All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 33 Women Pole Vault Pool B ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Way, Ilse 39 Sydney Pacif 2.60m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 P P P P P P P O O XXX 1 Barrett, Jessica 22 Maitland Sen 2.60m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 P P P P P P P O O XXX 3 Wight, Philippa 58 Sydney Pacif 2.30m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 P P P P XO XXO XXX 4 Sivaraj, Summer 14 Asics Wests 2.20m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 P P O O O XXX 5 Cramer, Zarah 15 Sydney Pacif 2.00m 1.80 1.90 2.00 2.10 O P O XXX 6 Barlow, Claudia 14 Ryde Athleti 1.80m 1.80 1.90 2.00 XO P XXX -- Malakovski, Emily 16 Bankstown Sp DNS -- Roser, Clare 17 Bankstown Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 32 Men Pole Vault Pool B ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Murrell, Alexander 25 Blacktown Ci 3.20m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 P P P P P P P P P P O P P P O XXX 2 White, Daniel 15 U.T.S. North 2.60m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 P P P P O P O P O XXX 3 Murphy, Takoda 13 Trinity Athl 2.10m 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 O P O XXO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 36 Women Long Jump Pool B ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Johnston-Mitrevska, Jade 20 St. George D 5.53m +0.0 5.25m(+0.0) 5.18m(+0.0) 5.53m(+0.0) 5.47m(2.0) 2 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 5.42m 1.2 5.42m(1.2) 5.41m(0.3) FOUL(+0.0) 5.31m(0.8) 3 Webb, Tara 15 Cherrybrook 5.26m 0.7 4.95m(1.6) 5.15m(1.7) 5.21m(+0.0) 5.26m(0.7) 4 McGOON, Destiny 16 Westfields 5.19m 1.6 4.81m(+0.0) 4.91m(0.3) 5.19m(1.6) 5.10m(0.1) 5 Sutton, Audrey 14 Trinity Athl 5.12m 2.3 4.72m(2.4) 4.91m(+0.0) 5.12m(2.3) 6 Cranston, Louise 21 Campbelltown 5.10m 2.2 4.03m(+0.0) FOUL(2.3) 5.10m(2.2) 7 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 5.08m 0.3 FOUL(0.9) 5.08m(0.3) FOUL(0.2) 8 Luz, Nikaela 15 Campbelltown 4.84m 0.6 4.84m(0.6) 3.29m(+0.0) FOUL(1.7) 9 Lovell, Louise 14 U.T.S. North 4.80m 0.7 4.80m(0.7) 4.69m(2.2) 4.76m(1.4) 10 Monzon, Charlize 15 Westfields 4.72m +0.0 FOUL(0.8) FOUL(1.1) 4.72m(+0.0) 11 Lovell, Sarah 14 U.T.S. North 4.71m +0.0 4.71m(+0.0) 4.43m(0.7) 4.51m(+0.0) 12 Pawsey, Zara 13 Ryde Athleti 4.58m +0.0 4.30m(0.9) 4.41m(2.6) 4.58m(+0.0) 13 Lambert, Lenore 52 Sydney Pacif 4.42m 2.0 4.42m(2.0) 3.99m(0.2) PASS 14 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 2.47m 0.7 FOUL(0.2) FOUL(0.8) 2.47m(0.7) -- Knezevic, Isabella 15 Athletics East DNS NWI -- Da Rocha, Luana 14 Sydney Pacif DNS NWI -- Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 34 Men Long Jump Pool B ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Baptiste, Jake 17 Hills Distri 6.40m 0.1 6.40m(0.1) 6.26m(0.6) 6.17m(2.2) 2 Kelly, Evander 15 Campbelltown 6.03m 1.6 5.89m(+0.0) 5.96m(+0.0) 5.82m(1.2) 6.03m(1.6) 3 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 5.09m 2.2 4.83m(+0.0) 4.83m(0.3) 4.87m(+0.0) 5.09m(2.2) 4 Hampton, Teddy 13 Cherrybrook 4.47m +0.0 4.34m(1.8) FOUL(+0.0) 4.09m(1.0) 4.47m(+0.0) -- Godden, Michael 14 Knox Grammar School DNS NWI -- Jang, Alexander 12 Randwick Bot DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 45 Women High Jump Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Atherton, Catrine 14 Sydney Pacif 1.45m 1.10 1.25 1.35 1.40 1.45 1.50 P P P XO O XXX 2 Smith, Lucinda 24 Campbelltown 1.10m 1.10 1.25 XO XXX -- Tilt, Lily 17 Hills Distri DNS -- Bowrey, Amie 20 Mingara Athl DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 44 Men High Jump Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Brierley, Harrison 22 Illawong Rev 2.00m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03 P P P P P P P P O P O O O XXO XXX 2 Peter, Ashvin 16 Trinity Athl 1.70m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P P P P P P O P XXX 3 Holmes, Cadel 13 U.T.S. North 1.65m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 P P O P O XXO O XXX 4 Saravanja, Maksimir 13 Knox Grammar School 1.60m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P P O O O XXX 5 Boccaletti, Marco 14 Cherrybrook 1.50m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O O XXX 6 Hampton, Teddy 13 Cherrybrook 1.40m 1.35 1.40 1.45 O O XXX -- Murphy, Takoda 13 Trinity Athl NH 1.35 1.40 P XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 24 Men 3000 m Steeplechase 91.4cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Bruntsch, Adam 17 Ryde Athleti 10:14.96 -- Baker, David 21 Camden Athle DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 25 Men 2000 m Steeplechase 84cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals -- Davies, Liam 16 Sydney Athle DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 27 Women 2000 m Steeplechase 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Solomon, Rebecca 14 Sydney Athle 7:10.34 2 Slater, Sophia 14 Asics Wests 7:15.76 3 Thornthwaite, Amelia 15 Sydney Athle 7:25.53 4 Baker, Sarah 14 U.T.S. North 7:45.35 5 Sams, Mia 14 Sydney Athle 8:04.76 6 Drennan, Deborah 63 U.T.S. North 10:11.14
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 26 Men 2000 m Steeplechase 76.2cm ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Mori, Masato 14 Sydney Athle 6:59.61 2 Sharpe, Brad 60 U.T.S. North 7:58.15 3 Hutton, Peter 65 Sutherland D 8:15.98 4 Schwebel, Ron 70 Sydney Strid 9:13.58 -- Terranova, Nicolas 64 Hills Distri DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 4 Men 100 m Hurdles Masters 91.4cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals -- Kohlrusch, Andrew 56 Balmain Athl DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 11 Women 80 m Hurdles Masters 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Lambert, Lenore 52 Sydney Pacif 13.03 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 1 Men 110 m Hurdles 106.7cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 14.64 1.8 2 Thompson, Alexander 22 Hills Distri 15.70 1.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 2 Men 110 m Hurdles 99.1cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Link, Jett 18 Athletics Wo 14.44 1.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 3 Men 110 m Hurdles 91.4cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields 13.94 1.9 2 Kotis, James 17 The Scots College 14.29 1.9 3 Forster, Timothy 16 Ryde Athleti 14.99 1.9 4 Egbu, Uchenna 16 Bankstown Sp 16.73 1.9 5 Shrestha, Neelesh 15 Girraween 17.85 1.