All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 30 Women 3000 Metre G Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Chudley, Isabel Sydney Athle 11:15.46 2 Bayot, Evie Randwick Bot 11:20.97 3 Hill, Evelyn Victory Runners 11:22.06 4 Cole, Matilda Kooringal -W 11:31.24 5 Enlund, Giselle Sydney Athle 11:37.11 6 Lyng, Alice Hornsby Dist 11:40.27 7 Rogers, Baelei Manly Warringah 11:44.85 8 newton, nancy Randwick Bot 11:45.29 9 White, Layla St. George D 11:52.51 10 Gersbach, Holly Winston Hill 11:53.65 11 Palmerlee, Portia Randwick Bot 12:00.51 12 McLaren, Emily Nowra Athlet 12:06.76 13 Grogan, Chloe Hills Distri 12:07.68 14 Robertson, Imogen Sydney Athle 12:31.36 15 Roediger, Rosemary Hills Distri 12:33.55 16 Arnold, Sarah Illawong Rev 12:50.03 17 Drennan, Deborah U.T.S. North 12:57.31 18 Young, Kathleen Newcastle Flyers 13:38.90 19 Moore, Freya Sydney Athle 15:47.80 -- Fotheringham, Annie University o DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 32 Women 3000 Metre F Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Gawel, Eva Randwick Bot 11:01.27 2 Colquhoun, Anna Randwick Bot 11:08.55 3 McAdam, Michelle Trt Running 11:11.11 4 Hussey, Sarah Sydney Strid 11:15.44 5 Marshall-Witte, aylah Sydney Athle 11:16.72 6 Martin, Jordyn Kembla Joggers Inc. 11:18.09 7 Samson, Lillianne Kotara South 11:18.75 8 Miller, Lillian Kotara South 11:18.86 9 Gardner, Ashleigh Kembla Joggers Inc. 11:25.40 10 Traecey, Taylor Bankstown Sp 11:25.86 11 Dogan, Skye Byron Bay Runners 11:34.63 12 Timms, Amy Cherrybrook 11:34.79 13 Walton, Emma Sydney Athle 11:36.66 14 Matthews, Jasmine Kembla Joggers Inc. 11:39.26 15 Singh, Riya Randwick Bot 11:46.55 16 Hooley, Ella Sydney Athle 11:55.07 17 Goodall, Alyssa Sydney Athle 12:11.66 -- Mitchell, Maisie Asics Wests DNF -- Clayton, Alice Hornsby Dist DNF -- Rowntree, Hunter Newcastle Runners DNS -- Sutherland, Aoife Sydney Athle DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 15 Women Triple Jump Open Flight 2 ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mikan, Catherine U.T.S. North 9.99m 2.0 9.68m(-1.0) 9.86m(-0.3) 9.99m(2.0) 9.64m(-2.4) 9.63m(-1.4) 9.84m(-1.3) 2 Stewart, Lily Asics Wests 9.91m 0.8 9.42m(0.7) 9.63m(0.6) 9.61m(0.3) 9.91m(0.8) 9.61m(-0.3) 9.16m(-2.1) 3 Marsh, Eliza Asics Wests 9.27m 2.1 8.72m(2.7) FOUL(-2.9) 9.27m(2.1) 9.11m(2.2) 8.89m(2.3) 9.06m(0.9) 4 Charles, Chanel Asics Wests 9.06m 2.7 8.86m(2.2) 8.73m(-2.0) 8.91m(+0.0) 8.97m(2.4) 9.06m(2.7) 8.93m(0.7) 5 Herring, Eden Hornsby Dist 8.94m 0.6 8.84m(1.9) 8.94m(0.6) 8.85m(+0.0) PASS PASS -- Luey, Sarah Athletics East DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 16 Men Triple Jump Open Flight 2 ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Sagovac, Travis Blue Mountai 10.49m 1.2 10.49m(1.2) 10.34m(3.2) 10.13m(-0.8) FOUL(1.2) PASS PASS 2 Best, Koben Westfields 9.79m 1.7 9.79m(1.7) FOUL(-4.2) FOUL(1.1) FOUL(0.7) FOUL(2.4) 9.55m(-1.3) 3 Lumley, Jude U.T.S. North 9.67m +0.0 8.89m(-1.1) 8.94m(1.4) 9.67m(+0.0) 9.13m(3.3) 9.27m(+0.0) 8.32m(1.7) 4 Murphy, Takoda Trinity Athl 9.11m -3.0 9.02m(-0.5) 9.11m(-3.0) 9.05m(-0.2) FOUL(+0.0) 8.69m(+0.0) 8.75m(1.6)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 19 Mixed 3000 Metre Community C ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Oba, Eddie M Unattached 11:52.74 2 Cassilles, Erin M Unattached 11:56.62 3 Miller, Alexander M Unattached 11:57.37 4 Kirk, Oliver M Unattached 12:05.70 5 Pirotta, Mathew M Unattached 12:15.90 6 Blackmore, Kieron M Sydney Frontrunners 12:20.05 7 Kirk, Eleanor M Unattached 12:26.09 8 Cotter, Riley M Unattached 12:26.81 9 Van Der Meer, Ella M Westfields 12:27.32 10 Broughton, Heath M Hawkesbury C 12:52.22 11 Broughton, Tabitha M Hawkesbury C 13:15.28 12 Hunt, Sally M Mingara Athl 13:27.67 13 Broughton, Allan M Hawkesbury C 13:27.97 14 nairn, brandon M Unattached 13:43.72 15 Melling, Zoe M Unattached 13:44.05 16 Twigden, Lilly M Westfields 13:57.73 17 Robinson, David M Unattached 13:59.28 18 Mathison, Brett M Westfields 14:11.89 19 Mathison, Michael M Unattached 14:17.63 20 Brennan, Bryony M Unattached 14:41.37 21 Chong, Jeff M Unattached 15:09.97 22 Gonye, Leslie M University o 15:53.40 23 Blunden, Maverick M Hawkesbury C 18:51.10 24 Blunden, Yvette M Hawkesbury C 18:57.51 -- Granger, Emily M Asics Wests DNS -- Owers, Hallie M Unattached DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 20 Mixed 3000 Metre Community B ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hogg, Dan M Unattached 10:41.85 2 Howard, Koji M Run Crew 10:48.24 3 Altundag, Thomas M Randwick Bot 10:50.80 4 Franz, Maxine M Delta Runnin 10:51.46 5 Martin, Dennis M Unattached 10:59.25 6 Dogan, Alexandra M Byron