warrin 49.60Q 4 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 49.98Q 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 50.26q 6 Archer, Zac 21 Campbelltown 51.92 7 Turner, Jesse 25 Act Athletics 53.90 8 Allard, Luke 37 Act Athletics 55.05 Heat 4 Preliminaries Start time 20:18 1 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 49.03Q 2 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 49.55Q 3 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 49.99Q 4 Hoyer, Brendan 27 Bankstown Sp 50.17Q 5 Stone, Jay 42 Armidale 50.32q 6 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 51.85q 7 Baker, Joshua 23 Campbelltown 53.67 -- Sekhon, Bajpreet singh 21 Independent Athlete DNF -- Collins, Timothy 26 Bankstown Sp DNS Heat 5 Preliminaries Start time 20:22 1 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 49.69Q 2 Boulton, Jack 17 Athletics Victoria 49.88Q 3 Livirizzi, Chris 24 Illawong Rev 49.91Q 4 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.45Q 5 Hall, Eli 22 University of Nsw 51.39q 6 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 52.02 7 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 55.22 -- Moir, Sebastien 21 Trinity Athl DNF =================================================================== State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 47.84Q 1 2 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 48.27Q 3 2 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 48.27Q 2 4 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 49.03Q 4 5 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 49.69Q 5 6 van Ratingen, Luke 20 U.T.S. North 48.63Q 2 7 Mizzi, Damien 21 Sydney University 49.29Q 1 8 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 49.44Q 3 9 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 49.55Q 4 10 Boulton, Jack 17 Athletics Victoria 49.88Q 5 11 Kermond, James 25 Bankstown Sp 49.43Q 2 12 Schaffer, Alex 30 Act Athletics 49.52Q 1 13 Webb, Liam 22 Manly Warrin 49.60Q 3 14 Livirizzi, Chris 24 Illawong Rev 49.91Q 5 15 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 49.99Q 4 16 Mcpaul, James 22 Athletics Wo 49.98Q 3 17 West, Jared 33 RunCrew 50.02Q 1 18 Hoyer, Brendan 27 Bankstown Sp 50.17Q 4 19 Clarke, Oliver 22 Mingara Athl 50.30Q 2 20 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 50.45Q 5 21 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 50.26q 3 22 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 50.31q 2 23 Stone, Jay 42 Armidale 50.32q 4 24 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 50.76q 1 25 Hall, Eli 22 University of Nsw 51.39q 5 26 Burns, Ewan 18 Knox Grammar School 51.64q 1 27 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 51.85q 4 28 Archer, Zac 21 Campbelltown 51.92 3 29 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 52.02 5 30 Balic, Ivan 15 Asics Wests 52.58 1 31 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 52.82 2 32 Fairweather, Caleb 20 Asics Wests 52.98 1 33 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 53.00 2 34 Baker, Joshua 23 Campbelltown 53.67 4 35 Turner, Jesse 25 Act Athletics 53.90 3 36 Allard, Luke 37 Act Athletics 55.05 3 37 Plasto, Thomas 17 Knox Grammar School 55.22 5 38 Smith, Joshua 13 The Kings 57.31 1 -- Moir, Sebastien 21 Trinity Athl DNF 5 -- Sekhon, Bajpreet singh 21 Independent Athlete DNF 4 -- Sloan, Riley 22 U.T.S. North DNF 2 -- Collins, Timothy 26 Bankstown Sp DNS 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 47 Men 200 Metre Open 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0 Start time 15:40 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 21.44Q 2 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 21.69q 3 Mackenzie-Wood, Tom 21 Sydney University 21.75q 4 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 22.34 B Race 5 Hall, Eli 22 University of Nsw 22.44 6 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 22.51 7 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.02 8 D'Arcy, Jack 24 Campbelltown 23.49 9 McEwan, Clinton 29 U.T.S. North 23.67 Heat 2 Preliminaries Wind: 1.7 Start time 15:44 1 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 21.69Q 2 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.34 B Race 3 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 22.47 4 Green, Jordan 25 Act Athletics 22.71 5 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 22.80 6 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 23.04 7 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 23.56 8 Reynolds, Aidan 21 Balmain Athl 23.92 -- Kamara, Ismail Dudu 24 U.T.S. North DNF Heat 3 Preliminaries Wind: 1.6 Start time 15:48 1 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.35Q 2 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 21.96q 3 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 22.11 B Race 4 Ockert, George 28 Bankstown Sp 22.23 B Race 5 Tucker, Thomas 20 Sydney University 22.41 6 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 22.47 7 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 22.48 8 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 23.62 9 Fenech, Anton 21 Maitland Sen 23.72 Heat 4 Preliminaries Wind: -1.9 Start time 15:52 1 Roberts, Will 22 Asics Wests 21.53Q 2 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.00 B Race 3 Ashcroft, Brendan 31 Athletics Victoria 22.24 B Race 4 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 22.27 B Race 5 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 22.69 6 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.22 7 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.42 8 Kellett, Jonathan 37 Athletics East 25.92 -- Brown, Justin 25 Manly Warrin DNS Heat 5 Preliminaries Wind: -2.3 Start time 15:56 1 smith, jamee 21 Illawong Rev 21.56Q 2 Rathore, Shakti 28 Sydney University 21.61q 3 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.19 B Race 4 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 22.26 B Race 5 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 22.40 6 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 22.66 7 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 22.74 8 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 23.30 ======================================================================== State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.35Q 1.6 3 2 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 21.44Q +0.0 1 3 Roberts, Will 22 Asics Wests 21.53Q -1.9 4 4 smith, jamee 21 Illawong Rev 21.56Q -2.3 5 5 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 21.69Q 1.7 2 6 Rathore, Shakti 28 Sydney University 21.61q -2.3 5 7 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 21.69q +0.0 1 8 Mackenzie-Wood, Tom 21 Sydney University 21.75q +0.0 1 9 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 21.96q 1.6 3 10 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.00 -1.9 4 B Race 11 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 22.11 1.6 3 B Race 12 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.19 -2.3 5 B Race 13 Ockert, George 28 Bankstown Sp 22.23 1.6 3 B Race 14 Ashcroft, Brendan 31 Athletics Victoria 22.24 -1.9 4 B Race 15 Glascott, Thomas 21 U.T.S. North 22.26 -2.3 5 B Race 16 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 22.27 -1.9 4 B Race 17 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.34 1.7 2 B Race 17 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 22.34 +0.0 1 B Race 19 Quintana, Ethan 17 U.T.S. North 22.40 -2.3 5 20 Tucker, Thomas 20 Sydney University 22.41 1.6 3 21 Hall, Eli 22 University of Nsw 22.44 +0.0 1 22 Jeffery, Aaron 23 U.T.S. North 22.47 1.6 3 22 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 22.47 1.7 2 24 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 22.48 1.6 3 25 Ash, Lachlan 20 Campbelltown 22.51 +0.0 1 26 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 22.66 -2.3 5 27 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 22.69 -1.9 4 28 Green, Jordan 25 Act Athletics 22.71 1.7 2 29 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 22.74 -2.3 5 30 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 22.80 1.7 2 31 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.02 +0.0 1 32 Youssef, Hadi 24 Bankstown Sp 23.04 1.7 2 33 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.22 -1.9 4 34 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 23.30 -2.3 5 35 Balic, Ivan 15 Asics Wests 23.42 -1.9 4 36 D'Arcy, Jack 24 Campbelltown 23.49 +0.0 1 37 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 23.56 1.7 2 38 Baker, Jack 17 Ryde Athleti 23.62 1.6 3 39 McEwan, Clinton 29 U.T.S. North 23.67 +0.0 1 40 Fenech, Anton 21 Maitland Sen 23.72 1.6 3 41 Reynolds, Aidan 21 Balmain Athl 23.92 1.7 2 42 Kellett, Jonathan 37 Athletics East 25.92 -1.9 4 -- Kamara, Ismail Dudu 24 U.T.S. North DNF 1.7 2 -- Brown, Justin 25 Manly Warrin DNS -1.9 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 2 Men 100 Metre Open 30 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 12 Best Times ================================================================ State Record: S 10.03 17/09/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.9 Start time 18:20 1 Kamara, Ismail Dudu 24 U.T.S. North 10.72Q 2 Wickremaratchy, Dinush 18 Macquarie Hunter 10.95Q 3 Grubnic, Kyle 28 Illawarra Bl 11.06q 4 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.31 5 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.33 6 Hamilton, Aymn 16 Mingara Athl 11.35 7 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 11.40 8 Kellett, Jonathan 37 Athletics East 13.15 9 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 14.07 -- Roberts, Will 22 Asics Wests DQ WA 16.8 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.5 Start time 18:24 1 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 10.55Q 2 Ashcroft, Brendan 31 Athletics Victoria 11.02Q 3 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 11.08q 4 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 11.11q 5 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.13q 6 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.14 7 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.30 8 McEwan, Clinton 29 U.T.S. North 11.71 9 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 11.96 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.7 Start time 18:28 1 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.74Q 2 Baker, Phillip 19 Campbelltown 10.99Q 3 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.17 4 Clark, Angus 20 Sydney University 11.20 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 11.22 6 Karamil, Vinay 27 Mounties Ath 11.44 7 Humberstone, William 21 St. George D 11.54 8 