All Results

Most recent results appear at the top

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 2 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 26.32 2019 Sebastian Ghisso, Trinity Gra Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.3 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 27.72Q 2 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 28.28Q 3 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 28.52Q 4 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 28.67q 5 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 30.61q 6 Cousins, Callum 14 Glendale Tec 32.17 7 Luke, Isaac 13 Camden Haven 32.89 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.8 1 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 29.28Q 2 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 29.76Q 3 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 29.96Q 4 Kotis, Christian 14 The Scots College 30.36q 5 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 31.59 6 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 31.69 ======================================================================== Meet Record: 26.32 2019 Sebastian Ghisso, Trinity Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 27.72Q -1.3 1 2 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 29.28Q -1.8 2 3 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 28.28Q -1.3 1 4 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 29.76Q -1.8 2 5 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 28.52Q -1.3 1 6 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 29.96Q -1.8 2 7 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 28.67q -1.3 1 8 Kotis, Christian 14 The Scots College 30.36q -1.8 2 9 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 30.61q -1.3 1 10 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 31.59 -1.8 2 11 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 31.69 -1.8 2 12 Cousins, Callum 14 Glendale Tec 32.17 -1.3 1 13 Luke, Isaac 13 Camden Haven 32.89 -1.3 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 1 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 25.72 2016 Abigail Stevanovic, PLC Sydne Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.4 1 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 31.06Q 2 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 31.94Q 3 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 32.11q 4 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 32.49q 5 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 33.85 6 Marsh, Eliza 14 Picnic Point 36.72 7 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 39.48 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.0 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 30.44Q 2 Todd, Piper 13 East Hills G 31.40Q 3 Baigent, Summer 14 Northlakes H 32.49q 4 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 33.86 5 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 34.67 6 Rejske, Keira 14 St Mary's St 37.84 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.6 1 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 30.36Q 2 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 30.97Q 3 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 32.95 4 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 33.95 5 Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben 34.74 6 Coyte, Rebecca 14 Hawkesbury H 36.18 ======================================================================== Meet Record: 25.72 2016 Abigail Stevanovic, PLC Sydney Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 30.36Q -0.6 3 2 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 30.44Q -1.0 2 3 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 31.06Q 0.4 1 4 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 30.97Q -0.6 3 5 Todd, Piper 13 East Hills G 31.40Q -1.0 2 6 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 31.94Q 0.4 1 7 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 32.11q 0.4 1 8 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 32.49q 0.4 1 8 Baigent, Summer 14 Northlakes H 32.49q -1.0 2 10 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 32.95 -0.6 3 11 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 33.85 0.4 1 12 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 33.86 -1.0 2 13 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 33.95 -0.6 3 14 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 34.67 -1.0 2 15 Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben 34.74 -0.6 3 16 Coyte, Rebecca 14 Hawkesbury H 36.18 -0.6 3 17 Marsh, Eliza 14 Picnic Point 36.72 0.4 1 18 Rejske, Keira 14 St Mary's St 37.84 -1.0 2 19 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 39.48 0.4 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 291 Boys 100 Metre Hurdles 84cm 14 Years 10 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 13.25 2015 River-Deane Pentecost, Hunter Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.3 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 14.32Q 2 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 16.03Q 3 Ike, Jesse 14 Cabramatta H 16.21Q 4 Stynes, Oliver 14 Waverly 16.61 5 Kotis, Christian 14 The Scots College 16.68 6 Tait, William 14 Mcauley Cath 17.50 7 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 17.91 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.7 1 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 14.72Q 2 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 15.46Q 3 Honan, Jack 14 The King's School 15.56Q 4 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 15.59q 5 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 15.76q 6 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 16.08q 7 Brown, Leo 14 The Pittwate 16.43q 8 Fiene, Brody 14 Cowra High School 16.51 ======================================================================== Meet Record: 13.25 2015 River-Deane Pentecost, Hunter Sports Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 14.32Q -1.3 1 2 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 14.72Q -0.7 2 3 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 15.46Q -0.7 2 4 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 16.03Q -1.3 1 5 Honan, Jack 14 The King's School 15.56Q -0.7 2 6 Ike, Jesse 14 Cabramatta H 16.21Q -1.3 1 7 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 15.59q -0.7 2 8 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 15.76q -0.7 2 9 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 16.08q -0.7 2 10 Brown, Leo 14 The Pittwate 16.43q -0.7 2 11 Fiene, Brody 14 Cowra High School 16.51 -0.7 2 12 Stynes, Oliver 14 Waverly 16.61 -1.3 1 13 Kotis, Christian 14 The Scots College 16.68 -1.3 1 14 Tait, William 14 Mcauley Cath 17.50 -1.3 1 15 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 17.91 -1.3 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 293 Girls 90 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years 10 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.45 2020 Delta Amidzovski, Corpus Chri Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.9 1 Almeida, Jaide 14 Newtown High 13.96Q 2 Cupitt, Ana 14 Merewether H 14.21Q 3 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 14.54q 4 Baigent, Summer 14 Northlakes H 14.94q 5 Weatherlake, Amelia 14 Shellharbour 15.95 6 Cullan, Famke 14 St Paul's Grammar 18.22 7 Gao, Victoria 14 Georges Rive 18.69 Heat 2 Preliminaries Wind: -2.0 1 Moore, Jordan 14 Woolooware H 13.65Q 2 Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben 14.47Q 3 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 14.59q 4 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 15.26q 5 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 15.87 6 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 16.19 7 Perkins, Ruby 14 Killara High School 16.50 Heat 3 Preliminaries Wind: -1.7 1 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 13.90Q 2 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 15.24Q 3 Bennetts, Jorja 14 St Matthews 16.37 4 Howison, April 14 Meriden School 16.43 5 Coyte, Rebecca 14 Hawkesbury H 16.92 6 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 17.34 ======================================================================== Meet Record: 12.45 2020 Delta Amidzovski, Corpus Christi Cath Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Moore, Jordan 14 Woolooware H 13.65Q -2.0 2 2 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 13.90Q -1.7 3 3 Almeida, Jaide 14 Newtown High 13.96Q -1.9 1 4 Cupitt, Ana 14 Merewether H 14.21Q -1.9 1 5 Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben 14.47Q -2.0 2 6 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 15.24Q -1.7 3 7 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 14.54q -1.9 1 8 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 14.59q -2.0 2 9 Baigent, Summer 14 Northlakes H 14.94q -1.9 1 10 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 15.26q -2.0 2 11 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 15.87 -2.0 2 12 Weatherlake, Amelia 14 Shellharbour 15.95 -1.9 1 13 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 16.19 -2.0 2 14 Bennetts, Jorja 14 St Matthews 16.37 -1.7 3 15 Howison, April 14 Meriden School 16.43 -1.7 3 16 Perkins, Ruby 14 Killara High School 16.50 -2.0 2 17 Coyte, Rebecca 14 Hawkesbury H 16.92 -1.7 3 18 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 17.34 -1.7 3 19 Cullan, Famke 14 St Paul's Grammar 18.22 -1.9 1 20 Gao, Victoria 14 Georges Rive 18.69 -1.9 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 294 Boys 90 Metre Hurdles 76.2cm 13 Years 10 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.08 2020 Billy Blair, St Joseph's Coll Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.9 1 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 13.84Q 2 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 14.95Q 3 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 15.85Q 4 Luke, Isaac 13 Camden Haven 16.67q 5 MacDonald, Riki 12 Invitational 18.35 6 Campos, Noel 13 Ashfield Boy 20.09 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.6 1 Webster, Rhys 13 Oakhill College 13.92Q 2 Henry, Lincoln 13 St John Paul 13.93Q 3 Facer, Oliver 13 Patrician Br 14.03Q 4 Cetinic, Joshua 13 Oakhill College 15.73q 5 Calder, Toby 13 St John Bosc 16.34q 6 Neal, Tyson 13 Barker College 17.59q ======================================================================== Meet Record: 12.08 2020 Billy Blair, St Joseph's College Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 13.84Q -2.9 1 2 Webster, Rhys 13 Oakhill College 13.92Q -1.6 2 3 Henry, Lincoln 13 St John Paul 13.93Q -1.6 2 4 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 14.95Q -2.9 1 5 Facer, Oliver 13 Patrician Br 14.03Q -1.6 2 6 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 15.85Q -2.9 1 7 Cetinic, Joshua 13 Oakhill College 15.73q -1.6 2 8 Calder, Toby 13 St John Bosc 16.34q -1.6 2 9 Luke, Isaac 13 Camden Haven 16.67q -2.9 1 10 Neal, Tyson 13 Barker College 17.59q -1.6 2 11 MacDonald, Riki 12 Invitational 18.35 -2.9 1 12 Campos, Noel 13 Ashfield Boy 20.09 -2.9 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 295 Girls 80 Metre Hurdles 76.2cm 13 Years 10 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.67 2019 Delta Amidzovski, Corpus Chri Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.5 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.73Q 2 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 13.33Q 3 Pawson, Jade 13 The Jannali 13.56q 4 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 13.78q 5 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 14.33 6 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 14.54 7 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 15.39 8 Prentice, Ava 12 Loreto Kirribilli 16.83 Heat 2 Preliminaries Wind: -2.2 1 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 13.04Q 2 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 13.20Q 3 Khoo, Josie 13 St Catherine 14.10q 4 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 14.38 5 Nagle, Charlotte 13 Riverside Gi 14.74 6 Morgan, Charlotte 13 Australian C 14.86 7 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 17.31 -- Steventon, Amelia 13 Plc Croydon DNS Heat 3 Preliminaries Wind: -1.0 1 Todd, Piper 13 East Hills G 13.15Q 2 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.35Q 3 Khiroya, Lani 13 Carlingford 14.31q 4 Owusu, Ajaya 13 Meriden School 14.32 5 Jenkins, Lily 13 Jannali High School 14.45 6 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 14.59 7 Baker, Adelayde 13 Woolgoolga H 16.29 ======================================================================== Meet Record: 11.67 2019 Delta Amidzovski, Corpus Christi Cath Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.73Q -2.5 1 2 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 13.04Q -2.2 2 3 Todd, Piper 13 East Hills G 13.15Q -1.0 3 4 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 13.20Q -2.2 2 5 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 13.33Q -2.5 1 6 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.35Q -1.0 3 7 Pawson, Jade 13 The Jannali 13.56q -2.5 1 8 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 13.78q -2.5 1 9 Khoo, Josie 13 St Catherine 14.10q -2.2 2 10 Khiroya, Lani 13 Carlingford 14.31q -1.0 3 11 Owusu, Ajaya 13 Meriden School 14.32 -1.0 3 12 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 14.33 -2.5 1 13 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 14.38 -2.2 2 14 Jenkins, Lily 13 Jannali High School 14.45 -1.0 3 15 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 14.54 -2.5 1 16 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 14.59 -1.0 3 17 Nagle, Charlotte 13 Riverside Gi 14.74 -2.2 2 18 Morgan, Charlotte 13 Australian C 14.86 -2.2 2 19 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 15.39 -2.5 1 20 Baker, Adelayde 13 Woolgoolga H 16.29 -1.0 3 21 Prentice, Ava 12 Loreto Kirribilli 16.83 -2.5 1 22 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 17.31 -2.2 2 -- Steventon, Amelia 13 Plc Croydon DNS -2.2 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 296 Boys 80 Metre Hurdles 76.2cm 12 Years 11 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.42 1991 Greg Pill, Trinity Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.8 1 Macri, Hugo 12 Christian Br 13.51Q 2 Moros, Emmanuel 12 St Spyridon College 14.48Q 3 Cox, Daniel 12 Epping Boys 14.51Q 4 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 14.68q 5 Best, Koben 12 Westfields Sp 14.72q 14.715 5 Driver, Flynn 12 Invitational 14.72q 14.715 7 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 14.82 8 Bunn, Cohen 12 Lambton High School 15.26 -- Price, Samuel 12 St Aloysius College DQ TR 16.8 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.4 1 Evans, Zak 12 Invitational 12.96Q 2 Fourie, Jake 12 St Joseph's 13.40Q 3 Alley, Trent 12 Invitational 13.43Q 13.428 4 Badger, Cameron 12 Invitational 13.43q 13.430 5 Cetinic, William 12 Invitational 14.46q 6 Kannengiesser, Joshua 12 Endeavour Sp 14.75 7 Sagovac, Travis 12 Invitational 14.91 8 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 15.25 ======================================================================== Meet Record: 12.42 1991 Greg Pill, Trinity Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Evans, Zak 12 Invitational 12.96Q -1.4 2 2 Macri, Hugo 12 Christian Br 13.51Q -2.8 1 3 Fourie, Jake 12 St Joseph's 13.40Q -1.4 2 4 Moros, Emmanuel 12 St Spyridon College 14.48Q -2.8 1 5 Alley, Trent 12 Invitational 13.43Q -1.4 2 13.428 6 Cox, Daniel 12 Epping Boys 14.51Q -2.8 1 7 Badger, Cameron 12 Invitational 13.43q -1.4 2 13.430 8 Cetinic, William 12 Invitational 14.46q -1.4 2 9 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 14.68q -2.8 1 10 Driver, Flynn 12 Invitational 14.72q -2.8 1 14.715 10 Best, Koben 12 Westfields Sp 14.72q -2.8 1 14.715 12 Kannengiesser, Joshua 12 Endeavour Sp 14.75 -1.4 2 13 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 14.82 -2.8 1 14 Sagovac, Travis 12 Invitational 14.91 -1.4 2 15 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 15.25 -1.4 2 16 Bunn, Cohen 12 Lambton High School 15.26 -2.8 1 -- Price, Samuel 12 St Aloysius College DQ -2.8 1 TR 16.8
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 297 Girls 80 Metre Hurdles 76.2cm 12 Years 10 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.44 1998 Nicola McGrady, Marist Sister Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.8 1 Blayney, Erin 12 Invitational 12.94Q 2 Idriss, Maya 12 Strathfield 14.02Q 3 Tindall, Lara 12 Macarthur An 14.36q 4 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 14.73 5 Bzdega, Dominique 12 Mount Carmel 15.17 6 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 15.66 7 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 18.58 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.3 1 Michael, Alyssa 12 Good Samarit 13.71Q 2 Burford, Angelina 12 Invitational 13.74Q 3 Herring, Eden 12 Cheltenham G 14.04q 4 Latanis, Sienna 12 Invitational 14.63q 5 Semaganda, Ruby 12 William Clar 15.05 6 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 16.16 7 El Rez, Sofia 12 East Hills G 16.72 Heat 3 Preliminaries Wind: -2.2 1 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.51Q 2 Benefiel, Emily 12 Invitational 14.10Q 3 France, Macey 12 Kingscliff H 14.12q 4 Morrell, Amelie 12 Endeavour Sp 14.98 5 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 16.29 6 Rose, Dallyce 12 La Salle Academy 16.98 ======================================================================== Meet Record: 12.44 1998 Nicola McGrady, Marist Sisters Wollwi Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Blayney, Erin 12 Invitational 12.94Q -1.8 1 2 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.51Q -2.2 3 3 Michael, Alyssa 12 Good Samarit 13.71Q -0.3 2 4 Burford, Angelina 12 Invitational 13.74Q -0.3 2 5 Idriss, Maya 12 Strathfield 14.02Q -1.8 1 6 Benefiel, Emily 12 Invitational 14.10Q -2.2 3 7 Herring, Eden 12 Cheltenham G 14.04q -0.3 2 8 France, Macey 12 Kingscliff H 14.12q -2.2 3 9 Tindall, Lara 12 Macarthur An 14.36q -1.8 1 10 Latanis, Sienna 12 Invitational 14.63q -0.3 2 11 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 14.73 -1.8 1 12 Morrell, Amelie 12 Endeavour Sp 14.98 -2.2 3 13 Semaganda, Ruby 12 William Clar 15.05 -0.3 2 14 Bzdega, Dominique 12 Mount Carmel 15.17 -1.8 1 15 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 15.66 -1.8 1 16 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 16.16 -0.3 2 17 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 16.29 -2.2 3 18 El Rez, Sofia 12 East Hills G 16.72 -0.3 2 19 Rose, Dallyce 12 La Salle Academy 16.98 -2.2 3 20 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 18.58 -1.8 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 229 Boys 1500 Metre 16 Years 12 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 3:50.08 2017 Luke Young, Toronto H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Russell, Max 16 Sydney Boys 4:15.15Q 2 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 4:15.58Q 3 Dyball, William 16 Nowra High School 4:15.69Q 4 Burnett, Cameron 16 Shore 4:16.19Q 5 Barry, Hudson 16 Coffs Harbou 4:17.32q 6 Felice, Brendan 16 St John Bosc 4:19.51 7 Brien, Keelan 16 St Pauls Cat 4:21.14 8 Crowe, Benjamin 16 Conservatori 4:25.15 9 Haining, Lachlan 16 St Josephs C 4:25.56 10 Cantlon, Joseph 16 Trinity Gram 4:26.06 11 Browning, William 16 St Edwards College 4:32.56 12 Hills, Thomas 16 Castle Hill 4:33.53 13 Nel, Paulus 16 Manly Campus 4:41.26 Heat 2 Preliminaries 1 Tierney, James 16 The King's School 4:09.62Q 2 Bettison, Caleb 16 Armidale Sec 4:10.22Q 3 Perkins, George 16 Cranbrook School 4:10.83Q 4 Napier, Benjamin 16 Wollondilly 4:11.02Q 5 McKenzie, Ethan 16 St Marys Cat 4:11.96q 6 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 4:13.81q 7 Frykberg, Ryan 16 St Ives High School 4:15.35q 8 Drummond, Kobe 16 Kildare Cath 4:18.73 9 Yiu, Jayden 16 Knox Grammar School 4:26.38 10 Kellett, Noah 16 Merewether H 4:31.42 11 Whatman, Angus 16 Red Bend Cat 4:45.84 12 Harragon, Matthew 16 Model Farms 4:46.01 =================================================================== Meet Record: 3:50.08 2017 Luke Young, Toronto H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Tierney, James 16 The King's School 4:09.62Q 2 2 Russell, Max 16 Sydney Boys 4:15.15Q 1 3 Bettison, Caleb 16 Armidale Sec 4:10.22Q 2 4 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 4:15.58Q 1 5 Perkins, George 16 Cranbrook School 4:10.83Q 2 6 Dyball, William 16 Nowra High School 4:15.69Q 1 7 Napier, Benjamin 16 Wollondilly 4:11.02Q 2 8 Burnett, Cameron 16 Shore 4:16.19Q 1 9 McKenzie, Ethan 16 St Marys Cat 4:11.96q 2 10 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 4:13.81q 2 11 Frykberg, Ryan 16 St Ives High School 4:15.35q 2 12 Barry, Hudson 16 Coffs Harbou 4:17.32q 1 13 Drummond, Kobe 16 Kildare Cath 4:18.73 2 14 Felice, Brendan 16 St John Bosc 4:19.51 1 15 Brien, Keelan 16 St Pauls Cat 4:21.14 1 16 Crowe, Benjamin 16 Conservatori 4:25.15 1 17 Haining, Lachlan 16 St Josephs C 4:25.56 1 18 Cantlon, Joseph 16 Trinity Gram 4:26.06 1 19 Yiu, Jayden 16 Knox Grammar School 4:26.38 2 20 Kellett, Noah 16 Merewether H 4:31.42 2 21 Browning, William 16 St Edwards College 4:32.56 1 22 Hills, Thomas 16 Castle Hill 4:33.53 1 23 Nel, Paulus 16 Manly Campus 4:41.26 1 24 Whatman, Angus 16 Red Bend Cat 4:45.84 2 25 Harragon, Matthew 16 Model Farms 4:46.01 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 228 Boys 1500 Metre 15 Years 15 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 7 Best Times ================================================================ Meet Record: 4:00.85 2017 Angus Beer, Newington Colle Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 4:24.65Q 2 Heffernan, Padraig 15 St Johns Col 4:24.92Q 3 Magner, Jacob 15 St Pius Chatswood 4:25.44Q 4 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 4:26.10Q 5 Brewer, James 15 The Illawarr 4:26.34q 6 Smith, Oliver 15 Marist Colle 4:27.29q 7 Fairweather, Travis 15 Moruya High School 4:34.92 8 Bradford, Charlie 15 Normanhurst Boys 4:35.02 9 Hinrichsen, Luke 15 Orange High School 4:37.55 10 Horley, Cooper 15 Killarney He 4:39.79 11 Mahmud, Saad 15 Cherrybrook 4:44.12 12 Sheehan, Daniel 15 Pendle Hill High 4:44.25 13 Westwood, Matthew 15 Mt Annan Hig 4:50.83 14 O'Hehir, Sean 15 Barker College 5:07.28 15 Woollard, Ben 15 Wahroonga Ad 5:14.91 16 Wynne-Merkel, Velayus 15 Marist Colle 6:09.43 Heat 2 Preliminaries 1 Kitching, Jade 15 Orara High School 4:20.73Q 2 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 4:23.68Q 3 Gillard, Luca 15 Trinity Gram 4:23.79Q 4 Brooks, Isaac 15 Redlands 4:24.38Q 5 Rivett, Miller 15 Scots All Sa 4:24.75q 6 Hage, Mohamad 15 Westfields Sp 4:25.85q 7 Reed, Harry 15 St Marys Cat 4:26.99q 8 Paras, Alexander 15 St George Ch 4:28.63q 9 Bennett, Hadden 15 James Sheaha 4:34.85q 10 Nolan, Tadhg 15 Marist Catho 4:39.78 11 Forsyth, Harry 15 Knox Grammar School 4:48.27 12 Merewether, Arlo 15 Newington College 4:48.42 13 McIntosh, Lachlan 15 Knox Grammar School 4:49.96 14 Lee, Lachlan 15 St Leo's Cat 4:51.51 15 Horton, Jai 15 Westfields Sp 4:57.04 =================================================================== Meet Record: 4:00.85 2017 Angus Beer, Newington College Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Kitching, Jade 15 Orara High School 4:20.73Q 2 2 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 4:24.65Q 1 3 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 4:23.68Q 2 4 Heffernan, Padraig 15 St Johns Col 4:24.92Q 1 5 Gillard, Luca 15 Trinity Gram 4:23.79Q 2 6 Magner, Jacob 15 St Pius Chatswood 4:25.44Q 1 7 Brooks, Isaac 15 Redlands 4:24.38Q 2 8 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 4:26.10Q 1 9 Rivett, Miller 15 Scots All Sa 4:24.75q 2 10 Hage, Mohamad 15 Westfields Sp 4:25.85q 2 11 Brewer, James 15 The Illawarr 4:26.34q 1 12 Reed, Harry 15 St Marys Cat 4:26.99q 2 13 Smith, Oliver 15 Marist Colle 4:27.29q 1 14 Paras, Alexander 15 St George Ch 4:28.63q 2 15 Bennett, Hadden 15 James Sheaha 4:34.85q 2 16 Fairweather, Travis 15 Moruya High School 4:34.92 1 17 Bradford, Charlie 15 Normanhurst Boys 4:35.02 1 18 Hinrichsen, Luke 15 Orange High School 4:37.55 1 19 Nolan, Tadhg 15 Marist Catho 4:39.78 2 20 Horley, Cooper 15 Killarney He 4:39.79 1 21 Mahmud, Saad 15 Cherrybrook 4:44.12 1 22 Sheehan, Daniel 15 Pendle Hill High 4:44.25 1 23 Forsyth, Harry 15 Knox Grammar School 4:48.27 2 24 Merewether, Arlo 15 Newington College 4:48.42 2 25 McIntosh, Lachlan 15 Knox Grammar School 4:49.96 2 26 Westwood, Matthew 15 Mt Annan Hig 4:50.83 1 27 Lee, Lachlan 15 St Leo's Cat 4:51.51 2 28 Horton, Jai 15 Westfields Sp 4:57.04 2 29 O'Hehir, Sean 15 Barker College 5:07.28 1 30 Woollard, Ben 15 Wahroonga Ad 5:14.91 1 31 Wynne-Merkel, Velayus 15 Marist Colle 6:09.43 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 207 Boys 1500 Metre 14 Years 12 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 4:07.46 2015 Luke Young, Toronto H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Towill, Noah 14 The Illawarr 4:24.70Q 2 Scamps-Magro, Jasper 14 Barrenjoey H 4:24.78Q 3 Haydon, Will 14 The Scots College 4:24.84Q 4 Burkhardt, Idris 14 Rouse Hill H 4:24.84Q 5 Dogan, Tyler 14 Xavier Catho 4:24.97q 6 Wells, Ryan 14 Lithgow High School 4:28.08q 7 Zavetsanos, Kade 14 Marcellin Co 4:28.74q 8 Radvin, Matthew 14 Cranbrook School 4:31.51 9 Toyne, Owen 14 Australian C 4:39.47 10 Mitchell, Kye 14 Holy Spirit 4:40.96 11 Barry, Titan 14 Coffs Harbou 4:45.46 12 Forato, Callum 14 Cranbrook School 4:49.70 13 Reed, Josh 14 Cambridge Pa 4:52.54 14 McLaren, Hamish 14 Nowra Christ 5:01.46 Heat 2 Preliminaries 1 Low, Jesiah 14 Inaburra School 4:26.19Q 2 White, Oliver 14 Cammeraygal 4:26.28Q 3 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 4:26.73Q 4 Nott, Archie 14 St Gregorys College 4:27.02Q 5 Wylie, Julian 14 Sydney Gramm 4:27.29q 6 Beacroft, Isaac 14 Oakhill College 4:30.65 7 Daley, Archie 14 Marcellin Co 4:32.33 8 Benefiel, Joshua 14 Holy Spirit 4:37.54 9 Reed, Rory 14 St Marys Cat 4:38.01 10 Morgan, Coen 14 St Bedes Cat 4:38.12 11 Davis, Darcy 14 St John The 4:42.62 12 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 4:49.83 13 Wakeham, Rhys 13 Endeavour Sp 5:04.73 14 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 5:07.08 -- Ireland, Joshua 14 Kariong Moun DNF =================================================================== Meet Record: 4:07.46 2015 Luke Young, Toronto H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Towill, Noah 14 The Illawarr 4:24.70Q 1 2 Low, Jesiah 14 Inaburra School 4:26.19Q 2 3 Scamps-Magro, Jasper 14 Barrenjoey H 4:24.78Q 1 4 White, Oliver 14 Cammeraygal 4:26.28Q 2 5 Haydon, Will 14 The Scots College 4:24.84Q 1 6 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 4:26.73Q 2 7 Burkhardt, Idris 14 Rouse Hill H 4:24.84Q 1 8 Nott, Archie 14 St Gregorys College 4:27.02Q 2 9 Dogan, Tyler 14 Xavier Catho 4:24.97q 1 10 Wylie, Julian 14 Sydney Gramm 4:27.29q 2 11 Wells, Ryan 14 Lithgow High School 4:28.08q 1 12 Zavetsanos, Kade 14 Marcellin Co 4:28.74q 1 13 Beacroft, Isaac 14 Oakhill College 4:30.65 2 14 Radvin, Matthew 14 Cranbrook School 4:31.51 1 15 Daley, Archie 14 Marcellin Co 4:32.33 2 16 Benefiel, Joshua 14 Holy Spirit 4:37.54 2 17 Reed, Rory 14 St Marys Cat 4:38.01 2 18 Morgan, Coen 14 St Bedes Cat 4:38.12 2 19 Toyne, Owen 14 Australian C 4:39.47 1 20 Mitchell, Kye 14 Holy Spirit 4:40.96 1 21 Davis, Darcy 14 St John The 4:42.62 2 22 Barry, Titan 14 Coffs Harbou 4:45.46 1 23 Forato, Callum 14 Cranbrook School 4:49.70 1 24 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 4:49.83 2 25 Reed, Josh 14 Cambridge Pa 4:52.54 1 26 McLaren, Hamish 14 Nowra Christ 5:01.46 1 27 Wakeham, Rhys 13 Endeavour Sp 5:04.73 2 28 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 5:07.08 2 -- Ireland, Joshua 14 Kariong Moun DNF 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 208 Girls 1500 Metre 14 Years 15 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 7 Best Times ================================================================ Meet Record: 4:27.48 2015 Abbey Rockliffe, Plymble La Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Miller, Annabelle 14 Newcastle Gr 4:47.01Q 2 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 4:47.66Q 3 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 4:48.04Q 4 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 4:48.77Q 5 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 4:49.36q 6 Lambert, Aspen 14 Plc Sydney 4:49.82q 7 Woods, Zoe 14 Abbotsleigh 4:58.86 8 Fry, Ruby 14 St Catherine 5:01.79 9 Fennell, Ella 14 The Illawarr 5:01.96 10 O'Kelly, Olivia 14 Monte Sant A 5:02.36 11 Schmidt, Lucy 14 Macquarie College 5:05.10 12 Newitt, Tessa 14 Pymble Ladie 5:06.37 13 Cassilles, Ciara 14 Westfields Sp 5:10.65 14 Pitcher, Sienna 14 Terrigal Hig 5:12.84 15 Reed, Emilia 14 St Vincents College 5:13.17 16 Sharma, Rani 14 Pennant Hill 5:16.43 17 Diaz, Ava 14 Domremy Cath 5:17.64 18 Roberts, Alannah 14 Meriden School 5:29.27 19 Burke, Lauren 14 Ascham School 5:55.76 -- Hannah-Campbell, Summer 14 Kirrawee Hig DNS Heat 2 Preliminaries 1 Slater, Sophia 14 Pymble Ladie 4:48.68Q 2 Norton, Amelia 14 St Clare's 4:48.78Q 3 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 4:48.83Q 4 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 4:48.95Q 5 Spicknall, Claire 14 The Illawarr 4:49.33q 6 Schultz, Sophie 14 William Clar 4:50.52q 7 Sams, Mia 14 Pymble Ladie 4:54.11q 8 Highnam, Maggie 14 Wenona School 4:54.47q 9 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 4:54.63q 10 Le Roux, Angie 14 Rosebank College 4:56.63 11 Doran, Phoebe 14 St Pius Adamstown 5:02.17 12 Bloem, Olivia 14 Castle Hill 5:02.42 13 Cole, Matilda 14 Wagga Wagga 5:10.23 14 Pike, Lana 14 Temora High School 5:10.91 15 Watkins, Amelia 14 Ravenswood S 5:22.30 16 Farrer, Annie 14 Santa Sabina 5:38.16 17 Anderson, Summer 14 Cronulla Hig 5:41.25 18 Clayton, Charlotte 14 Cheltenham G 5:50.08 19 Jin, Christine 14 Mlc Burwood 5:50.14 =================================================================== Meet Record: 4:27.48 2015 Abbey Rockliffe, Plymble Ladie Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Miller, Annabelle 14 Newcastle Gr 4:47.01Q 1 2 Slater, Sophia 14 Pymble Ladie 4:48.68Q 2 3 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 4:47.66Q 1 4 Norton, Amelia 14 St Clare's 4:48.78Q 2 5 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 4:48.04Q 1 6 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 4:48.83Q 2 7 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 4:48.77Q 1 8 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 4:48.95Q 2 9 Spicknall, Claire 14 The Illawarr 4:49.33q 2 10 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 4:49.36q 1 11 Lambert, Aspen 14 Plc Sydney 4:49.82q 1 12 Schultz, Sophie 14 William Clar 4:50.52q 2 13 Sams, Mia 14 Pymble Ladie 4:54.11q 2 14 Highnam, Maggie 14 Wenona School 4:54.47q 2 15 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 4:54.63q 2 16 Le Roux, Angie 14 Rosebank College 4:56.63 2 17 Woods, Zoe 14 Abbotsleigh 4:58.86 1 18 Fry, Ruby 14 St Catherine 5:01.79 1 19 Fennell, Ella 14 The Illawarr 5:01.96 1 20 Doran, Phoebe 14 St Pius Adamstown 5:02.17 2 21 O'Kelly, Olivia 14 Monte Sant A 5:02.36 1 22 Bloem, Olivia 14 Castle Hill 5:02.42 2 23 Schmidt, Lucy 14 Macquarie College 5:05.10 1 24 Newitt, Tessa 14 Pymble Ladie 5:06.37 1 25 Cole, Matilda 14 Wagga Wagga 5:10.23 2 26 Cassilles, Ciara 14 Westfields Sp 5:10.65 1 27 Pike, Lana 14 Temora High School 5:10.91 2 28 Pitcher, Sienna 14 Terrigal Hig 5:12.84 1 29 Reed, Emilia 14 St Vincents College 5:13.17 1 30 Sharma, Rani 14 Pennant Hill 5:16.43 1 31 Diaz, Ava 14 Domremy Cath 5:17.64 1 32 Watkins, Amelia 14 Ravenswood S 5:22.30 2 33 Roberts, Alannah 14 Meriden School 5:29.27 1 34 Farrer, Annie 14 Santa Sabina 5:38.16 2 35 Anderson, Summer 14 Cronulla Hig 5:41.25 2 36 Clayton, Charlotte 14 Cheltenham G 5:50.08 2 37 Jin, Christine 14 Mlc Burwood 5:50.14 2 38 Burke, Lauren 14 Ascham School 5:55.76 1 -- Hannah-Campbell, Summer 14 Kirrawee Hig DNS 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 205 Boys 1500 Metre 13 Years 12 Advance: Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 4:17.81 2015 Angus Beer, Newington Colle Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Ward, Nate 13 Hunter Sport 4:26.59Q 2 Everett, Cory 13 Hunter Sport 4:32.02Q 3 McLachlan, Matthew 13 Trinity Gram 4:32.15Q 4 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 4:32.53Q 5 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 4:33.36q 6 McGill, Nicholas 13 St John The 4:46.42q 7 Foley, Cooper 13 St Pauls Cat 4:54.21q 8 Neate, Charles 13 St Joseph's College 4:55.99 9 Urquhart, Dash 13 Knox Grammar School 5:04.66 10 Poynton, Thomas 13 St Ignatius 5:06.45 11 Woods, Luke 13 Pacific Hill 5:11.68 -- Grace, Harley 13 Cherrybrook DNF -- Wall, Harrison 13 Knox Grammar School DNS Heat 2 Preliminaries 1 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 4:43.95Q 2 Stewart, Kobe 13 Trinity Gram 4:44.85Q 3 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 4:45.04Q 4 Yogeswaran, Satyendra Ka 13 Australian C 4:46.88Q 5 Tondi, Oliver 13 Endeavour Sp 4:49.61q 6 Littlewood, Ethan 13 Mount Carmel 4:55.68 7 Penman, Cooper 13 De La Salle 5:00.90 8 Allabush, Dylan 13 Killara High School 5:03.04 9 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 5:05.56 10 Smith, Julian 13 Marist Colle 5:07.98 11 Fogarty, Thomas 13 St John Bosc 5:11.61 12 Kiu, Joshua 13 Knox Grammar School 5:19.47 13 Tydeman, Zac 13 Springwood H 5:22.12 14 Carter, William 13 St Gregorys College 5:50.35 15 Blunden, Maverick 13 Richmond Hig 7:59.08 =================================================================== Meet Record: 4:17.81 2015 Angus Beer, Newington College Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ward, Nate 13 Hunter Sport 4:26.59Q 1 2 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 4:43.95Q 2 3 Everett, Cory 13 Hunter Sport 4:32.02Q 1 4 Stewart, Kobe 13 Trinity Gram 4:44.85Q 2 5 McLachlan, Matthew 13 Trinity Gram 4:32.15Q 1 6 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 4:45.04Q 2 7 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 4:32.53Q 1 8 Yogeswaran, Satyendra Ka 13 Australian C 4:46.88Q 2 9 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 4:33.36q 1 10 McGill, Nicholas 13 St John The 4:46.42q 1 11 Tondi, Oliver 13 Endeavour Sp 4:49.61q 2 12 Foley, Cooper 13 St Pauls Cat 4:54.21q 1 13 Littlewood, Ethan 13 Mount Carmel 4:55.68 2 14 Neate, Charles 13 St Joseph's College 4:55.99 1 15 Penman, Cooper 13 De La Salle 5:00.90 2 16 Allabush, Dylan 13 Killara High School 5:03.04 2 17 Urquhart, Dash 13 Knox Grammar School 5:04.66 1 18 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 5:05.56 2 19 Poynton, Thomas 13 St Ignatius 5:06.45 1 20 Smith, Julian 13 Marist Colle 5:07.98 2 21 Fogarty, Thomas 13 St John Bosc 5:11.61 2 22 Woods, Luke 13 Pacific Hill 5:11.68 1 23 Kiu, Joshua 13 Knox Grammar School 5:19.47 2 24 Tydeman, Zac 13 Springwood H 5:22.12 2 25 Carter, William 13 St Gregorys College 5:50.35 2 26 Blunden, Maverick 13 Richmond Hig 7:59.08 2 -- Grace, Harley 13 Cherrybrook DNF 1 -- Wall, Harrison 13 Knox Grammar School DNS 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 17 Boys 800 Metre 17 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 1:52.00 1998 Ben Liddy, Barker College Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Jeffreson, Charlie 17 The King's School 1:58.80Q 2 Windybank, David 17 Barker College 1:59.30Q 3 Gill, Jayden 17 The King's School 2:00.64Q 4 McGrath, Dominic 17 Waverley College 2:02.79q 5 Edwards, Jonah 17 Marist Catho 2:03.10q 6 Singh, Gurkirat 17 Leumeah High School 2:06.96 7 Strahl, Caleb 17 Endeavour Sp 2:09.88 8 Lubke, Matthew 17 Trinity Gram 2:11.44 9 Walker, Oliver 17 Trinity Gram 2:11.46 Heat 2 Preliminaries 1 Todd, Hayden 16 Australian C 1:58.58Q 2 Jones, Benjamin 17 Kinross Wola 2:01.02Q 3 Chan, Bradley 17 Sydney Gramm 2:01.86Q 4 Barnes, Jack 17 Whitebridge 2:02.36q 5 Di-Ienno, Mathew 17 Killarney He 2:07.27 6 Davey, Ollie 16 Knox Grammar School 2:08.96 7 Martin, Oscar 17 Trinity Gram 2:09.81 8 Sork, Will 16 The Scots College 2:10.65 =================================================================== Meet Record: 1:52.00 1998 Ben Liddy, Barker College Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Todd, Hayden 16 Australian C 1:58.58Q 2 2 Jeffreson, Charlie 17 The King's School 1:58.80Q 1 3 Windybank, David 17 Barker College 1:59.30Q 1 4 Jones, Benjamin 17 Kinross Wola 2:01.02Q 2 5 Gill, Jayden 17 The King's School 2:00.64Q 1 6 Chan, Bradley 17 Sydney Gramm 2:01.86Q 2 7 Barnes, Jack 17 Whitebridge 2:02.36q 2 8 McGrath, Dominic 17 Waverley College 2:02.79q 1 9 Edwards, Jonah 17 Marist Catho 2:03.10q 1 10 Singh, Gurkirat 17 Leumeah High School 2:06.96 1 11 Di-Ienno, Mathew 17 Killarney He 2:07.27 2 12 Davey, Ollie 16 Knox Grammar School 2:08.96 2 13 Martin, Oscar 17 Trinity Gram 2:09.81 2 14 Strahl, Caleb 17 Endeavour Sp 2:09.88 1 15 Sork, Will 16 The Scots College 2:10.65 2 16 Lubke, Matthew 17 Trinity Gram 2:11.44 1 17 Walker, Oliver 17 Trinity Gram 2:11.46 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 16 Boys 800 Metre 16 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 1:52.38 2020 Charlie Jefferson, The King Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 1:59.20Q 2 Pattison, Jordan 16 Armidale Sec 1:59.42Q 3 Tierney, James 16 The King's School 1:59.57Q 4 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 2:00.15q 5 Dyball, William 16 Nowra High School 2:01.04q 6 Barry, Hudson 16 Coffs Harbou 2:03.06 7 Purbrick, Edward 16 The Scots College 2:03.33 8 Schroder, James 16 Trinity Gram 2:11.50 9 Harragon, Matthew 16 Model Farms 2:12.77 10 Nel, Paulus 16 Manly Campus 2:20.13 Heat 2 Preliminaries 1 Girard, Marc 16 St Ignatius 1:58.84Q 2 Pliatsikas, Zachary 16 Trinity Gram 1:59.14Q 3 Drummond, Kobe 16 Kildare Cath 2:00.47Q 4 Crowe, Benjamin 16 Conservatori 2:00.96q 5 Baptist, Lachlan 16 Westfields Sp 2:05.78 6 Hogg, Matthew 16 Shore 2:06.87 7 Browning, William 16 St Edwards College 2:08.92 8 Lawton, Thomas 16 St Edwards College 2:10.74 9 Bowtell, Charlie 16 Oxford Falls 2:10.91 10 Awakian, Abraham 16 The King's School 2:16.36 -- King, Michael 16 Trinity Gram DNS =================================================================== Meet Record: 1:52.38 2020 Charlie Jefferson, The Kings S Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Girard, Marc 16 St Ignatius 1:58.84Q 2 2 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 1:59.20Q 1 3 Pliatsikas, Zachary 16 Trinity Gram 1:59.14Q 2 4 Pattison, Jordan 16 Armidale Sec 1:59.42Q 1 5 Tierney, James 16 The King's School 1:59.57Q 1 6 Drummond, Kobe 16 Kildare Cath 2:00.47Q 2 7 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 2:00.15q 1 8 Crowe, Benjamin 16 Conservatori 2:00.96q 2 9 Dyball, William 16 Nowra High School 2:01.04q 1 10 Barry, Hudson 16 Coffs Harbou 2:03.06 1 11 Purbrick, Edward 16 The Scots College 2:03.33 1 12 Baptist, Lachlan 16 Westfields Sp 2:05.78 2 13 Hogg, Matthew 16 Shore 2:06.87 2 14 Browning, William 16 St Edwards College 2:08.92 2 15 Lawton, Thomas 16 St Edwards College 2:10.74 2 16 Bowtell, Charlie 16 Oxford Falls 2:10.91 2 17 Schroder, James 16 Trinity Gram 2:11.50 1 18 Harragon, Matthew 16 Model Farms 2:12.77 1 19 Awakian, Abraham 16 The King's School 2:16.36 2 20 Nel, Paulus 16 Manly Campus 2:20.13 1 -- King, Michael 16 Trinity Gram DNS 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 14 Boys 800 Metre 15 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 1:54.92 2020 Michael King, Trinity Gramm Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Kitching, Jade 15 Orara High School 2:03.05Q 2 Brooks, Isaac 15 Redlands 2:03.34Q 3 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 2:05.62Q 4 Fairweather, Travis 15 Moruya High School 2:09.25q 5 Hinds, Joe 15 Edmund Rice College 2:09.68q 6 Vandoros, Robert 15 St Columba's 2:11.85 7 Ng, Ryan 15 Barker College 2:13.46 8 Lee, Lachlan 15 St Leo's Cat 2:21.28 9 Horley, Cooper 15 Killarney He 2:21.94 10 O'Hehir, Sean 15 Barker College 2:22.23 -- Woollard, Ben 15 Wahroonga Ad DQ TR 17.3.1 Heat 2 Preliminaries 1 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 2:05.50Q 2 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 2:06.75Q 3 Roche, Liam 15 Oakhill College 2:07.69Q 4 Reed, Harry 15 St Marys Cat 2:09.35q 5 Barrett, Cooper 15 St John The 2:09.71 6 Novak, Zavier 15 Marcellin Co 2:11.19 7 McIntosh, Lachlan 15 Knox Grammar School 2:11.99 8 Singh, trent 15 Hills Advent 2:13.33 9 Thompson-Andrews, Cohen 15 Woolooware H 2:13.73 10 Hinrichsen, Luke 15 Orange High School 2:17.64 11 Westwood, Matthew 15 Mt Annan Hig 2:18.67 =================================================================== Meet Record: 1:54.92 2020 Michael King, Trinity Grammar Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Kitching, Jade 15 Orara High School 2:03.05Q 1 2 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 2:05.50Q 2 3 Brooks, Isaac 15 Redlands 2:03.34Q 1 4 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 2:06.75Q 2 5 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 2:05.62Q 1 6 Roche, Liam 15 Oakhill College 2:07.69Q 2 7 Fairweather, Travis 15 Moruya High School 2:09.25q 1 8 Reed, Harry 15 St Marys Cat 2:09.35q 2 9 Hinds, Joe 15 Edmund Rice College 2:09.68q 1 10 Barrett, Cooper 15 St John The 2:09.71 2 11 Novak, Zavier 15 Marcellin Co 2:11.19 2 12 Vandoros, Robert 15 St Columba's 2:11.85 1 13 McIntosh, Lachlan 15 Knox Grammar School 2:11.99 2 14 Singh, trent 15 Hills Advent 2:13.33 2 15 Ng, Ryan 15 Barker College 2:13.46 1 16 Thompson-Andrews, Cohen 15 Woolooware H 2:13.73 2 17 Hinrichsen, Luke 15 Orange High School 2:17.64 2 18 Westwood, Matthew 15 Mt Annan Hig 2:18.67 2 19 Lee, Lachlan 15 St Leo's Cat 2:21.28 1 20 Horley, Cooper 15 Killarney He 2:21.94 1 21 O'Hehir, Sean 15 Barker College 2:22.23 1 -- Woollard, Ben 15 Wahroonga Ad DQ 1 TR 17.3.1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 13 Girls 800 Metre 15 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 2:07.63 2015 Catherine Miller, Pymble La Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Buchanan, Tayissa 15 St Josephs C 2:19.84Q 2 Priest, Charlotte 15 Mater Dei Ca 2:21.45Q 3 King, Sarah 15 St Columba's 2:22.76Q 4 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 2:28.73q 5 Robinson, Olivia 15 Kirrawee Hig 2:35.70 6 Roach, Holly 15 The Riverina 2:36.40 7 Cooper, Bella 15 St Patrick's 2:38.47 8 Corry, Anneke 15 Northern Bea 2:39.33 9 Daley, Tegan 15 Springwood H 2:46.94 10 Borello, Caitlyn 15 Mount St Jos 3:15.10 Heat 2 Preliminaries 1 Penman, Ella 15 St John's Co 2:16.38Q 2 Thornthwaite, Amelia 15 Bridigine Co 2:16.90Q 3 Greentree, Harriet 15 All Saints C 2:27.64Q 4 Pyda, Olivia 15 Westfields Sp 2:29.50q 5 Rowntree, Hunter 15 St Philips C 2:29.62q 6 McKenzie, Marley 15 Castle Hill 2:35.74 7 Boys, Eloise 15 Ravenswood S 2:41.73 8 Ciscato, Emma 15 Wollondilly 2:42.27 9 Piper, Lydia 15 Pacific Hill 2:43.55 10 Lubke, Emma 15 Meriden School 2:55.76 11 Nash, Paige 15 Colo High School 3:17.86 =================================================================== Meet Record: 2:07.63 2015 Catherine Miller, Pymble Ladie Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Penman, Ella 15 St John's Co 2:16.38Q 2 2 Buchanan, Tayissa 15 St Josephs C 2:19.84Q 1 3 Thornthwaite, Amelia 15 Bridigine Co 2:16.90Q 2 4 Priest, Charlotte 15 Mater Dei Ca 2:21.45Q 1 5 King, Sarah 15 St Columba's 2:22.76Q 1 6 Greentree, Harriet 15 All Saints C 2:27.64Q 2 7 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 2:28.73q 1 8 Pyda, Olivia 15 Westfields Sp 2:29.50q 2 9 Rowntree, Hunter 15 St Philips C 2:29.62q 2 10 Robinson, Olivia 15 Kirrawee Hig 2:35.70 1 11 McKenzie, Marley 15 Castle Hill 2:35.74 2 12 Roach, Holly 15 The Riverina 2:36.40 1 13 Cooper, Bella 15 St Patrick's 2:38.47 1 14 Corry, Anneke 15 Northern Bea 2:39.33 1 15 Boys, Eloise 15 Ravenswood S 2:41.73 2 16 Ciscato, Emma 15 Wollondilly 2:42.27 2 17 Piper, Lydia 15 Pacific Hill 2:43.55 2 18 Daley, Tegan 15 Springwood H 2:46.94 1 19 Lubke, Emma 15 Meriden School 2:55.76 2 20 Borello, Caitlyn 15 Mount St Jos 3:15.10 1 21 Nash, Paige 15 Colo High School 3:17.86 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 12 Boys 800 Metre 14 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 1:59.09 2014 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 2:06.95Q 2 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 2:07.16Q 3 Duncan, Tom 14 Nowra Anglic 2:10.64 4 Christie, Riley 14 Model Farms 2:12.50 5 Davis, Darcy 14 St John The 2:12.68 6 Ross, Cameron 14 Orange High School 2:13.56 7 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 2:14.29 8 Mitchell, Kye 14 Holy Spirit 2:18.60 9 Lee, Ethan 14 St Leo's Cat 2:23.54 10 Wakeham, Rhys 13 Endeavour Sp 2:28.14 Heat 2 Preliminaries 1 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 2:02.32Q 2 Towill, Noah 14 The Illawarr 2:02.69Q 3 Nott, Archie 14 St Gregorys College 2:03.51q 4 Harkness, Lachlan 14 Good Samarit 2:11.03 5 Brown, Leo 14 The Pittwate 2:11.21 6 Venturino, Marco 14 Marist Colle 2:16.14 7 Byrne, Angus 14 Springwood H 2:17.20 8 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 2:25.91 9 Findlay, Lachlan 14 Evans High School 2:27.81 Heat 3 Preliminaries 1 Low, Jesiah 14 Inaburra School 2:04.15Q 2 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 2:06.04Q 3 Haydon, Will 14 The Scots College 2:06.14q 4 Benefiel, Joshua 14 Holy Spirit 2:10.37q 5 Wells, Ryan 14 Lithgow High School 2:13.62 6 Shepherd, Logan 14 St Ives High School 2:15.64 7 Brown, Bronsen 14 Oakhill College 2:23.95 8 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 2:25.08 9 Brealey, Jairus 14 Shire Christ 2:33.50 =================================================================== Meet Record: 1:59.09 2014 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 2:02.32Q 2 2 Low, Jesiah 14 Inaburra School 2:04.15Q 3 3 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 2:06.95Q 1 4 Towill, Noah 14 The Illawarr 2:02.69Q 2 5 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 2:06.04Q 3 6 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 2:07.16Q 1 7 Nott, Archie 14 St Gregorys College 2:03.51q 2 8 Haydon, Will 14 The Scots College 2:06.14q 3 9 Benefiel, Joshua 14 Holy Spirit 2:10.37q 3 10 Duncan, Tom 14 Nowra Anglic 2:10.64 1 11 Harkness, Lachlan 14 Good Samarit 2:11.03 2 12 Brown, Leo 14 The Pittwate 2:11.21 2 13 Christie, Riley 14 Model Farms 2:12.50 1 14 Davis, Darcy 14 St John The 2:12.68 1 15 Ross, Cameron 14 Orange High School 2:13.56 1 16 Wells, Ryan 14 Lithgow High School 2:13.62 3 17 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 2:14.29 1 18 Shepherd, Logan 14 St Ives High School 2:15.64 3 19 Venturino, Marco 14 Marist Colle 2:16.14 2 20 Byrne, Angus 14 Springwood H 2:17.20 2 21 Mitchell, Kye 14 Holy Spirit 2:18.60 1 22 Lee, Ethan 14 St Leo's Cat 2:23.54 1 23 Brown, Bronsen 14 Oakhill College 2:23.95 3 24 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 2:25.08 3 25 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 2:25.91 2 26 Findlay, Lachlan 14 Evans High School 2:27.81 2 27 Wakeham, Rhys 13 Endeavour Sp 2:28.14 1 28 Brealey, Jairus 14 Shire Christ 2:33.50 3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 11 Girls 800 Metre 14 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 2:08.06 2008 Jenny Blundell, Cherrybrook Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 2:14.55Q 2 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 2:15.43Q 3 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 2:17.92q 4 Doran, Phoebe 14 St Pius Adamstown 2:21.65 5 Highnam, Maggie 14 Wenona School 2:22.58 6 Pike, Lana 14 Temora High School 2:27.69 7 Sharma, Rani 14 Pennant Hill 2:31.08 8 Roberts, Alannah 14 Meriden School 2:40.03 9 Penman, Mia 14 St John's Co 2:41.02 10 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 2:42.43 L TR17.4.3 Heat 2 Preliminaries 1 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 2:19.08Q 2 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 2:19.49Q 3 Blackwell, Jessie 14 Green Point 2:21.38 4 Sams, Mia 14 Pymble Ladie 2:21.62 5 Newitt, Tessa 14 Pymble Ladie 2:25.22 6 Bloem, Olivia 14 Castle Hill 2:26.07 7 Watkins, Amelia 14 Ravenswood S 2:35.87 8 Bayot, Evie 14 St Catherine 2:37.90 9 Clayton, Charlotte 14 Cheltenham G 2:47.57 10 Hannah-Campbell, Summer 14 Kirrawee Hig 2:52.03 Heat 3 Preliminaries 1 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 2:18.06Q 2 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 2:18.30Q 3 Schultz, Sophie 14 William Clar 2:19.16q 4 Fry, Ruby 14 St Catherine 2:20.54q 5 Norton, Amelia 14 St Clare's 2:24.43 6 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 2:24.92 7 Bennett, Emily 14 Scots All Sa 2:33.01 8 Burke, Lauren 14 Ascham School 2:37.10 9 McGrath, Charley 14 Bulli High School 2:45.76 10 Leggatt, Alicia 14 Riverside Gi 2:48.54 =================================================================== Meet Record: 2:08.06 2008 Jenny Blundell, Cherrybrook Te Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 2:14.55Q 1 2 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 2:18.06Q 3 3 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 2:19.08Q 2 4 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 2:15.43Q 1 5 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 2:18.30Q 3 6 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 2:19.49Q 2 7 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 2:17.92q 1 8 Schultz, Sophie 14 William Clar 2:19.16q 3 9 Fry, Ruby 14 St Catherine 2:20.54q 3 10 Blackwell, Jessie 14 Green Point 2:21.38 2 11 Sams, Mia 14 Pymble Ladie 2:21.62 2 12 Doran, Phoebe 14 St Pius Adamstown 2:21.65 1 13 Highnam, Maggie 14 Wenona School 2:22.58 1 14 Norton, Amelia 14 St Clare's 2:24.43 3 15 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 2:24.92 3 16 Newitt, Tessa 14 Pymble Ladie 2:25.22 2 17 Bloem, Olivia 14 Castle Hill 2:26.07 2 18 Pike, Lana 14 Temora High School 2:27.69 1 19 Sharma, Rani 14 Pennant Hill 2:31.08 1 20 Bennett, Emily 14 Scots All Sa 2:33.01 3 21 Watkins, Amelia 14 Ravenswood S 2:35.87 2 22 Burke, Lauren 14 Ascham School 2:37.10 3 23 Bayot, Evie 14 St Catherine 2:37.90 2 24 Roberts, Alannah 14 Meriden School 2:40.03 1 25 Penman, Mia 14 St John's Co 2:41.02 1 26 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 2:42.43 1 L TR17.4.3 27 McGrath, Charley 14 Bulli High School 2:45.76 3 28 Clayton, Charlotte 14 Cheltenham G 2:47.57 2 29 Leggatt, Alicia 14 Riverside Gi 2:48.54 3 30 Hannah-Campbell, Summer 14 Kirrawee Hig 2:52.03 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 10 Boys 800 Metre 13 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 2:02.48 2013 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Ward, Nate 13 Hunter Sport 2:09.68Q 2 Franzke, Alec 13 Victoria 2:11.38Q 3 McGill, Nicholas 13 St John The 2:20.34 4 Dixon, Logan 13 Blaxland Hig 2:21.16 5 Mulholland, Cian 13 Rouse Hill A 2:23.28 6 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 2:26.71 7 Woods, Luke 13 Pacific Hill 2:26.84 8 Carli, Henri 13 St Patrick's 2:27.58 9 Willcocks, Alexander 13 Wadalba Comm 2:30.63 10 Wall, Harrison 13 Knox Grammar School 2:34.77 Heat 2 Preliminaries 1 Partland, Tom 13 The King's School 2:11.89Q 2 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 2:13.41Q 3 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 2:16.87q 4 Johnson, Jack 13 Waverley College 2:21.83 5 Penman, Cooper 13 De La Salle 2:24.64 6 Hamblin, Fred 13 Oxley College 2:25.41 7 Hanrahan, Ethan 13 Woonona High School 2:30.84 8 Russell, William 13 Oxford Falls 2:37.57 9 Tydeman, Zac 13 Springwood H 2:38.27 10 Jackson, Harry 13 Warrawong Hi 2:41.97 -- Frankl, Jakob 13 Inner Sydney DQ TR 17.3.1 Heat 3 Preliminaries 1 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 2:14.20Q 2 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 2:15.99Q 3 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 2:17.43q 4 Littlewood, Ethan 13 Mount Carmel 2:19.46q 5 Neate, Charles 13 St Joseph's College 2:22.04 6 Blake, Harrison 13 Central Coas 2:22.92 7 Grainger, Cullen 13 Lindisfarne 2:23.81 8 Robinson, Jack 13 Kirrawee Hig 2:25.38 9 Kleij, Finn 13 Katoomba Hig 2:27.87 10 Macdonald, Martin 13 Central Coas 2:28.52 =================================================================== Meet Record: 2:02.48 2013 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ward, Nate 13 Hunter Sport 2:09.68Q 1 2 Partland, Tom 13 The King's School 2:11.89Q 2 3 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 2:14.20Q 3 4 Franzke, Alec 13 Victoria 2:11.38Q 1 5 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 2:13.41Q 2 6 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 2:15.99Q 3 7 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 2:16.87q 2 8 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 2:17.43q 3 9 Littlewood, Ethan 13 Mount Carmel 2:19.46q 3 10 McGill, Nicholas 13 St John The 2:20.34 1 11 Dixon, Logan 13 Blaxland Hig 2:21.16 1 12 Johnson, Jack 13 Waverley College 2:21.83 2 13 Neate, Charles 13 St Joseph's College 2:22.04 3 14 Blake, Harrison 13 Central Coas 2:22.92 3 15 Mulholland, Cian 13 Rouse Hill A 2:23.28 1 16 Grainger, Cullen 13 Lindisfarne 2:23.81 3 17 Penman, Cooper 13 De La Salle 2:24.64 2 18 Robinson, Jack 13 Kirrawee Hig 2:25.38 3 19 Hamblin, Fred 13 Oxley College 2:25.41 2 20 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 2:26.71 1 21 Woods, Luke 13 Pacific Hill 2:26.84 1 22 Carli, Henri 13 St Patrick's 2:27.58 1 23 Kleij, Finn 13 Katoomba Hig 2:27.87 3 24 Macdonald, Martin 13 Central Coas 2:28.52 3 25 Willcocks, Alexander 13 Wadalba Comm 2:30.63 1 26 Hanrahan, Ethan 13 Woonona High School 2:30.84 2 27 Wall, Harrison 13 Knox Grammar School 2:34.77 1 28 Russell, William 13 Oxford Falls 2:37.57 2 29 Tydeman, Zac 13 Springwood H 2:38.27 2 30 Jackson, Harry 13 Warrawong Hi 2:41.97 2 -- Frankl, Jakob 13 Inner Sydney DQ 2 TR 17.3.1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 9 Girls 800 Metre 13 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 2:09.38 2020 Ivy Boothroyd, Endeavour Sp Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 2:18.92Q 2 Howard, Imogen 13 Wenona School 2:24.85Q 3 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 2:31.30 4 Rogers, Baelei 13 Narrabeen Sp 2:32.36 5 Clark, Bronte 13 Magdalene Ca 2:36.09 6 Stone, Ameilie 13 Armidale Sec 2:39.36 7 McLaren, Emily 13 Nowra Christ 2:41.12 8 Heap, Lily 13 Mccarthy Cat 2:50.47 9 Houghton, Tylah 13 Berkeley Val 3:12.88 Heat 2 Preliminaries 1 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 2:24.17Q 2 Wall, Ashlyn 13 All Saints C 2:24.87Q 3 Dukes, Mabel 13 St Paul's Grammar 2:29.30q 4 Williams, Emilia 13 Internationa 2:29.68q 5 Cooney, Lily 13 Sceggs Darlinghurst 2:36.51 6 Grogan, Chloe 13 The Hills Sp 2:39.37 7 Holt, Sarah 13 Loreto Kirribilli 2:45.75 8 Lawrence, Emilia 13 Barker College 2:54.69 9 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 3:04.26 Heat 3 Preliminaries 1 Simpson, Piper 13 St Catherine 2:22.23Q 2 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 2:26.77Q 3 Williams, Adelaide 13 Northern Bea 2:29.82q 4 Bradford, Jessie 13 Barker College 2:33.46 5 Timms, Amy 13 Pacific Hill 2:37.14 6 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Bulli High School 2:39.36 7 Modena, Lexi 13 Meriden School 2:39.79 8 Gray, Ava 13 Mater Maria 2:43.65 9 Bliss, Ellie 13 Randwick Gir 2:51.26 10 Shannon, Caitlin 13 Loreto Normanhurst 3:04.73 =================================================================== Meet Record: 2:09.38 2020 Ivy Boothroyd, Endeavour Sport Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 2:18.92Q 1 2 Simpson, Piper 13 St Catherine 2:22.23Q 3 3 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 2:24.17Q 2 4 Howard, Imogen 13 Wenona School 2:24.85Q 1 5 Wall, Ashlyn 13 All Saints C 2:24.87Q 2 6 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 2:26.77Q 3 7 Dukes, Mabel 13 St Paul's Grammar 2:29.30q 2 8 Williams, Emilia 13 Internationa 2:29.68q 2 9 Williams, Adelaide 13 Northern Bea 2:29.82q 3 10 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 2:31.30 1 11 Rogers, Baelei 13 Narrabeen Sp 2:32.36 1 12 Bradford, Jessie 13 Barker College 2:33.46 3 13 Clark, Bronte 13 Magdalene Ca 2:36.09 1 14 Cooney, Lily 13 Sceggs Darlinghurst 2:36.51 2 15 Timms, Amy 13 Pacific Hill 2:37.14 3 16 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Bulli High School 2:39.36 3 16 Stone, Ameilie 13 Armidale Sec 2:39.36 1 18 Grogan, Chloe 13 The Hills Sp 2:39.37 2 19 Modena, Lexi 13 Meriden School 2:39.79 3 20 McLaren, Emily 13 Nowra Christ 2:41.12 1 21 Gray, Ava 13 Mater Maria 2:43.65 3 22 Holt, Sarah 13 Loreto Kirribilli 2:45.75 2 23 Heap, Lily 13 Mccarthy Cat 2:50.47 1 24 Bliss, Ellie 13 Randwick Gir 2:51.26 3 25 Lawrence, Emilia 13 Barker College 2:54.69 2 26 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 3:04.26 2 27 Shannon, Caitlin 13 Loreto Normanhurst 3:04.73 3 28 Houghton, Tylah 13 Berkeley Val 3:12.88 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 253 Boys 400 Metre 17 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 47.60 1984 Miles Murphy, Evans H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 50.17Q 2 Charlier, Dylan 17 Northern Bea 51.00Q 3 Baker, Jack 17 Marist Colle 51.91Q 4 Barnes, Jack 17 Whitebridge 52.14q 5 Farquhar, Lachlan 17 Northern Bea 58.87 -- Boulton, Jack 17 Victoria DNS -- Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig DNS Heat 2 Preliminaries 1 Hanak, Hugo 17 Victoria 50.53Q 2 Todd, Hayden 16 Australian C 50.80Q 3 Noyeaux, Ryan 17 The Jannali 52.53Q 4 Holland, Jai 17 Ulladulla Hi 54.54q 5 George, Fynn 17 Oxford Falls 54.81q 6 Martin, Oscar 17 Trinity Gram 54.94 7 Karthigeyan, Giri 17 The King's School 56.72 =================================================================== Meet Record: 47.60 1984 Miles Murphy, Evans H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 50.17Q 1 2 Hanak, Hugo 17 Victoria 50.53Q 2 3 Todd, Hayden 16 Australian C 50.80Q 2 4 Charlier, Dylan 17 Northern Bea 51.00Q 1 5 Baker, Jack 17 Marist Colle 51.91Q 1 6 Noyeaux, Ryan 17 The Jannali 52.53Q 2 7 Barnes, Jack 17 Whitebridge 52.14q 1 8 Holland, Jai 17 Ulladulla Hi 54.54q 2 9 George, Fynn 17 Oxford Falls 54.81q 2 10 Martin, Oscar 17 Trinity Gram 54.94 2 11 Karthigeyan, Giri 17 The King's School 56.72 2 12 Farquhar, Lachlan 17 Northern Bea 58.87 1 -- Boulton, Jack 17 Victoria DNS 1 -- Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig DNS 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 251 Boys 400 Metre 16 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 47.61 2014 Louis Stenmark, St Ignatius C Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Wood, Lachlan 16 The King's School 50.83Q 2 Hargrave, Travis 16 Bede Polding 51.72Q 3 Purbrick, Edward 16 The Scots College 52.59 4 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 53.07 5 Gleeson, Ashton 16 Lindfield Le 53.16 6 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 54.12 7 Christie, Jake 16 Model Farms 54.35 Heat 2 Preliminaries 1 Muir, Nick 16 Kirrawee Hig 50.22Q 2 Girard, Marc 16 St Ignatius 50.84Q 3 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 51.46q 4 Deguara, Jack 16 St Philips C 51.93q 5 Kelly, Evander 15 Patrician Br 51.97 6 Fuller, Jordie 16 Kotara High School 54.26 7 Pattison, Jordan 16 Armidale Sec 54.30 8 Kwag, Eugene 16 Sydney Boys 57.96 Heat 3 Preliminaries 1 Rann, Callum 16 Smiths Hill 50.39Q 2 Dewar, Corey 16 Cherrybrook 51.42Q 3 Flynn, Zachary 16 St Pius Chatswood 51.75q 4 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 52.55 5 Baptist, Lachlan 16 Westfields Sp 53.23 6 Sanchez, Gauthier 16 Killarney He 54.51 7 Bowtell, Charlie 16 Oxford Falls 54.87 8 Daley, Finn 16 Marcellin Co 55.04 -- Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School DNS =================================================================== Meet Record: 47.61 2014 Louis Stenmark, St Ignatius COll Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Muir, Nick 16 Kirrawee Hig 50.22Q 2 2 Rann, Callum 16 Smiths Hill 50.39Q 3 3 Wood, Lachlan 16 The King's School 50.83Q 1 4 Girard, Marc 16 St Ignatius 50.84Q 2 5 Dewar, Corey 16 Cherrybrook 51.42Q 3 6 Hargrave, Travis 16 Bede Polding 51.72Q 1 7 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 51.46q 2 8 Flynn, Zachary 16 St Pius Chatswood 51.75q 3 9 Deguara, Jack 16 St Philips C 51.93q 2 10 Kelly, Evander 15 Patrician Br 51.97 2 11 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 52.55 3 12 Purbrick, Edward 16 The Scots College 52.59 1 13 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 53.07 1 14 Gleeson, Ashton 16 Lindfield Le 53.16 1 15 Baptist, Lachlan 16 Westfields Sp 53.23 3 16 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 54.12 1 17 Fuller, Jordie 16 Kotara High School 54.26 2 18 Pattison, Jordan 16 Armidale Sec 54.30 2 19 Christie, Jake 16 Model Farms 54.35 1 20 Sanchez, Gauthier 16 Killarney He 54.51 3 21 Bowtell, Charlie 16 Oxford Falls 54.87 3 22 Daley, Finn 16 Marcellin Co 55.04 3 23 Kwag, Eugene 16 Sydney Boys 57.96 2 -- Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School DNS 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 252 Girls 400 Metre 16 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 53.84 1996 Rosemary Haywood, Wyong H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 58.79Q 2 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 1:00.39Q 3 Alexander, Lucy 16 Presbyterian 1:01.10Q 4 Dalrymple, Holly 16 Arndell Angl 1:01.27q 5 Sommer, Annika 16 Newcastle Hi 1:02.33 6 Lowe, Jasmine 16 Arden Anglic 1:06.10 7 Mishkarudnaya, Stephanie 16 Woolooware H 1:09.15 Heat 2 Preliminaries 1 Pollard, Jemma 16 Whitebridge 57.46Q 2 Bennetts, Alesha 16 St Matthews 57.82Q 3 Rand, Ada 16 Meriden School 58.13Q 4 Arnautovic, Larisa 16 St Spyridon College 59.69q 5 Williams, Lara 16 Ravenswood S 1:02.16q 6 Wheadon, Emma 16 Santa Sabina 1:03.33 7 Bates, Eva 16 Abbotsleigh 1:03.77 8 Bieman, Taylor 16 Broughton An 1:06.68 =================================================================== Meet Record: 53.84 1996 Rosemary Haywood, Wyong H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Pollard, Jemma 16 Whitebridge 57.46Q 2 2 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 58.79Q 1 3 Bennetts, Alesha 16 St Matthews 57.82Q 2 4 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 1:00.39Q 1 5 Rand, Ada 16 Meriden School 58.13Q 2 6 Alexander, Lucy 16 Presbyterian 1:01.10Q 1 7 Arnautovic, Larisa 16 St Spyridon College 59.69q 2 8 Dalrymple, Holly 16 Arndell Angl 1:01.27q 1 9 Williams, Lara 16 Ravenswood S 1:02.16q 2 10 Sommer, Annika 16 Newcastle Hi 1:02.33 1 11 Wheadon, Emma 16 Santa Sabina 1:03.33 2 12 Bates, Eva 16 Abbotsleigh 1:03.77 2 13 Lowe, Jasmine 16 Arden Anglic 1:06.10 1 14 Bieman, Taylor 16 Broughton An 1:06.68 2 15 Mishkarudnaya, Stephanie 16 Woolooware H 1:09.15 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 249 Boys 400 Metre 15 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 49.68 2006 Luke Hamer, Marist Penhurst Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 52.77Q 2 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 53.38Q 3 Crimmins, Alexander 15 Xavier Catho 53.92Q 4 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 54.57q 5 Merewether, Arlo 15 Newington College 58.23 6 Rawlings, Max 15 The Hills Sp 1:00.70 7 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 1:04.95 -- Arduin, Adam 15 Westfields Sp DNS -- Fairweather, Travis 15 Moruya High School DNS Heat 2 Preliminaries 1 Balic, Ivan 15 Concord High School 51.15Q 2 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 51.69Q 3 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 55.31Q 4 Halloran, Liam 15 Bulli High School 55.54q 5 Singh, trent 15 Hills Advent 55.69q 6 Ng, Ryan 15 Barker College 56.27 7 Kandeepan, Krishan 14 Kinross Wola 1:02.20 8 O'Hehir, Sean 15 Barker College 1:02.29 -- Roche, Liam 15 Oakhill College DQ TR 17.3.1 =================================================================== Meet Record: 49.68 2006 Luke Hamer, Marist Penhurst Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Balic, Ivan 15 Concord High School 51.15Q 2 2 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 52.77Q 1 3 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 51.69Q 2 4 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 53.38Q 1 5 Crimmins, Alexander 15 Xavier Catho 53.92Q 1 6 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 55.31Q 2 7 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 54.57q 1 8 Halloran, Liam 15 Bulli High School 55.54q 2 9 Singh, trent 15 Hills Advent 55.69q 2 10 Ng, Ryan 15 Barker College 56.27 2 11 Merewether, Arlo 15 Newington College 58.23 1 12 Rawlings, Max 15 The Hills Sp 1:00.70 1 13 Kandeepan, Krishan 14 Kinross Wola 1:02.20 2 14 O'Hehir, Sean 15 Barker College 1:02.29 2 15 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 1:04.95 1 -- Roche, Liam 15 Oakhill College DQ 2 TR 17.3.1 -- Fairweather, Travis 15 Moruya High School DNS 1 -- Arduin, Adam 15 Westfields Sp DNS 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 250 Girls 400 Metre 15 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 55.55 2017 Caitlyn Ferrier, Hawkesbury H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 57.52Q 2 Ezeoke, Chelsea 15 Illawarra Sp 57.55Q 3 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 57.89Q 4 Penman, Ella 15 St John's Co 58.12q 5 Doran, Poppy 15 St Pius Adamstown 1:00.83q 6 McKenzie, Marley 15 Castle Hill 1:02.25 7 King, Sarah 15 St Columba's 1:02.84 8 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 1:04.82 Heat 2 Preliminaries 1 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 1:00.41Q 2 McEvoy, Polly 15 St Patrick's 1:00.82Q 3 Gregg, Madeleine 15 Ascham School 1:00.89Q 4 Sevastos, Loen 15 Bulli High School 1:01.12q 5 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 1:02.74 6 Roach, Holly 15 The Riverina 1:04.71 7 Schultz, Hayley 15 William Clar 1:06.35 8 Rowntree, Hunter 15 St Philips C 1:07.40 9 Palmerlee, Scarlett 15 Sydney Girls 1:16.12 =================================================================== Meet Record: 55.55 2017 Caitlyn Ferrier, Hawkesbury H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 57.52Q 1 2 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 1:00.41Q 2 3 Ezeoke, Chelsea 15 Illawarra Sp 57.55Q 1 4 McEvoy, Polly 15 St Patrick's 1:00.82Q 2 5 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 57.89Q 1 6 Gregg, Madeleine 15 Ascham School 1:00.89Q 2 7 Penman, Ella 15 St John's Co 58.12q 1 8 Doran, Poppy 15 St Pius Adamstown 1:00.83q 1 9 Sevastos, Loen 15 Bulli High School 1:01.12q 2 10 McKenzie, Marley 15 Castle Hill 1:02.25 1 11 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 1:02.74 2 12 King, Sarah 15 St Columba's 1:02.84 1 13 Roach, Holly 15 The Riverina 1:04.71 2 14 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 1:04.82 1 15 Schultz, Hayley 15 William Clar 1:06.35 2 16 Rowntree, Hunter 15 St Philips C 1:07.40 2 17 Palmerlee, Scarlett 15 Sydney Girls 1:16.12 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 247 Boys 400 Metre 14 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 50.75 2020 Liam Gordon, McCarthy Catholi Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 54.07Q 2 Miani, Sebastian 14 St George Ch 54.37Q 3 Hoskinson, Andrew 14 Trinity Gram 55.35q 4 Brown, Leo 14 The Pittwate 57.37 5 Brown, Kian 14 St Columba's 57.65 6 Shepherd, Logan 14 St Ives High School 59.38 7 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 1:04.07 Heat 2 Preliminaries 1 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 54.51Q 2 Christie, Riley 14 Model Farms 55.58Q 3 Renshaw, Liam 14 St Joseph's College 56.42q 4 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 57.10 5 Harkness, Lachlan 14 Good Samarit 57.29 6 Venturino, Marco 14 Marist Colle 57.99 7 Davis, Darcy 14 St John The 59.61 Heat 3 Preliminaries 1 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 53.39Q 2 Kearney, Danny 14 St John Bosc 55.46Q 3 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 56.87q 4 Godden, Michael 14 Knox Grammar School 57.86 5 Duncan, Tom 14 Nowra Anglic 58.60 6 Fuller, Luke 14 Kotara High School 1:00.01 =================================================================== Meet Record: 50.75 2020 Liam Gordon, McCarthy Catholic T Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 53.39Q 3 2 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 54.07Q 1 3 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 54.51Q 2 4 Miani, Sebastian 14 St George Ch 54.37Q 1 5 Kearney, Danny 14 St John Bosc 55.46Q 3 6 Christie, Riley 14 Model Farms 55.58Q 2 7 Hoskinson, Andrew 14 Trinity Gram 55.35q 1 8 Renshaw, Liam 14 St Joseph's College 56.42q 2 9 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 56.87q 3 10 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 57.10 2 11 Harkness, Lachlan 14 Good Samarit 57.29 2 12 Brown, Leo 14 The Pittwate 57.37 1 13 Brown, Kian 14 St Columba's 57.65 1 14 Godden, Michael 14 Knox Grammar School 57.86 3 15 Venturino, Marco 14 Marist Colle 57.99 2 16 Duncan, Tom 14 Nowra Anglic 58.60 3 17 Shepherd, Logan 14 St Ives High School 59.38 1 18 Davis, Darcy 14 St John The 59.61 2 19 Fuller, Luke 14 Kotara High School 1:00.01 3 20 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 1:04.07 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 248 Girls 400 Metre 14 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 55.35 2020 Ruby Worrell, Monte St Angelo Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 57.54Q 2 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 59.72Q 3 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 59.75q 4 Blackwell, Jessie 14 Green Point 1:02.66 5 Marsh, Eliza 14 Picnic Point 1:05.19 6 McGrath, Charley 14 Bulli High School 1:06.24 7 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 1:06.64 8 Pike, Jojo 13 Willoughby G 1:16.76 Heat 2 Preliminaries 1 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 1:00.98Q 2 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 1:01.47Q 3 Russell, Leah 14 Marist Siste 1:04.02 4 Sheldrick, Holly 14 Holy Spirit 1:05.76 5 Power, Ava 14 Calderwood C 1:06.07 6 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 1:06.50 -- Adlington, Grace 14 Hastings Sec DQ TR 17.3.1 Heat 3 Preliminaries 1 Royal, Channary 14 Menai High School 1:00.36Q 2 Fisher, Isabella 14 Mount St Ben 1:01.23Q 3 Mulcahy, Lucinda 14 Queenwood 1:02.56q 4 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 1:02.63q 5 Moresi, Olivia 14 Cheltenham G 1:02.86 6 Suto, Elizabeth 14 Sydney Girls 1:04.78 7 jones, sacha 14 Willoughby G 1:07.28 =================================================================== Meet Record: 55.35 2020 Ruby Worrell, Monte St Angelo co Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 57.54Q 1 2 Royal, Channary 14 Menai High School 1:00.36Q 3 3 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 1:00.98Q 2 4 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 59.72Q 1 5 Fisher, Isabella 14 Mount St Ben 1:01.23Q 3 6 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 1:01.47Q 2 7 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 59.75q 1 8 Mulcahy, Lucinda 14 Queenwood 1:02.56q 3 9 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 1:02.63q 3 10 Blackwell, Jessie 14 Green Point 1:02.66 1 11 Moresi, Olivia 14 Cheltenham G 1:02.86 3 12 Russell, Leah 14 Marist Siste 1:04.02 2 13 Suto, Elizabeth 14 Sydney Girls 1:04.78 3 14 Marsh, Eliza 14 Picnic Point 1:05.19 1 15 Sheldrick, Holly 14 Holy Spirit 1:05.76 2 16 Power, Ava 14 Calderwood C 1:06.07 2 17 McGrath, Charley 14 Bulli High School 1:06.24 1 18 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 1:06.50 2 19 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 1:06.64 1 20 jones, sacha 14 Willoughby G 1:07.28 3 21 Pike, Jojo 13 Willoughby G 1:16.76 1 -- Adlington, Grace 14 Hastings Sec DQ 2 TR 17.3.1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 245 Boys 400 Metre 13 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 52.24 1997 Todd Mulville, Lambton H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 55.36Q 2 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 56.14Q 3 Hand, Joshua 13 Quakers Hill 59.00 4 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 1:01.56 5 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 1:04.13 6 Giles, Bailey 12 Santa Sophia 1:06.33 -- Russell, William 13 Oxford Falls DNS Heat 2 Preliminaries 1 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 55.37Q 2 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 55.64Q 3 Ingevics, Alex 13 Cammeraygal 55.98q 4 Pearson, Aidan 13 Cammeraygal 59.28 5 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 1:02.97 6 Sinnett, Alexander 13 Arndell Angl 1:05.06 Heat 3 Preliminaries 1 Smith, Joshua 13 The King's School 55.28Q 2 Duong, Lucas 13 Rosebank College 55.40Q 3 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 55.76q 4 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 58.02q 5 Bennett, Connor 13 James Sheaha 1:00.17 6 Dixon, Logan 13 Blaxland Hig 1:00.23 =================================================================== Meet Record: 52.24 1997 Todd Mulville, Lambton H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Smith, Joshua 13 The King's School 55.28Q 3 2 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 55.36Q 1 3 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 55.37Q 2 4 Duong, Lucas 13 Rosebank College 55.40Q 3 5 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 55.64Q 2 6 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 56.14Q 1 7 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 55.76q 3 8 Ingevics, Alex 13 Cammeraygal 55.98q 2 9 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 58.02q 3 10 Hand, Joshua 13 Quakers Hill 59.00 1 11 Pearson, Aidan 13 Cammeraygal 59.28 2 12 Bennett, Connor 13 James Sheaha 1:00.17 3 13 Dixon, Logan 13 Blaxland Hig 1:00.23 3 14 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 1:01.56 1 15 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 1:02.97 2 16 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 1:04.13 1 17 Sinnett, Alexander 13 Arndell Angl 1:05.06 2 18 Giles, Bailey 12 Santa Sophia 1:06.33 1 -- Russell, William 13 Oxford Falls DNS 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 246 Girls 400 Metre 13 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 56.46 2019 Chelsea Ezeoke, Lake Illawarr Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 1:00.63Q 2 Murray, Cheyenne 13 Ulladulla Hi 1:01.01Q 3 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 1:01.54q 4 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 1:03.93 5 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 1:05.58 6 Russell, Caitlin 13 Barker College 1:08.18 7 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 1:12.74 Heat 2 Preliminaries 1 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 59.59Q 2 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Bulli High School 1:02.97Q 3 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 1:04.28 4 Caines, Lily 13 William Clar 1:04.67 5 Lawrence, Emilia 13 Barker College 1:04.82 6 Wright, Adelena 13 St Scholasti 1:06.44 Heat 3 Preliminaries 1 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 58.72Q 2 Haremaker, Alyssa 13 Brisbane Wat 59.08Q 3 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 1:01.71q 4 Rintel, Jasmine 13 Killarney He 1:02.63q 5 Stone, Ameilie 13 Armidale Sec 1:08.22 6 James, Isabella 13 Magdalene Ca 1:08.84 =================================================================== Meet Record: 56.46 2019 Chelsea Ezeoke, Lake Illawarra H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 58.72Q 3 2 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 59.59Q 2 3 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 1:00.63Q 1 4 Haremaker, Alyssa 13 Brisbane Wat 59.08Q 3 5 Murray, Cheyenne 13 Ulladulla Hi 1:01.01Q 1 6 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Bulli High School 1:02.97Q 2 7 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 1:01.54q 1 8 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 1:01.71q 3 9 Rintel, Jasmine 13 Killarney He 1:02.63q 3 10 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 1:03.93 1 11 Blackley, Rudi 13 Inner Sydney 1:04.28 2 12 Caines, Lily 13 William Clar 1:04.67 2 13 Lawrence, Emilia 13 Barker College 1:04.82 2 14 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 1:05.58 1 15 Wright, Adelena 13 St Scholasti 1:06.44 2 16 Russell, Caitlin 13 Barker College 1:08.18 1 17 Stone, Ameilie 13 Armidale Sec 1:08.22 3 18 James, Isabella 13 Magdalene Ca 1:08.84 3 19 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 1:12.74 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 243 Boys 400 Metre 12 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 56.90 1994 David Geddes, Beacon Hill H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Badger, Cameron 12 Invitational 59.67Q 2 Ramaswamy, Ashwin 12 Oakhill College 1:01.12Q 3 McNally, Nicholas 12 Invitational 1:02.79q 4 Cansdale, Tyler 12 Invitational 1:09.30 5 Adams, Harrison 12 St Marys Cat 1:11.22 -- Smith, Liam 12 Invitational DQ TR 17.3.1 -- Rajesh, Shiva 12 Turramurra H DNS Heat 2 Preliminaries 1 Moresi, Joel 12 Carlingford 1:00.90Q 2 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 1:03.80Q 3 Davis, Preston 12 Invitational 1:06.17q 4 Eason, Alexander 12 Australian C 1:06.69 5 Howard, Ethan 12 Invitational 1:09.22 -- Harrison, Keeden 12 Blue Mountai DNS -- O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca DNS Heat 3 Preliminaries 1 Alley, Trent 12 Invitational 1:01.09Q 2 Thompson, Brayden 12 Invitational 1:02.25Q 3 Grant, Riley 12 Balgowlah Bo 1:02.73q 4 Cone, Mason 12 Grafton High School 1:06.23 5 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 1:09.50 6 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 1:11.60 =================================================================== Meet Record: 56.90 1994 David Geddes, Beacon Hill H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Badger, Cameron 12 Invitational 59.67Q 1 2 Moresi, Joel 12 Carlingford 1:00.90Q 2 3 Alley, Trent 12 Invitational 1:01.09Q 3 4 Ramaswamy, Ashwin 12 Oakhill College 1:01.12Q 1 5 Thompson, Brayden 12 Invitational 1:02.25Q 3 6 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 1:03.80Q 2 7 Grant, Riley 12 Balgowlah Bo 1:02.73q 3 8 McNally, Nicholas 12 Invitational 1:02.79q 1 9 Davis, Preston 12 Invitational 1:06.17q 2 10 Cone, Mason 12 Grafton High School 1:06.23 3 11 Eason, Alexander 12 Australian C 1:06.69 2 12 Howard, Ethan 12 Invitational 1:09.22 2 13 Cansdale, Tyler 12 Invitational 1:09.30 1 14 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 1:09.50 3 15 Adams, Harrison 12 St Marys Cat 1:11.22 1 16 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 1:11.60 3 -- Smith, Liam 12 Invitational DQ 1 TR 17.3.1 -- Rajesh, Shiva 12 Turramurra H DNS 1 -- Harrison, Keeden 12 Blue Mountai DNS 2 -- O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca DNS 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 244 Girls 400 Metre 12 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 58.20 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries 1 Matar, Lea 12 Greenacre Ba 1:04.35Q 2 Hill, Alice 12 Invitational 1:05.65Q 3 Duncan, Anna 12 Invitational 1:07.52 4 Hills, Taylor 12 Castle Hill 1:09.50 5 Simmons, Madeline 12 Invitational 1:13.44 6 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 1:14.98 -- Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp DNS Heat 2 Preliminaries 1 Hewitt, Maiya 12 Invitational 1:01.67Q 2 Weigand, Tahli 12 Invitational 1:03.08Q 3 Meaker, Julia 12 Invitational 1:04.44q 4 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 1:09.80 5 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 1:11.21 -- Webb, Matilda 12 Northmead Ca DNS Heat 3 Preliminaries 1 Charles, Chanel 12 Invitational 1:03.83Q 2 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 1:04.29Q 3 McCreery, Siara 12 St Brigids Coogee 1:05.01q 4 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 1:06.30q 5 Yorke, Annabelle 12 Invitational 1:08.44 6 Barnes, Lacy 12 Charlestown South 1:12.37 7 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 1:13.96 =================================================================== Meet Record: 58.20 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Hewitt, Maiya 12 Invitational 1:01.67Q 2 2 Charles, Chanel 12 Invitational 1:03.83Q 3 3 Matar, Lea 12 Greenacre Ba 1:04.35Q 1 4 Weigand, Tahli 12 Invitational 1:03.08Q 2 5 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 1:04.29Q 3 6 Hill, Alice 12 Invitational 1:05.65Q 1 7 Meaker, Julia 12 Invitational 1:04.44q 2 8 McCreery, Siara 12 St Brigids Coogee 1:05.01q 3 9 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 1:06.30q 3 10 Duncan, Anna 12 Invitational 1:07.52 1 11 Yorke, Annabelle 12 Invitational 1:08.44 3 12 Hills, Taylor 12 Castle Hill 1:09.50 1 13 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 1:09.80 2 14 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 1:11.21 2 15 Barnes, Lacy 12 Charlestown South 1:12.37 3 16 Simmons, Madeline 12 Invitational 1:13.44 1 17 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 1:13.96 3 18 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 1:14.98 1 -- Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp DNS 1 -- Webb, Matilda 12 Northmead Ca DNS 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 138 Boys 200 Metre 19 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 20.97 1997 Matt Shirvington, Marist Nort Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0 1 Bond, Connor 18 The King's School 21.84Q 2 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 23.50Q 3 Lynch, Thomas 18 St Stanislau 23.65Q 4 McLenaghan, Jake 18 Winmalee Hig 23.69q 5 Thickett, Ethan 18 Figtree High School 24.88 6 Dracakis, Paul 17 St Augustine 25.33 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.3 1 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 22.36Q 2 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 22.76Q 3 Dennis, Joseph 18 St Aloysius College 22.88Q 4 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 23.41q 5 Peter, Abiatara 18 St Andrew's College 23.67q 6 Walter, Elijah 18 Medowie Chri 25.08 7 Thanujan, Yadavan 18 Trinity Gram 30.31 ======================================================================== Meet Record: 20.97 1997 Matt Shirvington, Marist North Shore Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Bond, Connor 18 The King's School 21.84Q +0.0 1 2 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 22.36Q 0.3 2 3 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 22.76Q 0.3 2 4 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 23.50Q +0.0 1 5 Dennis, Joseph 18 St Aloysius College 22.88Q 0.3 2 6 Lynch, Thomas 18 St Stanislau 23.65Q +0.0 1 7 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 23.41q 0.3 2 8 Peter, Abiatara 18 St Andrew's College 23.67q 0.3 2 9 McLenaghan, Jake 18 Winmalee Hig 23.69q +0.0 1 10 Thickett, Ethan 18 Figtree High School 24.88 +0.0 1 11 Walter, Elijah 18 Medowie Chri 25.08 0.3 2 12 Dracakis, Paul 17 St Augustine 25.33 +0.0 1 13 Thanujan, Yadavan 18 Trinity Gram 30.31 0.3 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 136 Boys 200 Metre 17 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 21.28 2013 James Kermond, Bankstown Gram Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.1 1 Boulton, Jack 17 Victoria 21.73Q 2 Concesso, Craig 17 Victoria 22.51Q 3 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 22.72q 4 Murphy, Alex 17 Maitland Gro 23.15q 5 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 23.32q 6 Barnes, Jack 17 Whitebridge 24.05 7 Holden, Spencer 17 Central Coas 24.20 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.8 1 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 22.26Q 2 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 22.70Q 3 Wood, James 17 St Pauls Cat 23.59 4 Baker, Jack 17 Marist Colle 23.63 5 Crawford, Riley 17 Kirrawee Hig 23.66 6 Masters, Jakob 17 Westfields Sp 23.89 7 Ottaviano, Marcello 17 St Marys Cat 23.92 8 Karthigeyan, Giri 17 The King's School 24.83 Heat 3 Preliminaries Wind: -2.8 1 Quintana, Ethan 17 St Joseph's College 23.00Q 2 De Domizio, Dylan 17 Mackillop Co 23.44Q 3 Damcevski, Gordan 17 Endeavour Sp 23.52 4 Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig 23.55 5 Noyeaux, Ryan 17 The Jannali 23.96 6 David, Lance Joseph 17 Ryde Seconda 25.05 7 White, Ben 17 Macarthur An 25.20 8 Dalzell, Oliver 17 Merewether H 25.46 ======================================================================== Meet Record: 21.28 2013 James Kermond, Bankstown Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Boulton, Jack 17 Victoria 21.73Q -0.1 1 2 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 22.26Q 0.8 2 3 Quintana, Ethan 17 St Joseph's College 23.00Q -2.8 3 4 Concesso, Craig 17 Victoria 22.51Q -0.1 1 5 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 22.70Q 0.8 2 6 De Domizio, Dylan 17 Mackillop Co 23.44Q -2.8 3 7 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 22.72q -0.1 1 8 Murphy, Alex 17 Maitland Gro 23.15q -0.1 1 9 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 23.32q -0.1 1 10 Damcevski, Gordan 17 Endeavour Sp 23.52 -2.8 3 11 Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig 23.55 -2.8 3 12 Wood, James 17 St Pauls Cat 23.59 0.8 2 13 Baker, Jack 17 Marist Colle 23.63 0.8 2 14 Crawford, Riley 17 Kirrawee Hig 23.66 0.8 2 15 Masters, Jakob 17 Westfields Sp 23.89 0.8 2 16 Ottaviano, Marcello 17 St Marys Cat 23.92 0.8 2 17 Noyeaux, Ryan 17 The Jannali 23.96 -2.8 3 18 Barnes, Jack 17 Whitebridge 24.05 -0.1 1 19 Holden, Spencer 17 Central Coas 24.20 -0.1 1 20 Karthigeyan, Giri 17 The King's School 24.83 0.8 2 21 David, Lance Joseph 17 Ryde Seconda 25.05 -2.8 3 22 White, Ben 17 Macarthur An 25.20 -2.8 3 23 Dalzell, Oliver 17 Merewether H 25.46 -2.8 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 137 Girls 200 Metre 17 Years 9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 23.40 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.2 1 Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig 26.14Q 2 Goncalves, Ashleigh 17 Warilla High School 26.23Q 3 Wright, Hayley 17 The Hills Sp 26.45Q 4 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 26.49q 5 Flanagan, lucy 17 Bethany Coll 26.72 6 Gooch, Millie 17 Dubbo College 27.50 7 Butcher, Olivia 17 Pittwater Ho 28.26 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.5 1 Wardrobe, Jessica 17 Seda College 25.04Q 2 Beaven, Jade 17 St Joseph's 25.25Q 3 Watts, Isabella 17 Hunter Valle 25.38Q 4 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 25.48q 5 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 25.88q 6 Adams, Ashlyn 17 Albion Park 27.07 7 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 27.68 ======================================================================== Meet Record: 23.40 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Wardrobe, Jessica 17 Seda College 25.04Q 0.5 2 2 Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig 26.14Q -0.2 1 3 Beaven, Jade 17 St Joseph's 25.25Q 0.5 2 4 Goncalves, Ashleigh 17 Warilla High School 26.23Q -0.2 1 5 Watts, Isabella 17 Hunter Valle 25.38Q 0.5 2 6 Wright, Hayley 17 The Hills Sp 26.45Q -0.2 1 7 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 25.48q 0.5 2 8 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 25.88q 0.5 2 9 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 26.49q -0.2 1 10 Flanagan, lucy 17 Bethany Coll 26.72 -0.2 1 11 Adams, Ashlyn 17 Albion Park 27.07 0.5 2 12 Gooch, Millie 17 Dubbo College 27.50 -0.2 1 13 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 27.68 0.5 2 14 Butcher, Olivia 17 Pittwater Ho 28.26 -0.2 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 134 Boys 200 Metre 16 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 21.29 2014 Jordan Shelley, The Hills Gra Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.3 1 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 22.72Q 2 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 23.63 3 Rann, Callum 16 Smiths Hill 23.74 4 Garner, Taj 15 Mingara Athl 23.75 5 Porter, Zachary 16 Model Farms 24.52 6 East, Tashi 16 Kirrawee Hig 24.59 7 Binnekamp, Lachlan 16 Redlands 25.07 8 nacakli, Deniz 16 The Hills Sp 25.62 -- Neall, Ashton 16 Holy Spirit DNS Heat 2 Preliminaries Wind: -0.3 1 Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram 22.93Q 2 Urbach, Zac 16 Emanuel School 23.31q 3 Brown, Calem 16 Picton High School 23.32q 4 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 23.67 5 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 24.22 6 McCoombe-Lopez, Oscar 16 St Edwards College 24.67 7 Thai, Patrick 16 Canley Vale 26.12 8 Bui, Phin 16 Canley Vale 27.80 -- Wood, Lachlan 16 The King's School DNS Heat 3 Preliminaries Wind: 0.8 1 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 22.48Q 2 Hargrave, Travis 16 Bede Polding 23.59 3 Banovich, Cameron 16 Westfields Sp 23.69 4 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 23.75 5 O'Hara, Patrick 16 St Ignatius 23.91 6 Guvlekjian, Mark 16 Knox Grammar School 24.87 7 Watkins, Brodie 16 Cronulla Hig 25.66 8 Le, Danny 16 Canley Vale 26.05 -- King, Michael 16 Trinity Gram DNS Heat 4 Preliminaries Wind: -2.0 1 Comer, Thomas 16 Concord High School 23.35Q 2 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 23.46q 3 Hadfield, Adrian 16 St Dominic's 23.67 4 Hancock, Cody 16 Hunter River 23.83 5 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 24.26 6 Griffith, Sebastien 16 Redlands 24.45 7 Clines, Trevor 16 Katoomba Hig 25.43 8 Awad, Sebastian 16 Emmanuel Ang 25.61 Heat 5 Preliminaries Wind: -0.5 1 Bento, Luca 16 Matraville S 23.34Q 2 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 23.47q 3 Flynn, Zachary 16 St Pius Chatswood 23.48 4 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 24.01 5 Christie, Jake 16 Model Farms 24.22 6 White, Jordy 16 Orange Chris 24.33 7 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 24.37 8 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 24.85 ======================================================================== Meet Record: 21.29 2014 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 22.48Q 0.8 3 2 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 22.72Q -0.3 1 3 Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram 22.93Q -0.3 2 4 Bento, Luca 16 Matraville S 23.34Q -0.5 5 5 Comer, Thomas 16 Concord High School 23.35Q -2.0 4 6 Urbach, Zac 16 Emanuel School 23.31q -0.3 2 7 Brown, Calem 16 Picton High School 23.32q -0.3 2 8 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 23.46q -2.0 4 9 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 23.47q -0.5 5 10 Flynn, Zachary 16 St Pius Chatswood 23.48 -0.5 5 11 Hargrave, Travis 16 Bede Polding 23.59 0.8 3 12 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 23.63 -0.3 1 13 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 23.67 -0.3 2 13 Hadfield, Adrian 16 St Dominic's 23.67 -2.0 4 15 Banovich, Cameron 16 Westfields Sp 23.69 0.8 3 16 Rann, Callum 16 Smiths Hill 23.74 -0.3 1 17 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 23.75 0.8 3 17 Garner, Taj 15 Mingara Athl 23.75 -0.3 1 19 Hancock, Cody 16 Hunter River 23.83 -2.0 4 20 O'Hara, Patrick 16 St Ignatius 23.91 0.8 3 21 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 24.01 -0.5 5 22 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 24.22 -0.3 2 22 Christie, Jake 16 Model Farms 24.22 -0.5 5 24 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 24.26 -2.0 4 25 White, Jordy 16 Orange Chris 24.33 -0.5 5 26 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 24.37 -0.5 5 27 Griffith, Sebastien 16 Redlands 24.45 -2.0 4 28 Porter, Zachary 16 Model Farms 24.52 -0.3 1 29 East, Tashi 16 Kirrawee Hig 24.59 -0.3 1 30 McCoombe-Lopez, Oscar 16 St Edwards College 24.67 -0.3 2 31 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 24.85 -0.5 5 32 Guvlekjian, Mark 16 Knox Grammar School 24.87 0.8 3 33 Binnekamp, Lachlan 16 Redlands 25.07 -0.3 1 34 Clines, Trevor 16 Katoomba Hig 25.43 -2.0 4 35 Awad, Sebastian 16 Emmanuel Ang 25.61 -2.0 4 36 nacakli, Deniz 16 The Hills Sp 25.62 -0.3 1 37 Watkins, Brodie 16 Cronulla Hig 25.66 0.8 3 38 Le, Danny 16 Canley Vale 26.05 0.8 3 39 Thai, Patrick 16 Canley Vale 26.12 -0.3 2 40 Bui, Phin 16 Canley Vale 27.80 -0.3 2 -- Neall, Ashton 16 Holy Spirit DNS -0.3 1 -- Wood, Lachlan 16 The King's School DNS -0.3 2 -- King, Michael 16 Trinity Gram DNS 0.8 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 135 Girls 200 Metre 16 Years 9 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 23.60 1979 Sue Clark, St George Girls H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.2 1 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 25.00Q 2 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 25.13Q 3 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 26.13q 4 Byrne, Jaimie 16 The Jannali 27.49 5 Arthur, Sienna 16 St Patrick's 27.87 6 Kirby, Amelia 16 Kirrawee Hig 27.94 7 Smith, Flynn 16 Concord High School 28.05 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Lee, Emma 16 Inaburra School 24.94Q 2 Newton, Ebony 16 All Saints C 25.65Q 3 Levit, Eden 16 Emanuel School 26.25q 4 Foundotos, Aleisha 16 Bethany Coll 27.15 5 Gogarty, Ella 15 St Peter's Maitland 27.59 6 Lowe, Jasmine 16 Arden Anglic 28.18 7 Dunn, Sophie 16 Oxley College 29.13 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.4 1 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 24.76Q 2 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 25.57Q 3 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 26.79q 4 Arnautovic, Larisa 16 St Spyridon College 26.85 5 Gibbons Maurer, Carys 16 Stella Maris 27.28 6 Eggleton, Gemma 16 Monte Sant A 27.47 7 Latimer, Sophie 16 Elderslie Hi 27.88 8 Steele-Minett, Bella 15 Tuggerah Lak 29.67 ======================================================================== Meet Record: 23.60 1979 Sue Clark, St George Girls H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 24.76Q 1.4 3 2 Lee, Emma 16 Inaburra School 24.94Q -0.5 2 3 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 25.00Q -2.2 1 4 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 25.13Q -2.2 1 5 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 25.57Q 1.4 3 6 Newton, Ebony 16 All Saints C 25.65Q -0.5 2 7 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 26.13q -2.2 1 8 Levit, Eden 16 Emanuel School 26.25q -0.5 2 9 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 26.79q 1.4 3 10 Arnautovic, Larisa 16 St Spyridon College 26.85 1.4 3 11 Foundotos, Aleisha 16 Bethany Coll 27.15 -0.5 2 12 Gibbons Maurer, Carys 16 Stella Maris 27.28 1.4 3 13 Eggleton, Gemma 16 Monte Sant A 27.47 1.4 3 14 Byrne, Jaimie 16 The Jannali 27.49 -2.2 1 15 Gogarty, Ella 15 St Peter's Maitland 27.59 -0.5 2 16 Arthur, Sienna 16 St Patrick's 27.87 -2.2 1 17 Latimer, Sophie 16 Elderslie Hi 27.88 1.4 3 18 Kirby, Amelia 16 Kirrawee Hig 27.94 -2.2 1 19 Smith, Flynn 16 Concord High School 28.05 -2.2 1 20 Lowe, Jasmine 16 Arden Anglic 28.18 -0.5 2 21 Dunn, Sophie 16 Oxley College 29.13 -0.5 2 22 Steele-Minett, Bella 15 Tuggerah Lak 29.67 1.4 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 132 Boys 200 Metre 15 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 21.64 2013 Jordan Shelley, The Hills Gra Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.2 1 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 23.11Q 2 Hasler, Cody 15 Picton High School 23.33q 3 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 24.26 4 Pasfield, Blake 15 Pacific Hill 24.63 5 Savoca, Cristiano 15 Trinity Gram 25.33 6 Dasgupta, Sumeet 15 Baulkham Hil 25.63 7 Rawlings, Max 15 The Hills Sp 26.28 8 Karam, Joseph 15 St Patrick's 26.47 -- Paino, Michael 14 Woolooware H DNS Heat 2 Preliminaries Wind: 0.4 1 Balic, Ivan 15 Concord High School 23.39Q 2 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 23.53q 3 Hanlon, James 15 William Clar 23.74 4 Heidke, Charlie 15 Nowra Anglic 24.14 5 Cleary, Beau 15 Tumut High school 24.19 6 Warner, Marcus 15 Shore 24.90 7 Clarke, Harry 15 Knox Grammar School 24.98 8 bates, charlie 15 Lambton High School 25.13 9 Thode, Reece 15 The Hills Sp 25.65 Heat 3 Preliminaries Wind: 2.2 1 Taylor, Jacob 15 Carlingford 23.32Q 2 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 23.58 3 McKenzie, Jay 15 The Scots College 23.81 4 Duba, Wario 15 Cumberland H 25.01 5 Halloran, Liam 15 Bulli High School 25.15 6 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 25.86 7 Giacoppo, Noah 15 Trinity Gram 26.30 8 Myrizas, Jonathan 15 St Aloysius College 26.43 9 Calicetto, Adam 15 Georges Rive 27.03 Heat 4 Preliminaries Wind: 0.4 1 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 22.99Q 2 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 23.30q 3 Carroll, Nat 15 Wollondilly 23.70 4 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 24.19 5 Harden, James 15 Knox Grammar School 25.12 6 Nicholas, Jack 15 Lambton High School 25.22 7 Menon, Kunal 15 Westfields Sp 25.40 8 Plekan, Riley 15 Warilla High School 25.44 9 Um, Patrick 15 Hurlstone Ag 27.00 Heat 5 Preliminaries Wind: 0.9 1 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 22.89Q 2 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 23.41q 3 Ronto, Barnabas 15 Champagnet C 23.94 4 Vogel, Jacob 15 Northern Bea 24.58 5 Moran, Riley 15 Corpus Chris 24.64 6 Rae, Christopher 15 St Edwards College 25.08 7 Confessore, Jaiden 15 Redlands 25.89 8 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 26.39 9 Ma, Kevin 15 Trinity Gram 26.43 ======================================================================== Meet Record: 21.64 2013 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 22.89Q 0.9 5 2 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 22.99Q 0.4 4 3 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 23.11Q 0.2 1 4 Taylor, Jacob 15 Carlingford 23.32Q 2.2 3 5 Balic, Ivan 15 Concord High School 23.39Q 0.4 2 6 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 23.30q 0.4 4 7 Hasler, Cody 15 Picton High School 23.33q 0.2 1 8 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 23.41q 0.9 5 9 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 23.53q 0.4 2 10 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 23.58 2.2 3 11 Carroll, Nat 15 Wollondilly 23.70 0.4 4 12 Hanlon, James 15 William Clar 23.74 0.4 2 13 McKenzie, Jay 15 The Scots College 23.81 2.2 3 14 Ronto, Barnabas 15 Champagnet C 23.94 0.9 5 15 Heidke, Charlie 15 Nowra Anglic 24.14 0.4 2 16 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 24.19 0.4 4 16 Cleary, Beau 15 Tumut High school 24.19 0.4 2 18 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 24.26 0.2 1 19 Vogel, Jacob 15 Northern Bea 24.58 0.9 5 20 Pasfield, Blake 15 Pacific Hill 24.63 0.2 1 21 Moran, Riley 15 Corpus Chris 24.64 0.9 5 22 Warner, Marcus 15 Shore 24.90 0.4 2 23 Clarke, Harry 15 Knox Grammar School 24.98 0.4 2 24 Duba, Wario 15 Cumberland H 25.01 2.2 3 25 Rae, Christopher 15 St Edwards College 25.08 0.9 5 26 Harden, James 15 Knox Grammar School 25.12 0.4 4 27 bates, charlie 15 Lambton High School 25.13 0.4 2 28 Halloran, Liam 15 Bulli High School 25.15 2.2 3 29 Nicholas, Jack 15 Lambton High School 25.22 0.4 4 30 Savoca, Cristiano 15 Trinity Gram 25.33 0.2 1 31 Menon, Kunal 15 Westfields Sp 25.40 0.4 4 32 Plekan, Riley 15 Warilla High School 25.44 0.4 4 33 Dasgupta, Sumeet 15 Baulkham Hil 25.63 0.2 1 34 Thode, Reece 15 The Hills Sp 25.65 0.4 2 35 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 25.86 2.2 3 36 Confessore, Jaiden 15 Redlands 25.89 0.9 5 37 Rawlings, Max 15 The Hills Sp 26.28 0.2 1 38 Giacoppo, Noah 15 Trinity Gram 26.30 2.2 3 39 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 26.39 0.9 5 40 Myrizas, Jonathan 15 St Aloysius College 26.43 2.2 3 40 Ma, Kevin 15 Trinity Gram 26.43 0.9 5 42 Karam, Joseph 15 St Patrick's 26.47 0.2 1 43 Um, Patrick 15 Hurlstone Ag 27.00 0.4 4 44 Calicetto, Adam 15 Georges Rive 27.03 2.2 3 -- Paino, Michael 14 Woolooware H DNS 0.2 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 133 Girls 200 Metre 15 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 24.14 2009 Ella Nelson, Heathcote H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 24.68Q 2 Ekoue, Ledia 15 Rosebank College 26.66 3 Doran, Poppy 15 St Pius Adamstown 27.00 4 Martin, Kaitlyn 15 Hunters Hill 27.16 5 Campbell, Leila 15 The Riverina 27.45 6 Standish, Ella 15 Arndell Angl 27.85 7 Roach, Holly 15 The Riverina 28.66 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.5 1 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 25.49Q 2 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 26.20q 3 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 26.33q 4 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 26.62 5 McEvoy, Polly 15 St Patrick's 27.27 6 Jolly, Sarah 15 Camden High School 27.44 7 Adlington, Grace 14 Hastings Sec 27.90 8 Spinola, Manon 15 Kincoppal Rose Bay 28.66 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.6 1 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 25.66Q 2 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 26.10q 3 Connelly, Laylah 15 Vincentia Hi 26.76 4 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 27.49 5 FitzPatrick, Molly 15 Kirrawee Hig 28.65 6 Pawsey, Elysha 15 Riverside Gi 28.95 7 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 29.19 8 Hudson, Ava 15 Barker College 29.46 9 Hall, Lucy 15 St Columba's 31.71 Heat 4 Preliminaries Wind: 0.8 1 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 25.89Q 2 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 26.35q 3 Hofer, Lilly 15 Central Coas 26.56q 4 Black, Tarli 15 Great Lakes College 26.95 5 Sevastos, Loen 15 Bulli High School 27.43 6 Keogh, Orlaith 15 Northern Bea 29.25 -- Tedder, Maya 15 Monte Sant A DQ TR 16.8 -- Ronan, Lucy 15 Loreto Kirribilli DNS ======================================================================== Meet Record: 24.14 2009 Ella Nelson, Heathcote H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 24.68Q 1.7 1 2 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 25.49Q 0.5 2 3 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 25.66Q 1.6 3 4 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 25.89Q 0.8 4 5 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 26.10q 1.6 3 6 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 26.20q 0.5 2 7 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 26.33q 0.5 2 8 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 26.35q 0.8 4 9 Hofer, Lilly 15 Central Coas 26.56q 0.8 4 10 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 26.62 0.5 2 11 Ekoue, Ledia 15 Rosebank College 26.66 1.7 1 12 Connelly, Laylah 15 Vincentia Hi 26.76 1.6 3 13 Black, Tarli 15 Great Lakes College 26.95 0.8 4 14 Doran, Poppy 15 St Pius Adamstown 27.00 1.7 1 15 Martin, Kaitlyn 15 Hunters Hill 27.16 1.7 1 16 McEvoy, Polly 15 St Patrick's 27.27 0.5 2 17 Sevastos, Loen 15 Bulli High School 27.43 0.8 4 18 Jolly, Sarah 15 Camden High School 27.44 0.5 2 19 Campbell, Leila 15 The Riverina 27.45 1.7 1 20 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 27.49 1.6 3 21 Standish, Ella 15 Arndell Angl 27.85 1.7 1 22 Adlington, Grace 14 Hastings Sec 27.90 0.5 2 23 FitzPatrick, Molly 15 Kirrawee Hig 28.65 1.6 3 24 Roach, Holly 15 The Riverina 28.66 1.7 1 24 Spinola, Manon 15 Kincoppal Rose Bay 28.66 0.5 2 26 Pawsey, Elysha 15 Riverside Gi 28.95 1.6 3 27 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 29.19 1.6 3 28 Keogh, Orlaith 15 Northern Bea 29.25 0.8 4 29 Hudson, Ava 15 Barker College 29.46 1.6 3 30 Hall, Lucy 15 St Columba's 31.71 1.6 3 -- Tedder, Maya 15 Monte Sant A DQ 0.8 4 TR 16.8 -- Ronan, Lucy 15 Loreto Kirribilli DNS 0.8 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 130 Boys 200 Metre 14 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 22.49 2018 Donovan Bradshaw, Barker Coll Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.1 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 22.78Q 2 Parkes, Henry 14 Waverley College 24.57 3 Harb, Antonio 14 Christian Br 24.64 4 Chandler, Owen 14 Epping Boys 25.30 5 Folkes, Brody 14 St Ignatius 25.60 6 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 26.18 7 Bierer, Owen 14 St Augustine 26.64 8 Tait, William 14 Mcauley Cath 26.90 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 24.15Q 2 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 24.64 3 Saeedi, Amir 14 Greystanes H 24.77 4 Dunne, Jeff 14 Lindisfarne 25.26 5 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 25.52 6 Carle, Flynn 13 Sydney Secon 26.60 -- Mudgal, Mrityunjay 14 Glenwood Hig DQ TR 17.3.1 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.0 1 Grantham, Callum 14 Newington College 23.78Q 2 Capobianco, Mack 14 The Scots College 24.44 3 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 24.65 4 Kearney, Danny 14 St John Bosc 24.93 5 Wallace, Jamie 14 Sydney Gramm 25.38 6 Watson, Jonah 14 Nowra Anglic 26.01 7 Ross, Cameron 14 Orange High School 26.66 8 Furrer, Timothy 14 Barker College 30.11 -- Khera, Aadi 14 Glenwood Hig DQ TR17.3.1 Heat 4 Preliminaries Wind: 1.6 1 Ackland, Lars 14 St Ives High School 23.29Q 2 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 23.78q 3 Garner, Kaden 14 Endeavour Sp 24.07 4 Testa, Jack 14 St Philips C 24.81 5 Fielding, Hayden 14 The Scots College 24.84 6 Short, Charlie 14 Waverley College 25.59 7 Simmons, Dylan 14 Northern Bea 25.61 8 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 26.99 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.3 1 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 23.69Q 2 McDonald, John 14 Wollemi College 24.05q 3 Rahimi, Ryan 14 The King's School 24.09 4 Ike, Jesse 14 Cabramatta H 24.64 5 Ramsay, Nathanael 14 Wahroonga Ad 25.02 6 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 25.03 7 Price, Tyson 14 Balgowlah Bo 25.72 8 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 28.02 Heat 6 Preliminaries Wind: 0.7 1 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 23.62Q 2 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 23.85q 3 Miani, Sebastian 14 St George Ch 24.50 4 Brown, Kian 14 St Columba's 24.73 5 Bussier, Tyler 14 St Pauls Cat 25.33 6 Hoskinson, Andrew 14 Trinity Gram 25.61 7 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 27.87 ======================================================================== Meet Record: 22.49 2018 Donovan Bradshaw, Barker College Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 22.78Q -2.1 1 2 Ackland, Lars 14 St Ives High School 23.29Q 1.6 4 3 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 23.62Q 0.7 6 4 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 23.69Q 1.3 5 5 Grantham, Callum 14 Newington College 23.78Q 1.0 3 6 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 24.15Q -0.5 2 7 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 23.78q 1.6 4 8 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 23.85q 0.7 6 9 McDonald, John 14 Wollemi College 24.05q 1.3 5 10 Garner, Kaden 14 Endeavour Sp 24.07 1.6 4 11 Rahimi, Ryan 14 The King's School 24.09 1.3 5 12 Capobianco, Mack 14 The Scots College 24.44 1.0 3 13 Miani, Sebastian 14 St George Ch 24.50 0.7 6 14 Parkes, Henry 14 Waverley College 24.57 -2.1 1 15 Harb, Antonio 14 Christian Br 24.64 -2.1 1 15 Ike, Jesse 14 Cabramatta H 24.64 1.3 5 15 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 24.64 -0.5 2 18 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 24.65 1.0 3 19 Brown, Kian 14 St Columba's 24.73 0.7 6 20 Saeedi, Amir 14 Greystanes H 24.77 -0.5 2 21 Testa, Jack 14 St Philips C 24.81 1.6 4 22 Fielding, Hayden 14 The Scots College 24.84 1.6 4 23 Kearney, Danny 14 St John Bosc 24.93 1.0 3 24 Ramsay, Nathanael 14 Wahroonga Ad 25.02 1.3 5 25 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 25.03 1.3 5 26 Dunne, Jeff 14 Lindisfarne 25.26 -0.5 2 27 Chandler, Owen 14 Epping Boys 25.30 -2.1 1 28 Bussier, Tyler 14 St Pauls Cat 25.33 0.7 6 29 Wallace, Jamie 14 Sydney Gramm 25.38 1.0 3 30 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 25.52 -0.5 2 31 Short, Charlie 14 Waverley College 25.59 1.6 4 32 Folkes, Brody 14 St Ignatius 25.60 -2.1 1 33 Simmons, Dylan 14 Northern Bea 25.61 1.6 4 33 Hoskinson, Andrew 14 Trinity Gram 25.61 0.7 6 35 Price, Tyson 14 Balgowlah Bo 25.72 1.3 5 36 Watson, Jonah 14 Nowra Anglic 26.01 1.0 3 37 Barnes, Lachlan 14 Whitebridge 26.18 -2.1 1 38 Carle, Flynn 13 Sydney Secon 26.60 -0.5 2 39 Bierer, Owen 14 St Augustine 26.64 -2.1 1 40 Ross, Cameron 14 Orange High School 26.66 1.0 3 41 Tait, William 14 Mcauley Cath 26.90 -2.1 1 42 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 26.99 1.6 4 43 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 27.87 0.7 6 44 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 28.02 1.3 5 45 Furrer, Timothy 14 Barker College 30.11 1.0 3 -- Khera, Aadi 14 Glenwood Hig DQ 1.0 3 TR17.3.1 -- Mudgal, Mrityunjay 14 Glenwood Hig DQ -0.5 2 TR 17.3.1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 131 Girls 200 Metre 14 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 24.01 2019 Torrie Lewis, St Mary's Gates Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.3 1 Hurdman, Shari 14 St Philips C 25.51Q 2 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 26.42 3 Coles, Milla 14 Port Hacking 26.50 4 smith, ruby 14 St Vincents College 27.14 5 Argyrides, Stella 14 Sceggs Darlinghurst 27.21 6 Green, Tiarna 14 Camden High School 28.99 7 Ross, Malea 14 Holy Spirit 30.62 8 Truong, Naomi 14 Barker College 33.48 Heat 2 Preliminaries Wind: 2.0 1 Krause, Grace 14 Temora High School 25.51Q 2 Quee, Annissa 14 Castle Hill 26.66 3 Usher, Isobel 14 Endeavour Sp 26.72 4 Ward, Amarni 14 St Joseph's College 27.35 5 Sewell, Jemima 14 Sceggs Darlinghurst 27.81 6 Godwin, Elizabeth 14 Penrith Angl 27.86 7 Rose, Sophia 14 Port Hacking 28.38 8 Ratnavadivel, Alessa 14 Plc Croydon 29.15 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.2 1 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 26.03Q 2 Hazelton, Emma 14 Broughton An 27.17 3 Fisher, Isabella 14 Mount St Ben 27.35 4 Suto, Elizabeth 14 Sydney Girls 27.60 5 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 28.03 6 Rothwell, Eve 14 Monte Sant A 28.11 7 Smith, Holly 14 Sydney Secon 28.23 8 jones, sacha 14 Willoughby G 29.09 Heat 4 Preliminaries Wind: 1.0 1 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 26.86Q 2 Talaia, Nekea 14 Caroline Chi 26.93 3 Mulcahy, Lucinda 14 Queenwood 27.07 4 Power, Ruby 14 Lindisfarne 27.31 5 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 27.63 6 Bonaccorso, Isabella 14 Mercy Cathol 28.00 7 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 28.16 8 Bennett, Emily 14 Scots All Sa 28.32 9 Mace, Siena 14 St Ursula's 29.60 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.6 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 25.39Q 2 Moore, Jordan 14 Woolooware H 25.88q 3 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 26.28q 4 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 26.31q 5 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 26.53 6 Russell, Leah 14 Marist Siste 28.22 7 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 28.87 8 Smith, Alexandra 14 Sydney Secon 29.24 9 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 29.81 Heat 6 Preliminaries Wind: 0.8 1 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 26.10Q 2 Cooper, Layla 14 Armidale Sec 26.51 3 Royal, Channary 14 Menai High School 27.06 4 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 27.77 5 Lawson, Eleanor 14 Sceggs Darlinghurst 27.90 6 Rejske, Keira 14 St Mary's St 28.70 7 Sheldrick, Holly 14 Holy Spirit 28.84 8 Leggatt, Alicia 14 Riverside Gi 30.44 9 Mizrachi, Jemima 14 Moriah College 32.14 ======================================================================== Meet Record: 24.01 2019 Torrie Lewis, St Mary's Gateshead Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 25.39Q 1.6 5 2 Krause, Grace 14 Temora High School 25.51Q 2.0 2 2 Hurdman, Shari 14 St Philips C 25.51Q 1.3 1 4 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 26.03Q 1.2 3 5 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 26.10Q 0.8 6 6 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 26.86Q 1.0 4 7 Moore, Jordan 14 Woolooware H 25.88q 1.6 5 8 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 26.28q 1.6 5 9 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 26.31q 1.6 5 10 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 26.42 1.3 1 11 Coles, Milla 14 Port Hacking 26.50 1.3 1 12 Cooper, Layla 14 Armidale Sec 26.51 0.8 6 13 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 26.53 1.6 5 14 Quee, Annissa 14 Castle Hill 26.66 2.0 2 15 Usher, Isobel 14 Endeavour Sp 26.72 2.0 2 16 Talaia, Nekea 14 Caroline Chi 26.93 1.0 4 17 Royal, Channary 14 Menai High School 27.06 0.8 6 18 Mulcahy, Lucinda 14 Queenwood 27.07 1.0 4 19 smith, ruby 14 St Vincents College 27.14 1.3 1 20 Hazelton, Emma 14 Broughton An 27.17 1.2 3 21 Argyrides, Stella 14 Sceggs Darlinghurst 27.21 1.3 1 22 Power, Ruby 14 Lindisfarne 27.31 1.0 4 23 Ward, Amarni 14 St Joseph's College 27.35 2.0 2 23 Fisher, Isabella 14 Mount St Ben 27.35 1.2 3 25 Suto, Elizabeth 14 Sydney Girls 27.60 1.2 3 26 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 27.63 1.0 4 27 Mitchell, Madison 14 Mount St Ben 27.77 0.8 6 28 Sewell, Jemima 14 Sceggs Darlinghurst 27.81 2.0 2 29 Godwin, Elizabeth 14 Penrith Angl 27.86 2.0 2 30 Lawson, Eleanor 14 Sceggs Darlinghurst 27.90 0.8 6 31 Bonaccorso, Isabella 14 Mercy Cathol 28.00 1.0 4 32 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 28.03 1.2 3 33 Rothwell, Eve 14 Monte Sant A 28.11 1.2 3 34 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 28.16 1.0 4 35 Russell, Leah 14 Marist Siste 28.22 1.6 5 36 Smith, Holly 14 Sydney Secon 28.23 1.2 3 37 Bennett, Emily 14 Scots All Sa 28.32 1.0 4 38 Rose, Sophia 14 Port Hacking 28.38 2.0 2 39 Rejske, Keira 14 St Mary's St 28.70 0.8 6 40 Sheldrick, Holly 14 Holy Spirit 28.84 0.8 6 41 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 28.87 1.6 5 42 Green, Tiarna 14 Camden High School 28.99 1.3 1 43 jones, sacha 14 Willoughby G 29.09 1.2 3 44 Ratnavadivel, Alessa 14 Plc Croydon 29.15 2.0 2 45 Smith, Alexandra 14 Sydney Secon 29.24 1.6 5 46 Mace, Siena 14 St Ursula's 29.60 1.0 4 47 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 29.81 1.6 5 48 Leggatt, Alicia 14 Riverside Gi 30.44 0.8 6 49 Ross, Malea 14 Holy Spirit 30.62 1.3 1 50 Mizrachi, Jemima 14 Moriah College 32.14 0.8 6 51 Truong, Naomi 14 Barker College 33.48 1.3 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 128 Boys 200 Metre 13 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 23.09 1986 Paul Greene, Shoalhaven H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.2 1 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 23.76Q 2 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 24.55q 3 Elliott, Hamish 13 Saint Ignati 24.77q 4 Hadfield, Ethan 13 St Dominic's 25.32 5 Moreira, Lucas 13 Smiths Hill 26.11 6 Ford, Tristan 13 Colo High School 26.32 7 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 26.91 8 Ricci, Giacomo 13 Trinity Gram 28.23 9 Watson, Max 13 Mater Maria 28.62 Heat 2 Preliminaries Wind: 1.0 1 Smith, Joshua 13 The King's School 24.68Q 2 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 24.86 3 Siasat, Miller 13 Corpus Chris 25.40 4 Henry, Lincoln 13 St John Paul 26.29 5 Maslin, Von 13 Central Coas 27.55 6 Holmes, Sam 13 St Pius Chatswood 28.16 7 Cook, Callum 13 Barker College 28.20 8 Giles, Bailey 12 Santa Sophia 29.27 9 Franco, Tyler 13 Wadalba Comm 31.81 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.8 1 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 24.39Q 2 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 24.62q 3 Hamilton, Tahj 13 St Edwards College 24.83 4 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 24.89 5 Duong, Lucas 13 Rosebank College 25.72 6 Ingevics, Alex 13 Cammeraygal 25.98 7 Hargrave, Charles 13 Redlands 28.24 8 Ibrahim, Daniel 13 The Scots College 28.49 9 Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C 29.02 Heat 4 Preliminaries Wind: 1.4 1 McGroder, Mason 13 Trinity Gram 24.92Q 2 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 25.49 3 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 26.12 4 Bennett, Connor 13 James Sheaha 26.62 5 Shearer, Brodie 13 Knox Grammar School 26.94 6 Wu, Austin 13 Trinity Gram 27.06 7 Pearson, Aidan 13 Cammeraygal 27.14 8 Luke, Isaac 13 Camden Haven 27.48 Heat 5 Preliminaries Wind: -0.3 1 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 24.58Q 2 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 24.66q 3 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 25.25 4 Hand, Joshua 13 Quakers Hill 25.80 5 Ayan, Aydin 13 Australian C 25.85 6 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 27.36 7 France, Hugo 13 Trinity Gram 29.33 8 Power, Riley 13 St Marys Cat 29.80 ======================================================================== Meet Record: 23.09 1986 Paul Greene, Shoalhaven H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 23.76Q 1.2 1 2 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 24.39Q 1.8 3 3 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 24.58Q -0.3 5 4 Smith, Joshua 13 The King's School 24.68Q 1.0 2 5 McGroder, Mason 13 Trinity Gram 24.92Q 1.4 4 6 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 24.55q 1.2 1 7 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 24.62q 1.8 3 8 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 24.66q -0.3 5 9 Elliott, Hamish 13 Saint Ignati 24.77q 1.2 1 10 Hamilton, Tahj 13 St Edwards College 24.83 1.8 3 11 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 24.86 1.0 2 12 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 24.89 1.8 3 13 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 25.25 -0.3 5 14 Hadfield, Ethan 13 St Dominic's 25.32 1.2 1 15 Siasat, Miller 13 Corpus Chris 25.40 1.0 2 16 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 25.49 1.4 4 17 Duong, Lucas 13 Rosebank College 25.72 1.8 3 18 Hand, Joshua 13 Quakers Hill 25.80 -0.3 5 19 Ayan, Aydin 13 Australian C 25.85 -0.3 5 20 Ingevics, Alex 13 Cammeraygal 25.98 1.8 3 21 Moreira, Lucas 13 Smiths Hill 26.11 1.2 1 22 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 26.12 1.4 4 23 Henry, Lincoln 13 St John Paul 26.29 1.0 2 24 Ford, Tristan 13 Colo High School 26.32 1.2 1 25 Bennett, Connor 13 James Sheaha 26.62 1.4 4 26 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 26.91 1.2 1 27 Shearer, Brodie 13 Knox Grammar School 26.94 1.4 4 28 Wu, Austin 13 Trinity Gram 27.06 1.4 4 29 Pearson, Aidan 13 Cammeraygal 27.14 1.4 4 30 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 27.36 -0.3 5 31 Luke, Isaac 13 Camden Haven 27.48 1.4 4 32 Maslin, Von 13 Central Coas 27.55 1.0 2 33 Holmes, Sam 13 St Pius Chatswood 28.16 1.0 2 34 Cook, Callum 13 Barker College 28.20 1.0 2 35 Ricci, Giacomo 13 Trinity Gram 28.23 1.2 1 36 Hargrave, Charles 13 Redlands 28.24 1.8 3 37 Ibrahim, Daniel 13 The Scots College 28.49 1.8 3 38 Watson, Max 13 Mater Maria 28.62 1.2 1 39 Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C 29.02 1.8 3 40 Giles, Bailey 12 Santa Sophia 29.27 1.0 2 41 France, Hugo 13 Trinity Gram 29.33 -0.3 5 42 Power, Riley 13 St Marys Cat 29.80 -0.3 5 43 Franco, Tyler 13 Wadalba Comm 31.81 1.0 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 129 Girls 200 Metre 13 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times ================================================================ Meet Record: 24.60 2018 Torrie Lewis, St Mary's Gates Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.3 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 26.15Q 2 Marshall-Dawson, Clara 13 Woonona High School 27.78 3 Hussain, Mariam 13 Bankstown gi 28.87 4 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 29.37 5 Pavela, Bianka 13 Rosebank College 29.49 6 Plummer, Gypsy 13 Magdalene Ca 29.68 7 Griffiths, Lara 13 Our Lady Of 29.91 8 Fitzpatrick, Miranda 13 St Leo's Cat 32.84 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.1 1 Locane, Bronte 13 Meriden School 25.72Q 2 Rintel, Jasmine 13 Killarney He 27.73 3 Landrigan, Jessica 13 Mount Annan 27.77 4 Andrews, Katie 13 Mackillop Ca 28.01 5 Russell, Caitlin 13 Barker College 28.89 6 Ronan, Gemma 13 Loreto Kirribilli 29.83 7 Blissett, Charlotte 13 Kirrawee Hig 30.24 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.5 1 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 27.59Q 2 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 27.86 3 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 27.88 4 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 28.20 5 Teuma, Abby 13 Colo High School 28.40 6 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 28.50 7 Williams, Breeanna 13 Greystanes H 31.16 8 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 31.53 Heat 4 Preliminaries Wind: -2.4 1 Steventon, Amelia 13 Presbyterian 27.85Q 2 Collins, Alexis 13 Callaghan Co 27.94 3 Attard, Kaylee 13 Mount Carmel 28.01 4 Kerr, Charlotte 13 Oak Flats Hi 28.03 5 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 30.55 6 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 30.60 7 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 32.39 Heat 5 Preliminaries Wind: 1.0 1 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 26.94Q 2 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 27.47q 3 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 27.49q 4 Morgan, Charlotte 13 Australian C 27.50q 5 Hurley, Zara 13 The Forest H 28.00 6 Pawson, Jade 13 The Jannali 28.08 7 Bridge, Matilda 13 Stella Maris 28.60 8 Gray, Ava 13 Mater Maria 30.25 9 Ingram, Leela 13 St Leo's Cat 30.71 Heat 6 Preliminaries Wind: -0.5 1 McIntosh, Gemma 13 Turramurra H 27.42Q 2 Haremaker, Alyssa 13 Brisbane Wat 27.62 3 Matthews, Aria 13 Bishop Druit 27.68 4 McCarthy, Anika 13 Hunter Sport 28.05 5 Caines, Lily 13 William Clar 28.19 6 Flugge, Chloe 13 Katoomba Hig 29.11 7 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 29.51 8 Grummett, Jessica 13 Mount St Ben 29.80 ======================================================================== Meet Record: 24.60 2018 Torrie Lewis, St Mary's Gateshead Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Locane, Bronte 13 Meriden School 25.72Q -1.1 2 2 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 26.15Q -1.3 1 3 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 26.94Q 1.0 5 4 McIntosh, Gemma 13 Turramurra H 27.42Q -0.5 6 5 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 27.59Q 0.5 3 6 Steventon, Amelia 13 Presbyterian 27.85Q -2.4 4 7 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 27.47q 1.0 5 8 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 27.49q 1.0 5 9 Morgan, Charlotte 13 Australian C 27.50q 1.0 5 10 Haremaker, Alyssa 13 Brisbane Wat 27.62 -0.5 6 11 Matthews, Aria 13 Bishop Druit 27.68 -0.5 6 12 Rintel, Jasmine 13 Killarney He 27.73 -1.1 2 13 Landrigan, Jessica 13 Mount Annan 27.77 -1.1 2 14 Marshall-Dawson, Clara 13 Woonona High School 27.78 -1.3 1 15 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 27.86 0.5 3 16 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 27.88 0.5 3 17 Collins, Alexis 13 Callaghan Co 27.94 -2.4 4 18 Hurley, Zara 13 The Forest H 28.00 1.0 5 19 Andrews, Katie 13 Mackillop Ca 28.01 -1.1 2 19 Attard, Kaylee 13 Mount Carmel 28.01 -2.4 4 21 Kerr, Charlotte 13 Oak Flats Hi 28.03 -2.4 4 22 McCarthy, Anika 13 Hunter Sport 28.05 -0.5 6 23 Pawson, Jade 13 The Jannali 28.08 1.0 5 24 Caines, Lily 13 William Clar 28.19 -0.5 6 25 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 28.20 0.5 3 26 Teuma, Abby 13 Colo High School 28.40 0.5 3 27 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 28.50 0.5 3 28 Bridge, Matilda 13 Stella Maris 28.60 1.0 5 29 Hussain, Mariam 13 Bankstown gi 28.87 -1.3 1 30 Russell, Caitlin 13 Barker College 28.89 -1.1 2 31 Flugge, Chloe 13 Katoomba Hig 29.11 -0.5 6 32 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 29.37 -1.3 1 33 Pavela, Bianka 13 Rosebank College 29.49 -1.3 1 34 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 29.51 -0.5 6 35 Plummer, Gypsy 13 Magdalene Ca 29.68 -1.3 1 36 Grummett, Jessica 13 Mount St Ben 29.80 -0.5 6 37 Ronan, Gemma 13 Loreto Kirribilli 29.83 -1.1 2 38 Griffiths, Lara 13 Our Lady Of 29.91 -1.3 1 39 Blissett, Charlotte 13 Kirrawee Hig 30.24 -1.1 2 40 Gray, Ava 13 Mater Maria 30.25 1.0 5 41 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 30.55 -2.4 4 42 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 30.60 -2.4 4 43 Ingram, Leela 13 St Leo's Cat 30.71 1.0 5 44 Williams, Breeanna 13 Greystanes H 31.16 0.5 3 45 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 31.53 0.5 3 46 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 32.39 -2.4 4 47 Fitzpatrick, Miranda 13 St Leo's Cat 32.84 -1.3 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 126 Boys 200 Metre 12 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 24.08 1993 Bright Appiah, Kensington Pub Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.1 1 Badger, Cameron 12 Invitational 26.10Q 2 Madzinga, Thabisa 12 St Peter's C 26.96q 3 Faulkner, Tom 12 Invitational 26.96q 4 Carleen, Thomas 12 Dapto High School 27.08 5 Drewsen, Luke 12 Carroll Coll 27.64 6 Price, Samuel 12 St Aloysius College 28.53 7 McNally, Nicholas 12 Invitational 28.71 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.1 1 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 26.60Q 2 Milewski, Xavier 12 St Patrick's 28.03 3 Gotch, Jaxon 12 The Jannali 28.12 4 Grant, Riley 12 Balgowlah Bo 28.17 5 Rajesh, Shiva 12 Turramurra H 28.31 6 O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca 28.88 7 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 29.18 8 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 29.46 Heat 3 Preliminaries Wind: 1.0 1 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 26.00Q 2 Daly, Flynn 12 Invitational 27.06q 3 Fourie, Jake 12 St Joseph's 27.83 4 Chapman, Asher 12 Kiama High School 27.97 5 Andrews, Jack 12 Invitational 28.58 6 Hutton, Bailey 12 Invitational 30.04 7 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 30.13 8 Barry, James 12 Invitational 30.34 Heat 4 Preliminaries Wind: 1.6 1 Cashion, Thomas 12 Invitational 26.15Q 2 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 26.59q 3 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 26.84q 4 Best, Koben 12 Westfields Sp 28.09 5 Scodellaro, Thomas 12 Invitational 28.17 6 Cone, Mason 12 Grafton High School 28.94 7 Fisher, Freddie 12 Oxford Falls 29.25 8 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 29.35 ======================================================================== Meet Record: 24.08 1993 Bright Appiah, Kensington Public Scho Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 26.00Q 1.0 3 2 Badger, Cameron 12 Invitational 26.10Q 1.1 1 3 Cashion, Thomas 12 Invitational 26.15Q 1.6 4 4 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 26.60Q -1.1 2 5 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 26.59q 1.6 4 6 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 26.84q 1.6 4 7 Madzinga, Thabisa 12 St Peter's C 26.96q 1.1 1 8 Faulkner, Tom 12 Invitational 26.96q 1.1 1 9 Daly, Flynn 12 Invitational 27.06q 1.0 3 10 Carleen, Thomas 12 Dapto High School 27.08 1.1 1 11 Drewsen, Luke 12 Carroll Coll 27.64 1.1 1 12 Fourie, Jake 12 St Joseph's 27.83 1.0 3 13 Chapman, Asher 12 Kiama High School 27.97 1.0 3 14 Milewski, Xavier 12 St Patrick's 28.03 -1.1 2 15 Best, Koben 12 Westfields Sp 28.09 1.6 4 16 Gotch, Jaxon 12 The Jannali 28.12 -1.1 2 17 Grant, Riley 12 Balgowlah Bo 28.17 -1.1 2 17 Scodellaro, Thomas 12 Invitational 28.17 1.6 4 19 Rajesh, Shiva 12 Turramurra H 28.31 -1.1 2 20 Price, Samuel 12 St Aloysius College 28.53 1.1 1 21 Andrews, Jack 12 Invitational 28.58 1.0 3 22 McNally, Nicholas 12 Invitational 28.71 1.1 1 23 O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca 28.88 -1.1 2 24 Cone, Mason 12 Grafton High School 28.94 1.6 4 25 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 29.18 -1.1 2 26 Fisher, Freddie 12 Oxford Falls 29.25 1.6 4 27 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 29.35 1.6 4 28 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 29.46 -1.1 2 29 Hutton, Bailey 12 Invitational 30.04 1.0 3 30 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 30.13 1.0 3 31 Barry, James 12 Invitational 30.34 1.0 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 127 Girls 200 Metre 12 Years 9 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 25.30 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7 1 Carlson, Keira 12 Central Coas 26.67Q 2 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 27.36q 3 Shortland, Hannah 12 Invitational 28.25q 4 Khamphet Pearse, Audrey 12 St Catherine 28.51 5 Brunckhorst, Marli 12 Invitational 28.67 6 Goy, Tahlia 12 Invitational 29.30 7 Sivagurunathan, Anisha 12 Mlc Burwood 31.16 8 Ryan, Ashlea 12 Camden High School 31.47 9 Banza, Kiana 12 Our Lady Of 34.28 Heat 2 Preliminaries Wind: 1.2 1 Rayment, Molly 12 St Patrick's 27.25Q 2 Blayney, Erin 12 Invitational 27.91q 3 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 27.92q 4 Idriss, Maya 12 Strathfield 28.63 5 Charles, Chanel 12 Invitational 28.96 6 Hindmarsh, Margot 12 Kambala 30.59 7 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 31.06 8 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 31.56 9 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 34.60 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.4 1 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 27.68Q 2 Gifford, Madeleine 12 Sydney Secon 28.46 3 Gonzalez, Dana 12 Lakes Grammar 28.74 4 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 29.84 5 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 29.89 6 Connelly, Haylee 12 Vincentia Hi 30.19 7 Bzdega, Dominique 12 Mount Carmel 30.48 Heat 4 Preliminaries Wind: NWI 1 France, Macey 12 Kingscliff H 27.09Q 2 Lewis, Arabella 12 Invitational 27.11q 3 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 29.11 4 Callaghan, Keira 12 Hunter Sport 29.21 5 McGavern, Mara 12 St Philips C 29.35 6 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 29.39 7 Wynne, Lacey 12 The Hills Sp 29.66 8 Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp 30.11 9 Mistry, Friyana 12 Barker College 31.09 ======================================================================== Meet Record: 25.30 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Carlson, Keira 12 Central Coas 26.67Q 1.7 1 2 France, Macey 12 Kingscliff H 27.09Q NWI 4 3 Rayment, Molly 12 St Patrick's 27.25Q 1.2 2 4 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 27.68Q 0.4 3 5 Lewis, Arabella 12 Invitational 27.11q NWI 4 6 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 27.36q 1.7 1 7 Blayney, Erin 12 Invitational 27.91q 1.2 2 8 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 27.92q 1.2 2 9 Shortland, Hannah 12 Invitational 28.25q 1.7 1 10 Gifford, Madeleine 12 Sydney Secon 28.46 0.4 3 11 Khamphet Pearse, Audrey 12 St Catherine 28.51 1.7 1 12 Idriss, Maya 12 Strathfield 28.63 1.2 2 13 Brunckhorst, Marli 12 Invitational 28.67 1.7 1 14 Gonzalez, Dana 12 Lakes Grammar 28.74 0.4 3 15 Charles, Chanel 12 Invitational 28.96 1.2 2 16 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 29.11 NWI 4 17 Callaghan, Keira 12 Hunter Sport 29.21 NWI 4 18 Goy, Tahlia 12 Invitational 29.30 1.7 1 19 McGavern, Mara 12 St Philips C 29.35 NWI 4 20 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 29.39 NWI 4 21 Wynne, Lacey 12 The Hills Sp 29.66 NWI 4 22 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 29.84 0.4 3 23 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 29.89 0.4 3 24 Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp 30.11 NWI 4 25 Connelly, Haylee 12 Vincentia Hi 30.19 0.4 3 26 Bzdega, Dominique 12 Mount Carmel 30.48 0.4 3 27 Hindmarsh, Margot 12 Kambala 30.59 1.2 2 28 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 31.06 1.2 2 29 Mistry, Friyana 12 Barker College 31.09 NWI 4 30 Sivagurunathan, Anisha 12 Mlc Burwood 31.16 1.7 1 31 Ryan, Ashlea 12 Camden High School 31.47 1.7 1 32 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 31.56 1.2 2 33 Banza, Kiana 12 Our Lady Of 34.28 1.7 1 34 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 34.60 1.2 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 223 Boys 100 Metre 19 Years 10 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 10.29 1997 Matt Shirvington, Marist Nort Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.8 1 Bond, Connor 18 The King's School 11.00Q 2 Lancaster, Darby 18 Scots College 11.27Q 3 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 11.41Q 4 Dobbins, Rhys 18 Whitebridge 11.64q 5 McIntyre, Jack 18 Barker College 11.65q 6 McKay, Luke 18 Woolooware H 11.77q 7 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 11.80q 8 Link, Jett 18 Wollongong H 11.92 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.8 1 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland 11.00Q 2 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 11.35Q 3 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 11.68Q 4 Codjoe, Laud 18 Trinity Gram 11.95 5 Walter, Elijah 18 Medowie Chri 12.27 6 Thickett, Ethan 18 Figtree High School 12.31 7 Dracakis, Paul 17 St Augustine 12.37 8 Thanujan, Yadavan 18 Trinity Gram 14.44 ======================================================================== Meet Record: 10.29 1997 Matt Shirvington, Marist North Shore Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland 11.00Q -1.8 2 1 Bond, Connor 18 The King's School 11.00Q -1.8 1 3 Lancaster, Darby 18 Scots College 11.27Q -1.8 1 4 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 11.35Q -1.8 2 5 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 11.41Q -1.8 1 6 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 11.68Q -1.8 2 7 Dobbins, Rhys 18 Whitebridge 11.64q -1.8 1 8 McIntyre, Jack 18 Barker College 11.65q -1.8 1 9 McKay, Luke 18 Woolooware H 11.77q -1.8 1 10 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 11.80q -1.8 1 11 Link, Jett 18 Wollongong H 11.92 -1.8 1 12 Codjoe, Laud 18 Trinity Gram 11.95 -1.8 2 13 Walter, Elijah 18 Medowie Chri 12.27 -1.8 2 14 Thickett, Ethan 18 Figtree High School 12.31 -1.8 2 15 Dracakis, Paul 17 St Augustine 12.37 -1.8 2 16 Thanujan, Yadavan 18 Trinity Gram 14.44 -1.8 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 226 Boys 100 Metre 17 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times ================================================================ Meet Record: 10.59 2012 Josh Clarke, The Kings School Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.5 1 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.21Q 2 Korkis, Zaia 17 Cecil Hills 11.47q 3 Damcevski, Gordan 17 Endeavour Sp 11.57q 4 Quintana, Ethan 17 St Joseph's College 11.64 5 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.65 6 Wood, James 17 St Pauls Cat 11.80 7 Langat, Kipchumba 17 Wagga Wagga 12.04 8 Labade, Aryan 17 Moorebank Hi 12.30 Heat 2 Preliminaries Wind: -1.0 1 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 11.12Q 2 Boulton, Jack 17 Victoria 11.14q 3 Concesso, Craig 17 Victoria 11.26q 4 Clarke, Ben 17 Newington College 11.72 5 De Domizio, Dylan 17 Mackillop Co 11.79 6 Jones, Hamish 17 The Scots College 11.98 7 van Hilten, Lucas 17 Epping Boys 12.01 8 Tsai, Fu 17 Randwick Boy 12.02 Heat 3 Preliminaries Wind: -2.7 1 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 11.35Q 2 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 11.42q 3 Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig 11.63 4 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 11.70 5 Crawford, Riley 17 Kirrawee Hig 11.95 6 Holden, Spencer 17 Central Coas 12.15 7 Mehta, Veer 16 Knox Grammar School 12.54 8 White, Ben 17 Macarthur An 12.61 Heat 4 Preliminaries Wind: -2.0 1 Bradshaw, Donovan 17 Barker College 11.08Q 2 Kotis, James 17 The Scots College 11.41q 3 Murphy, Alex 17 Maitland Gro 11.65 4 Ottaviano, Marcello 17 St Marys Cat 11.73 5 Braun, Benjamin 17 Scots College 11.93 6 Masters, Jakob 17 Westfields Sp 12.13 7 David, Lance Joseph 17 Ryde Seconda 12.50 8 Dalzell, Oliver 17 Merewether H 12.78 ======================================================================== Meet Record: 10.59 2012 Josh Clarke, The Kings School Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Bradshaw, Donovan 17 Barker College 11.08Q -2.0 4 2 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 11.12Q -1.0 2 3 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.21Q -1.5 1 4 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 11.35Q -2.7 3 5 Boulton, Jack 17 Victoria 11.14q -1.0 2 6 Concesso, Craig 17 Victoria 11.26q -1.0 2 7 Kotis, James 17 The Scots College 11.41q -2.0 4 8 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 11.42q -2.7 3 9 Korkis, Zaia 17 Cecil Hills 11.47q -1.5 1 10 Damcevski, Gordan 17 Endeavour Sp 11.57q -1.5 1 11 Wilkinson, Charlie 17 Winmalee Hig 11.63 -2.7 3 12 Quintana, Ethan 17 St Joseph's College 11.64 -1.5 1 13 Murphy, Alex 17 Maitland Gro 11.65 -2.0 4 13 Lau, Aidan 17 Knox Grammar School 11.65 -1.5 1 15 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 11.70 -2.7 3 16 Clarke, Ben 17 Newington College 11.72 -1.0 2 17 Ottaviano, Marcello 17 St Marys Cat 11.73 -2.0 4 18 De Domizio, Dylan 17 Mackillop Co 11.79 -1.0 2 19 Wood, James 17 St Pauls Cat 11.80 -1.5 1 20 Braun, Benjamin 17 Scots College 11.93 -2.0 4 21 Crawford, Riley 17 Kirrawee Hig 11.95 -2.7 3 22 Jones, Hamish 17 The Scots College 11.98 -1.0 2 23 van Hilten, Lucas 17 Epping Boys 12.01 -1.0 2 24 Tsai, Fu 17 Randwick Boy 12.02 -1.0 2 25 Langat, Kipchumba 17 Wagga Wagga 12.04 -1.5 1 26 Masters, Jakob 17 Westfields Sp 12.13 -2.0 4 27 Holden, Spencer 17 Central Coas 12.15 -2.7 3 28 Labade, Aryan 17 Moorebank Hi 12.30 -1.5 1 29 David, Lance Joseph 17 Ryde Seconda 12.50 -2.0 4 30 Mehta, Veer 16 Knox Grammar School 12.54 -2.7 3 31 White, Ben 17 Macarthur An 12.61 -2.7 3 32 Dalzell, Oliver 17 Merewether H 12.78 -2.0 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 227 Girls 100 Metre 17 Years 10 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.30 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -3.9 1 Adeniran, Shola 17 Westfields Sp 12.94Q 2 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 12.98Q 3 Bowley, Sophie 17 Temora High School 13.23Q 4 Tozer, Eleanor 17 Smiths Hill 13.42q 5 Gooch, Millie 17 Dubbo College 13.52 6 Brimble, Nakeisha 17 Meriden School 13.76 7 Butcher, Olivia 17 Pittwater Ho 14.16 8 Erni, Kirsten 17 Cheltenham G 15.03 -- Wardrobe, Jessica 17 Seda College DNS Heat 2 Preliminaries Wind: -1.3 1 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 12.49Q 2 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 12.75Q 3 Beaven, Jade 17 St Joseph's 12.79Q 4 Flanagan, lucy 17 Bethany Coll 12.80q 5 Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig 12.91q 6 Adams, Ashlyn 17 Albion Park 13.25q 7 Rogers, Sabina 17 Bulli High School 13.46 8 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 13.61 9 Smith, Giselle 17 Lindisfarne 13.98 10 Burke, Abbey 17 Blaxland Hig 14.25 ======================================================================== Meet Record: 11.30 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 12.49Q -1.3 2 2 Adeniran, Shola 17 Westfields Sp 12.94Q -3.9 1 3 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 12.75Q -1.3 2 4 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 12.98Q -3.9 1 5 Beaven, Jade 17 St Joseph's 12.79Q -1.3 2 6 Bowley, Sophie 17 Temora High School 13.23Q -3.9 1 7 Flanagan, lucy 17 Bethany Coll 12.80q -1.3 2 8 Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig 12.91q -1.3 2 9 Adams, Ashlyn 17 Albion Park 13.25q -1.3 2 10 Tozer, Eleanor 17 Smiths Hill 13.42q -3.9 1 11 Rogers, Sabina 17 Bulli High School 13.46 -1.3 2 12 Gooch, Millie 17 Dubbo College 13.52 -3.9 1 13 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 13.61 -1.3 2 14 Brimble, Nakeisha 17 Meriden School 13.76 -3.9 1 15 Smith, Giselle 17 Lindisfarne 13.98 -1.3 2 16 Butcher, Olivia 17 Pittwater Ho 14.16 -3.9 1 17 Burke, Abbey 17 Blaxland Hig 14.25 -1.3 2 18 Erni, Kirsten 17 Cheltenham G 15.03 -3.9 1 -- Wardrobe, Jessica 17 Seda College DNS -3.9 1
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 224 Boys 100 Metre 16 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 10.61 2014 Jordan Shelley, The Hills Gra Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -2.0 1 Hancock, Cody 16 Hunter River 11.54Q 2 Comer, Thomas 16 Concord High School 11.55q 3 Kalozi, Joshua 16 Mulwaree Hig 11.74 4 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 12.02 5 Dewar, Corey 16 Cherrybrook 12.15 6 Clines, Trevor 16 Katoomba Hig 12.56 7 Muamba, Fredy 16 Glenwood Hig 12.81 8 Lawler, Harrison 16 All Saints C 12.85 -- Meredith, Jake 16 St Gregorys College DNS Heat 2 Preliminaries Wind: -1.1 1 Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram 11.32Q 2 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 11.56q 3 Brown, Calem 16 Picton High School 11.61 4 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 11.72 5 Banovich, Cameron 16 Westfields Sp 11.75 6 Jones, Aidan 16 St Leo's Cat 11.89 7 McCoombe-Lopez, Oscar 16 St Edwards College 11.95 8 Guvlekjian, Mark 16 Knox Grammar School 12.05 9 Lee, Julian 16 Marist Colle 12.31 Heat 3 Preliminaries Wind: -1.0 1 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 11.11Q 2 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 11.39q 3 Urbach, Zac 16 Emanuel School 11.45q 4 Forster, Timothy 16 Barker College 11.61 5 Baker, Riley 16 Lambton High School 12.24 6 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 12.26 12.254 7 Lancaster, Drew 16 St Pauls Cat 12.26 12.256 8 Awad, Sebastian 16 Emmanuel Ang 12.50 9 Kwan, Caleb 16 Trinity Gram 12.72 Heat 4 Preliminaries Wind: -1.2 1 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 11.13Q 2 Hadfield, Adrian 16 St Dominic's 11.60q 3 Wood, Lachlan 16 The King's School 11.64 4 Hamilton, Aymn 16 St Edwards College 11.66 5 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 12.03 6 Dam, Samuel 16 Sefton High School 12.44 7 Bridger, Adam 16 Kirrawee Hig 12.49 12.483 8 Ward Thomas, Roland 16 St Ignatius 12.49 12.489 9 Watkins, Brodie 16 Cronulla Hig 12.57 10 Zanapalis, Alejandro 16 Waverley College 12.71 Heat 5 Preliminaries Wind: -3.8 1 Brown, Jordie 16 Hunter Valle 11.73Q 2 Bento, Luca 16 Matraville S 11.76 3 Pulley, Christian 16 Trinity Gram 11.96 4 Garner, Taj 15 Mingara Athl 12.19 5 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 12.21 6 Gray, Kidha 16 North Belmon 12.25 7 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 12.53 8 Porter, Zachary 16 Model Farms 12.69 ======================================================================== Meet Record: 10.61 2014 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 11.11Q -1.0 3 2 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 11.13Q -1.2 4 3 Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram 11.32Q -1.1 2 4 Hancock, Cody 16 Hunter River 11.54Q -2.0 1 5 Brown, Jordie 16 Hunter Valle 11.73Q -3.8 5 6 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 11.39q -1.0 3 7 Urbach, Zac 16 Emanuel School 11.45q -1.0 3 8 Comer, Thomas 16 Concord High School 11.55q -2.0 1 9 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 11.56q -1.1 2 10 Hadfield, Adrian 16 St Dominic's 11.60q -1.2 4 11 Forster, Timothy 16 Barker College 11.61 -1.0 3 12 Brown, Calem 16 Picton High School 11.61 -1.1 2 13 Wood, Lachlan 16 The King's School 11.64 -1.2 4 14 Hamilton, Aymn 16 St Edwards College 11.66 -1.2 4 15 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 11.72 -1.1 2 16 Kalozi, Joshua 16 Mulwaree Hig 11.74 -2.0 1 17 Banovich, Cameron 16 Westfields Sp 11.75 -1.1 2 18 Bento, Luca 16 Matraville S 11.76 -3.8 5 19 Jones, Aidan 16 St Leo's Cat 11.89 -1.1 2 20 McCoombe-Lopez, Oscar 16 St Edwards College 11.95 -1.1 2 21 Pulley, Christian 16 Trinity Gram 11.96 -3.8 5 22 Rabinowitz, Joseph 16 Moriah College 12.02 -2.0 1 23 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 12.03 -1.2 4 24 Guvlekjian, Mark 16 Knox Grammar School 12.05 -1.1 2 25 Dewar, Corey 16 Cherrybrook 12.15 -2.0 1 26 Garner, Taj 15 Mingara Athl 12.19 -3.8 5 27 Worner, Elliott 16 Mackillop Co 12.21 -3.8 5 28 Baker, Riley 16 Lambton High School 12.24 -1.0 3 29 Gray, Kidha 16 North Belmon 12.25 -3.8 5 30 Upsall, Kyan 16 Bellingen Hi 12.26 -1.0 3 12.254 31 Lancaster, Drew 16 St Pauls Cat 12.26 -1.0 3 12.256 32 Lee, Julian 16 Marist Colle 12.31 -1.1 2 33 Dam, Samuel 16 Sefton High School 12.44 -1.2 4 34 Bridger, Adam 16 Kirrawee Hig 12.49 -1.2 4 12.483 35 Ward Thomas, Roland 16 St Ignatius 12.49 -1.2 4 12.489 36 Awad, Sebastian 16 Emmanuel Ang 12.50 -1.0 3 37 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 12.53 -3.8 5 38 Clines, Trevor 16 Katoomba Hig 12.56 -2.0 1 39 Watkins, Brodie 16 Cronulla Hig 12.57 -1.2 4 40 Porter, Zachary 16 Model Farms 12.69 -3.8 5 41 Zanapalis, Alejandro 16 Waverley College 12.71 -1.2 4 42 Kwan, Caleb 16 Trinity Gram 12.72 -1.0 3 43 Muamba, Fredy 16 Glenwood Hig 12.81 -2.0 1 44 Lawler, Harrison 16 All Saints C 12.85 -2.0 1 -- Meredith, Jake 16 St Gregorys College DNS -2.0 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 225 Girls 100 Metre 16 Years 11 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.66 2013 Sam Geddes, Caringbah H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.2 1 Newton, Ebony 16 All Saints C 13.03Q 2 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 13.19Q 3 Nystrom, Isabel 16 Randwick Gir 13.24q 4 Latimer, Sophie 16 Elderslie Hi 13.52 5 khadi, cameron 16 Tara Anglica 13.73 6 Bieman, Taylor 16 Broughton An 14.06 -- Baldry, Matilda 16 Ascham School DNS Heat 2 Preliminaries Wind: -1.5 1 Lee, Emma 16 Inaburra School 12.24Q 2 Xavier, Amber 16 Merewether H 12.68Q 3 Richards, Alexandra 16 Meriden School 12.91q 4 Gibbons Maurer, Carys 16 Stella Maris 13.50 5 Foundotos, Aleisha 16 Bethany Coll 13.53 6 Guercio, Stefania 16 Msj Milperra 14.50 -- Schillert, Jada 16 Warilla High School DQ TR 16.8 Heat 3 Preliminaries Wind: -1.5 1 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 12.42Q 2 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 12.55Q 3 Levit, Eden 16 Emanuel School 12.93q 4 Eggleton, Gemma 16 Monte Sant A 13.32q 5 Erdogan, Eva 16 Model Farms 13.87 13.861 6 Kirby, Amelia 16 Kirrawee Hig 13.87 13.863 7 Tnokovski, Marissa 15 Westfields Sp 14.19 8 Michaelson, Siena 16 Emanuel School 14.23 Heat 4 Preliminaries Wind: -1.4 1 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 12.26Q ======================================================================== Meet Record: 11.66 2013 Sam Geddes, Caringbah H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Lee, Emma 16 Inaburra School 12.24Q -1.5 2 2 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 12.42Q -1.5 3 3 Newton, Ebony 16 All Saints C 13.03Q -1.2 1 4 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 12.55Q -1.5 3 5 Xavier, Amber 16 Merewether H 12.68Q -1.5 2 6 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 13.19Q -1.2 1 7 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 12.26Q -1.4 4 8 Richards, Alexandra 16 Meriden School 12.91q -1.5 2 9 Levit, Eden 16 Emanuel School 12.93q -1.5 3 10 Nystrom, Isabel 16 Randwick Gir 13.24q -1.2 1 11 Eggleton, Gemma 16 Monte Sant A 13.32q -1.5 3 12 Gibbons Maurer, Carys 16 Stella Maris 13.50 -1.5 2 13 Latimer, Sophie 16 Elderslie Hi 13.52 -1.2 1 14 Foundotos, Aleisha 16 Bethany Coll 13.53 -1.5 2 15 khadi, cameron 16 Tara Anglica 13.73 -1.2 1 16 Erdogan, Eva 16 Model Farms 13.87 -1.5 3 13.861 17 Kirby, Amelia 16 Kirrawee Hig 13.87 -1.5 3 13.863 18 Bieman, Taylor 16 Broughton An 14.06 -1.2 1 19 Tnokovski, Marissa 15 Westfields Sp 14.19 -1.5 3 20 Michaelson, Siena 16 Emanuel School 14.23 -1.5 3 21 Guercio, Stefania 16 Msj Milperra 14.50 -1.5 2 -- Schillert, Jada 16 Warilla High School DQ -1.5 2 TR 16.8 -- Baldry, Matilda 16 Ascham School DNS -1.2 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 203 Boys 100 Metre 15 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 10.75 2013 Jordan Shelley, The Hills Gra Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.0 1 McCarthy, Michael 15 St Pauls Cat 11.49Q 2 Callaghan, Mark 15 Brisbane Wat 11.55q 3 Janjis, Callum 15 Knox Grammar School 11.76 4 Zanapalis, Ricardo 15 Waverley College 12.05 5 LeBard, Oskar 15 Randwick Boy 12.36 6 Um, Patrick 15 Hurlstone Ag 12.52 12.512 7 Ma, Kevin 15 Trinity Gram 12.52 12.513 8 Forsyth, Harry 15 Knox Grammar School 12.52 12.519 9 Schwalger-ioane, Diego 15 Champagnet C 14.02 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 11.56Q 2 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 11.59q 3 Carroll, Nat 15 Wollondilly 11.72 4 Basanovic, Mathew 15 Port Hacking 11.85 5 Vogel, Jacob 15 Northern Bea 12.02 6 Heidke, Charlie 15 Nowra Anglic 12.04 7 Warner, Marcus 15 Shore 12.30 8 Myrizas, Jonathan 15 St Aloysius College 12.80 9 Saluja, Taran 15 Knox Grammar School 13.11 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.2 1 Hasler, Cody 15 Picton High School 11.29Q 2 Ronto, Barnabas 15 Champagnet C 11.53q 3 Chapman, Jack 15 The Scots College 11.61q 4 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 12.01 5 Menon, Kunal 15 Westfields Sp 12.34 6 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 12.80 -- Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School DQ TR 16.8 -- Taylor, Jacob 15 Carlingford DQ TR 16.8 Heat 4 Preliminaries Wind: -0.2 1 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 11.56Q 2 Moran, Riley 15 Corpus Chris 11.97 3 Shrestha, Neelesh 15 Baulkham Hil 12.08 4 Rae, Christopher 15 St Edwards College 12.27 5 Farhy, Shai 15 Emanuel School 12.28 6 Thode, Reece 15 The Hills Sp 12.43 7 bates, charlie 15 Lambton High School 12.44 8 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 13.21 Heat 5 Preliminaries Wind: -1.7 1 Cleary, Beau 15 Tumut High school 11.78Q 2 Tubbs, Tristan 15 Caringbah Hi 11.79 3 Kontobassis, Harris 15 St Euphemia College 11.98 4 Carlino-Mizuno, Kisho 15 Knox Grammar School 12.20 5 Duba, Wario 15 Cumberland H 12.26 6 Pasfield, Blake 15 Pacific Hill 12.33 7 Trad, Gabriel 15 Condell Park 12.34 8 Dasgupta, Sumeet 15 Baulkham Hil 12.54 9 Calicetto, Adam 15 Georges Rive 13.52 Heat 6 Preliminaries Wind: -1.5 1 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 11.58Q 2 Hanlon, James 15 William Clar 11.95 3 Clues, Angus 15 The Hills Sp 12.13 4 Willis, Keegan 15 Orange Angli 12.14 12.135 5 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 12.14 12.139 6 Davies, Cameron 15 Hawkesbury H 12.15 7 chiarella, sebastian 15 Narrabeen Sp 12.38 8 Clarke, Harry 15 Knox Grammar School 12.55 9 Confessore, Jaiden 15 Redlands 12.82 ======================================================================== Meet Record: 10.75 2013 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Hasler, Cody 15 Picton High School 11.29Q 0.2 3 2 McCarthy, Michael 15 St Pauls Cat 11.49Q -1.0 1 3 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 11.56Q -0.2 4 3 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 11.56Q -0.5 2 5 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 11.58Q -1.5 6 6 Cleary, Beau 15 Tumut High school 11.78Q -1.7 5 7 Ronto, Barnabas 15 Champagnet C 11.53q 0.2 3 8 Callaghan, Mark 15 Brisbane Wat 11.55q -1.0 1 9 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 11.59q -0.5 2 10 Chapman, Jack 15 The Scots College 11.61q 0.2 3 11 Carroll, Nat 15 Wollondilly 11.72 -0.5 2 12 Janjis, Callum 15 Knox Grammar School 11.76 -1.0 1 13 Tubbs, Tristan 15 Caringbah Hi 11.79 -1.7 5 14 Basanovic, Mathew 15 Port Hacking 11.85 -0.5 2 15 Hanlon, James 15 William Clar 11.95 -1.5 6 16 Moran, Riley 15 Corpus Chris 11.97 -0.2 4 17 Kontobassis, Harris 15 St Euphemia College 11.98 -1.7 5 18 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 12.01 0.2 3 19 Vogel, Jacob 15 Northern Bea 12.02 -0.5 2 20 Heidke, Charlie 15 Nowra Anglic 12.04 -0.5 2 21 Zanapalis, Ricardo 15 Waverley College 12.05 -1.0 1 22 Shrestha, Neelesh 15 Baulkham Hil 12.08 -0.2 4 23 Clues, Angus 15 The Hills Sp 12.13 -1.5 6 24 Willis, Keegan 15 Orange Angli 12.14 -1.5 6 12.135 25 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 12.14 -1.5 6 12.139 26 Davies, Cameron 15 Hawkesbury H 12.15 -1.5 6 27 Carlino-Mizuno, Kisho 15 Knox Grammar School 12.20 -1.7 5 28 Duba, Wario 15 Cumberland H 12.26 -1.7 5 29 Rae, Christopher 15 St Edwards College 12.27 -0.2 4 30 Farhy, Shai 15 Emanuel School 12.28 -0.2 4 31 Warner, Marcus 15 Shore 12.30 -0.5 2 32 Pasfield, Blake 15 Pacific Hill 12.33 -1.7 5 33 Menon, Kunal 15 Westfields Sp 12.34 0.2 3 33 Trad, Gabriel 15 Condell Park 12.34 -1.7 5 35 LeBard, Oskar 15 Randwick Boy 12.36 -1.0 1 36 chiarella, sebastian 15 Narrabeen Sp 12.38 -1.5 6 37 Thode, Reece 15 The Hills Sp 12.43 -0.2 4 38 bates, charlie 15 Lambton High School 12.44 -0.2 4 39 Um, Patrick 15 Hurlstone Ag 12.52 -1.0 1 12.512 40 Ma, Kevin 15 Trinity Gram 12.52 -1.0 1 12.513 41 Forsyth, Harry 15 Knox Grammar School 12.52 -1.0 1 12.519 42 Dasgupta, Sumeet 15 Baulkham Hil 12.54 -1.7 5 43 Clarke, Harry 15 Knox Grammar School 12.55 -1.5 6 44 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 12.80 0.2 3 44 Myrizas, Jonathan 15 St Aloysius College 12.80 -0.5 2 46 Confessore, Jaiden 15 Redlands 12.82 -1.5 6 47 Saluja, Taran 15 Knox Grammar School 13.11 -0.5 2 48 Raptis, Luke 15 Trinity Gram 13.21 -0.2 4 49 Calicetto, Adam 15 Georges Rive 13.52 -1.7 5 50 Schwalger-ioane, Diego 15 Champagnet C 14.02 -1.0 1 -- Taylor, Jacob 15 Carlingford DQ 0.2 3 TR 16.8 -- Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School DQ 0.2 3 TR 16.8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 204 Girls 100 Metre 15 Years 10 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.81 2020 Aleksandra Stoilova, Westfiel Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.7 1 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 12.48Q 2 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 12.51Q 3 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 12.77q 4 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 12.80 5 Hofer, Lilly 15 Central Coas 12.97 6 Standish, Ella 15 Arndell Angl 13.39 7 Jolly, Sarah 15 Camden High School 13.56 8 Ronan, Lucy 15 Loreto Kirribilli 13.84 9 Allen, Phoebe 15 Springwood H 14.05 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.5 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 12.25Q 2 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 12.57Q 3 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 12.69q 4 Tan, Xin Min 15 Willoughby G 12.77q 5 Brunt, Alexis 15 Mount Carmel 13.00 6 Black, Tarli 15 Great Lakes College 13.03 7 Spinola, Manon 15 Kincoppal Rose Bay 13.84 7 Fowler, Rebecca 15 Asquith Girl 13.84 9 Hudson, Ava 15 Barker College 14.12 Heat 3 Preliminaries Wind: -2.5 1 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 12.51Q 2 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 12.54Q 3 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 12.79q 4 Ekoue, Ledia 15 Rosebank College 13.06 5 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 13.23 6 Campbell, Leila 15 The Riverina 13.44 7 Tedder, Maya 15 Monte Sant A 13.47 8 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 14.22 9 Keogh, Orlaith 15 Northern Bea 14.28 ======================================================================== Meet Record: 11.81 2020 Aleksandra Stoilova, Westfields Sport Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 12.25Q 0.5 2 2 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 12.48Q -0.7 1 3 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 12.51Q -2.5 3 4 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 12.51Q -0.7 1 5 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 12.54Q -2.5 3 6 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 12.57Q 0.5 2 7 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 12.69q 0.5 2 8 Tan, Xin Min 15 Willoughby G 12.77q 0.5 2 8 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 12.77q -0.7 1 10 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 12.79q -2.5 3 11 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 12.80 -0.7 1 12 Hofer, Lilly 15 Central Coas 12.97 -0.7 1 13 Brunt, Alexis 15 Mount Carmel 13.00 0.5 2 14 Black, Tarli 15 Great Lakes College 13.03 0.5 2 15 Ekoue, Ledia 15 Rosebank College 13.06 -2.5 3 16 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 13.23 -2.5 3 17 Standish, Ella 15 Arndell Angl 13.39 -0.7 1 18 Campbell, Leila 15 The Riverina 13.44 -2.5 3 19 Tedder, Maya 15 Monte Sant A 13.47 -2.5 3 20 Jolly, Sarah 15 Camden High School 13.56 -0.7 1 21 Spinola, Manon 15 Kincoppal Rose Bay 13.84 0.5 2 21 Ronan, Lucy 15 Loreto Kirribilli 13.84 -0.7 1 21 Fowler, Rebecca 15 Asquith Girl 13.84 0.5 2 24 Allen, Phoebe 15 Springwood H 14.05 -0.7 1 25 Hudson, Ava 15 Barker College 14.12 0.5 2 26 Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A 14.22 -2.5 3 27 Keogh, Orlaith 15 Northern Bea 14.28 -2.5 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 201 Boys 100 Metre 14 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.06 1993 Tim McRae, Kinross Wolaroi Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.4 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.32Q 2 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 11.67q 3 Ackland, Lars 14 St Ives High School 11.69q 4 Rahimi, Ryan 14 The King's School 11.95q 5 Argaet, Rhys 14 Emmaus Catho 12.43 6 Bussier, Tyler 14 St Pauls Cat 12.45 7 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 13.13 8 Furrer, Timothy 14 Barker College 13.59 -- Stynes, Oliver 14 Waverly DQ TR 16.8 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.3 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 11.50Q 2 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 11.75q 3 Garner, Kaden 14 Endeavour Sp 12.01 4 Harb, Antonio 14 Christian Br 12.07 5 Hubbard, Riley 14 Patrician Br 12.11 6 Capobianco, Mack 14 The Scots College 12.20 7 Brown, Kian 14 St Columba's 12.38 8 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 12.48 9 Fiene, Brody 14 Cowra High School 12.78 Heat 3 Preliminaries Wind: -1.7 1 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 11.98Q 2 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 12.26 3 Dunne, Jeff 14 Lindisfarne 12.29 4 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 12.30 5 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 12.50 6 Fielding, Hayden 14 The Scots College 12.56 7 Cox, Joshua 14 Callaghan Co 12.92 8 Mudgal, Mrityunjay 14 Glenwood Hig 13.54 9 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 13.81 Heat 4 Preliminaries Wind: -0.6 1 McDonald, John 14 Wollemi College 11.81Q 2 Smith, Toby 14 Rose Bay Sec 11.96q 3 Parkes, Henry 14 Waverley College 12.12 4 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 12.18 5 Short, Charlie 14 Waverley College 12.47 6 Bierer, Owen 14 St Augustine 12.82 7 Watson, Jonah 14 Nowra Anglic 13.04 8 Kotis, Christian 14 The Scots College 13.49 Heat 5 Preliminaries Wind: -0.3 1 Grantham, Callum 14 Newington College 11.70Q 2 Ramsay, Nathanael 14 Wahroonga Ad 12.12 3 Saeedi, Amir 14 Greystanes H 12.42 4 Chukwudi, Jesse 14 All Saints C 12.45 5 Jones, Joshua 14 Westfields Sp 12.48 6 Roberts-Lintmeijer, Bail 14 Newington College 12.49 7 Wallace, Jamie 14 Sydney Gramm 12.60 8 Tait, William 14 Mcauley Cath 13.14 -- Simmons, Dylan 14 Northern Bea DQ ======================================================================== Meet Record: 11.06 1993 Tim McRae, Kinross Wolaroi Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.32Q -0.4 1 2 Blair, Billy 14 St Joseph's College 11.50Q -0.3 2 3 Grantham, Callum 14 Newington College 11.70Q -0.3 5 4 McDonald, John 14 Wollemi College 11.81Q -0.6 4 5 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 11.98Q -1.7 3 6 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 11.67q -0.4 1 7 Ackland, Lars 14 St Ives High School 11.69q -0.4 1 8 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 11.75q -0.3 2 9 Rahimi, Ryan 14 The King's School 11.95q -0.4 1 10 Smith, Toby 14 Rose Bay Sec 11.96q -0.6 4 11 Garner, Kaden 14 Endeavour Sp 12.01 -0.3 2 12 Harb, Antonio 14 Christian Br 12.07 -0.3 2 13 Hubbard, Riley 14 Patrician Br 12.11 -0.3 2 14 Ramsay, Nathanael 14 Wahroonga Ad 12.12 -0.3 5 14 Parkes, Henry 14 Waverley College 12.12 -0.6 4 16 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 12.18 -0.6 4 17 Capobianco, Mack 14 The Scots College 12.20 -0.3 2 18 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 12.26 -1.7 3 19 Dunne, Jeff 14 Lindisfarne 12.29 -1.7 3 20 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 12.30 -1.7 3 21 Brown, Kian 14 St Columba's 12.38 -0.3 2 22 Saeedi, Amir 14 Greystanes H 12.42 -0.3 5 23 Argaet, Rhys 14 Emmaus Catho 12.43 -0.4 1 24 Chukwudi, Jesse 14 All Saints C 12.45 -0.3 5 24 Bussier, Tyler 14 St Pauls Cat 12.45 -0.4 1 26 Short, Charlie 14 Waverley College 12.47 -0.6 4 27 Jones, Joshua 14 Westfields Sp 12.48 -0.3 5 27 Penfold, Boston 14 Knox Grammar School 12.48 -0.3 2 29 Roberts-Lintmeijer, Bail 14 Newington College 12.49 -0.3 5 30 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 12.50 -1.7 3 31 Fielding, Hayden 14 The Scots College 12.56 -1.7 3 32 Wallace, Jamie 14 Sydney Gramm 12.60 -0.3 5 33 Fiene, Brody 14 Cowra High School 12.78 -0.3 2 34 Bierer, Owen 14 St Augustine 12.82 -0.6 4 35 Cox, Joshua 14 Callaghan Co 12.92 -1.7 3 36 Watson, Jonah 14 Nowra Anglic 13.04 -0.6 4 37 Dempsey, Joshua 14 Epping Boys 13.13 -0.4 1 38 Tait, William 14 Mcauley Cath 13.14 -0.3 5 39 Kotis, Christian 14 The Scots College 13.49 -0.6 4 40 Mudgal, Mrityunjay 14 Glenwood Hig 13.54 -1.7 3 41 Furrer, Timothy 14 Barker College 13.59 -0.4 1 42 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 13.81 -1.7 3 -- Simmons, Dylan 14 Northern Bea DQ -0.3 5 -- Stynes, Oliver 14 Waverly DQ -0.4 1 TR 16.8
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 202 Girls 100 Metre 14 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.98 1988 Rebecca Vormister, Corrimal H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.7 1 Krause, Grace 14 Temora High School 12.68Q 2 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 13.00q 3 Cupitt, Ana 14 Merewether H 13.18 4 Ward, Amarni 14 St Joseph's College 13.38 5 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 13.79 6 Weatherlake, Amelia 14 Shellharbour 13.92 7 Green, Tiarna 14 Camden High School 13.96 8 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 14.15 9 Smith, Alexandra 14 Sydney Secon 14.40 10 Truong, Naomi 14 Barker College 16.06 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.7 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 12.50Q 2 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 12.79q 3 Coles, Milla 14 Port Hacking 13.17 4 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 13.19 5 Hazelton, Emma 14 Broughton An 13.42 6 Argyrides, Stella 14 Sceggs Darlinghurst 13.49 7 Rejske, Keira 14 St Mary's St 13.52 8 Godwin, Elizabeth 14 Penrith Angl 13.73 9 jones, sacha 14 Willoughby G 14.26 10 Grover, Navika 14 Tara Anglica 14.58 Heat 3 Preliminaries Wind: 0.5 1 Hurdman, Shari 14 St Philips C 12.72Q 2 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 12.86q 3 Hollyoak, Tara 14 St Lukes Gra 13.27 4 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 13.38 5 Power, Ruby 14 Lindisfarne 13.50 6 smith, ruby 14 St Vincents College 13.56 7 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 13.57 8 Lawson, Eleanor 14 Sceggs Darlinghurst 13.62 9 Ratnavadivel, Alessa 14 Plc Croydon 13.86 10 Roberts, Lily 14 Wenona School 13.90 Heat 4 Preliminaries Wind: -0.3 1 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 12.86Q 2 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 12.99q 3 Cooper, Layla 14 Armidale Sec 13.12q 4 Usher, Isobel 14 Endeavour Sp 13.39 5 Sewell, Jemima 14 Sceggs Darlinghurst 13.54 6 Rose, Sophia 14 Port Hacking 13.68 7 Smith, Holly 14 Sydney Secon 13.90 8 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 13.94 9 Mizrachi, Jemima 14 Moriah College 15.10 10 Picklum, Ava 14 Kincoppal Rose Bay 16.32 Heat 5 Preliminaries Wind: -1.1 1 Vincent, Keira 14 Presbyterian 13.21Q 2 Quee, Annissa 14 Castle Hill 13.23 3 Roberts, Amelia 14 Warners Bay 13.33 4 Adlington, Grace 14 Hastings Sec 13.56 5 Bonaccorso, Isabella 14 Mercy Cathol 13.57 6 Rothwell, Eve 14 Monte Sant A 13.74 7 Hanley, Gemma 14 The Jannali 13.90 8 Trope, Amelie 14 Emanuel School 13.91 9 Ross, Malea 14 Holy Spirit 14.99 10 Gao, Victoria 14 Georges Rive 16.20 ======================================================================== Meet Record: 11.98 1988 Rebecca Vormister, Corrimal H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 12.50Q -0.7 2 2 Krause, Grace 14 Temora High School 12.68Q -0.7 1 3 Hurdman, Shari 14 St Philips C 12.72Q 0.5 3 4 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 12.86Q -0.3 4 5 Vincent, Keira 14 Presbyterian 13.21Q -1.1 5 6 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 12.79q -0.7 2 7 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 12.86q 0.5 3 8 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 12.99q -0.3 4 9 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 13.00q -0.7 1 10 Cooper, Layla 14 Armidale Sec 13.12q -0.3 4 11 Coles, Milla 14 Port Hacking 13.17 -0.7 2 12 Cupitt, Ana 14 Merewether H 13.18 -0.7 1 13 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 13.19 -0.7 2 14 Quee, Annissa 14 Castle Hill 13.23 -1.1 5 15 Hollyoak, Tara 14 St Lukes Gra 13.27 0.5 3 16 Roberts, Amelia 14 Warners Bay 13.33 -1.1 5 17 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 13.38 0.5 3 17 Ward, Amarni 14 St Joseph's College 13.38 -0.7 1 19 Usher, Isobel 14 Endeavour Sp 13.39 -0.3 4 20 Hazelton, Emma 14 Broughton An 13.42 -0.7 2 21 Argyrides, Stella 14 Sceggs Darlinghurst 13.49 -0.7 2 22 Power, Ruby 14 Lindisfarne 13.50 0.5 3 23 Rejske, Keira 14 St Mary's St 13.52 -0.7 2 24 Sewell, Jemima 14 Sceggs Darlinghurst 13.54 -0.3 4 25 smith, ruby 14 St Vincents College 13.56 0.5 3 25 Adlington, Grace 14 Hastings Sec 13.56 -1.1 5 27 Bonaccorso, Isabella 14 Mercy Cathol 13.57 -1.1 5 27 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 13.57 0.5 3 29 Lawson, Eleanor 14 Sceggs Darlinghurst 13.62 0.5 3 30 Rose, Sophia 14 Port Hacking 13.68 -0.3 4 31 Godwin, Elizabeth 14 Penrith Angl 13.73 -0.7 2 32 Rothwell, Eve 14 Monte Sant A 13.74 -1.1 5 33 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 13.79 -0.7 1 34 Ratnavadivel, Alessa 14 Plc Croydon 13.86 0.5 3 35 Smith, Holly 14 Sydney Secon 13.90 -0.3 4 35 Roberts, Lily 14 Wenona School 13.90 0.5 3 35 Hanley, Gemma 14 The Jannali 13.90 -1.1 5 38 Trope, Amelie 14 Emanuel School 13.91 -1.1 5 39 Weatherlake, Amelia 14 Shellharbour 13.92 -0.7 1 40 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 13.94 -0.3 4 41 Green, Tiarna 14 Camden High School 13.96 -0.7 1 42 Iveson, Tilly 14 Sydney Secon 14.15 -0.7 1 43 jones, sacha 14 Willoughby G 14.26 -0.7 2 44 Smith, Alexandra 14 Sydney Secon 14.40 -0.7 1 45 Grover, Navika 14 Tara Anglica 14.58 -0.7 2 46 Ross, Malea 14 Holy Spirit 14.99 -1.1 5 47 Mizrachi, Jemima 14 Moriah College 15.10 -0.3 4 48 Truong, Naomi 14 Barker College 16.06 -0.7 1 49 Gao, Victoria 14 Georges Rive 16.20 -1.1 5 50 Picklum, Ava 14 Kincoppal Rose Bay 16.32 -0.3 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 199 Boys 100 Metre 13 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times ================================================================ Meet Record: 11.26 1988 Phonthep Laosy, Cabramatta H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: 0.2 1 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 12.04Q 2 Henry, Lincoln 13 St John Paul 12.77 3 Fine, Sam 13 Moriah College 13.07 4 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 13.21 5 Maslin, Von 13 Central Coas 13.57 6 Cook, Callum 13 Barker College 13.59 7 Woods, James 13 Epping Boys 13.83 8 Watson, Max 13 Mater Maria 14.01 9 Smith, Brodie 13 Picton High School 14.06 -- Smith, Joshua 13 The King's School DNS Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 12.12Q 2 Webster, Rhys 13 Oakhill College 12.36q 3 El-Kurdi, Anwar 13 Central Coas 12.63 4 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 12.97 5 Doak, Hugo 13 Killara High School 13.16 6 Shearer, Brodie 13 Knox Grammar School 13.37 7 Luke, Isaac 13 Camden Haven 13.53 8 France, Hugo 13 Trinity Gram 13.69 9 Ricci, Giacomo 13 Trinity Gram 14.08 10 Power, Riley 13 St Marys Cat 14.13 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.5 1 Hamilton, Tahj 13 St Edwards College 12.01Q 2 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 12.12q 12.114 3 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 12.12q 12.119 4 Elliott, Hamish 13 Saint Ignati 12.48 5 Carle, Flynn 13 Sydney Secon 12.77 6 Ford, Tristan 13 Colo High School 12.96 7 Morrison, Cooper 13 Edmund Rice College 13.02 8 Carli, Henri 13 St Patrick's 13.14 9 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 13.38 -- Pereira, Finn 13 Mosman High School DNS Heat 4 Preliminaries Wind: -0.5 1 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 12.33Q 2 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 12.34q 3 Hadfield, Ethan 13 St Dominic's 12.57 4 Frost, Xavier 13 Cammeraygal 12.85 5 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 12.94 6 Wu, Austin 13 Trinity Gram 13.10 7 Calder, Toby 13 St John Bosc 13.41 8 Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C 13.86 9 Franco, Tyler 13 Wadalba Comm 17.71 Heat 5 Preliminaries Wind: -0.8 1 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 12.34Q 2 Siasat, Miller 13 Corpus Chris 12.37q 3 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 12.41 4 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 12.42 5 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 12.64 6 Vysyaraju, Akshar 13 Knox Grammar School 13.07 7 Holmes, Sam 13 St Pius Chatswood 14.01 8 Hargrave, Charles 13 Redlands 14.33 9 Campbell, Connor 13 Mulwaree Hig 14.58 ======================================================================== Meet Record: 11.26 1988 Phonthep Laosy, Cabramatta H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Hamilton, Tahj 13 St Edwards College 12.01Q -0.5 3 2 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 12.04Q 0.2 1 3 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 12.12Q -0.5 2 4 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 12.33Q -0.5 4 5 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 12.34Q -0.8 5 6 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 12.12q -0.5 3 12.114 7 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 12.12q -0.5 3 12.119 8 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 12.34q -0.5 4 9 Webster, Rhys 13 Oakhill College 12.36q -0.5 2 10 Siasat, Miller 13 Corpus Chris 12.37q -0.8 5 11 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 12.41 -0.8 5 12 Spain, Alexander 13 Pittwater Ho 12.42 -0.8 5 13 Elliott, Hamish 13 Saint Ignati 12.48 -0.5 3 14 Hadfield, Ethan 13 St Dominic's 12.57 -0.5 4 15 El-Kurdi, Anwar 13 Central Coas 12.63 -0.5 2 16 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 12.64 -0.8 5 17 Carle, Flynn 13 Sydney Secon 12.77 -0.5 3 18 Henry, Lincoln 13 St John Paul 12.77 0.2 1 19 Frost, Xavier 13 Cammeraygal 12.85 -0.5 4 20 Blackhouse, Joe 13 Colo High School 12.94 -0.5 4 21 Ford, Tristan 13 Colo High School 12.96 -0.5 3 22 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 12.97 -0.5 2 23 Morrison, Cooper 13 Edmund Rice College 13.02 -0.5 3 24 Vysyaraju, Akshar 13 Knox Grammar School 13.07 -0.8 5 24 Fine, Sam 13 Moriah College 13.07 0.2 1 26 Wu, Austin 13 Trinity Gram 13.10 -0.5 4 27 Carli, Henri 13 St Patrick's 13.14 -0.5 3 28 Doak, Hugo 13 Killara High School 13.16 -0.5 2 29 Alderson, Luke 13 St Paul's Grammar 13.21 0.2 1 30 Shearer, Brodie 13 Knox Grammar School 13.37 -0.5 2 31 Moran, Ashton 13 Edmund Rice College 13.38 -0.5 3 32 Calder, Toby 13 St John Bosc 13.41 -0.5 4 33 Luke, Isaac 13 Camden Haven 13.53 -0.5 2 34 Maslin, Von 13 Central Coas 13.57 0.2 1 35 Cook, Callum 13 Barker College 13.59 0.2 1 36 France, Hugo 13 Trinity Gram 13.69 -0.5 2 37 Woods, James 13 Epping Boys 13.83 0.2 1 38 Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C 13.86 -0.5 4 39 Holmes, Sam 13 St Pius Chatswood 14.01 -0.8 5 39 Watson, Max 13 Mater Maria 14.01 0.2 1 41 Smith, Brodie 13 Picton High School 14.06 0.2 1 42 Ricci, Giacomo 13 Trinity Gram 14.08 -0.5 2 43 Power, Riley 13 St Marys Cat 14.13 -0.5 2 44 Hargrave, Charles 13 Redlands 14.33 -0.8 5 45 Campbell, Connor 13 Mulwaree Hig 14.58 -0.8 5 46 Franco, Tyler 13 Wadalba Comm 17.71 -0.5 4 -- Smith, Joshua 13 The King's School DNS 0.2 1 -- Pereira, Finn 13 Mosman High School DNS -0.5 3
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 200 Girls 100 Metre 13 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.20 1993 Mindt Slomka, Rutherford H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -1.8 1 Locane, Bronte 13 Meriden School 12.62Q 2 Landrigan, Jessica 13 Mount Annan 13.25q 3 McCowan, Kijana 13 Xavier High 13.45 4 Teuma, Abby 13 Colo High School 13.52 5 Hurley, Zara 13 The Forest H 13.61 6 Flugge, Chloe 13 Katoomba Hig 13.92 7 Jobson, Amber 13 Hornsby Girl 14.42 8 Ingram, Leela 13 St Leo's Cat 14.74 9 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 14.94 10 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 15.87 Heat 2 Preliminaries Wind: 0.3 1 Ross, Ava 13 Whitebridge 12.93Q 2 Hussain, Mariam 13 Bankstown gi 13.31q 3 Marshall-Dawson, Clara 13 Woonona High School 13.39 4 Andrews, Katie 13 Mackillop Ca 13.60 5 Bridge, Matilda 13 Stella Maris 14.12 6 Khoo, Josie 13 St Catherine 14.16 7 Griffiths, Lara 13 Our Lady Of 14.18 8 Ronan, Gemma 13 Loreto Kirribilli 14.26 9 Simon, Morgan 13 Dapto High School 14.62 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.1 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.68Q 2 Carlson, Ava-Marie 13 Central Coas 13.26q 3 Steventon, Amelia 13 Presbyterian 13.34 4 Kerr, Charlotte 13 Oak Flats Hi 13.39 5 Attard, Kaylee 13 Mount Carmel 13.61 6 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 13.81 7 Peterson, Charlize 13 Aquinas Cath 14.29 8 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 14.58 9 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 14.65 Heat 4 Preliminaries Wind: -0.3 1 Morgan, Charlotte 13 Australian C 13.31Q 2 McCarthy, Anika 13 Hunter Sport 13.40 3 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 13.44 4 McIntosh, Gemma 13 Turramurra H 13.53 5 Colgan, Molly 13 Victoria 13.54 6 Moretti, Natasha 13 Trinity Cath 13.99 7 burdett, mila 13 Meriden School 14.09 8 Dasgupta, Sukanya 13 Hurlstone Ag 14.42 9 Williams, Breeanna 13 Greystanes H 15.03 10 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 15.13 Heat 5 Preliminaries Wind: +0.0 1 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 12.97Q 2 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 13.33q 3 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 13.34 4 Russell, Caitlin 13 Barker College 13.73 5 Healy, Kaaren 13 Nepean Creat 13.81 6 Todd, Piper 13 East Hills G 13.89 7 Pavela, Bianka 13 Rosebank College 14.08 8 Grummett, Jessica 13 Mount St Ben 14.19 9 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 14.20 10 Facer, Erika 13 Gosford High School 15.01 11 Fitzpatrick, Miranda 13 St Leo's Cat 15.10 Heat 6 Preliminaries Wind: -0.4 1 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.17Q 2 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 13.48 3 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 13.62 4 Kupceric, Sienna 13 Mater Maria 13.65 5 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 13.74 6 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 13.76 7 Plummer, Gypsy 13 Magdalene Ca 14.06 8 Sargent, Anna 13 Wycliffe Chr 14.39 9 Blissett, Charlotte 13 Kirrawee Hig 14.49 10 Middleton-Rico, Ana-Cata 13 Cherrybrook 15.11 ======================================================================== Meet Record: 12.20 1993 Mindt Slomka, Rutherford H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Locane, Bronte 13 Meriden School 12.62Q -1.8 1 2 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.68Q -0.1 3 3 Ross, Ava 13 Whitebridge 12.93Q 0.3 2 4 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 12.97Q +0.0 5 5 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.17Q -0.4 6 6 Morgan, Charlotte 13 Australian C 13.31Q -0.3 4 7 Landrigan, Jessica 13 Mount Annan 13.25q -1.8 1 8 Carlson, Ava-Marie 13 Central Coas 13.26q -0.1 3 9 Hussain, Mariam 13 Bankstown gi 13.31q 0.3 2 10 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 13.33q +0.0 5 11 Steventon, Amelia 13 Presbyterian 13.34 -0.1 3 11 Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon 13.34 +0.0 5 13 Marshall-Dawson, Clara 13 Woonona High School 13.39 0.3 2 13 Kerr, Charlotte 13 Oak Flats Hi 13.39 -0.1 3 15 McCarthy, Anika 13 Hunter Sport 13.40 -0.3 4 16 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 13.44 -0.3 4 17 McCowan, Kijana 13 Xavier High 13.45 -1.8 1 18 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 13.48 -0.4 6 19 Teuma, Abby 13 Colo High School 13.52 -1.8 1 20 McIntosh, Gemma 13 Turramurra H 13.53 -0.3 4 21 Colgan, Molly 13 Victoria 13.54 -0.3 4 22 Andrews, Katie 13 Mackillop Ca 13.60 0.3 2 23 Hurley, Zara 13 The Forest H 13.61 -1.8 1 23 Attard, Kaylee 13 Mount Carmel 13.61 -0.1 3 25 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 13.62 -0.4 6 26 Kupceric, Sienna 13 Mater Maria 13.65 -0.4 6 27 Russell, Caitlin 13 Barker College 13.73 +0.0 5 28 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 13.74 -0.4 6 29 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 13.76 -0.4 6 30 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 13.81 -0.1 3 30 Healy, Kaaren 13 Nepean Creat 13.81 +0.0 5 32 Todd, Piper 13 East Hills G 13.89 +0.0 5 33 Flugge, Chloe 13 Katoomba Hig 13.92 -1.8 1 34 Moretti, Natasha 13 Trinity Cath 13.99 -0.3 4 35 Plummer, Gypsy 13 Magdalene Ca 14.06 -0.4 6 36 Pavela, Bianka 13 Rosebank College 14.08 +0.0 5 37 burdett, mila 13 Meriden School 14.09 -0.3 4 38 Bridge, Matilda 13 Stella Maris 14.12 0.3 2 39 Khoo, Josie 13 St Catherine 14.16 0.3 2 40 Griffiths, Lara 13 Our Lady Of 14.18 0.3 2 41 Grummett, Jessica 13 Mount St Ben 14.19 +0.0 5 42 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 14.20 +0.0 5 43 Ronan, Gemma 13 Loreto Kirribilli 14.26 0.3 2 44 Peterson, Charlize 13 Aquinas Cath 14.29 -0.1 3 45 Sargent, Anna 13 Wycliffe Chr 14.39 -0.4 6 46 Dasgupta, Sukanya 13 Hurlstone Ag 14.42 -0.3 4 46 Jobson, Amber 13 Hornsby Girl 14.42 -1.8 1 48 Blissett, Charlotte 13 Kirrawee Hig 14.49 -0.4 6 49 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 14.58 -0.1 3 50 Simon, Morgan 13 Dapto High School 14.62 0.3 2 51 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 14.65 -0.1 3 52 Ingram, Leela 13 St Leo's Cat 14.74 -1.8 1 53 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 14.94 -1.8 1 54 Facer, Erika 13 Gosford High School 15.01 +0.0 5 55 Williams, Breeanna 13 Greystanes H 15.03 -0.3 4 56 Fitzpatrick, Miranda 13 St Leo's Cat 15.10 +0.0 5 57 Middleton-Rico, Ana-Cata 13 Cherrybrook 15.11 -0.4 6 58 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 15.13 -0.3 4 59 Wright, Tess 13 Mlc Burwood 15.87 -1.8 1
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