Bay Runners 11:09.39 7 Bishop, Gracie M Sydney Athle 11:11.46 8 Albahary, Mohamed M Bankstown Sp 11:14.31 9 Chanliaud, Antoine M Unattached 11:19.70 10 Martin, Jodie M Unattached 11:22.77 11 Dunstan, Christopher M Unattached 11:25.54 12 Enomoto, Goji M Unattached 11:39.71 13 Carty, Davin M Run Crew 11:48.10 14 Beacroft, David M Unattached 11:55.17 15 Cumming, Brad M Unattached 11:56.03 16 Cox, Tim M Unattached 12:00.79 17 Monz, Jenai M Newcastle Runners 12:02.83 18 Davies, Llewellyn M Unattached 12:05.00 19 Billington, April M Sydney Strid 12:05.39 20 Hogan, Tony M Unattached 12:06.13 21 Bova, Alexandra M Sydney Athle 12:06.99 22 Biasi, Anais M Sydney Athle 12:12.97 23 Doherty, Michael M Unattached 12:37.14 24 Bishop, Emily M Sydney Athle 14:01.28 -- Boyes, Sophie M Run Crew DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 24 Men 3000 Metre N Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Low, Justin Sutherland D 11:22.05 2 Woods, Luke Hornsby Dist 11:24.91 3 Byrne, Peter Hills Distri 11:26.46 4 Grewal, Harsharn Singh Hills Distri 11:52.12 5 Sharpe, Brad U.T.S. North 12:08.60 6 Wendt, Jason Sutherland D 12:13.34 7 Hassall, Thomas Randwick Bot 12:17.07 8 Scott, David Sutherland D 12:18.69 9 Neilan, Lochlann Hornsby Dist 12:22.72 10 Cooper, Wayne Athletics East 12:24.29 11 Schwebel, Ron Sydney Strid 12:28.33 12 Womsley, Garry Girraween 12:43.94 13 Mathewson, Donald Hills Distri 12:46.28 14 Clubb, Shane Girraween 12:53.38 15 Rose, Ian Hills Distri 13:29.82 16 Grogan, Michael Hills Distri 13:30.90 17 Davie, EJ Sydney Strid 13:35.21 18 Grewal, Randeep Singh Hills Distri 13:38.29 19 oldridge, steve Campbelltown 13:53.37 20 Williams, Dennis Hills Distri 14:19.29 21 Harrison, James Bankstown Sp 14:56.09 22 Mason, Robert Asics Wests 15:42.22

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 25 Men 3000 Metre M Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Byrne, Angus Blue Mountai 10:07.54 2 Hornshaw, Kai Hills Distri 10:16.65 3 Haydon, Ellis Blue Mountai 10:18.18 4 Harrison, Keeden Blue Mountai 10:25.68 5 Woodhouse, Nicholas Ryde Athleti 10:26.40 6 Wilson, Kenneth Athletics East 10:29.84 7 Smith, Julian Ryde Athleti 10:32.16 8 Howard, Ethan Randwick Bot 10:37.28 9 Tiller, Matt Hills Distri 10:48.25 10 Blyth, Matt Hills Distri 10:50.45 11 Frankl, Jakob Randwick Bot 10:53.77 12 Dixon, Logan Glenbrook Li 10:57.49 13 Westwood, Matthew Camden Athle 10:57.80 14 Hutton, Peter Sutherland D 11:01.59 15 Low, Jude Sutherland D 11:03.52 16 McLaren, Hamish Nowra Athlet 11:04.53 17 Littlewood, Ethan Campbelltown 11:05.04 18 Foley, Cooper Hills Distri 11:12.17 19 Spehr, Peter Randwick Bot 11:13.91 20 Wright-Smith, Jerra Asics Wests 11:28.68 21 Lee, Edward Asics Wests 11:50.72 -- Williams, Daniel Bankstown Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 26 Men 3000 Metre L Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Horley, Cooper Manly Warringah 10:07.61 2 cole, stewart Kooringal -W 10:21.07 3 Wheeler, Lachlan Sutherland D 10:23.57 4 Whatman, Angus Orange Runners Club 10:23.59 5 Stepanovski, Milton Kembla Joggers Inc. 10:28.14 6 Norris, Bryson Gosford Litt 10:28.33 7 Cassilles, Shea Westfields 10:29.79 8 Hills, Thomas Hills Distri 10:31.31 9 Tondi, Oliver Sutherland D 10:31.88 10 Long, Benjamin Westfields 10:32.80 11 Dawes, Jim Randwick Bot 10:34.33 12 Ashby, Myles Gosford Litt 10:37.47 13 Considine, Martin Randwick Bot 10:40.42 14 Littlewood, Gregory Campbelltown 10:41.30 15 Stuart, Henry Sydney Athle 10:44.65 16 Wakeham, Rhys Westfields 10:58.34 17 Murray, Euan Mingara Athl 11:03.15 18 Carvalho, Jose St. George D 11:04.54 L TR17.4.4 19 Sinibaldi, Tony Bankstown Sp 11:04.61 20 Neate, Charles Randwick Bot 11:19.07 -- Kang, Harkaraj Hills Distri DNF -- Galvin, Piers Randwick Bot DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 23 Mixed 3000 Metre Community A ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pham, Dan M Unattached 9:22.91 2 Taylor, Matt M Unattached 9:27.87 3 Maehara, Sota M Unattached 9:29.73 4 Keys, Josh M Unattached 9:32.80 5 Roth, Jack M Unattached 9:33.78 6 Smellie, Martin M Unattached 9:38.23 7 Redman, Andrew M Unattached 9:39.96 8 Sandrasegaran, Aran M Unattached 9:42.36 9 Petron, Romain M Delta Runnin 9:43.98 10 Wholley, John M Delta Runnin 9:49.21 11 Gatt, Chris M Unattached 9:49.85 12 Bullivant, Andrew M Delta Runnin 9:53.12 13 Franzke, Eddy M Unattached 9:55.15 14 Hogan, Ryan M Unattached 10:05.72 15 Brooks, Dan M Unattached 10:07.36 16 Tucker, John M Unattached 10:10.03 17 Lewis, Aled M Unattached 10:21.15 18 Miles, Adrian M Unattached 10:26.34 19 Thillainadesan, Senthil M Unattached 10:54.68 20 To, Turvey M Unattached 10:56.13 21 Howard, Akira M Run