Sekhon, Bajpreet singh 21 Independent Athlete 15.16 -- Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North DNS Heat 4 Preliminaries Wind: 0.3 Start time 18:32 1 Penny, Jake 25 Athletics Victoria 10.60Q 2 Fullerton, Harry 23 Sydney University 10.85Q 3 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.06q 4 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.09q 5 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 11.25 6 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.31 7 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.43 8 Granger, William 18 St Ignatius 11.52 9 Huynh, Clinton 24 Bankstown Sp 11.79 10 nelson, Daniel 17 St Ignatius 11.86 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.9 Start time 18:36 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.73Q 2 Konomanyi, Michael 25 U.T.S. North 10.92Q 3 Measter, Michael 27 Athletics Qu 10.96q 4 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.31 5 McKay, Luke 18 St. George D 11.37 6 Green, Jordan 25 Act Athletics 11.40 7 Myant, Will 24 Asics Wests 11.42 8 Ackland, Lars 14 U.T.S. North 12.32 9 Dymond, Connor 24 Illawarra Bl 16.50 Heat 6 Preliminaries Wind: 1.9 Start time 18:40 1 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 10.75Q 2 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.80Q 3 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 11.07q 4 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 11.14 5 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 11.23 5 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 11.23 7 Davidson, Joel 22 Cherrybrook 11.76 8 Reynolds, Aidan 21 Balmain Athl 11.91 9 Taylor, Jacob 15 Hills Distri 11.93 Heat 7 Preliminaries Wind: 0.8 Start time 18:44 1 Coorey-Ewings, Carl 23 Sydney University 10.80Q 2 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 10.86Q 3 Wood, Matthew 24 U.T.S. North 11.06q 4 Turner, Jesse 25 Act Athletics 11.06q 5 Tucker, Thomas 20 Sydney University 11.21 6 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 11.28 7 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.65 8 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.67 9 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 11.79 10 Vuong, Kevin 28 Asics Wests 12.60 Heat 8 Preliminaries Wind: 0.8 Start time 18:48 1 Hanna, Michael 21 Illawong Rev 10.82Q 2 Rathore, Shakti 28 Sydney University 10.91Q 3 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.09q 4 Sullivan, Matt 22 Sydney University 11.16 5 Hayashi, Sean 23 Manly Warrin 11.30 6 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 11.54 7 D'Arcy, Jack 24 Campbelltown 11.70 8 Fenech, Anton 21 Maitland Sen 11.73 9 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.77 Heat 9 Preliminaries Wind: 0.7 Start time 18:52 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 10.31Q 2 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.99Q 3 Khan, Nabill 21 Sydney University 11.04q 4 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 11.29 4 Hall, Eli 22 University of Nsw 11.29 6 Brown, Justin 25 Manly Warrin 11.42 7 Ottaviano, Marcello 17 Bankstown Sp 11.68 8 Song, Neil 24 Sydney University 12.03 9 Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl 20.25 ======================================================================== State Record: S 10.03 17/09/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 10.31Q 0.7 9 2 Ius, Christopher 21 U.T.S. North 10.55Q 2.5 2 3 Penny, Jake 25 Athletics Victoria 10.60Q 0.3 4 4 Kamara, Ismail Dudu 24 U.T.S. North 10.72Q 0.9 1 5 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.73Q 1.9 5 6 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.74Q 0.7 3 7 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 10.75Q 1.9 6 8 Coorey-Ewings, Carl 23 Sydney University 10.80Q 0.8 7 9 Hanna, Michael 21 Illawong Rev 10.82Q 0.8 8 10 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.80Q 1.9 6 11 Fullerton, Harry 23 Sydney University 10.85Q 0.3 4 12 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 10.86Q 0.8 7 13 Rathore, Shakti 28 Sydney University 10.91Q 0.8 8 14 Konomanyi, Michael 25 U.T.S. North 10.92Q 1.9 5 15 Wickremaratchy, Dinush 18 Macquarie Hunter 10.95Q 0.9 1 16 Baker, Phillip 19 Campbelltown 10.99Q 0.7 3 17 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.99Q 0.7 9 18 Ashcroft, Brendan 31 Athletics Victoria 11.02Q 2.5 2 19 Measter, Michael 27 Athletics Qu 10.96q 1.9 5 20 Khan, Nabill 21 Sydney University 11.04q 0.7 9 21 Wood, Matthew 24 U.T.S. North 11.06q 0.8 7 22 Grubnic, Kyle 28 Illawarra Bl 11.06q 0.9 1 23 Turner, Jesse 25 Act Athletics 11.06q 0.8 7 24 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 11.06q 0.3 4 25 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 11.07q 1.9 6 26 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 11.08q 2.5 2 27 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.09q 0.8 8 28 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.09q 0.3 4 29 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 11.11q 2.5 2 30 Lloyd Jones, Daniel 18 U.T.S. North 11.13q 2.5 2 31 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 11.14 1.9 6 32 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.14 2.5 2 33 Sullivan, Matt 22 Sydney University 11.16 0.8 8 34 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 11.17 0.7 3 35 Clark, Angus 20 Sydney University 11.20 0.7 3 36 Tucker, Thomas 20 Sydney University 11.21 0.8 7 37 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 11.22 0.7 3 38 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 11.23 1.9 6 38 Chaman, Amanat 27 University of Nsw 11.23 1.9 6 40 Ilett, Ryan 29 Illawong Rev 11.25 0.3 4 41 Tshuma, Taboka 21 U.T.S. North 11.28 0.8 7 42 Hall, Eli 22 University of Nsw 11.29 0.7 9 42 Boadu, Emmanuel 18 Campbelltown 11.29 0.7 9 44 Hayashi, Sean 23 Manly Warrin 11.30 0.8 8 45 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.30 2.5 2 46 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.31 1.9 5 47 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.31 0.3 4 48 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.31 0.9 1 49 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.33 0.9 1 50 Hamilton, Aymn 16 Mingara Athl 11.35 0.9 1 51 McKay, Luke 18 St. George D 11.37 1.9 5 52 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 11.40 0.9 1 53 Green, Jordan 25 Act Athletics 11.40 1.9 5 54 Myant, Will 24 Asics Wests 11.42 1.9 5 55 Brown, Justin 25 Manly Warrin 11.42 0.7 9 56 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.43 0.3 4 57 Karamil, Vinay 27 Mounties Ath 11.44 0.7 3 58 Granger, William 18 St Ignatius 11.52 0.3 4 59 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 11.54 0.8 8 59 Humberstone, William 21 St. George D 11.54 0.7 3 61 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.65 0.8 7 62 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.67 0.8 7 63 Ottaviano, Marcello 17 Bankstown Sp 11.68 0.7 9 64 D'Arcy, Jack 24 Campbelltown 11.70 0.8 8 65 McEwan, Clinton 29 U.T.S. North 11.71 2.5 2 66 Fenech, Anton 21 Maitland Sen 11.73 0.8 8 67 Davidson, Joel 22 Cherrybrook 11.76 1.9 6 68 Huynh, Clinton 24 Bankstown Sp 11.79 0.3 4 69 Collins, Timothy 26 Bankstown Sp 11.79 0.8 7 70 nelson, Daniel 17 St Ignatius 11.86 0.3 4 71 Reynolds, Aidan 21 Balmain Athl 11.91 1.9 6 72 Taylor, Jacob 15 Hills Distri 11.93 1.9 6 73 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 11.96 2.5 2 74 Song, Neil 24 Sydney University 12.03 0.7 9 75 Ackland, Lars 14 U.T.S. North 12.32 1.9 5 76 Vuong, Kevin 28 Asics Wests 12.60 0.8 7 77 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.77 0.8 8 78 Kellett, Jonathan 37 Athletics East 13.15 0.9 1 79 sanchez, G.Marc 52 Manly Warrin 14.07 0.9 1 80 Sekhon, Bajpreet singh 21 Independent Athlete 15.16 0.7 3 81 Dymond, Connor 24 Illawarra Bl 16.50 1.9 5 82 Vane-Tempest, Jack 23 Mingara Athl 20.25 0.7 9 -- Roberts, Will 22 Asics Wests DQ 0.9 1 WA 16.8 -- Clabburn, Lewis 21 U.T.S. North DNS 0.7 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 19 Women 400 Metre Hurdles Open 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Klein, Sara 27 Asics Wests 58.81Q 2 Seitaridis, Susie 24 Athletics Wo 62.40Q 3 Douglas, Susie 20 University of Nsw 63.31Q 4 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 67.22q 5 Bates, Eva 16 U.T.S. North 67.55q Heat 2 Preliminaries 1 Mate, Brodee 23 Kembla Joggers Inc. 60.84Q 2 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 62.80Q 3 Smith, Emily 17 U.T.S. North 63.61Q 4 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 65.13q 5 Byers, Monique 24 Illawarra Bl 68.21 6 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 69.11 =================================================================== State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Klein, Sara 27 Asics Wests 58.81Q 1 2 Mate, Brodee 23 Kembla Joggers Inc. 60.84Q 2 3 Seitaridis, Susie 24 Athletics Wo 62.40Q 1 4 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 62.80Q 2 5 Douglas, Susie 20 University of Nsw 63.31Q 1 6 Smith, Emily 17 U.T.S. North 63.61Q 2 7 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 65.13q 2 8 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 67.22q 1 9 Bates, Eva 16 U.T.S. North 67.55q 1 10 Byers, Monique 24 Illawarra Bl 68.21 2 11 Greatrex, Charlotte 16 U.T.S. North 69.11 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 9 Women 1500 Metre Open 12 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ State Record: S 4:00.42 13/09/2020 Jessica Hull, BAN Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Thornton-Bott, Isabella 23 U.T.S. North 4:32.83Q 2 Keown, Esther 29 RunCrew 4:32.95Q 3 Stewart, Imogen 16 Illawong Rev 4:32.96Q 4 Dess, Klara 21 Athletics Victoria 4:33.13Q 5 Hogg, Nicola 18 U.T.S. North 4:33.50q 6 scott, bethany 30 RunCrew 4:36.90 7 Fordham, Rosie 19 U.T.S. North 4:37.20 8 Toohey, Mia 16 Sutherland D 4:41.74 9 Hargraves, Shayne 18 Bankstown Sp 4:45.86 10 Doherty, Eloise 22 U.T.S. North 4:53.65 11 Miller, Eleanor 18 Randwick Bot 4:54.77 12 Frykberg, Kirsten 18 Sydney Strid 4:57.75 13 Newitt, Tessa 14 Asics Wests 5:06.75 14 Keehn, Bianca 38 Nepean Distr 6:48.27 Heat 2 Preliminaries 1 Rand, Ada 16 St. George D 4:28.79Q 2 Harding-Delooze, Amy 23 RunCrew 4:29.13Q 3 Spencer, Kate 26 U.T.S. North 4:29.38Q 4 Campbell, Holly 25 Sydney University 4:29.42Q 5 Gardiner, Imogen 19 U.T.S. North 4:30.03q 6 Purcell, Georgie 18 Blue Mountai 4:34.84q 7 Mauviel, Lucy 19 Sydney University 4:35.38q 8 Lonchampt, Paola 26 Bankstown Sp 4:39.22 9 Cooper, Fleur 14 Mosman 4:42.91 10 Warland, Zara 17 Ryde Athleti 4:43.65 11 Pateman, Chloe 20 Kembla Joggers Inc. 4:54.43 12 Billington, Tayla 24 Bankstown Sp 4:59.34 13 Hogg, Jessica 24 Illawarra Bl 5:22.42 14 Gainsford, Aisling 16 