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 6 Women 100 m Hurdles 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Taddeo, Abbie 27 Athletics NS 13.43 -0.1 2 Richards, Alexandra 16 Trinity Athl 14.92 -0.1 3 Tilt, Lily 17 Hills Distri 15.38 -0.1 4 Check, Lara 18 Athletics Wo 15.50 -0.1 5 Cranston, Louise 21 Campbelltown 16.63 -0.1 6 Smith, Lucinda 24 Campbelltown 30.93 -0.1 -- Cibei, Sophia 19 University o DNS -0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 5 Men 100 m Hurdles 84cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Menon, Kunal 15 Westfields 14.98 -0.3 2 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 15.50 -0.3 3 Kotis, Christian 14 The Scots College 15.89 -0.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 7 Women 100 m Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Hill, Lucy 16 U.T.S. North 16.01 1.4 2 Byrne, Jaimie 16 Sutherland D 16.25 1.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 9 Women 90 m Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Luey, Sarah 14 Athletics East 13.81 NWI 2 Taylor, Savannah 14 Sutherland D 13.97 NWI 3 Todd, Piper 13 Bankstown Sp 14.19 NWI 4 Stewart, Lily 14 Asics Wests 14.63 NWI 5 Lovell, Louise 14 U.T.S. North 15.35 NWI 6 Lovell, Sarah 14 U.T.S. North 15.65 NWI 7 Iveson, Tilly 14 Bankstown Sp 21.10 NWI -- Ruediger, Lauren 14 Camden Athle DNS NWI
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 8 Men 90 m Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Price, Samuel 12 Cherrybrook 15.42 -0.7 -- Macri, Hugo 12 St. George D DNS -0.7 -- Best, Koben 12 Westfields DNS -0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 10 Women 80 m Hurdles 76.2cm ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Mitchell, Scarlet 13 St. George D 13.07 1.7 2 Michael, Alyssa 12 Campbelltown 13.35 1.7 3 Pawsey, Zara 13 Ryde Athleti 14.29 1.7 -- Rayment, Molly 12 Sutherland D DNS 1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 39 Women Hammer Throw Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Hulley, Alexandra 24 Sutherland D 69.14m 4kg FOUL FOUL 65.14m 69.14m 64.72m 64.26m 2 Martin, Alannah 17 Sutherland D 50.38m 3kg 49.91m FOUL FOUL 49.46m 50.38m 48.76m 3 Denicaucau, Yasenaca 25 Sutherland D 48.79m 4kg 47.18m 45.31m 48.79m FOUL FOUL 45.14m 4 Pearson, Alysha 19 Sutherland D 48.24m 4kg 16.64m 46.07m 47.73m 45.29m 48.24m 46.64m -- Ringrose, Sarah 22 Westfields DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 38 Men Hammer Throw Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Heyes, Timothy 24 U.T.S. North 64.71m 7.26kg FOUL FOUL 63.29m 63.46m 64.71m FOUL 2 Kousparis, Costa 25 Sutherland D 63.47m 7.26kg FOUL 61.34m 62.73m FOUL 63.47m 62.42m 3 Perkins, Samuel 16 Sutherland D 59.95m 5kg 57.18m 55.82m 56.24m 53.37m 57.54m 59.95m 4 Goetz, Alex 14 Westfields 54.46m 4kg FOUL 54.46m FOUL 51.02m 54.38m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 47 Women High Jump Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Malakovski, Emily 16 Bankstown Sp 1.63m 1.53 1.58 1.63 1.68 O O O XXX 1 Check, Lara 18 Athletics Wo 1.63m 1.53 1.58 1.63 1.68 O O O XXX 3 Pokorny, Alana 16 Illawong Rev 1.53m 1.53 1.58 O XXX -- Louison-Roe, Izobelle 14 St. George D DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 46 Men High Jump Division 1 ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Tilley, Matthew 25 Sydney Pacif 2.13m 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 2.16 P P P P P P O O O XXO XXX 2 Kollias, Nicholas 20 Randwick Bot 1.98m 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 P P P P P P O XXX 3 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 1.93m 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 P P P O O XXO XXX 4 Folkes, Hunter 17 Sydney Unive 1.83m 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 P P O O XXX 5 Michael, Kurt 14 Illawong Rev 1.78m 1.68 1.73 1.78 1.83 P O O XXX 6 Suto, Joshua 16 Sutherland D J1.78m 1.68 1.73 1.78 1.83 P P XXO XXX -- James, Benjamin 20 Cessnock Ath DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 41 Women Pole Vault Pool A ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Seve, Megan 25 Bankstown Sp 3.60m 3.40 3.50 3.60 3.70 P P O XXX -- Baral, Elizabeth 23 Asics Wests NH 3.40 XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 40 Men Pole Vault Pool A ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Princena-White, Ethan 19 Bankstown Sp 4.60m 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 P P P P O P XO P P XO P O O XX 2 Diamond, Alec 24 U.T.S. North 4.50m 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 P P P P P P P P P XO P XO XX 3 Princena-White, Aiden 17 Bankstown Sp 4.30m 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 P P P P O P P P P XXO P XXX 4 Dudley, Joseph 33 Raymond Terrace 4.00m 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 P P XO P XXO P XO P P XXX 5 Marshall, Ryan 19 Sydney Pacif 3.70m 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 XO XO O O XXX -- James, Benjamin 20 Cessnock Ath NH 3.40 3.50 3.60 3.70 3.80 3.90 4.00 P P P P P P X -- Galvin, Tom 24 Sydney Unive DNS -- Pedrana, Andrew 30 Hills Distri DNS -- Murrell, Alexander 25 Blacktown Ci DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 43 Women Hammer Throw Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Williams, Brooke 14 Illawong Rev 47.97m 3kg FOUL 47.97m 47.27m 47.25m 2 Goetz, Molly 16 Westfields 47.66m 3kg FOUL 47.66m FOUL 42.10m 3 Shepperson, Caitlin 23 Sydney Unive 45.42m 4kg 44.69m 45.42m 40.95m 42.49m 4 Masic, Ava 13 Nepean Distr 44.11m 3kg 44.11m 41.95m FOUL 35.15m 5 Wolfgramm, Salote 13 Sutherland D 40.98m 3kg 40.13m FOUL 40.98m 6 Wong, Kaiah 12 Sutherland D 37.77m 3kg 36.86m 33.65m 37.77m 7 Govers, Emily 13 U.T.S. North 28.02m 3kg FOUL FOUL 28.02m 8 Masic, Hanna 11 Nepean Distr 24.56m 3kg 24.56m 22.45m FOUL 9 West, Isabella 12 Sutherland D 22.41m 3kg 21.58m FOUL 22.41m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 42 Men Hammer Throw Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Yu, Jaiden 14 U.T.S. North 46.53m 4kg 45.64m 46.53m 45.87m 43.50m 2 Willis, William 14 Athletics Wo 46.30m 4kg FOUL 46.30m FOUL 45.06m 3 Taylor, Kai 15 Sutherland D 45.50m 5kg 45.50m 44.87m 44.12m FOUL 4 Chen, Joshua 15 Balmain Athl 42.80m 5kg 42.80m FOUL 42.30m FOUL 5 Srisivaeaswaran, Kajanan 15 Girraween 40.44m 5kg FOUL 40.44m FOUL 6 Aualiitia, Kalisi 11 Sutherland D 28.87m 3kg 28.87m 27.50m FOUL 7 Wolfgramm, Viliami 11 Sutherland D 21.08m 3kg 20.13m FOUL 21.08m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 29 Women Triple Jump Open ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Parmegiani, Annabelle 24 U.T.S. North 12.82m +0.0 12.34m(+0.0) 11.31m(0.3) 12.80m(0.1) 12.82m(+0.0) 2 Petersen, Alexandra 22 Trinity Athl 11.52m +0.0 FOUL(0.4) FOUL(1.2) 11.46m(0.8) 11.52m(+0.0) 3 Guerrera, Gabriella 16 Randwick Bot 11.15m 1.5 10.92m(+0.0) 11.15m(1.5) 10.07m(1.3) 4 Philip, Alyssa 22 Campbelltown 11.01m 0.8 11.01m(0.8) 10.87m(+0.0) 10.51m(+0.0) 5 Touma, Rebecca 18 Randwick Bot 10.92m +0.0 10.92m(+0.0) PASS PASS 6 Webb, Tara 15 Cherrybrook 10.86m +0.0 10.54m(+0.0) FOUL(1.3) 