Image for H5


Image for H6


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 197 Boys 100 Metre 12 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.00 1993 Scott Fraser, Davidson H Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.9 1 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 12.88Q 2 Spadaro, Alex 12 Olol Seven Hills 13.16q 3 Daly, Flynn 12 Invitational 13.20q 4 Acharya, Prakhar 12 Girraween Hi 13.50q 5 Drewsen, Luke 12 Carroll Coll 13.55 6 Cox, Daniel 12 Epping Boys 13.74 7 Best, Koben 12 Westfields Sp 13.92 8 Andrews, Jack 12 Invitational 14.17 9 O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca 14.37 10 Bryant, Joel 12 Katoomba Hig 14.45 11 Barry, James 12 Invitational 14.72 Heat 2 Preliminaries Wind: -3.5 1 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 13.32Q 2 Martin, Liam 12 Hunter Sport 13.92 3 Macri, Hugo 12 Christian Br 14.00 4 Chapman, Asher 12 Kiama High School 14.02 5 Thebridge, Jimmy 12 Wahroonga Ad 14.10 6 Gotch, Jaxon 12 The Jannali 14.11 7 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 14.65 8 Bunn, Cohen 12 Lambton High School 14.89 14.882 9 Bell, Koby 12 Invitational 14.89 14.883 10 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 15.21 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.1 1 Cashion, Thomas 12 Invitational 13.10Q 2 Katene, Jahree 12 The Jannali 13.25q 3 Scodellaro, Thomas 12 Invitational 13.82 13.815 4 Madzinga, Thabisa 12 St Peter's C 13.82 13.816 5 Rajesh, Shiva 12 Turramurra H 13.91 6 Tan, Kai Zhe 12 Invitational 13.95 7 Driver, Flynn 12 Invitational 14.32 8 Dick, Hayden 12 Invitational 14.40 9 Cone, Mason 12 Grafton High School 14.55 10 Hutton, Bailey 12 Invitational 14.81 Heat 4 Preliminaries Wind: -2.1 1 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 13.05Q 2 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 13.38q 3 Badger, Cameron 12 Invitational 13.41q 4 Lau, Dylan 12 St George Ch 13.70 5 Carleen, Thomas 12 Dapto High School 13.75 6 Fourie, Jake 12 St Joseph's 13.90 7 Milewski, Xavier 12 St Patrick's 14.05 8 Lewanavanua, Ratu Viliam 12 Carlingford 14.26 9 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 14.33 -- Fisher, Freddie 12 Oxford Falls DNS ======================================================================== Meet Record: 12.00 1993 Scott Fraser, Davidson H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 12.88Q -0.9 1 2 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 13.05Q -2.1 4 3 Cashion, Thomas 12 Invitational 13.10Q -0.1 3 4 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 13.32Q -3.5 2 5 Spadaro, Alex 12 Olol Seven Hills 13.16q -0.9 1 6 Daly, Flynn 12 Invitational 13.20q -0.9 1 7 Katene, Jahree 12 The Jannali 13.25q -0.1 3 8 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 13.38q -2.1 4 9 Badger, Cameron 12 Invitational 13.41q -2.1 4 10 Acharya, Prakhar 12 Girraween Hi 13.50q -0.9 1 11 Drewsen, Luke 12 Carroll Coll 13.55 -0.9 1 12 Lau, Dylan 12 St George Ch 13.70 -2.1 4 13 Cox, Daniel 12 Epping Boys 13.74 -0.9 1 14 Carleen, Thomas 12 Dapto High School 13.75 -2.1 4 15 Scodellaro, Thomas 12 Invitational 13.82 -0.1 3 13.815 16 Madzinga, Thabisa 12 St Peter's C 13.82 -0.1 3 13.816 17 Fourie, Jake 12 St Joseph's 13.90 -2.1 4 18 Rajesh, Shiva 12 Turramurra H 13.91 -0.1 3 19 Martin, Liam 12 Hunter Sport 13.92 -3.5 2 20 Best, Koben 12 Westfields Sp 13.92 -0.9 1 21 Tan, Kai Zhe 12 Invitational 13.95 -0.1 3 22 Macri, Hugo 12 Christian Br 14.00 -3.5 2 23 Chapman, Asher 12 Kiama High School 14.02 -3.5 2 24 Milewski, Xavier 12 St Patrick's 14.05 -2.1 4 25 Thebridge, Jimmy 12 Wahroonga Ad 14.10 -3.5 2 26 Gotch, Jaxon 12 The Jannali 14.11 -3.5 2 27 Andrews, Jack 12 Invitational 14.17 -0.9 1 28 Lewanavanua, Ratu Viliam 12 Carlingford 14.26 -2.1 4 29 Driver, Flynn 12 Invitational 14.32 -0.1 3 30 Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp 14.33 -2.1 4 31 O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca 14.37 -0.9 1 32 Dick, Hayden 12 Invitational 14.40 -0.1 3 33 Bryant, Joel 12 Katoomba Hig 14.45 -0.9 1 34 Cone, Mason 12 Grafton High School 14.55 -0.1 3 35 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 14.65 -3.5 2 36 Barry, James 12 Invitational 14.72 -0.9 1 37 Hutton, Bailey 12 Invitational 14.81 -0.1 3 38 Bunn, Cohen 12 Lambton High School 14.89 -3.5 2 14.882 39 Bell, Koby 12 Invitational 14.89 -3.5 2 14.883 40 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 15.21 -3.5 2 -- Fisher, Freddie 12 Oxford Falls DNS -2.1 4
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 198 Girls 100 Metre 12 Years 10 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 6 Best Times ================================================================ Meet Record: 12.20 2000 Maricor Cuena, Endeavour Spor Name Age Team Prelims ================================================================ Heat 1 Preliminaries Wind: -0.2 1 Burford, Angelina 12 Invitational 13.34Q 2 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 13.40q 3 Carlson, Keira 12 Central Coas 13.44q 4 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 13.84 5 Gonzalez, Dana 12 Lakes Grammar 13.96 6 Durheim, Sophie 12 Invitational 14.20 7 Goy, Tahlia 12 Invitational 14.34 8 Carruthers, Savannah 12 Georges Rive 14.53 9 Pisano, Alessia 12 Freeman Cath 14.77 10 Barrington-Higgs, lucia 12 Invitational 14.95 11 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 14.99 Heat 2 Preliminaries Wind: -0.5 1 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 13.45Q 2 Suto, Katherine 12 Sydney Girls 13.51q 3 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.54q 4 Brunckhorst, Marli 12 Invitational 14.19 5 Morrell, Amelie 12 Endeavour Sp 14.46 6 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 14.61 7 Gibson, Annabelle 12 Shellharbour 14.62 8 Rose, Dallyce 12 La Salle Academy 14.74 9 Vale, Indianna 12 Invitational 15.25 10 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 15.33 11 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 16.72 Heat 3 Preliminaries Wind: -0.4 1 France, Macey 12 Kingscliff H 13.32Q 2 Lewis, Arabella 12 Invitational 13.59q 3 Shortland, Hannah 12 Invitational 13.80 4 Gifford, Madeleine 12 Sydney Secon 13.93 5 McCreery, Siara 12 St Brigids Coogee 14.26 6 Wynne, Lacey 12 The Hills Sp 14.57 7 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 14.90 8 Ryan, Ashlea 12 Camden High School 14.95 9 Simmons, Madeline 12 Invitational 14.98 10 Seneviratne, Lisara 12 Invitational 15.26 Heat 4 Preliminaries Wind: 0.2 1 Blayney, Erin 12 Invitational 13.57Q 2 Omage, Emmanuella 12 Meriden School 13.68q 3 Lubis, Ahlyrah 12 Invitational 13.91 4 Levi, Ellie Mai 12 Invitational 14.04 5 Idriss, Maya 12 Strathfield 14.12 6 Honor, Isla 12 Invitational 14.17 14.162 7 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 14.17 14.166 8 Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp 14.28 9 Hindmarsh, Margot 12 Kambala 14.78 10 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 14.92 ======================================================================== Meet Record: 12.20 2000 Maricor Cuena, Endeavour Sports H Name Age Team Prelims Wind H# ======================================================================== Preliminaries 1 France, Macey 12 Kingscliff H 13.32Q -0.4 3 2 Burford, Angelina 12 Invitational 13.34Q -0.2 1 3 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 13.45Q -0.5 2 4 Blayney, Erin 12 Invitational 13.57Q 0.2 4 5 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 13.40q -0.2 1 6 Carlson, Keira 12 Central Coas 13.44q -0.2 1 7 Suto, Katherine 12 Sydney Girls 13.51q -0.5 2 8 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.54q -0.5 2 9 Lewis, Arabella 12 Invitational 13.59q -0.4 3 10 Omage, Emmanuella 12 Meriden School 13.68q 0.2 4 11 Shortland, Hannah 12 Invitational 13.80 -0.4 3 12 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 13.84 -0.2 1 13 Lubis, Ahlyrah 12 Invitational 13.91 0.2 4 14 Gifford, Madeleine 12 Sydney Secon 13.93 -0.4 3 15 Gonzalez, Dana 12 Lakes Grammar 13.96 -0.2 1 16 Levi, Ellie Mai 12 Invitational 14.04 0.2 4 17 Idriss, Maya 12 Strathfield 14.12 0.2 4 18 Honor, Isla 12 Invitational 14.17 0.2 4 14.162 19 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 14.17 0.2 4 14.166 20 Brunckhorst, Marli 12 Invitational 14.19 -0.5 2 21 Durheim, Sophie 12 Invitational 14.20 -0.2 1 22 McCreery, Siara 12 St Brigids Coogee 14.26 -0.4 3 23 Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp 14.28 0.2 4 24 Goy, Tahlia 12 Invitational 14.34 -0.2 1 25 Morrell, Amelie 12 Endeavour Sp 14.46 -0.5 2 26 Carruthers, Savannah 12 Georges Rive 14.53 -0.2 1 27 Wynne, Lacey 12 The Hills Sp 14.57 -0.4 3 28 Taylor, Harmony-Jade 12 Endeavour Sp 14.61 -0.5 2 29 Gibson, Annabelle 12 Shellharbour 14.62 -0.5 2 30 Rose, Dallyce 12 La Salle Academy 14.74 -0.5 2 31 Pisano, Alessia 12 Freeman Cath 14.77 -0.2 1 32 Hindmarsh, Margot 12 Kambala 14.78 0.2 4 33 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 14.90 -0.4 3 34 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 14.92 0.2 4 35 Barrington-Higgs, lucia 12 Invitational 14.95 -0.2 1 35 Ryan, Ashlea 12 Camden High School 14.95 -0.4 3 37 Simmons, Madeline 12 Invitational 14.98 -0.4 3 38 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 14.99 -0.2 1 39 Vale, Indianna 12 Invitational 15.25 -0.5 2 40 Seneviratne, Lisara 12 Invitational 15.26 -0.4 3 41 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 15.33 -0.5 2 42 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 16.72 -0.5 2
Image for H1


Image for H2


Image for H3


Image for H4


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 184 Girls Long Jump 17-19 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Giddings - T35/F35, Summ 19 Our Lady Of 2.75m 0.2 83.33% 2.67m(0.5) 2.64m(-0.8) 2.69m(-0.1) 2.75m(0.2) 2 Harrison - T37, Lainee 17 Hunter Sport 4.00m -0.2 76.63% 3.34m(-0.4) 3.78m(-1.7) 3.96m(NWI) 4.00m(-0.2) 3 Weingartner - T20/F2, Li 17 Bridigine Co 3.26m -1.0 52.50% 3.26m(-1.0) 2.90m(0.7) 2.95m(-0.9) 2.64m(0.8)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 186 Boys Long Jump 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 4.86m -0.1 63.61% 4.59m(-0.7) 4.86m(-0.1) 4.75m(+0.0) 3.90m(-0.4)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 183 Girls Long Jump 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Gillespie - T35/F35, Isl 15 Pittwater Ho 2.40m -0.7 72.73% FOUL(-0.7) 2.32m(-0.5) 2.25m(0.2) 2.40m(-0.7) 2 Cooper - T38, Indiana 16 Tumut High school 3.28m 0.5 59.53% FOUL(-1.3) FOUL(+0.0) 3.09m(-0.1) 3.28m(0.5) 3 Tran - T37/F37, Charlize 15 St John Paul 2.73m -0.6 52.30% 2.37m(-0.3) 0.43m(-1.0) 1.61m(0.1) 2.73m(-0.6) 4 Bromfield - F20, Sienna 15 Maitland Hig 3.05m -0.5 49.11% FOUL(-1.1) 3.05m(-0.5) FOUL(0.4) FOUL(+0.0) 5 Miller - T20/F20, Akala 16 Bomaderry hi 2.92m -0.8 47.02% FOUL(0.5) 2.71m(+0.0) 2.92m(-0.8) 2.71m(+0.0) 6 Bargwanna - T20/F20, Cai 16 Richmond Riv 2.52m -0.2 40.58% 2.48m(-0.4) 2.45m(-0.9) 2.52m(-0.2) 2.43m(0.1)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 185 Boys Long Jump 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Robb-Jackson - T38/F, Co 13 Barker College 3.51m -0.2 49.232% 2.85m(-1.2) 3.48m(-2.0) 3.16m(0.4) 3.51m(-0.2) 2 Harding - T36/F36, Zac 13 Dubbo Colleg 2.55m 0.4 43.00% FOUL(-0.4) FOUL(-2.8) 2.55m(0.4) 2.21m(-0.4)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 182 Girls Long Jump 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blacksmith - T20/F20, Te 14 Warilla High School 4.36m -1.0 70.21% FOUL(+0.0) 4.36m(-1.0) 4.30m(0.7) 4.33m(-0.9) 2 Bellette - T44/F45, Rhia 13 Mount St Jos 2.65m 0.2 59.02% 2.60m(0.7) 2.54m(-0.9) 2.65m(0.2) 2.51m(-0.9) 3 Witter - T20/F20, Samant 13 The Hills Sp 3.49m -0.4 56.20% 3.41m(-0.1) 3.25m(-1.2) 3.49m(-0.4) 3.38m(-0.6)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 99 Girls Discus 12-14 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Espie - T33/F33, Coco 13 Sceggs Darlinghurst 5.25m 23.21% 4.06m 4.96m 5.25m 5.00m 2 Edwards - T54/F57, Ava 13 Nepean Chris 4.50m 12.58% 3.58m 4.50m 3.05m 3.08m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 354 Boys Discus 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Conroy - T38/F38, Jack 17 Mater Dei Sc 10.45m 19.75% 8.99m 9.39m 10.45m FOUL 2 Cosier - F37, Jack 18 Dubbo Christ 5.82m 9.74% 4.23m 2.21m 5.34m 5.82m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 351 Girls Discus 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Rodgers - F20, Annabelle 18 Brisbane Wat 28.53m 65.59% 28.53m 27.80m FOUL 24.19m 2 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 17 St Scholasti 12.38m 34.84% 12.15m 11.69m 11.25m 12.38m 3 Giddings - T35/F35, Summ 19 Our Lady Of 10.98m 34.40% FOUL 10.37m FOUL 10.98m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 353 Boys Discus 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 27.63m 60.34% 26.75m 27.36m 27.63m 23.75m 2 Molloy - T36/F36, Dylan 15 St Pius Adamstown 12.35m 28.75% FOUL 10.02m 11.03m 12.35m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 350 Girls Discus 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Buss - F20, Savannah 15 St Columba's 32.93m 75.48% 30.84m 29.72m 29.37m 32.93m 2 Gillespie - T35/F35, Isl 15 Pittwater Ho 19.95m 62.50% 17.39m 19.39m 17.23m 19.95m 3 Bargwanna - T20/F20, Cai 16 Richmond Riv 21.25m 48.71% FOUL 19.92m 21.25m 19.34m 4 Perry - F13, Zara 15 Ravenswood S 18.91m 42.33% FOUL 14.48m FOUL 18.91m 5 Bromfield - F20, Sienna 15 Maitland Hig 12.24m 28.05% 11.50m 12.24m 11.62m 11.72m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 352 Boys Discus 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Barbara - T61/F61, Natha 14 Marist Colle 15.22m 58.36% 7.30m 15.22m 14.88m 13.98m 2 Harding - T36/F36, Zac 13 Dubbo Colleg 11.32m 26.35% 10.35m 10.74m FOUL 11.32m 3 Miller - T44/F44, Kynan 13 Havenlee School 12.94m 20.14% 12.94m FOUL 12.61m 11.82m 4 Baker - F37, Dominic 13 John Therry 9.91m 16.59% 6.73m 7.39m 9.91m 8.68m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 349 Girls Discus 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Bellette - T44/F45, Rhia 13 Mount St Jos 10.33m 48.98% 7.81m 8.66m 9.84m 10.33m 2 Espie - F20, Michayla 13 Kingswood Hi 15.33m 35.14% FOUL 14.10m 15.33m 12.83m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 95 Girls Shot Put 17-19 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Clifton-Bligh - T33/, Sa 17 Plc Sydney 4.74m 67.33%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 93 Girls Shot Put 12-14 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Espie - T33/F33, Coco 13 Sceggs Darlinghurst 2.63m 33.67% FOUL 2.55m 2.63m FOUL 2 Edwards - T54/F57, Ava 13 Nepean Chris 2.96m 21.52% 2.85m 2.96m 2.92m 2.94m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 266 Boys Shot Put 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Conroy - T38/F38, Jack 17 Mater Dei Sc 3.70m 23.20% 2.89m FOUL 3.42m 3.70m 2 Cosier - F37, Jack 18 Dubbo Christ 2.14m 12.21% 2.14m 2.12m 2.00m 2.04m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 263 Girls Shot Put 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Rodgers - F20, Annabelle 18 Brisbane Wat 9.25m 65.60% 9.25m 9.17m 9.04m 9.18m 2 Falls - F37, Chandelle 17 Greystanes H 7.12m 45.94% 6.96m 7.07m 6.73m 7.12m 3 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 17 St Scholasti 4.47m 42.90% 4.47m 4.26m 3.96m 3.97m 4 Giddings - T35/F35, Summ 19 Our Lady Of 4.46m 32.06% 4.46m 4.12m 4.01m 4.26m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 265 Boys Shot Put 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 8.76m 50.67% 8.61m 8.61m 8.76m 8.63m 2 Molloy - T36/F36, Dylan 15 St Pius Adamstown 5.02m 30.76% 4.91m 4.15m 5.02m 4.93m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 262 Girls Shot Put 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Buss - F20, Savannah 15 St Columba's 10.21m 72.41% 10.21m FOUL 9.85m 10.18m 2 Gillespie - T35/F35, Isl 15 Pittwater Ho 7.56m 54.35% 6.32m 6.86m 6.70m 7.56m 3 Perry - F13, Zara 15 Ravenswood S 6.93m 53.10% 6.45m 6.57m 6.93m 6.51m 4 Bargwanna - T20/F20, Cai 16 Richmond Riv 6.91m 49.01% 6.21m 6.49m 6.78m 6.91m 5 Tran - T37/F37, Charlize 15 St John Paul 7.41m 47.81% 6.91m 7.41m 6.69m 7.18m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 264 Boys Shot Put 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Barbara - T61/F61, Natha 14 Marist Colle 5.36m 42.74% 5.36m 5.28m 5.36m 5.23m 2 Miller - T44/F44, Kynan 13 Havenlee School 4.60m 29.24% 4.60m 3.87m 4.52m 3.71m 3 Harding - T36/F36, Zac 13 Dubbo Colleg 4.38m 26.84% 4.18m 3.54m 4.38m 4.12m 4 Carter - F37, Josh 14 Emmaus Catho 3.13m 17.87% 3.13m 3.04m 2.86m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 261 Girls Shot Put 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Bellette - T44/F45, Rhia 13 Mount St Jos 5.49m 59.87% 5.20m 5.03m 5.37m 5.49m 2 Espie - F20, Michayla 13 Kingswood Hi 7.07m 50.14% 6.66m 7.07m 6.92m 7.03m 3 Witter - T20/F20, Samant 13 The Hills Sp 4.70m 33.33% 3.16m 3.49m 3.53m 4.70m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 22 Girls 800 Metre 17-19 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Clifton-Bligh - T33/, Sa 17 Plc Sydney 3:16.35 72.75%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 21 Boys 800 Metre 15-16 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Ryan - T54, Cormac 15 Rosebank College 2:10.72 68.59% 2 Holmes - T34, Waryk 16 St Stanislau 2:39.98 61.16% 3 Coombes, Alex 15 St Luke's Ca 7:09.11

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 19 Boys 800 Metre 12-14 Years Para WC =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Keith - Rr2, Arran 12 Invitational 4:58.21

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 18 Girls 800 Metre 12-14 Years Para WC ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Espie - T33/F33, Coco 13 Sceggs Darlinghurst 3:53.06 61.29% 2 Edwards - T54/F57, Ava 13 Nepean Chris 4:06.37 41.19%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 236 Boys 800 Metre 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Houston - T20, Aaron 17 Skillset Sen 2:18.54 79.33% 2 Conroy - T38/F38, Jack 17 Mater Dei Sc 2:56.33 66.80%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 233 Girls 800 Metre 17-19 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Weingartner - T20/F2, Li 17 Bridigine Co 4:02.22 52.74%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 235 Boys 800 Metre 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 2:43.83 67.09% 2 Zofrea - T20, Zane 15 St Edmunds 3:34.09 51.34%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 232 Girls 800 Metre 15-16 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Sharp - T12, Layla 14 Emmaus Catho 2:39.94 78.13% 2 Cooper - T38, Indiana 16 Tumut High school 3:13.44 76.53% 3 Tran - T37/F37, Charlize 15 St John Paul 3:44.84 71.92% 4 Lim - T46, Yi Ying 15 Pymble Ladie 3:28.91 63.39%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 234 Boys 800 Metre 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Robb-Jackson - T38/F, Co 13 Barker College 2:29.81 78.62% -- Russell - T40, Hugo 12 St Augustine X4:16.49

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 231 Girls 800 Metre 12-14 Years Para AMB ================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Colwell - T37, Charlize 14 Oak Flats Hi 3:14.92 82.96% 2 Peet - T36, Abbie 13 Calrossy Ang 3:19.12 82.06% 3 Witter - T20/F20, Samant 13 The Hills Sp 3:01.50 70.33% 4 Bellette - T44/F45, Rhia 13 Mount St Jos 4:18.56 55.03%