Sydney Strid 5:38.66 =================================================================== State Record: S 4:00.42 13/09/2020 Jessica Hull, BAN Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Rand, Ada 16 St. George D 4:28.79Q 2 2 Thornton-Bott, Isabella 23 U.T.S. North 4:32.83Q 1 3 Harding-Delooze, Amy 23 RunCrew 4:29.13Q 2 4 Keown, Esther 29 RunCrew 4:32.95Q 1 5 Spencer, Kate 26 U.T.S. North 4:29.38Q 2 6 Stewart, Imogen 16 Illawong Rev 4:32.96Q 1 7 Campbell, Holly 25 Sydney University 4:29.42Q 2 8 Dess, Klara 21 Athletics Victoria 4:33.13Q 1 9 Gardiner, Imogen 19 U.T.S. North 4:30.03q 2 10 Hogg, Nicola 18 U.T.S. North 4:33.50q 1 11 Purcell, Georgie 18 Blue Mountai 4:34.84q 2 12 Mauviel, Lucy 19 Sydney University 4:35.38q 2 13 scott, bethany 30 RunCrew 4:36.90 1 14 Fordham, Rosie 19 U.T.S. North 4:37.20 1 15 Lonchampt, Paola 26 Bankstown Sp 4:39.22 2 16 Toohey, Mia 16 Sutherland D 4:41.74 1 17 Cooper, Fleur 14 Mosman 4:42.91 2 18 Warland, Zara 17 Ryde Athleti 4:43.65 2 19 Hargraves, Shayne 18 Bankstown Sp 4:45.86 1 20 Doherty, Eloise 22 U.T.S. North 4:53.65 1 21 Pateman, Chloe 20 Kembla Joggers Inc. 4:54.43 2 22 Miller, Eleanor 18 Randwick Bot 4:54.77 1 23 Frykberg, Kirsten 18 Sydney Strid 4:57.75 1 24 Billington, Tayla 24 Bankstown Sp 4:59.34 2 25 Newitt, Tessa 14 Asics Wests 5:06.75 1 26 Hogg, Jessica 24 Illawarra Bl 5:22.42 2 27 Gainsford, Aisling 16 Sydney Strid 5:38.66 2 28 Keehn, Bianca 38 Nepean Distr 6:48.27 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 3 Women 800 Metre Open 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Bennett, Amy 22 Sutherland D 2:08.12Q 2 Monk, Montana 17 Newcastle Runners 2:08.94Q 3 Wassall, Georgia 25 Sydney University 2:09.71q 4 Kitching, Hayley 17 Coffs Harbou 2:09.76q 5 Boothroyd, Ivy 14 Sutherland D 2:10.81 6 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 2:12.68 7 Mahon, Emma 18 RunCrew 2:18.96 8 Holland, Baylee 18 Bankstown Sp 2:19.41 9 Thomson, Ali 22 U.T.S. North 2:21.77 10 Bennett, Jessica 20 Sutherland D 2:28.98 11 Wright, Sienna 15 Sutherland D 2:31.68 Heat 2 Preliminaries 1 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 2:11.01Q 2 Kennedy, Rochelle 26 Athletics Victoria 2:11.50Q 3 Brady, Tia 29 Newcastle Runners 2:11.70 4 Honore, Ava 17 Westfields 2:12.29 5 Carter, Claudia 22 Athletics Victoria 2:13.52 6 Ward, Natasha 17 Randwick Bot 2:17.16 7 Fry, Mia 16 U.T.S. North 2:23.84 8 Matthews, Jasmine 21 Kembla Joggers Inc. 2:26.98 9 Summers, Jaimi-Lee 28 Act Athletics 2:34.42 -- Keir, Alicia 30 Illawong Rev DNS -- Hogg, Nicola 18 U.T.S. North DNS -- Robb, Alma 19 Sutherland D DNS Heat 3 Preliminaries 1 Hancock-Cameron, Jaylah 19 Bankstown Sp 2:07.58Q 2 Ryan, Matilda 19 U.T.S. North 2:08.50Q 3 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 2:09.95q 4 roderick, laura 18 Randwick Bot 2:10.39 5 Schiffmann, Sarah 18 Newcastle Runners 2:12.10 6 Smith, Davina 30 Randwick Bot 2:12.79 7 Sun, Amelie 17 Ryde Athleti 2:17.18 8 Harding-Delooze, Lily 23 RunCrew 2:22.10 9 Cook, Kristen 17 Asics Wests 2:26.09 10 Koster, Ella 18 U.T.S. North 2:28.44 11 Hogg, Jessica 24 Illawarra Bl 2:36.17 12 Keehn, Bianca 38 Nepean Distr 3:10.30 =================================================================== State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Hancock-Cameron, Jaylah 19 Bankstown Sp 2:07.58Q 3 2 Bennett, Amy 22 Sutherland D 2:08.12Q 1 3 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 2:11.01Q 2 4 Ryan, Matilda 19 U.T.S. North 2:08.50Q 3 5 Monk, Montana 17 Newcastle Runners 2:08.94Q 1 6 Kennedy, Rochelle 26 Athletics Victoria 2:11.50Q 2 7 Wassall, Georgia 25 Sydney University 2:09.71q 1 8 Kitching, Hayley 17 Coffs Harbou 2:09.76q 1 9 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 2:09.95q 3 10 roderick, laura 18 Randwick Bot 2:10.39 3 11 Boothroyd, Ivy 14 Sutherland D 2:10.81 1 12 Brady, Tia 29 Newcastle Runners 2:11.70 2 13 Schiffmann, Sarah 18 Newcastle Runners 2:12.10 3 14 Honore, Ava 17 Westfields 2:12.29 2 15 Halmy, Bethany 26 Manly Warrin 2:12.68 1 16 Smith, Davina 30 Randwick Bot 2:12.79 3 17 Carter, Claudia 22 Athletics Victoria 2:13.52 2 18 Ward, Natasha 17 Randwick Bot 2:17.16 2 19 Sun, Amelie 17 Ryde Athleti 2:17.18 3 20 Mahon, Emma 18 RunCrew 2:18.96 1 21 Holland, Baylee 18 Bankstown Sp 2:19.41 1 22 Thomson, Ali 22 U.T.S. North 2:21.77 1 23 Harding-Delooze, Lily 23 RunCrew 2:22.10 3 24 Fry, Mia 16 U.T.S. North 2:23.84 2 25 Cook, Kristen 17 Asics Wests 2:26.09 3 26 Matthews, Jasmine 21 Kembla Joggers Inc. 2:26.98 2 27 Koster, Ella 18 U.T.S. North 2:28.44 3 28 Bennett, Jessica 20 Sutherland D 2:28.98 1 29 Wright, Sienna 15 Sutherland D 2:31.68 1 30 Summers, Jaimi-Lee 28 Act Athletics 2:34.42 2 31 Hogg, Jessica 24 Illawarra Bl 2:36.17 3 32 Keehn, Bianca 38 Nepean Distr 3:10.30 3 -- Keir, Alicia 30 Illawong Rev DNS 2 -- Hogg, Nicola 18 U.T.S. North DNS 2 -- Robb, Alma 19 Sutherland D DNS 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 5 Women 400 Metre Open 18 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 6 Best Times ================================================================ State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Start time 19:43 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 54.40Q 2 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 55.58Q 3 Banner, Caitlin 22 Athletics Qu 55.61Q 4 Randazzo, Ella 19 Sutherland D 56.98q 5 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 57.31q 6 Lind, Samantha 25 Tasmania Athletics 57.59q 7 Pedder, Amy 31 University o 58.32 8 Pinches, Aiva 15 Adamstown Ne 62.71 9 Townsend, Grace 13 U.T.S. North 63.58 Heat 2 Preliminaries Start time 19:48 1 O'Grady, Gabriella 24 U.T.S. North 55.01Q 2 Hubbard, Kendra 32 Athletics Victoria 55.52Q 3 Ramsey, Justine 20 Athletics Qu 56.84Q 4 Craker, Rowena 21 U.T.S. North 58.11 5 Poole, Bronwyn 27 Trinity Athl 58.75 6 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 58.83 7 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 58.96 8 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 60.83 9 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 64.24 Heat 3 Preliminaries Start time 19:53 1 Rubie, Anneliese 29 Sydney University 54.46Q 2 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 54.88Q 3 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 56.44Q 4 Guthrie, Sally 19 Sydney University 57.03q 5 Ogle, Nicole 23 Newcastle Runners 57.62q 6 Alizart, Alexandra 18 Westfields 59.02 7 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 59.90 8 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 59.92 9 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 66.65 Heat 4 Preliminaries Start time 19:58 1 Beer, Ellie 18 Athletics Qu 56.24Q 2 Thornton, Jessica 23 Illawong Rev 56.79Q 3 Cotton, Emma 18 Port Stephen 56.90Q 4 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 57.20q 5 O'Reilly, Emma 18 Manly Warrin 57.98 6 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 58.01 7 Woollett, Lara 19 Epping Distr 59.73 8 Durante, Sarah 21 Hills Distri 66.75 -- Norton, Briony 22 Bankstown Sp DNS =================================================================== State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 54.40Q 1 2 Rubie, Anneliese 29 Sydney University 54.46Q 3 3 O'Grady, Gabriella 24 U.T.S. North 55.01Q 2 4 Beer, Ellie 18 Athletics Qu 56.24Q 4 5 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 54.88Q 3 6 Hubbard, Kendra 32 Athletics Victoria 55.52Q 2 7 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 55.58Q 1 8 Thornton, Jessica 23 Illawong Rev 56.79Q 4 9 Banner, Caitlin 22 Athletics Qu 55.61Q 1 10 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 56.44Q 3 11 Ramsey, Justine 20 Athletics Qu 56.84Q 2 12 Cotton, Emma 18 Port Stephen 56.90Q 4 13 Randazzo, Ella 19 Sutherland D 56.98q 1 14 Guthrie, Sally 19 Sydney University 57.03q 3 15 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 57.20q 4 16 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 57.31q 1 17 Lind, Samantha 25 Tasmania Athletics 57.59q 1 18 Ogle, Nicole 23 Newcastle Runners 57.62q 3 19 O'Reilly, Emma 18 Manly Warrin 57.98 4 20 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 58.01 4 21 Craker, Rowena 21 U.T.S. North 58.11 2 22 Pedder, Amy 31 University o 58.32 1 23 Poole, Bronwyn 27 Trinity Athl 58.75 2 24 Goncalves, Ashleigh 17 Athletics Wo 58.83 2 25 Smart, Erin 39 Nowra Athlet 58.96 2 26 Alizart, Alexandra 18 Westfields 59.02 3 27 Woollett, Lara 19 Epping Distr 59.73 4 28 Phillips, Cayla 16 U.T.S. North 59.90 3 29 Andrews, Greta 18 U.T.S. North 59.92 3 30 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 60.83 2 31 Pinches, Aiva 15 Adamstown Ne 62.71 1 32 Townsend, Grace 13 U.T.S. North 63.58 1 33 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 64.24 2 34 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 66.65 3 35 Durante, Sarah 21 Hills Distri 66.75 4 -- Norton, Briony 22 Bankstown Sp DNS 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 48 Women 200 Metre Open 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.2 Start time 16:10 1 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 24.05Q 2 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 24.75q 3 Clark, Tomasin 25 Illawong Rev 25.00 B Race 4 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.34 B Race 5 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 25.58 6 Ogle, Nicole 23 Newcastle Runners 25.63 7 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 27.24 8 Mahon, Telia 20 Illawarra Bl 28.10 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.3 Start time 16:14 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 23.79Q 2 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 24.92 B Race 3 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 25.12 B Race 4 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.03 5 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.04 6 Alizart, Alexandra 18 Westfields 26.39 7 Davis, Chloe 21 U.T.S. North 26.90 8 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 29.51 Heat 3 Preliminaries Wind: 2.2 Start time 16:18 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 24.54Q 2 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 25.24 B Race 3 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 25.35 B Race 4 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 25.44 5 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 25.62 6 Guthrie, Sally 19 Sydney University 25.63 7 Thompson, Emily 24 University of Nsw 27.26 Heat 4 Preliminaries Wind: 1.2 Start time 16:22 1 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.55Q 2 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 24.73q 3 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.11 B Race 