Crew 10:59.79 -- Howard, Gary M Run Crew DNS -- Constantine, James M Sydney Strid DNS -- O'Halloran, Amy M Unattached DNS -- Ladd, Ryan M Unattached DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 17 Women 3000 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Williams, Lyla Asics Wests 14:57.34 2 Woods, Zoe Asics Wests 14:58.25 3 Cassilles, Ciara Westfields 15:48.21 4 Mitchell, Maisie Asics Wests 16:32.67 5 Munroe, Ella Hills Distri 16:39.01 6 Bell, Bridget Asics Wests 16:58.85 7 Thomas, Emma Parramatta C 17:09.40 8 Sivaraj, Summer Asics Wests 17:35.09 9 Lamb, Chloe Randwick Bot 17:40.16 10 Norden, Lilah Kembla Joggers Inc. 18:06.27 11 Hickson, Alannah Asics Wests 18:13.86 12 Ashby, Caetlin Gosford Litt 18:32.87 13 Cochrane, Imogen Asics Wests 18:40.08 14 Corvalan Sotomayor, Laur Girraween 18:46.68 15 Woodward, Antoinette U.T.S. North 19:59.47 16 Hoskins, Emma Hills Distri 20:48.26 -- Loring, Jessica Parramatta C DNF -- Pitcher, Sienna Mingara Athl DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 18 Men 3000 Metre Race Walk Open ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bell, Darcy Asics Wests 15:00.16 2 Ashby, Myles Gosford Litt 15:17.23 3 Sinnett, Alexander Asics Wests 16:14.27 4 Horton, Jai Westfields 16:19.28 5 Braendle, Alexander Asics Wests 17:03.79 6 Horton, Jaxson Westfields 17:29.80

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 3 Women High Jump Open Flight 2 ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Malakovski, Emily Bankstown Sp 1.66m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.70 P P P P O O O O O XO XXX 2 Staples, Elizabeth Cherrybrook 1.63m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 P P P P P O O O O XXX 3 Ramsey, Holly Illawong Rev J1.60m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 P P P P O O O XO XXX 4 Pokorny, Alana Illawong Rev J1.60m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 P P P P O O O XXO XXX 5 Day, Jemima U.T.S. North 1.55m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 O O O O O O O XXX 6 Boys, Annika U.T.S. North 1.45m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O O XO P XXX 7 Stewart, Lily Asics Wests 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 XO O XXO XXX 8 Hills, Taylor Hills Distri 1.25m 1.25 1.30 O XXX -- Mikan, Catherine U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 4 Men High Jump Open Flight 2 ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Saravanja, Maksimir Knox Grammar School 1.70m 1.25 1.30 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.70 1.74 P P P O P O O P XO O XXX 2 Lumley, Jude U.T.S. North 1.25m 1.25 1.30 XXO XXX -- Murphy, Takoda Trinity Athl DNS -- Sagovac, Travis Blue Mountai DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 1 Women High Jump Open Flight 1 ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Shaw, Erin U.T.S. North 1.70m 1.65 1.70 1.75 XXO O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 2 Men High Jump Open Flight 1 ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Clark, Angus Sydney Unive 2.00m 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 P P P P P P O O XXX 2 Peter, Ashvin Trinity Athl 1.80m 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P O P O X 3 Chapman, Jack The Scots College J1.80m 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P O O XXO XXX 4 Michael, Kurt Illawong Rev J1.80m 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 O O XO XXO XXX 5 Dyne, Jackson Manly Warringah 1.75m 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XO XXX 6 Waller, Mitchell Illawong Rev J1.75m 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XXO XXX -- Moir, William Trinity Athl DNS -- Holmes, Cadel U.T.S. North DNS -- Hatfield, Mitchell Manly Warringah DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 21 Women Triple Jump Open Flight 1 ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Parmegiani, Annabelle U.T.S. North 12.78m 0.2 FOUL(0.1) FOUL(-3.6) 12.29m(-1.3) 12.60m(2.7) 12.74m(+0.0) 12.78m(0.2) 2 Mcgill, Charlotte Sydney Unive 11.79m +0.0 FOUL(1.0) FOUL(0.5) FOUL(-1.2) FOUL(0.4) 11.79m(+0.0) 11.69m(0.7) 3 Guerrera, Gabriella Randwick Bot 11.15m 2.8 11.15m(2.8) 10.81m(+0.0) 11.02m(1.4) 10.67m(+0.0) 10.96m(+0.0) 10.95m(1.9)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 22 Men Triple Jump Open Flight 1 ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Marshall, Ryan Manly Warringah 14.95m 0.4 14.63m(+0.0) FOUL(-0.3) FOUL(1.3) 14.69m(-1.7) 14.83m(1.8) 14.95m(0.4) 2 Moir, William Trinity Athl 14.40m 2.0 14.21m(0.1) FOUL(-1.0) 14.18m(0.3) FOUL(+0.0) 14.18m(2.3) 14.40m(2.0) 3 Murphy, Indiana Trinity Athl 12.54m 0.1 FOUL(1.0) FOUL(1.2) 12.54m(0.1) 