10.86m(+0.0) 7 Sutton, Audrey 14 Trinity Athl 10.00m +0.0 FOUL(-0.4) 10.00m(+0.0) 9.82m(+0.0) 8 Louison-Roe, Izobelle 14 St. George D 9.61m +0.0 9.61m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 9 Monzon, Charlize 15 Westfields 9.59m -0.5 9.59m(-0.5) FOUL(+0.0) 9.40m(+0.0) -- Idris, Raphaila 15 Campbelltown DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 28 Men Triple Jump Open ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Murphy, Connor 20 Sydney Unive 15.70m 0.3 FOUL(+0.0) 15.69m(0.1) FOUL(0.8) 15.70m(0.3) 2 Fakiye, Emmanuel 24 U.T.S. North 15.27m +0.0 15.27m(+0.0) 14.97m(0.8) FOUL(+0.0) 14.90m(1.7) 3 Marshall, Ryan 19 Sydney Pacif 14.78m +0.0 14.78m(+0.0) FOUL(+0.0) 14.75m(+0.0) FOUL(0.3) 4 Baptiste, Jake 17 Hills Distri 13.81m NWI 13.22m(+0.0) 13.50m(0.2) 13.52m(+0.0) 13.81m(NWI) 5 Pappas, Cameron 25 Trinity Athl 13.48m 1.5 13.48m(1.5) 13.33m(0.9) 13.41m(+0.0) 6 Kelly, Evander 15 Campbelltown 13.00m +0.0 13.00m(+0.0) 12.74m(+0.0) 7 Touma, Joseph 15 Randwick Bot 12.82m -0.9 12.82m(-0.9) 12.21m(+0.0) PASS(0.3) 8 Murphy, Indiana 15 Trinity Athl 12.57m +0.0 12.24m(-1.0) 12.57m(+0.0) FOUL(+0.0) 9 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 11.96m +0.0 11.96m(+0.0) 11.89m(+0.0) FOUL(0.2) 10 Stuckey, Tiernan 31 Camden Athle 11.78m +0.0 11.34m(-1.8) 11.78m(+0.0) 11 Godden, Michael 14 Knox Grammar School 11.32m +0.0 11.22m(+0.0) 9.62m(+0.0) 11.32m(+0.0) -- Hampton, Teddy 13 Cherrybrook DNS NWI -- Dudley, Joseph 33 Raymond Terrace DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 37 Women Long Jump Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Kely, Sara 20 Nsw Officials 3.40m 0.2 3.40m(0.2) FOUL(+0.0) FOUL(0.1) FOUL(0.4) 2 Giddings, Summer 19 Hills Distri 2.98m 0.9 2.82m(+0.0) 2.98m(0.9) 2.85m(+0.0) 2.90m(1.2) 3 Tran, Charlize 15 Hills Distri 2.72m 0.8 2.72m(0.8) 2.70m(0.6) 2.59m(+0.0) 2.64m(1.9)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 35 Men Long Jump Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Carr, Blake 27 Macquarie Hu 5.47m 1.4 5.31m(+0.0) 5.47m(1.4) 5.16m(0.1) 5.25m(NWI)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 31 Women Long Jump Pool A ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Bond, Sienna 16 U.T.S. North 6.03m 1.6 6.03m(1.6) 5.79m(1.9) 5.91m(0.3) 5.94m(+0.0) 2 Gunn, Katie 18 Gosford Litt 5.85m 1.8 5.48m(1.4) 5.77m(0.4) 5.85m(1.8) FOUL(+0.0) 3 Check, Lara 18 Athletics Wo 5.66m 1.3 5.66m(1.3) 5.21m(+0.0) FOUL(+0.0) 5.54m(+0.0) 4 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook J5.66m 1.7 5.66m(1.7) 5.52m(0.7) 5.49m(0.6) 5.47m(0.4) 5 Kavanagh, Sophie 17 Ryde Athleti 5.57m 1.9 5.57m(1.9) 5.57m(+0.0) 5.50m(+0.0) 6 Carroll, Brittany 21 Maitland Sen 3.00m 2.0 3.00m(2.0) FOUL(0.3) 2.83m(1.7) -- Kranendonk, Bethany 21 Wyong Athlet ND NWI FOUL(1.3) FOUL(1.2) FOUL(+0.0) -- Bond, Samara 14 U.T.S. North DNS NWI -- Johnston-Mitrevska, Jade 20 St. George D DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 30 Men Long Jump Pool A ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Pane, Renato 17 Asics Wests 6.79m 1.4 6.55m(+0.0) 6.65m(+0.0) 6.79m(1.4) PASS 2 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 6.50m 1.8 6.10m(+0.0) 6.43m(+0.0) 6.50m(1.8) FOUL(0.2) 3 Egbu, Uchenna 16 Bankstown Sp 6.21m +0.0 6.21m(+0.0) 6.10m(+0.0) 6.16m(+0.0) PASS 4 Folkes, Hunter 17 Sydney Unive 6.19m 1.2 6.07m(1.4) 6.02m(1.5) 6.08m(2.2) 6.19m(1.2) 5 Zanapalis, Ricardo 15 Randwick Bot 5.77m 0.7 5.77m(0.7) 5.76m(+0.0) 5.75m(+0.0) 6 Dudley, Joseph 33 Raymond Terrace 5.63m +0.0 5.62m(+0.0) 5.63m(+0.0) 5.18m(+0.0) 7 Dasgupta, Sumeet 15 Girraween 5.39m 1.4 FOUL(+0.0) 5.39m(1.4) 4.86m(-1.5) 8 de Burnay Thompson, Luca 13 Asics Wests 4.93m 2.3 4.72m(1.1) 4.83m(+0.0) 4.93m(2.3) -- Davidson, Joel 22 Cherrybrook ND NWI FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.1) -- Dovellos, George 21 Sydney Unive DNS NWI -- Fan, Jacky 21 Sydney Unive DNS NWI -- Pedrana, Andrew 30 Hills Distri DNS NWI -- Suto, Joshua 16 Sutherland D DNS NWI -- Michael, Kurt 14 Illawong Rev DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 17 Women 1500 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 1 Bjorkmann, Katia 17 Sydney Athle 4:49.74 2 Quarrell, Philippa 12 Sydney Athle 4:50.93 3 Warland, Zara 17 Ryde Athleti 4:53.18 4 Baker, Sarah 14 U.T.S. North 4:56.48 5 Magnussen, Annabel 18 Hornsby Dist 4:57.09 6 Lambert, Aspen 14 Trinity Athl 4:59.12 7 McMahon, Niamh 16 Trinity Athl 5:01.89 8 Price, Arabella 17 Ryde Athleti 5:02.32 9 Hathorn, Lara 12 Sydney Athle 5:03.57 10 Fry, Ruby 14 Randwick Bot 5:06.94 11 Ross, Maddison 11 Sydney Athle 5:08.77 12 McPhillips, Ruby 18 Kembla Joggers Inc. 5:30.91 Section 2 1 Thornthwaite, Amelia 15 Sydney Athle 4:53.81 2 Storry, Holly 17 2021 Nsw All 5:08.73 3 Sams, Mia 14 Sydney Athle 5:10.11 4 McMahon, Grace 13 Trinity Athl 5:22.47 5 Roots, Hannah 15 Blue Mountai 5:25.48 6 Jakovljevic, Monique 16 Campbelltown 5:26.35 7 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 5:27.57 8 Adams, Lauren 15 Glenbrook Li 5:33.37 9 Bowrey, Katie 12 Parramatta C 5:45.24 10 Sharp, Layla 14 Run Crew 6:06.44 11 Hoskins, Emma 11 Hills Distri 6:32.95 12 Zakis, Allegra 50 Katoomba Dis 6:59.39 13 Lim, Yi Ying 15 Asics Wests 7:28.78 ========================================================================== Name Age Team Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Bjorkmann, Katia 17 Sydney Athle 4:49.74 1 2 Quarrell, Philippa 12 Sydney Athle 4:50.93 1 3 Warland, Zara 17 Ryde Athleti 4:53.18 1 4 Thornthwaite, Amelia 15 Sydney Athle 4:53.81 2 5 Baker, Sarah 14 U.T.S. North 4:56.48 1 6 Magnussen, Annabel 18 Hornsby Dist 4:57.09 1 7 Lambert, Aspen 14 Trinity Athl 4:59.12 1 8 McMahon, Niamh 16 Trinity Athl 5:01.89 1 9 Price, Arabella 17 Ryde Athleti 5:02.32 1 10 Hathorn, Lara 12 Sydney Athle 5:03.57 1 11 Fry, Ruby 14 Randwick Bot 5:06.94 1 12 Storry, Holly 17 2021 Nsw All 5:08.73 2 13 Ross, Maddison 11 Sydney Athle 5:08.77 1 14 Sams, Mia 14 Sydney Athle 5:10.11 2 15 McMahon, Grace 13 Trinity Athl 5:22.47 2 16 Roots, Hannah 15 Blue Mountai 5:25.48 2 17 Jakovljevic, Monique 16 Campbelltown 5:26.35 2 18 Schweitzer, Stephanie 29 Hills Distri 5:27.57 2 19 McPhillips, Ruby 18 Kembla Joggers Inc. 5:30.91 1 20 Adams, Lauren 15 Glenbrook Li 5:33.37 2 21 Bowrey, Katie 12 Parramatta C 5:45.24 2 22 Sharp, Layla 14 Run Crew 6:06.44 2 23 Hoskins, Emma 11 Hills Distri 6:32.95 2 24 Zakis, Allegra 50 Katoomba Dis 6:59.39 2 25 Lim, Yi Ying 15 Asics Wests 7:28.78 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 16 Men 1500 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 Wylie, Julian 14 Randwick Bot 4:20.74 2 Daley, Archie 14 Randwick Bot 4:21.05 3 Smith, Nathan 41 Run Crew 4:23.63 4 McPhee, Jack 25 Sydney Athle 4:27.66 5 Link, Peter 54 Byron Bay Runners 4:27.92 6 Dhaliwal, Chamkaur 48 Athletics East 4:28.20 7 Thompson, Josh 38 Byron Bay Runners 4:32.85 8 Bruntsch, Axel 13 Ryde Athleti 4:37.98 9 McMahon, Patrick 11 Trinity Athl 4:39.17 10 Etteridge, Jerome 20 Illawong Rev 4:42.40 11 Zakis, William 15 Katoomba Dis 4:45.57 12 Judge, Lincoln 14 Run Crew 4:54.64 13 Woods, Luke 13 Hornsby Dist 5:22.90 14 Robb-Jackson, Cooper 13 Parramatta C 5:30.43 15 Szmynec, Nathan 34 Newcastle Runners 5:40.84 16 Cooper, Wayne 64 Athletics East 5:56.17 17 Mason, Robert 56 Asics Wests 7:37.63