4 Duve, Emily 27 Sydney University 25.23 B Race 5 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 25.85 6 Pedder, Amy 31 University o 26.41 7 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 27.25 8 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 27.57 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.6 Start time 16:26 1 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 24.12Q 2 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 24.17q 3 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 24.76q 4 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.02 B Race 5 Calvert, Kiara 31 Eastern Subu 25.43 6 James, Sarah 28 Sutherland D 26.44 7 O'Neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 27.51 8 East, Brooke 21 Sydney University 27.62 ======================================================================== State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 23.79Q 2.3 2 2 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 24.05Q 1.2 1 3 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 24.12Q 1.6 5 4 Quirk, Monique 20 Campbelltown 24.54Q 2.2 3 5 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.55Q 1.2 4 6 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 24.17q 1.6 5 7 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 24.73q 1.2 4 8 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 24.75q 1.2 1 9 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 24.76q 1.6 5 10 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 24.92 2.3 2 B Race 11 Clark, Tomasin 25 Illawong Rev 25.00 1.2 1 B Race 12 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 25.02 1.6 5 B Race 13 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.11 1.2 4 B Race 14 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 25.12 2.3 2 B Race 15 Duve, Emily 27 Sydney University 25.23 1.2 4 B Race 16 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 25.24 2.2 3 B Race 17 Bloor, Erin 18 Camden Athle 25.34 1.2 1 B Race 18 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 25.35 2.2 3 B Race 19 Calvert, Kiara 31 Eastern Subu 25.43 1.6 5 20 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 25.44 2.2 3 21 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 25.58 1.2 1 22 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 25.62 2.2 3 23 Ogle, Nicole 23 Newcastle Runners 25.63 1.2 1 23 Guthrie, Sally 19 Sydney University 25.63 2.2 3 25 Cason, Olivia 24 U.T.S. North 25.85 1.2 4 26 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.03 2.3 2 27 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.04 2.3 2 28 Alizart, Alexandra 18 Westfields 26.39 2.3 2 29 Pedder, Amy 31 University o 26.41 1.2 4 30 James, Sarah 28 Sutherland D 26.44 1.6 5 31 Davis, Chloe 21 U.T.S. North 26.90 2.3 2 32 Trikaliotis, Deyana 22 Campbelltown 27.24 1.2 1 33 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 27.25 1.2 4 34 Thompson, Emily 24 University of Nsw 27.26 2.2 3 35 O'Neill, Jacqueline 28 Mingara Athl 27.51 1.6 5 36 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 27.57 1.2 4 37 East, Brooke 21 Sydney University 27.62 1.6 5 38 Mahon, Telia 20 Illawarra Bl 28.10 1.2 1 39 Eyears, Sarah 34 Bankstown Sp 29.51 2.3 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 1 Women 100 Metre Open 30 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 10 Best Times ================================================================ State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.2 Start time 18:00 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 11.64Q 2 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 11.90Q 3 Duve, Emily 27 Sydney University 12.24Q 4 Calvert, Kiara 31 Eastern Subu 12.34Q 5 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 12.35q 6 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.47q 7 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 12.50q 8 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 13.32 9 Mahon, Telia 20 Illawarra Bl 13.37 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.7 Start time 18:04 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 11.61Q 2 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 11.98Q 3 King, Kyla 24 Sutherland D 12.12Q 4 Clark, Tomasin 25 Illawong Rev 12.20Q 5 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 12.22q 6 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.54q 7 Wolski, Lisa 33 Athletics NT 12.76 8 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.84 9 Thompson, Emily 24 University of Nsw 13.10 Heat 3 Preliminaries Wind: 2.7 Start time 18:08 1 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.88Q 2 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.89Q 3 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.08Q 4 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 12.33Q 5 Johnson, Lauren 36 Victory Runners 12.37q 6 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 12.47q 7 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.64 8 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 12.96 9 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.44 Heat 4 Preliminaries Wind: 0.6 Start time 18:12 1 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 12.29Q 2 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.36Q 3 Kayama, Sachi 25 Trinity Athl 12.40Q 4 Klasen, Emma 19 Illawong Rev 12.58Q 5 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.61 6 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 12.81 7 James, Sarah 28 Sutherland D 13.12 -- Adeniran, Shola 17 Westfields DNS Heat 5 Preliminaries Wind: 2.2 Start time 18:16 1 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 11.92Q 2 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.93Q 3 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 12.04Q 4 Berridge, Nicole 33 U.T.S. North 12.13Q 5 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 12.29q 6 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 12.41q 7 Economou, Mia 20 Sydney University 12.56q 8 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.79 ======================================================================== State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 11.61Q 2.7 2 2 Quirk, Monique 20 Campbelltown 11.64Q 1.2 1 3 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.88Q 2.7 3 4 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 11.92Q 2.2 5 5 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 12.29Q 0.6 4 6 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.89Q 2.7 3 7 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 11.90Q 1.2 1 8 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.93Q 2.2 5 9 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 11.98Q 2.7 2 10 Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North 12.36Q 0.6 4 11 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 12.04Q 2.2 5 12 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.08Q 2.7 3 13 King, Kyla 24 Sutherland D 12.12Q 2.7 2 14 Duve, Emily 27 Sydney University 12.24Q 1.2 1 15 Kayama, Sachi 25 Trinity Athl 12.40Q 0.6 4 16 Berridge, Nicole 33 U.T.S. North 12.13Q 2.2 5 17 Clark, Tomasin 25 Illawong Rev 12.20Q 2.7 2 18 Fichardt, Georgia 17 U.T.S. North 12.33Q 2.7 3 19 Calvert, Kiara 31 Eastern Subu 12.34Q 1.2 1 20 Klasen, Emma 19 Illawong Rev 12.58Q 0.6 4 21 Mciver, Carlie 22 Illawong Rev 12.22q 2.7 2 22 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 12.29q 2.2 5 23 Dunne, Tierney 19 Athletics Wo 12.35q 1.2 1 24 Johnson, Lauren 36 Victory Runners 12.37q 2.7 3 25 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 12.41q 2.2 5 26 Heath, Jenna 24 Adamstown Ne 12.47q 2.7 3 27 Bloor, Erin 18 Camden Athle 12.47q 1.2 1 28 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 12.50q 1.2 1 29 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.54q 2.7 2 30 Economou, Mia 20 Sydney University 12.56q 2.2 5 31 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 12.61 0.6 4 32 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 12.64 2.7 3 33 Wolski, Lisa 33 Athletics NT 12.76 2.7 2 34 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.79 2.2 5 35 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 12.81 0.6 4 36 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.84 2.7 2 37 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 12.96 2.7 3 38 Thompson, Emily 24 University of Nsw 13.10 2.7 2 39 James, Sarah 28 Sutherland D 13.12 0.6 4 40 de Vries, Sarah 29 Illawarra Bl 13.32 1.2 1 41 Mahon, Telia 20 Illawarra Bl 13.37 1.2 1 42 Russell, Caitlin 13 Cherrybrook 13.44 2.7 3 -- Adeniran, Shola 17 Westfields DNS 0.6 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 657 Women Club Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Bligh (T33/F, Sa 17 Sydney University 12.53m 45.93% 12.53m 10.25m 11.20m 10.11m 11.43m 11.54m -- Little (T32), Rosemary 39 Hills Distri DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 20 Mixed 4x800 Metre Relay Masters-Exhibition ======================================================================= Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Nsw Masters Association 'C' 9:52.49 1) Young, Trevor 63 2) Trainor, Paul 56 3) Sharpe, Brad 60 4) Chamberlain, Kevin 59 2 Nsw Masters Association 'B' 10:42.42 1) Howlett, Anthony 53 2) Singh Grewal, Harsharn 69 3) Clayton, Tom 43 4) Terranova, Nicolas 64 3 Nsw Masters Association 'D' 10:52.69 1) Clayton, Alice 41 2) Herbert, Kathryn 35 3) Flinn, Samantha 32 4) Smart, Erin 39 4 Nsw Masters Association 'E' 11:18.32 1) Harrison, Lisa 39 2) Drennan, Deborah 63 3) Basman, Robyn 63 4) Malmberg, Cecilia 51 5 Nsw Masters Association 'A' 12:42.69 1) Grewal, Randeep 39 2) Williams, Dennis 73 3) Gony, Leslie 64 4) Womsley, Garry 58