12.28m(0.8) FOUL(1.2) FOUL(1.9) 4 Jones, Ryan Cherrybrook 12.46m 0.4 12.46m(0.4) FOUL(1.9) PASS PASS PASS PASS 5 Mcgroder, Mason Trinity Athl 12.17m 1.9 12.17m(1.9) FOUL(-0.9) 12.03m(+0.0) PASS PASS PASS 6 Winkle, Christopher Asics Wests 11.90m 2.0 11.67m(-1.7) FOUL(+0.0) 11.58m(+0.0) 11.55m(+0.0) 11.90m(2.0) FOUL(+0.0)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 13 Women 400 Metre Open ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 O'Reilly, Emma U.T.S. North 56.96 2 Boothroyd, Ivy Sutherland D 57.20 3 Halmy, Bethany Manly Warringah 57.41 4 Oakley, Bridget U.T.S. North 58.35 5 Bennett, Amy Sutherland D 58.48 6 Monk, Montana Newcastle Runners 58.81 7 Betham, Damita Campbelltown 58.97 8 Alexander, Lucy Sutherland D 1:02.56 Section 2 1 Cason, Olivia U.T.S. North 57.80 2 Wardrobe, Jessica Sutherland D 58.61 3 Smith, Davina Sutherland D 1:00.08 4 Briffa, Renee U.T.S. North 1:02.49 5 Blackwell, Jessie Mingara Athl 1:02.75 6 Bates, Eva U.T.S. North 1:02.77 7 Patriarca, Cora U.T.S. North 1:03.07 8 Schultz, Hayley Hills Distri 1:06.27 Section 3 1 Bratton, Gemma U.T.S. North 1:00.88 2 Mcevoy, Polly Sutherland D 1:01.75 3 Haremaker, Alyssa Mingara Athl 1:03.09 4 Pensini, Amber Athletics Act 1:04.50 5 Wheadon, Emma Asics Wests 1:04.76 6 Charles, Chanel Asics Wests 1:05.10 7 Greatrex, Charlotte U.T.S. North 1:08.88 Section 4 1 Suto, Elizabeth Sutherland D 1:04.40 2 Boys, Annika U.T.S. North 1:05.40 3 Marsh, Eliza Asics Wests 1:06.01 4 Matar, Lea Bankstown Sp 1:06.40 -- Somerville, Elizabeth Sydney Unive DNS -- Lee, Emma Sutherland D DNS Section 5 1 Cooper, Bella Sutherland D 1:08.78 2 Baptist, Isabella Westfields 1:09.95 3 Lovell - T/F36, Mali U.T.S. North 1:13.46 4 Baptist, Madeline Westfields 1:16.32 -- Trope, Amelie Randwick Bot DNS -- Williams, Emilia Run Crew DNS ========================================================================== Name Year Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 O'Reilly, Emma U.T.S. North 56.96 1 2 Boothroyd, Ivy Sutherland D 57.20 1 3 Halmy, Bethany Manly Warringah 57.41 1 4 Cason, Olivia U.T.S. North 57.80 2 5 Oakley, Bridget U.T.S. North 58.35 1 6 Bennett, Amy Sutherland D 58.48 1 7 Wardrobe, Jessica Sutherland D 58.61 2 8 Monk, Montana Newcastle Runners 58.81 1 9 Betham, Damita Campbelltown 58.97 1 10 Smith, Davina Sutherland D 1:00.08 2 11 Bratton, Gemma U.T.S. North 1:00.88 3 12 Mcevoy, Polly Sutherland D 1:01.75 3 13 Briffa, Renee U.T.S. North 1:02.49 2 14 Alexander, Lucy Sutherland D 1:02.56 1 15 Blackwell, Jessie Mingara Athl 1:02.75 2 16 Bates, Eva U.T.S. North 1:02.77 2 17 Patriarca, Cora U.T.S. North 1:03.07 2 18 Haremaker, Alyssa Mingara Athl 1:03.09 3 19 Suto, Elizabeth Sutherland D 1:04.40 4 20 Pensini, Amber Athletics Act 1:04.50 3 21 Wheadon, Emma Asics Wests 1:04.76 3 22 Charles, Chanel Asics Wests 1:05.10 3 23 Boys, Annika U.T.S. North 1:05.40 4 24 Marsh, Eliza Asics Wests 1:06.01 4 25 Schultz, Hayley Hills Distri 1:06.27 2 26 Matar, Lea Bankstown Sp 1:06.40 4 27 Cooper, Bella Sutherland D 1:08.78 5 28 Greatrex, Charlotte U.T.S. North 1:08.88 3 29 Baptist, Isabella Westfields 1:09.95 5 30 Lovell - T/F36, Mali U.T.S. North 1:13.46 5 31 Baptist, Madeline Westfields 1:16.32 5 -- Somerville, Elizabeth Sydney Unive DNS 4 -- Lee, Emma Sutherland D DNS 4 -- Williams, Emilia Run Crew DNS 5 -- Trope, Amelie Randwick Bot DNS 5
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 14 Men 400 Metre Open ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Fokas, Mark U.T.S. North 48.13 2 Halpin, Ian Bankstown Sp 48.13 3 Glascott, Thomas U.T.S. North 48.47 4 Laurendet, Rohan Illawong Rev 48.87 5 Furminger, Corey U.T.S. North 49.47 6 King, Michael Trinity Athl 50.55 7 Mcpaul, James Athletics Wo 50.59 -- Jeffery, Aaron U.T.S. North DNS Section 2 1 Charlier, Dylan U.T.S. North 50.77 2 Balic, Ivan Asics Wests 51.55 3 Rosette, Jarvis Illawong Rev 51.90 4 Ockert, George Bankstown Sp 51.92 5 Baker, Jack U.T.S. North 52.19 6 Kearney, Danny Sutherland D 54.41 7 Baptist, Lachlan Westfields 55.25 -- Mah, Dominic University o DNS Section 3 1 Noyeaux, Ryan Sutherland D 53.99 2 Rabinowitz, Joseph Randwick Bot 54.53 3 George, Fynn U.T.S. North 54.66 4 Samsa, Daniel Bankstown Sp 55.13 5 Harden, James Knox Grammar School 55.65 6 Daley, Finn Randwick Bot 56.35 7 Harkness, Lachlan Campbelltown 57.82 8 Walker, Oliver Trinity Athl 57.94 Section 4 1 Mcgroder, Mason Trinity Athl 56.99 2 Baker, Jacob Campbelltown 59.25 3 Polson, James Sydney Unive 1:01.55 4 Kang, Harkaraj Hills Distri 1:03.94 -- Bowtell, Charlie Manly Warringah DNS Section 5 1 Lee, Julian U.T.S. North 57.42 2 Lark, Kynan Blue Mountai 58.02 3 Grewal, Randeep Singh Hills Distri 1:03.29 4 Ricci, Giacomo Trinity