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 122 Girls 200 Metre 17-19 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Clifton-Bligh - T33/, Sa 17 Plc Sydney 45.03 2.1 77.18%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 124 Boys 200 Metre 15-16 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ryan - T54, Cormac 15 Rosebank College 31.52 2.1 76.71%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 120 Girls 200 Metre 12-14 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Callender - Rr2, Annabel 13 Riverside Gi 1:19.40 2.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 331 Boys 200 Metre 17-19 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Conroy - T38/F38, Jack 17 Mater Dei Sc 34.18 -3.6 63.84% 2 Nearhos - T20, Jerome 17 St Ignatius 45.14 -3.6 47.52%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 328 Girls 200 Metre 17-19 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 17 St Scholasti 44.70 -1.5 90.60% 2 Lovell - T36, Mali 17 Mackellar Girls 31.31 -1.5 90.10% 3 Colley - T36, Tamsin 19 Randwick Gir 32.96 -1.5 85.59% 4 Osborne - T47, Ella 17 Merewether H 28.59 -1.5 85.52% 5 Harrison - T37, Lainee 17 Hunter Sport 31.98 -1.5 84.77% 6 Weingartner - T20/F2, Li 17 Bridigine Co 34.82 -1.5 71.83% 7 Giddings - T35/F35, Summ 19 Our Lady Of 44.10 -1.5 63.99%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 330 Boys 200 Metre 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Newton - T20, Zane 16 Chatswood Hi 29.11 -3.6 73.69% 2 Love - T35, Jackson 15 Narrabeen Sp 31.42 -3.6 73.33% 3 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 29.28 -3.6 73.26% 4 Molloy - T36/F36, Dylan 15 St Pius Adamstown 38.55 -3.6 61.01% 5 Zofrea - T20, Zane 15 St Edmunds 36.40 -3.6 58.93%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 327 Girls 200 Metre 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Cooper - T38, Indiana 16 Tumut High school 31.42 -3.1 82.50% 2 Sharp - T12, Layla 14 Emmaus Catho 31.12 -3.1 74.00% 3 Miller - T20/F20, Akala 16 Bomaderry hi 35.07 -3.1 71.31% 4 Tran - T37/F37, Charlize 15 St John Paul 38.24 -3.1 70.89%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 329 Boys 200 Metre 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Robb-Jackson - T38/F, Co 13 Barker College 30.36 -3.6 71.87% 2 Harding - T36/F36, Zac 13 Dubbo Colleg 37.41 -3.6 62.87%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 326 Girls 200 Metre 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blacksmith - T20/F20, Te 14 Warilla High School 28.37 -0.9 88.16% 2 Warton - T37, Sybella 14 Pymble Ladie 33.11 -0.9 81.88% 3 Witter - T20/F20, Samant 13 The Hills Sp 30.82 -0.9 81.15% 4 Colwell - T37, Charlize 14 Oak Flats Hi 33.67 -0.9 80.52% 5 Peet - T36, Abbie 13 Calrossy Ang 36.90 -0.9 76.45%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 7 Girls 100 Metre 17-19 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Clifton-Bligh - T33/, Sa 17 Plc Sydney 25.26 NWI 78.74%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 6 Boys 100 Metre 15-16 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ryan - T54, Cormac 15 Rosebank College 17.97 -2.2 75.85% 2 Holmes - T34, Waryk 16 St Stanislau 19.73 -2.2 73.29% 3 Coombes, Alex 15 St Luke's Ca 33.89 -2.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 4 Boys 100 Metre 12-14 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Keith - Rr2, Arran 12 Invitational 31.11 NWI 59.59%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 3 Girls 100 Metre 12-14 Years Para WC ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Espie - T33/F33, Coco 13 Sceggs Darlinghurst 32.43 -0.8 61.33% 2 Edwards - T54/F57, Ava 13 Nepean Chris 33.32 -0.8 46.07% 3 Callender - Rr2, Annabel 13 Riverside Gi 43.62 -0.8 41.40% 4 Soo - Rr3, Isabella 13 Willoughby G 49.20 -0.8 38.35%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 214 Boys 100 Metre 17-19 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Conroy - T38/F38, Jack 17 Mater Dei Sc 16.25 -1.9 66.09% 2 Nearhos - T20, Jerome 17 St Ignatius 21.30 -1.9 49.15% 3 Cosier - F37, Jack 18 Dubbo Christ 1:02.73 -1.9 17.92%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 211 Girls 100 Metre 17-19 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Bruce-Gilchrist Tf41, Lu 17 St Scholasti 20.62 -4.5 85.84% 2 Lovell - T36, Mali 17 Mackellar Girls 15.96 -4.5 85.71% 3 Harrison - T37, Lainee 17 Hunter Sport 15.38 -4.5 85.18% 4 Osborne - T47, Ella 17 Merewether H 14.28 -4.5 83.26% 5 Colley - T36, Tamsin 19 Randwick Gir 16.49 -4.5 82.96% 6 Weingartner - T20/F2, Li 17 Bridigine Co 15.57 -4.5 76.49% 7 Giddings - T35/F35, Summ 19 Our Lady Of 19.95 -4.5 70.50%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 213 Boys 100 Metre 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Love - T35, Jackson 15 Narrabeen Sp 15.18 -1.9 77.54% 2 Newton - T20, Zane 16 Chatswood Hi 13.92 -1.9 75.22% 3 Canning - T20/F20, Malac 15 Blue Hills College 14.04 -1.9 74.57% 4 Molloy - T36/F36, Dylan 15 St Pius Adamstown 17.78 -1.9 65.92%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 210 Girls 100 Metre 15-16 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Cooper - T38, Indiana 16 Tumut High school 15.09 -1.1 82.04% 2 Miller - T20/F20, Akala 16 Bomaderry hi 16.04 -1.1 74.25% 3 Tran - T37/F37, Charlize 15 St John Paul 18.19 -1.1 72.02% -- Gillespie - T35/F35, Isl 15 Pittwater Ho DNS -1.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 212 Boys 100 Metre 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Robb-Jackson - T38/F, Co 13 Barker College 14.95 -0.8 71.84% 2 Russell - T40, Hugo 12 St Augustine 22.32 -0.8 69.22% 3 Harding - T36/F36, Zac 13 Dubbo Colleg 16.97 -0.8 69.06% 4 Barbara - T61/F61, Natha 14 Marist Colle 23.02 -0.8 53.21% 5 Miller - T44/F44, Kynan 13 Havenlee School 21.07 -0.8 52.21%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 209 Girls 100 Metre 12-14 Years Para AMB ===================================================================== Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blacksmith - T20/F20, Te 14 Warilla High School 13.88 -1.1 85.81% 2 Warton - T37, Sybella 14 Pymble Ladie 16.06 -1.1 81.57% 3 Colwell - T37, Charlize 14 Oak Flats Hi 16.42 -1.1 79.78% 4 Witter - T20/F20, Samant 13 The Hills Sp 15.27 -1.1 78.00% 5 Peet - T36, Abbie 13 Calrossy Ang 17.86 -1.1 76.60%
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 286 Boys Shot Put 6kg 19 Years =============================================================== Meet Record: 18.31m 2008 Emanuele Fuamatu, Patrician Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Parmaxidis, Jason 18 Picnic Point 16.72m 16.34m 15.71m 16.03m 16.72m 2 Shahla, Alexander 17 Carlingford 16.00m 16.00m 15.77m 15.10m FOUL 3 Wells, Damian 18 Temora High School 12.23m 12.23m 11.36m 11.66m 9.79m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 280 Girls Shot Put 4kg 19 Years ================================================================ Meet Record: 14.59m 1992 Michelle Haage, South Strath Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Ferguson, Tahlee 18 Victoria 11.44m FOUL FOUL 10.79m 11.44m 2 Kely, Anna 17 Pennant Hill 10.93m 10.92m 10.74m 10.93m FOUL 3 Higgs, Jasmine 18 Meriden School 10.61m 10.04m 10.61m 10.15m 9.99m 4 Tait, Hanna 18 Mcauley Cath 10.03m 10.03m 9.04m 9.47m 9.23m 5 Hodson, Bronte 18 Ravenswood S 9.90m 9.60m FOUL 9.90m 9.55m 6 Tilt, Lily 17 Muirfield Hi 9.80m 9.19m 9.43m 9.44m 9.80m -- tappouras, shiloh 18 Gosford High School DNS -- Forster, Jessica 18 Barker College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 285 Boys Shot Put 5kg 17 Years ================================================================ Meet Record: 20.69m 2017 Alex Kolesnikoff, Trinity Gr Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Nolan, Bryce 17 Westfields Sp 17.16m 15.32m 17.16m FOUL FOUL 2 obaseki, nosa 17 Cranbrook School 15.68m 15.68m 14.45m 15.06m 15.05m 3 Zihlmann, Maximilian 17 Barker College 15.59m 15.38m 14.46m 15.59m 15.27m 4 Hilder, Ryan 17 Wagga Wagga 11.44m 8.77m 11.44m 8.10m 10.53m 5 Basnet, Jude 17 Shellharbour 11.23m 10.48m 11.23m 11.22m FOUL 6 Takkalapalli, Sohan 17 The King's School 10.82m 10.82m 10.56m 10.41m 10.37m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 279 Girls Shot Put 3kg 17 Years =============================================================== Meet Record: 15.99m 2011 Taylah Sengul, Erksine Park Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Blackstock, Ashlyn 17 Belmont High School 15.11m 15.11m 14.45m 14.32m 14.27m 2 Coulter, Kaitlyn 17 East Hills G 13.83m FOUL 13.83m 13.58m FOUL 3 Jarvis, Jaidah 17 Goulburn Hig 11.88m 10.94m 10.59m 11.88m 11.29m 4 Smith, Giselle 17 Lindisfarne 11.40m FOUL 11.06m 11.03m 11.40m 5 Spanswick, Georgia 16 Pymble Ladie 10.93m 10.41m 10.81m 10.93m 10.78m 6 Erni, Kirsten 17 Cheltenham G 9.78m 9.78m 9.55m 9.69m 9.35m -- Tucker, Erin 16 Cardiff High DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 195 Boys Shot Put 5kg 16 Years =============================================================== Meet Record: 19.65m 2005 Emanuele Fuamatu, Patrician Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Stevens, Benjamin 16 Trinity Gram 18.17m FOUL 17.38m 18.17m 17.99m 2 de Sacadura, Daniel 16 Cherrybrook 14.92m 14.92m FOUL FOUL FOUL 3 Lavidis, Mathew 16 Aquinas Cath 12.83m 12.26m 11.42m FOUL 12.83m 4 Ajaka, Julian 16 Marist Colle 12.28m 11.68m 12.28m 12.19m 11.95m 5 Batten, Benjamin 16 Macquarie An 12.28m 11.52m 12.28m 11.12m 11.41m 6 McKervey, Aidan 16 St Dominic's 12.12m 11.75m 11.60m 12.12m 10.92m 7 Pittman, Adam 16 Menai High School 11.47m 10.91m 11.11m 11.19m 11.47m -- White, Daniel 15 Chatswood Hi DNS -- Nguyen, Steven 16 Canley Vale DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 194 Girls Shot Put 3kg 16 Years =============================================================== Meet Record: 16.22m 2014 Grace Robinson, Bethany C Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Richardson, Emily 16 Hunter Sport 14.86m 14.86m 13.64m 13.67m 13.33m 2 Polikowski, Emma 16 Ravenswood S 14.44m 14.31m 14.27m 14.44m 14.42m 3 Goetz, Molly 16 Westfields Sp 13.41m 12.90m 12.95m 13.41m 12.82m 4 Bell, Karina 16 Meriden School 13.24m 12.48m 13.24m 13.06m 11.90m 5 Worsfold, Brianna 16 Pymble Ladie 12.38m 12.06m 11.90m 12.08m 12.38m 6 Waldron, Caitlin 16 Mount St Ben 11.00m 10.44m 11.00m 10.70m 10.32m 7 Stewart, Felicity 16 Turramurra H 10.64m 10.30m 10.54m 10.64m 10.33m 8 Lambousis, Eleni 16 Our Lady Of 9.64m 9.64m FOUL 9.12m 9.53m 9 McManus, Grace 16 The Jannali 9.52m 9.52m 8.80m 9.15m 10 Watson, Madeline 16 Plc Croydon 6.56m 6.00m 6.56m 5.99m -- Samuels, Becky 16 Moriah College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 273 Boys Shot Put 4kg 15 Years =============================================================== Meet Record: 19.79m 2010 Tepai Moeroa, Newington C Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Soatini, Amosia 15 Trinity Gram 21.08m 19.48m 21.08m 19.57m FOUL 2 Wells, George 15 Narara Valle 18.62m 18.53m 18.62m 18.00m 17.97m 3 sandland, logan 15 Xavier High 16.94m 14.84m 15.50m 16.41m 16.94m 4 Clues, Angus 15 The Hills Sp 16.48m 15.83m 16.18m 15.57m 16.48m 5 Ikihele, Izaeaje 15 Charlton Chr 15.02m 12.80m 15.02m 14.54m 14.16m 6 Pittman, Benjamin 15 Menai High School 13.36m 12.12m 13.21m 13.36m 13.15m 7 Tharmanesan, Avilash 15 Blacktown Bo 12.80m 12.43m 12.80m 12.50m 12.72m 8 Murray, Lachlan 15 Taree High School 11.58m 11.28m 10.28m 11.58m 10.04m 9 Martinez, Emillio 15 Westfields Sp 10.56m 10.12m 10.52m 10.56m -- Cleary, Beau 15 Tumut High school DNS -- Scandurra, Joshua 15 Kirrawee Hig DNS -- Schwalger-ioane, Diego 15 Champagnet C DNS -- Davis, Thom 15 Woonona High School DNS -- Ramsay, Alastair 15 Knox Grammar School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 276 Girls Shot Put 3kg 15 Years ================================================================ Meet Record: 15.31m 2015 Stephanie Scigala, Callaghan Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Beale, Xylavene 15 Scots School Albury 14.46m 13.79m 14.46m 14.39m 13.83m 2 Edwards, Emma-Jean 15 Trangie Central 13.13m FOUL 13.13m 13.04m 12.86m 3 Matthias, Emma 15 Caroline Chi 12.82m 12.11m 12.22m 12.82m 11.99m 4 Lee, Lucy 15 Mlc Burwood 12.36m 12.36m 11.58m 12.21m 12.33m 5 Bardney, Rachel 15 The Hills Sp 12.08m 10.93m 11.81m 11.54m 12.08m 6 Riddell, Kiara 15 Tuggerah Lak 11.54m 10.40m 10.96m 11.54m 11.05m 7 Coppolelli, Jessica 15 Tara Anglica 10.71m 8.97m 10.71m 10.10m 9.62m 8 Alexander, Yasmin 15 Macquarie College 10.44m 10.44m 10.25m FOUL 9.50m 9 Livingstone, Sophie 15 Pymble Ladie 9.91m 9.76m 8.74m 9.91m 10 Burns, Fenella 14 Mosman High School 9.85m 9.00m 9.85m 9.59m 11 Gleeson, Shayla 15 St Ives High School 9.55m 9.11m 8.27m 9.55m 12 O'Connor, Scarlett 15 Monte Sant A 9.49m 9.22m 9.21m 9.49m 13 Cruickshank, Isabelle 15 Asquith Girl 9.47m 9.17m 9.35m 9.47m 14 McNally, Haylee 15 Engadine Hig 9.24m 9.24m 9.23m 8.81m 15 Winfield, Jorja 15 Temora High School 9.00m 8.18m 9.00m 8.45m 16 Cronshaw, Emmagen 15 Katoomba Hig 8.97m 8.97m 8.82m 8.97m 17 Stanberg, Emily 15 Trinity Cath 8.79m 8.74m 8.79m 8.61m 18 Elton, Rachel 15 The Jannali 7.92m 6.81m 7.56m 7.92m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 272 Boys Shot Put 4kg 14 Years =============================================================== Meet Record: 17.51m 2003 Emanuele Fuamatu, Patrician Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kasozi, Daniel 14 Greystanes H 16.36m 15.51m 16.36m 15.66m 14.90m 2 Ajaka, Michael 14 Marist Colle 15.67m 15.67m FOUL FOUL FOUL 3 Kasozi, Benjamin 14 Greystanes H 15.55m 14.60m 14.13m 15.55m FOUL 4 Frey, Daniel 14 Nimbin Centr 15.29m 13.79m 14.81m 14.44m 15.29m 5 Kirievsky, Alexander 14 Emanuel School 12.18m 11.55m 11.78m 12.18m 12.06m 6 Daw, Thomas 14 St Columba's 11.67m 11.32m 9.09m 11.67m 10.90m 7 Yuen, Lucas 14 The King's School 10.96m 10.96m 10.36m 10.42m 10.41m 8 Fiene, Brody 14 Cowra High School 10.89m 10.50m 10.12m 10.89m FOUL 9 Cox, Joshua 14 Callaghan Co 10.60m 10.01m 10.60m 8.78m 10 Schilder, Talen 14 Dapto High School 10.34m FOUL 10.34m FOUL 11 Hooker, Tallan 14 Hunter Sport 9.20m 8.35m 9.20m FOUL -- Croan, Ryan 14 St Patricks DNS -- Ludick, Benray 14 Dubbo Colleg DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 259 Girls Shot Put 3kg 14 Years ================================================================ Meet Record: 14.74m 2002 Dani Samuels, Westfeild Spor Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Coulter, Manaia 14 East Hills G 12.97m 12.97m FOUL 10.75m FOUL 2 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 12.15m 11.13m 12.15m 11.00m 11.83m 3 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 11.27m 10.55m 11.27m 10.12m 10.96m 4 Franich, Jasmine 14 Endeavour Sp 11.12m 10.03m 11.12m 11.09m 10.49m 5 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 10.90m 10.39m 10.88m 10.90m 10.77m 6 Blackman, Mollie 14 Mudgee High School 10.77m 10.77m 10.24m 10.44m 10.33m 7 Barbara, Isabella 14 Cheltenham G 10.38m 10.23m 10.05m 9.36m 10.38m 8 Carati, Mareta 14 Endeavour Sp 10.15m 9.50m 9.63m 10.15m 9.97m 9 Markovski, Mikaela 14 Corpus Chris 9.98m 9.98m 9.71m 9.84m 10 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 9.97m 9.64m 9.97m 9.41m 11 Hollyoak, Tara 14 St Lukes Gra 9.90m 9.72m 9.64m 9.90m 12 Prentice, Tallulah 13 Endeavour Sp 9.67m 9.67m FOUL FOUL 13 White, Alicia 14 Ravenswood S 9.43m 8.92m 9.43m 9.35m 14 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 9.43m 8.22m 9.04m 9.43m 15 Barlow, Claudia 14 Hunters Hill 8.58m 7.47m 8.58m 8.49m 16 Jessup, Jaimee 14 Kotara High School 8.35m 7.70m 8.35m 7.16m -- Johnston, Jessica 14 Loreto Kirribilli DNS -- Sheldrick, Holly 14 Holy Spirit DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 189 Boys Shot Put 3kg 13 Years =============================================================== Meet Record: 17.99m 2019 Amosia Soatini, Emmaus CC Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Cluff, Jozef 13 Trinity Gram 15.73m 15.73m 15.13m 15.17m 15.60m 2 Szekeres, Zoran 13 Kirrawee Hig 15.73m 13.26m 13.73m 13.35m 15.73m 3 Fuamatu, Emeric 13 Portland Cen 14.76m 14.26m 14.76m 14.30m 14.51m 4 Tatupu, Julio - Xavier 13 St Andrews J 14.52m 13.54m 14.52m 13.56m 14.45m 5 Szekeres, Christopher 13 Kirrawee Hig 14.39m 13.37m 14.39m 12.75m 13.68m 6 Tatupu, Dominic-Xander 13 St Andrews J 13.50m 13.36m 13.40m 13.50m FOUL 7 Ramanauskas, Cody 13 Trinity Gram 13.50m 12.06m 13.50m 12.92m 12.98m 8 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 13.27m 13.27m 11.11m FOUL 12.01m 9 Bloomfield, Hasani 13 Oakhill College 12.61m 12.57m 12.61m 12.51m 10 Lindsay, Rohnan 13 Model Farms 12.57m 11.84m 12.20m 12.57m 11 Myrizas, William 13 St Aloysius College 11.49m FOUL 11.49m FOUL 12 Jackson, Jack 13 Warrawong Hi 10.96m 10.96m 10.33m 10.90m 13 Cook, Callum 13 Barker College 10.96m 10.96m 9.01m 8.41m 14 Duncum, Riley 13 Crestwood Hi 10.54m FOUL 10.54m FOUL 15 Woods, Luke 13 Pacific Hill 10.33m 10.33m 9.66m 9.10m 16 Waldron, Lachlan 13 Eastwood Marist 10.26m 9.62m 9.98m 10.26m 17 Pereira, Finn 13 Mosman High School 9.27m 9.10m 9.27m FOUL 18 Billingsley, Justin 13 Northholm Gr 9.16m 9.08m 9.07m 9.16m -- Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C DNS -- Di Zio, Xavier 13 St Aloysius College DNS -- Schofield, James 13 St Agnes Cat DNS -- Doak, Hugo 13 Killara High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 180 Girls Shot Put 3kg 13 Years =============================================================== Meet Record: 14.15m 2003 Vika Lolo, Tempe H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Masic, Ava 13 The Hills Sp 11.90m 10.42m 11.16m 11.52m 11.90m 2 Moefaauo, Le'ati 13 Westfields Sp 11.12m 10.47m 10.78m 9.08m 11.12m 3 Peters, Grace 13 St John's Co 11.06m 10.78m 10.53m 10.74m 11.06m 4 Wolfgramm, Salote 13 St Luke's Ca 11.05m 11.05m 10.44m 10.89m 10.77m 5 Lee, Elka 13 Mackillop Co 10.29m 10.17m 9.58m 10.29m 9.58m 6 Kernaghan, Maddison 13 Westfields Sp 10.18m 9.80m 10.18m 9.77m 9.38m 7 Zanapalis, Gabriella 13 Our Lady Of 10.10m 9.20m 9.19m 10.10m 9.20m 8 Moore, Tayla 13 Barker College 9.95m 9.58m 9.91m 9.95m 8.85m 9 Bauer, Paige 13 Woolooware H 9.69m 9.69m 9.16m 9.51m 10 Govers, Emily 13 Riverside Gi 9.55m 8.28m 9.55m FOUL 11 Pulis, Elisabeth 13 Stella Maris 9.33m 9.25m 9.33m 9.11m 12 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 9.05m 8.89m 9.05m 8.84m 13 Jovanovic, Molly 13 Northmead 8.65m 8.09m 8.62m 8.65m 14 Diloi, Keasi 13 St George Ch 8.46m 8.46m 7.85m 8.04m 15 Liggins, Charlotte 13 St Paul's Grammar 8.38m 8.20m 8.38m 8.34m 16 Stewart, Annabelle 13 Turramurra H 8.35m 7.99m 8.35m 7.72m 17 Hupfau, Isabella 13 Kambala 8.30m 8.23m 7.92m 8.30m 18 Simon, Morgan 13 Dapto High School 7.89m 7.89m 7.39m 6.50m 19 Ryan, Georgia 13 Warilla High School 7.84m 7.84m 7.57m 7.35m 20 Middleton, Lucinda 13 Pymble Ladie 7.74m 7.66m 7.71m 7.74m 21 Johnson, Lily 13 Meriden School 7.69m 7.66m 7.69m 7.38m 22 Tamsett, Zoe 13 Barker College 7.69m 7.69m 7.52m 7.28m 23 Giffney, Claire 13 Our Lady Of 7.52m 7.52m 7.46m 6.71m 24 Beale, Xanthia 13 James Fallon 7.33m 5.85m 7.33m 7.18m 25 Alexander, Zaara 13 Macquarie College 7.07m 6.19m 7.07m 6.77m 26 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 6.17m 5.70m 5.80m 6.17m -- South, Ashleigh 13 Jamison High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 175 Boys Shot Put 3kg 12 Years ================================================================ Meet Record: 16.09m 2004 Keliti Vaingalo, Newington C Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 10.38m 10.22m 10.38m 2 Cashion, Thomas 12 Invitational 10.31m 10.21m 10.31m 3 Traíno, Boston 12 St Catherine 10.15m 9.97m 10.15m 4 Price, Samuel 12 St Aloysius College 9.95m 7.99m 9.95m 5 Bronger, Zain 12 Amity college 9.49m 8.70m 9.49m 6 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 9.31m 9.15m 9.31m 7 Tuqiri, Jone 12 Waverley College 8.99m 7.69m 8.99m 8 Dick, Hayden 12 Invitational 8.52m 8.06m 8.52m 9 Tran, Jayden 12 Westfields Sp 7.66m 7.66m FOUL 10 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 6.85m 6.70m 6.85m -- Tualau, Lopeti 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 172 Girls Shot Put 3kg 12 Years =============================================================== Meet Record: 13.45m 2002 Vika Lolo, Tempe H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kapsalis, Irini 12 Sydney Secon 12.51m 12.47m 11.77m 12.20m 12.51m 2 Wong, Kaiah 12 The Hills Sp 11.55m 11.46m 11.55m FOUL 11.34m 3 Mokofisi, Lesieli 12 Invitational 10.03m 9.06m 9.76m 10.03m 8.16m 4 Joseph-Riogi, Tallara 12 Invitational 9.90m 9.90m 9.83m 9.81m 9.46m 5 Collins, Fiorella 12 Australian C 9.19m 9.15m 8.93m 8.28m 9.19m 6 Latanis, Sienna 12 Invitational 9.01m 8.45m 9.01m 8.74m 8.66m 7 De Mel, Nehara 12 Mount St Ben 8.70m 7.86m 8.15m 8.70m 8.41m 8 Duncombe, Mikayla 12 Riverside Gi 8.61m 7.88m 8.61m 8.15m 7.61m 9 McNally, Lauren 12 Invitational 8.23m 7.73m 8.15m 8.23m 10 West, Isabella 12 Invitational 8.17m 8.10m 7.44m 8.17m 11 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 8.16m 7.29m 8.16m 7.81m 12 Vale, Indianna 12 Invitational 7.61m 7.34m 7.40m 7.61m 13 El Rez, Sofia 12 East Hills G 7.11m 6.37m 7.11m 6.89m 14 Whelan, Elizabeth 12 Redlands 6.21m 6.21m 6.02m 5.52m -- Boseski, Taleena 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 368 Boys Javelin 800g 19 Years ================================================================ Meet Record: 71.25m 2005 Matt Outzen, Westfield Sport Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Tarrant, Brody 18 Freeman Cath 53.55m FOUL 53.55m FOUL 51.94m 2 Cheney, Cameron 17 Gorokan High School 50.08m 47.72m FOUL FOUL 50.08m 3 Furze, Joshua 18 James Fallon 48.00m 46.05m 48.00m 42.19m 45.81m 4 van der Ham, Jelle 18 Tuggerah Lak 35.79m 35.18m 34.04m 35.09m 35.79m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 361 Girls Javelin 600g 19 Years =============================================================== Meet Record: 55.96m 2007 Laura Cornford, MLC Burwood Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Shine, Kiara 17 Mlc Burwood 38.35m 35.64m 35.03m 38.35m 29.29m 2 Kely, Anna 17 Pennant Hill 36.04m 34.11m 36.04m 34.04m 35.75m 3 Hodson, Bronte 18 Ravenswood S 34.41m 28.62m 28.66m 32.72m 34.41m 4 Tait, Hanna 18 Mcauley Cath 34.04m 29.24m 34.04m 30.85m 27.48m 5 Forster, Jessica 18 Barker College 26.76m 25.69m 26.76m 24.06m 24.45m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 367 Boys Javelin 700g 17 Years ================================================================ Meet Record: 71.25m 2016 Cameron McEntyre, Knox Gramm Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 del Popolo, Alexander 17 St Patrick's 61.60m 51.73m 60.65m 61.60m 55.02m 2 Watts, Byron 17 Campbelltown 54.50m 54.50m 46.74m 46.82m 46.62m 3 Capararo, Samuel 17 St Paul's Grammar 46.49m 46.49m FOUL 43.62m FOUL 4 Cullen, Robbie 17 Galston High School 46.06m 45.67m 43.54m 41.99m 46.06m 5 Sturzaker, Noah 16 Manly Selective 42.63m 40.83m 42.63m 40.21m 41.01m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 360 Girls Javelin 500g 17 Years ================================================================ Meet Record: 57.15m 2012 Lianna Davidson, St Marys Se Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Packer, Bianca 17 Hawkesbury H 42.08m 39.98m 42.08m 40.53m 40.29m 2 McIlwaine, Amelia 17 Norwest Chri 40.43m 37.71m 40.43m 37.32m 40.43m 3 Partridge, Erin 17 Asquith Girl 37.89m 37.09m 37.89m 36.04m 32.87m 4 Smith, Giselle 17 Lindisfarne 30.21m 24.67m 30.21m 27.77m 27.63m 5 Watson, Madeline 16 Plc Croydon 14.57m 13.71m 14.57m 13.30m 13.63m -- Chitty, Ava 17 Barker College DNS -- Tucker, Erin 16 Cardiff High DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 358 Boys Javelin 700g 16 Years =============================================================== Meet Record: 68.68m 1985 Simon Steyn, Lambton H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kitteringham, Baxter 16 Woolooware H 58.53m 55.23m 58.53m 57.31m 54.78m 2 Ralph, Josh 16 St. Andrew's 53.18m 50.03m 49.46m 53.18m 53.18m 3 Hahn, Finlay 16 Winmalee Hig 51.40m FOUL FOUL 48.11m 51.40m 4 Corvalan Sotomayor, Cris 16 Parramatta Marist 48.90m 44.11m 47.90m 48.90m 46.93m 5 Caie, Ashton 16 Barker College 46.83m 46.83m 38.80m FOUL 35.64m 6 Ajaka, Julian 16 Marist Colle 43.76m 40.20m 39.10m 43.76m FOUL 7 Coburn, Liam 16 St Dominic's 42.73m FOUL 42.73m FOUL 42.60m 8 Losurdo, Louis 16 Vincentia Hi 41.62m 39.86m 39.87m 41.62m 37.62m 9 Giustiniani, Thomas 16 Woonona High School 39.34m 32.98m 39.34m 33.43m -- Nguyen, Steven 16 Canley Vale DNS -- Stewart, James 16 St Patrick's DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 369 Girls Javelin 500g 16 Years ================================================================ Meet Record: 50.87m 2012 Mackenzie Little, Pymble Lad Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Bell, Karina 16 Meriden School 43.31m 40.65m 37.96m 38.12m 43.31m 2 Wong, Rhedyn 16 Pymble Ladie 39.15m 32.81m 34.76m 35.71m 39.15m 3 MacPherson, Lili 16 Mosman High School 38.37m 33.31m 38.37m 35.62m 37.13m 4 Packer, Jacinta 16 Hawkesbury H 34.39m 34.39m 31.62m FOUL FOUL 5 Polikowski, Emma 16 Ravenswood S 33.26m 32.19m 30.81m 31.44m 33.26m 6 Smith, Charlotte 16 Bonnyrigg Hi 32.75m 30.34m 32.75m 23.63m 30.42m 7 Worsfold, Brianna 16 Pymble Ladie 32.34m 32.34m FOUL 30.73m 30.37m 8 Salway, Izabelle 16 Nambucca Hea 29.83m 29.83m 26.85m 25.84m 28.59m 9 Jessica, Peterson 16 William Clar 29.48m 29.48m 28.28m 28.73m 10 Clark, Shantae 16 Temora High School 27.28m 24.30m 27.28m 26.47m 11 Stewart, Felicity 16 Turramurra H 26.73m FOUL 26.73m FOUL 12 Spanswick, Georgia 16 Pymble Ladie 26.42m 25.99m 24.87m 26.42m 13 Barton, Ashleigh 16 Picnic Point 25.50m FOUL 25.50m 24.91m 14 Waldron, Caitlin 16 Mount St Ben 24.15m 23.17m 23.89m 24.15m 15 Muscat, Caitlyn 16 Mount St Ben 23.25m FOUL 22.55m 23.25m 16 Bargwanna, Caitlin 16 Richmond Riv 20.39m 20.39m 19.54m 17.75m -- Levy, Ariana 16 St Paul's Grammar DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 289 Boys Javelin 700g 15 Years =============================================================== Meet Record: 61.81m 2011 Rigby Vane-Wood, Dungog H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Camilleri, Toby 15 St Dominic's 54.92m 54.92m 50.99m FOUL FOUL 2 Markulin, Lincoln 15 St Edwards College 50.18m 43.23m 47.58m 46.55m 50.18m 3 Vandoros, Michael 15 St Columba's 48.84m 47.50m FOUL 48.84m FOUL 4 Clues, Angus 15 The Hills Sp 44.17m FOUL 44.17m FOUL 42.91m 5 Rutter, Kurt 15 Coonabarabra 42.17m 35.79m 38.53m 39.25m 42.17m 6 Bell, Connor 15 Elderslie Hi 41.51m 40.36m FOUL 41.51m FOUL 7 Stuart, Jed 15 Smiths Hill 40.41m 40.41m 40.06m FOUL 36.48m 8 Hall, Cooper 15 Leichardt Se 37.05m 37.05m 34.81m 28.53m 36.77m 9 Kalos, Andrew 14 Marist Colle 35.65m 33.81m 32.73m 35.65m 10 Scholle, Felix 15 German Inter 34.77m 34.03m 34.77m 33.74m 11 Arduin, Adam 15 Westfields Sp 32.46m 31.29m 28.68m 32.46m 12 Jenkins, Blake 15 Endeavour Sp 31.48m 31.48m 30.26m FOUL 13 Papadakis, Michael 15 Kirrawee Hig 30.02m 30.02m 28.96m 29.25m -- Kingcott, Cody 15 The Ponds Hi FOUL FOUL FOUL FOUL -- Schwalger-ioane, Diego 15 Champagnet C DNS -- King, Jamie 15 Cherrybrook DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 284 Girls Javelin 500g 15 Years ================================================================ Meet Record: 46.40m 2011 Mackenzie Little, Pymble Lad Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Baltineshter, Tali 15 Moriah College 47.25m 47.25m 43.74m 44.03m 37.52m 2 Harris, Isabel 15 Bridigine Co 40.12m 39.78m 39.02m 40.12m 35.61m 3 Blanch, Hayley 15 Woolooware H 37.15m FOUL 34.64m 34.93m 37.15m 4 Apel, Vanessa 15 Model Farms 33.81m 33.02m 33.81m 31.06m 31.31m 5 Cruickshank, Isabelle 15 Asquith Girl 32.84m 30.64m 30.42m 31.61m 32.84m 6 Livingstone, Sophie 15 Pymble Ladie 31.66m 29.95m 29.75m 31.66m 26.13m 7 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 29.68m FOUL 28.33m FOUL 29.68m 8 McNally, Haylee 15 Engadine Hig 28.84m 26.93m 28.84m 28.75m 27.05m 9 Riddell, Kiara 15 Tuggerah Lak 25.35m 25.35m FOUL 24.57m 10 Stanberg, Emily 15 Trinity Cath 19.88m 18.69m 19.88m 14.52m 11 Burns, Fenella 14 Mosman High School 18.63m 12.35m 16.58m 18.63m -- Gillespie, Isla 15 Pittwater Ho DNS -- O'Connor, Scarlett 15 Monte Sant A DNS -- Cronshaw, Emmagen 15 Katoomba Hig DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 287 Boys Javelin 700g 14 Years =============================================================== Meet Record: 59.57m 1999 Aaron Cooke, Chevallier Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Eksteen, Ruann 14 Pittwater Ho 52.52m 45.25m 50.11m 52.52m FOUL 2 Ramsay, Nathanael 14 Wahroonga Ad 42.66m 36.56m 42.66m 37.40m 36.58m 3 Daw, Thomas 14 St Columba's 41.18m 41.18m 36.02m 37.91m 34.44m 4 Harvey Cossettini, Lucas 14 Lambton High School 40.92m 40.17m 40.92m 38.99m 39.83m 5 Chevalier, Isaac 14 Girraween Hi 40.15m FOUL FOUL 38.05m 40.15m 6 Kasozi, Daniel 14 Greystanes H 39.63m 33.12m 33.29m 39.63m FOUL 7 Fiene, Brody 14 Cowra High School 37.46m 37.46m 34.66m 35.87m 35.47m 8 Arnold, Ryan 14 Endeavour Sp 34.07m FOUL 34.07m FOUL FOUL 9 Kirievsky, Alexander 14 Emanuel School 33.59m FOUL 33.59m 32.33m 10 van der Ham, Charon 14 Tuggerah Lak 33.49m 29.18m 33.22m 33.49m 11 Korras, Aleko 14 Sydney Secon 33.23m 32.00m FOUL 33.23m 12 McLaren, Hamish 14 Nowra Christ 29.48m FOUL 29.48m FOUL 13 Hardman, Nathan 14 Casula High School 23.06m 20.48m 19.11m 23.06m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 282 Girls Javelin 500g 14 Years =============================================================== Meet Record: 42.53m 2009 Taylah Sengul, Erskine Park Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Allport, Lilly 14 Blaxland Hig 36.51m 33.53m 36.24m 31.84m 36.51m 2 Mace, Siena 14 St Ursula's 33.54m 30.96m 29.80m 32.58m 33.54m 3 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 32.41m 31.19m 28.67m 28.44m 32.41m 4 Haylen, Zoe 14 Southern Hig 30.49m FOUL FOUL 30.49m 30.22m 5 Nagy, Amelia 14 St Patricks 30.34m 26.33m FOUL 30.34m 27.95m 6 Hughes, Tara 14 Cranebrook H 27.26m 27.26m FOUL FOUL FOUL 7 Jessup, Jaimee 14 Kotara High School 26.81m FOUL 26.81m 24.56m 24.21m 8 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 26.71m FOUL 23.49m FOUL 26.71m 9 Blume, Emma 14 Tuggerah Lak 26.09m 24.90m 26.09m 25.77m 10 Godwin, Elizabeth 14 Penrith Angl 23.89m 20.25m 23.89m 20.71m 11 Markovski, Mikaela 14 Corpus Chris 23.35m 23.19m 23.35m 23.32m 12 Carati, Mareta 14 Endeavour Sp 22.65m 20.82m 22.65m 22.28m 13 Hollyoak, Tara 14 St Lukes Gra 18.88m 18.33m 18.88m 18.38m 14 Whitbread, Caitlyn 14 Kirrawee Hig 18.10m FOUL FOUL 18.10m -- Johnston, Jessica 14 Loreto Kirribilli DNS -- Ranginui, Charlotte 14 Cheltenham G DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 277 Boys Javelin 600g 13 Years ================================================================ Meet Record: 53.75m 2007 Elliot Lang, The Kings Schoo Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Cluff, Jozef 13 Trinity Gram 44.44m 44.44m 38.40m 41.66m 37.56m 2 Pallister, Elijah 13 Epping Boys 38.13m 30.90m 32.85m 32.88m 38.13m 3 Waldron, Lachlan 13 Eastwood Marist 34.57m 31.53m FOUL 31.45m 34.57m 4 Ramanauskas, Cody 13 Trinity Gram 33.98m 33.95m 32.72m 32.63m 33.98m 5 Billingsley, Justin 13 Northholm Gr 32.83m 29.45m 29.20m 30.74m 32.83m 6 Gardiner, Michael 13 St Columba's 31.58m 30.85m 29.91m 30.80m 31.58m 7 Szekeres, Christopher 13 Kirrawee Hig 30.35m 29.55m 30.35m 28.70m 27.55m 8 Hemakumara, Ethan 13 St Pauls Cat 29.04m 28.92m 29.04m FOUL 28.90m 9 McGregor, Rory 13 St Columba's 27.89m 27.89m FOUL FOUL 10 Facchin, Alexander 13 Jannali High School 26.96m 22.29m 26.96m 25.32m 11 Redhead, Ryan 12 Carlingford 26.24m FOUL 22.43m 26.24m 12 Jackson, Jack 13 Warrawong Hi 25.88m 24.75m 25.88m FOUL 13 Neal, Tyson 13 Barker College 25.53m 25.53m 23.98m FOUL 14 Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C 24.89m 24.89m 24.22m FOUL 15 Tsang, Oliver 13 Epping Boys 21.64m FOUL 20.84m 21.64m -- Watson, Max 13 Mater Maria FOUL FOUL FOUL FOUL -- Andrews, Henry 13 Muirfield Hi DNS -- Duncum, Riley 13 Crestwood Hi DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 347 Girls Javelin 400g 13 Years =============================================================== Meet Record: 42.77m 2008 Taylah Sengul, Erskine Park Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Todd, Piper 13 East Hills G 36.86m 36.34m 36.02m 36.86m FOUL 2 Kernaghan, Maddison 13 Westfields Sp 34.46m 34.46m 31.49m 29.54m 32.89m 3 Koussas, Jessica 13 Ryde Seconda 34.27m 34.27m 33.40m 33.59m 33.86m 4 Carlson, Ava-Marie 13 Central Coas 31.89m 28.36m 28.28m 31.89m 29.30m 5 Peters, Grace 13 St John's Co 30.27m 30.22m 28.47m 30.27m 28.78m 6 Olney, Kwanita 13 Menai High School 29.34m FOUL 29.34m FOUL FOUL 7 Govers, Emily 13 Riverside Gi 28.56m 25.52m 26.26m 28.56m 26.85m 8 Harwood, Kaylee 13 Bede Polding 28.19m 28.19m 24.23m 26.17m 26.52m 9 Andonov, Nikki 13 St Johns Col 27.53m FOUL 27.53m 27.07m 10 Lee, Elka 13 Mackillop Co 26.84m 20.98m 22.80m 26.84m 11 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 26.68m 23.87m 26.68m 23.79m 12 Henderson, Isabella 13 Model Farms 26.39m 22.98m FOUL 26.39m 13 White, Jessica 13 Marian Catho 25.67m 14.21m 23.34m 25.67m 14 Zanapalis, Gabriella 13 Our Lady Of 22.88m 22.88m 21.10m 20.88m 15 McLaren, Emily 13 Nowra Christ 22.35m 22.35m 19.66m 20.71m 16 Jovanovic, Molly 13 Northmead 22.25m 19.31m 22.25m 17.72m 17 Russell, Caitlin 13 Marist Siste 22.22m 22.22m 20.32m 21.09m 18 Houston Gee, Allira 13 St Patricks 20.71m 20.71m 19.29m 19.41m 19 Stewart, Annabelle 13 Turramurra H 20.68m 20.68m 18.42m 15.49m 20 Simon, Morgan 13 Dapto High School 20.42m 20.42m 16.92m 16.32m 21 Mackie, Jessika 13 Tuggerah Lak 20.26m 17.15m 20.26m 18.37m 22 Tamsett, Zoe 13 Barker College 19.83m 19.83m FOUL 19.17m 23 Quinnell, Sophie 13 Mercy Cathol 19.34m 18.54m 18.66m 19.34m 24 Johnson, Lily 13 Meriden School 18.53m 18.53m 16.83m 16.47m 25 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 17.40m 17.18m 17.40m FOUL 26 Cotter, Abby 12 Windsor High School 17.15m 16.26m 16.69m 17.15m 27 Huang, Selina 13 Pymble Ladie 16.85m 14.14m 14.82m 16.85m -- South, Ashleigh 13 Jamison High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 281 Boys Javelin 600g 12 Years ================================================================ Meet Record: 38.20m 2011 Cameron McEntyre, Knox Gramm Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Cloey, Ryan 12 Emmaus Catho 35.33m 30.72m 33.74m 35.33m 31.74m 2 Price, Samuel 12 St Aloysius College 29.95m 27.37m 26.26m 29.95m 26.33m 3 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 28.77m 24.87m 26.51m 28.22m 28.77m 4 Thompson, Brayden 12 Invitational 28.72m 26.53m 27.34m 28.42m 28.72m 5 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 24.95m 24.95m FOUL 21.78m 22.03m 6 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 22.87m 20.65m 21.02m 22.87m 21.86m 7 Dick, Hayden 12 Invitational 14.26m 12.04m 13.45m 14.26m 13.72m -- Tualau, Lopeti 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 278 Girls Javelin 400g 12 Years ================================================================ Meet Record: 35.60m 2018 Rachel Bardney, St Mark's Ca Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Joseph-Riogi, Tallara 12 Invitational 35.72m 34.98m 32.43m 35.72m 34.66m 2 Camilleri, Jemma 12 Invitational 34.11m 30.61m 30.57m 32.35m 34.11m 3 Withers, Charlotte 12 Moss Vale Hi 28.30m 26.83m 28.30m FOUL 4 Lukunic, Amelia 12 Mount St Jos 26.59m 21.46m 26.59m 20.56m 25.77m 5 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 24.02m 24.02m 22.00m 23.19m 19.33m 6 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 23.96m 23.96m 20.94m 19.93m 18.61m 7 McNally, Lauren 12 Invitational 23.84m FOUL 23.84m 22.43m 21.69m 8 Tawbe, Layla 12 Castle Hill 23.68m 22.65m 21.14m 23.68m 16.64m 9 Greig, Lily 12 Invitational 23.28m 23.28m 21.67m 21.21m 10 Sullivan, Jaylah 12 Invitational 23.24m 22.95m 21.79m 23.24m 11 Gill, Marlee 12 Chisholm Cat 23.10m 21.94m 21.62m 23.10m 12 King, Hannah 12 Invitational 22.68m 22.68m FOUL 22.09m 13 Tindall, Lara 12 Macarthur An 21.64m 21.19m 21.64m 20.97m 14 De Mel, Nehara 12 Mount St Ben 19.94m 18.32m 19.94m FOUL 15 Flahey, Natasha 12 Lindisfarne 17.37m 16.97m 17.37m 17.02m 16 El Rez, Sofia 12 East Hills G 16.00m 16.00m 13.57m 12.04m 17 Whelan, Elizabeth 12 Redlands 10.49m 10.49m 9.46m 9.71m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 174 Boys Discus 1.75kg 19 Years ================================================================ Meet Record: 53.70m 2013 Ben Fitzgerald, Hunter Sport Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Parmaxidis, Jason 18 Picnic Point 47.53m 46.75m 47.53m 45.94m 45.22m 2 Furze, Joshua 18 James Fallon 46.53m 45.48m 46.53m FOUL FOUL 3 Shahla, Alexander 17 Carlingford 43.80m FOUL FOUL 43.80m FOUL 4 Doyle, Corey 18 St Marys Sen 41.71m 41.35m FOUL 41.71m 40.13m 5 Wells, Damian 18 Temora High School 39.00m 36.01m 35.08m 39.00m FOUL -- Noakes, Thomas 18 Macarthur An DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 179 Girls Discus 1kg 19 Years =============================================================== Meet Record: 54.07m 1999 Katrina Steele, Winmalee H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Ferguson, Tahlee 18 Victoria 34.75m 34.69m 34.75m 29.87m 22.75m 2 Kely, Anna 17 Pennant Hill 33.06m 27.76m 31.33m 33.06m 31.49m 3 Hodson, Bronte 18 Ravenswood S 29.53m 27.79m 26.95m FOUL 29.53m 4 Makalio-Harris, Grace 18 The Hills Sp 26.12m 25.69m 26.12m 24.02m 22.50m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 178 Girls Discus 1kg 17 Years ================================================================ Meet Record: 51.72m 2005 Dani Samuels, Westfield Spor Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Buss, Amity 17 St Columba's 37.71m 34.52m 37.40m 37.71m 33.39m 2 Coulter, Kaitlyn 17 East Hills G 36.76m 29.60m 31.89m 36.76m 32.99m 3 Jarvis, Jaidah 17 Goulburn Hig 34.47m 30.56m 33.10m 34.47m 32.06m 4 Davis, Sha'e 17 Coonabarabra 26.53m 26.53m 25.28m 25.37m FOUL 5 Tucker, Erin 16 Cardiff High 23.23m 23.23m 20.57m 17.74m FOUL -- Blackstock, Ashlyn 17 Belmont High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 173 Boys Discus 1.5kg 17 Years ================================================================ Meet Record: 65.94m 2012 Ben Fitzgerald, Hunter Sport Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Nolan, Bryce 17 Westfields Sp 52.51m 52.51m FOUL 51.99m 51.06m 2 Dodgson, Drew 17 Mount View H 48.17m 48.17m 45.92m 45.51m FOUL 3 Tuqiri, Solomon 17 Waverley College 46.26m 41.56m FOUL 46.26m FOUL 4 obaseki, nosa 17 Cranbrook School 45.55m 45.55m FOUL 42.20m FOUL 5 Tutaka, Mataira 16 Holy Spirit 44.94m 41.68m 42.96m 44.90m 44.94m 6 Grant, William 16 St Stanislau 44.12m 44.12m FOUL 42.88m 38.47m 7 Lynn, Dominic 17 Mudgee High School 38.21m 38.21m 37.87m 36.86m FOUL 8 Basnet, Jude 17 Shellharbour 37.69m 36.71m 37.69m FOUL 35.58m 9 Carty, Lachlan 17 Albury High School 37.16m 28.48m 32.11m 37.16m 10 Pepper, Jay 17 Engadine Hig 32.21m FOUL FOUL 32.21m 11 Hilder, Ryan 17 Wagga Wagga 23.57m 23.57m FOUL FOUL -- Zihlmann, Maximilian 17 Barker College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 267 Boys Discus 1.5kg 16 Years ================================================================ Meet Record: 57.78m 2011 Ben Fitzgerald, Hunter Sport Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 de Sacadura, Daniel 16 Cherrybrook 51.09m 51.09m 49.84m 50.07m 49.08m 2 Stevens, Benjamin 16 Trinity Gram 50.55m 50.37m 48.89m FOUL 50.55m 3 Hancock, Cody 16 Hunter River 50.42m 45.87m 47.22m 47.66m 50.42m 4 Martinez, Emillio 15 Westfields Sp 40.21m 40.21m 39.59m FOUL FOUL 5 Batten, Benjamin 16 Macquarie An 39.87m 37.79m 39.12m 38.78m 39.87m 6 Lyne, William 16 Merewether H 36.09m 36.09m FOUL FOUL FOUL 7 McKervey, Aidan 16 St Dominic's 35.94m 35.94m 33.04m 32.27m 34.30m 8 Lavidis, Mathew 16 Aquinas Cath 33.57m 31.92m 33.57m FOUL FOUL 9 White, Daniel 15 Chatswood Hi 33.43m 33.43m 30.34m 32.84m 10 Pittman, Adam 16 Menai High School 31.68m 31.68m 29.86m 31.45m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 256 Girls Discus 1kg 16 Years =============================================================== Meet Record: 47.96m 1997 Katrina Steele, Winmalee H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Bell, Karina 16 Meriden School 41.71m 41.46m 40.37m 39.03m 41.71m 2 Goetz, Molly 16 Westfields Sp 39.49m 37.72m 39.49m 34.33m 38.01m 3 Worsfold, Brianna 16 Pymble Ladie 38.61m 35.86m 37.78m 38.61m 36.83m 4 Polikowski, Emma 16 Ravenswood S 36.19m 35.29m 35.03m 36.19m 5 Richardson, Emily 16 Hunter Sport 35.26m 34.28m FOUL 33.58m 35.26m 6 Waldron, Caitlin 16 Mount St Ben 32.54m 31.02m 31.48m 32.54m FOUL 7 Sim, Amelia 16 Pymble Ladie 31.93m FOUL FOUL 31.93m FOUL 8 Anderson, Maddeline 16 Albury High School 31.71m 29.45m 27.65m 31.71m 30.61m 9 Wong, Rhedyn 16 Pymble Ladie 28.53m 26.98m 28.53m 27.06m 10 Stewart, Felicity 16 Turramurra H 27.39m FOUL 26.47m 27.39m 11 McManus, Grace 16 The Jannali 25.21m FOUL 25.21m FOUL 12 Clark, Shantae 16 Temora High School 24.95m 24.13m 23.66m 24.95m 13 Watson, Madeline 16 Plc Croydon 15.24m 14.78m FOUL 15.24m -- Daniels, Zoe 16 Magdalene Ca DNS -- Blume, Melissa 16 Tuggerah Lak DNS -- Samuels, Becky 16 Moriah College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 196 Boys Discus 1kg 15 Years ================================================================ Meet Record: 66.93m 2014 Peta Toamotu, Marist College Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Wells, George 15 Narara Valle 61.11m 61.11m 60.20m 59.25m FOUL 2 Christl, Joseph 15 Benedicts Cathol 54.12m 54.12m 45.47m 50.37m 50.30m 3 Taylor, Kai 15 Inaburra School 53.01m 53.01m FOUL 49.48m FOUL 4 Clues, Angus 15 The Hills Sp 52.69m 52.69m 47.63m FOUL 50.18m 5 Vandoros, Michael 15 St Columba's 47.86m FOUL 47.86m 46.37m FOUL 6 Stramandinoli, Jacob 15 Clancy Catho 46.39m 45.85m 24.90m FOUL 46.39m 7 Rutter, Kurt 15 Coonabarabra 46.34m 44.90m FOUL 46.34m FOUL 8 Murray, Lachlan 15 Taree High School 44.97m 41.54m 43.35m 44.97m 41.91m 9 Srisivaeaswaran, Kajanan 15 Greystanes H 42.73m FOUL 41.65m 42.73m 10 Pittman, Benjamin 15 Menai High School 41.04m FOUL FOUL 41.04m 11 Scholle, Felix 15 German Inter 40.44m FOUL FOUL 40.44m 12 Photi, Alexander 15 Kingsgrove High 40.10m 40.10m 34.89m 34.27m 13 Tharmanesan, Avilash 15 Blacktown Bo 35.55m 34.47m 35.55m 34.32m 14 Riley, Lachlan 15 Hunter River 33.18m 33.18m 29.70m 29.79m -- Kingcott, Cody 15 The Ponds Hi FOUL FOUL FOUL FOUL -- Ramsay, Alastair 15 Knox Grammar School FOUL FOUL FOUL FOUL -- Scandurra, Joshua 15 Kirrawee Hig DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 170 Girls Discus 1kg 15 Years ================================================================ Meet Record: 46.46m 2019 Ashlyn Blackstock, Belmont H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Beale, Xylavene 15 Scots School Albury 40.84m 38.82m 39.29m 40.84m 40.40m 2 Latanis, Georgie 15 Endeavour Sp 35.91m 34.05m 32.30m FOUL 35.91m 3 Pane, Catherine 15 Bethlehem Co 35.26m 32.82m 32.08m 35.26m 30.76m 4 Davis, Siarne 15 Coonabarabra 33.65m 30.81m FOUL 33.65m FOUL 5 Bardney, Rachel 15 The Hills Sp 32.03m 32.03m 29.88m 31.06m 30.98m 6 Coppolelli, Jessica 15 Tara Anglica 32.00m 32.00m 30.10m FOUL 29.36m 7 Low, Amara 15 Hunter Sport 31.54m FOUL 30.11m 31.54m FOUL 8 Matthias, Emma 15 Caroline Chi 29.95m 23.62m FOUL 29.95m 23.14m 9 Osgood, Mikayla 15 Westfields Sp 29.42m 28.23m 28.82m 29.42m 10 Riddell, Kiara 15 Tuggerah Lak 29.20m 27.44m 29.20m 28.62m 11 Duncombe, Maddison 15 Riverside Gi 28.96m 28.96m 27.97m 26.69m 12 Miller, Talea 15 Bomaderry hi 28.93m 28.93m FOUL FOUL 13 O'Connor, Scarlett 15 Monte Sant A 27.60m 24.81m 19.00m 27.60m 14 Burns, Fenella 14 Mosman High School 24.41m 24.41m FOUL 24.24m 15 Wilson, Eva 15 Victoria 23.72m FOUL 23.72m 22.38m 16 Elton, Rachel 15 The Jannali 23.31m 23.31m FOUL 23.31m 17 Winfield, Jorja 15 Temora High School 22.43m 20.52m 14.56m 22.43m 18 Cronshaw, Emmagen 15 Katoomba Hig 20.46m 19.69m 20.46m FOUL -- Grubba, Clare 15 Catherine Mc FOUL FOUL FOUL FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 192 Boys Discus 1kg 14 Years =============================================================== Meet Record: 61.22m 1989 B Hine, Armidale H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Ajaka, Michael 14 Marist Colle 53.85m 53.85m 50.85m 49.67m FOUL 2 Willis, William 14 The Illawarr 47.89m 40.35m 44.51m 47.89m FOUL 3 Kasozi, Benjamin 14 Greystanes H 47.16m 42.38m 47.16m 46.75m 45.62m 4 Testa, Jack 14 St Philips C 46.25m FOUL 42.75m 46.25m FOUL 5 Kasozi, Daniel 14 Greystanes H 45.65m 33.33m 45.65m 44.23m 43.85m 6 Green, Lachlan 14 St Dominic's 44.62m 43.48m 44.62m 42.63m 43.45m 7 Croan, Ryan 14 St Patricks 43.13m 8.63m 42.88m 43.13m 40.87m 8 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 42.22m 42.22m 41.91m FOUL 39.34m 9 Benson Sparkes, Freddie 14 Balgowlah Bo 42.20m FOUL 40.73m 42.20m 10 Garratt, Ky 14 Cowra High School 39.42m 38.91m 39.42m 38.84m 11 Chiang, Loic 14 Fort Street 38.43m 34.96m 36.88m 38.43m 12 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 37.72m 30.95m 32.32m 37.72m 13 Harding, Kalan 14 Mt Ku-Ring-G 37.00m FOUL 37.00m FOUL 14 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 36.10m FOUL 32.87m 36.10m 15 Daw, Thomas 14 St Columba's 35.53m 29.79m 35.24m 35.53m 16 Cox, Joshua 14 Callaghan Co 34.15m 34.15m FOUL FOUL 17 Fiene, Brody 14 Cowra High School 33.57m 29.48m FOUL 33.57m 18 Chevalier, Isaac 14 Girraween Hi 33.46m 33.46m FOUL 31.24m 19 van der Ham, Charon 14 Tuggerah Lak 32.96m 29.83m 32.96m 28.73m 20 Hooker, Tallan 14 Hunter Sport 32.83m FOUL 32.83m FOUL 21 Frey, Daniel 14 Nimbin Centr 32.52m 32.52m 9.39m FOUL 22 Yu, Jaiden 14 Marist Colle 31.49m 26.48m 31.49m PASS 23 Kirievsky, Alexander 14 Emanuel School 31.25m 22.90m FOUL 31.25m 24 Sturzaker, Nile 13 Manly Selective 29.76m FOUL 27.22m 29.76m 25 Hall, Lucas 14 Green Point 25.99m FOUL FOUL 25.99m -- Schilder, Talen 14 Dapto High School FOUL FOUL FOUL FOUL -- Ludick, Benray 14 Dubbo Colleg DNS -- Grinbergs, Orlando 14 St Augustine DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 188 Girls Discus 1kg 14 Years ================================================================ Meet Record: 44.82m 2011 Kristy Leigh Williams, Mt St Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Wayne, Chelsy 14 The Illawarr 40.58m 40.58m 31.64m 38.65m 39.83m 2 Coulter, Manaia 14 East Hills G 34.29m 31.49m FOUL 34.29m 27.69m 3 Franich, Jasmine 14 Endeavour Sp 34.01m 31.61m 32.51m 32.15m 34.01m 4 Marchant, Pyper 14 Castle Hill 31.02m 29.30m 31.02m 28.97m 24.00m 5 Williams, Brooke 14 Menai High School 29.70m 29.70m 28.18m 28.24m 28.54m 6 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 29.66m 29.66m 24.76m 28.78m 29.62m 7 Carati, Mareta 14 Endeavour Sp 29.27m 29.27m FOUL 27.33m FOUL 8 Jessup, Jaimee 14 Kotara High School 27.20m 24.93m 27.20m 25.52m FOUL 9 Tutaka, Tevahinemaranuu 14 Holy Spirit 26.76m 21.96m FOUL 26.76m 10 Barlow, Claudia 14 Hunters Hill 24.11m 22.45m FOUL 24.11m 11 Barbara, Isabella 14 Cheltenham G 23.94m 16.12m 23.94m 21.21m 12 Ross, Syndii 14 Goulburn Hig 23.53m 16.08m 22.93m 23.53m 13 McCaffery, Lila 14 Canowindra H 23.08m 23.08m 19.01m FOUL 14 Delaney, Ava 14 Emmanuel Ang 22.36m FOUL 20.16m 22.36m 15 White, Alicia 14 Ravenswood S 18.16m 18.16m 17.19m 17.29m -- Pike, Jojo 13 Willoughby G FOUL FOUL FOUL FOUL -- Johnston, Jessica 14 Loreto Kirribilli DNS -- Yin, Suyi 14 Mlc Burwood DNS -- Almeida, Jaide 14 Newtown High DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 270 Boys Discus 1kg 13 Years =============================================================== Meet Record: 52.17m 2019 George Wells, Narara Valley Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Ramanauskas, Cody 13 Trinity Gram 43.99m 40.68m 38.16m 43.99m 41.89m 2 Tatupu, Julio - Xavier 13 St Andrews J 43.33m 43.33m 41.72m FOUL 40.11m 3 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 43.14m 42.99m FOUL 43.14m FOUL 4 Szekeres, Zoran 13 Kirrawee Hig 42.37m 36.44m 42.37m FOUL FOUL 5 Szekeres, Christopher 13 Kirrawee Hig 41.91m 41.17m 40.06m 41.91m FOUL 6 Cluff, Jozef 13 Trinity Gram 40.83m 40.83m FOUL 39.52m FOUL 7 Pallister, Elijah 13 Epping Boys 39.58m 39.58m FOUL 37.37m 37.42m 8 Tatupu, Dominic-Xander 13 St Andrews J 37.84m 32.41m 37.84m FOUL 33.18m 9 Duncum, Riley 13 Crestwood Hi 34.79m 34.79m 30.34m 31.96m 10 Myrizas, William 13 St Aloysius College 34.56m FOUL 33.66m 34.56m 11 Lindsay, Rohnan 13 Model Farms 33.74m 31.19m 33.74m 33.54m 12 Waldron, Lachlan 13 Eastwood Marist 29.07m 29.07m FOUL FOUL 13 Cook, Callum 13 Barker College 28.41m 24.10m FOUL 28.41m 14 Neal, Tyson 13 Barker College 26.85m FOUL 26.85m 24.40m 15 Kessler, Guy 13 Moriah College 24.78m 9.49m 24.78m 21.99m 16 Ogston, Jayden 13 All Saints C 22.80m 22.80m FOUL 22.60m 17 Billingsley, Justin 13 Northholm Gr 21.04m FOUL FOUL 21.04m -- Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C FOUL FOUL FOUL FOUL -- Schofield, James 13 St Agnes Cat DNS -- Sinnett, Alexander 13 Arndell Angl DNS -- Wiberg, Carl 13 Hunter Sport DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 271 Girls Discus 1kg 13 Years =============================================================== Meet Record: 43.54m 2009 Tai Denicaucau, Lthgow H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Peters, Grace 13 St John's Co 38.74m 38.74m 37.92m 36.16m 35.80m 2 Moefaauo, Le'ati 13 Westfields Sp 35.02m 27.48m 35.02m FOUL 26.33m 3 Moore, Tayla 13 Barker College 33.49m 22.90m 32.76m 33.49m 31.09m 4 Wolfgramm, Salote 13 St Luke's Ca 33.15m 33.15m FOUL 26.84m 30.17m 5 Pulis, Elisabeth 13 Stella Maris 31.26m 29.26m 31.26m FOUL 30.81m 6 Mullins, Ashley 13 Scots All Sa 30.63m 30.63m 26.00m FOUL 27.77m 7 Jovanovic, Molly 13 Northmead 29.74m 29.74m FOUL 25.34m 26.30m 8 Masic, Ava 13 The Hills Sp 28.93m 23.93m 28.93m 25.82m FOUL 9 Diloi, Keasi 13 St George Ch 28.71m FOUL 28.71m 28.12m 10 Bauer, Paige 13 Woolooware H 28.20m 26.69m 27.26m 28.20m 11 Prentice, Tallulah 13 Endeavour Sp 28.02m 24.36m 26.05m 28.02m 12 Koussas, Jessica 13 Ryde Seconda 27.59m 27.59m FOUL 23.53m 13 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 27.00m FOUL FOUL 27.00m 14 Kernaghan, Maddison 13 Westfields Sp 26.23m FOUL 26.23m FOUL 15 Govers, Emily 13 Riverside Gi 26.08m 25.91m FOUL 26.08m 16 Hupfau, Isabella 13 Kambala 24.88m 22.78m 24.88m 17 Zanapalis, Gabriella 13 Our Lady Of 24.15m 20.53m 24.15m 23.83m 18 Katelyn, Rawlinson 13 Mulwaree Hig 23.01m 23.01m FOUL FOUL 19 Stewart, Annabelle 13 Turramurra H 22.46m 17.36m 22.46m 22.30m 20 Wilson, Freya 13 Victoria 20.50m 20.50m FOUL FOUL 21 Beale, Xanthia 13 James Fallon 20.47m FOUL 19.16m 20.47m 22 Vogt, Anna 13 Merewether H 20.06m 18.73m 19.78m 20.06m 23 Olson, Matilda 13 Glenwood Hig 19.55m 19.55m FOUL FOUL 24 Giffney, Claire 13 Our Lady Of 18.73m FOUL FOUL 18.73m 25 Quinnell, Sophie 13 Mercy Cathol 18.37m 16.31m 17.41m 18.37m 26 Tamsett, Zoe 13 Barker College 18.17m 18.03m 16.94m 18.17m 27 Wells, Isabella 13 Lithgow High School 17.39m 17.39m 16.14m FOUL 28 Johnson, Lily 13 Meriden School 15.39m FOUL FOUL 15.39m 29 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 14.66m 10.75m 14.66m 13.74m -- Lee, Elka 13 Mackillop Co FOUL FOUL FOUL FOUL -- South, Ashleigh 13 Jamison High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 260 Boys Discus 750g 12 Years =============================================================== Meet Record: 49.27m 2015 Lucas Rose, Emmaus C Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Cashion, Thomas 12 Invitational 40.70m 40.70m FOUL FOUL 39.20m 2 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 33.94m 33.94m 33.14m 28.25m FOUL 3 Traíno, Boston 12 St Catherine 33.71m 33.14m FOUL 29.56m 33.71m 4 Evans, Zak 12 Invitational 32.76m 30.42m 32.76m 32.30m 32.11m 5 Conners, Rian 12 Invitational 32.43m 32.43m 28.10m 20.58m 25.16m 6 Price, Samuel 12 St Aloysius College 30.51m 24.25m 30.51m 29.79m 26.52m 7 Tran, Jayden 12 Westfields Sp 29.37m 27.79m 29.37m 28.58m 27.50m 8 Bronger, Zain 12 Amity college 28.79m 28.77m FOUL 24.76m 28.79m 9 Martin, Liam 12 Hunter Sport 25.56m 25.11m 17.46m 25.56m 10 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 25.51m 24.92m 25.51m 25.17m 11 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 25.05m 18.23m 16.52m 25.05m 12 Godwin, Nicholas 12 Penrith Angl 24.19m 24.00m FOUL 24.19m 13 Driver, Flynn 12 Invitational 22.24m 22.24m 21.87m FOUL 14 Hall, Harry 12 Swansea High School 19.96m 18.92m 19.96m 18.07m 15 Davis, Makai 12 Coonabarabra 17.96m 17.96m 17.65m 15.97m -- Tualau, Lopeti 12 Invitational DNS -- Tuqiri, Jone 12 Waverley College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 255 Girls Discus 750g 12 Years ================================================================ Meet Record: 42.85m 2016 Imogen Petrie, Whitebridge H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Collins, Fiorella 12 Australian C 42.07m 42.07m 40.24m 38.11m 41.94m 2 Wong, Kaiah 12 The Hills Sp 37.10m 37.10m FOUL FOUL FOUL 3 Joseph-Riogi, Tallara 12 Invitational 34.84m FOUL 32.32m 34.20m 34.84m 4 Carlson, Keira 12 Central Coas 34.66m 31.09m 33.09m 34.66m FOUL 5 Ringbauer, Louise 12 Arndell Angl 34.25m 28.07m 32.00m 33.82m 34.25m 6 Latanis, Sienna 12 Invitational 29.09m 27.89m 24.95m 28.38m 29.09m 7 De Mel, Nehara 12 Mount St Ben 28.04m 24.01m 27.09m 25.76m 28.04m 8 Flahey, Natasha 12 Lindisfarne 25.98m 21.15m 19.56m 25.98m 24.28m 9 West, Isabella 12 Invitational 25.87m 25.87m FOUL FOUL 10 Lukunic, Amelia 12 Mount St Jos 25.73m 25.61m 25.30m 25.73m 11 Duncombe, Mikayla 12 Riverside Gi 25.10m 25.10m FOUL 23.76m 12 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 24.81m 24.81m FOUL 21.68m 13 Maxwell, Madeleine 12 Invitational 22.56m 21.56m 22.56m FOUL 14 Whelan, Elizabeth 12 Redlands 10.89m FOUL 10.89m 10.58m -- Withers, Charlotte 12 Moss Vale Hi ND FOUL FOUL FOUL -- Kapsalis, Irini 12 Sydney Secon ND FOUL FOUL FOUL -- Mokofisi, Lesieli 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 62 Boys Hammer 6kg 19 Years =============================================================== Meet Record: 58.54m 2014 William Brown, The Forest H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Wells, Damian 18 Temora High School 54.86m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 75 Girls Hammer 4kg 19 Years ================================================================ Meet Record: 61.85m 2015 Alex Hulley, OLMC Parramatta Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Moore, Rebecca 18 Willoughby G 45.15m 45.15m FOUL FOUL 2 Wooding, Alyssa 18 Victoria 38.82m 38.82m FOUL FOUL FOUL 3 Makalio-Harris, Grace 18 The Hills Sp 27.91m 24.76m 24.30m 27.91m FOUL 4 Forster, Jessica 18 Barker College 17.22m 16.79m 17.06m 17.22m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 61 Boys Hammer 5kg 17 Years =============================================================== Meet Record: 69.23m 2002 Rohan Edwards, Elderslie H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Basnet, Jude 17 Shellharbour 36.29m 35.22m FOUL 35.16m 36.29m 2 Donohue, Kai 17 Australian C 36.26m 24.64m 33.67m FOUL 36.26m 3 Tuqiri, Solomon 17 Waverley College 36.09m FOUL 36.09m FOUL 20.33m 4 obaseki, nosa 17 Cranbrook School 34.95m FOUL 34.95m 34.39m FOUL 5 Hilder, Ryan 17 Wagga Wagga 29.84m 25.02m 29.58m 29.84m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 74 Girls Hammer 3kg 17 Years ================================================================ Meet Record: 67.93m 2014 Alex Hulley, OLMC Parramatta Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Martin, Alannah 17 St Agnes Cat 53.40m 52.88m 53.40m FOUL 50.37m 2 Buss, Amity 17 St Columba's 38.78m 38.78m FOUL FOUL FOUL 3 Chauhan, Keshika 17 St Agnes Cat 38.28m FOUL 36.92m FOUL 38.28m 4 Coulter, Kaitlyn 17 East Hills G 36.85m 36.85m 35.77m 3.60m 36.85m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 60 Boys Hammer 5kg 16 Years =============================================================== Meet Record: 66.37m 2002 Jonathon Wynn, Camden Haven Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Perkins, Samuel 16 Rooty Hill H 56.92m FOUL 55.00m FOUL 56.92m 2 Shahla, George 16 Carlingford 54.56m 42.74m 54.56m FOUL FOUL 3 de Sacadura, Daniel 16 Cherrybrook 44.88m 39.72m 42.61m FOUL 44.88m 4 Stevens, Benjamin 16 Trinity Gram 44.80m 44.80m 44.14m 44.12m 41.03m 5 Lavidis, Mathew 16 Aquinas Cath 42.77m FOUL 38.27m 42.28m 42.77m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 73 Girls Hammer 3kg 16 Years ================================================================ Meet Record: 65.40m 2013 Alexandra Hulley, OLMC Parra Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Ta'uo, Unitty 16 Airds High School 52.55m 51.99m 52.55m 52.44m 46.93m 2 Goetz, Molly 16 Westfields Sp 48.10m 45.54m 48.10m 48.08m FOUL 3 Morgan, Amelia 16 Oran Park Hi 43.89m FOUL FOUL 38.65m 43.89m 4 Waldron, Caitlin 16 Mount St Ben 30.10m 23.02m 29.23m 28.47m 30.10m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 111 Boys Hammer 4kg 15 Years =============================================================== Meet Record: 60.97m 2011 Costa Kouparis, SPC Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 sandland, logan 15 Xavier High 69.07m 59.51m 63.65m 65.70m 69.07m 2 Chen, Joshua 15 Tempe High School 54.42m 52.74m 53.44m 54.42m 54.28m 3 Taylor, Kai 15 Inaburra School 51.10m 51.10m 50.97m FOUL FOUL 4 Srisivaeaswaran, Kajanan 15 Greystanes H 47.82m 47.82m 44.28m 45.18m 43.61m 5 Stramandinoli, Jacob 15 Clancy Catho 35.90m 35.04m 34.40m 31.97m 35.90m -- Schwalger-ioane, Diego 15 Champagnet C DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 90 Girls Hammer 3kg 15 Years ================================================================ Meet Record: 64.27m 2012 Alexandra Hulley, OLMC Parra Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Beale, Xylavene 15 Scots School Albury 46.64m 41.42m 45.53m 46.64m 45.54m 2 Wilson, Eva 15 Victoria 46.08m 39.82m FOUL 46.08m 45.57m 3 Wooding, Melanie 15 Victoria 43.93m FOUL FOUL 43.93m FOUL 4 Thomas, Emily 15 Canowindra H 39.96m FOUL FOUL FOUL 39.96m 5 O'Connor, Scarlett 15 Monte Sant A 36.03m FOUL 33.42m 35.89m 36.03m 6 Falls, Chaela-lee 15 Greystanes H 32.66m 31.84m 31.40m 32.66m FOUL 7 Latanis, Georgie 15 Endeavour Sp 28.99m 24.46m 28.99m FOUL 13.73m 8 Coppolelli, Jessica 15 Tara Anglica 25.28m 23.84m 25.17m 25.28m 23.95m -- Burns, Amayah 15 Cathwest Inn DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 110 Boys Hammer 4kg 14 Years =============================================================== Meet Record: 53.36m 2000 Chiron Weber, Mullumbimby H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Goetz, Alex 14 Westfields Sp 53.51m 53.33m 53.49m 53.32m 53.51m 2 Garratt, Ky 14 Cowra High School 51.12m 50.93m FOUL 50.24m 51.12m 3 Yu, Jaiden 14 Marist Colle 46.11m 38.78m FOUL FOUL 46.11m 4 McGowan, Lachlan 14 Victoria 46.05m FOUL 46.05m FOUL 42.44m 5 Willis, William 14 The Illawarr 45.64m 44.85m 45.64m FOUL FOUL 6 Kirievsky, Alexander 14 Emanuel School 33.90m 31.73m FOUL 33.90m FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 89 Girls Hammer 3kg 14 Years =============================================================== Meet Record: 51.82m 2019 Unitty Ta'uo, Airds H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Williams, Brooke 14 Menai High School 48.33m 47.20m 45.84m FOUL 48.33m 2 Blackman, Mollie 14 Mudgee High School 41.51m 38.92m 40.62m FOUL 41.51m 3 McCaffery, Lila 14 Canowindra H 40.32m 39.82m FOUL 38.50m 40.32m 4 Coulter, Manaia 14 East Hills G 33.24m 27.50m FOUL 28.19m 33.24m 5 Delaney, Ava 14 Emmanuel Ang 28.49m 27.57m 28.14m 28.38m 28.49m 6 Makalio-harris, leilani 14 The Hills Sp 21.26m 19.33m FOUL 21.26m 21.19m -- Johnston, Jessica 14 Loreto Kirribilli DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 80 Boys Hammer 3kg 13 Years ================================================================ Meet Record: 51.81m 2016 Thomas Shannon, Knox Grammar Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Tatupu, Julio - Xavier 13 St Andrews J 49.84m 45.90m FOUL 49.84m 41.11m 2 Tatupu, Dominic-Xander 13 St Andrews J 43.66m 43.66m 38.49m 36.68m 39.71m 3 Billingsley, Justin 13 Northholm Gr 23.52m 21.39m 23.52m FOUL 20.05m 4 Waldron, Lachlan 13 Eastwood Marist 21.23m 20.61m 21.23m 20.11m FOUL 5 Emme, Tory 13 Colo High School 20.75m 20.75m 17.90m FOUL FOUL -- Schwalger-Ioane, Malaki 13 Champagnet C DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 106 Girls Hammer 3kg 13 Years =============================================================== Meet Record: 45.82m 2017 Breanna Griffiths, Casula H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Masic, Ava 13 The Hills Sp 45.37m 39.95m 45.10m 45.37m 40.75m 2 Saunders, Matilda 13 Georges Rive 43.29m 38.88m 42.51m 41.35m 43.29m 3 Kernaghan, Maddison 13 Westfields Sp 36.05m FOUL 30.56m FOUL 36.05m 4 Williams, Breeanna 13 Greystanes H 34.99m 34.99m FOUL FOUL 34.03m 5 Prentice, Tallulah 13 Endeavour Sp 33.84m 30.05m 33.84m 30.47m 33.55m 6 Govers, Emily 13 Riverside Gi 33.65m 33.65m FOUL 33.00m FOUL 7 Jovanovic, Molly 13 Northmead 30.52m 30.52m FOUL FOUL 30.14m 8 Wilson, Freya 13 Victoria 27.43m FOUL 27.43m 26.76m 22.46m 9 Beale, Xanthia 13 James Fallon 26.43m 25.80m 26.43m 24.60m 10 Middleton, Lucinda 13 Pymble Ladie 22.82m 22.82m 20.04m 20.66m -- Wolfgramm, Salote 13 St Luke's Ca FOUL FOUL FOUL FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 79 Boys Hammer 3kg 12 Years ================================================================ Meet Record: 32.15m 2013 Destiny Nuuasoa, Westfield S Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 23.97m 16.93m 23.97m 23.01m FOUL 2 Traíno, Boston 12 St Catherine 19.34m 17.35m FOUL 16.85m 19.34m 3 Jordan, Adam 12 Richmond Agr 15.17m 12.51m 14.25m FOUL 15.17m

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 105 Girls Hammer 3kg 12 Years =============================================================== Meet Record: 32.99m 2020 Salote Wolfgramm, St Luke's Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Latanis, Sienna 12 Invitational 21.80m 21.58m FOUL 18.72m 21.80m 2 Joseph-Riogi, Tallara 12 Invitational 19.54m FOUL 19.54m FOUL 19.29m 3 Whelan, Elizabeth 12 Redlands 19.04m 19.04m 12.07m FOUL 9.18m 4 Flahey, Natasha 12 Lindisfarne 14.79m 14.79m FOUL 11.79m -- Wong, Kaiah 12 The Hills Sp FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL -- West, Isabella 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 71 Boys Triple Jump 19 Years ===================================================================== Meet Record: 15.45m 2007 Robert Falchi, St Columbus Spring Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 van der Ham, Jelle 18 Tuggerah Lak 12.60m -0.4 11.99m(-0.9) FOUL(-1.5) 12.15m(1.0) 12.60m(-0.4) 2 Codjoe, Laud 18 Trinity Gram 12.35m -0.6 FOUL(-1.3) FOUL(0.2) 12.11m(0.2) 12.35m(-0.6) 3 Dear, Callum 18 St Mary's Ca 12.23m 1.0 11.82m(1.7) 12.03m(-0.1) 12.23m(1.0) 12.09m(-0.4) 4 Harding, Blake 18 Narromine Hi 11.74m 1.2 11.60m(0.7) 11.36m(-2.0) 11.74m(1.2) 11.54m(0.1)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 77 Girls Triple Jump 19 Years ===================================================================== Meet Record: 12.40m 2009 Clare Maloney, Macksville H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Touma, Rebecca 18 Our Lady Of 11.70m 1.5 11.70m(1.5) 11.63m(2.4) 11.01m(2.8) 11.22m(-1.6) 2 Harrison, Alexandra 18 St John Paul 11.09m 1.8 10.62m(1.8) 11.09m(1.8) 10.83m(1.9) FOUL(0.5) 3 Belunek, Mischa 18 Internationa 10.34m 2.2 9.96m(2.5) 10.16m(0.4) 10.34m(2.2) 10.13m(0.7)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 70 Boys Triple Jump 17 Years ===================================================================== Meet Record: 15.05m 2011 Ben Cox, Holy Cross Ryde Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Langat, Kipchumba 17 Wagga Wagga 14.62m -1.6 14.22m(0.9) FOUL(1.4) FOUL(-1.7) 14.62m(-1.6) 2 Moir, William 17 Trinity Gram 14.56m -0.7 14.38m(-0.2) 14.52m(2.0) 14.37m(-1.3) 14.56m(-0.7) 3 Morris, Bailey 17 Elderslie Hi 13.35m -0.2 12.28m(2.1) 12.93m(1.6) 13.35m(-0.2) 13.14m(-1.1) 4 Carty, Lachlan 17 Albury High School 12.69m -1.4 11.24m(2.1) 12.50m(-0.7) 12.69m(-1.4) 12.45m(-0.2) 5 McGeary, Marcus 17 Sydney Techn 12.52m 1.4 12.52m(1.4) 12.19m(0.6) 11.23m(-1.0) 12.17m(NWI) 6 Winkle, Christopher 17 Champagnet C 11.17m -1.2 FOUL(0.4) 10.92m(-0.7) FOUL(-0.9) 11.17m(-1.2) -- Milton-White, Liam 17 Oakhill College DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 76 Girls Triple Jump 17 Years ===================================================================== Meet Record: 12.62m 2020 Alexandra York, Relands School Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Young, Ella 17 St John Cath 11.02m 3.1 10.83m(-0.3) FOUL(0.5) 10.78m(1.2) 11.02m(3.1) 2 Shakeshaft, Jasmine 17 Chevalier College 10.90m 1.9 10.85m(-0.4) 10.53m(+0.0) 10.77m(0.4) 10.90m(1.9) 3 Bowley, Sophie 17 Temora High School 10.78m 1.4 10.30m(1.0) 10.65m(0.9) FOUL(0.2) 10.78m(1.4) 4 Bryant, Jessica 17 Davidson Hig 10.40m +0.0 10.24m(1.9) FOUL(-0.2) FOUL(-0.2) 10.40m(+0.0) 5 Homsy, Tayla 17 Richmond Hig 10.37m 0.8 9.57m(0.7) 10.37m(0.8) 9.95m(2.5) 10.15m(0.7) 6 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 10.27m 1.4 10.09m(1.7) 10.19m(1.1) 10.27m(1.4) 9.93m(1.5) -- Srisivaeaswaran, Vithuss 17 Greystanes H DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 108 Boys Triple Jump 16 Years ===================================================================== Meet Record: 14.49m 2013 Emmanuel Fakiye, Marist College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 13.87m 0.4 0.07m(2.1) 0.10m(1.6) 13.87m(0.4) 13.53m(1.0) 2 Kalozi, Joshua 16 Mulwaree Hig 13.49m 0.3 FOUL(1.3) FOUL(1.1) 13.24m(1.3) 13.49m(0.3) 3 Mannasz, Aidan 16 Epping Boys 12.94m -0.4 12.64m(1.6) 12.52m(1.5) 12.94m(-0.4) 12.58m(1.0) 4 Kelly, Evander 15 Patrician Br 12.89m 0.3 12.74m(NWI) FOUL(1.0) FOUL(-0.2) 12.89m(0.3) 5 Hancock, Cody 16 Hunter River 12.63m 0.3 12.39m(+0.0) FOUL(1.7) 12.63m(0.3) 12.33m(2.0) 6 Ngo, Leon 16 Hurlstone Ag 12.04m 0.3 FOUL FOUL(2.0) 12.04m(0.3) 11.67m(-0.2) 7 Ky, Alexander 16 Canley Vale 11.90m 0.8 11.38m(1.7) 11.90m(0.8) 11.66m(1.2) 11.52m(-2.2) 8 Davison, Rory 16 Holy Cross C 11.82m 2.3 11.81m(0.4) 11.49m(2.0) 11.34m(0.6) 11.82m(2.3) 9 Pawson, Bailey 16 The Jannali 10.65m NWI 10.65m(NWI) 10.00m(0.5) FOUL(-0.2) PASS -- Plummer, Jeremy 16 Marist Colle DNS NWI -- Bell, Rory 16 The Ponds Hi DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 109 Girls Triple Jump 16 Years ===================================================================== Meet Record: 12.44m 2014 Tay Leiha Clark, Endeavour Sports Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Dimech, Olivia 16 Bede Polding 11.90m 0.4 11.65m(1.9) 11.90m(0.4) 11.79m(+0.0) 11.66m(0.2) 2 Guerrera, Gabriella 16 St Spyridon College 11.24m 0.6 FOUL(0.9) 11.23m(1.6) 11.24m(0.6) 11.04m(0.2) 3 McGrath, Lulu 15 Bellingen Hi 10.67m +0.0 10.60m(0.8) 10.48m(0.2) 10.67m(+0.0) 10.55m(+0.0) 4 Anderson, Maddeline 16 Albury High School 10.41m +0.0 9.84m(0.7) 10.10m(1.1) 10.05m(1.4) 10.41m(+0.0) 5 Dunn, Sophie 16 Oxley College 10.33m 0.1 10.04m(+0.0) 10.33m(0.1) 10.31m(1.0) 10.24m(0.1) 6 Kuang, Sarah 16 Cheltenham G 8.88m 1.1 8.66m(1.8) 8.57m(0.4) 8.68m(0.7) 8.88m(1.1) -- Bond, Sienna 16 Pymble Ladie DNS NWI -- Harrison, Imogen 16 Kiama High School DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 59 Boys Triple Jump 15 Years ===================================================================== Meet Record: 14.35m 1982 Eddie Van De Jagt, Fairvale H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Tubbs, Tristan 15 Caringbah Hi 12.79m 1.1 12.62m(0.4) FOUL(2.0) FOUL(1.0) 12.79m(1.1) 2 Crimmins, Alexander 15 Xavier Catho 12.75m 1.1 12.62m(1.6) 12.54m(2.7) 12.75m(1.1) 12.31m(-1.2) 3 Touma, Joseph 15 Marcellin Co 12.73m 1.0 FOUL(1.6) 12.23m(0.9) 12.73m(1.0) 12.42m(-1.5) 4 Murphy, Indiana 15 Trinity Gram 12.60m 1.6 12.60m(1.6) 12.50m(1.6) FOUL(1.2) FOUL(0.9) 5 Nicholas, Jack 15 Lambton High School 12.01m 1.7 12.01m(1.7) 11.64m(0.7) FOUL(0.1) 11.23m(0.2) 6 Venning, Evan 15 Marist Colle 11.98m 0.8 11.98m(0.8) 11.95m(0.1) 11.61m(0.9) FOUL(-0.5) 7 Farhy, Shai 15 Emanuel School 11.98m -0.2 11.95m(NWI) 11.46m(0.1) FOUL(0.8) 11.98m(-0.2) 8 Zanapalis, Ricardo 15 Waverley College 11.81m 1.3 11.79m(0.7) 11.52m(0.8) 11.81m(1.3) 11.72m(0.2) 9 Vu, Kayden 15 Canley Vale 11.42m 1.4 10.91m(0.4) 11.42m(1.4) FOUL 10 Paino, Michael 14 Woolooware H 9.95m -0.6 9.95m(-0.6) FOUL(0.1) PASS -- Chernich, Jamie 15 Endeavour Sp FOUL FOUL(0.8) PASS -- Hatfield, Mitchell 15 Oxford Falls DNS NWI -- Ratnavadivel, Luca 15 Trinity Gram DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 107 Girls Triple Jump 15 Years ===================================================================== Meet Record: 12.46m 2020 Olivia Dimech, Bede Polding Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 11.88m 2.9 FOUL(2.2) FOUL(1.9) 11.88m(2.9) 11.46m(2.1) 2 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 11.44m 1.9 10.94m(-1.2) 11.44m(1.9) 11.02m(-0.1) FOUL(0.4) 3 Webb, Tara 15 Turramurra H 10.82m -1.1 10.73m(+0.0) 10.54m(-0.2) 10.82m(-1.1) 10.77m(2.4) 4 Gleeson, Lani 15 St Columba's 10.27m 2.5 9.85m(3.1) 9.77m(0.8) 10.11m(-0.1) 10.27m(2.5) 5 Hardy, Chynna 15 Heathcote Hi 10.17m +0.0 9.57m(+0.0) 9.57m(+0.0) 10.17m(+0.0) 9.59m(0.5) 6 Monzon, Charlize 15 Westfields Sp 9.71m 0.3 9.71m(0.3) FOUL(2.5) 9.46m(0.4) FOUL(0.1) 7 Kumarage, Devni 15 Cheltenham G 9.59m 1.0 9.09m(1.7) 8.72m(0.1) 9.46m(+0.0) 9.59m(1.0) 8 Roach, Holly 15 The Riverina 9.16m +0.0 9.12m(1.6) FOUL(+0.0) FOUL(1.9) 9.16m(+0.0) 9 Elton, Rachel 15 The Jannali 8.91m 1.2 8.86m(-0.6) 8.91m(1.2) 8.81m(+0.0) -- Pender, Ebony 15 Lithgow High School FOUL FOUL(+0.0) PASS PASS -- Laing, Brooklyn 14 St Peter's C DNS NWI -- Nadaya-Harb, Audrey 15 Westfields Sp DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 58 Boys Triple Jump 14 Years ===================================================================== Meet Record: 13.86m 1996 David Geddes, Beacon Hill H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Okerenyang, Daniel 14 The Riverina 13.51m 0.6 13.27m(0.2) 13.37m(+0.0) 13.50m(0.7) 13.51m(0.6) 2 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 12.38m 1.8 12.31m(+0.0) 12.38m(1.8) 12.16m(0.2) FOUL(0.3) 3 Chandler, Owen 14 Epping Boys 12.13m 2.0 11.66m(+0.0) 12.13m(2.0) FOUL(1.0) 11.67m(0.4) 4 Bohman, Parker 14 Gilroy Catho 11.81m 0.2 11.48m(+0.0) 11.81m(0.2) FOUL(1.3) FOUL(0.5) 5 Redwood, Zachary 14 Parramatta Marist 11.76m 1.7 11.42m(1.0) 11.52m(0.8) 11.74m(1.0) 11.76m(1.7) 6 Frey, Daniel 14 Nimbin Centr 11.39m +0.0 11.26m(0.4) 11.39m(+0.0) 11.32m(1.5) 11.32m(2.2) 7 Ryan, Aryan 14 Baulkham Hil 11.33m +0.0 11.14m(+0.0) FOUL(1.2) 11.33m(+0.0) 11.08m(+0.0) 8 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 11.28m +0.0 11.06m(+0.0) 11.18m(1.8) 10.96m(1.0) 11.28m(+0.0) 9 Upsall, Josh 14 Bellingen Hi 10.20m 0.9 9.96m(+0.0) 10.20m(0.9) 9.81m(0.1) 10 Duggal, Zenith 13 Cherrybrook 9.51m +0.0 9.13m(+0.0) 9.51m(+0.0) FOUL(1.6) -- Anagnostopoulos, Lian 14 Ashfield Boy ND NWI FOUL(1.3) FOUL(+0.0) FOUL(0.3) -- Weissel, Taylan 13 Penrith Chri DNS NWI -- Reardon, Liam 14 Lindisfarne DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 91 Girls Triple Jump 14 Years ===================================================================== Meet Record: 11.96m 2002 Alyshia House, Mount Erin Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Krause, Grace 14 Temora High School 12.33m 2.4 12.30m(1.7) 11.30m(+0.0) 11.95m(+0.0) 12.33m(2.4) 2 Louison-Roe, Izobelle 14 Kirrawee Hig 11.67m 1.0 11.67m(1.0) 11.45m(+0.0) 11.56m(0.7) 11.58m(1.5) 3 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 10.61m 1.7 10.39m(1.8) 9.70m(1.7) 9.92m(0.8) 10.61m(1.7) 4 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 10.52m +0.0 9.77m(-0.6) FOUL(2.7) 10.31m(1.6) 10.52m(+0.0) 5 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 10.44m +0.0 10.12m(+0.0) 10.31m(0.1) FOUL(0.3) 10.44m(+0.0) 6 Sutton, Audrey 14 Meriden School 10.38m +0.0 10.37m(1.5) 10.38m(+0.0) 10.09m(+0.0) 10.29m(3.0) 7 Baigent, Summer 14 Northlakes H 10.27m 2.0 10.27m(2.0) 9.83m(+0.0) 9.73m(0.3) 9.92m(+0.0) 8 Howison, April 14 Meriden School 10.24m 0.5 10.24m(0.5) 9.56m(+0.0) 9.69m(-1.2) 9.87m(1.5) 9 Perkins, Ruby 14 Killara High School 9.80m -1.6 9.41m(+0.0) 9.53m(-0.9) 9.80m(-1.6) 10 Marsh, Eliza 14 Picnic Point 9.52m 1.4 9.38m(1.9) 9.52m(1.4) 9.37m(0.5) 11 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 9.51m 1.6 FOUL(1.9) 9.51m(1.6) 9.30m(2.0) 12 Watkins, Amelia 14 Ravenswood S 9.46m +0.0 9.46m(+0.0) 9.26m(2.0) FOUL(0.3) 13 Green, Tiarna 14 Camden High School 9.36m 0.3 9.36m(0.3) 8.89m(-0.5) 9.17m(1.9) 14 Coyte, Rebecca 14 Hawkesbury H 9.03m +0.0 8.62m(+0.0) 8.60m(+0.0) 9.03m(+0.0) 15 Pike, Jojo 13 Willoughby G 8.88m 0.5 7.81m(+0.0) 8.85m(+0.0) 8.88m(0.5) 16 Shakeshaft, Grace 14 Chevalier College 8.70m +0.0 FOUL(2.4) FOUL(0.9) 8.70m(+0.0) -- Talaia, Nekea 14 Caroline Chi DNS NWI -- Martin, Chloe 14 Mount St Ben DNS NWI -- Azizi, Isabella 14 Monte Sant A DNS NWI -- Smith, Holly 14 Sydney Secon DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 92 Boys Triple Jump 13 Years ===================================================================== Meet Record: 12.73m 2005 Martin Stonis, North Sydney Boys Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 McGroder, Mason 13 Trinity Gram 12.50m 1.6 12.21m(1.7) FOUL(2.6) 12.19m(-0.1) 12.50m(1.6) 2 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 12.15m 1.7 12.07m(-1.2) FOUL(3.3) 11.82m(-0.8) 12.15m(1.7) 3 Henry, Lincoln 13 St John Paul 11.67m 1.2 11.39m(-0.3) 11.06m(-0.7) 11.40m(0.3) 11.67m(1.2) 4 Calder, Toby 13 St John Bosc 11.15m -1.4 11.15m(-1.4) FOUL(2.7) FOUL 11.09m(NWI) 5 Cetinic, Joshua 13 Oakhill College 10.99m 0.9 10.60m(3.3) 10.99m(0.9) 10.97m(-2.3) 10.62m(0.4) 6 Morrison, Cooper 13 Edmund Rice College 10.95m 0.8 10.87m(2.2) 10.95m(0.8) 10.82m(0.2) 10.52m(0.7) 7 de Burnay Thompson, Luca 13 Colo High School 10.77m 1.2 10.45m(1.0) 10.64m(-0.5) 10.77m(1.2) 10.48m(1.8) 8 Tizzard, Cameron 13 St Augustine 10.73m 2.1 10.00m(0.4) 10.09m(1.6) 10.48m(1.5) 10.73m(2.1) 9 Facchin, Alexander 13 Jannali High School 10.41m NWI FOUL(1.7) FOUL(1.4) 10.41m(NWI) 10 Sanbrook, Oliver 13 Barker College 10.30m 1.4 10.30m(1.4) 9.05m(2.5) 10.12m(1.4) 11 Chelin, Phoenix 13 Magdalene Ca 10.27m -1.0 10.27m(-1.0) 9.97m(0.9) 9.97m(-3.4) 12 Gardiner, Michael 13 St Columba's 10.00m -1.1 9.88m(0.6) 10.00m(-1.1) 9.96m(1.0) 13 France, Hugo 13 Trinity Gram 9.40m 1.4 9.18m(1.1) 9.40m(1.4) 9.38m(3.2) 14 Kleij, Finn 13 Katoomba Hig 9.11m 3.6 8.74m(-0.6) 9.11m(3.6) 9.02m(1.3) 15 Neal, Tyson 13 Barker College 8.98m 0.8 8.49m(NWI) 8.98m(0.8) FOUL 16 Hampton, Teddy 13 Pennant Hill 8.81m -1.2 8.81m(-1.2) FOUL(0.4) 8.77m(4.7) -- Murphy, Takoda 13 Trinity Gram FOUL FOUL(0.6) FOUL(0.1) FOUL(0.3) -- Langat, Kipruto 13 The Riverina DNS NWI -- Robinson, Leo 13 Balgowlah Bo DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 88 Girls Triple Jump 13 Years ===================================================================== Meet Record: 11.54m 2019 Raphaila Idris, Caroline Chisholm Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 McCowan, Kijana 13 Xavier High 11.46m -0.8 11.46m(-0.8) 11.36m(-1.3) FOUL(3.3) 11.23m(-0.6) 2 Colgan, Molly 13 Victoria 10.86m -1.1 FOUL(-0.1) 10.86m(-1.1) FOUL(1.5) 10.70m(0.9) 3 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 10.84m 1.0 10.84m(1.0) 10.45m(0.2) 10.60m(-1.2) 10.54m(1.8) 4 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 10.42m 0.8 10.38m(1.2) 10.42m(0.8) 9.78m(1.2) FOUL(0.6) 5 Khoo, Josie 13 St Catherine 10.08m 5.8 FOUL(1.8) FOUL(2.4) 10.08m(5.8) 9.92m(0.4) 6 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 10.07m 1.4 9.63m(1.7) 10.07m(1.4) 10.04m(1.0) FOUL(-0.3) 7 Matthews, Aria 13 Bishop Druit 10.05m 1.6 10.05m(1.6) 9.67m(0.5) FOUL(-0.5) 9.84m(-0.5) 8 Plummer, Gypsy 13 Magdalene Ca 10.02m 2.0 9.47m(1.0) 9.53m(0.9) 9.78m(-0.5) 10.02m(2.0) 9 Moefaauo, Le'ati 13 Westfields Sp 9.70m -0.3 FOUL(0.7) 9.70m(-0.3) FOUL(0.7) 10 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 9.66m -2.5 FOUL(-0.3) 9.66m(-2.5) FOUL 11 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 9.59m 2.3 9.59m(2.3) 9.15m(0.1) 9.55m(-0.1) 12 McCarthy, Anika 13 Hunter Sport 9.42m 1.6 9.40m(2.7) 9.42m(1.6) FOUL(1.3) 13 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 9.35m 1.8 9.35m(1.8) FOUL(-1.4) 8.57m(0.7) 14 Houston Gee, Allira 13 St Patricks 9.33m 0.9 9.33m(0.9) 8.45m(1.9) 8.95m(1.3) 15 Dasgupta, Sukanya 13 Hurlstone Ag 9.03m 3.3 9.03m(3.3) 8.08m(-2.6) 8.86m(1.7) 16 Russell, Caitlin 13 Marist Siste 9.00m 1.6 9.00m(1.6) FOUL(-0.2) FOUL(-0.6) 17 Balic, Liana 13 Concord High School 8.68m 2.2 8.35m(0.3) 8.58m(1.7) 8.68m(2.2) 18 Pender, Jorja 13 Lithgow High School 8.59m 1.1 8.59m(1.1) 8.47m(-0.2) 7.00m(-1.1) 19 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 8.50m 2.4 8.50m(2.4) 8.24m(0.1) 8.20m(1.7) 20 Simon, Morgan 13 Dapto High School 8.38m 1.8 FOUL(-0.9) 8.07m(2.4) 8.38m(1.8) -- Farrer, Kate 12 Santa Sabina FOUL FOUL FOUL FOUL