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 59 Men 200 Metre B Race Open ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Winsor, Matthew 23 Mingara Athl 21.95 1.7 2 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.17 1.7 3 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 22.26 1.7 4 Ndlovu, Ashlyn 23 U.T.S. North 22.27 1.7 5 Ockert, George 28 Bankstown Sp 22.41 1.7 6 Kaszonyi, Lachlan 20 Nowra Athlet 22.55 1.7 7 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.57 1.7 -- Ashcroft, Brendan 31 Athletics Victoria DNS 1.7 -- Glascott, Thomas 21 U.T.S. North DNS 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 60 Women 200 Metre B Race Open ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 24.56 0.5 2 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.31 0.5 3 Pickering, Bronte 20 U.T.S. North 25.63 0.5 -- Mciver, Carlie 22 Illawong Rev DNS 0.5 -- Duve, Emily 27 Sydney University DNS 0.5 -- Bloor, Erin 18 Camden Athle DNS 0.5 -- Kelaher, Morgan 18 U.T.S. North DNS 0.5 -- Clark, Tomasin 25 Illawong Rev DNS 0.5 -- Dunne, Tierney 19 Athletics Wo DNS 0.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 12 Women Discus seated Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Holt (F55), Lynda 49 Asics Wests 15.61m 56.51% 13.48m 13.69m 15.61m 14.33m 14.37m 14.91m 2 Charlton (T54), Julie 22 Cherrybrook 16.54m 46.25% 16.54m 14.44m 14.04m 14.41m 13.08m 15.15m 3 Clifton-Bligh (T33/F, Sa 17 Sydney University 5.60m 40.09% 5.60m FOUL FOUL FOUL 5.10m 4.48m 4 Neuenkirchen (F34), Kim 54 Cherrybrook 6.46m 28.56% 6.00m 6.05m 6.46m 5.61m 6.26m 6.17m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 15 Women Shot Put seated Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Little (T32), Rosemary 39 Hills Distri 5.82m 82.67% 5.42m 5.79m 5.76m 5.66m 5.82m 5.69m 2 Strong (T33), Maria 50 Athletics Victoria 6.21m 79.51% 6.11m 5.42m 5.95m 5.90m 6.21m 5.83m 3 Holt (F55), Lynda 49 Asics Wests 5.94m 65.56% 5.66m 5.90m 5.83m 5.48m 5.94m 5.80m 4 Clifton-Bligh (T33/F, Sa 17 Sydney University 4.39m 62.36% 3.98m 3.72m 3.62m 4.39m 3.96m 3.82m 5 Charlton (T54), Julie 22 Cherrybrook 5.97m 53.94% 5.66m 5.72m 5.79m 5.79m 5.03m 5.97m 6 Neuenkirchen (F34), Kim 54 Cherrybrook 4.06m 51.98% 3.92m 3.84m 3.85m 4.03m 3.92m 4.06m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 7 Women 1500 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Eves (T36), Alexandria 32 Dubbo Athlet 7:07.67 90.33% 2 Sharp (T12), Layla 14 RunCrew 5:30.20 78.50% 3 Scott (T20), Belinda 20 Asics Wests 5:42.49 76.90%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 8 Men 1500 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Houston (T20), Aaron 17 Orange Littl 4:38.50 80.97% 2 Mitchell (T38), Patrick 24 Athletics Wo 6:17.36 62.80%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 7A Women 1500 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clifton-Bligh (T33/F, Sa 17 Sydney University 7:06.59 65.89%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 66 Women 800 Metre Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Charlton (T54), Julie 22 Cherrybrook 4:35.30

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 80 Men Shot Put Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Jennings (T35), Daniel 24 Sutherland D 10.47m 60.45% 9.80m 9.83m FOUL 9.77m FOUL 10.47m 2 Barbara (T/F61), Nathan 14 Ryde Athleti 4.85m 38.68% 4.85m 4.28m 4.28m 4.47m 4.54m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 23 Men 100 Metre Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Muamba (T20), Sammy 18 Hills Distri 11.61 1.8 91.99% 2 Lloyd (T20), Lleyton 21 Macquarie Hunter 11.85 1.8 90.13% 3 Christiansen - T37, Mitc 24 Grafton Athl 12.89 1.8 86.81% 4 Parker (T20), Edward 19 Hills Distri 12.49 1.8 85.51% 5 Carr (T20), Blake 27 Macquarie Hunter 12.51 1.8 85.37% 6 Newton (T20), Zane 16 Hills Distri 13.27 1.8 80.48% 7 Mitchell (T38), Patrick 24 Athletics Wo 13.81 1.8 77.77% 8 Georgallis (T36), Christ 20 Hills Distri 15.77 1.8 74.32% 9 Barbara (T/F61), Nathan 14 Ryde Athleti 20.24 1.8 60.52%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 68 Women 800 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Colley (T36), Tamsin 19 Hills Distri 3:01.82 98.53% 2 Eves (T36), Alexandria 32 Dubbo Athlet 3:30.57 85.07% 3 Sharp (T12), Layla 14 RunCrew 2:39.04 78.57% 3 Scott (T20), Belinda 20 Asics Wests 2:42.58 78.57%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 67 Men 800 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McIntosh (T20), Kyle 27 Sutherland D 2:06.56 86.84% 2 Houston (T20), Aaron 17 Orange Littl 2:15.65 81.02% 3 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 2:18.59 79.88% 4 Engesser (T37), Matthew 14 Hills Distri 2:52.04 68.11%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 14 Women Javelin seated Wheelchair ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Charlton (T54), Julie 22 Cherrybrook 10.60m 40.85% 10.22m 9.40m 10.39m 10.60m 10.07m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 51 Women 200 Metre Wheelchair ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Charlton (T54), Julie 22 Cherrybrook 50.59 -0.4 54.40%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 72 Men Long Jump Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lloyd (T20), Lleyton 21 Macquarie Hunter 5.71m 1.5 74.74% 5.39m(0.1) 5.39m(1.8) 5.27m(0.1) 5.29m(1.1) 5.71m(1.5) 5.38m(2.0) 2 Gesini (T/F38), Ari 20 Act Athletics 5.12m 1.5 71.81% 5.04m(-2.9) FOUL(1.8) 5.12m(1.5) FOUL(1.7) PASS PASS 3 Carr (T20), Blake 27 Macquarie Hunter 5.29m 1.6 69.24% 4.84m(-3.2) 5.16m(0.5) FOUL(2.2) 5.20m(0.6) 5.11m(0.3) 5.29m(1.6) 4 Christiansen - T37, Mitc 24 Grafton Athl 3.89m -0.7 57.46% 3.89m(-0.7) 3.64m(-0.2) 3.79m(3.4) FOUL(0.7) FOUL(0.7) FOUL(2.6) -- Love (T37), Jackson 15 Hills Distri DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 31 Men 400 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Parker (T20), Edward 19 Hills Distri 56.23 83.34% 2 Tirado - T13, James 19 Randwick Bot 57.17 82.07% 3 Newton (T20), Zane 16 Hills Distri 63.80 73.45% 4 Mitchell (T38), Patrick 24 Athletics Wo 68.02 72.52% 5 Georgallis (T36), Christ 20 Hills Distri 72.71 71.12%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 49 Men 200 Metre Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Muamba (T20), Sammy 18 Hills Distri 23.29 2.3 92.10% 2 Lloyd (T20), Lleyton 21 Macquarie Hunter 24.07 2.3 89.12% 3 Christiansen - T37, Mitc 24 Grafton Athl 25.75 2.3 87.73% 4 Mitchell (T38), Patrick 24 Athletics Wo 27.50 2.3 79.35% 5 Newton (T20), Zane 16 Hills Distri 27.04 2.3 79.33% 6 Georgallis (T36), Christ 20 Hills Distri 31.64 2.3 76.14% 7 Engesser (T37), Matthew 14 Hills Distri 32.94 2.3 68.58% 8 Parker (T20), Edward 19 Hills Distri 38.54 2.3 55.66%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 45 Women Javelin Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hampton (T12), Isabelle 26 Athletics Wo 30.61m 66.54% 29.50m 30.27m 29.83m 30.61m 29.83m 29.16m 2 Robertson (T38), Nicole 19 U.T.S. North 19.43m 59.11% FOUL 19.43m 17.43m 16.36m 17.62m 18.04m 3 Rodgers (T20), Annabelle 18 Gosford Litt 23.38m 58.79% 22.67m 18.03m 22.56m 23.38m 23.26m 23.12m 4 Gillespie (T35), Isla 15 U.T.S. North 15.08m 53.02% 12.70m 15.08m 13.39m 13.53m 14.40m 13.70m 5 Cox (T13), Samira 20 Campbelltown 21.02m 47.15% 17.35m 19.32m 21.02m 18.66m 18.45m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 79 Women Shot Put Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Boyland (T20), Rosie 20 Athletics Wo 9.53m 67.59% 7.84m 9.53m 8.97m 9.09m 9.40m 8.89m 2 Rodgers (T20), Annabelle 18 Gosford Litt 9.44m 66.95% 9.21m 8.21m 9.44m 9.38m 8.91m FOUL 3 Robertson (T38), Nicole 19 U.T.S. North 8.27m 65.74% 7.79m 7.35m 7.88m 8.27m 8.01m 8.12m 4 Hampton (T12), Isabelle 26 Athletics Wo 9.72m 64.58% 9.32m 9.44m 9.72m 8.94m 8.97m 9.63m 5 Anderson (T/F37), Rae 24 Mingara Athl 9.18m 60.08% 8.28m 9.18m 9.16m 7.08m 8.82m 8.73m 6 Cox (T13), Samira 20 Campbelltown 7.64m 58.54% 7.53m 7.53m 7.51m 7.64m 6.86m 7.33m 7 Kely (T20), Sara 20 Cherrybrook 5.95m 42.20% 5.31m 5.43m 5.67m 5.85m 5.84m 5.95m 8 Gillespie (T35), Isla 15 U.T.S. North 5.80m 41.70% 5.46m 5.68m 4.89m 5.55m 5.59m 5.80m 9 Filocamo (T20), Jessica 22 Hills Distri 4.99m 35.39% 4.62m 4.99m 4.87m 4.62m 4.42m 4.73m -- Lockett (T37), Kirra 20 Athletics Wo DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 38 Women Discus Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Buss (T20), Savannah 15 Glenbrook Li 31.73m 72.73% 28.93m 28.73m 31.30m FOUL 31.73m 30.77m 2 Anderson (T/F37), Rae 24 Mingara Athl 27.45m 71.69% 23.81m 23.74m 27.45m 25.87m FOUL 25.61m 3 Rodgers (T20), Annabelle 18 Gosford Litt 31.15m 71.40% 29.75m 25.25m 31.15m 26.81m 30.44m 28.72m 4 Lockett (T37), Kirra 20 Athletics Wo 25.80m 67.38% 23.23m 24.67m 25.80m 25.21m 24.75m 24.93m 5 Boyland (T20), Rosie 20 Athletics Wo 28.64m 65.64% 26.12m 27.27m 28.64m 28.39m 26.06m FOUL 6 Robertson (T38), Nicole 19 U.T.S. North 22.13m 65.26% 22.13m 20.61m FOUL 21.63m 22.05m 20.63m 7 Cox (T13), Samira 20 Campbelltown 27.16m 60.80% 25.64m 22.34m 27.11m 25.56m 27.16m 24.88m 8 Hampton (T12), Isabelle 26 Athletics Wo 28.29m 59.68% FOUL 25.34m 27.33m 24.46m 27.74m 28.29m 9 Kely (T20), Sara 20 Cherrybrook 19.22m 44.05% 17.38m 19.22m 18.13m 19.15m FOUL 18.06m 10 Filocamo (T20), Jessica 22 Hills Distri 16.83m 38.55% 13.50m FOUL 15.66m 16.83m 15.12m 15.04m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 37 Men Discus Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Carr (T20), Blake 27 Macquarie Hunter 26.96m 58.88% 19.04m 24.53m FOUL 26.96m 25.81m FOUL 2 Barbara (T/F61), Nathan 14 Ryde Athleti 11.46m 43.96% 11.42m 10.92m FOUL 8.40m 11.46m 9.94m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 71 Women Long Jump Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Giddings (T35), Summer 19 Hills Distri 2.68m 1.8 81.02% 2.45m(-0.7) 2.57m(1.8) FOUL(0.7) 2.68m(1.8) 2.65m(1.8) FOUL(1.7) 2 Joseph (T37), Kailyn 19 Cherrybrook 4.14m 1.4 79.31% 3.82m(-1.6) FOUL(0.1) FOUL(1.1) 4.14m(1.4) 4.08m(1.5) FOUL(-1.3) 3 Harrison (T37), Lainee 17 Macquarie Hunter 4.06m 0.8 77.78% FOUL(0.4) 3.97m(0.3) FOUL(2.1) 3.99m(0.6) FOUL(0.9) 4.06m(0.8) 4 Cleaver (T38), Erin 21 Macquarie Hunter 4.25m -0.5 77.13% 4.20m(-0.1) 4.06m(0.7) 4.19m(-1.2) FOUL(2.3) FOUL(2.1) 4.25m(-0.5) 5 Gillespie (T35), Isla 15 U.T.S. North 2.52m 0.4 76.36% FOUL(-3.3) FOUL 1.92m(0.9) FOUL(1.7) 2.52m(0.4) 2.31m(1.3) 6 Kely (T20), Sara 20 Cherrybrook 3.56m 1.8 57.33% 3.20m(1.0) 3.50m(-3.5) 3.56m(1.8) 2.86m(0.1) FOUL(2.4) 3.48m(1.5)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 32 Women 400 Metre Ambulant ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Sharp (T12), Layla 14 RunCrew 70.53 73.40% 2 Parnell (T36), Amelia 20 Independent Athlete 1:39.45 61.05% 3 Filocamo (T20), Jessica 22 Hills Distri 1:41.20 55.33%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 50 Women 200 Metre Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Bruce-Gilchrist (T41, Lu 17 Balmain Athl 44.44 -0.4 91.13% 2 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 32.02 -0.4 88.10% 3 Colley (T36), Tamsin 19 Hills Distri 32.43 -0.4 86.99% 4 Harrison (T37), Lainee 17 Macquarie Hunter 31.60 -0.4 85.79% 5 Salmon (T35), Carly 22 Kooringal -W 35.49 -0.4 79.52% 6 Parnell (T36), Amelia 20 Independent Athlete 40.56 -0.4 69.55% 7 Filocamo (T20), Jessica 22 Hills Distri 37.93 -0.4 65.94%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 26 Women 100 Metre Ambulant ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Bruce-Gilchrist (T41, Lu 17 Balmain Athl 20.09 2.0 88.10% 2 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 15.56 2.0 87.92% 3 Harrison (T37), Lainee 17 Macquarie Hunter 15.11 2.0 86.70% 4 Colley (T36), Tamsin 19 Hills Distri 15.92 2.0 85.93% 5 Cleaver (T38), Erin 21 Macquarie Hunter 14.56 2.0 85.03% 6 Symonds (T11), Karlee 19 Athletics Wo 14.27 2.0 83.04% 7 Warton (T37), Sybella 14 U.T.S. North 15.83 2.0 82.75% 8 Salmon (T35), Carly 22 Kooringal -W 16.85 2.0 79.70% 9 Parnell (T36), Amelia 20 Independent Athlete 18.40 2.0 74.35% 10 Boyland (T20), Rosie 20 Athletics Wo 16.14 2.0 73.79% 11 Filocamo (T20), Jessica 22 Hills Distri 17.07 2.0 69.77%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 24 Men 5000 Metre Race Walk Open ======================================================================= State Record: S 18:51.39 21/02/1998 Nick A'Hern, NEP Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Richardson, Dylan 21 Mingara Athl 21:46.72 2 McGinniskin, Jack 19 Mingara Athl 23:33.45 3 Bonham, Ryan 15 Wallsend Rsl 23:41.68 4 Beacroft, Isaac 14 Blacktown Ci 24:06.42 5 Dundon, Harry 16 Balmain Athl 24:45.24 6 Barendregt, Travis 21 Nepean Distr 27:33.26 7 Allabush, Dylan 13 Asics Wests 27:50.86 8 Ashby, Myles 14 Gosford Litt 28:17.46