Athl 1:11.59 5 Westwood, Benjamin Westfields 1:12.46 ========================================================================== Name Year Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Fokas, Mark U.T.S. North 48.13 1 2 Halpin, Ian Bankstown Sp 48.13 1 3 Glascott, Thomas U.T.S. North 48.47 1 4 Laurendet, Rohan Illawong Rev 48.87 1 5 Furminger, Corey U.T.S. North 49.47 1 6 King, Michael Trinity Athl 50.55 1 7 Mcpaul, James Athletics Wo 50.59 1 8 Charlier, Dylan U.T.S. North 50.77 2 9 Balic, Ivan Asics Wests 51.55 2 10 Rosette, Jarvis Illawong Rev 51.90 2 11 Ockert, George Bankstown Sp 51.92 2 12 Baker, Jack U.T.S. North 52.19 2 13 Noyeaux, Ryan Sutherland D 53.99 3 14 Kearney, Danny Sutherland D 54.41 2 15 Rabinowitz, Joseph Randwick Bot 54.53 3 16 George, Fynn U.T.S. North 54.66 3 17 Samsa, Daniel Bankstown Sp 55.13 3 18 Baptist, Lachlan Westfields 55.25 2 19 Harden, James Knox Grammar School 55.65 3 20 Daley, Finn Randwick Bot 56.35 3 21 Mcgroder, Mason Trinity Athl 56.99 4 22 Lee, Julian U.T.S. North 57.42 5 23 Harkness, Lachlan Campbelltown 57.82 3 24 Walker, Oliver Trinity Athl 57.94 3 25 Lark, Kynan Blue Mountai 58.02 5 26 Baker, Jacob Campbelltown 59.25 4 27 Polson, James Sydney Unive 1:01.55 4 28 Grewal, Randeep Singh Hills Distri 1:03.29 5 29 Kang, Harkaraj Hills Distri 1:03.94 4 30 Ricci, Giacomo Trinity Athl 1:11.59 5 31 Westwood, Benjamin Westfields 1:12.46 5 -- Bowtell, Charlie Manly Warringah DNS 4 -- Jeffery, Aaron U.T.S. North DNS 1 -- Mah, Dominic University o DNS 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 5 Men 110 Metre Hurdles 99.1cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lightfoot, Mitchell Maitland Sen 13.70 -0.8 2 Dobbins, Rhys Kotara South 15.29 -0.8 -- Link, Jett Athletics Wo DNS -0.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 6 Men 110 Metre Hurdles 91.4cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kabba, Rashid Westfields 14.37 -0.8 2 Forster, Timothy Ryde Athleti 15.14 -0.8 3 Lee, Julian U.T.S. North 16.27 -0.8 -- White, Daniel U.T.S. North DNS -0.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 8 Women 100 Metre Hurdles 84cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Donofrio, Nicolette U.T.S. North 15.11 -0.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 7 Men 100 Metre Hurdles 84cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Harden, James Knox Grammar School 14.63 -1.0 2 Shrestha, Neelesh Girraween 15.36 -1.0 3 Menon, Kunal Westfields 17.43 -1.0 4 Boccaletti, Marco Cherrybrook 19.86 -1.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 9 Women 100 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Richards, Alexandra Trinity Athl 14.82 -0.5 2 Byrne, Jaimie Sutherland D 16.27 -0.5 3 Bates, Eva U.T.S. North 16.59 -0.5 4 Greatrex, Charlotte U.T.S. North 17.08 -0.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 10 Women 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lampret, Jasynta Sutherland D 13.02 +0.0 2 Ruediger, Lauren Camden Athle 14.29 +0.0 3 Luey, Sarah Athletics East 15.04 +0.0 4 Boys, Annika U.T.S. North 15.12 +0.0 5 Stewart, Lily Asics Wests 15.33 +0.0 6 Barnett, Ellie Balmain Athl 15.45 +0.0 -- Koot, Sarah-Anne Cherrybrook DNS +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 11 Men 90 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hampel, Andres U.T.S. North 13.81 0.4 2 Evans, Zak U.T.S. North 15.43 0.4 3 Lumley, Jude U.T.S. North 18.13 0.4 -- Best, Koben Westfields DNS 0.4 -- Sagovac, Travis Blue Mountai DNS 0.4 -- Driver, Flynn Blue Mountai DNS 0.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 12 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Year Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lampret, Tammin Sutherland D 12.88 -2.5 2 Rayment, Molly Sutherland D 13.35 -2.5 3 Mikan, Catherine U.T.S. North 13.62 -2.5 4 Michael, Alyssa Campbelltown 13.84 -2.5 5 Herring, Eden Hornsby Dist 13.99 -2.5 6 Marczyk, Gabriela U.T.S. North 14.65 -2.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 27 Men 3000 Metre K Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Kesby, Macleay Kembla Joggers Inc. 9:45.62 2 Darby, Brynn Sutherland D 9:49.46 3 Marshall, Alexander Run Crew 9:53.41 4 Bradford, Charlie Trt Running 9:56.82 5 Campbell, Rory Run Crew 10:01.06 6 Fahey, Tom Sydney Athle 10:02.76 7 Hundley, Troy U.T.S. North 10:03.30 8 Sarkies, Richard Manly Warringah 10:09.44 9 Mitchell, Kye Kembla Joggers Inc. 10:16.67 10 Reed, Josh Run Crew 10:19.03 11 Carolan, Patrick Kembla Joggers Inc. 10:19.63 12 Thomson, Euan Sydney Athle 10:20.12 13 Allabush, Dylan Asics Wests 10:24.24 14 Derbyshire, William Asics Wests 10:28.08 15 Sivaraj, Manu Randwick Bot 10:29.10 16 Judge, Lincoln Run Crew 10:29.64 17 Quick, Chris Gosford Litt 10:30.40 18 Strahl, Caleb Westfields 10:32.02 19 Simpson, Daniel Trinity Athl 10:38.72 20 Simpson, Rod Sutherland D 10:47.05 21 Dixon, Owen Sydney Athle 10:47.90 22 Ward, Toby U.T.S. North 11:10.16