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 72 Boys Triple Jump 12 Years ===================================================================== Meet Record: 11.80m 2016 Rowan Tan, Sydney Tech H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 11.33m +0.0 10.91m(1.0) 11.33m(+0.0) 10.93m(-3.2) 11.03m(-1.3) 2 Ramaswamy, Ashwin 12 Oakhill College 10.81m +0.0 10.79m(2.0) 10.81m(+0.0) 10.72m(-2.6) 10.62m(-1.2) 3 Thebridge, Jimmy 12 Wahroonga Ad 10.68m +0.0 10.16m(+0.0) 9.94m(+0.0) 10.22m(-1.8) 10.68m(+0.0) 4 Badger, Cameron 12 Invitational 10.12m +0.0 10.12m(+0.0) 9.13m(0.1) FOUL(-1.2) 9.39m(+0.0) 5 Cetinic, William 12 Invitational 10.05m 0.9 9.91m(2.3) 10.05m(0.9) 9.82m(+0.0) 9.96m(-1.1) 6 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 10.04m 2.4 9.47m(+0.0) 9.58m(+0.0) 9.72m(0.9) 10.04m(2.4) 7 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 9.96m 2.6 9.96m(2.6) 9.24m(0.3) 9.38m(+0.0) 9.09m(+0.0) 8 Lewanavanua, Ratu Viliam 12 Carlingford 9.85m +0.0 9.77m(1.7) 9.85m(+0.0) 9.40m(-1.0) 9.78m(2.1) 9 Best, Koben 12 Westfields Sp 9.65m 1.4 9.41m(0.1) 9.65m(1.4) 7.95m(0.6) 10 Cox, Daniel 12 Epping Boys 9.50m 1.5 8.75m(+0.0) 9.43m(1.2) 9.50m(1.5) 11 Bryant, Joel 12 Katoomba Hig 8.93m 0.1 FOUL(+0.0) FOUL(1.3) 8.93m(0.1) 12 Kannengiesser, Joshua 12 Endeavour Sp 8.60m 2.2 8.60m(2.2) 8.58m(+0.0) 8.04m(-1.9)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 78 Girls Triple Jump 12 Years ===================================================================== Meet Record: 10.88m 2019 Izobelle Louison-Roe, Kirrawee H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hewitt, Maiya 12 Invitational 10.76m 1.3 10.24m(+0.0) 9.96m(-0.0) 10.09m(0.6) 10.76m(1.3) 2 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 10.40m +0.0 10.15m(+0.0) FOUL(-0.0) 10.22m(0.4) 10.40m(+0.0) 3 Khamphet Pearse, Audrey 12 St Catherine 9.99m 1.7 9.99m(1.7) 9.78m(-0.6) FOUL(2.8) 9.80m(0.6) 4 France, Macey 12 Kingscliff H 9.96m 0.9 9.70m(0.3) 9.27m(1.2) 9.67m(-0.3) 9.96m(0.9) 5 Lanyon, Erin 12 Mt St Patric 9.87m NWI 9.65m(-0.1) 9.85m(0.8) 9.73m(+0.0) 9.87m(NWI) 6 Herring, Eden 12 Cheltenham G 9.73m +0.0 9.46m(+0.0) 9.33m(2.0) 9.38m(2.3) 9.73m(+0.0) 7 Martin, Caitlyn 12 Gilroy Catho 9.42m 1.7 9.41m(+0.0) 8.19m(-1.1) 9.42m(1.7) 8 Morgan, Isabel 12 Hunter Sport 9.25m 0.7 9.10m(1.8) 9.02m(0.4) 9.25m(0.7) 8.12m(-0.2) 9 Garvin, Amabel 12 Invitational 9.18m 2.8 9.18m(2.8) 8.78m(1.7) 8.84m(-1.0) 10 Gifford, Madeleine 12 Sydney Secon 9.17m -1.0 9.17m(-1.0) 8.74m(+0.0) 8.56m(-2.0) 11 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 9.07m -0.7 8.81m(0.7) 8.60m(1.4) 9.07m(-0.7) 12 Pisano, Alessia 12 Freeman Cath 9.02m 1.5 9.02m(1.5) 8.14m(-1.2) 8.10m(-2.1) 13 Withers, Charlotte 12 Moss Vale Hi 8.96m -0.5 8.91m(+0.0) 8.96m(-0.5) 8.48m(1.0) 14 Robson, Mia 12 Quakers Hill 8.96m +0.0 8.96m(+0.0) 8.89m(0.1) 8.90m(+0.0) 15 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 8.88m 2.1 8.57m(+0.0) 8.88m(2.1) 8.56m(-0.3) 16 Semaganda, Ruby 12 William Clar 8.80m 1.9 8.61m(0.7) 8.80m(1.9) 8.68m(+0.0) 17 Roberts, Lara 12 Santa Sophia 8.61m +0.0 8.49m(+0.0) 8.61m(+0.0) 8.40m(1.5) 18 Bzdega, Dominique 12 Mount Carmel 8.54m 2.3 FOUL(1.6) 8.54m(2.3) 8.44m(+0.0) 19 Farrer, Kate 12 Santa Sabina 8.43m +0.0 8.43m(+0.0) 8.34m(-0.4) 8.31m(1.8) 20 Hanley, Haylee 12 Invitational 8.32m 2.9 7.95m(0.1) 8.23m(+0.0) 8.32m(2.9) 21 Farrer, Maggie 12 Santa Sabina 8.25m 0.2 8.15m(2.8) 8.25m(0.2) 8.15m(-0.0) 22 Tawbe, Layla 12 Castle Hill 8.20m -0.5 8.20m(-0.5) 7.74m(+0.0) 7.92m(1.5) 23 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 8.12m +0.0 7.17m(+0.0) 8.12m(+0.0) 8.10m(-1.3) 24 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 6.92m 1.7 FOUL(+0.0) 6.83m(1.0) 6.92m(1.7) -- Achike, Olivia 12 Invitational DNS NWI -- Levi, Ellie Mai 12 Invitational DNS NWI -- Ingall, Ruby 12 Warners Bay DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 356 Boys Long Jump 19 Years ===================================================================== Meet Record: 7.54m 1983 Robert Hannah, Richmond H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Codjoe, Laud 18 Trinity Gram 6.71m 3.3 FOUL(0.6) FOUL(1.5) 6.20m(0.3) 6.71m(3.3) 2 Boyes, Luke 18 Penrith Sele 6.55m 2.9 6.15m(0.7) 6.26m(0.7) 6.18m(NWI) 6.55m(2.9) 3 Harding, Blake 18 Narromine Hi 5.93m 2.7 5.88m(1.2) 5.93m(2.7) 5.74m(1.9) 5.70m(0.2) 4 Walter, Elijah 18 Medowie Chri 5.70m 1.5 5.70m(1.5) 5.55m(1.8) 5.40m(3.9) 5.37m(0.1) -- Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic DNS NWI -- Louison-Roe, Jay 18 Kirrawee Hig DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 363 Girls Long Jump 19 Years ===================================================================== Meet Record: 6.02m 2011 Talissa Scott, Kiama H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Check, Lara 18 Nowra High School 5.66m 0.3 FOUL(0.7) 5.40m(2.2) 5.35m(NWI) 5.66m(0.3) 2 Lowe, Alyssa 18 Riverside Gi 5.66m 0.7 FOUL(0.1) FOUL(2.0) 5.66m(0.7) 3.89m(0.6) 3 Roberts, Claire 18 Australian C 5.53m -0.4 FOUL(0.4) 5.53m(-0.4) FOUL(-0.8) 5.39m(-0.3)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 355 Boys Long Jump 17 Years ===================================================================== Meet Record: 7.29m 1988 Paul Henderson, St Francis Xavier Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Pane, Renato 17 Newington College 7.03m 1.0 7.03m(1.0) 6.92m(1.4) FOUL(1.2) 7.00m(-0.5) 2 Moir, William 17 Trinity Gram 6.77m 1.3 6.77m(1.3) 4.90m(-0.3) FOUL(1.5) 5.46m(2.5) 3 Folkes, Hunter 17 Sydney Gramm 6.24m 3.2 5.86m(0.7) 5.88m(1.0) 6.24m(3.2) FOUL(4.6) 4 Carty, Lachlan 17 Albury High School 6.16m 6.8 5.86m(2.4) 5.75m(0.8) 5.99m(2.6) 6.16m(6.8) 5 Morris, Bailey 17 Elderslie Hi 6.01m 0.4 5.45m(0.9) 5.94m(1.3) 6.01m(0.4) 5.81m(1.4) 6 Winkle, Christopher 17 Champagnet C 5.68m 1.4 5.68m(1.4) 5.48m(2.3) 2.81m(1.8) 5.42m(0.1) 7 Holland, Jai 17 Ulladulla Hi 5.62m 0.4 FOUL(3.5) FOUL(1.0) 5.61m(2.8) 5.62m(0.4) 8 McGeary, Marcus 17 Sydney Techn 5.61m 1.0 5.39m(0.6) 5.53m(2.4) 5.61m(1.0) 5.35m(+0.0) 9 Ferrier, Cameron 17 Hawkesbury H 5.32m 0.8 4.84m(0.6) 5.24m(2.2) 5.32m(0.8) -- Langat, Kipchumba 17 Wagga Wagga ND NWI FOUL(1.1) FOUL(+0.0) FOUL(2.1) -- Jenkins, Beau 17 Seda College DNS NWI -- Moore, Archie 17 St Ignatius DNS NWI -- Boulton, Jack 17 Victoria DNS NWI -- Kessie, Malikye 17 Westfields Sp DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 362 Girls Long Jump 17 Years ===================================================================== Meet Record: 6.17m 2019 Tomysha Clark, Endeavour Sports H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kavanagh, Sophie 17 Loreto Normanhurst 5.44m 1.2 5.44m(1.2) 5.27m(3.4) 5.33m(+0.0) 4.92m(2.5) 2 Brimble, Nakeisha 17 Meriden School 5.42m 3.0 5.37m(0.9) 5.42m(3.0) 5.09m(-1.1) 5.33m(1.1) 3 Tilt, Lily 17 Muirfield Hi 5.41m 3.2 5.23m(0.5) 5.41m(3.2) 5.29m(3.8) 5.34m(0.9) 4 Shakeshaft, Jasmine 17 Chevalier College 5.38m 2.1 5.32m(1.0) 5.06m(-0.4) 5.29m(1.2) 5.38m(2.1) 5 Bowley, Sophie 17 Temora High School 5.13m 2.6 5.03m(0.5) 5.00m(1.7) 5.13m(2.6) 4.82m(1.8) 6 Young, Ella 17 St John Cath 5.11m 0.4 5.05m(-0.4) 5.11m(0.4) 5.05m(1.0) 5.10m(2.4) 7 Homsy, Tayla 17 Richmond Hig 5.02m 2.4 5.00m(2.0) 5.02m(2.4) 4.90m(-0.2) FOUL(2.2) 8 Bryant, Jessica 17 Davidson Hig 5.00m 1.3 4.39m(-0.9) 4.94m(1.1) 4.61m(1.1) 5.00m(1.3) 9 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 4.93m 0.6 4.93m(0.6) 4.70m(-1.4) 4.92m(1.3) 10 Srisivaeaswaran, Vithuss 17 Greystanes H 4.81m 2.8 4.54m(0.8) 4.81m(2.8) 4.80m(1.5) -- Kim, Jenna 17 Northern Bea DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 176 Boys Long Jump 16 Years ===================================================================== Meet Record: 7.21m 2011 Lachlan Little, Newington College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kalozi, Joshua 16 Mulwaree Hig 6.54m 0.4 6.29m(-3.0) 6.49m(1.3) 6.54m(0.4) 6.41m(-0.6) 2 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 6.43m 0.3 6.33m(-0.2) 6.35m(0.9) 6.43m(0.3) 5.88m(-0.2) 3 Suto, Joshua 16 Sydney Boys 6.32m 1.6 6.15m(1.5) 6.32m(1.6) 6.22m(+0.0) 6.15m(0.8) 4 Peter, Ashvin 16 Trinity Gram 6.25m 1.3 6.23m(1.6) 6.25m(1.3) 5.98m(0.8) 6.00m(-0.2) 5 Hancock, Cody 16 Hunter River 6.17m 1.0 6.14m(1.0) 6.17m(1.0) 5.94m(1.3) 4.38m(-1.2) 6 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 6.13m 1.0 5.94m(1.0) 6.10m(0.1) FOUL(0.1) 6.13m(1.0) 7 Kelly, Evander 15 Patrician Br 5.96m 0.7 5.96m(0.7) 5.61m(+0.0) 5.24m(1.1) 8 Griffith, Sebastien 16 Redlands 5.95m 1.7 FOUL 5.95m(1.7) 5.52m(0.2) 9 Bridger, Adam 16 Kirrawee Hig 5.53m 1.0 5.42m(1.7) 3.74m(2.2) 5.53m(1.0) 10 Ky, Alexander 16 Canley Vale 5.49m 0.8 FOUL(0.2) 5.28m(0.7) 5.49m(0.8) 11 nacakli, Deniz 16 The Hills Sp 5.36m 0.8 5.36m(0.8) 5.15m(1.1) FOUL(0.5) 12 Binnekamp, Lachlan 16 Redlands 5.30m 0.8 FOUL(1.2) 4.58m(0.4) 5.30m(0.8) 13 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 5.28m 1.0 5.28m(1.0) 5.06m(0.4) 5.25m(0.5) 14 Shawcross, Joseph 16 Sydney Secon 5.23m 0.8 4.30m(0.7) FOUL(0.7) 5.23m(0.8) 15 Awad, Sebastian 16 Emmanuel Ang 5.17m +0.0 5.17m(+0.0) 5.14m(1.1) FOUL(-1.5) -- Banovich, Cameron 16 Westfields Sp DNS NWI -- Davison, Rory 16 Holy Cross C DNS NWI -- Plummer, Jeremy 16 Marist Colle DNS NWI -- Bui, Phin 16 Canley Vale DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 366 Girls Long Jump 16 Years ===================================================================== Meet Record: 6.55m 1983 Nicole Boegman, South Strathfield Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Bond, Sienna 16 Pymble Ladie 6.05m 1.1 6.05m(1.1) 5.89m(1.3) FOUL(2.3) FOUL(2.0) 2 Dimech, Olivia 16 Bede Polding 5.57m 1.5 5.57m(1.5) FOUL(2.4) 5.46m(1.4) 5.44m(0.1) 3 Corderoy, Hayley 16 Gosford High School 5.39m 2.4 4.18m(0.7) 5.11m(-0.2) 5.14m(1.2) 5.39m(2.4) 4 Hallam, Charlie 16 Our Lady Of 5.38m 0.2 FOUL(0.7) 5.34m(1.4) 3.74m(+0.0) 5.38m(0.2) 5 Kharel, Aditi 16 Merewether H 5.19m 0.6 FOUL(1.2) 5.11m(1.4) 5.19m(0.6) 5.13m(1.8) 6 Dunn, Sophie 16 Oxley College 5.18m -0.1 5.16m(2.2) 5.17m(1.3) 5.18m(-0.1) 5.08m(-1.1) 7 Anderson, Maddeline 16 Albury High School 5.05m 2.2 5.00m(0.5) 4.85m(-1.0) 4.96m(1.7) 5.05m(2.2) 8 Malakovski, Emily 16 Hoxton Park 4.98m 2.2 4.93m(0.3) FOUL(1.5) 4.98m(2.2) PASS 9 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 4.85m 1.6 4.85m(1.6) 4.79m(1.3) 4.77m(0.4) 10 Kelleher, Mikayla 16 Riverside Gi 4.67m 2.0 4.57m(0.4) 4.61m(-1.0) 4.67m(2.0) 11 Khiroya, Jasmine 16 Carlingford 4.25m 1.1 4.13m(2.0) 4.25m(1.1) 3.67m(1.2) 12 Tnokovski, Marissa 15 Westfields Sp 4.03m 0.8 FOUL(0.9) 4.03m(0.8) 3.83m(-0.2) -- Baldry, Matilda 16 Ascham School DNS NWI -- Kirby, Amelia 16 Kirrawee Hig DNS NWI -- Kasozi, Lauryn 16 Greystanes H DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 348 Boys Long Jump 15 Years ===================================================================== Meet Record: 6.90m 2000 John Thornell, Miller H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Tubbs, Tristan 15 Caringbah Hi 6.19m NWI FOUL(1.5) 6.19m(1.1) FOUL(1.0) FOUL(2.5) 2 Murphy, Indiana 15 Trinity Gram 6.08m NWI 5.93m(0.5) 6.08m(1.8) FOUL(0.5) FOUL(2.2) 3 Baird, Samuel 15 Australian C 6.07m NWI 5.88m(0.9) 5.87m(1.2) 6.04m(1.5) 6.07m(1.7) 4 Zanapalis, Ricardo 15 Waverley College 6.04m NWI 5.61m(0.6) 6.04m(0.8) 6.00m(0.3) 5.99m(1.7) 5 Duba, Wario 15 Cumberland H 5.98m NWI 5.63m(2.5) 5.61m(1.0) 5.98m(1.1) 5.86m(2.2) 6 Rutter, Kurt 15 Coonabarabra 5.66m NWI 5.64m(1.4) 5.66m(0.1) 5.42m(2.5) 5.62m(1.6) 7 Touma, Joseph 15 Marcellin Co 5.62m NWI FOUL(0.6) FOUL(0.7) 5.62m(1.1) FOUL(2.7) 8 Rae, Christopher 15 St Edwards College 5.59m NWI 5.59m(0.3) 5.50m(0.8) 5.39m(0.9) 5.54m(3.4) 9 bates, charlie 15 Lambton High School 5.58m NWI 4.92m(1.6) 5.58m(-0.2) FOUL(1.7) 10 Clues, Angus 15 The Hills Sp 5.43m NWI 5.18m(1.2) 5.43m(0.8) FOUL(1.3) 11 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 5.40m NWI 5.28m(0.8) 5.25m(0.9) 5.40m(2.1) 12 Hanlon, James 15 William Clar 5.29m NWI 4.68m(0.7) 5.29m(2.2) 4.84m(2.4) 13 Riley, Lachlan 15 Hunter River 5.19m NWI FOUL(1.1) 4.78m(1.2) 5.19m(+0.0) 14 Nicholas, Jack 15 Lambton High School 5.15m NWI 5.15m(2.0) 4.87m(0.1) 5.11m(0.8) 15 Srisivaeaswaran, Kajanan 15 Greystanes H 5.01m NWI 4.92m(2.0) 4.95m(0.7) 5.01m(2.1) 16 Dasgupta, Sumeet 15 Baulkham Hil 4.91m NWI 4.87m(1.7) 4.91m(1.6) 4.85m(0.3) -- Scandurra, Joshua 15 Kirrawee Hig DNS NWI -- Cleary, Beau 15 Tumut High school DNS NWI -- McArdle, Ethan 15 Waverley College DNS NWI -- Farhy, Shai 15 Emanuel School DNS NWI -- Singh, trent 15 Hills Advent DNS NWI -- Guerrieri-Cortesi, Adam 15 Woonona High School DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 357 Girls Long Jump 15 Years ===================================================================== Meet Record: 6.27m 1982 Nicole Boegman, South Strathfield Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 6.06m 1.7 5.54m(0.7) FOUL(0.5) 5.98m(2.9) 6.06m(1.7) 2 Webb, Tara 15 Turramurra H 5.37m 2.3 5.14m(2.1) 5.27m(0.5) 5.37m(2.3) 5.18m(0.9) 3 Nadaya-Harb, Audrey 15 Westfields Sp 5.14m 1.2 5.09m(0.6) 5.14m(1.2) 5.04m(2.5) 4.98m(1.6) 4 Ramaswamy, Keya 15 Castle Hill 5.11m 1.9 4.98m(-0.2) 5.11m(1.9) 4.86m(0.9) 4.98m(0.4) 5 Knezevic, Isabella 15 Marist Catho 5.04m 0.9 FOUL(0.7) 4.95m(1.6) 5.04m(0.9) 4.89m(0.7) 6 Carty, Ashleigh 15 Albury High School 4.96m 0.4 4.72m(1.0) 4.79m(1.7) 4.96m(0.4) 4.81m(1.3) 7 Little, Jessica 15 Our Lady Of 4.61m 1.3 4.61m(1.3) 4.56m(0.9) 4.56m(1.0) 4.59m(1.2) 8 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 4.61m 2.6 3.77m(1.0) FOUL(-0.1) 4.61m(2.6) 3.98m(1.2) 9 Keogh, Orlaith 15 Northern Bea 4.43m 1.5 4.38m(1.5) 3.99m(0.6) 4.43m(1.5) 10 Elton, Rachel 15 The Jannali 4.32m 1.7 4.14m(1.6) 4.10m(1.2) 4.32m(1.7) 11 Smithson, Elizabeth 15 St Patrick's 4.27m 2.0 4.27m(2.0) FOUL(-0.2) 4.25m(0.8) 12 Pender, Ebony 15 Lithgow High School 3.99m 1.9 FOUL(1.5) 3.68m(1.3) 3.99m(1.9) -- Monzon, Charlize 15 Westfields Sp ND NWI FOUL(1.7) FOUL(1.5) FOUL(1.5) -- Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig DNS NWI -- Prosser-Shaw, Amelie 15 Rouse Hill A DNS NWI -- Paki, Talahn 15 Newtown High DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 288 Boys Long Jump 14 Years ===================================================================== Meet Record: 6.52m 2015 Alex Willett, Killarney Heights H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Okerenyang, Daniel 14 The Riverina 6.10m 2.6 6.05m(1.4) 6.10m(2.6) 5.86m(2.7) 5.89m(3.1) 2 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 5.94m 3.5 5.77m(3.4) 5.57m(1.3) 5.94m(3.5) 5.77m(0.4) 3 Anagnostopoulos, Lian 14 Ashfield Boy 5.90m 1.5 5.36m(1.4) 5.65m(1.6) 5.90m(1.5) 5.65m(1.7) 4 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 5.89m 1.0 5.87m(3.7) 5.80m(1.9) 2.35m(1.5) 5.89m(1.0) 5 Chandler, Owen 14 Epping Boys 5.75m 1.6 5.75m(1.6) 5.64m(3.0) 5.69m(1.7) FOUL(2.1) 6 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 5.69m 1.6 FOUL(3.1) 5.69m(1.6) FOUL(2.2) FOUL(2.9) 7 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 5.65m 1.4 5.65m(1.4) 5.54m(4.1) 4.95m(0.4) 4.31m(3.1) 8 Redwood, Zachary 14 Parramatta Marist 5.62m 1.2 5.62m(1.2) FOUL(2.5) 5.44m(1.4) FOUL(4.0) 9 Kasozi, Benjamin 14 Greystanes H 5.61m 2.3 FOUL(1.3) 5.40m(3.7) 5.61m(2.3) 10 Bohman, Parker 14 Gilroy Catho 5.46m 1.7 4.92m(0.5) 5.36m(3.9) 5.46m(1.7) 11 Cox, Joshua 14 Callaghan Co 5.44m 2.1 FOUL(1.9) 4.96m(3.7) 5.44m(2.1) 12 Godden, Michael 14 Knox Grammar School 5.37m 1.1 5.37m(1.1) 3.47m(2.7) 2.64m(2.8) 13 Fiene, Brody 14 Cowra High School 5.34m 0.6 FOUL(1.3) 5.19m(2.9) 5.34m(0.6) 14 Dunne, Jeff 14 Lindisfarne 5.13m 4.1 4.94m(0.9) 5.13m(4.1) 5.06m(1.7) 15 Barnes, Aiden 14 Gulgong High School 4.91m 2.5 FOUL(1.5) 4.91m(2.5) 4.65m(0.9) 16 Tait, William 14 Mcauley Cath 4.73m 1.4 4.58m(1.6) 4.73m(1.4) 4.70m(1.6) 17 Furrer, Timothy 14 Barker College 4.03m 0.8 4.03m(0.8) FOUL(4.4) 3.79m(0.9) -- Weissel, Taylan 13 Penrith Chri DNS NWI -- Chukwudi, Jesse 14 All Saints C DNS NWI -- Milewski, Mateusz 14 St Patrick's DNS NWI -- Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 191 Girls Long Jump 14 Years ===================================================================== Meet Record: 6.02m 2020 Delta Amidzovski, Corpus Christi C Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Krause, Grace 14 Temora High School 5.63m 0.2 5.21m(-0.2) 5.20m(-0.3) 5.11m(-1.0) 5.63m(0.2) 2 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 5.29m -0.1 5.29m(-0.1) FOUL(-0.6) 5.06m(1.2) 5.17m(-0.3) 3 Louison-Roe, Izobelle 14 Kirrawee Hig 5.13m 0.4 4.58m(-0.3) 4.71m(-0.6) 4.97m(0.6) 5.13m(0.4) 4 Talaia, Nekea 14 Caroline Chi 5.04m -1.5 4.96m(-0.8) 5.04m(-1.5) FOUL(1.0) 4.56m(-1.0) 5 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 4.83m 0.1 4.82m(0.2) FOUL(0.7) 4.61m(-0.3) 4.83m(0.1) 6 Da Rocha, Luana 14 Northern Bea 4.77m -1.3 4.77m(-1.3) 4.59m(-1.4) 4.51m(+0.0) 4.60m(0.4) 7 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 4.72m -1.2 4.68m(-2.8) 4.72m(-1.2) FOUL(1.3) 4.68m(-0.5) 8 Hewitt, Ella 14 Shellharbour 4.71m -0.6 FOUL(-1.5) FOUL(-1.1) 4.71m(-0.6) FOUL(-0.3) 9 Lovell, Louise 14 Pymble Ladie 4.67m -0.1 FOUL(-0.2) 4.59m(-0.3) 4.67m(-0.1) 10 Hollyoak, Tara 14 St Lukes Gra 4.67m -0.9 4.67m(-0.9) 4.57m(-1.0) 4.43m(-0.1) 11 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 4.65m 1.4 4.65m(1.4) 4.51m(0.2) 4.53m(1.2) 12 Bennetts, Jorja 14 St Matthews 4.65m -0.4 4.65m(-0.4) 4.40m(-0.1) 4.39m(1.0) 13 Sutton, Audrey 14 Meriden School 4.59m -0.7 4.59m(-0.7) 4.50m(0.3) 4.50m(-1.7) 14 Howison, April 14 Meriden School 4.54m -0.3 4.47m(-0.3) 4.54m(-0.3) 4.38m(0.3) 15 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 4.49m 0.1 FOUL(+0.0) FOUL(-0.2) 4.49m(0.1) 16 Krebs, Kiera 14 Meriden School 4.48m -0.6 4.48m(-0.6) 4.31m(+0.0) 4.37m(0.5) 17 Lovell, Sarah 14 Pymble Ladie 4.42m 0.4 4.37m(-0.9) 4.42m(0.4) FOUL(0.2) 18 Perkins, Ruby 14 Killara High School 4.39m -0.2 3.81m(+0.0) 4.26m(0.4) 4.39m(-0.2) 19 Cullan, Famke 14 St Paul's Gr 4.36m 1.2 4.36m(1.2) 4.34m(-0.4) 4.34m(-0.8) 20 Sawyer, Isabella 14 St Mary's Ca 4.34m 0.1 4.32m(+0.0) 4.34m(0.1) FOUL(+0.0) 21 Hanley, Gemma 14 The Jannali 4.32m 0.9 4.06m(-0.2) 4.32m(0.9) 4.05m(-0.6) 22 Rejske, Keira 14 St Mary's St 4.31m -0.8 3.83m(0.5) 3.97m(0.5) 4.31m(-0.8) 23 Croker, Mia 14 The Armidale School 4.26m 0.6 4.26m(0.6) FOUL(-0.2) 4.26m(+0.0) 24 Shakeshaft, Grace 14 Chevalier College 4.17m 0.5 FOUL(1.6) 4.03m(-0.2) 4.17m(0.5) 25 Green, Tiarna 14 Camden High School 3.86m -1.4 3.86m(-1.4) 3.80m(0.4) 3.59m(-2.6) -- Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben DNS NWI -- Miles, Indiana 13 Magdalene Ca DNS NWI -- Azizi, Isabella 14 Monte Sant A DNS NWI -- Blackamore, Charli 14 Central Coas DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 171 Boys Long Jump 13 Years ===================================================================== Meet Record: 6.40m 2016 Laud Codjoe, Emmaus Catholic Colle Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 McGroder, Mason 13 Trinity Gram 5.97m -1.0 5.85m(0.8) 5.97m(-1.0) PASS 2 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 5.76m 0.4 5.73m(-0.7) FOUL(0.9) FOUL(0.6) 5.76m(0.4) 3 Henry, Lincoln 13 St John Paul 5.34m 0.6 5.33m(-0.8) 5.33m(0.1) 5.34m(0.6) 5.19m(0.5) 4 Cetinic, Joshua 13 Oakhill College 5.17m 0.8 4.81m(1.0) 4.96m(0.3) 5.17m(0.8) 5.04m(-0.2) 5 Calder, Toby 13 St John Bosc 5.14m -1.3 5.14m(-1.3) FOUL(-0.5) FOUL(0.8) FOUL(1.6) 6 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 5.11m 0.9 5.11m(0.9) 4.34m(-0.3) 4.65m(0.8) 4.77m(0.7) 7 Morrison, Cooper 13 Edmund Rice College 5.08m 0.5 4.66m(0.2) FOUL(-0.6) 4.97m(1.0) 5.08m(0.5) 8 de Burnay Thompson, Luca 13 Colo High School 4.98m 0.9 4.97m(+0.0) 4.88m(1.5) 4.87m(-0.8) 4.98m(0.9) 9 Ayan, Aydin 13 Australian C 4.95m 1.1 4.83m(-0.6) 4.81m(0.3) 4.95m(1.1) 10 Moreira, Lucas 13 Smiths Hill 4.91m +0.0 4.91m(+0.0) 4.54m(-1.2) 4.74m(-0.3) 11 Smith, Joshua 13 The King's School 4.89m +0.0 4.38m(-0.6) 4.89m(+0.0) FOUL(1.3) 12 Tsang, Oliver 13 Epping Boys 4.87m 1.6 4.19m(-2.0) 4.87m(1.6) 4.61m(1.0) 13 Facchin, Alexander 13 Jannali High School 4.65m 0.2 2.98m(-0.4) 4.65m(0.2) 4.56m(0.5) 14 Maslin, Von 13 Central Coas 4.64m 0.3 FOUL(-1.5) 4.64m(0.3) 4.54m(0.8) 14 Chelin, Phoenix 13 Magdalene Ca 4.64m -0.1 4.64m(-0.1) 4.58m(1.4) 4.27m(0.9) 16 Sanbrook, Oliver 13 Barker College 4.61m -0.3 4.61m(-0.3) 4.61m(1.6) 4.21m(0.7) 17 Wu, Austin 13 Trinity Gram 4.60m 0.6 4.40m(-1.5) 4.60m(0.6) 4.32m(1.5) 18 Ricci, Giacomo 13 Trinity Gram 4.47m 1.4 4.19m(+0.0) 4.47m(1.4) 4.01m(0.2) 19 Watson, Max 13 Mater Maria 4.45m 2.7 4.45m(2.7) 3.98m(0.9) PASS 20 Hampton, Teddy 13 Pennant Hill 4.35m 1.0 4.29m(-1.0) FOUL(0.6) 4.35m(1.0) 21 Doak, Hugo 13 Killara High School 4.34m -0.4 FOUL(1.3) FOUL(0.1) 4.34m(-0.4) 22 France, Hugo 13 Trinity Gram 4.33m 0.9 FOUL(-0.5) 3.98m(-0.3) 4.33m(0.9) 23 Wiki-Sullivan, Hunter 13 Knox Grammar School 4.28m 0.3 FOUL(0.2) FOUL(-0.7) 4.28m(0.3) 24 Woods, James 13 Epping Boys 4.18m 1.3 3.79m(-2.4) 4.18m(1.3) 3.99m(1.1) 25 Murphy, Takoda 13 Trinity Gram 4.02m 1.0 3.57m(-0.9) 3.81m(-0.2) 4.02m(1.0) 26 Power, Riley 13 St Marys Cat 3.78m 0.4 3.63m(-1.7) 3.78m(0.4) 3.69m(0.4) -- Sewell, Cameron 13 St Marys Cat DNS NWI -- Frost, Xavier 13 Cammeraygal DNS NWI -- Vella, Hunter 13 De La Salle DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 370 Girls Long Jump 13 Years ===================================================================== Meet Record: 5.63m 2019 Delta Amidzovski, Corpus Christi C Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Flight 1 1 Colgan, Molly 13 Victoria 5.26m 2.1 5.25m(-0.4) 5.20m(3.6) 5.10m(0.9) 5.26m(2.1) 2 McCowan, Kijana 13 Xavier High 5.23m 4.4 5.23m(4.4) 5.13m(2.3) 4.86m(1.3) 5.05m(1.5) 3 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 5.19m 1.1 5.19m(1.1) 4.54m(0.9) PASS 4.94m(-0.3) 4 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 4.81m 2.3 4.63m(1.8) 4.63m(1.6) 4.81m(2.3) 4.73m(0.8) 5 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 4.69m 2.3 4.69m(2.3) 4.55m(0.8) 4.03m(4.1) 4.48m(3.2) 6 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 4.65m 1.0 4.59m(-1.0) 4.58m(-0.1) 4.61m(-0.3) 4.65m(1.0) 7 burdett, mila 13 Meriden School 4.58m 2.1 4.58m(2.1) 4.50m(0.7) 4.36m(1.1) 4.51m(1.6) 8 Cox, Claudia 13 St George Ch 4.56m 1.6 4.38m(0.6) FOUL(1.8) 4.56m(1.6) 9 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 4.52m 1.8 4.32m(1.0) FOUL(1.3) 4.52m(1.8) 10 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 4.48m 2.7 4.06m(-0.5) 4.47m(1.4) 4.48m(2.7) 11 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 4.46m 1.5 4.46m(1.5) 4.30m(0.4) 4.15m(4.0) 12 Lawrence, Emilia 13 Barker College 4.37m 2.1 4.37m(2.1) 4.22m(1.2) 4.12m(2.6) 13 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 4.35m -0.2 3.50m(0.3) 4.35m(1.4) 4.35m(-0.2) 14 Tubbs, Amber 13 Woolooware H 4.29m 3.5 4.29m(3.5) 4.12m(1.5) 4.05m(0.9) 15 Owusu, Ajaya 13 Meriden School 4.22m 1.2 4.22m(1.2) 3.87m(2.1) 4.07m(1.2) 16 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 3.91m 1.8 3.79m(3.2) 3.84m(2.7) 3.91m(1.8) Flight 2 1 Khoo, Josie 13 St Catherine 4.80m 3.8 FOUL(1.2) 4.80m(3.8) 4.71m(4.0) 2 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 4.53m 1.9 4.53m(1.9) 4.35m(2.4) FOUL(1.0) 3 Peterson, Charlize 13 Aquinas Cath 4.43m 1.0 FOUL(5.1) 4.26m(3.0) 4.43m(1.0) 4 Moretti, Natasha 13 Trinity Cath 4.34m 4.3 4.25m(1.8) 4.32m(1.7) 4.34m(4.3) 5 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 4.26m 2.7 4.13m(3.9) 4.26m(2.7) 4.09m(0.9) 6 Russell, Caitlin 13 Marist Siste 4.20m 2.7 3.94m(3.0) 4.20m(2.7) 4.00m(0.8) 7 Sargent, Anna 13 Wycliffe Chr 4.18m 5.9 4.00m(2.7) 4.13m(1.6) 4.18m(5.9) 8 Jobson, Amber 13 Hornsby Girl 4.15m 2.4 4.12m(0.2) 3.99m(1.2) 4.15m(2.4) 9 Pender, Jorja 13 Lithgow High School 4.12m 4.1 3.87m(3.7) 3.94m(2.6) 4.12m(4.1) 10 Day, Hanna 13 Chatswood Hi 4.10m 3.2 FOUL(1.4) 4.01m(1.7) 4.10m(3.2) 11 Houston Gee, Allira 13 St Patricks 4.05m 0.8 4.05m(0.8) FOUL(3.5) FOUL(+0.0) 12 Morgan, Charlotte 13 Australian C 4.00m 2.8 3.73m(0.7) 4.00m(2.8) 3.99m(-0.3) 13 Middleton-Rico, Ana-Cata 13 Cherrybrook 3.90m 1.8 3.82m(1.4) 3.90m(1.8) 3.65m(2.1) 14 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 3.82m 2.4 FOUL(2.1) 3.82m(2.4) 3.63m(0.3) 15 Baker, Adelayde 13 Woolgoolga H 3.59m 3.3 3.29m(4.4) 3.44m(1.5) 3.59m(3.3) 16 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 3.52m 2.7 3.52m(1.6) 3.52m(2.7) 3.29m(1.3) ======================================================================== Meet Record: 5.63m 2019 Delta Amidzovski, Corpus Christi Cath Name Age Team Finals Wind H# ======================================================================== Finals 1 Colgan, Molly 13 Victoria 5.26m 2.1 1 5.25m(-0.4) 5.20m(3.6) 5.10m(0.9) 5.26m(2.1) 2 McCowan, Kijana 13 Xavier High 5.23m 4.4 1 5.23m(4.4) 5.13m(2.3) 4.86m(1.3) 5.05m(1.5) 3 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 5.19m 1.1 1 5.19m(1.1) 4.54m(0.9) PASS 4.94m(-0.3) 4 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 4.81m 2.3 1 4.63m(1.8) 4.63m(1.6) 4.81m(2.3) 4.73m(0.8) 5 Khoo, Josie 13 St Catherine 4.80m 3.8 2 FOUL(1.2) 4.80m(3.8) 4.71m(4.0) 6 Roberts, Reki Selita 13 Hurlstone Ag 4.69m 2.3 1 4.69m(2.3) 4.55m(0.8) 4.03m(4.1) 4.48m(3.2) 7 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 4.65m 1.0 1 4.59m(-1.0) 4.58m(-0.1) 4.61m(-0.3) 4.65m(1.0) 8 burdett, mila 13 Meriden School 4.58m 2.1 1 4.58m(2.1) 4.50m(0.7) 4.36m(1.1) 4.51m(1.6) 9 Cox, Claudia 13 St George Ch 4.56m 1.6 1 4.38m(0.6) FOUL(1.8) 4.56m(1.6) 10 Kandel, Lilli 13 Campbelltown 4.53m 1.9 2 4.53m(1.9) 4.35m(2.4) FOUL(1.0) 11 Pawsey, Zara 13 Riverside Gi 4.52m 1.8 1 4.32m(1.0) FOUL(1.3) 4.52m(1.8) 12 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 4.48m 2.7 1 4.06m(-0.5) 4.47m(1.4) 4.48m(2.7) 13 Nicholas, Zara 13 Blue Mountai 4.46m 1.5 1 4.46m(1.5) 4.30m(0.4) 4.15m(4.0) 14 Peterson, Charlize 13 Aquinas Cath 4.43m 1.0 2 FOUL(5.1) 4.26m(3.0) 4.43m(1.0) 15 Lawrence, Emilia 13 Barker College 4.37m 2.1 1 4.37m(2.1) 4.22m(1.2) 4.12m(2.6) 16 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 4.35m -0.2 1 3.50m(0.3) 4.35m(1.4) 4.35m(-0.2) 17 Moretti, Natasha 13 Trinity Cath 4.34m 4.3 2 4.25m(1.8) 4.32m(1.7) 4.34m(4.3) 18 Tubbs, Amber 13 Woolooware H 4.29m 3.5 1 4.29m(3.5) 4.12m(1.5) 4.05m(0.9) 19 Jabre, Mahli 13 Riverside Gi 4.26m 2.7 2 4.13m(3.9) 4.26m(2.7) 4.09m(0.9) 20 Owusu, Ajaya 13 Meriden School 4.22m 1.2 1 4.22m(1.2) 3.87m(2.1) 4.07m(1.2) 21 Russell, Caitlin 13 Marist Siste 4.20m 2.7 2 3.94m(3.0) 4.20m(2.7) 4.00m(0.8) 22 Sargent, Anna 13 Wycliffe Chr 4.18m 5.9 2 4.00m(2.7) 4.13m(1.6) 4.18m(5.9) 23 Jobson, Amber 13 Hornsby Girl 4.15m 2.4 2 4.12m(0.2) 3.99m(1.2) 4.15m(2.4) 24 Pender, Jorja 13 Lithgow High School 4.12m 4.1 2 3.87m(3.7) 3.94m(2.6) 4.12m(4.1) 25 Day, Hanna 13 Chatswood Hi 4.10m 3.2 2 FOUL(1.4) 4.01m(1.7) 4.10m(3.2) 26 Houston Gee, Allira 13 St Patricks 4.05m 0.8 2 4.05m(0.8) FOUL(3.5) FOUL(+0.0) 27 Morgan, Charlotte 13 Australian C 4.00m 2.8 2 3.73m(0.7) 4.00m(2.8) 3.99m(-0.3) 28 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 3.91m 1.8 1 3.79m(3.2) 3.84m(2.7) 3.91m(1.8) 29 Middleton-Rico, Ana-Cata 13 Cherrybrook 3.90m 1.8 2 3.82m(1.4) 3.90m(1.8) 3.65m(2.1) 30 Renwick Bara, Leonie 13 Moorefield G 3.82m 2.4 2 FOUL(2.1) 3.82m(2.4) 3.63m(0.3) 31 Baker, Adelayde 13 Woolgoolga H 3.59m 3.3 2 3.29m(4.4) 3.44m(1.5) 3.59m(3.3) 32 Mitchell, Ava 13 Mercy Cathol 3.52m 2.7 2 3.52m(1.6) 3.52m(2.7) 3.29m(1.3)

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 364 Boys Long Jump 12 Years ===================================================================== Meet Record: 5.57m 1989 S Brooker, Doonside H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 5.42m 0.3 5.32m(1.7) 5.29m(2.0) 5.42m(0.3) 5.22m(0.2) 2 Cetinic, William 12 Invitational 5.02m 3.2 4.74m(0.4) FOUL(1.8) 5.02m(3.2) 4.81m(2.4) 3 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 4.92m 3.3 4.36m(1.1) 4.90m(2.2) FOUL(1.0) 4.92m(3.3) 4 Scodellaro, Thomas 12 Invitational 4.91m 3.0 4.91m(3.0) 4.86m(0.7) 4.79m(1.3) FOUL 5 Thebridge, Jimmy 12 Wahroonga Ad 4.89m 0.8 4.61m(0.8) 4.76m(1.0) 4.75m(1.2) 4.89m(0.8) 6 Tan, Kai Zhe 12 Invitational 4.81m 0.8 4.61m(1.8) 4.57m(2.3) 4.70m(0.2) 4.81m(0.8) 7 Sagovac, Travis 12 Invitational 4.80m 1.3 4.75m(0.3) 4.73m(2.1) 4.80m(1.3) 4.12m(1.0) 8 Sawyer, Hayden 12 St Mary's Ca 4.68m 1.3 4.68m(1.3) 4.55m(3.1) 4.41m(1.0) 4.22m(2.1) 9 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 4.66m 0.1 FOUL(2.7) 4.37m(1.2) 4.66m(0.1) 10 Lewanavanua, Ratu Viliam 12 Carlingford 4.62m 1.3 4.30m(1.3) 4.62m(1.3) 4.46m(1.6) 11 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 4.54m 3.8 FOUL(+0.0) 4.53m(1.1) 4.54m(3.8) 12 Best, Koben 12 Westfields Sp 4.53m 0.6 3.47m(0.1) 4.38m(1.6) 4.53m(0.6) 13 Finekifolau, Filtomas 12 Sacred Heart 4.50m 4.1 4.50m(4.1) FOUL(0.4) FOUL(1.3) 14 O'Neill, Cooper 12 St Mary's Ca 4.35m 0.8 FOUL(1.3) 3.97m(1.5) 4.35m(0.8) 15 Driver, Flynn 12 Invitational 4.34m 1.1 4.25m(0.5) FOUL(0.9) 4.34m(1.1) 16 Macri, Hugo 12 Christian Br 4.17m -0.2 3.73m(2.2) FOUL(1.2) 4.17m(-0.2) 17 Cox, Daniel 12 Epping Boys 4.15m 0.6 3.93m(-1.0) 4.08m(1.7) 4.15m(0.6) 18 Kannengiesser, Joshua 12 Endeavour Sp 4.05m 2.3 4.05m(2.3) 3.99m(1.1) 3.59m(-1.6) 19 Barry, James 12 Invitational 3.67m 0.3 3.52m(1.3) 3.63m(2.7) 3.67m(0.3) -- Tualau, Lopeti 12 Invitational DNS NWI -- Grant, Riley 12 Balgowlah Bo DNS NWI -- Badger, Cameron 12 Invitational DNS NWI -- Drewsen, Luke 12 Carroll Coll DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 346 Girls Long Jump 12 Years ===================================================================== Meet Record: 5.33m 1995 Bronwyn Page, Henry Lawson High Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 France, Macey 12 Kingscliff H 5.18m 2.0 4.90m(0.9) 4.81m(1.2) 4.63m(0.7) 5.18m(2.0) 2 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 4.74m 0.8 4.38m(1.3) 4.74m(0.8) 4.59m(2.5) 4.31m(-0.2) 3 McGavern, Mara 12 St Philips C 4.65m 1.5 4.49m(0.4) FOUL(0.8) 4.65m(1.5) 4 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 4.57m 1.5 4.43m(2.3) 4.31m(1.6) 4.57m(1.5) 4.48m(1.2) 5 Lanyon, Erin 12 Mt St Patric 4.36m 2.4 4.36m(2.4) 4.00m(0.5) 4.17m(1.2) 3.99m(0.7) 6 Pasakarnis, Alina 12 St Mary's St 4.27m 1.3 4.18m(1.0) 4.18m(1.0) 4.27m(1.3) 4.23m(0.8) 7 Omage, Emmanuella 12 Meriden School 4.23m 1.2 4.06m(1.1) 4.16m(1.7) 0.40m(2.0) 4.23m(1.2) 8 Herring, Eden 12 Cheltenham G 4.14m 0.6 3.90m(0.5) 4.14m(0.6) 0.12m(0.8) 4.04m(2.2) 9 Martin, Caitlyn 12 Gilroy Catho 4.12m 1.6 FOUL(0.2) 3.97m(1.6) 4.12m(1.6) 10 Idriss, Maya 12 Strathfield 4.11m 2.2 3.94m(1.8) 3.93m(3.0) 4.11m(2.2) 11 Semaganda, Ruby 12 William Clar 4.10m 1.1 3.97m(0.8) 4.10m(1.1) 4.05m(1.1) 12 Kazakov, Sofia 12 Gosford High School 4.09m 1.5 3.93m(1.4) 4.09m(1.5) 4.02m(1.2) 13 White, La'kya Jai 12 Woolgoolga H 4.02m 2.0 3.57m(1.0) 4.00m(1.5) 4.02m(2.0) 14 Hundle, Amber 12 Bishop Druit 3.90m 1.1 3.87m(1.9) 3.83m(1.6) 3.90m(1.1) 15 Hannah-Campbell, Tara 12 Kirrawee Hig 3.87m 0.9 3.50m(0.9) FOUL(-0.2) 3.87m(0.9) 16 Talbot, Ruby Rose 12 Westfields Sp 3.86m 1.1 3.50m(1.2) 3.72m(1.3) 3.86m(1.1) 17 El Rez, Sofia 12 East Hills G 3.80m 2.5 FOUL(2.5) 3.80m(2.5) 3.73m(1.3) 18 Darek, Amelia 12 Westfields Sp 3.75m 0.7 FOUL(0.3) 3.47m(0.3) 3.75m(0.7) 19 Pisano, Alessia 12 Freeman Cath 3.66m 0.9 3.66m(0.9) 3.49m(1.4) 3.46m(2.0) 20 Reynolds-waugh, mia 12 St Philips C 2.86m 2.0 2.86m(2.0) 2.83m(0.6) 2.84m(1.9) -- Wynne, Lacey 12 The Hills Sp DNS NWI -- Collins, Fiorella 12 Australian C DNS NWI -- Withers, Charlotte 12 Moss Vale Hi DNS NWI