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 63 Men 400 Metre Hurdles Open ======================================================================= State Record: S 48.84 20/02/1999 Zid Abou Hamed, BAN Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Fokas, Mark 20 U.T.S. North 51.87 2 Collins, Bryce 25 University of Nsw 52.13 3 Panozzo, Dominic 18 U.T.S. North 52.77 4 Hunt, Thomas 20 U.T.S. North 54.09 5 Rogers, Noah 25 Mingara Athl 54.56 6 McFadden, Jack 20 U.T.S. North 54.67 7 Hunt, James 18 U.T.S. North 59.91 -- Thompson, Alexander 22 Hills Distri DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 53 Men 3000 Metre Steeplechase Open ======================================================================= State Record: S 8:16.36 18/08/2008 Youcef Abdi, BAN Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Trippas, Edward 23 Bankstown Sp 9:01.40 2 Atkinson, Will 22 U.T.S. North 9:14.86 3 Jagger, Benjamin 23 Bankstown Sp 9:25.42 4 Bishop, Benjamin 20 Trinity Athl 9:33.97 5 Longworth, Hamish 19 Bankstown Sp 9:59.28 -- Austin-Cray, Will 28 Bankstown Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 42 Men Javelin Open ======================================================================= State Record: S 85.75m 26/01/1998 Andrew Currey, IBS Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McEntyre, Cameron 22 Manly Warrin 76.46m 76.46m FOUL 74.92m FOUL FOUL 70.04m 2 Ward, Saxon 26 Asics Wests 69.82m 67.75m 64.02m 63.04m FOUL 65.70m 69.82m 3 Baker, Benjamin 38 Asics Wests 64.54m 61.05m 62.53m 60.12m 62.49m 64.54m 62.69m 4 Bell, Jonathan 21 Manly Warrin 64.33m 57.33m 56.27m 55.21m 58.52m 64.33m 62.04m 5 Irish, William 18 Manly Warrin 61.45m 55.93m 61.45m 59.82m 56.79m 57.65m FOUL 6 Crandell, John 30 Asics Wests 60.13m 58.50m 57.73m 60.13m 59.60m 56.84m 59.36m 7 Milson, Elisha 19 Orange Littl 53.05m 51.01m 52.49m 53.05m 50.25m FOUL 45.37m 8 Simmons, Kane 19 Asics Wests 51.84m 50.10m 51.08m FOUL 50.89m 51.84m FOUL 9 Galvin, Tom 24 Sydney University 50.77m 46.56m 50.77m 45.22m 10 Asim, Abdoulie 29 U.T.S. North 33.04m 26.11m 28.98m 33.04m -- Stein, Rhys 25 Asics Wests DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 73 Men Hammer Open ======================================================================= State Record: S 75.90m 14/08/1979 Peter Farmer, RBH Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Heyes, Timothy 24 U.T.S. North 65.45m 59.59m 62.42m 61.68m 62.72m 63.83m 65.45m 2 Kousparis, Costa 25 Sutherland D 65.13m 64.94m 63.70m 63.73m 64.69m 64.77m 65.13m 3 Weatherley, Ned 23 Athletics Victoria 64.14m 60.77m 64.14m 64.01m 62.03m 62.91m FOUL 4 Brown, William 25 U.T.S. North 64.08m 60.27m 62.46m FOUL FOUL 61.63m 64.08m 5 Shannon, Thomas 18 Gosford Litt 50.25m 47.86m 49.77m FOUL 50.25m FOUL 49.61m 6 Muscat, Jamie 45 Wyong Athlet 43.93m 37.81m 43.75m 43.93m 39.98m 42.91m 42.75m 7 Jones, Warren 41 U.T.S. North 33.22m 32.55m FOUL 31.89m FOUL 31.88m 33.22m -- Roberts, Benjamin 18 Athletics Qu DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 41 Men Shot Put Open ======================================================================= State Record: S 19.51m 30/01/2021 Alex Kolesnikoff, TRI Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kolesnikoff, Alexander 21 Independent Athlete 19.35m 18.52m FOUL 19.03m FOUL 19.35m 19.31m 2 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 14.76m 13.51m 14.53m 14.30m 14.76m 14.53m FOUL 3 Parmaxidis, Jason 18 Campbelltown 14.48m 14.02m 14.48m 14.45m 14.16m 14.32m FOUL 4 Muscat, Jamie 45 Wyong Athlet 13.79m 13.73m 12.04m FOUL 12.75m 13.27m 13.79m 5 Jones, Samuel 19 Macquarie Hunter 11.97m 10.15m 11.14m 11.97m 10.22m FOUL 10.55m 6 Pappas, John 28 Illawong Rev 11.90m 10.76m 11.86m 11.90m 11.72m 11.54m 11.54m 7 Galvin, Tom 24 Sydney University 11.82m 10.27m 11.82m 10.12m 10.65m 10.45m 10.66m 8 Kilpatrick, Daniel 25 Adamstown Ne 10.67m 10.67m 9.52m 8.83m 10.18m 10.24m FOUL 9 Whitehead, Hugo 22 U.T.S. North 7.53m 7.53m PASS PASS 10 Clarke, Josh 26 Sydney University 5.09m 5.09m PASS PASS -- McFadden, Jack 20 U.T.S. North DNS -- Titmarsh, Jono 19 Trinity Athl DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 13 Men Discus Open ======================================================================= State Record: S 65.06m 3/01/1979 Wayne Martin, DUD Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pratomo, Michael 21 Sydney University 46.72m 39.98m 43.00m 42.00m 42.66m 44.92m 46.72m 2 Loveridge, Shane 31 Illawong Rev 46.32m 43.29m 45.34m 46.11m 45.50m FOUL 46.32m 3 Hunter, John 19 U.T.S. North 44.47m 44.15m 40.53m 44.47m 42.60m FOUL 43.98m 4 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 43.41m 39.69m 43.31m FOUL FOUL 43.41m FOUL 5 de Sacadura, Daniel 16 Cherrybrook 43.08m 40.35m FOUL 40.27m 38.23m FOUL 43.08m 6 Muscat, Jamie 45 Wyong Athlet 42.63m 37.15m 38.58m 37.85m 42.63m 42.19m FOUL 7 Rose, Lucas 18 Asics Wests 41.88m 40.69m FOUL 41.88m FOUL 41.08m 40.93m 8 Sutton, Callum 20 Mingara Athl 37.66m 36.11m 37.66m FOUL 36.56m 35.64m 36.68m 9 Jones, Samuel 19 Macquarie Hunter 36.80m 35.12m 36.80m 36.80m 10 Perry, Max 19 U.T.S. North 33.49m FOUL 33.49m FOUL -- Baker, Joshua 23 Campbelltown DNS -- Sadul, Allan 33 U.T.S. North DNS -- Nolan, Bryce 17 Westfields DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 40 Men Triple Jump Open ============================================================================ State Record: S 17.32m 25/08/1999 Andrew Murphy, SYP Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Fakiye, Emmanuel 24 U.T.S. North 15.11m 3.2 14.88m(0.2) 15.11m(3.2) 14.94m(2.9) 14.60m(1.6) 14.91m(1.5) 14.86m(0.7) 2 Marshall, Ryan 19 Manly Warrin 15.06m 2.9 14.57m(1.0) 14.69m(-0.6) 14.86m(1.0) 14.61m(2.4) 15.06m(2.9) 14.94m(1.4) 3 Murphy, Connor 20 Sydney University 14.95m 0.1 14.85m(0.8) 14.95m(0.1) 14.80m(1.1) FOUL(1.6) PASS PASS 4 Karamil, Vinay 27 Mounties Ath 14.53m 2.5 13.59m(2.3) 13.46m(0.5) 14.53m(2.5) 13.65m(3.1) 13.92m(1.7) 14.11m(0.8) 5 Pappas, Cameron 25 Trinity Athl 14.04m 0.4 13.86m(2.2) 13.90m(0.4) 14.04m(0.4) 13.73m(-0.1) 13.89m(2.8) 13.90m(0.5) 6 Pitts, Thomas 21 U.T.S. North 13.77m 1.4 13.25m(0.5) 13.74m(-0.8) 13.77m(1.4) FOUL(2.0) FOUL(1.2) PASS 7 Jones, Ryan 20 Cherrybrook 13.04m 0.7 FOUL(0.1) FOUL(-0.2) FOUL(2.5) 13.04m(0.7) FOUL(2.5) FOUL(1.2) 8 Coppolelli, Joshua 20 U.T.S. North 12.69m 2.3 12.69m(2.3) 12.25m(-1.5) FOUL(0.8) FOUL(2.8) PASS 12.27m(-0.2) -- Moir, William 17 Trinity Athl DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 75 Men Long Jump Open ============================================================================ State Record: S 8.40m 14/07/2010 Fabrice Lappiere, SYP Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Freyer, William 22 U.T.S. North 7.58m 0.6 FOUL(3.3) 7.20m(-0.3) FOUL(1.3) 7.47m(-0.1) FOUL(-0.2) 7.58m(0.6) 2 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 7.56m 1.3 7.53m(2.7) FOUL(0.3) FOUL(-0.1) 7.56m(1.3) FOUL(-0.6) 7.54m(3.3) 3 Taylor, Samuel 20 Newcastle Runners 7.45m 0.6 7.10m(0.3) 7.45m(0.6) FOUL(1.5) FOUL(2.0) FOUL(0.9) FOUL(1.1) 4 Van Gelder, Nick 26 Sydney University 6.89m 2.0 6.89m(2.0) FOUL(1.4) FOUL(1.5) 6.64m(1.1) FOUL(0.7) FOUL(1.5) 5 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 6.73m 1.2 6.41m(0.5) 6.63m(3.2) 6.67m(1.5) 6.73m(1.2) FOUL(-1.1) 6.44m(-0.4) 6 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 6.50m 1.5 6.50m(1.5) FOUL(1.7) 4.76m(1.4) FOUL(0.4) 4.49m(1.0) 6.33m(-0.9) 7 Archer, Blake 18 Hills Distri 6.47m -1.2 5.98m(1.9) FOUL(3.4) 6.08m(1.7) 6.02m(2.3) 6.32m(0.2) 6.47m(-1.2) 8 Galvin, Tom 24 Sydney University 6.29m 2.4 5.96m(1.9) 5.93m(-0.7) 6.19m(2.1) FOUL(1.5) 6.29m(2.4) FOUL(1.8) 9 Jones, Ryan 20 Cherrybrook 6.03m 3.7 5.96m(0.8) 6.03m(3.7) 5.85m(2.3) -- Pitts, Thomas 21 U.T.S. North DNS NWI -- Moir, William 17 Trinity Athl DNS NWI -- Coppolelli, Joshua 20 U.T.S. North DNS NWI -- Gale, Anthony 22 U.T.S. North DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 77 Men Pole Vault Open ======================================================================= State Record: S 5.52m 6/01/2018 Angus Armstrong, SYU Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Simmons, Nickolai 20 U.T.S. North 4.70m 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 4.50 4.60 4.70 4.85 P P P P O XXO O XO XO XXX 2 Princena-White, Aiden 17 Bankstown Sp 4.20m 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 4.35 P P P O O XXX 3 Jones, Maxwell 20 Bankstown Sp 4.05m 3.60 3.75 3.90 4.05 4.20 P O P XXO XX 4 Galvin, Tom 24 Sydney University 3.90m 3.60 3.75 3.90 4.05 O P O XXX 4 Princena-White, Ethan 19 Bankstown Sp 3.90m 3.60 3.75 3.90 4.05 P P O XXX -- Taylor, Samuel 20 Newcastle Runners DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 17 Men High Jump Open ======================================================================= State Record: S 2.36m 26/08/2018 Brandon Starc, PMC Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Starc, Brandon 28 Parramatta C 2.19m 2.06 2.13 2.16 2.19 2.24 O XXO O O XXX 2 Fassinotti, Marco 20 Italy 2.16m 2.06 2.13 2.16 2.19 O XO O XXX 3 Holmes, Darcy 17 U.T.S. North 2.10m 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 2.13 XO O O XO XXO XXX 4 Kollias, Nicholas 20 Randwick Bot 2.06m 1.91 1.96 2.01 2.06 2.10 O O XXO XXO XXX 5 Szalek, Sean 21 Sydney University 2.01m 1.91 1.96 2.01 2.06 O XXO XXO XXX 6 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 1.96m 1.91 1.96 2.01 O O XXX -- Tilley, Matthew 25 Manly Warrin NH 1.96 XXX -- Clark, Angus 20 Sydney University DNS -- Bennett, Liam 18 Mingara Athl DNS -- Titmarsh, Jono 19 Trinity Athl DNS -- Moir, William 17 Trinity Athl DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 34 Men 1500 Metre Open ======================================================================= State Record: S 3:31.06 22/07/2010 Ryan Gregson, KEJ Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Palfrey, Tomas 18 Bankstown Sp 3:47.21 2 Fryer, Drew 20 Randwick Bot 3:48.76 3 Ryan, Joseph 26 Sydney University 3:49.35 4 Kelly, Daniel 18 RunCrew 3:51.57 5 Music, Stefan 23 Randwick Bot 3:52.18 6 Davies, Thomas 20 Sydney University 3:52.49 7 Burns, Callum 21 Act Athletics 3:52.91 8 Lang, Callam 21 Newcastle Runners 3:53.92 9 Green, Jack 29 RunCrew 3:54.33 10 Logan, Tim 25 Athletics Victoria 3:54.77 11 Mahon, Max 21 U.T.S. North 3:59.80 -- Austin-Cray, Will 28 Bankstown Sp DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 56 Men 110 Metre Hurdles Open ============================================================================ State Record: S 13.38 10/04/2018 Nicholas Hough, SYU Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Andrews, Nicholas 24 Cherrybrook 13.45 2.6 2 Hough, Nick 28 Sydney University 13.46 2.6 3 Rogers, Noah 25 Mingara Athl 15.04 2.6 4 Thompson, Alexander 22 Hills Distri 16.34 2.