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 28 Men 3000 Metre J Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Daley, Archie Randwick Bot 9:22.99 2 Moloney, Ben Trinity Athl 9:25.67 3 Woodhouse, Benjamin Ryde Athleti 9:29.58 4 Brewer, James Kembla Joggers Inc. 9:33.55 5 Crowe, Benjamin Randwick Bot 9:39.94 6 Dhaliwal, Chamkaur Athletics East 9:41.00 7 Bennett, Nick Sutherland D 9:46.94 8 Watchorn, Daniel Sutherland D 9:47.43 9 Groves, Huon Randwick Bot 9:48.01 10 McMahon, Patrick Trinity Athl 9:50.65 11 Richardson, Jack Randwick Bot 9:51.84 12 Nel, Paulus Sydney Strid 9:52.64 13 Arthur, Paul Gosford Litt 9:54.04 14 Downs, Anthony Sutherland D 9:54.31 15 Corry, Eamon Sydney Athle 9:56.42 16 McClusky, Harrison Gosford Litt 9:57.31 17 Schroder, James Trinity Athl 9:57.84 18 Nairn, Rohan Manly Warringah 10:04.44 19 Collinson, William Sydney Strid 10:20.17 20 Claassen, Martin Run Crew 10:22.88 21 Stephandellis, Keelan Trinity Athl 10:40.14 -- Landy, Aiden The Scots College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 29 Men 3000 Metre H Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Beacroft, Isaac Hills Distri 9:22.61 2 Boomkamp, Maximilian Hornsby Dist 9:24.91 3 Houston, Aaron Orange Runners Club 9:26.33 4 Zavetsanos, Kade Randwick Bot 9:28.03 5 Burkhardt, Idris Cherrybrook 9:29.31 6 Dogan, Tyler Byron Bay Runners 9:34.45 7 Yiu, Jayden Knox Grammar School 9:35.82 8 Harlor, Joel Victory Runners 9:36.04 9 Wylie, Julian Randwick Bot 9:36.27 10 Kaiser, Alex Randwick Bot 9:41.17 11 Raptis, Paul Bankstown Sp 9:44.36 12 Radvin, Matthew Randwick Bot 9:44.88 13 Ireland, Joshua Gosford Litt 9:55.59 14 Smith, Oliver Ryde Athleti 9:57.17 15 Mori, Masato Sydney Athle 10:04.86 16 O'Brien, Earl Asics Wests 10:09.81 17 Ward, Nate Kotara South 10:15.47 18 Lubke, Matthew Trinity Athl 10:19.97 -- Haining, Lachlan Kembla Joggers Inc. DNF -- Healey, Seth Sutherland D DNF -- Forato, Callum Randwick Bot DNF -- Graves, Gregory Sutherland D DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 31 Men 3000 Metre G Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Parisi, Alessio Trinity Athl 9:18.43 2 Franzke, Alec Victoria 9:20.53 3 Joyce, Matthew Cherrybrook 9:25.24 4 McGrath, Dominic Randwick Bot 9:26.82 5 Smith, Harry Randwick Bot 9:28.95 6 Brown, Lachy Run Crew 9:32.21 7 Brown, Casey Sydney Athle 9:32.72 8 Everett, Cory Newcastle Runners 9:36.70 9 Healy, James Sydney Unive 9:37.04 10 Schaffer, Adam Sydney Unive 9:37.28 11 Hage, Mohamad Westfields 9:37.90 12 Johnstone, Ian Delta Runnin 9:40.45 13 Paras, Alexander St. George D 9:40.77 14 Engel, Joshua Kembla Joggers Inc. 9:43.39 15 Cheshire, Will Balmain Athl 9:43.39 16 Sork, Will The Scots College 9:46.86 17 Street, Shaun Sutherland D 9:54.75 18 Parkes, Dave Blue Mountai 9:54.93 19 Lubke, Joshua Trinity Athl 10:08.27 -- Ruiz Davila, Julio Campbelltown DNS -- Rivett, Miller Orange Runners Club DNS -- Smith, Nathan Run Crew DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 33 Men 3000 Metre F Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bettison, Caleb Armidale Ath 8:56.62 2 Frykberg, Ryan Cherrybrook 8:59.49 3 McIntosh, Kyle Woolgoolga A 9:04.69 4 Purcell, Darren Athletics East 9:05.82 5 Napier, Benjamin Camden Athle 9:06.69 6 Costello, James Athletics East 9:07.23 7 Offord, Joel Kembla Joggers Inc. 9:08.61 8 Williams, Daniel Byron Bay Runners 9:09.13 9 O'Connell, Louie Run Crew 9:09.81 10 Nott, Archie Campbelltown 9:12.28 11 Jansen van Rensburg, Cha Sydney Strid 9:13.00 12 Kellett, Noah Newcastle Runners 9:15.17 13 Donovan, Louis Run Crew 9:18.79 14 Cross, Andrew Sutherland D 9:19.23 15 Krecklenberg, Noah Run Crew 9:22.08 16 Vajdic, Jasper Manly Warringah 9:23.37 17 Hanna, Ashton Ryde Athleti 9:23.63 18 Andersen, Jordan Sutherland D 9:23.68 19 Maher, Jed Sydney Strid 9:27.40 20 Solomon, Joel U.T.S. North 9:33.23 21 Havens, Sebastian Randwick Bot 9:39.78 22 Larkin, Casper Blue Mountai 9:42.53