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 23 Women 200 m Para ============================================================================ Name Age Team Finals Wind Points ============================================================================ Finals 1 Witter, Samantha 13 Hills Distri 30.09 0.9 2 Sharp, Layla 14 Run Crew 30.55 0.9 3 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 30.99 0.9 4 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 32.74 0.9 5 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 32.91 0.9 6 Tran, Charlize 15 Hills Distri 37.35 0.9 7 Filocamo, jessica 22 Hills Distri 38.34 0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 22 Women 200 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 0.7 1 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 23.65 2 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.22 3 Campbell, Paige 16 Campbelltown 24.25 4 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 24.36 5 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 25.01 6 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.16 7 Bingham, Gabrielle 19 Campbelltown 25.71 8 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 25.75 Section 2 Wind: 0.3 1 Scott, Elizabeth 22 Sydney Pacif 24.68 2 Betham, Damita 15 Campbelltown 24.85 3 Matthews, Emma 18 Camden Athle 25.16 4 Gunn, Katie 18 Gosford Litt 25.22 5 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 25.38 6 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 25.71 7 Windshuttle, Angelina 16 Asics Wests 25.89 8 Bond, Samara 14 U.T.S. North 26.19 Section 3 Wind: 1.3 1 Guthrie, Sally 19 Sydney Unive 25.06 2 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.74 3 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 25.74 4 Cranston, Louise 21 Campbelltown 26.17 5 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.23 6 Check, Lara 18 Athletics Wo 26.48 7 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 27.25 Section 4 Wind: 0.6 1 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 25.41 2 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 25.97 3 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.17 4 McGOON, Destiny 16 Westfields 26.22 5 Merlino, Emma 29 U.T.S. North 26.44 6 Cramer, Elysha 18 Sydney Unive 26.57 7 Perry, Monique 47 U.T.S. North 26.59 8 Woollett, Lara 19 Epping Distr 26.72 Section 5 Wind: -0.6 1 Luz, Nikaela 15 Campbelltown 26.06 2 Tilt, Lily 17 Hills Distri 26.73 3 Bratton, Gemma 19 U.T.S. North 26.77 4 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 26.78 5 Thompson, Emily 24 University o 27.24 6 McIntosh, Gemma 13 U.T.S. North 27.42 7 Donovic, Emma 22 University o 27.57 Section 6 Wind: -0.3 1 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 27.25 2 Cole, Virginia 13 Blue Mountai 27.72 3 Way, Eve 18 Athletics Wo 27.89 4 Diep, Elysse 12 Bankstown Sp 28.05 5 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 28.14 6 Pawsey, Elysha 15 Ryde Athleti 28.50 7 Suto, Elizabeth 14 Sutherland D 28.70 Section 7 Wind: -0.4 1 Magnussen, Annabel 18 Hornsby Dist 26.66 2 Stewart, Lily 14 Asics Wests 28.33 3 Suto, Katherine 12 Sutherland D 28.66 4 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 28.92 5 Hussain, Mariam 13 Bankstown Sp 29.37 6 Mustapic, Alisha 14 Nowra Athlet 29.84 Section 8 Wind: +0.0 1 Erdogan, Eva 16 Campbelltown 27.91 2 McDougal, Kaylie 30 Nsw Masters 29.34 3 Wight, Philippa 58 Sydney Pacif 30.35 4 Bowrey, Katie 12 Parramatta C 30.77 5 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 31.48 -- Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North DNS =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 23.65 0.7 1 2 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 24.22 0.7 1 3 Campbell, Paige 16 Campbelltown 24.25 0.7 1 4 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 24.36 0.7 1 5 Scott, Elizabeth 22 Sydney Pacif 24.68 0.3 2 6 Betham, Damita 15 Campbelltown 24.85 0.3 2 7 Ferrier, Caitlyn 19 Asics Wests 25.01 0.7 1 8 Guthrie, Sally 19 Sydney Unive 25.06 1.3 3 9 Wahby, Kate 20 U.T.S. North 25.16 0.7 1 10 Matthews, Emma 18 Camden Athle 25.16 0.3 2 11 Gunn, Katie 18 Gosford Litt 25.22 0.3 2 12 Oakley, Bridget 32 U.T.S. North 25.38 0.3 2 13 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 25.41 0.6 4 14 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 25.71 0.3 2 14 Bingham, Gabrielle 19 Campbelltown 25.71 0.7 1 16 Sugiaman, Francesca 19 Cherrybrook 25.74 1.3 3 17 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 25.74 1.3 3 18 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 25.75 0.7 1 19 Windshuttle, Angelina 16 Asics Wests 25.89 0.3 2 20 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 25.97 0.6 4 21 Luz, Nikaela 15 Campbelltown 26.06 -0.6 5 22 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 26.17 0.6 4 23 Cranston, Louise 21 Campbelltown 26.17 1.3 3 24 Bond, Samara 14 U.T.S. North 26.19 0.3 2 25 McGOON, Destiny 16 Westfields 26.22 0.6 4 26 Wright, Hayley 17 Campbelltown 26.23 1.3 3 27 Merlino, Emma 29 U.T.S. North 26.44 0.6 4 28 Check, Lara 18 Athletics Wo 26.48 1.3 3 29 Cramer, Elysha 18 Sydney Unive 26.57 0.6 4 30 Perry, Monique 47 U.T.S. North 26.59 0.6 4 31 Magnussen, Annabel 18 Hornsby Dist 26.66 -0.4 7 32 Woollett, Lara 19 Epping Distr 26.72 0.6 4 33 Tilt, Lily 17 Hills Distri 26.73 -0.6 5 34 Bratton, Gemma 19 U.T.S. North 26.77 -0.6 5 35 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 26.78 -0.6 5 36 Thompson, Emily 24 University o 27.24 -0.6 5 37 Maciver, Jessica 18 U.T.S. North 27.25 1.3 3 38 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 27.25 -0.3 6 39 McIntosh, Gemma 13 U.T.S. North 27.42 -0.6 5 40 Donovic, Emma 22 University o 27.57 -0.6 5 41 Cole, Virginia 13 Blue Mountai 27.72 -0.3 6 42 Way, Eve 18 Athletics Wo 27.89 -0.3 6 43 Erdogan, Eva 16 Campbelltown 27.91 +0.0 8 44 Diep, Elysse 12 Bankstown Sp 28.05 -0.3 6 45 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 28.14 -0.3 6 46 Stewart, Lily 14 Asics Wests 28.33 -0.4 7 47 Pawsey, Elysha 15 Ryde Athleti 28.50 -0.3 6 48 Suto, Katherine 12 Sutherland D 28.66 -0.4 7 49 Suto, Elizabeth 14 Sutherland D 28.70 -0.3 6 50 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 28.92 -0.4 7 51 McDougal, Kaylie 30 Nsw Masters 29.34 +0.0 8 52 Hussain, Mariam 13 Bankstown Sp 29.37 -0.4 7 53 Mustapic, Alisha 14 Nowra Athlet 29.84 -0.4 7 54 