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 57 Men 800 Metre Open ======================================================================= State Record: S 1:45.21 26/08/1999 Grant Cremer, CRH Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Quinn, Benjamin 24 University of Nsw 1:49.83 2 Cohen, Mason 25 U.T.S. North 1:49.89 3 Raper, Lachlan 22 Sydney University 1:50.03 4 Youssouf, Obssa 22 Sydney University 1:50.61 5 Healey, James 18 Kembla Joggers Inc. 1:51.42 6 Dickinson, Robert 22 Bankstown Sp 1:51.98 7 McGowan, Riley 25 Act Athletics 1:52.26 8 Musgrove, Cameron 23 Nowra Athlet 1:52.53 9 Perrott, Jye 23 U.T.S. North 1:53.76

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 69 Men 400 Metre Open ======================================================================= State Record: S 44.38 26/09/1988 Darren Clark, RBH Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Halpin, Ian 28 Bankstown Sp 46.51 2 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 46.66 3 van Ratingen, Luke 20 U.T.S. North 47.47 4 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 47.69 5 Bell, Keegan 20 U.T.S. North 47.83 6 Atkinson, Joshua 18 Hills Distri 48.05 7 Sarmento, Jordan 25 U.T.S. North 48.30 8 Webb, Liam 22 Manly Warrin 48.56 9 Boulton, Jack 17 Athletics Victoria 48.82
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 61 Men 200 Metre Open ============================================================================ State Record: S 20.45 10/08/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 21.03 -0.5 2 Roberts, Will 22 Asics Wests 21.33 -0.5 3 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 21.40 -0.5 4 Rathore, Shakti 28 Sydney University 21.75 -0.5 5 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 21.76 -0.5 6 Parry, Lachlan 30 Illawarra Bl 22.02 -0.5 7 Karabesinis, Jamie 20 University of Nsw 22.17 -0.5 8 Mackenzie-Wood, Tom 21 Sydney University 22.17 -0.5 -- smith, jamee 21 Illawong Rev DNS -0.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 36 Men 100 Metre Open ============================================================================ State Record: S 10.03 17/09/1998 Matt Shirvington, ASW Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Browning, Rohan 24 Sydney University 10.20 0.2 100 yards 9.41 2 Penny, Jake 25 Athletics Victoria 10.40 0.2 100 yards 9.59 3 Azzopardi, Joshua 22 Camden Athle 10.44 0.2 100 yards 9.64 4 Kamara, Ismail Dudu 24 U.T.S. North 10.45 0.2 100 yards 9.62 5 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.46 0.2 100 yards 9.61 6 Jung, Jin Su 28 Sydney University 10.58 0.2 100 yards 9.75 7 Coorey-Ewings, Carl 23 Sydney University 10.61 0.2 100 yards 9.80 8 O'Neill, Mitchell 23 Athletics Wo 10.72 0.2 100 yards 9.89 9 Bate, Nicholas 26 U.T.S. North 10.83 0.2 100 yards 9.98 10 Goschnik, Luke 20 St. George D 10.98 0.2 100 yards 10.14 -- Ius, Christopher 21 U.T.S. North DNF 0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 25 Women 5000 Metre Race Walk Open ======================================================================= State Record: S 20:03.00 11/02/1996 Kerry Junna-Saxby, BAL Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McMillen, Elizabeth 17 Manly Warrin 24:33.41 2 Fagan, Nicole 32 Asics Wests 24:56.16 3 Bolton, Hannah 18 Mingara Athl 25:37.24 4 Pitcher, Sienna 14 Mingara Athl 25:37.35 5 Laytham, Tara 16 Manly Warrin 26:48.89 6 O'Neill, Molly 21 Mingara Athl 26:52.15 7 Beck, Grace 13 Asics Wests 27:00.61 8 Pengilley, Teegan 20 Bankstown Sp 27:01.97 9 Bell, Bridget 19 Asics Wests 27:11.86 10 Woods, Zoe 14 Asics Wests 27:16.19 11 Lamb, Chloe 14 Manly Warrin 28:06.99 12 Benzenati, Eleyna Kenza 24 Athletics Qu 29:41.24 13 Barendregt, Amanda 25 Nepean Distr 30:11.34 14 Hickson, Alannah 16 Asics Wests 30:11.57 -- Pitcher, Allanah 18 Mingara Athl DNF -- Boughton, Milly 15 Randwick Bot DQ WA 54.7.5

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 64 Women 400 Metre Hurdles Open ======================================================================= State Record: S 53.22 28/08/2003 Jana Pittman, HIL Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Klein, Sara 27 Asics Wests 57.78 2 Mate, Brodee 23 Kembla Joggers Inc. 59.84 3 Guthrie, Isabella 18 U.T.S. North 61.49 4 Douglas, Susie 20 University of Nsw 62.57 5 Seitaridis, Susie 24 Athletics Wo 62.97 6 Pye, Scarlett 21 Asics Wests 63.44 7 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 67.48 8 Bates, Eva 16 U.T.S. North 67.76 -- Smith, Emily 17 U.T.S. North DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 54 Women 3000 Metre Steeplechase Open ======================================================================= State Record: S 9:21.56 4/06/2015 Madeleine Heiner, KEJ Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Billington, Tayla 24 Bankstown Sp 12:18.27 2 Ratajec, Holly 27 U.T.S. North 13:14.67

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 39 Women Javelin Open ======================================================================= State Record: S 66.80m 8/05/2000 Louise McPaul, IBS Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Little, Mackenzie 25 Sydney University 59.96m FOUL 59.92m 59.96m 57.59m 56.37m 57.37m 2 Davidson, Lianna 19 Asics Wests 54.64m 51.14m 54.64m 50.47m FOUL 47.92m 46.60m 3 Bell, Jess 21 Athletics SA 52.08m 47.56m 52.08m 51.68m 48.79m 51.51m 49.62m 4 Blackett, Katrina 26 Sydney University 49.31m 45.70m 43.27m FOUL 49.31m 46.58m 47.06m 5 Grun, Christina 28 Sydney University 49.02m 41.71m 46.32m 47.64m 49.02m FOUL FOUL 6 Woolley-Blain, Kiarna 19 Independent Athlete 48.10m 46.07m 48.10m 45.60m 44.20m 45.58m 45.23m 7 Gibson, Brianna 22 Sydney University 41.64m 37.71m 39.31m 41.64m 35.53m 31.25m 40.70m 8 Bowrey, Amie 20 Cherrybrook 39.61m 39.48m 39.61m 38.74m 38.78m 38.87m 38.55m 9 Shine, Kiara 17 Balmain Athl 39.54m 39.54m 30.20m FOUL 10 Patriarca, Cora 31 U.T.S. North 39.50m 38.43m 39.50m 38.18m 11 Mcnair, Brittany 21 Bankstown Sp 37.45m 36.49m FOUL 37.45m 12 Davis, Chloe 21 U.T.S. North 36.90m 31.87m 36.90m 36.29m 13 White, Emmelene 24 Tamworth Sen 34.59m 29.93m 32.12m 34.59m 14 Kely, Anna 17 Cherrybrook 31.39m 30.81m 31.39m 31.00m -- Burnett, Alysha 24 Cherrybrook DNS -- Koster, Ella 18 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 76 Women Hammer Open ======================================================================= State Record: S 71.12m 6/02/2003 Bronwyn Eagles, CBT Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hulley, Alexandra 24 Sutherland D 59.71m 54.67m FOUL 59.67m 54.48m 59.71m FOUL 2 Palma, Odette 39 U.T.S. North 53.39m 49.69m 52.32m FOUL 53.39m 51.58m FOUL 3 Hardy, Renee 18 Sutherland D 50.75m FOUL 49.22m 48.14m 46.92m 50.75m FOUL 4 Pearson, Alysha 19 Sutherland D 49.34m 46.77m 48.28m FOUL 45.97m 47.92m 49.34m 5 Denicaucau, Yasenaca 25 Sutherland D 49.21m 48.42m FOUL 48.34m 48.38m 49.21m 46.32m 6 Ringrose, Sarah 22 Westfields 46.68m 43.25m 46.18m 44.86m FOUL 46.68m 45.50m 7 Direen, Julia 20 Tasmania Athletics 46.58m 45.14m 45.57m 44.92m 45.43m 44.12m 46.58m 8 Shokry, Sally 19 Sutherland D 43.12m 43.12m FOUL 41.67m 40.06m FOUL 40.03m 9 Hay, Ebony 20 Independent Athlete 41.73m 41.08m FOUL 41.73m 10 Mcinerney, Ashleigh 24 Temora Littl 41.51m FOUL 41.51m FOUL 11 Neich, Teagan 18 Sutherland D 41.49m 34.62m 41.49m FOUL 12 Martin, Alannah 17 Sutherland D 39.94m 36.99m FOUL 39.94m 13 Moore, Rebecca 18 U.T.S. North 37.14m FOUL FOUL 37.14m -- Cimino, Maria 50 U.T.S. North ND FOUL FOUL FOUL -- White, Emmelene 24 Tamworth Sen ND FOUL FOUL FOUL -- Roberts, Lara 18 Athletics Qu DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 44 Women Shot Put Open ======================================================================= State Record: S 17.05m 2/03/2014 Dani Samuels, WES Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Burnett, Alysha 24 Cherrybrook 13.97m 13.12m 13.97m FOUL FOUL 13.17m 13.26m 2 Shokry, Sally 19 Sutherland D 13.83m 13.57m 13.83m 13.36m 13.31m 13.08m 13.46m 3 Coulter, Kaitlyn 17 Bankstown Sp 13.17m 13.17m 12.72m FOUL 13.00m 12.83m 12.88m 4 Pearson, Alysha 19 Sutherland D 12.58m 12.45m 12.58m 12.47m 11.16m FOUL 11.42m 5 Blackstock, Ashlyn 17 Eastlakes 12.50m 12.09m 12.26m 12.00m 12.00m 1.31m 12.50m 6 Denicaucau, Yasenaca 25 Sutherland D 12.35m 11.89m 12.08m FOUL 12.23m 12.35m 12.27m 7 Taganesia, Deamma 19 Bankstown Sp 12.20m 12.20m 11.86m FOUL 12.19m 11.03m 9.98m 8 Coulter, Manaia 14 Bankstown Sp 11.44m 10.28m 10.24m 11.19m 11.44m 10.09m 10.46m 9 Hunter, Kelly 44 Gosford Litt 10.93m 10.64m 10.93m 10.91m 10 Cocker, Dorothy 35 Asics Wests 9.47m 9.47m FOUL FOUL 11 East, Brooke 21 Sydney University 8.63m 8.63m 8.25m 8.44m -- Patriarca, Cora 31 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 16 Women Discus Open ======================================================================= State Record: S 69.64m 13/08/2017 Dani Samuels, WES Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Gollshewsky, Taryn 28 Athletics Qu 55.90m 55.90m FOUL 50.96m FOUL 54.00m FOUL 2 Lally, Jade 34 Athletics Qu 54.09m FOUL 46.48m 53.15m 54.09m 52.83m FOUL 3 Shokry, Sally 19 Sutherland D 47.97m 44.30m 47.97m 45.21m 45.04m 43.97m 46.89m 4 Blackstock, Ashlyn 17 Eastlakes 47.59m 45.84m 45.62m FOUL 47.59m 44.38m FOUL 5 Bell, Karina 16 Trinity Athl 45.36m 42.55m 42.67m 32.28m 42.29m 45.36m 42.89m 6 Peace, Samantha 23 Nowra Athlet 44.76m 43.64m FOUL FOUL 44.42m FOUL 44.76m 7 Wildraut, Sina 22 Bankstown Sp 44.32m 41.22m 43.31m 42.72m FOUL 44.32m 42.90m 8 Coulter, Kaitlyn 17 Bankstown Sp 42.48m 33.35m 42.48m 40.88m 38.03m 35.74m 40.49m 9 Taganesia, Deamma 19 Bankstown Sp 41.87m 41.87m 39.85m 41.28m 10 Hunter, Kelly 44 Gosford Litt 41.43m 40.33m 41.43m 41.18m 11 Sadul, Larissa 25 U.T.S. North 39.43m 38.38m 39.43m 38.09m 12 Daniels, Zoe 16 Athletics Wo 38.60m 37.66m 38.15m 38.60m 13 Buss, Amity 17 Glenbrook Li 37.39m FOUL 36.37m 37.39m 14 Polikowski, Amy 20 Manly Warrin 36.68m 36.68m FOUL 34.96m 15 Coulter, Manaia 14 Bankstown Sp 30.32m 30.32m FOUL FOUL 16 Barendregt, Amanda 25 Nepean Distr 29.65m 29.34m 29.65m 28.33m 17 Cocker, Dorothy 35 Asics Wests 27.25m 27.25m 25.09m 23.92m -- Pearson, Alysha 19 Sutherland D FOUL FOUL FOUL FOUL -- Hay, Ebony 20 Independent Athlete DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 43 Women Triple Jump Open ============================================================================ State Record: S 13.28m 26/01/1995 Nicole Boegman, RVW Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Owusu, Desleigh 20 U.T.S. North 12.78m 0.1 FOUL(2.6) 12.02m(+0.0) 12.68m(0.5) 12.76m(0.7) 12.78m(0.1) FOUL(0.4) 2 Guy, Erin 28 Trinity Athl 12.74m 0.1 12.23m(-0.3) 12.54m(0.7) 12.52m(0.4) 12.34m(0.5) 12.55m(0.7) 12.74m(0.1) 3 Pont, Tahla 21 Macquarie Hunter 12.34m 0.3 11.33m(0.3) 12.28m(-0.4) 12.34m(0.3) 12.22m(1.2) 11.82m(-0.1) 12.23m(0.6) 4 Parmegiani, Annabelle 24 U.T.S. North 12.17m 0.1 FOUL(1.8) 12.17m(0.1) FOUL(-0.9) FOUL(0.7) 11.43m(0.3) 11.40m(-0.2) 5 McGill, Charlotte 19 Sydney University 12.03m 1.0 FOUL(1.7) 11.99m(-0.1) 12.03m(1.