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 269 Boys High Jump 19 Years =============================================================== Meet Record: 2.28m 1991 Lochsley Thompson, Colo H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Furze, Joshua 18 James Fallon 1.85m 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 P P P P O O XXX 2 van der Ham, Jelle 18 Tuggerah Lak 1.65m 1.60 1.65 1.70 O XO P -- Watson, Joshua 18 Newington College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 258 Girls High Jump 19 Years ================================================================ Meet Record: 1.81m 2014 Nicola McDermott, Green Point Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Shaw, Erin 17 Roseville College 1.75m 1.65 1.70 1.75 1.80 O O XO XXX 2 Harrison, Alexandra 18 St John Paul 1.70m 1.60 1.65 1.70 1.75 O O O XXX 3 Check, Lara 18 Nowra High School 1.65m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 O O XO O XXX 4 Tait, Hanna 18 Mcauley Cath 1.50m 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XXX 5 Oste, Monique 18 Shire Christ 1.50m 1.40 1.45 1.50 1.55 O O XXO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 268 Boys High Jump 17 Years =============================================================== Meet Record: 2.13m 1994 James Gallimore, Gunnedah H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Cullen, Robbie 17 Galston High School 2.00m 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03 P P P P O O O O XXO XXX 2 Moir, William 17 Trinity Gram 2.00m 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03 P P P P P XO O XO XXO XXX 3 Folkes, Hunter 17 Sydney Gramm 1.90m 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 P P P O XO XX XO XXX 4 Carty, Lachlan 17 Albury High School 1.70m 1.60 1.65 1.70 1.75 O O XO XXX 5 Jenkins, Beau 17 Seda College 1.65m 1.60 1.65 1.70 O XXO XXX -- Bibrack, Aedan 16 Sydney Secon DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 257 Girls High Jump 17 Years =============================================================== Meet Record: 1.92m 2003 Petrina Price, Woonona H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kavanagh, Sophie 17 Loreto Normanhurst 1.65m 1.55 1.60 1.65 1.70 O XO XXO XXX 2 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 1.50m 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XXX -- Brandt, Lili 17 Invitational DNS -- O'Riordan, Mackenzie 17 Cronulla Hig DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 274 Boys High Jump 16 Years ================================================================ Meet Record: 2.10m 1998 Keith Elliot, South Grafton H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Mannasz, Brendan 16 Epping Boys 1.90m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 P P P P O P O O O XXX 2 Suto, Joshua 16 Sydney Boys 1.90m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 P P P O O XO O O XXO XXX 3 Peter, Ashvin 16 Trinity Gram 1.85m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 P P P P O O O O XXX 4 Shawcross, Joseph 16 Sydney Secon 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P O O O XO O XXX 5 Ward Thomas, Roland 16 St Ignatius 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P O O O XXO XXO XXX 6 Richards-McKenzie, Caleb 16 Kempsey High School 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P O O XXO O XXX 7 Wain, Bohdi 16 Bellingen Hi 1.55m 1.50 1.55 1.60 XO O XXX -- Egbu, Uchenna 16 Canterbury B DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 177 Girls High Jump 16 Years =============================================================== Meet Record: 1.86m 2009 Amy Pejkovic, St Leos Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Bell, Karina 16 Meriden School 1.65m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 P P P P O O O XXX 1 Dimech, Olivia 16 Bede Polding 1.65m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 P P P O O O O XXX 3 Malakovski, Emily 16 Hoxton Park 1.65m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 P P P O O O XXO XXX 4 Corderoy, Hayley 16 Gosford High School 1.60m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P O O O XO XXX 5 Pokorny, Alana 16 Engadine Hig 1.60m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P O O O XXO XXX 6 Ramsey, Holly 16 The Jannali 1.55m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P P O O XO XXX 7 Urane, Sophie 16 Callaghan Co 1.45m 1.35 1.40 1.45 1.50 P O XO XXX 8 Smith, Flynn 16 Concord High School 1.45m 1.35 1.40 1.45 1.50 O XO XO XXX 9 Dunn, Sophie 16 Oxley College 1.35m 1.35 1.40 O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 275 Boys High Jump 15 Years =============================================================== Meet Record: 2.08m 2000 James Watson, Barker College Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Prizmic, Ivan 15 Killarney He 1.88m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.88 1.93 P P P P P O XO O XO XXX 2 Whitten, Keegan 15 Five Islands 1.85m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.88 P P P P P O O O XXX 3 Rutter, Kurt 15 Coonabarabra 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P P P O O O XXX 4 Waller, Mitchell 15 St John Bosc 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P P O O XO XO XXX 5 Chapman, Jack 15 The Scots College 1.80m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 P P P P O O XXO XXX 6 Duba, Wario 15 Cumberland H 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P O O XO XO XXX 7 Spieker, Tarquin 15 Inaburra School 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P P P O XXO XXX 8 Valenta, Anthony 15 Heathcote Hi 1.75m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P O XO XO XXO XXX 9 Halloran, Liam 15 Bulli High School 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P O O O XXX 10 Pappas, Jake 15 Hunter Sport 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P O O XO XXX 11 Hodgson, Billy 15 Waverley College 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 O XO O XO XO XXX 12 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P XXO O XXO XXX 13 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 1.60m 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O XXX 14 McArdle, Ethan 15 Waverley College 1.60m 1.50 1.55 1.60 1.65 XO XO XXO XXX -- Hatfield, Mitchell 15 Oxford Falls DNS -- Mai, Ethan 15 Canley Vale DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 283 Girls High Jump 15 Years =============================================================== Meet Record: 1.77m 2019 Erin Shaw, Roseville College Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Apel, Vanessa 15 Model Farms 1.66m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 1.68 P P P O O O XO O XXO XXX 2 Calusic, Viktorija 15 Barker College 1.63m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.66 P P O O O O O XXO XXX 3 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 1.60m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 P O O O O O XO XXX 4 Macarthur, Helena 15 St Scholasti 1.55m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P O O O O O XXX 5 Argall, Kate 15 St John Bosc 1.55m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 O O O O O XO XXX 6 Gleeson, Shayla 15 St Ives High School 1.55m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P P O XO XO XO XXX 7 Day, Jemima 14 Ravenswood S 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P O XO O XO XXX 8 Gleeson, Lani 15 St Columba's 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P P O O XXX 9 Pavela, Marisa 15 Rosebank College 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 O O O XXO XXX 10 Matthews, Georgia 15 Mater Maria 1.40m 1.30 1.35 1.40 1.45 O O XO XXX 11 Gurry, Cameron 15 Willoughby G 1.30m 1.30 1.35 O XXX -- Pender, Ebony 15 Lithgow High School DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 169 Boys High Jump 14 Years ================================================================ Meet Record: 1.93m 2009 David Snowdon, St Dominics Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Dyne, Jackson 14 Sydney Gramm 1.92m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.94 P P P P P P P P O O XXO P O XXO XXO XXX 2 Michael, Kurt 14 St George Ch 1.89m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 P P P P P P P P O O O P O XO XXX 3 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 1.75m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 P P P P P P O O XO O XXX 4 Anagnostopoulos, Lian 14 Ashfield Boy 1.75m 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 O P XXO O XXO X 5 Harvey Cossettini, Lucas 14 Lambton High School 1.70m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 O O O XO XXO XXX 6 Capobianco, Mack 14 The Scots College 1.65m 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 XO O XO XO XXX 7 Argaet, Rhys 14 Emmaus Catho 1.60m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O XO O XXX 8 Tait, William 14 Mcauley Cath 1.60m 1.50 1.55 1.60 1.65 O XO XO XXX 9 Ryan, Aryan 14 Baulkham Hil 1.60m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O XXO XXX 10 Bender, Jake 14 Endeavour Sp 1.60m 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O XO XXO XXX 11 Bohman, Parker 14 Gilroy Catho 1.50m 1.50 1.55 O XXX 11 Cansdale, Braeden 14 William Clar 1.50m 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XXX 13 Chevalier, Isaac 14 Girraween Hi 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P P O XO XXX 14 Jones, Mackay 14 Albion Park 1.50m 1.45 1.50 1.55 XO XO XXX 15 Boccaletti, Marco 14 Hills Advent 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P O O O XXO XXX 15 Cooper, Elijah 14 Jannali High School 1.50m 1.45 1.50 1.55 O XXO XXX 17 Hardman, Nathan 14 Casula High School 1.50m 1.40 1.45 1.50 1.55 XO XO XXO XXX 18 Duggal, Zenith 13 Cherrybrook 1.40m 1.35 1.40 1.45 O O XXX 19 Hooker, Tallan 14 Hunter Sport 1.40m 1.30 1.35 1.40 1.45 O O XXO XXX -- Shepherd, Logan 14 St Ives High School DNS -- Reardon, Liam 14 Lindisfarne DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 365 Girls High Jump 14 Years =============================================================== Meet Record: 1.80m 1993 Sonya Wennekes, Engadine H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Louison-Roe, Izobelle 14 Kirrawee Hig 1.70m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.72 P P P O O O O O XO XXX 2 Moresi, Olivia 14 Cheltenham G 1.65m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 P P O O O O XO XO XXX 3 Wain, Amaia 14 Bellingen Hi 1.60m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P P O O O XO XXX 3 Sawyer, Isabella 14 St Mary's Ca 1.60m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P P O O O XO XXX 5 Baigent, Summer 14 Northlakes H 1.55m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P P XO O O XXO XXX 6 Heraghty, Erin 14 Stella Maris 1.50m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 XO O O O XXX 6 Atherton, Catrine 14 Covenant Chr 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P O XO O O XXX 8 Hanley, Gemma 14 The Jannali 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O O XO XXX 8 Perkins, Ruby 14 Killara High School 1.50m 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XO XXX 10 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 XXO O O O XXX 10 Paull, Cienna 14 Crestwood Hi 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 XO O XO O XXX 12 Hannah-Campbell, Summer 14 Kirrawee Hig 1.30m 1.30 1.35 O XXX 12 Smith, Alexandra 14 Sydney Secon 1.30m 1.30 1.35 O XXX -- Dalzell, Erin 14 Kotara High School NH 1.30 XXX -- Almeida, Jaide 14 Newtown High DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 359 Boys High Jump 13 Years ================================================================ Meet Record: 1.87m 2020 Kurt Michael, St George Chris Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 1.78m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 P P P P P O O O O XO O 2 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 1.75m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 P P O O O O O XO XXO O XXX 3 Tizzard, Cameron 13 St Augustine 1.70m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 P P P P XO O O O XO XXX 4 Chelin, Phoenix 13 Magdalene Ca 1.65m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 P O O O O O XO XO XXX 5 Saravanja, Maksimir 13 Knox Grammar School 1.60m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P P P O P XO XXX 6 de Burnay Thompson, Luca 13 Colo High School 1.55m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P O O O O O XXX 7 Murphy, Takoda 13 Trinity Gram 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P O XO O XXX 8 Kessler, Guy 13 Moriah College 1.50m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P P XO XO O XXX 9 Tsang, Oliver 13 Epping Boys 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P P O XXO XXX 10 Hampton, Teddy 13 Pennant Hill 1.45m 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 O O XO XXO XXX -- MacDonald, Riki 12 Invitational NH 1.30 XXX -- Holmes, Cadel 13 St Andrews C DNS -- Maslin, Von 13 Central Coas DNS -- Jackson, Harry 13 Warrawong Hi DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 193 Girls High Jump 13 Years ================================================================ Meet Record: 1.74m 2019 Delta Amidzovski, Corpus Chri Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 McCowan, Kijana 13 Xavier High 1.60m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 P P P P P O O O O XXX 2 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 1.55m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P P P O O O O O XXX 3 Annis-Brown, Ruby-Flower 13 Lindisfarne 1.55m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 P P P O XO O O XXO XXX 4 Khiroya, Lani 13 Carlingford 1.50m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 P O O O XO O O XXX 5 Bevan, Andie 13 Engadine Hig 1.45m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 P O O O XO O XXX 6 Kumar, Tanisha 13 St Marks Cat 1.40m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P O O O O XXX 7 Koussas, Jessica 13 Ryde Seconda 1.40m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P XO O O O XXX 8 Khoo, Josie 13 St Catherine 1.40m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P O O O XO XXX 9 Lee, Elka 13 Mackillop Co 1.40m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 O O O O XXO XXX 10 Marczyk, Gabriela 13 Marist Catho 1.35m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 P O XO O XXX 11 Facer, Erika 13 Gosford High School 1.35m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 O O XXO O XXX 12 Conlon, Dixie 13 Catherine Mc 1.35m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 P O O XO XXX 12 Batman, Nova 13 Kirrawee Hig 1.35m 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 O O O XO XXX 14 Flugge, Chloe 13 Katoomba Hig 1.30m 1.20 1.25 1.30 1.35 O XXO O XXX 15 Day, Hanna 13 Chatswood Hi 1.30m 1.20 1.25 1.30 1.35 P XO XO XXX -- Boys, Annika 13 Ravenswood S DNS -- Nagle, Charlotte 13 Riverside Gi DNS -- Kirsten, Sienna 13 Sydney Secon DNS -- Todd, Piper 13 East Hills G DNS -- Russell, Caitlin 13 Marist Siste DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 190 Boys High Jump 12 Years ================================================================ Meet Record: 1.77m 1983 John De La Mare, Elderslie H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Moresi, Joel 12 Carlingford 1.61m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.65 P P P O P O P XO XO O XXO XXX 2 Thompson, Brayden 12 Invitational 1.58m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 P O O O O O XO XO XXO XO XXX 3 Sawyer, Hayden 12 St Mary's Ca 1.46m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.43 1.46 1.49 O O O XXO XO XO XXX 4 Cetinic, William 12 Invitational 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O O XO XXX 4 Burger, Gerhardus 12 Turramurra H 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O O XO XXX 6 Lewanavanua, Ratu Viliam 12 Carlingford 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 XO O XO XXX 7 Tan, Kai Zhe 12 Invitational 1.30m 1.25 1.30 1.35 O O XXX 8 Feng, Ambrose 12 Invitational 1.30m 1.25 1.30 1.35 O XO XXX 9 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 1.30m 1.25 1.30 1.35 XO XXO XXX -- Barry, James 12 Invitational NH 1.25 XXX -- Dwyer, Liam 12 Woonona High School NH 1.25 XXX -- Aguasa, Ethan 12 The Hills Sp DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 181 Girls High Jump 12 Years ================================================================ Meet Record: 1.65m 1995 Kellie Mann, Port Macquarie H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Khamphet Pearse, Audrey 12 St Catherine 1.40m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P O O O XXX 2 Benefiel, Emily 12 Invitational 1.40m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 O O XO O XXX 3 Haddad, Charlie 12 St Patricks 1.40m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 XO XXO O XO XXX 4 Giatsios, Georgiana 12 Brigadine Co 1.40m 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 P O O XXO XXX 5 Martin, Caitlyn 12 Gilroy Catho 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O O O XXX 5 Lanyon, Erin 12 Mt St Patric 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O O O XXX 7 Robson, Mia 12 Quakers Hill 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O XO O XXX 8 Semaganda, Ruby 12 William Clar 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O XXO O X 8 Hills, Taylor 12 Castle Hill 1.35m 1.25 1.30 1.35 1.40 O XXO O XXX 10 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 1.30m 1.25 1.30 1.35 XO O X 11 Withers, Charlotte 12 Moss Vale Hi 1.30m 1.25 1.30 1.35 O XO XXX 12 Farrer, Maggie 12 Santa Sabina 1.30m 1.25 1.30 1.35 XO XXO XXX 13 Carr, Holly 12 Invitational 1.25m 1.25 1.30 O XXX -- McKervey, Siobhan 12 Caroline Chi NH 1.25 XXX -- James, Zara 12 Invitational NH 1.25 XX -- Kazakov, Sofia 12 Gosford High School NH 1.25 XXX -- Mcconnell, Sage 12 Invitational DNS -- Bower, Indii 12 Endeavour Sp DNS -- Garvin, Amabel 12 Invitational DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 87 Boys Pole Vault 19 Years ================================================================ Meet Record: 4.75m 2020 Ethan Princena-White, William Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Noakes, Thomas 18 Macarthur An 3.80m 3.00 3.60 3.80 3.90 XO XO O XXX -- Watson, Joshua 18 Newington College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 69 Girls Pole Vault 19 Years ================================================================ Meet Record: 3.40m 2009 Amanda Bartrim, Henry Kendall Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Hopkins, Emma 18 Kotara High School 2.80m 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 O P P P XO P XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 86 Boys Pole Vault 17 Years ================================================================ Meet Record: 4.75m 2007 Blake Lucas, St Gregs Campbel Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Princena-White, Aiden 17 William Clar 4.40m 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 3.60 4.00 4.40 4.80 P P P PP P P P P P O O XXO XXX 2 Carty, Lachlan 17 Albury High School 2.70m 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 O P O O O XO O O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 68 Girls Pole Vault 17 Years ================================================================ Meet Record: 3.60m 2008 Amanda Bartrim, Henry Kendall Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Roser, Clare 17 Caroline Chi 2.70m 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 O P P O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 85 Boys Pole Vault 16 Years ================================================================ Meet Record: 4.60m 2013 Angus Armstrong, Homebush Boy Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Mannasz, Brendan 16 Epping Boys 3.10m 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 O P O P O O X 2 Mannasz, Aidan 16 Epping Boys 3.00m 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 O XO O XO XO XXX 3 Davison, Rory 16 Holy Cross C 2.80m 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 O P XO P XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 67 Girls Pole Vault 16 Years ================================================================ Meet Record: 3.50m 2007 Amanda Bartrim, Henry Kendall Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Malakovski, Emily 16 Hoxton Park 2.80m 2.15 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 O P O P O XXO O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 84 Boys Pole Vault 15 Years ================================================================ Meet Record: 4.20m 2012 Angus Armstrong, Homebush Boy Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Harden, James 15 Knox Grammar School 3.00m 1.85 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 P P P P P P P P P XO O O XXX 2 Rutter, Kurt 15 Coonabarabra 2.90m 1.85 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 O P O P P O O O XO O XO XXX -- White, Daniel 15 Chatswood Hi NH 1.85 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 P P P P P P XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 66 Girls Pole Vault 15 Years =============================================================== Meet Record: 3.32m 2006 Amanda Batrim, Henry Kendall Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 2.80m 1.65 1.85 2.00 2.15 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 P P P P P O P O O O XXX 2 Leelapatra, Janice 15 Santa Sabina 2.80m 1.65 1.85 2.00 2.15 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 P P P O O O XXO O XXO O XXX 3 Cramer, Zarah 15 Monte Sant A 2.00m 1.65 1.85 2.00 2.15 O O O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 83 Boys Pole Vault 14 Years ================================================================ Meet Record: 4.00m 1994 Brad McAllister, John Terry H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Jones, Mackay 14 Albion Park 2.00m 1.65 1.85 2.00 2.10 O O O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 65 Girls Pole Vault 14 Years ================================================================ Meet Record: 3.00m 2014 Binta Salawu, Caroline Chisho Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Sivaraj, Summer 14 Abbotsleigh 2.30m 1.65 1.85 2.00 2.15 2.30 2.40 P P O O O XXX 2 Barlow, Claudia 14 Hunters Hill 2.00m 1.65 1.85 2.00 2.15 O O O XXX 3 Harden, Sophie 14 Roseville College 1.65m 1.65 1.85 XO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 82 Boys Pole Vault 13 Years ================================================================ Meet Record: 3.10m 1996 Scott Buriss, Westfields Spor Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Murphy, Takoda 13 Trinity Gram 2.20m 1.65 1.85 2.00 2.10 2.20 2.30 O O O O O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 64 Girls Pole Vault 13 Years ================================================================ Meet Record: 3.10m 2013 Binta Salawu, Caroline Chisho Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Sarris, Zoe 13 Westfields Sp 2.40m 2.00 2.15 2.30 2.40 2.50 O O O XO XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 63 Girls Pole Vault 12 Years ================================================================ Meet Record: 2.90m 2012 Binta Salawu, Caroline Chisho Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Gibson, Annabelle 12 Shellharbour 2.15m 1.65 1.85 2.00 2.15 2.30 O O O O XXX

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 33 Boys 400 Metre Hurdles 91.4cm 19 Years ================================================================ Meet Record: 52.37 2014 Bryce Collins, SCEGGS Redland Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 58.15 2 Hunt, James 18 St Pius Chatswood 58.47 3 Crawford, Riley 17 Kirrawee Hig 1:09.28
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 28 Girls 400 Metre Hurdles 76.2cm 19 Years ================================================================ Meet Record: 1:01.35 2004 Thalia Amanakis, Tangara Gi Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Skelton, Tiahna 18 Callaghan Co 1:04.43
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 317 Boys 110 Metre Hurdles 99.1cm 19 Years ===================================================================== Meet Record: 14.08 2010 Mitchell Tysoe, Erina H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lightfoot, Mitchell 18 Maitland 13.62 -0.4 2 McIntyre, Jack 18 Barker College 15.12 -0.4 3 Dobbins, Rhys 18 Whitebridge 15.70 -0.4 4 van der Ham, Jelle 18 Tuggerah Lak 16.26 -0.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 312 Girls 100 Metre Hurdles 84cm 19 Years ===================================================================== Meet Record: 13.59 1999 Jacquie Munroe, Irrawong H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Tait, Hanna 18 Mcauley Cath 15.17 0.5 2 Hamilton, Erin 17 Central Coas 15.43 0.5 3 Tilt, Lily 17 Muirfield Hi 15.62 0.5 4 Skelton, Tiahna 18 Callaghan Co 15.64 0.5 5 Dickie, Cleo 18 Blayney High School 15.77 0.5 6 Visser, Milena 17 Cherrybrook 17.84 0.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 31 Boys 400 Metre Hurdles 84cm 17 Years ================================================================ Meet Record: 53.06 2020 Dominic Panozzo, St Pius Coll Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Hanak, Hugo 17 Victoria 54.32 2 Charlier, Dylan 17 Northern Bea 56.42 3 Cullen, Robbie 17 Galston High School 57.50 4 Kotis, James 17 The Scots College 59.28
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 29 Girls 400 Metre Hurdles 76.2cm 17 Years ================================================================ Meet Record: 1:00.50 2011 Sarah Carli, Keira Technolo Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Smith, Emily 17 Stella Maris 1:04.78 2 Pernecker, Ashley 17 Lakes Grammar 1:04.80 3 Wong, Jessie 17 Baulkham Hil 1:10.79 4 MacMillan, Alicia 17 Ravenswood S 1:11.71 5 Visser, Milena 17 Cherrybrook 1:16.48
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 316 Boys 110 Metre Hurdles 91.4cm 17 Years ===================================================================== Meet Record: 13.74 2016 Will Lloyd, Barker College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kotis, James 17 The Scots College 14.54 -1.6 2 Allen, Ikey 17 Newington College 15.36 -1.6 3 Cullen, Robbie 17 Galston High School 15.38 -1.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 311 Girls 100 Metre Hurdles 76.2cm 17 Years ===================================================================== Meet Record: 13.68 2013 Katrina Hunt, Roseville College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 14.65 -1.0 2 Wong, Jessie 17 Baulkham Hil 15.63 -1.0 3 Smith, Giselle 17 Lindisfarne 17.55 -1.0 -- Burke, Abbey 17 Blaxland Hig DNS -1.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 32 Boys 400 Metre Hurdles 84cm 16 Years ================================================================ Meet Record: 53.31 2012 Bryce Collins, SCEGGS Redland Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Harden, James 15 Knox Grammar School 59.01 2 Lee, Julian 16 Marist Colle 1:00.09 3 Hunt, Matthew 15 St Pius Chatswood 1:01.83 4 Gray, Kidha 16 North Belmon 1:02.37 Section 2 1 Ralph, Josh 16 St. Andrew's 56.61 2 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 56.66 3 Sanchez, Gauthier 16 Killarney He 58.85 4 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 58.96 5 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 1:01.25 6 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 1:04.81 =================================================================== Meet Record: 53.31 2012 Bryce Collins, SCEGGS Redlands Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Ralph, Josh 16 St. Andrew's 56.61 2 2 Almoail, Adam 16 Rooty Hill H 56.66 2 3 Sanchez, Gauthier 16 Killarney He 58.85 2 4 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 58.96 2 5 Harden, James 15 Knox Grammar School 59.01 1 6 Lee, Julian 16 Marist Colle 1:00.09 1 7 Iveson, Benjamin 16 Sydney Secon 1:01.25 2 8 Hunt, Matthew 15 St Pius Chatswood 1:01.83 1 9 Gray, Kidha 16 North Belmon 1:02.37 1 10 Egbu, Uchenna 16 Canterbury B 1:04.81 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 30 Girls 400 Metre Hurdles 76.2cm 16 Years ================================================================ Meet Record: 1:00.96 1998 Jana Pittman, Mt St Benedic Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Byrne, Jaimie 16 The Jannali 1:07.77 2 Pye, Indyanna 16 Randwick Gir 1:10.09 3 Malikowski, Natalia 16 Clancy Catho 1:15.82 4 Erdogan, Eva 16 Model Farms 1:17.69 5 Pyda, Olivia 15 Westfields Sp 1:17.74 Section 2 1 Bennetts, Alesha 16 St Matthews 1:04.02 2 Kupceric, Talia 16 Mater Maria 1:04.29 3 Dalrymple, Holly 16 Arndell Angl 1:06.57 4 Tandog, Avalene 15 Castle Hill 1:07.89 5 Martin, Kaitlyn 15 Hunters Hill 1:10.50 -- Bates, Eva 16 Abbotsleigh DNS =================================================================== Meet Record: 1:00.96 1998 Jana Pittman, Mt St Benedicts Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Bennetts, Alesha 16 St Matthews 1:04.02 2 2 Kupceric, Talia 16 Mater Maria 1:04.29 2 3 Dalrymple, Holly 16 Arndell Angl 1:06.57 2 4 Byrne, Jaimie 16 The Jannali 1:07.77 1 5 Tandog, Avalene 15 Castle Hill 1:07.89 2 6 Pye, Indyanna 16 Randwick Gir 1:10.09 1 7 Martin, Kaitlyn 15 Hunters Hill 1:10.50 2 8 Malikowski, Natalia 16 Clancy Catho 1:15.82 1 9 Erdogan, Eva 16 Model Farms 1:17.69 1 10 Pyda, Olivia 15 Westfields Sp 1:17.74 1 -- Bates, Eva 16 Abbotsleigh DNS 2
Image for H1


Image for H2


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 290 Boys 110 Metre Hurdles 91.4cm 16 Years ===================================================================== Meet Record: 13.87 2015 Will Lloyd, Barker College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 14.12 -0.7 2 Brown, Jordie 16 Hunter Valle 14.83 -0.7 3 Kalozi, Joshua 16 Mulwaree Hig 14.88 -0.7 4 Forster, Timothy 16 Barker College 15.12 -0.7 5 Milani, Max 16 St Aloysius College 15.26 -0.7 6 Lee, Julian 16 Marist Colle 16.87 -0.7 7 Lawler, Harrison 16 All Saints C 17.76 -0.7 8 Gray, Kidha 16 North Belmon 18.39 -0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 292 Girls 100 Metre Hurdles 76.2cm 16 Years ===================================================================== Meet Record: 13.86 2020 Georgia Fichardt, Abbotsleight Col Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Richards, Alexandra 16 Meriden School 14.21 -1.2 2 Bond, Sienna 16 Pymble Ladie 14.31 -1.2 3 Newton, Ebony 16 All Saints C 14.50 -1.2 4 Nystrom, Isabel 16 Randwick Gir 15.36 -1.2 5 Lolohea, Latecia 16 Barker College 15.90 -1.2 6 Hill, Lucy 16 Monte Sant A 16.29 -1.2 7 Byrne, Jaimie 16 The Jannali 16.57 -1.2 8 Kelleher, Mikayla 16 Riverside Gi 17.14 -1.2 9 Allen, Phoebe 15 Springwood H 18.36 -1.2 -- Kupceric, Talia 16 Mater Maria DQ -1.2 TR 16.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 27 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm 15 Years ===================================================================== Meet Record: 24.90 2000 Paul Stickler, Westfields Sports H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Basanovic, Mathew 15 Port Hacking 26.85 -0.3 2 Hasler, Cody 15 Picton High School 27.41 -0.3 3 Shrestha, Neelesh 15 Baulkham Hil 29.37 -0.3 4 Gee, Aidan 15 Tuggerah Lak 29.75 -0.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 26 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm 15 Years ===================================================================== Meet Record: 27.46 2017 Abigail Stevanovic, PLC Sydney Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 28.65 -1.4 2 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 29.16 -1.4 3 Gregg, Madeleine 15 Ascham School 30.45 -1.4 4 Hardy, Chynna 15 Heathcote Hi 32.26 -1.4 5 Adlington, Grace 14 Hastings Sec 34.01 -1.4 6 Gleeson, Lani 15 St Columba's 34.09 -1.4 7 Xavier, Brooke 15 Hunter Sport 37.66 -1.4 8 Nash, Paige 15 Colo High School 40.24 -1.4 -- Paki, Talahn 15 Newtown High DNS -1.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 314 Boys 100 Metre Hurdles 84cm 15 Years ===================================================================== Meet Record: 12.94 2020 Rashid Kabba, Westfields Sports H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Basanovic, Mathew 15 Port Hacking 13.99 -2.5 2 Harden, James 15 Knox Grammar School 14.32 -2.5 3 Davies, Cameron 15 Hawkesbury H 14.49 -2.5 4 Willis, Keegan 15 Orange Angli 14.62 -2.5 5 Shrestha, Neelesh 15 Baulkham Hil 15.04 -2.5 15.037 6 Menon, Kunal 15 Westfields Sp 15.04 -2.5 15.040 7 Venning, Evan 15 Marist Colle 15.21 -2.5 8 Myrizas, Jonathan 15 St Aloysius College 16.19 -2.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 309 Girls 90 Metre Hurdles 76.2cm 15 Years ===================================================================== Meet Record: 12.55 2013 Rachel Pace, Rouse Hill H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 12.64 -1.2 2 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 13.23 -1.2 3 Tedder, Maya 15 Monte Sant A 13.69 -1.2 4 Tandog, Avalene 15 Castle Hill 13.87 -1.2 5 Gregg, Madeleine 15 Ascham School 14.07 -1.2 6 Smithson, Elizabeth 15 St Patrick's 15.27 -1.2 7 Nash, Paige 15 Colo High School 17.84 -1.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 25 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years ===================================================================== Meet Record: 26.32 2019 Sebastian Ghisso, Trinity Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 26.27 0.8 2 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 27.73 0.8 3 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 28.24 0.8 4 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 28.48 0.8 5 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 28.53 0.8 6 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 29.49 0.8 7 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 29.70 0.8 8 Kotis, Christian 14 The Scots College 29.82 0.8 9 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 29.89 0.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 24 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years ===================================================================== Meet Record: 25.72 2016 Abigail Stevanovic, PLC Sydney Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 29.26 -1.0 2 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 29.99 -1.0 3 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 30.48 -1.0 4 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 30.50 -1.0 5 Todd, Piper 13 East Hills G 31.73 -1.0 6 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 32.30 -1.0 7 Baigent, Summer 14 Northlakes H 32.89 -1.0 8 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 33.25 -1.0 9 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 33.57 -1.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 313 Boys 100 Metre Hurdles 84cm 14 Years ===================================================================== Meet Record: 13.25 2015 River-Deane Pentecost, Hunter Spor Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blair, Billy 14 St Joseph's College 13.50 -0.2 2 Williams, Ethan 14 Singleton Hi 14.16 -0.2 3 Cheung, Callum 14 Sydney Gramm 14.85 -0.2 4 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 14.98 -0.2 5 Hennessey, Xavier 14 Gilroy Catho 15.30 -0.2 6 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 15.42 -0.2 7 Ike, Jesse 14 Cabramatta H 15.49 -0.2 8 Honan, Jack 14 The King's School 15.56 -0.2 9 Brown, Leo 14 The Pittwate 15.73 -0.2 10 Ribeiro, Noah 14 Marian Catho 15.94 -0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 308 Girls 90 Metre Hurdles 76.2cm 14 Years ===================================================================== Meet Record: 12.45 2020 Delta Amidzovski, Corpus Christi C Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Moore, Jordan 14 Woolooware H 13.39 0.2 2 Taylor, Savannah 14 Endeavour Sp 13.69 0.2 3 Almeida, Jaide 14 Newtown High 13.98 0.2 4 Cupitt, Ana 14 Merewether H 14.10 0.2 5 Luey, Sarah 14 Kincoppal Rose Bay 14.32 0.2 6 Ruediger, Lauren 14 Mount St Ben 14.39 0.2 7 Koot, Sarah-anne 14 Cherrybrook 14.44 0.2 8 Stewart, Lily 14 Santa Sabina 14.57 0.2 9 Baigent, Summer 14 Northlakes H 14.84 0.2 10 Barnett, Ellie 14 Marist Siste 15.05 0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 307 Boys 90 Metre Hurdles 76.2cm 13 Years ===================================================================== Meet Record: 12.08 2020 Billy Blair, St Joseph's College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 13.23 -2.7 2 Henry, Lincoln 13 St John Paul 13.59 -2.7 3 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 13.73 -2.7 4 Facer, Oliver 13 Patrician Br 13.89 -2.7 5 Webster, Rhys 13 Oakhill College 14.79 -2.7 6 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 14.86 -2.7 7 Cetinic, Joshua 13 Oakhill College 14.90 -2.7 8 Luke, Isaac 13 Camden Haven 15.85 -2.7 9 Neal, Tyson 13 Barker College 17.59 -2.7 -- Calder, Toby 13 St John Bosc DNS -2.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 304 Girls 80 Metre Hurdles 76.2cm 13 Years ===================================================================== Meet Record: 11.67 2019 Delta Amidzovski, Corpus Christi C Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.58 -1.3 2 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 12.73 -1.3 3 Mikan, Catherine 13 Monte Sant A 13.16 -1.3 4 Todd, Piper 13 East Hills G 13.19 -1.3 5 Mitchell, Scarlet 13 Lycee Condor 13.20 -1.3 6 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.35 -1.3 7 Pawson, Jade 13 The Jannali 13.62 -1.3 8 Khiroya, Lani 13 Carlingford 14.04 -1.3 9 Khoo, Josie 13 St Catherine 14.15 -1.3 10 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 14.73 -1.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 305 Boys 80 Metre Hurdles 76.2cm 12 Years ===================================================================== Meet Record: 12.42 1991 Greg Pill, Trinity Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Evans, Zak 12 Invitational 12.66 -0.6 2 Badger, Cameron 12 Invitational 12.86 -0.6 3 Macri, Hugo 12 Christian Br 13.08 -0.6 4 Fourie, Jake 12 St Joseph's 13.20 -0.6 5 Alley, Trent 12 Invitational 13.30 -0.6 6 Cox, Daniel 12 Epping Boys 14.09 -0.6 7 Cetinic, William 12 Invitational 14.15 -0.6 8 Driver, Flynn 12 Invitational 14.28 -0.6 9 Moros, Emmanuel 12 St Spyridon College 14.67 -0.6 10 Best, Koben 12 Westfields Sp 14.68 -0.6 11 Lumley, Jude 12 Chatswood Hi 14.73 -0.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 306 Girls 80 Metre Hurdles 76.2cm 12 Years ===================================================================== Meet Record: 12.44 1998 Nicola McGrady, Marist Sisters Wol Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Blayney, Erin 12 Invitational 12.93 -1.7 2 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.40 -1.7 3 Michael, Alyssa 12 Good Samarit 13.61 -1.7 4 Idriss, Maya 12 Strathfield 13.75 -1.7 5 Burford, Angelina 12 Invitational 13.87 -1.7 6 France, Macey 12 Kingscliff H 13.92 -1.7 7 Herring, Eden 12 Cheltenham G 13.96 -1.7 8 Tindall, Lara 12 Macarthur An 14.64 -1.7 9 Latanis, Sienna 12 Invitational 14.84 -1.7 10 Benefiel, Emily 12 Invitational 15.13 -1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 43 Boys 3000 Metre Steeplechase 91.4cm 19 Years =============================================================== Meet Record: 9:35.32 2020 Bailey Crabtree, Lismore H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Doran, Benjamin 18 St Francis X 11:35.14

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 40 Girls 3000 Metre Steeplechase 76.2cm 19 Years =============================================================== Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 McPhillips, Ruby 18 Smiths Hill 12:40.78 2 Cadden, Hannah 18 Australian C 13:31.10

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 42 Boys 2000 Metre Steeplechase 84cm 17 Years =============================================================== Meet Record: 5:56.90 1989 Aaron Hunt, Sydney Boys H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Bruntsch, Adam 17 Epping Boys 6:12.29 2 Hanna, Ashton 17 Epping Boys 6:22.70 3 Davies, Liam 16 Oxford Falls 6:53.85 4 Mitchell, Cameron 17 Epping Boys 7:10.23 5 Cotter, Riley 16 Windsor High School 8:05.98

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 39 Girls 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 17 Years =============================================================== Meet Record: 6:45.07 2012 Kate Spencer, Turramurra H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Sivills, Olivia 17 Smiths Hill 7:36.64 2 Price, Arabella 17 Loreto Normanhurst 8:00.90 3 Dyball, Ella 17 Nowra High School 9:48.50

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 41 Boys 2000 Metre Steeplechase 84cm 16 Years ================================================================ Meet Record: 6:51.03 2014 Rosie May Davidson, Nowra A Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Russell, Max 16 Sydney Boys 6:10.95 2 Bettison, Caleb 16 Armidale Sec 6:12.79 3 Larkin, Casper 16 Blue Mountai 6:19.82 4 Brien, Keelan 16 St Pauls Cat 6:27.80 5 Felice, Brendan 16 St John Bosc 6:51.88 6 Vajdic, Jasper 16 Northern Bea 6:58.73

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 38 Girls 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 16 Years =============================================================== Meet Record: 6:00.99 1988 Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 McGivern, Allegra 16 Kambala 7:11.40 2 Kalamvokis, Alexia 16 Presbyterian 7:31.04 3 Holmes, Keeley 16 Bridigine Co 7:53.72

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 37 Boys 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 15 Years ================================================================ Meet Record: 6:00.19 2001 Travis Prigg, Robert Townso Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Hage, Mohamad 15 Westfields Sp 6:45.15 2 Lenarduzzi, Benjamin 15 St John Bosc 6:53.30 3 Carolan, Patrick 15 Edmund Rice College 7:04.71 4 Woodhouse, Nicholas 15 Arden Anglic 7:23.08

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 35 Girls 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 15 Years ================================================================ Meet Record: 7:00.10 2020 Alexia Kalamvokis, PLC Sydn Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Roots, Hannah 15 Penrith Angl 8:02.72 2 Phillips, Georgia 15 Pymble Ladie 8:11.64 3 Wilson, Claudia 15 Loreto Normanhurst 8:15.01 4 Boys, Eloise 15 Ravenswood S 8:40.78 5 Piper, Lydia 15 Pacific Hill 8:47.10

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 36 Boys 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 14 Years ================================================================ Meet Record: 6:16.35 2020 Luca Gillard, Trinity Gramm Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Kesby, Macleay 14 Corpus Chris 6:39.12 2 Dogan, Tyler 14 Xavier Catho 6:42.88 3 Fowler, Moses 14 Warilla High School 6:54.95 4 Mori, Masato 14 Cammeraygal 7:01.51 5 Latanis, Bailey 14 Westfields Sp 7:26.74 6 McLaren, Hamish 14 Nowra Christ 7:44.52 7 Barry, Titan 14 Coffs Harbou 7:57.26 -- Shepherd, Logan 14 St Ives High School DNS -- Brown, Bronsen 14 Oakhill College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 34 Girls 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 14 Years ================================================================ Meet Record: 7:05.62 2019 Alexia Kalamvokis, Santa Sa Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 7:12.11 2 Slater, Sophia 14 Pymble Ladie 7:23.15 3 Carolan, Celeste 14 St Marys Col 7:50.66 4 Alderson, Sienna 14 Endeavour Sp 7:58.50 5 Schief, Nina 14 Mosman High School 9:05.17 6 Croker, Mia 14 The Armidale School 9:09.31 7 Leggatt, Alicia 14 Riverside Gi 9:19.17 8 Harden, Sophie 14 Roseville College 9:50.78

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 168 Boys 5000 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 14:52.07 2019 Oli Raimond, Caringbah H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Kelly, Daniel 18 Katoomba Hig 14:57.28 2 Townsend, Lockie 18 St John's Co 15:26.36 3 Binskin, Ryan 17 Mackillop Co 15:32.15 4 Bukovinsky, Oskar 18 The King's School 15:49.37 5 MacMillan, Finn 18 Sydney Techn 15:59.61 6 Gillard, Jonathon 17 Albury High School 16:12.32 7 Havens, Sebastian 18 Cranbrook School 17:01.97 8 Byrne, Oliver 17 South Sydney 19:37.54

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 167 Girls 5000 Metre 19 Years ================================================================ Meet Record: 18:19.19 2019 Marjolaine Newbery, Caring Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 McGivern, Allegra 16 Kambala 18:07.85 2 McPhillips, Ruby 18 Smiths Hill 18:49.39 3 Munroe, Zara 18 Castle Hill 19:54.77 4 McLean, Torrance 17 Penola Catho 20:23.68 5 Roach, Caitlin 18 Muirfield Hi 20:23.71

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 166 Boys 3000 Metre 17 Years ================================================================ Meet Record: 8:12.70 1977 Lawrie Whitty, Randwick Boy Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Rushton, Ciaran 17 The King's School 8:17.59 2 Hart, Hamish 17 Knox Grammar School 8:26.48 3 Campbell, Logan 17 Northern Bea 8:27.64 4 Gorman, Cameron 17 St Aloysius College 8:28.71 5 Shaw, Isaac 17 Warilla High School 8:41.76 6 Thomas, Ben 17 Rouse Hill A 9:11.62 7 Freeman, Oliver 17 Sydney Gramm 9:16.04 8 Morgan, Leo 17 Waverley College 9:20.19 9 Boomkamp, Maximilian 17 German Inter 9:31.06 10 Willis, Bayden 17 Orange Angli 10:10.59 11 Mitchell, Cameron 17 Epping Boys 10:14.55 12 Bloem, Zac 17 Castle Hill 10:17.99 13 Chapman, Regan 17 Trinity Gram 13:16.49

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 164 Girls 3000 Metre 17 Years =============================================================== Meet Record: 9:39.00 1984 Tania Adams, Cumberland H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Onley, Olissa 17 Coffs Harbou 10:02.74 2 Ferenczi, Sophie 17 Brigadine Co 10:16.14 3 Bjorkmann, Katia 17 Mackellar Girls 10:27.97 4 Warland, Zara 17 Loreto Normanhurst 10:34.80 5 Storry, Holly 17 St Luke's Ca 10:54.17 6 Priest, Harriet 17 Mater Dei Ca 11:53.18 7 Arnold, Sarah 17 Menai High School 12:07.61 8 Lineen, Charlotte 17 Wahroonga Ad 14:03.50

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 165 Boys 3000 Metre 16 Years ================================================================ Meet Record: 8:26.68 2017 Elliot McGaughran, Mt St Pa Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Everett, Brayden 16 Kotara High School 8:51.11 2 Russell, Max 16 Sydney Boys 8:53.53 3 Perkins, George 16 Cranbrook School 8:53.87 4 Frykberg, Ryan 16 St Ives High School 8:54.22 5 McKenzie, Ethan 16 St Marys Cat 8:55.71 6 Napier, Benjamin 16 Wollondilly 9:01.02 7 Brien, Keelan 16 St Pauls Cat 9:09.87 8 Parisi, Alessio 16 De La Salle 9:14.87 9 Macleay, Cody 16 Kanahooka Hi 9:17.51 10 Yiu, Jayden 16 Knox Grammar School 9:19.96 11 Vajdic, Jasper 16 Northern Bea 9:20.70 12 Felice, Brendan 16 St John Bosc 9:23.22 13 Haining, Lachlan 16 St Josephs C 9:30.94 14 Whatman, Angus 16 Red Bend Cat 10:14.09 15 Hills, Thomas 16 Castle Hill 10:15.87 -- Cantlon, Joseph 16 Trinity Gram DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 163 Girls 3000 Metre 16 Years =============================================================== Meet Record: 9:29.95 1998 Eloise Poppett, Kirrawee H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Stump, Jean 16 St Ives High School 10:11.56 2 McMahon, Niamh 16 Bethlehem Co 10:42.73 3 Tan, Caitlyn 16 Pymble Ladie 10:50.91 4 Samson, Lillianne 16 St Pius Adamstown 11:16.67 5 Miller, Lillian 16 Newcastle Gr 11:22.71 6 Palmerlee, Portia 16 Sydney Girls 12:22.14

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 162 Boys 3000 Metre 15 Years ================================================================ Meet Record: 8:45.67 2015 Lorcan Redmond, St Phillips Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 O'Connell, Louie 15 Winmalee Hig 8:59.83 2 Gillard, Luca 15 Trinity Gram 9:00.42 3 Leighton, Bailey 15 St Patrick's 9:13.87 4 Brown, Lachy 15 Shore 9:18.55 5 Magner, Jacob 15 St Pius Chatswood 9:19.52 6 Heffernan, Padraig 15 St Johns Col 9:20.29 7 Brewer, James 15 The Illawarr 9:23.67 8 Rivett, Miller 15 Scots All Sa 9:28.78 9 Brown, Casey 15 St Lukes Gra 9:43.70 10 Smith, Oliver 15 Marist Colle 9:47.77 11 Paras, Alexander 15 St George Ch 9:49.74 12 Bennett, Hadden 15 James Sheaha 10:03.80 13 Horley, Cooper 15 Killarney He 10:08.38 14 Bradford, Charlie 15 Normanhurst Boys 10:08.59 15 Nolan, Tadhg 15 Marist Catho 10:12.00 16 Zakis, William 15 Blue Mountai 10:15.40 17 Mahmud, Saad 15 Cherrybrook 10:15.53 18 Shannon, Thomas 15 Oakhill College 10:16.97 19 Woodhouse, Nicholas 15 Arden Anglic 10:22.04 20 Burge, Callum 15 Keira High School 10:45.00 21 Westwood, Matthew 15 Mt Annan Hig 10:46.57 22 Hopley, Dean 15 Parramatta Marist 11:09.50

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 160 Girls 3000 Metre 15 Years =============================================================== Meet Record: 9:23.26 2020 Imogen Stewart, PLC Sydney Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Jarvis, Hannah 15 Hunter Sport 10:31.38 2 Bauer, Keira 15 Woolooware H 10:32.81 3 Kingsmill, Ingrid 15 Hunters Hill 10:37.54 4 Greentree, Harriet 15 All Saints C 10:37.59 5 May, Amelia 15 Oxley College 10:41.51 6 Phillips, Georgia 15 Pymble Ladie 11:09.76 7 Adams, Lauren 15 St Paul's Gr 11:47.62 8 Gottlieb, Shira 15 Moriah College 12:08.81

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 161 Boys 3000 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 9:00.65 2014 Lorcan Redmond, St Phillips Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Reed, Rory 14 St Marys Cat 9:55.55 2 Byrne, Angus 14 Springwood H 9:56.32 3 Nairn, Rohan 14 Turramurra H 10:05.95 4 Morgan, Coen 14 St Bedes Cat 10:09.56 5 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 10:10.01 6 Fowler, Moses 14 Warilla High School 10:12.52 7 Taylor, Riley 14 Mudgee High School 10:15.62 8 Pearson, Jacob 14 Endeavour Sp 10:15.68 9 Royal, Angus 13 Trinity Gram 10:18.85 10 Reed, Josh 14 Cambridge Pa 10:21.69 11 Foley, Cooper 13 St Pauls Cat 10:22.62 12 Smith, Julian 13 Marist Colle 10:26.36 13 Allabush, Dylan 13 Killara High School 10:35.28 14 Kleij, Finn 13 Katoomba Hig 10:36.21 15 Harvey, Alexander 14 Northern Bea 10:40.51 16 Spence, Riley 14 Tbc 10:58.37 17 Poynton, Thomas 13 St Ignatius 11:18.74 18 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 11:37.58 19 Blunden, Maverick 13 Richmond Hig 18:17.94 Section 2 1 White, Oliver 14 Cammeraygal 9:03.24 2 McLachlan, Matthew 13 Trinity Gram 9:08.27 3 Low, Jesiah 14 Inaburra School 9:10.28 4 Beacroft, Isaac 14 Oakhill College 9:11.81 5 Franzke, Alec 13 Victoria 9:14.36 6 Burkhardt, Idris 14 Rouse Hill H 9:18.80 7 Wylie, Julian 14 Sydney Gramm 9:22.58 8 Daley, Archie 14 Marcellin Co 9:22.59 9 Everett, Cory 13 Hunter Sport 9:40.75 10 Groves, Huon 14 Waverley College 9:45.93 11 Zavetsanos, Kade 14 Marcellin Co 9:47.54 12 Kesby, Macleay 14 Corpus Chris 9:49.09 13 Phillips, Cooper 14 Barker College 9:51.37 14 Ireland, Joshua 14 Kariong Moun 9:51.57 15 McClusky, Harrison 13 Terrigal Hig 9:56.66 16 Harlor, Joel 13 Nowra Christ 9:58.56 17 Radvin, Matthew 14 Cranbrook School 10:00.15 18 Forato, Callum 14 Cranbrook School 10:26.99 19 Boyn, Harrison 14 Newcastle Gr 10:39.08 20 Davie, Harry 13 Cranbrook School 10:48.55 -- Stewart, Kobe 13 Trinity Gram DNF =================================================================== Meet Record: 9:00.65 2014 Lorcan Redmond, St Phillips Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 White, Oliver 14 Cammeraygal 9:03.24 2 2 McLachlan, Matthew 13 Trinity Gram 9:08.27 2 3 Low, Jesiah 14 Inaburra School 9:10.28 2 4 Beacroft, Isaac 14 Oakhill College 9:11.81 2 5 Franzke, Alec 13 Victoria 9:14.36 2 6 Burkhardt, Idris 14 Rouse Hill H 9:18.80 2 7 Wylie, Julian 14 Sydney Gramm 9:22.58 2 8 Daley, Archie 14 Marcellin Co 9:22.59 2 9 Everett, Cory 13 Hunter Sport 9:40.75 2 10 Groves, Huon 14 Waverley College 9:45.93 2 11 Zavetsanos, Kade 14 Marcellin Co 9:47.54 2 12 Kesby, Macleay 14 Corpus Chris 9:49.09 2 13 Phillips, Cooper 14 Barker College 9:51.37 2 14 Ireland, Joshua 14 Kariong Moun 9:51.57 2 15 Reed, Rory 14 St Marys Cat 9:55.55 1 16 Byrne, Angus 14 Springwood H 9:56.32 1 17 McClusky, Harrison 13 Terrigal Hig 9:56.66 2 18 Harlor, Joel 13 Nowra Christ 9:58.56 2 19 Radvin, Matthew 14 Cranbrook School 10:00.15 2 20 Nairn, Rohan 14 Turramurra H 10:05.95 1 21 Morgan, Coen 14 St Bedes Cat 10:09.56 1 22 Judge, Lincoln 14 Benedicts Cathol 10:10.01 1 23 Fowler, Moses 14 Warilla High School 10:12.52 1 24 Taylor, Riley 14 Mudgee High School 10:15.62 1 25 Pearson, Jacob 14 Endeavour Sp 10:15.68 1 26 Royal, Angus 13 Trinity Gram 10:18.85 1 27 Reed, Josh 14 Cambridge Pa 10:21.69 1 28 Foley, Cooper 13 St Pauls Cat 10:22.62 1 29 Smith, Julian 13 Marist Colle 10:26.36 1 30 Forato, Callum 14 Cranbrook School 10:26.99 2 31 Allabush, Dylan 13 Killara High School 10:35.28 1 32 Kleij, Finn 13 Katoomba Hig 10:36.21 1 33 Boyn, Harrison 14 Newcastle Gr 10:39.08 2 34 Harvey, Alexander 14 Northern Bea 10:40.51 1 35 Davie, Harry 13 Cranbrook School 10:48.55 2 36 Spence, Riley 14 Tbc 10:58.37 1 37 Poynton, Thomas 13 St Ignatius 11:18.74 1 38 Wilson, Campbell 14 Bossley Park 11:37.58 1 39 Blunden, Maverick 13 Richmond Hig 18:17.94 1 -- Stewart, Kobe 13 Trinity Gram DNF 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 159 Girls 3000 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 9:26.93 2018 Imogen Stewart, PLC Sydney Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 10:39.18 2 Beck, Grace 13 Pymble Ladie 10:51.63 3 Cassilles, Ciara 14 Westfields Sp 10:56.72 4 Reed, Emilia 14 St Vincents College 11:03.00 5 Cole, Matilda 14 Wagga Wagga 11:07.98 6 Alderson, Sienna 14 Endeavour Sp 11:08.90 7 Wright-Smith, Maisy 14 Concord High School 11:22.29 8 Cooney, Lily 13 Sceggs Darlinghurst 11:23.76 9 Timms, Amy 13 Pacific Hill 11:32.35 10 Gersbach, Holly 13 Gilroy Catho 11:46.33 11 newton, nancy 13 Sceggs Darlinghurst 11:47.04 12 Sivaraj, Summer 14 Abbotsleigh 11:49.72 13 Oehlman, Amelia 13 Endeavour Sp 11:50.77 14 Oehlman, Anneka 13 Endeavour Sp 11:50.80 15 Grogan, Chloe 13 The Hills Sp 11:57.01 16 Boyn, Rosie 13 Newcastle Gr 11:57.68 17 Heap, Lily 13 Mccarthy Cat 13:00.52 18 Crews, Kyra 13 John Therry 13:17.56 19 Urane, Monika 13 Callaghan Co 13:33.09 -- Farrer, Annie 14 Santa Sabina DNS Section 2 1 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 10:01.90 2 Baker, Sarah 14 Pymble Ladie 10:08.01 3 Spicknall, Claire 14 The Illawarr 10:09.39 4 McKee, Sari 14 Cronulla Hig 10:16.03 5 Miller, Annabelle 14 Newcastle Gr 10:19.62 6 Carson, Brooke 13 St Patrick's 10:21.00 7 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 10:22.01 8 Bell, Skye 13 Warilla High School 10:29.27 9 Chudley, Amelie 13 Wenona School 10:30.30 10 Le Roux, Angie 14 Rosebank College 10:30.81 11 Richards, Matilda 13 Mount St Jos 10:31.58 12 Howard, Imogen 13 Wenona School 10:37.65 13 Lambert, Aspen 14 Plc Sydney 10:39.26 14 O'Kelly, Olivia 14 Monte Sant A 10:47.85 15 Fry, Ruby 14 St Catherine 10:51.24 16 Schmidt, Lucy 14 Macquarie College 10:51.75 17 McCaughey, Zara 14 Wenona School 10:51.92 18 Giason, Cate 13 St Mary's St 10:53.40 19 Fennell, Ella 14 The Illawarr 10:54.17 20 McMahon, Grace 13 Bethlehem Co 11:05.67 21 Garcia, Kiara 13 Kariong Moun 11:20.73 22 Bayot, Evie 14 St Catherine 11:42.49 =================================================================== Meet Record: 9:26.93 2018 Imogen Stewart, PLC Sydney Cro Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 10:01.90 2 2 Baker, Sarah 14 Pymble Ladie 10:08.01 2 3 Spicknall, Claire 14 The Illawarr 10:09.39 2 4 McKee, Sari 14 Cronulla Hig 10:16.03 2 5 Miller, Annabelle 14 Newcastle Gr 10:19.62 2 6 Carson, Brooke 13 St Patrick's 10:21.00 2 7 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 10:22.01 2 8 Bell, Skye 13 Warilla High School 10:29.27 2 9 Chudley, Amelie 13 Wenona School 10:30.30 2 10 Le Roux, Angie 14 Rosebank College 10:30.81 2 11 Richards, Matilda 13 Mount St Jos 10:31.58 2 12 Howard, Imogen 13 Wenona School 10:37.65 2 13 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 10:39.18 1 14 Lambert, Aspen 14 Plc Sydney 10:39.26 2 15 O'Kelly, Olivia 14 Monte Sant A 10:47.85 2 16 Fry, Ruby 14 St Catherine 10:51.24 2 17 Beck, Grace 13 Pymble Ladie 10:51.63 1 18 Schmidt, Lucy 14 Macquarie College 10:51.75 2 19 McCaughey, Zara 14 Wenona School 10:51.92 2 20 Giason, Cate 13 St Mary's St 10:53.40 2 21 Fennell, Ella 14 The Illawarr 10:54.17 2 22 Cassilles, Ciara 14 Westfields Sp 10:56.72 1 23 Reed, Emilia 14 St Vincents College 11:03.00 1 24 McMahon, Grace 13 Bethlehem Co 11:05.67 2 25 Cole, Matilda 14 Wagga Wagga 11:07.98 1 26 Alderson, Sienna 14 Endeavour Sp 11:08.90 1 27 Garcia, Kiara 13 Kariong Moun 11:20.73 2 28 Wright-Smith, Maisy 14 Concord High School 11:22.29 1 29 Cooney, Lily 13 Sceggs Darlinghurst 11:23.76 1 30 Timms, Amy 13 Pacific Hill 11:32.35 1 31 Bayot, Evie 14 St Catherine 11:42.49 2 32 Gersbach, Holly 13 Gilroy Catho 11:46.33 1 33 newton, nancy 13 Sceggs Darlinghurst 11:47.04 1 34 Sivaraj, Summer 14 Abbotsleigh 11:49.72 1 35 Oehlman, Amelia 13 Endeavour Sp 11:50.77 1 36 Oehlman, Anneka 13 Endeavour Sp 11:50.80 1 37 Grogan, Chloe 13 The Hills Sp 11:57.01 1 38 Boyn, Rosie 13 Newcastle Gr 11:57.68 1 39 Heap, Lily 13 Mccarthy Cat 13:00.52 1 40 Crews, Kyra 13 John Therry 13:17.56 1 41 Urane, Monika 13 Callaghan Co 13:33.09 1 -- Farrer, Annie 14 Santa Sabina DNS 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Entry List Event 83 Girls 5000 Metre Race Walk 19 Years =============================================================================== Meet Record: 24:52.18 2012 Kristy Klein, Hawkesbury H Name Age Team =============================================================================== 1 Pitcher, Allanah 18 Terrigal Hig

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 54 Boys 5000 Metre Race Walk 17 Years ================================================================ Meet Record: 22:07.68 2015 Tyler Jones, Hunter Sports Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Pyda, Raven 17 Westfields Sp 26:36.85

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 53 Girls 5000 Metre Race Walk 17 Years ================================================================ Meet Record: 24:31.25 2014 Jayde Hill, Nambucca Heads Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Smith, Casey 17 The Riverina 31:19.43 2 Nilon, Isabelle 16 St Patricks 34:52.03

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 55 Boys 5000 Metre Race Walk 16 Years ================================================================ Meet Record: 22:51.52 2017 Oscar Tebbutt, Henry Kenda Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Bonham, Ryan 15 Bishop Tyrre 26:36.80 2 Robson, Jack 16 Marian Catho 27:38.91 3 Pospischil, Brendan 16 Parramatta Marist 30:02.16

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 52 Girls 5000 Metre Race Walk 16 Years ================================================================ Meet Record: 24:08.64 2020 Elizabeth McMillen, Killar Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Laytham, Tara 16 Killarney He 26:55.29 2 Munroe, Ella 15 Castle Hill 30:12.39 3 Hickson, Alannah 16 Turramurra H 30:42.54 4 Torrens, Chelsey 16 Catherine Mc 34:37.85

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 51 Boys 3000 Metre Race Walk 15 Years =============================================================== Meet Record: 13:45.18 2005 Brook Keys, Mitchell H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Platt, Grady 15 St Pauls Cat 14:27.87 2 Bell, Darcy 15 Bede Polding 15:58.25 3 Shannon, Thomas 15 Oakhill College 16:09.31 4 Horton, Jai 15 Westfields Sp 17:25.71

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 47 Girls 3000 Metre Race Walk 15 Years ================================================================ Meet Record: 13:36.70 1997 Michelle French, Cranebroo Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Boughton, Milly 15 Westfields Sp 14:57.45 2 Roberts, Chelsea 15 Bede Polding 16:26.32 3 Byatt, Laelia 15 The Hills Sp 17:39.01 4 Neale, Jacinta 15 Clancy Catho 20:28.91

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 50 Boys 3000 Metre Race Walk 14 Years ================================================================ Meet Record: 13:24.96 2012 Tyler Jones, Hunter Sports Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Beacroft, Isaac 14 Oakhill College 13:05.12 2 Ashby, Myles 14 Oakhill College 15:35.89 3 Byatt, Joel 14 The Hills Sp 16:28.93 4 Cousins, Callum 14 Glendale Tec 17:49.37 5 Pospischil, Aidan 14 Parramatta Marist 19:01.11 -- Charlton, Peter 14 Belmont High School DQ TR 54.7.1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 46 Girls 3000 Metre Race Walk 14 Years =============================================================== Meet Record: 14:03.71 2020 MIlly Houghton, Westfield Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Pitcher, Sienna 14 Terrigal Hig 14:21.16 2 Woods, Zoe 14 Abbotsleigh 14:45.53 3 Williams, Lyla 14 Lindisfarne 14:55.19 4 Cassilles, Ciara 14 Westfields Sp 15:18.68 5 Torrens, Samantha 14 Catherine Mc 16:50.81 6 Newberry, Brooke 14 O'Connor Cat 16:53.96 7 Norden, Lilah 14 Shellharbour 17:11.45 8 Sivaraj, Summer 14 Abbotsleigh 17:36.60 9 Bektas, Jessey 14 The Hills Sp 17:41.62

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 49 Boys 3000 Metre Race Walk 13 Years =============================================================== Meet Record: 14:00.47 2020 Issac Beacroft, Oakhill C Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Clarkson, Kodi 13 Australian C 13:07.93 2 Sinnett, Alexander 13 Arndell Angl 16:42.97 3 Allabush, Dylan 13 Killara High School 16:50.61 4 Robson, Kane 13 Marian Catho 18:32.88

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 45 Girls 3000 Metre Race Walk 13 Years =============================================================== Meet Record: 14:44.99 2016 Allanah Pitcher, TerrIgal Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Platt, Madeline 13 St Pauls Cat 16:06.72 2 Armstrong Reading, Evie 13 Inner Sydney 17:20.79 3 Olson, Matilda 13 Glenwood Hig 18:27.57 4 Samuel, Danelia 13 Chatswood Hi 19:02.72 5 Corvalan Sotomayor, Laur 13 William Clar 19:14.24 6 Giffney, Claire 13 Our Lady Of 20:01.27

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 48 Boys 3000 Metre Race Walk 12 Years ================================================================ Meet Record: 16:08.51 2014 Hayden Blaskett, Killarney Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Horton, Jaxson 12 Westfields Sp 17:33.79 2 Nilon, Christopher 12 St Patricks 18:23.45 3 Rejske, Beau 12 Invitational 20:54.07

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 44 Girls 3000 Metre Race Walk 12 Years =============================================================== Meet Record: 15:19.00 2018 Milly Boughton, Endeavour Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Webb, Matilda 12 Northmead Ca 15:58.47 2 Loring, Jessica 12 Invitational 16:08.54 3 Mitchell, Maisie 12 Colo High School 16:09.92 4 Flahey, Natasha 12 Lindisfarne 16:45.57 5 Pinches, Stella 12 Lambton High School 16:52.21 6 Ashby, Caetlin 12 Invitational 17:53.89 7 Cochrane, Imogen 12 Bridigine Co 18:27.10 8 Maxwell, Madeleine 12 Invitational 18:57.16

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 325 Boys 1500 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 4:39.10 2019 Luke Young, Toronto H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Healey, James 18 The Illawarr 4:07.41 2 Townsend, Lockie 18 St John's Co 4:08.49 3 Denneen, Corey 18 St John Bosc 4:14.79 4 McEvoy, Kalan 18 St Aloysius College 4:23.89 5 Havens, Sebastian 18 Cranbrook School 4:28.09 6 North, Matt 18 St Pius Chatswood 4:42.26

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 324 Girls 1500 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 4:22.44 1991 Suzy Walsham, Ravenswood Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Hargraves, Shayne 18 Moruya High School 4:36.86 2 Sargeant, Madeleine 18 Oxley College 5:12.24 3 McPhillips, Ruby 18 Smiths Hill 5:18.57 4 Roach, Annabel 18 The Riverina 5:55.00