Wight, Philippa 58 Sydney Pacif 30.35 +0.0 8 55 Bowrey, Katie 12 Parramatta C 30.77 +0.0 8 56 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 31.48 +0.0 8 -- Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North DNS +0.0 8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 20 Men 200 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 0.7 1 Ius, Christopher 21 Sydney Unive 21.23 2 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 21.33 3 Murphy, Connor 20 Sydney Unive 21.58 4 Baker, Phillip 19 Campbelltown 21.85 5 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.94 6 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 22.14 -- Roberts, Will 22 Asics Wests DNS Section 2 Wind: 0.6 1 Goschnik, Andrew 19 St. George D 21.63 2 Sanki, Timothy 17 U.T.S. North 21.78 3 Karabesinis, Jamie 20 University o 21.81 4 Ayoade, Joseph 17 Campbelltown 21.93 5 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 22.00 6 Bate, Nicholas 26 Epping Distr 22.03 7 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 22.56 8 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.42 Section 3 Wind: -0.2 1 Jeffrey, Michael 21 Sydney Unive 21.84 2 Rowe, Jackson 18 Campbelltown 22.21 3 Rathore, Shakti 28 Sydney Unive 22.32 4 McCann, Liam 22 Illawong Rev 22.61 5 Tucker, Thomas 20 Sydney Unive 22.65 6 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 22.67 7 Kaszonyi, Lachlan 20 Camden Athle 23.33 8 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 27.40 Section 4 Wind: 1.1 1 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.04 2 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.33 3 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 22.52 4 Chaman, Amanat 27 University o 22.52 5 Hayter, Jake 15 Nepean Distr 22.69 6 Holmes, Max 18 University o 23.04 7 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.05 8 Moore, Alex 24 U.T.S. North 23.15 Section 5 Wind: 2.1 1 Mizzi, James 22 Mounties Ath 22.37 2 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 22.68 3 Hasler, Cody 15 Camden Athle 22.97 4 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 23.36 5 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 23.79 6 Palma, Iram 19 St. George D 23.83 7 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 23.99 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DNS Section 6 Wind: 1.3 1 Forster, Timothy 16 Ryde Athleti 23.13 2 Hargrave, Travis 16 Asics Wests 23.18 3 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 23.34 4 Myant, William 24 Asics Wests 23.60 5 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.84 5 Noyeaux, Sean 21 St. George D 23.84 -- Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North DNF -- Abdon, Jethro 22 Epping Distr DNS Section 7 Wind: 0.4 1 Bento, Luca 16 Randwick Bot 23.01 2 Kelly, Evander 15 Campbelltown 23.40 3 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 23.61 4 Wiesenhaan, Lynden 15 Asics Wests 24.14 5 See, Adrian 46 Athletics Wo 24.34 6 McKenzie, Nicholas 19 Epping Distr 24.74 -- Ackland, Lars 14 U.T.S. North DNS Section 8 Wind: -1.3 1 Almoail, Adam 16 Nepean Distr 23.57 2 Marshall, Max 13 Nowra Athlet 23.61 3 Suto, Joshua 16 Sutherland D 24.11 4 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 24.43 5 Elliott, Hamish 13 St Ignatius 25.14 -- Saeedi, Amir 14 Campbelltown DNS -- D'Arcy, Jack 24 Camden Athle DNS Section 9 Wind: 0.5 1 Reid, Matthew 32 Nowra Athlet 24.95 2 Prokopis, John 21 Sutherland D 25.05 3 Diep, David 43 Bankstown Sp 25.46 4 Savoca, Cristiano 15 Trinity Athl 25.53 5 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 26.23 -- Goetz, Alex 14 Westfields DNS -- Elias, Ken 35 U.T.S. North DNS Section 10 Wind: 1.1 1 Aroyan, Thomas 12 Epping Distr 26.75 2 Demasi, Lawrence 49 Camden Athle 27.13 3 Newton, Zane 16 Hills Distri 27.68 4 Jang, Alexander 12 Randwick Bot 28.67 5 Price, Samuel 12 Cherrybrook 28.92 6 Bell, Koby 12 Trinity Athl 28.99 -- Diep, Destyn 15 Bankstown Sp DNS Section 11 Wind: +0.0 1 Musgrove, Paul 51 Nowra Athlet 27.71 2 O'Leary, Mark 55 Nowra Athlet 30.22 3 Diep, Bryant 11 Bankstown Sp 30.31 4 Davie, EJ 50 Sydney Strid 33.40 -- Davidson, Xavier 12 Epping Distr DNS -- Sharma, Vikas 50 Cherrybrook DNS =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Ius, Christopher 21 Sydney Unive 21.23 0.7 1 2 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 21.33 0.7 1 3 Murphy, Connor 20 Sydney Unive 21.58 0.7 1 4 Goschnik, Andrew 19 St. George D 21.63 0.6 2 5 Sanki, Timothy 17 U.T.S. North 21.78 0.6 2 6 Karabesinis, Jamie 20 University o 21.81 0.6 2 7 Jeffrey, Michael 21 Sydney Unive 21.84 -0.2 3 8 Baker, Phillip 19 Campbelltown 21.85 0.7 1 9 Ayoade, Joseph 17 Campbelltown 21.93 0.6 2 10 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 21.94 0.7 1 11 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 22.00 0.6 2 12 Bate, Nicholas 26 Epping Distr 22.03 0.6 2 13 Goschnik, Luke 20 St. George D 22.04 1.1 4 14 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 22.14 0.7 1 15 Rowe, Jackson 18 Campbelltown 22.21 -0.2 3 16 Rathore, Shakti 28 Sydney Unive 22.32 -0.2 3 17 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 22.33 1.1 4 18 Mizzi, James 22 Mounties Ath 22.37 2.1 5 19 Chisholm, Cameron 25 Illawarra Bl 22.52 1.1 4 20 Chaman, Amanat 27 University o 22.52 1.1 4 21 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 22.56 0.6 2 22 McCann, Liam 22 Illawong Rev 22.61 -0.2 3 23 Tucker, Thomas 20 Sydney Unive 22.65 -0.2 3 24 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 22.67 -0.2 3 25 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 22.68 2.1 5 26 Hayter, Jake 15 Nepean Distr 22.69 1.1 4 27 Hasler, Cody 15 Camden Athle 22.97 2.1 5 28 Bento, Luca 16 Randwick Bot 23.01 0.4 7 29 Holmes, Max 18 University o 23.04 1.1 4 30 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 23.05 1.1 4 31 Forster, Timothy 16 Ryde Athleti 23.13 1.3 6 32 Moore, Alex 24 U.T.S. North 23.15 1.1 4 33 Hargrave, Travis 16 Asics Wests 23.18 1.3 6 34 Kaszonyi, Lachlan 20 Camden Athle 23.33 -0.2 3 35 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 23.34 1.3 6 36 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 23.36 2.1 5 37 Kelly, Evander 15 Campbelltown 23.40 0.4 7 38 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 23.42 0.6 2 39 Almoail, Adam 16 Nepean Distr 23.57 -1.3 8 40 Myant, William 24 Asics Wests 23.60 1.3 6 41 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 23.61 0.4 7 42 Marshall, Max 13 Nowra Athlet 23.61 -1.3 8 43 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 23.79 2.1 5 44 Palma, Iram 19 St. George D 23.83 2.1 5 45 Baker, Joshua 23 Campbelltown 23.84 1.3 6 45 Noyeaux, Sean 21 St. George D 23.84 1.3 6 47 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 23.99 2.1 5 48 Suto, Joshua 16 Sutherland D 24.11 -1.3 8 49 Wiesenhaan, Lynden 15 Asics Wests 24.14 