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.6) PASS 6 Fountas, Jasmine 22 South Sydney 12.02m 0.5 FOUL(1.3) FOUL(2.1) 11.90m(-0.7) FOUL(-0.3) 12.02m(0.5) FOUL(0.4) 7 Petersen, Alexandra 22 Trinity Athl 11.90m 0.3 11.65m(0.9) 11.81m(0.9) FOUL(0.6) 11.67m(-0.6) 11.62m(1.6) 11.90m(0.3) 8 Shakeshaft, Jasmine 17 Independent Athlete 11.22m 0.7 10.90m(2.2) 10.67m(-0.4) 11.21m(0.7) 11.22m(0.7) 11.16m(2.3) 11.22m(1.6) 9 Withnall, Elana 28 Mingara Athl 11.14m 0.5 11.12m(2.7) 11.14m(0.5) 11.14m(0.5) 10 Philip, Alyssa 22 U.T.S. North 10.94m -0.4 10.62m(2.1) 10.92m(-0.4) 10.94m(-0.4) 11 Webb, Tara 15 Cherrybrook 10.89m -1.2 FOUL(0.8) 10.89m(-1.2) 9.20m(0.4) -- Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 78 Women Long Jump Open ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Clark, Tay-Leiha 23 Illawong Rev 6.23m 1.5 FOUL(1.0) FOUL(2.6) 6.23m(1.5) FOUL(+0.0) PASS PASS 2 Kranendonk, Bethany 21 Wyong Athlet 6.09m 1.8 5.91m(0.2) 6.01m(1.6) 6.05m(1.5) 5.86m(-0.5) 6.09m(1.8) FOUL(-0.4) 3 Dale, Samantha 20 Cherrybrook 6.04m 1.8 FOUL(-1.3) FOUL(1.9) 5.94m(0.9) FOUL(1.0) FOUL(2.5) 6.04m(1.8) 4 Lowe, Alyssa 18 Ryde Athleti 5.91m 1.9 FOUL(1.5) 5.72m(2.0) FOUL(1.2) FOUL(2.1) 5.91m(1.9) 5.86m(2.2) 5 Pont, Tahla 21 Macquarie Hunter 5.82m 1.2 5.67m(2.4) 5.60m(1.4) 5.82m(1.2) 5.72m(2.1) 5.78m(2.0) 5.72m(1.2) 6 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 5.75m 2.5 5.67m(2.6) FOUL(1.9) FOUL(0.6) 5.75m(2.5) FOUL(1.2) FOUL 7 Carroll, Brittany 21 Maitland Sen 5.70m 1.1 5.55m(0.8) 5.64m(1.2) 5.70m(1.1) 5.55m(1.8) 5.55m(-0.1) FOUL 8 McGill, Charlotte 19 Sydney University 5.61m 2.0 FOUL(-0.1) 5.61m(2.0) 5.54m(1.3) 5.49m(NWI) FOUL FOUL 9 Kavanagh, Sophie 17 Ryde Athleti 5.55m 1.2 5.55m(1.2) FOUL(3.3) 5.41m(1.2) 10 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 5.51m 1.8 5.49m(1.0) 5.51m(1.8) 5.49m(1.3) 11 Dimech, Olivia 16 Asics Wests 5.30m 1.7 5.30m(1.7) 5.06m(1.0) 5.06m(1.6) 12 Bowrey, Amie 20 Cherrybrook 5.27m 1.3 5.20m(1.1) 5.15m(1.1) 5.27m(1.3) 13 Webb, Tara 15 Cherrybrook 5.20m 0.5 4.77m(0.5) 4.93m(1.9) 5.20m(0.5) 14 Shakeshaft, Jasmine 17 Independent Athlete 5.14m 0.5 4.58m(+0.0) 5.14m(0.5) 4.97m(0.9) 14 Johnston-Mitrevska, Jade 20 St. George D 5.14m -0.1 4.94m(1.8) 5.14m(-0.1) FOUL(2.4) 16 Young, Ella 17 Asics Wests 5.09m 0.3 5.03m(0.5) 5.09m(0.3) 4.92m(-0.4) 17 Da Rocha, Luana 14 U.T.S. North 4.66m 1.5 4.66m(1.5) 4.49m(0.7) 4.57m(0.6) 18 East, Brooke 21 Sydney University 4.39m 1.2 4.37m(-0.1) 4.39m(1.2) FOUL 19 Naylon, Janet 55 U.T.S. North 3.60m 2.2 3.60m(2.2) 3.54m(-0.3) 3.54m(1.9) -- Omage, Abigail 16 Trinity Athl FOUL FOUL(0.5) FOUL(1.4) FOUL(0.7)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 74 Women Pole Vault Open ======================================================================= State Record: S 4.10m 10/02/2002 Rosanna Ditton, SYU Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Baral, Elizabeth 23 Asics Wests 3.50m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.10 3.20 3.30 3.50 3.70 P P P P P P P P P P O XO XXX 2 Barrett, Jessica 22 Cessnock Ath 3.00m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.10 P P P P O O O O XXX 2 Seve, Megan 25 Bankstown Sp 3.00m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 3.10 3.20 P P P P P P P O P XXX 4 Hulley, Georgia 21 Bankstown Sp 2.85m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 P P P P O O XO XXX 4 Roser, Clare 17 Bankstown Sp 2.85m 1.80 2.00 2.20 2.40 2.55 2.70 2.85 3.00 P P P P O O O XXX 6 Leelapatra, Janice 15 Bankstown Sp 2.20m 1.80 2.00 2.20 2.40 O XO XO XXX 7 Wight, Philippa 58 Manly Warrin 1.80m 1.80 2.00 XO XXX -- Hopkins, Emma 18 Adamstown Ne DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 11 Women High Jump Open ======================================================================= State Record: S 1.98m 29/08/2020 Nicola McDermott, SYU Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McDermott, Nicola 25 Sydney University 1.91m 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 O O O XO XX 2 Shaw, Erin 17 U.T.S. North 1.79m 1.70 1.75 1.79 1.82 O O XXO XXX 3 Tozer, Rosie 19 Athletics Wo 1.75m 1.65 1.70 1.75 1.79 XO XO O XXX 4 Whelan, Emily 21 Adamstown Ne 1.70m 1.65 1.70 1.75 O O XXX 5 Malakovski, Emily 16 Bankstown Sp 1.70m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 O O O XO XXX 5 Dimech, Olivia 16 Asics Wests 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 O O O O XO XXX 7 Staples, Elizabeth 19 Cherrybrook 1.65m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 O O XO O XXX 8 Kavanagh, Sophie 17 Ryde Athleti 1.65m 1.55 1.60 1.65 1.70 O O XO XXX 9 Kania, Sydney 20 Manly Warrin 1.65m 1.55 1.60 1.65 1.70 O XO XXO XXX 10 Koster, Ella 18 U.T.S. North 1.60m 1.50 1.55 1.60 1.65 O O XO XXX 10 Calusic, Viktorija 15 Cherrybrook 1.60m 1.60 1.65 XO XXX -- Burnett, Alysha 24 Cherrybrook DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 33 Women 1500 Metre Open ======================================================================= State Record: S 4:00.42 13/09/2020 Jessica Hull, BAN Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Thornton-Bott, Isabella 23 U.T.S. North 4:17.33 2 Campbell, Holly 25 Sydney University 4:18.26 3 Hogg, Nicola 18 U.T.S. North 4:18.85 4 Spencer, Kate 26 U.T.S. North 4:19.28 5 Harding-Delooze, Amy 23 RunCrew 4:23.31 6 Dess, Klara 21 Athletics Victoria 4:24.29 7 Keown, Esther 29 RunCrew 4:24.94 8 Purcell, Georgie 18 Blue Mountai 4:25.66 9 Rand, Ada 16 St. George D 4:30.20 10 Mauviel, Lucy 19 Sydney University 4:42.77 -- Stewart, Imogen 16 Illawong Rev DNF -- Gardiner, Imogen 19 U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 55 Women 100 Metre Hurdles Open ============================================================================ State Record: S 12.72 2/03/2021 Liz Clay, SYU Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Taddeo, Abbie 27 Illawong Rev 13.12 1.3 2 Breslin, Imogen 20 Mingara Athl 13.56 1.3 3 Takchi, Carla 24 U.T.S. North 13.94 1.3 4 Donofrio, Nicolette 19 U.T.S. North 14.51 1.3 5 Stevanovic, Abigail 19 Asics Wests 14.68 1.3 6 Baxter, Julia 19 Cherrybrook 14.87 1.3 7 Parr, Ashleigh 27 Illawong Rev 15.12 1.3 8 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 15.47 1.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 58 Women 800 Metre Open ======================================================================= State Record: S 2:00.57 14/03/1984 Kaylene Coster, RBH Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hancock-Cameron, Jaylah 19 Bankstown Sp 2:06.83 2 Ryan, Matilda 19 U.T.S. North 2:07.61 3 Bennett, Amy 22 Sutherland D 2:08.14 4 Monk, Montana 17 Newcastle Runners 2:08.51 5 Pickering, Sarah 18 Macquarie Hunter 2:08.69 6 Kitching, Hayley 17 Coffs Harbou 2:09.28 7 Kennedy, Rochelle 26 Athletics Victoria 2:12.11 8 Norton, Briony 22 Bankstown Sp 2:15.63 -- Wassall, Georgia 25 Sydney University DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 70 Women 400 Metre Open ======================================================================= State Record: S 50.24 25/09/1988 Maree Holland, ASW Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Oboya, Bendere 21 U.T.S. North 51.61 2 Rubie, Anneliese 29 Sydney University 53.28 3 Guthrie, Jasmin 18 U.T.S. North 54.56 4 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 55.03 -- Beer, Ellie 18 Athletics Qu DNS -- Hubbard, Kendra 32 Athletics Victoria DNS -- Thornton, Jessica 23 Illawong Rev DNS -- Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests DNS -- Banner, Caitlin 22 Athletics Qu DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 62 Women 200 Metre Open ============================================================================ State Record: S 22.23 13/07/1997 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 23.20 1.6 2 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 23.58 1.6 3 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 23.80 1.6 4 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 24.17 1.6 5 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 24.23 1.6 6 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.28 1.6 7 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 24.67 1.6 8 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 24.90 1.6 9 Bennett, Rebecca 22 Sydney University 24.99 1.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW Open, U23 & Para Championships - 5/03/2021 to 7/03/2021 Sydney Olympic Park Athletic Centre Event 35 Women 100 Metre Open ============================================================================ State Record: S 11.12 1/07/1994 Melinda Gainsford, CRH Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Quirk, Monique 20 Campbelltown 11.50 2.0 100 yards 10.58 2 Pasternatsky, Larissa 30 Sydney University 11.71 2.0 100 yards 10.78 3 Laurance, Jessica 18 Campbelltown 11.89 2.0 100 yards 10.95 4 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.90 2.0 100 yards 10.94 5 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.93 2.0 100 yards 11.00 6 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields 11.97 2.0 100 yards 11.01 7 Wearne, Christine 34 Mounties Ath 12.00 2.0 100 yards 11.03 8 Smee, Katie 24 Macquarie Hunter 12.03 2.0 100 yards 11.08 9 Munro, Georgia 18 Macquarie Hunter 12.08 2.0 100 yards 11.12 10 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.32 2.0 100 yards 11.31
Photofinish Image


My UTS Norths