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 323 Boys 1500 Metre 17 Years ================================================================ Meet Record: 3:49.34 2007 Ryan Gregson, Illawarra Spo Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 McGrath, Dominic 17 Waverley College 4:18.09 2 Boomkamp, Maximilian 17 German Inter 4:19.54 3 Edwards, Jonah 17 Marist Catho 4:19.94 4 Davies, Liam 16 Oxford Falls 4:23.67 5 Davey, Ollie 16 Knox Grammar School 4:23.97 6 Jones, Adrian 17 Penola Catho 4:25.00 7 Houston, Aaron 17 Skillset Sen 4:29.34 8 Lubke, Matthew 17 Trinity Gram 4:32.12 9 Willis, Bayden 17 Orange Angli 4:35.44 10 Bennett, Charlie 17 Barker College 4:38.22 11 Strahl, Caleb 17 Endeavour Sp 4:39.11 Section 2 1 Gill, Jayden 17 The King's School 3:59.70 2 Shaw, Isaac 17 Warilla High School 4:00.22 3 Hart, Hamish 17 Knox Grammar School 4:00.92 4 Campbell, Logan 17 Northern Bea 4:01.29 5 Thomas, Ben 17 Rouse Hill A 4:02.69 6 Gorman, Cameron 17 St Aloysius College 4:02.78 7 Windybank, David 17 Barker College 4:04.50 8 Chan, Bradley 17 Sydney Gramm 4:04.75 9 Bruntsch, Adam 17 Epping Boys 4:09.01 10 Hanna, Ashton 17 Epping Boys 4:11.59 11 Jones, Benjamin 17 Kinross Wola 4:15.51 12 Morgan, Leo 17 Waverley College 4:22.82 13 Di-Ienno, Mathew 17 Killarney He 4:24.04 =================================================================== Meet Record: 3:49.34 2007 Ryan Gregson, Illawarra Sports Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Gill, Jayden 17 The King's School 3:59.70 2 2 Shaw, Isaac 17 Warilla High School 4:00.22 2 3 Hart, Hamish 17 Knox Grammar School 4:00.92 2 4 Campbell, Logan 17 Northern Bea 4:01.29 2 5 Thomas, Ben 17 Rouse Hill A 4:02.69 2 6 Gorman, Cameron 17 St Aloysius College 4:02.78 2 7 Windybank, David 17 Barker College 4:04.50 2 8 Chan, Bradley 17 Sydney Gramm 4:04.75 2 9 Bruntsch, Adam 17 Epping Boys 4:09.01 2 10 Hanna, Ashton 17 Epping Boys 4:11.59 2 11 Jones, Benjamin 17 Kinross Wola 4:15.51 2 12 McGrath, Dominic 17 Waverley College 4:18.09 1 13 Boomkamp, Maximilian 17 German Inter 4:19.54 1 14 Edwards, Jonah 17 Marist Catho 4:19.94 1 15 Morgan, Leo 17 Waverley College 4:22.82 2 16 Davies, Liam 16 Oxford Falls 4:23.67 1 17 Davey, Ollie 16 Knox Grammar School 4:23.97 1 18 Di-Ienno, Mathew 17 Killarney He 4:24.04 2 19 Jones, Adrian 17 Penola Catho 4:25.00 1 20 Houston, Aaron 17 Skillset Sen 4:29.34 1 21 Lubke, Matthew 17 Trinity Gram 4:32.12 1 22 Willis, Bayden 17 Orange Angli 4:35.44 1 23 Bennett, Charlie 17 Barker College 4:38.22 1 24 Strahl, Caleb 17 Endeavour Sp 4:39.11 1

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 322 Girls 1500 Metre 17 Years ================================================================ Meet Record: 4:25.74 2017 Sarah Mcdermott, Abbotsleig Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Kitching, Hayley 17 Coffs Harbou 4:28.63 2 Onley, Olissa 17 Coffs Harbou 4:30.67 3 Ward, Natasha 17 Randwick Gir 4:35.54 4 Honore, Ava 17 Westfields Sp 4:43.07 5 Bjorkmann, Katia 17 Mackellar Girls 4:46.23 6 Sivills, Olivia 17 Smiths Hill 4:57.53 7 Arnold, Sarah 17 Menai High School 5:29.89 8 Skye, Grosvenor 17 Gilroy Catho 5:51.57

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 321 Boys 1500 Metre 16 Years =============================================================== Meet Record: 3:50.08 2017 Luke Young, Toronto H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 4:00.21 2 Russell, Max 16 Sydney Boys 4:02.47 3 Frykberg, Ryan 16 St Ives High School 4:02.57 4 Perkins, George 16 Cranbrook School 4:03.81 5 Bettison, Caleb 16 Armidale Sec 4:04.47 6 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 4:06.68 7 McKenzie, Ethan 16 St Marys Cat 4:06.78 8 Burnett, Cameron 16 Shore 4:07.58 9 Napier, Benjamin 16 Wollondilly 4:12.81 10 Dyball, William 16 Nowra High School 4:18.54 11 Barry, Hudson 16 Coffs Harbou 4:25.09 12 Tierney, James 16 The King's School 4:28.28

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 320 Girls 1500 Metre 16 Years =============================================================== Meet Record: 4:25.74 1989 Suzy Walsham, Ravenswood Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Winward, Lily 16 Ulladulla Hi 4:30.74 2 Fry, Mia 16 Wenona School 4:43.63 3 McMahon, Niamh 16 Bethlehem Co 4:53.81 4 Alexander, Lucy 16 Presbyterian 5:00.78 5 Jakovljevic, Monique 16 Mount Carmel 5:26.47 6 Palmerlee, Portia 16 Sydney Girls 5:27.32 -- Kalamvokis, Alexia 16 Presbyterian DNF

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 319 Boys 1500 Metre 15 Years ================================================================ Meet Record: 4:00.85 2017 Angus Beer, Newington Colle Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 4:00.23 2 Kitching, Jade 15 Orara High School 4:00.24 3 Gillard, Luca 15 Trinity Gram 4:06.57 4 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 4:17.21 5 Brooks, Isaac 15 Redlands 4:18.20 6 Hage, Mohamad 15 Westfields Sp 4:18.24 7 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 4:18.76 8 Rivett, Miller 15 Scots All Sa 4:18.95 9 Magner, Jacob 15 St Pius Chatswood 4:19.56 10 Smith, Oliver 15 Marist Colle 4:19.60 11 Heffernan, Padraig 15 St Johns Col 4:21.36 12 Paras, Alexander 15 St George Ch 4:31.98 13 Bennett, Hadden 15 James Sheaha 4:35.78 -- Reed, Harry 15 St Marys Cat DNS -- Brewer, James 15 The Illawarr DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 230 Girls 1500 Metre 15 Years =============================================================== Meet Record: 4:17.70 2020 Imogen Stewart, PLC Sydney Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Penman, Ella 15 St John's Co 4:43.57 2 Jarvis, Hannah 15 Hunter Sport 4:45.51 3 Bauer, Keira 15 Woolooware H 4:55.45 4 Greentree, Harriet 15 All Saints C 4:58.72 5 Kingsmill, Ingrid 15 Hunters Hill 4:58.84 6 Priest, Charlotte 15 Mater Dei Ca 5:08.57 7 Phillips, Georgia 15 Pymble Ladie 5:10.55 8 Corry, Anneke 15 Northern Bea 5:23.02 9 Boys, Eloise 15 Ravenswood S 5:25.67 10 Ingwersen, Annika 15 Santa Sabina 5:25.87 11 Roberts, Chelsea 15 Bede Polding 5:39.42 12 Ciscato, Emma 15 Wollondilly 5:45.94 13 Gurry, Cameron 15 Willoughby G 6:00.23

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 303 Boys 1500 Metre 14 Years =============================================================== Meet Record: 4:07.46 2015 Luke Young, Toronto H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 4:07.41 2 Nott, Archie 14 St Gregorys College 4:07.47 3 Scamps-Magro, Jasper 14 Barrenjoey H 4:11.87 4 Towill, Noah 14 The Illawarr 4:12.17 5 White, Oliver 14 Cammeraygal 4:12.73 6 Low, Jesiah 14 Inaburra School 4:17.20 7 Haydon, Will 14 The Scots College 4:20.47 8 Wylie, Julian 14 Sydney Gramm 4:26.92 9 Burkhardt, Idris 14 Rouse Hill H 4:29.65 10 Zavetsanos, Kade 14 Marcellin Co 4:32.41 11 Wells, Ryan 14 Lithgow High School 4:34.65 12 Dogan, Tyler 14 Xavier Catho 4:40.44

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 302 Girls 1500 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 4:27.48 2015 Abbey Rockliffe, Plymble La Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 4:38.97 2 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 4:39.24 3 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 4:41.39 4 Norton, Amelia 14 St Clare's 4:46.28 5 Lambert, Aspen 14 Plc Sydney 4:47.47 6 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 4:47.70 7 Schultz, Sophie 14 William Clar 4:47.90 8 Solomon, Rebecca 14 Davidson Hig 4:48.15 9 Slater, Sophia 14 Pymble Ladie 4:48.98 10 Miller, Annabelle 14 Newcastle Gr 4:49.43 11 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 4:49.80 12 Spicknall, Claire 14 The Illawarr 4:49.81 13 Sams, Mia 14 Pymble Ladie 4:50.73 14 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 4:51.36 15 Highnam, Maggie 14 Wenona School 4:51.47

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 301 Boys 1500 Metre 13 Years ================================================================ Meet Record: 4:17.81 2015 Angus Beer, Newington Colle Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 McLachlan, Matthew 13 Trinity Gram 4:14.94 2 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 4:20.28 3 Ward, Nate 13 Hunter Sport 4:20.80 4 Stewart, Kobe 13 Trinity Gram 4:24.38 5 Everett, Cory 13 Hunter Sport 4:28.58 6 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 4:32.48 7 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 4:40.07 8 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 4:42.58 9 McGill, Nicholas 13 St John The 4:45.46 10 Yogeswaran, Satyendra Ka 13 Australian C 4:48.42 11 Tondi, Oliver 13 Endeavour Sp 4:51.86 12 Foley, Cooper 13 St Pauls Cat 4:59.66

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 206 Girls 1500 Metre 13 Years =============================================================== Meet Record: 4:28.69 2018 Imogen Stewart, PLC Sydney Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Simpson, Piper 13 St Catherine 4:41.34 2 Carson, Brooke 13 St Patrick's 4:51.01 3 Howard, Imogen 13 Wenona School 4:54.45 4 Chudley, Amelie 13 Wenona School 4:55.14 5 Williams, Adelaide 13 Northern Bea 4:57.78 6 Dukes, Mabel 13 St Paul's Grammar 5:07.97 7 Bradford, Jessie 13 Barker College 5:11.55 8 Emanuel, Matilda 13 Sceggs Darlinghurst 5:13.48 9 McMahon, Grace 13 Bethlehem Co 5:14.75 10 Cooney, Lily 13 Sceggs Darlinghurst 5:17.75 11 Garcia, Kiara 13 Kariong Moun 5:20.89 12 McLaren, Emily 13 Nowra Christ 5:21.07 13 Timms, Amy 13 Pacific Hill 5:22.42 14 Leadbeatter, Emerson 13 Swansea High School 5:23.61 15 Oehlman, Amelia 13 Endeavour Sp 5:25.01 16 Oehlman, Anneka 13 Endeavour Sp 5:25.01 17 Rogers, Baelei 13 Narrabeen Sp 5:25.16 18 Grogan, Chloe 13 The Hills Sp 5:28.78 19 Holt, Sarah 13 Loreto Kirribilli 5:39.74 20 Bliss, Ellie 13 Randwick Gir 5:44.13 21 newton, nancy 13 Sceggs Darlinghurst 5:49.82 22 McGregor, Ella 13 Riverside Gi 5:56.96 23 Heap, Lily 13 Mccarthy Cat 6:01.27

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 299 Boys 1500 Metre 12 Years ================================================================ Meet Record: 4:34.16 2020 Thomas Partland, The Kings Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Duggan, Hamish 12 Knox Grammar School 4:55.44 2 alexander, austin 12 Invitational 5:00.60 3 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 5:04.68 4 Galvin, Piers 12 Sydney Gramm 5:05.80 5 Peters, Joshua 12 Waverley College 5:06.46 6 Green, Zacary 12 Invitational 5:07.98 7 Davis, Preston 12 Invitational 5:09.94 8 Low, Jude 12 Invitational 5:10.97 9 Kitchen, Leo 12 Newington College 5:14.88 10 Baker, Hugo 12 Newington College 5:16.55 11 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 5:18.60 12 Glasson, Lachlan 12 Henry Kendal 5:24.40 13 Westwood, Benjamin 12 Westfields Sp 5:25.74 14 Wright-Smith, Jerra 12 Invitational 5:34.50 Section 2 1 Cheshire, Will 12 Newington College 4:29.33 2 Alley, Trent 12 Invitational 4:29.61 3 Moresi, Joel 12 Carlingford 4:33.90 4 Ingwersen, Leif 12 St Aloysius College 4:40.77 5 Corry, Eamon 12 Invitational 4:41.89 6 Clugston, Cooper 12 St Gregorys College 4:45.74 7 Bloem, Cameron 12 Invitational 4:46.35 8 Stepanovski, Milton 12 Invitational 4:49.73 9 Simpson, Daniel 12 Trinity Gram 4:49.99 10 Harrison, Keeden 12 Blue Mountai 4:53.92 11 Howard, Ethan 12 Invitational 4:55.91 12 Ferns, Harrison 12 Invitational 4:58.21 13 Stuart, Henry 12 Invitational 4:58.68 14 Reilly, Jimmy 12 Newington Prep 4:59.29 15 Dixon, Owen 12 Invitational 5:01.28 16 Hall, Harry 12 Swansea High School 5:36.88 =================================================================== Meet Record: 4:34.16 2020 Thomas Partland, The Kings Sch Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Cheshire, Will 12 Newington College 4:29.33 2 2 Alley, Trent 12 Invitational 4:29.61 2 3 Moresi, Joel 12 Carlingford 4:33.90 2 4 Ingwersen, Leif 12 St Aloysius College 4:40.77 2 5 Corry, Eamon 12 Invitational 4:41.89 2 6 Clugston, Cooper 12 St Gregorys College 4:45.74 2 7 Bloem, Cameron 12 Invitational 4:46.35 2 8 Stepanovski, Milton 12 Invitational 4:49.73 2 9 Simpson, Daniel 12 Trinity Gram 4:49.99 2 10 Harrison, Keeden 12 Blue Mountai 4:53.92 2 11 Duggan, Hamish 12 Knox Grammar School 4:55.44 1 12 Howard, Ethan 12 Invitational 4:55.91 2 13 Ferns, Harrison 12 Invitational 4:58.21 2 14 Stuart, Henry 12 Invitational 4:58.68 2 15 Reilly, Jimmy 12 Newington Prep 4:59.29 2 16 alexander, austin 12 Invitational 5:00.60 1 17 Dixon, Owen 12 Invitational 5:01.28 2 18 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 5:04.68 1 19 Galvin, Piers 12 Sydney Gramm 5:05.80 1 20 Peters, Joshua 12 Waverley College 5:06.46 1 21 Green, Zacary 12 Invitational 5:07.98 1 22 Davis, Preston 12 Invitational 5:09.94 1 23 Low, Jude 12 Invitational 5:10.97 1 24 Kitchen, Leo 12 Newington College 5:14.88 1 25 Baker, Hugo 12 Newington College 5:16.55 1 26 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 5:18.60 1 27 Glasson, Lachlan 12 Henry Kendal 5:24.40 1 28 Westwood, Benjamin 12 Westfields Sp 5:25.74 1 29 Wright-Smith, Jerra 12 Invitational 5:34.50 1 30 Hall, Harry 12 Swansea High School 5:36.88 2

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 298 Girls 1500 Metre 12 Years ================================================================ Meet Record: 4:42.76 1988 Susie Harrison, Hoxton Park Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Quarrell, Philippa 12 Invitational 4:41.07 2 Kann, Jessica 12 Invitational 4:51.22 3 O'Brien, Poppy 12 Invitational 4:53.94 4 Hathorn, Lara 12 Invitational 4:58.26 5 Guillergan, Mia 12 Invitational 4:59.83 6 Muc, Isabella 12 Westfields Sp 5:10.63 7 Colquhoun, Anna 12 Ascham School 5:11.27 8 Colosi, Sienna 12 Plc Sydney 5:11.72 9 Mitchell, Maisie 12 Colo High School 5:14.94 10 Kane, Matilda 12 St John Bosc 5:17.78 11 Grima, Larissa 12 St Clares Ca 5:18.04 12 Singh, Riya 12 Invitational 5:18.45 13 Murray, Paige 12 Invitational 5:19.60 14 Hill, Evelyn 12 Invitational 5:20.06 15 Hussey, Sarah 12 Northern Bea 5:28.12 16 Dogan, Skye 12 Invitational 5:33.52 17 Hills, Taylor 12 Castle Hill 5:35.02 18 Oke, Olivia 12 Nowra High School 5:42.56 19 McGraw, Scarlett 12 Invitational 5:52.40 20 kim, belita 12 Tara Anglica 5:52.58 21 Bristow, Seidah 12 Invitational 5:53.11 22 Ashby, Caetlin 12 Invitational 6:06.46

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 151 Boys 800 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 1:51.76 2006 Ben Connor, Deniliquin H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Boyes, Luke 18 Penrith Sele 1:55.33 2 Healey, James 18 The Illawarr 1:58.89 3 Townsend, Lockie 18 St John's Co 2:01.66 4 Collinson, William 17 Pittwater Hi 2:07.22 5 Swan, York 18 The Scots College 2:07.64 6 McEvoy, Kalan 18 St Aloysius College 2:09.82

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 152 Girls 800 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 2:09.91 1991 Suzy Walsham, Ravenswood Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Hargraves, Shayne 18 Moruya High School 2:16.62 2 Magnussen, Annabel 18 Abbotsleigh 2:17.44 3 Roach, Annabel 18 The Riverina 2:43.11 4 Kranitis, Gracr 18 Catholic/Mac 2:44.21

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 149 Boys 800 Metre 17 Years =============================================================== Meet Record: 1:52.00 1998 Ben Liddy, Barker College Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Jeffreson, Charlie 17 The King's School 1:50.98 2 Todd, Hayden 16 Australian C 1:51.69 3 Gill, Jayden 17 The King's School 1:54.98 4 Jones, Benjamin 17 Kinross Wola 1:56.43 5 Windybank, David 17 Barker College 1:56.92 6 Chan, Bradley 17 Sydney Gramm 1:56.96 7 Barnes, Jack 17 Whitebridge 2:01.78 8 Edwards, Jonah 17 Marist Catho 2:02.16 9 McGrath, Dominic 17 Waverley College 2:03.23

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 150 Girls 800 Metre 17 Years ================================================================ Meet Record: 2:08.23 2007 Trychelle Kingdom, Moruya H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Kitching, Hayley 17 Coffs Harbou 2:07.47 2 Monk, Montana 17 Bishop Tyrre 2:09.44 3 Honore, Ava 17 Westfields Sp 2:12.60 4 Ward, Natasha 17 Randwick Gir 2:17.99 5 Pernecker, Ashley 17 Lakes Grammar 2:26.62 6 Priest, Harriet 17 Mater Dei Ca 2:33.63

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 147 Boys 800 Metre 16 Years ================================================================ Meet Record: 1:52.38 2020 Charlie Jefferson, The King Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Girard, Marc 16 St Ignatius 1:54.49 2 Rodgers, Nicolas 16 Cranbrook School 1:55.12 3 Pliatsikas, Zachary 16 Trinity Gram 1:58.64 4 Pattison, Jordan 16 Armidale Sec 1:59.90 5 Drummond, Kobe 16 Kildare Cath 2:00.72 6 Tierney, James 16 The King's School 2:00.81 7 Dyball, William 16 Nowra High School 2:02.18 8 Meaker, Jonathan 16 St Patrick's 2:04.85 9 Crowe, Benjamin 16 Conservatori 2:05.03

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 15 Girls 800 Metre 16 Years ================================================================ Meet Record: 2:08.24 2020 Montana Monk, Bishop Tyrrel Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Winward, Lily 16 Ulladulla Hi 2:13.49 2 Rand, Ada 16 Meriden School 2:17.23 3 Marshall, Adelaide 16 Domremy Cath 2:18.78 4 Alexander, Lucy 16 Presbyterian 2:26.84 5 Pomery, Grace 16 St Josephs A 2:28.48 6 Arnott, Charlie 16 Mater Maria 2:30.16 7 Khiroya, Jasmine 16 Carlingford 2:39.20 8 Malikowski, Natalia 16 Clancy Catho 2:45.12 9 St Leon, Lucia 16 Ascham School 3:01.93

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 118 Boys 800 Metre 15 Years ================================================================ Meet Record: 1:54.92 2020 Michael King, Trinity Gramm Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Kitching, Jade 15 Orara High School 1:56.56 2 Neate, Oliver 15 St Joseph's College 1:57.53 3 Nandlal, Zachary 15 St Ignatius 2:01.79 4 Brooks, Isaac 15 Redlands 2:04.69 5 Moloney, Ben 15 Trinity Gram 2:05.91 6 Hinds, Joe 15 Edmund Rice College 2:07.82 7 Fairweather, Travis 15 Moruya High School 2:13.01 8 Reed, Harry 15 St Marys Cat 2:14.79 -- Roche, Liam 15 Oakhill College DNS

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 119 Girls 800 Metre 15 Years ================================================================ Meet Record: 2:07.63 2015 Catherine Miller, Pymble La Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Penman, Ella 15 St John's Co 2:13.43 2 Buchanan, Tayissa 15 St Josephs C 2:14.84 3 Thornthwaite, Amelia 15 Bridigine Co 2:15.34 4 Greentree, Harriet 15 All Saints C 2:21.64 5 Priest, Charlotte 15 Mater Dei Ca 2:24.04 6 King, Sarah 15 St Columba's 2:28.61 7 Gibson, Naomi 15 Shellharbour 2:29.52 8 Pyda, Olivia 15 Westfields Sp 2:36.28 9 Rowntree, Hunter 15 St Philips C 2:39.93

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 116 Boys 800 Metre 14 Years =============================================================== Meet Record: 1:59.09 2014 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Williams, Daniel 14 Bishop Druit 1:57.91 2 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 1:58.29 3 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 1:59.41 4 Nott, Archie 14 St Gregorys College 1:59.73 5 Towill, Noah 14 The Illawarr 2:01.16 6 Low, Jesiah 14 Inaburra School 2:03.00 7 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 2:06.01 8 Haydon, Will 14 The Scots College 2:07.20 9 Benefiel, Joshua 14 Holy Spirit 2:11.34

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 117 Girls 800 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 2:08.06 2008 Jenny Blundell, Cherrybrook Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 2:09.05 2 Colusso, Ella 14 Ulladulla Hi 2:11.67 3 Cooper, Fleur 14 Northern Bea 2:12.45 4 Scahill, Sienna 14 St Joseph's 2:12.93 5 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 2:16.92 6 Meaker, Claudia 14 St Scholasti 2:17.06 7 Schultz, Sophie 14 William Clar 2:19.34 8 Honeybrook, Zoe 14 Australian C 2:19.64 9 Fry, Ruby 14 St Catherine 2:28.29

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 114 Boys 800 Metre 13 Years =============================================================== Meet Record: 2:02.48 2013 Jordan Doris, Mt Carmel H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Partland, Tom 13 The King's School 2:03.45 2 Marshall, Alexander 13 Holy Cross C 2:04.99 3 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 2:06.67 4 Bruntsch, Axel 13 Epping Boys 2:07.30 5 Ward, Nate 13 Hunter Sport 2:11.96 6 Long, Benjamin 13 Westfields Sp 2:14.83 7 Littlewood, Ethan 13 Mount Carmel 2:16.32 8 Lubke, Joshua 13 Trinity Gram 2:16.54 9 Franzke, Alec 13 Victoria 2:17.29

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 115 Girls 800 Metre 13 Years ================================================================ Meet Record: 2:09.38 2020 Ivy Boothroyd, Endeavour Sp Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 2:14.69 2 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 2:16.44 3 Simpson, Piper 13 St Catherine 2:19.74 4 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 2:21.06 5 Williams, Adelaide 13 Northern Bea 2:25.25 6 Howard, Imogen 13 Wenona School 2:25.97 7 Wall, Ashlyn 13 All Saints C 2:27.49 8 Dukes, Mabel 13 St Paul's Grammar 2:30.42 9 Williams, Emilia 13 Internationa 2:32.80

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 112 Boys 800 Metre 12 Years ================================================================ Meet Record: 2:09.00 1983 Peter Stellino, Halston H Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Stuart, Henry 12 Invitational 2:28.62 2 Galvin, Piers 12 Sydney Gramm 2:29.71 3 Howard, Akira 12 Invitational 2:31.12 4 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 2:31.50 5 Baker, Hugo 12 Newington College 2:34.49 6 Peters, Joshua 12 Waverley College 2:35.08 7 Westwood, Benjamin 12 Westfields Sp 2:37.30 8 Green, Zacary 12 Invitational 2:41.42 -- Cronshaw, Cooper 12 St Columba's DNF -- Adams, Harrison 12 St Marys Cat DQ TR 17.5.3 Section 2 1 Bloem, Cameron 12 Invitational 2:22.79 2 Ferns, Harrison 12 Invitational 2:25.86 3 Stepanovski, Milton 12 Invitational 2:26.48 4 Eason, Alexander 12 Australian C 2:26.60 5 alexander, austin 12 Invitational 2:27.75 6 Dixon, Owen 12 Invitational 2:28.44 7 Howard, Ethan 12 Invitational 2:28.90 8 Davis, Preston 12 Invitational 2:29.12 9 Low, Jude 12 Invitational 2:33.88 10 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 2:38.64 11 Glasson, Lachlan 12 Henry Kendal 2:40.98 Section 3 1 Alley, Trent 12 Invitational 2:13.49 2 Moresi, Joel 12 Carlingford 2:14.42 3 Cheshire, Will 12 Newington College 2:17.53 4 Clugston, Cooper 12 St Gregorys College 2:19.82 5 Ingwersen, Leif 12 St Aloysius College 2:20.39 6 Smith, Liam 12 Invitational 2:22.16 7 Simpson, Daniel 12 Trinity Gram 2:26.37 8 Harrison, Keeden 12 Blue Mountai 2:28.75 9 Pethers, Josh 12 Central Coas 2:28.78 10 Reilly, Jimmy 12 Newington Prep 2:30.22 11 Kitchen, Leo 12 Newington College 2:42.48 =================================================================== Meet Record: 2:09.00 1983 Peter Stellino, Halston H Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Alley, Trent 12 Invitational 2:13.49 3 2 Moresi, Joel 12 Carlingford 2:14.42 3 3 Cheshire, Will 12 Newington College 2:17.53 3 4 Clugston, Cooper 12 St Gregorys College 2:19.82 3 5 Ingwersen, Leif 12 St Aloysius College 2:20.39 3 6 Smith, Liam 12 Invitational 2:22.16 3 7 Bloem, Cameron 12 Invitational 2:22.79 2 8 Ferns, Harrison 12 Invitational 2:25.86 2 9 Simpson, Daniel 12 Trinity Gram 2:26.37 3 10 Stepanovski, Milton 12 Invitational 2:26.48 2 11 Eason, Alexander 12 Australian C 2:26.60 2 12 alexander, austin 12 Invitational 2:27.75 2 13 Dixon, Owen 12 Invitational 2:28.44 2 14 Stuart, Henry 12 Invitational 2:28.62 1 15 Harrison, Keeden 12 Blue Mountai 2:28.75 3 16 Pethers, Josh 12 Central Coas 2:28.78 3 17 Howard, Ethan 12 Invitational 2:28.90 2 18 Davis, Preston 12 Invitational 2:29.12 2 19 Galvin, Piers 12 Sydney Gramm 2:29.71 1 20 Reilly, Jimmy 12 Newington Prep 2:30.22 3 21 Howard, Akira 12 Invitational 2:31.12 1 22 Auld, Fynn 12 Dubbo Colleg 2:31.50 1 23 Low, Jude 12 Invitational 2:33.88 2 24 Baker, Hugo 12 Newington College 2:34.49 1 25 Peters, Joshua 12 Waverley College 2:35.08 1 26 Westwood, Benjamin 12 Westfields Sp 2:37.30 1 27 Auld, Kobi 12 Dubbo Colleg 2:38.64 2 28 Glasson, Lachlan 12 Henry Kendal 2:40.98 2 29 Green, Zacary 12 Invitational 2:41.42 1 30 Kitchen, Leo 12 Newington College 2:42.48 3 -- Cronshaw, Cooper 12 St Columba's DNF 1 -- Adams, Harrison 12 St Marys Cat DQ 1 TR 17.5.3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 113 Girls 800 Metre 12 Years ================================================================ Meet Record: 2:16.10 1986 Suzy Walsham, Ravenswood Name Age Team Finals ================================================================ Section 1 1 Mitchell, Maisie 12 Colo High School 2:35.31 2 Knight, Aniela 12 St Bernard's 2:39.06 3 Oscroft, Madison 12 Invitational 2:40.84 4 Singh, Riya 12 Invitational 2:42.69 5 Bennett, Lucy 12 Invitational 2:44.90 6 Pinches, Stella 12 Lambton High School 2:45.30 7 Vale, Indianna 12 Invitational 2:50.05 8 kim, belita 12 Tara Anglica 2:53.88 9 Kadayifci, Elanur 12 William Clar 2:55.11 10 Herring, Eden 12 Cheltenham G 2:59.38 Section 2 1 Meaker, Julia 12 Invitational 2:29.54 2 Weigand, Tahli 12 Invitational 2:30.97 3 Kane, Matilda 12 St John Bosc 2:34.71 4 Muc, Isabella 12 Westfields Sp 2:34.87 5 Latanis, Sienna 12 Invitational 2:35.92 6 Yorke, Annabelle 12 Invitational 2:38.38 7 Kelly, Ashlyn 12 Castle Hill 2:38.43 8 Hills, Taylor 12 Castle Hill 2:38.86 9 Hussey, Sarah 12 Northern Bea 2:39.99 10 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 2:41.29 11 Farrer, Kate 12 Santa Sabina 2:48.34 12 Robson, Mia 12 Quakers Hill 3:07.39 Section 3 1 Quarrell, Philippa 12 Invitational 2:18.99 2 Guillergan, Mia 12 Invitational 2:24.63 3 Callaghan, Keira 12 Hunter Sport 2:26.61 4 Murray, Paige 12 Invitational 2:30.36 5 Hathorn, Lara 12 Invitational 2:31.58 6 Colquhoun, Anna 12 Ascham School 2:32.46 7 Duncan, Anna 12 Invitational 2:32.76 8 Colosi, Sienna 12 Plc Sydney 2:32.89 9 Gawel, Eva 12 Invitational 2:35.78 10 Matar, Lea 12 Greenacre Ba 2:36.44 11 Grima, Larissa 12 St Clares Ca 2:36.84 12 Baptist, Isabella 12 Westfields Sp 2:45.60 -- Bristow, Seidah 12 Invitational DNS =================================================================== Meet Record: 2:16.10 1986 Suzy Walsham, Ravenswood Name Age Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Quarrell, Philippa 12 Invitational 2:18.99 3 2 Guillergan, Mia 12 Invitational 2:24.63 3 3 Callaghan, Keira 12 Hunter Sport 2:26.61 3 4 Meaker, Julia 12 Invitational 2:29.54 2 5 Murray, Paige 12 Invitational 2:30.36 3 6 Weigand, Tahli 12 Invitational 2:30.97 2 7 Hathorn, Lara 12 Invitational 2:31.58 3 8 Colquhoun, Anna 12 Ascham School 2:32.46 3 9 Duncan, Anna 12 Invitational 2:32.76 3 10 Colosi, Sienna 12 Plc Sydney 2:32.89 3 11 Kane, Matilda 12 St John Bosc 2:34.71 2 12 Muc, Isabella 12 Westfields Sp 2:34.87 2 13 Mitchell, Maisie 12 Colo High School 2:35.31 1 14 Gawel, Eva 12 Invitational 2:35.78 3 15 Latanis, Sienna 12 Invitational 2:35.92 2 16 Matar, Lea 12 Greenacre Ba 2:36.44 3 17 Grima, Larissa 12 St Clares Ca 2:36.84 3 18 Yorke, Annabelle 12 Invitational 2:38.38 2 19 Kelly, Ashlyn 12 Castle Hill 2:38.43 2 20 Hills, Taylor 12 Castle Hill 2:38.86 2 21 Knight, Aniela 12 St Bernard's 2:39.06 1 22 Hussey, Sarah 12 Northern Bea 2:39.99 2 23 Oscroft, Madison 12 Invitational 2:40.84 1 24 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 2:41.29 2 25 Singh, Riya 12 Invitational 2:42.69 1 26 Bennett, Lucy 12 Invitational 2:44.90 1 27 Pinches, Stella 12 Lambton High School 2:45.30 1 28 Baptist, Isabella 12 Westfields Sp 2:45.60 3 29 Farrer, Kate 12 Santa Sabina 2:48.34 2 30 Vale, Indianna 12 Invitational 2:50.05 1 31 kim, belita 12 Tara Anglica 2:53.88 1 32 Kadayifci, Elanur 12 William Clar 2:55.11 1 33 Herring, Eden 12 Cheltenham G 2:59.38 1 34 Robson, Mia 12 Quakers Hill 3:07.39 2 -- Bristow, Seidah 12 Invitational DNS 3

This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 345 Boys 400 Metre 19 Years =============================================================== Meet Record: 47.31 1999 Daniel Batman, Scots College Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Boyes, Luke 18 Penrith Sele 49.03 2 Peter, Abiatara 18 St Andrew's College 50.69 3 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 51.32 4 McKay, Luke 18 Woolooware H 52.57 5 Peters, Kelvin 18 Victoria 53.66 6 Giustiniani, Jackson 18 Woonona High School 1:01.44 7 Thanujan, Yadavan 18 Trinity Gram 1:03.62
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 344 Girls 400 Metre 19 Years ================================================================ Meet Record: 54.47 2020 Caitlyn Ferrier, Hawkesbury H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Dickie, Cleo 18 Blayney High School 59.53 2 Kourembes, Jessica 18 Magdalene Ca 1:01.71 3 Visser, Milena 17 Cherrybrook 1:06.55 4 Roach, Annabel 18 The Riverina 1:08.31
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 343 Boys 400 Metre 17 Years =============================================================== Meet Record: 47.60 1984 Miles Murphy, Evans H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 48.22 2 Hanak, Hugo 17 Victoria 49.39 3 Charlier, Dylan 17 Northern Bea 50.43 4 Baker, Jack 17 Marist Colle 51.94 5 Noyeaux, Ryan 17 The Jannali 52.78 6 Barnes, Jack 17 Whitebridge 53.71 -- George, Fynn 17 Oxford Falls DNS -- Todd, Hayden 16 Australian C DNS -- Holland, Jai 17 Ulladulla Hi DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 254 Girls 400 Metre 17 Years ================================================================ Meet Record: 53.87 1999 Jana Pittman, Mt St Benedicts Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Goncalves, Ashleigh 17 Warilla High School 56.07 2 Monk, Montana 17 Bishop Tyrre 56.35 3 Watts, Isabella 17 Hunter Valle 57.78 4 Pernecker, Ashley 17 Lakes Grammar 58.86 5 Phillips, Cayla 16 Pymble Ladie 1:01.66 6 Chauvin, Bianca 17 Elderslie Hi 1:02.30 7 Osborne, Ella 17 Merewether H 1:03.84
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 341 Boys 400 Metre 16 Years ================================================================ Meet Record: 47.61 2014 Louis Stenmark, St Ignatius C Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Wood, Lachlan 16 The King's School 49.41 2 Muir, Nick 16 Kirrawee Hig 49.46 3 Girard, Marc 16 St Ignatius 49.88 4 Rann, Callum 16 Smiths Hill 50.15 5 Dewar, Corey 16 Cherrybrook 50.96 6 Dewar, Lachlan 16 Cherrybrook 50.99 7 Flynn, Zachary 16 St Pius Chatswood 51.28 8 Deguara, Jack 16 St Philips C 51.35 9 Hargrave, Travis 16 Bede Polding 51.67
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 340 Girls 400 Metre 16 Years =============================================================== Meet Record: 53.84 1996 Rosemary Haywood, Wyong H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 54.00 2 Pollard, Jemma 16 Whitebridge 55.26 3 Bennetts, Alesha 16 St Matthews 56.21 4 Rand, Ada 16 Meriden School 57.59 5 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 59.62 6 Arnautovic, Larisa 16 St Spyridon College 59.81 7 Dalrymple, Holly 16 Arndell Angl 1:00.18 8 Alexander, Lucy 16 Presbyterian 1:01.45 9 Williams, Lara 16 Ravenswood S 1:02.01
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 339 Boys 400 Metre 15 Years =============================================================== Meet Record: 49.68 2006 Luke Hamer, Marist Penhurst Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 49.39 2 Balic, Ivan 15 Concord High School 51.47 3 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 51.64 4 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 51.75 5 Crimmins, Alexander 15 Xavier Catho 54.20 6 Konstantinoff, Maximus 14 St Columba's 54.53 7 Singh, trent 15 Hills Advent 54.82 8 Halloran, Liam 15 Bulli High School 55.28 9 Kennedy, Jamie 15 Rouse Hill A 56.15
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 338 Girls 400 Metre 15 Years ================================================================ Meet Record: 55.55 2017 Caitlyn Ferrier, Hawkesbury H Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 55.95 2 Ezeoke, Chelsea 15 Illawarra Sp 56.73 3 Penman, Ella 15 St John's Co 56.93 4 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 57.22 5 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 58.89 6 Sevastos, Loen 15 Bulli High School 59.60 7 McEvoy, Polly 15 St Patrick's 1:00.31 8 Doran, Poppy 15 St Pius Adamstown 1:00.63 -- Gregg, Madeleine 15 Ascham School DNS
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 337 Boys 400 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 50.75 2020 Liam Gordon, McCarthy Catholi Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Schouten, Leon 14 St Joseph's College 50.75 2 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 51.21 3 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 51.41 4 Miani, Sebastian 14 St George Ch 51.74 5 Kearney, Danny 14 St John Bosc 53.65 6 Hoskinson, Andrew 14 Trinity Gram 54.87 7 Renshaw, Liam 14 St Joseph's College 55.00 8 Christie, Riley 14 Model Farms 55.03 9 Swaffer, Chester 14 Knox Grammar School 56.12
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 336 Girls 400 Metre 14 Years ================================================================ Meet Record: 55.35 2020 Ruby Worrell, Monte St Angelo Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Boothroyd, Ivy 14 Endeavour Sp 55.93 2 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 58.45 3 O'Neill, Jordan 14 Endeavour Sp 58.97 4 Hugo, Amelie 14 Blue Mountai 59.30 5 Fisher, Isabella 14 Mount St Ben 59.84 6 Royal, Channary 14 Menai High School 1:00.06 7 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 1:00.20 8 Mulcahy, Lucinda 14 Queenwood 1:02.31 9 Williams, Teyvia 14 Jindabyne Ce 1:02.45
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 335 Boys 400 Metre 13 Years =============================================================== Meet Record: 52.24 1997 Todd Mulville, Lambton H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 52.84 2 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 52.96 3 Smith, Joshua 13 The King's School 53.66 4 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 54.67 5 Clarke, Nathaniel 13 Hay War Memo 55.35 6 Duong, Lucas 13 Rosebank College 55.50 7 Lark, Kynan 13 Blaxland Hig 55.57 8 Ingevics, Alex 13 Cammeraygal 55.85 9 Reynaldo, Tomi 13 Reddam House 58.76
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 334 Girls 400 Metre 13 Years ================================================================ Meet Record: 56.46 2019 Chelsea Ezeoke, Lake Illawarr Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 Delfs, Mathilda 13 Endeavour Sp 58.55 2 Wall, Isabella 13 Mccarthy Cat 59.34 3 Haremaker, Alyssa 13 Brisbane Wat 59.38 4 Townsend, Grace 13 Pymble Ladie 1:00.79 5 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 1:01.56 6 Floyd-Kerr, Rosalee 13 Bulli High School 1:02.62 7 Murray, Cheyenne 13 Ulladulla Hi 1:03.03 8 O'Dowd, Charlotte 13 Monte Sant A 1:03.64 -- Rintel, Jasmine 13 Killarney He DNF
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 333 Boys 400 Metre 12 Years =============================================================== Meet Record: 56.90 1994 David Geddes, Beacon Hill H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Badger, Cameron 12 Invitational 58.38 2 Moresi, Joel 12 Carlingford 59.58 3 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 59.79 4 Ramaswamy, Ashwin 12 Oakhill College 1:00.39 5 Grant, Riley 12 Balgowlah Bo 1:01.48 6 Alley, Trent 12 Invitational 1:01.87 7 Thompson, Brayden 12 Invitational 1:01.97 8 McNally, Nicholas 12 Invitational 1:04.00 9 Davis, Preston 12 Invitational 1:04.62
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 332 Girls 400 Metre 12 Years =============================================================== Meet Record: 58.20 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Finals =============================================================== Finals 1 Hewitt, Maiya 12 Invitational 59.95 2 Weigand, Tahli 12 Invitational 1:00.38 3 Charles, Chanel 12 Invitational 1:01.43 4 Meaker, Julia 12 Invitational 1:03.07 5 Matar, Lea 12 Greenacre Ba 1:03.67 6 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 1:03.77 7 McCreery, Siara 12 St Brigids Coogee 1:03.95 8 Frey, Mikayla 12 Nimbin Centr 1:04.68 9 Hill, Alice 12 Invitational 1:05.87
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 157 Boys 200 Metre 19 Years ===================================================================== Meet Record: 20.97 1997 Matt Shirvington, Marist North Sho Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Bond, Connor 18 The King's School 21.64 +0.0 2 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 21.67 +0.0 3 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 22.68 +0.0 4 Dennis, Joseph 18 St Aloysius College 23.13 +0.0 5 Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic 23.35 +0.0 6 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 23.51 +0.0 7 Lynch, Thomas 18 St Stanislau 23.59 +0.0 8 Peter, Abiatara 18 St Andrew's College 24.21 +0.0 -- McLenaghan, Jake 18 Winmalee Hig DNS +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 158 Girls 200 Metre 19 Years ===================================================================== Meet Record: 24.05 2020 Caitlyn Ferrier, Hawkesbury H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Matthews, Emma 18 Picton High School 25.44 -1.1 2 Tait, Hanna 18 Mcauley Cath 25.55 -1.1 3 Burrell, Sidney 18 Castle Hill 25.91 -1.1 4 Check, Lara 18 Nowra High School 26.25 -1.1 5 Roberts, Claire 18 Australian C 26.65 -1.1 6 Alizart, Alexandra 18 Westfields Sp 27.38 -1.1 7 Harrison, Alexandra 18 St John Paul 27.70 -1.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 155 Boys 200 Metre 17 Years ===================================================================== Meet Record: 21.28 2013 James Kermond, Bankstown Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Boulton, Jack 17 Victoria 21.80 0.2 2 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 22.04 0.2 3 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 22.06 0.2 4 Concesso, Craig 17 Victoria 22.35 0.2 5 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 22.49 0.2 6 De Domizio, Dylan 17 Mackillop Co 23.31 0.2 7 Dinnell, Liam 17 St Ignatius 23.43 0.2 -- Quintana, Ethan 17 St Joseph's College DQ 0.2 TR17.3.1 -- Murphy, Alex 17 Maitland Gro DNS 0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 156 Girls 200 Metre 17 Years ===================================================================== Meet Record: 23.40 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Wardrobe, Jessica 17 Seda College 25.17 0.7 2 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 25.27 0.7 3 Beaven, Jade 17 St Joseph's 25.64 0.7 4 Goncalves, Ashleigh 17 Warilla High School 25.72 0.7 5 Watts, Isabella 17 Hunter Valle 25.78 0.7 6 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 25.83 0.7 7 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 26.17 0.7 8 Wright, Hayley 17 The Hills Sp 26.32 0.7 -- Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig DNS 0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 153 Boys 200 Metre 16 Years ===================================================================== Meet Record: 21.29 2014 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 22.43 -2.3 2 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 22.82 -2.3 3 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 23.62 -2.3 4 Bento, Luca 16 Matraville S 23.74 -2.3 5 Brown, Calem 16 Picton High School 23.94 -2.3 6 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 24.10 -2.3 7 Comer, Thomas 16 Concord High School 24.14 -2.3 -- Urbach, Zac 16 Emanuel School DNS -2.3 -- Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram DNS -2.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 154 Girls 200 Metre 16 Years ===================================================================== Meet Record: 23.60 1979 Sue Clark, St George Girls H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lee, Emma 16 Inaburra School 24.49 -0.2 2 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 24.76 -0.2 3 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 24.77 -0.2 4 Campbell, Paige 16 Mamre Anglican 24.99 -0.2 5 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 25.26 -0.2 6 Levit, Eden 16 Emanuel School 26.14 -0.2 7 Newton, Ebony 16 All Saints C 26.15 -0.2 8 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 26.16 -0.2 9 McGOON, Destiny 16 Westfields Sp 26.53 -0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 145 Boys 200 Metre 15 Years ===================================================================== Meet Record: 21.64 2013 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 22.74 +0.0 2 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 22.85 +0.0 3 Gordon, Liam 15 Mccarthy Cat 23.04 +0.0 4 Hasler, Cody 15 Picton High School 23.09 +0.0 5 Balic, Ivan 15 Concord High School 23.13 +0.0 6 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 23.39 +0.0 7 Herbert, Lachlan 15 Knox Grammar School 23.40 +0.0 8 Rosette, Jarvis 15 Aquinas Cath 23.45 +0.0 -- Taylor, Jacob 15 Carlingford DNS +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 146 Girls 200 Metre 15 Years ===================================================================== Meet Record: 24.14 2009 Ella Nelson, Heathcote H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 25.23 0.1 2 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 25.44 0.1 3 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 25.69 0.1 4 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 25.95 0.1 5 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 26.09 0.1 6 Idris, Raphaila 15 Caroline Chi 26.44 0.1 7 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 26.83 0.1 8 McNally, Ainslie 15 Mount St Ben 26.84 0.1 9 Hofer, Lilly 15 Central Coas 26.88 0.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 143 Boys 200 Metre 14 Years ===================================================================== Meet Record: 22.49 2018 Donovan Bradshaw, Barker College Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 22.85 -0.7 2 Grantham, Callum 14 Newington College 23.37 -0.7 3 Ackland, Lars 14 St Ives High School 23.40 -0.7 4 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 23.67 -0.7 5 Caswell, Reilly 14 Edmund Rice College 24.05 -0.7 6 Oldfield, Elias 14 Edmund Rice College 24.20 -0.7 7 McDonald, John 14 Wollemi College 24.22 -0.7 8 McAneney, Max 14 Dubbo Colleg 24.23 -0.7 9 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 24.43 -0.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 144 Girls 200 Metre 14 Years ===================================================================== Meet Record: 24.01 2019 Torrie Lewis, St Mary's Gateshead Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 25.16 -0.2 2 Krause, Grace 14 Temora High School 25.23 -0.2 3 Hurdman, Shari 14 St Philips C 25.43 -0.2 4 Moore, Jordan 14 Woolooware H 25.99 -0.2 5 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 26.03 -0.2 6 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 26.10 -0.2 7 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 26.23 -0.2 8 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 26.82 -0.2 9 Simpson, Eve 14 Monte Sant A 27.37 -0.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 141 Boys 200 Metre 13 Years ===================================================================== Meet Record: 23.09 1986 Paul Greene, Shoalhaven H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 24.68 -3.7 2 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 25.03 -3.7 3 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 25.04 -3.7 4 Wright, Aiden 13 Ryde Seconda 25.09 -3.7 5 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 25.31 -3.7 6 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 25.33 -3.7 7 McGroder, Mason 13 Trinity Gram 25.44 -3.7 8 Elliott, Hamish 13 Saint Ignati 25.62 -3.7 9 Smith, Joshua 13 The King's School 26.56 -3.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 142 Girls 200 Metre 13 Years ===================================================================== Meet Record: 24.60 2018 Torrie Lewis, St Mary's Gateshead Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 26.07 -0.9 2 Locane, Bronte 13 Meriden School 26.08 -0.9 3 Costabile, Grace 13 Holy Spirit 27.43 -0.9 4 Steventon, Amelia 13 Presbyterian 27.62 -0.9 5 McIntosh, Gemma 13 Turramurra H 27.76 -0.9 6 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 28.03 -0.9 7 Muscat, Mikayla 13 Mount St Ben 28.26 -0.9 8 Basanovic, Jessica 13 Port Hacking 28.42 -0.9 9 Morgan, Charlotte 13 Australian C 28.81 -0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 139 Boys 200 Metre 12 Years ===================================================================== Meet Record: 24.08 1993 Bright Appiah, Kensington Public S Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 26.11 -0.8 2 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 26.45 -0.8 3 Badger, Cameron 12 Invitational 26.51 -0.8 4 Cashion, Thomas 12 Invitational 26.56 -0.8 5 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 27.05 -0.8 6 Daly, Flynn 12 Invitational 27.59 -0.8 7 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 27.77 -0.8 8 Madzinga, Thabisa 12 St Peter's C 28.19 -0.8 -- Faulkner, Tom 12 Invitational DNS -0.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 140 Girls 200 Metre 12 Years ===================================================================== Meet Record: 25.30 2018 Damita Betham, Ambervale H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Carlson, Keira 12 Central Coas 27.05 0.3 2 France, Macey 12 Kingscliff H 27.39 0.3 3 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 27.73 0.3 4 Lewis, Arabella 12 Invitational 27.82 0.3 5 Rayment, Molly 12 St Patrick's 27.87 0.3 6 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 28.28 0.3 7 Diep, Elysse 12 Mlc Burwood 28.55 0.3 8 Shortland, Hannah 12 Invitational 28.68 0.3 -- Blayney, Erin 12 Invitational DNS 0.3
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 237 Boys 100 Metre 19 Years ===================================================================== Meet Record: 10.29 1997 Matt Shirvington, Marist North Sho Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Bond, Connor 18 The King's School 10.80 -1.4 2 Haslam, Ace 18 Cronulla Hig 11.08 -1.4 3 Rowe, Jackson 18 The Hills Sp 11.15 -1.4 4 Lancaster, Darby 18 Scots College 11.24 -1.4 5 McIntyre, Jack 18 Barker College 11.49 -1.4 6 Thompson, Jordan 18 Wyndham College 11.51 -1.4 7 Dobbins, Rhys 18 Whitebridge 11.59 -1.4 8 McKay, Luke 18 Woolooware H 11.66 -1.4 -- Lightfoot, Mitchell 18 Maitland DNS -1.4 -- Mckindlay, Angus 18 Moama Anglic DNS -1.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 238 Girls 100 Metre 19 Years ===================================================================== Meet Record: 11.85 1997 Michelle Dalrymple, Maclean High Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Matthews, Emma 18 Picton High School 12.41 -0.8 2 Lowe, Alyssa 18 Riverside Gi 12.73 -0.8 3 Skelton, Tiahna 18 Callaghan Co 12.83 -0.8 4 Check, Lara 18 Nowra High School 13.08 -0.8 5 Burrell, Sidney 18 Castle Hill 13.09 -0.8 6 Roberts, Claire 18 Australian C 13.15 -0.8 7 Dickie, Cleo 18 Blayney High School 13.21 -0.8 8 Forster, Jessica 18 Barker College 14.57 -0.8
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 241 Boys 100 Metre 17 Years ===================================================================== Meet Record: 10.59 2012 Josh Clarke, The Kings School Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ayoade, Joseph 17 Ryde Seconda 11.04 -2.1 2 Bradshaw, Donovan 17 Barker College 11.05 -2.1 3 Boulton, Jack 17 Victoria 11.15 -2.1 4 Sherlock, Alexander 17 Knox Grammar School 11.21 -2.1 5 Kessie, Malikye 17 Westfields Sp 11.24 -2.1 11.231 6 Sanki, Timothy 17 Sydney Gramm 11.24 -2.1 11.236 7 Concesso, Craig 17 Victoria 11.27 -2.1 8 Kotis, James 17 The Scots College 11.42 -2.1 9 Damcevski, Gordan 17 Endeavour Sp 11.61 -2.1 10 Korkis, Zaia 17 Cecil Hills 11.64 -2.1
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 242 Girls 100 Metre 17 Years ===================================================================== Meet Record: 11.30 1980 Diane Holden, Peakhurst H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Adeniran, Shola 17 Westfields Sp 12.63 -3.7 2 Da Silva, Eliza 17 Monte Sant A 12.65 -3.7 3 Moore, Kailee 17 Holy Spirit 12.82 -3.7 4 Beaven, Jade 17 St Joseph's 12.83 -3.7 5 Flanagan, lucy 17 Bethany Coll 12.90 -3.7 6 Percival, Lauren 17 Ulladulla Hi 12.95 -3.7 7 Lammers, Zara 17 Kirrawee Hig 13.02 -3.7 8 Bowley, Sophie 17 Temora High School 13.25 -3.7 9 Adams, Ashlyn 17 Albion Park 13.42 -3.7 10 Tozer, Eleanor 17 Smiths Hill 13.54 -3.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 239 Boys 100 Metre 16 Years ===================================================================== Meet Record: 10.61 2014 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Kabba, Rashid 16 Westfields Sp 10.92 -1.2 2 Sultana, Sebastian 16 St Marks Cat 11.01 -1.2 3 Ghisso, Sebastian 16 Trinity Gram 11.17 -1.2 4 Comer, Thomas 16 Concord High School 11.44 -1.2 5 Harris, Alex 16 Moss Vale Hi 11.49 -1.2 6 Roberts-Lintmeijer, Kean 16 Christian Br 11.52 -1.2 7 Urbach, Zac 16 Emanuel School 11.56 -1.2 8 Hancock, Cody 16 Hunter River 11.60 -1.2 9 Brown, Jordie 16 Hunter Valle 11.63 -1.2 10 Hadfield, Adrian 16 St Dominic's 11.69 -1.2
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 240 Girls 100 Metre 16 Years ===================================================================== Meet Record: 11.66 2013 Sam Geddes, Caringbah H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lee, Emma 16 Inaburra School 12.14 -2.6 2 Stoilova, Aleksandra 16 Westfields Sp 12.19 -2.6 3 Inkster, Olivia Rose 16 Pymble Ladie 12.35 -2.6 4 Taylor, Gabriella 16 Pymble Ladie 12.51 -2.6 5 Xavier, Amber 16 Merewether H 12.77 -2.6 6 Newton, Ebony 16 All Saints C 12.78 -2.6 7 Watson, Amy 16 Kirrawee Hig 12.92 -2.6 8 Levit, Eden 16 Emanuel School 12.93 -2.6 9 Richards, Alexandra 16 Meriden School 12.97 -2.6 10 Nystrom, Isabel 16 Randwick Gir 13.28 -2.6 11 Eggleton, Gemma 16 Monte Sant A 13.46 -2.6
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 221 Boys 100 Metre 15 Years ===================================================================== Meet Record: 10.75 2013 Jordan Shelley, The Hills Grammar Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hayter, Jake 15 Glenwood Hig 11.42 -0.9 2 Hasler, Cody 15 Picton High School 11.48 -0.9 3 McCarthy, Michael 15 St Pauls Cat 11.59 -0.9 4 Callaghan, Mark 15 Brisbane Wat 11.63 -0.9 5 Ronto, Barnabas 15 Champagnet C 11.69 -0.9 6 Kumar, Sadheel 15 The Ponds Hi 11.70 -0.9 7 Chapman, Jack 15 The Scots College 11.73 -0.9 8 Campbell, Lucas 15 Oak Flats Hi 11.74 -0.9 9 Cleary, Beau 15 Tumut High school 11.77 -0.9 10 Moriarty, Charlie 15 Mosman High School 11.89 -0.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 222 Girls 100 Metre 15 Years ===================================================================== Meet Record: 11.81 2020 Aleksandra Stoilova, Westfields Sp Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Amidzovski, Delta 15 Corpus Chris 12.30 -1.7 2 Betham, Damita 15 Ambarvale Hi 12.45 -1.7 2 Campos, Georgia 15 Westfields Sp 12.45 -1.7 4 Kabuyawa, Tuliana 15 Glenwood Hig 12.55 -1.7 5 Scholtens, Lucy 15 Northern Bea 12.78 -1.7 6 Luz, Nikaela 15 St Marks Cat 12.79 -1.7 7 Lampret, Jasynta 15 Endeavour Sp 12.80 -1.7 8 Tan, Xin Min 15 Willoughby G 12.89 -1.7 9 Berglund, Phoebe 15 Oxford Falls 13.03 -1.7 10 Worrell, Ruby 15 Monte Sant A 13.04 -1.7
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 219 Boys 100 Metre 14 Years ===================================================================== Meet Record: 11.06 1993 Tim McRae, Kinross Wolaroi Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Hall, Dylan 14 Knox Grammar School 11.39 -1.5 2 Blair, Billy 14 St Joseph's College 11.51 -1.5 3 Grantham, Callum 14 Newington College 11.59 -1.5 4 Rahimi, Ryan 14 The King's School 11.85 -1.5 5 Illangantilake, Dylan 14 Glenwood Hig 11.88 -1.5 6 Petterson, Jakob 14 Dubbo Christ 11.96 -1.5 7 McDonald, John 14 Wollemi College 12.00 -1.5 8 Traino, Taurus 14 Endeavour Sp 12.11 -1.5 9 Ackland, Lars 14 St Ives High School 12.15 -1.5 -- Smith, Toby 14 Rose Bay Sec DNS -1.5
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 220 Girls 100 Metre 14 Years ===================================================================== Meet Record: 11.98 1988 Rebecca Vormister, Corrimal H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Rea, Holly 14 Chevalier College 12.69 -2.4 2 Krause, Grace 14 Temora High School 12.70 -2.4 3 Hurdman, Shari 14 St Philips C 12.78 -2.4 4 Vial, Matilda 14 Mackellar Girls 12.91 -2.4 5 Fedirchuk, Sofia 14 Monte Sant A 13.01 -2.4 6 Tattersall, Kaitlin 14 Elizabeth Ma 13.04 -2.4 7 Madden Khan, Maia 14 Killara High School 13.07 -2.4 8 Bond, Samara 14 Pymble Ladie 13.15 -2.4 9 Cooper, Layla 14 Armidale Sec 13.33 -2.4 10 Vincent, Keira 14 Presbyterian 13.34 -2.4
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 217 Boys 100 Metre 13 Years ===================================================================== Meet Record: 11.26 1988 Phonthep Laosy, Cabramatta H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Ali, Yahya 13 Ryde Seconda 12.01 +0.0 2 Hampel, Andres 13 Chatswood Hi 12.06 +0.0 3 Hamilton, Tahj 13 St Edwards College 12.06 +0.0 4 Wilson, Cooper 13 Calrossy Ang 12.33 +0.0 5 Perry, Xavier 13 St Agnes Cat 12.35 +0.0 6 Deery, Blake 13 Burgmann Ang 12.36 +0.0 7 Albino, Wol 13 St Leo's Cat 12.46 +0.0 8 Hayes, Liam 13 St Luke's Ca 12.50 +0.0 9 Webster, Rhys 13 Oakhill College 12.51 +0.0 10 Siasat, Miller 13 Corpus Chris 12.55 +0.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 218 Girls 100 Metre 13 Years ===================================================================== Meet Record: 12.20 1993 Mindt Slomka, Rutherford H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Lampret, Tammin 13 Endeavour Sp 12.72 -3.0 2 Locane, Bronte 13 Meriden School 12.86 -3.0 3 Ross, Ava 13 Whitebridge 13.14 -3.0 4 Millecamps, Eliette 13 Lycee Condor 13.34 -3.0 5 Carlson, Ava-Marie 13 Central Coas 13.38 -3.0 6 Jenkins, Neve 13 Endeavour Sp 13.55 -3.0 7 Blair, Jocelyn 13 Orange Angli 13.65 -3.0 8 Landrigan, Jessica 13 Mount Annan 13.68 -3.0 9 Hussain, Mariam 13 Bankstown gi 13.74 -3.0 10 Morgan, Charlotte 13 Australian C 13.75 -3.0
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 215 Boys 100 Metre 12 Years ===================================================================== Meet Record: 12.00 1993 Scott Fraser, Davidson H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 Proudford, Jack 12 Pacific Hill 13.03 -2.9 2 Tutani, Kingston 12 Schwalger Pe 13.04 -2.9 3 Ghadiali, Kyros 12 The King's School 13.25 -2.9 4 Daly, Flynn 12 Invitational 13.30 -2.9 5 Katene, Jahree 12 The Jannali 13.36 -2.9 6 Lombardi, Gabriel 12 Endeavour Sp 13.38 -2.9 7 Cashion, Thomas 12 Invitational 13.40 -2.9 8 Spadaro, Alex 12 Olol Seven Hills 13.51 -2.9 9 Badger, Cameron 12 Invitational 13.54 -2.9 10 Acharya, Prakhar 12 Girraween Hi 13.91 -2.9
Photofinish Image


This meet is an AA  permit meet.  Click here for further information
2021 NSW All-Schools Championships - 9/12/2021 to 12/12/2021 SOPAC Event 216 Girls 100 Metre 12 Years ===================================================================== Meet Record: 12.20 2000 Maricor Cuena, Endeavour Sports H Name Age Team Finals Wind ===================================================================== Finals 1 France, Macey 12 Kingscliff H 13.46 -2.3 2 Carlson, Keira 12 Central Coas 13.51 -2.3 3 Bower, Indii 12 Endeavour Sp 13.61 -2.3 4 Burford, Angelina 12 Invitational 13.66 -2.3 5 Rayment, Molly 12 St Patrick's 13.73 -2.3 6 Davis, Mia 12 Vincentia Hi 13.77 -2.3 7 Lewis, Arabella 12 Invitational 13.77 -2.3 8 Suto, Katherine 12 Sydney Girls 14.01 -2.3 9 Blayney, Erin 12 Invitational 14.06 -2.3 10 Omage, Emmanuella 12 Meriden School 14.13 -2.3
Photofinish Image


My UTS Norths