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 34 Women 3000 Metre E Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bennett, Jessica Sutherland D 10:43.93 2 Sweeny, Piper Randwick Bot 10:52.95 3 Greentree, Harriet Maitland Sen 10:53.89 4 Morphett, Melissa Delta Runnin 10:54.91 5 Hoskins, Lucy Sydney Athle 10:59.68 6 Burke, Jessica Run Crew 10:59.78 7 Schmidt, Lucy Kotara South 11:03.10 8 Muc, Isabella Westfields 11:04.39 9 Colosi, Sienna Run Crew 11:05.27 10 Norris, Stella Gosford Litt 11:07.54 11 Cassilles, Ciara Westfields 11:09.62 12 Wilkinson, Chloe Delta Runnin 11:10.63 13 Fairs, Bridget Victory Runners 11:16.14 14 Grima, Larissa Camden Athle 11:18.18 15 Wright-Smith, Maisy Asics Wests 11:21.42 16 Gocher, Jessica Run Crew 11:31.14 17 Cooney, Lily Randwick Bot 11:34.10 18 Alvaro, Vanessa Delta Runnin 11:55.63 19 Gottlieb, Shira Randwick Bot 12:20.90 -- Krawitz, Lilli Sydney Strid DNF -- Emanuel, Matilda Randwick Bot DNF -- Law, Olivia Sydney Athle DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 35 Men 3000 Metre E Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McKenzie, Ethan U.T.S. North 8:54.49 2 McKendrick, Ryan Gosford Litt 8:55.57 3 Booth-Martinez, Maximus Orange Runners Club 8:56.40 4 Bruntsch, Adam Ryde Athleti 8:58.40 5 Kelleher, Sean Newcastle Runners 8:59.14 6 Dawson, Matt Delta Runnin 8:59.85 7 Fisher, Ryan Delta Runnin 9:00.45 8 Warren, Mark Mingara Athl 9:02.55 9 Baker, David Camden Athle 9:04.63 10 Brown, Hayden Bankstown Sp 9:04.94 11 Dessaix-Chin, Russell Sydney Unive 9:06.89 12 Low, Jesiah Sutherland D 9:08.53 13 Iveson, Cameron Gosford Litt 9:08.94 14 Burnett, Cameron Run Crew 9:09.46 15 McLachlan, Matthew Trinity Athl 9:10.04 16 Bukovinsky, Oskar Run Crew 9:11.37 17 Phillips, Cooper Run Crew 9:13.76 18 Oakes, Lachlan Delta Runnin 9:16.53 19 Magner, Jacob Run Crew 9:17.67 20 Haydon, Will The Scots College 9:37.30 21 Reville, Eoin Delta Runnin 9:37.54 -- Elbourne, Brody Randwick Bot DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 36 Women 3000 Metre D Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Thornthwaite, Amelia Sydney Athle 10:21.84 2 Schultz, Sophie Hills Distri 10:33.90 3 Williams, Adelaide Sydney Strid 10:42.57 4 Rigby, Lyla Sydney Athle 10:46.67 5 Bradford, Jessie Sydney Strid 10:48.20 6 Fennell, Ella Kembla Joggers Inc. 10:49.60 7 Beck, Grace Asics Wests 10:50.44 8 McCaughey, Zara Sydney Athle 10:57.63 9 Garcia, Kiara Gosford Litt 10:57.87 10 Ross, Maddison Sydney Athle 10:58.29 11 Gocher, Sophie Run Crew 10:58.82 12 Doran, Phoebe Kotara South 10:59.04 13 Dukes, Mabel Run Crew 10:59.70 14 McMahon, Grace Trinity Athl 11:01.37 15 Giason, Cate Kembla Joggers Inc. 11:01.79 16 Holmes, Keeley Sydney Athle 11:05.08 17 Pomery, Grace Kembla Joggers Inc. 11:11.28 18 Chan, Cheryl Sydney Unive 11:11.65 19 Carolan, Celeste Kembla Joggers Inc. 11:34.79 20 Young, Amanda Kotara South 11:44.83 -- Colusso, Ella Bankstown Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 37 Men 3000 m D Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Dickinson, Robert Bankstown Sp 8:48.28 2 Everett, Brayden Newcastle Runners 8:48.52 3 Alexander, James Newcastle Runners 8:48.80 4 Neate, Oliver Randwick Bot 8:52.93 5 Foster, Jacob Sutherland D 8:53.66 6 Davies, Will Newcastle Runners 8:55.39 7 Leighton, Bailey Bankstown Sp 8:56.33 8 Binskin, Ryan Port Macquar 8:57.11 9 White, Oliver Sydney Athle 8:57.20 10 Deane-Smith, Stefan Run Crew 8:58.51 11 Land, Andrew Mingara Athl 9:01.66 12 Cain, Nick Newcastle Flyers 9:02.48 13 Perkins, George Randwick Bot 9:03.35 14 Wilson, Luke Kembla Joggers Inc. 9:05.51 15 Williams, Sean Knox Grammar School 9:07.47 16 Stewart, Kobe Illawong Rev 9:08.11 17 Zavetsanos, Billy Randwick Bot 9:11.92 18 Ryan, Mitch Run Crew 9:21.73 19 Morgan, Leo Randwick Bot 9:22.30 20 Freeman, Oliver Randwick Bot 9:25.22 21 Brien, Keelan Port Macquar 9:27.71 -- Reungkitchaya, Caleb Port Stephen DNS -- Talbot, Alex Randwick Bot DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 38 Women 3000 m C Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 McKee, Sari St. George D 10:13.15 2 Bjorkmann, Katia Sydney Athle 10:19.61 3 Chudley, Amelie Sydney Athle 10:20.02 4 McMahon, Niamh Trinity Athl 10:24.93 5 Marquand, Lucy Randwick Bot 10:26.07 6 Spicknall, Claire Athletics Nsw 10:26.49 7 Sams, Mia Sydney Athle 10:27.09 8 Howard, Imogen Sydney Athle 10:27.87 9 O'Brien, Poppy Sydney Athle 10:29.84 10 Hathorn, Lara Sydney Athle 10:30.89 11 Bauer, Keira St. George D 10:32.79 12 Tan, Caitlyn Asics Wests 10:33.41 13 Gribble, Imogen St. George D 10:33.94 14 Highnam, Maggie Sydney Athle 10:39.30 15 Le Roux, Angie Run Crew 10:43.61 16 Fitzgerald, Sienna Run Crew 10:44.96 17 Phillips, Georgia Ryde Athleti 10:50.70 18 Woods, Zoe Asics Wests 10:56.11 19 Newitt, Tessa Bankstown Sp 11:06.65 20 White, Claudia Bankstown Sp 11:08.30 21 Sivills, Olivia Athletics Wo 11:25.14