0.4 7 50 See, Adrian 46 Athletics Wo 24.34 0.4 7 51 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 24.43 -1.3 8 52 McKenzie, Nicholas 19 Epping Distr 24.74 0.4 7 53 Reid, Matthew 32 Nowra Athlet 24.95 0.5 9 54 Prokopis, John 21 Sutherland D 25.05 0.5 9 55 Elliott, Hamish 13 St Ignatius 25.14 -1.3 8 56 Diep, David 43 Bankstown Sp 25.46 0.5 9 57 Savoca, Cristiano 15 Trinity Athl 25.53 0.5 9 58 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 26.23 0.5 9 59 Aroyan, Thomas 12 Epping Distr 26.75 1.1 10 60 Demasi, Lawrence 49 Camden Athle 27.13 1.1 10 61 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 27.40 -0.2 3 62 Newton, Zane 16 Hills Distri 27.68 1.1 10 63 Musgrove, Paul 51 Nowra Athlet 27.71 +0.0 11 64 Jang, Alexander 12 Randwick Bot 28.67 1.1 10 65 Price, Samuel 12 Cherrybrook 28.92 1.1 10 66 Bell, Koby 12 Trinity Athl 28.99 1.1 10 67 O'Leary, Mark 55 Nowra Athlet 30.22 +0.0 11 68 Diep, Bryant 11 Bankstown Sp 30.31 +0.0 11 69 Davie, EJ 50 Sydney Strid 33.40 +0.0 11 -- Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North DNF 1.3 6 -- Davidson, Xavier 12 Epping Distr DNS +0.0 11 -- Sharma, Vikas 50 Cherrybrook DNS +0.0 11 -- Ackland, Lars 14 U.T.S. North DNS 0.4 7 -- Abdon, Jethro 22 Epping Distr DNS 1.3 6 -- D'Arcy, Jack 24 Camden Athle DNS -1.3 8 -- Roberts, Will 22 Asics Wests DNS 0.7 1 -- McMahon, Ashley 46 U.T.S. North DNS 2.1 5 -- Goetz, Alex 14 Westfields DNS 0.5 9 -- Diep, Destyn 15 Bankstown Sp DNS 1.1 10 -- Elias, Ken 35 U.T.S. North DNS 0.5 9 -- Saeedi, Amir 14 Campbelltown DNS -1.3 8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


Image for H10


Image for H11


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 15 Women 100 m Para ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 0.8 1 Neuenkirchen, Kim 54 Cherrybrook 25.72 Section 2 Wind: 1.6 1 Cooper, Indiana 16 Kooringal -W 14.72 2 Witter, Samantha 13 Hills Distri 14.88 3 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 15.24 4 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 16.02 5 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 16.24 6 Tran, Charlize 15 Hills Distri 17.19 7 Kely, Sara 20 Nsw Officials 17.62 8 Filocamo, jessica 22 Hills Distri 17.71 9 Giddings, Summer 19 Hills Distri 19.73 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Cooper, Indiana 16 Kooringal -W 14.72 1.6 2 2 Witter, Samantha 13 Hills Distri 14.88 1.6 2 3 Lovell - T/F36, Mali 17 U.T.S. North 15.24 1.6 2 4 Colley, Tamsin 19 Hills Distri 16.02 1.6 2 5 Colwell, Charlize 14 Athletics Wo 16.24 1.6 2 6 Tran, Charlize 15 Hills Distri 17.19 1.6 2 7 Kely, Sara 20 Nsw Officials 17.62 1.6 2 8 Filocamo, jessica 22 Hills Distri 17.71 1.6 2 9 Giddings, Summer 19 Hills Distri 19.73 1.6 2 10 Neuenkirchen, Kim 54 Cherrybrook 25.72 0.8 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 14 Women 100 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 1.0 1 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.70 2 Healey, Sarah 23 Sydney Unive 11.71 3 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 11.74 4 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.82 5 Campbell, Paige 16 Campbelltown 11.90 6 Bingham, Gabrielle 19 Campbelltown 11.93 7 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 12.15 8 Matthews, Emma 18 Camden Athle 12.19 9 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.19 Section 2 Wind: -0.1 1 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 12.26 2 Scott, Elizabeth 22 Sydney Pacif 12.27 3 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.30 4 Windshuttle, Angelina 16 Asics Wests 12.52 5 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.66 6 Check, Lara 18 Athletics Wo 12.71 7 Wright, Hayley 17 Campbelltown 12.89 -- Bloor, Erin 18 Camden Athle DNF -- Guy, Erin 28 Trinity Athl DNS Section 3 Wind: 1.3 1 Johnston-Mitrevska, Jade 20 St. George D 12.20 2 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.31 3 Petersen, Alexandra 22 Trinity Athl 12.61 4 Cramer, Elysha 18 Sydney Unive 12.70 5 Richards, Alexandra 16 Trinity Athl 12.77 6 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.81 7 Bond, Samara 14 U.T.S. North 12.82 8 Byrne, Jaimie 16 Sutherland D 13.17 Section 4 Wind: 0.9 1 Luz, Nikaela 15 Campbelltown 12.33 2 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 12.62 3 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 12.92 4 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 12.93 5 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.98 6 Taylor, Savannah 14 Sutherland D 13.23 7 McIntosh, Gemma 13 U.T.S. North 13.24 8 Bratton, Gemma 19 U.T.S. North 13.27 9 McDougal, Kaylie 30 Nsw Masters 14.25 Section 5 Wind: 2.6 1 Guthrie, Sally 19 Sydney Unive 12.25 2 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 12.84 3 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 12.98 4 Kawaura, Nana 24 U.T.S. North 13.06 5 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 13.16 6 Donovic, Emma 22 University o 13.23 7 Cole, Virginia 13 Blue Mountai 13.24 8 Thompson, Emily 24 University o 13.30 9 Hussain, Mariam 13 Bankstown Sp 13.30 -- Webb, Tara 15 Cherrybrook DNS Section 6 Wind: 1.6 1 Luey, Sarah 14 Athletics East 13.17 2 Kavanagh, Sophie 17 Ryde Athleti 13.21 3 Erdogan, Eva 16 Campbelltown 13.49 4 Suto, Katherine 12 Sutherland D 13.52 5 Rayment, Molly 12 Sutherland D 13.53 6 Michael, Alyssa 12 Campbelltown 13.57 7 Lambert, Lenore 52 Sydney Pacif 13.90 8 Suto, Elizabeth 14 Sutherland D 13.92 9 Forster, Jessica 18 Ryde Athleti 14.07 Section 7 Wind: 1.2 1 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 13.84 2 Brown, Keeli 17 Blue Mountai 13.95 3 Mustapic, Alisha 14 Nowra Athlet 14.05 4 Philip, Alyssa 22 Campbelltown 14.07 5 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 14.44 6 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 14.67 7 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 14.94 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Carroll, Bronte 22 Mingara Athl 11.70 1.0 1 2 Healey, Sarah 23 Sydney Unive 11.71 1.0 1 3 Power, Stephanie 28 U.T.S. North 11.74 1.0 1 4 McAndrew, Kelly 27 Mingara Athl 11.82 1.0 1 5 Campbell, Paige 16 Campbelltown 11.90 1.0 1 6 Bingham, Gabrielle 19 Campbelltown 11.93 1.0 1 7 Fioravanti, Kiara 28 Asics Wests 12.15 1.0 1 8 Matthews, Emma 18 Camden Athle 12.19 1.0 1 9 Fuller, Sundance 20 Campbelltown 12.19 1.0 1 10 Johnston-Mitrevska, Jade 20 St. George D 12.20 1.3 3 11 Guthrie, Sally 19 Sydney Unive 12.25 2.6 5 12 Da Silva, Eliza 17 U.T.S. North 12.26 -0.1 2 13 Scott, Elizabeth 22 Sydney Pacif 12.27 -0.1 2 14 Kabuyawa, Tuliana 15 Campbelltown 12.30 -0.1 2 15 Banks, Charlotte 20 U.T.S. North 12.31 1.3 3 16 Luz, Nikaela 15 Campbelltown 12.33 0.9 4 17 Windshuttle, Angelina 16 Asics Wests 12.52 -0.1 2 18 Petersen, Alexandra 22 Trinity Athl 12.61 1.3 3 19 Burrell, Sidney 18 Hills Distri 12.62 0.9 4 20 Perry, Monique 47 U.T.S. North 12.66 -0.1 2 21 Cramer, Elysha 18 Sydney Unive 12.70 1.3 3 22 Check, Lara 18 Athletics Wo 12.71 -0.1 2 23 Richards, Alexandra 16 Trinity Athl 12.77 1.3 3 24 Tan, Xin Min 15 U.T.S. North 12.81 1.3 3 25 Bond, Samara 14 U.T.S. North 12.82 1.3 3 26 Strong, Kylie 54 U.T.S. North 12.84 2.6 5 27 Wright, Hayley 17 Campbelltown 12.89 -0.1 2 28 Brimble, Nakeisha 17 Trinity Athl 12.92 0.9 4 29 McNally, Ainslie 15 Hills Distri 12.93 0.9 4 30 Youssef, Denise 22 Bankstown Sp 12.98 0.9 4 31 Briffa, Renee 46 U.T.S. North 12.98 2.6 5 32 Kawaura, Nana 24 U.T.S. North 13.06 2.6 5 33 Lowe, Jasmine 16 Epping Distr 13.16 2.6 5 34 Byrne, Jaimie 16 Sutherland D 13.17 1.3 3 35 Luey, Sarah 14 Athletics East 13.17 1.6 6 36 Kavanagh, Sophie 17 Ryde Athleti 13.21 1.6 6 37 Donovic, Emma 22 University o 13.23 2.6 5 38 Taylor, Savannah 14 Sutherland D 13.23 0.9 4 39 Cole, Virginia 13 Blue Mountai 13.24 2.6 5 40 McIntosh, Gemma 13 U.T.S. North 13.24 0.9 4 41 Bratton, Gemma 19 U.T.S. North 13.27 0.9 4 42 Thompson, Emily 24 University o 13.30 2.6 5 43 Hussain, Mariam 13 Bankstown Sp 13.30 2.6 5 44 Erdogan, Eva 16 Campbelltown 13.49 1.6 6 45 Suto, Katherine 12 Sutherland D 13.52 1.6 6 46 Rayment, Molly 12 Sutherland D 13.53 1.6 6 47 Michael, Alyssa 12 Campbelltown 13.57 1.6 6 48 Dunne, Scarlett 12 Athletics Wo 13.84 1.2 7 49 Lambert, Lenore 52 Sydney Pacif 13.90 1.6 6 50 Suto, Elizabeth 14 Sutherland D 13.92 1.6 6 51 Brown, Keeli 17 Blue Mountai 13.95 1.2 7 52 Mustapic, Alisha 14 Nowra Athlet 14.05 1.2 7 53 Forster, Jessica 18 Ryde Athleti 14.07 1.6 6 54 Philip, Alyssa 22 Campbelltown 14.07 1.2 7 55 McDougal, Kaylie 30 Nsw Masters 14.25 0.9 4 56 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 14.44 1.2 7 57 Wearne, Sylvette 57 Mounties Ath 14.67 1.2 7 58 Teh, Hooi Hooi 47 U.T.S. North 14.94 1.2 7 -- Bloor, Erin 18 Camden Athle DNF -0.1 2 -- Guy, Erin 28 Trinity Athl DNS -0.1 2 -- Webb, Tara 15 Cherrybrook DNS 2.6 5
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
ANSW All-Comers - 18-Dec-21 SOPAC Warm Up Track Event 12 Men 100 m Open ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Section 1 Wind: 1.2 1 Roberts, Will 22 Asics Wests 10.44 2 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.51 2 Ius, Christopher 21 Sydney Unive 10.51 4 King, Leonard 24 University o 10.53 5 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 10.64 6 Bate, Nicholas 26 Epping Distr 10.73 7 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.74 8 Rathore, Shakti 28 Sydney Unive 10.96 -- Baker, Phillip 19 Campbelltown DNF Section 2 Wind: 0.8 1 Ayoade, Joseph 17 Campbelltown 10.73 2 Kabba, Rashid 16 Westfields 10.74 3 Goschnik, Andrew 19 St. George D 10.85 4 Rowe, Jackson 18 Campbelltown 10.92 5 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 10.93 6 Karabesinis, Jamie 20 University o 10.94 7 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 10.97 8 Kessie, Malikye 17 Westfields 11.14 9 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 11.28 Section 3 Wind: -1.0 1 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 10.82 2 Jeffrey, Michael 21 Sydney Unive 11.02 3 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.11 4 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.12 5 Tucker, Thomas 20 Sydney Unive 11.12 6 Khan, Nabill 21 Sydney Unive 11.18 7 McCann, Liam 22 Illawong Rev 11.29 8 Kaszonyi, Lachlan 20 Camden Athle 11.43 9 Holmes, Max 18 University o 11.51 Section 4 Wind: 1.9 1 Okerenyang, Godfrey 19 Camden Athle 10.87 2 Mizzi, James 22 Mounties Ath 10.96 3 Chaman, Amanat 27 University o 11.05 4 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.09 5 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 11.12 6 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.18 7 Hayter, Jake 15 Nepean Distr 11.18 8 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 11.31 9 Kotis, James 17 The Scots College 11.33 10 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.35 Section 5 Wind: -0.3 1 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 11.00 2 Bento, Luca 16 Randwick Bot 11.21 3 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.35 4 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 11.45 5 Palma, Iram 19 St. George D 11.46 6 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 11.49 7 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.76 8 McMahon, Ashley 46 U.T.S. North 11.84 9 Dudley, Joseph 33 Raymond Terrace 11.95 Section 6 Wind: 0.3 1 Hasler, Cody 15 Camden Athle 11.20 2 D'Arcy, Jack 24 Camden Athle 11.41 3 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.43 4 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.56 5 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.58 6 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.70 7 Muamba, Sammy 18 Hills Distri 11.93 8 Banovich, Cameron 16 Westfields 12.43 -- Thompson, Alexander 22 Hills Distri DNS Section 7 Wind: -0.1 1 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 11.38 2 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.39 3 Myant, William 24 Asics Wests 11.39 4 Pane, Renato 17 Asics Wests 11.57 5 Baker, Joshua 23 Campbelltown 11.61 6 Moore, Alex 24 U.T.S. North 11.63 7 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.67 8 Vasquez, Marco 28 Sydney Unive 11.72 9 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.83 Section 8 Wind: 1.7 1 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.03 2 Forster, Timothy 16 Ryde Athleti 11.30 3 Ottaviano, Marcello 17 Asics Wests 11.31 4 Wiesenhaan, Lynden 15 Asics Wests 11.64 5 Iveson YC 18.5, Benjamin 16 Bankstown Sp 11.78 6 McKenzie, Nicholas 19 Epping Distr 11.80 7 Ackland, Lars 14 U.T.S. North 11.91 8 Shrestha, Neelesh 15 Girraween 11.98 9 Dasgupta, Sumeet 15 Girraween 12.25 Section 9 Wind: 1.8 1 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.33 2 Stuckey, Tiernan 31 Camden Athle 11.53 3 Almoail, Adam 16 Nepean Distr 11.58 4 Tirado, James 19 University o 11.68 5 Suto, Joshua 16 Sutherland D 11.69 6 Elias, Ken 35 U.T.S. North 11.83 7 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 11.84 8 See, Adrian 46 Athletics Wo 11.97 9 Nguyen, Kent 30 Bankstown Sp 12.35 Section 10 Wind: 0.9 1 Tsai, Fu 17 Randwick Bot 11.48 2 Marshall, Max 13 Nowra Athlet 11.58 3 Ferrier, Cameron 17 Asics Wests 11.94 4 Vari, Alessandro 26 Sydney Unive 12.03 5 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 12.04 6 Fan, Jacky 21 Sydney Unive 12.10 7 Saeedi, Amir 14 Campbelltown 12.12 8 Dam, Samuel 16 Asics Wests 12.18 9 Diep, David 43 Bankstown Sp 12.19 10 Goetz, Alex 14 Westfields 12.30 Section 11 Wind: 1.6 1 Roberts-Lintmeijer, Bail 14 Asics Wests 12.17 2 Menon, Kunal 15 Westfields 12.20 3 Savoca, Cristiano 15 Trinity Athl 12.22 4 Elliott, Hamish 13 St Ignatius 12.35 5 Reid, Matthew 32 Nowra Athlet 12.37 6 Carr, Blake 27 