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 39 Men 3000 m C Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Gorman, Cameron U.T.S. North 8:42.28 2 Dixon, Monty Newcastle Runners 8:44.92 3 Shaw, Alexander Delta Runnin 8:46.04 4 Martin, Brandon Run Crew 8:47.15 5 Shaw, Isaac Kembla Joggers Inc. 8:47.90 6 Glapa, Luke Newcastle Runners 8:49.98 7 Rodgers, Nicolas Randwick Bot 8:50.75 8 Wegener, Caleb Run Crew 8:50.80 9 Thomas, Ben Randwick Bot 8:51.21 10 Dixon, Liam Newcastle Runners 8:52.15 11 Russell, Max Randwick Bot 8:52.36 12 Frost, Greg Kembla Joggers Inc. 8:53.02 13 Gillard, Luca Trinity Athl 8:53.63 14 Pettigrew, Alex U.T.S. North 8:54.05 15 Jones, Samuel Illawarra Bl 8:54.54 16 Magner, Simon Run Crew 8:55.97 17 Scamps-Magro, Jasper Sydney Athle 8:59.05 18 March, Tom Newcastle Flyers 9:01.54 19 Gill, Jayden The Kings 9:05.94 20 Stanfield, Lachlan Randwick Bot 9:07.08 21 Gair, William Sutherland D 9:11.51 22 Stevenson, Connor Newcastle Runners 9:16.31 -- McPhillips, Finlay Kembla Joggers Inc. DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 40 Women 3000 m B Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 liakatos, leyla Bankstown Sp 9:55.32 2 Scahill, Sienna Asics Wests 9:57.76 3 Simpson, Piper Randwick Bot 10:00.83 4 Winward, Lily Bankstown Sp 10:02.66 5 Ballhausen, Abby Asics Wests 10:03.62 6 Ferenczi, Sophie Randwick Bot 10:17.82 7 Carson, Brooke Illawong Rev 10:18.82 8 O'Kelly, Olivia Sydney Athle 10:18.86 9 Slater, Sophia Asics Wests 10:19.49 10 Kann, Jessica Bankstown Sp 10:22.20 11 Evans, Phoebe Kembla Joggers Inc. 10:23.00 12 Miller, Annabelle Kotara South 10:24.59 13 Norton, Amelia Kembla Joggers Inc. 10:26.17 14 Fry, Ruby Randwick Bot 10:29.16 15 Guillergan, Mia Sydney Athle 10:33.32 16 Jarvis, Hannah Newcastle Runners 10:46.40 17 Kingsmill, Ingrid Sydney Strid 10:56.61 -- Blundell, Erin Sydney Unive DNF -- Lambert, Aspen Trinity Athl DNS -- Madden, Ruby Run Crew DNS -- Leadbeatter, Emerson Kotara South DNS -- Honore, Ava Sutherland D DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 41 Men 3000 m B Race ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Schofield, Jayden Sydney Unive 8:21.72 2 Dunnett, Samuel Victoria 8:23.70 3 Whiteley, Connor Sydney Unive 8:23.85 4 Longworth, Hamish Bankstown Sp 8:29.32 5 Bishop, Ben Sydney Unive 8:30.01 6 Campbell, Logan Sydney Athle 8:30.47 7 Starkey, James Gosford Litt 8:31.14 8 Fryer, Kurt Randwick Bot 8:32.36 9 Gill, Cameron Balmain Athl 8:32.94 10 Raper, Lachlan Sydney Unive 8:34.31 11 Bryant, Lachlan Run Crew 8:34.49 12 Johnson, Zachary U.T.S. North 8:35.31 13 Hopper, Sam Delta Runnin 8:38.85 14 Quinn, Benjamin University o 8:39.61 15 Hart, Hamish Knox Grammar School 8:41.63 16 Jagger, Benjamin Bankstown Sp 8:42.34 17 Schaap, Harm Bankstown Sp 8:42.63 18 Shiell, Samuel Run Crew 8:45.12 19 Healey, James Kembla Joggers Inc. 9:15.69 -- Stanmore, Nathan Balmain Athl DNF -- Maxwell, Jesse Newcastle Flyers DNF -- Shields, Kane Balmain Athl DNS -- Francken, Daniel U.T.S. North DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 42 Women 3000 m Championship ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Pompeani, Leanne Victoria 9:06.85 2 Van Graan, Aynslee Run Crew 9:07.89 3 Campbell, Holly Sydney Unive 9:17.85 4 Hancock-Cameron, Jaylah Bankstown Sp 9:24.42 5 Noble, Jessica Newcastle Flyers 9:35.16 6 Nordberg, Abigail Run Crew 9:38.67 7 Gilmour, Lexy Sutherland D 9:39.59 8 Martin, Belinda Illawong Rev 9:46.80 9 Mauviel, Lucy Sydney Unive 9:47.21 10 Pickering, Sarah Newcastle Flyers 9:50.02 11 Onley, Olissa Coffs Harbou 9:51.26 12 Quarrell, Philippa Sydney Athle 9:56.16 13 Higgins, Ella Trt Running 10:04.34 14 Baker, Sarah U.T.S. North 10:05.38 15 Solomon, Rebecca Sydney Athle 10:09.72 16 Eastham, Helena Run Crew 10:15.14 17 Gorman, Amelia Trt Running 10:18.12 18 Ward, Natasha Randwick Bot 10:19.48 19 McGivern, Allegra Randwick Bot 10:20.13 20 Hargraves, Shayne Bankstown Sp 10:26.72

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
NSW 2021 3000m Championships - 13-Nov-21 SOPAC Warm-Up Track Event 43 Men 3000 m Championship ======================================================================= Name Year Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Tall, Kieren Run Crew 8:05.61 2 Huffer, Craig Victoria 8:07.61 3 St Lawrence, Ben Run Crew 8:09.77 4 Young, Luke Newcastle Flyers 8:12.34 5 Rushton, Ciaran Run Crew 8:12.52 6 Music, Stefan Randwick Bot 8:13.60 7 Cantlon, Patrick Trinity Athl 8:14.29 8 Davies, Tom Sydney Unive 8:14.35 9 Fryer, Drew Randwick Bot 8:15.60 10 Burgess, Joe Sydney Unive 8:17.56 11 cox, matthew Run Crew 8:22.92 12 Ryan, Joseph Randwick Bot 8:25.78 13 Kelly, Daniel Run Crew 8:28.93 14 Williams, Adam Bankstown Sp 8:29.62 15 Hince, Luke Kembla Joggers Inc. 8:32.75 16 Green, Jack Run Crew 8:34.68 17 Cooper, Martin Sydney Unive 8:40.82 18 Offord, Dylan Run Crew 8:48.91 -- Mckeown, Michael Run Crew DNF -- Gorman, Kieran U.T.S. North DNS

My UTS Norths