Macquarie Hu 12.54 7 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.79 8 de Burnay Thompson, Luca 13 Asics Wests 12.88 9 Newton, Zane 16 Hills Distri 13.38 Section 12 Wind: 0.6 1 Spadaro, Alex 12 Bankstown Sp 13.01 2 Aroyan, Thomas 12 Epping Distr 13.06 3 Kotis, Christian 14 The Scots College 13.28 4 Lee, Andy 45 Mounties Ath 13.33 5 Musgrove, Paul 51 Nowra Athlet 13.41 6 Jang, Alexander 12 Randwick Bot 13.51 7 Diep, Destyn 15 Bankstown Sp 13.57 8 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 13.65 9 Best, Koben 12 Westfields 14.03 10 Bell, Koby 12 Trinity Athl 14.27 Section 13 Wind: +0.0 1 Sharma, Vikas 50 Cherrybrook 13.25 2 Price, Samuel 12 Cherrybrook 13.97 3 O'Leary, Mark 55 Nowra Athlet 14.42 4 Diep, Bryant 11 Bankstown Sp 14.64 5 Kratochvil, Karel 64 Athletics East 14.78 6 Love, Jackson 15 Sydney Pacif 14.91 7 Davidson, Xavier 12 Epping Distr 15.39 =============================================================================== Name Age Team Finals Wind H# Points =============================================================================== Finals 1 Roberts, Will 22 Asics Wests 10.44 1.2 1 2 Ius, Christopher 21 Sydney Unive 10.51 1.2 1 2 Holdsworth, Zach 24 Illawong Rev 10.51 1.2 1 4 King, Leonard 24 University o 10.53 1.2 1 5 Sultana, Sebastian 16 Campbelltown 10.64 1.2 1 6 Bate, Nicholas 26 Epping Distr 10.73 1.2 1 6 Ayoade, Joseph 17 Campbelltown 10.73 0.8 2 8 Kabba, Rashid 16 Westfields 10.74 0.8 2 9 Vuong, Kenneth 31 Asics Wests 10.74 1.2 1 10 Gunn, Tyler 22 Gosford Litt 10.82 -1.0 3 11 Goschnik, Andrew 19 St. George D 10.85 0.8 2 12 Okerenyang, Godfrey 19 Camden Athle 10.87 1.9 4 13 Rowe, Jackson 18 Campbelltown 10.92 0.8 2 14 Faulkner, Jonty 19 Illawarra Bl 10.93 0.8 2 15 Karabesinis, Jamie 20 University o 10.94 0.8 2 16 Rathore, Shakti 28 Sydney Unive 10.96 1.2 1 17 Mizzi, James 22 Mounties Ath 10.96 1.9 4 18 Stenmark, Louis 23 U.T.S. North 10.97 0.8 2 19 Pintaric, Oscar 20 U.T.S. North 11.00 -0.3 5 20 Jeffrey, Michael 21 Sydney Unive 11.02 -1.0 3 21 Abdon, Jethro 22 Epping Distr 11.03 1.7 8 22 Chaman, Amanat 27 University o 11.05 1.9 4 23 Wilkinson, Charlie 17 Blue Mountai 11.09 1.9 4 24 Goschnik, Luke 20 St. George D 11.11 -1.0 3 25 McLean, Lachlan 33 Hills Distri 11.12 -1.0 3 26 Dennis, Joseph 18 U.T.S. North 11.12 1.9 4 27 Tucker, Thomas 20 Sydney Unive 11.12 -1.0 3 28 Kessie, Malikye 17 Westfields 11.14 0.8 2 29 Zaineddine, Zac 21 Westfields 11.18 1.9 4 30 Hayter, Jake 15 Nepean Distr 11.18 1.9 4 31 Khan, Nabill 21 Sydney Unive 11.18 -1.0 3 32 Hasler, Cody 15 Camden Athle 11.20 0.3 6 33 Bento, Luca 16 Randwick Bot 11.21 -0.3 5 34 Sharwood, Isaac 20 U.T.S. North 11.28 0.8 2 35 McCann, Liam 22 Illawong Rev 11.29 -1.0 3 36 Forster, Timothy 16 Ryde Athleti 11.30 1.7 8 37 Ottaviano, Marcello 17 Asics Wests 11.31 1.7 8 38 Louison-Roe, Jay 18 St. George D 11.31 1.9 4 39 Link, Jett 18 Athletics Wo 11.33 1.8 9 40 Kotis, James 17 The Scots College 11.33 1.9 4 41 Ryan, Liam 24 Illawarra Bl 11.35 -0.3 5 42 Ockert, George 28 Bankstown Sp 11.35 1.9 4 43 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Asics Wests 11.38 -0.1 7 44 Denham, Benjamin 21 Mingara Athl 11.39 -0.1 7 45 Myant, William 24 Asics Wests 11.39 -0.1 7 46 D'Arcy, Jack 24 Camden Athle 11.41 0.3 6 47 Kaszonyi, Lachlan 20 Camden Athle 11.43 -1.0 3 48 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.43 0.3 6 49 Williams, Corey 21 Illawarra Bl 11.45 -0.3 5 50 Palma, Iram 19 St. George D 11.46 -0.3 5 51 Tsai, Fu 17 Randwick Bot 11.48 0.9 10 52 Thompson, Jordan 18 Hills Distri 11.49 -0.3 5 53 Holmes, Max 18 University o 11.51 -1.0 3 54 Stuckey, Tiernan 31 Camden Athle 11.53 1.8 9 55 Illangantilake, Dylan 14 Campbelltown 11.56 0.3 6 56 Pane, Renato 17 Asics Wests 11.57 -0.1 7 57 Marshall, Max 13 Nowra Athlet 11.58 0.9 10 58 Almoail, Adam 16 Nepean Distr 11.58 1.8 9 59 Kumar, Sadheel 15 Campbelltown 11.58 0.3 6 60 Baker, Joshua 23 Campbelltown 11.61 -0.1 7 61 Moore, Alex 24 U.T.S. North 11.63 -0.1 7 62 Wiesenhaan, Lynden 15 Asics Wests 11.64 1.7 8 63 Noyeaux, Sean 21 St. George D 11.67 -0.1 7 64 Tirado, James 19 University o 11.68 1.8 9 65 Suto, Joshua 16 Sutherland D 11.69 1.8 9 66 Jones, Aidan 16 U.T.S. North 11.70 0.3 6 67 Vasquez, Marco 28 Sydney Unive 11.72 -0.1 7 68 Ehrlich, Lewis 35 U.T.S. North 11.76 -0.3 5 69 Iveson YC 18.5, Benjamin 16 Bankstown Sp 11.78 1.7 8 70 McKenzie, Nicholas 19 Epping Distr 11.80 1.7 8 71 Elias, Ken 35 U.T.S. North 11.83 1.8 9 72 Kirk, Kieran 23 Campbelltown 11.83 -0.1 7 73 McMahon, Ashley 46 U.T.S. North 11.84 -0.3 5 74 Krishnan, Vasanth 25 Epping Distr 11.84 1.8 9 75 Ackland, Lars 14 U.T.S. North 11.91 1.7 8 76 Muamba, Sammy 18 Hills Distri 11.93 0.3 6 77 Ferrier, Cameron 17 Asics Wests 11.94 0.9 10 78 Dudley, Joseph 33 Raymond Terrace 11.95 -0.3 5 79 See, Adrian 46 Athletics Wo 11.97 1.8 9 80 Shrestha, Neelesh 15 Girraween 11.98 1.7 8 81 Vari, Alessandro 26 Sydney Unive 12.03 0.9 10 82 Hennessey, Xavier 14 Cherrybrook 12.04 0.9 10 83 Fan, Jacky 21 Sydney Unive 12.10 0.9 10 84 Saeedi, Amir 14 Campbelltown 12.12 0.9 10 85 Roberts-Lintmeijer, Bail 14 Asics Wests 12.17 1.6 11 86 Dam, Samuel 16 Asics Wests 12.18 0.9 10 87 Diep, David 43 Bankstown Sp 12.19 0.9 10 88 Menon, Kunal 15 Westfields 12.20 1.6 11 89 Savoca, Cristiano 15 Trinity Athl 12.22 1.6 11 90 Dasgupta, Sumeet 15 Girraween 12.25 1.7 8 91 Goetz, Alex 14 Westfields 12.30 0.9 10 92 Elliott, Hamish 13 St Ignatius 12.35 1.6 11 93 Nguyen, Kent 30 Bankstown Sp 12.35 1.8 9 94 Reid, Matthew 32 Nowra Athlet 12.37 1.6 11 95 Banovich, Cameron 16 Westfields 12.43 0.3 6 96 Carr, Blake 27 Macquarie Hu 12.54 1.6 11 97 Wardecki, Krzysztof 53 Balmain Athl 12.79 1.6 11 98 de Burnay Thompson, Luca 13 Asics Wests 12.88 1.6 11 99 Spadaro, Alex 12 Bankstown Sp 13.01 0.6 12 100 Aroyan, Thomas 12 Epping Distr 13.06 0.6 12 101 Sharma, Vikas 50 Cherrybrook 13.25 +0.0 13 102 Kotis, Christian 14 The Scots College 13.28 0.6 12 103 Lee, Andy 45 Mounties Ath 13.33 0.6 12 104 Newton, Zane 16 Hills Distri 13.38 1.6 11 105 Musgrove, Paul 51 Nowra Athlet 13.41 0.6 12 106 Jang, Alexander 12 Randwick Bot 13.51 0.6 12 107 Diep, Destyn 15 Bankstown Sp 13.57 0.6 12 108 Tan, Kai Zhe 12 U.T.S. North 13.65 0.6 12 109 Price, Samuel 12 Cherrybrook 13.97 +0.0 13 110 Best, Koben 12 Westfields 14.03 0.6 12 111 Bell, Koby 12 Trinity Athl 14.27 0.6 12 112 O'Leary, Mark 55 Nowra Athlet 14.42 +0.0 13 113 Diep, Bryant 11 Bankstown Sp 14.64 +0.0 13 114 Kratochvil, Karel 64 Athletics East 14.78 +0.0 13 115 Love, Jackson 15 Sydney Pacif 14.91 +0.0 13 116 Davidson, Xavier 12 Epping Distr 15.39 +0.0 13 -- Baker, Phillip 19 Campbelltown DNF 1.2 1 -- Thompson, Alexander 22 Hills Distri DNS 0.3 6
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


Image for H7


Image for H8


Image for H9


Image for H10


Image for H11


Image for H12


Image for H13


My UTS Norths